PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دنیای اتومبیل

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15

Nomber1
18-12-2007, 00:52
كسي ميدونه نشانه هاي خرابي صفحه كلاچ چيه؟

فرشاد توضیح داد . اما به بیان ساده تر پایین اومدن شتاب اولیه و ثانویه ماشین - بالا اومدن مقطعی پدال کلاچ و درگیر شدن دیسک و صفحه در اخرین لحظه های آزاد شدن کامل کلاچ - عدم چسبندگی کامل بین دیسک و صفحه باعث بوجود اومدن این اختلالات میشه که اگه بد شانس باشی احتمال خورد شدن فنر های صفحه و دیسک هست

از همه شما ممنون ولي خوب يه سوال
من در ماشين ها ديدم با پاره شدن بدنه كيسه از داخل ان روغن هم بيرون ريخته ميشه اگه اون كيسه فقط هوا داره پس چرا با پاره شدن روغن هم ريخته ميشه بيرون؟
)

دوست عزیز ! اون پمپ ها با هوای خالی که کار نمیکنه . شما اگه سیستم تعلیق زانتیا رئ بررسی کرده باشید یا انواع سیستم تعلیق های هیدرواکتیو متوجه میشید که در همه این سیستم ها فشار هوا با کمک روغن و پمپ های هیدرولیکی باعث جذب / دفع / حرکت و سکون یک وسیله میشه . طبیعیه که اگه فشار هوا بر اثر پارگی اون کیسه ها به طور نامنظم وارد بشه باعث خروج روغن از سیستم میشه چون کلیه فشار بر روی پمپ های روغن میاد . و این مسئله باعث اختلال در عملکرد سیستم تعلیق اون خودرو ها میشه .

البته بیشترین اختلالات بر روی بنز های سنگین ( کمپرسی و کامیون ) اتفاق میفته . چون یکی از اولین کمپانی های استفاده کننده از سیستم فوق مرسدس بوده و سری های اول این سیستم دچار مشکلات زیادی هستند .

2299
18-12-2007, 11:26
والا من که هنوز تا حالا شیراز نیومدم . ولی اگه یه روزی مسیرم اون طرف بیفته و بخوام بیام اونجا سیم دستی رو عوض کنم از نمایندگی های فروش خود ایران خودرو میگیرم . قیمت هم ندارم ولی باید زیر 10 هزار تا خمینی باشه .

دست شما درد نكنه احتمالا شما رشتي مكانيك نيستيد:20:

Nomber1
18-12-2007, 12:45
دست شما درد نكنه احتمالا شما رشتي مكانيك نيستيد:20:

من نه رشتی هستم ! نه مکانیک !

ya30n
18-12-2007, 17:38
سلام بچه ها
نيم ساعت پيش رينگ 16 خريدم براي پژو 405
به قيمت 360 البته خوب حساب كرد چون رفيق بود و مغازه ديروز باز كرده...
رينگ پر پر!!!
por par
بعد مونده لاستيك پهن
چه ماركي پيشنهاد ميكنيد دوستان؟
يا حق (:

Nomber1
18-12-2007, 17:45
سلام بچه ها
نيم ساعت پيش رينگ 16 خريدم براي پژو 405
به قيمت 360 البته خوب حساب كرد چون رفيق بود و مغازه ديروز باز كرده...
رينگ پر پر!!!
por par
بعد مونده لاستيك پهن
چه ماركي پيشنهاد ميكنيد دوستان؟
يا حق (:

مبارک باشه یاسین

در ضمن فکر نکن که رینگ رو رفیقت بهت خیلی مناسب داده . چون قیمت رینگ خالی اون هم 16 همینه . حتی کمتر از این هم هست

در مورد لاستیک . به سبک رانندگت بستگی داره . ولی در مجموع سعی کن بین کومهو و بریدجستون و ماکسیس و پهنای 205 و دیگه نهایت 215 استفاده کنی .

ya30n
18-12-2007, 17:51
آره 205 رو خوب اومدي مرسي
مارك هم ممنونم
قيمتش جفتش گفت 130 خوبه؟
يا حق (:

ya30n
18-12-2007, 17:58
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
عكس رينگ
اسم خاصي نداره؟ ميگن por par?
يا حق (:

ahriman323
18-12-2007, 20:50
سلام دوستان
قیمت صفر این ماشینهارو میخواستم
Glx
Gli
Roa
میخواستم ببینم اگه شما بودید کدوم یک از اینارو میخریدید(روا کارتش سوختش بینهایته:18:)
اگه شما بودید چند واسه روا پول میدادید؟(در حد صفر هستش):11:

adoljan
18-12-2007, 21:44
با سلام قسمت هوشمند سمند اتفاق ميافتد كه اطلاعات از روي صفحه حذف ميشود ولي كارايي اصلي دستگاه باقيست لطفا علت وطريق معالجه را بفرماييد:41:

2299
18-12-2007, 21:48
من نه رشتی هستم ! نه مکانیک !

منظورم رشته بود شرمنده:31:

Nomber1
18-12-2007, 23:16
آره 205 رو خوب اومدي مرسي
مارك هم ممنونم
قيمتش جفتش گفت 130 خوبه؟
يا حق (:

اره . 130 خوبه . اما چه مارکی ؟

رینگت هم دیدم . قشنگه .

Nomber1
18-12-2007, 23:33
سلام دوستان
قیمت صفر این ماشینهارو میخواستم
Glx
Gli
Roa
میخواستم ببینم اگه شما بودید کدوم یک از اینارو میخریدید(روا کارتش سوختش بینهایته:18:)
اگه شما بودید چند واسه روا پول میدادید؟(در حد صفر هستش):11:

من که تو بر قیمت نیستم .
منظور از بی نهایت کارت سوخت چی بود ؟

من میگم پول را این ماشینها حرامه ( والسلام)

Nomber1
18-12-2007, 23:37
با سلام قسمت هوشمند سمند اتفاق ميافتد كه اطلاعات از روي صفحه حذف ميشود ولي كارايي اصلي دستگاه باقيست لطفا علت وطريق معالجه را بفرماييد:41:

دوست عزیز .

احتمال زیاد پیچ های پنل کامپیوتر شل شده . شما در ال سی دی چیزی نمیبینید . اما در بک گراند اتفاق میفته .

اگ بلدی میتونی خودت با یک پیچ گوشتی مشکل رو حل کنید . اما اگه نه ببر یش یه باطری ساز .

مشکلی نداره /

ya30n
18-12-2007, 23:52
مرسي عزيزم
فك كنم گفت مارشال
چند نمونه بود
130-135
مث برگ بود
يا حق (:

ahriman323
18-12-2007, 23:52
من که تو بر قیمت نیستم .
منظور از بی نهایت کارت سوخت چی بود ؟

من میگم پول را این ماشینها حرامه ( والسلام)

:31: منظورم اينه كه كارت سوختش فرت فرت خودش شارژ ميشه بنابراين بينهايت:18:

راجب ماشينها هم كه ديگه تو ايران واسه ادمهاي رده متوسط هميناست ماشينهاي بهتر كه ماله از ما بهترونه مگر نه ما هم بدمون نمياد bmw Mercedes SLR Roadster Porsche Jaguar سوار شيم:10::31::31:

ahriman323
18-12-2007, 23:56
كسي راجــــّــــــــــــب '' L90'' چيزي ميدونه

چطور ماشيني هست؟

بدرد ميخوره؟؟

ya30n
18-12-2007, 23:58
تو شهر ما چندتا اومده واقعا مزخرف
قيافش البته
كارش رو نميدونم
حيف پول
يا حق (:

Nomber1
19-12-2007, 00:02
:31: منظورم اينه كه كارت سوختش فرت فرت خودش شارژ ميشه بنابراين بينهايت:18:

راجب ماشينها هم كه ديگه تو ايران واسه ادمهاي رده متوسط هميناست ماشينهاي بهتر كه ماله از ما بهترونه مگر نه ما هم بدمون نمياد bmw Mercedes SLR Roadster Porsche Jaguar سوار شيم:10::31::31:

خوب میتونی سوار نشی ! برو یه گالانت سوپر سالن مدل 94 بخر که یه لاستیکش می ارزه به 100 تا این لگن ها

یا برو یه سوناتا 2.0 16 سوپاپ 94 بگیر یا امثال این ها /

Nomber1
19-12-2007, 00:04
یاسین

یه مقاله بود که من حدودا 100 صفحه قبل فکر کنم گذاشته بودم در مورد رینگ و لاستیک

فکر کنم الان خیلی به دردت بخوره و کمکت کنه

دوستان هم استفاده کنند

======================================

اغلب افراد آنچه برايشان در درجه اول اهميت دارد، زيبايي است و نه ايمني. آنها سعي مي كنند رينگها كمي

بزرگتر، لاستيكهائي پهن تر و با ديواره كوتاه انتخاب كنند و صد البته رينگي را انتخاب مي كنند كه به سليقه

خودشان زيباتر از بقيه باشد. عده اي ديگر فكر مي كنند براي خارج نشدن از استاندارد خودرو نبايد سايز رينگ را

تغيير داد و فقط لاستيك را عوض مي كنند و يا از رينگي با قطر مشابه استفاده مي كنند. عده اي ديگر اعتقاد دارن

كوتاه كردن ارتفاع لاستيك نيز چرخش فرمان را مشكل و مصرف سوخت را بالا مي برد و بدين خاطر فقط به تعويض

رينگ مي پردازند.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حرف P مخفف Passenger و نشان دهنده سواري بودن خودرو است، در اين قسمت كدهاي LT و T نيز وجود دارند

كه خارج از بحث ما مي باشند و البته در اكثر لاستيكهاي موجود در كشور اصلا اين كد اوليه را نخواهيد ديد، 3 عدد

بعدي معرف پهناي لاستيك (Section Width) به ميلي متر است، 2 رقم بعد از آن نسبت ظاهري (Aspect Ratio)

مي باشد و نشان دهنده نسبت ارتفاع لاستيك (Section Height) به پهناي آن است. به عبارت ديگر مشخص مي

كند كه ارتفاع لاستيك چند درصد از پهناي آن است.

حرف R نشان دهنده راديال بودن لاستيك و عدد 15 قطر رينگ (Rim Diameter) را نشان مي دهد. عدد 95 نشان

دهنده ميزان بار قابل تحمل براي هر لاستيك مي باشد. حرف H نشان دهنده حداكثر سرعت مجاز براي لاستيك

(Speed Symbol) است. ميزان بار، سرعت مجاز و پهناي رينگ (Rim Width) براي هر خودرو بر روي برچسب كناري

داخل درب خودرو (سمت راننده يا شاگرد) نوشته شده است.

يكي از مهمترين شاخص ها در هنگام تعويض رينگ و لاستيك ثابت نگه داشتن قطر مجموعه رينگ و لاستيك در

ميزان استاندارد كارخانه است، چرا كه تغيير قطر كلي چرخ باعث ايجاد خطا در كيلومتر شمار و اخلال در نحوه

تعويض دنده ها (خصوصا در خودروهاي اتوماتيك) مي شود و در خودروهاي مجعز به ABS نيز در كار ECU اخلال

بوجود مي آورد و مي توان گفت تنها مزيت در هنگام بزرگتر شدن چرخ، افزايش شتاب خودرو در حد ناچيزي است.

براي كمك به ثابت نگه داشتن قطر چرخ در هنگام تعويض رينگ و لاستيك، راهنمائي به نام PLUS در نظر گرفته

شده و آن را با واحدهاي PLUS 1, PLUS 2, PLUS 3,… نامگذاري كرده اند كه هر كدام نشانه افزايش 1 اينچ به قطر

رينگ مي باشد و با استفاده از اين راهنما در ازاي افزايش قطر رينگ، ارتفاع لاستيك، كوتاهتر انتخاب مي شود تا

قطر كلي چرخ تا حد ممكن ثابت بماند.

مطلب قابل توجه ديگر پهناي رينگ است، بايد بدانيد كه براي داشتن استاندارد بهينه و فيت شدن دقيق لاستيك رو

رينگ و داشتن هندلينگ بهتر بايد در ازاي افزايش هر 5 ميلي متر پهناي لاستيك، پهناي رينگ را 0.5 (نيم) اينچ

افزايش داد، البته ميزان پهناي رينگ براي هر سايز لاستيك مي تواند تا حدود 1.5 (يك و نيم) اينچ كه مقدار زيادي

است در نوسان باشد.

مساله مهم ديگر چگومگي قرار گرفتن چرخ روي سيستم تعليقي است و يا به عبارتي ساده تر، برخورد بيرون

زدگي چرخ با لبه گلگير در سمت بيروني و برخورد چرخ با متعلقات داخل گلگير كه باعث بروز مشكلاتي چون پارگي

لاستيك و نچرخيدن فرمان مي شود، بديهي است كه با بزرگ كردن بيش ار حد لاستيك و رينگ با اين مشكل

مواجه خواهيم شد اما در مواردي با افزايش تنها 1 سايز PLUS به چرخ و يا حتي با خريد رينگي با سايز مشابه با

رينگ اصلي نيز با اين مشكل مواجه خواهيم شد و دليل آن رعايت نشدن Offset در رينگ است.

حال ببينيم Offset چيست؟

فاصله بين وسط رينگ تا محلي از رينگ كه بر روي ديسك پيچ مي شود را Offset مي گويند. 3 نوع مختلف Offset

وجود دارد كه در زير مي بينيد:

حالت Zero : زماني است كه محل پيچ شدن چرخها دقيقا در وسط رينگ قرار دارد.

حالت Positive : حالتي است كه بيشتر خودروها و خصوصا خودروهاي ديفرانسيل جلو دارا هستند و در اين حالت

پهناي چرخ و خط فرضي وسط رينگ به سمت داخل گلگير متمايل مي شود و مزيت اين نوع رينگها، جلوگيري از

يرخورد لاستيك با لبه گلگير و جلوگيري از فشار آمدن به بلبرينگ چرخ و پيچ هاي چرخ است.

حالت Negative : حالتي است كه بعضي از رينگ هاي اسپرت دارا هستند و پهناي چرخ و خط فرضي وسط رينگ

به سمت خارج خودرو متمايل است، مزيت اين نوع رينگها به پهن تر شدن خودرو و پايداري بيشتر خودرو مي باشد

و به دليل حالت تو رفته و قابلمه اي، ظاهر زيباتري نيز دارن. اما عيب آنها فشار آوردن بر روي بلبرينگ چرخ، فشار

زياد بر پيچ هاي چرخ و همچنين احتمال برخورد انتهاي لاستيك به داخل گلگير در هنگام پيچاندن فرمان و برخورد

قسمت خارجي لاستيك با لبه گلگير مي باشد، البته اين معايب براي خودروهائي كه بصورت استاندارد

Negative Offset داشته باشند وجود ندارد و فقط زماني كه جايگزين رينگ Positive Offset مي شوند پديد مي آيد.

زماني كه ميزان Offset از حالت استاندارد خارج مي شود، تغييراتي در نحوه هندلينگ خودرو بوجود خواهد آمد و

خصوصا Offset كه توسط كارخانه سازنده خودرو نصب نشده باشد، باعث ايجاد مشكلات فني زياد خواهد شد.

زماني كه از رينگي با سايز مشابه سايز قبلي استفاده مي كنيم، لازم است كه Offset رينگ جديد، دقيقا با

Offset استاندارد برابر باشد اما زماني كه پهناي رينگ تغغير مي كند، ديگر مقدار Offset قبلي قابل قبول نيست و

بايد نسبت به ميزان فضاي موجود در پشت لاستيك، همچنين فاصله تا لبه گلگير و سايز لاستيك و رينگ و با

فرمولهاي خاص، Offset مطلوب را بدست آورد. با داشتن قطر و Offset رينگ قبلي و جديد مي توانيد از ميزان

تمايل چرخ جديد به طرفين آگاه شويد. البته اين مقدار بايد هميشه بيشتر از مقدار قبلي باشد و سعي شود حتي

المقدور تا جائي كه فضا وجود دارد، چرخ به داخل كشيده شود و از Negative Offset جلوگيري شود، البته اين كار

تا زماني ممكن است كه به متعلقات سيستم تعليق برخورد نكند. اما بطور كل Offset نبايد بيشتر از 20% از حالت

استاندارد كارخانه سازنده خودرو خارج شود.

بطور كلي، افزايش بيش از حد پهناي لاستيك، با گير كردن تاير به گلگير و يا متعلقات داخلي چرخ و يا هر دو (بسته

به ميزان Offset) باعث پارگي لاستيك مي شود، همچنين باعث افزايش مصرف سوخت و انتقال بيشتر ضربات

دست اندازها به اتاق مي شود و استهلاك بيشتر و فرمان سفت تري را نيز سبب مي شود ولي در عوض كنترل

بهتري را در اختيار راننده قرار مي دهد و در پيچ ها نيز بسيار راحت تر عمل مي كند و بر عكس، لاستيكهاي باريك

تر كنترل كمتري دارند و در پيچ ها ضعيف تر عمل مي كنند اما ضربات وارده را كمتر به اتاق منتقل مي كنند.

از نظر ارتفاع لاستيك نيز، لاستيكهاي ديواره كوتاه كنترل بهتري دارند و اين بدين دليل است كه ارتفاع كمتر، ارتعاش

كمتري دارد و فرمان، سريعتر و نرمتر فرمان مي برد. اما در زمينهاي خيس كنترل خوبي ندارند.

در پايان لازم به ذكر است كه تقريبا تمام لاستيكهاي اسپرت داراي ميزان تحمل فشار و عدد حداكثر سرعت

(Speed Symbol) بالائي هسند اما با اين حال هميشه در هنگام تعويض لاستيك اين اعداد را با اعداد نوشته شده

بر روي برچسب داخل درب خودرو چك كنيد و هميشه از اعدادي بالاتر يا مساوي استفاده كنيد و از خريد

لاستيكهاي با تحمل فشار كمتر و عدد حداكثر سرعت پايين تر خودداري كنيد

ahriman323
19-12-2007, 00:11
خوب میتونی سوار نشی ! برو یه گالانت سوپر سالن مدل 94 بخر که یه لاستیکش می ارزه به 100 تا این لگن ها

یا برو یه سوناتا 2.0 16 سوپاپ 94 بگیر یا امثال این ها /

درسته ولي حوصله ماشين دست دوم خرج بيارو ندارم
اين سونات عكسي چيزي داري ازش بزاري واسم
نظرت راجب ال 90 چيه تستش نكردي

Nomber1
19-12-2007, 00:31
درسته ولي حوصله ماشين دست دوم خرج بيارو ندارم
اين سونات عكسي چيزي داري ازش بزاري واسم
نظرت راجب ال 90 چيه تستش نكردي

خیلی راحت میتونی یه تمیز گیر بیاری

من پسر عمه خودم یه اسپیرو مدل 93 گرفته 3 ماه پیش 6.800 . فکر کنم تمیز ترین اسپیروی ایران باشه تو اون مدل

رنگ سفید . همه چیزش درسته . ماشین عروسک و تا الان هم خرج نداشته و لوازمش هم هست و ارزانتر از کمپانی دزد ایران خودرو

یه سوناتا یکی از دوستانم داشت رنگ دودی . مدل 94 سفارشی برای سفارت ترکمنستان ساخته بود امریکا . شیشه زد گلوله رنگ فضایی ! و دیوانه بود کلا 9 تومن فروخت .

گیر میاد ماشین تمیز .

در مورد ال 90 . نه به قیافش نمره میدم . نه به الیاژه شاسی . نه پرفورمنس موتور . مفتضح تر از همه اون ضرایب گیربکس خنده دارشه !!! با 16 سوپاپ !! کلا از 20 نمره به این ماشین من هیچ نمره ای نمیدم . جز اینکه واقعا حرامه !

--------
از سونات عکس ندارم . ولی این هیوندای اکسنت رو ببین

مدل 95 هست . ما 4 سال پیش فروختیمش 6 تومن !!!

سگش به 405 و سمند و پراید و اینا می ارزید . شتاب و سرعت و زیبایی همه چیز سر تر از ایران خودرو یی ها . با یه موتور 1.5 و 12 سوپاپ 80 اسب بخاری 405 موتور 2.0 لیتر رو سوسک میکرد

حالا برو 14 و نیم میلیون برا 405 بده تا اتیش بگیره !

ya30n
19-12-2007, 12:31
حالا برو 14 و نیم میلیون برا 405 بده تا اتیش بگیره !
ما كه داريم با ترس و لرزه به خدا...

Nomber1
جان بابت اطلاعات صفحه قبل خيلي خيلي خيلي ممنونم...
يا حق (:

Nomber1
19-12-2007, 12:41
برای اون دوستمون که میخواست عکس سوناتا 94 رو ببینه .

عکس با کیفیت نداشتم و عکسی که هست از روی کاتالوگ سوناتا که داشتم اسکن کردم

Nomber1
19-12-2007, 16:07
قابل توجه دوستان 206 سوار !

یه مقاله کامل در مورد کاتالوگ سیستم های برقی و کلیه مدارات 206 که یکی از دوستانم (حسین) جمع و جور کرده رو لینکش رو میخوام بهتون بدم !(در سایت خودمون)

برید حالششششششششششششو ببرین .

این قسمتی که ستاره افتاده کلمه سیستم پنل هست که من الان با فاصله براتون میزارم
که در لینک هیچ فاصله ای نیست .

S Y S T E M P A N E L

این هم همون لینک منتها سیستم پنلش S نداره که اضافه کنید

برید حالشو ببرید

Ali_BlueBoy
19-12-2007, 17:46
اقا یه سوال داشتم

میشه سر سیلندر سیناد رو عوض کرد تا 16 سوپاپ بشه؟؟مثل مگان 1600

Nomber1
19-12-2007, 20:04
اقا یه سوال داشتم

میشه سر سیلندر سیناد رو عوض کرد تا 16 سوپاپ بشه؟؟مثل مگان 1600

بله . (کار نشد نداره)

ولی صرفا چون که سیناد یک مدل برگرفته از مگان بوده نباید فکر کنی فقط با یک تعویض سرسیلندر کار تمومه .

شما بعد از تراشکاری های زیاد بر روی موتور و سرسیلندر و سایر اجزا باید با پدیده احتراق مخربی که ناشی از تراش خوردن غیر استاندارد سیلندر هست روبرو شی و این قضیه هم مصرف سوختت رو بالا میبره . هم اینکه نمی زاره به شتاب مورد قبولت در دور های پایین برسی ( به دلیل احتراق مخرب)

تعویض کامل موتور رو توصیه میکنم ! چون پلت ها باهم جور در میاد ./

اونطوری نه تنها احتراق مخربی نیست بلکه با اون فیزیک سیناد جون میده برای ریس oral در پیست آزادی ( البته بعده یه نمه تیون که با 300 اسب برسه !)

Ali_BlueBoy
19-12-2007, 22:19
پس با این حساب تقریبا غیر عملیه چون موتور رو که نمیخوام عوض کنم

البته سیناد کلا توی دور پایین شتابش مثل دورهای بالاش نیست
یعنی دور موتور از 3800 که رد میشه تازه ماشین جون میگیره

حالا روش دیگه ای هست تا قدرت موتور رو بیشتر کرد
مثل نصب هدرز یا یه همچین کارایی که هزینشم خیلی نره بالا

Nomber1
19-12-2007, 23:32
پس با این حساب تقریبا غیر عملیه چون موتور رو که نمیخوام عوض کنم

البته سیناد کلا توی دور پایین شتابش مثل دورهای بالاش نیست
یعنی دور موتور از 3800 که رد میشه تازه ماشین جون میگیره

حالا روش دیگه ای هست تا قدرت موتور رو بیشتر کرد
مثل نصب هدرز یا یه همچین کارایی که هزینشم خیلی نره بالا

بله /

از این موارد که میگم اگه بتونی همه رو عوض کنی ماشینت حدود 70 اسب بیشتر میشه قدرتش و به قول یارو پاره میکنه !!!

مرحله اول

1 - برای سیستم مکش:

میتونی از ----- هوا و سایکلون استفاده کنی .

