PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دنیای اتومبیل

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15

solo_88
09-09-2007, 21:50
با اجازه.......

از اول سال داره تو 3تیپ تولید میشه هر سه تاش 4 سیلندر با دنده ترونینگ
قیمتش هم از 26 ملیون تا 30 ملیون

این عکسه ماله تیپه 2 شه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ندیده بودم تاحالا...ممنون از توضیحتون
این عکس رو هم از گوگل گرفتم ملت ببینن حال کنن!

حجم و قدرت موتورم میزدی تنگش دیگه نقص نداشت

ram1600
09-09-2007, 22:18
مزدا جدید با نام مزدا 3 که وارد ایران شده.

نیم ساعت پیش پیچیدم تو بلوار کاوه دیدم یه ماشین مشکی خوشگل جلومه!!! دیدم نوشته مزدا3 ...گفتم برم ببینم چیه این!!...واقعا خوشگل و مادر زادی اسپرت!!!!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

رو کنین ببینین مشخصات فنی و قدر ت موتورش چنده.
راستی قیمت؟؟
دوست من solo جان من مطلبی جامع در مورد مزدا3 گذاشتم که نامبر 1 من رو امر کرد مطلب رو از کجا اوردی چند ین صفحه ای برو عقب:31:

solo_88
10-09-2007, 00:00
دوست من solo جان من مطلبی جامع در مورد مزدا3 گذاشتم که نامبر 1 من رو امر کرد مطلب رو از کجا اوردی چند ین صفحه ای برو عقب:31:

حق با شماست:5:

این نامبر 1 هم که ارادت داریم خدمتشون روزی یکی دوتا گیر نده ول کن نیست!

مطلب کامل بود

ممنون

Nomber1
11-09-2007, 00:08
سلام به همه بچه های خوب و دوستای خوبم .

شاید کاملا واضح باشه که نسبت به چند وقت پیش خیلی کم میام .... اما هر چیزی بی دلیل نیست .

اولین قسمت و مهمترینش اینه که اصلا فرصت سر خاروندن ندارم .

ولی قسمت دیگه که خیلی تاثیر گذار بود ...

میدونین همه به این امید اینجا فعالیت کردیم که شاید مدیرا از روی غیرتی که بچه ها به خرج میدن بیان و اینجا رو به انجمن اصلی تبدیل کنن که با پشتکاری وضاعف اینجا رو بچرخونیم ... اما وقتی میگن خر کسی از پل گذشت دیگه کسی برا این حرفا تره خرد نمیکنه ....

من با همراه دوستم یه فروم انجمن های تخصصی رو راه انداختیم مثل همینجا . فقط فرقش اینه که :

1- اونجا هنوز 10 روز نشده که راه اندازی شده و نعدا کاربرا و مطالب کمه .
2-انجمن دنیای اتومبیل در انجمن های اصلی قرار داره . :40:

اگه دوست داشتین به بحث و تبادل نظر در مورد ماشینو این چیزا بپردازیم کما فی سابق بیاین اونجا پیش ما .

من با همین ای دی اونجا عضو هستم .ضمن اینکه شما میشین از اولین سری کاربران اونجا :10:

ادرس فروم :
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

تدرس لینک معرفی اعضا :

ممنون . موفق باشید

------------------
پیوست : مدیران محترم لطفا این پست رو رو حساب تبلیغ نزارین .

sonyericsson_w
11-09-2007, 23:42
سلام خدمت دوستان شرمنده یه مدت در خدمت نبودم (مسافرت بودم) انشا الله معرفی ماشینو سروع میکنم
با اجازه

ram1600
12-09-2007, 23:57
سلام دوستان من اینجا با یه مشکلی بر خوردم اگر سایکلون 3 و شمع ها و کاتولیزگر رو عوض کنم روی سوخت هم تعصیر میزاره اگر میزاره چقدر روی 405 و پراید

Great Kurosh
13-09-2007, 03:05
آدم وقتی میره تو سایتهای فروش ماشین (البته سایتهای خارجی رو عرض میکنم ) و وقتی میبینه مثلا Nissan Maxima 2007 قیمتش 15000 دلاره و اینجا بخاطر یکسری افراد سودجو و ممنوعیت واردات خودرو این ماشین رو (البته مدل قدیمیشو ) باید بخریم 30 میلیون تا مغز ...... میسوزه

Actros
13-09-2007, 04:12
حجم موتور: 2000 سی سی
تعداد سیلند: 4
16 سوپاپ
حداکثر قدرت: 150 اسب بخار
حداکثر گشتاور: 187 نیوتون متر
وزن: 1340 کیلو
0تا100: 9 ثانیه
مکس اسپید: 210 کیلومتر ( ولی بشتر از این حرفا میره)
گیربکس : 4 سرعتع تیپ ترونیک
انتقال قدرت به چرخهای جلو
حجم مخزن سوخت :55 لیتر
ابعاد و نوع لاستیک: 205/55/آر16 یوکوهاما
میانگین مصرف: 9/7 در 100 کیلومتر
قیمت 25 تا 30 میلیون

Farshadd
13-09-2007, 16:17
16 سوپاپ
قیمت 25 تا 30 میلیون

دستت درد نکنه.

راستی بچه ها اگه ماشی معرفی کردید اینجوری معرفی کنید:(کوتاه مختصر و مفید) البته به جز ماشینایی که خیلی شاقن

sonyericsson_w
14-09-2007, 00:06
آقا جان میدونم اگه کاتالیزور سر اگزوز رو برداری هم مصرف سوختت کم میشه هم اینکه شتاب و سرعت ماشینت میره بالا روی سمند و 206 که کاملا جواب داد.

ram1600
14-09-2007, 11:23
آقا جان میدونم اگه کاتالیزور سر اگزوز رو برداری هم مصرف سوختت کم میشه هم اینکه شتاب و سرعت ماشینت میره بالا روی سمند و 206 که کاملا جواب داد.
ممنون روی پیکان هم امتحان کردم جواب داد ولی از سوخت چیزی کم نشد ولی شتابش عالی شد
درباره سایکلون و ف یلتروشمع سه پلاتینه کسی می دونه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Nomber1
14-09-2007, 14:28

ممنون روی پیکان هم امتحان کردم جواب داد ولی از سوخت چیزی کم نشد ولی شتابش عالی شد

کی این حرف رو زده که اگه کاتالیزور و سر اگزوز رو بردار ین سوخت شما کم میشه ؟؟؟ اصلا کاتالیزور یکی از دلایل استفاده از اون این بوده که با سنسوری که داخلش داره باعث تنظیم سوخت ورودی به مقدار مناسب میشه بر اساس مقدرا گاز خروجی ماشین . شما اگه کاتالیزور رو بردارین سوخت خودرو به یقین زیاد میشه و اون شتاب بیشتر ماشین هم ناشی از بیشتر شدن سوخت اولیه و خروج راحت تر گازهاست .

