PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دنیای اتومبیل

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15

Nomber1
14-03-2007, 17:18
سلام دوستان یه میخواستم منو راهنمایی کنید
میخوام پژو 405 مدل 84 رو بفروشم یه 206 تیپ 3 مدل 83 بگیرم خوبه؟؟؟یا همون 405 بهتره؟؟؟
206 تیپ 3 امکاناتش خیلی بهتره هم ترمزش abs هستش هم کیسه هوا برای سرنشینان داره

اولا اقا فرشاد چوب كاري نفرماييد . نميدونم اين حرف رو رو حساب دلخوري از من ميزني يا اينكه ميخواي ما رو شرمنده كني .به هر حال

ببينيد خانم يا اقاي عزيز :

شما بايد سطح توقع خودتون نسبت به يك ماشين رو اول رو كاغذ بيارين .

اگه بخوايم 405 و 206 رو از لحاظ امكانات بسنجيم خوب :

206 ت3 داراي ايربگ + سيستم صوتي از نوع سي دي خور + ترمز از نوع انتي لوك + شيشه ها برقي +سيستم اتوماتيك تهويه هوا .......

خوب هيج كدوم از اين امكانات رو 405 نداره !!!! ولي يه ويژگي هاي ديگه جاش داره ::

اينكه جاداره + استقامت بدنيش از 206 بيشتره + قدرت موتور بيشتري نسبت به 206 داره + لوازم بسيار ارزانتر در دسترس تر + به عقيده ي من خوش رخ تر از 206 بودن !!!!!! البته در حالت كارخونه اي

خوب اول اين چند تا نكته رو مد نظر بگيريد ::

206 براي خانواده اصلا مناسب نيست از خرج بالايي برخورداره . حالا خودتون شرايط رو بسنجين و به شرايط خودتون تصميم بگيريد .........اگه من بودم با اين كه فقط خودم سوار ماشين ميشدم ولي 405 رو انتخاب ميكردم

البته در حالتي كه ميخواستم ماشين كارخونه اي سوار شم ولي اگه قرار به تيونينگ بود 206 هم فاز ميداد 405 هم همون طور . ولي اگه اون وقت 206 رو تيون ميكردي ديگه بايد كاملا مورد استفاده شخصي قرار ميگرفت .

به هر حال سليقه من 405 . ديگه به سليقه و در خواست خودتون از ماشين بستگي داره ......

خوب دوستان :
1-حميد يه چيز توپ اضافه شد به ذهنم در مورد اون برنامه اي كه ظهر بهت گفنم . حتما باهام تماس بگير .

2-متين جان از اينكه اومدي واقعا ازت ممنونم . اميدوارم بازم مارو قابل بدوني و يادي از كوچك تر ها بكني .راستي از محمد هم حتما تشكر كن .

3-جمشيد و داريوش عزيز از اينكه اومدين ممنون . داريوش كه با ما حال نكرد .. اميدوارم دفعه بعد بيشتر با ما باشه.

4-سورنا جان من به خدا شرمندتم . حميد رو ديدم گفت گوشيش بعضي وقت ها پيام دريافت نميكنه ولي ناراحت بود كه زنگ نزدي .اميدوارم سري بعد حتما بياي.

5-دوستان عزيز ديگه از فرشاد و سهيل و ... بقيه جاتون خالي ود . اميدوارم تو ميتينگ هاي بعدي افتخار اشنايي داشته باشيم .

راستي فرشاد جان در مورد سايت حتما مزاحمت ميشم .

6-خوب دل همتون بسوزه .من اولين نفرم كه ميخوام سال نو رو تبريك بگم .
دوستان پيشاپيش سال نو بر همتون مبارك . اميد وارم برا همتون سال خوبي باشه.با بهترين ارزوها ...

خوب دوستان من عازم سفرم الان. دارم يه سر ميرم به گرگان زمين . اميد وارم به نت دسترسي داشته باشم .

روز خوش / يا علي

سهيل حسيني

soheil_104
14-03-2007, 18:07
با تشکر از متین عزیز بابت اطلاعات کاملی که دادی

اپل کورسا 1600 سی سی ( تیپ چنده)؟

از لحاظ قیافه گلف 1800 با 1600 چه فرقی دار؟

soheil_104
14-03-2007, 21:04
نظرتون راجب سریعترین خودرو جهان چی هست؟

مشخصات فني Bugatti Veyron 16.4

قيمت : 000/200/1 دلار

وزن : 1886 کيلو گرم

فاصله بين دو محور : 2710 ميلي متر

طول خودرو : 46/4 متر

عرض خودرو : 00/2 متر

ارتفاع خودرو : 120 سانتي متر

ظرفيت مخزن سوخت : 100 ليتر

نوع موتور : W16 ، 64 سوپاپ مجهز به چهار توربو چارجر

حجم موتور : 7993 سي سي

تراکم : 1 : 0/9

قدرت اسب بخار : 1001 اسب بخار در 6000 دور/ دقيقه

گشتاور : Nm 1250 در 2250 دور/دقيقه

انتقال نيرو : 7 دنده دستي

سايز رينگها : جلو 20 اينچ، عقب 21 اينچ

شتاب 100 ـ 0 : 5/2 ثانيه

حداکثر سرعت : 407 کيلومتر در ساعت

این هم عکس های بوگاتی

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Farshadd
14-03-2007, 22:36
نظرتون راجب سریعترین خودرو جهان چی هست؟

مشخصات فني Bugatti Veyron 16.4

قيمت : 000/200/1 دلار

وزن : 1886 کيلو گرم

فاصله بين دو محور : 2710 ميلي متر

طول خودرو : 46/4 متر

عرض خودرو : 00/2 متر

ارتفاع خودرو : 120 سانتي متر

ظرفيت مخزن سوخت : 100 ليتر

نوع موتور : W16 ، 64 سوپاپ مجهز به چهار توربو چارجر

حجم موتور : 7993 سي سي

تراکم : 1 : 0/9

قدرت اسب بخار : 1001 اسب بخار در 6000 دور/ دقيقه

گشتاور : Nm 1250 در 2250 دور/دقيقه

انتقال نيرو : 7 دنده دستي

سايز رينگها : جلو 20 اينچ، عقب 21 اينچ

شتاب 100 ـ 0 : 5/2 ثانيه

حداکثر سرعت : 407 کيلومتر در ساعت

این هم عکس های بوگاتی

حیف که الان دیگه فقط از نظر شتاب سریعترینه وگرنه این SSC AERO لعنتی با 443 کیلومتر سرعت و 1180 اسب قدرت اما با یه پیشرانه 6 لیتری و هشت سیلندر وی شکل عجیبه نه....:ohno: :blink:
اینم عکسای ssc aero

Farshadd
14-03-2007, 22:37
البته قیمتشم خوبه ها فقط 4.3 میلون دلار ناقابل (پول تو جیبی 1 روز من)

Farshadd
14-03-2007, 22:54
اولا اقا فرشاد چوب كاري نفرماييد . نميدونم اين حرف رو رو حساب دلخوري از من ميزني يا اينكه ميخواي ما رو شرمنده كني .به هر حال

نه بابا این حرفا چیه من نوکرتم . شما قدیمی کارید تجربتون هم بیشتره من خودم نیازمند راهنمایی شما هستم واسه همین گفتم صبر کنیم

راستي فرشاد جان در مورد سايت حتما مزاحمت ميشم .

اولا در خدمتم . دوما مراحمی منم که چیز زیادی حالیم نیست . اگه چیزی هم دارم زیر سایه شماست.

ضمنا سفر خوش بگذره .
راستی اقا حمید نیستش . دلمون براش شده اندازه اگزوز یه پراید(البته دست نخورده);)

Farshadd
14-03-2007, 23:10
راستی اواتارمو عوض کردم چطوره یا بهتره؟

jazire_eshgh21
14-03-2007, 23:43
سلام حمید جان درخواست ما چیشد بابا یه کاره کوچیک خواستیم تو اینجا که پیده نمیشه تهران فراونان هست یه کاری برا ما بکن
یا علی

و ما همچنان منتظریم

soheil_104
15-03-2007, 00:20
فزشاد جان دمت گرم با این عکس های با حالی که گذاشتی اواتارت هم حرف نداره اواتار من را کامل کردی

متین عزیز من منتظر جواب هستم

شب همگی دوستان به خیر.

EhsanHF
15-03-2007, 07:39
دیدم یکی از بچه ها از بوگاتی ویرون مطلب گذاشت ، گفتم بیام و این عکسهای وحشتناک رو بذارم !
واژه ای جز گوساله ( گوساله های محترم ، شرمنده ! ) برای این راننده نمیتونم پیدا کنم !

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

لذت بردین !؟ :D

soheil_104
15-03-2007, 10:27
البته من به رانده هم حق میدم

ماشینی که 400 Km میره رانندگی با حاش کار هر کسی نیست.

matin_haeri
15-03-2007, 12:15
سهیل جان از نوع 104
اپل کورسا نوع 5 درش موتور 1600 نداره.فقط اون 3 در هاش هستن که تعداد محدودی موتور 1600 سی سی دارن.
گلف های 1600 و 1800 از نظر ظاهر هیچ تفاوتی ندارن.اما 1800 ها دور موتور دارن و 1600 ها ندارن.(یه فرق های مثل کولر و فرمون هیدرولیک و اینجور چیزا هم هست که من دقیق نمی دونم)

Farshadd
15-03-2007, 12:25
فزشاد جان دمت گرم با این عکس های با حالی که گذاشتی اواتارت هم حرف نداره اواتار من را کامل کردی

متین عزیز من منتظر جواب هستم

شب همگی دوستان به خیر.
قربانت کوچیکتم.

EhsanHF
15-03-2007, 13:53
البته من به رانده هم حق میدم

ماشینی که 400 Km میره رانندگی با حاش کار هر کسی نیست.

آخه اینجور که از تصویر معلومه ، با 40 تا سرعت زده به عقب یک ماشین دیگه !
چون اگه با 400 تا میزد به مثلا یه ماشین دیگه ، فکر میکنی چی ازش باقی میموند !؟ یه تیکه آهن مچاله شده که یکمش قرمزه و یکم دیگش سیاه !!!

Farshadd
15-03-2007, 22:34
چرا ما همش راننده رو مقصر میدونیم . شاید یکی شاخ به شاخ زده باشه به این ماشین (مثلا این تو لاین خودش میرفته بعد یه ماشین دیگه از روبرو سبغت گرفته باشه زده باشه به این.)ها؟

Farshadd
15-03-2007, 22:47
یاشاید هم یکی از فرعی اومده زده بهش

brothers000
16-03-2007, 14:04
چهار شنبه سوری که میگن افتاد این هفته شب عید
راستش یکی از بچه ها داره یه رنو قرمز جمع میکنه که گفته اگه این هفته هم چهار شنبه سوری باشه میارش
منم با 405 پایه هستم

EhsanHF
16-03-2007, 14:33
چرا ما همش راننده رو مقصر میدونیم . شاید یکی شاخ به شاخ زده باشه به این ماشین (مثلا این تو لاین خودش میرفته بعد یه ماشین دیگه از روبرو سبغت گرفته باشه زده باشه به این.)ها؟
یاشاید هم یکی از فرعی اومده زده بهش

شایدم . اما مهم اینه که زده و ماشین رو داغون کرده !
اصلا به من چه بابا ! مال خودشه ، دوست داشته شاخ به شاخ بره تو 18 چرخ !

Farshadd
16-03-2007, 22:02
راستی اقا حمید نیستش دلم براش تنگ شده . اقا سهیلم که رفته مسافرت.

jazire_eshgh21
16-03-2007, 23:11
سلام آقایون

من یه ماشین میخوام تصادفی کسی تو تهران نمیدونه این ماشینا رو کجا میشه گیر آورد ماشین ها هم تویوتا کمری یا هویوندا سوناتا باشه کسی اگه راهنمایی کنه بگه کجا میشه گیر آورد ممنون میشم

یا علی

Hpower_sl3
17-03-2007, 00:41
سلام و 100 سلام

درود و هزاران درود خدمت همه بروبچه های گل

اول بگم خسته نباشید به همه دوستای گلم

در مورد 4شنبه سوری ما یه قرار با یچه های گل داشتیم البته برای کسایی که نیمدن هم به تعدادشون موشک سوتی هوا کردیم!!!

اریوش که شیرینی رو پیچوند!!!

جمشید هم اخر شب با دربست رفت خونه نمیدونم هنوز رسیده یا نه که پستی نداده

اقا محمد هم خدا روشکر دیدیم.کسی برخلاف نوشته هاش.با ادب متین و....

خلاصه جای همه خالی.

راستش ما با سهیل از قبل برنامه ریخته بودیم که:
1ماشین ردیف کنیم من تیون کنم سهیل راننده بندازیم پیست کلاس ازاد بترکونیم که موافقت شد.

2-سهیل یه مکمل خوف داشت برای افزایش شتاب قراره با همکاری سازمان پتروشیمی به طور انبوه ازش تولید کنیم

در مورد سوال ها هم دوستان زحمت کشیدن و گفتن ما هم استفاده کردیم

یه خبر کره دارم:

نوریانی میخواد تو تهران پیست بزنه !!!! برید حالش رو ببرید به گفته بعضی ها 3سال دیگه یکی از مراکز گراندپری تهرانه دیگه نمیگم تو خماریش بمونید!!!!

خلاصه همگی موفق باشید

Hpower_sl3
17-03-2007, 00:43
ارش جان راستش من نتونستم چیزی پیدا کنم

شرمنده

Hpower_sl3
17-03-2007, 00:46
قرشاد جان در مورد 405:

ما موتور رو وارد و نصب کردیم

jamshidjap
17-03-2007, 11:11
با سلام خدمت دوستان عزيز

بدون مقدمه شروع ميکنم چون عجله دارم. 4 شنبه سوري خيلي خوش گذشت جاي خيلي از عزيزان خالي بود. متين و محمدم زيارت کرديم.

حميد جان من اونشب به موقع رسيرم خونه فقط اين چند روز درگير کارهايي بودم نتونستم پست بدم

jamshidjap
17-03-2007, 11:11
خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: خودرو

مدير عامل سازمان تاكسيراني كشور از ورود 30 هزار دستگاه تاكسي جديد تا خردادماه سال 86 در قالب افزايش ناوگان حمل و نقل شهري خبر داد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) جواد صادقي مجد در مراسم تحويل 500 دستگاه خودرو پژو 405 به ناوگان تاكسيراني با بيان اين مطلب افزود: تعداد 16 هزار و 165 نفر متقاضي خريد تاكسي‌هاي فسفري پژو 405، روآ، سمند اي ال تاكنون ثبت نام كرده‌اند.

وي تصريح كرد: ايران خودرو حدود دو هزار و 300 دستگاه سمند در راستاي اجراي مذكور تحويل ناوگان تاكسيراني داده است.

مدير عامل سازمان تاكسيراني كشور خاطر نشان كرد: تعداد 35 هزار دستگاه تاكسي فرسوده در كشور شناسايي شده است كه مقرر شد تا پايان سال جاري تعداد 20 هزار دستگاه تاكسي فرسوده با محصولات خودروسازان داخلي به ويژه گروه صنعتي ايران خودرو جايگزين شود.

وي با ابراز خرسندي از تعامل ايران خودرو با سازمان تاكسيراني گفت: سمند بهترين گزينه براي نوسازي ناوگان حمل و نقل شهري است و تاكسيرانان مبلغان كيفيت محصولات ايران خودرو هستند.

صادقي مجد مهمترين مزيت خودروي سمند را نسبت به توليدات خودروسازان خارجي جهت استفاده در ناوگان تاكسيراني هزينه‌ي تعمير و نگهداري پايين، قيمت و خدمات پس از فروش مناسب، متناسب بودن با شرايط اقليمي كشور دانست.

بر اساس اين گزارش تاكسي‌هاي فسفري رنگ براي ساختن تهران سبز انتخاب شده است

jamshidjap
17-03-2007, 11:13
خبرگزاري فارس: مديرعامل امداد خودرو ايران گفت: اجراي طرح امداد نوروزي ايران خودرو از روز چهارشنبه 24 اسفند ماه آغاز مي‌شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس محمد جواد طلا در مراسم افتتاح طرح امداد نوروزي سال 86 گفت: امداد ايران خودرو دو وظيفه امداد‌رساني به تمامي خودروهاي سواري با اولويت محصولات ايران خودرو و ارايه خدمات كارت طلايي به خودروهاي سمند و پژو پارس را بر عهده دارد.
وي گفت: تلفن‌هاي امداد ايران خودرو با شماره 09644 در تمامي كشور پاسخگو است، همچنين تلفن 021086612121 نيز براي ارايه خدمات به متقاضيان امداد خودرو پيش‌بيني شده است.
طلا دامنه فعاليت‌هاي امداد خودرو را استانهاي اصفهان با پوشش چهارمحال و بختياري و يزد، اهواز با پوشش خوزستان و ايلام، تبريز با پوشش آذربايجان شرقي، غربي و اردبيل، تهران با پوشش سمنان، قزوين، قم، زنجان و مركزي، رشت با پوشش گيلان، غرب استان مازندران تا نونشهر، ساري با پوشش شرق مازندران از نوشهر تا استان گلستان، شيراز با پوشش استانهاي فارس، كهكيلويه و بوير احمد، بوشهر، هرمزگان، كرمان با پوشش سيستان و بلوچستان، هرمزگان و شهر يافت، مشهد با پوشش خراسان شمالي، رضوي و جنوبي و همدان با پوشش كردستان، كرمانشاه و لرستان ذكر كرد.
وي تعداد اكيپ‌هاي ثابت امداد خودرو را 117 و تعداد اكيپ‌هاي سيار را 577 مورد ذكر كرد و افزود: ساعت كار اكيپ‌هاي سيار 30/7 الي 21 بوده و اكيپ‌هاي ثابت شبانه‌روزي فعاليت خواهند داشت.
طلا تصريح كرد: هزينه اياب و ذهاب اكيپ‌هاي امداد خودرو براي محصولات ايران خودرو مجاني و براي محصولات غير ايران خودرو با 50 درصد تخفيف خواهد بود.
وي همچنين گفت: امداد خودرو ايران با همكاري پليس راه و هلال احمر به قرعه كشي ميان دارندگان خودرو‌هايي كه مرتكب هيج تخلفي نشوند به عنوان دوستداران نظم اجتماعي پرداخته و به هزار و 100 نفر كارتهاي رايگان براي استفاده از ده نوع خدمات را ارايه خواهد كرد.

jamshidjap
17-03-2007, 11:14
شرکت ایران خودرو تا سال 1390 باید 2 تا 3 درصد بازار جهانی خودرو را به خود اختصاص دهد.

به گزارش خبرنگارمهر، مدیرعامل ایران خودرو درجمع خبرنگاران با اشاره به این که سال 85 سال پرچالشی بود، گفت: در سال 86 حجم و خدمات گروه صنعتی ایران خودرو افزایش خواهد یافت.

منوچهرمنطقی به چشم انداز10 ساله ایران خودرو ( از سال 81 تا 90 ) اشاره کرد و افزود: براساس این استراتژی، ایران خودرو در این مدت باید به بزرگترین و موفق ترین شرکت در کلاس جهانی تبدیل شود و همچنین 2 تا 3 درصد سهم جهانی را به خود اختصاص دهد.

وی تصریح کرد: برای پیاده سازی استراتژی ایران خودرو سه خرد استراتژیک ، کیفی و مالی تعریف شد که در زمینه خرد مالی باید بر روی تمام پارامترهای قیمتی کارکنیم تا بتوان محصولی قابل عرضه به بازار ارائه داد.

مدیرعامل ایران خودرو راه اندازی سایت های خارجی برای تولید سمند، طراحی و تولید موتورملی، افتتاح خط تولید تندر90 ، افتتاح سالن مدرن پیش رنگ، افزایش شاخص های کیفی، توسعه صنعت قطعه سازی و کاهش ارزبری را از جمله دستاوردهای این شرکت در سال 85 برشمرد.

وی درخصوص راه اندازی سایت های خارجی ادامه داد: کاهش قیمت و تولید براساس برند ملی از مزیت های راه اندازی سایت های خارجی است.

منطقی با بیان اینکه ظرفیت تولید ایران خودرو تا پایان سال 86 به 120 هزار دستگاه خواهد رسید، تصریح کرد: میزان صادرات این شرکت امسال به 22 هزار دستگاه به ارزش 300 میلیون دلار خواهد رسید.

وی خاطرنشان کرد: میزان صادرات در سال 86 بر روی 100 هزاردستگاه هدف‌گذاری شده است.

مدیرعامل ایران خودروگفت: تا سال 2015 حجم صادرات قطعات خودرو جهان به 2650 میلیارد دلار می رسد که ما باید به یک درصد از این میزان صادرات یعنی 10 میلیارد دلاردست یابیم.

مدیرعامل امداد خودرو ایران نیز در مراسم افتتاح طرح امداد نوروزی سال 86 افزود: طرح نوروزی امداد خودرو از فردا 24 اسفند ماه جاری آغاز و تا پایان 14فروردین ماه سال 86 ادامه خواهد داشت.

Farshadd
17-03-2007, 12:33
به به اقا حمید و جمشید هم اومدن تاپیک جون گرفت اما جای سهیل خالیه.
اقا حمید اون عکسای ماشیناتون رو تقریبا تو چه ماهی گذاشتی من بگردم گیر بیارم.

Hpower_sl3
17-03-2007, 14:57
سلام به همه

این جمشید انگار دوباره جاسوسش زنده شد!!!!

فرشاد جان کدوم ماشین رو میگی؟

Nomber1
17-03-2007, 19:23
سلام به همه ی برو بکس.

اقایون دلم براتون تنگ شده برا همتون ( خدایی راست میگم)

از حمید و .. تا فرشاد و سایر دوستان که به یادمون هستند
اقایون اینجا سرعت اینترنت چون خیلی ÷ایینه اعصاب ادم بهم میریزه برا یه پست دادن

دوستان من از امشب باهاتونم .

یه خبر دارم . اگه خدا بخواد از چند وقت دیگه داریم با حمیدشون یه کاری میکنیم . امید وارم جواب بده و اینکه میخوام از چند روز به بعد شمار و در جریان جدید ترین تغییرات مقررات رانندگی قرار بدم و اینکه به سوال همه در مورد مقررات راهنمایی وایین نامه جواب داده میشه .

اخه یکی رو گیر اوردیم خیلی باحاله.قبول کرده کسی سوالی داشت جواب بده .
طرف رییس راهنمایی استان گلستانه .

حمید میشناسش

اگه سوال بود بفرمایید

شب خوش

یا علی

soheil_104
17-03-2007, 20:43
با سلام خدمت دوستان عزیز

متین جان دمت گرم با بت اطلاعات کاملی که دادی خیلی به دردم خورد.

سال نو هم به همه دوستان تبریک میگم امید وارم که سال خوبی داشته باشید

ما که رفتیم تا 15 فروردین

شب همگی به خیر

Hpower_sl3
17-03-2007, 23:39
HPOWER Tunning Club

سلام.هدف از ایجاد این تاپیک یا به عبارتی کلوب تیونینگ "اچ پاور"

تیونینگ کردن آن لاین انواع خودروها هست.

شما بطور آن لاین در این تاپیک سفارش میدید و گروه HPOWER به تیون کردن خودروی شما میپردازد.

تمامی موارد مصرفی.قطعات به کار رفته در اتومبیل شما در این تاپیک قابل مشاهده میباشد

در این قسمت شما سریعتر و بهتر قادر به مشاهده تیون شدن خودرویتان خواهید بود.

تمامی موارد مصرفی از خارج کشور توسط شرکت تیونینگ منصوری و با همکاری پست DHL وارد میشوند

شما میتوانید در این قسمت سفارش دهید و زودتر شاهد قدرتمند شدن خودرویتان شوید

HPOWER Tuning Club با همکاری:
Mansouri German Tune Team&Arb Exclusive Nation Team&Iran BMW(Nouriany)

|

Hpower_sl3
17-03-2007, 23:44
سهیل جان خسته نباشی

راستش من با کار موافقم

Actros
18-03-2007, 02:43
405 دارها کمک کنند
باد لاستیک 405 رو شما چند میزنین
31
32
30
چند؟
یکی به من بگه بنزین آخرش چی شد؟

Hpower_sl3
18-03-2007, 14:34
اکترس جان وضعیت لاستیک و باد اون به شرایطی مانند نوع و جنس لاستیک وضعیت اب و هوا و جاده شهرت بستگی داره

در مورد بنزین با کارت هوشمند جیره بندی روزی 5لیتر به قیمت 100 تومن تصویب شد

قیمت ازاد اون بنا به قیمتی که وارد میکنن حساب میشه که بین 300 تا 600 تومن محسوب میشد

اما مجلس 400 تومن رو با حدود 50 سنت تصویب کرد که از اول خرداد 86 شروع میشه

اما یه سری ابهاماتی هم هست:

که اگر بنزین به قیمت دلار حساب میشه چرا به فرض 405 به قیمت ایرانه در حالی که باید 5000 هزار یورو باشه

و....

اینا سر مجلس رو شلوغ کرده اما قیمت بنزین تصویب شده

ما هم بدبختبم

405 که 100 کیلومتر 11.5 لیتر میسوزونه آخه ما چی کار کنیم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Balrog
18-03-2007, 15:12
سلام به همه!
دلم تنگ شده بود براتون! اميدوارم خوش گذشته باشه...

با پرايد 141، تو جاده‌ى مستقيم بين 180 تا 190 تا رفتن جالب نيست؟! :thumbsup:

Farshadd
18-03-2007, 15:50
سلام به همه!
دلم تنگ شده بود براتون! اميدوارم خوش گذشته باشه...

با پرايد 141، تو جاده‌ى مستقيم بين 180 تا 190 تا رفتن جالب نيست؟! :thumbsup:

این عکس مال پراید 141 هس؟
ازکجامعلوم که پرایده ؟
البته شایدم حمید تیون کرده.

