PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دنیای اتومبیل

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15

soheil_104
14-04-2007, 15:55
سلام. آیا راجع به سمند سورن اطلاعات کاملی دارید؟ منظوزم اطلاعاتی بیشتر از اونچه که سایت ایران خودرو ارائه میده. از قبیل کلاسهای در حال تولید، نوع موتورهای نصب شده، زمان رسیدن به بازار، قیمت و ...

به گزارش خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس، مراسم رونمايي سمند جديد ايران خودرو با طراحي بدنه متفاوت بعدازظهر امروز با حضور وزير صنايع و معادن، رئيس سازمان گسترش و نوسازي صنايع، معادن توليد وزير صنايع و جمعي از نمايندگان مجلس برگزار شد.
به گزار ش خبرنگار اقتصادي فارس طراحي رخ اين سمند به خودرو آئودي و طراحي عقب آن به خودرو بي. ام. و شباهت دارد.
به گفته مجري مراسم رونمايي سورن نام سورن با كسر حرف "ر" واژه‌اي تركي به معناي "پيش برنده"و با فتحه "ر" به معناي شجاع و دلير و نام يكي اقوام قديم ايراني است.
تزئينات داخلي اين خودرو تفاوتي با سمندهاي مدل قبل ندارد تنها تفاوت طراحي فرمان آن است،در عين حال ستون فرمان ‌سمند سورن از نوع تلسكوپي است كه در تصادفات از جلو به طور خودكار جمع شده و مانع از وارد شدن آسيب به راننده مي‌شود.
ايربك، جي پي اس (مكان ياب الكترونيكي) و سيستم صوتي چند رسانه‌اي از جمله آپشين‌هايي است كه سمند سورن به آنها مجهز شده است.
بر اساس اين گزارش نوع موتور سورن تيپ يك XU7JPL3 بوده و داراي 4 سيلندر است. حجم موتور اين خودرو هزار و 761 سي سي و حداكثر قدرت آن 100 اسب بخار است.
اين خودرو در خصوص فاكتور آلايندگي داراي استاندارد يورو 2 بوده و حداكثر سرعت آن به 185 كيلومتر در ساعت مي‌رسد، ترمز اين خودرو اي بي اس بوده و مصرف سوخت اين خودرو در شهر و جاده 5/8 ليتر درصد كيلومتر و در بزرگراه 8/6 ليتر درصد كيلومتر است.
وزن سورن تيپ يك هزار و 220 كيلوگرم، طول آن 4 و نيم متر، عرض آن 7/1 متر و ارتفاع آن 4/1 متر است و ظرفيت صندوق عقب اين خودرو 500 ليتر پيش بيني شده ‌است.
به گزارش خبرنگار اقتصادي فارس وزير صنايع و معادن در مراسم رونمايي سمند پيشرفته ايران خودرو خاطرنشان كرد:‌ سال گذشته در مراسم پرده‌برداري از پژو 206 SD كه البته نام ايراني آن هنوز مشخص نشده است، در باره سرمايه‌گذاري بر روي نام‌هاي تجاري ملي بحث كرديم.
وي افزود: هنگامي كه پروژه ال نود را نيز شروع كرديم هدف اين بود كه از اين سرمايه‌گذاري مشترك نيز حاصلي نصيب كشور شود و بتوانيم وارد بازارهاي خارجي شويم.
طهماسبي گفت: برخي از كارشناسان بر ايده صادرات خودرو خرده مي گرفتند و معتقد بودند اين كار امكانپذير نيست، اما تا كنون 5 سايت خارجي توليد خودرو راه اندازي شده كه 4 سايت سمند توليد خواهند كرد.
طهماسبي در عين حال يادآور شد: براي حضور در بازارهاي بين‌المللي تنها ورود به بازارها مهم نيست، بلكه بايد محصولاتمان را با توجه به تكنولوژي روز جهان روزآمد كنيم.
وي گفت:‌ سمند بايد هر دو الي ‌سه سال يكبار با تغييراتي به روز شده و مطابق با بازارهاي بين‌المللي روزآمد شود.
وزير صنايع افزود: طراحي سورن مطابق با نگرش‌هاي كلي است كه در بازارهاي خودرو شاهديم و از هم اكنون بايد طراحي جديدي را شروع كرده كه طي 2 سال آينده مدل جديدي را به بازارهاي بين‌المللي عرضه كنيم.
وزير صنايع اظهار داشت: ضمن اينكه مشاركت با خودروسازان خارجي براي توليد را رد نمي‌كنيم، لازم است براي دستيابي به بازار 20 ميليارد دلاري خودرو تلاش خود را افزون كنيم.
طهماسبي افزود: تا پايان امسال صادرات 21 هزار خودرو سواري را خواهيم داشت و با صادرات خودروهاي سنگين و قطعات،ارزش صادرات خودرو به 300 ميليون دلار خواهد رسيد.
وي ادامه د اد:‌ شركت سايپا نيز برنامه‌هايي براي صادرات داشته كه اگر چه از برنامه‌هاي خود عقب است اما مطمئنيم سال آينده به اهداف خود دست خواهد يافت و صادرات خودرو خودرو از مرز هزار ميليارد دلار خواهد گذشت.
وزير صنايع ابراز اميدواري كرد: حجم صادرات خودرو سواري در سال 86 به صد هزار دستگاه رسيده و اهداف صادراتي محقق شود.
وي گفت: ما مي‌توانيم ده درصد صادرات قطعات ريخته‌گري و ماشين‌آلات دنيا را داشته باشيم كه تنها 30 تا 40 درصد توليد آن در ايران خودرو ظرفيت سازي شده است.
طهماسبي تصريح كرد: تيراژ توليد خودرو از 150 هزار دستگاه در سال هاي 57-56 به يك ميليون دستگاه رسيده و توليد 2 ميليون دستگاه خودرو با چشم‌انداز صادراتي دور از دسترس نيست.
وزير صنايع در خصوص قيمت سمند سورن نيز به خبرنگاران گفت: قيمت گذاري سمند سورن در كميته قيمت گذاري وزارت صنايع و معادن مطرح است.
منوچهر منطقي مدير عامل ايران خودرو نيز در مراسم رونمايي سمند جديد اين شركت گفت: ‌سمند سورن مدل لوكس و پيشرفته سمند است.
وي با بيان اينكه نمي‌توان تنها با يك مدل خودرو وارد بازارهاي جهاني شد،افزود: همه در بازارهاي جهاني معتقدند سمند خودرو خوبي است؛اما سبك طراحي آن قديمي است و بر اين اساس طراحي سمند سورن را از مهر ماه سال 84 شروع كرديم.
منطقي اظهار داشت: تقاضا براي سمند در كشورهاي اروپاي شرقي مانند بلغارستان، لهستان و بلاروس رو به رشد است و بر اين اساس سمند سورن استاندارد 94 ECE يعني استاندارد اروپا را نيز پشت سر گذاشته است.
منطقي اضافه كرد: سمند سورن در ده ورژن ارايه خواهد شد و سه نوع موتور يعني موتور سمند، موتور TU5 و موتور ملي براي آن نصب مي‌شود.
مدير عامل ايران خودرو افزود:‌ارزيابي ها نشان مي‌دهد استقبال از اين خودرو در بازارهاي داخلي و خارجي خوب خواهد بود.
منطقي گفت: سورن را خرداد 86 به بازار عرضه خواهيم كرد تا زمينه ارايه خدمات پس از فروش آن در كلاس بالاتر فراهم شود.
وي توضيح داد: پس از 206 SD سمند سورن دومين خودرويي است كه براي صادرات در نظر گرفته‌ايم.
منطقي همچنين در خصوص افتتاح سالن پيشرنگ ايران خودرو نيز يادآور شد:‌در اين سالن تكنولوژيي مورد استفاده قرار گرفته است كه تنها 6 خودروساز بزرگ دنيا از آن بهره‌مندند.

Fars News

Nomber1
14-04-2007, 15:59
تویوتا کمری در ایران تنها در انواع ۴ سیلندر عرضه میشود و قیمت مدل فول (ایکس ال ای ) آن در بازار ایران چیزی در حدود ۴۵ ملیون تومان میباشد

کمری از موتور ۴ سیلندر به حجم ۲۴۰۰ سی سی بهره میبرد که با استفاده از سیستم زمان بندی متغیر هوشمند سوپاپ ها ( وی وی تی آی ) ۱۵۸ اسب بخار نیرو تولید کند . شتاب کمری با این موتور چندان تعریفی ندارد

سهيل جان تشكر در مورد راهنماييت. اما فكر ميكنم مدل فول اپشن كمري 2007 جي ال ايكس باشه .

ايكس ال اي مدل 4 سيلندر كمري هاي 2006 هستش و 2007 اصلا فكر نكنم ايكس ال اي داشته باشه .

البته فكر كنم اون موقع ها كه همه بچه ها جمع بودن 405باز اين سوالو به صورت مقايسه با سوناتا پرسيده بود .

فكر كنم يه 50 صفحه قبل. به هر حال تشكر

يا علي

Nomber1
14-04-2007, 16:03
چرا کسی جواب نمیده؟

دوست عزيز .فكر ميكنم در صفحه 199 متين جان جوابتو داد

يعني پرسيد كه شما چه مدلي رو ميخواي قيمتشش رو بدوني

بالاخره ششما بايد بدوني چه مدلش رو ميخواي ديگه

يا علي

Nomber1
14-04-2007, 16:05
سهيل 104 جان . تشكر در مورد مگان .

اطلاعاتي نداشتم . تشكر

يا علي

soheil_104
14-04-2007, 16:15
چرا کسی جواب نمیده؟

این هم جواب سوالت

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Qa38v2yZQQa39ZQ2d24QQa39705ZQ2d24QQalistZa39Q2ca41 Q2ca38v1yQ2ca38v2yQ2ca10239Q2ca3801Q2ca85Q2ca10246 Q2ca33512Q2ca10241Q2ca10244Q2ca39705QQcatrefZC6QQc oactionZcompareQQcoentrypageZsearchQQcopagenumZ1QQ fgtpZQQfposZQ5AIPQ2fPostalQQfposZQ5AIPQ2fPostalQQf posZQ5AIPQ2fPostalQQfromZR2QQfsooZ2QQfsopZ2QQftrtZ 1QQftrvZ1QQgcsZ13QQlopgZQQlsotZQQpf_queryZCamaroQ2 0SSQQpfidZ2473QQpfmodeZ1QQreqtypeZ2QQsacatZ6161QQs adisZ200QQsaprchiZQQsaprcloZQQsargnZQ2d1QQsaslcZ2Q QsbrftogZ1QQsofocusZbs

casper66m
14-04-2007, 19:25
مشخصات خودروی مگان با موتور 2000 سی سی

حجم موتور 2000 سی سی با 16 سوپاپ
حداکثر قدرت hp/rpm 136/5500
حداکثر سرعت 195 km/h
گیربکس اتومات 4 سرعته با قابلیت تعویض دستی دنده
سیستم فرمان الکتریکی
سیستم ترمز ABS+EBV+EBA
ظرفیت صندوق عقب 52/. متر مکعب
سایز تایرها R16 205/55
دارای چراغ مه *** و کارت کلید هوشمند رنو وسیستم قفل مرکزی
سیستم صوتی رادیو+CD
سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک
آینه برقی همراه گرمکن
6 کیسه ها 2 کیسه هوا جلو 2 کیسه هوا عقب 2 کیسه هوا جلو جانبی
شتاب صفر تا صد کیلومتر در ساعت 1/11 ثانیه
به همراه سنسور نور و باران
میزان آلاینده خروجی در حد استاندارد EUROIII

مشخصات فنی و تجهیزات خودروی مگان با موتور 1600 سی سی

حجم موتور 1600 سی سی 16 سوپاپ
حداکثر قدرت 6000/115 hp/rpm
حداکثر سرعت 193 km/h
گیربکس 5 سرعته معمولی
سیستم فرمان الکتریکی
سیستم ترمز ABS+EBV+EBA
ظرفیت صندوق عقب 52/. متر مکعب
سایز تایرها 65/195 R 15
دارای کارت کلید هوشمند رنو و قفل مرکزی
سیستم صوتی رادیو+کاست
سیستم تهویه مطبوع 4 سرعته دستی
دارای 2 کیسه هوای جلو
شتاب صفر تا صد کیلومتر در ساعت 1/11 ثانیه
میزان آلاینده های خروجی در حد استاندارد EURO III

قیمت خودروی مگان با موتور 1600 سی سی 18900000 هزار تومان
قیمت خودروی مگان با موتور 2000 سی سی 26500000 هزار تومان
ممنون
شتاب صفر تا صد 2000 با 1600 برابر؟
ادم زانتیا بخره بهتره یا رنو مگان؟

soheil_104
14-04-2007, 21:14
ادم زانتیا بخره بهتره یا رنو مگان؟
بین مگان 1600 و زانتیا ؟ زانتیا بهتره

مگان 2000 و زانتیا؟ مگان 2000

Vahed
15-04-2007, 22:58
خیلی ممنون! خوبه منم استفاده کردم!

dj_shahrokh1977
16-04-2007, 05:55
با تشکر از سهیل عزیز. ولی اطلاعاتی که شما دادید همه اش توی سایت ایران خودرو و سایتهای خبری موجود بود. منظور من ارائه اطلاعات دست اول بود از قبیل اینکه آیا واقعاً سورن داره در کلاسهای مختلف و با قیمتهای متفاوت تولید میشه و این کلاسها همزمان و در همون زمان وعده داده شده به بازار میان یا مثل قبل اول ایران خودرو یه نمونه با موتور سمند معمولی 1800 و 8 سوپاپ ازش بیرون میده تا خوب که با قیمت بالا و کاذب تونست بازارشو به دست بیاره تازه شروع به تولید کلاسهای دیگه و گذاشتن اپشنهای ویژه روش می کنه؟ میدونین، چون من الان بین خرید یه زانتیای 2000 مدل 80-81 یا انتظار برای ارائه سورن به بازار ( با موتور Tu5 1600 و 16 سوپاپ) مردد موندم و واسه همین اطلاعات دقیقتری می خوام. اگه کسی اینجور اطلاعاتی داره نهایت لطف رو می کنه که ارائه بده. با سپاس.

Ac.Milan
16-04-2007, 10:11
تویوتا کمری در ایران تنها در انواع ۴ سیلندر عرضه میشود و قیمت مدل فول (ایکس ال ای ) آن در بازار ایران چیزی در حدود ۴۵ ملیون تومان میباشد

کمری از موتور ۴ سیلندر به حجم ۲۴۰۰ سی سی بهره میبرد که با استفاده از سیستم زمان بندی متغیر هوشمند سوپاپ ها ( وی وی تی آی ) ۱۵۸ اسب بخار نیرو تولید کند . شتاب کمری با این موتور چندان تعریفی ندارد

آقا لطف میکنی طولش رو به من بدی؟؟؟

Balrog
16-04-2007, 14:29
خبرگزاري فارس: مسئول ثبت سفارش سازمان بازرگاني استان تهران گفت: ثبت سفارش واردات انواع خودروهاي سواري خارجي به جز دو مدل ون و يك مدل پاژرو از ابتداي سال جاري ممنوع شده است.

ساسان خدايي در گفت وگو با خبرنگار افتصادي خبرگزاري فارس اظهار داشت: ثبت سفارش انواع خودروهاي سواري خارجي به جز دو مدل ون و يك مدل پاژرو ممنوع شده است.
وي افزود: عدم ثبت سفارش خودروهاي خارجي به اين علت است كه نمايندگي هاي اين خودروها تمديد نشده و سه مجوز لازم براي واردات خودرو را از سازمان بهينه سازي مصرف سوخت، سازمان محيط زيست و موسسه استاندارد دريافت نكرده اند.
خدايي تصريح كرد: ورود اين خودروها طبيعتا تا زماني كه مجوزهاي لازم را دريافت نكرده اند معلق است.
مسئول ثبت سفارش سازمان بازرگاني استان تهران گفت: خودروي جديدي اجازه ورود ندارد تا مجوزهاي لازم را دريافت كند.

!

Actros
16-04-2007, 23:33
یه روغن گیربکس خوب برا 405
معرفی کنید.

talot
18-04-2007, 21:10
واقعا لذت میبرم دوست عزیز
هزاران بار مرسی و موفق باشی

soheil_104
19-04-2007, 00:14
آقا لطف میکنی طولش رو به من بدی؟؟؟

طول اين خودرو 4805 ميليمتر، عرض آن 1795 ميليمتر و ارتفاعش 1495 ميليمتر است

Farshadd
19-04-2007, 22:31
سلام.
راستی بچه ها برای این نمایشگاه اسپرت شهریور کسی برنامه نداره؟

soheil_104
20-04-2007, 01:44
سلام.

من که شنیدم تو اردیبهشت ماه برگزار میشه.

casper66m
20-04-2007, 02:36
منم شنیدم تو اردیبهشت برگزار میشه
کسی دقیق تاریخشو می دونه ؟

Farshadd
20-04-2007, 22:15
سلام.

خیلی خیلی ببخشید . من از همون بچگی اردیبهشت و شهریور رو اشتباه میگرفتم .
اره درسته اردیبهشت برگزار میشه.
زمانشم از 18 تا 28 اردیبهشت هست.

Balrog
20-04-2007, 23:36
و مكان دقيق؟

soheil_104
20-04-2007, 23:48
نمایشگاه موتورهای اسپرت 2007

محوطه پارکینگ مجموعه ورزشی توچال 18 تا 28 اردیبهشت ساعت 12 الی 24

alirafaat
21-04-2007, 01:01
سلام

دوستان کسی یه محل تیونینگ تو مشهد سراغ نداره؟
من با توجه به محل سکونتم دسترسی به تهران ندارم

دوستان ازبس!! در مورد تیونینگ صحبت کردند دهن ما اب افتاد!!

Balrog
21-04-2007, 01:59
مدير كل دفتر صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت ايران اعلام كرد: اعتبار نمايندگي‌هاي فروش و خدمات پس از فروش مدل‌هاي خودرو وارداتي تا پايان شهريور ماه سال جاري تمديد شد.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Actros
21-04-2007, 02:10
دنده 4 405 مدل 85 چند تا باید بره؟
من 170 تا با 4 رفتم خوبه یا نه؟
ولی وقتی عکس انداختیم 165 بود با 6250 دور بر دقیقه
تا 170 رفت ولی نشد عکس بگیریم
اینم عکس

talot
24-04-2007, 00:37
پسر توحسابی منو سر حال میاری

Actros
24-04-2007, 01:39
بابا بچه های این تایپیک کجان چرا هیچکی نیست
:41:

soheil_104
24-04-2007, 15:26

● لوک دونکرولک ـ لامبورگینی
او به علت شرکت در نمایشگاه های چند فرهنگی شهرت فراوان دارد. متولد پروست است و اخیراً در بلژیک زندگی می کند. تحصیلات خود در آفریقا، اروپا و آمریکای جنوبی تکمیل کرده است. با مشاهده آثارش به راحتی می توان به تجربه چندین و چند ساله اش پی برد. از سال ۱۹۹۶ پیوسته با گروه آئودی فعالیت داشته و از ۱۹۹۸ نیز همراه لامبورگینی بوده است.
طرح های زیبای آئودی ۴، گالاردو لامبورگینی، مورسیلاگو و میورا متعلق به اوست. می توان تداوم حیات پر افتخار لامبورگینی را در بازارهای جهانی تا حد بالایی به شرکت آئودی نسبت داد اما بی شک بخش عظیمی از این موفقیت مدیون دونکرولک است. تا زمانی که میورای واقعی به بازار بیاید، گالاردو به خاطر توازن در قدرت و زیبایی اخرین اثر عجیب لامبورگینی است .

● پیتر فایفر ـ مرسدس بنز
خلق نمونه ای که معروف ظرافت، زیبایی، مهندسی برتر و قدرت در تمام بخش هاست، کاری بسیار دشوار و بیش از سه دهه ادامه این مسیر معجزه است. پیتر فایفر، حوالی سال های ۱۹۷۸، ده سال پیش از پیوستن به شرکت بنز طرح های ۲۸ سال اخیر کمپانی بنز متعلق به فایفر است. طراحی یک مرسدس کار ساده ای نیست، مگر نه ؟ از طراحانی که انفرادی فعالیت می کنند. مجموعه طرح های فایفر مهر تاییدی بر استعداد اوست. اگر به مرور آثارش بپردازیم در میابیم یکی پس از دیگری از هر لحاظ قوی تر، زیباتر و موفق تر بوده اند .

● کامیلو پاردو ـ فورد
تصور کنید که به عنوان طراح اتومبیل در یک کارخانه خودرو سازی مشغول به کار هستند و ناگهان وظیفه اصلی مهم ترین محصول تاریخ شرکت به شما محصول می شود. آیا می ترسید؟ اگر نام شما کامپلو پاردو باشد نه تنها نمی هراسید بلکه بلافاصله دست به کار می شوید و پس از مدتی مدیران کارخانه را با طراحی اعجاب انگیز فورد جی تی متحیر می کنید. اکونون جی تی یک از بهترین کارهای پاردو است. وی آثار مدرنی مثل شبلی کوبرا جی. آرا را هم در کارنامه خود دارد. او می گوید قصد دارد طراحی اتومبیل را به شیوه ای هنرمندانه عملی کند تا طراحی و هنر با هم در آمیزند و او را با حسن و خلاقیت درگیر کنند. به گفته او همین کشمکش موجب آفرینش طراحی کامل و بی نقص می شود. به عقیده صاحب نظران جی تی برجسته ترین کار پاردوست.

● تام پیترز ـ جنرال موتور
نه، اشتباه نکنید! منظورمان نویسنده کتاب در جست و جوی برتری نیست هر چند این همان عنوانی است که می توان به کارهای پیترز نسبت داد. به نوعی هدف او را می توان با نام این کتاب تطبیق داد .
او یکی از طراحان موفق و هواداران اتومبیل است. در سال ۲۰۰۵ مجددا شورلت کوروت را طراحی کرد البته نسبت به شکل و ترکیب مدل های گذشته بی تفاوت نبود. طراحی کادیلاک XLR نیز در کارنامه او ثبت شده است. بدنه سخت و قوی XLR به راحتی با همتایانی مثل مرسدس و جگوار رقابت می کند.
پیترز با طراحی کوروت ۶c که بعد از مدل وت انجام شد از ماشینی فوق العاده با قیمت نجومی به ماشینی فوق العاده با قیمت های گوناگون رسیده است.

● کن اکویاما ـ پینیفارینا
شرکت ایتالیایی پینیفارینا مجری با یاد ماندنی ترین مدل های فراری است. هنگامی که حرف از طراحی ماشین با نام انزو و فراری فقید به میان می آید مسئله بسیار جدی بود به همین دلیل از کن اکویاما برای طراحی این اثر دعوت شد و به نظر می آید تصمیمشان در انتخاب او بسیار درست بوده است .
نبوغ و استعداد اکویاما در بسیاری از شرکت های معتبر آسیا، اروپا و آمریکایی شمالی به کار گرفته شده است که از آن جمله می توان به جنرال موتورز و پورشه اشاره کرد. او به خاطر علاقه و احترامی که برای کار گروهی قائل است شهرت دارد. با رویی گشاده پذیرای پیشنهادها و نظریات دیگران است و از آنها در صورت لزوم برای تکمیل آثارش بهره می گیرد. با طرح های دیگرش دشمنی نداریم اما باور کنید فراری انزو چیز دیگری است .

● کریس بنگل ـ گروه ب ام و
هنگامی که ب ام و سرای ۷ در سال ۲۰۰۲ طراحی کرد بسیاری از انتقادات بنیاد گرایان هنری از این طرح تعجب کردند. وقتی حرف از به نمایش گذاشتن این مدل ها در مونیخ به میان آمد خیلی ها از پشتیبانی از آنها دست کشیدند اما بنگل شجاعانه از طرح هایش حمایت کرد و شرکت ب ام و نیز با اقتدار پشت او ایستاد. به دنبال این اتفاق، موفقیت این طرح نا امید کننده نبود ولی توقع پیش بینی شده را بر آورده نکرد. از آن به بعد طرح های او تنها به واسطه BMW به کار گرفته شد.
البته از آنجایی که او در طراحی مدل های رولز رویس و مینی نقش موثری داشته است، دیگر بنیاد گرایان هنری سکوت اختیار کردند و از انتقاد دست کشیده اند.
باید بگوییم که طرح های جدید سری ۵ از مدل ای شگفت انگیز Z۴ کمی برترند .

carx1

talot
24-04-2007, 15:32
میتونی در مورد رانندگان مسابقات متور سواری و ماشین سواری
اطلاعات بدی
ضمنا اسم بهت میدم
ممنون

soheil_104
24-04-2007, 15:36
رانندگان مسابقات متور سواری و ماشین سواری داخلی یا خارحی؟

talot
24-04-2007, 15:44
میتونی در مورد Roa
اطلاعات بدی ممنون

Farshadd
25-04-2007, 22:56
سلام بچه ها.
میخوام یه سایت بهتون معرفی کنم که در زمینه اتومبیل خیلی جالب و گسترده هست.البته نمیگم پی سی بده اتفاقا من شخصا هیچ سایتی رو با پی سی عوض نمیکنم ولی در بعضی موارد اون سایت خیلی خوبه.مثلا اکواریوم و خودرو.من خودم عضو شدم البته با نام کاربری arrowana . ولی اواتارم همینه.
اینم ادرس سایت:
بهتون توصیه میکنم عضو بشید.

Actros
25-04-2007, 23:22
میتونی در مورد Roa
اطلاعات بدی ممنون

روا میتونی بری تو سایت ایران خودرو
زیاد فرقی نداره فک کنم 50 کیلو وزن رو اکسل جلو کم شده
سر سیلاندر آلمینیومی
و..................
میگن تا 150 رو خوب میره

matin_haeri
26-04-2007, 13:31
سلام به همه
من خیلی سرم شلوغه و وقت نمی کنم به اینجا سر بزنم.دوستان در مورد نمایشگاه پرسیدن باید به عرضتون برسونم که 2 تا نمایشگاه در پیشه.
1- نمایشگاه پارکینگ توچال که نمایشگاه بی کیفیتی خواهد بود (اردیبهشت)
2- نمایشگاه باشگاه انقلاب که مجریش شرکت carnp هست و تا حالا بهترین کیفیت رو در بین تمام نمایشگاهها داشته.(خرداد)
اینم آدرس وب سایت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
در ضمن تو نمایشگاه دوم در خدمتتون هستیم.(به عنوان غرفه دار و احتمالا هیئت برگزاری)...تو این نمایشگاه خبری از لاف های عجیب و غریب و ماشینای دروغگو نیست

در مدت فعالیت کمم تو این فروم سعی کردم از گمراه شدن و دروغ شنیدن شما عزیزان جلوگیری کنم.تا حدودی موفق شدم و باقی داستان رو به خودتون می سپارم.قصد ما از فعالیت در فروم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] اینه که سطح سواد مردم در زمینه اتومبیل ,اتومبیلرانی, مسابقات, سیستم های صوتی و... افزایش پیدا کنه.
برای همتون آرزوی موفقیت می کنم
خدا نگه دار

Balrog
26-04-2007, 14:39
تو اين مدت از اطلاعاتتون استفاده برديم.

به اميد ديدار آقاى حائرى.

Farshadd
26-04-2007, 21:45
این نمایشگاه خرداد تا کی ادامه داره؟

talot
27-04-2007, 01:30
مرسی در مورد اطلاعاتت

p30time
27-04-2007, 10:52
سلام به تمام دوستان.
من يك مقاله كامل در مورد سيستم الكتريكي خودرو مي خواستم. كه شامل اين موارد باشه:
Ecu
استپر موتور
باطری خودرو
بلندگو و بوق
تقویت کننده، سنسور و سویچ
ژنراتور و آلترناتور
سیستم احتراق خودرو
سیستم روشنایی خودرو
سیستم شروع کننده خودرو
موتور
و غیره

اگر كسي بتونه اين كار رو براي من انجام بده واقعا ممنون مي شم.

Balrog
28-04-2007, 00:29
فكر كنم اگه اينجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) درخواست مقاله بدى، بهتر به نتيجه برسى.