2-برای سیستم تخلیه:

میتونی از هدرز و برداشتن منبع های هوا و استفاده از نوع اسپرت استفاده کنی و کاتالیزور رو هم از مدار خارج کنی

3-برای مدار جرقه زنی : ا

ستفاده از شمع هایی با مقاومت کمتر و وایر های مقاومت کمتر و عایق بندی بهتر . خودت هم میتونی وایر رو درست کنی . استفاده از شمع هایی با الکترود بیشتر در بهتر سوختن بنزین کمک میکنه .تعویض کویل با انواع قوی تر
( استفاده از 2 کویل خیلی خیلی بهتره کهماشین های مسابقات از اون سیستم استفاده میکنند . البته اگه همچون کاری به سرت زد یادت باشه باید از یک قطعه دیگر برای تقسیم بار مناسب به اسم Automatic coil selector استفاده کنی.

مرحله دوم

1- سیستم مکش :

استفاده از توربین های الکترونیکی کوچیک و گیت های سوپر چارجر و توربو چارجر

2-سیستم جرقه :

یه کیت هایی هست به اسم MSD البته هزینت میره بالا که برای تقویت مدار جرقه زنی
و خوب جواب میده و به طور کل نصب اینها هم خیلی خیلی رو جرقه زنی و پاشش تاثیر داره
الف ) دستگاه Discherge كه نقش اول را ايفا ميكنه
ب ) كوئيلها
ج ) دلكو
د) آلترناتور يا دينام
ه )وايرها
و) استارتر
ي) انژكتور

3-تقویت سیستم سوخت رسانی :

برای خودرو های کاربراتور : با گشاد کردن دریچه های کاربراتور میشه حجم مخلوطورودی رو افزایش داد - میشه از کابراتور های چند دهانه استفاده کرد و یا حتی از چند کاربراتور چند دهانه استفاده کرد .

برای انژکتوری میشه با گشاد کردن ریل سوخت و تعویض انژکتور ها با نوع بزرگتر و همچنین تغییر در برنامه کامپیوتری پاشش سوخت بهش رسید (ECU REMAP ) . میشه از پمپ های سوخت قوی تر نیز استفاده کرد

مرحله سوم

1-تغییر در سرسیلندر :که گفتی !

2-اضافه کردن تعداد سوپاپ بیشتر (که باید کل سرسیلندر رو عوض کنی اگه تو بازار فیت همون گیر بیاد /
میشه با گشاد کردن نشیمن گاه سوپاپ و تعویض اون با انواع بزرگتر حجم بیشتری رو وارد اتاقک انفجار کنیم . مثلا میتونی با سوپاپ سیلو عوضش کنی /
استفاده از میل سوپاپ های اسپرت .

3-تعویض در بلوک موتور

با تراش دادن سر سیلندر - تعویض پیستون با انوع بزرگتر و بدست آوردن ضریب تراکم بالاتر تغییر در اندازه شاتون البته به نسبت تراکم .

4- تغییر در سایر سیتم ها :

استفاده از میل لنگ های اسپرت که توان بالاتری دارند که با تغییراتی که در نقطه مرگ بالا و پایین پیستون ایجاد میکنند باعث تراکم بیشتری میشند

تعویض اویل پمپ و واتر پمپ با اونعی که راندمان حجمی بیشتری دارند

تعویض فلایویل که خیلی مهمه . هر چی فلایویل سبک تر باشه بهتره

مرحله 4

سیستم انتقال قدرت

دیسک صفحه و کلاچ و تعویض ان با انواع اسپرتی که سطح اصطکاک بیشتری دارند .

گیربکس : هر چه ضرایب گیربکس بزرگتر باشه ماشین در دور پایین تر سرعت بالاتری میره ولی شتابش نسبت به ضریب پایین تر کمتر میشه . مثل ماشین من .

استفاده از کوییک شیفتر برای تعویض دنده سریعتر

و تعویض پلوس که خیلی مهمه با انوع مقاوم تر

مرحله 5

سیستم تعلیق

پایین آوردن ارتفاع ( میشه با بریدن یا تعویض فنر لول ها انجام شه

تقویت اتصالات زیر بندی خودرو برای دوام بیشتر

استفاده از استرس بار برای تقسیم تنش بین چرخ ها

تنظیم دقیق فرمان و تیز کردن آن ( نه که سوهان بکشی ها ):5:

و اما اخرین مرحله

حالا باید یه جوری این ماشین رو نگه داری ! ترمز

استفاده از بوستر ترمز بزرگتر و سیلندر های قوی تر و بزرگتر و در صورتی که چرخ ها فقط در قسمت جلو دیسکی هست در عقب هم از دیسک استفاده شه .

میشه از کیت های ای بی اس ایتفاده کرد /

استفاده از دیسک های سوراخدار هم که واضحه !

----------------

حالا میرسه به تغییر در ظاهر خودرو که من دیگه حال تایپ کردنشو ندارم خدای !!! چون سلیقه اییه ! من فقط چیزایی که گفتم در مورد باطن ماشین بود ! دیگه ظاهرش به عهده شما و سایر بچه های اینجا !

راستی الان اگه یه بال ببندی پشت ماشینت میتئنی پرواز کنی

همه این خرج ها رو میتونی با 3 تومن انجام بدی . همش رو .

موفق باشی !

سهیل حسینی

Balrog
20-12-2007, 02:22
قابل توجه دوستان 206 سوار !

یه مقاله کامل در مورد کاتالوگ سیستم های برقی و کلیه مدارات 206 که یکی از دوستانم (حسین) جمع و جور کرده رو لینکش رو میخوام بهتون بدم !(در سایت خودمون)

برید حالششششششششششششو ببرین .

این قسمتی که ستاره افتاده کلمه سیستم پنل هست که من الان با فاصله براتون میزارم
که در لینک هیچ فاصله ای نیست .

S Y S T E M P A N E L

این هم همون لینک منتها سیستم پنلش S نداره که اضافه کنید

برید حالشو ببرید
كاش به PDF تبديلش مى‌كرد، آخه براى من با فونت‌ها و صفحات بهم ريخته نشون داده مى‌شه...
به هر جهت ممنون.

adoljan
20-12-2007, 05:21
دوست عزیز .

احتمال زیاد پیچ های پنل کامپیوتر شل شده . شما در ال سی دی چیزی نمیبینید . اما در بک گراند اتفاق میفته .

اگ بلدی میتونی خودت با یک پیچ گوشتی مشکل رو حل کنید . اما اگه نه ببر یش یه باطری ساز .

مشکلی نداره /
nomber1 عزيز
از راهنمايي شما واقعا متشكرم :11:اطلاعات خوبي داري اميدوارم مشكل را حل كنم

adoljan
20-12-2007, 05:27
تا چقدر روغن كم كردن سمند طبيعيه ؟

adoljan
20-12-2007, 05:28

hemi
20-12-2007, 10:07
من یه dodge challenger r/t 71دارم با موتور اثئه 426و 2 تا سوپر چارجر هم داره و هشت دهانه کاربراتور
فروشیه .قیمت 50 میلیون
عمرا با کسی کل کل کنی و کم بیاری

بدنه six pack
رنگس سفیده و در کاپوت نداره
در صورت تمایل با این شماره تماس بگیرید 09121088379

Nomber1
20-12-2007, 10:48

نیم لیتر در هر دوره تعویض روغن .

من یه dodge challenger r/t 71دارم با موتور اثئه 426و 2 تا سوپر چارجر هم داره و هشت دهانه کاربراتور
فروشیه .قیمت 50 میلیون

این شاء الله سلامتی کار بزنی :8:

البته جسارت نباشه / این موتورها دیگه ارزشی ندارند . الان چیزی که رو بورس هست موتور های awd هست که هر چهار چرخ متحرکند و بدون استفاده از کمک و بنابر این در lunch اولیه همه رو میترکونند . حتی این دوچ چلنجر !

در ضمن یکی از دوستانم یه گاراژ بزرگ تیونینگ داره . سفارش میکنم اگه کسی بود برات رد کنه . ولی فکر نکنم بیش از 10 تومن بتونی رد کنیش .

hemi
20-12-2007, 11:53
وایسا الان دارم بازسازیش میکنم و تقویت.
1/4مایل رو تو 9.60 ثانیه میرفت قبل از بازسازی حالا بعدش ببینیم چی میشه.

Nomber1
20-12-2007, 12:45
وایسا الان دارم بازسازیش میکنم و تقویت.
1/4مایل رو تو 9.60 ثانیه میرفت قبل از بازسازی حالا بعدش ببینیم چی میشه.

والا این همچین چیزه خاصی نیست . این یعنی سرعت در پایان 1 چهارم مایل حدود 150 km در ساعت که همچین اش دهن سوزی نی ! در ضمن مشخصاتی که دادی بیشتر به یک ماشین بالای 600 اسب مبخوره نه 426 .

در ضمن اگه فروشنده هستی من مشتریش رو دارم . فقط یه لطفی کن VIN CODE ش رو برام بخون .

منتظرم .

Ali_BlueBoy
20-12-2007, 21:38
بله /

از این موارد که میگم اگه بتونی همه رو عوض کنی ماشینت حدود 70 اسب بیشتر میشه قدرتش و به قول یارو پاره میکنه !!!

مرحله اول

1 - برای سیستم مکش:

میتونی از ----- هوا و سایکلون استفاده کنی .

2-برای سیستم تخلیه:

میتونی از هدرز و برداشتن منبع های هوا و استفاده از نوع اسپرت استفاده کنی و کاتالیزور رو هم از مدار خارج کنی

3-برای مدار جرقه زنی : ا

ستفاده از شمع هایی با مقاومت کمتر و وایر های مقاومت کمتر و عایق بندی بهتر . خودت هم میتونی وایر رو درست کنی . استفاده از شمع هایی با الکترود بیشتر در بهتر سوختن بنزین کمک میکنه .تعویض کویل با انواع قوی تر
( استفاده از 2 کویل خیلی خیلی بهتره کهماشین های مسابقات از اون سیستم استفاده میکنند . البته اگه همچون کاری به سرت زد یادت باشه باید از یک قطعه دیگر برای تقسیم بار مناسب به اسم Automatic coil selector استفاده کنی.

مرحله دوم

1- سیستم مکش :

استفاده از توربین های الکترونیکی کوچیک و گیت های سوپر چارجر و توربو چارجر

2-سیستم جرقه :

یه کیت هایی هست به اسم MSD البته هزینت میره بالا که برای تقویت مدار جرقه زنی
و خوب جواب میده و به طور کل نصب اینها هم خیلی خیلی رو جرقه زنی و پاشش تاثیر داره
الف ) دستگاه Discherge كه نقش اول را ايفا ميكنه
ب ) كوئيلها
ج ) دلكو
د) آلترناتور يا دينام
ه )وايرها
و) استارتر
ي) انژكتور

3-تقویت سیستم سوخت رسانی :

برای خودرو های کاربراتور : با گشاد کردن دریچه های کاربراتور میشه حجم مخلوطورودی رو افزایش داد - میشه از کابراتور های چند دهانه استفاده کرد و یا حتی از چند کاربراتور چند دهانه استفاده کرد .

برای انژکتوری میشه با گشاد کردن ریل سوخت و تعویض انژکتور ها با نوع بزرگتر و همچنین تغییر در برنامه کامپیوتری پاشش سوخت بهش رسید (ECU REMAP ) . میشه از پمپ های سوخت قوی تر نیز استفاده کرد

مرحله سوم

1-تغییر در سرسیلندر :که گفتی !

2-اضافه کردن تعداد سوپاپ بیشتر (که باید کل سرسیلندر رو عوض کنی اگه تو بازار فیت همون گیر بیاد /
میشه با گشاد کردن نشیمن گاه سوپاپ و تعویض اون با انواع بزرگتر حجم بیشتری رو وارد اتاقک انفجار کنیم . مثلا میتونی با سوپاپ سیلو عوضش کنی /
استفاده از میل سوپاپ های اسپرت .

3-تعویض در بلوک موتور

با تراش دادن سر سیلندر - تعویض پیستون با انوع بزرگتر و بدست آوردن ضریب تراکم بالاتر تغییر در اندازه شاتون البته به نسبت تراکم .

4- تغییر در سایر سیتم ها :

استفاده از میل لنگ های اسپرت که توان بالاتری دارند که با تغییراتی که در نقطه مرگ بالا و پایین پیستون ایجاد میکنند باعث تراکم بیشتری میشند

تعویض اویل پمپ و واتر پمپ با اونعی که راندمان حجمی بیشتری دارند

تعویض فلایویل که خیلی مهمه . هر چی فلایویل سبک تر باشه بهتره

مرحله 4

سیستم انتقال قدرت

دیسک صفحه و کلاچ و تعویض ان با انواع اسپرتی که سطح اصطکاک بیشتری دارند .

گیربکس : هر چه ضرایب گیربکس بزرگتر باشه ماشین در دور پایین تر سرعت بالاتری میره ولی شتابش نسبت به ضریب پایین تر کمتر میشه . مثل ماشین من .

استفاده از کوییک شیفتر برای تعویض دنده سریعتر

و تعویض پلوس که خیلی مهمه با انوع مقاوم تر

مرحله 5

سیستم تعلیق

پایین آوردن ارتفاع ( میشه با بریدن یا تعویض فنر لول ها انجام شه

تقویت اتصالات زیر بندی خودرو برای دوام بیشتر

استفاده از استرس بار برای تقسیم تنش بین چرخ ها

تنظیم دقیق فرمان و تیز کردن آن ( نه که سوهان بکشی ها ):5:

و اما اخرین مرحله

حالا باید یه جوری این ماشین رو نگه داری ! ترمز

استفاده از بوستر ترمز بزرگتر و سیلندر های قوی تر و بزرگتر و در صورتی که چرخ ها فقط در قسمت جلو دیسکی هست در عقب هم از دیسک استفاده شه .

میشه از کیت های ای بی اس ایتفاده کرد /

استفاده از دیسک های سوراخدار هم که واضحه !

----------------

حالا میرسه به تغییر در ظاهر خودرو که من دیگه حال تایپ کردنشو ندارم خدای !!! چون سلیقه اییه ! من فقط چیزایی که گفتم در مورد باطن ماشین بود ! دیگه ظاهرش به عهده شما و سایر بچه های اینجا !

راستی الان اگه یه بال ببندی پشت ماشینت میتئنی پرواز کنی

همه این خرج ها رو میتونی با 3 تومن انجام بدی . همش رو .

موفق باشی !

سهیل حسینی

داش سهیل دمت گرم در حد ذوب :46:

خیلی کامل بود
:11::8:

فقط یه چیزی که هست اینه که من بیشتر می خوام راندمان موتور بره بالاتر ولی بعضی از این روشها مثل تراش سیلندر
هم به موتور اسیب میزنه هم مصرفش رو میبره بالا
ولی روشهای مثل نصب هدرز یا کیت جرقه وگیت توربو فکر کنم به موتور اسیبی نزنه
در کل هم نمیخوام حجم موتور زیادبشه
در مورد مرحله 4 و5 ماشین من تقریبا هر جفتش رو داره فقط دیسک ترمزش سوراخ دار نیست و همینطور کلاجش فابریکه وصفحه کلاج رو عوض کردم البته سیناد استرس بار فکر نکنم بخواد چون تعادل ماشین خیلی خوبه
فقط من با گیربکسش یه مشکلی دارم اینه که ضریب دنده از 1 به 2 خیلی زیاده یعنی وقتی 1 رو پر میکنم میرم توی 2 دور موتور
خیلی میاد پایین این و فکر کنم شتاب ماشین رو 1 الی 2 ثانیه کم میکنه
این مشکل با کوئیک شیفت حل میشه؟ در ضمن من فقط توی همین حالت مشکل دارم ضرایب بقیه دنده ها مشکلی نداره

در مورد سیستم جرقه که گفتید هزینه رو می بره بالا حدودا چند درصد روی توان ماشن تاثیر داره و قیمتش حدودا چقدره؟

ya30n
20-12-2007, 21:52
هدرز
يكم توضيح در مورد هدرز ميخوام
صدا اگزوز رو خفن ميكنه؟
قيمتش؟
يا حق (:

Ali_BlueBoy
20-12-2007, 22:23
صدا اگزوز رو خفن ميكنه؟
قيمتش؟
يا حق (:

تا اونجائی که من میدونم هدرز باعث میشه گازهای خروجی از موتور راحتر وسریعتر تخلیه بشه

و در نتیجه رندمان وتوان موتور بیشتر میشه

ولی فکر کنم اقا سهیل توضیح بده بهتره وکاملتر:10:

ya30n
20-12-2007, 22:25
آخه من شنيدم صدا رو هم عوض ميكنه
مرسي عزيز
يا حق (:

hemi
20-12-2007, 22:29
در ضمن قیمت همون 50 ملیونه
وایسا چند روز دیگه عکس موتور و خودش رو هم میزارم
برای هر سوپر چارجرش 12 تومن خرج کردم=24 فشارش تو دور 4600حدود11 بار هست!!!!
کافیه یه نمه گاز بدی تا آسفالت رو به ...بدی:31::31::31:

Balrog
21-12-2007, 02:17
nomber1 عزيز
اطلاعات خوبي داري
به همين دليل شده «Nomber1»! :46:

Nomber1
21-12-2007, 19:00
داش سهیل دمت گرم در حد ذوب :46:

در مورد سیستم جرقه که گفتید هزینه رو می بره بالا حدودا چند درصد روی توان ماشن تاثیر داره و قیمتش حدودا چقدره؟

در مورد اسیب زدن به موتور من متوجه نمیشم . اگه منظورت اینه که موتور دچار دستخوردگی میشه که خوب هنر تیونینگ همینه . و حتب همون هدرز بستن هم به نوعی دست خوری در موتور محسوب میشه !

اما اگه منظورت اینه که موتور اسیب میبینه باید بگم اگه ب دقت عمل شه همچین اتفاقی نمیفته .

برای جلوگیری از حجم موتور باید دستکاری سرسیلندر رو بی خیال شی .

در مورد گیربکس هم خوب به نوعی ضرایب بسیار بلندی داره . میتونی گیربکس رو عوض کنی و اگه نخوای میتونی اون رو با یه کم دست کاری ( تراش) دنده های گیربکس بهش برسی .

در مورد کوییک شیفت . این هیچ کاری در مورد اینکه ضرایب دنده کوتاه شه نمیکنه . کوییک شیفت فقط زمان شیفتینگ رو به حداقل میرسونه .
در مورد سیستم جرقه . نمیدونم چی ها میخوای ببندی و قیمت دقیق ندارم .ولی در مورد کارایی باید بگم وقتی اون دست کاری ها انجام شه حتما باید سیستم جرقه رو هم عوض کنی . اما همین طور سیستم جرقه به تنهایی هم بسیار تاثیر داره . خیلی زیاد . حدود 1 تا 2 اسب بهتر میشه .

Nomber1
21-12-2007, 19:04
صدا اگزوز رو خفن ميكنه؟
قيمتش؟
يا حق (:

سيستم تخليه ( هدرز و محل نصب آن)
وظيفه: خروج مواد زائد از درون سيلندرها
قطعات: مونيفولد ٬ لوله ها ٬ منبع هاي صدا خفه كن و كاتاليزور
هرچه سطح داخلي اين قطعات صيقلي تر و كم پيچ و خم تر باشد و قطر داخلي بيشتري داشته باشند خروج گازهاي زائد راحتتر خواهد شد و موتور بهتر تخليه ميشود
1)هترز ( هدرز ) با نصب اين قطعه به جاي مونيفولد به خاطر داشتن قطر بيشتر و سطح داخلي صافتر خروج گازها بهتر صورت میگیرد

بنابر این هدرز جای مانیفولد نصب میشه . هر چی بزرگتر و صیقلی تر باشه خروج گاز ها راحت تر انجام میشه .

اما نصب هدرز باید با برداشتن کاتالیزور همراه باشه . والا بیخیال شید .

Nomber1
21-12-2007, 19:05
در ضمن قیمت همون 50 ملیونه
وایسا چند روز دیگه عکس موتور و خودش رو هم میزارم
برای هر سوپر چارجرش 12 تومن خرج کردم=24 فشارش تو دور 4600حدود11 بار هست!!!!
کافیه یه نمه گاز بدی تا آسفالت رو به ...بدی:31::31::31:

دوست عزیز .

من از شما VIN CODE این دودج افسانه ای رو پرسیدم تا به شما یه سری اطلاعات بیشتر بدم . ! ( یاد جمید بابایی بخیر !)

میشه بگید اصلا این VIN CODE چی هست ؟؟ چون من نمیدونم . شاید بتونی توضیح بدی برا بچه ها .

Balrog
21-12-2007, 19:29
چطور مى‌شه ECU رو به PC وصل كرد و به اين ترتيب ريمپش كرد؟!

Nomber1
21-12-2007, 20:00
چطور مى‌شه ECU رو به PC وصل كرد و به اين ترتيب ريمپش كرد؟!

علی جان

مقوله ریمپ کردن ای سی یو به این ترتیب و راحتی نیست . اولا پروت مخصوصی مسخواد تا به ای سی یو وصل شه از پی سی . یعدش هم باید به مراکز معتبر چیپ تیونینگ مراجعه کرد و براساس وضعیت فعلی ماشین چیپ مناسب اون رو دانلود کرد بر روی ای سی یو .

ya30n
21-12-2007, 20:47
قربون دستت
كامل بود اساسي
يا حق (:

pooreya_2008
21-12-2007, 22:34
کسی وینچ تو ایران باسه پاترول سوراغ داره؟(ترجیحا warn)

Nomber1
21-12-2007, 23:43
کسی وینچ تو ایران باسه پاترول سوراغ داره؟(ترجیحا warn)

دوست عزیز

جناب حائری وینچ داشتند ؟ تونست نهیه کنه ؟ اگه گیر نیاد میتونی به مصطفی بگی ( از طریق همون شماره که دادم) که برات از دبی بفرستند .

این 2 تا عکس هم برا اونهایی که نمیدونند وینچ چیه شاید تعریفش کنه .

Actros
22-12-2007, 02:51
آقا سهیل میترکونی اینجا رو دمت گرم

دیوونه اون وینچ رو g کلاستم:20:

Balrog
22-12-2007, 05:09

مدير عامل گروه خودروسازي سايپا، از عرضه خودرو ايراني اس 81 در نيمه دوم سال 1387 خبر داد.

به گزارش خبر، قلعه‌باني در جمع خبرنگاران در حاشيه نمايشگاه قطعات و مجموعه‌هاي خودرو با بيان اين‌که اين خودرو به طور کامل ايراني است و همه قطعات آن به کمک قطعه‌سازان داخلي توليد مي‌شود، گفت: ‌هم‌اکنون ساخت قالب و تجهيزات اين خودرو در حال اجراست.

وي افزود: اين خودرو قابليت‌هاي بهتري در مقايسه با خودروي پرايد خواهد داشت و قيمت آن نيز در حدود قيمت پرايد خواهد بود.

قلعه‌باني گفت: خودرو اس 81 بر پايه استاندارد‌هاي روز دنيا و با موتور پايه گاز سوز توليد خواهد شد.

وي با اشاره به طرح توليد خودرويي با برند مشترک کشور‌هاي اسلامي خاطرنشان کرد: ما براي هر گونه سرمايه‌گذاري مشترک با ايران خودرو براي توليد اين خودرو آمادگي داريم و کشور‌هاي اسلامي نيز مي‌توانند براي توليد خودرو در حجم انبوه سرمايه‌گذاري کنند.

-----------------------------------------

Nomber1
22-12-2007, 10:23
آقا سهیل میترکونی اینجا رو دمت گرم

دیوونه اون وینچ رو g کلاستم:20:

چاکرم امیر جان .

فعلا که در نبود جی کلاس مجبوریم به پاژن دل ببندیم !!!

=================================

دوست عزیز hemi !

من خیلی وقته منتظرم ها ! این VIN CODE این دوج چلنجر زیبا چنده بالاخره ؟؟؟

hemi
22-12-2007, 16:47
فکر نمیکردم به مسخره بگیرید من پیگیر یه سری کار بودم .
.در ضمن 150کیلومتر میانگین سرعته یعنی موقعی که من شروع میکنم به درگ یکی اگه با سرعت
ثابت 150 از کنارم رد بشه آخر خط با هم میرسیم که خیلی هم مناسبه
vin:js23noe***

hemi
22-12-2007, 16:51
در ضمن من اینو سال 71بود که آوردم.
از اونجا اونموقع 26500$خریدم.
در ضمن من که محتاج خرید شما نیستم خیلی جاها هست .همینجوری زدم که اگه علاقه مندی خواست.
حالا شما دفاعی برخورد میکنی؟

hemi
22-12-2007, 16:56

مدير عامل گروه خودروسازي سايپا، از عرضه خودرو ايراني اس 81 در نيمه دوم سال 1387 خبر داد.