Balrog
18-03-2007, 16:05
این عکس مال پراید 141 هس؟
ازکجامعلوم که پرایده ؟
البته شایدم حمید تیون کرده.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] آقا دستت درد نكنه! يعنى دروغ مى‌گم؟!

ماشين خودمونه اونم بدون هيچ دستكارى‌اى. اصلا استايل صفحه كيلومتر داد مى‌زنه مال پرايده!

اگه حميد تيونش كرده بود معلوم بود! مى‌دونى از كجا؟ چون اون موقع عدد آخر صفحه كيلومتر 280 بود، نه 180! :happy:

Hpower_sl3
18-03-2007, 20:25
بابا چرا هرچی خلاف میکنه میندازید تقصیز من به پیغمبر من غلط بکنم دیگخ تیون کنم!!!!!

شوخی کردم.علی جان شب عیدی بیخیال شو کار دست خودتون ندید

1ماه پیش2 تا از بچه های تاپیک مردن ما رو نگران نکنید

Hpower_sl3
18-03-2007, 20:29
سلام به همه

راستش رو بگم این هفته باز هم برنامه 4شنبه سوری ردیفه اما این بار برنامه سره ماشین و کل دست فرمونه

اگر افرادی که میان همینجا موافقت خودشون رو اعلام کنن من آدرس رو میدم

دریفت+درگ با لامبورگینی گالاردو 10 سیلندر خورجینی

3شنبه 29 اسفند 1385

حمید بابایی----

درگ با لامبورگینی مرچیه لگو قرمز

3شنبه 29 اسفند 1385

علیرضا بختیاری---

در ضمن مدیر برنامه هم خبرای خوبی برای محل جدید تیونینگ ما داره که خودش میاد بهتون توضیح میده

موفق باشید

Hpower_sl3
18-03-2007, 20:30
بهزاد جان که ماشینت رو پلیس نامحسوس خوابوند محل پارکینگ رو بگو تا ماشینت رو در بیارم بری حال کنی

Balrog
18-03-2007, 20:31
بابا چرا هرچی خلاف میکنه میندازید تقصیز من به پیغمبر من غلط بکنم دیگخ تیون کنم!!!!!

شوخی کردم.علی جان شب عیدی بیخیال شو کار دست خودتون ندید

1ماه پیش2 تا از بچه های تاپیک مردن ما رو نگران نکنید
:18: حميد جون، كدوم دو تا از بچه‌ها؟!

jazire_eshgh21
18-03-2007, 20:34
hamid jan hasti be idim javab bede lkaret daram

Hpower_sl3
18-03-2007, 20:38
علی رزاقی+بهنام

به اسم دیجی ایفل

Balrog
18-03-2007, 20:52
آقا مى‌شه جزئيات حادثه رو براى ما هم بگى؟

Farshadd
18-03-2007, 23:00
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] آقا دستت درد نكنه! يعنى دروغ مى‌گم؟!

ماشين خودمونه اونم بدون هيچ دستكارى‌اى. اصلا استايل صفحه كيلومتر داد مى‌زنه مال پرايده!

اگه حميد تيونش كرده بود معلوم بود! مى‌دونى از كجا؟ چون اون موقع عدد آخر صفحه كيلومتر 280 بود، نه 180! :happy:
من غلت بکنم بگم شما دروغ میگید :41: . گفتم احتمالا از یه سایت گرفته باشی.ولی جدی خیلی تعجب کردم که با پراید این سرعت رو رفتی:18: . واقعا افرین.:11:

Actros
18-03-2007, 23:02
اکترس جان وضعیت لاستیک و باد اون به شرایطی مانند نوع و جنس لاستیک وضعیت اب و هوا و جاده شهرت بستگی داره1

ما تو کرمانشاه زندگی میکنیم
آب هوا معتدل و لی تابستن گرم
حالا معمولا چند خوبه 32 کافیه؟

واقعا بیچیاره شدیم با این وضع بنزین:41: :41: :18: :2:

Hpower_sl3
19-03-2007, 00:08
آقا مى‌شه جزئيات حادثه رو براى ما هم بگى؟

راستش اینا با یه 206+پرشیا باهم کل میندازن 200 تا رو پر کنن تو همت

که یه سمندیه هم جو گیر میشه با اینا کل میندازه

سمندیه تو 150 تا نمیتونه کنترل کنه میزنه به گارهر 3تاشون با 180 تا چپ میکنن

این 2تا بیچاره ها میمیرن سمندیه سالم میمونه

Hpower_sl3
19-03-2007, 00:10
اکترس جان 32 خوبه

Nomber1
19-03-2007, 00:47
دوستان شب خوش

اقایون بابت قرار روز 4شنبه سوری :

حمید دمت گرم دیگه قرار چی بود ؟؟؟؟؟
بابا بدون ما میخوای حال کنی دیگه اره ؟؟؟؟
دمه شما گرم / بابا ایول اما این بی انصافیه ها !!!!

شوخی بود / امید وارم که بختون خوش بگذره

شب خوش /

یا علی

Nomber1
19-03-2007, 00:49
اقا من دارم به گوشیت زنگ میزنم میگه مقدور نمیباشد .

برات پی ام میدم .

Nomber1
19-03-2007, 01:03
دوستان یه ÷یشنهاد/!!!!!!!!!!!!!!!

اقا بنزین که داره گرون میشه میگم جای بنزین اگه الکل بریزیم سنگین تریما !!!!

هم شتاب بیشتری میگیریم هم اینکه از بنزین ازاد مناسب تره !!!!!

روش حتما فکر کنین

داریوش جان هم که تشریف اوردن الان انلاینه

حمییییییییییییییییییییییی ییید الان بوق خوردی کسی جواب نداد !!!

دوستان شب خوش

یا علی

Balrog
19-03-2007, 01:37
بحث سوخت شد! اين روزا تو خيلى از كشورا برنامه اينه كه اتانول رو جايگزين كنن. مثلا تو برزيل، اين كار تو مقياس وسيع داره انجام مى‌شه... تو مجله ماشين نوشته بود كه انرژى يه ليتر اتانول از يه ليتر بنزين بيشتره! جالبه.

اما، استفاده از الكل چه اثرى روى موتور و ساير قطعات داره؟، مزايا و معايب كار چيه؟، و سؤالات ديگه...

بياين روش بحث كنيم بچه‌ها و به نتيجه برسيم. چون واقعا نيازه.

jamshidjap
19-03-2007, 11:19
سلام به همه
حميد جان ما که مثل هميشه پايه اين برنامه ها هستيم ماکه ميايم . ايول چي جوري ماشينارو گرفتي؟

سهيل جانم مثل اينکه حضور نداره خيلي دوست داشتم که سهيل هم بود.

حميد الان ميخام بهت پي ام بدم ولي پيامم ارسال نميشه!!

jamshidjap
19-03-2007, 11:25
ديدي حميد چي شد نميدونم چرا 4 تا پيام خصوصي برات ارسال شده !!!!!! فکر کنم سرور ايراد داشت.

jamshidjap
19-03-2007, 11:41
با اجازه لامبو بازها ما آواتار خودمونو عوض کرديم

jamshidjap
19-03-2007, 11:43
مدل جديد وانت تويوتا كه بسيار بزرگ و طراحي آن كاملا آمريكايي است، معرفي شد.

شركت تويوتا مدل جديد خود با نام تندارا را معرفي كرده است كه تا حدود زيادي شبيه خودروهاي وانت بزرگ شركت‌هاي فورد و جنرال موتورز است كه در بازار آمريكاي شمالي تقاضاي زيادي دارند، اما با افزايش مصرف سوخت تا حدي از تقاضا براي آن‌ها كاسته شده است.

اين خودرو جديد تويوتا از موتور شش ليتري بهره مي‌برد كه با آرايش هشت سيلندر خورجيني 350 اسب بخار قدرت دارد و با استفاده از گيربكس شش سرعته اتوماتيك نيرويش به چرخ‌ها منتقل مي‌شود. البته در آن از موتور شش سيلندر 4 ليتري و هشت سيلندر 4.7 ليتري نيز استفاده شده است.

شركت تويوتا با ارائه اين محصول سعي دارد بازاري كه تا پيش از اين در اختيار جنرال‌موتورز و فورد بوده را به‌دست آورد و اين در حالي است كه تويوتا به وسيله فروش مدل‌هاي لكسوس و كمري هم اكنون بزرگترين فروشنده خودروهاي خارجي در ايالات متحده است

jamshidjap
19-03-2007, 11:50
اين خودرو گران قيمت كه بهايي بيش از 250 ميليون دلار دارد!!!!!!!، با موتور 12 سيلندر 500 اسب بخار قدرت توليد مي‌كند.

اين شركت انگليسي كه تحت مالكيت فورد است، هچنان بر طراحي دهه اخير خود پايبند بوده و تنها تغييرات اندكي در بدنه مدل جديدش ايجاد كرده است.

گفتني است، اين خودرو از يك موتور 8 سيلندر خورجيني نيز بهره مي برد كه 380 اسب بخار قدرت دارد.

مدل جديد استون مارتين كه يك خودرو دو در است، داراي سقف متحرك و بدنه آن نيز عضلاني است. اين خودرو تا حد زيادي خوابيده شده تا قدرت مانورپذيري زيادي داشته باشد و جلوي آن نيز نوك تيز است كه قابليت ايروديناميك آن را افزايش مي‌دهد.

با ورود اين مدل جديد، شركت جگوار و مدل جديد آن به رقابت كشانده شده كه اين كه براي كمپاني فورد كه مالك هر دو كارخانه است شايد چندان خوشايند نباشد.

jamshidjap
19-03-2007, 11:52
موفقيت مدل Z4 بي.ام.و اين شركت را بر آن داشته تا دراين كلاس حضور جدي‌تري داشته باشد و حضور مدل جدي بي.ام.و Z9 در اين راستاست.
و خودرو همچنان دو نفره و كوپه است و بيشتر طول آن را نيز كاپوت در بر گرفته است. موتور 12 سيلندر خورجيني 12 سيلندري اين خودرو 605 اسب بخار قدرت توليد مي‌كند.

اين خودرو سوپر اسپرت كه در آمريكاي شمالي توليد مي‌شود، تيراژ سالانه 15 هزار دستگاهي دارد و قيمتش نيز بيش از 100 هزار دلار خواهد بود

jamshidjap
19-03-2007, 11:54
مدل جديد بنتلي با قيمتي بيش از 300 هزار دلار وارد بازار مي‌شود

مدل جديد بنتلي كه سازنده خودروهاي لوكس است، داراي موتور 6.7 ليتري هشت سيلندر خورجيني است كه 530اسب بخار قدرت توليد مي‌كند.

اين خودرو كه هنوز طراحي سنتي انگليسي بنتلي و قديمي بودن و اشرافي بودن در آن رعايت شده، داراي بدنه كشيده و عضلاني بوده و تايرهاي 20 اينچي دارد و از يك جلو پنچره كشيده بهره مي‌برد و با وجود اين‌كه خنك‌كاري موتور را افزايش مي دهد ولي سبب كاهش ايرودينامك خودرو مي شود و به نظر مي رسد همچنان به دليل نحوه طراحي، بيشتر مشتريان آن در بريتانيا باشند.

اين خودرو كه قرار است سال 2008 وارد بازار شود 329 هزار دلار قيمت دارد.

گفتني است، بنتلي كه 100سال قدمت دارد، يك شركت انگليسي است كه پس از افول صنعت خودرو انگلستان و فروش شركت‌هاي خودروساز اين كشور به ديگر كشورها مالك اروپايي فولكس واگن آلمان شده اتس

jamshidjap
19-03-2007, 11:56
مدل جديد بي.ام.و سري 3 داراي طراحي بدنه جديد و عضلاني است و طراحي چراغ‌هاي آن نيز تا حدودي تغيير كرده است. بدنه خودرو كشيده شده و خودرو تبديل به يك خودرو جوان پسند شده است. از طرفي روي بدنه كناري خودرو نيز مجاري براي خنك‌كاري لنت‌هاي ترمز تعبيه شده است.

اين محصول جديد داراي موتور 8هشت سيلندر است و خودرو كوپه دو نفره جديد بي.ام.و محسوب مي‌شود و داراي چندين حالت رانندگي از جمله رانندگي به صورت اسپرت و يا اقتصادي است كه بنابه سليقه راننده انتخاب مي‌شود. در حالت اقتصادي سيستم فنربندي خودرو بر اساس رانندگي معمولي تعيين مي‌شود و پاشش سوخت نيز بر اساس معيارهاي كاهش مصرف است؛ اما در حالت رانندگي ورزشي اين خودرو به گونه‌اي فنرهايش سختي مي‌يابند كه رانندگي حالت ورزشي داشته و هندلينگ خودرو افزايش يابد؛ از طرفي پاشش سوخت نيز براي افزايش قدرت افزايش مي‌يابد.

گفتني است، محصول جديد بي.ام.و سري سه با توجه به ورود مدل جديد كلاس C بنز و در رقابت با آن احتمالا به زودي وارد بازار مي‌شود

jamshidjap
19-03-2007, 11:59
شركت خودروسازی Bmw كه حائز عنوان بزرگ‌ترین تولیدكننده خودروهای مجلل در جهان است از سال ۲۰۰۹ میلادی محصولات خود را با قوای محركه دیزلی در ایالات متحده عرضه می‌كند.

شركت خودروسازی Bmw كه حائز عنوان بزرگ‌ترین تولیدكننده خودروهای مجلل در جهان است از سال ۲۰۰۹ میلادی محصولات خود را با قوای محركه دیزلی در ایالات متحده عرضه می‌كند.
رابرت ریشوفر، مدیرعامل Bmw اخیرا در حاشیه برگزاری نمایشگاه خودرو ژنو اعلام كرد ۱۴۰درصد محصولاتی كه Bmw سال گذشته میلادی عرضه كرد قوای محركه دیزلی داشتند و این شركت خود را برای فروش محصولات دیزلی در آمریكای شمالی از سال ۲۰۰۹ میلادی اماده می‌كند.خودروهای دیزلی در ایالات متحده هواداران زیادی دارند اما به دلیل قوانین زیست‌محیطی سرسختانه در این كشور اكثر خودروسازهای بزرگ خارج از آمریكا تاكنون موفق به حضور در این بخش از بازار ایالات متحده نشده‌اند.

jamshidjap
19-03-2007, 12:00
شركت خودروسازی فوردموتور كه با توجه به زیان سنگین سال گذشته خود مترصد تولید محصولات جدید با هدف جلوگیری از كاهش تولید خود است با كمك شركت مزدا و روی پلت‌فرم یكی از محصولات مزدا خودرویی كوچك تولید می‌كند.
لوئیس بوث، مدیرعامل فورد اروپا اعلام كرد این ساب كامپكت كه با همكاری طراحی شركت مزادا آماده تولید خواهد شد برای عرضه در بازارهای اروپا روی خط تولید قرار می‌گیرد.
علاوه بر این نمونه ارتقایافته‌ای از آن برای عرضه در بازار اروپا و ایالات متحده تولید می‌شود كه احتمالا از سال ۲۰۰۸ میلادی روزانه بازار می‌شود.
فورد با هدف فاصله گرفتن از استراتژی سنتی خود كه به تولید محصولات پرمصرف و بزرگ استوار است به دنبال تولید خودروهای كوچك در سال‌های آتی است

jamshidjap
19-03-2007, 12:01
محققان آمريكايي موفق به طراحي يك روش ساده و كم هزينه براي -------- سوخت ديزلي شده‌اند كه به اين ترتيب مانع از استفاده از سوخت گران قيمت پرهزينه و ناپايدار در ارتش مي‌شود.

ارتش آمريكا بزرگترين مصرف كننده سوخت در جهان است اما ناپايداري در سوخت ذخيره شده مشكل اصلي براي مقامات دفاعي اين كشور است.

در حالي كه سوخت‌هاي شهري طي چند روز يا چند هفته از توليد مصرف مي شوند اما سوخت‌هاي نظامي معمولا مدت‌هاي طولاني ذخيره مي شوند.

تركيب سوخت‌ها با ويژگي‌هاي شيميايي مختلف موجب ناپايداري و تشكيل ناخالصي‌ها در سوخت مي‌شود كه به موتورها آسيب مي‌رساند. با اين روش جديد محققان مي‌توانند سوخت ديزل را با هزينه پايين و به روشي ساده ----- كنند.

jamshidjap
19-03-2007, 12:04
اين خبر فکر کنم تکراري باشه ولي واقعا ارزش تکرارو داره

شركت بنز مدل جديد Slr را معرفي كرد كه بيش از 600 اسب بخار قدرت دارد و بيش از 70 درصد طول خودرو را كاپوت آن تشكيل داده است.
اين مدل جديد كه سال جاري وارد بازار شده است 480 هزار يورو قيمت دارد و موتور هشت سيلندر خورجيني 5 ليتري آن 600 اسب بخار قدرت توليد مي‌كند كه مي‌تواند خودرو را در مدت 3.6 ثانيه از حالت سكوت به سرعت 100 كيلومتر بر ساعت برساند.

اين خودرو كه از يك جعبه دنده 5 سرعته بهره مي‌برد، در طول مدت 28 ثانيه به سرعت 300 كيلومتر بر ساعت مي‌رسد.

موتور اين خودرو كه جزو موتورهاي پر دور محسوب مي‌شود، در دور 6500 دور عملكرد بهينه دارد. بدنه اين خودرو تا حدودي تغيير شكل داده شده و داخل آن نيز به صورت كاملا اسپرت طراحي شده است.

خودرو دو نفره جديد بنز داراي مجاري در بدنه براي خنك كاري لنت‌هاي ترمز است و درهاي آن نيز به سمت بالا باز مي‌شود

jamshidjap
19-03-2007, 12:05
زیرمجموعه شركت خودروسازی جنرال موتور در هند از رشد ۸۱درصدی فروش خود در این كشور طی ماه فوریه سال‌جاری میلادی در قیاس با مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

زیرمجموعه شركت خودروسازی جنرال موتور در هند از رشد ۸۱درصدی فروش خود در این كشور طی ماه فوریه سال‌جاری میلادی در قیاس با مدت مشابه سال گذشته خبر داد.
در حال حاضر محصولات جنرال‌موتورز هند در تاسیسات این شركت در ایالت گجرات تولید شده و روانه بازار داخلی می‌شود. اگرچه تولید در این واحد در ماه فوریه از ۲۵ هزار دستگاه فراتر نرفت اما به گفته پی. بلندرای، مدیرعامل جنرال‌موتورز، عضو توسعه این واحد در دستور این شركت قرار گرفته و عملیات اجرایی طرح توسعه شروع شده است.با پایان این طرح ظرفیت تولید واحدگجرات به ۸۵هزار دستگاه در سال افزایش پیدا می‌كند. علاوه بر این احداث یك واحد تولیدی دیگر با ظرفیت ۱۴۰هزار دستگاه خودرو نیز در دستور كار جنرال موتورز هند قرار دارد.

jamshidjap
19-03-2007, 12:06
احمد بداوی، نخست وزیر مالزی روز گذشته با اعلام به نتیجه نرسیدن مذاكرات پروتون و شركت پژو سیتروئن فرانسه برای واگذاری بخشی از سهام پروتون به طرف فرانسوی از ادامه مذاكرات با فولكس واگن پرده برداشت.

احمد بداوی، نخست وزیر مالزی روز گذشته با اعلام به نتیجه نرسیدن مذاكرات پروتون و شركت پژو سیتروئن فرانسه برای واگذاری بخشی از سهام پروتون به طرف فرانسوی از ادامه مذاكرات با فولكس واگن پرده برداشت.
پروتون كه با مشكلات مالی و كاهش مداوم فروش روبه‌رو است از مدت‌ها قبل مذاكراتی را با خودروسازهای بزرگ جهان برای مشاركت در تولید آغاز كرده بود كه البته این مذاكرات تاكنون نتیجه‌ای در بر نداشته است.
دولت مالزی كه مالك ۵۹درصد سهام پروتون است از مدت‌ها قبل آمادگی خود را برای واگذاری سهام‌اش در این شركت به خریداران بالقوه اعلام كرده بود. گفته می‌شود شركت آمریكایی جنرال موتورز هم از جمله طرف‌های مذاكره پروتون است.
جنرال موتورز تاكنون این خبر را تایید نكرده است.

jamshidjap
19-03-2007, 12:10
حميد جان منتظرت هستم

کم کم بايد پيشاپيش فرا رسيدن سال نو را تبريک بگم .

يک گام به جلو

همگي موفق باشيد

jazire_eshgh21
19-03-2007, 13:16
سلام کجایی حمید تلفون جواب نمیدی قرار نبود بزنگی برام

Hpower_sl3
19-03-2007, 13:21
سلام به همه

آرش تو شرکت بودم

شرمنده باید 20 تومن داشته باشی تا کمری برات جور کنم

در مورد 4شنبه باید حداقل 6نفر باشیم تا کل بندازیم منم بیارم

موفق باشید

jazire_eshgh21
19-03-2007, 13:27
سلام

EVEN WHEN HE ISN'T DRIVING,DARRELL'S TRUCK MOVES FAST

تندرا در لغت به دشت‌ هاي‌ بي‌ درخت‌ پوشيده‌ از گلسنگ‌ نواحي‌ قطبي‌ ميگن

تويوتا تندرا در 4 مدل پايه ارائه ميشه كه كمترين قيمتش از $16,155 واسه مدل 4x2 V6 Regular Cab 6-speed manual شروع ميشه و تا $33,575 واسه مدل 4x4 V8 Double Cab Limited 5-speed automaticادامه پيدا ميكنه

قبل از اينكه بريم سراغ مشخصات فني دو تا نكته رو بگم :

اول اينكه تويوتا تندرا به عنوان Best Overall Truck Value Of The Yaer 2006 انتخاب شده
و دوم اينكه از طرف IIHS براي Safty برگزيده شده

حالا مشخصات فني:

از نظر فني تندرا به سه قسمت عمده تقسيم ميشه
اول 4x2 ها كه ميشه اين مدل ها:

Regular Cab Base V6 & V8 4x2 و Access Cab SR5 V6&V8 و StepSide V8 4x2 و Access Cab Limited V8 و StepSide V8 4x2 :

موتور 4 ليتري DOHC به همراه 24 سوپاپ EFI و 6 سيلندر VVT-i با حداكثر قدرت 236 اسب بخار در 5200 دور در دقيقه به صورت استاندارد براي مدل هاي Regular Cab و Access Cab SR5

موتور 4.7 ليتري DOHC به همراه 32 سوپاپ EFI و 8 سيلندر VVT-i با حداكثر قدرت 271 اسب بخار در 5400 دور در دقيقه به صورت استاندارد براي مدل هاي Access Cab Limited و StepSide

سيستم انتقال قدرت 6 سرعته دستي براي مدل هاي Regular Cab و Access Cab SR5 و 5 سرعته ي الكترونيكي براي مدل هاي Access Cab Limited و StepSide

اما ساختار بدنه:

كابين از فولاد جوش خورده و چهار چوب بدنه از قاب يك تكه به همراه اعضاي 9 لايه و زير سازي كاملا بسته شده

سيستم تعليق :

فنر پيچشي دو جناقي مستقل به همراه ضربه گير هاي گازي و متعادل كننده براي جلو و فنرهاي صفحه اي به همراه ضربه گير هاي گازي براي عقب

و ترمز ها :
سيستم abs براي 4 چرخ ترمز هاي ديسكي خنك شونده در جلو و ترمز هاي لنتي 4 پيستونه در عقب

بعد مدل هاي Double Cab كه ميشه اين مدل ها :

Double Cab SR5 V8 و Limited V8 4x2 و Double Cab SR5 V8 و Limited V8 4x4 :

موتور 4.7 ليتري DOHC به همراه 32 سوپاپ EFI و 8 سيلندر VVT-i با حداكثر قدرت 271 اسب بخار در 5400 دور در دقيقه به صورت استاندارد براي تمام مدل ها

سيستم انتقال قدرت 5 سرعته ي الكترونيكي براي تمام مدل ها

بقيه ي مشخصات فني مثل مدل قبلي

و دسته ي سوم مدل هاي 4x4 كه ميشه اين مدل ها :

Regular Cab Base V8 4x4 و Access Cab SR5 V8 و StepSide V8 4x4 و Access Cab Limited V8 و StepSide V8 4x4 :

موتور 4.7 ليتري DOHC به همراه 32 سوپاپ EFI و 8 سيلندر VVT-i با حداكثر قدرت 271 اسب بخار در 5400 دور در دقيقه به صورت استاندارد براي تمام مدل ها

سيستم انتقال قدرت 5 سرعته ي الكترونيكي براي تمام مدل ها

و بقيه ي مشخصات فني مثل مدلهاي قبلي

و در آخر از حجم باكش براتون بگم كه 120 ليتر گنجايش داره

matin_haeri
19-03-2007, 14:13
جزیره عشق...دستت درد نکنه بابت تاپبک اما اگه منبعش رو هم ذکر می کردی بد نبود.منبعش همون بزرگترین فروم مرتبط با خودرو و تیونینگ هست [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] که باز هم مطلب از اونجا Copy و Paste شده .نویسنده مطلب هم آرشه با آی دی A R A S H
اینم لینک مستقیم مطلب:

jamshidjap
19-03-2007, 18:06
حميد جان بي خيال حد نصاب 6 نفر شو.

هر طور شده برنامه رو رديف کن.