Balrog
28-04-2007, 01:24

ReZa DN
29-04-2007, 20:19
سلام دوستان
میخوام یه ماشین دوو سیلو بخرم مدل 80 قیمت 8.500 میلیون تومان
خوبه؟بعد بین پراید 141 و سیلو کدوم بهتره؟

Actros
29-04-2007, 23:37
سلام دوستان
میخوام یه ماشین دوو سیلو بخرم مدل 80 قیمت 8.500 میلیون تومان
خوبه؟بعد بین پراید 141 و سیلو کدوم بهتره؟

سیلو بهتره
ولی 405 2000 بگیری بهتره

Balrog
30-04-2007, 00:11
پرايد = گارى! تمام مدل‌هاى پرايد مزخرفه!

amiroo88
01-05-2007, 01:52
سلام دوستان
نياز به يک همفکری دارم!
من در حدوده 12 مليون پول دارم ميخوام يه ماشين صفر بگيرم اما موندم چی بگيرم هر کسی يه چيزی ميگه
يکی ميگه 206 نخر خرجش خيلی بالاست يکی ميگه 405 نخر مصرف سوختش بالاس تو اين رنج قيمت چی خوبه به نظرتون؟
ريو چطورياس؟
کدومو بر دارم 206، 405 ،ريو،...

Actros
01-05-2007, 02:09
سلام دوستان
نياز به يک همفکری دارم!
من در حدوده 12 مليون پول دارم ميخوام يه ماشين صفر بگيرم اما موندم چی بگيرم هر کسی يه چيزی ميگه
يکی ميگه 206 نخر خرجش خيلی بالاست يکی ميگه 405 نخر مصرف سوختش بالاس تو اين رنج قيمت چی خوبه به نظرتون؟
ريو چطورياس؟
کدومو بر دارم 206، 405 ،ريو،...
والا ما 405 داریم داریم ازشم راضی هستیم
مخصوصا جدیداش که سوخت رسانی 206 روشه و وحشتناک راه میره. من با دنده 4 کولر روشن 170 رفتم باهاشو عکسشم صفحه قبله.ولی سمند از 405 راحت تره اماارزش خریدن نداره.

amiroo88
01-05-2007, 02:42
ما هم 14 سال 405 داشتيم مدل 72 موتورش 2000 هم بود که چند روز پيش فرختيم.اما خوب کاربرات بود يه دور ميزدم تو تهران بنزين خالی ميشد.
اين انژکتوری جديدا مصرف سوختش صدی چنده؟
ريو چجوريه؟

Farshadd
01-05-2007, 13:18
سلام
من میخوام برای یه جفت کنوود 718 باکس بسازم.خواهشا کمک کنید.
خدا حافظ.

Farshadd
01-05-2007, 13:26
تکراری .

Death Love
01-05-2007, 14:14
فروش لوازم اسپرت و تقویت موتور.
انواع اگزوز اسپرت.
سیستم های تقویت هندلینگ برای پراید و سایر خودرو ها.
انواع کاربراتور.
خلاصه همه چی که بخواید.
کمتر از قیمت تهران.
وارد کننده از غرب. هر سوالی راجع به هر چی میخواید بپرسید.من فقط توضیح مختصری دادم.
همون اگزوز 10 مدل داره.کاربراتور هم همینطور.همه چی اورجیتال.

Actros
02-05-2007, 01:37
فروش لوازم اسپرت و تقویت موتور.
انواع اگزوز اسپرت.
سیستم های تقویت هندلینگ برای پراید و سایر خودرو ها.
انواع کاربراتور.
خلاصه همه چی که بخواید.
کمتر از قیمت تهران.
وارد کننده از غرب. هر سوالی راجع به هر چی میخواید بپرسید.من فقط توضیح مختصری دادم.
همون اگزوز 10 مدل داره.کاربراتور هم همینطور.همه چی اورجیتال.

سلام دوست من میدونم بچه کرمانشاهی و همشهری
مغازه دارین. اگه دارین کجاست

Actros
02-05-2007, 01:38
ما هم 14 سال 405 داشتيم مدل 72 موتورش 2000 هم بود که چند روز پيش فرختيم.اما خوب کاربرات بود يه دور ميزدم تو تهران بنزين خالی ميشد.
اين انژکتوری جديدا مصرف سوختش صدی چنده؟
ريو چجوريه؟

100 کیلومتر 10 لیتر

farhadd
02-05-2007, 10:56
بر و بچ علاقمند بدوييد عضو شيد تا دير نشده :
فروم اختصاصي سايت مجله ماشين ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Farshadd
02-05-2007, 14:26
اقا فرهاد اول که پستتو دیدم گفتم خدایا من کی این پست رو دادم.چون نام کاربریه من و تو شبیه همدیگه هست.
دستت درد نکنه.سایت خوبی بود . فکر کنم بشه بهترین سایت تخصصی اتومبیل در ایران
من هم با همین نام کاربری اونجا عضو شدم

mehrad_a
03-05-2007, 00:41
با سلام .
کسی آدرس گروه Hpower_sl3 رو داره ؟

sensil
03-05-2007, 07:02
ماشين فقط:
samand lx

soheil_104
03-05-2007, 11:28
من هم عضو شدم با همین نام کاربری

فرهاد جان ممنون از خبرت.

Actros
04-05-2007, 02:05
بر و بچ علاقمند بدوييد عضو شيد تا دير نشده :
فروم اختصاصي سايت مجله ماشين ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ما یه 4 ماهی هست عضویم

Balrog
04-05-2007, 22:44
اين نمايشگاه خرداد ماه دقيقا از كى شروع مى‌شه و تا چه روزى ادامه داره؟ كسى مى‌دونه؟

ReZa DN
05-05-2007, 10:34
سلام دوستان
میگم میخوام باند خوب با یه آمپ تا قیمت 120 تومن بخرم نمیدونم چی بخرم راهنمایی کنید ضبط هم pioner 4850 هستش

Actros
06-05-2007, 01:49
سلام دوستان
میگم میخوام باند خوب با یه آمپ تا قیمت 120 تومن بخرم نمیدونم چی بخرم راهنمایی کنید ضبط هم pioner 4850 هستش

jbl 953 قیمت 90 تومن
kenwood 718 قیمت80 تومن
jbl 937 نمیدونم

Actros
08-05-2007, 02:21
خدایا
تو جاده کرمانشاه به اسلام آباد بودم
190 تا داشتم با 405 رسیدیم به یه پیچیرعت رو وردم تا 150 هر چی فرمون پیچوندم دیدم دارم میرم تو شانه وخاکی
یه نیش ترمز زدم یه کم جمع شد بعد یه دفه عقب ماشین شروع کرد به رقصیدن اینور .اونور.خلاصه یا 130 تا رفتیم تو گارد وسط جاده به صورت وحشتناک با 5تا سر نشین . که هیچی به خودمون نشد.
ولی انصا فا 405 خیلی کم آسیب دید.
تمام این اتفاقات کمتر 3 ثانیه طول کشید.
وضعمونم خرابه 800 تومن خرجشه:41: :41:
ترو به خدا حواستون باشه مثل ما نشین

Farshadd
08-05-2007, 11:42
خدایا
تو جاده کرمانشاه به اسلام آباد بودم
190 تا داشتم با 405 رسیدیم به یه پیچیرعت رو وردم تا 150 هر چی فرمون پیچوندم دیدم دارم میرم تو شانه وخاکی
یه نیش ترمز زدم یه کم جمع شد بعد یه دفه عقب ماشین شروع کرد به رقصیدن اینور .اونور.خلاصه یا 130 تا رفتیم تو گارد وسط جاده به صورت وحشتناک با 5تا سر نشین . که هیچی به خودمون نشد.
ولی انصا فا 405 خیلی کم آسیب دید.
تمام این اتفاقات کمتر 3 ثانیه طول کشید.
وضعمونم خرابه 800 تومن خرجشه:41: :41:
ترو به خدا حواستون باشه مثل ما نشین

واقعا متاسفم.:41:
خدا رو شکر که اسیب جانی نداشتید .ماشینتم ایشالا درست میشه.بیمه بدنه داری؟

Actros
08-05-2007, 15:13
واقعا متاسفم.:41:
خدا رو شکر که اسیب جانی نداشتید .ماشینتم ایشالا درست میشه.بیمه بدنه داری؟

بیمه بدنه نداره
همش 4 ماه بود گرفتیم:41:

Balrog
08-05-2007, 15:47
من هم چند روز پيش تصادف كردم... آخرش اين تند رفتن كار دستم داد! مواظب باشين بچه‌ها.

Actros
08-05-2007, 16:53
ولی من اگه ماشینه پرشیا بود چپ میکرد.
چون اول یکم ماشین پشتش رقصید بعد 2 متر به صورت عرضی یعنی اینجوری 1
فکر کنین بالای عدد 1 جلو ماشینه .همینجوری سر خورد بعد خوردیم به گارد جاده
405 کمکاش خشکه به راحتی چپ نمیشه.

Balrog
08-05-2007, 23:25
شانس آوردى كه وقتى خوردى به گارد، ماشين بلند نشده.
عقب ماشين به چه علت ليز خورد؟ ترمزها قفل كردن؟

Actros
09-05-2007, 02:03
شانس آوردى كه وقتى خوردى به گارد، ماشين بلند نشده.
عقب ماشين به چه علت ليز خورد؟ ترمزها قفل كردن؟

اره
مثلا یه نیش ترمز زدم که نریم تو خاکی یه دفه ماشین رقصید
نیش ترمز نزده بودم چپ میکردیم
.
ولی یکی از دوستام میگه ولی این جوری ماشین داشت میرخصید باید گاز میدادی.

Balrog
09-05-2007, 02:07
ضرر تا باشه مالى باشه، نه جانى. بازم خدا رو شكر كه كسى طورى نشده.

Farshadd
09-05-2007, 12:30
اره
مثلا یه نیش ترمز زدم که نریم تو خاکی یه دفه ماشین رقصید
نیش ترمز نزده بودم چپ میکردیم
.
ولی یکی از دوستام میگه ولی این جوری ماشین داشت میرخصید باید گاز میدادی.

اره دوستت درست گفته.امید وارم بتونم منظورم رو از روی این شکل بگم

در شکل 1 ماشین در حالت عادی ترمز میکنه که مشکلی نداره.شکل دو وقتی هست که عقب ماشین شروع به بازی کردن میکنه(در اثر یه نیش ترمز کردن سر پیچ(اگه کنترل کنیم دریفت کشیدیم) ) و اگه در این حالت ترمز کنیم حالت 3 پیش میاد که اونم در اثر تکیه گاه بودن نیروی F برای نیروی D میباشد و در واقع ماشین شروع به چرخشهای پشت سر هم میکند
واگه در هنگام بازی کردن عقب ماشین گاز بدهیم و فرمون رو در جهت پیچ نگه داریم خود به خود و به خوبی پیچ رو پشت سر خواهیم گذاشت(البته برا ماشینای دیفرانسیل جلو وگرنه برای دیفرانسیل عقب این حرکت باعث به وجود اومدن حرکت دریفت میشه که اونش به ازادی خرمشهر ربطی نداره:31: )
ولی به نظر من در دیفرانسیل جلو ها بهتره قبل از رسیدن به پیچ اگه سرعت زیاده فرمون رو راست بگیریم و دستی رو بالا بکشیم.و هم ترمز را بگیریم در حدی که خط ترمز کشیده نشه.چون به ترمز گرفتن تنها نمی ارزه.

Farshadd
09-05-2007, 12:34
شکل 4 هم همون گاز دادن و جم و جور کردن عقب ماشین هست

V A H I D
09-05-2007, 19:56
سلام
حالا با سرعت 130 تا اگه یهو ازدست ادم فرمون در ره گازبدی ممکنه باسرعت بیشتری به جایی بزنی

name
11-05-2007, 16:11
سلام
دوستان اگر ممکنه در موردماشین Mvm راهنمائی کنید.
آیا ماشین بدرد بخوری هست؟
ReZa DN
11-05-2007, 16:29
سلام
دوستان اگر ممکنه در موردماشین Mvm راهنمائی کنید.
آیا ماشین بدرد بخوری هست؟

1- شیشه برقی عقب - آینه برقی - ریموت کنترل - بالابر خودکار شیشه ها در صورت فراموشی و ... داره .

2- 12 سوپاپه

3- شتاب اولیش از همه ماشین ها قویتره

5- اتاقی جادار داره

6- جلو داشبرد ماشین کرمه به همراه تودوزی زیبا و شیک

7- جای پارک پیدا کردن آسانتر از ماشینهای دیگه ( بجز پی کی )

8- پایینترین مصرف سوخت در بین خودروهای محدوده 7 میلیون
معایب :

1- کمکاش ضعیفه ( عوضش میکنیم )
2- تو سرعت بالای 80 کم میاره و در حال پروازه
3- صندوق بسیار کوچک
---------------------------------
مزایا:
1)امکانات بیشتر
2)کوچکتر
3)باکلاس تر
4)دارای تست تصادف
5) دارای آپشن های بشتر
معایب:
1)چینیه
2)برای فروشش یه کم معطل میشی
3)تعداد کمتری ازون رو تو خیابون میبینید(البته این برا خیلیا حسن محسوب میشه)
4)لوازم گرونتر
5)اگه یکی بهت گفت قیافه ماشینت جواده باید خودتو کنترل کنی
برای اطلاعات بیشتر هم اینجا برو

name
12-05-2007, 17:20
دوست عزیز rezaneda خیلی ممنون از راهنمائی شما.
دست شما درد نکنه.
موفق باشی.

dariushabtahi
12-05-2007, 20:31
با سلام

نمیدونم اینجا درسته این سوال رو بپرسم؟
شما جایی مطمئن برای تعمیر Abs سراغ دارید؟ من 206 دارم که از نزدیک چرخ عقب سمت راننده روغن شفافی به صورت ناگهانی خارج شده و حدث میزنم مال Abs باشه. ممنون میشم راهنمایی کنید.

Hpower_sl3
14-05-2007, 09:25
سلام خدمت همه دوستان گل

راستش از دوریتون خیلی ناراحت بودم و از دور شاهد فعالیت های شما بودم اما بنا به تعهدی که به لامبو کلوب داشتم نمیتئنستم چیزی ارسال کنم.

در مورد تحویل نگرفتن به خدا همچین چیزی نیست و گالریا فراری و طراحی یه خودرو مفهومی ایرانی(برای اطلاعات بیشتر هفته نامه دنیای خودرو شماره21) وقتم رو خیلی میگیره

سهیل جان شما هرموقع خواستی من 405 رو حجمش رو افزایش میدم

همگی موفق باشید

Farshadd
14-05-2007, 13:30
به به چشممون به جمال گل این تاپیک اقا حمید وا شد.اقا خیلی دلمون برات تنگ شده بود.دوباره نری تا یه ماه نیایی هااا.

Balrog
14-05-2007, 17:36
به به! دلمون واقعا تنگ شده بود برات.

در مورد پروژتون كه تو مجله هم در موردش نوشته خيلى تعريف شنيدم، اميدوارم به نتيجه‌اى كه مى‌خواين برسين.

arash_zp
14-05-2007, 23:55
به به! دلمون واقعا تنگ شده بود برات.

در مورد پروژتون كه تو مجله هم در موردش نوشته خيلى تعريف شنيدم، اميدوارم به نتيجه‌اى كه مى‌خواين برسين.
قضيه اين پروژه چيه ؟ ( من تازه اومدم لطفا توضيح بديد )
يه سوال پلت فرم سورن همون پلت فرم سمند هست و آيا پلت فرم سمند هنوز همون پلت فرم 405 هست ؟
در مرد تيپ هاي سورن هم يه توضيحي بديد .
مرسي

Actros
15-05-2007, 02:04
آقا حمید کجایی بابا
تایپیک پوسید
ما هم که تصادف کردیم
دوستان عکسو دیدن به نظر شما این ماشین ماشین میشه
یعنی گیج نمیزنه
شاسی هم ضربه خورده
؟

Balrog
15-05-2007, 14:54
قضيه اين پروژه چيه ؟ ( من تازه اومدم لطفا توضيح بديد )

جريان اينه كه چند تا از بر و بچ حرفه‌اى و پايه، مى‌خوان يه خودروى مفهومى ايرانى طراحى كنن و بسازن (روى پلت فرم يكى از مدل‌هاى پورشه).
تو همون مجله‌اى كه حميد معرفى كرده، به طور مفصل نوشته. مجله كه دستم اومد مطالب اين قسمتش رو حتما مى‌ذارم...

arash_zp
16-05-2007, 19:29
جالب بود اگه تونستم همكاري مي كنم
علاقه مندي مي كنيم

end speed
17-05-2007, 09:15
آخ جون ماشین جدید اونم کار ایران
بلخره ایرانیا هم تونستن یه حرکت زیبای انقلابی از خودشون در وکنن
راستی من چندوقتی بود تو این مونده بودم چرا ماشینای فرای و لامورگین و پوشه اینقدر به هم شبیهه
ولی الان اینجا لو رفت که اینا زیر زیرکی باهم کار میکردنو خبر نداشتیم
اوج افتخار اینه که پلفورمک پوشه با همکاری فرای و زیر پوشش لامورگین داره تو ایران تولید میشه.
آق حمید مخلصیم
راستی قیمتش چنده و قدرت اجرای حرکت درپیت و لایی و دستی داره
راستی صندلیاشم اسپرت بزنید بیتره.

Nomber1
18-05-2007, 21:49
راستش اصلا حسش رو نداشتم بيام

بالا خره چشم ما به جمال جناب حميد خان روشن شد . اقا اين رسمش نيست...خودت ميدوني.....

دوستان شب خوش

يا علي

سهيل حسيني

end speed
19-05-2007, 08:27
سلام راستی داش حمید واسه این نمایشگاهه چیکارکردی برای اولی که نبودی ولی دوسدارم تو دومی بهت افتخار کنم
اخه حیفه فقط خودت لذتشو ببری و ما فقط حسرت بخوریم.
میبینمت - چاکریم.

Farshadd
19-05-2007, 18:39
سلام
اينم يه طرح از من.به بزرگي خودتون ببخشيد چون انگار رو كارتون نقاشي شده.و با عجله با فتوشاپ يه سطل رنگ ريختم روش
قبل از رنگ اميزي
بعد از رنگ كردن با فتوشاپ
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/img]

amin123
19-05-2007, 18:46
سلام دوستان،من يک سمند lx سال اسم نويسی کردم توي دهه فجر ساله 85 .گفتند که تيرماه ماشين را بهم ميدن،بعد امروز يه دعوتنامه اومد واسه اینکه بقيه پول را بريزم به حساب،حالا من نظرم عوض شده و ميخوام سمند lx سال سفارشی بگيرم به جاي سمند lx سال،آيا امکانش هست؟من اصفهان زندگی ميکنم و از اون نمايندگی که ماشين را ثبت نام کردم،سؤال کردم،گفت نميشه،آيا راهی داره که بتونم این کار را بکنم؟ممنون ميشم کمکم کنين

arash_zp
19-05-2007, 23:55
سلام
اينم يه طرح از من.به بزرگي خودتون ببخشيد چون انگار رو كارتون نقاشي شده.و با عجله با فتوشاپ يه سطل رنگ ريختم روش
قبل از رنگ اميزي
بعد از رنگ كردن با فتوشاپ
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/img]
بدون رنگش بهتر بود
از اين به بعد منم ميزارم ( نقاشيهاي خودمو )

Farshadd
20-05-2007, 11:54
بدون رنگش بهتر بود
از اين به بعد منم ميزارم ( نقاشيهاي خودمو )

اره موافقم بدون رنگش بهتر خودشو نشون داده.
خیلی خوبه از این به بعد همه بذاریم.هر چند من چیزی بلد نیستم .
حتی از این به بعد طرح هاتون رو روی ماشینا هم بذارید.دوباره عکس بذاریدو....با کمک پیش کسوتا بیاریمش رو فرم:20:
مگه دنیای اتومبیل اینجا چی از جاهای دیگه کم داره.تازه ما حمید دارم.که میتونه افتخار بده و مدیریتش رو بر عهده بگیره.درسته نمیشه پست حذف کنه ولی راهنماییمون کنه.یا بگه خودمون پستامون رو ویرایش میکنیم.
دنیای اتومبیل هووووووررراااااااا :26: :26: :26:
دنیای اتومبیل هووووووررراااااااا :33: :33: :33:
به امید روزی که خودش یه انجمن جدا داشته باشه.

Farshadd
20-05-2007, 11:56
اولی از خودم.ببخشید اگه 206 رو خراب کردم.چون همین الان با عجله درستش کردم.

arash_zp
20-05-2007, 12:40
بابا تو کلا رنگ آ میزیت ضعیفه
هرچی باشه بهتر از اینه که کن اصلا بلد نیستم

surena_iran2564
20-05-2007, 14:50
سمند lx بگیریم بهتره یا پرشیا؟

ReZa DN
20-05-2007, 16:23
سلام دوستان
کسی میدونه قیمت آمپ premier GM-6200 چند هستش؟

Actros
20-05-2007, 23:53
سمند ای ایکس امکاناتش بیشتره و ترمزش abs هستش

Farshadd
21-05-2007, 11:17
سلام
من که شماره قبل دنیای خودرو رو نخوندم و نمیدونم در باره خودری سوپر اسپرتی که میخوایید تولید کنید چی گفته بودن.ولی دیروز که شماره 22 دنیای خودرو رو خوندم توش از گروه طراحی و ساخت پوزش خواسته بود.منم تا اخر خوندم و واقعا ناراحت شدم از اینکه خبرنگارای ما ظرفیت ...... رو ندارن و نذاشتن اونجوری که باید این خودرو سیر معرفی خودشو طی کنه.اما خوشحال شدم از اینکه هرچند مسئولا توی فکر نیستن ولی بچه ها کار خودشونو میکنن.
اخه به قول مدیریت طرح مگه میشه 3 میلیون.که خبرنگاره گفته؟

راستی بچه ها اگه نخوندین بگین تا براتون خودم تایپش کنم.بذارم اینجا.

Farshadd
21-05-2007, 11:23

پارس اصلا نسبت به قیمتش نمیارزه.اخه 3-5 میلیون اضافی نسبت به 405 بدی که چه مزیتی بگیری.ولی سمند ال ایکس واقعا ماشین خوبی هس.به قیمتش میارزه.امکاناتش هم بالاتره.

Hpower_sl3
21-05-2007, 13:28
سلام
من که شماره قبل دنیای خودرو رو نخوندم و نمیدونم در باره خودری سوپر اسپرتی که میخوایید تولید کنید چی گفته بودن.ولی دیروز که شماره 22 دنیای خودرو رو خوندم توش از گروه طراحی و ساخت پوزش خواسته بود.منم تا اخر خوندم و واقعا ناراحت شدم از اینکه خبرنگارای ما ظرفیت ...... رو ندارن و نذاشتن اونجوری که باید این خودرو سیر معرفی خودشو طی کنه.اما خوشحال شدم از اینکه هرچند مسئولا توی فکر نیستن ولی بچه ها کار خودشونو میکنن.

سلام فرشاد جان من کوچیکتم

راستش الان هم داشتیم روی همون کار میکردیم که وقت نهارم رو گفتم یه کم با شما باشم

راستش چیبگم قرار بود ما این ماشین رو توی نمایشگاه بذاریم اما...

به هرحال میخوایم بترکونیم دیگه

راستی متین دیگه خیلی داری کرکری میخونی
یه کم از کرکری تو نت بیا بیرون هرموقع کل دستفرمون خواستی بندازی من در خدمتم

با اجازه

arash_zp
21-05-2007, 15:00
كدوم ماشين و كدوم نمايشگاه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

soheil_104
22-05-2007, 20:45
سلام

:40: :40: :40: :40: :40: :40: :40: :40: :40: :40: :40: :40: :40: :40: :40: :40: :40: :40: :40:

فرشاد جان موضوع چی هس من خیلی وقته تو فرم نبودم

اگه امکانش هست ان مقاله ای هم که میگوفتی بزار ببینم چی هست

فعلا :11:

:40: :40: :40: :40: :40: :40: :40: :40: :40: :40: :40: :40: :40: :40: :40: :40: :40: :40:

Farshadd
23-05-2007, 17:35
خواستم تایپ کنم گفتم هیچ چیز جای اصلیش نمیشینه

هفته نامه دنیای خودرو شماره 22

Farshadd
24-05-2007, 12:48
اینم یه طراحی با فتوشاپ از سوناتا.
tuned sonata by FARSHAD ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

magmagf
25-05-2007, 03:13

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](2).jpg

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](4).jpg

فرمون نداره:18:

Farshadd
25-05-2007, 11:38
به نظرم فرمون هم داره اما از نوع جم شو.و وقتی نیاز باشه بیرون بیاد در غیر این صورت نمیارزه به یه ریال.
قیافش هم زیاد جالب نیست.

magmagf
25-05-2007, 11:52
به نظرم فرمون هم داره اما از نوع جم شو.و وقتی نیاز باشه بیرون بیاد در غیر این صورت نمیارزه به یه ریال.
قیافش هم زیاد جالب نیست.

تو توضیحاتش نوشته بود فرمون نداره اما

Farshadd
25-05-2007, 12:12
فکرشو بکنین !یه ماشین فرمون نداشته باشه.اونوقت دیگه دستی کشیدن.لایی .دونات.دریفت...دیگه حال نمیده چون بیشتر حالش به همون فرمونه.

alirezamt2006
25-05-2007, 12:14
به نظر من طراحیش جالبه . رنگشم همین طور

Balrog
25-05-2007, 18:54
«تصاوير مربوط هست به مدل پروتوتايپ مرسدس F200 كه 11 سال پيش در سال 1996 در نمايشگاه جهاني Paris Motorshow به نمايش درآمد.
مدلهاي پروتوتايپ به تعداد انگشت شمار و معمولا فقط براي نمايش ساخته مي شوند هر چند در ساخت مدلهاي آتي كمپاني تاثير گذار هستند
مثلا همين F200 كه عكسهايش رو گذاشته ايد در طراحي مرسدس S كلاس نسل قبل الهام بخش و تاثيرگذار بود»

نقل قول از Hektor!

LeBron
26-05-2007, 23:09
اقا یکی راهنمایی کنه من تو تهران از کجا میتونم ماشینای Muscle آمریکایی تر و تمیز گیر بیارم؟

K&H
27-05-2007, 03:35
سلام
داشتم دنبال گیربکس under drive میگشتم مطلب شما رو در مورد تقویت پراید خواندم .میشه بگی کجا و چه طوری ؟

ya30n
28-05-2007, 15:21
سلام دوستان
يكي هست ميخواد يه سمند معمولي مدل 83 بدون رنگ و بدون تصادف و بيمه و تميز تميز
ماشين رو خودم ديدم كه اينقدر تعريف ميكنم وگرنه كه هيچي...
بگذريم ميخواد اين سمند رو بخره
حالا رفتن بنگاه اونجا گفته كه 8800 خوبه اگه بهت داد بخرش
حالا اومدم از شما كارشناساي عزيز سوال كنم ببينم چه جورياست بخره نخره چكار كنه؟
راستي رنگش هم نقره اي بود
يا حق (:

Farshadd
28-05-2007, 19:45
سلام دوستان
يكي هست ميخواد يه سمند معمولي مدل 83 بدون رنگ و بدون تصادف و بيمه و تميز تميز
ماشين رو خودم ديدم كه اينقدر تعريف ميكنم وگرنه كه هيچي...
بگذريم ميخواد اين سمند رو بخره
حالا رفتن بنگاه اونجا گفته كه 8800 خوبه اگه بهت داد بخرش
حالا اومدم از شما كارشناساي عزيز سوال كنم ببينم چه جورياست بخره نخره چكار كنه؟
راستي رنگش هم نقره اي بود
يا حق (:

والا چی بگم که منم زیاد چیزی سرم نمیشه .ولی مدل 83 دو نوع بودن که فکر کنم اولیاش اتاقشون صدا میداد ولی بعدش درست شدن.

arash_zp
29-05-2007, 11:29
فعالیت بکنید
تاپیک خوابید

ghaffar
29-05-2007, 12:15
شرکت سایپا در دهه ی فجر شرایط اعتباری اقساطی و نقدی بسیار خوبی برای فروش خودرو پراید داشت که من به دلایلی نتوانستم از آن استفاده کنم.اکنون نیز به مناسبت آزاد سازی خرمشهر در آدرس [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] تقریبا چنین شرایطی را دارد ولی فقط برای خودرو پراید دوگانه سوز است و خودرو دوگانه سوز برای من که در شهرستان اقامت دارم و سوخت گاز برای خودرو در شهرستان ما وجود ندارد به دردی نمی خورد.
حال چند تا سوال دارم که از عزیزان خواهشمندم در صورت اطلاع در این تاپیک مشارکت کنند:
1- در چه زمان هایی شرکت سایپا چنین فروش هایی دارد؟
2- آیا چنین شرایطی در سالهای قبل اطلاع دارید؟ شاید بتوان فروش بعدی اش را پیش بینی کرد.
3- آیا اگر از خودرو دوگانه سوز برا ی همیشه فقط از سوخت بنزین استفاده شود برای خودرو اشکالی ندارد؟
4- آیا ظرفیت باک بنزین خودروی پراید دوگانه سوز و معمولی یکی است؟

civick
01-06-2007, 17:40
سلام
از اساتید محترم سوال داشتم که کسی در مورد تایمینگ انژکتور در دور های مختلف اطلاعاتی داره ؟؟

Farshadd
06-06-2007, 12:02
تاپیک دنیای اتومبیل به رحمت ایزدی پیوست

Balrog
07-06-2007, 00:54
ملت امتحان دارن بابا!

