PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دنیای اتومبیل

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15]

Balrog
15-01-2008, 01:36
اين جوراب كذايى رو تا حالا امتحان كردى سهيل جون؟!
ممنون بابت مطلب.

Actros
15-01-2008, 05:11
سلام دوستان
میخام یه ماشین بخریم میخوام بدونم رنو مگان بهتره یا زانتیا؟مشخصات خوب هر دو رو هم بگید

رنو مگان 2000 یه ماشین کاملا به روزه و 100% از زانتیا بهتره شک نکن

mansour_ir2000
15-01-2008, 10:36
تشکر سهیل خان جان خان عزیز:31:

ReZa DN
15-01-2008, 11:58
من باشم مگان میخرم

مگان 2000 بهتر از زانتیا /

زانتیا بهتر از مگان 1600 /

مشخصات هر دو هم نوشته شده در این تاپیک . ( _ به وفور)

رنو مگان 2000 یه ماشین کاملا به روزه و 100% از زانتیا بهتره شک نکن

مرسی از راهنمایی به نظر خودمم مگان بهتره الان هر چی ریخته زانتیا اما مگان ماشین جدید و خوبیه:27:

Farshadd
15-01-2008, 13:46
البته 2000

داش سهیل بابت مطلب هم دستت درد نکنه. فیض بردیم.

نوکر همه بروبچ مخصوصا همتون هستیم.

i'm not perfect
15-01-2008, 16:54
والا مگان قيافش شبيه اين ماشيناي عقب افتادس... به نظر من كه قيافش زشته عقب افتادگي ذهني و جسمي داره ولي زانتيا درسته زياده ولي خوگشل تره... ولي اگه دوستان مي گن مگان خوب حتما مگان بهتره ديگه :31:

Nomber1
15-01-2008, 17:11
والا مگان قيافش شبيه اين ماشيناي عقب افتادس... به نظر من كه قيافش زشته عقب افتادگي ذهني و جسمي داره ولي زانتيا درسته زياده ولي خوگشل تره... ولي اگه دوستان مي گن مگان خوب حتما مگان بهتره ديگه :31:

مگان از هر لحاظ به زانتیا سر تره . هم از لحاظ طراحی بدنه هم طراحی موتور هم ایمنی و به روز بودن استاندارد ها !:46:

قیافه مگان هم خیلی شیکه مخصوصا رنگ سورمه ایش . :10:

Nomber1
15-01-2008, 17:14
اين جوراب كذايى رو تا حالا امتحان كردى سهيل جون؟!
ممنون بابت مطلب.

بسیار چیزه مزخرفی بود / بر خلاف شازنده که ابتکار کاملا درستی رو طراحی کرده بود اما چون اسپانسر شد ایران خودرو و ایران خودرو اون رو تولید کرد به قول معروف تر زد به اسم و رسم اون جوراب . ولی بهتون این قول رو میدم اون رو یه شرکت خصوصی بزنه رو دست همه اینا بلاند میشه .

2299
15-01-2008, 17:33
سهيل جان ميتوني دو تا مقاله براي 1 چرخ 2 گيربكس برام بزاري ميخواهم بدم معلمم كف بر بشه

amiroo88
15-01-2008, 20:46
[
IMG][ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/IMG]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

منبع خبر گزاري فارس

Farshadd
15-01-2008, 23:47
به این عکسا میگن بدبختی. واقعا حال گیره.
دستت درد نکنه.

Nomber1
15-01-2008, 23:53
سهيل جان ميتوني دو تا مقاله براي 1 چرخ 2 گيربكس برام بزاري ميخواهم بدم معلمم كف بر بشه

من سوالت رو درست نفهمیدم !

2 تا مقاله برای 1 چرخ ه 2 گربکس ؟ یا

یک مقاله در مورد چرخ و یک مقاله در مورد گیربکس ؟

کدوم ؟

اخه اولی اصلا معنی نداره !