به گزارش خبر، قلعه‌باني در جمع خبرنگاران در حاشيه نمايشگاه قطعات و مجموعه‌هاي خودرو با بيان اين‌که اين خودرو به طور کامل ايراني است و همه قطعات آن به کمک قطعه‌سازان داخلي توليد مي‌شود، گفت: ‌هم‌اکنون ساخت قالب و تجهيزات اين خودرو در حال اجراست.

وي افزود: اين خودرو قابليت‌هاي بهتري در مقايسه با خودروي پرايد خواهد داشت و قيمت آن نيز در حدود قيمت پرايد خواهد بود.:27:

قلعه‌باني گفت: خودرو اس 81 بر پايه استاندارد‌هاي روز دنيا و با موتور پايه گاز سوز توليد خواهد شد.

وي با اشاره به طرح توليد خودرويي با برند مشترک کشور‌هاي اسلامي خاطرنشان کرد: ما براي هر گونه سرمايه‌گذاري مشترک با ايران خودرو براي توليد اين خودرو آمادگي داريم و کشور‌هاي اسلامي نيز مي‌توانند براي توليد خودرو در حجم انبوه سرمايه‌گذاري کنند.

-----------------------------------------

چقدر طراحی بدنه اش شبیه لکسوس هست.منتها مثل تاپالس

Nomber1
22-12-2007, 20:06
Hemi جان / چرا ناراحت شدی ؟

من دفاعی برخورد نکردم . از اونجایی که تو این تاپیک خیلی ها از این بحث ها میکردند... حالا شما چلنجر داری یکی بود اس ال ار داشت یکی بود 2 تا 3 تا لامبورگینی داشت و Fxx و ...
( از من دلگیر نباش)
خوب بگذریم .

مشخصات Vin که شما دادی این اطلاعات رو به من داد :

دوج
R/t
موتور اصليش 383
2 درب hardtop
مدل 1970
ساخت لوس انجلس
اسپیشیال

حالا سوالات که من دارم ؟

شما گفتی مدل 71 ولی این وی ای ان مربوط به مدل 70 هست . موتور رو عوض کردی ؟ خودت یا جایی بردی ؟

سریال بدنه اش رو هم بهم بده .

و لطفا یه عکس ازش بزار . اینطوری معلوم نمیشه .

dj.tiesto
22-12-2007, 21:57
درود بر همه دوستان.
اقا کسی میدونه یه گلف 5 بخوام از دوبی یا هر جای دیگه بیارم تو ایران نمره میشه یا اینکه گذر موقته.و اینکه قیمتش چقدر تموم میشه.همین سوال رو در مورد هامر ایچ 1 و الفارومئو 159 دارم.وایا کسی این ماشین ها رو تا حالا اورده انجا؟؟؟
اگه منبعی هم هست که بشه ازش فهمید در مورد وارد کردن خودرو چه محدودیت هایی هست بزارید ممنون میشم.

a3m00n
22-12-2007, 22:38
من فقط با 206 تیپ 5 حال می کنم و لا غیر
دکمه سرعتش خیلی توپه
هر گاه میزنم موتورش یهو گاز میخوره همه نگاه میکنن وای....

pooreya_2008
22-12-2007, 22:39
دوست عزیز

جناب حائری وینچ داشتند ؟ تونست نهیه کنه ؟ اگه گیر نیاد میتونی به مصطفی بگی ( از طریق همون شماره که دادم) که برات از دبی بفرستند .

.]

اگر میشه شماره دوستتونو باسم بفرستید pooreya_2008@yahoo.com

Nomber1
22-12-2007, 22:49
درود بر همه دوستان.
اقا کسی میدونه یه گلف 5 بخوام از دوبی یا هر جای دیگه بیارم تو ایران نمره میشه یا اینکه گذر موقته.و اینکه قیمتش چقدر تموم میشه.همین سوال رو در مورد هامر ایچ 1 و الفارومئو 159 دارم.وایا کسی این ماشین ها رو تا حالا اورده انجا؟؟؟
اگه منبعی هم هست که بشه ازش فهمید در مورد وارد کردن خودرو چه محدودیت هایی هست بزارید ممنون میشم.

قیمت ندارم .

اما اگه پول باشه هر کاشینی رو میتونی وارد کنی / وقتی لامبو و اس ال ار و رولزرویس و ... چیزا وارد شده ...

فقط در گمرک باید اشنا داشته باشی.

Nomber1
22-12-2007, 22:55
من فقط با 206 تیپ 5 حال می کنم و لا غیر
دکمه سرعتش خیلی توپه
هر گاه میزنم موتورش یهو گاز میخوره همه نگاه میکنن وای....

:18::18: رفیق ببخشید ! میشهن دکمه سرعت رو نشون بدی ؟ :18::18:

اگر میشه شماره دوستتونو باسم بفرستید pooreya_2008@yahoo.com

آقای متین حائری / 9122122971

بهش بگو از طرف سهیل حسینی تماس میگیری .

a3m00n
22-12-2007, 23:06
آره جیگر دکمه سرعتش کنار دندشه !!!
تا حالا ندیدی !؟

Nomber1
23-12-2007, 00:10
آره جیگر دکمه سرعتش کنار دندشه !!!
تا حالا ندیدی !؟

چرا دوست عزیز !

الان رفتم دوباره تو ماشین خواهرم نشستم دیدم ! پیداش کردم ! چقدر خوشگله . لامسب وقتی میزنی از پشت اتیش میزنه بیرون !:31:

Nomber1
23-12-2007, 00:18
اوه اوه این رو الان دیدم !

برای هر سوپر چارجرش 12 تومن خرج کردم=24

:

اقا فضولی نباشه ! بر هم نخوره بهتون . ولی میشه بگی این چه سوپر چاجی بوده ؟؟؟

اخه تا جایی که اطلاع دارم ... هر چند اطلاعاتم زیاد درست نیست ولی بهترین سوپر چارج دنیا با تکنولوژی الان بیش

از 5 تومن نیست ... :41:

خیلی دوست دارم بدونم کی به شما اون چارجر رو فروخته ...

Balrog
23-12-2007, 01:23
الان رفتم دوباره تو ماشین خواهرم نشستم دیدم ! پیداش کردم ! چقدر خوشگله . لامسب وقتی میزنی از پشت اتیش میزنه بیرون !:31:
آقا جريان اين دكمه‌ى كذايى چيه؟!

relax_l3oy
23-12-2007, 01:49

hemi
23-12-2007, 10:07
میدونم آقا حمیدو میگی دیگه .
در مورد موتور وقتی خریدم طرف عوض کرده بود.بعد سال 1371آوردم
نه بابا چرا ناراحت بشم ؟
ASM Superchargerمارکشه
من تو اینترنت خریدم سال 1378
با shipingو گمرک شد دونه ای 12تومن
در مورد عکس دو روز دیگه صبر کنید من بعد از بازسازی میزارم

hemi
23-12-2007, 10:08
واقعا اگه پول باشه چجوری میشه هر ماشینی رو وارد کرد؟
در مورد هزینه ها لطفا توضیح بدید.
مرسی

hemi
23-12-2007, 11:01
بله تا حالا hammer h2وارد شده :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] _ST..jpg[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

dj.tiesto
23-12-2007, 12:15
اقا تورو خدا منو راهنمایی کنید.من در مورد hummer h1 میتونم تا 100 ملیون هزینه کنم.(اما فعلآ نه سه ماه تا 4 ماه دیگه)
در مورد گلف و الفا هم تا 40 -50 ملیون.البته بگم من یکی از این 3 رو میخوام.و اینکه نمره بشه برام خیلی مهمه. یه hummer h2 تو چهار راه پارک وی دیدم.یشمی رنگ بود لامسب مثل تانک بود.ولی گذر موقت بود.اگه اونجوری باشه به درد من نمیخوره.یه کوروت c5 نارنجی 350 اسبی 2004 هم به تازگی وارد ایران شده.اقا اینم بگم من رو با اون دوستمون که Ferrari 599 GTB Fiorano و دو سه تا مورسیه لگو و 550 مارانلو و fxx داشت مقایسه نکنیدا!!
راستی در مورد دوستی که دوج چالنجر سوپر چارجر دار داره باید بگم شما میتونی با مجله ماشین تماس بگیری تا تو هم به جنبش خودروهای کلاسیک بپیوندی و ماشینت در سرتاسر اسیا و بعضآ اروپا و امریکا معرفی بشه.واقعآ چیز استثنائئیه.مجله ماشین هم از این چیزها به سادگی نمیگذره.دفتر مجله ماشین : 88528021

در مورد دکمه ی سرعت هم بگم که جایی نگید دکمه سرعت.
بلکه یه اسم علمی داره که من الان خاطرم نیست.این تکنولوزی رو روی بسیاری از کامیون ها و تریلی ها میتونیم ببینیم.روی fh12 , fh16 , و اکتروس ها این سیستم وجود داره که مثلآ وقتی شما با سرعت 70 تا داری میری با بکار انداختن اون سیستم یهدفعه سرعتت میشه 95 تا.دکمه سرعت عامیانه ترین اسمیه که میتونستیم استفاده کنیم.

hemi
23-12-2007, 12:37
عکس ماشینای فوق العاده در ایران

hemi
23-12-2007, 12:39
راستی چجوری از vinمیشه اطلاعاتی بدست آورد؟

Nomber1
23-12-2007, 13:06
آقا جريان اين دكمه‌ى كذايى چيه؟!

علی ؟ تو دیگه چرا ؟

بابا این خزعغولات چیه !! من یه چیزی به شوخی پروندم در جواب این رفیقمون که حالش خوب نبود ! دکمه سرعت چیه ؟!!!!! بابا تیپ 5 و این ... خوری ها !!!!!

بابا سر ظهری ما رو نخندونید !!! :31:

در مورد دکمه ی سرعت هم بگم که جایی نگید دکمه سرعت
بلکه یه اسم علمی داره که من الان خاطرم نیست.این تکنولوزی رو روی بسیاری از کامیون ها و تریلی ها میتونیم ببینیم.روی fh12 , fh16 , و اکتروس ها این سیستم وجود داره که مثلآ وقتی شما با سرعت 70 تا داری میری با بکار انداختن اون سیستم یهدفعه سرعتت میشه 95 تا. دکمه سرعت عامیانه ترین اسمیه که میتونستیم استفاده کنیم

.

بابا ! بی خیال ! این حرفها چیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

فکر کنم منتظرو شما OVER DRIVE باشه ! دوست عزیز این چیزا چه ربطی به تیپ 5 داره !!!! ( خدایا شکرت !)

اقا تورو خدا منو راهنمایی کنید.من در مورد hummer h1 میتونم تا 100 ملیون هزینه کنم.(اما فعلآ نه سه ماه تا 4 ماه دیگه)

.

دوست عزیز ! این شائاله همون موقع درخواست بدی بهتره . تجربه نشون داده چون هیچ وقت در این مملکت روی یک قانون که هست و انجام میشه بیش از 1 هفته اکتفا نباید بکنی . چه برسه به 4 ماه !!!! چون هر هفته نقض قانون قبل و چیزه دیگه وضع میشه . پس بهتره به جای اینکه رو حرف الان من حساب کنی بر حسب قانون الان همون 4 ماه دیگه تقریبا مطرح کنید .

Nomber1
23-12-2007, 13:12
واقعا اگه پول باشه چجوری میشه هر ماشینی رو وارد کرد؟
در مورد هزینه ها لطفا توضیح بدید.
مرسی

بله که میشه ! چه جوری یه دوچ چلنجر اومده با 2 تا توربو !!! اونم 12 میلیون هر کدوم از توربو ها :41: ( بهت انداختن !)

میدونم آقا حمیدو میگی دیگه .
در مورد موتور وقتی خریدم طرف عوض کرده بود.بعد سال 1371آوردم
نه بابا چرا ناراحت بشم ؟
ASM Superchargerمارکشه
من تو اینترنت خریدم سال 1378
با shipingو گمرک شد دونه ای 12تومن
در مورد عکس دو روز دیگه صبر کنید من بعد از بازسازی میزارم

ا ؟ ا ؟ ا ؟ زشته / زشته / زشته . نزن این حرف رو ! حمید آقا گل این جمع بوده :13:

دوست عزیز مطمئنآ این قیمت نیست و خیلی کمتر از ایت حرف هاست ...

بالاخره یه جورایی میشه دیگه ! ( هنوز خودمونی نشدی که !) :10: :27:

hemi
23-12-2007, 14:54
اون فرق داره من موقعی آوردم که انقدر سخت نمیگرفتن .

ما این همه اطلاعات دادیم بعد یه سوال پرسیدم......

Balrog
23-12-2007, 15:16
عکس ماشینای فوق العاده در ایران

!Thx so much

Nomber1
23-12-2007, 16:19
ما این همه اطلاعات دادیم بعد یه سوال پرسیدم......

دوست عزیز .

اینجا کسی اطلاعاتی که در اختیار کسی میزاره به خاطر منفعت خاص یا صرفا اینکه حتما جواب اون اطلاعات رو بگیره این کار رو نمیکنه . شما که 2 روزه اومدید اینجا . از صفحه 330 تازه پست دادید . اونی که از اول تاپیک تا الان بوده پس اصلا نباید با کسی حرف یزنه دیگه ؟

بجه های اینجا خیلی وقته دارند زحمت می کشند توقعی هم از کسی ندارند . یعنی کسی به حرف اینها گوش نمیکنه . 1000000000 بار به مدیرای ... گفتند انجمن شه اینجا که نشد . پس دارند برا دل خودشون حال میدند و به بچه ها اطلاعات میدند /

من هم اگه گگفتم هنوز خودمونی نشدی اولا شوخی بود / دوما من متن تکست ندارم کامل یه متن هست که دارم مینویسم و هر وقت کامل شد ( شاید تا فردا شاید امشب ( میزارم تا همه استفاده کنند .

V I N یعنی Vehicle Identification Number /
یک کد شناسایی خودرو هست که در مورد چلنجر وی ای ان هایی که تعریف شده کاملا یونیت و منحصر به فرده و کاملا میشه با یو ای ان به کلیه مشخصات ظاهری / فنی و حتی خریدار و ادرس اون دست یافت /.

حالا جزییاتش رو کامل میکنم براتون .

hemi
23-12-2007, 16:41
مرسی
:10::10::10::10::10::10::10::10::10::10:

Actros
23-12-2007, 16:50
در مورد دکمه ی سرعت هم بگم که جایی نگید دکمه سرعت.
بلکه یه اسم علمی داره که من الان خاطرم نیست.این تکنولوزی رو روی بسیاری از کامیون ها و تریلی ها میتونیم ببینیم.روی fh12 , fh16 , و اکتروس ها این سیستم وجود داره که مثلآ وقتی شما با سرعت 70 تا داری میری با بکار انداختن اون سیستم یهدفعه سرعتت میشه 95 تا.دکمه سرعت عامیانه ترین اسمیه که میتونستیم استفاده کنیم.

این دکمه در کامیون mercdes benz actros اسمش پاور شیفت
من یه فیلم ازش دارم وقتی میزنه ماشین جون میگیره 20 30 تا به سرعتش اضافه میکنه

Actros
23-12-2007, 17:02
این فیلمو ببینین
mercdes actros 1861
mercedes benz slr amg
خیلی باحاله ببینینش
مخصوصا آزمایش ترمز:5:

Nomber1
23-12-2007, 17:52
این دکمه در کامیون mercdes benz actros اسمش پاور شیفت
من یه فیلم ازش دارم وقتی میزنه ماشین جون میگیره 20 30 تا به سرعتش اضافه میکنه

امیر جان / این پاور شیفت در سیستم اکترس و کشنده های دیگه در حقیقت یه نوع سیستم تعویض دنده معکوس هوشمندانه با پاشش سوخت بیشتر به حساب میاد . در مورد over drive این مسئله از لحاظ نتیجه با over drive یکسانه با یک مقدار اختلاف ولی در نحوه عملکرد فرق میکنه .

امیر این کلیپ از دقیق 2 و 38 دیگه میپره اول

دقیقا همون اول ریس

Nomber1
23-12-2007, 17:57
تولید دوج چلنجر از سال 1970 تا 1974 به طول انجامید. ولی تاریخچه ی این مدل تنها به زمان تولید ان محدود نمی شود. داستان چلنجر در واقع از 1967 اغاز می شود زمانی که تیم طراحی دوج تصمیم به طراحی چلنجر گرفتند. در زیر چند عکس از طراحی های اولیه ی چلنجر را مشاهده می کنید.
طراحان دوج از زمان اغاز کار طراحی چلنجر تا زمانی که به پایان مهلت مورد نظر کمپانی نزدیک می شدند هنوز بر روی طراحی نهایی چلنجر توافق نداشتند. به همین دلیل بیل برانلی ( مدیر بخش طراحی) تصمیم به ارائه ی طرح مورد نظر خودش که مورد قبول هم واقع شده بود، گرفت. که بعدا از همین طرح در مدل تولیدی کمپانی استفاده شد.
بیایید ناگاه دقیق تری به مدل تولید شده ی کمپانی بیندازیم! نخست بر روی قسمت جلوی خودرو تمرکز می کنیم جلوپنجره و چراغها در داخل قرار گرفته اند و حالت قدرتمندی را تداعی می کنند طراحی چهار چراغ را نیز نباید فراموش کرد که در زمان خودش طرح کمیابی محسوب می شد.
ویژگی قابل توجه دیگر چلنجر در طراحی متمایز قسمت جانبی خودرو است. خطوط جانبی خودرو بسیار قابل توجه و منحصر به فرد هستند چرا که حالت یک بطری را در ذهن ایجاد می کنند.(شخصا عاشق اون انحنای روی گلگیر عقب چلنجرم!) و همین طراحی ویژه نیز به عنوان نشانه ی شناسایی چلنجر محسوب می شود. چون در هیچ خودروی دیگری از این طراحی استفاده نشده است. چهار نوع درب موتور نیز در ان زمان برای چلنجر قابل سفارش بود که شامل: مدل استاندارد، مدل R/T، مدل T/A و مدل SHAKER می شد.
یک Muscle Car تنها نباید ظاهر خوبی داشته باشد! بلکه باید به وسیله ی عملکرد فنی مناسبی نیز پشتیبانی شود.
چلنجر این نیاز را با ارائه نه انجین مختلف که از یک مدل 6 سیلندر خطی شروع و به یک نیروگاه پرقدرت به نام 426 HEMI با هشت دهانه ی کاربراتور ختم می شد، پاسخ داده بود.
موتور 340 به اندازه ی کافی قدرتمند بود و نیز به اسانی بر روی هر خودرویی قابل نصب بود. مدل 383 به عنوان کوچکترین موتور گرانقیمت بلوک بزرگ شناخته می شد. انجین 440 بزرگترین موتور تولیدی کمپانی موپار بود و قدرت فوق العاده ای را به همراه داشت. خوشنام ترین نیز چیزی نبود جز 426 HEMI که اسب بخار بیشتری را نسبت به دیگر موتورها ارائه می کرد و مدلهای مجهز به این موتور به عنوان سریعترین های زمان خود شناخته می شدند.
برگرفته از stockmopar.com

و انجمن های تخصصی سیستم پنل

s y s t e m p a n e l .net

البته بدون فاصله !

Nomber1
23-12-2007, 18:11
How To De-Code Your Vehicle Identification Number (VIN)
All VIN information provided by Dave Robson, Creator of "The Dodge Challenger Home Page".

The most important documentation to come with your Challenger is its VIN(vehicle
identification number). You can use this number to check how rare or original your vehicle really is. It would be easy to take, say, a 1970 318 model worth a few thousand Dollars and drop in a Hemi engine and sell it for tens of thousands of Dollars if it were not for the VIN.
The VIN is a thirteen-digit number stamped in various places on the car making it very difficult for anyone to sell the car as something it is not.

The location of the ID pads on the 6 cyl. (left) and V8 (right) engines

and on the auto transmission

The first and main place to find the VIN is on a plate attached to the edge of the dash pad on the driver's side and is visible through the windshield.
The second main place is on the metal tag attached to the top of the driver's side inner fender. This tag also has many of the codes that identify the options that originally came with the car.
The VIN can also be found on a label attached to the rear face of the driver's door that also has the date of manufacture and certifies that the car conforms to federal safety regulations.
Other more discrete places to look for the VIN are the radiator support, the cowl and on the left-hand trunk weather-stripping rail.
Chrysler also took the trouble to stamp the last eight digits of the VIN on the engine and transmission. A car that has the same number stamped in all of these places is referred to as a "numbers matching" car.

First digit
The first digit in the VIN is the car line. For a Challenger this is the letter "J"

Second digit

This is the price class. The Challenger R/T and Rallye have the letter "S" (for Special). All others have the letter "H" (for High). The Challenger Deputy is reported to have been "L" (for Low) but examples seen seem to have the "H" instead.

Third and fourth digits
This tells us the body type.
23 = Two door hardtop
27 = Convertible
29 = Special Edition car (with the small rear window)
Again there is some confusion as to the Challenger Deputy. The 1971 ordering guide lists it as JL21 but they are known to be stamped JH23.

Fifth digit
This is the engine code:
B = 198 ci (1970-71 only)
C = 225 ci (1970-72 only)
G = 318 ci (All years)
H = 340 ci (1970-73 only)
J = 340 ci six pack (1970 only)
L = 360 ci (1974 only)
L = 383 ci (1970-71 only)
N = 383 ci High power (1970-71 only)
R = 426 ci Hemi (1970-71 only)
U = 440 ci (1970 only)
V = 440 ci six pack (1970-71 only)

Sixth digit
This is the last digit of the model year (Not necessarily the year of manufacture)
e.g. 0 = 1970, 1 = 1971, etc.

Seventh digit

This is the assembly plant code. Challengers were built at two plants in the U.S.
B = Dodge Main, Hamtramck, MI (all models)
E = Los Angeles, CA (no hemi cars or convertibles)

Nomber1
23-12-2007, 18:14
خوب لیشالله دیگه این اقای همی چلنجر ما رو حلال کرده باشه !

دوستان کسی تو ترجمه کشکل داشت پی ام بده /

hemi
23-12-2007, 18:51
thanks c.....

Actros
23-12-2007, 23:56
امیر جان / این پاور شیفت در سیستم اکترس و کشنده های دیگه در حقیقت یه نوع سیستم تعویض دنده معکوس هوشمندانه با پاشش سوخت بیشتر به حساب میاد . در مورد over drive این مسئله از لحاظ نتیجه با over drive یکسانه با یک مقدار اختلاف ولی در نحوه عملکرد فرق میکنه .

امیر این کلیپ از دقیق 2 و 38 دیگه میپره اول

دقیقا همون اول ریس

من کامل میتونم ببینمش

سعی کن ببینش خیلی با حاله
من که حیلی حال کردم

Actros
24-12-2007, 00:06
وای سهیل اینو ببین

کف میکنیم.:20:

یه تست کامل از mercedes benz actros

Nomber1
24-12-2007, 00:43
بله واقعا وقتی اینها رو میبینم بعد میبینم هنوز گاسفورد و گاسپرد و چرد و خرد اینها دارند تو ایران فعالیت میکنن

باید انصافا لقب زحمت کش ترین قشر اجتماع رو بهش داد !!

Balrog
24-12-2007, 03:15
در ادامه‌ى پست سهيل:

The letters "I", "O" and "Q" never appear in a VIN.
The VIN must be exactly 17 characters in length.
The VIN must be from a car or light truck manufactured for the North American market since 1981.

اينجا رو هم ببينيد:

Nomber1
24-12-2007, 09:20
در ادامه‌ى پست سهيل:

The letters "I", "O" and "Q" never appear in a VIN.
The VIN must be exactly 17 characters in length.
The VIN must be from a car or light truck manufactured for the North American market since 1981.[/LEFT]

ممنون علی

البته این vin که شما در ادامه گذاشتید مربوط به دودج چلنجر نیست . و البته این سایتی که معرفی کردید فرمول نمایش هر نوع وسیله با کد یونیت v.i.n رو داره که خیلی حال کردم .

dj.tiesto
24-12-2007, 13:22
باشه دادا.هر طور مایلی.یاد دوستان قدیمیمون بخیر.یاد sphinx و sourena دانیال و محمد و عباس بخیر.قبلآ اینجا چار تا چیز یاد میگرفتیم و یکی راهنمایی میخواست راه و چاهشو بهش میگفتن.اما الان این تاپیک شده محل چت کردن یه سری از اعضای جدید که البته بار علمی خیلی بالایی از اتومبیل دارند.
دست شما هم درد نکنه ممنون از راهنماییتون.چشم 4 ماه دیگه میام راهنمایی میگیرم ازت.

