PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : عموما هارد درایوها از درایو c بوت میشن من چطور میتونم این درایو رو عوض کنم؟؟

xmw
27-08-2005, 11:54
دوستان دقت داشته باشن عموما هارد درایوها از درایو c بوت میشن من چطور میتونم این درایو رو عوض کنم و میشه چندین درایو رو برای بوت انتخاب کرد و این کار چه مزایا و معایبی داره

termite62
27-08-2005, 21:58
من نمي دانم توي يك درايو كامپوتر از هارد ديگهاي بوت بشه مگر ويندوز را توي درايو ديگه ريخته باشيد و گرنه توي fdisk به طور پيش فرض هارد را دو قسمت مي كنه يكي اصلي كه c است و يكي ديگر فرعي كه بعدا درايو هاي ديگر از ان منشا مي گيرند

به نظر من كامپيوتر اگر از درايو c بالا بياد خيلي بهتره چون وقتي يك ويندوز را روي درايو غير از c مي ريزيد يك كامپيوتر يك سري فايل هاي سيستمي را روي c قرار مي ده و و قتي مي خواهيد ويندوز بريزيد يك درايو را پاك و باز يك سري فايل جديد روي c مي ريزيد ولي معلوم نيست فايلهاي قبلي پاك مي شن و يا از بين ميرن

البته اين نظر منه حا لا شايد دوستان نظر بهتري دارن (كه من آن كارها را بلد نباشم)

rootnt
28-08-2005, 07:25
سلام
xmw
شما سوالتون رو خیلی نامفهوم بیان کردید
مثلا شما فرمودید:

عموما هارد درایوها از درایو c بوت میشن

خوب این معلومه دیگه شما سیستم عامل رو روی درایو C نصب کردید
چطوری میشه که درایوی که سیستم عامل نداره بوت بشه؟ اصلا چی بوت بشه؟
اگر بیشتر توضیح بدید چی کار میخواهید بکنید جواب درست رو میگیرید :wink:

MasterData
28-08-2005, 09:09
شما از طريق تنظيمات بايوس مي تونيد درايوي كه بايد سيستم از اون بوت بشه انتخاب كنيد
الان نمي تونم دقيقا بگم از كدوم گزينه بايد اين كار رو انجام بديد چون نسخه هاي بايوس با هم متفاوت هستند
مثلا من ويندوز ميلينيوم روي درايو d سيستم نصب كردم و موقعي كه يك هارد ديگه وصل ميكنم سيستم اون درايو رو به عنوان درايو e ميشناسه منم درايو بوت رو از بايوس عوض مي كنم و راحت بالا مياد

termite62
28-08-2005, 10:32
دوست عزيز MasterData اين كار براي دو هارد است نه يك درايو

Arashi
28-08-2005, 10:48
ببخشيد چطور ميشه بوت رو از Floppy Disk به CD تغيير داد :arrow: :arrow:

rootnt
28-08-2005, 11:16
سلام
آرشی جان این رو هم در تنظیمات بایوس (setup کامپیوتر) انجام میدهند
شما باید first boot رو روی فلاپی یا cdrom بذارید