Actros
07-06-2007, 02:47
بدون حمید این تایپیک رونق نداره

ghaffar
07-06-2007, 04:45
شرکت سایپا در دهه ی فجر شرایط اعتباری اقساطی و نقدی بسیار خوبی برای فروش خودرو پراید داشت که من به دلایلی نتوانستم از آن استفاده کنم.اکنون نیز به مناسبت آزاد سازی خرمشهر در آدرس [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] تقریبا چنین شرایطی را دارد ولی فقط برای خودرو پراید دوگانه سوز است و خودرو دوگانه سوز برای من که در شهرستان اقامت دارم و سوخت گاز برای خودرو در شهرستان ما وجود ندارد به دردی نمی خورد.
حال چند تا سوال دارم که از عزیزان خواهشمندم در صورت اطلاع در این تاپیک مشارکت کنند:
1- در چه زمان هایی شرکت سایپا چنین فروش هایی دارد؟
2- آیا چنین شرایطی در سالهای قبل اطلاع دارید؟ شاید بتوان فروش بعدی اش را پیش بینی کرد.
3- آیا اگر از خودرو دوگانه سوز برا ی همیشه فقط از سوخت بنزین استفاده شود برای خودرو اشکالی ندارد؟
4- آیا ظرفیت باک بنزین خودروی پراید دوگانه سوز و معمولی یکی است؟

مثل اینکه بهتره تعطیل بشه :41:
قبل از طرح این سوال میخواستم پیشنهاد بدم یک بخش مخصوص اتومبیل باز بشه ولی مثل اینکه همین تاپیک بسشه:19:

pedram_ashena
08-06-2007, 23:52

● در میان خصوصیات جدید پارس مدل ELX :
بکارگیری موتور جدید (XU۷JP۴/L۴) با قدرت بالاتر،کارایی بهتر ،حد آلایندگی کمتر و بر اساس استاندارد Euro III ، بهبود عملکرد ترمز با بهره گیری از سیستم ترمز ضد قفل (ABS/EBD) و ترمز های دیسکی عقب، استفاده از صندلی الکتریکی به منظور افزایش آسایش ، طرح جدید رنگ ،
تزئینات داخل خودرو، سیستم هشدار دهنده و جعیه کمک های اولیه در صندوق عقب را می توان از ویژگی های قابل توجه این محصول نام برد.
● کارآیی
▪ مدل موتور: XU۷JP۴/L۴
▪ حداكثر توان ۱۱۰hp
▪ حداكثر گشتاور ۱۵۵ n.m
▪ حد آلاینده ها EuroIII
▪ تعداد سوپاپ ۱۶
▪ مصرف سوخت : با سرعت ثابت ۱۲۰کیلومتر در ساعت بر اساس استاندارد ECE R۸۴: ۲٨/٨ لیتر
● مصرف سوخت
▪ ۷.۸ لیتر
● گیربکس
▪ گیربکس
▪ كلاچ : کابلی
● وزن (kg)
▪ وزن خودرو : ۱۱۹۰
▪ وزن روی اکسل جلو : ۷۰۰
▪ وزن روی اکسل عقب : ۴۴۰
▪ حداکثر وزن مجاز خودرو : ۱۶۰۰
▪ حداکثر وزن مجاز خودرو با تریلر : ۲۷۵۰
● سیستم الکتریکی
▪ باطری : Ah ۵۵
▪ دینام : A ۸۰
▪ دینام : Kw ۱.۱
● سیستم فرمان
▪ قطر دایره دوران : ۱۱ متر
▪ جعبه فرمان : هیدرولیک - شانه ای
● تعلیق
▪ جلو: مستقل از نوع مک فرسون
▪ عقب : مستقل از نوع فنر پیچشی
● سیستم ترمز
▪ ترمز جلو : دیسکی با پره های خنک کننده
▪ ترمز عقب : دیسکی
▪ ترمزضد قفل ABS به همراه سیستم EBD
▪ چرخها ولاستیکها: رینگ آلومینیومی و تایر ۱۹۵/۶۰ R۱۵
● مخزن سوخت
▪ ظرفیت مخزن سوخت: ۷۰ لیتر
● ایمنی
▪ چراغ اخطار تمام شدن لنت ترمز
▪ چراغ اخطار پایین بودن سطح روغن ترمز
▪ چراغ مه شکن جلو وعقب
▪ چراغهای جلو نوع H۷
▪ رفع بخار شیشه های جانبی درهای جلو
▪ زبانه قفل کودک در درهای عقب
▪ شیشه جلو لامینه
▪ برف پاک کن دو سرعته شیشه جلو
▪ سیستم قفل مرکزی با در اتاق بار یا در صندوق
▪ کمربند ایمنی وسط وجانبی در صندلی عقب
▪ ضربه گیرهای کناری تمام درها ، ایمنی در کوچکترین جزئیات درنظر گرفته شده است.دربهای مستحکم محافظت مسافران را در حوادث رانندگی ضربات کناری افزایش می دهند
▪ طراحی سیستم فرمان جهت قرار دادن کیسه هوا (در حال حاضر بدون کیسه هوا)
▪ تغییر رنگ تزئینات اتاق به دو رنگ (طوسی و بژ) قابل انتخاب برای مشتری در نظر گرفته شده است
● نمای خارجی
▪ ابعاد (mm)
ـ طول کلی : ۴۴۹۸
ـ عرض کلی : ۱۷۰۴
ـ ارتفاع کلی : ۱۴۱۰
ـ فاصله بین دو محور چرخهای عقب و جلو : ۲۶۶۹
ـ فاصله بین مرکز چرخهای جلو از یکدیگر: ۱۴۵۰
ـ فاصله بین مرکز چرخهای عقب از یکدیگر : ۱۴۴۳
▪ تجهیزات
ـ سپر جلو : از نوع تزریقی
ـ سپر عقب : از نوع تزریقی
ـ نوار محافظ جانبی : سراسر بدنه با زه نقرهای
ـ شیشه های رنگی
ـ چراغ سوم ترمز : نصب روی طاقچه عقب
ـ رنگ : پوشش متالیک
ـ طرح جدید آینه های خارجی
ـ طرح جدید آنتن
● نمای داخلی
▪ صندلی : قابلیت تنظیم الكتریكی
▪ سیستم گرمایش Heating
▪ سیستم سرمایش Cooling
▪ قابلیت پر كردن گودی كمر
▪ رنگ بژ برای تزئینات داخلی با Wood Effect
▪ رنگ طوسی برای تزئینات داخلی با Metal Effect
▪ سیستم پخش لوكس ( دیسك فشرده و MP۳ )
▪ سنسور دنده عقب
▪ سیستم هشدار دهنده
▪ طرح جدید چراغ های عقب
▪ طرح جدید چراغ سوم ترمز
▪ طرح جدید آفتاب گیربا درپوش آینه
▪ جعبه كمك های اولیه
▪ كمربندی ایمنی جلو و عقب
▪ سیستم تهویه مطبوع
▪ شیشه بالابر برقی

گروه صنعتی ایران خودرو

arash_zp
09-06-2007, 03:01
كلا پارس همه جورش بي خوده

Actros
09-06-2007, 04:08
خدایی پارس معمولی بیخوده
چون همون 405 فقط یه زره راحت تره
ولی elx خیلی توپه

Farshadd
09-06-2007, 12:20
تاپیک زنده میشود

به نظر منم پارس همه جورش بی خوده

arash_zp
09-06-2007, 12:55
خوب تا تاپيك دوباره نمرده بيايد اينو ببينيد
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]@=47819
يعني چي اونوقت ؟؟؟؟؟؟

ya30n
09-06-2007, 13:32
بچه ها امروز پدرم يه ماشين معامله كرد.
پژو 405 بژ مدل 83 به قيمت 9 ميليون و صد
البته اينو بگم كه اين ماشين مال همكار پدرم هست و پدرمم خوب اونو ميشناسه يعني ديگه چند سال با هم كار كردن اين ماشين 405 يك سال اصلا كار نكرده!!!
امروز كه آورد خونه راستش تعجب كردم كه مدل 83 باشه آخه يه خط هم ماشالله ماشالله روش نبود واقعا ماشين تميزي بود...
از همه چيزش خوشم اومد به جز يه چي
كه اومدم به شما بگم ببينم چكار كنيم آيا از خودشه يا نه؟
راستش رو بخواين دنده كه عوض ميكنيم يه صدايي ميده
حتي برادرم رو كه گفتم بره بيرم گوش كنه وقتي ماشين خاموش بود دنده عوض كردم صدا بيرون هم رفت!!!
ميخواستم ببينم قضيه اين چيه؟
راستي قيمت ماشين چي خوبه گرونه چه جورياست؟
يا حق (:

Rock Magic
09-06-2007, 15:04
:11: مبارک باشه

ya30n
09-06-2007, 15:33
Rock_.._Magic مخلصيم
يا حق (:

saleh.A
10-06-2007, 01:58
کسی در مورد نیترو مطلبی داره؟

Farshadd
10-06-2007, 12:00
کسی در مورد نیترو مطلبی داره؟

اینجا رو بخون فکر کنم جوابت رو بگیری

ya30n
10-06-2007, 21:48
سلام دوستان
يه سوال
راستش رو بخواين من زياد تو قيمتا نيستم بخاطر همين زياد سر در نميارم...:41:
در مورد اسپورت كردن پژو 405
درسته صد در صد در صفحات قبلي توضيح داده شده اما ماشالله اين تاپيك تركونده و اين همه صفحه ديگه آدم گيج ميشه.:13:
ميخواستم رينگ اسپورت و قالپاق و باند و ضبط رو بگين*البته چيزاي ديگه كه خودتون ميدونين:46: *
هم قيمتاش هم مشخصات:20:
البته زياد زياد بالا نباشه در حد خوب و متوسط
يا حق (:

behz@d
10-06-2007, 22:07
میخوام از این به بعد مدلهای ماشینها رو بذارم اگه ok هست ادامه بدم؟
اینها مدل 308 پژو

Farshadd
10-06-2007, 22:20
اقا بهزاد ادامه بده که ما بد جوری طالبیم.حتی اگه بتونی یه اطلاعات خیلی مختصر مثلا قدرت موتور و سرعت و اینا رو بذاری که توپ توپ میشه اگه هم نه من سعی میکنم هر خودرویی که معرفی میکنی اطلاعات مختصری هم ازش بذارم.

Farshadd
10-06-2007, 22:25
سلام دوستان
يه سوال
راستش رو بخواين من زياد تو قيمتا نيستم بخاطر همين زياد سر در نميارم...:41:
در مورد اسپورت كردن پژو 405
درسته صد در صد در صفحات قبلي توضيح داده شده اما ماشالله اين تاپيك تركونده و اين همه صفحه ديگه آدم گيج ميشه.:13:
ميخواستم رينگ اسپورت و قالپاق و باند و ضبط رو بگين*البته چيزاي ديگه كه خودتون ميدونين:46: *
هم قيمتاش هم مشخصات:20:
البته زياد زياد بالا نباشه در حد خوب و متوسط
يا حق (:

دوست عزیز من که زیاد از رینگ و مینگ سر در نمیارم ولی سیستم تا چه قیمتی میتونی بالا بیایی تا پیشنهاد خودم رو بهت بدم

behz@d
10-06-2007, 22:57
اینها هم مدلهای مختلف 2006 peugeot

207-Epure

207-Spider

107

207

207_WRC

908_RC

Farshadd
10-06-2007, 23:14
اینم داخل اون 308 واقعا زیباست

behz@d
10-06-2007, 23:28
اینم داخل اون 308 واقعا زیباست

آره مثل اینکه gps هم داره اگه اشتباه نکنم

behz@d
10-06-2007, 23:28
این مدلهای 2007 پژو

peugeot 908 hdi
peugeot 207 RC
peugeot 207 rcup
peugeot_207 SW Outdoor cncpt
peugeot 908 HDi Monza
peugeot 4007 Holland
peugeot 4007
peugeot flux concept
:40:

Farshadd
10-06-2007, 23:32
دم اقا بهزاد و پژو هر دوتا گرم.
ولی نمیدونم چرا این پژو چراغ هاش رو گیر داده تو این مدل

Actros
11-06-2007, 02:37
بچه ها امروز پدرم يه ماشين معامله كرد.
پژو 405 بژ مدل 83 به قيمت 9 ميليون و صد
البته اينو بگم كه اين ماشين مال همكار پدرم هست و پدرمم خوب اونو ميشناسه يعني ديگه چند سال با هم كار كردن اين ماشين 405 يك سال اصلا كار نكرده!!!
امروز كه آورد خونه راستش تعجب كردم كه مدل 83 باشه آخه يه خط هم ماشالله ماشالله روش نبود واقعا ماشين تميزي بود...
از همه چيزش خوشم اومد به جز يه چي
كه اومدم به شما بگم ببينم چكار كنيم آيا از خودشه يا نه؟
راستش رو بخواين دنده كه عوض ميكنيم يه صدايي ميده
حتي برادرم رو كه گفتم بره بيرم گوش كنه وقتي ماشين خاموش بود دنده عوض كردم صدا بيرون هم رفت!!!
ميخواستم ببينم قضيه اين چيه؟
راستي قيمت ماشين چي خوبه گرونه چه جورياست؟
يا حق (:

اولا مبارک باشه

ضمنا ماشین ما هم که مدل 85 همینطوره
گیربکسش صدا میده

ya30n
11-06-2007, 16:25
farshadd جان يه سيستم در حد متوسط كه فاز بده (:
يعني خوب باشه البته خوب گرون هم داريم خوب ارزون هم داريم كه شما دومي رو واسه ما مشخصاتش رو اگه بدي ممنونت ميشم...

Actros جان مرسي داداش
پس از اين ماشين نيست همه اينجوريه!!!
شما نتونستي رديفش كني؟
يعني راه نداره رديف بشه؟
قربونتون برم
يا حق (:

Actros
12-06-2007, 02:50
ya30n جان اگه تا 300 تومن میتونی بدی واسه سیستم
پخش pioneer 5950 قیمت 130 تومن
باند : JBL P953قیمت 90 تومن
آمپر: JBL 75.2 قیمت حدود 80 تومن
.........
آمپر میدونی که تقویت کنندس یعنی وقتی صدا رو میزنی بالا باند خص خص نکنه وصدا شفاف باشه
اگه پولت کمتره بگو بازم در خدمتیم
.................
در ضمن من دیگه بیخیال گیربکس شدم
بدم نماینگی وا کنند میترسم خرابتر بشه

B L A S T E R
12-06-2007, 11:55
این 908 rc عجب چیز خفنیههههههههههها

ya30n
12-06-2007, 12:41
ya30n جان اگه تا 300 تومن میتونی بدی واسه سیستم
پخش pioneer 5950 قیمت 130 تومن
باند : JBL P953قیمت 90 تومن
آمپر: JBL 75.2 قیمت حدود 80 تومن
.........
آمپر میدونی که تقویت کنندس یعنی وقتی صدا رو میزنی بالا باند خص خص نکنه وصدا شفاف باشه
اگه پولت کمتره بگو بازم در خدمتیم
.................
در ضمن من دیگه بیخیال گیربکس شدم
بدم نماینگی وا کنند میترسم خرابتر بشه

سلام عزيز
واقعا خيلي به اينا اطمينان داريم باز ماشين رو هم ببريم ديگه فاتحش خوندست!!!
بابت سيستم هم ممنونم
آره همين قدر خيلي خوبه
انشاالله فردا ميرم بازار تا ببينم قيمتا اينجا چنده؟*البته تو شهر خودمون*
مرسي عزيز
خيلي آقايي
يا حق (:

Actros
12-06-2007, 23:54
سلام عزيز
واقعا خيلي به اينا اطمينان داريم باز ماشين رو هم ببريم ديگه فاتحش خوندست!!!
بابت سيستم هم ممنونم
آره همين قدر خيلي خوبه
انشاالله فردا ميرم بازار تا ببينم قيمتا اينجا چنده؟*البته تو شهر خودمون*
مرسي عزيز
خيلي آقايي
يا حق (:

،ک میکنم قیمتا با این یکی باشه
چون قیمته کرمانشاه

amiroo88
13-06-2007, 01:21
سلام آقا من ميخوام يه پخش و باند خوب برای هاچ بک بزارم. در حدود 200 اينطورا براش کنار گزاشتم
اين باندی که الان معرفی کردين : Jbl P953 يکم قديمی نيست؟ ماله 3 ساله پيشه!
اگه ميشه يه سيستم خوب معرفی کنيد

Actros
13-06-2007, 01:59
سلام آقا من ميخوام يه پخش و باند خوب برای هاچ بک بزارم. در حدود 200 اينطورا براش کنار گزاشتم
اين باندی که الان معرفی کردين : Jbl P953 يکم قديمی نيست؟ ماله 3 ساله پيشه!
اگه ميشه يه سيستم خوب معرفی کنيد

دوست عزیز این باند جز بهتریناس

پخش : پایونر 3950یا 4950یا5950
باند: کنوود 718 یا جی بی ال 937
میشه 200 تومن
یه آمپر بنداز بغلش
JBL 60.2 یا SONY 250 قیمت 50 تومن

amiroo88
13-06-2007, 02:25
مرسی مممنون
ميخوام که بايسش قوی باشه چی بهتره؟

Farshadd
13-06-2007, 13:23
دوست عزیز این باند جز بهتریناس

پخش : پایونر 3950یا 4950یا5950
باند: کنوود 718 یا جی بی ال 937
میشه 200 تومن
یه آمپر بنداز بغلش
JBL 60.2 یا SONY 250 قیمت 50 تومن

کاملا تایید میشه.

سیستم خوبیه ازش در میاد. پخش میتونی 2950 هم بگیری ولی 3950 ،4950 و 5950 راحت تر امپ و ساب میخورن..

در مورد باند هم جدید و قدیم مهم نیست مهم کارایی هست .من خودم 718 داشتم ازش راضی بودم.تازه بدون امپ با یه پخش 2950 بسته بودم.ولی اگه یه امپ هم بذاری خیلی خوبه.

Farshadd
13-06-2007, 13:27
مرسی مممنون
ميخوام که بايسش قوی باشه چی بهتره؟

در مورد بیس هم تو این قیمت همینا که داش امیر گفته به نظر منم بهترینن.

behz@d
13-06-2007, 19:23
مدلهای 2008 benz [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

C-Class_manu

P8

R-Class

S 600_Pullman_Guard

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 600_Pullman_Guard.jpg

CL65-AMG

pesaremehraboun
13-06-2007, 22:06
سلام
خسته نباشید جمیعاً
من یه لیست از قیمتهای اتومبیلهای وارداتی میخوام
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

ya30n
13-06-2007, 22:17
Actros جان سلام عزيز
راستش يكي امروز ميرفت بازار
منم ليست اينها رو دادم و گفتم كه برام قيمت بگيره
داداش شوكه شدم به خدا
ميگه روي هم ميشه
460 هزار تومن!!!
والله تعجب كردم
راستيش گرون نيست؟
يا حق (:

Actros
14-06-2007, 04:02
Actros جان سلام عزيز
راستش يكي امروز ميرفت بازار
منم ليست اينها رو دادم و گفتم كه برام قيمت بگيره
داداش شوكه شدم به خدا
ميگه روي هم ميشه
460 هزار تومن!!!
والله تعجب كردم
راستيش گرون نيست؟
يا حق (:

جان!!!!:18: :18:
نه عزیز یارو ........ گفته
پخش 5950 اینجا(کرمانشاه) 130 تا 135 تومنه اونجا دیگه نهایتا 150 حساب کن
باند 953 اینجا 90 تومن
آمپ هم 80 تا 100 تومن
آمپ رو میخوای sony 250 یا jbl 60.2 بردار تا 30 تومن بیاد پایین
این سیستم سنگ بترکه میشه 330 تومن.قیمتش اصلیش 300 تومنه

Actros
14-06-2007, 04:04
در مورد بیس هم تو این قیمت همینا که داش امیر گفته به نظر منم بهترینن.

ما چاکر داش فرشادم هستیم:5:

ya30n
14-06-2007, 13:23
Actros جان
ميدوني داداش
آخه خودم هم تو اينترنت كه سرچ ميكردم اين سيستم حول و حوش 290 تا 310 بيشتر نشد!!!
انشالله خودم فردا ميرم ببينم چي ميشه
انشاالله كه خوب باشه بتونم بخرم
موفق باشي عزيز
يا حق (:

Farshadd
14-06-2007, 22:09
ما چاکر داش فرشادم هستیم:5:

نوکرتم داداش.

Balrog
18-06-2007, 00:44
آيا می دانيد چرا در هنگام شکست ، شيشه های جانبی و عقب خودروها برخلاف شيشه جلو ترک نمی خورند ، بلکه تماما خرد می شوند ؛ آيا می دانيد نوار مشکی رنگ اطراف شيشه که با نقطه های ريزی در شيشه محو می شود ، چه کارآيی دارد ؛ آيا می دانيد علائم ، حروف و ارقام درج شده در حاشيه شيشه ها چه معنا و مفهومی دارند .

اگر جوابهای شما منفی است ، خواندن اين مطلب را به شما توصيه می کنم .

شيشه های خودرو در حال حاضر به ۲ دسته قابل تقسيم اند :
شيشه های Laminated
شيشهای Tempered

شيشه های Laminated :

در اين نوع از شيشه ها از يک فيلم پلاستيکي به نام PVB ( برگرفته از Polyvinyl Butyral ) که بوسيله دو لايه شيشه احاطه گرديده ، استفاده می شود . لايه PVB شيشه ها را در هنگام شکست در جای خود نگه داشته و از پرتاب شدن خرده های شيشه که باعث ايجاد جراحت برای سرنشينان خواهد شد ، جلوگيری می کند . همچنين بدليل داشتن خاصيت ارتجاعی از پرتاب شدن سرنشينان به خارج از خودرو در هنگام حوادث احتمالی نيز جلوگيری می کند .

از ديگر خواص PVB می توان موارد زير را نام برد :

۱- کاهش انتقال صداهای با فرکانس بالا .

۲- جلوگيری از ورود اشعه UV تا ۹۵٪ .

۳- جلوگيری از تابش نور خورشيد ، با رنگی کردن قسمت بالايی PVB در شيشه های جلو .

از ديگر محاسن شيشه های لامينه ، قابليت ترميم آنهاست ، در هنگام ترک خوردن ( در مورد ترکهای جزئی ) ، تنها شيشه ای که در سمت خارجی PVB قرار دارد ترک می خورد و به شيشه سمت داخل آسيبی نمی رسد ، که اين ترکها نيز تا چند روز بعد از حادثه تا حد قابل قبولی ، قابل ترميم هستند . همانطور که شما هم حتما حدث زده ايد ، شيشه های لامينه بدليل دارا بودن خواص ذکر شده ، معمولا بعنوان شيشه جلو ، در خودروهای سواری استفاده می شوند ، البته طی ۱۰ سال گذشته در موارد محدودی برای برخی خودروهای سواری بعنوان شيشه های جانبی و عقب نيز بکار رفته اند و در حال حاضر نيز استفاده از اين نوع شيشه ها بعنوان شيشه های جانبی و عقب در حال مرسوم شدن می باشد .

شيشه های Tempered :

اين نوع از شيشه ها که با نام Toughened نيز شناخته می شوند ، پس از شکل دهی و برشکاری در يک سيکل حرارتی قرار ميگيرند ، بدين ترتيب که ابتدا شيشه تا دمای ۷۰۰-۶۰۰ درجه گرم شده و سپس به سرعت سرد می شود که اين امر استحکام شيشه را ۵ تا ۱۰ برابر بيشتر می نمايد ، همچنين بدليل تنش سطحی ايجاد شده ناشی از سرد شدن سريع ، در هنگام شکست اين نوع شيشه ها به ذراتی کوچک و ريز و بدون لبه های تيز و برنده تبديل می شوند که اين امر امکان آسيب ديدن سرنشينان را تا حد زيادی کاهش می دهد ، اما نه بطور صد در صد .

همانگونه که گفته شد هر گونه عمليات برشکاری و خمکاری پس از عمليات تمپر منجر به شکستن اين نوع از شيشه ها خواهد شد و تمامی عمليات ها بايد قبل از تمپر شدن انجام شود . شيشه های تمپر شده در اکثر خودروها ( بجز آندسته از خودروهايی که تمامی شيشه هايشان لامينه است ) بعنوان شيشه های جانبی و عقب استفاده می شوند . شيشه های تمپر شده به راحتی از فواصل دور قابل تشخيص هستند ، کافی است در يک روز آفتابی ، يک عينک آفتابی پولاريزه شده بر چشم داشته باشيد ، و از مقابل به يک شيشه تمپر شده نگاه کنيد ، در اين حالت شکلهای متقارنی را که در حين عمليات تمپر در شيشه پديد آمده ، مشاهده خواهيد کرد .

شيشه های جديد :
Thermal Comfort: در اين نوع شيشه ها با استفاده از يک لايه که باعث انعکاس اشعه مادون قرمز ( Infra Red ) می شود ، انتقال حرارت به داخل خودرو کاهش می يابد که اين امر باعث بهبود عملکرد اير کانديشن خودرو خواهد شد .
Global Project : همانگونه که قبلا نيز ذکر شد ، استفاده از شيشه های لامينه بعنوان شيشه های جانبی و عقب خودرو در حال مرسوم شدن است ، از محاسن اين کار می توان به موارد زير اشاره کرد : ۱- کاهش احتمال سرقت خودرو ، چرا که شيشه های لامينه به سختی فرو می ريزند .

۲- در هنگام چپ کردن خودرو ،احتمال پرتاب شدن سرنشينان به بيرون کاهش می يابد .

۳- تا ۹۵٪ از ورود اشعه UV به داخل خودرو جلوگيری می شود .

۴- عايق صوتی برای فرکانسهای بالا پديد می آيد .

اما در برابر تمامی اين محاسن ، اين شيشه ها تنها دارای يک عيب نسبتا بزرگ هستند و آن هم در حادثه هايی نظير آتش سوزی است که در صورتيکه دربهای خودرو باز نشوند ، خروج سرنشينان از خودرو با مشکل مواجه خواهد شد . که البته اين امر مانند آنچه در اتوبوسها بکار رفته ، يعنی استفاده از چکشهای مخصوص برای شکستن شيشه قابل رفع شدن می باشد .

Improving Vision Glass : با استفاده از يک لايه Hydrophobic ( دافع آب ) ، تميز شوندگی بهتر ، دفع آب ، شبنم و گرد و غبار برای شيشه حاصل می شود ؛ در صورت استفاده از PVB گرم شونده به همراه اين لايه می توان بدون نياز به خطوط گرمکن از يخ زدگی شيشه نيز تا حدی جلوگيری کرد .
dB Control : در اين نوع شيشه ها بوسيله يک PVB مخصوص ميتوان از ورود صدا با فرکانسهای بالا و پايين به داخل خودرو و همچنين از داخل خودرو به خارج جلوگيری کرد که اين امر باعث کاهش ورود صدای موتور و ديگر صداهای مزاحم بيرونی به داخل شده ، همچنين از پخش شدن صدای موزيک شما به خارج از خودرو نيز جلوگيری می کند .
Tennafit : اين نوع شيشه ها ، شيشه های آنتن دار هستند ، آنتن های راديو و تلويزيون بر روی سطح شيشه های تمپر شده قابل نصب بوده و آنتن های موبايل و ساتلايت ( GPS ) در لايه PVB شيشه های لامينه نصب می شوند .
Light Weight Glazing : اين شيشه ها دارای وزن کمی می باشند و در مواردی که وزن خودرو اهميت داشته باشد ، بکار می روند . در حال حاضر برای خودروهای Golf و Passat از اين شيشه ها استفاده می شود ؛ همچنين شيشه های پلاستيکی نيز در حال توسعه بوده و در آينده نزديک جايگزين شيشه های فعلی خواهند شد .

شيشه های ضد گلوله :

در اين نوع شيشه ها معمولا يک لايه پلی کربنات ( بجای PVB ) بين دو شيشه معمولی لامينه می شود ، پلی کربنات يک لايه پلاستيکی سخت و شفاف است و معمولا با مارکهايی چون Lexon ، Tuffak يا Cyrolon در بازار يافت می شود .