Nomber1
24-12-2007, 16:28
قبلآ اینجا چار تا چیز یاد میگرفتیم و یکی راهنمایی میخواست راه و چاهشو بهش میگفتن.اما الان این تاپیک شده محل چت کردن یه سری از اعضای جدید .

دست شما درد نکنه ...

دوست عزیز ! این شائاله همون موقع درخواست بدی بهتره . تجربه نشون داده چون هیچ وقت در این مملکت روی یک قانون که هست و انجام میشه بیش از 1 هفته اکتفا نباید بکنی . چه برسه به 4 ماه !!!! چون هر هفته نقض قانون قبل و چیزه دیگه وضع میشه . پس بهتره به جای اینکه رو حرف الان من حساب کنی بر حسب قانون الان همون 4 ماه دیگه تقریبا مطرح کنید .

ما دیگه همینیم . چیزی جز چت کردن بارمون نیست :41: اینجا هم یکی از روم های مسنجره دیگه منتهی در پی سی درپیت و در دنیای متفرقه . دیگه به بزرگی خودت ببخش .

dj.tiesto
25-12-2007, 10:40
بله.کاملآ واقف بودم به ایم مسئله..
بله دیگه یه سری از کارایی که مدیرا به خوبی از عهدش بر بیان همین مسئله هستش که به کاربر به خاطر تعدد پستهاش بها میدن.اینجا هم مکان خوبیه که پست ها رو بالا ببرید و برای من که 3 ساله دارم خاکه p30 رو میخورم اینجوری نطق کنید

Nomber1
25-12-2007, 11:16
.اینجا هم مکان خوبیه که پست ها رو بالا ببرید و برای من که 3 ساله دارم خاکه p30 رو میخورم اینجوری نطق کنید

تویی که داری خاک پی سی رو میخوری برو اول یاد بگیر که پست های اینجا شمارش نمیشه . اگه قرار بود شمارش بشه منی که در 240 صفحه این تاپیک حداقل 3 تا 4 پست دارم الان باید 1000 تا پست رو هم رد کرده بودم. شما به کیفیت پست ها دقت کن . الان داشتم پست های ارسالی دیگر شما رو نگاه میکردم که از بار علمی تون استفاده کنم
دیدم چیزی جز گلایه از کاربرا و کدیران چند وبلاگ که چرا پست شما رو پاک کردند ندیدم .

در ضمن ادب رو رعایت کن و حرمت تاپیک رو نگه دارید و از اینجا به بعد برای اینکه تاپیک رو به .. نکشید کاری داشتید در پیغام خصوصی در خدمت هستم .

سهیل حسینی

amiroo88
25-12-2007, 11:21
.یه کوروت c5 نارنجی 350 اسبی 2004 هم به تازگی وارد ایران شده.

این کروت رو هر روز میبینم تو ایران زمین پلاسِ

البته گذر موقت هستش

2این تا عکسو خودم ازش گرفتم

Farshadd
25-12-2007, 16:04
سلام به برو بچ گل مخصوصا همتون.

خوبین؟؟

دوباره جو تاپیک چقدر گرمو صمیمی شده. آفرین.

این کورت از بغل چقدر قشنگه!!

این ماشینا که تازه اومدن هم قشنگناا... همین هیوندای کوپه ها... البته فقط قشنگن وگرنه به نظر من آزرا توانمند تره.

راستی امیر جون اون بنز مشکیه بود که یه بار گذاشتی؟؟؟ همون 8 سیلندره 620 اسبی!! رو میگم هنوز نیومده ایران؟؟ اصلا به بازار جهانی وارد شده؟؟ اگه اومده قیمتش چنده؟؟

Farshadd
25-12-2007, 16:07
اینجا هم مکان خوبیه که پست ها رو بالا ببرید

واقعا بد شد شما فهمیدید که اینجا مکان خوبیه واسه بالا بردن پستا وگرنه ما الان یکی 10000 پست داشتیم. حالا نمیشه به مدیرا گزارش ندید که اینجا مکان خوبیه که پستا بالا بره. تازه تا قبل اینکه شما بفهمید اینجا مکان خوبیه هر پستی 4 تا پست حساب میشد.

برای من که 3 ساله دارم خاکه p30 رو میخورم اینجوری نطق کنید

1) نه سایه دارم و نه بر بیفکنندم و سزاست...... اگر نه بر درخت تر کسی تبر نمیزند.

هوشنگ ابتهاج)

هر چند تو جمهوری اسلامی همه درختای تر رو هم تبر میزنن ولی شما جز اون ترا نیستی.

Farshadd
25-12-2007, 16:10
در ضمن فقط دو چیز باعث میشه بچه ها اینجا پست بدن.

عشق ماشین و مرام رفیقا

Nomber1
25-12-2007, 16:16
به .

چطوری فرشاد ؟ اقا مرام خودت رو عشقه .

راستی امیر جون اون بنز مشکیه بود که یه بار گذاشتی؟؟؟ همون 8 سیلندره 620 اسبی!! رو میگم هنوز نیومده ایران؟؟ اصلا به بازار جهانی وارد شده؟؟ اگه اومده قیمتش چنده؟؟

کدوم بنز رو میگی ؟ اینی که توداری میگی که به مشخصات اس ال ار میخوره !! قیمت هم 400 هزار $ و بدون عوارض گمرکی و شیتیل برای کارمندان گمرک ! ولی اینکه میگی به بازار جهانی نرفته باید چیزی جز اس ال ار باشه

حالا چه مدلی بود نمیدونم باید امیر بگه

Farshadd
25-12-2007, 16:28
به .

چطوری فرشاد ؟ اقا مرام خودت رو عشقه .

کدوم بنز رو میگی ؟ اینی که توداری میگی که به مشخصات اس ال ار میخوره !! قیمت هم 400 هزار $ و بدون عوارض گمرکی و شیتیل برای کارمندان گمرک ! ولی اینکه میگی به بازار جهانی نرفته باید چیزی جز اس ال ار باشه

حالا چه مدلی بود نمیدونم باید امیر بگه

نه سهیل عزیزم. اونو که خودم حفظم.

کامیون اکترس بود.

اینه:
البته فکر کنم 620 اسب بود.

Nomber1
25-12-2007, 16:42
اره فهمیدم

این همنی هست که امیر لینک فیلمش رو گذاشته بود .

فکر کنم 1861 هست .

Actros
26-12-2007, 00:28
سلام بچه ها
فرشاد این مدل Actros 1861 Black Editsion هستم قدرت موتورش 615 اسب بخار گشتاور 2800 نیوتن متر
این مدل به بازرهای جهانی معرفی شده
ولی ایران:2:
فعلا همون 1844 رو مونتاژ میکنه. فعلا بیخالشم نمیشه
اقلن نمیره به مدل پر قدرت تر بیاره مثل 1853
چه برسه به 1861
یه کم در مورد کامیون بحث کنید:5:

Farshadd
26-12-2007, 00:59
سلام بچه ها
فرشاد این مدل Actros 1861 Black Editsion هستم قدرت موتورش 615 اسب بخار گشتاور 2800 نیوتن متر
این مدل به بازرهای جهانی معرفی شده
ولی ایران:2:
فعلا همون 1844 رو مونتاژ میکنه. فعلا بیخالشم نمیشه
اقلن نمیره به مدل پر قدرت تر بیاره مثل 1853
چه برسه به 1861
یه کم در مورد کامیون بحث کنید:5:

دستت درد نکنه

خداییش خیلی قشنگه.

ای کاش منم یه روز فقط سوارش شم. نه هیچ چیز دیگه. مشکی...

shahab-asemani
26-12-2007, 09:59
سلام دوستان

یه راهنمایی میخوام

با 200 تومان یکم بالا پایین بهترین ضبط و باند که میتونم واسه ماشین بگیرم چیه ؟

چه مارکی و چه مدلی ؟

اگه جای سوالم اینجا نیست لینک انجمن مربوطه رو بزارید ممنون میشم

ram1600
26-12-2007, 11:45
سلام به دوستان امید وارم حالتون خوب باشه من نزدیک 200 چوق درام می خوام روی 405و پراید برای هر کدوم 200 چوق چند تا شمع ف یلتر هوا و سایکلون بندازم می تونید راهنمای کنید چی بگیرم من بچه اراکم به بازار تهرانم دست رسی ندارم لطف کنید کامل برام توضیح بدید ممنون میشم

ram1600
26-12-2007, 11:50
بابا شهاب جان بابا سیستم حالا شد عجبی داری ول خرجی میکنی نکن از این کارا

Farshadd
26-12-2007, 12:41
سلام دوستان

یه راهنمایی میخوام

با 200 تومان یکم بالا پایین بهترین ضبط و باند که میتونم واسه ماشین بگیرم چیه ؟

چه مارکی و چه مدلی ؟

اگه جای سوالم اینجا نیست لینک انجمن مربوطه رو بزارید ممنون میشم

چیزی که خودم هم تست کردم :

باند: کنوود 718
پخش: پایونیر 2950.(البته فکر کنم بتونی 3950 بگیری که بعدا واسه آمپ انداختن و ساب انداختن مشکل نداشته باشی.)

جای سوالتم همینجاست.:11:

shahab-asemani
26-12-2007, 12:59
چیزی که خودم هم تست کردم :

باند: کنوود 718
پخش: پایونیر 2950.(البته فکر کنم بتونی 3950 بگیری که بعدا واسه آمپ انداختن و ساب انداختن مشکل نداشته باشی.)

جای سوالتم همینجاست.:11:

ممنون فرشاد جان :10:

اگه قیمتشون هم بدی ممنون میشم

Actros
26-12-2007, 15:10
میتونی باند رو هم Jbl P953 بندازی
پانل هم 3950 یا 4950 پایونر

shahab-asemani
26-12-2007, 15:32
میتونی باند رو هم Jbl P953 بندازی
پانل هم 3950 یا 4950 پایونر

ممنون اکتروس جان

اطلاعاتم در این مورد محدود

بیرون بهم JVC رو پیشنهاد کرده بودند

ایتجا دوستان میگن پایونر

کدوم بهتر؟

قیمت حدودی این مدلا چند ؟

Nomber1
26-12-2007, 15:35
سلام به دوستان امید وارم حالتون خوب باشه من نزدیک 200 چوق درام می خوام روی 405و پراید برای هر کدوم 200 چوق چند تا شمع ف یلتر هوا و سایکلون بندازم می تونید راهنمای کنید چی بگیرم من بچه اراکم به بازار تهرانم دست رسی ندارم لطف کنید کامل برام توضیح بدید ممنون میشم

سلام دوست عزیز

اتفاقا یکی از پسر عمه های من دانشجوی دانشگاه صنعتی اراک هست .

من درست نفهمیدم . شما برا هر کدوم میخوای 200 تومن خرج کنی یا برای 2 تاش کلا 200 تومن .

اگه برای هر کدوم 200 تومن :

اخه من نمیدونم چه فامتور هایی از ماشین میخوای برات دست بخوره یا نه . مثلا با وضعیت الان مهم ترین چیز سوخت خودروست . اگه نمیخوای سوخت خودرو دستخوش تغییرات انچنانی بشه فقط :

ف ی لتر هوا + یک دست شمع + برداشتن منبع کاتالیک رو پیشنهاد میکنم که برای 2 خودرو کلا 200 تومن اب میخوره .

اگه سوال دیگه هست بپرس دوست عزیز

ya30n
26-12-2007, 15:46
بچه ها يه دو سه بايد خوب آمپ خور معرفي كنيد مدل هاي پايونير يا jbl تا صد تومن...
صد تومن براي باند خريدن كنار بزارم خوبه؟
يا حق (:

Actros
26-12-2007, 17:04
ممنون اکتروس جان

ایتجا دوستان میگن پایونر

کدوم بهتر؟

به نظر منم پایونر بگیر
pioneer 3950
بالاتر
4950
5950
باند هم یا کنوود 718 با jbl p953 که این قویتره

Farshadd
26-12-2007, 18:33
ممنون فرشاد جان :10:

اگه قیمتشون هم بدی ممنون میشم

عزیز منی تو.

قیمت که تا 2 ماه پیش اینجوری بود

پخش پایونییر 3950: 120 تومن.

باند کنوود هم 70-80 تومن. البته شهر ما.

من صدای jbl نشنیدم ولی میگن اونم خوبه

ram1600
26-12-2007, 21:37
سلام دوست عزیز

اتفاقا یکی از پسر عمه های من دانشجوی دانشگاه صنعتی اراک هست .

من درست نفهمیدم . شما برا هر کدوم میخوای 200 تومن خرج کنی یا برای 2 تاش کلا 200 تومن .

اگه برای هر کدوم 200 تومن :

اخه من نمیدونم چه فامتور هایی از ماشین میخوای برات دست بخوره یا نه . مثلا با وضعیت الان مهم ترین چیز سوخت خودروست . اگه نمیخوای سوخت خودرو دستخوش تغییرات انچنانی بشه فقط :

ف ی لتر هوا + یک دست شمع + برداشتن منبع کاتالیک رو پیشنهاد میکنم که برای 2 خودرو کلا 200 تومن اب میخوره .

اگه سوال دیگه هست بپرس دوست عزیز
سلام دوست عزیز این 200 تومان واسه 405 هستش البته اگه صاحبش رو راضی کنه رو پراید و مزدا 2000 وانت (البته اگه قدرتش کم نشه و جواب گو باشه اخه واقعآ کار میکنه بنزین میخره به جای که بفروشه ) هم نصب بشه و اینکه مشکل هم سوخته هم خودم یه چیزی بیشتر از موتور انتظار دارم اگه راهنمای کنی که چه مارکی بگیرم ممنون میشم و این سایکلون چی اینقدر روی درو دیوار تبلیغاتش هست شرمنده سهیل جان بیشتر از این مزاحمت نمی تونم ایجاد کنم:11::31:

ram1600
26-12-2007, 21:45
ممنون اکتروس جان

ایتجا دوستان میگن پایونر

کدوم بهتر؟

به نظر منم پایونر بگیر
pioneer 3950
بالاتر
4950
5950
باند هم یا کنوود 718 با jbl p953 که این قویتره
سلام شهاب جان و اکترس جان
من هم تعرف جی وی سی رو بیشتر توی ضبط شنیدم البته هرچی شما بگید
من خودم هم جی وی سی دارم با چندتا پایونیر کل انداختم کم اوردن توی رسای صدا و اینکه با هیچ فرمتی تا حالا به مشکل نخرده و از 24 ساعت 16 ساعت روشن هستش مدلی که من دارم kj615 هستش و با هیچ نوع بلندگو و امپلی مشکلی نداره

Actros
27-12-2007, 00:45
من خودم هم جی وی سی دارم با چندتا پایونیر کل انداختم کم اوردن توی رسای صدا و اینکه با هیچ فرمتی تا حالا به مشکل نخرده و از 24 ساعت 16 ساعت روشن هستش مدلی که من دارم kj615 هستش و با هیچ نوع بلندگو و امپلی مشکلی نداره

سلام دوست عزیز
صدای پایونر خیلی شفافه و زیباست
jvc لنز خیلی قوی داره

Balrog
27-12-2007, 01:36
این سایکلون چی اینقدر روی درو دیوار تبلیغاتش هست
اينجاها:

ram1600
27-12-2007, 11:34
اينجاها:

ممنون balrog جان :11:

Farshadd
27-12-2007, 12:56

بلندی صدا دلیل بر بهتری نمیشه. چون شاید نوع آمپ و باند مصرفی فرق کنه.

vahidhgh
27-12-2007, 13:14

راننده یک زن هست که پمپ را از جای درآورده

Balrog
27-12-2007, 14:29
تو خارج خود مسئول جايگاه براى راننده‌ها بنزين مى‌زنه.
خانوم هم متوجه نشده كه طرف نازل رو برنداشته، گازشو گرفته رفته!

Nomber1
27-12-2007, 16:33
سلام دوست عزیز این 200 تومان واسه 405 هستش البته اگه صاحبش رو راضی کنه رو پراید و مزدا 2000 وانت (البته اگه قدرتش کم نشه و جواب گو باشه اخه واقعآ کار میکنه بنزین میخره به جای که بفروشه ) هم نصب بشه و اینکه مشکل هم سوخته هم خودم یه چیزی بیشتر از موتور انتظار دارم اگه راهنمای کنی که چه مارکی بگیرم ممنون میشم و این سایکلون چی اینقدر روی درو دیوار تبلیغاتش هست شرمنده سهیل جان بیشتر از این مزاحمت نمی تونم ایجاد کنم:11::31:

رام جان

ببینید . نوع ف یلتر هوا نمیتونه ان چنان در مکش خودرو و تنفس اون به تنهایی نقش داشته باشه .

اگه شما بخوای کاری کنید تنفس خودرو به راحتی صورت بگیره باید کاری کنی که بازدم خودرو هم به راحتی انجام شه .

من در یکی از پست هام برای یکی از بچه ها که سیناد داشت توضیح دادم از اولین مرحله تقریبا تا اخرش . همین 2 یا 3 صفحه قبل ه . حتما اون رو بخون . خیلی به دردت میخوره . اگه پیدا نکردی بگو برات پست کنم .

شما اگه بخوای کلا سیستم مکش و تخلیه رو در حد انفجاری تیونسنگ کنی باید این کار ها رو انجام بدی :

1- ف یلتر هوا / 2- ورتکس / 3- برداشتن کاتالیزور / 4- نصب هدرز / 5- برداشتن انباری های فابریک و نصب انواع اسپرتی .

که فقط همون مورد 4 و 5 برای یه 405 در حد تاپ بخوای بندازی حدود8001 تومن حداقلش آب میخوره و حداکثر 1 میلیون و نیم .

اما در حد 200 یه بهتر بگم زیر 200 با نصب ف یلتر و اگه ورتکس باشه ( که بعضی ها میگن سایکلون ) هر چند سایکلون اصل چیزی دیگر بوده که پست هایی که در موردش داده بودم رو دیدی / و برداشتن کاتالیزور میتونی به 30% بهتر شدن تنفس کمک کنید .

منتها مارک ف یلتر مهم نیست ولی 2 تا فاکتور مهمه : 1- فی لتر مخروطی باشه . 2- محل نصب ف یلتر خیلی مهمه . بهترین جا برای 405 اینی هست که بهت میگم .

اگر مارك فيلترت تاپ آر يا سيموتا مخروطي شكل هست بهترين جا براي نسبش كه هم ماشين نفسش باز بشه هم صداي قشتگي بده اينه كه درپوش محفظه ----- فابريكت ( كه رو سر موتوره) رو باز كني و فيلترو در بياري و در پوشوهم كامل بر داري و اون لوله اي كه از درپوش ميره به طرف پشت راديات و هواكش انژكتور فيلترو نسب كني سر اون اگرم برات مهم نيست كه ميتوني اون لوله و تا جايي كه جا داره ببري و كوتاهش كني تا نزديكاي جلوپنجره و فيلترو اونجا نسب كني البته فيلترا سرش بيزي هست كه بايد يه تبديل براش درست كني كه به سر لوله فابريكي بخوره و اگر تونستي يه نوع ----- هست تو بازار كه مخروطي هست ولي خيلي كوچيكه و ميتوني مستقيم وصلش كني سر هواكش انژكتور كه پشت راديات قرار داره كه در اون صورت نفس ماشينت فوقالعاده زياد ميشه

این ورتکس یا سایکلون جدیدی هست که همه به اشتباه بهش میگن سایکلون و برخلاف سایکلون اصلی به بهیود تنفس کمک میکنه با چرخش پروانه هاش و معمولا بیش از یکی استفاده میکنند برای عملکرد بهتر .

این از ف یلتر و ورتکس . کاتالیک برداشتن هم کاری نداره ! میری صافکاری و یا اگزوزسازی برمیداره برات

و اما شمع . میتونی از شمع های بوش اصل استفاده کنی که برات حدود 70 الی 90 تومن اب میخوره 3 الکترودش .

ف یلتر هم کیت کامل سیمونتا حدود 30 تومن بوده . الان نمیدونم . ورتکس هم حدود 35000 تومن بود قدیما هر دونه ای .

سوال بود در خدمتیم .

ram1600
27-12-2007, 17:04
سلام دوست عزیز
صدای پایونر خیلی شفافه و زیباست
jvc لنز خیلی قوی داره

بلندی صدا دلیل بر بهتری نمیشه. چون شاید نوع آمپ و باند مصرفی فرق کنه.

سلام من گفتم رسای صدا نه کیفیت صدا و اینکه توی زیبای صدا نمیشه حرفی زد که پایونر برتره من از طرف ... کاری جی وی سی گفتم چون واقعآ ساعتی که دادم این ضبط کار میکنه

رام جان

ببینید . نوع ف یلتر هوا نمیتونه ان چنان در مکش خودرو و تنفس اون به تنهایی نقش داشته باشه .

اگه شما بخوای کاری کنید تنفس خودرو به راحتی صورت بگیره باید کاری کنی که بازدم خودرو هم به راحتی انجام شه .

من در یکی از پست هام برای یکی از بچه ها که سیناد داشت توضیح دادم از اولین مرحله تقریبا تا اخرش . همین 2 یا 3 صفحه قبل ه . حتما اون رو بخون . خیلی به دردت میخوره . اگه پیدا نکردی بگو برات پست کنم .

شما اگه بخوای کلا سیستم مکش و تخلیه رو در حد انفجاری تیونسنگ کنی باید این کار ها رو انجام بدی :

1- ف یلتر هوا / 2- ورتکس / 3- برداشتن کاتالیزور / 4- نصب هدرز / 5- برداشتن انباری های فابریک و نصب انواع اسپرتی .

که فقط همون مورد 4 و 5 برای یه 405 در حد تاپ بخوای بندازی حدود8001 تومن حداقلش آب میخوره و حداکثر 1 میلیون و نیم .

اما در حد 200 یه بهتر بگم زیر 200 با نصب ف یلتر و اگه ورتکس باشه ( که بعضی ها میگن سایکلون ) هر چند سایکلون اصل چیزی دیگر بوده که پست هایی که در موردش داده بودم رو دیدی / و برداشتن کاتالیزور میتونی به 30% بهتر شدن تنفس کمک کنید .

منتها مارک ف یلتر مهم نیست ولی 2 تا فاکتور مهمه : 1- فی لتر مخروطی باشه . 2- محل نصب ف یلتر خیلی مهمه . بهترین جا برای 405 اینی هست که بهت میگم .

اگر مارك فيلترت تاپ آر يا سيموتا مخروطي شكل هست بهترين جا براي نسبش كه هم ماشين نفسش باز بشه هم صداي قشتگي بده اينه كه درپوش محفظه ----- فابريكت ( كه رو سر موتوره) رو باز كني و فيلترو در بياري و در پوشوهم كامل بر داري و اون لوله اي كه از درپوش ميره به طرف پشت راديات و هواكش انژكتور فيلترو نسب كني سر اون اگرم برات مهم نيست كه ميتوني اون لوله و تا جايي كه جا داره ببري و كوتاهش كني تا نزديكاي جلوپنجره و فيلترو اونجا نسب كني البته فيلترا سرش بيزي هست كه بايد يه تبديل براش درست كني كه به سر لوله فابريكي بخوره و اگر تونستي يه نوع ----- هست تو بازار كه مخروطي هست ولي خيلي كوچيكه و ميتوني مستقيم وصلش كني سر هواكش انژكتور كه پشت راديات قرار داره كه در اون صورت نفس ماشينت فوقالعاده زياد ميشه

این ورتکس یا سایکلون جدیدی هست که همه به اشتباه بهش میگن سایکلون و برخلاف سایکلون اصلی به بهیود تنفس کمک میکنه با چرخش پروانه هاش و معمولا بیش از یکی استفاده میکنند برای عملکرد بهتر .

این از ف یلتر و ورتکس . کاتالیک برداشتن هم کاری نداره ! میری صافکاری و یا اگزوزسازی برمیداره برات

و اما شمع . میتونی از شمع های بوش اصل استفاده کنی که برات حدود 70 الی 90 تومن اب میخوره 3 الکترودش .

ف یلتر هم کیت کامل سیمونتا حدود 30 تومن بوده . الان نمیدونم . ورتکس هم حدود 35000 تومن بود قدیما هر دونه ای .