سایکلون :

ف یلتر هوا :

بحث در مورد همه این مسائل به وفور شده . در صفحات قبلی همین دنیای اتومبیل

mahmod_lp640
14-09-2007, 15:28
چگونگي كاركرد مبدل‌هاي كاتاليزور خودرو نويسنده : عباس فروزان
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2.jpg&X=291&Y=361 (javascript:;)ميليون‌ها خودرو در جاده‌ها و خيابان‌هاي جهان در حال حركت هستند كه هر كدام يك منبع آلودگي تلقي مي‌شوند. در شهرهاي بزرگ، آلاينده‌هاي ناشي از عملكرد خودروها مي‌تواند مشكلات بسياري را به وجود آورد. براي حل اين مشكل، كشورها قوانين زيست‌محيطي خاصي را تدوين كرده‌اند. همچنين قوانيني وضع كرده‌اند كه مقدار آلودگي هر خودرو را محدود مي‌سازند. سازندگان خودرو به منظور رعايت اين قوانين، روش‌هاي متفاوتي براي جلوگيري از توليد و انتشار آلاينده‌ها و همچنين سيستم‌هاي متنوعي براي سوخت‌رساني خودروها ابداع كرده‌اند. براي كاهش آلاينده‌هاي خودرو، وسيله‌اي جالب به نام مبدل كاتاليزور1 ابداع شده است. محصولات احتراق، قبل از ترك خودرو، از اين قسمت عبور كرده و مقدار زيادي از آلودگي‌هاي آن، حذف مي‌شود.
در اين مقاله، به تشريح آلاينده‌هاي موتور خودرو پرداخته و نوع رفتار مبدل كاتاليزور با هر يك از آنها بيان مي‌شود. مبدل كاتاليزور وسيله‌اي ساده، كوچك و فشرده است كه وظيفه‌اي بسيار بزرگ را انجام مي‌دهد
آلاينده‌هاي توليدي توسط موتور خودروها
به منظور كاهش انتشار آلاينده‌هاي توليدي توسط موتور خودروهاي جديد، سازندگان با دقت زياد مقدار سوخت مصرفي موتور را كنترل مي‌كنند. آنها سعي مي‌كنند نسبت هوا به سوخت را هر چه بيشتر به نقطه استوكيومتري نزديك كنند كه نسبت ايده‌ال هوا و سوخت در احتراق تلقي مي‌شود. از لحاظ نظري، با چنين نسبتي تمامي سوخت به طور كامل با اكسيژن هوا تركيب شده و احتراق كامل انجام خواهد گرفت. براي احتراق بنزين، نسبت استوكيومتري در حدود 1: 7/14 است. يعني براي سوختن يك كيلوگرم بنزين به 7/14 كيلوگرم هوا نياز است. در واقع طي رانندگي، اين نسبت همواره در حد ايده‌آل نبوده و تغيير مي‌كند. مثلاً در مواردي، مخلوط هوا و سوخت غني‌تر مي‌شود. يعني نسبت هوا به سوخت پايين‌تر از 7/14 مي شود.
عمده گازهاي خروجي ناشي از عملكرد موتور خودرو عبارتند از:
نيتروژن يا ازت (N2):ا78 درصد از هوا را گاز نيتروژن تشكيل مي‌دهد و بيشتر اين گاز از محفظه احتراق موتور، بدون هيچ‌گونه واكنشي خارج مي‌شود.
دي اكسيد كربن (CO2): اين گاز يكي از گازهاي محصولات احتراق بوده كه از تركيب كربن سوخت با اكسيژن هوا تشكيل مي‌شود.
بخار آب (H2O): اين بخار نيز محصول ديگر احتراق است كه از تركيب هيدروژن و هيدروكربورهاي سوخت با اكسيژن هوا ايجاد مي‌شود. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 1.jpg&X=335&Y=257 (javascript:;)
گرچه انتشار دي‌اكسيد كربن به گرم شدن كره زمين كمك مي‌كند، اما اساساً اين گازهاي خروجي بي‌خطرند.از آنجا كه فرايند احتراق هيچ‌گاه كامل نيست، بسته به نحوه عملكرد موتور مقداري گازهاي مضر نيز توسط موتور خودرو توليد مي‌شود كه اين گازها عبارتند از:
مونواكسيد كربن (CO): گازي بسيار سمي كه فاقد رنگ و بوست.
هيدرو كربن‌ها يا تركيبات ارگانيك فرار (VOCs)ا2: كه ناشي از سوخت نسوخته تبخير شده‌اند.
نور خورشيد، هيدروكربن‏ها را به اكسيدانت‌ها شكسته و با انجام واكنش با اكسيدهاي نيتروژن، موجب ايجاد اوزن سطحي در زمينه مي‌شود كه عامل ايجاد «مه دود» است.
اكسيدهاي نيتروژن: NO يا NO2 كه به صورت NOX نشان داده مي‌شود، به ايجاد «مه دود» و باران‌هاي اسيدي كمك كرده و موجب بروز ناراحتي‌هاي پوستي مي‌شود.
موقعيت مبدل كاتاليزور در خودرو

اين سه گاز عواملي آلاينده‌اند كه بايد به دقت مورد كنترل قرار گيرند. مبدل كاتاليزور، به منظور كاهش اين آلودگي‌ها طراحي شده است.