چگونگی عملکرد آن بدين صورت است که ، گلوله شيشه بيرونی را سوراخ کرده اما لايه پلی کربنات انرژی آنرا گرفته و آنرا متوقف می کند ، اين شيشه ها دارای ضخامتهايی از ۷ تا ۷۵ ml می باشند . نوع ديگر شيشه های ضد گلوله ( از يک سمت ضد گلوله ) به گونه ای است که قابلبت عبور گلوله از يک سمت به درون آنها وجود ندارد اما از سمت ديگر قابليت عبور وجود دارد و اين امر برای زمانی است که شخص مورد حمله واقع شده ، نه تنها مورد اصابت قرار نگيرد بلکه توانايی شليک به مهاجمان را نيز داشته باشد . در اين نوع شيشه ها از يک ورقه شکننده و يک لايه انعطاف پذير در کنار هم استفاده می شود .

نقاط مشکی در حاشيه شيشه ها :

چند سالی از ظهور کادرهای مشکی رنگ و نقاطی که از اين کادر شروع شده و بتدريج در شيشه محو می شوند ، می گذرد . با بالا رفتن آمار تلفات ناشی از پرتاب شدن سرنشينان به خارج از خودرو در هنگام حوادثی نظير واژگونی خودروها ، که بدليل نبود چسبندگی کافی بين شيشه و بدنه بود ، سيستم چسباندن شيشه خودروها از حدود ۲۰ سال پيش دچار تغيير شد و بدليل چسباندن قسمتی از سطح داخلی شيشه به بدنه ، در اين روش ؛ و پيدا بودن اين قسمت بد شکل از خارج ، پوششی جهت مخفی کردن اين قسمت چسب خورده شيشه ، تعبيه شد . اين کادر مشکی رنگ Frit نام دارد که نام نوعی خمير شيشه است که اين کادر از آن ساخته می شود و باعث ايجاد چسبندگی بهتری بين چسب و شيشه نيز می شود .

از Frit برای مقاصد ديگری نيز استفاده می شود که برخی از آنها به شرح زير است :

۱- جلوگيری از نفوذ اشعه خورشيد به قسمت چسب خورده .

۲- استفاده از Frit بعنوان آفتابگير در قسمتهايی همچون قسمت بالايی وسط شيشه جلو که امکان پوشش دادن آن بوسيله آفتابگيرهای جلو وجود ندارد .

۳- برای جلوگيری از ديده شدن هواکش های خودرو ( نظير شيشه عقب ۲۰۶ ) .

۴- برای ديگر قسمتهايی که نبايد ديده شوند ، مانند قسمت چسب خورده آينه جلو در خودروهايی که آينه بر روی شيشه چسبانده می شود .

۵- Frit باعث شکيل تر شدن ظاهر خودرو و کاهش تضاد بين شيشه و بدنه خودرو خصوصا در خودروهای تيره رنگ ، ميشود .

بدليل خطر پرتاب شدن سرنشينان در هنگام حوادثی همچون واژگونی خودرو بر اثر درست چسبانيده نشدن شيشه جلو ، موارد زير باید بطور جدی در هنگام تعويض شيشه جلو رعايت شود :

۱- درزگير و چسب قبلی کاملا پاک شود .

۲- محل چسباندن شيشه روی بدنه و خود شيشه با مواد شوينده شسته شود .

۳- از چسبهای Urethane استفاده کرده و از استفاده از چسبهای سيليکون و نوارهای بوتيل پرهيز شود .

۴- در صورت وجود ايربگهای جانبی در خودرو از چسبهای Urethane ويژه استفاده گردد .

۵- برای خودروهای عادی ۱ ساعت و برای خودروهای دارای ايربگ جانبی تا ۳ ساعت ، از راندن اين خودروها پرهيز شود .

علائم و نوشته های درج شده بر روی شيشه ها :

به مجموعه علائم و نوشته هایی که بر روی شيشه درج شده اند Logo يا Bog می گويند . از ميان اين علائم و نوشته ها ، برخی مربوط به نام و علامت شرکت توليد کننده ، و علامتها و حروف بخصوصی نيز به منظور معرفی استانداردها و تاييديه هايی است که سازنده برای اين محصول کسب کرده است .

نام و علائم شرکتهای سازنده :

شرکتهای تاييد شده بين المللی در زمينه ساخت شيشه خودرو را می توانيد در اينجا ببينيد .

در اين بين محصولات ۳ توليد کننده بشتر در کشورمان يافت می شود ، Hankuk بر روی خودروهای کره ای و با نام اختصاری HSG ، و Nipon Safety Glass بر روی خودروهای ژاپنی و Sekurit يا به عبارتی Saint Gobain بر روی خودروهای اروپايی و خصوصا فرانسوی . در اين بين ، شرکت Saint Gobain با نام تجاری Sekurit قديمی ترين توليد کننده شيشه های ايمنی به اصطلاح Sekurit می باشد و در حال حاضر نيز از هر ۲ اتومبيل در اروپا يکی مجهز به شيشه های اين شرکت می باشد .

علائم و نوشته های مربوط به استانداردهای اخذ شده :

توليد کنندگان شيشه از استانداردهای مختلفی برای محصولاتشان استفاده می کنند که هر يک از آنها در يک يا چند کشور دارای اعتبار می باشند و بطور معمول نيز اولين استانداردی که توسط يک توليد کننده اخذ می شود مربوط به اداره استاندارد همان کشور می باشد ، اما ۲ استاندارد بين المللی برای کليه قطعات ايمنی و امنيتی خودروها از جمله شيشه ها ، چراغها ، ترمز ، تايرها ، کمربند ايمنی ، ايربگها و.... در جهان وجود دارد :

استاندارد DOT آمريکا و استاندارد ECE کمسيون اقتصادی اروپا .

که معمولا داشتن هر دوی اين استانداردها مجوزی است برای صدور قطعه مورد نظر به تمامی نقاط جهان .

در زير تعدادی از علائم استاندارد کشورهای مختلف را می بينيد .

استاندارد ECE نسبت به DOT ، فزونی يافته ، تا حدی که اخباری از پيوستن آمريکا به کمسیون اقتصادی اروپا در آينده نزديک نيز شنيده می شود ، ‌به همين خاطر ، ابتدا مختصری به بحث پيرامون استاندارد DOT پرداخته و سپس مفصلا استانداردهای ECE را بررسی خواهيم نمود .

استاندارد DOT :

DOT برگرفته از Department Of Transportation بوده و استانداردی است برای کليه قطعات ايمنی خودرو از جمله شيشه ، اين استاندارد توسط اداره FMVSS کشور آمريکا به متقاضيانی که قطعاتشان موفق به بدست آوردن حد نصاب لازم از آزمايشات مربوطه شوند ، اعطا می گردد .

اين استاندارد بر روی کليه شيشه های توليد شده توسط توليدکنندگان معتبر ديده می شود و مجوزی است برای صدور به اکثر کشورها . علامت مشخصه آن همان حروف DOT به اضافه چند عدد می باشد که کدی است برای شناسايی قطعه ( شيشه ) ، پس از اين اعداد ، کدهای AS قرار دارند که مشخص می کنند شيشه مورد نظر برای استفاده در کدام قسمت از خودرو در نظر گرفته شده ؛ کدهای مورد بحث به شرح زير می باشند :

AS1 : قابليت استفاده در هرکجای خودرو .

AS2 : قابليت استفاده در هرکجای خودرو بجز شيشه جلو .

AS3 : فقط قابل استفاده بعنوان شيشه عقب .

AS4 : معرف پلاستيکی بودن شيشه بوده و قابل مصرف بعنوان شيشه جلو نمی باشد .

پس از کدهای AS نيز معمولا حروف و اعداد ديگری ، جهت شناسايی قطعه وجود دارد . لازم به ذکر است ، در مواردی نيز کدهای AS در محلی ديگر و جدای از نشان DOT درج می شوند .

استاندارد ECE يا آيين نامه E :

از سال ۱۹۵۸ چند کشور اروپايی تصميم به ايجاد يک استاندارد واحد برای کليه وسايل مربوط به ايمنی و امنيت خودروها نمودند بر اين اساس ، کمسيونی تحت نام کمسيون اقتصادی اروپا ( Economic Commission for Europe ) زير نظر UN در ژنو افتتاح شد ،‌نام اختصاری اين کمسيون ECE و علامت اختصاری آن دايره ای است که حرف E به همراه عددی در آن نقش بسته و به همين خاطر به اين استاندارد آئين نامه E نيز گفته می شود .

کشورهای عضو اين کمسيون بايد دارای آزمايشگاههای مجهز جهت تست قطعات مورد نظر باشند و اين کشورها قادرند پس از انجام آزمايشات بر روی قطعات در صورت بدست آوردن حد نصاب استاندارد ، توسط قطعه ، علامت استاندارد E را به آن قطعه اعطا نمايند . کشور اعطا کننده استاندارد در علامت استاندارد مشخص می باشد چرا که عددی که در علامت ، پس از حرف E قرار دارد ، نشاندهنده اين امر است . ليست کشورهای عضو و اعداد مشخص کننده آنها را در اينجا ببينيد .

اعضای اين کمسيون بجز ژاپن ، آفريقای جنوبی ، استراليا و نيوزيلند همه اروپايی هستند و همان طور که گفته شد صحبت هايی نيز دال بر پيوستن آمريکا به اين کمسيون در آينده نزديک شنيده می شود .

در حال حاضر ۱۳۰ قطعه از قطعات خودرو نيازمند دارا بودن اين استاندارد برای ورود به بازار اروپا و بسياری از ديگر کشورها می باشند ،‌ برای مشخص شدن نوع قطعه ، پس از آرم استاندارد E (حرف E و عدد معرف کشور اعطا کننده استاندارد که با دايره ای احاطه شده اند ) ، شماره ای وجود دارد ،‌اين شماره معرف نوع قطعه می باشد و بطور مثال برای شيشه عدد ۴۳ ، برای کمربند ايمنی عدد ۱۳ و برای تايرها عدد ۷۵ در نظر گرفته شده . پس از آن حرف R ، که معرف حرف Regulation به معنای آئين نامه است قرار دارد (در مواردی نيز نوشته نمی شود ) و بعد از آن دو عدد بعدی مربوط به عدد اصلاحيه می باشد ،‌بدين معنا که عدد مورد نظر مشخص می کند از زمان ايجاد استاندارد مربوط به قطعه مورد نظر ، تا زمان توليد آن قطعه ، چند بار آزمايشاتی که بايد بر روی اين نوع قطعه انجام شود ، دچار تجديد نظر شده يا به عبارتی هر بار آزمايشات سخت گيرانه تری اعمال شود يک شماره به اين عدد اضافه می شود ، ( در مورد شيشه ها بدليل تغيير نکردن شرايط استاندارد از آغاز تا کنون کماکان عدد ۰۰ ديده می شود ، اما در برخی قطعات خصوصا در مورد قطعات مربوط به سيستم ترمز تا اعداد اصلاحيه ۰۹ نيز ديده می شود ) . اعداد بعد از عدد اصلاحيه نيز مشخص کننده کد کالا ، نوع خودرو و مواردی از اين قبيل می باشند .

در زير نمونه ای از آزمايشاتی که بايد بر روی شيشه ها انجام شود ، تا در صورت بدست آوردن حد نصابهای لازم ، استاندارد ECE به آنها اعطا شود ، ذکر گرديده .

بر روی شيشه های لامينه شده تستهای ؛ ميزان ديد ، ميزان انتقال نور ، مقاومت در برابر آتش ، ضربه با گوی فلزی ، پرتاب دارت ، خراشيدگی و سايش ، آزمايش تشخيص رنگ و آزمايش فرم سر انسان و برای شيشه های تمپر شده تستهای ؛ ميزان ديد ، ميزان انتقال نور ، ضربه با گوی فلزی ، خراشيدگی و سايش و آزمايش خرد شدن ( ميزان ريز و درشت بودن خرده ها و برندگی آنها ) انجام می شود .

برخی اختصارات ديگر :

LSG : به معنای لامينه بودن شيشه می باشد ؛ ( Laminated Safety Glass ) .

TSG و يا TG : به معنای تمپر شده بودن شيشه می باشد ؛ ( Tempered Safety Glass يا Tempered Glass ) در مواردی نيز بجای اين اختصارات خود کلمه Tempered درج می شود .

TP : شيشه تمپر شده ای که با استفاده از شيشه Plate ( شيشه هايی که به صورت ريلی توليد می شوند و در مواردی دارای ناهمواری و اشکالات توليد ،‌بدليل روش مورد نظر می باشند ) ساخته می شوند .

LP : شيشه لامينه شده ای که مانند TP از شيشه های Plate برای ساخت آن استفاده شده .

TF : شيشه تمپر شده ای که با استفاده از شيشه های Float (‌شيشه هايی که برای ساخت آنها مذاب شيشه بر روی مذابی از قلع غوطه ور می شود و بدليل نبود تماس بين شيشه و ريل ، و جامد شدن به روش غوطه وری از کيفيت بالايی برخوردارند ) ساخته می شوند .

LF : شيشه لامينه شده ای که مانند TF از شيشه های Float برای ساخت آن استفاده شده .

Transparency 70% Min : نشاندهنده ميزان شفافيت شيشه ( در مورد شيشه های رنگی ) می باشد . در مورد خودروهای سواری طبق استاندارد ECE ، شيشه جلو بايد حداقل ۷۰٪ و شيشه های جانبی و عقب حداقل ۳۵٪ شفافيت داشته باشند .

// يا /// : به معنای لامينه بودن شيشه می باشد .

لازم به ذکر است موارد ديگری از اين اختصارات نيز وجود دارد که بدليل کاربرد کمتر ، از پرداختن به آنها خودداری می کنيم .

---------------------------
منبع: معلومه ديگه! :31:

Actros
18-06-2007, 04:37
ممنون بالرگ جان

Balrog
18-06-2007, 17:55
قابل توجه بچه‌هايى كه 206 دارن!
ـــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــــــــــــ

درحاليکه نسخه زبان اصلی دفترچه راهنمای پژو ۲۰۶ ، نسبت به دفترچه ديگر خودروهای مطرح و حتی غير مطرح جهان دارای کاستيهای بسياری است ، مونتاژ کننده وطنی اين خودرو نيز در ترجمه فارسی آن اقدام به حذف چند مورد قابل توجه از آن نموده است . در مواردی نيز مترجم دچار اشتباهات فاحشی در امر ترجمه گرديده است ، که البته احتمال اشتباه چاپی نيز موجود است ( در غير اينصورت بايد شديدا به سواد مترجم شک کرد ) . در ذيل برخی از مهمترين اين موارد را بررسی خواهيم کرد :

مواردی که حذف گرديده :
صفحه ای کاملا مفيد که بطور کامل حذف گرديده به ۳ مورد مختلف پرداخته است :

۱ - چراغها ی چشمکزن خودروهای مجهز به ترمز ABS در هنگام ترمزهای شديد ، بسته به نيروی بازدارنده خودرو ، ( ترمز بسيار شديد ) برای اخطار به خودروهای ديگر شروع به چشمک زدن خواهد نمود ، اين امر تا زمانی که شما پای خود را مجددا روی پدال گاز فشار دهيد يا چراغ را از روی پانل جلو خاموش نماييد ، ادامه می يابد .

۲ - در حاليکه در قسمت توضيح تصويری جلو داشبورد ذکر شده که دکمه سمت چپ مخصوص تنظيم شدت نور نشانگرها می باشد ، اما نحوه کار با آن که در زير می بينيد و البته بسيار ساده و ابتدايی نيز هست ، حذف گرديده ؛ هنگام فشردن دکمه شدت نور شروع به تغيير می نمايد و زمانی که به بالاترين ميزان روشنايی رسيد يکباره به پايين ترين ميزان نور سقوط می نمايد ، در زمانی که شدت نور مورد نظرتان را يافتيد دکمه را رها نماييد .

۳ - موردی که برای من بسيار قابل توجه بود و حتی باعث جستجوی من برای يافتن متن انگليسی دفترچه ۲۰۶ گرديد ، اين بود که چگونه خودرويی با اين تکنولوژی ، کيلومتر شمار مسافرتی ( Tripmeter ( Trip Distance يا به زبان ساده همان کيلومتر شمار ۳ رقمی ، با قابليت صفر شدن که در تمامی خودروها وجود دارد را ، دارا نيست . در حاليکه کيلومتر شمار سرويسهای ادواری در اين خودرو پيش بينی شده ، که بسياری نيز بر اين باورند که نشانگر کيلومتر سرويسهای دوره ای که هنگام استارت زدن چند ثانيه ای ظاهر می شود جايگزين کيلومتر شمار مسافرت شده و کمتر کسی اطلاع دارد که ۲۰۶ نيز ، دارای کيلومترشمار مسافرتی است ؛ چرا که در دفترچه خودرو نامی از آن برده نشده . اما روش استفاده و نمايش آن : کافی است دکمه سمت راست صفحه کيلوتر را يکبار فشار دهيد ، کيلومتر مسافرت ظاهر می شود و اگر يکبار ديگر آنرا فشار دهيد دوباره به کل مسافت پيموده شده خودرو باز خواهيد گشت . برای صفر کردن آن نيز کافی است در هنگامی که نمايشگر ، کيلومتر مسافرتی را نمايش می دهد ، دکمه را برای چند ثانيه نگه داريد ، بعد از ۳ بار چشمک زدن ، کيلومتر شمار مسافرت صفر می گردد . در اين زمان می توانيد دکمه را رها کنيد . باز هم يادآوری می نمايم اين مورد با روش صفر کردن سرويس دوره ای که در دفترچه ذکر شده و بايد دکمه را قبل از روشن نمودن خودرو فشرده نگاه داشت ، متفاوت است .

در قسمت مربوط به راديو پخش ، لغت Shuffle که به معنای انتخاب Random آهنگها در CD می باشد ترجمه نشده و جای آن خالی گذاشته شده و کسی اطلاع ندارد اگر در پخش صوتهای CD دار ، بر روی دکمه ای که عکس يک CD کشيده شده چند ثانيه فشار وارد آورد آهنگها به صورت گزينشی ( Random ) پخش خواهد شد و بجای نوشته CD بر روی نمايشگر نيز حروف RDM حک خواهد شد . البته در بخش توضيحات مربوط به دکمه CD Changer در صفحه ۷۱ به نوعی اين مطلب در مورد Changer ذکر شده ، اما در مورد پخش CD خود ماشين ، خير .

ظرفيت روغن خودرو نيز در جدول قسمت جزئيات خودرو حذف گرديده .
مورد حذف شده ديگر ، توضيح مربوط به Economy Mode Function می باشد : بعد از خاموش کردن موتور ، وسايلی چون برف پاک کن ، شيشه برقی ، چراغها و سيستم صوتی تا حداکثر ۳۰ دقيقه کار خواهند کرد تا از خالی شدن باتری جلوگيری شود . پس از گذشت ۳۰حداکثر دقيقه ، بر روی صفحه نمايشگر علامت ECO MOD که مخفف Economy Mode می باشد ظاهر شده و از اين پس ديگر تا زمان استارت مجدد خودرو ، امکان استفاده از موارد فوق را نخواهيد داشت .

موارد اشتباه ترجمه شده يا دارای اشتباه چاپی :
در صفحه ۹ چراغهای کوچک ، Side Light به اشتباه چراغ راهنما ترجمه گردیده و از آنجا که توضيح چگونگی عملکرد خود راهنما ، نيز در همين صفحه ذکر شده ، ميتوان نتيجه گرفت براساس نوشته دفترچه اين خودرو ، ۲۰۶ های ايرانی دو نوع چراغ راهنما دارند !؟.

در دفترچه زبان انگليسی خودرو ذکر شده ، مايع خنک کننده خودرو نيازی به تعويض ندارد ، درحاليکه در نمونه فارسی توصيه شده هر ۱۲۰۰۰۰ کيلومتر يا ۵ سال يکبار تعويض گردد .

در حاليکه شرايط سرويس از ۳۰۰۰۰ کيلومتر يکبار در کشور انگلستان به ۲۰۰۰۰ کيلومتر يکبار در ايران تغيير يافته ( می توان آنرا مربوط به شرايط آب و هوايی ، آلودگی و نوع روغن توصيه شده ربط داد ! ) .

در صفحه ۲۰ دفترچه در جدولی ذکر شده که سرويس بعد از سرويس اوليه ، ۱۵۰۰-۲۵۰۰ خودرو ، در کيلومتر ۲۰۰۰۰ خواهد بود . اما در صورت استفاده از روغن Total Quartz 5000 بايد روغن در کيلومتر ۱۰۰۰۰ تعويض گردد ، اما گفته نشده که چه نوع روغنی در کارخانه در موتور ريخته شده و آيا نيازی به تعويض در کيلومتر ۱۰۰۰۰ هست يا نه .

اما چند صفحه جلوتر در جدولی در صفحه ۲۵ ذکر شده تنها روغن مجاز برای استفاده در ايران Total Quartz 7000 است که کارکرد ۲۰۰۰۰ کيلومتری دارد . در اينجا شما مطمئن خواهيد شد که حتما کارخانه به توصيه خود عمل کرده و نيازی به تعويض روغن در کيلومتر ۱۰۰۰۰ نداريد اما در سوال از نمايندگيها همانگونه که انتظار می رفت مشخص شد روغن مصرفی در کارخانه از نوع 5000 بوده و بايد در کيلومتر ۱۰۰۰۰ تعويض گردد .

در صفحه ۴۹ دفترچه ، لغت دريچه های خروج هوا در زير صندليهای جلو به اشتباه دريچه های ورود هوا قيد شده .
در متن لاتين دفترجه که در زير مشاهده می نماييد قيد شده در حالت عادی هنگام ترمز کردن ، در صورت عمل کردن ترمز ABS ممکن است ارتعاش ناچيزی در پدال حس کنيد .

در حاليکه در صفحه ۱۰۴ دفترچه فارسی اين متن چنين ترجمه شده ؛ ”سيستم ABS در حالت عادی با کوچکترين لغزش و حرکت پدال عمل می نمايد “ ! و تنها در قسمت ديگری ذکر شده ”در شرايط اضطراری هنگام استفاده از ترمز ، آنرا محکم فشار دهيد و پای خود را از روی پدال بر نداريد .“ :laughing: ، بر نداشتن پا از روی پدال در چنين شرايطی به چه دليلی می تواند باشد ، هيچ شخص عاقلی پای خود را در شرايط اضطراری لازم ، از روی پدال بر نخواهد داشت ، مگر اينکه موردی خاص و غير عادی او را از اين کار متوقف سازد ، ذکر نشدن وجود ارتعاش در پدال ترمز ،‌ که در ۲۰۶ نيز نسبت به ديگر خودروهای مجهز به اين سيستم بيشتر است ، ممکن است برای شخصی که تا بحال با اين سيستم آشنا نبوده باعث رها سازی پدال از سوی او شده و اتفاقات جبران ناپذيری پديد آورد .

در متن لاتين قسمت مربوط به باز کردن چراغ راهنمای روی گلگير جهت تعويض لامپ آن ، گفته شده ” چراغ راهنما را همزمان به سمت داخل و جلو يا عقب فشار داده تا رها شود ،‌ سپس آنرا بگيريد و به اندازه يک چهارم دور بچرخانيد و .... “ .

اما در ترجمه فارسی در صفحه ۳۴ آمده است ” چراغ راهنمای بغل گلگير جلو يا عقب را فشار دهيد تا مجموعه آن آزاد شود ، سپس فيش اتصال را نگهداريد و يک چهارم دور بچرخانيد و ... . “ اين در حاليست که چراغ راهنمای روی گلگير در گلگير عقب هيچ خودرويی ديده نمی شود ضمنا در صورت فشردن آن بدون جلو يا عقب کشيدنش نيز ممکن است شيشه اش بشکند .

----------------------
برگرفته از وبلاگ اتل

NINTENDO_DS
18-06-2007, 22:46
مطلبت عالین بالروگ جان
راستی بچه ها یک سوال
چن روززیه از جلو داشبورد 206 مون یک صدای بوق کوتاه میاد هر کاری کردیم نفهمیدیم چیه ترمز کردیم اومد گاز دادیم اومد ساکن ایستادیم هم صداش اومد
چیکار کنم؟

Balrog
19-06-2007, 01:03
خواهش مى‌كنم!

Balrog
19-06-2007, 02:44
Kompressor فقط مختص خودروهای مرسدس بنز نيست ، بلکه آلمانها سيستم Supercharger را Kompressor می نامند ؛ از اينرو Kompressor که لغت آلمانی همان Compressor است ، در اصل چيزی جز يک سوپرشارژر نيست.

اما از آنجا که کمتر کسی از اختلاف بين سيستمهای سوپرشارژر و توربوشارژر ( توربوشارژر نيز در اصل "توربين-سوپرشارژر" است که نام توربوشارژر را به خود گرفته است ) ، که هر دو باعث ارتقا قدرت موتور می گردند ، اطلاع دارد ؛ لذا در اين مبحث سعی خواهد شد هر دو را به صورت مقايسه ای به طور مختصر بررسی نماييم.

هيچ يک از اين دو سيستم ، جديد محسوب نمی شوند و سالها پيش اختراع شده اند و هر يک معايب و کاستيهای خود را دارا بوده اند که آنچه هم اينک در خودروها مورد استفاده قرار ميگيرد ، اصلاح شده آن سيستم های قديمی است .

هر دو سيستم سوپرشارژر و توربوشارژر با فشرده سازی هوای ورودی به سيلندرها ؛ باعث می شوند سوخت بيشتری به داخل سيلندر کشيده شده و در نتيجه قدرت و توان بيشتری از انفجار در هر سيلندر بدست آيد و به اصطلاح ساده تر می توان از يک موتور ، بدون تغيير در اجزای آن و فقط با افزودن يکی از اين دو سيستم ، قدرت بيشتری را از خودرو گرفت . اين امر خصوصا در کشورهايی که ماليات خودرو براساس حجم موتور اخذ می گردد از استقبال بالايی برخوردار گشته ، چرا که مثلا با خريد يک مرسدس C200 Kompressor يا A200 Turbo می توان قدرتی در حد يک موتور ۲۳۰۰ سی سی بدست آورد ، در حالی که خودرو ، موتوری ۲۰۰۰ سی سی دارد .

در حاليکه فشار اتمسفر در سطح دريا برابر ۷/۱۴ Psi است ، توربو /سوپر شارژرها قابليت فشردن هوا بين ۶ تا ۹ psi بيشتر و رسيدن به عدد ۲۴ Psi را دارا هستند . از اينرو انتظار می رود افزايش تقريبا ۵۰ درصدی مقدار هوای ورودی با افزودن مقدار درستی از سوخت ، ۵۰ درصد قدرت بيشتر را بدست آورد ، که عملا بدليل کاملا بهينه نبودن اين دو سيستم افزايش قدرت۳۰ تا ۴۰ درصد بيشتر نيست .

اما اختلاف بين سوپر شارژر و توربوشارژر در تامين کننده نيروی آنهاست ، نيرويی که با به چرخش در آوردن کمپرسور مربوطه باعث چرخش و مکش سريع هوا به داخل منيفولد می گردد . در سوپرشارژر اين نيرو از طريق يک تسمه ( مانند مرسدسها ) ، زنجير و يا چرخ دنده مستقيما از موتور ( معمولا ميل لنگ ) گرفته ميشود ( سوپرشارژها بر دو گونه positive displacement و سانتریفيوژ می باشند که نوع سانتريفيوژ در خودروهای امروزی کاربرد داشته و نوع ديگر از مبحث ما خارج است ) اما در توربوشارژر اين نيرو از طريق دود خروجی اگزوز بدست می آيد و نيروی فشاری دود ، باعث چرخش توربينی که در مسير اگزوز قرار گرفته شده ، اين توربين نيروی چرخشی خود را با يک ميله بصورت مستقيم به يک توربين ديگر که در مسير هوای خارج قرار گرفته منتقل نموده و چرخش پروانه های آن باعث مکش هوا به درون سيستم احتراق می گردد .