سوال بود در خدمتیم .

ممنون دوست من اینجا هر جا میرم میگم ----- هوا اسپرت می خوام میگه چی می خوای و این ورتکس هم فکر کنم نتونم پیدا کنم(من اشتباه بیان میکنم اسم خاصی داره یا واقعآ اراک هنوز شهر نشده !!!!) ولی سایکلون3 رو همه جا داره شمع ها هم از کجا بفهمم بوش اصله بعدش چند ماه پیش ازتون پرسیدم گفتید دو زمانه بگیر نه دو پلاتینه الان میگید 3پلاتینه بگیرم ؟؟؟؟ بازم شرمنده:11:

Nomber1
27-12-2007, 17:19
برای پژو 2 الکتروده خوبه .

اما مارک بوش فکر نمیکنم 2 پلاتینش گیر بیاد

برا همین 3 الکترود بگیر . اصل و غیر اصل مشخصه . کلاه گذاشتنی نیست و بهترین راه قیمتش هست . بوش اصل بالای 50 تومن هست .

مارک ف یلتر هم که گفتم دیگه ! پست من رو خوندی !؟

تاپ آر يا سيموتا

ram1600
27-12-2007, 20:54
بازم شرمنده اینهارو خودم میتونم نصب کنم یا ببرم یه میکانیکی بهتر باشه ؟؟؟؟
اگر مارك فيلترت تاپ آر يا سيموتا مخروطي شكل هست بهترين جا براي نسبش كه هم ماشين نفسش باز بشه هم صداي قشتگي بده اينه كه درپوش محفظه ----- فابريكت ( كه رو سر موتوره) رو باز كني و فيلترو در بياري و در پوشوهم كامل بر داري و اون لوله اي كه از درپوش ميره به طرف پشت راديات و هواكش انژكتور فيلترو نسب كني سر اون
یعنی داخل جعبه که از فابریکی تعبیه شده داخل اون قرار بدم و در پوشش رو نزارم

Nomber1
28-12-2007, 01:14
بازم شرمنده اینهارو خودم میتونم نصب کنم یا ببرم یه میکانیکی بهتر باشه ؟؟؟؟
اگر مارك فيلترت تاپ آر يا سيموتا مخروطي شكل هست بهترين جا براي نسبش كه هم ماشين نفسش باز بشه هم صداي قشتگي بده اينه كه درپوش محفظه ----- فابريكت ( كه رو سر موتوره) رو باز كني و فيلترو در بياري و در پوشوهم كامل بر داري و اون لوله اي كه از درپوش ميره به طرف پشت راديات و هواكش انژكتور فيلترو نسب كني سر اون
یعنی داخل جعبه که از فابریکی تعبیه شده داخل اون قرار بدم و در پوشش رو نزارم

ببین رام جان

شما ----- 405 رو میتونی ببندی خودت

اما بقیه کارها رو بده مکانیک انجام بده

طریقه نصب ف یلتر هم در پوش در موتور 405 رو باز میکنی . 2 تا پیچ داره که در نمیاد . بعد که در پوش رو داری باز میکینی شلنگ هوا که به انتهاش وصل شده رو در میاری فیل تر هوای فابریک رو میاری بیرون .

فیل تر مخروطی رو بستش رو باز میکنی و به اون شلنگ هوا میندی

فقط یک کم ابتکار میخواد . که کجا ببندیش و به چه نحو . فقط به این 2نکته توجه کن :

1-موقعی که فکر کردی تموم شدی میخوای کاپوت رو ببندی اروم اروم بیار پایین ببین که ----- به کاپوت گیر نکنه که یه دفعه قپ کنه بیاد بالا !!!

2- حتما هنگامی کهکارت تموم شد استپ موتور رو ببین که شل شده یا نه . چون اون شیلنگ فیل تر به استپ موتور وصله باهاش که ور میری شل میشه .

ya30n
28-12-2007, 15:03
سلام بچه ها در مورد ÷خش jvc kd-7305 اطلاعات میدین؟
قیمت و اینا...
dvd خور mp4 بلوتوث و مموری و...
فقط قیمت لطفا

بعد چه باندی براش بگیرم خوبه؟
زیر 100

یا حق (:

shahab-asemani
28-12-2007, 15:25
سلام

بچه ها میگم بهتر نیست پخش رو که پایونر میندازم باند هم پایونر بندازم که مچ باشن

بعدن اگه بخوام امپیلی بندازم به مشکل بر نمیخورم

نظرتون چیه؟

یکی دو مدل باند پایونر هم معرفی میکنین

ممنون

ya30n
28-12-2007, 15:36

یکی از بچه ها میگفت باند زیاد مهم نی ولی آم÷ یا باکس باید همون مدل باشه از من که مثلا jvc هست باند ÷ایونیر و آم÷لی jvc میگن خیلی مهمه!!!
حالا دلیلش رو بچه ها میگن...
یا حق (:

Actros
28-12-2007, 15:58
سلام

نظرتون چیه؟

یکی دو مدل باند پایونر هم معرفی میکنین

ممنون

باندهای پایونر زیاد جالب نیستن . یعنی اصلشون خیلی کم شده
به نظر من باند jbl p953
امپر هم jbl 75.2
پخش هم : پایونر 5950

ya30n
28-12-2007, 16:03
حرف دل ما رو زدی actros جان

یا حق (:

ya30n
28-12-2007, 16:04
Actros جان تا جایی که ذهن من یاری میکنه شما همین آواتور رو داشتی
دلیل خاصی داره؟
راندده جاده هستی به ما نمیگی!!!
یا حق (:

Actros
28-12-2007, 16:07
Actros جان تا جایی که ذهن من یاری میکنه شما همین آواتور رو داشتی
دلیل خاصی داره؟
راندده جاده هستی به ما نمیگی!!!
یا حق (:

نه این مرسدس بنز آکتروس دیگه
منم دیونشم:5:

Nomber1
28-12-2007, 17:30
بچه های تاپ

شرمنده . جسارتا روم به دیوار که در کارتون دخالت میکنم !

از اونجایی که من هرگز از صاحب نظران سیستم های صوتی نبودم و فقط در حیطه مباحث رانندگی و تیونینگ پر حرفی میکنم میخوام فقط سیستم صوتی ماشین فعلی خودم که 405 رو بگم هر چند منظورم ضبط و باند ه !!!

من پایونیر ضبط من هست . البته مدلش فکر کنم 5750 هست . و باند هم اینفینیتی . نمیدونم مدلش چیه .

ولی اینا رو پارسال خریدم 5750 رو 180 تومن و اینفینیتی رو 115 تومن . میخوام بگم صدایی که اینفینیتی داره فوقالعادست .

من فقط در باند اینفینیتی رو به همه باند ها ترجیح میدم . مثل لامبورگینی در دنیای اتومبیل !

ya30n
28-12-2007, 18:20
مرسی بچه ها
یا حق (:

Actros
29-12-2007, 00:46
بچه های تاپ

شرمنده . جسارتا روم به دیوار که در کارتون دخالت میکنم !

از اونجایی که من هرگز از صاحب نظران سیستم های صوتی نبودم و فقط در حیطه مباحث رانندگی و تیونینگ پر حرفی میکنم میخوام فقط سیستم صوتی ماشین فعلی خودم که 405 رو بگم هر چند منظورم ضبط و باند ه !!!

من پایونیر ضبط من هست . البته مدلش فکر کنم 5750 هست . و باند هم اینفینیتی . نمیدونم مدلش چیه .

ولی اینا رو پارسال خریدم 5750 رو 180 تومن و اینفینیتی رو 115 تومن . میخوام بگم صدایی که اینفینیتی داره فوقالعادست .

من فقط در باند اینفینیتی رو به همه باند ها ترجیح میدم . مثل لامبورگینی در دنیای اتومبیل !

اینفینیتی هم خیلی خوبه
یادم نبود

Actros
29-12-2007, 01:36

:27::27:

ram1600
29-12-2007, 01:48
بچه ها بلند گو های kenwood چه طوره؟؟؟؟

ram1600
29-12-2007, 01:54

:27::27:

به نظر من اصلآ ایمنی نداره چون یه خورده میرفت میدیدی با پیکان فرقی نداره مشکل ا ز نا امن بودن بنز های 1913 هاست که حتی سپر جلوی اونها دقیقن روی کاپوت پراید رو میگیره یعنی یک فاجعه
البته هنوز فروش ویژه این بنزها رو توی روزنامه ها میبینیم ولی فکری برای ایمنی اون ها نمی کنن :41::41::41::41:

Actros
29-12-2007, 02:02
بچه ها بلند گو های kenwood چه طوره؟؟؟؟

مدل 718 دیدم خوبه

Actros
29-12-2007, 02:04
به نظر من اصلآ ایمنی نداره چون یه خورده میرفت میدیدی با پیکان فرقی نداره مشکل ا ز نا امن بودن بنز های 1913 هاست که حتی سپر جلوی اونها دقیقن روی کاپوت پراید رو میگیره یعنی یک فاجعه
البته هنوز فروش ویژه این بنزها رو توی روزنامه ها میبینیم ولی فکری برای ایمنی اون ها نمی کنن :41::41::41::41:

بابا خوب دوام اورده که!
اون کامیون های قدیمی بنز 1921و 1924 و 2624 هستن که خدایی خطر ناکن
ولی کامیون تو این عکس از اونا نیست. از چرخاش معلومه این چرخا چرخ 20 هستن. که احتمالا یا بنز اتکو یا ولو اف ام

ram1600
29-12-2007, 02:44
بابا خوب دوام اورده که!
اون کامیون های قدیمی بنز 1921و 1924 و 2624 هستن که خدایی خطر ناکن
ولی کامیون تو این عکس از اونا نیست. از چرخاش معلومه این چرخا چرخ 20 هستن. که احتمالا یا بنز اتکو یا ولو اف ام
درسته خوب دوام اورده ولی اگه یه خورده خدای ناکرده تند تر میرفت و چرخ می خواست سقف رو بگیره چی ؟؟؟؟
بابا اون بنز قدیمی هارو هنوز تولید میکنن من چند روز پیش تبلیغاتشو توی جام جم دیدم با مثلآ خوشگلش کرده چراغاشو عوض کرده براش کولرو بخاری مجهز با امکانات پیشرفته گذاشته تا بخواد جاده های ما امن شه باید بیشتر از اینها کشته بدیم
بحث جاده و کامیون حالا که سلطان جاده های ایران از اکتروس و ولوو fh12 به هوو howo چینی تغیر کرده و در 3 تن و 5 تن از هیوندای به کاویان چینی تنها کامیونی که الآن درست عرضه میشه توی 3تا5 تن اسیوزو ژاپن هستش که باید چاکر گروه بهمن بود :41::41:

Actros
29-12-2007, 03:53
درسته خوب دوام اورده ولی اگه یه خورده خدای ناکرده تند تر میرفت و چرخ می خواست سقف رو بگیره چی ؟؟؟؟
بابا اون بنز قدیمی هارو هنوز تولید میکنن من چند روز پیش تبلیغاتشو توی جام جم دیدم با مثلآ خوشگلش کرده چراغاشو عوض کرده براش کولرو بخاری مجهز با امکانات پیشرفته گذاشته تا بخواد جاده های ما امن شه باید بیشتر از اینها کشته بدیم
بحث جاده و کامیون حالا که سلطان جاده های ایران از اکتروس و ولوو fh12 به هوو howo چینی تغیر کرده و در 3 تن و 5 تن از هیوندای به کاویان چینی تنها کامیونی که الآن درست عرضه میشه توی 3تا5 تن اسیوزو ژاپن هستش که باید چاکر گروه بهمن بود :41::41:
بّله این الانم تولید میشن:41:
وقیمتشونم هم قیمت یه بنز اکسور 2628:41:
تمام حرفات تایید میشه

پر جاده شده شده هوو بی کیفیت چینی

Nomber1
29-12-2007, 19:39
لطفا کسی در مورد دوام اوردن این بنز حرفی نزنه کخ میره رو مخم .

بابا این کامیون فقط یکی از چرخ هاش باعث شد ماشین پدر من از وسط سقف به جلو نصف و موتور و ایتا له شده بود !!

واقعا ایمنی در بنز حرف اول رو میزنه . کاش یه سمند جای این اون پایین بود تا میفهمیدید الیافی مه در اسکلت بنز استفاده شده و از کربن های بهینه شده هست + الومینیوم یعنی چی .

ya30n
29-12-2007, 20:15
عکس باحالیه ولی حی مال 1 سال پیشه!!!
یا حق (:

ram1600
29-12-2007, 21:10
ببین رام جان

شما ----- 405 رو میتونی ببندی خودت

اما بقیه کارها رو بده مکانیک انجام بده

طریقه نصب ف یلتر هم در پوش در موتور 405 رو باز میکنی . 2 تا پیچ داره که در نمیاد . بعد که در پوش رو داری باز میکینی شلنگ هوا که به انتهاش وصل شده رو در میاری فیل تر هوای فابریک رو میاری بیرون .

فیل تر مخروطی رو بستش رو باز میکنی و به اون شلنگ هوا میندی

فقط یک کم ابتکار میخواد . که کجا ببندیش و به چه نحو . فقط به این 2نکته توجه کن :

1-موقعی که فکر کردی تموم شدی میخوای کاپوت رو ببندی اروم اروم بیار پایین ببین که ----- به کاپوت گیر نکنه که یه دفعه قپ کنه بیاد بالا !!!

2- حتما هنگامی کهکارت تموم شد استپ موتور رو ببین که شل شده یا نه . چون اون شیلنگ فیل تر به استپ موتور وصله باهاش که ور میری شل میشه .
سهیل جان ممنون حالا که ماقصد خرید کردیم ماشین سفر کرد
یه سوال دیگه سهیل جان این کارای که من میخوام انجام بدم روی ماشین چه تعصیراتی میزاره ایا واقعآ ارزشش رو داره شرمنده الآن میپرسم چون ماشین رفته سفر 2 هفته دیگه بر میگرده:11:

Nomber1
29-12-2007, 21:47
سهیل جان ممنون حالا که ماقصد خرید کردیم ماشین سفر کرد
یه سوال دیگه سهیل جان این کارای که من میخوام انجام بدم روی ماشین چه تعصیراتی میزاره ایا واقعآ ارزشش رو داره شرمنده الآن میپرسم چون ماشین رفته سفر 2 هفته دیگه بر میگرده:11:

رام جان . نهایت 5 اسب بخار .

هم رده های خودش رو جا میزاره

Balrog
30-12-2007, 15:53
خوب برای شروع بریم سراغ فراگیرترین و اولین ایراد 206 های تیپ 2 و 3 ( کلا" موتورهای 1400 ) یعنی مکث اولیه موقع شروع حرکت که اصطلاحا" بهش میگن کپ کردن.

تشریح عیب :
در هنگام شروع به حرکت از حالت ساکن شما به صورتی عادی گاز رو زیاد میکنید و پاتون رو از روی کلاچ بر میدارید ولی ماشین به جای شروع شتابگیری یکدفعه دچار افت شدید گشتاور میشه و دور موتورتون کاملا" می افته و خیلی وقتها هم خاموش میکنه ( که در بعضی موارد مثل حرکت در چهارراه میتونه بسیار خطرناک هم باشه ).

نشانه های اولیه :
به غیر از مکث فوق ( اکثرا" هم به صورت تصادفی ) مشکل خاص دیگه ای رو نمیشه دید...موقع بررسی چه با دستگاه دیاگ و چه بررسی کدهای خطای ای سی یو تقریبا" همه چیز عادیه به غیر از یک مورد : اگر در حالت لایو دیتا بررسی کنید و روی پارامتر تراتل پوزیشن ( زاویه دریچه گاز ) دقیق بشید میبینید که در حالت کار کرد درجا با 14 تا 16% زاویه باز مواجه ایم.

بررسی دلیل بروز عیب :
در پروتکل موترونیک بوش سنسور MAF ( سنسور مذکور اندازه گیر حجم جریان هوای ورودی به موتوره ) وجود نداره.
در موترونیک برای اندازه گیری حجم هوای ورودی به مانیفولد و موتور از سیستم تخمینی استفاده میشه به این صورت که با احتساب میزان زاویه دریچه گاز و دور موتور به صورت حدودی تخمین میزنیم که چه میزان هوا وارد موتور شده.
به همین دلیل سنسور اندازه گیر زاویه دریچه گاز در موترونیک از اهمیت بالائی برخورداره و اکثرا" هم به صورت مدار دوبل ساخته میشه که اگر اندازه گیر اول به هر دلیل خراب شد ( یا مقادیر اندازه گیریش خارج از رنج بود ) سیستم به صورت اورژانسی بتونه به کارش ادامه بده و مدار دوم نقش ناظر مدار اول و همینطور جانشین در زمان مورد نیاز رو بازی میکنه .
اگر سنسور اندازه گیر زاویه دریچه گاز شما به هر دلیل اندازه گیری اشتباه انجام بده و مدار دوم هم نتونه این اشتباه رو تشخیص بده ( یا اینکه کلا" در سیستم موجود نباشه و سیستمتون تک مداره باشه ) در حقیقت حجم هوای ورودی به موتور شما اشتباه تخمین زده شده و این یعنی فاجعه ( در سیستمهای بنزینی تفاوت 10% هوای کم یا اضافه و خارج شدن از رنج به معنی خاموش کردن موتور یا سوخت پاشی غلیظه )

مشکل فوق در 206 که سنسورش تک مداره است ( این به دلیل ضریب ایمنی بالای سیستمه!! ) به سه دلیل ممکنه بوجود بیاد:
1- خراب بودن خود سنسور ( و به دلیل تک مداره بودن و نداشتن مدار ناظر تقریبا" به این سادگی ها قابل کشف توسط خود سیستم هم نیست ! )
2-آفست اضافی دریچه گاز ( یک پیچ تنظیم روی دریچه گاز 206 داریم که کارش تنظیم آفست دریچه گازه و باید در حالتی که دریچه کاملا" بسته است این پیچ جلوی حرکت اضافه تر دریچه گاز که نتیجه اش خورده شدن دریچه و سیت دریچه است رو بگیره)
3-خارج از استاندارد بودن سایز دریچه گاز و عدم توانائی سیستم در بستن کامل دریچه گاز ( اگر پولکی دریچه گاز از قطر داخلی سیت بزرگتر باشه دریچه نمیتونه کامل درون سیت بشینه و مقداری زاویه دار می ایسته که اونوقت این زاویه رو سنسور دریچه گاز حس میکنه و سیستم از تنظیم خارج میشه ).

در 90% شرایط 206 هائی که مشکل مکث و خاموش کردن اولیه رو دارن مشمول ایرادات بند 2 و 3 میشن و بند 1 خیلی کمتر شامل حال 206 میشه ( البته نادر نیست....سنسورهای با جنس بد یا سنسورهائی که بالای 100 هزار کیلومتر کار کردن معمولا" مشکل اندازه گیری دارن که البته خطاش هم اکثرا" در خود ای سی یو به عنوان یک ایراد ثبت میشه و پیدا کردن این ایراد خیلی ساده تره ).

چگونگی عیب یابی :
در نظر اول با یک بررسی چشمی میشه متوجه این ایراد شد و برای شروع نیازی به دستگاه دیاگ نداریم.

اول باید رزناتور رو از روی ماشین باز کرد ( رزناتور 206 یک لوله پلاستیکی نسبتا" نرمه که از ----- هوا به ورودی محفظه دریچه گاز با یک بست گرد وصل شده و به همه چیز شباهت داره به غیر از رزناتور!!! ) .
بعد از باز کردن رزناتور مذکور دریچه گاز به صورت کاملا" واضح قابل دیدنه ....
با یک بررسی چشمی سطحی میشه متوجه وضعیت پیچ تنظیم آفست و همینطور وضعیت قرارگیری دریچه گاز درون محفظه شد.
اگر به هر دلیل با بررسی اولیه حس کردید که دریچه کاملا" درون محفظه نخوابیده و با زاویه قرار گرفته اول باید پیچ تنظیم آفست ( محلش بالای محفظه دریچه گاز روی سیم جمع کنه ) رو چند دور شل کنید تا تماس بین زائده سیم جمع کن با پیچ تنظیم آفست از بین بره و دریچه گاز آزاد بتونه بخوابه.
اگر بعد از شل کردن پیچ مذکور دریچه گاز زاویه تقریبا" عمودی به خودش گرفت و کاملا" درون محفظه خوابید مشکل تنظیم افست بوده و رفع شده..در موقعیت فعلی پیچ رو مجددا" سفت کنید تا جائی که تماس مجدد بین زائده سیم جمع کن و نوک پیچ ایجاد بشه ..بعد از این پیچ رو حدود 4/1 دور سفت کنید ( در اینحالت حین گردوندن پیچ به وضعیت دریچه گاز دقت کنید ..به محظ تکون خوردنش از درون محفظه و سیت پیچ رو در همین موقعیت ثابت بگذارید و تقریبا" کارتون تموم شده ( فقط باید رزناتور رو دوباره سر جاش ببندید ).
بعد از رفع عیب اصولا" سیستم باید یک بار با دستگاه دیاگ ریست بشه تا نتایج قبلی تست زاویه دریچه گاز از حافظه سیستم پاک بشه و با مقادیر پیش فرض جایگزین بشه ولی اگر دسترسی به دستگاه دیاگ ندارید هم مشکل حادی نیست...بعد از حدود 10 سیکل استارت ( یعنی روشن کردن خودرو.....حدود 120 ثانیه کار کردنش و مجددا" خاموش شدن موتور ) سیستم مقادیر جدید رو با مقادیر قبلی تستهاش جایگزین میکنه و همه چیز تموم میشه.

حالا در صورتیکه مشکل افست نداشتیم ( یا افست بعد از تنظیم شدن هم هنوز باعث بسته بودن کامل دریچه نمیشه و مقداری زاویه داریم )
در اینحالت ممکنه نشیمن دریچه گاز درون محفظه خیلی کثیف شده باشه و قطر کلی محفظه نشیمن دریچه رو کم کرده باشه که با تمیز کردنش بوسیله یک حلال مناسب ( مثل بنزین ) همه قطرش به میزان اولیه برمیگرده و مشکل حل میشه ( خیلی کم پیش میاد که اینقدر سیستم کثیف بشه که محل نشست دریچه رو محدود کنه ).

ولی در اکثر موارد این مشکل مربوط به خود دریچه گاز و خارج از استاندارد بودن اندازه این دریچه است ( قطعه ساز داخلی که این دریچه رو ساخته سایزش رو به دلیل رعایت بسیار دقیق تلرانس از اندازه اصلی خودش حدود 2 میلیمتر بزرگتر در نظر گرفته !!!! )

در این حالت بدون در نظر گرفتن هیچ مورد خاصی اندازه دریچه گاز نشوندهنده این موضوعه که این دریچه برای این محفظه بزرگه.
برای رفع این مشکل باید محفظه دریچه گاز رو از روی پلنوم باز کنید ( بوسیله 3 تا پیچ بسته شده ) ... با آزاد کردن سیم گاز....سوکت استپر موتور و سوکت پتانسیومتر دریچه گاز ( سنسور موقعیت دریچه ) این قسمت رو خارجش کنید و بعد باید دو تا پیچی که دریچه گاز رو روی محور گاز ثابتکردن رو باز کنید.
در اینجا دو تا گزینه دارید ...یا باید یک دریچه گاز استاندارد به جای دریچه گازتون ببندید و یا اینکه باید همین دریچه موجود رو بوسیله سوهان به اندازه اصلی خودش برگردونید ( کار تقریبا" ساده ایه..اگر به این دریچه دقت کنید به جای فرم دایره فرم بیضی داره!!! و لبه هاش هم اصلا" صاف نیستن..با سوهان لبه های بالا و پائین رو آنقدر باید صاف کنید که فرم دایره به خودش بگیره.... در موقع سائیدن این دریچه باید حین کار کم کم اندازه دریچه رو با محفظه دریچه گاز کنترل کنید که بیشتر از حد سائیده نشه و دریچه در محل نشیمنش لق نزنه یا دچار نشتی در زمان بسته بودن نشه ).