Hpower_sl3
19-03-2007, 18:19
جمشید جان من از دوستام قول گرفتم اگر 6 نفر برای کل انداختن بودیم

اونه 2تا مرچیه لگو بیارن از اونور هم گالاردوی من رو آزاد کنن

واگر نه من بدون سهیل مجاز نیستم

Hpower_sl3
19-03-2007, 18:19
ممنون متین جان

آرش منبع رو هم ذکر کن

Farshadd
19-03-2007, 19:27
راستی اقا حمید شما این شرکتتون (hpower) ماشین شور نمیخواد . یا یه ابدارچی اگه خواست منو خبر کن.:31: :5: :20:

Farshadd
19-03-2007, 19:32
خیلی دوست داشتم باهاتون باشم و کل انداختنتون رو میدیدم . البته فقط میدیدم چون من که رانندگی حرفه ای بلد نیستم . مثلا تو عمرم نه دریفت کشیدم نه دیدم کسی دریفت بکشه . :19: :6: :44: :42: :37: :45:

Farshadd
19-03-2007, 19:36
یه سوال دیگه از حمید جون:شما رانندگی حرفه ای هم اموزش میدید؟اگه بله چقد اسکن میخواد؟
البته اگه باشه تابستون بعد از کنکور میام تا رام بندازی.:10: :11:

jazire_eshgh21
19-03-2007, 23:00

Hpower_sl3
19-03-2007, 23:27
به عکسای نمایشگاه

ارش کاشکی لینک میزاشتی بهتر بود

Hpower_sl3
19-03-2007, 23:30
فرشاد جان در مورد رانندگی

من باب والاسی همه چی رو بهم یاد داد

حالا بیا یه کارش میکنیم

Hpower_sl3
19-03-2007, 23:33
فرشاد جان شما بزرگتر از این حرف هایی

راستش گروه فردا تکمیل میشه

ببین در چه زمینه ای میتونی کمکمون کنی

ما در خدمتیم

Nomber1
20-03-2007, 02:07
اقایون و خانما سلام

بالروگ جان یعنی علی جون

بحث خوبی رو شروع کردم با طنز . خوشم اومد که خیلی نکته سنجی

راستش من زیاد از الکل استفاده کردم.رو کاغذ فکر میکردم که الکل رو بیش از حد خاصی نمیشه استفاده کرد و اگه هم بکنی از عمر مفید کم میکنه ... اما

با داداشم که صحبت کردم گفت :1-در عمل مشکلی برا ماشینم پیش نمیاد و حتی میشه کل باک رو از الکل پر کرد خوب الکل سوخت بسیار مفید تری از بنزینه . شاید به این دلیل که الودگی بسیار کمتری نسبت به بنزین داره و از قدرت احتراق خیلی بیشتری برخورداره .
به نظر من ما که واردکردن بنزین برامون پرهزینست و تکنولوژی تولید بنزین رو نداریم میشه با تولید زیاد و صنعتی الکل یه سوخت مناسب از هر لحاظ نسبت به بنزین برسیم .ولی:

با این رژیم موجود در ایران هرگز همچین چیزی عملی نخواهد شد .

دوستان / :

جمشید تو مثل اینکه این جاسوست رو چند روز گرفته بودن اومد بیرون عقده کرد کلی خبر اورد !!!!دمت گرم بابت اخبارت
اون دوستی که عکسای نمایشگاه رو گذاشته بود تشکر
و سایر دوستان

اقا من از همه زود تر گفتم سال جدید مبارک ها میتونین 10 صفحه قبل رو بخونین !!!

حمید من ماشین رو برا 5 فروردین میارم.بینم میخوای چی کار کنی .!!! میگم مجانیه دیگه !!! پولی که نیست ؟؟!!!!!!

دوستان شب خوش

یا علی

behnam_mobile
20-03-2007, 02:41
سلام به دوستای خوبم.

برای بار چندم هست که خواهش می کنم که عکس ها رو به صورت لینک قرار بدین.(اگه مدیر بودم یه اخطار می

دادم).

در مورد الکل باید بگم رژیمه دیگری هم بود این کارو نمی کرد.بهتره از کشورهای اطراف(نه جهان اول) یاد بگیریم.

الان خیلی جاها موتور های انژکتور گازوئیلی تولید میشه.گازوئیل هم که الان قیمتش رو تصویب کردن لیتری 45 تومان.

فکر کنم یه جورایی بشه توسط Hpower یه موتور انژکتور گازوئیلی وارد کرد.بررسی کرد.بعد از یه مدت بشه رو یه

ماشین نصب کرد من هم توسط رابطه ها سعی می کنم قضیه رو به صدا و سیما بکشونم تا مردم هم یه چیزایی

بفهمند.بعدشم که باید برنامه ریزی برای آینده این پروژه انجام بگیره.

تازه بهتره یه فکری هم بشه تکنولوژی ماشین های هایبیرید از لحاظ تئوری به دستمون برسه.الان که دیگه تویوتا و

هیوندایی و... دارن از این ماشین ها تولین انبوه میکنن.(البته برای امریکا و اروپا).

اینم از نظریات بنده.موفق و مقاوم باشید.

Balrog
20-03-2007, 07:41
بهنام جون، همون راه حل الكلى براى ما صرفش بيشتره! :happy:

Balrog
20-03-2007, 08:25
اينم يه كليپ جالب براى انبساط خاطر دوستان!

brothers000
20-03-2007, 09:32
این عکس یکی مونده به آخری جزیره عشق خیلی برام آشناست نمیدونم کجا دیدمش...

Nomber1
20-03-2007, 13:20
ادامهی بحث سوخت ها :::

داریوش جان سلام .

ببین عزیزم این موضوع که چی استفاده کنیم به نظر من به دو چیز بستگی داره / یکی سبک رانندگی ادمه و دیگری لطف پول شمردن طرف .

راه دور نرو . سوخت الکل هیچ وقت برای یک رانندگی استاندارد مناسب و مقرون به صرفه نیست .
شما اگه دنبال رانندگی استاندارد هستی هیچ وقت دنبال موتور های گازوییل سوز نباش.
یه راه بهتر با هزینه ی مناسب تر هست !!!

برو ماشینت رو گاز سوز کن . این کار چه از بعد اقتصادی چه نیازی که ادم از یه رانندگی استاندارد داره رو براورده میکنه .

در مورد اتومبیل های هیبریدی !!!! داداش بچه های ایران خودرو طراحی کردن !!! قراره از سال دیگه وارد بازار شه!!!!

خوب من به شخصه اگه بخوان بنزین رو سهمیه بندی کنن برا هفته برنامه ریزی میکنم که 4 یا 5 روز از گاز استفاده کنم و اون دو روز دیگه رو با سوخت های دستی ای که حمید صحبتش رو کرده بود ماشین رو تغذیه کنم . اینجوری در مدت زمان زیاد از پرفورمنس ماشین کم نمیشه .

راستی جمشید جان :
در مورد اون خودروی استون مارتین !! اقا فکر نمیکنی اون عدد 250 میلیون دلار رو اشتباه نوشتی !!!!

اخه تا جایی که میدونم طرف اگه یک کم بزاره روش میتونه یه هواپیمای جت بخره تو گاراژش نگه داره !!! 250 میلیون دلار یعنی اون ماشین یه چی در حدود 620 برابر یک مرسدس ویژن اس ال ار قیمت داره .

فکر کنم یک کم اشتباه شده ( البته یک کم خیلیییییییییییییییییییییی ییییییییییی زیاد !!!)

یا علی

jamshidjap
20-03-2007, 15:53
سهيل جان منم خودم تعجب کردم که قيمتش اينقدر بالا هستش به هر حال من به نوعي منتقل کننده خبر هستم و بايد عين آن خبر را منعکس کنم هر چند اگه اشتباه کرده باشند شايدم 25 ميليون بوده . نه؟

مرسي از توجهت

jamshidjap
20-03-2007, 15:54
حميد جان قرار ملاقات چي شد؟

Hpower_sl3
20-03-2007, 16:00
سلام به برو بچزززززززززززززززززززز

راستش در مورد سوخت سهیل جان راه شما رو من بیشتر قبول دارم اگر بتونیم به عنوان مکمل عرضه کنیم

رو همکاری شرکت من حساب کن

در مورد موتور بخواید میتونم وارد کنم

جمشید جان بهت اس ام اس دادم

قرار ردیف شد همه رو خبر میکنم

عید همگی هم مبارک

Farshadd
20-03-2007, 18:16
فرشاد جان شما بزرگتر از این حرف هایی

راستش گروه فردا تکمیل میشه

ببین در چه زمینه ای میتونی کمکمون کنی

ما در خدمتیم
جدی میگی؟ اقا من کوچیک شمام:46: :11: :40: اگه جور شد باهات تماس میگیرم . راستی مایه تیله چی؟
البته حیف که مثلا باید واسه کنکور بخونم(اره ماشا.. اصلا اینترنت که نمیام).

Farshadd
20-03-2007, 19:37
در مورد الکل پیشنهاد میکنم خالص نباشه چون من به یه پیکان بی ظرفیت دادم مست مست شد.اما بعدش بهش ابجو دادم بهتر شد.:31: شوخی
همتون رو از ته دل دوست دارم:40:

Farshadd
20-03-2007, 19:47
سال نو مبارک.

jamshidjap
20-03-2007, 21:50
بچه ها

بازم سال نو رو تبريک ميگم

اميدوارم سالي پراز برکت و شادي داشته باشيد.

Balrog
20-03-2007, 22:57
بچه‌‌ها سال نو مبارك! اميدوارم براى همه سالى خالى از خطر باشه!

Hpower_sl3
21-03-2007, 00:04
سلام به همه بروبچه ها

فرشاد جان شما بیای عضو گروه شی که ازت چیزی نمیگیریم

بچه ها همگی سال خوبی داشته باشید

حتی شما مهمان عزیز

همگی خدا نگهدار

Hpower_sl3
21-03-2007, 00:08
در مورد تماسی که 2تا خانم 18 یا 19 ساله باهام داشتن در مورد "دریفت با 6500 سی سی "

راستش بگم شما ها(2 تا خانم و ..) خیلی کوچکتر از این حرف ها هستین که بخواین مارو سر کار بزارین

اگر شمابتونید با 6500 سی سی 0-320 تا رو پر کنید بدون اینکه به کسی بزنید من گالاردو رو به نامتون میزنم

شما به درد همون ظرف شستن میخورید!!!

شب همگی بخیر

Balrog
21-03-2007, 00:22
در مورد تماسی که 2تا خانم 18 یا 19 ساله باهام داشتن در مورد "دریفت با 6500 سی سی "

راستش بگم شما ها(2 تا خانم و ..) خیلی کوچکتر از این حرف ها هستین که بخواین مارو سر کار بزارین

اگر شمابتونید با 6500 سی سی 0-320 تا رو پر کنید بدون اینکه به کسی بزنید من گالاردو رو به نامتون میزنم

شب همگی بخیر
:laughing: :happy:

jamshidjap
21-03-2007, 00:26
حميد جان بي خيال اصلا بهش فکر نکن

ايشالا تو فرصت بعدي.....

ايشالا سال خوبي داشته باشي

يک گام به جلو

همگي موفق باشيد

Hpower_sl3
21-03-2007, 00:46
من قربان همه دوستان بشم

عیبی نداره

دور شهر آفتاب...3 سال دیکه... گراندپری تهران...

خودم قراره با فراری 405 تا رو پر کنم

Actros
21-03-2007, 02:59

شب همگی بخیر

شدیدا تایید میشه.
سال نو همگی مبارک
37 دقیقه دیگه عید.

Nomber1
21-03-2007, 03:04
خوب ... نوبتی هم باشه نوبت کوچک ترین عضو این تاپیک یعنی من ه .

بچه ها الان یه 20 دقیقه تا سال تحویل مونده . همتون رو میبوسم و برا همتون ارزوی سال بسیار خوش و توام با موفقیت زیاد از خدا میخوام .

خوب حمید / ببین من بهت چی گفتم !! اولا دختر جماعت از نظر من رد شدست .دومآ کسی که کننده ی کاری باشه نمیاد از تلفن کارتی زنگ بزنه که !!

بیخیال . بالا خره هر کی همه رقم خواست هر نوع کل کلی کنه دیگه .... خوب بیخیال.

جمشید جان شما همین که زحمت زیاد میکشی و این مطالب رو جمع میکنی کافیه و خوب من میدونم این مجله ها بیشتر به فکر فروش و جیبشون هستند تا اینکه اطلاعات درست در اختیار مخاطب قرار بدن ...به نظر من 25 میلیون هم به کنار 2و نیم میلیون دلار هم به کنار از یه کمپانی مثل استون خیلی غیر طبیعیه که بخواد یه ماشینی بزنه که بالای 1 میلیون دلار باشه . ...میدونی که اصلا منطقی نیست ...

دوستان همگی شب خوش .

سال نو مبارک

سهیل حسینی

یا علی

Nomber1
21-03-2007, 03:11
خیلی راحت میتونم حدس بزنم که جریان اون 2 نفر چی بوده . ولی خوب فقط اون 2 نفر و سایر دوستانشون بدونن این کارا درست نیست .

سال داره عوض میشه ..امیدوارم که ظرف ادراک همه ی این گونه افراد چه پسر چه دختر بیشتر شه .

end speed
21-03-2007, 03:57
سلام و سال نو همه مبارک
بازم دیر رسیدم ( برای قرار دیشب )
حمید جان یه عکس با ماشینات بنداز تا بتونیم پیش رفقا پزشو بدیم بگیم رفیقمون باکلاسه.

Farshadd
21-03-2007, 12:45
با این پستا که میدید هر روز بیشتر از دیروز دوستون دارم.
بازم سال نو مبارک.هر سالتان بهتر از پارسال.امیدوارم همه بچه ها ترقی چشم گیری تو هر زمینه ای که علاقه دارن داشته باشن.
راستی اقا حمید جون ثبت نام تو گروه چه شرایطی داره.
واقعا دوستون دارم

Hpower_sl3
21-03-2007, 19:48
سلام به دوستان گل خودم

راستش دیشب بیدار بودم بعد از سال تحویل اما دیگه باتریم تموم شد و نتونستم سری بهتون بزنم

راستش از همه ممنونم که این تاپیک رو سرپا نگه داشتن

سهیل جان چی کار کنیم دیگه هرکی میاد شاخ میشه

فرشاد جان شما برای عضو شدن یا باید بتونی در کار فنی.گرافیکی و یا رانندگی حرفه ای به ما کمک کنی

در مورد قسمت فنی نه اینکه به فرض بخوای پایین بودن دور فن 405 رو تعمییر کنیا!!!!

در مورد قسمت گرافیکی طراحی لگو های ساید به طور ماهرانه

در مورد رانندگی حرفه ای هم که دیگه خودت اینکاره ای

شب همگی بخیر

Hpower_sl3
21-03-2007, 19:55
دوستان راستش میخوام یه خبر خوشحال کننده ای رو بهمتون بدم اما متاسفانه به خاطر بوجود اومدن مشکلی چند روز پیش برای من

من رو نتونست زیاد خوشحال کنه

دیروز که تا ساعت 11 بیرون بودم وقتی اومدم خونه Dhl یه دعوتنامه برام اورده بود

شرحش:

شرکت فراری قراره از 17 اوریل تا 7 می در رم تمامی مالکان خودروی خودش رو دعوت کنه تا چند نمونه از خودرویی

که تا به حال در معرض عمومی قرار نگرفته اند رو به نمایش بگذاره

نمیدونم مثل 2سال پیش چیزی میده یا نه اما من+2نفر دیگه دعوت هستیم

من+ مدیر برنامه حتمی شدیم از شماها هر کی که مشکل سربازی نداره اگر میخواد بگه تا تو برنامه بزارمش

"گالریا فراری"

در مورد این خط کاریم روز های تعتطیل جواب نمیتونم بدم

همگی خوش باشید

Farshadd
21-03-2007, 21:46
.....
فرشاد جان شما برای عضو شدن یا باید بتونی در کار فنی.گرافیکی و یا رانندگی حرفه ای به ما کمک کنی

در مورد قسمت فنی نه اینکه به فرض بخوای پایین بودن دور فن 405 رو تعمییر کنیا!!!!

در مورد قسمت گرافیکی طراحی لگو های ساید به طور ماهرانه

در مورد رانندگی حرفه ای هم که دیگه خودت اینکاره ای..

ایشالا تابستون مزاحمت میشم البته نمیخوام از خودم تعریف کنم ولی لازم به ذکره که من استعداد خارق العاده ای دارم و از نظر هوش هم تقریبا عالیم مثلا تو مدرسه اول شدم .و تو همه کارایی که گفتی یه تجربه اندکی دارم . از نظر خلاقیت هم دیگه نمیگم ولی میتونی تست کنی.من عشقم ماشین بازیه پس حتما اینا رو یاد میگیرم .از نظر فنی من نمیتونم حتی یه دور فن رو زیاد یا کم کنم البته امتحان نکردم.اما شده که موتور ماشین رو بدونه هیچ تجربه قبلی باز و بسته کردم اونم خودم به تنهایی.
از نظر چیزای دیگه جوشکاری/ برق کشی/سیستم صوتی بستن(تقریبا)/اینا رو بلدم.
خلاصه من خیلی فنی ام .
(چقدر من خودخواهم):31: :31: :27:

Hpower_sl3
22-03-2007, 00:21
پس فرشاد جان ما درخدمتیم

behnam_mobile
22-03-2007, 02:25
با درود به دوستان خوبم امیدوارم اینقدر خوب باشید که بتونید سال خوبی برای خود بسازید.

در مورد سوخت گفته های سهیل رو قبول دارم.اما موتورهای هایبیرید:18: عمرآ ایران خودرو بتونه همچین موتوری رو

رو ماشیناش نصب کنه.حداقل تا 10 15 سال.من نمی دونم خبرت از کجا بود.نمی دونم شما از ایران خودرو و مافیای

پشتش خبر دارین یا نه اما فقط تو قسمت قالب سازی اینقدر کم کاری میکنن که در اصل از 1% توانشون دارن

استفاده می کنن.این حالا مال قالب و پایه کار هست که اینجوری هست بقیش بماند.حالا نمی دونم الان که تو اروپا

موتور های هایبیرید عمرشون به 3 سال نرسیده تو ایران ، ایران خودرو به مرحله تولیدش هم رسیده!!!

اما در مورد بحث سوخت.100% گاز از همه ارزونتر هست به نوع رانندگی هم ربط داره اما اگه اینجوری بحث کنیم

من به دل خواه میرم عطر تو باکم خالی می کنم شما الکل حمید بنزین سوپر و و و...

در مورد گازوئیل که من بهش گیر دادم ماشین اصلآ مثل گاز از شتاب نمی افته.رو شتاب ماشین 1 تا 5/2 اثر می ذاره.

می تونی تقریبآ همون مسافت بنزین رو طی کنی باهاش اما شما با مخزن گاز فول،200 تا 250 کیلومتر در بهترین

حالت.

حمل و نقلش بسیار آسان تر و با ایمنی بهتری صورت می گیره.تولیدش در داخل به راحتی امکان پذیر هست.

هیچ نیازی به نصب مخزن اضافه نداری و تو ظرفیت ماشین تاثیری نمی ذاره.

در بحث پتروشیمی هم که دیگه نگم بهتره اما حقیقت تلخه.ایران تا الان تونسته 30% منابع گازیشو کشف کنه.تازه

فناوری کشف منابع گازی از خارج وارد می شود و هنوز تکنولوژی تولیدش رو نداریم.

حالا خود دانید هرکی دوست داشت الکل استفاده کنه یکی دیگه...............

موفق و شادمان از بدی ها باشید.:12:

Actros
22-03-2007, 02:31
سیستم بازها بگن
اگه نخوای ساب ببندی
چه اسپیکری خوبه
jbl p953 خوبه؟
6975
یا مدلهای اینفینیتی

Farshadd
22-03-2007, 12:11
پس فرشاد جان ما درخدمتیم
خدمت از ماست مزاحمت میشم.

Farshadd
22-03-2007, 12:18
سیستم بازها بگن
اگه نخوای ساب ببندی
چه اسپیکری خوبه
jbl p953 خوبه؟
6975
یا مدلهای اینفینیتی
به نظر من 6975 بگیر .
برای هر چهار تاش هم یه امپ ردیف بذار البته به امپت بستگی داره.ولی واقعا کار ساب رو هم برات میکنه.من خودم به همه اینو پیشنهاد میدم.

Hpower_sl3
22-03-2007, 15:33
سلام به همه دوستانم

راستش من و گروهم احتمالآ فردا راهی سفری هستیم(نمیدونم کجا)

ولی میدونم با اومدن نوریانی یه سر به کویر میریم که به گفته خودش میخواد رالی ایران رو ارتقا بده

طوری که دیگه زانتیا یا حتی ماکسیما!!!! نتونه کر کری برای بقیه بخونه

به گفته خودش با اومدن سوبارو و تیم Peugeot و رانندگان حرفه ای دیگه جایی برای راننده های اماتور به ظاهر

حرفه ای نمیفته!!!!!

نمیدونم قضیه چیه اما انگار جدی هست که این 2 تیم امروز وارد تهران شدن

منم باید حرکت کنم سمت هتل استقلال چون دعوتم

در مورد کار اگر کاری باهام داشتین با همین خط کاریم تماس بگیرین اگر پوشش دهی بود من در خدمتم

Hpower_sl3
23-03-2007, 14:32
با سلام خدمت همه

پسر دیروز چه روزی بود جای همتون خالی

دوستان من دیگه تا یه مدتی نمیتونم سر بزنم به این تاپیک امیدوارم شما بازهم مثل همیشه خوب نگهشدارید

چون من تا آخر عید که شهرستانم و بعدشم برای مرکز تیونینگم جا گرفتم و سرم شلوغه

اما بهتون سر میزنم و هواتون رو دارم

یه نصیحتی هم که دارم :

اینه که علاقه خودتون رو به ماشین در حد تصور و رویا نزارید.تو ایران این کار آخرش میشه یا اسپرت زنی

یا آخرش توی پیست رفتن که تو ایران هیچی بهت نمیدن

سعی کنید علم خودتون رو با علاقه به ماشین مخلوط کنید

همگی موفق باشید

حمید بابایی

Farshadd
23-03-2007, 21:42
یه نصیحتی هم که دارم :

اینه که علاقه خودتون رو به ماشین در حد تصور و رویا نزارید.تو ایران این کار آخرش میشه یا اسپرت زنی

همگی موفق باشید

حمید بابایی
سلام به همه گلهای این گلستان

یه چیزایی گرفتم ولی اگه میشه یه کم بیشتر توضیح بدی .

Hpower_sl3
23-03-2007, 21:54
سلام به همه گلهای این گلستان

یه چیزایی گرفتم ولی اگه میشه یه کم بیشتر توضیح بدی .

سلام فرشاد جان

راستش میخواستم بگم تو ایران مردم خیلی عشق ماشینن

اینکه سعی کنید با همه فرق داشته باشید

همیشه یه پله از بقیه بیشتر باشید

همش تو رویا نباشید که فلانی این رو داره سعی کن تو هم با چیزایی که داری بهتر از اونا رو درست کنی

هر کمکی که از من بربیاد در خدمتم

حتی برای معرفی به شرکت های بزرگ دنیا

b.roshani
24-03-2007, 03:13
:19: ا
گه ميشه يكم اطلا عات درمورد تقو يت موتور [پرشيا] به من بديد:

درصورت امكان باهزينه كم وزياد شو برام بزاريد

منضور از هزينه كم سادترين روش مي باشد

باارزوي موفقيت براي تمامي اعزاي p30world

Actros
24-03-2007, 03:29

جواب سوالت رو باید از آقا حمید بگیری h power_ sl3
هرچی در موردش بگبم تو تیونینگ ماشین کم گفتم.

Hpower_sl3
24-03-2007, 12:33

سلام به همه دوستان عزیز

راستش پرشیا همون 405 هست با همون موتور

شما باید بگی تا چقدر میخوای تقویت شه

حتی تا جایی جا داره که موتور 1.8 رو با یه 2.2 یا حتی 2.4 توربو عوض میکنیم

کم ترین هزینه رو بین 1 تا 2تومن برای موتور تخمین میزنم

که روی همین موتورت کار میشه

اول افزایش حجم دنده.بعد افزایش شتاب

b.roshani
25-03-2007, 02:41
باتشكر.hpower_sl3

منظور ازتقو يت اين است كه كمي زود تر از حد معمول به سرعت نهايي برسد.

يعني اندكي از خودرو هاي مشابه سريعتر به سرعت نهايي برسد.

راستش براي مسابقه نميخواهم تقويتش كنم.فردي پيشنهاد كرد با هزينه اي معادل200-300 هزارتومان وظرف

يه شب ان را تقويت ميكند ولي نميگه چيكار ميخواهد بكنه به نظر شما چيكارمي كنه كه با 200-300 هزار تومن و يه شب وعده هاي انچناني ميده ضمنا طرف مكانيكه. مي خوام بدونم قبلاز اينكه شروع بكار كنه چيكار ميخواد بكنه
شايد بي فايده باشه يا يه خرابكاري بزرگ بكنه .خلاصه كه بنظر شما چيكار ميكنه.
من نميخوهم قطعات اصلي موتور دستكاري بشه. چون يه تقويت خيلي جزئي مي خوام.

لطفا مواردجزئي رو بهم بگو يد.خودم هم از مكانيك سر رشته دارم .

Actros
25-03-2007, 03:02
باتشكر.hpower_sl3

راستش براي مسابقه نميخواهم تقويتش كنم.فردي پيشنهاد كرد با هزينه اي معادل200-300 هزارتومان وظرف

يه شب ان را تقويت ميكند ولي نميگه چيكار ميخواهد بكنه به نظر شما چيكارمي كنه كه با 200-300 هزار تومن و يه شب وعده هاي انچناني ميده ضمنا طرف مكانيكه. مي خوام بدونم قبلاز اينكه شروع بكار كنه چيكار ميخواد بكنه

به نظر من نرو
اصلا یارو قابل اعتماد هست؟
خرابکاری میکنه
احتمال داره کاری کنه که برا موتور ضرر داشته باشه

behnam_mobile
25-03-2007, 03:23
باتشكر.hpower_sl3

سلام به دوستان خوبم.راستش جواب نهایی رو حمید باید بهت بده.اما به نظر من با چند تا کار کوچولو و هزینه کمتر

خودتم می تونی این کار رو انجام بدی.با اجازه آقا حمید من یه چیزایی می گم:

1.ماشین رو یه تنظیم موتور ببر.مطمئن شو همه چی سالم هست و درست کار می کنه.