معايب ، محاسن و سير تکاملی توربوشارژرها :

نظرات مختلفی در مورد اين دو سيستم و بهينه بودن هر يک موجود است ؛ برخی بر اين باورند که توربوشارژر بدليل استفاده از دود اگزوز که يک انرژی هدر رفته محسوب ميشود ، نسبت به سوپرشارژر که نيروی خود را از موتور خودرو می گيرد و خود باعث کاهش قدرت موتور می شود بهتر عمل می نمايد . اما از طرفی ديگر وجود يک توربين درون اگزوز خود باعث ايجاد فشار در تخليه دود موتور می گردد و از سوی ديگر نيز بدليل کم بودن فشار گازهای خروجی از اگزوز در دورهای پايين موتور ، عملا توربوشارژر در دورهای پايين کارايی نداشته و تنها در دورهای بالای موتور کارايی دارد ، اين مورد که باعث ايجاد تاخير از زمان فشردن پدال تا بکار افتادن توربوشارژر می گردد را Turbo lag يا کاستی قدرت می نامند ، البته اين مورد با استفاده از دو توربين در خودروهايی از تويوتا ، مزدا ، سوبارو ، مزراتی ، بی ام و ، آئودی و مرسدس که از اين نوع توربوشارژر استفاده می نمايند تا حد زيادی حل شده است ، مشکل ديگر در مواردی است که کمپرسور توربو دارای سايز کوچکی باشد ؛ گرمای پروانه درون اگزوز به قسمت هوای ورودی منتقل شده و باعث گرم شدن بيشتر هوا می گردد ( فشرده شدن هوا خود نيز باعث افزايش حرارت ان می گردد ) ، از آنجائيکه هوای خنک برای سوختن در خودرو مناسبتر می باشد ؛ لذا استفاده از يک Intercooler در اين سيستمها بسيار ضروری است که البته در سوپرشارژها نيز قبل از ورود هوا به سيلندرها از اينترکولر استفاده ميشود . اما درگذشته عملا توربوشارژر بيشتر برای خودروهای ديزلی استفاده می شد ، و در مورد موتورهای بنزينی تنها در خودروهايی از پورشه ، ساب و خودروهای مسابقه ای مورد استفاده قرار می گرفت اما با يشرفت علم و تغييرات جديد در اين سيستم که برخی از آن در بالا ذکر گرديد ، اکثر خودروسازان در سالهای اخير برای موتورهای بنزينی خود به اين سيستم رو آورده اند ، از آن جمله به نظر ميرسد رويکرد جديد مرسدس نيز به استفاده از توربوشارژرها باشد ؛ چرا که در ليست موتور مدلهای سری A و B جديد اين کمپانی موتورهای بنزينی 200 Turbo خودنمايی می کنند و خبری از مدلهای سوپرشارژ يا همان کمپرسور نيست .

معايب ، محاسن و سير تکاملی سوپرشارژرها ( Kompressors ) :

اما در مقابل ، سوپرشارژر که چند سالی است در کلاسهای C ، E ، SLR و SLK مرسدس و همچنين مينی کوپرها ( بدليل مالکيت بی ام و بر کمپانی مينی ، طراحی موتورهای اين خودرو بوسيله بی ام و انجام ميگيرد ) ديده می شود ، بدليل تامين نيروی چرخنده ، از موتور ، در هر لحظه با فشردن پدال در هر دور موتوری قدرت لازم را به شما ارائه مينمايد . اما حسن بالا در انواع قديمی عيب نيز محسوب می شد ، بدين صورت که اين سيستم همواره و در هر حالتی ، حتی زمانی که خودرو سلو ، کار ميکرد يا با سرعت بسيار کمی رانندگی می شد و نيازی به فعال بودن سوپرشارژر نبود نيز ، فعال بود . که البته اين مشکل در سالهای اخير توسط مرسدس و با افزودن يک هرزگرد در پولی کمپرسور حل گرديد. مبحث کاهش قدرت موتور بخاطر تامين نيروی کمپرسور سوپرشارز نيز ( مانند کاهش قدرت موتور توسط کولر ) صحيح است ، اما قدرتی که این سيستم توليد می کند به مراتب بيشتر از نيرويی است که از موتور می گيرد ، يا به اصطلاح هدر می دهد .

به هرشکل مشکلات اين دو سيستم طی ساليان گذشته در حال برطرف شدن است ، اما به نظر می رسد آينده از آن سيستمهايی باشد که نيروی توربين خود را به صورت الکتريکی تامين می نمايند . اين سيستمها با همان نام سوپرشارژر هم اينک جهت تيونينگ خودروها بکار برده می شوند . اما شرکتهای خودروساز هنوز اين سيستمها را به طور رسمی و انبوه ، بجز موارد نادر ، بکار نبرده اند .

--------------
منبع: همان!

Actros
19-06-2007, 02:45
ممنون بالرگ
چه قد دزدی میکنن دیگه

Balrog
19-06-2007, 02:59
اگه دزدى نمى‌كردن، مردم رو نمى‌دوشيدن، و اين همه زد و بند نمى‌كردن، الآن قبضه‌ى بازار تو دستشون نبود!

pedram_ashena
19-06-2007, 22:07

صنایع خودرو طی چند سال گذشته شاهد تحولات زیادی در سلیقه مصرف كنندگان و نتیجتا در تنوع محصولات ارائه شده از سوی خودروسازان بوده است و ما هم اكنون شاهد عرضه برخی محصولات هستیم كه تا چندی پیش تصور آن هم نمی رفت كه از این میان می توان به تولید خودروهای شاسی بلند از سوی ب ام و, پورشه و فولكس واگن و یا حتی تجهیز خودروهای ساخت جگوار به موتورهای دیزل اشاره نمود .
ب ام و از شش سال پیش تولید مدل شاشی بلند X۵ را در ایالات متحده آغاز نمود و قرار است تولید آن تا زمان عرضه جانشین آن در سال ۲۰۰۸ ادامه داشته باشد.بدنبال موفقیت این مدل شركت ب ام و حدود سه سال پیش مدل كوچكتر X۳ را عرضه نموده كه توسط شركت Steyr-Puch واقع در اتریش و مطابق با استانداردهای ب ام و تولید می شود و در کشور ما نیز دارای موفقیت چشنگیری بوده است . عضو جدید و كوچكتر خانواده سری X گرچه از لحاظ ابعاد تا حدی از X۵ كوچكتر است ولی طراحی جدیدتر آن باعث گشته كه سرنشینان عقب از فضای بیشتری در جلوی پاهای خود بهره مند بوده و فضای حمل بار بزرگتری از X۵ در اختیار باشد. استفاده از سطوح محدب و مقعر, گلگیرهای برجسته به همراه طراحی جدید و منحصر بفرد چراغهای جلو و عقب و جلو پنجره X۳ به آن ظاهری جوان و دینامیك بخشیده است كه البته فاصله زیاد بین محورها ، قرار گرفتن چرخها در چهار گوشه اطاق و شیب سقف این مدل نیز در این رابطه بی تاثیر نبوده و القاء كننده حس اعتماد بنفس است .
در طراحی كلی اطاق این مدل آثاری از دیگر محصولات ب ام و به چشم می خورد كه از ان جمله می توان به درب موتور كشیده و محفظه اطاق كوپه مانند كه به عقب متمایل است , اشاره كرد.
X۳ در ابتدا با دو موتور شش سیلندر خطی بنزینی و توربو دیزل به حجمcc ۳۰۰۰ عرضه گردید كه بترتیب ۲۳۱ و ۲۰۴ اسب بخار قدرت داشتند. قدرت موتورهای شش سیلندر در سال ۲۰۰۶ افزایش چشمگیری پیدا نمود و موتور شش سیلندر بنزینی جدید بیش از ۲۷۲ اسب بخار نیرو تولید می نماید . البته در حال حاضر تنوع مدلهای X۳ با عرضه دو مدل مجهز به موتورهای بنزینی و توربو دیزل چهار سیلندر به حجمcc ۲۰۰۰ كه بترتیب ۱۴۳ و ۱۵۰ اسب بخار نیرو تولید می نمایند و عمده فروش X۳ را در سراسر جهان تشكیل می دهند , تكمیل شده است می گردد . موتورهای بنزینی X۳ قدرت بالا و انعطاف پذیری خود را مدیون سیستم تایمینگ متغیر سوپاپهای ورودی و خروجی بنام Bi-Vanos هستند كه زمان باز و بسته شدن سوپاپهای هر سیلندر را تنظیم می نماید . این سیستم جریان یافتن مجدد گاز اگزوز در منی فولد ورودی را در تمام شرائط كاركرد موتور كنترل می نماید . در طول مرحله گرم شدن موتور این سیستم مخلوط سوخت و هوا را بهبود بخشیده و رسیدن كاتالیزور به درجه حرارت مناسب كاركرد را تسریع می نماید . در دور آرام این سیستم میزان گاز خروجی را در جریان ورودی كاهش داده و نرمی كاركرد موتور را باعث می شود . در حالت نیمه گاز مجددا میزان گاز خروجی در جریان ورودی را افزایش می دهد و نتیجتا باعث صرفه جوئی در مصرف سوخت می گردد و در حالت تمام گاز این جریان را قطع نموده تا با افزایش میزان مخلوط سوخت و هوا در سیلندر ,حداكثر قدرت موتور تولید شود.سیستم پروانه گاز الكترونیك ( Electronic throttle Butterfly)این موتورها با تشخیص دنده مورد استفاده و وضعیت پدال گاز , نقشه كنترل مناسب هر دنده و وضعیت را فعال می سازد . سیستم جرقه زنی دقیق موتورهای بنزینی X۳ با بهره گیری از یك كوئل اختصاصی برای هر سیلندر عمر مفید شمعهای انرا تا ۱۰۰.۰۰۰ كیلومتر افزایش داده است .

مشخصات X۳ مجهز به موتور شش سیلندر ۳۰۰۰cc که پر قدرت ترین نوع عرضه شده در کشور است از قرار زیر است : >
● تعلیق و انتقال نیرو
تنظیمات سیستم تعلیق X۳ نیز همانند X۵ آنرا به خودروئی مناسب برای جاده تبدیل نموده است . البته فرمان آن با وجود دقت بالا تا حدی برای رانندگی در شهر سنگین است كه استفاده از سیستم هیدرولیك متغیر ب ام و سری ۵ می توانست این مشكل را بخوبی حل نماید . بكارگیری جدیدترین فن آوری روز در طراحی مجموعه تعلیق و سیستم انتقال نیروی این مدل كه x-drive نامیده می شود این خودرو را قادر ساخته تا علیرغم فاصله نسبتا زیاد مركز ثقل آن از سطح زمین كه خاص خودروهای شاسی بلند است از لحاظ قابلیتهای حركتی و چابكی تا حدی شبیه به خودروهای سواری ساخت ب ام و عمل نماید .سیستم هوشمند انتقال نیروی x-drive تقسیم نیرو با توجه به شرائط رانندگی و سطح جاده را بین هر چهار چرخ امكان پذیر می سازد . این سیستم قادر است در چند هزارم ثانیه نسبت به تغییرات سطح جاده عكس العمل نشان داده و حتی قبل از هرزگردی هر یك از چرخها نیروی آن را بدرستی بین دیگر چرخها تقسیم نماید . x-drive در عبور از پیچها با تقسیم صحیح نیرو بین محور جلو و عقب بیش فرمانی (Over steer) و كم فرمانی (Under steer) را بنحو قابل توجهی كاهش میدهد, بدین ترتیب در هنگام تشخیص اثار بیش فرمانی جریان انتقال نیرو را به محور عقب كم نموده و میزان قدرت اعمال شده را به محور جلو افزایش میدهد و در صورت بروز كم فرمانی عكس این روش عمل می نماید .این سیستم در سرعتهای كمتر از ۲۰ كیومتر در ساعت نیرو را به نسبت ۵۰/۵۰ بین دو محور تقسیم نموده و در سرعت بالای ۱۸۰ كیلومتر در ساعت نیرو را تماما به چرخهای عقب منتقل می كند و ضمنا با كمك سیستم هوشمند HDC قادر است در سراشیبیهای لغزنده و بدون دخالت راننده ترمزها را برای كنترل سرعت بطور خودكار فعال ساخته و سرعت را به انتخاب راننده بین ۶ و ۲۵ كیلومتر در ساعت نگه دارد .قلب سیستم x-drive سیستم كلاج چند دیسكی میانی آن است جریان قدرت را بطور الكترونیكی بین محور جلو و عقب تقسیم می نماید . انعطاف پذیری این سیستم تا حدی است كه می تواند قدرت را فقط به یكی از محورها منتقل نموده و یا با استفاده از قفل طولی خود , محور جلو و عقب را برای عبور از موانع به هم قفل نماید . ضمنا x-drive هماهنگ با سیستم كنترل ثبات دینامیك (DSC) عمل می كند و كارائی انرا بهبود می بخشد . برخلاف دیگر انواع سیستم های چهار چرخ متحرك , سیستم x-drive با بررسی وضعیت پدال گاز و اطلاعات واصله از سنسورهای جرخها و شتاب جانبی و سرعت حركت اتومبیل , قبل از شروع هرزگردی هر یك از چرخها اقدام به اصلاح وضعیت تقسیم نیرو می نماید . سیستم تعلیق مولتی لینك X۳ از لحاظ طراحی با سیستم مورد استفاده در ب ام و سری ۳ یكسان است .
تعلیق جلو از نوع مك فرسون با كمك فنر گازی و میل موجگیر بوده و در عقب از نوع میله كشنده با قابلیت Anti-Dive و Anti-Skid( جلوگیری از پائین آمدن جلوی خودرو و بالا رفتن عقب آن در هنگام ترمرگیری شدید و حالت عكس در حین شتابگیری)و میله موجگیر و كمك فنرهای گازی می باشد كه البته با توجه به امكان حركت X۳ در خارج از جاده تقویت شده است . بنظر می رسد كه مهندسین ب ام و در تلاش خود برای افزایش چابكی و كاهش پیچش اطاق این خودرو در سر پیچها زیاده روی نموده و تنظیم خشك و سخت فنربندی آن تا حد زیادی از راحتی آن می كاهد و درخور چنین خودروئی نمی باشد. X۳ در تست گریز از مركز (Skidpad) قادر به تحمل ۰.۸۸ جی می باشد كه بالاترین ركوردی است كه تاكنون برای خودروهای شاسی بلند ثبت گردیده است . ابعاد تایرهای استاندارد این مدل ۲۳۵/۵۵R۱۷ می باشد كه البته رینگهای ۱۸ اینچ نیز برای آن قابل سفارش می باشد . ضمنا سیستم كنترل فشار باد چدخها بنام TPI راننده را از نامناسب بودن فشار باد تایرها باخبر می سازد .X۳ در خارج از جاده نیز خودروئی پرقابلیت بوده و قادر است از چاله های آب تا عقب ۵۰ سلنتیمتر عبور كند
● طراحی و آئرودینامیك
در طراحی X۳ توجه زیادی به مسئله آئرودینامیك صورت گرفته است . محاسبات دقیق در مراحل اولیه طراحی و تحقیقات روی مدلهای بدنه كه ابتدا در مقیاس ۱:۲.۵ و سپس مقیاس ۱:۱ در تونل باد انجام گرفت باعث گردید ضریب مقاومت اطاق این مدل در برابر جریان هوا(Cd) تا ۰.۳۵ كاهش داده است باعث كاهش مصرف سوخت ادر سرعتهای بالا و افزایش حداكثر سرعت آن گردیده است . از دیگر تاثیرات مطالعات آیرودینامیك در طراحی این مدل كاهش سطح نیروهای بالا برنده در جلو و عقب این خودرو می باشد كه باعث پایداری ان در سرعتهای بالا می شود . لازم به ذكر است كه شكل كلی اطاق تمامی اتومبیلها خصوصا انواع شاسی بلند بنحوی است كه در سرعتهای بالاتر مثل بال هواپیما عمل نموده و باعث ایجاد نیروی بالابرنده (Lift) در زیر اطاق می گردد .
● داخل اطاق
در نگاه اول طراحی داخل اطاق X۳ بخوبی نمایانگر ب ام و بودن آن است اگرچه استفاده از موادی با كیفیت پائینتر بمنظور كاهش هزینه ها مشهود است كه البته این مسئله نسبی بوده و هنوز هم از بسیاری از رقباء آن بهتر است . صندلی ها بخوبی سرنشینان را در بر می گیرد و ادوات و نشانگرهای داشبورد در دسترس قرار دارند .حجم فضای حمل بار X۳ از ۴۸۰ لیتر در پشت صندلی عقب تا ۱۵۶۰لیتر در زمانی كه صندلی عقب جمع شده متغیر است . یك پریز ۱۲ ولت برای وصل وسائل برقی مثل یخچال سفری و غیره در محفظه بار تعبیه شده است .این خودرو مثل دیگر انواع ب ام و بجای سوئیچ معمولی به كلید حافظه دار هوشمند مجهز شده است كه تنظیمات مختلف از جمله تنظیمات شخصی سیستم تهویه مطبوع و صندلیهای برقی و آئینه ها را به حافظه سپرده و مطابق سلیقه هر یك از رانندگان وسیله بدون نیاز به تنظیم مجدد فعال می سازد . X۳ بطور استاندارد به كامپیوتر مركزی مجهز است كه مصرف متوسط سوخت , سرعت , مسافت پیموده شده و مسافتی را كه خودرو با مقدار باقیمانده سوخت می تواند بپیماید را مشخص می نماید . این كامپیوتر همچنین در صورت كاهش درجه حرارت محیط به كمتر از ۳ درجه سانتیگراد احتمال یخ زدگی سطح جاده را به راننده اخطار می دهد . آئینه های الكتروكروماتیك این اتومبیل در برابر نور حساس بوده و در صورت افزایش شدت نور بطور خودكار تیره می شوند . شیشه های X۳ اشعه مادون قرمز نور خورشید را منعكس می نمایند كه این امر باعث بهبود راحتی سرنشینان می گردد. سیستم ناوبری و DVD این خودرو مجهز به صفحه نمایشی است كه در هنگام روشن شدن بطور خودكار از داشبورد خارج شده و پس از استفاده جمع میشود .
● ایمنی
مهندسین ب ام و برای دستیابی به بالاترین سطح استحكام سازه كه علاوه بر ایمنی در دینامیك حركتی خودرو تاثیر گذار است , سازه ای تمام فولادی و سبك وزن را برای آن طراحی نموده اند كه قادر است انرژی تصادفات را بخوبی جذب نماید . بدین ترتیب نقاطی برای تغییر شكل و جذب انرژی در نظر گرفته شده اند ضمن آنكه میله های عرضی در داخل دربها از جان سرنسینان در صورت تصادف از پهلو مراقب می نمایند .X۳ بطور استاندارد به هشت كیسه هوا در جلو , پهلو و ناحیه سر برخوردار است كه بطور مجزا از هم عمل می كنند . به عنوان مثال در صورت تصادف از پهلو فقط كیسه های هوای جانبی فعال می گردند تا در صورتیكه خودرو پس از برخورد اول با مانع دیگری برخورد كرد امكان محافظت از سرنشینان با كیسه های جلوئی امكان پذیر باشد.
سیستم كنترل و نظارت بر فشار باد تایرها و چراغهائی كه با زاویه گردش فرمان تغییر جهت می دهند نیز از دیگر امكانات ایمنی این خودرو است كه البته مورد دوم با پرداخت مبلغ اضافه قابل سفارش است .
● لوازم سفارشی
تلفن, انواع سیستم صوتی كه پیشرفته ترین آنها با ۵۰۰ وات قدرت خروجی و ده بلندگو قادر به نمایش DVD نیز می باشد. سیستم رادیو ماهواره ای نیز در خودروهائی كه در ایالات متحده عرضه می گردد قابل سفارش است . سیستم روشن كننده خودكار چراغها در تاریكی و سنسور تشخیص باران و كمك به پارك خودروم ائینه های الكتروماتیك و چراغهای جلو Bi-xenon كه شدت نور آن از قابلیت تنظیم خودكار برخوردار است نیز قابل سفارش است .
مدلX۳ توانسته است بعنوان دومین تجربه ب ام و در ساخت خودروهای شاسی بلند در بازار رو به رشد این نوع خودروها جایگاه مطلوبی را بدست آورد اگرچه برخی اشكالات از جمله خشكی بیش از اندازه فنربندی آن تا حدی فن اوری پیش رفته آنرا تحت الشعاْع قرار داده است .

Balrog
20-06-2007, 14:55
pedram_ashena، پس منبعت كو؟!

khore mobile
20-06-2007, 21:55
با سلام
1.فرق بین تایر های بایاس و رادیال در چیه؟

2. من یه پیکان مدل 80 دارم که میخام واسش لاستیکی بگیرم که تیوبلسش کنم.چی پیشنهاد میکنید؟

3. بچه ها میگن لاستیک پهن بنداز.اگه بخام لاستیک پهن بندازم تا چه شماره ای حداکثر میشه پهن استفاده کرد؟

4. در اینصورت باید رینگ رو هم عوض کنم؟

pedram_ashena
20-06-2007, 21:57
pedram_ashena، پس منبعت كو؟!

منبع ندارد.يعني دارد ولي من ندارم.شايد ترجمه است.

Actros
21-06-2007, 03:35
اشتب شد.........

Actros
21-06-2007, 03:36
با سلام
1.فرق بین تایر های بایاس و رادیال در چیه؟

2. من یه پیکان مدل 80 دارم که میخام واسش لاستیکی بگیرم که تیوبلسش کنم.چی پیشنهاد میکنید؟

3. بچه ها میگن لاستیک پهن بنداز.اگه بخام لاستیک پهن بندازم تا چه شماره ای حداکثر میشه پهن استفاده کرد؟

4. در اینصورت باید رینگ رو هم عوض کنم؟

برا پیکان این سایز خوبه
175/70/R13
سعی کن دور سفید باشه
هانکوک مارک خوبیه

khore mobile
21-06-2007, 19:04
برا پیکان این سایز خوبه
175/70/R13
سعی کن دور سفید باشه
هانکوک مارک خوبیه

ممنون از راهنمائیت.

اما منظور ازاون 70 چیه؟

هانکوک دور سفید منظورته یا مارشال دور سفید؟

میگن این لاستیکای پهن تو تابستون خوب نرمن اما تو زمستون میشن مثه سنگ و جلو بندی رو اذیت میکنن نظرت چیه؟

از بین لاستیکای تولید داخل کدوم یکی بهتره؟ داخلی بگیرم یا خارجی؟

Balrog
22-06-2007, 02:13
خودروهايی چون هيوندای ورنا ، فولکس گل ، مزدا ۳۲۳ ، نيسان ماکسيما ، دوو ماتيز ، دوو سييلو و حتی پژو ۴۰۵ برای مدتی هر چند کوتاه در حالی در ايران مونتاژ می شدند که در کشور مبدا نيز در حال توليد بودند و ما به نوعی خودروهايی با تکنولوژی روز دنيا در اختيار داشتيم ، هرچند زمان به روز بودن برخی از آنها به چند ماه نيز نکشيد و در کل دنيا بجز ايران توليدشان متوقف شد ( از جمله ورنا و گل که طی چند ماه اخير در کشور مبدا تغيير شکل يافته اند ) ، خودروهايی نيز گاها تا ۱۱ سال از خارج شدنشان از توليد می گذرد ( پژو ۴۰۵ و پرايد ) و کماکان در کشورمان توليد می شوند . اما در اين ميان پژو ۲۰۶ يکی از معدود خودروهای مونتاژ داخل ( خودروهای با توليد زير ۵۰۰ دستگاه در سال در اين بررسی گنجانده نشده است ) محسوب می شود که کماکان در کشور مبدا و چند کشور ديگر در حال توليد است ، آن هم بعد از گذشت نزديک به ۵ سال از توليد آن در ايران ( لازم بذکر است ؛ هيوندای آوانته مونتاژ ايران نيز همانند ۲۰۶ خودرویی به روز محسوب می گردد ).

۲۰۶ در حالی کماکان خودرويی به روز به نظر ميرسد که بيش از ۸ سال ( ۱۹۹۸ ) از آغاز توليد آن می گذرد . خودرويی که نسل دوم سری .۲۰ پژو بعد از ۲۰۵ محسوب می شود و اينک پس از گذشت ۸ سال و فروش بيش از ۵/۵ ميليون از آن ( پرفروشترين خودروی پژو تاکنون ) و در حاليکه هنوز خودرويی است جذاب ، امروزی ، با تکنولوژی بالا و قيمتی مناسب ، می رود تا نه به يکباره بلکه به آرامی و طی مدتی نسبتا طولانی جای خود را به نسل بعدی خود يعنی ۲۰۷ دهد.

تنوع مدلها و زمان آغاز توليد :

۲۰۷ در ابتدا در دو نوع ۳ و ۵ درب هاچ بک و در ۴ مدل Urban ، Trendy ، Classic و Sport به بازار عرضه خواهد شد که انواع Classic و Sport خود شامل چند زير مجموعه با نامهای Premium و Premium Pack برای نوع Classic و انواع Sport ، Sport Pack و GT برای مدل Sport می باشند . همچنين ، تا زمانی که انواع استيشن ( SW ) ، کروکی ( CC ) و سدان اين خودرو وارد صحنه نگردند ؛ اين مدلهای ۲۰۶ کماکان توليد خواهند شد ، اما انواع ۳ و ۵ درب هاچ بک ۲۰۶ پس از مدتی توليد همزمان با ۲۰۷ به تدريج حذف خواهند شد . البته مطمئنا اين قاعده شامل کشور ما نخواهد شد . توليد ۲۰۷ از اواسط سال ۲۰۰۶ يعنی تا ۳ ماه ديگر در انگلستان آغاز خواهد شد و کارخانه استراليا و ديگر کارخانجات پژو نيز توليد آنرا از ابتدای سال ۲۰۰۷ آغاز خواهند نمود .

ابعاد و شکل ظاهری :

پژو ۲۰۷ از همه جهات کامل شده و بهبود يافته ۲۰۶ محسوب می گردد . از نظر ابعاد ۲۰۷ در طول ، ۲۰ سانتيمتر ، در عرض ، ۷ سانتيمتر و در ارتفاع ۴ سانتی متر افزايش يافته است . همچنين فاصله محورها نيز به ميزان ۸ سانتيمتر نسبت به نسل قبلی افزايش يافته که همه اين موارد باعث افزايش فضای سرنشينان و قسمت بار ( افزايش ۲۵ دسيمتر مکعبی صندوق بار ) و راحتی بيشتر در اين خودرو می گردد ، حتی قسمت داشبورد اين خودرو نيز دچار افزايش حجم گرديده ؛ به شکلی که يک نوشابه ۱.۵ ليتری به راحتی درون آن جا گرفته و با سيستم ايرکانديشن و پوسته عايق داشبورد قابليت خنک نمودن آن نيز ، ايجاد می گردد .

از نظر شکل ظاهری اين خودرو در قسمت جلو شباهت بسياری به نوع ۳۰۷ دارد که البته خود ۳۰۷ هم بسيار شبيه به ۴۰۷ می باشد . در قسمت جلو چراغهای بزرگ ۳ گوش ، قسمت U شکل وسط جلو پنجره با آرم پژو وسط آن ، قسمت ورودی هوای يک تکه زير سپر و در قسمت عقب نيز اشکال ۳ وجهی موجود همه و همه حکايت از وجود DNA و ژن پژو در اين خودرو دارند . از نظر شکل داخلی نيز اين خودرو نسبت به ۲۰۶ کاملا متحول گرديده و هيچ شباهتی به داخل ۲۰۶ ندارد ،البته در برخی قسمتها ردپايی از الگوبرداری از ۳۰۷ در آن ديده می شود .

موتورها :

موتورهای در نظر گرفته شده برای اين خودرو در ابتدا ۶ موتور شامل ۳ موتور بنزينی و ۳ موتور ديزلی خواهد بود که در آينده نزديک ۲ موتور جديد ۱۶۰۰ سی سی که حاصل همکاری PSA با BMW می باشد و قرار است بجز ۲۰۷ بر روی مينی کوپر جديد نيز نصب گردند به اين موتورها اضافه يا جايگزين برخی از آنها میگردند . موتورهای ديزلی HDI اين خودرو شامل موتورهای ۱.۴ ليتر با ۷۰ اسب قدرت ، ۱.۶ ليتر با ۹۰ اسب و ۱.۶ ليتر با ۱۱۰ اسب بخار قدرت می باشند و موتورهای بنزينی ۱.۴ ليتر با ۷۵ اسب بخار ( مشابه همان موتور ۲۰۶ تيپهای ۲و ۳ موجود در کشورمان می باشد که با تغيير سيستم ترموستات و استفاده از يک متناوب ساز کنترل شده توانسته استاندارد يورو ۴ را پاس نمايد ) ، موتور ۱.۴ ليتر ، ۱۶ سوپاپ با قدرت ۹۰ اسب و موتور ۱.۶ ليتر ۱۱۰ اسبی مشابه آنچه بر روی تيپهای ۵ و۶ ، ۲۰۶ در ايران موجود است ، که البته همانگونه که ذکر شد ۲ موتور با طراحی مشترک پژو - سيتروئن و BMW نيز در آينده نزديک به اين موتورها اضافه خواهند شد .