نحوه كاهش آلاينده‌ها توسط مبدل كاتاليزور
بيشتر خودروهاي جديد، مجهز به مبدل كاتاليزور سه راهه‌اند3. اصطلاح سه راهه، بيانگر كاهش سه آلاينده مونواكسيد كربن، مولكول‌هاي هيدروكربن و اكسيده [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 9.jpg&X=297&Y=222 (javascript:;)اي ازت در مبدل است. در اين مبدل‌ها، از دو نوع كاتاليزور مختلف استفاده مي‌شود. كاتاليزور احياء كننده4 و كاتاليزور اكسيدكننده5. هر دو گونه، شامل ساختمان سراميكي بوده كه با كاتاليزوري فلزي (معمولاً پلاتين، روديم و يا پالاديم) پوشانده شده است. در ساخت مبدل‌ها، معمولاً رعايت دو نكته، مد نظر قرار دارد:
1. سطح مبدل به منظور افزايش تماس با گازهاي خروجي، بايد حداكثر باشد.
2. به دليل قيمت بسيار بالاي مواد كاتاليزور، استفاده از اين مواد بايد در حداقل باشد.
اساساً مبدل‌هاي كاتاليزور به دو صورت ساخته مي‌شوند. شبكه لانه‌زنبوري و بستر سراميكي. امروزه بيشتر خودروها از ساختمان شبكه لانه زنبوري استفاده مي‌كنند.

مبدل كاتاليزور سه‌راهه (به 2 كاتاليزور جداگانه توجه كنيد)
كاتاليز احياء كننده
در اولين مرحله مبدل، كاتاليزور احياء كننده قرار دارد. در اين مرحله، به منظور جلوگيري از انتشار اكسيدهاي ازت، از پلاتين و روديم استفاده شده است. هنگامي كه يك مولكول NO يا NO2 در تماس با كاتاليزور قرار گيرد، به مولكول‌هاي نيتروژن و اكسيژن شكسته مي‌شود، يعني:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 0.jpg&X=277&Y=42 (javascript:;)

كاتاليزور اكسيدكننده
دومين مرحله مبدل، كاتاليزور اكسيد كننده است. در اين قسمت، با سوزاندن (اكسايش) هيدروكربن‌هاي نسوخته در مجاورت كاتاليزورهاي پلاتين و پالاديم، هيدروكربن‌هاي نسوخته و مونواكسيد كربن‌هاي خروجي، كاهش داده مي‌شوند. اين كاتاليزور، به كمك اكسيژن دود خروجي، مقدار CO و هيدروكربن‌هاي نسوخته را كاهش مي‌دهد. يعني:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 6.jpg&X=261&Y=43 (javascript:;)

اما سؤال اين است كه اكسيژن لازم از كجا فراهم مي‌شود؟

سيستم كنترل اكسيژن دود اگزوز
سومين مرحله، سيستم كنترلي است كه دود خروجي اگزوز را مورد بررسي قرار داده و با استفاده از نتايج اين بررسي، سيستم تزريق سوخت را تحت كنترل قرار مي‌دهد. يك حسگر اكسيژن، قبل از مبدل كاتاليزور بين موتور و كاتاليزور نصب شده است. اين حسگر، مقدار اكسيژن موجود در دود خروجي را به كامپيوتر موتور اطلاع مي‌دهد. كامپيوتر خودرو با تنظيم مقدار سوخت هوا، مقدار اكسيژن دود خروجي را افزايش يا كاهش مي‌دهد. در اين طرح، كامپيوتر همواره موتور را در وضعيتي نزديك به نقطه استوكيومتري نگه مي‌دارد. اين عمل، باعث مي‌شود تا همواره اكسيژن كافي در دود خروجي براي اكسايش هيدروكربن‌ها و CO در اختيار كاتاليزور اكسيدكننده وجود داشته باشد.

ديگر راه‌هاي كاهش آلاينده‌ها
مبدل كاتاليزور، نقش بزرگي در كاهش آلاينده‌ها دارد. با اين حال، هنوز هم مستلزم تغيير و تحولاتي است. يكي از بزرگترين معايب مبدل كاتاليزور عملكرد آنها در دماي نسبتاً بالاست. هنگامي كه موتور خودرو سرد است، مبدل كاتاليزور تقريباً هيچ كاري براي كاهش آلاينده‌ها صورت نمي‌دهد. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2.jpg&X=356&Y=231 (javascript:;)
راه‌حلي ساده اين است كه مبدل كاتاليزور را هر چه بيشتر نزديكتر به موتور نصب كنيم. يعني گازهاي گرم موتور به مبدل برخورد كرده و هر چه سريع‌تر آن را گرم كند، اما اين كار مي‌تواند به علت برخورد گازهاي بسيار داغ اگزوز به مبدل، از عمر آن بكاهد. بيشتر سازندگان خودرو، مبدل را زير خودرو و درست زير صندلي جلو قرار مي‌دهند تا به حد كافي از موتور دور باشد و از گازهاي خروجي صدمه‏اي نبيند.
پيش گرم كردن مبدل كاتاليزور نيز راه خوبي براي كاهش انتشار آلاينده‌هاست. ساده‌ترين روش براي اين كار، استفاده از گرمكن‌هاي الكتريكي است. متأسفانه سيستم الكتريكي 12 ولتي خودرو فاقد توان كافي براي گرم كردن سريع مبدل در حد لازم است. معمولاً بيشتر مردم چندين دقيقه قبل از استارت زدن، منتظر گرم شدن مبدل نمي‌مانند. خودروهاي هيبريد كه معمولاً مجموعه باطري‌هاي بزرگ با ولتاژ بالا دارند، از اين قابليت ساختمان كاتاليزور سراميكي با شبكه لانه زنبوري
برخوردارند كه مبدل را بسيار سريع گرم كنند.