Actros
16-01-2008, 03:07
عکسای با حالی بودن
بازم بزارین
قرض با آکتروس گیر کنی اونجا:5:
چه حالی میده

Balrog
16-01-2008, 08:27
بسیار چیزه مزخرفی بود / بر خلاف شازنده که ابتکار کاملا درستی رو طراحی کرده بود اما چون اسپانسر شد ایران خودرو و ایران خودرو اون رو تولید کرد به قول معروف تر زد به اسم و رسم اون جوراب . ولی بهتون این قول رو میدم اون رو یه شرکت خصوصی بزنه رو دست همه اینا بلاند میشه .
ايده‌ى بدى نيست، اما من فكر كنم براى يه مسافت كمى جواب بده. آخه مگه چقدر مى‌تونه رطوبت جذب كنه؟ با چند متر دويدن با جوراب نخى يا پشمى رو برف و يخ اين رو مى‌شه امتحان كرد!

Nomber1
16-01-2008, 09:55
ايده‌ى بدى نيست، اما من فكر كنم براى يه مسافت كمى جواب بده. آخه مگه چقدر مى‌تونه رطوبت جذب كنه؟ با چند متر دويدن با جوراب نخى يا پشمى رو برف و يخ اين رو مى‌شه امتحان كرد!

علی جان الیاف به کار رفته در اون جوراب ( اونی که طراحش به کار برده نه اینی که ایران خودرو میزنه) کاملا متفاوت هست با پشم و نخ . و تلفیقی از یه سری الیاف هاست .

ram1600
16-01-2008, 13:52
رام جان / منظور از محور اصلی خودرو یعنی محوری که انتقال نیرو به اون صورت میگیره . اصلا زنجیر چرخ باشید اول از همه به چرخی متصل شه که انتقال نیرو از اون صورت میگیره . نه اینکه مثلا در پراید که دیف جلوست بیاس به لاستیک عقب زنجیر بزنی ! تو رو خدا نزن این حرف رو !
من هم همینو میگم اینقدر ........ نیستم کار دیف این نیست که اگر یکی از لاستیکها گیر بود نیرو رو به لاستیک دیگر بفرسته و پس یک زنجیر چرخ فایده ای نداره

ya30n
16-01-2008, 14:10
بچه ها يه سوال
كه با دوستام خيلي راجع بهش اختلاف نظر داريم
ما بخوايم لاستيك بخريم 5 تا ميخريم درسته؟
اگه كسي رينگ هم خريده بود
پنج تا ميخره؟
*در مورد پنچر شدن يا تركيدن يه لاستيك و تعويض اون*
يا حق (:

Nomber1
16-01-2008, 21:30
بچه ها يه سوال
كه با دوستام خيلي راجع بهش اختلاف نظر داريم
ما بخوايم لاستيك بخريم 5 تا ميخريم درسته؟
اگه كسي رينگ هم خريده بود
پنج تا ميخره؟
*در مورد پنچر شدن يا تركيدن يه لاستيك و تعويض اون*
يا حق (:

من که نفهمیدم !

ولی ماشین که میخریم ! رینگ داره لاستیک هم داره !

اگه بخوام رینگ اسپرت بندازم 4 تا رینگ و لاستیک میگیریم ! و زاپاس فابریکه .

اگه بخوام لاستیک معمولی هم بگیریم 4 تا یا 3 تا عوض میشه نه 5 تا !

ya30n
16-01-2008, 21:48
نه منظورم لاستيك و رينگ اسپورت جدا بود
يا حق (:

Nomber1
16-01-2008, 21:52
نه منظورم لاستيك و رينگ اسپورت جدا بود
يا حق (:

اگه بخوام رینگ اسپرت بندازم 4 تا رینگ و لاستیک میگیریم ! و زاپاس فابریکه .
!

:10: :27: حله دیگه ؟

Nomber1
16-01-2008, 22:21

دوست عزیز . الان یادم اومد که چند تا مقاله از گیربکس دستی و چرخ ( همون رینگ و لاستیک خودرو گذاشتم در اینجا .

اگه یه جستجو کنی احتمالا پیدا میکنی .

این لینک هم به طور دقیق و کامل مکانیزم گیربکس اتوماتیک رو توضیح داده .