حالت بعدی که برای این مشکل میتونیم داشته باشیم اینه که تمام موارد بالا بدون مشکل باشن .
در اینحالت مشکل فقط و فقط میتونه از پتانسیومتر دریچه گاز باشه که البته برای اطمینان از این موضوع باید یک دستگاه دیاگ داشته باشیم که ترجیحا" قابلیت لایو دیتا هم داشته باشه.
ایراد پتانسیومتر مذکور به صورت یک خطا در ای سی یو ثبت میشه ولی در صورت ثبت نشدنش هم با اندازه خواندن مقادیر مربوط به درصد باز بودن دریچه گاز توسط لایو دیتا مشکل قابل کشفه.
میزان آفست اولیه ای که برای دریچه گاز 206 داریم به صورت استاندارد بین 4 تا ماکزیمم 7 درصد باز بودنه ..... اگر مقدار باز بودن اولیه بیش از 9% به هر دلیلی دیده بشه و دو مورد قبلی هم بدون مشکل باشن ( یا مشکلشون رفع شده باشه ) پتانسیومتر مذکور ایراد داره و باید تعویض بشه . ( اگر پتانسیومتر رو از روی دریچه گاز باز کنیم و بازهم میزان بالای 9% دیده بشه اطمینان حاصل کنید که این پتانسیومتر ایراد داره ).

• مشکلات امروزی خودروهای جدید اگر مقادیر استاندارد رعایت بشه و آموزش لازم هم در این زمینه موجود باشه بسیار کم و به سادگی هم قابل رفعه ...

-------------------------------------------------------

saamy4
30-12-2007, 18:58
دوستان من یه ماشین passat gts pointer مدل 1987 دارم می خوام که حسابی تعمیرش کنم.(آخه این ماشین یه جورایی مجانی مال من شد) اولین ماشین منم هست! موتوریش و بدنه اون کاملا سالم انگار کنید که صفر هست! حالا یه مشکل دارم. ترمزاش نمیگیره و لوازم یدکیش گیرم نمیاد! من بچه کرمانم. راستی اگه کتابی چیزی دارید اگه میشه مرحمت کنید و اینجا بذارید. من انگلیسیم هم خوب نیست اگه میشه لینک فارسی بدید دیگه حسابی ممنونتون میشم.
اینم چندتا عکس از این ماشین.البته مال من رنگش سفید هست.

saamy4
30-12-2007, 19:01
تو این سایت هم یه چیزایی نوشته ولی من بدبخت نمیتونم بخونم.

راستی مال من چهار در داره!

ram1600
30-12-2007, 20:42
رام جان . نهایت 5 اسب بخار .

هم رده های خودش رو جا میزاره
پس این حرف شما یعنی ریختن این 200 هزارتومان توی جوب اب

Nomber1
30-12-2007, 20:59
پس این حرف شما یعنی ریختن این 200 هزارتومان توی جوب اب

نه عزیز !

شما ماشین های همرده خودت رو جا میراری . یعنی اگه یه 405 فابریک بیاد کنارت میتونی اون رو به راحتی جا بزاری .

اگه میخوای با 405 یه ماکسیما یا یک بی ام و 630 i رو جا بزاری باید 7 میلیون بزاری کنار .

Nomber1
30-12-2007, 21:11
تو این سایت هم یه چیزایی نوشته ولی من بدبخت نمیتونم بخونم.

!

من انگلیسیم هم خوب نیست

سلام

دوست عزیز !

اولا مبارک باشه

دومآ اگه فکر میکنی نتونستی از اون سایت چیزی متوجه شی چون اون سایت آلمانیه !

سوم اگه فکر میکنی این پاسات رو از شما میخرند خیلی محترمانه ردش کن .

چهارم این ماشین رو یه زمانی بهش میگفتیم تویوتا عراقی !!!! اخه چراغ های جلوش مثل تویوتا کرونا های اون زمان بود و چون این ها بیشتر از عراق وارد ایران شده و اکثرا هم همه سفید هستند به عراقی معروفه .لوازمش هم گیر نمیاد مگر اینکه لوازم تویوتا کرونا روش ببندی . که این تنها راه چاره شماست .

احتمال میدم که لوازم سیلندر ترمز و این چیزهای ماشین به کرونا شباهت داشته باشه و این هم یادت باشه یکی از ضعف های این خودرو همون سیستم ترمزش هست .پس اول مطمئن شو که خرابه بعد اقدام به تعمیر کن .

پنجم ! اگه مقاله گیر اومد حتما برا میرازم ولی چون ماشینی نبوده که کسی بخواد بحث کنه بعید میدونم مقاله ای باشه .

موفق باشید

=================

خوب برای شروع بریم سراغ فراگیرترین و اولین ایراد 206 های تیپ 2 و 3 ( کلا" موتورهای 1400 ) یعنی مکث اولیه موقع شروع حرکت که اصطلاحا" بهش میگن کپ کردن

علی از بابت مقاله ممنون .

shahab_2008
31-12-2007, 14:18
بهترين ماشين جهان چه ماشيني هستش

ya30n
31-12-2007, 14:28

Nomber1
31-12-2007, 14:28
بهترين ماشين جهان چه ماشيني هستش

گاسفورد !

چون زحمت کش ترین قشر اجتماع هست !

Balrog
31-12-2007, 16:08
علی از بابت مقاله ممنون .
مخلصيم.

گاسفورد !

چون زحمت کش ترین قشر اجتماع هست !
:laughing:
سهيل جون، عجب گير بدى دادى به اين «گاسفورد»!

saamy4
31-12-2007, 22:06
سلام

دوست عزیز !

اولا مبارک باشه

دومآ اگه فکر میکنی نتونستی از اون سایت چیزی متوجه شی چون اون سایت آلمانیه !

سوم اگه فکر میکنی این پاسات رو از شما میخرند خیلی محترمانه ردش کن .

چهارم این ماشین رو یه زمانی بهش میگفتیم تویوتا عراقی !!!! اخه چراغ های جلوش مثل تویوتا کرونا های اون زمان بود و چون این ها بیشتر از عراق وارد ایران شده و اکثرا هم همه سفید هستند به عراقی معروفه .لوازمش هم گیر نمیاد مگر اینکه لوازم تویوتا کرونا روش ببندی . که این تنها راه چاره شماست .

احتمال میدم که لوازم سیلندر ترمز و این چیزهای ماشین به کرونا شباهت داشته باشه و این هم یادت باشه یکی از ضعف های این خودرو همون سیستم ترمزش هست .پس اول مطمئن شو که خرابه بعد اقدام به تعمیر کن .

پنجم ! اگه مقاله گیر اومد حتما برا میرازم ولی چون ماشینی نبوده که کسی بخواد بحث کنه بعید میدونم مقاله ای باشه .

موفق باشید
ممنون دوست عزیز:10: ماشینه خوبیه بدنش از سنگه:27: فعلا برای خوب شدن دست فرمون ماشین خوبه.تا بعد ببینم چی میشه.بازم ممنون.:11:

ya30n
31-12-2007, 22:14
saamy4 جان
تو کرمان پیکان چخ مدل 78-77 در حد خشک گیر میاد؟!!!
یا حق (:

ram1600
31-12-2007, 22:35
نه عزیز !

شما ماشین های همرده خودت رو جا میراری . یعنی اگه یه 405 فابریک بیاد کنارت میتونی اون رو به راحتی جا بزاری .

اگه میخوای با 405 یه ماکسیما یا یک بی ام و 630 i رو جا بزاری باید 7 میلیون بزاری کنار .
پس ارزشش رو داره :11:

Nomber1
01-01-2008, 14:46
پس ارزشش رو داره :11:

قطعا همین طوره و ارزش اصلی اونجایی هست که با حدود 7 تومن هزینه کاری میکنی که مالک یه بی ام او 630 کوپه از اینکه 120 میلیون پول برا اون ماشین داده نا امید میشه ! چون تو با 405 اون رو میزنی !

و اگه یه روز بخوام به دوران جوانی برگردم با یه موتور t16 میام رو 405 و به همه مالکان اتومبیل های گران قیمت شک زیبایی میدم !

Persian_Gun's
01-01-2008, 16:11
سلام دوستان:11:
میشه یه نقد درباره ی بی ام دبلیو 330i سدان بزارید و قیمتشم بگید ...
با تشکر

ram1600
01-01-2008, 23:09
قطعا همین طوره و ارزش اصلی اونجایی هست که با حدود 7 تومن هزینه کاری میکنی که مالک یه بی ام او 630 کوپه از اینکه 120 میلیون پول برا اون ماشین داده نا امید میشه ! چون تو با 405 اون رو میزنی !

و اگه یه روز بخوام به دوران جوانی برگردم با یه موتور t16 میام رو 405 و به همه مالکان اتومبیل های گران قیمت شک زیبایی میدم !
ممنون سهیل جان شرمنده بازم روی سوخت ایا تآثیراتی میزاره ؟؟؟
بازم ممنونت سهیل جان اقای عزیز تو نبودی ما چه میکردیم :10:

Nomber1
01-01-2008, 23:30
سلام دوستان:11:
میشه یه نقد درباره ی بی ام دبلیو 330i سدان بزارید و قیمتشم بگید ...
با تشکر

36 هزار و 300 دلار قیمت ساده ترین اپشن و بهترین اپشن حدود 44 هزار دلار

موتور 3.0 6 سیلنر با پوشش المینیوم و 24 سوپاپ که به قدرت 255 اسب بخار در دور 6600 rpm میرسه و بالاترین تورک اون در دور 2750 rpm و 220 نیوتن متر هست

رینگ فابریک 17 و سایز 2265 لاستیک هاشه

ضریب درگ 30/. هست

0 تا 100 6.3 ثانیه

4 چرخ دیسک خنک شونده . و با حداکثر سیستم های اکترونیکی هوشیار .

Nomber1
01-01-2008, 23:31
ممنون سهیل جان شرمنده بازم روی سوخت ایا تآثیراتی میزاره ؟؟؟
بازم ممنونت سهیل جان اقای عزیز تو نبودی ما چه میکردیم :10:

برداشتن کاتالیزور باعث مسشه که تنظیم مقدار ورودی هوای و سوخت بهم بخوره و به همون علت یه مقدار اندک مصرف سئختت میره بالا . در حدود1 لیتر در 100 کیلومتر

ram1600
02-01-2008, 01:40
برداشتن کاتالیزور باعث مسشه که تنظیم مقدار ورودی هوای و سوخت بهم بخوره و به همون علت یه مقدار اندک مصرف سئختت میره بالا . در حدود1 لیتر در 100 کیلومتر
داش سهیل اینجا به مشکل خورد
این 405 ما تقریبآ 100 تای 8 تا میسوزونه بعدش من اینو تو جاده اب بندیش کردم خیلی تیزه من گفتم با این کارا حتمآ مصرفش میاد پایین انگار اشتپ فکر کردم :41:

Balrog
02-01-2008, 02:23
1 ليتر در 100 كيلومتر در مقابل چيزى كه بدست مى‌يارى قابل چشم‌پوشى نيست؟!

Persian_Gun's
02-01-2008, 11:40
36 هزار و 300 دلار قیمت ساده ترین اپشن و بهترین اپشن حدود 44 هزار دلار

موتور 3.0 6 سیلنر با پوشش المینیوم و 24 سوپاپ که به قدرت 255 اسب بخار در دور 6600 rpm میرسه و بالاترین تورک اون در دور 2750 rpm و 220 نیوتن متر هست

رینگ فابریک 17 و سایز 2265 لاستیک هاشه

ضریب درگ 30/. هست

0 تا 100 6.3 ثانیه

4 چرخ دیسک خنک شونده . و با حداکثر سیستم های اکترونیکی هوشیار .
ممنونم ازت :20:
ولی من منظورم قیمت در ایران بود ....:20:

M.R.S.F.T
02-01-2008, 11:43
روی Lpg حساب باز کن ... فکر کنم تا 1 ساله دیگه جمعش کنن بساطش رو همه Cng !گازگرفته میشویــــم!

ram1600
02-01-2008, 13:56
1 ليتر در 100 كيلومتر در مقابل چيزى كه بدست مى‌يارى قابل چشم‌پوشى نيست؟!

دوست من یعنی چی این حرف شما دو بعد داره 1 اینکه ارزشش رو داره 2 اینکه نمیشه از 1 لیتر بنزین صرف نظر کرد ؟؟:13:

ya30n
02-01-2008, 18:59
بچه ها این دو مدل باند پایونیر تو تهران چند قیمت هست؟

ts-d690r

ts-a6987

اولی آمپ خور هست دومی ساده

موفق باشید
یا حق (:

Nomber1
02-01-2008, 20:00
دوست من یعنی چی این حرف شما دو بعد داره 1 اینکه ارزشش رو داره 2 اینکه نمیشه از 1 لیتر بنزین صرف نظر کرد ؟؟:13:

مسلما یعنی منظور علی این بود که ارزشش رو داره .

Nomber1
02-01-2008, 20:04
ممنونم ازت :20:
ولی من منظورم قیمت در ایران بود ....:20:

کاری نداره .

2 برابر اون قیمت رو مثلا 40000 دلار ضربدر 2 در نرخ قیمت روز دلار مثلا 900 تومن ضرب کن قیمت ایران رو بدست بیار . یعنی با فرض های تعریف شده حدود 70 میلیون .

ram1600
02-01-2008, 20:22
مسلما یعنی منظور علی این بود که ارزشش رو داره .
ممنون سهیل جان :11:

Nomber1
04-01-2008, 00:26
در سايت شركت AMG قسمت جديدي باز شده به نام Drift كه در واقع يك بازي سيمولاتور هست از رانندگي در برف .
همونطور كه در مجله ماشين هم گفته شده ، شركت AMG هر ساله تور زمستاني در يك پيست يخ زده در منطقه Arejplog سويد برگزار مي كند .
اين بازي-سيمولاتور در واقع همان شرايط پيست را شبيه سازي ميكند كه شما بايد در مدت زمان يك دقيقه مسير آن را طي كنيد .
در كل اين قسمت ( Drif ) ضمن جذاب بودن مي تواند طرز صحيح رانندگي در شرايط سخت زمستان رو به شما آموزش بدهد .

لینک سایت :

Nomber1
04-01-2008, 00:27
این هم رکورد من !

saamy4
04-01-2008, 18:45
saamy4 جان
تو کرمان پیکان چخ مدل 78-77 در حد خشک گیر میاد؟!!!
یا حق (:
خودم خداییش تو کار ماشین نیستم ولی اگه بخوای میگردم برات گیر میارم.فکر میکنم گیر بیاد.

amiroo88
04-01-2008, 19:06
بچه ها یه مشکل برام پیش اومده که یه خورده غیر عادیه (نخندیدا)

ما یه زانتیا داریم نمیدونم چه مرگش شده تا میشینی توش بعد چند دقیقه که راه میوفتی همه شیشه هاش بخار

میکنه .هر کاری بگید کردم بخاریشو تا ته گذاشتم رو شیشه باز نمیره .

چند روز پیش رفتم شمال پدرم در اومد از یه تیکه کوچولوش که بخار نکرده بود رانندگه میکردم

رو حالت اوتوماتیک هم گذاشتم باز نرفت باید کولر بزنم؟

اگر هم بره بعد از چند دقیقه بر میگرده.

Nomber1
04-01-2008, 19:20
دوست عزیز

شیشه های ماشینت رو با شیشه شور های ضد بخار بشور . ببین تاثیری میکنه یا نه

Aminzikzak
05-01-2008, 05:36

ما یه زانتیا داریم نمیدونم چه مرگش شده تا میشینی توش بعد چند دقیقه که راه میوفتی همه شیشه هاش بخار

چند روز پیش رفتم شمال پدرم در اومد از یه تیکه کوچولوش که بخار نکرده بود رانندگه میکردم

والا شمالو نمیدونم ولی تویه اهواز ، وقتی شیشه بخار میگیره و بخاری که رویه شیشه هست چربه میدونیم به علت بخار شدن این پارافین و مواد براق کننده ایه که به در و دیوار ماشین میزنمه ... معمولا با شیشه پاک کن حل میهش ...

زمستونا هم یه مقدار شیشه سمت راننده رو میاریم پایین (خیلی کم) بعد بخار خود به خود برطرف میشه...

Balrog
06-01-2008, 02:47
عضو هيأت مديره سايپا گفت: تغييراتي در شكل ظاهري جلو و عقب زانتياي فعلي ايجاد كرده‌ايم كه مراحل نهايي خود را مي‌‌گذراند و سال آينده روانه بازار مي‌شود.

همايون رياحي در گفت‌وگو با ايسنا، با بيان اين مطلب افزود: اين خودرو با چهره‌اي متفاوت در حال كنترل نهايي و از سال آينده توليد انبوه آن در سايپا به انجام مي‌رسد و امسال نيز تعدادي از آن را به صورت آزمايشي توليد مي‌كنيم.

وي در پاسخ به اين پرسش، مبني بر اين كه آيا با توليد زانتياي جديد توليد زانتياي فعلي متوقف مي‌شود، گفت: قرار است اين خودرو با دو شكل گوناگون به توليد برسد و پيش‌بيني مي‌كنيم هر كدام مشتري‌هاي خاص خود را داشته باشد.

او درباره قيمت زانتياي جديد نيز اظهار كرد: پس از اين كه وضعيت خودرو نهايي شد، قيمت آن را اعلام مي‌كنيم. البته اين خودرو از زانتياي كنوني كمي‌ گرانتر خواهد بود، ولي تلاش كرده‌ايم شرايط استاندارد روز در آن رعايت شود.

گفتني است، در زانتياي جديد گروه سايپا كه سال آينده عرضه مي‌شود، در سيستم جلو، عقب، گلگيرها، كاپوت، سپر و چراغ‌هاي عقب و جلو تغييراتي ايجاد شده است.

------------------------------------------------

h2006
07-01-2008, 09:18
ایول کارتون درسته!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ram1600
07-01-2008, 10:01
عضو هيأت مديره سايپا گفت: تغييراتي در شكل ظاهري جلو و عقب زانتياي فعلي ايجاد كرده‌ايم كه مراحل نهايي خود را مي‌‌گذراند و سال آينده روانه بازار مي‌شود.

همايون رياحي در گفت‌وگو با ايسنا، با بيان اين مطلب افزود: اين خودرو با چهره‌اي متفاوت در حال كنترل نهايي و از سال آينده توليد انبوه آن در سايپا به انجام مي‌رسد و امسال نيز تعدادي از آن را به صورت آزمايشي توليد مي‌كنيم.

وي در پاسخ به اين پرسش، مبني بر اين كه آيا با توليد زانتياي جديد توليد زانتياي فعلي متوقف مي‌شود، گفت: قرار است اين خودرو با دو شكل گوناگون به توليد برسد و پيش‌بيني مي‌كنيم هر كدام مشتري‌هاي خاص خود را داشته باشد.

او درباره قيمت زانتياي جديد نيز اظهار كرد: پس از اين كه وضعيت خودرو نهايي شد، قيمت آن را اعلام مي‌كنيم. البته اين خودرو از زانتياي كنوني كمي‌ گرانتر خواهد بود، ولي تلاش كرده‌ايم شرايط استاندارد روز در آن رعايت شود.

گفتني است، در زانتياي جديد گروه سايپا كه سال آينده عرضه مي‌شود، در سيستم جلو، عقب، گلگيرها، كاپوت، سپر و چراغ‌هاي عقب و جلو تغييراتي ايجاد شده است.

------------------------------------------------

سلام دوست عزیز مگر تغیر چهره اجازه رسمی و خرید امتیاز اون محصول رو شامل نمیشه ؟؟؟؟؟؟

kiwi
07-01-2008, 11:21

دوست عزیز شما اگه لای شیشه های مشین رو (2تا یا بیشتر) یا سان روف رو باز بزاری به احتمال زیاد مشکل حل میشه!!

Balrog
07-01-2008, 14:48
سلام دوست عزیز مگر تغیر چهره اجازه رسمی و خرید امتیاز اون محصول رو شامل نمیشه ؟؟؟؟؟؟
عليكم السلام!
اجازه رسمى رو كه مى‌خواد، اما خريد امتياز رو نمى‌دونم.
تو خبر در مورد اجازه گرفتن يا نگرفتنشون كه چيزى نيومده.

Balrog
07-01-2008, 15:25
همه رانندگان در خاطرات رانندگی‌شان به طور قطع یك روز برفی را به یاد می‌آورند كه خودروی آنها در میان توده‌ای از یخ و برف گیر كرده است.
برخی از آنها از این خاطره به عنوان یكی از پردردسرترین تجربه‌های رانندگی یاد می‌كنند و بعضی دیگر، آن را مشكلی پیش پا افتاده در فصل زمستان می‌دانند. این دو تفاوت، ناشی از نحوه برخورد و آگاهی آنها در آن موقعیت است.

● یك راننده حرفه‌ای و با تجربه باید بداند كه:

۱) مرحله اول:
برای بیرون آوردن خودرو از برف اولین اقدام، قرار دادن ماشین در دنده یك و سپس فشار ملایم روی پدال گاز است، ولی اگر هنگام گاز دادن پیاپی چرخ‌های ماشین روی برف چرخشی درجا دارند، از ادامه آن صرف نظر كنید. پا را از روی پدال گاز برداشته، دنده عقب را بزنید و دوباره روی پدال گاز كمی فشار دهید و سپس آن را رها كنید.
این كار را با دنده یك و عقب ۱۰ الی ۱۲ بار و با فواصل زمانی چند ثانیه‌ای تكرار كنید. از گاز دادن اضافی و فشار به موتور بپرهیزید.

۲) مرحله دوم:
اگر چرخ‌های خودروی شما علی‌رغم تلاش‌های فوق همچنان در برف مانده است، در مسیر حركت چرخ‌ها به جلو یا عقب، پوششی روی سطح برف یا یخ ایجاد كنید.
این پوشش می‌تواند تكه‌ای گونی، مقوای كارتن، تخته‌ای در گوشه خیابان و یا مشتی نمك یا شن و ماسه باشد. درواقع هدف ایجاد اصطكاك هرچه بیشتر بین چرخ‌ها و سطح زمین، از طریق واسطه‌ای زبر و بافت‌دار است.

▪ نكته اول:
در صورتی كه هیچ یك از موارد فوق در دسترس نباشد، می‌توانید از كفپوش‌های ماشین استفاده كنید. كفپوش‌ها را در خودروهای دیفرانسیل جلو در مسیر حركت چرخ‌های جلو و در دیگر خودروها در مسیر حركت چرخ‌های عقب قرار دهید. سپس آرام شروع كنید به گاز دادن.

▪ نكته دوم:
از راهكارهای بسیار مفید به خصوص در جاده‌های برف زده، كم كردن مقداری از باد لاستیك‌هاست. به این ترتیب سطح اصطكاك لاستیك با زمین بیشتر شده، از سرخوردگی جلوگیری می‌شود.
▪ یك پیشنهاد متفاوت:
هرگز پادری‌های پشت لاستیكی و بافت‌دار قدیمی و كهنه مورد استفاده در سرویس‌های بهداشتی و آشپزخانه منزل‌تان را دور نیندازید. این پادری‌ها برای چنین شرایطی بسیار مفید هستند. تعدادی از آنها را برای روز مبادا در صندوق عقب ماشین نگهداری كنید.

--------------------------------------------------------

amiroo88
07-01-2008, 15:36
دوست عزیز شما اگه لای شیشه های مشین رو (2تا یا بیشتر) یا سان روف رو باز بزاری به احتمال زیاد مشکل حل میشه!!

فکر کن تو برف و سرما شیشه رو یه زره بدم پایین خوب اینجوری عقبیا یخ میزنن که

یعنی یه ماشین که 24 ملیون پول بالاش میدی باید همچین مشکلی داشته باشه؟

Persian_Gun's
07-01-2008, 16:35
فکر کن تو برف و سرما شیشه رو یه زره بدم پایین خوب اینجوری عقبیا یخ میزنن که

یعنی یه ماشین که 24 ملیون پول بالاش میدی باید همچین مشکلی داشته باشه؟
دوست من فقط به اندازه ی 2 سانت لازمه شیشرو بدی پایین و این هیچ مشکلی برایه سرنشینان ایجاد نمیکنه ..

ram1600
07-01-2008, 17:29
عليكم السلام!
اجازه رسمى رو كه مى‌خواد، اما خريد امتياز رو نمى‌دونم.
تو خبر در مورد اجازه گرفتن يا نگرفتنشون كه چيزى نيومده.