منبع:

ram1600
15-09-2007, 19:59
نامبر 1 ممنون از لطف شما میشه قیمت حدودی این فیل ترها هم بگی و شمع ولی در مورد پلاتین های شمع هرچی گشتم چیزی پیدا نکردم شمع 3 پلاتینه چه کاری میکنه و کارایهاش چیه روی سرعت شتاب و سوخت چه تعصیری داره و چنده حدودآ

PlayStation3
15-09-2007, 20:04
با سلام خدمته همه دوستان گرامی:46:
من امروز عضو سایت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید شدم.اما دو سه روز پیش به یه نکته عجیبی برخوردم
و اونم اینه که اگه به لینک زیر برید عکسهای +18 گذاشتن...به نظر من کار یه گروهه که با هم عضو شدن تا بلایی سر سایت بیارن...:41:
نظره شما چیه؟البته این لینک مربوط به فروم سایته...
من قبل از عضو شدنم اینو فهمیدم و عضو شدم تا به مدیر سایت اطلاع بدم(خودشون هنوز تا الان نفهمیدن) اما نتونستم...چی میگید؟نظرتون؟
اینم آدرس:

لطفا جواب بدید...:19::19::19:

PlayStation3
15-09-2007, 20:06
از مدیران خواهش میکنم منو بن نکنن...فقط قصدم اطلاع رسانی بود...از دوستان هم به خاطر این موضوع(قرار دادن این آدرس) تقاضای بخشش دارم...ببخشید...

PlayStation3
15-09-2007, 20:34
به این خاطر اینا رو گفتم که یکی به مدیر این سایت بگه تا سایت ***** نشده...
ممنون...آخه حیفه ***** شه...

Nomber1
16-09-2007, 01:01
نامبر 1 ممنون از لطف شما میشه قیمت حدودی این فیل ترها هم بگی و شمع ولی در مورد پلاتین های شمع هرچی گشتم چیزی پیدا نکردم شمع 3 پلاتینه چه کاری میکنه و کارایهاش چیه روی سرعت شتاب و سوخت چه تعصیری داره و چنده حدودآ

قیمت ***** ناچیزه . از 10 تومن داره تا 200 هزار تومن

شمع های خوب درجه یک هم اگه اصلش رو گیر بیاری حدود 60 تومن برات آب میخوره.

شمع 3 پلاتینه یا بیشتر قطعا به دلیل اینکه از قدرت جرقه زنی بیشتری برای انفجار مخلوط درون اتاقک انفجار برخورداره قطعا در انفجار های متوالی از مزیت بیشتری برخورداره اما نکته اینجاست زمانی این شمع ها بیشترین بازده خودشون رو نشون میدن که رو یه ماشین با حجم بالا و توان مناسب نصب بشن .مثلا اگه رو ماکسیما یکی از این 65 تومنی های بوش رو ببندی که 4 پلاتینه هست همه ماکسیما های دیگه رو رنده میکنه . اما اگه رو 405 ببندی هیچ فرقی با اونای دیگه نداره مگه اینکه از همون مارک بوش اصلی استفاده کرده باشی .

پیشنهاد من :

برای پراید شمع 2 زمانه
انواع پژو 2 زمانه و موتور هخای 16 سوپاپ 3 زمانه
زانتیا - مزدا و همرده اونها 3 زمانه
سری 6سیلندر ها و بالای 2000 سی سی ها 4 زمانه

میتونه به بهترین بازده برسه .

kourosh-ma
16-09-2007, 11:12

برای پراید شمع 2 زمانه

میشه کمی راجع به زمان شمعها توضیح دهید شمع دوزمانه یعنی شمعی که در دو زمان عمل می کند؟
لطفا درمورد اطاقک انفجار نیز کمی توضیح دهید.
سوال دیگر آیا میشود در ماشین بجای بنزین از مواد قویتر مثل نیترو گلیسیرین استفاده کرد؟
بعد در مسابقات من یک سمند دیدم که خوب نظرم را جلب کرد و منم دلم خواست که در مسابقات شرکت کنم اما نمی دونم چه ماشینی مناسبه میشه کمی راهنماییم کنید
سوال دوم اینکه ماشینو از کجا می تونم بخرم نمایشگاه آشنا سراغ دارید؟

kourosh-ma
16-09-2007, 11:43
دوست عزیز این .در ضمن داچیا با Logan در مسابقات WRC شرکت می کنه.
سلام
آقا من کل این تاپیکو خوندم ظاهرا شما در مورد پیست مسابقات و... اطلاعاتی دارید
آیا در ایران پیست خوبی داریم؟
برای شرکت در مسابقات خارجی چی لازم دازیم یکی می گفت داشتن تافل اجباریست.مرسی
ضمنا آقا حمید مسابقات wc در کجا برگزار می شود و اصلا چی هست؟چقدر هزینه دارد؟و آیا هیجان لازم را دارد که آدم وقتش را برای اینجور مسابقات بگذارد؟

Balrog
16-09-2007, 14:12
سوال دیگر آیا میشود در ماشین بجای بنزین از مواد قویتر مثل نیترو گلیسیرین استفاده کرد؟
:blink:

rshr
16-09-2007, 15:05

نه حسن! خیلی خطناکه حسن!
ممکمه همه بریم رو هوا!
:31:

ram1600
16-09-2007, 15:46

شمع های خوب درجه یک هم اگه اصلش رو گیر بیاری حدود 60 تومن برات آب میخوره.

شمع 3 پلاتینه یا بیشتر قطعا به دلیل اینکه از قدرت جرقه زنی بیشتری برای انفجار مخلوط درون اتاقک انفجار برخورداره قطعا در انفجار های متوالی از مزیت بیشتری برخورداره اما نکته اینجاست زمانی این شمع ها بیشترین بازده خودشون رو نشون میدن که رو یه ماشین با حجم بالا و توان مناسب نصب بشن .مثلا اگه رو ماکسیما یکی از این 65 تومنی های بوش رو ببندی که 4 پلاتینه هست همه ماکسیما های دیگه رو رنده میکنه . اما اگه رو 405 ببندی هیچ فرقی با اونای دیگه نداره مگه اینکه از همون مارک بوش اصلی استفاده کرده باشی .

پیشنهاد من :

برای پراید شمع 2 زمانه

نامبر جان منظورت از 2 زمانه همون 2 پلاتینه هست:20:

من می خوام یه دستی کوچیک از همین اینهای که گفتم بکشم و می خوام حسابی جواب گو باشم و اینکه چند مدل برای 405 معرفی کن که برم ببندم البته قیمت هم بده ممنون

Nomber1
16-09-2007, 16:15
میشه کمی راجع به زمان شمعها توضیح دهید شمع دوزمانه یعنی شمعی که در دو زمان عمل می کند؟

اگه یه کوچولو انگلیسی بلد باشی این هر نوع سوال در مورد شمع رو برات حل میکنه .

لطفا درمورد اطاقک انفجار نیز کمی توضیح دهید.