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Nomber1
16-01-2008, 22:43
این مقاله رو همونی بود که گفتم اینجا قبلا گذاشته بودم ه که پیدا کردم .
=====================

اغلب افراد آنچه برايشان در درجه اول اهميت دارد، زيبايي است و نه ايمني. آنها سعي مي كنند رينگها كمي

بزرگتر، لاستيكهائي پهن تر و با ديواره كوتاه انتخاب كنند و صد البته رينگي را انتخاب مي كنند كه به سليقه

خودشان زيباتر از بقيه باشد. عده اي ديگر فكر مي كنند براي خارج نشدن از استاندارد خودرو نبايد سايز رينگ را

تغيير داد و فقط لاستيك را عوض مي كنند و يا از رينگي با قطر مشابه استفاده مي كنند. عده اي ديگر اعتقاد دارن

كوتاه كردن ارتفاع لاستيك نيز چرخش فرمان را مشكل و مصرف سوخت را بالا مي برد و بدين خاطر فقط به تعويض

رينگ مي پردازند.

حرف P مخفف Passenger و نشان دهنده سواري بودن خودرو است، در اين قسمت كدهاي LT و T نيز وجود دارند

كه خارج از بحث ما مي باشند و البته در اكثر لاستيكهاي موجود در كشور اصلا اين كد اوليه را نخواهيد ديد، 3 عدد

بعدي معرف پهناي لاستيك (Section Width) به ميلي متر است، 2 رقم بعد از آن نسبت ظاهري (Aspect Ratio)

مي باشد و نشان دهنده نسبت ارتفاع لاستيك (Section Height) به پهناي آن است. به عبارت ديگر مشخص مي

كند كه ارتفاع لاستيك چند درصد از پهناي آن است.

حرف R نشان دهنده راديال بودن لاستيك و عدد 15 قطر رينگ (Rim Diameter) را نشان مي دهد. عدد 95 نشان

دهنده ميزان بار قابل تحمل براي هر لاستيك مي باشد. حرف H نشان دهنده حداكثر سرعت مجاز براي لاستيك

(Speed Symbol) است. ميزان بار، سرعت مجاز و پهناي رينگ (Rim Width) براي هر خودرو بر روي برچسب كناري

داخل درب خودرو (سمت راننده يا شاگرد) نوشته شده است.

يكي از مهمترين شاخص ها در هنگام تعويض رينگ و لاستيك ثابت نگه داشتن قطر مجموعه رينگ و لاستيك در

ميزان استاندارد كارخانه است، چرا كه تغيير قطر كلي چرخ باعث ايجاد خطا در كيلومتر شمار و اخلال در نحوه

تعويض دنده ها (خصوصا در خودروهاي اتوماتيك) مي شود و در خودروهاي مجعز به ABS نيز در كار ECU اخلال

بوجود مي آورد و مي توان گفت تنها مزيت در هنگام بزرگتر شدن چرخ، افزايش شتاب خودرو در حد ناچيزي است.

براي كمك به ثابت نگه داشتن قطر چرخ در هنگام تعويض رينگ و لاستيك، راهنمائي به نام PLUS در نظر گرفته

شده و آن را با واحدهاي PLUS 1, PLUS 2, PLUS 3,… نامگذاري كرده اند كه هر كدام نشانه افزايش 1 اينچ به قطر

رينگ مي باشد و با استفاده از اين راهنما در ازاي افزايش قطر رينگ، ارتفاع لاستيك، كوتاهتر انتخاب مي شود تا

قطر كلي چرخ تا حد ممكن ثابت بماند.

مطلب قابل توجه ديگر پهناي رينگ است، بايد بدانيد كه براي داشتن استاندارد بهينه و فيت شدن دقيق لاستيك رو

رينگ و داشتن هندلينگ بهتر بايد در ازاي افزايش هر 5 ميلي متر پهناي لاستيك، پهناي رينگ را 0.5 (نيم) اينچ

افزايش داد، البته ميزان پهناي رينگ براي هر سايز لاستيك مي تواند تا حدود 1.5 (يك و نيم) اينچ كه مقدار زيادي

است در نوسان باشد.