تجهيزات :

از نظر تجهيزات رفاهی و ايمنی ۲۰۷ خودروی کاملی به نظر می رسد ، تجهيزاتی چون سيستم تهويه ۲ قسمتی اتوماتيک ( هر سرنشين جلو قابليت تنظيم جداگانه سيستم را برای خود داراست ) ، آينه وسط با قابليت تنظيم اتوماتيک برای روز و شب ،‌ چراغهای با قابليت چرخش برای روشن کردن پيچ در هنگام چرخش خودرو ، سنسور دنده عقب ،‌ سنسور باد لاستيک ، فرمان هيدروليک با کنترل الکترونیکی ، سيستم صوتی JBL به همراه کنترل کنار فرمان و سيستم Bluetooth برای موبايل ، ترمز ABS مجهز به EBA و EBFD ( همچنين سيستمهای تعادل ESP ، CDS و ASR نيز به صورت Option قابل انتخاب می باشند ) ، ۶ عدد ايربگ ، سيستم هشدار دهنده سرعت قابل تنظيم و کروز کنترل ؛ از جمله تجهيزات رفاهی و ايمنی اين خودرو محسوب می شوند که البته برخی از آنها در همه انواع آن موجود نيست و فقط مختص برخی مدلهاست .

از نظر تست های ايمنی در برخوردها نيز اين خودرو توانسته به اعداد و ارقامی بهتر از ۲۰۶ دست يابد .

مدل RCup :

همچنين متخصصين پژو در ادامه راه 205 مدل Turbo16 و 206 WRC ( خودروهای سری .۲۰ پژو در مسابقات رالی ) خودروی Concept 207 با کد RCup را نيز در نمايشگاه ژنو به نمايش گذاردند که آن خودرو نيز با موتور ۲۰۰۰ سی سی ۲۸۰ اسبی توانايی هايی باورنکردنی و چهره ای کاملا اسپرت و متفاوت را به علاقمندان به مسابقات رالی عرضه خواهد نمود ، در زير عکسهايی از اين مدل را می بينيد .

درسهايی برای ما :

اما آنچه از جانشين شدن ۲۰۷ بجای ۲۰۶ می توان آموخت همانا کنار رفتن در اوج است ، که در کشورمان بدليل مسائل مالی ، امکان ضرر خوردن قطعه ساز و .... که همگی ناشی از اقتصاد و صنعت بيمار کشور است ، تقريبا غير ممکن به نظر می رسد و احتمالا ما تا رسيدن توليد داخل ۲۰۶ به ۹۵ يا ۱۰۰ درصد که احتمالا تا ۵ سال آينده محقق خواهد شد ، بايد اين خودرو را تحمل نماييم ( تنها مورد تغيير يکباره خط توليد ، مربوط به تغيير مزدا ۳۲۳ از نوع F به GLX بود ، که آن هم بدليل آنکه توليد داخل اين خودرو تقريبا در حد صفر بود ، ضرری را متوجه سازنده ننمود ) ؛ اما در مواردی که مشکلات و مسائل اين چنينی هم در ميان نباشد باز هم چنين کاری در ايران خودرو انجام نميشود ، نمونه آن هم ۴۰۵ و پارس است ؛ چرا پس از توليد پارس ، توليد ۴۰۵ متوقف نشد ؛ مگر نه اينکه اين دو خودرو از هر نظر يکسانند و تنها در قسمتهای عقب و جلو ، پارس به نوعی Facelift شده . اگر در همان زمان ۴۰۵ پس از يکسال از دور خارج می شد و قيمت پارس تا حد ۴۰۵ پايين کشيده می شد ، حال ۴۰۵ با چنين خفتی دچار بی توجهی مشتری نمی شد ، اين در حاليست که در آن سوی ميدان خريداران پارس نيز با توجه به قيمت بالای آن نسبت به رقبايش ، بسيار کاهش يافته است ( اختلاف قيمت ۴۰۵ و پارس که در بيش از ۸۰٪ قطعات يکسانند ، بسيار بی منطق به نظر می رسد ) .

اين داستان در مورد سمند نيز در حال تکرار است و بايد هر سال با ورود سمند سال ، توليد انواع قبلی آن متوقف گردد ، که تا کنون در اين مورد نيز چنين اتفاقی رخ نداده است . در سمند LX اگر رينگهای بسيار زيبای اين خودرو را حذف نمايند و از همان رينگ معمولی و قالپاق استفاده نمايند ، بجز هزينه ترمز ABS که زير چهارصد هزار تومان برای توليد کننده مخارج دارد ، موارد تغيير يافته و يا اضافه شده ديگر رقمی بيش از صد هزار تومان را شامل نمی شود ؛ پس چرا نبايد LX با افزايش قيمت ۵۰۰ هزار تومانی جانشين سمند عادی شده و توليد سمند عادی متوقف گردد !

--------------------------------------------------------------------
h t t p://otol.persianblog.com/1385_1_otol_archive.html

Actros
22-06-2007, 03:05
ممنون از راهنمائیت.

اما منظور ازاون 70 چیه؟

هانکوک دور سفید منظورته یا مارشال دور سفید؟

میگن این لاستیکای پهن تو تابستون خوب نرمن اما تو زمستون میشن مثه سنگ و جلو بندی رو اذیت میکنن نظرت چیه؟

از بین لاستیکای تولید داخل کدوم یکی بهتره؟ داخلی بگیرم یا خارجی؟

70 منظور ارتفاع دیواره لاستیکه
به نظر من هانکوک دور سقید بگیر یکمم ماشین رو بخوبون که سالار بشه
لاستیک تولید داخل فقط بارز

Balrog
22-06-2007, 04:13
اين بحث را با يک مثال شروع می کنم ، خودروی Kia Pride ساخت کره جنوبی ، در آمريکا با نام Ford Festiva ودر ژاپن با نام Mazda 121 شناخته می شود، با ظاهری کاملا مشابه يکديگر.

با تک قطبی شدن جهان امروز، کليه کارخانجات اتومبيل ساز کوچک بوسيله خودروساز های بزرگ تر خريداری می شوند و اين يک اتفاق اجتناب ناپذير برای بقاء آنها است، در اين بين ممکن است برای سود بيشتر و صرفه جويی در هزينه های طراحی ، خودروهايی با شکل ظاهری مشابه، موتور، گيربکس، داشبورد و ديگر قسمتهای مشابه در شرکتهای متفاوت که زير گروه های شرکتهای بزرگتر هستند توليد شوند ( کليه کارخانجات بزرگ و زير گروه های خريداری شده توسط آنها در جدول انتهايی ‌ذکر شده ) ، در اين بين بعضی از خودروسازهای درحال توسعه نيز اقدام به مونتاژ خودروهای ديگر کارخانجات با نام خودشان می کنند و بدين ترتيب تعداد خودروهای مشابه با نام و مدلهای متفاوت رو به افزايش است. و اين در حالی است که در بسياری مواقع هم زير گروه های يک کارخانه از موتورها و ديگر متعلقات مشابه برای مارکها و مدلهای مختلف خود استفاده می کنند، مانند موتور زانتيا ۹۳ وپژو ۳۰۶ که در اولين مقاله به آن پرداخته شده.

نمونه ديگر خودروهای مشابه موجود در ايران، خودروهای Daewoo می باشد که در آمريکا با نام Pontiac Lemons ، در آلمان با نام Opel Kadett ، در انگلستان با نام Vauxhall Astra و در کره جنوبی با نام Daewoo Racer/Cielo/Nexia توليد شدند که همگی زير گروه های جنرال موتورز ميباشند و همگی کاملا مشابه يکد يگرند، تنها Cielo ،Nexia و تا حدی Racer 93 دارای تغييراتی در قسمت جلو و عقب می باشند ، و اگر از نيم رخ به يک Racer مدل ۹۲ ، يک Racer مدل ۹۳ و يک Cielo نگاه کنيد متوجه خواهيد شد که بجز ۲۰ سانتيمتر جلو و عقب آنها ، بقيه قسمتها کاملا يکسانند.

-------------------------------------------------------------------

Balrog
22-06-2007, 04:36
مدتی است که حروف C.L.C را در کنار برچسب GTX روی درب پرايد ها می بينيد،و شايد خيلی هاتون ندونيد که معناش چيه و کارش چيه ،خوب براتون ميگم:

C.L.C مخفف شده Closed Loop Control می باشد.

C.L.C يک مدار بسته در سيستم سوخت خودرو است که شامل يک سنسور اکسيژن،يک کامپيوتر يا ECU و سنسورهای کنترل کننده ميزان هوا و بنزين می باشد.

کاراصلی C.L.C نگه داشتن ميزان مخلوط هوا و بنزين در ميزان ۷/۱۴ به ۱ ، (نسبت ۷/۱۴ هوا به ۱ بنزين ) می باشد.و نتيجه کار کاهش آلاينده های هوا و کاهش مصرف سوخت است،اين کار بوسيله اندازه گيری ميزان اکسيژن موجود در اگزوز انجام ميشود،اطلاعات مربوط به اکسيژن از طريق سنسور اکسيژن به ECU منتقل شده ، وپس از انجام محاسبات لازم ، بسته به بهينه بودن ميزان اکسيژن خروجی يا کم و زياد بودن آن ، دستور از طريق ECU به دريچه های هوا و بنزين مبنی بر ثابت نگه داشتن ميزان مخلوط قبلی و يا تغيير ميزان آن،ارسال می شود تا نسبت ۷/۱۴ به يک ثابت بماند.

علل ايجاد تغيير در اين نسبت تغيير نوع بنزين مصرفی ،شرايط آب و هوايی ، شرايط رانندگی و تعداد سرنشينان و ميزان بار می باشد که باعث بر هم خوردن تنظيم موتور خودروهای فاقد C.L.C ميشود.

اين سيستم عموما بر روی سيستم انژکتوری نصب می شود،اما از ابداعات مهندسين ايرانی نصب آن بر روی پرايد کاربراتوری است،و بدليل اينکه اين سيستم بعدا به اين خودرو اضافه شده وهماهنگی لازم با ديگر قسمتها را ندارد و بر روی موتور کاربراتوری نصب شده و از همه مهمتر دارای طراحی و ساخت ايران است، کارآيی لازم را نداشته،و مشکلات فراوانی را برای صاحبان پرايد های جديد پديد آورده،همچنين نام اين سيستم هم به Closed Loop Carbrator تغيير يافته.

Actros
22-06-2007, 15:08
ایول از اخبار خودروهای سنگین اگه تونستی بنویس بالرگ جان

Balrog
22-06-2007, 16:10
باشه، اگه چيزى ديدم مى‌ذارم. خودم هم علاقه دارم!

EhsanHF
22-06-2007, 16:23
اگه کسی هست که توی کارهای خودرو به صورت تخصصی کار کرده بهم یک پیغام خصوصی بده . کار مهمی دارم .

khore mobile
22-06-2007, 19:25
70
یکمم ماشین رو بخوبون که سالار بشه

منظورت اینه که کمکارو دربیارم؟!!

اگه بخام لاستیک معمولی بندازم چی پیشنهاد میکنی؟

Actros
23-06-2007, 02:36
منظورت اینه که کمکارو دربیارم؟!!

اگه بخام لاستیک معمولی بندازم چی پیشنهاد میکنی؟

هر چی میدازی بنداز معمولی
ولی سایز 175 پیکان خیلی سالار میشه
من نگفتم کمک رو در بیار بابا!!!!
یکم بخوابونش

pedram_ashena
23-06-2007, 11:59
گزارشي از قيمت خودروهاي خارجي

از دوسال پيش خيابان‌هاي تهران شاهد تردد خودروهايي به غير از خودروهاي ساخت کارخانه‌هاي داخل بودند! خودروهاي گرانقيمتي از کمپاني‌هاي معروفي مانند بنز، بي.ام.و و تويوتا.
اصلي‌ترين وارد‌کننده اين خودروها اشخاص بودند، وقتي در بازار خودروهاي خارجي از اشخاص نام برده مي‌شود، در واقع منظور همان صاحبان نمايشگاه‌هاي لوکس هستند.
به اعتقاد بسياري از مصرف‌كنندگان شرکت‌هاي داخلي کمي در واردکردن خودروهاي خارجي دير عمل مي‌کنند! بازار فروش خودروهاي خارجي مانند خودروهاي داخلي نيست. در اين بازار رقابت به معناي واقعي خود نزديکتر است.
واردکنندگان شخصي، مدل‌هاي جديدتر با امكانات لوکس‌تر را زودتر از شرکت هاي وارد کننده خودرو وارد مي‌کنند. همين امر موجب شده تا متقاضيان اين دست خودروها حتي از گارانتي که شرکت‌هاي واردکننده به خودروهاي خود اختصاص مي‌دهند بگذرند و از خودروهاي بدون گارانتي، اما جديدتر و با امكانات بيشتر استقبال بيشتري کنند.
البته در مورد خدمات پس از فروش براي اين دست خودروها گاه مصرف‌كنندگان به‌دليل عدم تصميمات كارشناسي از سوي بعضي از شركت‌هاي بزرگ واردكننده خودروهاي خارجي دچار سردرگمي مي‌شوند. خودرو

هيوندا آزرا (AZERA) كه در نيمه دوم سال گذشته به كشور وارد شد از اين دست بود. گارانتي اين خودروها در حالي به خريداران ارائه و وعده داده مي‌شد كه در واقع مراكز موجود در داخل كشور توان ارائه خدمات پس از فروش به اين خودروها را نداشتند.
همين موضوع و مشكلات مشابه ديگر موجب شد تا مصرف‌كنندگان به گارانتي‌هاي موجود اعتماد كمتري داشته باشند. انحصار ورود خودروهاي خارجي بيشتر در دست چند نمايشگاه بزرگ و معروف تهران است. با واردات خودرو در کشور، خودروهاي لوکسي که در داخل کشور وجود دارند متقاضيان خود را تا حدي از دست داده‌اند.
خودروهايي مانند ماکسيما، زانتيا، مزدا و... در اين سطح قيمت، متقاضي ترجيح مي‌دهد از خودرو خارجي که طبيعتا به روزتر هستند، استفاده کند.
اين در حالي است كه كاهش و ثبات تعرفه‌هاي گمرك براي خودروهاي خارجي براي ورود اين خودروها به كشور با قيمت پايين‌تر و به تبع آن افزايش رقابت در بازار خودرو صورت گرفته بود، اما با اين حال براي مثال توليد ماكسيما كه يكي از توليداتي است كه تقريبا با ورود خودروهايي مانند تويوتا كمري متقاضي خود را از دست داده است، همچنان با همان قيمت و كيفيت قبلي ادامه دارد.
تنها خودرواي که توانسته تا حدي با خودروهاي وارداتي رقابت کند زانتيا است، قيمت مناسب و کارآيي بالاي اين خودرو از اصلي‌ترين دلايل حفظ جايگاه آن به‌شمار مي‌رود. البته به نظر بعضي از فروشندگان و مصرف‌كنندگان استقبال از خودرو زانتياي قديمي تنها به‌دليل وجود يك ذهنيت مثبت در مورد آن است.
توليدات جديدتر مانند مگان، زانتياي جديد و مزداي جديد هنوز به طور گسترده به بازار نيامده، اما با وجود خودروهاي خارجي به نظر نمي‌رسد اين خودروها توانايي رقابت را داشته باشند. خودرو زانتياي مدل قديمي هم تقريبا يک استثنا به‌شمار مي‌رود که متقاضي خاص خود را دارد.وجود خودروهاي وارداتي در بازار داخل كشور به اعتقاد كارشناسان موجب افزايش رقابت و رشد كيفي محصولات داخلي به حساب مي‌آيد.
به اعتقاد برخي ديگر از كارشناسان، اين موضوع علاوه بر تاثيرگذاري روي كيفيت توليدات داخلي مي‌تواند افزايش توليد و به تبع آن كاهش قيمت خودرو در بازار را در پي داشته باشد، اما از طرف ديگر مي‌تواند در يك حدود قيمت دامنه انتخاب وسيعتري را براي خريدار ايجاد كند.
در حقيقت اين موضوع صرفنظر از تاثير روي كيفيت و قيمت توليدات داخلي به نفع متقاضيان هم هست. اصلي‌ترين عامل تاثيرگذار روي قيمت اين دست خودروها تعرفه گمرك است. در سال‌هاي گذشته با هدف افزايش كيفيت توليدات داخلي تعرفه گمرك از 100 به 90 درصد كاهش يافت.
اين تعرفه در حال حاضر همچنان ثابت مانده است. از مواردي كه در انتخاب خودروهاي گرانقيمت خارجي مدنظر خريداران است، مي‌توان به وجود صفحه نمايشگر در داخل اتاق، دارابودن سان روف (سقف شيشه‌اي)‌، اصطلاحتو چرم بودن، دارا بودن سيستم ABS،حجم موتور و در مرحله آخر مصرف سوخت خودرو اشاره كرد.
در مورد خودروهاي وارداتي و گرانقيمت مبناي انتخاب مصرف‌كننده كاملا با خودروهاي ساخت داخل و ارزان‌قيمت متفاوت است. در ماه‌هاي اخير با توجه به خبرطرح سهميه‌بندي بنزين اكثر خريداران خودروهاي داخلي به‌دنبال خودروهاي كم مصرف‌تر هستند. اين در حالي است كه اين طرح روي سليقه خريداران خودروهاي گرانقيمت تاثير چنداني نگذاشته است.
در حال حاضر توليدات کمپاني‌هاي بنز، بي.ام.و، تويوتا، هيوندا و به تازگي ميتسوبيشي بيشتر از مرزهاي جنوبي به کشور وارد مي‌شوند.همچنين بنز CLK در مدل‌هاي دو و چهار درب با سقف‌هاي کروک و معمولي، بنز SLK که يک خودرو دو درب و دو نفره به حساب مي‌آيد، بنزSL وبنز CLS با ويژگي‌ها و امكانات جديد از مدل‌هايي هستند که به تازگي ورود آنها به کشور آغاز شده است.
عموما در دوسال گذشته گران‌ترين خودروهاي خارجي در بازار كشور مدل‌هايي از كمپاني بنز بوده‌اند و در حال حاضر نيز گران‌ترين خودروهاي خارجي از توليدات همين كمپاني هستند. رتبه بعدي ازآن توليدات كمپاني بي.ام.و است. اين خودروها در مدل‌هاي كروكي و معمولي در بازار وجود دارند.
ورود انواع ديگري از خودروهاي اين كمپاني مانند بي.ام.و 530 و مدل كروكي اسپورت 630 نيز در ماه‌هاي اخير به كشور آزاد شده است.توليدات كمپاني تويوتا از اواخر سال گذشته و اوايل امسال بيشترين اقبال را در بين خودروهاي وارداتي داشته‌اند.
انگيزه اصلي واردكنندگان كيفيت مناسب اين محصولات و متناسب‌بودن قيمت آنها با قدرت خريد مصرف‌كننده داخلي به‌شمار مي‌رود. تمامي اينها موجب افزايش چشمگير خودروهايي مانند تويوتا پرادو، تويوتا كمري، تويوتا كورولا، تويوتا لندكروز و... در بازار داخلي شد. از آغاز نيمه دوم سال 85 تا اواخر اين سال تويوتا پرادو از پر طرفدارترين خودروهاي شاسي بلند به‌شمار مي‌رفت.

البته در حال حاضر ورود خودروهاي پاجيرو كه از امكانات بيشتر در داخل اتاق ،قيمت مناسب‌تر و مشخصات فني قابل رقابت با خودروهايي مانند تويوتا لندكروزو پرادو برخوردار است، موجب شده تا متقاضي خريد تويوتا پرادو تا حدي كاهش يابد.
خودروهاي توليد كمپاني هيوندا در آخرين رتبه قرار دارند، هيوندا سوناتا و هيوندا آزرا از اصلي‌ترين مدل‌هاي اين كمپاني هستند كه در داخل كشور وجود دارند. واردات اين خودروها را هم شركت‌هاي واردكننده و هم اشخاص انجام مي‌دهند. البته اخيرا بازار خودروهاي توليد كمپاني هيوندا كمي راكد شده است.
اصلي‌ترين دليل اين امر يكي بدبيني مصرف‌كنندگان نسبت به خدمات پس از فروش اين خودرو و ديگر، پرمصرف بودن اين خودروهاست.
با توجه به طرح سهميه‌بندي بنزين در ماه‌هاي آتي يكي از موارد تاثيرگذار براي تقاضاي يك خودرو ميزان مصرف سوخت آن خودرو به شمار مي‌رود. در ميان توليدات داخلي خودروهاي گران‌قيمت و لوكس، خودرو مگان نتوانست بازار خوبي را براي خود به دست آورد، ماكسيما با اينكه با ورود خودروهايي مانند تويوتا كمري و تويوتا كورولا متقاضي خود را از دست داده است همچنان با همان قيمت و كيفيت قبلي توليد مي‌شود!
از مدل جديد زانتيا C5 به‌دليل موتور ضعيف استقبال چنداني به عمل نيامده تنها اميد توليدات داخلي به مدل جديد مزداست كه شايد بتواند در ميان خودروهاي وارداتي جايگاهي را براي خود دست و پا كند!
از دوسال پيش كه ورود خودروهاي خارجي به داخل كشور با حجم بالا و با سير صعودي تا به حال انجام شده و با كاهش تقاضا براي خودروهاي داخلي مشخص شد كه پيش از آن در واقع مصرف‌كنندگان به‌دليل نبود خودرو بهتر مجبور به خريد توليدات داخلي بوده‌اند، اما اگر واردات خودروهاي ارزان‌قيمت‌تر به كشور مانند خودروهاي گرانقيمت آزاد شود، آيا باز هم كسي از خودروهايي مانند پژو پرشيا، 405، پرايد يا سمند استفاده مي‌كند؟

pedram_ashena
23-06-2007, 14:27

LeBron
23-06-2007, 15:44
این بالایی ها اگه تو یه چاله بیفتن شاسیشون میره تو راننده.

Farshadd
23-06-2007, 18:04
این بالایی ها اگه تو یه چاله بیفتن شاسیشون میره تو راننده.

درسته تازه اگه برن رو یه سرعت گیر اونوقت هم سرعت گیر و هم شاسی میرن تو راننده.ولی بعضیاشون واقعا قشنگن

Farshadd
23-06-2007, 18:11
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] interest.files/image006.jpg

saleh.A
23-06-2007, 18:35
[سلام کسی هست بدونه که چه جوری میشه با ماشین دیفرانسیل عقب مثل پیکان دور خودش بچرخه؟!!!!!

Farshadd
23-06-2007, 22:54
[سلام کسی هست بدونه که چه جوری میشه با ماشین دیفرانسیل عقب مثل پیکان دور خودش بچرخه؟!!!!!

پیکانت رو فرم هست یا نه؟؟؟ لاستیکات از این دور سفیدا هست که یه کم از بقیه کوچیکترن؟؟

من خودم با پیکان این کار (دونات) رو انجام دادم .هم روی خاکی و هم روی اسفالت خیس ولی روی اسفالت خشک خیلی سخته اگه هم بشه خوب درنمیاد.وقتی من این کار رو انجام دادم ماشینمون خیلی رو فرم بود ولی بعد از چند بار انجام این حرکت و برن اوت دیگه موتورش ضعیف شده و مثل اولا نیست. پس اگه بخوای این حرکت رو انجام بدی ممکنه یه کم موتور ضعیف تر بشه . حالا اگه میخوای بگو تا برات بگم.

Balrog
24-06-2007, 00:26
در ضمن، اسم اين كار به فارسى، دور در جا هست، نه تيكاف! :46:

Hadi King
24-06-2007, 03:42
دست همه دوستان درد نکنه

*PiNk PaNTHeR*
24-06-2007, 03:45
سلام.
یک چندتا عکس از موتور ماشینهای نسل جدید بذارین ممنون میشم.

Hadi King
24-06-2007, 03:47
واسه منم چند تا از عکس های که ماشین ها سیستم وصل کردن بزارید

Balrog
24-06-2007, 03:58
حتما تا به حال يکی از موارد زير را ديده ايد؛
تبليغ زانتيا در تلويزيون که بر روی ۳ چرخ حرکت می کند.
زانتيايی که در کنار خيابان با ارتفاعی پايين تر يا بالاتر از حد معمول پارک شده است.
دکمه ای در کنار ترمز دستی زانتيا که قابليت پايين و بالا بردن ارتفاع خودرو را دارد.

خوب شايد فکر کنيد که اين خودرو فقط قابليت بالا و پايين رفتن به صورت دستی و بوسيله دکمه مربوطه را دارد، اما چنين نيست ، اين خودرو برای حفظ تعادل، قابليت بالا و پايين بردن اتاق خودرو بر روی هر يک از چرخها به وسيله کمک فنرهای هيدروليکی را در مواجه با موارد زير، داراست.

۱-در سر پيچها از خم شدن شاسی به سمت خارج پيچ و سر خوردن چرخها جلوگيری می کند.

۲- جلوگيری از تکانهای شديد در دست اندازها.

۳-جلوگيری از پايين رفتن سطح خودرو در هنگام افزايش وزن (بار-مسافر).

۴-جلوگيری از پايين رفتن بيش از حد جلوی خودرو در هنگام ترمزهای شديد.

۵-جلوگيری از بر هم خوردن تعادل در هنگام ترکيدن لاستيک.

همچنين به وسيله دستی و با دکمه کنار ترمز دستی نيز قابليت پايين و بالا بردن خودرو برای قراردادن آن در ۴ حالت مختلف، ميسر است، که از اين حالتها برای مقاصد مختلفی استفاده می شود که ۲ حالت آن برای انجام سرويسهای خودرو، يکی برای رانندگی عادی و ديگری برای رانندگی در جاده های نامناسب و پردست انداز با سرعت پايين در نظر گرفته شده.

اين سيستم شامل چندين سنسور برای تشخيص وضعيت خودرو می باشد که دائما در حال ارسال اطلاعات وضعيت تعادلی خودرو به ECU (كامپيوتر مركزي)می باشند، همچنين يك پمپ و يك مخزن و لوله های اتصال كه حاوی روغن هيدروليك می باشند را شامل می شود و كمكها نيز با هيدروليك كار می كنند.سنسورها وضعيت را به ECU ارسال كرده ،ECU برای تنظيم تعادل، بسته به قرار گرفتن در پيچ يا مواجهه با دست انداز يا موارد ديگر برای متعادل كردن خودرو، بوسيله پمپ، فشار هيدروليك را در سمتهايی كه لازم است بالا می برد و اگر لازم باشد در سمتهای ديگر پايين می آورد و بدين ترتيب سمتی كه فشار هيدروليك بيشتری بر آن وارد شده،بالا میرود و سمتی كه فشارهيدروليك آن كم شود پايين می آيد و ميله تعادل (Anti Roll Bar) در حالت تعادل قرار می گيرد،تمامی اين مراحل در ۱۰ ميلی ثانيه انجام می شود. در زير شكلی را مشاهده می كنيد كه يك خودروی زانتيا با رنگ قرمز در مقايسه با يك خودروی معمولی با رنگ آبی در سر پيچ نشان داده شده.

اين سيستم پيشرفته فقط توسط چند خودروساز بزرگ استفاده می شود،از آن جمله می توان به كمپانی های بنز، BMW، جاگوار، كاديلاك، لندروور، پژو و سيتروئن اشاره كرد، و هر يك نيز نام خاص خود را بر اين سيستم نهاده اند، مثلا بنز آنرا ABC يا Active Body Control می نامد ،BMW آنرا Dynamic Drive و سيتروئن Hydractive می نامند، اما در كل اين سيستم را Active Suspension (تعليق فعال) يا Active Roll Control System (سيستم كنترل چرخش فعال)می نامند.

لازم به ذكر است كه مثلا در خودروهای BMW اين سيستم فقط در سری هاي8،7 وZ8 استفاده شده و هر ۳ آنها خودروهای لوكس و گرانقيمتی هستند كه اين امر نشاندهنده تكنولوژی بالای خودروی زانتيا است كه با وجود اينكه توليد سال ۹۸ فرانسه است با اين حال، بدليل داشتن سيستم ذكرشده، همچنين ترمز ABS و كيسه هوا ، یکی از ايمن ترين خودروهای موجود در كشور است ،و از لحاظ قيمت نيز در مقايسه با ديگر خودروهای موجود تاحدودی با صرفه است.

-------------------------------------------------------------------

Actros
24-06-2007, 04:02
عالی بود بالرگ

Farshadd
24-06-2007, 12:48
زانتیا واقعا ماشین خوبیه.ولی برا یه سری کارا مثل دونات ، برن اوت و دستی کشیدن اصلا خوب نیست.