اتاقک انفجار جاییه که مخلوط هوا و بنزین به نسبت خاصی با هم مخلوط میشن و پس از تراکم نسبتا بالا با جرقه شمع منفجر میشه و انرژی حاصل از اون باعث به حرکت در آوردن میل لنگ ها میشه . ( بع عبارتی فضای داخل سیلندر)

طبیعتا برای استفاده از هر نوع سوخت نیاز به بهینه سازی اجزای موتور لازمه که به عبارتی میشه اسمش رو همون تیونینگ گذاشت . هر سوخت بسته به پیوند های شیمیایی که در اون به کار رفته از انرژی احتراق خاصی برخورداره که میزان اون انرژی با حرکت میل لنگ ها یه نسبت مستقیمی داره . هر چند در بحث سوخت ها باید چند پارامکتر دیگه رو هم در نظر گرفت که مهمترین اونها دمای احتراق هست . که هر چی دمای احتراق پایین تر باشه دمای کل اتاقک انفجار هم پایین میاد و در نتیجه از احتراق مخرب خودرو جلوگیری میشه . از پارامتر های دیگه داشتن لغزندگی یا به عبارتی سر بودن کافی سوخت خیلی مهمه تا اجزای موتور دچار فرسایش نشند و چندین عامل دیگه .

وقتی شما به عنوان مثال جای بنزین در یک خودروی استاندارد کارخانه از نیترومتان که در حدرو 3 برابر بنزین انرژی داره استفاده کنید مسلما میل لنگ ماشین میبره سیلندر و پیستون هم اسیب 100% میبینند و به عبارتی موتور میترکه . پس باید وقتی از سوختی جز سوخت استاندارد استفاده میشه از اجزای موتوری دیگری که متناسب با انرزی سوخت جدید به سوخت قبل از اجزای جدید استفاده بشه که بهینه سازی کافی بر روی اونها انجام شده باشه .

اما در مورد سوخت و انواع سوخت و خیلی چیزای مرتبط با اون بحث های زیادی انجام گرفته . میتونی آدرس سایتی که در امضای من قرار داره رو اجرا کنی و در قسمت دنیای اتومبیل اون سایت خیلی مسائل در موردش صحبت شده .

در ضمن به یه نسبت مشخص و کم میتونی از انواع سوخت ها به عنوان سوخت کمکی با بنزین استفاده کنی مثلا بنزین و الکل به نسبت 50 50 یا بنزین و نیترو متان که در یک باک بنزین 20 سی سی نیترو متان و ...

بعد در مسابقات من یک سمند دیدم که خوب نظرم را جلب کرد و منم دلم خواست که در مسابقات شرکت کنم اما نمی دونم چه ماشینی مناسبه میشه کمی راهنماییم کنید
سوال دوم اینکه ماشینو از کجا می تونم بخرم نمایشگاه آشنا سراغ دارید؟

قطعا ماشین هایی که در مسابقات شرکت میکنند برای همون کار فقط جمع و setup شدن . پس طبیعیه که با ماشین داخل شهری خیلی فرق دارن ./ میتونی از عبدل آباد تهیه کنی !!!!!

----------------------

موفق باشی

Nomber1
16-09-2007, 16:23
نامبر جان منظورت از 2 زمانه همون 2 پلاتینه هست:20:

من می خوام یه دستی کوچیک از همین اینهای که گفتم بکشم و می خوام حسابی جواب گو باشم و اینکه چند مدل برای 405 معرفی کن که برم ببندم البته قیمت هم بده ممنون

مدل هایی که من پیشنهاد میکنم :

beru که المانیه و یه دست 4 زمانش حدود 15 تومن آب میخوره . ( قیمت متوسط اینه )
4 زمانه ultra x هم خوب جواب میده رو 1800 ها . مخصوصا در شتاب ثانویه./ قیمت ندارم .

مترک بوش هم هست که بعید بدونم گیر بیاد و اگه اصل باشه حدود 50 باید شده باشه الان

در ضمن اصطلاح 2 زمانه یا 3 زمانه یا ... یه اصطلاحه میکانیکیه که مکانیک ها بیشتر استفاده میکنن !:10:

Nomber1
16-09-2007, 16:26
نقل قول:
نوشته شده توسط matin_haeri
دوست عزیز این .در ضمن داچیا با Logan در مسابقات WRC شرکت می کنه.

سلام
آقا من کل این تاپیکو خوندم ظاهرا شما در مورد پیست مسابقات و... اطلاعاتی دارید
آیا در ایران پیست خوبی داریم؟
برای شرکت در مسابقات خارجی چی لازم دازیم یکی می گفت داشتن تافل اجباریست.مرسی
ضمنا آقا حمید مسابقات wc در کجا برگزار می شود و اصلا چی هست؟چقدر هزینه دارد؟و آیا هیجان لازم را دارد که آدم وقتش را برای اینجور مسابقات بگذارد؟

-----------------------
جناب حائری از دوستان و سروران ما هستند که دیگه به این تاپیک نمیان و اقای حمید خان هم از بزرگان و غول های تیونینگ هستند که ایشون هم خیلی وقته ما رو ترک کردن :46:

Balrog
16-09-2007, 16:35
اگه یه کوچولو انگلیسی بلد باشی این هر نوع سوال در مورد شمع رو برات حل میکنه .

سهيل جون، Error 404 (File not Found)!

Nomber1
16-09-2007, 16:45
سهيل جون، Error 404 (File not Found)!

اره الان چک کردم همین ارور رو داد . خوب این یه لینک از سایت شرکت beru بوده که از بهترین تولید کنندگان شمع در دنیاست . میتونین به Home page اون سایت برید و اطلاعات کلی در مورد نحوه زمان بندی شمع ها بدست بیارین . حالا من بگردم اگه چیزه را دست تری داشتم میزارم .

graphmax
16-09-2007, 17:07
آقای نامبر 1 شما آخرشی!!!
ممنون.

kourosh-ma
17-09-2007, 00:31
بسیار جالب بود اما عبدل آباد چه ماشینی بگیرم که مناسب باشه
اونجا آشنا دارید ؟

Arash_XL7710i_207
17-09-2007, 08:03
کسی هست که بتونه اطلاعاتی در مورد مزدا 3 بما بده...؟؟؟

ram1600
17-09-2007, 13:16
میتونی برای مزدا 3 به صفحه 269 برگردی تا هم عکساشو ببینی هم اطلاعاتشو

Nomber1
17-09-2007, 16:53
بسیار جالب بود اما عبدل آباد چه ماشینی بگیرم که مناسب باشه
اونجا آشنا دارید ؟

بی خیال بابا ! :10:

اشنا کجا بود ؟

شما باید بدمی چه ماشینی دوست داری و چقدر برات آب میخوره و چقدر میخوای مایه بزاری برا ماشین .