مساله مهم ديگر چگومگي قرار گرفتن چرخ روي سيستم تعليقي است و يا به عبارتي ساده تر، برخورد بيرون

زدگي چرخ با لبه گلگير در سمت بيروني و برخورد چرخ با متعلقات داخل گلگير كه باعث بروز مشكلاتي چون پارگي

لاستيك و نچرخيدن فرمان مي شود، بديهي است كه با بزرگ كردن بيش ار حد لاستيك و رينگ با اين مشكل

مواجه خواهيم شد اما در مواردي با افزايش تنها 1 سايز PLUS به چرخ و يا حتي با خريد رينگي با سايز مشابه با

رينگ اصلي نيز با اين مشكل مواجه خواهيم شد و دليل آن رعايت نشدن Offset در رينگ است.

حال ببينيم Offset چيست؟

فاصله بين وسط رينگ تا محلي از رينگ كه بر روي ديسك پيچ مي شود را Offset مي گويند. 3 نوع مختلف Offset

وجود دارد كه در زير مي بينيد:

حالت Zero : زماني است كه محل پيچ شدن چرخها دقيقا در وسط رينگ قرار دارد.

حالت Positive : حالتي است كه بيشتر خودروها و خصوصا خودروهاي ديفرانسيل جلو دارا هستند و در اين حالت

پهناي چرخ و خط فرضي وسط رينگ به سمت داخل گلگير متمايل مي شود و مزيت اين نوع رينگها، جلوگيري از

يرخورد لاستيك با لبه گلگير و جلوگيري از فشار آمدن به بلبرينگ چرخ و پيچ هاي چرخ است.

حالت Negative : حالتي است كه بعضي از رينگ هاي اسپرت دارا هستند و پهناي چرخ و خط فرضي وسط رينگ

به سمت خارج خودرو متمايل است، مزيت اين نوع رينگها به پهن تر شدن خودرو و پايداري بيشتر خودرو مي باشد

و به دليل حالت تو رفته و قابلمه اي، ظاهر زيباتري نيز دارن. اما عيب آنها فشار آوردن بر روي بلبرينگ چرخ، فشار

زياد بر پيچ هاي چرخ و همچنين احتمال برخورد انتهاي لاستيك به داخل گلگير در هنگام پيچاندن فرمان و برخورد

قسمت خارجي لاستيك با لبه گلگير مي باشد، البته اين معايب براي خودروهائي كه بصورت استاندارد

Negative Offset داشته باشند وجود ندارد و فقط زماني كه جايگزين رينگ Positive Offset مي شوند پديد مي آيد.

زماني كه ميزان Offset از حالت استاندارد خارج مي شود، تغييراتي در نحوه هندلينگ خودرو بوجود خواهد آمد و

خصوصا Offset كه توسط كارخانه سازنده خودرو نصب نشده باشد، باعث ايجاد مشكلات فني زياد خواهد شد.

زماني كه از رينگي با سايز مشابه سايز قبلي استفاده مي كنيم، لازم است كه Offset رينگ جديد، دقيقا با

Offset استاندارد برابر باشد اما زماني كه پهناي رينگ تغغير مي كند، ديگر مقدار Offset قبلي قابل قبول نيست و

بايد نسبت به ميزان فضاي موجود در پشت لاستيك، همچنين فاصله تا لبه گلگير و سايز لاستيك و رينگ و با

فرمولهاي خاص، Offset مطلوب را بدست آورد. با داشتن قطر و Offset رينگ قبلي و جديد مي توانيد از ميزان

تمايل چرخ جديد به طرفين آگاه شويد. البته اين مقدار بايد هميشه بيشتر از مقدار قبلي باشد و سعي شود حتي

المقدور تا جائي كه فضا وجود دارد، چرخ به داخل كشيده شود و از Negative Offset جلوگيري شود، البته اين كار

تا زماني ممكن است كه به متعلقات سيستم تعليق برخورد نكند. اما بطور كل Offset نبايد بيشتر از 20% از حالت

استاندارد كارخانه سازنده خودرو خارج شود.