2.یه شمع 2 پلاته بنداز (3 و 4 در حالت عادی به ماشین آسیب می رسونه)جنس شمع آلمانی باشه.

3.سایکلون و فیلتر هوای اسپرت نصب کن.

این نظر بنده بود.من خیلی کم تجربه هستم زیادم چیزی بلد نیستم چیزی که به ذهنم رسید گفتم تا شاید کمکت

کرده باشم.

موفق باشی.

Balrog
25-03-2007, 05:04
با سلام خدمت همه

پسر دیروز چه روزی بود جای همتون خالی

دوستان من دیگه تا یه مدتی نمیتونم سر بزنم به این تاپیک امیدوارم شما بازهم مثل همیشه خوب نگهشدارید

چون من تا آخر عید که شهرستانم و بعدشم برای مرکز تیونینگم جا گرفتم و سرم شلوغه

اما بهتون سر میزنم و هواتون رو دارم

یه نصیحتی هم که دارم :

همگی موفق باشید

حمید بابایی
قشنگ گفتى.

b.roshani
25-03-2007, 05:36
باتشكر ازهمه شما .
من همه اين كارهارو كردم اما بازم نسبت به بقيه پژو ها كمي كم سرعت تر است .منظور دندهاي بالا 4-5

البته موتور تازه تعميره .نظره ديگه اي داريد.

ضمنا اگر موتور سيكلتي با اين مشخصات سراغ داريد بهم بگيد

كراس yz 250 البته صفر يا در حد صفر كيلو متر.لطفا قيمتش رو برام بزنيد.

matin_haeri
25-03-2007, 11:10
ببین دوست من تیونینگ در Stage I (مرحله شهری) بیشتر رفع نقاط ضعف موتور هست.به طور مثال بهبود سیستم تغذیه موتور(بهبود سیستم مکش هوا و بهبود سیستم سوخت رسانی) یا بهبود سیستم تخلیه گازهای موتور.
حالا تو هر حرکتی در راستای بهبود این موارد بکنی به نوعی موتور ماشین رو تیونینگ کردی.
حالا من چند مورد رو می گم و خودتون از روی همین روتین می تونید موتور ماشیناتون رو تیونینگ کنید
1-بهبود سیستم تغذیه
الف-بهبود سیستم مکش هوا: خوب راه سادش رو که همه می دونن استفاده از فیلتر هوای اسپرته.فیلتر های اسپورت سزح تماس بیشتری با هوا دارن و به ورود هوای بیشتر به موتور کمک می کنن.البته اگر ضریب تراکم موتور بالا هست بهتره از کیت های تغذیه خنک(Cold Air Intake) استفاده کنید.این کیت ها با کمک لوله ها و کانال هایی که دارن باعث میشن هوای خنک بیشتری به فیلتر برسه و در نتیجه موتور با هوای خنک تغذیه بشه که در مجموع باعث بهبود عملکرد موتور میشه
ب-بهبود سیستم سوخت رسانی:این یکی یه مقدار کار داره و به دلیل اینکه تاثیر مستقیمی تو مصرف و استهلاک موتور داره معمولا" زیاد روش تکیه نمی شه.برای موتور های انژکتوری و کاربراتوری راه های متفاوتی وجود داره.اول انژکتور...یه مقدار مایه میخاد در حد 500.000 تومن که بری و ECU ی ماشین رو Remap کنی.البته راه های کم خرج تر هم هستن مثل استفاده از چیپ های گول زننده ECU اما بدلیل مشکلاتی که ممکنه این روش برای موتور و بقیه اجزا ایجاد کنه استفاده ازش توصیه نمیشه(مثلا" نصب همچین چیپی روی 206 ممکنه باعث بروز اختلالدر عملکرد ترمز بشه) ... اما کاربراتور.از گشاد کردن ژیگلور شروع میشه تا تعویض کار استاندارد با انواع کارب های اسپورت.یکی از مارک هایی که تو ایران خیلی طرف دار داره و همه ازش استفاده می کنن Webber هست.برای ماشین های مختلف هم فرق داره.از 2 دهنه 28 برای رنو بگیر تا تراتل دار 50 برای موتور های ریس

2- بهبود سیستم تخلیه
اول به توضیحی در مورد سیستم تخلیه بدم که از چه قسمت های تشکیل میشه.از موتور شروع می کنیم.منیفولد دود: قطعه ایه که معمولا" از جنس چدنه و به سرسیلندر (محل خروج دود) وصله.از سمت موتور 4 تا سوراخ داره و مجرا های مجزا در ادامه به هم وصل میشن و یکی میشن(البته برای موتور 4 سیلندر).خوب بعد از منیفولد معمولا" کاتالیز کانورتور یا همون کاتالیزور قرار داره.بعد هم سنتر پایپ و در آخر منبع آخر(صدا خفه کن) حالا چه کارایی میشه کرد که سیستم تخلیه بهبود پیدا کنه؟؟ نصب هدرز به جای منیفولد فابریک.هدرز متشکل از چند لوله هست که کار تخلیه گاز رو راحت تر انجام میده.بعد از هدرز کاتالیزور رو داریم.چون تو ایران قوانین جدی برای آلایندگی ندارم پس کاتالیزور رو حذف می کنیم.(هیچ ضرری هم برای موتور نداره فقط یه مفدار مصرف بالا میره).خوب با نصب هدرز و حذف کاتالیزور نصف راه رو اومدیم.می مونه سنتر پایپ(لوله مرکزی اگزوز) و منبع.معمولا سنتر پایپ دست نمی خوره و منبع با انواع منبع اسپورت تعویض میشه.
تا همین جا اگر از قطغات خوبی استفاده کرده باشی تو درگ کلی ماشین های استاندارد مثل خودت رو جا می زاری
3- بهبود سیستم احتراق
از تعویض شمع شروع میشه.بستگی داره به اینکه ضریب تراکم موتور چقدر باشه.برای موتور هایی با ضریب تراکم بالا از شمع هایی با درجه حرارتی پایین(سرد) و برای موتورهایی با ضریب تراکم پایین از شمع های گرم استفاده میشه.
موتور 405 و پرشیا و سمند ضرایب تراکم معمولی دارن و شمع گرم براشون خوبه.می تونی از شمع های 3 پلاتینه آیکیوم استفاده کنی.نصب وایر اسپورت به جای وایر استاندارد و در نهایت تعویض کوییل با انواع قویتر(که البته تا حدی دردسر داره و توصیه نمی کنم)

خوب ماشین شما آمادس...به همین سادگی.تیونینگ علم فضایی نیست و همونطور که گفتم برای Stage های پایین و شهری فقط با رفع نقاط ضعف موتور انجام میشه

گول حرف های مکانیک های بی سواد و افراد سود جو رو نخورید.به خودتون زحمت بدید و یه جستجوی کوچیک تو اینترنت بکنید و از همه چیز مطلع بشید

شایان ذکره که مطالب بالا در مورد تیونینگ از بزرگترین فروم تخصصی خودرو [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] برداشت شده.
موفق باشید

b.roshani
26-03-2007, 01:04
از راهنمائي كه كردي خيلي ممنونم كمك بزرگي بود .

[COLOR="Blue"]ازyz250چه خبر من اين كراس خيلي خيلي دوست دارم .ولي نميدونم توايران ازكجا بايد -
بخرم وقيمتش حدودا چند ببينيد ميتونيد اين اطلا عات برام پيدا كنيد .اگه اين كار رو برام بكنيد من خيلي خيلي:31:

درغير اين صورت من خيلي خيلي :4: ميشم .خيلي دوستتون دارم.

در ضمنا عيد همه اعزاي p30worldمبارك.

Actros
26-03-2007, 01:55
انگار همه رفتن مسافرت
فقط من موندم:5:

coles
26-03-2007, 12:01
با سلام و عرض ادب خدمت تمامی استادان ماشین:11: ... فرمان ماشین بنده یک مقدار کم در سرعت پایین و در سرعت 60 و70 کیلومتر یک هوا چپ و راست میره البته نه به آن شدت و کلمه ای که میگن .. فرمان میزنه خیر... بزرگواری کنید سیستم فرمان ماشین را برای اینجانب توضیح مرقوم بفرمایید و اگر بشود آیا خودم میتوانم با توضیحات و راهنمایی شما عزیزان برم زیر ماشین و پیچ و مهره ها را سفت کنم یا نه ... این فرقون ما اسمش هست فورد فایرلاین و مدل آن 1992 میباشد اینجا که زندگی میکنم مکانیکی خیلی گران میباشد همچین که بشینه و یک دور بزنه تا ببینه ایراد کجاست میگه 50 دلار بیا بالا ... قربان همتون و ممنون...:46:

boy iran
26-03-2007, 12:49
قربانت برم اونجا باید 50 دلار بدی
اینجا 50 میلیون هم تحویل نمیگیرن

Farshadd
26-03-2007, 12:54
سلام
actros جان راستی از این کلکل پژو405 با سمند تو خیابون ظفر خبر داری ؟ دیدی چی شده؟
اگه میخواید بگید تا از زبون کسی که 30 متر با حادثه فاصله داشته تعریف کنم.

azh
26-03-2007, 13:16
آقا پوستر یک ماشین رو دیدم 1001 اسب بخار یعنی حدود 10 برابر سمند یا پژو خودمون...موتورش هم 8800 سی سی بود...پر قدرت ترین ماشین دنیاست...فکر کنم اسمش...نه اسمش یادم نیست..

matin_haeri
26-03-2007, 15:53
اون دوستمون که فورد فایرلاین دارن: شما قبل از هر چیزی به بالانس چرخ نیاز دارید.اگر زدن فرمون تو یه سرعتهایی شروع میشه و با بالا بردن سرعت کمتر میشه و گاها" قطع میشه مسلما" مساله بالانس چرخ ها هست.
موفق باشید

Nomber1
26-03-2007, 17:29
دوستان :: توضيح در مورد غيبت بنده :

اقا من تاريخ 27 بود رفتم گرگان پيش بستگان .اونجا خونه بابام به زور اينترنت رو را انداختم و باهاتون بودم اما چون سرعت پايين بود ديگه سخت بود .بعدش هم كه روز 2 فروردين اومديم سمت اصفهان و گردش ديگه .

الان نيم ساعته تهران رسيدم .سري سيستم روروشن كردم ببينم چه خبره .اقا من تا 15 غيبت ها تكرار ميشه اميدوارم با نبود ما حال كنيد يه مزاحم كم ميشه ديگه !!!

خوب بريم سراغ پست ها :

داريوش جان بابا من اومدم به طعنه و طنز گفتم ايران خودرو توليد كرده !!!:31: :31: بابا ايران خودرو نميتونه يه دوچرخع

رو خودش طراحي كنه !!!! راستي حالا كه ميخواي عطر جاي سوخت بريزي كولوواتر بريز !!!!

در مورد حميد : خبر مارو كه نميگيره... خوب سرش شلوغه ديگه از ما بهتران هستد

يكي از بچه ها در مورد تيون پارس پرسيد جمشيد جان نظر درستي دادن كه از كم هزينه ترين ره ها بود و اما متين

متين جان پاسخ كاملا درست و جامعي ارئه داد دستش درد نكنه . در بحث مكش 2 يه كار ديگه در بالا رفتن عملكرد و

پرفورمنس دستگاه كمك ميكنه :

در بحث مكش و تخليه ميتوني سوپاپ ماشينت رو عوض كني مثلا پيشنهاد من برو سوپاپ اسپرو بنداز .موتور ماشين

اولش يه كم 3 كار ميكنه اما بعدش توپه توپ ميشه .هزينه اي هم نداره .

يه دوست در مورد زدن فرمان گفت كه من با متين 100% موافقم . 1-بالانس 2-تنظيم باد چرخ ( البته در صورتي كه از

ميزان فرمان ماشينت اطمينان داري )

خوب :

ميخوام جلو همه از يكي معذرت خواهي كنم :اميد وارم حرف مارو بپذيره

سورنا جان . ديشب بهت گفتم الان هم ميگم حميد و جمشيد و داريو هم شاهد بودن
روز 4شنبه سوري من به حميد گفتم بهش اس ام اس دادي ولي حميد گفت چيزي دريافت نكرده و من هم ديدم كه اس ام اسي نگرفته بود . اخه اصلا هدف ديدن هم بود داداش. به هر حال من اگه كوتاهي كردم عذر ميخوام .اميد وارم ناراحت نباشي

دوستان من تا فردا سرزدنم حتميه . تا بينيم چه خواهد شد

روز خوش

يا علي

Actros
27-03-2007, 02:15
سلام
actros جان راستی از این کلکل پژو405 با سمند تو خیابون ظفر خبر داری ؟ دیدی چی شده؟
اگه میخواید بگید تا از زبون کسی که 30 متر با حادثه فاصله داشته تعریف کنم.

فرشاد جان من که تهرا ن نیستم
ولی حتما تعریف کن بیبینیم چی شده
فیلم کسی نگرفته؟

Farshadd
27-03-2007, 13:15
فیلم کسی نگرفته؟

نه داداش منم همون کرمانشاه رو میگم.
حالا براتون از زبون شوهر خالم که 30 متر با حادثه فاصله داشته تعریف میکنم:
تو خیابون ظفر کرمانشاه داشتیم میرفتیم که دیدیم یه پژو 405 با یه سمند کل میندازن و از این حرفا .405 با سرعت از سمت چپ ما سبقت میگیره و میره جلوتر سمند هم با سرعت خیلی بالاتر از سمت راست ما میره .سمند میرسه به 405 و سریع میپیچه سمت چپ که ازون جلو بزنه اما 405 راهو میبنده سمند دیوونه هم با همون سرعت و فرمونه کمی پیچیده ترمز میگیره و تعادل ماشین به هم میخوره به بلوار وسط جاده برخورد میکنه و 5-6 متر میره هوا ادما هم از ماشین یکی یکی پرت میشن بیرون دوتاشون نیمه جون و دو نفر هم که راننده هم از اونا باشه میمیرن .
واقعا حادثه دلخراشی بوده . ای کاش دولت برای همه شهرها یکی یه پیست راه بندازه .اما خودمونیم خداییش خیابون حالش از پیست خیلی بیشتره ولی واقعا به خطرش میارزه؟:13:
اگه من خودم یه روز بخوام این کارا رو کنم باید حتما مطمئن بشم که ماشینم اندازه کافی ایمنیش بالا رفته که اگه با 200 تا چپ کردم خیالی نباشه.
راستی یه سوال از حمید : اگه بخوایم ایمنی رو تا حد فوقالعاده بالا ببریم چقدر درمیاد؟

Farshadd
27-03-2007, 13:15
فیلم کسی نگرفته؟

نه داداش منم همون کرمانشاه رو میگم.
حالا براتون از زبون شوهر خالم که 30 متر با حادثه فاصله داشته تعریف میکنم:
تو خیابون ظفر کرمانشاه داشتیم میرفتیم که دیدیم یه پژو 405 با یه سمند کل میندازن و از این حرفا .405 با سرعت از سمت چپ ما سبقت میگیره و میره جلوتر سمند هم با سرعت خیلی بالاتر از سمت راست ما میره .سمند میرسه به 405 و سریع میپیچه سمت چپ که ازون جلو بزنه اما 405 راهو میبنده سمند دیوونه هم با همون سرعت و فرمونه کمی پیچیده ترمز میگیره و تعادل ماشین به هم میخوره به بلوار وسط جاده برخورد میکنه و 5-6 متر میره هوا ادما هم از ماشین یکی یکی پرت میشن بیرون دوتاشون نیمه جون و دو نفر هم که راننده هم از اونا باشه میمیرن .
واقعا حادثه دلخراشی بوده . ای کاش دولت برای همه شهرها یکی یه پیست راه بندازه .اما خودمونیم خداییش خیابون حالش از پیست خیلی بیشتره ولی واقعا به خطرش میارزه؟:13:
اگه من خودم یه روز بخوام این کارا رو کنم باید حتما مطمئن بشم که ماشینم اندازه کافی ایمنیش بالا رفته که اگه با 200 تا چپ کردم خیالی نباشه.
راستی یه سوال از حمید : اگه بخوایم ایمنی رو تا حد فوق العاده بالا ببریم چقدر درمیاد؟

Farshadd
27-03-2007, 13:17
امروز تولد منه:31: :20: :8: :40:
تولدم مبارک:11:

Nomber1
27-03-2007, 21:05
فرشاد جان تولدت مبارك .اميدوارم 102 سال ديگه عمر كني

يا علي

Farshadd
27-03-2007, 22:20
فرشاد جان تولدت مبارك .اميدوارم 102 سال ديگه عمر كني

قربانت . حسابت ردیفه ها:31: :31: حافظت هم همینطورر. کوچیکتم

Balrog
28-03-2007, 02:45
اگه آب به مقدار زياد موقع باز بودن درپوش موتور بريزه داخل، امكان آسيب رسيدن به كدوم قسمت‌ها هست؟

Balrog
28-03-2007, 05:18
دو سال پیش وقتی درهای مملكت به روی بعضی از خودروسازان بزرگ دنیا باز شد، خیلی‌ها فكر می‌كردند كه با تعرفه 140 درصدی گمرك، تعداد بسیاری از افراد جامعه توانایی خرید برندهایی مثل بی.ام.و و بنز را ندارند، اما حالا همه آن ها می‌بینند كه اشتباه كرده‌اند. مرسدس و بی.ام.و بدون دقیقه‌ای تبلیغ در رسانه‌ها حالا كلی مشتری دست به نقد دارند و هنوز هم بازار اتومبیل‌های بالاتر از 50 میلیون تومان داغ است.

این روزها همه می‌دانند كه برای به دست آوردن یك دستگاه بی.ام.و باید سری به خیابان ایرانشهر و «موسسه نوریانی» بزنند. «علی نوریانی» نماینده بی.ام.و در ایران، در دو سال گذشته حدود 2000 دستگاه از مدل‌های فریبنده خودروساز برتر آلمانی را وارد ایران كرده و این روزها سرگرم تجهیز تعمیرگاه مركزی آن در حومه تهران است. علی فرزند مرحوم «مرتضی نوریانی» پدر صنعت چاپ ایران است و در كنار دلمشغولی‌هایش در واردات خودرو، با دستگاه‌های چاپ آلمانی مثل «هایدابرگ» هم مانوس است. موسسه نوریانی تا 10 سال پیش فقط نماینده موتورسیكلت‌های بی‌.ام.و بود اما چند سالی است كه موتورسیكلت‌ها را به عنوان دكور به در و دیوار منزل زده و فقط به چهارچرخه‌های پرشتاب و گرانقیمت فكر می‌كند!

از تاریخچه و پیشینه ورود ب‌.ام.و به ایران بگوئید؟

- اولین بار آقای وهاب‌زاده در سال 1991 تا 1993 این ماشین را وارد ایران كردند كه شامل مدل‌های 1600، 1800 و 2000 ، 2002 و 320 می‌شد. مدل‌های 320، 318، 518 و 520 هم بعد از انقلاب و توسط بنیاد مستضعفان وارد ایران شد. این روند تا سال 93 ادامه داشت. اما بعد از ورود آخرین مدل، تا یك سال پیش كه موسسه نوریان مجددا ورود B.M.W را به ایران آغاز كرد، هیچ خبری از B.M.W نبود.

از قدیمی‌ترین B.M.W وارد شده به ایران، خبر دارید؟

- دقیقا خاطرم نیست، ولی احتمالا مدل 1955 بوده.

و آخرین مدل؟

- ما تمام مدل‌های تولیدی B.M.W را به ایران آوردیم به جز دو مدل.

B.M.W‌هایی كه خارج از مسیر نمایندگی وارد شدند چطور؟

- برای این ها، ما مسوولیت خدمات بعد از فروش را به صورت غیر ضمانت قبول كردیم و هر خودرویی كه به نمایندگی رجوع كند ما تعمیرات آن را انجام می‌دهیم ولی چون از طریق نمایندگی خریداری نشده‌اند ضمانت B.M.W را ندارند.

تعداد B.M.W‌ هایی كه از این طریق وارد شده‌اند چقدر است؟

- بین 800 تا 1000 دستگاه كه متعلق به كارخانجات آمریكایی این كمپانی است. البته دو مدل X5 و Z4 نام دارند و در آمریكا ساخته می‌شوند و تا به‌حال وارد ایران نشده‌اند.

این مدل‌ها تفاوتی با مدل‌های آلمانی دارند؟

- حجم و نوع موتور قطعا.

چطور؟

- چون بعضی از این مدل‌ها در ایران مجوز سوخت بهینه را نمی‌گیرند و مصرف سوخت آنها غیرمجاز تشخیص داده شده.

تعداد خودرویی كه موسسه نوریانی وارد كرده؟

- حدود 3000 دستگاه.

چه مدل‌هایی؟

- 318، 325، 330 كوپه و كروكی 520، 525، 530، 730، 740 و مدل X3 كه شاسی بلند و 4WD محسوب می‌شود.

آمار تولید جهانی B.M.W چقدر است؟

- در سال یك میلیون و 200 هزار دستگاه.

تولید خاورمیانه آن چطور؟

- فقط در مصر مونتاژ می‌شود و حدودا هزار دستگاه در سال است كه برای مصرف داخلی است. چون از لحاظ اقتصادی مونتاژ از قیمت خرید مستقیم كارخانه گران‌تر تمام می‌شود و این كار فقط در كشورهایی كه مبلغ گمركی آن ها بالاست مقرون به صرفه و به سود مصرف‌كننده است ولی برای صدور به كشورهایی دیگر حداقل 15 تا 20 درصد گران‌تر از قیمت كارخانه تمام می‌شود.

آمار مشخصی از درصد B.M.W سوارهای منطقه موجود هست؟

- در حوزه خلیج فارس، امارات، عربستان و بحرین تعداد زیادی از این خودرو را خریداری می‌كنند، خصوصا امارات به‌رغم وسعت كم، سالانه حدود 4 تا 5 هزار دستگاه خرید دارد.

به جز B.M.W ، این كمپانی سهامدار چند كارخانه دیگر نیز هست؛ مثلا روور. آیا برنامه‌ای برای ورود آن ها دارید؟

- چرا، در سال 2007 واردات آن را شروع می‌كنیم.

لندرور چطور؟

- لندرور،... همان دیفندر است كه به اشتباه در ایران مصطلح شده در حالی كه لندرور اسم كل گروه تولیدی است كه شامل رنجرور، دیفندر، فریسیلندر می‌شود. كارخانه روور و لندرور كه سال پیش توسط B.M.W خریداری شده بود فروخته شد، روور به یك شركت انگلیسی و لندرور به فورد. اما از آن ها مهم‌تر، كارخانه رولزرویس است كه حدود 3 سال پیش B.M.W آن را خریده است.

كه قطعا تولیدات جالبی هم دارد؟

- همین‌طور است، اولین تولید آن مدل اختصاصی B.M.W به نام «فانتوم» بود كه حدود 2 سال پیش به بازار عرضه شد و به عنوان بهترین خودروهای اشرافی دنیا انتخاب شد كه امسال هم قرار است مدل دو در و كروكی آن (فانتوم) تولید شود.

فكر می‌كنید هیچ وقت فانتوم وارد ایران بشود؟

- خیلی هم بعید نیست. همان طور كه خیلی انتظار نداشتیم B.M.W وارد ایران بشود ولی به هر جهت امیدواریم بتوانیم رولزرویس را هم وارد كنیم.

با گمرك چطور، مشكلی ندارید؟

- نه، ولی بعضی از گمرك‌ها در گذشته به لحاظ نداشتن اطلاعات كافی از حقوق و عوارض، ماشین‌هایی را ترخیص كردند كه حقوق و عوارض آن ها درست پرداخت نشده كه مشكل اصلی ما با بازار آزاد هم از همین‌جا شروع شد و اختلافی بین قیمت‌های موسسه و بازار آزاد ایجاد كرده بود و در نتیجه مردم فكر می‌كردند ما گران فروش هستیم. ولی در حال حاضر این مشكل برطرف شده، زیرا مدتی است گمرك با ما همكاری بیشتری دارد و از ما استعلام می‌گیرد و ما مشخصات دقیق هر خودرو را در هر نقطه دنیا جمع‌آوری می‌كنیم و قیمت خودرو را طبق آن به گمرك اعلام می‌كنیم، به این ترتیب مردم هم اطلاعات بیشتری نسبت به قبل كسب كردند و متوجه شدند كه دلیل اصلی اختلاف قیمت ما با بازار آزاد چه بوده، گرچه منجر به وقفه زمانی در روند كار و پایین آمدن میزان فروش ما شد.

آبشن‌های ایرانی فرقی با نمونه آلمانی آن دارند؟

- B.M.W هیچ خودرویی را برای منطقه خاصی تولید نمی‌كند، ولی نمایندگی‌های هر كشور مختارند و تصمیم می‌گیرند كه از نظر نوع آبشن‌های مختلف حق انتخاب داشته باشند. مثلا در ایران ممكن است كه نظیر سیستم خنك كننده و همینطور گرم‌كننده خودرو نیازمند تغییراتی باشد در حالی كه در امارات فقط بر سیستم سرمایشی خودرو تاكید و توجه بیشتری می‌شود. می‌توانم بگویم كه شاید گاهی اوقات خودروهای وارداتی از نمونه آلمانی آن كامل‌تر هم هستند، زیرا شاید بعضی از آبشن‌ها در آلمان مورد استفاده قرار نگیرد مثل دزدگیر كه از آن در آمریكا و اروپا كمتر استفاده می‌كنند. یا آبشنی مثل كیسه هوا كه جزو آبشن ایمنی ما محسوب می‌شود، در نمونه‌های واراتی به ایران تعداد بیشتری روی خودرو نصب می‌شود و علاوه بر آن 6 كیسه استاندارد جلو خودرو، 2 كیسه هم در قسمت عقب خودرو نصب می‌كنیم كه گران قیمت هم هست.