به هر حال حتما موقع خرید با یه کارشناس ماشین برو که بهت نندازن !:41:

ReZa DN
17-09-2007, 23:21
قیمت این مزدا 3 چنده؟

ram1600
17-09-2007, 23:43
قیمت این مزدا 3 چنده؟
تیپ 1 =26
تیپ 2 =27
تیپ 3=29

farnaz_bahall
18-09-2007, 14:41
اگه می شه یکی درباره ی تمام مدل های مزدا که تو ایران هست (البته به جز وانت ها!) اطلاعات(مشخصات و قیمت) بده!

Balrog
18-09-2007, 15:58
چند وقت پيش، سر ظهر و تو اوج گرما، ما با سرعت زياد رفتيم تو يه جاده‌ى تازه آسفالت شده و چشمتون روز بد نبينه، تموم ماشين با قير و شن يكى شد!
حالا من موندم چطور ماشين رو، مخصوصا گل‌گيرها رو تميز كنم.
حلال مناسب اين كار چيه؟

ram1600
18-09-2007, 18:16
چند وقت پيش، سر ظهر و تو اوج گرما، ما با سرعت زياد رفتيم تو يه جاده‌ى تازه آسفالت شده و چشمتون روز بد نبينه، تموم ماشين با قير و شن يكى شد!
حلال مناسب اين كار چيه؟

تینر روغنی که نقاش ها استفاده میکنن

Arash_XL7710i_207
19-09-2007, 00:35
آخه بابام بعد از خریدن پروتن جن2 حالا دلش هوای مزدا 3 رو کشیده...
امان از این بابای شیطون.

Nomber1
19-09-2007, 00:59
اگه می شه یکی درباره ی تمام مدل های مزدا که تو ایران هست (البته به جز وانت ها!) اطلاعات(مشخصات و قیمت) بده!

یک کم وقت بزاری این صفحه ها رو یه خورده بخونی دستت میاد ..

حلال مناسب اين كار چيه؟

تینر روغنی که نقاش ها استفاده میکنن

من تینر رو اصلا پیشنهاد نمیکنم . بهترین چیز بنزینه . یه مقدار سخته ولی به ریسکش نمیرزه که بخوای رنگه ماشینت از بین بره یا اسیب ببینه .

farnaz_bahall
19-09-2007, 11:05
nomber1 واقعا از راهنماییت ممنونم من اگه حوصله داشتم این صفحات رو بخونم دیگه از کسی اطلاعات نمی خواستم.

ram1600
19-09-2007, 11:58
من تینر رو اصلا پیشنهاد نمیکنم . بهترین چیز بنزینه . یه مقدار سخته ولی به ریسکش نمیرزه که بخوای رنگه ماشینت از بین بره یا اسیب ببینه .
دوست من بنزین که ریسکش بالا تره تینر روغنی که من میگم 50% نفت تشکیل شده و جای برای ناراحتی نداره خودم امتحان کردم ولی بنزین خیلی حلال تر از تینر هستش البته 2 نوع تینر داریم تینر فوری و تینر روغنی اشتباه نگیرید:31:

Nomber1
19-09-2007, 14:55
nomber1 واقعا از راهنماییت ممنونم من اگه حوصله داشتم این صفحات رو بخونم دیگه از کسی اطلاعات نمی خواستم.

خوب متاسفانه به دلیل انجمن نشدن دنیای اتومبیل این مشکلات هم باید پیش بیاد . اقای عزیز . من و امثال من که این تاپیک رو به این صفحه رسوندیم بیکار نبودیم که وقتمون رو تلف کنیم . برای عشق خودمون وقت گذاشتیم .

خیلی از سوالات و موضوعات اینجا تکراریه . وقتی شما موضوعی رو که در 3 صفحه قبل بحث شده رو حوصله نداری بگردی و پیدا کنی از کی توقع داری که به سوال های تکراری و فاقد بار علمی شما پاسخ فوری بده ؟؟؟

جهت روشن کردن شما :
پستی که جناب هیل با ای دی solo ارسال کردند :

مزدا جدید با نام مزدا 3 که وارد ایران شده.

نیم ساعت پیش پیچیدم تو بلوار کاوه دیدم یه ماشین مشکی خوشگل جلومه!!! دیدم نوشته مزدا3 ...گفتم برم ببینم چیه این!!...واقعا خوشگل و مادر زادی اسپرت!!!!

.
راستی قیمت؟؟

پستی که اقای ram1600 ارسال کردند

تیپ 1 =26
تیپ 2 =27
تیپ 3=29

پستی که امیر جان در 4 صفحه قبل ارسال کرده بودند :

16 سوپاپ
قیمت 25 تا 30 میلیون

امیدوارم یه مقدار درخواست و توقعت رو معقول تر کنی

موفق باشید

اطلاعات بیشتر در دنیای اتومبیل انجمن های سیستم پنل

Nomber1
19-09-2007, 14:59
دوست من بنزین که ریسکش بالا تره تینر روغنی که من میگم 50% نفت تشکیل شده و جای برای ناراحتی نداره خودم امتحان کردم ولی بنزین خیلی حلال تر از تینر هستش البته 2 نوع تینر داریم تینر فوری و تینر روغنی اشتباه نگیرید:31:

رام جان . من میدونم تینر چند نوع داره . جهت اطلاع شما باز همین 2نوع تینر تقسیم بندی میشه . !!!

اما من نظر خودم رو دادم ! از نظر من بنزین مناسب تره . و تینر رو رد میکنم حالا روغنی یا فوری یا هر نوع دیگه .

اخه میدونی . من بلا سرم اومده که میگم داداش من . اگه ماشینت کم رنگ پر رنگ میشد یه بار میفهمیدی من چه کشیدم !!!!