بطور كلي، افزايش بيش از حد پهناي لاستيك، با گير كردن تاير به گلگير و يا متعلقات داخلي چرخ و يا هر دو (بسته

به ميزان Offset) باعث پارگي لاستيك مي شود، همچنين باعث افزايش مصرف سوخت و انتقال بيشتر ضربات

دست اندازها به اتاق مي شود و استهلاك بيشتر و فرمان سفت تري را نيز سبب مي شود ولي در عوض كنترل

بهتري را در اختيار راننده قرار مي دهد و در پيچ ها نيز بسيار راحت تر عمل مي كند و بر عكس، لاستيكهاي باريك

تر كنترل كمتري دارند و در پيچ ها ضعيف تر عمل مي كنند اما ضربات وارده را كمتر به اتاق منتقل مي كنند.

از نظر ارتفاع لاستيك نيز، لاستيكهاي ديواره كوتاه كنترل بهتري دارند و اين بدين دليل است كه ارتفاع كمتر، ارتعاش

كمتري دارد و فرمان، سريعتر و نرمتر فرمان مي برد. اما در زمينهاي خيس كنترل خوبي ندارند.

در پايان لازم به ذكر است كه تقريبا تمام لاستيكهاي اسپرت داراي ميزان تحمل فشار و عدد حداكثر سرعت

(Speed Symbol) بالائي هسند اما با اين حال هميشه در هنگام تعويض لاستيك اين اعداد را با اعداد نوشته شده

بر روي برچسب داخل درب خودرو چك كنيد و هميشه از اعدادي بالاتر يا مساوي استفاده كنيد و از خريد

لاستيكهاي با تحمل فشار كمتر و عدد حداكثر سرعت پايين تر خودداري كنيد.

2299
17-01-2008, 19:32
من سوالت رو درست نفهمیدم !

2 تا مقاله برای 1 چرخ ه 2 گربکس ؟ یا

یک مقاله در مورد چرخ و یک مقاله در مورد گیربکس ؟

کدوم ؟

اخه اولی اصلا معنی نداره !

يك چرخ و يك گيربكس بازم ممنو

Farshadd
18-01-2008, 14:24
یه پیشنهاد واسه دنیای اتومبیلی های عزیز:

از این به بعد برای هر سوالی که داشتید یه تاپیک جدا گانه توی انجمن متفرقه باز کنید تا به طور تخصصی و بیشتر به اون پرداخته شه.

به چند دلیل:
تاپیک دنیای اتومبیل خیلی خیلی به هم ریخته چون چندین موضوع با هم مطرح میشه و هر کی به یکی جواب میده و معلوم نیست چی به چی میشه. بار علمی تاپیک دنیای اتومبیل به هم میریزه( پایین نمیاد). چه دلیلی داره خودمونو بپیچونیم توی این محط تنگ وقتی از بالا پیچیدیم؟

توی انجمن متفرقه چند تاپیک بزنیم.

مثلا کلوپ خودرو های آلمانی
کلوپ خودروهای ایتالیایی
کلوپ خودروهای ژاپنی
کلوپ خودرو های ایرانی.
کلوپ...
...

--------
مباحث فنی مربوط به خودرو
-------
مباحث رانندگی خودرورو.

...

البته براشون عنوانهای خوبی میزاریم تا جذابتر بشه و بقیه کاربرا هم جذب بشن و پست بدن.

کشتنمون حلال کنید.

درسته کنکور دارم ولی تا قبل عید میتونم روزی حد اقل 1ساعت بذارم روی نت و اتومبیل اینترنتی.

کوچیک همتون فرشاد

Nomber1
18-01-2008, 16:33
فکر خیلی خوبیه .

حداقل مدیرا که از رو نمیرن بیان این امجمن رو زیر شاخه بدن حتی در همین انجمن متفرقه خودمون این کار رو میکنیم . منتهی بدیش اینه که چون موضع مهم نمیشه تاپیک اگه بهش دست نخوره میره صفحه های بعدی .

من الان تاپیک هاش رو میزنم . و لینک ناپیک هاش رو هم میزارم در امضا که از بین نره .