برای خرید سفارشی اقدامی ‌نكردید؟

- چرا، جزو برنامه‌ریزی‌های ما است كه تا سال 2007 آن را اجرا می‌كنیم.

كدام رنگ برای ایرانی‌ها خواستنی‌تر است؟

- سفید، نقره‌ای، مشكی و دودی مشتری بیشتری دارد. ولی به هر جهت ما 90 درصد رنگ‌های B.M.W را وارد كرده‌ایم. بستگی دارد، مثلا در امارات رنگ‌های روشن بیشتر طرفدار دارد.

‌خودتان B.M.W سوارید؟

- بله، یك كلاس هفت دودی دارم و X3 مشكی.

یكی برای روزهای زوج و دیگری برای روزهای فرد لابد؟!

- نه... یكی برای من و دیگری برای همسرم!

شرایط و مدت گارانتی كه از طریق موسسه نوریانی به مشتری ارائه می‌شود چطور است؟

- مدت گارانتی بین‌المللی دو سال است ولی ما برای این كه نگرانی مردم را برای هزینه نگهداری B.M.W كم كنیم، تصمیم گرفتیم پكیجی را خریداری كنیم كه شامل مدت 5 ساله و كیلومتر 100 هزار است و آن را به مشتریانمان از چهارماه پیش هدیه دادیم كه طبق آ‌ن تا پنج سال و تا 100 هزار كیلومتر مشتری هیچ هزینه‌ای را برای تعمیرات پرداخت نمی‌كند. هیچ هزینه‌ای، حتی برای تعمیراتی كه در سایر نقاط دنیا جزو گارانتی نیست و مشتری باید برای آن پول پرداخت كند، در ایران نیاز به پرداخت وجه نیست، به غیر از لاستیك و شیشه. امتیاز دیگر این گارانتی تعلق آن به شماره شاسی ماشین است و در صورت خرید و فروش هم تا 5 سال ادامه دارد.

قطعا این برای شما هم هزینه‌بر است، علت خاصی داشته؟

- طبق عادت، ایرانی‌ها خیلی به تعمیرگاه اعتقاد ندارند و همیشه تا مشكل اساسی نباشد در صدد رفع آن نیستند. این ایده را من به این نیت اجرایی كردم كه حتی بعد از 5 سال هم ماشین در بهترین شرایط باقی بماند.

در زمینه سند مالكیت و انتقال آن چطور، مشكلی وجود ندارد؟

- تمام اسناد به صورت قطعی ثبت می‌شوند مگر سند ‌آن دسته از خودروهایی كه به صورت اقساط فروخته می‌شوند كه به نام خود شخص و در رهن موسسه تا اتمام پرداخت اقساط باقی می‌ماند و بعد از آ‌خرین پرداخت، سند قطعی به نام شخص صادر می‌شود.

البته با احتساب ضامن؟

- همیشه از این مساله ناراضی بودم چون دلیل ندارد مشتری B.M.W با بزرگترش بیاید و خرید كند! به همین خاطر در بخش فروش كوتاه مدت برنامه‌ریزی كردیم تا دیگر نیازی به ضامن نباشد كه در حال اجرا هم هست.

فروش اقساطی هم كه به راه است؟

- تا یك ماه پیش فروش اقساط به مدت یك‌ساله و بدون سود بانكی داشتیم، ولی حدود یك ماه است كه به دلیل جریمه بانكی كه به علت دیركرد پرداخت به بانك داریم، كارمزدی را به صورت محاسبه كل قیمت خودرو به صورت یك‌ساله یا 18 ماهه از مشتری دریافت می‌كنیم. شركتی كه قبلا با ما در این رابطه همكاری می‌كرد (لیزینگ امید) و وابسته به بانك سپه بود بعد از اعلام تقلیل سود بانكی از 22 درصد به 18 درصد، فعلا این شركت با ما همكاری ندارد و فروش لیزینگ ما قطع شده و ما فروش لیزینگ نداریم.

نمایندگی فقط در تهران است؟

- فعلا بله، ولی از سال 2007 افتتاح شعب استانی را در استان فارس، اصفهان، خراسان، مازندران و بخشی از آذربایجان داریم.

و قیمت مدل‌های كروكی و كوپه؟

- Ci330 و 630 كروك و كوپه به ترتیب 330 و 88 میلیون و 630 آن 130 میلیون تومان است.

هنوز هم راكبان B.M.W تین‌ایجرها هستند؟

- همه جای دنیا همینطور است. محبوبیت این ماشین بین جوان‌ها بیشتر است. حتی در رقابت با رقیب اصلی خودش یعنی مرسدس درصد بیشتری از جوان‌ها را به خودش جذب كرده، ولی خوب مشتری‌های دیگری هم دارد مثل من پیرمرد كه B.M.W سوار می‌شوم!

اصلاً ‌B.M.W یعنی چه؟

- اولا دو تلفظ صحیح دارد: یا با تلفظ آلمانی آن كه ب.ام.و خوانده می‌شود یا به تلفظ انگلیسی كه بی‌.ام.دبلیو خوانده می‌شود. ولی متاسفانه در ایران به غلط بی.ام.و باب شده. مخفف كلمه «باوارین موتورز ورك» است؛ نام استان، نوع موتور و نام گروه تولید آن است. ولی در هر صورت باید بی.ام.و گفت، گرچه بعضی‌ها نمی‌گویند بی‌ام.دبلیو چون نمی‌خواهند ژست گرفته باشند پس تلفظ آلمانی آن را درست ادا كنند، ب.ام.و.

آرم آبی و مشكی از كجا آمده؟

- شروع كار B.M.W با ساخت موتور هواپیما بود و در حال حاضر هم بهترین موتورهای رولزرویس جت دنیا را می‌سازد، اما آرم، به علت چرخش ملخ هواپیما و زاویه دید شما از روبه‌رو به آن است كه آن را به شكل ثابت و با دو رنگ آبی و مشكی می‌بینید. همین شد آرم B.M.W.

ارزان‌ترین و گران‌ترین B.M.W در ایران و در دنیا؟

- البته بسته به لوازم اضافی است كه روی ماشین نصب می‌شود كه گاهی ممكن است حدود 50 درصد قیمت ماشین را تعیین بكند. ما در ایران سعی كردیم با اضافه كردن آپشن‌های مختلف و پرداخت كمرگ صددرصد، از مدل 318 شروع كنیم كه حدود 44 میلیون و پانصدهزار تومان است و گران‌ترین آن حدود 160 میلیون تومان قیمت دارد كه همان كلاس هفت 740 است.

قیمت فانتوم چطور؟

- از 200 هزار یورو شروع می‌شود تا 400 هزار هم می‌رسد.

برنامه‌ای برای مونتاژ در ایران دارید؟

- بله، از همان 10 سال پیش كه برنامه شروع كار با B.M.W را در نظر داشتم، به این مساله فكر كردم. ولی بیشتر سعی و تلاشم در قسمت موتورسیكلت بوده.

خبر تازه؟

- خبر خوش اینكه توانستیم مجوز مونتاژ موتورسیكلت B.M.W را كسب كنیم كه افتخار بزرگی برای ایران محسوب می‌شود چون تا به حال فقط در آلمان این كار انجام می‌شده و برای اولین بار در تاریخ این كمپانی است كه این مجوز به كشور دیگری اعطا می‌شود؛ ایران اولین كشور است و مجوز ما صادر شده و توسط وزارت صنایع هم تایید شده. فقط منتظریم تا با تثبیت شرایط اقتصادی كار را شروع كنیم.

پس سابقه همكاری طولانی با ب.ام.و دارید؟

- ما حدود 31 سال پیش قرارداد اولمان را با این كمپانی منعقد كردیم و قسمت دوم آن هم از 10 سال پیش شروع شد كه بعد از 5 سال مذاكره، در سال 2000 موفق به عقد قرارداد همكاری با كمپانی شدیم و متعاقب آن از سال 2004 سفارش‌ها را شروع كردیم.

هنوز هم موتور‌سیكلت B.M.W وارد می‌كنید؟

- فقط برای سازمان‌های دولتی، چون حجم این موتورها از 650 سی‌سی شروع می‌شود و تا 1200 ادامه دارد. در حالی كه حجم مجاز در ایران 200 سی‌سی است.

و اما نوریانی پدر؟

- من به دنیا نیامده بودم كه پدرم بازرگان بود. موسسه نوریانی را پدرم، مرتضی نوریانی در سال 1310 در ایران تاسیس كرد.

‌قطعا نه به عنوان نماینده B.M.W؟

- نه، ایشان اولین وارد كننده كل دستگاه‌های چاپ، صحافی و لیتوگرافی به ایران بود و همینطور سرویس‌دهی به چاپخانه‌های كل ایران. به همین خاطر ما نیازهای گرافیكمان هم از همین طریق تامین می‌شود كه در حال حاضر به علت كمبود جا آن را به جای دیگر منتقل كردیم. به هر جهت علاقه و پشتكار ایشان برای ورود بهترین دستگاه‌های چاپ دنیا به ایران، باعث شد تا ایشان را به عنوان پدر صنعت چاپ نوین ایران بشناسند.

نقش ایشان در نوع فعالیت‌ فعلی شما؟ گر چه هر دو ماشینند!

- درست است. متاسفانه قرارداد ما با بخش اتومبیل B.M.W بعد از فوت ایشان با شركت بسته شد ولی شروع كار با راهنمایی‌های ایشان بود.

ساكن ایران بودند؟

- چند سال آخر نه، در فرانسه زندگی می‌كردند.

شما چطور، همیشه ساكن ایران هستید؟

- سال‌ها در انگلستان، آلمان و آ‌مریكا زندگی كردم ولی در حال حاضر مدت‌هاست در ایرانم.

‌درباره B.M.W این نكته وجود دارد كه فقط قشر خاصی قادر به خرید آن هستند. آیا ممكن است این قاعده بشكند؟

- قطعا خیر، در هر نقطه‌ای از دنیا ماشین‌هایی مثل B.M.W و مرسدس برای قشر خاصی از مردم با درآمد خاص، تعریف شده. حتی در آلمان كه این خودرو ملی آن ها محسوب می‌شود، خرید آن برای خیلی‌ها میسر نیست. به همین خاطر ماشین‌های كره‌ای و خارجی فراوانند. نظر ما هم این نبود كه خودرویی وارد ایران كنیم كه تمام مردم بتوانند از آن استفاده كنند چون این تیپ ماشین‌ها كم نیست. پدرم از 75 سال پیش عقیده داشتند اگر كالایی از طریق این موسسه وارد ایران می‌شود باید در نوع خودش در دنیا بهترین باشد. به همین دلیل من هم سال‌ها وقت صرف كردم تا بتوانم اتومبیلی وارد كنم كه در دنیا بهترین است؛ بهترین اتومبیل، بهترین سرویس و بهترین نگهداری. ولی می‌دانستیم كه حفظ این ویژگی‌ها در ایران سخت‌تر است، به همین علت 50 درصد سرمایه كمپانی را با سرمایه‌گذاری موسسه «ری» كه متعلق به آستان مطهر شاه عبدالعظیم حسنی است، شریك شدیم. ما به ادامه این همكاری با موسسه ری مفتخر و مصریم، زیرا در این صورت اطمینان خاطری هم برای طرفداران بی‌نصیب B.M.W ایجاد می‌شود كه 50 درصد سهام این كمپانی در زمان سوددهی، در ایران صرف امور خیریه می‌شود و همینطور برای آن ها كه خریدار این ماشین هستند.

زمان سوددهی؟

- هنوز كه حاصل نشده. سال اول ضرر زیادی در حوزه شماره‌گذاری، رسیدن ماشین‌ها به ایران و... دادیم.

رابطه B.M.W با بنز و تویوتا؟

- همكاری خوبی داریم. گرچه تویوتا از دوستان خوب ما است ولی مثل مرسدس رقیب كاری ما محسوب نمی‌شود، در حالی كه تقریبا برای اولین بار در دنیا دو نماینده مرسدس و بی.ام.و ارتباط حرفه‌ای برقرار كردند، چون می‌دانید كه در هیچ نقطه‌ای از دنیا این دو كمپانی ارتباط كاری و حرفه‌ای با یكدیگر ندارند چون رقیب سخت حرفه‌ای هم حساب می‌شوند. كما اینكه یكی از مدیران ارشد مرسدس بعد از ورود به ایران به موسسه ما آمد و ما با هم ملاقاتی داشتیم چون برای ایشان هم این نوع ارتباط ما با مرسدس دور از انتظار بود. می‌دانید كه وقتی رقیب خوبی در كار نباشد كار خوب هم انجام نمی‌شود در حالی كه تمام این رقابت‌ها در آخر به نفع مصرف‌كننده است.

مرسدس و بی.ام.و، یا بی.ام.و و مرسدس؟

- جواب سختی است برای یك رقیب. ولی با توجه به نظرسنجی كه انجام می‌شود، در تمام دنیا مشتریان B.M.W علاقه‌مند به رانندگی حرفه‌ای هستند و از رانندگی با آن لذت می‌برند. نه اینكه مرسدس سوارها این امتیازات را تجربه نمی‌كنند ولی شاید لذت رانندگی با B.M.W بیشتر از مرسدس است.

نمایشگاه هم برگزار شده؟

- چند بار، حتی قبل از تاسیس نمایندگی. آخرین بار هم در نمایشگاه پلیس شركت كردیم و گاهی هم نمایشگاه‌هایی در استان های مختلف برگزار می‌كنیم.

موفقیت بزرگ؟

- در قسمت خدمات بعد از فروش موفق شدیم یكی از مجرب‌ترین مدیران دنیا را به ایران بیاوریم كه این مساله برای من بسیار اهمیت داشت؛ «الكساندر بوكارد». سابقه طولانی و مفیدی در این بخش دارند و دوبار هم در دنیا به عنوان بهترین مدیر خدمات بعد از فروش شناخته شدند و همینطور «شرار حبیب» كه به عنوان معاون خودم از این به بعد در موسسه فعالیت دارند.

منبع: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ya30n
28-03-2007, 11:23
تو شهر ما دو تا بي ام و هست
اگه ببينين مردم مث اين كف كرده ها چه جوري ماشينا رو نگاه ميكنن
يا حق (:

ya30n
28-03-2007, 12:17
سلام به همه دوستان
يه سيستم خوب (ساب هم باشه) زير 200 تومن ميخواستم.لطفا معرفي كنيد چي بخرم.
يا حق (:

Farshadd
28-03-2007, 13:02
سلام به همه دوستان
يا حق (:

هیچی ازش نداری ؟منظورم اینه که خودت یه امپ و ضبطی داری یا نه؟اگه این دوتا رو داری میشه به زور یه کاری کرد ولی اگه نداری متاسفم کاری نمیشه کرد.

ya30n
28-03-2007, 16:29
نه
آخه ميخوام بخرم
براي پژو 206
يه سيستم خوب ميخواستم.

ya30n
28-03-2007, 16:39
فرشاد جان
منظور شما از اين حرفتون كه نميشه كاري كرد
يعني اين كه با زير 200 تومن نميشه كاري كرد؟
خب يه سيستم خوب چقدر در مياد.البته دانشجويي حساب كنيم؟
يا حق (:

behnam_mobile
29-03-2007, 02:41
سلام به همه دوستان
يا حق (:

سلام به همه دوستان.دوست گل من با این قیمت نمی تونی سیستم جمع کنی.اما می تونی یه چیزی ببندی که

خودت لذت ببری.باند هایی که پیشنهاد می کنم کار ساب رو هم انجام می ده.منتها قیمتش رو نپرس چند صفحه

قبل گفته شده.

می تونی یه ضبط پایونیر 3850 بگیری با باند 718 کنوود.اما حواست باشه هیچ وقت نمی شه ضبط و باند پایونیر با هم

بدون آمپ ببندی.

باندهای 6975 پایونیر هم خوب هست منتها اگر اصلش رو پیدا کنی.

اینایی که گفتم با هزینه نصبش می شه نزدیک 200 تا 220.

اگر هم به فکر کل کل هستی( با من نه! ) کمه کم 2 میلیون خرج داره.اگر هم می خوای یه سیستم عادی جمع کنی

نزدیک 800 900 هزار تومان نیاز داری.

در ضمن قیمت ها و پیشنهادات بسیار زیاد هست پس اگه بخوای خیلی واردش بشی آخر سر، از این همه اطلاعات

سر گیجه میگیری و رو میاری به ضبط های خانگی!

موفق باشی.

behnam_mobile
29-03-2007, 02:59
من کسی نیستم.یه پسر عادی مثل همه.مدیر سایت هم نیستم اما خواهش می کنم این نکات رو رعایت کنید تا به

زودی بتونیم این تاپیک رو از حالت متفرقه خارج کنیم و به اصلی ترین تاپیک پی سی ورلد تبدیل کنیم:

1.لصفآ قوانین صفحه اول رو به خوبی بخونید و رعایت کنید.

2.از سلام و علیک خودداری کنید.(یعنی یه پست الکی ندین توش فقط سلام کنید و احوال پرسی).

3.حتمآ حتمآ تصاویر رو به صورت لینک قرار بدین.

4.پست ندادن بهتر از پست دادن الکی هست.

5.اینجا فقط بحث در مورد دنیای اتومبیل هست.مکانی برای اعلام عزاداری و جشن تولد و غیره نیست.

6.چیزی که می خونید رو کامل بخونید بهش فکر کنید تا دچار مشکل بزرگ ( کل کل ) نشوید.

7.درسته یکسری آدم ها دروغ می گن اما اگه احساس کردین کسی داره دروغ می گه به خودش پیغام بفرستین نه

تو فروم اصلی بگین فلانی دروغ می گه.

8.برای خودتون تبلیغات راه نندازین( اگر واجب هست تو پیغام بین طرفین اعلام کنید).

به امید موفقیت این فروم.

Farshadd
29-03-2007, 11:25
فرشاد جان
منظور شما از اين حرفتون كه نميشه كاري كرد
يعني اين كه با زير 200 تومن نميشه كاري كرد؟
خب يه سيستم خوب چقدر در مياد.البته دانشجويي حساب كنيم؟
يا حق (:

سلام دوستان
206ت چه تیپی هست منظورم اینه که خودش سی دی هست یا نه؟البته مال خودش فقط واسه دانشجوی خوبه اما کار اصلی رو امپ و اسپیکرا برات میکنن .ولی از همه بیشتر همون اسپیکر هات مهمه که بتونن برات بکوبن البته با حضور امپ خوب پس به نظر من بهترین اسپیکری که هست همون پایونیر ps 6975 به قول دوستمون اصل هست.
اما اول بگو 206ت سی دی هست یا نه

Farshadd
29-03-2007, 11:31
من کسی نیستم.یه پسر عادی مثل همه.مدیر سایت هم نیستم اما خواهش می کنم این نکات رو رعایت کنید تا به

زودی بتونیم این تاپیک رو از حالت متفرقه خارج کنیم و به اصلی ترین تاپیک پی سی ورلد تبدیل کنیم:

2.از سلام و علیک خودداری کنید.(یعنی یه پست الکی ندین توش فقط سلام کنید و احوال پرسی).

5.اینجا فقط بحث در مورد دنیای اتومبیل هست.مکانی برای اعلام عزاداری و جشن تولد و غیره نیست.

6.چیزی که می خونید رو کامل بخونید بهش فکر کنید تا دچار مشکل بزرگ ( کل کل ) نشوید.

7.درسته یکسری آدم ها دروغ می گن اما اگه احساس کردین کسی داره دروغ می گه به خودش پیغام بفرستین نه

به امید موفقیت این فروم.
ینی اگه ای کارا رو انجام بدیم حله؟اگه اینجور باشه خیلی خوبه؟

ya30n
29-03-2007, 12:12
مرسي بهنام جان
اطلاعات خوبي بود.
موفق باشي عزيز
يا حق (:

ya30n
29-03-2007, 15:12
سلام دوستان
206ت چه تیپی هست منظورم اینه که خودش سی دی هست یا نه؟البته مال خودش فقط واسه دانشجوی خوبه اما کار اصلی رو امپ و اسپیکرا برات میکنن .ولی از همه بیشتر همون اسپیکر هات مهمه که بتونن برات بکوبن البته با حضور امپ خوب پس به نظر من بهترین اسپیکری که هست همون پایونیر ps 6975 به قول دوستمون اصل هست.
اما اول بگو 206ت سی دی هست یا نه

آره منم كه تحقيق كردم ديدم همه ميگن پايونير
راستش رو بخواي هنوز پژو رو نخريدم ولي تا هفته ديگه يا فوق فوقش دو هفته ديگه اگه خدا خواست ميخرم.
يعني خريد خودرو جدي هست بخاطر همين به فكر سيستمش و ضبط و باند و اينا بودم...
يا حق

ya30n
29-03-2007, 15:16

به امید موفقیت این فروم.

به خدا درست ميگه دوستمون
الان من ميخواستم قيمت يه باند رو نگاه كنم چند صفحه هم به عقب برگشتم ولي به دوستان بر نخوره ها ولي فقط چرت و پرت نوشته شده بود.نميدونم احوال پرسي و ..خودتون برگرديد اگه اينطور نبود.:41:
يا حق (:

benyamilan
01-04-2007, 02:15
سلام به همه دوستان
يا حق (:
به نظر من باید بی خیال ساب شی با این بودجه
ولی اسپکرایی هستن که بتونن واست جای ساب رو بدن مثل اسپیکرای جی بی ال مثل P953 و 595 Limited که اولی حدود 100 تومن و دومی حدودای 140 تومن ایناست اگه دنبال بیس خوب هستی به نظر من هر دوتاشون خوبن و با توجه به بودجه شما اولی خیلی بهتره
پیشنهاد من P953 هست 6975 در مقایسه با این برند واقعا حرفی واسه گفتن نداره

vahid_ve
01-04-2007, 14:38
با سلام :20:

من میخاستم بدونم آخرین مدل فراری و لامبورگینی چی؟ :5:
کدومشون بهتره؟:31:
قیمت هر کدومشون چنده؟ :5:
از کجا میشه بخرم؟:5:
آیا اجازه ی ورود به شهر را دارن؟ :19:

و بهترین اتوموبیل دنیا چی؟ کدوم مدلش؟ :20:

vahid_ve
01-04-2007, 14:51

soheil_104
02-04-2007, 16:15

بی خیال بابا

soheil_104
04-04-2007, 16:03
یک شرکت بزرگ تولید کننده خودرو در آلمان از طراحی و ساخت نسل جدیدی از خودروهای ضد گلوله و تشریفاتی خبر داد که با برخورداری از پیشرفته ترین فناوری های ساخت خودرو و از جمله بالاترین ضریب تقویت شدگی با استفاده از فولاد به زودی برای انتقال عناصر مهم و سرشناس در جهان مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
به گزارش خبرگزاری مهر، شرکت خودروسازی مرسدس بنز اعلام کرد، این اتوموبیل لیموزین برای انتقال روسای تجاری، وزرا، ملکه و روسای جمهور مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

این خودروی جدید لیموزین Mercedes-Benz S 600 Guard Pullman Limousine نام داشته و در ساخت درون و اتاق آن از پیشرفته ترین فناوری های خودروسازی استفاده شده است.

این خودروی ضد گلوله 5513 سی.سی دارای موتوری 12 سیلندر بوده و قرار است که از اواخر سال 2008 میلادی روانه بازار شود.