یا علی

T.K
19-09-2007, 15:15
سلام

می خواستم بدونم دوستانی که در تهران هستند با سهمیه بندی بنزین مشکل ندارند

یا اینکه دو سه ملیون میدن و یه ماشین کنده میکنن(<==یعنی این ماشین به پای ماشین خوبه بسوزه!!)

مثلا با این ترافیک خفن سمند جواب می ده؟

از دوستان عذر می خوام که این سوال رو در اینجا مطرح کردم. واقعا جاش نبود ولی یه جورایی فکرم رو مشغول کرده بود

Nomber1
20-09-2007, 01:16
سلام

می خواستم بدونم دوستانی که در تهران هستند با سهمیه بندی بنزین مشکل ندارند

یا اینکه دو سه ملیون میدن و یه ماشین کنده میکنن(<==یعنی این ماشین به پای ماشین خوبه بسوزه!!)

مثلا با این ترافیک خفن سمند جواب می ده؟

از دوستان عذر می خوام که این سوال رو در اینجا مطرح کردم. واقعا جاش نبود ولی یه جورایی فکرم رو مشغول کرده بود

مشکل سهمیه بندی مربوط به تهران نیست و کل ایران رو شامل میشه . خیلی ها این کاری که شما گفتی رو انجام میدن خیلی ها ازاد میخرن . ووو

من از روز سهمیه بندی اومدم گرگان ./ با یه 405 که موتور یه نمه قدرتش بیشتره تا الان که حدود 2 ماه گذشته چیزی در حدود:41: 1800 لیتر بنزین :41: مصرف کردم ....

دیگه خودت تا تهش رو برو ....

خدا باعث و بانی این کار رو لعنت کنه و بهش بزرگترین و بی درمان ترین بلای دنیا رو نصیبش کنه انشائالله.. آمین .

3000 کارت سوخت 300 لیتر در ماه بدون اسم دادن دست استانداری گلستان و به هر کسی که مثلا واجد شرایط باشه میدن .... شما فکر کن خودت تا اخرش رو میگیری /// چیزی جز ... نمیشه اسم این کار رو گذاست .تازه این فقط مربوط به استانداری گلستان هست نه سایر ارگان ها در اینجاو در کشور ... یعنی فاجعه ....

بنزین گرون شد و سهمیه بندی شد و دیگه گیر نمیاد .... اون وقت عوض اینکه قیمت ماشینا به طور چشمگیر بخوره تو سرش به طور عجیب رفته بالا !!!! 405 دوگانه سوز 86 شده 14 میلیون و هفتصد هزار تومن / چقدر ما مردم ابله هستیم که مثل چیز میریم و هر گند و اشغالی که زدن رو میخریم ... واقعا افسوس و افسوس ....و افسوس ...

ram1600
20-09-2007, 12:40
رام جان . من میدونم تینر چند نوع داره . جهت اطلاع شما باز همین 2نوع تینر تقسیم بندی میشه . !!!

اما من نظر خودم رو دادم ! از نظر من بنزین مناسب تره . و تینر رو رد میکنم حالا روغنی یا فوری یا هر نوع دیگه .

اخه میدونی . من بلا سرم اومده که میگم داداش من . اگه ماشینت کم رنگ پر رنگ میشد یه بار میفهمیدی من چه کشیدم !!!!

یا علی
شما تجربتون بالا تره هزچی شما بگید قبول :11:

Balrog
20-09-2007, 15:01
تينر يا بنزين، مساله اين است! :happy:
مى‌گم سهيل جان، اگه بخوام گل‌گيرها رو تميز كنم، بنزين باعث از بين رفتن اون پلاستيك پايين گل‌گير نمى‌شه؟

Nomber1
21-09-2007, 01:52
تينر يا بنزين، مساله اين است! :happy:
مى‌گم سهيل جان، اگه بخوام گل‌گيرها رو تميز كنم، بنزين باعث از بين رفتن اون پلاستيك پايين گل‌گير نمى‌شه؟

علی جان منظورت از پلاستیک رو نمیفهمم . ولی اگه منظورت شلگیر های داخل گلگیر هست باید بگم تاثیری نداره .

T.K
21-09-2007, 10:57
مشکل سهمیه بندی مربوط به تهران نیست و کل ایران رو شامل میشه . خیلی ها این کاری که شما گفتی رو انجام میدن خیلی ها ازاد میخرن . ووو

من از روز سهمیه بندی اومدم گرگان ./ با یه 405 که موتور یه نمه قدرتش بیشتره تا الان که حدود 2 ماه گذشته چیزی در حدود:41: 1800 لیتر بنزین :41: مصرف کردم ....

دیگه خودت تا تهش رو برو ....

خدا باعث و بانی این کار رو لعنت کنه و بهش بزرگترین و بی درمان ترین بلای دنیا رو نصیبش کنه انشائالله.. آمین .

3000 کارت سوخت 300 لیتر در ماه بدون اسم دادن دست استانداری گلستان و به هر کسی که مثلا واجد شرایط باشه میدن .... شما فکر کن خودت تا اخرش رو میگیری /// چیزی جز ... نمیشه اسم این کار رو گذاست .تازه این فقط مربوط به استانداری گلستان هست نه سایر ارگان ها در اینجاو در کشور ... یعنی فاجعه ....

بنزین گرون شد و سهمیه بندی شد و دیگه گیر نمیاد .... اون وقت عوض اینکه قیمت ماشینا به طور چشمگیر بخوره تو سرش به طور عجیب رفته بالا !!!! 405 دوگانه سوز 86 شده 14 میلیون و هفتصد هزار تومن / چقدر ما مردم ابله هستیم که مثل چیز میریم و هر گند و اشغالی که زدن رو میخریم ... واقعا افسوس و افسوس ....و افسوس ...

البته اوضاع که خیلی خرابه
همین چند وقت بنزین از لیتری 200 تومان تا 500 تومان زدیم!! رو هم شد 100 هزار تومان.

واینکه تا 5 سال دیگه نمیشه ماشین گاز سوز سوار شد چون به قول بابام ما هنوز تکنولوژی گاز سوز رو نداریم:41:

و بعد از 6 ماه موتور ماشین به ... میره.و به قول معروف حیروووون میشیم اساس.