این بهترین کار برای در معرض همه قرار دادن اون تاپیک هست و :

علی ( balrog( امیر (actros( و فرشاد و دوستان دیگه ای که به قول خودشون از دنیای اتومبیل خوششون میاد بیان و این 4 تاپیکی که من باز میکنم رو لینکش رو در امضا های خودشون بزارند .

این بهنترین کاره برای اینکه شاید مدیرای محترم به خودشون بیان و یه فکری برای دنیای اتومبیل 400 صفحه ای بکنند .

من که شروع کردم .

هر وقت تاپیک ها رو زدم لینک هاش رو در امضام میزارم .

ya30n
18-01-2008, 16:41
صد در صد تاييد ميشه
با اينكه مديرا به من قول دادن قسمت جدايي براي بخش ماشين بزنن اما...!!!
خودم خوب كاري كردم رفتم يه تاپيك درست كردم عكس ميزارم

خيلي هم خوب گرفته ماشالله
همين نميشد تو بخش ماشين باشه؟!!!!!!!
يا حق (:

Farshadd
18-01-2008, 16:47
فکر خیلی خوبیه .

حداقل مدیرا که از رو نمیرن بیان این امجمن رو زیر شاخه بدن حتی در همین انجمن متفرقه خودمون این کار رو میکنیم . منتهی بدیش اینه که چون موضع مهم نمیشه تاپیک اگه بهش دست نخوره میره صفحه های بعدی .

من الان تاپیک هاش رو میزنم . و لینک ناپیک هاش رو هم میزارم در امضا که از بین نره .

این بهترین کار برای در معرض همه قرار دادن اون تاپیک هست و :

علی ( balrog( امیر (actros( و فرشاد و دوستان دیگه ای که به قول خودشون از دنیای اتومبیل خوششون میاد بیان و این 4 تاپیکی که من باز میکنم رو لینکش رو در امضا های خودشون بزارند .

این بهنترین کاره برای اینکه شاید مدیرای محترم به خودشون بیان و یه فکری برای دنیای اتومبیل 400 صفحه ای بکنند .

من که شروع کردم .

هر وقت تاپیک ها رو زدم لینک هاش رو در امضام میزارم .

سهیل جون من آماده ام. تاپیکها ممکنه بره صفحه های بعد ولی در عوض بهتر میشه. هر وقت یه پست در هر کدوم دادیم لینکش رو هم اینجا بذاریم تا بریم بهشون جواب بدیم هر چند رفته باشن صفحه های بعد. اینجوری هم اونا فراموش نمیشه هم دنیای اتومبیل رو داریم.

مثلا من میام میگم.
"اطلاعاتی در مورد دوو 2000 میخوام. اینجا جواب بدین:

بعد کسی که خواست جواب بده میره و جواب میده.

آفرین سهیل. خوشم میاد همیشه پایه ای.

Nomber1
18-01-2008, 17:07
مهم

دوستانی که پایه هستند امضای من رو کپی کنند و در امضای خودشون قرار بدند .

من 3 تاپیک باز کردم برای اینکه این تاپیک ها زیاد نشه و توجه بهشون کم بشه و سعی شد کلیه مباحث در قالب اون 3 تاپیک بگنجه .

از حالا به بعد هم دوستان هر کسی پستی در این تاپیک داده (_ تاپیک فعلی) کپی و منتقل کنه به تاپیک مرتبط به خودش و امیدواریم این حرکت مورد قبول واقع شه.

من از اولیت پست ها خودم شروع میکنم . بقیه هم همینطور .

[b]میخوام یک مدت این تاپیک فعلی هیچ پستی در داخلش رد وبدل نشه .[/b . فقط در تاپیک های ایجاد شده انجام شه

دوستانی که پایه هستند یا علی .

Farshadd
18-01-2008, 17:16
مهم

دوستانی که پایه هستند امضای من رو کپی کنند و در امضای خودشون قرار بدند .

من 3 تاپیک باز کردم برای اینکه این تاپیک ها زیاد نشه و توجه بهشون کم بشه و سعی شد کلیه مباحث در قالب اون 3 تاپیک بگنجه .