Farshadd
25-06-2007, 00:09
یک بار دیگر از مدیران میخواهم که برای دنیای اتومبیل یه انجمن بزنن. خواهشا به این درخواست جواب دهید حتی اگر جوابتان منفی است دلیل بیاورید

Babak
25-06-2007, 00:13
یک بار دیگر از مدیران میخواهم که برای دنیای اتومبیل یه انجمن بزنن. خواهشا به این درخواست جواب دهید حتی اگر جوابتان منفی است دلیل بیاورید

دلیلش قبلا گفته شده واضح
هر کس از راه میرسه نمیشه همه داستان ها رو از ب بسم اله دوباره تعریف کرد
اینجا هم برای پیشنهاد انتقاد نیست از انجمنش استفاده کنید

بحث منحرف نشه

talot
25-06-2007, 00:59
عکس ماشین میخواید
فراری
بنز
بی ام و
بگید میزارم

Balrog
25-06-2007, 01:59
اينجا حالت تخصصى داشته باشه بهتره، عكس كه همه‌جا ريخته...

Farshadd
25-06-2007, 09:53
دلیلش قبلا گفته شده واضح
هر کس از راه میرسه نمیشه همه داستان ها رو از ب بسم اله دوباره تعریف کرد
اینجا هم برای پیشنهاد انتقاد نیست از انجمنش استفاده کنید

بحث منحرف نشه

من از راه نرسیدم. من 2-3 ساله که دارم این پستها رو مرتب میخونم. در ضمن از وقتی عضو شدم دو سه بار این پیشنهاد رو دادم. دلیلای شما هم بیشتر شبیه به توجیه هست تا دلیل.

اما به خاطر شما باشه.

Babak
25-06-2007, 10:46
من از راه نرسیدم. من 2-3 ساله که دارم این پستها رو مرتب میخونم. در ضمن از وقتی عضو شدم دو سه بار این پیشنهاد رو دادم. دلیلای شما هم بیشتر شبیه به توجیه هست تا دلیل.

اما به خاطر شما باشه.

اینجا انجمن های کامپیوتری پی سی ورده
موضوع رو هیچ شکلی نمیشه به کامپیوتر وصل کرد /مثال : زبان رو میشه میگیم لازم دارن کاربر ها برای نت گردی زبان بدونن / اما توجیه اینکه با ماشین میان جلو پی سی ... !
یه همچین انجمنی بیاد فرداش نوبت انجمن های آشپزی و خیاطی + عشقی + دوست یابی + موتور + استقلالی پرسپولیسی و ... میشه . همشون هم کلی طرفدار دارن . این انجمن ها رو بزنیم امار یوسر چند برابر میشه .اما اینجا انجمن عمومی نیست تخصصیه
کامپیوتر

همین تاپیک ها در متفرقه برای این بحث ها هست خوبه

ممنون

بریم سراغ ماشین زیاد حاشیه رفتم :20:

Farshadd
25-06-2007, 23:19
چرا سهیل جون (nomber1) رو بن کردید.

مگه چی گفته؟؟؟؟

احتمالا حقیقت رو گفته و چون حقیقت تلخه به کام مدیران نیومده...

حرف سیاسی و دینی که نبوده...

EhsanHF
25-06-2007, 23:23
اما اینجا انجمن عمومی نیست تخصصیه
فوق تخصصی ! دوستان قدیمی ، کجایین که ببینین پی سی چی شده !

Balrog
26-06-2007, 00:00

مگه چی گفته؟؟؟؟

پست 405BAZ هم پاك شده!

Babak
26-06-2007, 01:06

مگه چی گفته؟؟؟؟

چه حقیقتی ؟ اینکه متفرقه پست هاش شمارش نمیشه ؟ و اینکه کسانی که اینجا پست میدن از امتیاز بقیه محروم هستن ؟ میدونی که هر پست 10 هزار تومن میاد به حسابتون
مشکل بزرگتر از تعداد پست انگار نیست تو انجمن . چقدر تلخه این حقیقت قند بدین بهم

ایشون 2 هفته بن شدن
چون عکس س ک س ی گذاشتن توی پستشون شاید باید دائم بن میکردم اما بیخیال
عکس نقل قول بود و فردی که خودشون عکس گذاشته بودن رو هم میخواستم بن ( دائم ) کنم که متوجه شده اشکالی هست در سایتی که عکس ها آپ لود شده و عکس ها جا به جا شدن

به هر حال اگر کسی با مشکلی مواجه میشه فقط باید گزارش بده اینکه بیایم یه عکس ناجور رو نقل قول کنیم مسولیت رو میاره گردن ما

Actros
26-06-2007, 02:40
سهیل بن شده؟؟؟!!!!

sp_samanhacked
26-06-2007, 08:49
سلام دوستان من اسمم سامانه17 سالمه و یک 206 مشکی ساختنی تیپ 5 داستم که همین دیروز فروختم از این تانجمن خیلی خوشم اومد از صفحه100 تا اینجا همه رو خوندم و میخواهم من هم به جمعتون اضافه بشم اگه اجازه بدین و کمی از وقتم رو اینجا بزارم راستی بچه تبریزم ولی خونمون تهرانه و الان هم شیرازیم به خواطر کارهای بابام شیرازیم و یک دختر 16 ساله ای هم دوست دارم و عاشقشم که دوست دخترمه و قصد ازدواج باهاش دارم تا به حال یک بارم تصادف کردم که با کمری 2007 و نو خواهر بزرگم بود که دو روز بود خریده بوددش اومدم لایی بکشم ---- زدم تو یه 405 ای که جلوی ماشین له شد بعدم در رفتم(آخه خاک تو سرم یک گواهینامه هم ندارم) اینم از خوصصیاتم به تور کامل

sp_samanhacked
26-06-2007, 08:54
یه مساله ای دارم اگه یک ماشین تو مایه های 130تا 170 ملیون بخواهم بخرم که تو مایه های قیافه لمبرزنی های مدل آخر باشه با گمرکش و شمارش که تو ایرانم مشکل نداشته باشه به نظرتون چی بگیرم؟؟؟فراری لمبرجینی و... تو اون قیمتا فقط هر چیزی که میگید رو میشه لطف کنید و مشخصاتش و قیمتش و عکسش رو بزارید.

خیلی متشکر میشم اگه لطف کنید و اطلاعات مورد نظرم رو بهم بدید

Farshadd
26-06-2007, 12:35
چه حقیقتی ؟ اینکه متفرقه پست هاش شمارش نمیشه ؟ و اینکه کسانی که اینجا پست میدن از امتیاز بقیه محروم هستن ؟ میدونی که هر پست 10 هزار تومن میاد به حسابتون
مشکل بزرگتر از تعداد پست انگار نیست تو انجمن . چقدر تلخه این حقیقت قند بدین بهم

ایشون 2 هفته بن شدن
چون عکس س ک س ی گذاشتن توی پستشون شاید باید دائم بن میکردم اما بیخیال
عکس نقل قول بود و فردی که خودشون عکس گذاشته بودن رو هم میخواستم بن ( دائم ) کنم که متوجه شده اشکالی هست در سایتی که عکس ها آپ لود شده و عکس ها جا به جا شدن

به هر حال اگر کسی با مشکلی مواجه میشه فقط باید گزارش بده اینکه بیایم یه عکس ناجور رو نقل قول کنیم مسولیت رو میاره گردن ما

ببین بابک جان شاید بعد از نقل قول عکسا جابجا شدن و اونا هم تقصیری نداشتن.

Farshadd
26-06-2007, 12:40
سلام دوستان من اسمم سامانه17 سالمه و یک 206 مشکی ساختنی تیپ 5 داستم که همین دیروز فروختم از این تانجمن خیلی خوشم اومد از صفحه100 تا اینجا همه رو خوندم و میخواهم من هم به جمعتون اضافه بشم اگه اجازه بدین و کمی از وقتم رو اینجا بزارم راستی بچه تبریزم ولی خونمون تهرانه و الان هم شیرازیم به خواطر کارهای بابام شیرازیم و یک دختر 16 ساله ای هم دوست دارم و عاشقشم که دوست دخترمه و قصد ازدواج باهاش دارم تا به حال یک بارم تصادف کردم که با کمری 2007 و نو خواهر بزرگم بود که دو روز بود خریده بوددش اومدم لایی بکشم ---- زدم تو یه 405 ای که جلوی ماشین له شد بعدم در رفتم(آخه خاک تو سرم یک گواهینامه هم ندارم) اینم از خوصصیاتم به تور کامل

چقدر کم توضیح دادی!!:31:
به هر حال من هم از اشنایی با شما خوشحالم و ورودتون رو به اینجا تبریک میگم.

Farshadd
26-06-2007, 12:43
یه مساله ای دارم اگه یک ماشین تو مایه های 130تا 170 ملیون بخواهم بخرم که تو مایه های قیافه لمبرزنی های مدل آخر باشه با گمرکش و شمارش که تو ایرانم مشکل نداشته باشه به نظرتون چی بگیرم؟؟؟فراری لمبرجینی و... تو اون قیمتا فقط هر چیزی که میگید رو میشه لطف کنید و مشخصاتش و قیمتش و عکسش رو بزارید.

130-170 میلیون؟؟؟؟
چقدر زیاد!!!!

راستش من که تا حالا 170 میلون ندیدم چه برسه داشته باشم ولی اول بگو از یه ماشین چه انتظاراتی داری؟؟؟

اونوقت خیلی راحت تر با توجه به چیزایی که میخوایی میشه تصمیم بگیری.

مثلا یکی میگه من برام اینا مهمه:
1-قیافه
2-توانایی موتور
3-توانایی حرکتی
4-راحتی
5- مصرف
6...
7...

amiroo88
26-06-2007, 23:40
درسته ميگن زانتيا ديگه تو ليد نميشه و قيمتش شده 27 مليون؟

Actros
27-06-2007, 02:43

ُلام دوست جدید ورودت رو تبریک میگم
به نظر من لامبورگیمی رو بیخیال شو ویه MERCDES BENZ SL 65 AMG بگیر زندگی کن که زندگی ماله شما مایه داراست.
من با یه 405 با 160 رفتم تو گارد جاده 1 تومن شد خرجش افسردگی گرفتم به خدا
بعد شما میخوای 170 میلیون بدی ماشین:20:
موفق باشی

EhsanHF
27-06-2007, 02:53
کی پست منو پاک کرد ؟
دلیل پاک کردنش چی بود ؟

Balrog
27-06-2007, 16:14
راستى Actros جون، ازدواجت رو بهت تبريك مى‌گم!!!
حالا ديگه زيرآبى كار مى‌كنى؟! فكر كردى كسى نمى‌فهمه؟! :31:

pedram_ashena
27-06-2007, 17:32
گهي پشت رل، گهي!!
ماشين مثل يك موجود زنده است؛ هوايش را نداشته باشي خيلي زود پياده‌ات مي‌كند كه ببري‌اش تعميرگاه.

يكي داد مي‌زند: ماشينم! و راننده هاي ترافيك به هم فشرده اتوبان، پسري را نگاه مي‌كنند كه مثل مرغ پر كنده دور خودرو پژويي بال بال مي‌زند! 206 تميزي است كه هنوز نايلون‌هاي روي صندلي‌هايش را درنياورده‌اند، اما از درزهاي كاپوتش بخار و دود بلند مي‌شود.
چندتايي از راننده‌هاي ماشين‌هاي دور و بر مي‌روند ببينند ماجرا از چه قرار است و باقي به زل‌زدنشان ادامه مي‌دهند. خود پسر هم، تنها كاري كه از دستش مي‌آيد نگاه‌كردن و كمك‌خواستن است. حالا حالاها ترافيك جلو نمي‌رود. آخرش هم يك راننده تاكسي ظرف چند دقيقه اوضاع را روبه‌راه مي‌كند.
نصف عمرمان لاي همين ترافيك‌هاي لعنتي كوچه خيابان‌ها مي‌گذرد و به جاي آدم‌ها، با ماشين‌ها سروكار داريم. حتي اگر هنوز ماشين‌دار نشده باشيم، اگر كمي از سوراخ‌سمبه‌ها و پيچ و مهره‌هاي ماشين سردربياوريم، كافي است تا توي چنين صحنه‌اي، همه بهمان اي‌ول، اي‌ول! بگويند. قطعا ماشين براي سوارشدن است اما ما آدم‌ها با اين راهور چهارپا، 3 رفتار متفاوت مي‌كنيم.
از بعضي‌ها اگر بپرسي كاپوت ماشين‌ات چطور باز مي‌شود، نمي‌دانند؛ اينها، فقط اهل سوارشدن‌اند. اگر هم ماشين بيچاره خراب شد، مثل يك بچه بد، مي‌گذارندش همان كنار خيابان، تا يكي (آشنايي – تعميركاري) بيايد و ببردش. عشق ماشين‌ها اما يك‌طرف ديگر ايستاده‌اند؛ خيلي از اين آدم‌ها، حتي از شيركاكائو هم مي‌گذرند تا با پولش مكمل بنزين بخرند و بريزند توي حلق ماشين!آن‌طرف‌تر اين ماجرا، اسپرت‌بازهايش درحال تيك‌آف با ماشين‌هاي رينگ‌اسپرت هستند. آنها از شيركاكائو كه هيچ، از شام شبشان هم مي‌گذرند تا صداي اگزوز ماشين، آدم را ياد زنبورعسل عصباني بيندازد.سبك زندگي اين شماره، توي تعميرگاه مي‌گذرد.
مكانيك خود باشيد
براي رفع خيلي از عيب‌هاي ماشين، بايد يك مكانيك درست و درمان بالاي سر ماشين بياوريد. اما ما علت‌هاي احتمالي و روش رفع آن را هم گفته‌ايم؛ براي اينكه بدانيد داستان از چه قرار است و الكي توي خرج نيفتيد. اصلا اگر مكانيك بفهمد دوزار از ماشين حالي‌تان نيست، حساب كار دستش مي‌آيد و حسابي جيب مباركتان را نوازش مي‌كند!
وقتي صداهايي به گوش مي‌رسد
پيچ و مهره‌ها ول است
[[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]]
تصميم گرفته‌ايد موقع رانندگي صداي ضبط را كم كنيد. البته اين هيچ ربطي به جريمه‌هايي كه قبلا شده‌ايد، ندارد و شما در يك حركت كاملا خودجوش يكهو تصميم گرفته‌ايد شهروند محترمي باشيد! حالا به غير از صداي آقاي خواننده، صداهاي ديگري هم مي‌شنويد. ولي اصلا خودتان را درگير نكنيد؛ شما خرزوخان يا چيزي شبيه آن را سوار نكرده ايد. اين صداها يعني يك جاي كار مي‌لنگد.
علت‌ها: معمولا علت اصلي خيلي از اين صداها شل شدن پيچ و مهره‌هايي از ماشين است.
حالا كه داريد پيچ و مهره‌ درها را چك مي‌‌كنيد بد نيست يك نگاهي هم به لولاي درها بيندازيد.
ممكن است صدا از دستگيره‌ها باشد كه دليلش همان شل بودن مهره‌‌هاست.
شما خيلي آدم باكلاسي هستيد و شيشه ماشينتان با يك دكمه بالا و پايين مي‌رود. اما بعضي وقت‌ها صداهايي مي‌دهد كه علتش مي‌تواند خراب بودن نوار دور شيشه‌ها باشد.
حالا كه چرخ‌ها هم به صدا درآمده، بد نيست به جاي لگد زدن به آنها بلبرينگ و گريس شان را چك كنيد.
بعضي از صداها خيلي جدي است؛ مثل صداهايي كه از داخل موتور مي‌شنويد. علت آن هم خراب شدن سوپاپ‌ها يا شكستن رينگ پيستون است.
وقتي بوهايي به مشام مي‌رسد
چيزي دارد مي‌سوزد
[[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]اين بويي كه توي ماشين به مشام مي‌رسد نه بوي ادكلن سه تا هزاري‌‌تان است نه بوي عرق بغل‌دستي. بايد سرعت ماشين را بياوريد پايين و يك گوشه نگه داريد تا ببينيد بوي چي مي‌آيد.
علت‌ها:
يك ساعتي هست كه داريد با ترمز دستي بالا رانندگي مي‌كنيد. بوي لنت همه جا را برداشته!
البته براي شما كه خيلي راننده هستيد، بوي لنت‌ها يك معني ديگر هم دارد و آن اين است كه لوازم سيلندر چرخ‌ها خراب شده.
يك طرف سر و ته همه بوهايي كه مي‌آيد به چرخ‌ها ختم مي‌شود. ممكن است لاستيك‌ها كم باد باشند يا ساييدگي آنها بيش از حد باشد.علت ديگر بوي چرخ‌ها ممكن است از سوختگي گريس يا خرابي كاسه نمد باشد.
بوي روغن‌سوزي هم كه يعني شيرين، يك چند صد هزار توماني افتاديد توي خرج، چون يكي از علت‌هايش، شكستگي رينگ موتور است.
بوي بنزين سوخته هم يعني اينكه ژيگلورها خراب شده يا سوزن آنها گشاد شده است.
بعضي‌ از بوها از نوع خيلي خطرناكه حسن است! مثل بويي كه از سوختگي سيم‌هاي برق ماشين به مشام مي‌رسد.
وقتي علائم غيرعادي مي‌بينيد
خدابه خير كند!
[[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
همه چيز خوب و رو به راه است. هوا عالي است و نويد يك پيك‌نيك دسته‌جمعي را مي‌‌‌دهد. غذا، چاي، توپ و تخمه هم توي صندوق عقب گذاشته‌ايد. چند دقيقه‌اي هست كه از شهر خارج شده‌ايد و بساط بگو بخند بلند است كه... يكهو ماشين مي‌ايستد. نوش‌جانتان! آن موقع كه چراغ جلو روشن نمي‌شد و با يك لگد حالش را جا مي‌آورديد، مي‌‌‌‌خواستيد فكر اين روزها را هم بكنيد.
علت‌ها:
وقتي استارت ماشينتان عمل نكرد، معني‌اش اين است كه باتري‌اش يا خراب شده يا ضعيف.
البته دليل ديگري هم دارد كه آن زنگ زدن كابل‌هاي باتري يا خرابي سيستم جرقه است.
يكي از دلايلي كه باعث شده شتاب ماشينتان كم باشد، نشتي در لوله‌ مكش يا تنظيم نبودن دلكو است.
گاهي وقت‌ها مي‌بينيد به غير از دود، آب هم از اگزوز خارج مي‌شود كه اين يعني واشر سرسيلندرها يا سوخته يا ترك برداشته است.
وقتي رادياتور ماشينتان مرتبا آب كم مي‌كند يعني نشتي دارد كه معمولا محل نشت، گچ و شوره مي‌زند.
تو يه استقلالي دو آتشه هستي و با ديدن يك رگه دود آبي از اگزوز داري ذوق‌مرگ مي‌شوي. اما اين دليلش خوردگي سيلندر، پيستون و رينگ‌ها يا خرابي كاسه نمد معروف است و مختصرش اينكه ماشينتان روغن‌سوزي دارد. اگر هم اگزوز دود سياه مي‌داد بيرون، كاربراتور تنظيم نيست.
ماشينتان روشن شده ولي دوباره خاموش مي‌شود كه علتش درست كار نكردن ساسات يا خرابي در سيستم بنزين است.
ماشين افتاده به ريپ زدن و كوتاه هم نمي‌آيد. در اين صورت احتمال خرابي شمع‌ها، خفه‌كردن كاربراتور و قاتي شدن بنزين با آب هست.
علت كم بودن قدرت موتور هم تنظيم نبودن دلكو است.
موتور داغ‌كرده، آدم جوش آورده!تابستان، فصل روزهاي ناخوش موتورهايي است كه مدام داغ مي‌كنند و راننده‌هاي نگون‌بخت‌شان را توي راه مي‌گذارند!
اگر آب دم دست نداريد، بلافاصله كاپوت را بالا بزنيد و هر 30 ثانيه موتور را روشن و خاموش كنيد.
اگر آب داريد، بايد ماشين را روشن بگذاريد تا عمل پمپاژ انجام شود.
هنگام بازكردن در رادياتور خيلي مواظب باشيد؛ اين كاري است كه بايد حداقل از فاصله يك متري انجام بدهيد چون ممكن است آب جوش توي سروصورت‌تان بپاشد.
بعد از ريختن آب، دور موتور را زياد كنيد تا آب سريع‌تر اطراف موتور بچرخد.
بعد از خنك‌شدن، موتور را خاموش كنيد و برويد سراغ اولين تعميرگاه.
گريپاژنكني اتول‌جان
[[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
هزار نكته ندانسته هست كه لازم است يك راننده درمورد ماشينش بداند؛ نه اينكه قرار باشد بداند چطور مي‌شود دل و روده ماشين را بيرون كشيد و دوباره سوار كرد؛ فقط درباره نگهداري قسمت‌هايي از ماشين حرف زده‌ايم كه نياز مي‌شود هر راننده‌اي سربزنگاه بداند.
استارت بزن روشن شيم!

دينام، انرژي الكتريكي دستگاه‌هاي مصرفي خودرو و شارژ باتري را تأمين مي‌كند. استارت را هم براي راه‌اندازي موتور
گذاشته‌اند. اگر به‌شان نرسيد، هر روز بايد ماشين را هل بدهيد كه روشن شود.
بست‌ها، كابل‌ها و اتصالات استارت بايد كاملا محكم باشند. موقع استارت‌زدن نبايد بيشتر از 15ثانيه از آنها استفاده كنيد.
اگر موتور با استارت 15ثانيه‌اي روشن نشد، بايد اول برق، بنزين، چكش برق و دلكو را كنترل كرد و بعد دوباره استارت
زد.
روي استارت و دينام آب نبايد ريخته شود و اگر خيس شوند، بايد موتور را خاموش كرده و صبر كنيد تا خشك شوند.
سيم‌ها توي استارت و دينام نقش مهمي دارند. دو سر آنها را چك كنيد و جلوي شكستگي، قطعي، شل شدن اتصالات و ترك
خوردن عايق‌ها را بگيريد.

سيمي كه قسمتي از آن قطع شده را بايد عوض كنيد. وجود هر اشكالي در قسمت عايق‌بندي ولتاژ زياد مدار جرقه، باعث
مي‌شود ولتاژ بالا به راحتي با نزديك‌ترين بدنه فلزي خودرو اتصال پديد آورد و در جرقه‌اي كه بايد به سر شمع‌ها برسد،
اختلال ايجاد شود. اهل فن به اين اتفاق برق‌دزدي مي‌گويند.

مي‌برمت اتوبان!
خيال نكنيد شست‌وشوي ماهانه داخل و بيرون ماشين با آب ولرم و شامپوهاي مخصوص، براي نگهداري از ظاهر ماشينتان
كفايت مي‌كند. شايد قبلا به همه نكته‌هاي زير فكر نكرده باشيد:
حتي اگر همين يك ساعت پيش ماشينتان را از كارواش تحويل گرفته ايد، وجود لكه‌‌هاي جديدي مثل فضولات پرندگان،
شيره درختان، لكه‌هاي قير يا بقایاي موادي كه به رنگ ماشين آسيب مي‌زنند را جدي بگيريد.
با اينكه پيدا كردن يك جاي پارك توي چله تابستان غنيمتي است ولي سعي كنيد ماشينتان را كمتر در معرض نور مستقيم
آفتاب قرار دهيد. اين‌جور وقت‌ها كه ماشين داغ است،‌آن را نبايد بشويید.
بعد از رانندگي در بارش مفصل زمستان، ماشين را نبايد در محيط‌هاي بسته و بدون جريان هوا و با دمايي بالاتر از
20 درجه سانتي‌گراد پارك كرد. اين كار مساوي است با پوسيده شدن تدريجي رنگ ماشينتان.
بهتر است در پايان يك فصل پرباران يا بعد از رانندگي در برف و گل و لاي، اتومبيلتان را زيرشويي كنيد.
هي! چي كار مي‌كنيد؟ براي پاك‌كردن لكه‌هاي قير، رنگ،‌يا موادي مثل اينها، نبايد از بنزين، تينر يا روغن ماشين استفاده
كرد. اين‌جور وقت‌ها، قبل از شست‌وشو با آب و مواد شوينده، ‌نفت حلال خوبي است.
براي پوليش كردن بدنه، اول بايد ماشين را خوب بشوييد. بعد از خشك كردن كامل آن، مي‌توانيد با واكس‌هاي استاندارد،
ماشين را خوب برق بيندازيد.
كمربند ايمني و باقي تجهيزات داخل خودرو را با آب صابون نيمه گرم تميز كرده و هيچ‌وقت از مواد سفيدكننده‌اي مثل
وايتكس استفاده نكنيد.
بعد از يك شست‌وشوي درست و حسابي اتومبيل، بهتر است لولاي در موتور، قفل در موتور، قفل در صندوق عقب، قفل
درها، لولاي درها و تسمه‌هاي نگهدارنده را روغن‌كاري كنيد.

ويراژ دادن با يك ماشين تازه از كارواش درآمده،‌حسابي مي‌چسبد! ولي قبلش چند بار به نرمي ترمز بگيريد تا خيالتان
راحت شود كه آب روي لنت ترمزها كاملا خشك شده. مواظب چاله‌ها و دست‌اندازهاي پرآب هم باشيد.
شارژ باش

روشن نشدن ماشين‌هايي كه كارشان گير باتري بدون شارژ است را ديده‌ايد. دليل چنين حال و روزي، رعايت نكردن يكي از
اين نكته‌هاست:
يكي از شايع‌ترين عواملي كه عمر باتري را كم مي‌كنند،‌خوردگي قطب‌هاي باتري (محل‌هاي اتصال بست‌هايي كه به موتور
و بقيه اجزا مي‌روند) است. اگر هر 2 ماه يك بار، ‌اين‌جور سوراخ سمبه‌هاي باتري و موتور را تميزكاري كنيد،‌عمر باتري
ماشينتان را بالا مي‌بريد.

براي سرويس كامل باتري، از آب جوش استفاده كنيد؛ و بعد از آن شروع كنيد به گريس‌كاري.

زندگي باتري بسته به ميزان آب اسيد توي خانه‌هاي باتري است. براي همين است كه بايد هر 5000كيلومتر به آب باتري
سركشي و كمبود آن را با آب مقطر جبران كنيد.

وقتي داريد خانه‌هاي باتري را از آب اسيد پر مي‌كنيد، ‌مراقب باشيد آب اسيد روي بدنه و ماشين و لباستان نريزد. چنين
اتفاقي مساوي است با پوسيدگي بدنه ماشين. لباستان را نمي‌دانيم!
شارژ اضافي باتري، طول عمرش را زياد نمي‌كند! عمر باتري حتي با رعايت همه اين دنگ و فنگ‌ها از 5-4 سال فراتر
نمي‌رود.
دست آخر حواستان باشد ماشين را در مكان‌هاي گرم پارك كنيد. سرماي زياد مي‌تواند عمر باتري را كم كند. ولي اگر
مي‌خواهيد مدت زيادي از ماشينتان استفاده نكنيد،‌باتري را از بدنه آن باز كنيد.

معمولا محل بست سيم‌هاي برق به باتري شوره مي‌زند و اتصال قطع مي‌شود. براي پيشگيري از اين حالت، روي آنها يك
حبه قند بگذاريد و آب بريزيد.
در قلب مني
موتور قلب تپنده ماشين است؛ همين يك ديالوگ مكانيك‌ها، بازبيني سوراخ‌سمبه‌هاي آن را واجب مي‌كند.
طول عمر موتور به روغن كافي با چسبندگي مناسب بستگي دارد. به اين دليل از بازرسي روغن در فواصل 800 تا
1000 كيلومتر غافل نشويد. اگرچه درحال‌حاضر روغن‌هايي با كاركرد 40 هزار كيلومتر هم در بازار يافت مي‌شود اما
هر خودرويي قابليت استفاده از اين روان‌سازها را ندارد.
اگر هربار كه روغن ماشين را عوض مي‌كنيد، ----- هوا را هم عوض كنيد، به كاهش مصرف سوخت كمك كرده‌ايد.
داغ‌شدن بيش از حد موتور را نبايد دست‌كم بگيريد، چون همين دليل - يك‌تنه – براي خواباندن ماشين كافي است؛ پس
حواستان باشد از وجود آب كافي در سيستم خنك‌كننده مطمئن شويد.
ضديخ فقط براي فصل زمستان نيست. ضديخ همان‌طور كه در زمستان از انجماد مايع درون رادياتور جلوگيري مي‌كند،
در فصل گرما هم مي‌تواند دماي جوش آن را بالا ببرد.
براي آب‌بندي‌كردن خودرو تاتي تاتي ببريدش

ماشين صفر، مثل بچه يك‌ساله، بايد اولش تاتي تاتي كند؛ يك چيزي حدود هزار كيلومتر اول بايد حواستان به اين موارد باشد:

موقع رانندگي به موتور فشار نياوريد. دور موتور 3 هزار دور بر دقيقه براي روزهاي اول كافي است.

براي مدت زياد، روي يك سرعت نمانيد؛ نه سرعت كم و نه سرعت زياد.