اگه نگاهی به مزدا 323 بیندازید چند ساله که این محصول در ایران منتاژ میشه اگر ببینید همه کسانی که دارن از لوله درب باک انها شکایت دارن چون باریکتر از لوله های زامن پمپ بنزین ماست یعنی شما نمی تونید زامن رو درون راه ورود باک بکنید توی این چند سال هرکاری کرد که مزدا اجازه بزگتر کردن این لوله رو به گروه بهمن بدهد نداد و ژاپن با پرویت تمام میگفت اگر میخواهید سفارشی بهتون بدهیم
این دیگه مقایسه اش با شما :41:

ram1600
07-01-2008, 17:30
مراحل شرکت در مسابقات رالی و سرعت چیه؟

Actros
07-01-2008, 17:42
من اگه اینو داشتم به یه کارت سوخت بینهایت:20: دیگه هیچی نمیخواستم
نه آب نه غذا
mercedes benz sl65 amg
612 hp

Nomber1
08-01-2008, 14:28
علی عزیز از نقل خبر بسیار متشکرم / فقط چند جا رو تغییر میدم .

۱) مرحله اول:
برای بیرون آوردن خودرو از برف اولین اقدام، قرار دادن ماشین در دنده یك و سپس فشار ملایم روی پدال گاز است، ولی اگر هنگام گاز دادن پیاپی چرخ‌های ماشین روی برف چرخشی درجا دارند، از ادامه آن صرف نظر كنید. پا را از روی پدال گاز برداشته، دنده عقب را بزنید و دوباره روی پدال گاز كمی فشار دهید و سپس آن را رها كنید.
این كار را با دنده یك و عقب ۱۰ الی ۱۲ بار و با فواصل زمانی چند ثانیه‌ای تكرار كنید. از گاز دادن اضافی و فشار به موتور بپرهیزید.

من این رو رد میکنم .

دنده یک سنگین ترین دنده خودرو محسوب میشه . بیشترین گشتاور خودرو در این دنده به دست میاد . و کافی با کوچکترین پدال گاز ماشین بپره . در روی سطح یخ دنده یک باشید کافیه کوچکترین فشار گاز باعث سر خوردن بشه .

پیشنهاد من حرکت فقط با دنده 2 و با حداقل گاز فقط به طوری که خودرو خاموش نشه .

▪ نكته دوم:
از راهكارهای بسیار مفید به خصوص در جاده‌های برف زده، كم كردن مقداری از باد لاستیك‌هاست. به این ترتیب سطح اصطكاك لاستیك با زمین بیشتر شده، از سرخوردگی جلوگیری می‌شود.
▪ یك پیشنهاد متفاوت:
هرگز پادری‌های پشت لاستیكی و بافت‌دار قدیمی و كهنه مورد استفاده در سرویس‌های بهداشتی و آشپزخانه منزل‌تان را دور نیندازید. این پادری‌ها برای چنین شرایطی بسیار مفید هستند. تعدادی از آنها را برای روز مبادا در صندوق عقب ماشین نگهداری كنید.

--------------------------------------------------------

این رو قبول دارم . اما حتما ببینید که ایا میتونید در برف به حرکت ادامه بدید و به خشکی برسید بدون کم کردن باد یا نه . و اگر دیدید راهی ندارید و زنجیر چرخ هم همراهتون نیست اون وقت تنها راه برای شما کم کردن باد خودرو است .

Actros
08-01-2008, 15:21
رانندگی تو جاده های برفی خیلی حال میده

مخصوصا با آکتروس

amiroo88
08-01-2008, 16:05
این روزا زمین خوراکه دستی کشیدنه

رو یخ!!

Nomber1
08-01-2008, 17:08
رانندگی تو جاده های برفی خیلی حال میده

مخصوصا با آکتروس

امیر تو رو خدا ول کن بابا ! یک کم از اون بدبخت هایی که بیش از هیوندای کروز ! نمیتونن بگیرن بگو بابا !!

====

این عکس وانت منه که باهاش جایی رفتم بدون زنجیر که ! پیاده نمیشه رفت ! اما دیگه برف رو که زد و من هم عاشق شکار دیگه با برو بکس رفتیم شکار ! ولی جای همگی خالی بود

Nomber1
08-01-2008, 17:20
این روزا زمین خوراکه دستی کشیدنه

رو یخ!!

کلا از فکرش بیا بیرون و اصلا فکرش رو هم نکن .

i'm not perfect
08-01-2008, 18:30
سلام به همه بچه هاي گل
تازه اين قسمتو يافتم...
بچه ها يه سوال دارم زنجير چرخ رو زمين بدون برف خيلي به ماشين صدمه مي زنه؟ غير از صاف كردن لاستيكش چيز ديگه اي هم خراب مي كنه؟ خوب الان كه يه جاهاي هنوز پره برفه يه جاهايي(خيابون اصلي) بي برفه چي كار بايد كرد؟
يه سوال ديگه سربالايي هاي خيلي تند كه هنوز پره برفن مي شه با زنجير چرخ بالا رفت يا با زنجيرم نمي شه؟
در مورد اون دوستي كه براي شيشه هاي بخار كرده سوال پرسيده بودن و يكي هم جواب داده بود شيشه هاتو بده پايين يه سانت بايد بگم منم همين مشكلو دارم شيشه هامم مي دم پايين يكي دو سانت ولي باز جواب نمي ده خلم مي كنه موقع رانندگي...

i'm not perfect
08-01-2008, 18:35
امیر تو رو خدا ول کن بابا ! یک کم از اون بدبخت هایی که بیش از هیوندای کروز ! نمیتونن بگیرن بگو بابا !!

====

این عکس وانت منه که باهاش جایی رفتم بدون زنجیر که ! پیاده نمیشه رفت ! اما دیگه برف رو که زد و من هم عاشق شکار دیگه با برو بکس رفتیم شکار ! ولی جای همگی خالی بود

بابا وات كه زنجير نمي خواد خودش سلطانه

Nomber1
08-01-2008, 19:55
سلام به همه بچه هاي گل
تازه اين قسمتو يافتم...
سوال در مورد زنجیر چرخ و شیشه های بخار زده ...

خوب دوست عزیز خوش اومدید . ( به نمایدندگی از پای ثابت ها خوش امد ما رو بپذیر)

در پست بعد یه مقاله که الان نوشتم رو براتون میزارم

اتفاقا ! خیلی هم زنجیر میخواد چون تک دیفرانسیل هست و مخصوصا دیف عقب که بسیار خطرناکه /

i'm not perfect
08-01-2008, 23:57

اتفاقا ! خیلی هم زنجیر میخواد چون تک دیفرانسیل هست و مخصوصا دیف عقب که بسیار خطرناکه /
ممنون دوست عزيز
والا ما كه تو خيابون مي بينيم اين وانتا بدون زنجير همچين گاز مي دن... بعدا چون تو مرام ما هم راه دادن به آقايون نيست مجبور مي شيم تو اون هوا گاز بديم تا راه نگيرن...
ولي وانت روندن هم صفايي داره ها... مخصوصا نيسان آبي:31:

Actros
09-01-2008, 00:23
وانت خفن زنجیر میخواد
چون دیف عقبه و عقبش هم سبکه وهی لیز میخوره
..........................
سهیل جان هیوندای کروس که اصلا جز ماشین های سواری محسوب میشه

ram1600
09-01-2008, 11:32

====

این که شبیه ماشین داداشمه ؟؟؟؟؟ :18::31:

kiwi
09-01-2008, 12:28

بابای منم یکی از اینا داره ولی 1600 . لنتی گاری رم رد کرده مال شما چه مدلیه و چند سیسیه؟؟؟؟؟

i'm not perfect
09-01-2008, 14:56
Standard Engine : 6.4L V12
Standard Transmission : 6 Speed Automatic
Cylinders: 12
Torque @ RPM : 487 @ 6000 (lbs-ft)
Horsepower @ RPM : 650 @ 8000
MSRP : $1.4 million
Quantity : 20
من اگر اينو داشتم.... نه اگر فقط يه بار پشتش مي شستم چي ميشد؟:41:

Ali_BlueBoy
09-01-2008, 18:32
من اگر اينو داشتم.... نه اگر فقط يه بار پشتش مي شستم چي ميشد؟

هیچ انفاق خاصی نمی افته مطمئن باش

ya30n
09-01-2008, 18:53

چرا ضد حای میزنی آقا علی؟

ایشون هم مث من حتما عاشق یه چیزی هستن

باور میکنی من چقدر پیکان چخ رو دوست دارم
هم تو bmw نشستم هم تو پیکان چخ
خداییش حالی که پیکان به من میده اون bmw نمیده...

یا حق (:

ya30n
09-01-2008, 18:54
از شما بعیده
که تو این تاپیک پست میدین و بحث هاش رو دنبال میکنید بعد این جواب رو هم میدین!!!
یا حق (:

moein_drj
09-01-2008, 19:00
سلام دوستان.

ببخشید با دمپایی پاره میپرم وسط بحثتون.

آقا من دنبال یدونه از این ماشینایی هستم که تغرییبا اندازه مینیبوسه ولی داخلش امکانات یه خونه رو داره. ( برای یه بنده خدائی)

اگه اطلاع دارین لطفا اسم اینجور ماشینها رو لطف کنین. بعد تو ایران چه مدلهایی رو میشه تهییه کرد(اصلا تو ایران هست؟) البته اون امکانات داخلش خیلی مطرح نیست. یعنی فقط در حد دستشوئی و حمام کافیه.

امیدوارم حداقل یه جوابی بگیرم.پیشاپیش ممنون.

Farshadd
09-01-2008, 20:34

داش سهیل حالا شکار چی رفته بودین ؟

راستی مدل این تفنگه چیه و کجاییه؟( البته معلومه که ساچمه زنیه ولی اون که زیر دست چپته ، اگه جزئی از چوبش باشه که شاید 5تیر باشه ولی بابام میگه چیز دیگه ای هست)

amiroo88
09-01-2008, 20:58

راستی مدل این تفنگه چیه و کجاییه؟( البته معلومه که ساچمه زنیه ولی اون که زیر دست چپته ، اگه جزئی از چوبش باشه که شاید 5تیر باشه ولی بابام میگه چیز دیگه ای هست)

ای شیتون اولش بابات گفت که چراغ قوست....:21::21::21:

فکر کنم دسته اش باشه:27:

ReziOnline
09-01-2008, 22:00
طرح فروش نقدي خودروسازان توانايي شكستن قيمت‌هاي كاذب بازار را دارد؟
خودروسازان بزرگ كشور اخيرا برخي از محصولاتشان را به صورت فروش نقدي و البته محدود از نظر زماني ارايه كرده‌اند و اين در حالي است كه قيمت برخي از اين خودروها تفاوت چنداني با بازار ندارد.

به عنوان نمونه در حالي سمند Lx سال سفارشي در سيستم فروش نقدي ايران خودرو با قيمتي معادل 15 ميليون و 360 هزار تومان با امكاناتي از قبيل رنگ ويژه، ‌تودوزي، چرم طبيعي،‌ قطعات تزييني، هندزفري موبايل، آينه تاشوي برقي، رينگ آلومينيومي جديد و قربيلك فرمان چرمي عرضه شده است كه سمند Lx بدون داشتن چنين امكاناتي 14 ميليون و 500 تا 14 ميليون و 600 هزار تومان در بازار به فروش مي‌رسد.
البته ايران خودرو يك سمند Lx ارتقا يافته را نيز به فروش نقدي گذاشته كه در رنگ‌هايي مثل آبي رويال، نقره آبي و سبز انگوري تيره متاليك و با امكاناتي مثل موتور ارتقا يافته، سيستم به‌سوزي مخصوص هواي سرد، كفي صندلي عقب متناسب با نصب كمربند ايمني و هندزفري موبايل با قيمتي معادل 14 ميليون و 530 هزار تومان به فروش مي‌رود كه تفاوت چنداني در قيمت آن نسبت به مدل بدون امكانات فوق سمند Lx در بازار ندارد.
همچنين پژو پارس در رنگ‌هاي نقره‌اي متاليك و سفيد و داراي تجهيزات جانبي رينگ آلومينيومي و هندزفري موبايل به قيمت 16 ميليون و 980 هزار تومان به فروش نقدي مي‌رسد كه نسبت به قيمت كف بازار آن حدود 200 هزار تومان كمتر است.
قيمت نقدي پژو Glx در رنگ‌هاي نقره‌اي و خاكستري با تريم بژ، راديو پخش Mp3 و هندزفري موبايل نيز 12 ميليون و 780 هزار تومان است، در حالي كه قيمت حاشيه بازار اين خودرو بدون امكانات فوق هم اكنون 12 ميليون و 900 هزار تومان است.
همچنين فروش نقدي پژو روآ بين 230 تا 380 هزار تومان گران‌تر از قيمت كف بازار اين خودرو در رنگ‌هاي نوك مدادي متاليك، نقره آبي، بژ و مشكي با امكاناتي مثل رنگ ويژه و هندزفري موبايل با قيمت‌هايي بين 8 ميليون و 480 هزار تومان تا 8 ميليون و 630 هزار تومان براي فروش درنظر گرفته شده است، اين در حالي است كه قيمت نوع بنزين سوز اين خودرو در بازار تهران حدود 8 ميليون و 250 هزار تومان است.
اين كه آيا از پنج مدل خودرويي كه طي فروش نقدي اعلام شده مي‌توان خودرو بدون چنين امكاناتي به عنوان خريد نقدي دريافت كرد، سوالي بود كه پس از مراجعه به يكي از نمايندگي‌هاي مجاز فروش ايران خودرو مطرح كرد كه البته جواب آن منفي بود.
از سوي ديگر شركت سايپا نيز براي سه مدل از محصولاتش فروش نقدي برقرار كرده است. در حال حاضر و به گفته مدير فروش اين شركت، پرايد بنزين سوز صبا با قيمت هفت ميليون و 230 هزار تومان به فروش مي‌رسد، در حالي كه قيمت بازار اين خودرو حدود هفت ميليون و 350 هزار تومان تا هفت ميليون و 400 هزار تومان است.
همچنين پرايد 141 گازسوز در فروش نقدي به قيمت 8 ميليون و 420 هزار تومان فروخته مي‌شود كه اين قيمت در كف بازار 8 ميليون و 500هزار تومان است.
فروش نقدي براي ريو نيز 12 ميليون و 600 هزار تومان درنظر گرفته شده است، در حالي كه اين خودرو هم‌اكنون حدود 12 ميليون و 800 تا 12 ميليون و 900 هزار تومان در بازار تهران به فروش مي‌رسد.
بايد توجه داشت هرچند افزايش قيمت خودروهاي فوق در حالت فروش نقدي نسبت به گذشته به دليل اضافه شدن امكانات جديد روي آن بوده است، ولي به عقيده بسياري از كارشناسان مسلما چنين افزايش قيمت‌هايي به سود صنعت خودرو نبوده و شايد در دراز مدت بازار خودرو را از فضاي رقابتي دورتر كند؛ البته هم اكنون نيز عدم وجود چنين فضايي در صنعت خودرو با توجه به حمايت همه جانبه و نبود نظام تعرفه‌اي حس مي‌شود. اين در حالي است كه يكي از مهم‌ترين دلايل عرضه خودرو به اين صورت، ايجاد جاذبه‌هاي فراوان از لحاظ تفاوت قيمت با بازار براي مشتري و شكستن قيمت‌هاي كاذب در بازار است.

ReziOnline
09-01-2008, 22:05
تا قبل از سال 1970 راه مشخصی برای تشخیص خوب بودن یا مقایسه بلندگو ها وجود نداشت چرا که استانداردی در این زمینه تهیه نشده بود و سازندگان هریک استاندارد خود را رعایت می کردند. اما پس از آن بتدریج از طرف AES انجمن مهندسین صوتی (Audio Engineering Society) استانداردهایی در این زمینه تدوین شد که طی آن پارامترهایی برای ارزیابی بلندگوها در آن معرفی شده است. این پارامترها امروزه بنام Thiele-Small معروف است و توسط دو مهندس بنام های Thiele و Small تدوین شدند.

پارامترهایی که این دو در باره بلندگو تعریف کردند بیشتر پارامترهایی فیزیکی بود تا کیفی اما با کمی تجربه و مقایسه اعداد بسادگی می توان از روی این پارامترها به کیفیت نسبی بلندگو دست پیدا کرد.

Fs , Free air resonant frequensy
همانطور که از نام این مشخصه پیدا است، به فرکانس رزونانس بلندگو باز می گردد. هر جسمی قسمت هایی دارد که در حالت های خاص بر اثر برخورد با انرژی صوتی که فرکانس خاصی داشته باشد به ارتعاش در می آید. اگر در منزل با صدای بلند ساز بزنید یا به موسیقی گوش کنید حتمآ متوجه خواهید شد که صداهای بلند - و پر انرژی - ریز اشیای ریز را به حرکت در می آورند و صداهای بلند بم اشیای بزرگ را مرتعش می کنند.

هر بلند گو نیز برای خود دارای یک فرکانس تشدید یا ارتعاش آزاد است. بدیهی است هرچه این فرکانس بالاتر از انتظار پاسخ فرکانسی بلندگو باشد، بلندگو از کیفیت صدای خروجی بهتری برخوردار خواهد بود.

بدیهی است بلندگوهای ووفر (Woofer) دارای Fs پایینتری نسبت به بلندگوهای توئیتر (Tweeter) هستند. اما در میان دو بلندگویی که پاسخ فرکانسی یکسانی از آنها انتظار می رود طبیعی است که آنکه Fs بالاتری داشته باشد می تواند بیشتر مورد توجه قرار گیرد. در اینجا سعی می کنیم به مهمترین این پارامترها اشاره ای داشته باشیم.

Re , Resistance
این پارامتر مقاومت DC یک بلندگو را به اهم (Ohm) مشخص می کند که گاهی اوقات آنرا با DCR هم نمایش می دهند. مقاومت DC همانطور که می دانید از مقاومت نامی بلندگو به هنگام کار کمتر است، این موضوع نباید شما را دچار شک و تردید کند که آیا از این بلندگو استفاده بکنیم یا خیر. اغلب مردم با یک اهم متر مقاومت DC بلندگو را اندازه گیری می کنند و آنرا کمتر از آنچه که آمپلی فایر نیاز دارد می بینند و احتمال می دهند که آمپلی فایر آنها با اتصال این بلندگو دچار اشکال شود. اما اینگونه نیست چرا که بلندگو به هنگام کار از خود امپدانس واقعی را نشان خواهد داد.

این پارامتر تاثیر چندانی در خروجی صدا ندارد اما اگر اشتباه انتخاب شود می تواند روی آمپلی فایر اثر بگذارد و احیانآ آمپلی فایر در تقویت صدا وفاداری (Fidelity) لازم را از خود نشان ندهد. در مواردی که انتخاب مقاومت DC خیلی اشتباه انجام گیرد حتی ممکن است طبقه های تقویت آخر آمپلی فایر شما دچار اشکال شود.

Le , Coile inductance
این پارامتر اندوکتانس سیم پیچ بلندگو را نشان می دهد. این پارامتر معمولآ با واحد میلی هانری (mH) اندازگیری میشود. استاندارد صنعتی برای اغلب بلندگوها در فرکانس یک کیلو هرتز اندازه گیری می شود. یعنی سیم پیچ یک بلندگو باید به گونه ای طراحی شود که در فرکانس یک کیلوهرتز مقاومتی را که لازم است (8 ، 16 و ...) را از خود نمایش دهد.

مقاومت القایی سیم پیچ بلندگو با بالاتر رفتن فرکانس بیشتر میشود و طبیعتا" ماکزیم آن در Fs رخ می دهد، با افزایش مقاومت توانایی گرفتن خروجی بهتر از بلندگو کمتر می شود. بنابراین مشخص است که برای تولید صداهای ریز بلند به آمپلی فایرهای قوی تری نسبت به تولید صداهای بم قوی احتیاج داریم.

Q Parameters
مجموعه پارامترهای Q میزان لرزش صفحه دیافراگم بلندگو را بخصوص در فرکانس رزونانس Fs مشخص می کنند. لرزش صفحه دیافراگم بلندگو نباید به گونه ای باشد که دیافراگم حرکت عرضی داشت باشد، حرکت عرضی میتواند باعث آسیب رساندن به صفحه دیافراگم بلندگو و یا کویل شود.

بعنوان یک قانون ابتدایی برای مقادیر Qts معادل 0.4 یا کمتر می توان گفت که مبدل جریان الکتریکی به انرژی صوتی می تواند در محیط کوچک یک جعبه بخوبی ایفای نقش کند. بین 0.4 و 0.7 این مبدل می تواند درون جعبه اما با تماس فضای بیرونی انجام وظیفه کند و برای Qts بزرگتر از 0.7 معمولآ بلندگو باید در فضای باز بکار گرفته شود. البته این مقادیر تقریبی است و تحت شرایط خاص فرد متخصص با تغییراتی که در نحوه اتصال بلندگو به بدنه جعبه اختیار می کند، می تواند از بلندگوهای با Qts بیشتر در درون جعبه هم استفاده کند.

Vas/Cms , Equivalent volume of compliance
مشخص کننده میزان حجم هوایی است که بلندگو توانایی جابجایی و به حرکت در آوردن آنرا باتوجه به آکوستیک خود دارد. Vas حجم هوایی است - به متر مکعب - که صفحع بلندگو می تواند آنرا جابجا کند و Cm میزان جابجایی بر اثر اعمال نیرویی است که صفحه دیافراگم مرتعش برای جابجایی آن حجم هوا اعمال کرده است، Cm با متر بر نیوتن سنجیده می شود. Cm به نوعی می تواند مشخص کننده میزان سفتی یا نرمی حرکت و ارتعاش صفحه دیافراگم را مشخص کند.

پارامتر Vas/Cms در کنار پارامترهای Q از مهمترین پارامترهای آکوستیکی در یک بلندگو است، بعنوان مثال بلندگویی که برای یک اتومبیل ساخته می شود و قرار است در حرکت و دست اندازهای زیاد کار کند باید دارای مقادیر مناسب Qts و Vas/Cm باشد تا سیستم تولید انرژی صوتی از جریان الکتریکی بتواند بدون آنکه تاثیری از حرکت اتومبیل بگیرد بتواند اصوات مورد نظر را تولید کند. T.N. Thiele سر مهندس طراح یکی از شبکه های مخابراطی استرالیا بود که مسئولیت آزمایشگاه مهندسی فدرال را نیز بعهده داشت. وظیفه او اغلب تهیه و یا آزمایش قطعات و لوازم مورد نیاز برای امور مربوط به فعالیت های صوتی و تصویری شبکه های رادیو تلویزیون استرالیا بود. همچنین Richard H. Small هموطن او دانشجوی فارغ التحصیلی بود که در حال انجام تحقیقات مهندسی برق در دانشگاه سیدنی بود. Qms پارامتری است که کیفیت وظیفه سیستم مکانیکی بلندگو در کنترل ارتعاش صفحه دیافراگم را مشخص می کند. Qes پارامتری است که کیفیت وظیفه سیستم الکتریکی در کنترل لرزش صفحه دیافراگم بلندگو را مشخص می کند و بالاخره Qts پارامتری است که از ترکیب دو پارامتر اول بدست می آید و در مجموع مشخص کننده کیفیت سیستم تبدیل جریان الکتریکی به انرژی صوتی را مشخص می کند. Qts از تقسیم حاصلضرب Qes و Qms بر مجموع آنها بدست می آید.

ReziOnline
09-01-2008, 22:07
ابتدا لیست هدیونیت های پایونییر با قابلیت نصب دمو و لینک دانلود نرم افزار مورد نیاز آنها را قرار میدم :

ورژن Light
DEH-P90HDDDEH-P900HDDDEH-P930DEH-P9300DEH-P9350DEH-P9400MP
لینک دانلود : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ورژن 2
DEH-P750MPDEH-P7500MPDEH-P7550MP
لینک دانلود : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ورژن 3a
DEH-P860MPDEH-P960MPDEH-P8600MPDEH-P8650MPDEH-P9600MPDEH-P9650MP

ورژن 3b
DEH-P1YDEH-P8MPDEH-P80MP

ورژن 4
DEH-P780MP DEH-P980BT DEH-P7800MPDEH-P8850MPDEH-P9800BTDEH-P9850BTDEH-P9880BT

Balrog
10-01-2008, 03:40
شركت AMG هر ساله تور زمستاني در يك پيست يخ زده در منطقه Arejplog سويد برگزار مي كند .
انگار فقط ماشين‌هاى نقره‌اى رنگ رو به اين تور راه مى‌دن! :happy:

Actros
10-01-2008, 11:40
اون تور amg خیلی خیلی حال میده:20:

Balrog
10-01-2008, 12:55
بچه ها يه سوال دارم زنجير چرخ رو زمين بدون برف خيلي به ماشين صدمه مي زنه؟ غير از صاف كردن لاستيكش چيز ديگه اي هم خراب مي كنه؟
اگه ماشينت ايرانى باشه حتما به صدا مى‌افته!

i'm not perfect
10-01-2008, 15:50
بابا شما بچه مايه داري واست چيزي نيست ولي من اگه يه دونه از اينا داشته باشم ديگه فكر نكنم چيزي بخوام..
اين چطور تو اينم اتفاق خاصي نميفته؟:31:

i'm not perfect
10-01-2008, 15:55
چرا ضد حای میزنی آقا علی؟

ایشون هم مث من حتما عاشق یه چیزی هستن

باور میکنی من چقدر پیکان چخ رو دوست دارم
هم تو bmw نشستم هم تو پیکان چخ
خداییش حالی که پیکان به من میده اون bmw نمیده...