از حالا به بعد هم دوستان هر کسی پستی در این تاپیک داده (_ تاپیک فعلی) کپی و منتقل کنه به تاپیک مرتبط به خودش و امیدواریم این حرکت مورد قبول واقع شه.

من از اولیت پست ها خودم شروع میکنم . بقیه هم همینطور .

[b]میخوام یک مدت این تاپیک فعلی هیچ پستی در داخلش رد وبدل نشه .[/b . فقط در تاپیک های ایجاد شده انجام شه

دوستانی که پایه هستند یا علی .

سهیل عزیز.

کاش فقط از این به بعد پستایی که میدیم رو اونجا بذاریم و پستای قبلی رو بذاریم همینجا باشه.

امضا هم دارم میرم که بذارم.

Nomber1
18-01-2008, 17:21
درسته .

پست های اسنجا سر جاش میمونه . منتهی یه سری پست هایی بود ( مقاله) که من ارسال کردم . روزی چند تا دونه رو پیدا میکنم و اونجا میزارم و اینطوری بهتر تره !

دوستان از این به بعد اون ور فعالیت کنند

Farshadd
18-01-2008, 17:29
درسته .

پست های اسنجا سر جاش میمونه . منتهی یه سری پست هایی بود ( مقاله) که من ارسال کردم . روزی چند تا دونه رو پیدا میکنم و اونجا میزارم و اینطوری بهتر تره !

دوستان از این به بعد اون ور فعالیت کنند

سهیل مقاله های خودتو بذار. چون خداییش مفیده.

برو به قسمت ویرایش امضا و کپی کن به عنوان پست اینجا بذار. تا ...

Nomber1
18-01-2008, 17:31
شما نقل قول رو بزنید و بعد امض رو کپی کنید .

دنیای اتومبیل/مباحث مربوط به خودرو های ساخت و مونتاژ داخل
دنیای اتومبیل/مباحث مربوط به خودرو های ساخت خارج از کشور

دنیای اتومبیل/مباحث مربوط به تیونیگ و مقاله های تخصصی و آموزشی

بینیم .

Nomber1
18-01-2008, 17:38
و اخرین نکته این که به این 3 تاپیک متیاز بدید تا در صفحه اول بمونه .

2299
18-01-2008, 19:24
اه ايول منهم ميتونم تو امضام بذارم

Nomber1
18-01-2008, 19:35
اه ايول منهم ميتونم تو امضام بذارم

همه کسانی از طرفداران اتومبیل محسوب میشند میتونند برای اینکه سهمی در این کار داشته باشند این کار رو انجام بدند .

Nomber1
18-01-2008, 19:47
نامبر وان جان ، برو حال کن !!!
بن شدم !

یاد دوست عزیز احسان بخیر که به خاطر این متفرقه بودن دنیای اتومبیل بن شده .

اگه مدیری صدای من رو میشنوه خواهشآ ایشون رو مجدد رجیستر کنه /

Farshadd
19-01-2008, 00:32
واسه امضا این متن داخل کادر رو دقیقا و کامل کپی و بعد پیست کنید.

ReziOnline
20-01-2008, 17:43

ReziOnline
20-01-2008, 17:44

bakhishman
20-01-2008, 23:55
سلام بچه ها نمیدونم این بحث مربوط به اینجا میشه یا نه ولی به هر حال من اینجارو پیدا کردم:
شاید سوال احمقانه ای باشه چون تو ایران ماشین بگیر نگیر داره شاید یکی یه پراید بگیره که 405 بیارزه ولی خوب یه پولی بین 12 تا 16 میلیون دارم و اطلاعات کافی ندارم به نظر شما چه ماشینی بگیرم ؟ نو بگیرم یا دست 2؟ اگه دست2 بگیرم به چه چیزاییش نگاه کنم ؟...
خلاصه اینکه اگه شما بودید چیکار میکردید؟

Nomber1
21-01-2008, 00:17
سلام دوست عزیز .