به خاطر ترمزها هم كه شده، نبايد توقف‌هاي شديد و ناگهاني داشته باشيد.

وقتي مي‌خواهيد ماشين را روشن كنيد، بيش از اندازه گاز ندهيد.

همان اول كار حواستان باشد كه ترموستات روي ماشين نصب شده باشد.

هي دنده به دنده

در استفاده از جعبه دنده نكات ظريفي را بايد رعايت كرد. درست به همين خاطر است كه آن را از 2 قسمت ديگر سيستم
انتقال نيرو،‌يعني ديفرانسيل و ميل‌گاردان كه فقط نياز به بازديد دوره‌اي دارند، ‌جدا كرديم.
قبل از هر چيز بايد موقع رانندگي حواستان باشد دنده را درست جا بيندازيد؛ حداكثر سرعت مجاز براي هر دنده را رعايت
كنيد و زيادتر از ظرفيت خودرو بارگيري نكنيد. هر كدام اين حالت‌ها به تنهايي مي‌‌توانند خيلي زود جعبه دنده را درب و
داغان كنند.
به جز اينها، ‌سطح و نوع واسكازين – را كه روانساز جعبه دنده و ديفرانسيل است – براي نگهداري از جعبه دنده بايد
كنترل كرد. قانونش بازديد در هر 40000 تا 45000 كيلومتر و تعويض در هر 80000 تا 90000 كيلومتر است.
براي خودروهاي نو، روغن جعبه دنده را هر 800 كيلومتر بايد بازديد كرد و هر 50000 كيلومتر تعويض.
اگر ماشينتان را پيش تعميركار نبرديد و قرار شد خودتان روغن جعبه دنده را عوض كنيد،‌از يك طرف دقت كنيد ماشين
روي سطح افقي باشد. از طرف ديگر، گرمي و سردي هوا را كه در حجم روغن تاثير دارد، در نظر بگيريد.

جون من وايستا

ماشيني كه گاز نمي‌خورد و راه نمي‌رود، به درد نمي‌خورد. اما اگر راه رفت و ترمز نگرفت، هم شما و هم ماشين، چند ثانيه
بعد بايد برويد تعميرگاه!
لنت‌هاي ترمز را هر 8000 تا 10000 كيلومتر بازديد كنيد.

لنت‌ها بسته به نوع رانندگي، حمل بار و حركت در سرازيري خورده مي‌شوند؛ قبل از اينكه چيزي به نام لنت توي
ماشينتان باقي نماند آنها را عوض كنيد.
بعد از هر 12000 كيلومتر رانندگي، ميزان لقي اهرم ترمز دستي را چك كنيد.
يك قانون ديگر هم هست كه مي‌گويد: روغن ترمز را بايد هر 8000 تا 10000 كيلومتر بازبيني كرد؛ زمان تعويض آن
هم هر 2 سال يك بار يا بعد از هر 40000كيلومتر رانندگي است.
با وجود همه اين نگهداري‌ها، هيچ‌وقت به هواي ترمز ماشين، تخت‌گاز نرويد.

باد نكن مي‌تركي!

لاستيك‌ها در ماشين، آن‌قدر به چشممان ابزار آشنايي مي‌آيند كه شايد بعيد بدانيد نكاتي را در نگهداري‌شان بايد رعايت كرد.

هر تايري با فشار باد مخصوص به خودش كار مي‌كند كه معمولا اندازه آن را روي بدنه ماشين مي‌نويسند.

در شروع حركت كه لاستيك‌ها سرد هستند، بهترين زمان براي تنظيم باد است. بهتر است بدانيد باد كم، لاستيك‌ها را ساييده
مي‌كند،‌مصرف بنزين را بالا مي‌برد و باعث كج شدن رينگ يا جدا شدن آنها از لاستيك مي‌شود. باد زياد هم به غير از
ضرر ساييدگي لاستيك، رانندگي را سخت مي‌كند و احتمال انحراف فرمان را بالا مي‌برد.

لاستيك‌هاي ماشين، به‌خصوص لاستيك‌هاي زوج بايد از نظر نوع و آج با هم يكي باشند. لاستيك‌هاي نامتناسب، هم ساييدگي
غيريكنواخت دارند،‌هم به كمك‌فنر و ديفرانسيل صدمه مي‌زنند.
شايد وقتي پدرتان لاستيك ماشينش را جابه‌جا مي‌كند، ديده باشيد قانونش تعويض ضربدري است. بعد از هر 8000 كيلومتر
لاستيك 1 با 4 و 2 با 3 را جابه‌جا كنيد.
هم باد لاستيك‌ها تنظيم بوده و هم نوع لاستيك‌ها يكي بوده، ولي باز هم آثار ساييدگي نامنظم روي آنها ديده مي‌شود؛ اين،
يعني بايد ماشينتان را ببريد تعميرگاه و چرخ‌هايش را تنظيم (بالانس) كنند.

بازبيني قطعات موتور، در فواصل معين
دزد نگيردش!غير از مسائل فني، نكات ايمني را هم بايد رعايت كرد.تنها در اين صورت است كه مي‌توانيد به ماشين به چشم يك رفيق
نيمه‌راه نگاه نكنيد. چند تا از چيزهايي كه به دردتان مي‌خورد را اينجا آورده‌ايم. بعضي قفل فرمان‌ها يك ميله پدال‌بند هم
دارند كه هر دو تا كار را بشود يك‌جا انجام داد.

روي دنده لج!
زمان دقيقش هنوز يادم مانده، عصر چهارشنبه بود؛ 12مهرماه پارسال، ماه رمضان بود و افطار، ميهمان داشتيم.
رنو 5 مدل63 را تازه خريده بودم و خوشحال كه ديگر معطل تاكسي و اتوبوس و مترو نمي‌مانم. از دفتر روزنامه كه بيرون
زدم، هنوز يك ساعتي تا افطار باقي مانده بود و با احتساب فاصله نيم‌ساعته دفتر تا خانه، مي‌شد وسط راه جلوي قنادي
توقفي كرد و زولبيا و باميه‌اي براي خوش‌رنگ‌تركردن سفره افطار گرفت.

لاستيك زاپاس و جك روغني را برداشتم تا براي اولين‌بار پنچري ماشين را بگيرم. جك را زير ماشين گذاشتم و دسته جك را
چرخاندم. اما ماشين تكان نمي‌خورد ؛ جك، درست جا نمي‌رفت.
جك كه ماشين را بالا برد، نيم‌ساعتي از افطار گذشته بود و يكي – دو تماس تلفني كوتاه با خانه كه الان تمام مي‌شود؛ سريع
خودم را مي‌رسانم.
پنچرگيري كه تمام شد، قيافه‌ام ديدني شده بود: عرق از صورتم مي‌چكيد و دست‌هايم سياه شده بود؛ سياه سياه. پشت فرمان
نشستم و سوئيچ را چرخاندم. اما چرا استارت كار نمي‌كرد؟ توي آن چند ماه كه خريده بودمش، سابقه نداشت استارت نخورد
و روشن نشود اما آن شب، رنو 5 زبان بسته، زبان نفهم هم شده بود.
بعد از چند دقيقه يكي دو نفري از همسايه‌ها آمدند و بعد از چند متر هل‌دادن، ماشين روشن شد و راه افتاد.
توي سربالايي چمران افتاده بودم و توي اين فكر كه چطور، تاخير يك ساعته را جبران كنم كه ماشين به پت و پت افتاد و
همان‌جا زير پل گيشا دوباره خاموش كرد.
وسط آن هير و وير، با هر زحمتي كه بود، ماشين را كنار زدم و كاپوت را بردم بالا تا ببينم دوباره دردش چيست. مثل
آدم‌هاي بهت‌زده، هاج و واج مانده بودم كه وقتي ماشين اين‌طوري و يكدفعه خاموش مي‌شود، چه بلايي ممكن است سرش
آمده باشد كه يك راننده خطي، كاپوت بالارفته و راننده درمانده را ديد و يك باك بنزين براي ماشين بيمار تجويز كرد. شايد
قرار بود تمام بلاها همين امروز سر زبان بسته بيايد؛ نمي‌دانم. اما افتاده بود روي دنده لج!
صد متري بايد ماشين را توي سربالايي هل مي‌داديم تا به پمپ بنزين برسد و از طرف ديگر هم صرف نمي‌كرد كه يكي تا
پمپ‌بنزين برود و با يك 4 ليتري بنزين برگردد. بازهم چندبار مكالمه تلفني و...
با هر زحمتي كه بود، ماشين را به پمپ‌بنزين رسانديم. 35 ليتر بنزين به ماشين خوراندم و با سلام و صلوات به خانه
رساندمش.
وقتي به خانه رسيدم، ساعت 5/9 شب بود. ميهمان‌ها رفته بودند. اعصاب و اخلاق من و خانمم هم گفتني نبود و همان شب
قرار گذاشتيم توي اولين فرصت برويم محضر براي فروش ماشين.
رنو 5 مدل 63 را هنوز دارم؛ نفروختمش؛ به 2دليل؛ اول اينكه ياد گرفتم چه‌جوري با ماشين قديمي مدل پايين تا كنم و البته
از آن مهم‌تر اينكه هيچ‌كس حاضر به خريد آن نيست!
براي كاهش مصرف سوخت رژيم بنزيني بگيريد

حالا ديگر نمي‌شود فقط حواستان به درجه نشان‌‌دهنده ميزان بنزين باشد و هر وقت ديديد بنزين آن دارد ته مي‌كشد سر ماشين
را توي اولين پمپ بنزين كج كنيد و 30 ـ 20 ليتر بنزين نوش‌جان ماشينتان كنيد. حالا ديگر با كارت سوخت و داستان
سهميه‌بندي بايد با حساب و كتاب بنزين بسوزانيد. پايين آوردن مصرف سوخت فقط به اين نيست كه ماشين را كمتر از
پاركينگ بيرون بياوريد، بلكه مسائل فني خودرو هم در كم كردن ميزان سوخت بسيار مؤثر است.
دم دست‌ترين كاري كه مصرف سوخت ماشينتان را پايين مي‌آورد، تنظيم باد و لاستيك‌هاست.
اضافه كردن افزودني‌هاي مجاز (مكمل سوخت) هم مصرف سوخت را پايين مي‌آورد و هم سيستم سوخت‌رساني را تميز
مي‌كند.
يكي از مهم‌ترين عواملي كه مصرف سوخت را كاهش مي‌دهد، تنظيم بموقع موتور است.

تعويض بموقع ----- هوا و استفاده از ----- هواي استاندارد در كاهش مصرف سوخت خيلي مؤثر است. ----- هواي
استاندارد تا 10 درصد در مصرف سوخت صرفه‌جويي مي‌كند.
تخت گاز رفتن ممكن است شما را به موقع سر قرارتان برساند ولي مصرف سوخت را چند برابر مي‌كند.
انتخاب دنده مناسب موقع رانندگي، باعث كاهش مصرف سوخت مي‌شود.
در توقف‌هاي طولاني ماشينتان را خاموش كنيد.
اين يك چهار پاي مكانيكي است نه يك چهارپا با دو تا گوش! پس بي‌زحمت بار اضافي را از صندوق عقب خالي كنيد؛ اين
جوري هم به ماشينتان شخصيت داده‌ايد و هم مصرف سوخت را پايين آورده‌ايد.
بطري‌هاي مكمل بنزين هم خوراك های متفاوت ولي تاثيرگذاري هستند كه وقتي با بنزين مخلوط شوند به روان كار كردن
موتور كمك مي‌كنند.

خوراك چرب و چيلي

روغن موتور براي ماشين، درست مثل آب براي بدن ماست؛ همان‌قدر مهم و حياتي. و اگر بخواهيم پياز داغش را زياد كنيم يك جورهايي اين مي‌شود كه نبض ماشينتان با همين مايع چرب و چيلي مي‌زند.
وظيفه اصلي روغن موتور به حداقل رساندن اصطكاك بين قطعات متحرك موتور است. روغن موتور باعث شست‌وشوي رسوبات و تخليه آنها از بين قطعات مي‌شود.
روغن موتورها در هواي سرد سخت‌تر مي‌شوند؛ پس روغن زمستاني بايد آن‌قدر رقيق باشد كه ماشين در فصل زمستان به
آساني روشن شود. حرف Wاي كه قبل از اعداد روي بطري روغن موتور نوشته مي‌شود، نشان‌دهنده زمستاني بودن آن
است.
----- روغن فقط تا مدت معيني (تقريبا 6 ماه) خوب كار مي‌كند و بعد از آن بايد عوض شود.
قيمت روغن موتور (4 ليتري)

ماشين‌هاي سواري بيشتر از 3 ليتر روغن نمي‌خورند ولي گالن‌هاي روغن موتور معمولا 4ليتر به بالاست. پس يك شيشه
نوشابه خانواده خالي به درد همين جاها مي‌خورد. اضافه روغن موتور را مي‌توانيد براي روز مبادا نگه داريد.
حواس‌تان به ميزان روغن باشد. هر چند وقت يك بار گيج (همان ميله‌اي كه كنار محفظه روغن موتور است) را چك كنيد.
روي گيج Max و Min نشان داده شده كه ميزان روغن از Max و Min به ترتيب نبايد بيشتر و كمتر باشد.
معمولا داخل كاپوت هم برچسب درجه مناسب روغن موتور نصب شده است. براي ماشين‌هاي پرشيا، زانتيا و پژو بايد از
درجه SL يا SG ،براي پيكان از SE يا SF و براي پرايد از SF يا SG استفاده كنيد

yasharoo
27-06-2007, 22:52
206 رکورددار
طبق اخرین اخبار: تولید این اتومبیل زیبا(البته در کلاس خود)از مرز 6 میلیون دستگاه گذشت.
این اومبیل هنوز در کشورهای:ایران چین ارژانتین و برزیل تولید می شود.

Actros
28-06-2007, 02:53
راستى Actros جون، ازدواجت رو بهت تبريك مى‌گم!!!
حالا ديگه زيرآبى كار مى‌كنى؟! فكر كردى كسى نمى‌فهمه؟! :31:

[i[/img]

بابا برامون حرف در نیار بالرگ:46:

من خوشبختانه قصد ازدواج ندارم:5:
تازه این VOLVO FH12 هستش
اگه من ازدواج کنم ماشین عروس BENZ ACTROS هستش:31:

sp_samanhacked
28-06-2007, 02:56
ُلام دوست جدید ورودت رو تبریک میگم
به نظر من لامبورگیمی رو بیخیال شو ویه MERCDES BENZ SL 65 AMG بگیر زندگی کن که زندگی ماله شما مایه داراست.
من با یه 405 با 160 رفتم تو گارد جاده 1 تومن شد خرجش افسردگی گرفتم به خدا
بعد شما میخوای 170 میلیون بدی ماشین:20:
موفق باشی

Actrosجان خیلی متشکر بعد فقط یه لطف بکن و قیمت و امکانات و سرعت این بنز رو بگی بهم ولی راستش یک جورایی از بنز خوشم نمیاد میخواهم اگه میشه یه لمبرجینی یا فراری درست و حساب گیر بیارم بعدش آقا فرشید گفتمم که دوست دارم قیافش تو مایه های لمبرجینی های مدل آخر باشه البته دمبال یکی از مدل های آخرش رفتم دیدم با گمرک و شماره بالاتر از 400 تومن در میاد نمی صرفه البته یک جورایی واسه ورودش هم گیر میدن ولی خوب پارتی شو داشتم که بیارم طرف می گفت برات رد می کنم که موتور ماشین تعویض شده و پایینه تا اجازه ورود بدن ولی خوب قیمتش یکم زیادی در میومد

Balrog
28-06-2007, 03:16
تازه این VOLVO FH12 هستش
اگه من ازدواج کنم ماشین عروس BENZ ACTROS هستش:31:
Benz گير نيوردم! :happy:

fery joon
28-06-2007, 03:23
در راستای گرون شدن بنزین :31:

یه فروند الاغ 6 سیلندر با رینگ اسپرت و رنگ متالیک مشکی و مجهز به سیستم صوتی پیشرفته به فروش میرسد :27: جهت اطلاعات بیشتر با آیدی من تماس حاصل فرمائید :27:

Actros
28-06-2007, 03:38
Benz گير نيوردم! :happy:

تو اخباز یه بار نشون داد یه BENZ AXOR بود کرده بودن ماشین عروس

Actros
28-06-2007, 03:47
Actrosجان خیلی متشکر بعد فقط یه لطف بکن و قیمت و امکانات و سرعت این بنز رو بگی بهم ولی راستش یک جورایی از بنز خوشم نمیاد میخواهم اگه میشه یه لمبرجینی یا فراری درست و حساب گیر بیارم بعدش آقا فرشید گفتمم که دوست دارم قیافش تو مایه های لمبرجینی های مدل آخر باشه البته دمبال یکی از مدل های آخرش رفتم دیدم با گمرک و شماره بالاتر از 400 تومن در میاد نمی صرفه البته یک جورایی واسه ورودش هم گیر میدن ولی خوب پارتی شو داشتم که بیارم طرف می گفت برات رد می کنم که موتور ماشین تعویض شده و پایینه تا اجازه ورود بدن ولی خوب قیمتش یکم زیادی در میومد

عزیز این بنز امکانتش که مطمئن باش از لامبورگینی بیشتره
فقط قیافش مثل لامبورگینی نیست که انگشت نما باشی
ولی کارایشش توپ توپه
قدرت موتور 612 اسب بخار
12 سیندرV شکل به حجم 6500 سی سی
شتاب 0تا100=4 ثانیه
حداکثر سزعت بدون محدود کننده 325 کیلومتر
خوبه!!!
اینم عکسش

sp_samanhacked
28-06-2007, 07:37
عزیز این بنز امکانتش که مطمئن باش از لامبورگینی بیشتره
فقط قیافش مثل لامبورگینی نیست که انگشت نما باشی
ولی کارایشش توپ توپه
قدرت موتور 612 اسب بخار
12 سیندرV شکل به حجم 6500 سی سی
شتاب 0تا100=4 ثانیه
حداکثر سزعت بدون محدود کننده 325 کیلومتر
خوبه!!!
اینم عکسش

actor جان خوب بنزه ماشین خوبی ولی من مشکلم همین جاست که می خواهم ماشینم تک باشه و انگشت نما همین جور که همه جیزم همین جوره گوشیم خونم و... یک چیزی تو اون مایه ها که من میخواهم و تو رنج قیمت من سراغ ندارین؟ بعدش actor جان میشه لطف کنی و بگی قیمت این ماشین با گمرک و شماره حدودا چند در میاد و یا اینکه کدوم نمایشگاه تو ایران این ماشین رو داره؟

Farshadd
28-06-2007, 13:30
actor جان خوب بنزه ماشین خوبی ولی من مشکلم همین جاست که می خواهم ماشینم تک باشه و انگشت نما همین جور که همه جیزم همین جوره گوشیم خونم و... یک چیزی تو اون مایه ها که من میخواهم و تو رنج قیمت من سراغ ندارین؟ بعدش actor جان میشه لطف کنی و بگی قیمت این ماشین با گمرک و شماره حدودا چند در میاد و یا اینکه کدوم نمایشگاه تو ایران این ماشین رو داره؟

با این پول لامبو نمیشه خرید.

Balrog
28-06-2007, 14:03
من مشکلم همین جاست که می خواهم ماشینم تک باشه و انگشت نما
حتما لازم نيست كه خدا تومن پول بدى يه چيز خفن بخرى، اگه مى‌خواى ماشينت تك باشه با تيونينگ حرفه‌اى مى‌تونى به اين هدفت رسى!

Balrog
28-06-2007, 14:07
اى بابا، اين حميد اينا كجان؟ خدايى بدون اين بچه‌ها حال نمى‌ده... :sad:

hojjat_game_carbon
28-06-2007, 15:35
willrock3 داري نظم انجمنو بهم ميريزي اگه باز پست چرت بدي مجبورم به مديرا بگم و بنيد

khore mobile
28-06-2007, 19:16
گهي پشت رل، گهي!!
ماشين مثل يك موجود زنده است؛ هوايش را نداشته باشي خيلي زود پياده‌ات مي‌كند كه ببري‌اش تعميرگاه.

دوست عزیز مطلبت جالب و به درد بخور بود .

میشه منبعشو معرفی کنی؟!

khore mobile
28-06-2007, 19:19
دوستان یه سوال داشتم:

ظرفیت باک بنزین خودرو های زیر رو اگر کسی اطلاع دقیق داره اعلام کنه:

1. پی کی؟

2.پراید ؟

3. پزو روا ؟

4.پیکان؟

Balrog
29-06-2007, 00:14
ظرفيت باك تمام انواع پرايد 37 ليتره (وقتى هم كه چراغ آمپر بنزين روشن مى‌شه، حدود 7 ليتر ديگه داره؛ محض اطلاع).
مابقى رو نمى‌دونم.

khore mobile
29-06-2007, 10:26
ظرفيت باك تمام انواع پرايد 37 ليتره (وقتى هم كه چراغ آمپر بنزين روشن مى‌شه، حدود 7 ليتر ديگه داره؛ محض اطلاع).
مابقى رو نمى‌دونم.

متشکر از راهنمائیتون.

اگه کسی در مورد بقیه اطلاع داره لطفا دریغ نکنه.
:46:
ممنون میشم.

Farshadd
29-06-2007, 12:13
متشکر از راهنمائیتون.

اگه کسی در مورد بقیه اطلاع داره لطفا دریغ نکنه.
:46:
ممنون میشم.

در مورد پیکان هم چون باکهای مختلف داره معلوم نیست دقیقا چه قدر میگیره ولی من خودم 45 لیتر انداختم توش

Farshadd
29-06-2007, 12:15
------------------------------------------------

Balrog
29-06-2007, 13:28
مگه باك پيكان‌ها با هم فرق داره؟

dark fear
29-06-2007, 14:56
دوستان از کجا میتونم قیمت خودرو ها رو بفهمم (برای خرید) مثل 206 یا سورن یا سمند Lx
(قیمت ثبت نامی یا چند مرحله ای هم داشته باشه بهتر)

khore mobile
29-06-2007, 20:52
من 45 تا ریختم تو پیکان

یعنی با توجه به مدل پیکان ظرفیت باکش فرق میکنه؟

اون پیکانی که شما میگی مدل چند بود؟

از کجا میشه اطلاع دقیقی از ظرفیت باک پیکان رو بدست آوورد؟

khore mobile
29-06-2007, 20:55
دوستان از کجا میتونم قیمت خودرو ها رو بفهمم (برای خرید) مثل 206 یا سورن یا سمند Lx
(قیمت ثبت نامی یا چند مرحله ای هم داشته باشه بهتر)

یه راهش اینه که به نزدیکترین نمایندگی فروش مراجعه کنی.

البته از طریق تله تکس هم میتونی قیمت خودرو در بازار تهران رو بدست بیاری.من خودم همین امروز یه سری به تله تکس زدم.قیمتاش ماله اتحادیه هست.

Farshadd
29-06-2007, 23:23
مگه باك پيكان‌ها با هم فرق داره؟

یعنی با توجه به مدل پیکان ظرفیت باکش فرق میکنه؟

اون پیکانی که شما میگی مدل چند بود؟

از کجا میشه اطلاع دقیقی از ظرفیت باک پیکان رو بدست آوورد؟

والا فکر کنم فرق داشته باشه .
پیکانی که من میگم مدل 80 هست البته برج 12 .

Balrog
30-06-2007, 00:22
راستى بچه‌ها، نظرتون در مورد 206 تيپ 6 چيه؟ كيفيتش نسبت به قبل فرق كرده؟ نسبت به سورن بهتره يا نه؟

Actros
30-06-2007, 03:04
راستى بچه‌ها، نظرتون در مورد 206 تيپ 6 چيه؟ كيفيتش نسبت به قبل فرق كرده؟ نسبت به سورن بهتره يا نه؟

مطمئن باش کیفیت 206 از بقیه ماشینای هم قیمتش بهتره
چون تحت مراقبته ا فرانسه
ولی سمند 405 و پرشیا اینطور نیست

Actros
30-06-2007, 03:08

قیمت این ماشین به دلار حدود 190000 دلار
صدو نود هزار دلار

Balrog
30-06-2007, 03:32
مطمئن باش کیفیت 206 از بقیه ماشینای هم قیمتش بهتره
چون تحت مراقبته ا فرانسه
ولی سمند 405 و پرشیا اینطور نیست
درسته، ولى عليرغم اين، خيلى‌ها مى‌گن كه كيفيت 206هاى توليدى در مقايسه با قبل تا حدودى افت داشته... چرا؟

Actros
30-06-2007, 03:43
درسته، ولى عليرغم اين، خيلى‌ها مى‌گن كه كيفيت 206هاى توليدى در مقايسه با قبل تا حدودى افت داشته... چرا؟

آره منم شنیدم که کیفیتشوت اومده پایین
ولی بازم خیلی بهتر از بقیس
یه جدول نمره های منفی خودرهای داخلی رو پیدا کن .

.......................
اسم شما آقا داریوش بود؟؟؟

Balrog
30-06-2007, 03:55
من؟!
اسم من على‌ هستش.

Actros
30-06-2007, 04:04
من؟!
اسم من على‌ هستش.

چاکرتیم... آقا علی

sp_samanhacked
30-06-2007, 05:30
actor جان 190000 دلار با گمرک و... هست بعدم این تو ایران هست یا باید برم سفارش بدم و کجا برم؟ بعدشم من بابام گفته بیشتر 180 ملیون بهت نمی دم بیشتر که در نمیاد ها؟

Balrog
30-06-2007, 14:57
چاکرتیم... آقا علی
ما بيشتر امير جون! :10:

Farshadd
30-06-2007, 18:02
چاکرتیم... آقا علی

ما بيشتر امير جون! :10:

منم فرشاد .از همتون بیشتر کوچیک همتونم:31:

khore mobile
30-06-2007, 21:56
دوستان ما یه پیکان مدل 80 داریم ه با این اوضاع بنزین تصمیم گرفتیم بفروشیم.

انتخابمون هم پراید 141 و پزو روا هستش.

به نظرتون 141 بهتر نیست؟

اگه نظری دارین خوشحال میشم دریافت کنم.

عزت مزید

Farshadd
30-06-2007, 23:26
دوستان ما یه پیکان مدل 80 داریم ه با این اوضاع بنزین تصمیم گرفتیم بفروشیم.

انتخابمون هم پراید 141 و پزو روا هستش.

به نظرتون 141 بهتر نیست؟

اگه نظری دارین خوشحال میشم دریافت کنم.

عزت مزید

پیکان رو فعلا نفروش.
چون الان خیلی ارزونه. اگه میخواستی بفروشی باید قبلا میفروختی.ولی اگه هم میخوای بفروشی نظر خودته.

در مورد 141 و روا بستگی به استفاده شما داره. اگه یه خانواده هستید و فضا براتون مهمه و ایمنی هم همینطور خوب روا بهتره در غیر اینصورت 141 بهتره.
هر دو تا هم به نظر من زیبا ترین رنگشون نوک مدادی تیره هستش.حالا روا نقره ایش هم خوبه ولی 141 فقط نوک مدادی یا اگه باشه مشکی.

Balrog
01-07-2007, 00:16
پژو روا از نظر توانايى‌هاى حركتى از 141 مسلما سرتره (و مصرفش هم بالاتر!). از نظر ظاهرى، به نظر من 141 قشنگ‌تره!
141 سفيدش از دور مثل تويوتا كرولا مى‌مونه! سفيدش خوبه و رنگ پژش.

amiroo88
01-07-2007, 00:32

چرا زانتيا يهو 3 مليون گرون شد؟

Farshadd
01-07-2007, 13:15

چرا زانتيا يهو 3 مليون گرون شد؟

دستت درد نکنه . واقعا جالب بود.

ولی ایا از یه منبع معتبر گرفتی؟؟؟
اگه اینا درست باشه واقعا ....

ولی پیکان و پاترول و جیپ و پاژن و دیگر خودرو ها به میزان عجیب کاهش قیمت داشته اند مثلا یه پاترول که تا 1 ماه پیش بهمون گفتن 9 میلیون میخریم حالا بردیم ببینم سهمیه بندی چقدر تاثیر داشته حتی 1 نفر نگفت 1 میلیون.
یا مثلا پیکان رو قبل از سهمیه بندی بردم گفتن 4.5 میلیون دیروز بردم تا ببینم چقدر متاثر شده گفتن 3.5 میلیون شاید بخرن.

به نظرم ادم بتونه به جای یه پفک 100 تومنی یه اهو بیابان بخره.

اگه بخوای یه کرانچی یا یه چیپس خانواده بخری میتونی یه پاترول تمیز بگیری. چون الان پاترول و اهو بیابان و پاژن رو کیلویی میفروشن به نان خشکی ها.