بر اساس گزارش گیز مگ، در ساخت این خودرو تمامی تجهیزات ارتباطاتی و امنیتی در بالاترین سطح خود به کار گرفته شده است.

soheil_104
04-04-2007, 16:04
خودروهای اسپورت واقعی، خودروهایی هستند كه به گیربكس دستی مجهز باشند». این دیدگاه علاقه‌مندان به رانندگی در سرتاسر جهان، مشكل بزرگ پیش پای شركت آستون مارتین قرار داده است.
از زمان تولید DB۹ در سال گذشته تاكنون، شركت استون مارتین تنها مدل دنده اتوماتیك آن را تولید كرده و همان‌گونه كه انتظار می‌رفت، سیستم گیربكس خودكار آن از سوی برخی رانندگانی كه توقعات بیشتری در زمینه كارایی این خودرو داشتند، مورد انتقاد قرار گرفت.
خبر خوب ما این است كه سرانجام عقیده خریداران به گوش سازنده مجموعه گیربكس DB۹ كه تحت مالكیت شركت فورد قرار دارد، رسید و یك گیربكس دستی نیز برای این خودرو طراحی و وارد خط تولید شد. اكنون باید منتظر ماند و دید كه آیا گیربكس جدید هیجان رانندگان این سوپر خودرو را ارضاء خواهد كرد یا خیر.
باید به این نكته نیز اشاره كرد كه در واقع قلب طپنده آستون، موتور آن است. دنده دستی DB۹ از لحاظ تقسیم قدرت موتور ۱۲ سیلندر ۶ لیتری این خودرو، درست همانند همتای اتوماتیك خود عمل می‌كند. گیربكس اتوماتیك با توجه به نیروی۴۵۰اbhp و گشتاور ۵۷۰اNm كه به چرخ‌های عقب اعمال می‌كند، به خودی خود سرعت بالایی به DB۹ می‌بخشد. با این وجود، علاقه‌مندان DB۹ از دانستن این مطلب خوشحال خواهند شد كه دنده دستی، این خودرو را سریع‌تر از قبل نیز خواهد كرد.
دنده را در وضعیت یك قرار دهید و كلاچ را رها كنید، آستون همانند تیری كه از كمان رها شده است شتاب می‌گیرد. سازنده DB۹ ادعا می‌كند شتاب صفر تا ۱۰۰ كیلومتر این خودرو در مدل دنده دستی ۸/۴ ثانیه است كه ۱/۰ ثانیه سریع‌تر از مدل دنده اتوماتیك است.
DB۹ در دنده‌های بالاتر عملكرد یك خودروی رویایی را به نمایش می‌گذارد. محدوده سرعت بهینه برای این خودرو در جاده‌های معمولی ۷۰ مایل در ساعت می‌باشد. البته هنوز یك یا دو نگرانی دیگر وجود دارد. در زمان رانندگی در بعضی از جاده‌های مناسب در ولز، آستون ثابت كرد كه صرفنظر از سرعت باور نكردنی هنوز از آرمان‌های خود كمی فاصله دارد.
DB۹ مجهز به دنده دستی، همانند تمامی DB۹هایی كه تاكنون آزمایش شده‌اند، در سرعت‌های بالا این حس را به سرنشین خود القاء می‌كند كه گوشه درب‌ها به خوبی چفت نشده‌اند. گرچه ما هیچ‌گاه از كمبود نیروی كشش این خودرو شكایتی نداشته‌ایم، ولی DB۹ نتوانسته است حس اعتماد به خود را در راننده ایجاد كند.
در اكثر مواقع، DB۹ در محدوده سرعت بهینه خود بخوبی و بدون هیچ‌گونه مشكلی رانده می‌شود و احساس لذت راننده از شرایط موجود را به‌طور كامل به وجود می‌آورد. شكل ظاهری DB۹ بسیار شیك و مدرن بوده و تلاش رقبایی نظیر پورشه و بنتلی را در رقابت با خود، بی‌اثر گذاشته است. پیشرفت در زمینه طراحی داخل این خودرو تداوم یافته ولی سطح كیفی مواد به‌كار رفته باعث شده است تا هزینه ساخت خودرو مبلغ فروش آن را تا بیش از ۱۰۰ هزار یورو افزایش دهد.
خریدارانی كه مایل به خرید DB۹ با دنده دستی هستند، باید مبلغی معادل ۳ هزار یورو بیش از قیمت مدل اتوماتیك آن بپردازند. در این صورت، DB۹ با وجود قیمت ۱۰۳۰۰۰ یورویی خود، خودرویی ارزان‌قیمت تلقی نخواهد شد

vahid_ve
05-04-2007, 06:01
بی خیال بابا

خوب پس جواب منو کی میده؟
:18:

Viren
05-04-2007, 07:59
سلام

می خوساتم ببینم اتومبیل Camaro SS همونی که تو NFS Carbon بود ساخت کدوم شرکت هست؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](16).gif

Oracle_Eldorado
05-04-2007, 10:12
با سلام

من میخاستم بدونم آخرین مدل فراری و لامبورگینی چی؟
کدومشون بهتره؟
قیمت هر کدومشون چنده؟
از کجا میشه بخرم؟
آیا اجازه ی ورود به شهر را دارن؟

و بهترین اتوموبیل دنیا چی؟ کدوم مدلش؟

منم جواب این سوالها رو میخوام

soheil_104
05-04-2007, 11:20
سلام

می خوساتم ببینم اتومبیل Camaro SS همونی که تو NFS Carbon بود ساخت کدوم شرکت هست؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](16).gif

ساخت شرکت Chevrolet

soheil_104
05-04-2007, 12:14
آخرین مدل فراری Ferrari_P4 هست.

این هم عکسش

soheil_104
05-04-2007, 12:16
آخرین مدل لامبورگینی.

gallardo

soheil_104
05-04-2007, 12:32
از کجا میشه بخرم؟ از نماینده کارخانه

بهترین اتوموبیل دنیا چی؟ از چه لحاظ قدرت سرعت ..............

آیا اجازه ی ورود به شهر را دارن؟ چه شهری یا کشوری

قیمت هر کدومشون چنده؟ از طریق میل به نماینده فروش ان کارخانه میتونی مطلع شوی

کدومشون بهتره؟ بستگی به نظر هر فرد داره

soheil_104
05-04-2007, 13:04
محبوبترین خودروی لوکس: شورلت کوروت،
▪ خودروی اسپورتی: دوج مگنوم،
▪ خودروی فشرده یا کوچک: به نظر مردم مزدا ۳ اما از نظر روزنامه نگاران تویوتا پریوس؛
▪ خودروی سدان استاندارد: فورد فیوژن البته از نظر روزنامه نگاران دوج شارژر.
▪ جایزه بهترین خودرو سال ۲۰۰۵ توسط موسسه جشنواره خودرو در آمریکا: ۴۶ نویسنده و روزنامه نگار صنعت خودرو در نمایشگاه بین المللی خودروی آمریکای شمالی در دترویت طی مراسمی رای خود را اعلام کردند:
▪ بهترین خودروی کوچک: از لحاظ کیفیت : فورد فوکوس، هیوندای اکسنت، مزدا ۳،
▪ از لحاظ قیمت: Scion xA ،
▪از لحاظ راحتی و دلپذیری: فولکس واگن جتا، کیا اسپکترا
▪ قابل اعتمادترین: شورلت پریسم ۲۰۰۲، و ...

soheil_104
05-04-2007, 13:09
سيستم هوشمند چهار چرخ متحرک ، xDrive ، نمونه شگفت انگيز ديگری از اجزاء تشکيل دهنده و فن آوری متعدد بکار رفته در اين اتومبيل به شمار می آيد که مانند تيمی حرفه ای با يکديگر همکاری می کنند. سيستم چهارچرخ متحرک ب ام و عملكرد خارق العاده اي است كه حاصل ارتباط مستقيم xDrive و DSC مي باشد. DYNAMIC STABILITY CONTROL (سيستم پوياي كنترل پايداري) سيستمي است امکان پيش بينی لغزش ناگهانی خودرو در كمتر از يك ثانيه و پيشگيری از آن را دارد. اين فرآيند يقيناً كيفيت رانندگي با اين اتومبيل را منحصر به فرد كرده است. xDrive با استفاده از DSC می تواند گرايش حرکتی اتومبيل را از زمان شروع فرآيند پيچيدن آن اندازه گيری کرده و تشخيص دهد و سپس با خنثی کردن نيروهای زائد و رعايت تقسيم نيرو ، تعادل خودرو را به بالاترين حد ممکن برساند. در ب ام و مزاياي خاص خود را در تمامي مدلهاي ب ام و به مشتريان عرضه مي دارد و اين مزايا نه تنها در زماني كه خودرو با مشكلي مواجه مي شود بلكه قبل از آن نيز قابل مشاهده است .زيرا اين سيستم قابليت دارد كه قبل از كاهش تماس خودرو با زمين از آن جلوگيري نمايد.

majid-ar
06-04-2007, 04:24
سلام.
ببخشید یهو سوال خارج از بحث میکنم.

دوستان من ماشینم سمنده(معمولی) .تازگیا چراغ مربوط به لنتش روشن میشه.
لطفا یه راهنمایی بکنید میشه با انداختن یه لنت خوب ترمزش رو بهتر کرد یا فقط باید کل سیستم ترمز رو عوض کرد چون از ترمزش رازی نیستم.
اگه لنت خوبی هست که جواب رارندگی معمولی رو میده لطفا اسمش رو بگید چون عوض کردن لنت کم هزینه تره(البته چیزی که توی تهران قابل دسترسی باشه)
اگرم تنها راه بهتر شدنش Abs هست یه راهنمایی کوچیک بکنید(هزینه و مارک)

ممنون.

hamed_e_tanha2067
06-04-2007, 12:21
salam be kole majmoe man chand daghighe nist ke ozve goroh shodam baraye hamegi rezoye ovafaghiyat va sali khob daram . azaton mikhastam ye adresi teli chizi be man bedidid manon hamed az teh

Balrog
06-04-2007, 15:27
سلام.
ببخشید یهو سوال خارج از بحث میکنم.

دوستان من ماشینم سمنده(معمولی) .تازگیا چراغ مربوط به لنتش روشن میشه.
لطفا یه راهنمایی بکنید میشه با انداختن یه لنت خوب ترمزش رو بهتر کرد یا فقط باید کل سیستم ترمز رو عوض کرد چون از ترمزش رازی نیستم.
اگه لنت خوبی هست که جواب رارندگی معمولی رو میده لطفا اسمش رو بگید چون عوض کردن لنت کم هزینه تره(البته چیزی که توی تهران قابل دسترسی باشه)
اگرم تنها راه بهتر شدنش Abs هست یه راهنمایی کوچیک بکنید(هزینه و مارک)

ممنون.
سمند‌ها كلا ترمز درست و حسابى ندارن! به نظر من شما اگه مى‌خواى اساسى كار كنى و مشكل هزينه هم ندارى، ترمزهاى عقب رو هم ديسكى كن و سيستم ABS ببند.

Balrog
06-04-2007, 15:31
آخرین مدل لامبورگینی.

gallardo

اشتباه مى‌كنى soheil_104 جان. تا اونجا كه من مى‌دونم، آخرين مدل لامبو، Murcielago LP640 هست.

راستى، پس بزرگان تاپيك كجا هستن؟!

soheil_104
06-04-2007, 16:10
اشتباه مى‌كنى soheil_104 جان. تا اونجا كه من مى‌دونم، آخرين مدل لامبو، Murcielago LP640 هست.

منظور من Gallardo Superleggera ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

حالا شما میگید Murciélago LP 640
این هم Murciélago

Farshadd
06-04-2007, 21:26

اینجاییم عزیزم.:31:

شوخی کردم عزیزان ولی اگه دیدیدشون سلام ما رو هم بهشون برسونید چون دلم براشون شده اندازه یه سر دنده لامبورگینی:31:

Balrog
07-04-2007, 02:12
منظور من Gallardo Superleggera ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

حالا شما میگید Murciélago LP 640
این هم Murciélago

من بالاخره نفهميدم بين اين 3 مدل، جديدترين كدومه!:
Lamborghini Gallardo Superleggera ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
Lamborghini Murcielago LP640 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
Lamborghini Murcielago LP640 Roadster ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

vahid_ve
07-04-2007, 02:31
از کجا میشه بخرم؟ از نماینده کارخانه

بهترین اتوموبیل دنیا چی؟ از چه لحاظ قدرت سرعت ..............

قیمت هر کدومشون چنده؟ از طریق میل به نماینده فروش ان کارخانه میتونی مطلع شوی

بهترین اتوموبیل دنیا چی؟ از چه لحاظ قدرت سرعت .............

از هر لحاظ. قدرت سرعت تکنولوژی زیبایی و..............

ایران/اصفهان

نظر شما چی؟

--------------------------------------------------------
1 سوال دیگه؟ :20:

چطوری میشه یک راننده ی مسابقات فرمول یک شد؟ (فراری)
:10: :46:

erroring
07-04-2007, 11:24
دستتون درد نكنه

ENTEZAR
07-04-2007, 12:11
سلام

قیمت به روز انواع خودروهای ایران را از کجا میشه پیدا کرد؟

soheil_104
07-04-2007, 15:37
من هم این سوال را دارم

چطوری میشه یک راننده ی مسابقات فرمول یک یا راننده ی مسابقات رالی شد؟

soheil_104
07-04-2007, 15:38
این هم قیمت لامبورگینی و فراری

Lamborghini

Ferrari

من که میگم جدید ترین مدل لامبورگینی Gallardo Superleggera ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Balrog
07-04-2007, 15:46
من که میگم جدید ترین مدل لامبورگینی Gallardo Superleggera ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
تو سايت rsportscars، براى اون سه مدلى كه تو پست قبلى گفتم، سال 2007 رو ذكر كرده بود. به هر حال...

soheil_104
07-04-2007, 15:47

قیمت ۱۵۲ هزار دلار
مصرف سوخت : ۱۱ مایل با هر گالن در شهر و ۱۶ مایل در جاده
وزن ۱۳۹۰ كیلوگرم
مشخصات موتور: موتور وسط ، ۸ سیلندر
حجم موتور: ۳۵۸۶ سی سی
قدرت موتور: ۳۹۵ اسب بخار در ۸۵۰۰
گشتاور: ۲۷۵ پوند فوت در ۴۷۰۰
شتاب: ۰ تا ۶۰ مایل ۲/۴ ثانیه
حداكثر سرعت: ۱۸۹ مایل ( ۳۰۴ كیلومتر )

soheil_104
07-04-2007, 15:53
خودروهای اسپورت واقعی، خودروهایی هستند كه به گیربكس دستی مجهز باشند». این دیدگاه علاقه‌مندان به رانندگی در سرتاسر جهان، مشكل بزرگ پیش پای شركت آستون مارتین قرار داده است.
از زمان تولید DB۹ در سال گذشته تاكنون، شركت استون مارتین تنها مدل دنده اتوماتیك آن را تولید كرده و همان‌گونه كه انتظار می‌رفت، سیستم گیربكس خودكار آن از سوی برخی رانندگانی كه توقعات بیشتری در زمینه كارایی این خودرو داشتند، مورد انتقاد قرار گرفت.
خبر خوب ما این است كه سرانجام عقیده خریداران به گوش سازنده مجموعه گیربكس DB۹ كه تحت مالكیت شركت فورد قرار دارد، رسید و یك گیربكس دستی نیز برای این خودرو طراحی و وارد خط تولید شد. اكنون باید منتظر ماند و دید كه آیا گیربكس جدید هیجان رانندگان این سوپر خودرو را ارضاء خواهد كرد یا خیر.
باید به این نكته نیز اشاره كرد كه در واقع قلب طپنده آستون، موتور آن است. دنده دستی DB۹ از لحاظ تقسیم قدرت موتور ۱۲ سیلندر ۶ لیتری این خودرو، درست همانند همتای اتوماتیك خود عمل می‌كند. گیربكس اتوماتیك با توجه به نیروی۴۵۰اbhp و گشتاور ۵۷۰اNm كه به چرخ‌های عقب اعمال می‌كند، به خودی خود سرعت بالایی به DB۹ می‌بخشد. با این وجود، علاقه‌مندان DB۹ از دانستن این مطلب خوشحال خواهند شد كه دنده دستی، این خودرو را سریع‌تر از قبل نیز خواهد كرد.
دنده را در وضعیت یك قرار دهید و كلاچ را رها كنید، آستون همانند تیری كه از كمان رها شده است شتاب می‌گیرد. سازنده DB۹ ادعا می‌كند شتاب صفر تا ۱۰۰ كیلومتر این خودرو در مدل دنده دستی ۸/۴ ثانیه است كه ۱/۰ ثانیه سریع‌تر از مدل دنده اتوماتیك است.
DB۹ در دنده‌های بالاتر عملكرد یك خودروی رویایی را به نمایش می‌گذارد. محدوده سرعت بهینه برای این خودرو در جاده‌های معمولی ۷۰ مایل در ساعت می‌باشد. البته هنوز یك یا دو نگرانی دیگر وجود دارد. در زمان رانندگی در بعضی از جاده‌های مناسب در ولز، آستون ثابت كرد كه صرفنظر از سرعت باور نكردنی هنوز از آرمان‌های خود كمی فاصله دارد.
DB۹ مجهز به دنده دستی، همانند تمامی DB۹هایی كه تاكنون آزمایش شده‌اند، در سرعت‌های بالا این حس را به سرنشین خود القاء می‌كند كه گوشه درب‌ها به خوبی چفت نشده‌اند. گرچه ما هیچ‌گاه از كمبود نیروی كشش این خودرو شكایتی نداشته‌ایم، ولی DB۹ نتوانسته است حس اعتماد به خود را در راننده ایجاد كند.
در اكثر مواقع، DB۹ در محدوده سرعت بهینه خود بخوبی و بدون هیچ‌گونه مشكلی رانده می‌شود و احساس لذت راننده از شرایط موجود را به‌طور كامل به وجود می‌آورد. شكل ظاهری DB۹ بسیار شیك و مدرن بوده و تلاش رقبایی نظیر پورشه و بنتلی را در رقابت با خود، بی‌اثر گذاشته است. پیشرفت در زمینه طراحی داخل این خودرو تداوم یافته ولی سطح كیفی مواد به‌كار رفته باعث شده است تا هزینه ساخت خودرو مبلغ فروش آن را تا بیش از ۱۰۰ هزار یورو افزایش دهد.
خریدارانی كه مایل به خرید DB۹ با دنده دستی هستند، باید مبلغی معادل ۳ هزار یورو بیش از قیمت مدل اتوماتیك آن بپردازند. در این صورت، DB۹ با وجود قیمت ۱۰۳۰۰۰ یورویی خود، خودرویی ارزان‌قیمت تلقی نخواهد شد.

jamshidjap
07-04-2007, 15:54
با سلام خدمت بچه ها

آقا خيلي خوشحالم که دوباره به جمع بچه ها برگشتم دلم براتون تنگ شده بود

الان هم که بالرگ و سهيل آن هستن سلام بچها خوب هستيد

اينم اخبار جديد..

jamshidjap
07-04-2007, 15:55
مديرعامل ايران‌خودرو:

امسال 635هزار دستگاه خودرو توليدو700ميليون دلارصادرمي‌كنيم.

ازفرصت گازسوز كردن خودروها به درستي بهره نبرديم.

بدهي به تعويق‌افتاده نداريم.

ايران خودرو امسال 635 هزار خودرو توليد مي‌كند كه 96 هزار دستگاه آن صادر خواهد شد.

منوچهر منطقي ـ مديرعامل ايران خودرو ـ در مراسم آغاز سال كاري اين شركت با اعلام اين خبر افزود: از اين تعداد 30 هزار دستگاه خودرو تجاري در تهران و 66 هزار دستگاه خودرو در خراسان توليد مي‌شود. وي با حياتي خواندن كار بر روي خودرو‌هاي گازسوز گفت: ما از اين فرصت در سال گذشته خوب استفاده نكرديم، ولي بايد توجه كنيم كه از تيرماه امسال تمام خودرو‌ها بايد به صورت گازسوز توليد شوند. او با بيان اين كه در سال گذشته 22 هزار دستگاه خودرو شامل خودروهاي تجاري، سواري و همچنين قطعه به ارزش 300 ميليون دلار صادر شد، خاطرنشان كرد: امسال با صادرات 96 هزار دستگاه خودرو كه 20 هزار دستگاه آن در سايت‌هاي توليدي خارج از كشور توليد خواهند شد، صادرات اين شركت به 700 ميليون دلار مي‌رسد. منطقي درباره محصولات جديد اين شركت گفت: نخستين محصول ون هفت نفره روي پلات فرم X90 خواهد بود و خودرو ارزان قيمت، مدل جديد پژو 405 و پژو 206 تيپ يك جديد به همراه ون سوبول، پژو 307 و ميني‌بوس جديد 518 از ديگر محصولات جديد خواهند بود. وي گفت: ايران خودرو سعي خواهد كرد در يك برنامه مناسب فراخواني تمام خودرو‌هاي تحت ريسك پژو 405 موضوع آتش‌سوزي را حل كند. البته لازم به ذكر است كه در سال گذشته با بهبود تكنولوژي توليد، كيفيت پژو 405 افزايش يافته است. منطقي در ادامه با بيان اين كه ايران خودرو در سال 86 به دنبال تثبيت شرايط بدون حضور پيكان است، گفت: امسال‌ براي كل گروه يك مركز تصميم‌گيري مركزي راه‌اندازي خواهيم كرد و از طرفي با اصلاح ساختار مالي كه بخشي از آن در سال 85 به وقوع پيوسته، به تثبيت اوضاع مالي مي‌پردازيم. البته در سال گذشته نقدينگي در ايران كاهش يافت، اما ايران خودرو با اصلاح ساختار مالي و بكارگيري روش‌هاي جديد به جاي رسيده كه ديگر بدهي معوقه ندارد. وي در خصوص بازار اين شركت در سال گذشته گفت: 55 درصد بازار از نظر سهم ريالي و 50 درصد بازار از نظر كل توليدات خودرو در دست ما بود كه سعي خواهيم كرد اين عدد را در سال 86 به 60 درصد برسانيم؛ از طرفي فروش ايران خودروديزل نيز در سال گذشته 1200 ميليارد تومان بود كه عدد مناسبي به نظر مي‌رسد؛ به گونه‌اي كه 90 درصد اتوبوس و 60 درصد كاميون كشنده ايران توسط اين شركت تامين مي‌شود. او، ديگر فعاليت اين شركت را در زمينه صنعت ريلي خواند و گفت: حمل و نقل خودرو و قطعات هم اكنون با 400 واگن انجام مي‌شود و در بهار امسال نيز كارخانه توليد قطار شهري و بين شهري ايران خودرو راه‌اندازي مي‌شود. وي، ديگر اهداف ايران خودرو را افزايش 100 درصدي سهم بازار قطعات يدكي عنوان كرد و افزود: ايران خودرو بايد دانش خودرو را به سرمايه تبديل كند. ما در سال گذشته 40 ميليارد تومان باتوجه به دانش فني خود براي راه‌اندازي سايت فارس و تبريز درآمد داشته‌ايم كه در سال 86 بايد افزايش يابد.

jamshidjap
07-04-2007, 15:56
١٥ سال گذشت

توسعه سيستم حمل ونقل با اتوبوس‌هاي برقي فراموش شده‌ است؟
امروزه كشورهاي دنيا به دنبال استفاده از سيستم‌هاي حمل‌ونقل سالم، سريع و در عين حال با كيفيت هستند و تمام تلاش خود را روي بهره‌گيري از خودروهايي متمركز مي‌كنند كه ويژگي‌هاي فوق را داشته باشند. يكي از اين سيستم‌ها كه در كشور ما نيز به طور محدود در شهر تهران مورد استفاده قرار مي گيرد، اتوبوس برقي است. اتوبوس‌هاي برقي از سال 1371 وارد ناوگان حمل‌ونقل عمومي شهر تهران شدند و شهرداري وقت تهران 65 دستگاه از اين اتوبوس‌ها را از كشور جمهوري‌چك وارد كرد كه هم‌اكنون در مناطق 7 ، 8 ، 12 ، 13 و بخش كوچكي از مناطق 14 و 15 در حال تردد هستند. درباره ويژگي‌هاي اين اتوبوس مي‌توان گفت كه ظرفيت تكميلي آن‌ها 150 نفر است و 44 صندلي دارند. همچنين وزن هر دستگاه از اين اتوبوس‌ها 17 تن است و در حال حاضر 64 دستگاه از اين اتوبوس‌ها پس از حدود 15 سال در ناوگانحمل‌و‌نقل شهري تهران در حال فعاليت هستند. بر اساس آمار سال 84 مصرف برق هر دستگاه از اين اتوبوس‌هاي فعال در روز حدود 342 كيلووات برق است. يكي از مسوولان بخش مربوط به اتوبوس‌هاي برقي در شهرداري تهران در اين باره مي‌گويد: پس از گذشت حدود 15 سال اگر يكي از اتوبوس‌هاي برقي را با يكي از اتوبوس‌هاي ايكاروس مقايسه كنيم، مي‌توان به وضعيت يك فرد جوان در برابر يك پيرمرد ازكار افتاده اشاره كرد كه اين نشان‌دهنده كارايي بالاي اتوبوس‌هاي برقي است. او مي‌افزايد: شايد اگر يك سري از مشكلات اعتباري و وارداتي برطرف شوند، به مراتب اتوبوس‌هاي برقي نسبت به ديگر وسايل نقليه ارجحيت دارند. او با اشاره به اين‌كه در سيستم حمل‌ونقل درون شهري تهران بايد از تمامي سيستم‌ها استفاده شود، توضيح ‌داد: با وجود هزينه‌هاي بالا براي بسترسازي در ارتفاع و يا در زيرزمين براي سيستم‌هايي نظير مونوريل و مترو، هزينه‌هاي بسترسازي براي استفاده از اتوبوس برقي بسيار ناچيز است و در دوران بسترسازي نيز مزاحمتي مانند ايجاد سر و صدا براي شهروندان ندارد. اين مقام مسوول در پاسخ به اين سوال كه آيا در كشور، توانايي ساخت اين نوع اتوبوس‌ها را داريم يا خير؟ گفت: هم اكنون به حدي شركت‌هاي اسم و رسم‌دار در جهان وجود دارند كه ساخت اتوبوس‌هاي برقي در كشور از نظر اقتصادي مقرون به صرفه نيست؛ اما اتوبوس‌هاي برقي براي فعاليت نياز به پست‌هاي مبدل برق دارند كه در حكم پمپ‌هاي گاز براي سوخت‌گيري اتوبوس‌هاي گازي عمل مي‌كنند و در حال حاضر هفت پست مبدل در تهران براي اتوبوس‌هاي برقي وجود دارد. وي در ادامه با ابراز تاسف از اين كه علت عدم توسعه اين اتوبوس‌ها در شهري مانند تهران عدم شناخت بوده و در اين امر سليقه‌اي عمل شده است، مي‌افزايد: اگر از كنار يك اتوبوس ديزلي عبور كنيم، متوجه صداي بالاي آن‌ها مي‌شويم، زيرا قطعات متحرك زيادي دارند؛ در صورتي كه اتوبوس‌هاي برقي، صداي موتور و علاوه بر آن آلودگي هوا نيز ندارند. طبق گفته وي، هم‌اكنون اتوبوس‌هاي برقي در پنج خط اتوبوس‌راني شهر تهران در حال فعاليت هستند كه تمامي آن‌ها از نظر جابه‌جايي بين 10 خط اول شركت واحد قرار دارند. لازم به ذكراست كه هم‌اكنون اتوبوس‌هاي برقي در تهران در دو خط در محور خيابان دماوند شامل يك خط سريع و يك خط عادي از چهارراه تهران‌پارس تا ميدان امام حسين (ع) و در سه خط ديگر در مسيرهاي ميدان امام حسين (ع) تا ميدان خراسان (خط سريع) ، ميدان امام حسين (ع) تا ميدان شوش (خط عادي) و ميدان خراسان تا انتهاي 17 شهريور جنوب مشغول به فعاليت هستند. دكتر اردشير احمدي - مدرس دانشگاه امام حسين (ع) - نيز درباره اتوبوس‌هاي برقي مي‌گويد: اتوبوس‌هاي برقي همان (BRT (Bus Rapid Transit هستند كه از نظر ميزان توليد آلودگي بر اتوبوس‌هاي بنزيني و ديزلي ارجحيت دارند، اما از نظر اشغال فضاي خيابان و نياز به مسير مستقيم طولاني براي تردد و اشغال فضاي بالاي خيابان، داراي مشكل هستند. به عنوان مثال ميادين و پل‌ها از نقاطي هستند كه عبور اين اتوبوس‌ها را دچار مشكل مي‌كنند. وي افزود: هم اكنون طرح‌هاي مطالعاتي براي استفاده از اين نوع اتوبوس‌ها در اصفهان و مشهد در حال انجام است. حال اين كه چرا طي سال‌هاي اخير روند توسعه اتوبوس‌هاي برقي علي‌رغم تمامي مزاياي آن‌ها متوقف شده و تمامي توجه مسوولان به سمت احداث مترو و مونوريل معطوف شده، سوالي است كه مسوولان بايد جوابگو باشند. اين در حاليست كه در كشورهاي پيشرفته از تمامي سيستم‌هاي حمل‌ونقل براي جابه‌جايي مسافران استفاده مي‌شود.