یا حق (:
واي گفتي منم پيكان خيلي دوست دارم... يعني درسته دخترم و خيلي ريزه ميزه ولي عاشق پيكان و نيسان و ماشينهاي امريكايي مخصوصا شورلت نوا و اينام... به قول بچه ها پشت اون ماشينا گم مي شم معلوم نيست سرنشين دره ماشين يا نه:31:

moein_drj
10-01-2008, 16:19
سلام دوستان.

ببخشید با دمپایی پاره میپرم وسط بحثتون.

آقا من دنبال یدونه از این ماشینایی هستم که تغرییبا اندازه مینیبوسه ولی داخلش امکانات یه خونه رو داره. ( برای یه بنده خدائی)

اگه اطلاع دارین لطفا اسم اینجور ماشینها رو لطف کنین. بعد تو ایران چه مدلهایی رو میشه تهییه کرد(اصلا تو ایران هست؟) البته اون امکانات داخلش خیلی مطرح نیست. یعنی فقط در حد دستشوئی و حمام کافیه.

امیدوارم حداقل یه جوابی بگیرم.پیشاپیش ممنون.

دوستان ما هویجیم دیگه.؟!

حداقل بگید که اطلاعی ندارین.

i'm not perfect
10-01-2008, 17:29

/
دوست عزيز اين مقالهه چي شد؟:46:

Rezionline ممنون بابت اون پستت درمورد بلندگوها:8:

آقا معين هويج چرا.... من كه اطلاعي ندارم وگرنه جوابتو مي دادم:20:

Ali_BlueBoy
10-01-2008, 18:48
دوستان ما هویجیم دیگه.؟!

شما منظورت این کاروانها نیست

همونایی که تنگ یه ماشین میبندن

zahedy2006
10-01-2008, 23:41
با سلام
من بیشتر از ماشین به موتور علاقه دارم. یعنی بین پراید و تریل هیوسانگ تریل را انتخاب می کنم. (به دو دلیل: ارزونتره و راه دست تر)

ولی یه سوال: چرا تو همه فروم ها دنیای اتومبیل داریم اما دنیای موتور سیکلت نه؟؟؟

Balrog
11-01-2008, 18:29
ارزان‌ترين خودروى جهان با نام «نانو» و با بهاى دو هزار و پانصد دلار از سوى شركت خودروسازى هندى «تاتا» در مراسم افتتاحيه‌ى نمايشگاه بين‌المللى خودرو ‪۲۰۰۸‬ هند در شهر دهلى‌ نو به نمايش درآمد!:

Nomber1
12-01-2008, 00:22
سلام خدمت همه . شاید بدترین ضد حال عمرم رو که در این مدت فعالیت خودم دارم رو 3 روز پیش خوردم . اون پست اخر رو که ارسال کردم و فرستادم شروع کردم به نوشتن اون مقاله . بعد از یک ساعت تموم شدن مقاله تا اومدم دکمه ارسال رو کلیک کنم خواهرم فلش مموری خودش رو از پی سی من یک دفعه کشید بیرون و کامپیوتر من یه دفعه در هنگ فرو رفت .... و من فقط از این ناراحت بودم که یک ساعت تایپ کردن من به هوا رفت اما بعد از ری استارت کردن فهمیدم دیگه ویندوزم بالا نمیاد و باید ویندوز رو عوض کنم و چون 3 تا درایو داشتم و از هیچ کدوم بک اپ نداشتم مجبور شدم یکی از درایو ها رو پاک کنم که کلی داخلش مطلب داشتم .... خدااااااااااااااااااااااا ااااااااا

بگذریم . فکر نمیکردم تا بیام این قدر شلوغ شه !!

دوستان ما هویجیم دیگه.؟!

اول از همه شما دوست عزیز که خیلی عجله دارید . خودرویی به سان یک مینی باس در حقیقت در رده خودرو های ون قرار میگیره . که از انواع ترانسپورتر های فولکس و تویوتا موجود در ایران میشه نام برد . که فقط دستشویی و توالت و این چیزا نداره ! اما ماشین هایی خوب و کاملا خانواده ای هستند .

اما اینکه دستشویی و حمام و اشپزخانه !! دیگه فکز نمیکنم به اون ماشین بگن ! معمولند کانکس های پیش ساخته ای هستند با امکانات اختیاری که به همراه یدک کش به خودروی اصلی وصل میشند .

دوست عزيز اين مقالهه چي شد؟:46:

0:

قول میدم دوباره بشنیم و بنویسم ! البته اگه بتونم مثل دفعه اول کامل و با حوصله بنویسم !

Nomber1
12-01-2008, 00:25

فرشاد ببینم میتونی برام یه کاری بکنی یا نه ( یه تفنگ تمیز میخوام برام گیر بیاری)

تفنگی که تو اون عکس دستم بود 5 تیر پران بود . امریکایی ! خوشم اومد که درست زدی تو خال و این یعنی تفنگ شناسی .

و شکار ! همه جیز میزنیم ! از انواع پرنده ! تا انواع درنده ها !

Nomber1
12-01-2008, 00:28
بابای منم یکی از اینا داره ولی 1600 . لنتی گاری رم رد کرده مال شما چه مدلیه و چند سیسیه؟؟؟؟؟

چاکر اقایون ! ایم مزدای حاجیتون اونقدر تمیزه که ( بزنم به تخته ) همه فکر میکنن 2000 هست . اما مدل 70 و 1600 هستش !

حال کنید ! همین الان 7 تومن نقد مشتری داره ! من خریدم که هم کاری ساختمانی رو انجام بدیم باهاش هم از سوختش بریزم تو ماشینای سواری . اما خیلی بهم حال میده ! ( با اون کاربراتور 4 دهانه که انداختم روش خوب همه باید بگن 2000 ه دیگه !)

Pario
12-01-2008, 02:53
!!!!!! فروش نقدی خودرو سیناد 8میلیون و840 هزار تومن!!!

برید به این لینک و بعدش به ما بگید قضیه چیه؟؟ سرکاریه؟؟

Nomber1
12-01-2008, 14:14
برید به این لینک و بعدش به ما بگید قضیه چیه؟؟ سرکاریه؟؟

info@kishkhodro-sinad.com

دفتر فروش : تهران – خيابان ملاصدرا – نبش شيخ بهائي شماره 1- واحد 4.
كد پستي : 19919
تلفن : 3834930
فاكس : 3834939

میتونی از این 2 جا سوالت رو بپرسی و جواب بگیری که سر کاری یا درسته .

Nomber1
12-01-2008, 14:18
اقایون حتما به این لینک برید !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

به خدا اسمایل از خنده روده بر شدن ندارم !!!!!!!!!!! وای خدا ! شکمم ! اسمایل از خنده روده بر شدن !!!!

فقط به قدرت موتور و حجم موتور و حداکثر سرعت توجه کنید !!!!

دوست عزیز ! همون سرکاری بودن فکر کنم درسته !!!!!!!!

2299
12-01-2008, 15:00
اقایون حتما به این لینک برید !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

به خدا اسمایل از خنده روده بر شدن ندارم !!!!!!!!!!! وای خدا ! شکمم ! اسمایل از خنده روده بر شدن !!!!

فقط به قدرت موتور و حجم موتور و حداکثر سرعت توجه کنید !!!!

دوست عزیز ! همون سرکاری بودن فکر کنم درسته !!!!!!!!

قزيه سرعت چي بود 250 310 خو اينكه پرواز ميكنه

Nomber1
12-01-2008, 23:23
قزيه سرعت چي بود 250 310 خو اينكه پرواز ميكنه

هیچی ! میخواست بگه پشت امپرش 310 تایی اما سرعت واقعی 250 تاست ! که همین رو هم برعکس نوشته بود !!!!

اخه یک ماشین 92 اسبی !!!!!!!!!! :31: بخواد از 200 تا بیشتر بره واقعا جای درنگ داره !!

Actros
13-01-2008, 06:17
سهیل دمت گرم باحال بود:31::20:

Nomber1
14-01-2008, 00:14
چگونه در برف و یخ رانندگی کنیم ؟

قطعا برای همه پیش اومده که روزهایی از سال رو در برف و یخ به همراه خودروی شخصی خودمون سپری کنیم . و گاهی این لحظات زیبا و بعضی اوقات تلخ هست ! قبل از اینکه راه هایی که میشه در برف و یخ توسط ابزار هایی رانندگی کرد رو براتون توضیح بدم بهتره بدونیم که باید کاملا از حرکت خودرو مایوس شده باشیم و اگر با کارهایی از قبیل :

کم کردن باد لاستیک ها / حرکت با دنده دوم از نقطه سکون . فشار گاز بسیار ملایم در حد خاموش نشدن خودرو / انتخاب مسیر های بدون شیب و ... نتیجه نگرفتیم اون وقت میشه به یکی از گزینه های زیر فکر کرد :

1- زنجیر چرخ :

شاید ارزان ترین وسیله برای سفر های داخل و خارج زنجیر چرخ باشه . برای هر خودرو بر حسب ارتفاع رینگ زنجیر چرخ مخصوص مورد استفاده قرار میگیره . مثلا زنجیر چرخ پژو 405 با رینگ 14 با زنجیر زانتیا با رینگ 15 متفاوت هست .

زنجیر چرخ رو به چه شکل میشه بست ؟

الف ) به صورت درجا : میتونید زنجیر رو در امتداد لاستیک ها به درازا پهن کنید و به طوری که میخ های اون به سمت اسفالت و یخ ها باشه ( در غیر این صورت لاستیک ها پاره میشه ) سپس با خودرو در خئی حرکت میکنید که لاستیک ها وسط زنجیر قرار بگیرند و بعد توقف و سپس زنجیر ها رو از 2 طرف میکشید و به هم قلاب میکنید و از کش یا فنر برای محکم کردن محیط لاستیک ها استفاده میکنید

ب) زیر لاستیک جک بزنید و بیارید بالا و در حالتی که چرخ به راحتی در فضا میچرخه زنجیر رو به دورش بپیچید و سپس با کمک کش یا فنر یا طناب محکمش کنید .

ج) لاستیک خودرو رو باز کرده و به راحت ترین شکل ممکن زنجیر را به دورش میبندیم و سپس با طناب و یا فنر آن را محکم میکنیم .

مزایا : در واقع در بدترین شرایط میتونید از کولاک و یخبندان نجات پیدا کنید . و اطمینانی ترین وسیله محسوب میشه .

معایب : لرزش بسیار زیاده خودرو - در همه جا نمیشه از اون استفاده کرد مثلا در جاهایی که برف ان چنانی نیست و یا مخصوصا در روی اسفالت فوق العاده چرخ ها و سیستم انتقال نیرو رو مختل میکنه . به ماشین در کل فشار زیادی وارد میکنه .محدودیت سرعت به شکلی که در 90 درصد انواع زنجیر چرخ بیش از 20 تا 30 کیلومتر در ساعت نمیشه راه رفت و نصب بسیار سخت و طاقت فرسا مخصوصا اگر که در یخبندان بخوای بیای پاینن و زنجیر ببندی که دستات یخ میزنه و قفل میشه این بلا سر من اومد و بهتون یه راه معرفی میکنم که من رو دعا کنید :

در شرایط برف و یخ میشه با یک لاستیک که زنجیر داره از معرکه در رفت . خوب بهترین کار ممکن اینه که شما قبل از حرکت در روز هایی برفی و جاهایی که احتمال وجود برف داره در خونه لاستیک زاپاس رو باز کنید و به راحتی زنجیر رو به دور اون ببندید . و زاپاس رو سر جای خودش بگذارید . کافیه احساس کنید جایی گیر کردید . فقط کافیه اون لاستیک زاپاس رو با --- از لاستیک های محور اصلی خودرو عوض کنید .

2- زنجیر چرخ پلاستیکی :

نحوه کارکردش مانند زنجیر چرخ معمولی هست منتهی یه سری مزایایی بیشتر داره :

نصب راحت تر / امکان حرکت با سرعتب یشتر / فشار کمتر به محور انتقال نیرو

و اما معایب هم میشه به قیمت بیشتر ( ر حدود 4 برابر زنجیر چرخ ) اشاره کرد .

3-لاستیک های یخ شکن :

لاستیک هایی هستند که توسط کارخانه سازنده مخصوص مناطق کوهستانی ساخته شده اند که به صورت فابریک میخ هایی بر روی چرخ تعبیه شده . اون لاستیک ها قیمتی بیشتر از قیمت لاستیک های عادی دارند .از مهمترین مزایای این مورد میشه به فابریک بودن و فشار تیامدن به محور انتقال نیرو و همچنین توانایی رسیدن به سرعت های زیاد اشاره کرد / بنا به گفته بعضی ها در بعضی از این مدل های لاستیک میشه در مواقع غیر ضروری اون میخ ها رو بیرون کشید .

در نهاین بهترین انتخاب برای مناطق کوهستانی و برف خیز محسوب میشه و در اتوبان هایی که برف اومده هم بهترین محسوب میشه چون میشه با بیشترین سرعت رانندگی کرد .

عکس چند تا از این لاستیک ها رو میبینید که بهترینشون لاستیک x-ice از کمپانی میشلن هست .

Bridgestone Blizzak WS-50 Tires

Bridgestone Blizzak WS-60 Tires

Hankook W409 Winter i*Pike Tires

Michelin X-Ice Tires

Pirelli Winter Carving Tires

Goodyear Ultra Grip 7 Tires

و از معایب میشه به سنگین بودن لاستیک و کمبود داشتن مانور های رانندگی در حالت عادی و گران بودن اشاره کرد .

4- میخ های یخ شکن

یه سری میخ های مخصوص هست که بعضی لاستیک فروش ها دارند و اون میخ ها رو به لاستیک میزنند تا به فرم لاستیک های یخ شکن در بیاد و اون میخ ها رو میشه مجددا از میخ بیرون کشید ( اما خیلی کمتر در ایران پیدا میشه )

5- جوراب !! لاستیک !

این مورد از اختراعات یک مازندرانی بوده اما شرکت ایران خودرو تر زد به تولید اون از لحاظ کیفی و پیشنهاد میکنم اصلا نخرید مگر جز ایران خودرو : قیمت 85 هزار تومن !

این هم خبری در اون مورد :

اختراع جوراب چرخ به جای زنجیر چرخ در ایران!!!
اين يك بخش از موضوع اختراع جوراب چرخ به جای زنجیر چرخ در ایران!!! است كه در انجمن خبرهاي داخلي خودرو مطرح گرديده و اين انجمن نيز زير مجموعه‌ي اخبار جهان خودرو است: جوراب چرخ خودرو به جاي زنجير چرخ به همت يك دانش آموخته دانشگاه مازندران طراحي و ساخته شد. به گزارش ايسنا منطقه خزر، حسن باقر نيا جلودار، مخترع جوراب چرخ خودرو درباره اختراع خود گفت: نتايج حاصل از تحقيقات انجام شده نشان داد كه الياف طبيعي به خصوص مو داراي جذب سطحي آب به مقدار زياد است به همين دليل در ساخت جوراب چرخ از موي طبيعي كه داراي قدرت جذب بالايي بوده استفاده شده است. وي خاطرنشان كرد: يكي از مهم ترين عوامل سر خوردن خودرو در جاده هاي برفي عدم جذب آب توسط لاستيك خودرو است چرا كه مولكول‌هاي آب بر روي هم لغزيده و اصطكاك كاهش مي يابد، درنتيجه تماس لاستيك با كف جاده اصلي كم و موجب سرخوردگي مي‌شود، ولي با استفاده از جوراب خودرو، پوششي را كه داراي سطح جذب سريع آب است ايجاد و اين مشكل برطرف مي شود. باقرنيا در مورد اجزا تشكيل دهنده و مزاياي استفاده از اين وسيله گفت: براي استحكام و جلوگيري از باز شدن موي طبيعي الياف آن، با استفاده از نخهاي بسيار قوي پلي استر به هم بافته شده اند و از مزاياي آن مي توان به وزن كم، نصب آسان، نرمي درحركت، عدم لغزش خودرو اشاره كرد. وي گفت: با جوراب خودرو مي توان با سرعت 30 تا 40 كيلومتر درسطوح به نرمي حركت كرد. باقرنيا درباره بعضي معايب زنجير چرخهاي فعلي اظهار داشت: ضخامت حلقه هاي فلزي زنجير چرخهاي معمول در كشور باعث صدمه زياد به لاستيك مي شود همچنين در بسياري از موارد، ضربه هاي وارده به لاستيك در طول حركت باعث خارج شدن رينگ و جلو بندي خودرو از حالت بالانس مي‌شود؛ علاوه بر آن به دليل مشكلات بستن زنجير چرخ در هواي سرد بسياري از رانندگان از بستن آن امتناع مي كنند كه حوادث بسياري را بدنبال دارد....

و اما پیشنهاد من !

یا یک جفت لاستیک یخ شکن بخرید بزارید تو انباری خونتون و زمستون ها در بیارید جای لاستیک اصلی ببندید و حالش رو ببرید .

با اینکه اون قضیه زنجیر چرخ به زاپاس

منبع : سهیل حسینی

موفق باشید .

Actros
14-01-2008, 01:53
سهیل جان ممنون
خیلی عالی بود.

™Enter_The_Love
14-01-2008, 02:29
Nomber1
ممنون عالی بود

Nomber1
14-01-2008, 09:57
واقعا خیلی این لاستیک میخ دار ها حال میده ! من 1 جفت خریدم . 185 هزار تومن

ram1600
14-01-2008, 11:15
واقعا خیلی این لاستیک میخ دار ها حال میده ! من 1 جفت خریدم . 185 هزار تومن
واقعآ باهالن وقتی روی اسفالت خشک حرکت میکنی :31:

ram1600
14-01-2008, 11:30
در شرایط برف و یخ میشه با یک لاستیک که زنجیر داره از معرکه در رفت . خوب بهترین کار ممکن اینه که شما قبل از حرکت در روز هایی برفی و جاهایی که احتمال وجود برف داره در خونه لاستیک زاپاس رو باز کنید و به راحتی زنجیر رو به دور اون ببندید . و زاپاس رو سر جای خودش بگذارید . کافیه احساس کنید جایی گیر کردید . فقط کافیه اون لاستیک زاپاس رو با --- از لاستیک های محور اصلی خودرو عوض کنید ..

ببخشید سهیل جان پس اینجا نقش دیفرانسیل چیه ؟؟؟؟
دوست من یه پراید حاچ بک داره که خوابندش توی اراک هم خیلی بیشتر از تهران برف امده و همین عمل کردی که گفتی اصلآ فایده نداره اگر گیر کنید چون چرخ زنجیر دار ثابت مونده و چرخ بدون زنجیر میلغزد :41:من همین عمل رو روی پراید دوستم دیدم برای همین میگم :11:

ReZa DN
14-01-2008, 11:54
سلام دوستان
میخام یه ماشین بخریم میخوام بدونم رنو مگان بهتره یا زانتیا؟مشخصات خوب هر دو رو هم بگید

hootan0411
14-01-2008, 12:09
سلام
سایتی هست که بشه خلافی ماشین رو ازش پیدا کرد؟

Farshadd
14-01-2008, 16:07
سلام دوستان
میخام یه ماشین بخریم میخوام بدونم رنو مگان بهتره یا زانتیا؟مشخصات خوب هر دو رو هم بگید

من باشم مگان میخرم

i'm not perfect
14-01-2008, 18:36
سلام دوستان
سلام
به نظر من زانتيا كه خيلي بهتره:5:
Nomber1 واقعا ممنون حوصله به خرج دادي نوشتيش:11:

Nomber1
14-01-2008, 18:50
ببخشید سهیل جان پس اینجا نقش دیفرانسیل چیه ؟؟؟؟
:

رام جان / منظور از محور اصلی خودرو یعنی محوری که انتقال نیرو به اون صورت میگیره . اصلا زنجیر چرخ باشید اول از همه به چرخی متصل شه که انتقال نیرو از اون صورت میگیره . نه اینکه مثلا در پراید که دیف جلوست بیاس به لاستیک عقب زنجیر بزنی ! تو رو خدا نزن این حرف رو !

Nomber1
14-01-2008, 18:52
سلام دوستان

مگان 2000 بهتر از زانتیا /

زانتیا بهتر از مگان 1600 /

مشخصات هر دو هم نوشته شده در این تاپیک . ( _ به وفور)

Nomber1
14-01-2008, 18:57
Nomber1 واقعا ممنون حوصله به خرج دادي نوشتيش:11:

خراب دوستان هستیم و بس !

Nomber1
14-01-2008, 20:03
سلام
سایتی هست که بشه خلافی ماشین رو ازش پیدا کرد؟

بدین منظور:
ابتدا پشت کارت ماشین خود را ملاحظه کنید. در پشت این کارت ، یک کد ۱۷ رقمی به شکل عمودی حک شده است. این کد با IR شروع میشود.
اکنون شما میبایست این کد را به شماره ۳۰۰۰۵۱۵۱ از طریق SMS ارسال کنید.
پس از چند لحظه مقدار جریمه ماشین و تعداد دفعات آن برای شما ارسال میشود.

mansour_ir2000
14-01-2008, 22:42
رام جان / منظور از محور اصلی خودرو یعنی محوری که انتقال نیرو به اون صورت میگیره . اصلا زنجیر چرخ باشید اول از همه به چرخی متصل شه که انتقال نیرو از اون صورت میگیره . نه اینکه مثلا در پراید که دیف جلوست بیاس به لاستیک عقب زنجیر بزنی ! تو رو خدا نزن این حرف رو !

سلام
من درست متوجه نشدم یعنی زنجیر چرخ رو ببندیم به زاپاس و هر زمان خواستیم استفاده کنیم تعویض همون چرخ کافی هست یا برای سرعت کار فرمودید؟

Nomber1
14-01-2008, 23:07
سلام
من درست متوجه نشدم یعنی زنجیر چرخ رو ببندیم به زاپاس و هر زمان خواستیم استفاده کنیم تعویض همون چرخ کافی هست یا برای سرعت کار فرمودید؟

سلام دوست عزیز

اگه به مقاله ای که جمع کردم با دقت نگااه بندازین مشکل حل میشه .

ببینید :

عامل اصلی لغزش در جاده های یخی یعنی نیروی که از طریق محور انتقال قدرت به چرخ های جلو ( اگر دیف جلو ) و چرخ های عقب ( اگر دیف عقب ) منتقل میشه نتونه اصطکاک کافی رو برای حرکت کردن بر روی سطح پیدا کنه .

ما باید کاری کنیم که اون اصطکاک به وجود بیاد . یعنی باید زنجیر چرخ رو به چرخ هایی بزنیم که نیرو رو از موتور به زمین هدایت میکنه یعنی اگر دیفرانسیل جلو به چرخ های جلو و دیف عقب هم چرخ عقب !

پس زنجیر رو به چرخ های محور اصلی انتقال نیرو میبندیم نه چرخ هخایی که در نقش هستند !

از اونجایی که در 60 درصد برف ها میشه با اتصال یک زنجیر چرخ به یکی از چرخ های انتقال قدرت به حرکت ادامه داد و از اونجایی که در شرایط یخی پیاده شدن از خودرو و بستن زنجیر فوقالعاده طاقت فرسا و سخت تلقی میشه من پیشنهاد کردم زنجیر چرخ رو بر روی زاپاس ببنید از قبل و در شرایط خوب . اگر که گیر کردید فقط زاپاس رو با یکی از لاستیک های محور اصلی عوض کنید ! همین ! برای سهولت و راحتی