به دلیل برخی مسائل که شما به
پست ها توجه نکردی که متوجه باشی ما در این تاپیک فعالیت نمیکنیم . لطفا برای بدست آوردن بهترین جواب و انتخاب سول خودتون رو در یکی از 2 تاپیک های اول امضای من مطرح کنید . در امضای من توجه کنید و یا در تاپیک خودرو های خارجی یا داخلی مطرح کنید .
موفق باشید

vahidhgh
21-01-2008, 03:08
بر و بچه های ماشین باز این کلیپ را ببینید
از دود دیگه چشم چشم را نمیبینه
.
.

ya30n
21-01-2008, 15:20
سلام بچه ها
يكي ميخوام اين سيستم رو بخرم باند هست قيمتش رو ميخوام بدونم

و يكي اينكه رينگ 16 رو انداختيم زير ماشين ولي هر چي ميگم بابايه راضي نميشه يكم ماشين بياد پايين
ميخوام يواشكي ماشين رو ببرم يكم بيارم پايين
405 هستش
چقدر بياد پايين تابلو نميشه؟
يا حق (:

ya30n
21-01-2008, 15:23
شرمنده مشخصات باند رو ننوشتم
يارو گفت 150 ميده
((JBL T595 LIMITED ))
آك بند هست
يا حق (:

ya30n
21-01-2008, 15:24
بچه ها شرمنده من حواسم نبود نبايد اينجا پست بدم
لطفا جواب ندين به سوالا
يا حق (:

Pario
21-01-2008, 15:51
کسی نیست این تاپیک رو قفل کنه؟؟؟؟؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Actros
21-01-2008, 17:26
صدای این باند رو نشنیدم
ولی باندای jbl حرف نداره
من مدل p 953 رو دیدم عالی بود
قیمتشم 100 تومن

Rezacell
22-01-2008, 00:07
لطفا کلیک کن

ya30n
22-01-2008, 13:54
صدای این باند رو نشنیدم
ولی باندای jbl حرف نداره
من مدل p 953 رو دیدم عالی بود
قیمتشم 100 تومن

مرسي عزيزم
يا حق (:

Snow_Girl
24-01-2008, 19:22
سلام دوست عزیز .

به دلیل برخی مسائل که شما به
پست ها توجه نکردی که متوجه باشی ما در این تاپیک فعالیت نمیکنیم . لطفا برای بدست آوردن بهترین جواب و انتخاب سول خودتون رو در یکی از 2 تاپیک های اول امضای من مطرح کنید . در امضای من توجه کنید و یا در تاپیک خودرو های خارجی یا داخلی مطرح کنید .
موفق باشید
mitonam dar morede mersedes benz az shoma soal konam
:11::40:

Nomber1
24-01-2008, 19:27
mitonam dar morede mersedes benz az shoma soal konam
:11::40:

شما خودت مرسدسی !

در این تاپیک مباحث مربوط به اتومبیل های ساخت خارج مطرح کنید .

لینکش رو از امضای من بر دارید .

rafifar
25-01-2008, 20:19
این تاپیک بهتر نیست بره به انجمن اتوموبیل؟

amiroo88
01-02-2008, 01:19
این تاپیک بهتر نیست بره به انجمن اتوموبیل؟

این تاپیک میپیونده به خاطره ها

فکر کنم این هم پست اخرش باشه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

naser_2006
14-02-2008, 12:26
سلام
من يه سوال در مورد خودرو هاي فرسوده دارم
آيا خودرو ي نيسان مدل 1352 حق تردد در خيابان را دارد و ميتوان براي شماره گذاري اقدام كرد

ya30n
14-02-2008, 12:37
منم همين سوالو داشتم واسه پيكان
يكي گفت كارت سوختشون رو باطل ميكنن!!!
يا حق (:

freddy640
22-02-2008, 21:37
doostan dar morede bmw Z8 jadid modele 2010 etelaat mikham

amiroo88
22-02-2008, 23:45
این تاپیک دیگه تعطیل شد سوالتون رو در انجمن اتومبیل بپرسید تا جواب بگیرید

Danoosh Pichgahe