Balrog
07-04-2007, 15:57
سلام

قیمت به روز انواع خودروهای ایران را از کجا میشه پیدا کرد؟
ببين اين به دردت مى‌خوره؟

jamshidjap
07-04-2007, 15:57
اوه همه هستن که تا حالا اينقدر تاپيک شلوغ نشده بود!!

jamshidjap
07-04-2007, 15:58
مجري طرح جايگزيني خودروهاي فرسوده با اشاره به اين كه در سال گذشته يكصد و 50 هزار دستگاه خودرو از رده خارج شده است، گفت: خودروهاي مشمول طرح جايگزيني در سال 86 مشخص شدند. مهندس سيدرضا فاطمي افزود: در حالي كه طي سال 84 تنها 36 هزار خودرو فرسوده از رده خارج شد، اين رقم در سال 85 بيش از 300 درصد افزايش يافت. وي اظهار كرد: بر اين اساس 110 هزار خودرو جايگزين، تحويل مالكان خودروهاي فرسوده و 17 هزار تاكسي نيز نوسازي شد. به گفته وي يكصد هزار خودروي فرسوده نيز از سهميه سال 85، تا پايان تيرماه سال جاري از رده خارج و خودروهاي جايگزين تحويل مالكان مي‌شود. مجري طرح جايگزيني خودروهاي فرسوده تصريح كرد: در سالهاي 82 تا 84، تنها 4 هزار و 200 دستگاه تاكسي فرسوده جايگزين شد كه كل اين رقم تنها يك سوم تاكسي‌هايي بوده است كه در سال گذشته از رده خارج شده است. وي با اشاره به اين كه فروش نقدي خودروهاي فرسوده از بودجه سال 85 منتفي شده است، خاطرنشان كرد: با تصويب تبصره 13 قانون بودجه سال 86، آيين‌نامه‌هاي اجرايي و برنامه‌ خروج خودروهاي فرسوده در سال جاري تا آخر فروردين ماه اعلام مي‌شود. فاطمي در خصوص خودروهاي مشمول طرح جايگزيني در سال 86 به ايسنا گفت: بر اين اساس تاكسيهاي با سن 15 سال و بيشتر، يعني مدل سال 71 شمسي به قبل، وانت‌بارهاي با عمر 20 سال و بيشتر يعني مدل 66 شمسي و پايين‌تر، سواريهاي بيش از 4 سيلندر يا دو ديفرانسيل با عمر 25 سال و بالاتر يعني مدل 61 شمسي به قبل و سواريهاي 4 سيلندر و كمتر با سن 30 سال و بالاتر يعني مدل سال 56 به قبل در سال جاري مشمول طرح جايگزيني خودروهاي فرسوده هستند. وي با تأكيد بر اين كه اولويت امسال خروج خودروهاي فرسوده و كمتر خروج و جايگزيني است، ادامه داد: متأسفانه در اواخر سال گذشته تعدادي از نمايندگيهاي فروش، افرادي را كه در اولويت نبوده و يا ثبت‌نام نكرده‌اند را به بانك معرفي كردند كه عده‌اي از آنها نيز كارهاي بانكي خود را انجام داده؛ اما در مرحله اسقاط گرفتار شدند. مجري طرح جايگزيني خودروهاي فرسوده تصريح كرد: خودروي مالكاني كه نامشان در اولويت طرح جايگزيني خودروهاي فرسوده نباشد، به هيچ عنوان اسقاط نشده و اين افراد حتي در صورت دريافت گواهي بانك نمي‌توانند خودروي خود را اسقاط و از تسهيلات طرح جايگزيني خودروهاي فرسوده استفاده كنند. وي در پايان تأكيد كرد: برنامه زمان‌بندي خودروهاي فرسوده در سال 86 و ميزان سهميه در نظر گرفته شده براي امسال، حداكثر تا پايان نيمه نخست سال جاري تعيين و اعلام مي‌شود.

Balrog
07-04-2007, 15:59
یک جوان اروپائی بادر آمد متوسط 2500 دلار در ماه می تواند در عرض هفت ماه یک خودروی سطح بالا داشته باشد در حالی که یک جوان ایرانی با درآمد متوسط 200 دلار در ماه و بعد از گذشت حداقل 40 ماه می تواند یک خودروی سطح پائین داشته باشد .
اختلافات عمیقی در کیفیت خودروهای ساخت داخل با تولیدات سطح جهانی مشاهده می شود به گو نه ای که قیمت خودروهای سپند،پیکان، پراید،آردی ،نیسان وانت،پژو 405 ، سمند و ماکسیما به ترتیب حدود 6، 7، 8، 9، 10، 14تا 5/14، 28، 50 هزار دلار است درحالی که پراید کره ای در زمان تولید با قیمت تنها 3000 دلار به فروش می رسید.
این در حالی است که خودروهایی با سطح بالاتر و فن آوری جدید تر معولا با قیمتهای 15الی 20هزار دلار در بازارهای جهانی عرضه می شود.
با این تفاوت به نظر می رسد مهمترین دلیلی که باعث این اختلاف قیمت شده است که بحث همیشگی انحصاری بودن صنایع خودروسازی در ایران است و همچنین چشم داشت دولت به سود سرشاری که از این طریق کسب می کند.
در این راستا و به عقیده کارشناسان افزایش تیراژ تا 20 درصد می تواند تا سطح قابل قبولی قیمت ها را کاهش دهد که آن هم با مشکلاتی روبرو است.

jamshidjap
07-04-2007, 15:59
بچه ها

حميد و سهيل و متين و داريوش کجا هستن؟!

jamshidjap
07-04-2007, 16:00
رشد 2برابري از نظر تعداد و 350درصدي از نظر ارزش.

صادرات خودرو ايران در سال 85 به ارزش بيش از 500 ميليون دلار رسيد که نسبت به مدت مشابه سال 84 (110 ميليون دلار) رشد 354 درصدي را نشان مي‌دهد. از نظر تعداد نيز صادرات خودرو در سال 85 بيش از 38 هزار دستگاه بود که رشد بيش از از دو برابري نسبت به سال 84 را نشان مي‌دهد. ايران خودرو در اين سال در بخش صادرات نسبت به ديگر خودروسازان ايراني جلوتر بوده است و توانست سايت‌هاي توليدي سوريه، آذربايجان، ونزئلا و بلاروس را راه‌اندازي کند و در مجموع صادرات خود را به بيش از 22 هزار دستگاه برساند که نسبت به مدت مشابه سال84 رشد چهار برابري را نشان مي‌دهد. البته اين عدد همچنان در برابر عرضه محصولات آن در بازار داخلي که رقمش بيش از 500 هزار دستگاه است، چندان بزرگ محسوب نمي شود؛ به گونه اي که تقريبا از هر 23 دستگاه خودرو توليد شده فقط يک دستگاه صادر شده است. گفتني است، اين شرکت قصد دارد در سال 86 صادرات خود را به بيش از 100 هزار دستگاه برساند و به همين منظور کار ساخت سايت‌هاي سنگال و چين را آغاز کرده است. از طرفي صادرات پژو 206 صندوقدار نيز آغاز شده و در سال 86 صادرات خودرو لوگان نيز بر اساس توافق با رنو انجام مي‌شود. شرکت سايپا نيز اعلام کرده است كه قصد دارد در پنج کشور خطوط توليد ايجاد كند. اين شركت در سال گذشته 15 هزار دستگاه خودرو صادر کرده که نسبت به مدت مشابه سال 84 رشد 50 درصدي را نشان مي‌دهد. البته اين شرکت نيز برنامه‌هاي گسترده صادراتي دارد؛ به گونه‌اي که قصد دارد تا سال 1390 صادرات خود را به 70 هزار دستگاه برساند. گفتني است، صادرات اين خودروساز که هم اکنون يک سايت توليدي آن در ونزئلا راه‌اندازي شده و طي چند ماه آينده سايت جديد خود را در سوريه با ظرفيت 15 هزار دستگاه راه‌اندازي خواهد کرد، بيشتر شامل خودرو پرايد مي‌شود. اين خودرو در سال 1985 ميلادي توسط شرکت فورد آمريکا با نام فيستا وارد بازار شد وهم‌اکنون کمي قديمي به نظر مي‌رسد؛ ولي شرکت سايپا قصد دارد مدل تغيير شکل يافته آن را که در بازارهاي صادراتي نيز عرضه خواهد شد، وارد بازار کند. در اين ميان با وجود اين‌که خودروسازان ايراني برنامه‌هاي گسترده‌اي براي صادرات دارند، اما براي اين کار با مشکلاتي از جمله قديمي بودن طراحي برخي خودروها و کسب استانداردهاي بازارهاي هدف نيز مواجه هستند؛ به طوري که در سال گذشته صادرات سمند به کشور ترکيه با مشکل مواجه شد و وزرات بازرگاني ترکيه اين مشکل را ناشي از نداشتن خدمات پس از فروش مطمئن اعلام کرد. اين در حالي است كه طرف ايراني اعلام كرده كه اين خودرو تمام مجوزهاي لازم را کسب کرده و خدمات پس از فروش آن نيز مورد اطمينان است. البته مشکلات صادراتي خودرو ايران، تنها کسب مجوز بازارهاي هدف نيست؛ چراکه مشکل ماليات و عوارض گمرکي نيز در بازارهاي هدف از ديگر دردسرهاي صادراتي هستند و اين عوامل به دليل عضو نبودن ايران در بسياري از پيمان‌هاي منطقه‌اي تشديد نيز شده است. به عنوان مثال قيمت تمام شده سمند در سوريه و ونزوئلا به دليل هزينه حمل نقل و تعرفه‌هاي جديد افزايش مي‌يابد؛ در حالي كه در هر دو کشور مشکلات تعرفه و گران تمام شدن خودرو با معافيت‌هاي گمرگي و مالياتي حل شده است. به هر حال با اين‌که صادرات صنعت خودرو رشد يافته است، اما همچنان سوريه و روسيه اصلي‌ترين بازارهاي صنعت خودرو ايران هستند و در مجموع بيش از 50درصد از 37 هزار دستگاه خودرو صادراتي به اين دو کشور صادر شده‌اند.البته صنعت خودرو ايران قصد دارد در مجموع تا سال 1390 سالانه 250 هزار دستگاه خودرو به بيش از 40 کشور صادر کند.

Balrog
07-04-2007, 16:00
بچه ها

حميد و سهيل و متين و داريوش کجا هستن؟!

مخلص جمشيد جون هم هستيم!

ما هم بى‌خبريم متاسفانه...

soheil_104
07-04-2007, 16:01
مديرعامل گروه خودروسازي سايپا، از روند نزولي توليد خودروي "پرايد" در سال‌هاي آتي و متوقف شدن توليد تدريجي اين خودرو تا سال ‪ ۱۳۹۰‬خبر داد.

"احمد قلعه‌باني" روز پنج‌شنبه در گفت و گو با خبرنگاران، گفت: اين شركت سال گذشته با توليد ‪ ۴۳۰‬هزار دستگاه انواع پرايد معادل ‪ ۴۳‬درصد سهم توليد سواري كشور را به خود اختصاص داد.

وي افزود : برنامه پنج‌ساله اول اين شركت در پايان سال ‪ ۱۳۸۵‬خاتمه يافت و برنامه پنج‌ساله دوم اين شركت از ابتداي سال جاري و در راستاي سياست‌هاي كلي كشور به خصوص نگاه به صادرات و توليد در كشورهاي ديگر آغاز شده‌است.

قلعه‌باني ادامه داد : خط توليد خودرو اين شركت در ونزوئلا راه‌اندازي و تاكنون ‪ ۸۰‬دستگاه خودروي سايپا ‪ ۱۴۱‬در آن توليد شده و خط توليد همين خودرو در سوريه نيز تا خرداد ماه سال جاري راه‌اندازي خواهد شد.

وي با اشاره به برنامه شركت براي توليد چند خودروي جديد، افزود: با تامين قطعات، توليد خودروهاي "مگان " و "تندر ‪ "۹۰(‬ال ‪ (۹۰‬در پارس خودرو شروع خواهد شد.

قلعه‌باني، اظهار داشت: با هماهنگي‌هاي صورت گرفته خودروي تندر ‪ ۹۰‬از خرداد ماه سال جاري به بازار عرضه خواهد شد.

مديرعامل گروه خودروسازي سايپا از برنامه‌هاي شركت براي افزايش سهم خود در صادرات خبر داد و گفت: اين شركت تا پايان سال ‪ ، ۱۳۹۰‬معادل ‪ ۱۲‬درصد از توليدات خود را صادر خواهد كرد.

jamshidjap
07-04-2007, 16:01
سهيل جان دمت گرم تو اين چند روز عجب اطلاعات توپي در اختيار بچه ها گذاشتي همينطور بالرگ جان

عزيزان ايشالا روزهاي بعدي بيشتر با هم صحبت ميکنيم فعلا يا علي

Balrog
07-04-2007, 16:04
سهيل جان دمت گرم تو اين چند روز عجب اطلاعات توپي در اختيار بچه ها گذاشتي همينطور بالرگ جان
ما كه تو اطلاع‌رسانى به پاى شما نمى‌رسيم! :happy:

راستى، من رو على صدا بزنى بهتره. ;)

soheil_104
07-04-2007, 16:05
به پای اخبار توپ شما که نمیرسه.

soheil_104
07-04-2007, 16:07
علی جان ان اطلاعاتی که راجب سه مدل 2007 لامبورگینی دادی مربوط به چه سایتی بود؟

mostafabad2007
07-04-2007, 16:50
اقا میخوایم ماشین بخریم حالا پزو بهتره یا سمند

ENTEZAR
07-04-2007, 17:25
پژو منظورت چیه ؟
206
GLX
GLi
Pars
???
و سمند چی؟
معمولی یا LX ؟

Farshadd
07-04-2007, 19:40
پژو منظورت چیه ؟
206
GLX
GLi
Pars
???
و سمند چی؟
معمولی یا LX ؟
دوستمون کاملا درست میگه

mostafabad2007
08-04-2007, 08:54
منظورم پزو وسمند معمولی 405 Glx

Actros
08-04-2007, 11:54

از نظر امکانات و راحتی سمند
ولی لذت رانندگی و شتاب 405

Actros
08-04-2007, 12:06
405 گیربکسش صدا میده بعضی موقعها میخوای از 2 بیای 1 باید خیلی سرعت رو پایین بیاری
مشکل از چیه. به نظر شما ببرم نمایندگی بدتر نمیشه؟
یه سوال دیگه تو این فصل آمپر درجه آب باید تا کجا بیاد ؟ 80 خوبه؟

Balrog
08-04-2007, 14:53
علی جان ان اطلاعاتی که راجب سه مدل 2007 لامبورگینی دادی مربوط به چه سایتی بود؟

Oracle_Eldorado
08-04-2007, 17:19
كجا ميشه درخواست عكس داد ؟‌(عكس ماشين )

soheil_104
08-04-2007, 19:32
كجا ميشه درخواست عكس داد ؟‌(عكس ماشين )

عکس چه ماشینی را می خوای؟

soheil_104
08-04-2007, 19:41
علی جان ممنون از سایتی که معرفی کردی پیشنهاد میکنم حتما کلیپ هاش را دانلود کنید

خشايار
08-04-2007, 19:46
سلام بچه ها اگر ميشه راهنماي بازي سايبريا 2 رو بهم بدين

با تشكر

Farshadd
08-04-2007, 22:15
به نظر من که سمند بهتره . چون به نظر من در حالت عادی 10 برابر 405 قشنگ تره .با خرج کمتری میتونی یه کم قشنگترش کنی.از نظر سرعت کلی هم که بیشتر از 405 میره فقط از نظر شتاب یه خورده کم میاره ولی به نظر من دو مورد اخر به دلیل اختلاف اندازه چرخها ایجاد شده .

benyamilan
08-04-2007, 22:35
به نظر من که سمند بهتره . چون به نظر من در حالت عادی 10 برابر 405 قشنگ تره .با خرج کمتری میتونی یه کم قشنگترش کنی.از نظر سرعت کلی هم که بیشتر از 405 میره فقط از نظر شتاب یه خورده کم میاره ولی به نظر من دو مورد اخر به دلیل اختلاف اندازه چرخها ایجاد شده .
سخت در اشتباهی :31:
از نظر سرعت که هر دو تا سرعتشون یکیه
از نظر شتابم که سمند به گرد 405 هم نمیرسه ولی حیف که این 1.8 ها اومدن بازار اگه 2000 میزدن باور کن از زانتیا هم بهتر بود ولی خب دیگه ایرانه و این چیزا خیلی عادی
از نظر اصطهلاک هم که 405 خیلی خیلی بهتره سمند خیلی زود به صدا در میاد

Farshadd
08-04-2007, 22:51
از نظر شتابم که سمند به گرد 405 هم نمیرسه ولی حیف که این 1.8 ها اومدن بازار اگه 2000 میزدن باور کن از زانتیا هم بهتر بود ولی خب دیگه ایرانه و این چیزا خیلی عادی

من نظر خودمو گفتم . و هنوز رو حرفم هستم بعلاوه سمند امکاناتش بیشتره.

ENTEZAR
08-04-2007, 23:03

سلام

آقا 1.8 چیه؟

Actros
08-04-2007, 23:59
سلام

آقا 1.8 چیه؟

منظور حجم موتوره
1.8 میشه 1800 سی سی

behnam_mobile
09-04-2007, 02:48
سلام به دوستان گلم.دلیل اینکه نبودیم مخفی خواهد ماند:5: .اما در مورد انتخاب بین سمند و 405.محض اطلاع

دوستانی که از 405 دفاع می کنن.100% شک نکنید سمند 1800 بهتر از 405 1800 هست.چون خودم سمند صفر

دارم می گم.البته دفاع الکی نمی کنم.برای هر کسی هم یکسری معیار ها لازم هست و انتخاب ماشین هم

فقط به اون فردی که می خواد بخره مربوط می شه.

اگر سیاست های ایران خودرو رو در نظر داشته باشین به این نتیجه می رسین که خرید یک ماشین تحت نام ملی

بهتر از 405 فرانسوی هست.به دلیل تنوع در تولید انواع سمند در آینده شما خیالتان از بابت لوازم یدکی و... راحت

خواهد بود.نمی گه کی اما تولید 405 زیاد به طول نخواهد کشید.(نگید پلت فرمشون یکی هست همه می دونن)

قیمت سمند در 1سال نا گهان 1 میلیون افزایش داشت به دلیل همین سیاست ایران خودرو.الان سمند معمولی

11670 هست اما 405 11700.نکته در همین جاست در حالت عادی شما برید آمار بگیرید ببینید سرقت سمند بیشتر

هست یا 405 قول میدم طبق آمار رسمی ناجا 405 خیلی بیشتر هست چرا چون مثل پیکان پراید و ماشین های

قدیمی سیستم امنیتی نداره(همین سیستم ساده ضد سرقت سمند به کلی چیز می ارزد).

یک نکته جالب بگم.زمان سیستم بستن سمند خیلی عالی هست چون همیشه باند هات مخفی می مونه.اگر ساب

رو تاقچه بذاری بازم می تونی مخفی کنی.اما در405 هر کاری کنی بازم باندات مسخص می شه.(ساب باکس اندشه)

در مورد کیفیت تولید طبق چیزهایی که دیدم سمند خیلی بهتر هست آمار هم همین رو ثابت می کنه.

منو ببخشید این رو می گم.405 دیگه مثل پیکان و پراید زیاد شده اما سمند نه.

در مورد ارتفاع سمند واقعآ بهتعرین ارتفاع رو داره چرا:18: ؟اگر اهل گردش و تفریح و اینا باشی می فهمی چی می گم.

من از یه جاهایی رد می شم که فقط عقب سمند ازش رد میشه.یه مثال هم از جلوش میزنم که امتحان کردم

تو یه کوچه قدیمی که از این جوب های مثلثی داشت یه پرشیا که دست به ارتفاع نزده بود دور زد زمانی که از تو جوب

(جوق)رد شد جلوش گرفت.منم کرمم گرفت دقیقآ همونجا الکلی دور زدم اما نه جلو گرفت نه عقب.

همین ارتفاع سمند باعث می شه ماشین جلوت بهتر متوجه نور دادنت بشه:21: .حالا اونا که ارتفاع کم کردن

می یوفته وسط مردمک چشمشون.:21: (مقصر خودشونن من که تقصیری ندارم)

اماااااااااااااااا ترمز سمند.جدیدآ با گذاشتن بوستر ترمز 10 اینچی و عوض کردن یک فنر داخل کاسه خیلی ترمز خوبی

داره تا الان هم هیچ مشکلی نداشتم.

خیلی دیگه دلیل دارم که بگم سمند خیلی بهتر از 405 هست.:31:

هندلینگش رو که دیگه نگو خیلی عالیه.اگر از ماشین درست استفاده کنی به صدا نمی افته اما هر ماشینی با

رانندگی غلط به صدا می افته.

موفق باشید.

ENTEZAR
09-04-2007, 08:30
سلام به دوستان گلم.دلیل اینکه نبودیم مخفی خواهد ماند:5: .اما در مورد انتخاب بین سمند و 405.محض اطلاع

دوستانی که از 405 دفاع می کنن.100% شک نکنید سمند 1800 بهتر از 405 1800 هست.چون خودم سمند صفر

دارم می گم.البته دفاع الکی نمی کنم.برای هر کسی هم یکسری معیار ها لازم هست و انتخاب ماشین هم

فقط به اون فردی که می خواد بخره مربوط می شه.

اگر سیاست های ایران خودرو رو در نظر داشته باشین به این نتیجه می رسین که خرید یک ماشین تحت نام ملی

بهتر از 405 فرانسوی هست.به دلیل تنوع در تولید انواع سمند در آینده شما خیالتان از بابت لوازم یدکی و... راحت

خواهد بود.نمی گه کی اما تولید 405 زیاد به طول نخواهد کشید.(نگید پلت فرمشون یکی هست همه می دونن)

قیمت سمند در 1سال نا گهان 1 میلیون افزایش داشت به دلیل همین سیاست ایران خودرو.الان سمند معمولی

11670 هست اما 405 11700.نکته در همین جاست در حالت عادی شما برید آمار بگیرید ببینید سرقت سمند بیشتر

هست یا 405 قول میدم طبق آمار رسمی ناجا 405 خیلی بیشتر هست چرا چون مثل پیکان پراید و ماشین های

قدیمی سیستم امنیتی نداره(همین سیستم ساده ضد سرقت سمند به کلی چیز می ارزد).

یک نکته جالب بگم.زمان سیستم بستن سمند خیلی عالی هست چون همیشه باند هات مخفی می مونه.اگر ساب

رو تاقچه بذاری بازم می تونی مخفی کنی.اما در405 هر کاری کنی بازم باندات مسخص می شه.(ساب باکس اندشه)

در مورد کیفیت تولید طبق چیزهایی که دیدم سمند خیلی بهتر هست آمار هم همین رو ثابت می کنه.

منو ببخشید این رو می گم.405 دیگه مثل پیکان و پراید زیاد شده اما سمند نه.

در مورد ارتفاع سمند واقعآ بهتعرین ارتفاع رو داره چرا:18: ؟اگر اهل گردش و تفریح و اینا باشی می فهمی چی می گم.

من از یه جاهایی رد می شم که فقط عقب سمند ازش رد میشه.یه مثال هم از جلوش میزنم که امتحان کردم

تو یه کوچه قدیمی که از این جوب های مثلثی داشت یه پرشیا که دست به ارتفاع نزده بود دور زد زمانی که از تو جوب

(جوق)رد شد جلوش گرفت.منم کرمم گرفت دقیقآ همونجا الکلی دور زدم اما نه جلو گرفت نه عقب.

همین ارتفاع سمند باعث می شه ماشین جلوت بهتر متوجه نور دادنت بشه:21: .حالا اونا که ارتفاع کم کردن

می یوفته وسط مردمک چشمشون.:21: (مقصر خودشونن من که تقصیری ندارم)

اماااااااااااااااا ترمز سمند.جدیدآ با گذاشتن بوستر ترمز 10 اینچی و عوض کردن یک فنر داخل کاسه خیلی ترمز خوبی

داره تا الان هم هیچ مشکلی نداشتم.

خیلی دیگه دلیل دارم که بگم سمند خیلی بهتر از 405 هست.:31:

هندلینگش رو که دیگه نگو خیلی عالیه.اگر از ماشین درست استفاده کنی به صدا نمی افته اما هر ماشینی با

رانندگی غلط به صدا می افته.

موفق باشید.

سلام

نظرتون در مورد 206 تیپ 3 چیه؟ (در مقایسه با سمند و ریو)

ممنون

end speed
09-04-2007, 08:35
بابا هرکی هر ماشینی داره میگه خداست کیمیگه سمند از 405 بهتره هرچی باشه سمند رو از روی 405 ساختن پس طراحیش از اول رو حساب نبوده و فقط کپی شده تازه خیلی تست ها انجام نشده.من تحمل دیدن تنه لش سمند رو ندارم.

ENTEZAR
09-04-2007, 09:38
خبرگزاري ايسنا در گزارشي بي‌كيفيت‌ترين و با كيفيت‌ترين خودروها را در بهمن ماه سال 85 به ترتيب ماكسيما و پي كي معرفي كرد.

به نوشته همشهري، در اين گزارش آمده است: در بهمن 85، كيفيت پرايد كه هم‌اكنون با تيراژ بيش از 400 هزار دستگاه پرفروش‌ترين خودرو كشور محسوب مي‌شود، به امتياز منفي 330 رسيد. كيفيت پرايد 141 نيز منفي 374 و پرايد توليد پارس خودرو منفي 324برآورد شده است.

كيفيت پژو405 توليد ايران خودرو خراسان و تهران نيز به ترتيب منفي 238 و 273 است كه نشان مي‌دهد كارخانه اين شركت در خراسان با كيفيت‌تر از تهران، خودرو توليد مي‌كند. كيفيت پژو 206 هم با يك نمره منفي كاهش نسبت به ماه پيش از آن به منفي 106 رسيده است.

همچنين پژو 206 صندوقدار كه ايران خودرو تيراژ آن را افزايش و قيمت آن را كاهش داده است، داراي كيفيت با نمره منفي 109 است. ضمن اين كه كيفيت سمند با اندكي بهبود كيفيت داراي 263 نمره منفي بود.

بر اساس آمار شركت گسترش و نوسازي صنايع ايران، با كيفيت‌ترين خودرو‌هاي ساخت داخل شامل نيسان ماكسيما، مزدا323، زانتيا، پاجرو و نيسان رونيز به ترتيب با امتياز منفي 79، 92، 99، 102 و 103 است.

خودرو‌هاي پي‌كي، پاژن، پژو روا و پرايد 141 نيز به ترتيب با امتياز‌هاي منفي 490، 410، 375 و 374 جزو بي كيفيت‌ترين خودرو‌هاي داخلي بودند.

از نقاط جالب توجه در اين آمار، قرار گرفتن برخي خودرو‌هاي مونتاژ شده به صورت كامل در رتبه متوسط كيفيت است؛ به گونه‌اي كه ريو، هيوندايي اونته، فولكس گل و هيوندايي ورنا به ترتيب 114، 117، 130و 130.7 نمره منفي دارند.

در اين ماه خودروهاي پي‌.كي و پرايد 141 نيز از نظر موتور داراي عيوب فراواني بودند؛ به طوري كه به ترتيب 18 و 25 نمره منفي در بخش موتور اين خودروها مشاهده مي‌شود.

Balrog
09-04-2007, 15:11
بابا هرکی هر ماشینی داره میگه خداست کیمیگه سمند از 405 بهتره هرچی باشه سمند رو از روی 405 ساختن پس طراحیش از اول رو حساب نبوده و فقط کپی شده تازه خیلی تست ها انجام نشده.من تحمل دیدن تنه لش سمند رو ندارم.
بيچاره سمند! كم‌لطفى نكن ديگه بابا!

Actros
10-04-2007, 01:02
بابا مهم ترین مشخصه یه ماشین اینه که آدم بتونه توش راحت رانندگی کنه
بابا سمند دید نداره .انگار نشستی تو یه چال
شیشه پنجره از بالای دماغ آدم شروع میشه
دید عقب که دیگه قابل بحث نیست
تنها خوبی سمند پایداری تو پیچ
به دلیل وزن سنگین . ولی به زور سرعتش به 100 میرسه به خاطر همین وزن.
خلاصه ماشینی که نشه باهاش رانندگی کرد ونمیشه ماشین.

behnam_mobile
10-04-2007, 02:03
بابا مهم ترین مشخصه یه ماشین اینه که آدم بتونه توش راحت رانندگی کنه
بابا سمند دید نداره .انگار نشستی تو یه چال
شیشه پنجره از بالای دماغ آدم شروع میشه
دید عقب که دیگه قابل بحث نیست
تنها خوبی سمند پایداری تو پیچ
به دلیل وزن سنگین . ولی به زور سرعتش به 100 میرسه به خاطر همین وزن.
خلاصه ماشینی که نشه باهاش رانندگی کرد ونمیشه ماشین.

از شما انتظار نداشتم دوست عزیز اینجوری حرف بزنید.من نه ادعایی دارم نه چیزی اما جلو چشم همتون با سمند

صفر بدون داشتن یا اضافه کردن چیزی با دنده 2 و دور موتور 5.5 90 تا راحت پر می کنم.تازه بنزینمم بدون سرب عادی

هست.سوپر هم نیست.205 تا هم باهاش رفتم و جریمه شدم جا داشتم بازم برم.

دوستانی هم که رانندگی بلد نیستن نگن سمند دید نداره.شما اگه رانندگی بلد باشید این نکته رو می دونید که باید

تو رانندگی(یا کل کل) از شیشه ماشین جلویی،ماشین جلویش رو ببینید(فهمش امیدوارم ساده باشه)

خواهشن اگر سمند ندارین نظر ندین.سمند تو این ضمینه حرف نداره.

در مورد دوستمون که گفت بدنه لش الان همه ماشین خوشگلا بدنشون لش هست مثل کمری و....

نظرشونم قابل احترام هست منم نظرم اینه 405 شبیه سوسکی می مونه که جلوش رفته زیر تریلی.

405 یه جفت بلندگو به زور داره اما:27: سمند 2جفت داره.

405 اصلآ بدنه نداره در مقابله با سمند.

سمند رو یه رینگ میندازن خوشگل می شه 405 رینگ میندازن چراغاشو عوض می کنن یکم قیافه بگیره.(سلیقه ای)

اینقدر الکی و بی منطق نظر ندین خواهشن.

در مورد سوال دوستمون که پرسید 206 یا ریو به خودم اجازه نظر دادن نمی دم چون نداشتم از جوفتشونم کلی چیز

شنیدم می تونم بگم که من عادت به ردوبدل کردن حرف ندارم.

اما یه سوال مهم از شما که می خوای اتومبیل بخری.مهمترین معیار برای شما چیه؟چند تا بگین تا با دوستان بتونیم

خیلی بهتر و منطقی تر کمکتون کنیم.

موفق باشین.

Balrog
10-04-2007, 07:23
سمند بدنه‌ى محكم و جوندارترى نسبت به پژو 405 يا حتى پرشيا داره.
يكى از بچه‌ها بين سمند و پرشيا مى‌خواست يكى رو انتخاب كنه... آخرش سمند رو انتخاب كرد، چون يكى از فاميلاشون كه سمند داشته، تو تصادف با كاميون زنده مى‌مونه (نگفت كه تصادف چطورى بوده) و بدنه‌ى ماشين نمى‌ذاره كه له بشه...

Actros
10-04-2007, 15:25
دوست عزیز بهنام جان
منم با 405 دنده 2 90 تا پر میکنم
ولی سمند کی به 90 میرسه و 405 کی میرسه .این مهمه
ولی خدایشش سمند کجا خوشگله با اون طراحی مسخره که دیگه از پشت حاله ادمو بهم میزنه.
موضوع دید رو همه تایید میکنند که سمند مشکل داره
ایران خودرو داره زور میزنه که فروش سمند رو از 405 بیشنر کنه هی بهش مکانات اضافه میکنه
نمونش مون 4 تا باند سمند.

ENTEZAR
10-04-2007, 16:05
آقا یه کم هم در مورد 206 بگید (تیپ 3)

همش چسبیدید به 405

Nomber1
10-04-2007, 16:09
سلام به همه ي دوستان .به قول داريوش بماند كه چرا غيبت داشتيم .
ميدونين ما ها (حميد و منو متين و بقيه) به اين نتيجه رسيديم كه وقت گذاششتن تو تاپيكي كه متفرقه به حساب مياد ...
بماند .ولي علت حضور داشتن ما گه گداري به دليل دوست داشتن شماست.كه دلمون تنگ ميشه ...

حالا بگذريم .فقط اومدم در مورد اين بحث 3 صفحه نظر بدم:

اميد وارم كه بحث ها در اين مورد تموم شه:

ببينيد .اين موضوع يه جورايي سليقه ايه .و بستگي به اين داره طرف چي ميخواد .

من خودم به شخصه 405 سوار ميشم و الان هم دارم.

اما اين دليل بر اين كه كدوم بهتره نيست.
بذارين يه مقايسه كنيم ؟

حالت استاندارد سال 85

هر دو از لحاظ موتور و گيربكس كاملا يكي هستن.
اما

امكاناتي كه در سمند موجوده كاملا برتر از 405 هست.اين به وضوح به چشم ميخوره نيازي هم به توضيح نيست.

ماكزيمم سرعت 90 درصد از سمند هااز كليه ي 405 ها بيشتره.به دليل تفاوت در ضريب ديفرانسيل سمند و همچنين 15 اينچي بودن رينگ هاي سمند كه در دور بالا بسيار مفيد واقع ميشه.

از لحاظ استقامت هم سمند بدنه بسيار با استخون تري از 405 داره و به دليل وزن زيادش در سرعت بالا كمتر در اثر نيروي اصطكاك حاصل از برخورد باد با بدنه خودرو منحرف ميشه.

امكانات راحتي بيشتري نسبت به 405 داره .البته بهتره بگم 405 امكانات راحتي نداره !!

استيل سمند از ديد يك كارشناس بيطرف نيز زيبا تر از 405 در حالت فابريك كارخانه ميباشد.
از لحاظ جاداري هم نسبت به 405 جاي بسيار بيشتري داره.

اقايون :
يك كلام .از ديد من 405 ماشين كل كل و تو شهر و يا استفاده در مسافت هاي كمه.

و مطمئنا علت اينكه من و خيلي از جوون هاي ديگه 405 سوار ميشيم همين براي رانندگي در شهر و شتاب نسبتا بيشتري كه فقط در كورس هاي خياباني بيشتر به چشم مياده.

اما همون طور كه ديديم در مجموع از ديد يك كارشناس كه به قيمت و ايمني و سطح امكانات ماشين نگاه ميكنه بايد بگم كه

سمند از 405 در مجموع بهتره...با اينكه خودم 405 سوارم.

اما من با 405 حال ميكنم... بدرود

يا علي

Nomber1
10-04-2007, 16:17
آقا یه کم هم در مورد 206 بگید (تیپ 3)

همش چسبیدید به 405

عزيز دل برادر .

اين بحث ها در 30 يا 40 صفحه قبل شده . ولي دقيق يادم نيست

اما در مورد 206 يه مقايسه اي كرده بودم كه الان برگشتم عقب تو صفحه 176 ديدم

ميتوني بري تو اون صفحه و اطلاعاتت رو بگيري.

دوستان عزيز: جمشيد . داريوش . علي .سهيل . و متين و حميد و .... روز به خير .

يا علي

سهيل حسيني

ENTEZAR
10-04-2007, 17:15
سلام
امروز یه ماشینی دیدم پروتون بود و پشتش نوشته بود CamPro اینها چند قیمتند

خیلی شیک بود

behnam_mobile
10-04-2007, 19:50
سلام به دوستان گلم.از سهیل گرفته و تا.....همه.به هر حال هر کس نظری داره قابل احترام. دوستمون از عقب و

جلو بالا پایین سمند بدشون میاد من هم امیدوارم هیچ وقت سمند تو خیابون نبینن.

من هم از 405 خوشم نمیاد نه من گناه کردم نه دوستمون.اون دید عقب سمند که تو کت من نمی ره من که اصلآ

مشکل ندارم هر کس یه جوریه.به هر حال هدف این تاپیک گفتن حقایق تجربیات و نظریات مختلف هست.

هر وقت دوستمون گفت چه ملاکی برای خرید اتومبیل براش مهمه اماده ام بازم کمکش کنم.

همگی موفق و سر حال باشید.

soheil_104
10-04-2007, 21:09
تست پرهیجان ما در یک روز صبح آغاز شد، با یک انزو زرد رنگ که دستگاههای اندازه گیری به آن نسب شده بود و یک قرمز رنگ که من و بنوزی در آن بودیم. پس از ۳۰ سال تست کردن مدلهای فراری،هیچ کس این خودرو و پیست تست آن در فیورانو را بهتر از بنوزی نمی شناسد.
او در حالیکه دستانش بر روی فرمان D شکل بود به من نگاهی کرد و منتظر عکس العمل من شد. من به جز براوو چه می توانسنم بگویم؟ یک قسمت کامل از پیست مسابقه با یک ابر بزرگ از دود سفید لاستیک پوشانده شده بود. این یک تست معمولی نبود و این خودرو نیز یک خودروی معمولی به هیچ وجه نبود. این خودرو یک فراری انزو ۶۶۰ اسب به بالا بود با قیمتی معادل ۶۵۰ هزار دلار که به زیبایی توسط یکی از راننده های اصلی مارانلو بنام داریو بنوزی هدایت می شد. من بدون شک از قدرت نمایش داده شده توسط هر دو منحیر شدم. هدف بسیار ساده بود. ببینیم که آخرین مدل فراری چقدر سریع است ! صحبتی که قبل از این مطرح بود این بود که این مدل فراری در عین حال که بسیار قوی است، برای رانندگی نیز بسیار لذت بخش است و برای راندن آن به مدرک فورمول یک احتیاجی نیست، هرچند که در پروسه ساخت این خودرو از مشاوره مایکل شوماخر(دارنده ۵ مدال فورمول یک) بسیار استفاده شده است.
تست پرهیجان ما در یک روز صبح آغاز شد، با یک انزو زرد رنگ که دستگاههای اندازه گیری به آن نسب شده بود و یک قرمز رنگ که من و بنوزی در آن بودیم. پس از ۳۰ سال تست کردن مدلهای فراری،هیچ کس این خودرو و پیست تست آن در فیورانو را بهتر از بنوزی نمی شناسد.
هر دو خودرو در حال سکون قرار گرفتند، ۱.۳ میلیون دلار ارزش و ۲۴ سیلندر و ۹۶ سوپاپ در حال کار کردن هماهنگ بودند. تکنیسین ها علامت دادند و ما به سرعت آنتن دستگاه GPS مغناطیسی را به سقف با چسب وصل کردیم ( بدنه انزو از جنس فیبر کربن است). من با راننده در مورد تست صحبت کردم و قرار شد یک دور کامل نیز با سرعت بزند تا در پیچهای مختلف، نیروی جانبی g را اندازه گیری کنیم. او سپس در را بست و ۵ دقیقه بعد بازگشت.شتابهای ثبت شده برای صفر تا صد ۳.۸، ۳.۵ و ۳.۳ ثاینه بودند.
آیا ما فکر می کنیم که انزو، سریعترین خودروی جاده است که تا به حال ساخته شده است ؟ بله.
حتی از اطلاعات ثبت شده توسط دستگاههای اندازه گیری نیز مشخص است که این مدل که پس از نام بنیانگذار فراری نام گذاری شده است ، بدون شک سریع است و شکل بدنه بسیار آئرودینامیک آن به همراه تایرهای بریجستون سفارش فراری و تجهیزان الکترونیکی فورمول یک و موتورو شاسی بسیار خوب این خودرو دیگر جایی را برای شک باقی نمی گذارد.
نوع موتور : ۱۲ سیلندر
سوپاپ ها : ۴ سوپاپ در بر هر سیلندر ، سیستم زمانبندی متغیر
قدرت : ۶۶۰ اسب بخار در ۷۸۰۰ دور
گشتاور : ۴۸۵ در ۵۵۰۰ دور
حداکثر دور موتور : ۸۲۰۰
حداکثر سرعت : بیش از ۲۰۰ مایل در ساعت
شتاب جانبی در مارپیچ ۲۰۰ فوتی : ۱.۰۲g
قیمت پایه : ۶۵۲۰۰۰ دلار

soheil_104
10-04-2007, 22:29
رئيس‌ پليس‌ راهنمايي‌ و رانندگي‌ نيروي‌ انتظامي‌ با بيان‌ اينکه‌ به‌ گفته‌ مديرعامل‌ سايپا مشکل‌ کمربند ايمني‌ خودروهاي‌ پرايد در حال‌ رفع است‌ گفت : ‌‌بر اساس‌ استانداردهاي‌ داخلي‌ وزارت‌ صنايع اين‌ خودرو استاندارد ايمني‌ براي‌ تردد در جاده‌ هاي‌ برون‌ شهري‌ را دارد.‌
سردار سرتيپ‌ محمد رويانيان‌با بيان‌ اينکه‌ پليس‌ راهنمايي‌ و رانندگي‌ موظف‌ است‌ از تردد هر نوع‌ خودروي‌ فاقد استاندارد درکشور جلوگيري‌ کند خاطرنشان‌ کرد‌‌ اگر خودروسازان‌ ‌1.5 ميليون‌ تومان‌ براي‌ ايجاد سيستم‌ ترمز ‌‌‌ و نصب‌ کيسه‌ هوا هزينه‌ کنند از بسياري‌ از تلفات‌ ناشي‌ از تصادفات‌ جلوگيري‌ مي‌ شود‌.

Actros
11-04-2007, 01:32
بهنام جان
میتونم بپرسم قدت چنده؟
که انقد راحت با سمند میرونی؟
یادمه که سیستم باز بودی
حالا بگو
باند پایونر 6975 خوبه یا جی بی ال 953؟

matin_haeri
11-04-2007, 15:04
سلام به همگی
سهیل کجایی تو؟؟ کک Mi16 رو انداختی به جون ما و رفتی؟؟چند بار شمارت رو گرفتم یا خاموش بود یا جواب ندادی
آقا ما تحقیقاتمون تموم شد...
یه زنگی بزن تا برنامه نصبش رو بچینیم.در ضمن روی شاسی استاندارد 405 بیشتر از 220 ~ 230 اسب نمیشه چپوند

behnam_mobile
11-04-2007, 18:35
بهنام جان
میتونم بپرسم قدت چنده؟
که انقد راحت با سمند میرونی؟
یادمه که سیستم باز بودی
حالا بگو
باند پایونر 6975 خوبه یا جی بی ال 953؟

نکته جالب اینجاست قد من 170 هست.اما باند طبق گفته های دوستام یواش یواش 6975 داره از رده سیستم باز ها

خارج می شه چون مال سال 2002 هست.من تا حالا 953 نداشتم اما صداشو شنیدم بدم نیامد.به هر حال 6975

زمانی شاخ بود اما الان نه. اینقدر برندهای مختلف و عالی اومده که حرف ندارند.مثل یکسری DUB که تازه وارد شدن

یا infinity یا rockford.تنوع زیاده.تنوع مالی هم بیشتر از اون.باید به پولت نگاه کنی.

موفق باشی.

Hpower_sl3
11-04-2007, 20:17
سلام به همه دوستان

خوشحالم که میبینم این تاپیک مثل برق و باد داره پیشرفت میکنه امیدوارم هرچه سریعتر به روزهای اوج خودش برسه

راستش فکر کنم این اولین باری هست که در سال جدید اومدم.

سهیل و داریوش در جریان هستن.

هفته پیش یه تعقیب و گریز با داریوش داشتیم!!!!!

راستش دلیل کمتر اومدن من .میشه گفت دانشگاه و مرکز تیون خودم در لواسان و ایجاد یه سایت توپ در زمینه ماشین و رانندگی حرفه ای با 4 اسپانسر بی ام دبلیو ایران و ایر تویا و ایران خودرو و سایپا با سرمایه بیش از
250 میلیون در حال احداث هست

من رضایت ایر تویا رو گرفتم و مونده بی ام دبلیو که نوریانی برای وارد کردن سری زد 4 . زد 8 در برلینه هنوز

سهیل جان به محض ردیف شدن کارها باهات تماس میگیرم

موفق باشید

Balrog
12-04-2007, 00:29
سلام به همه ي دوستان .به قول داريوش بماند كه چرا غيبت داشتيم .
ميدونين ما ها (حميد و منو متين و بقيه) به اين نتيجه رسيديم كه وقت گذاششتن تو تاپيكي كه متفرقه به حساب مياد ...
بماند .ولي علت حضور داشتن ما گه گداري به دليل دوست داشتن شماست.كه دلمون تنگ ميشه ...

خوشحال شدم از پستت، و ناراحت شدم از اين حرفى كه زدى!

بدون تعارف مى‌گم. شما، متين، حميد و چند نفر ديگه، آدم‌هاى حرفه‌اى و با اطلاعات اين تاپيك هستين كه اگه نباشين، تاپيك واقعا حرف زيادى براى گفتن نداره...

Viren
12-04-2007, 02:48
سلام
میشه بگید قیمت Camaro SS یه پول ایران چند هست؟

Actros
12-04-2007, 04:05
حداکثر سرعت 405 در ه دنده رو بنویسید
من ایجوری میرم
1=50
2=90
3=120
4=155
همیشه با دور بالا رانندگی کردن فشار نمیاره به موتور؟

matin_haeri
12-04-2007, 12:18
سلام به همگی
حمید جان آدرس اون مرکز تیونینگت رو آخر ندادی به ما
اون دوستمون که قیمت Camaro SS می خاد.خوب چه مدلی؟ کامارو اس اس سال 1967 یا مثلا" مدل 1978 یا هر مدلی یه قیمتی داره!!

Actros جان موتورهایی که طراحیشون شهریه برای استفاده در دور بالا و تحت فشار قرار گرفتن مناسب نیستن.البته اگه تو هم مثل من دوست داری همیشه موتور ماشینت دور بالا کار کنه باید هوای موتور رو داشته باشی.چجوری؟ همیشه از بهترین روغن ها استفاده کن و بنزین سوپر بریز .اگه ماشین انژکتوره ماهی یه بار دیاگ بزن
سهیل کجایی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ موتور گندید...

Nomber1
12-04-2007, 16:08
حداکثر سرعت 405 در ه دنده رو بنویسید
من ایجوری میرم
1=50
2=90
3=120
4=155
همیشه با دور بالا رانندگی کردن فشار نمیاره به موتور؟

منم 405 دارم. مدل 84 .
در حداكثر دور موتور 6500 ار پي ام من :

1=60
2=110
3=145
4=185
5=والا 200 رو كه تو دور 5000 ار پي ام رفت .ديگه نميددونم ماكزيممش چنده ....

متين جان همين الان باهات تماس ميگيرم .

Balrog
12-04-2007, 16:21

This years Geneva Auto Show stunned audiences with a car which teeters on the edge of an optical illusion. Exasis, is a transparent Rinspeed creation has an insect like body, transparent high tech plastic and yellow trim. At first glance it looks like a large scale Meccano set, upon closer inspection the image is literally transparent! Perfect for someone with a Wonder Woman fetish who wants to re-enact the invisible plane routine. How did that poor woman ever find where she parked that damn thing? We suggest adorning it with beaded seat covers ala Taxi Drvier style to help it stand out in the crowd. by Andy G

Actros
13-04-2007, 02:41
منم 405 دارم. مدل 84 .
در حداكثر دور موتور 6500 ار پي ام من :

1=60
2=110
3=145
4=185
5=والا 200 رو كه تو دور 5000 ار پي ام رفت .ديگه نميددونم ماكزيممش چنده ....

متين جان همين الان باهات تماس ميگيرم .
چی کارش کردی که اینجوری دیوونه شده؟
تیون کردی؟

Nomber1
13-04-2007, 11:11
چی کارش کردی که اینجوری دیوونه شده؟
تیون کردی؟

كار بدي نكردم .

يه تغيير مختصر در گيربكس و سيستم مكش و تخليه ما رو به اين مهم رسوند .

يا علي

Ac.Milan
13-04-2007, 22:34
آقا یکی لطف می کنه برای من مشخصات کمری 2007 رو بزاره؟؟؟
مخصوصا طولش خیلی واسم مهمه!!!!

dj_shahrokh1977
14-04-2007, 02:03
سلام. آیا راجع به سمند سورن اطلاعات کاملی دارید؟ منظوزم اطلاعاتی بیشتر از اونچه که سایت ایران خودرو ارائه میده. از قبیل کلاسهای در حال تولید، نوع موتورهای نصب شده، زمان رسیدن به بازار، قیمت و ...

casper66m
14-04-2007, 02:13
کسی قیمت رنو مگان رو میدونه؟
تست هم کرده ببینه چه جور ماشینیه؟

Viren
14-04-2007, 04:09
سلام
میشه بگید قیمت Camaro SS یه پول ایران چند هست؟

چرا کسی جواب نمیده؟

soheil_104
14-04-2007, 15:44
آقا یکی لطف می کنه برای من مشخصات کمری 2007 رو بزاره؟؟؟
مخصوصا طولش خیلی واسم مهمه!!!!
تویوتا کمری در ایران تنها در انواع ۴ سیلندر عرضه میشود و قیمت مدل فول (ایکس ال ای ) آن در بازار ایران چیزی در حدود ۴۵ ملیون تومان میباشد

کمری از موتور ۴ سیلندر به حجم ۲۴۰۰ سی سی بهره میبرد که با استفاده از سیستم زمان بندی متغیر هوشمند سوپاپ ها ( وی وی تی آی ) ۱۵۸ اسب بخار نیرو تولید کند . شتاب کمری با این موتور چندان تعریفی ندارد

soheil_104
14-04-2007, 15:53
کسی قیمت رنو مگان رو میدونه؟
تست هم کرده ببینه چه جور ماشینیه؟

مشخصات خودروی مگان با موتور 2000 سی سی

حجم موتور 2000 سی سی با 16 سوپاپ
حداکثر قدرت hp/rpm 136/5500
حداکثر سرعت 195 km/h
گیربکس اتومات 4 سرعته با قابلیت تعویض دستی دنده
سیستم فرمان الکتریکی
سیستم ترمز ABS+EBV+EBA
ظرفیت صندوق عقب 52/. متر مکعب