Nomber1
21-09-2007, 12:20
و بعد از 6 ماه موتور ماشین به ... میره.و به قول معروف حیروووون میشیم اساس.

اینو باهات هستم ! حالا بزار یه دو ماهدیگه بگذره بعد میفهمند چه بلایی سرشون اومده !

solo_88
22-09-2007, 13:33
گاز چون خشک هست و مثل بنزین روغنی نیست بابای سر سیلندر رو در میاره...هر سال یه بار باید موتور باز بشه.تازه چون قدرت کمی هم داره باعث میشه موتورتون تو دراز مدت ضعیف بشه و حسابی بیوفتین تو دردسر.

حدود یه ماه قبل سعی کردم یه حالی به این تا÷یک بدم و اون حال و هوای اولش رو برگردونم.خواستم از بحث

اس÷رت ساده و تیونینگ اماتور شروع کنم برم جلو و دوستان هم کمک میکردن ولی متاسفانه چون متفرقه هست و

فقط یه تا÷یک برای اتومبیل هست تنوع بحث زیاده و همچنین جدی گرفته نمیشه...کسی هم نیست بیاد

مطالب رو جمع و جور کنه تا دیگه سوالات تکراری ÷یش نیاد ولی چون متفرقه هست کسی اصلا حال و حوصلش رو نداره...
برا همین برای کسی مثل سهیل جان(نامبر1)

که برای این تا÷یک زحمت زیاد کشیده و همچنین سایر دوستان خیلی سنگین میاد که عده ای بیان و سوالات تکراری

ب÷رسن و حتی یه نگاه نکنن صفحات قبل که بابا خیر سرشون اینا وقت گزاشتن مطلب نوشتن.

به نظرم مطالب رو یه جوری جمع کنیم و pdf کنیم باز یه تکونی میخوره اینجا.

موفق باشید دوستان.

T.K
22-09-2007, 14:53
گاز چون خشک هست و مثل بنزین روغنی نیست بابای سر سیلندر رو در میاره...هر سال یه بار باید موتور باز بشه.تازه چون قدرت کمی هم داره باعث میشه موتورتون تو دراز مدت ضعیف بشه و حسابی بیوفتین تو دردسر.

بله کاملا درسته.

به خاطر همین توصیه می شه که قبل از روشن و خاموش کردن ماشین دوگانه ، موتور رو در حالت تن!!!(بنزینی) قرار دهید.

حدود یه ماه قبل سعی کردم یه حالی به این تا÷یک بدم و اون حال و هوای اولش رو برگردونم.خواستم از بحث

اس÷رت ساده و تیونینگ اماتور شروع کنم برم جلو و دوستان هم کمک میکردن ولی متاسفانه چون متفرقه هست و

فقط یه تا÷یک برای اتومبیل هست تنوع بحث زیاده و همچنین جدی گرفته نمیشه...کسی هم نیست بیاد

مطالب رو جمع و جور کنه تا دیگه سوالات تکراری ÷یش نیاد ولی چون متفرقه هست کسی اصلا حال و حوصلش رو نداره...
برا همین برای کسی مثل سهیل جان(نامبر1)

که برای این تا÷یک زحمت زیاد کشیده و همچنین سایر دوستان خیلی سنگین میاد که عده ای بیان و سوالات تکراری

ب÷رسن و حتی یه نگاه نکنن صفحات قبل که بابا خیر سرشون اینا وقت گزاشتن مطلب نوشتن.

به نظرم مطالب رو یه جوری جمع کنیم و pdf کنیم باز یه تکونی میخوره اینجا.

موفق باشید دوستان.

در این باره باید بگم وقتی که یه انجمن جدا برای ماشین نیست این مشکلات پیش میاد

و نمیشه جلوشو گرفت

پس تلاش در این زمینه بی فایده است.

پس باید صحبت کنیم که یه انجمن جدا واسه ماشین بزارن.:46:

solo_88
22-09-2007, 15:46
قبل از روشن و خاموش کردن ماشین دوگانه ، موتور رو در حالت تن!!!(بنزینی) قرار دهید.

درسته این کار تا حدی کمک میکنه اما باز نیم ساعت که میگذره.....

پس باید صحبت کنیم که یه انجمن جدا واسه ماشین بزارن

جدا؟؟؟چرا این فکر به ذهن من نرسیده بود!!!!!

شما صحبت کن این جواب رو بگیر:

اینجا انجمن تخصصی کام÷یوتر هست........و امکانش نیست
.
.
.
.

Balrog
22-09-2007, 16:23
علی جان منظورت از پلاستیک رو نمیفهمم . ولی اگه منظورت شلگیر های داخل گلگیر هست باید بگم تاثیری نداره .

ram1600
22-09-2007, 16:25
جدا؟؟؟چرا این فکر به ذهن من نرسیده بود!!!!!

شما صحبت کن این جواب رو بگیر:

اینجا انجمن تخصصی کام÷یوتر هست........و امکانش نیست
.
.
.
.
دوست من سهیل جان نمیشه کاریش کرد باید ساخت البته من کاره ای نیستم و چیزی هم نیستم برای هم دلی بود:46:

EhsanHF
22-09-2007, 21:44
پس باید صحبت کنیم که یه انجمن جدا واسه ماشین بزارن
فکر کنم واسه این کار سهیل خان یک کارهایی کردن
اینجا یه سری بزن :
forum.system panel. net/
فقط فاصله بین سیستم و پانل و بعد از دات رو حذف کن .
سهیل جان ، میبینم که فروم شما هم رفت تو لیست سیاه پی 30 !!! :10:

Nomber1
23-09-2007, 00:52
به ... سلام به رفیقای گل خودم .

اقا من از اول میام پایین :

سهیل عزیز در مورد خشکی گاز گفتن و مشکلاتی که بعد از استفاده از اون بوجود میاد و همچنین در مورد اینکه اینجا متفرقه هست و ...

سهیل جان (solo) در مورد گاز باهات موافقم . در مورد این تاپیک فقط میتونم بگم افسوس و افسوس ....

من 2 بار فعالیت کاملی داشتم تو این تاپیک یکی از صفحه 100 تا حدود 200 بوده که ظرف 2 ماه رفت جلو یکی هم از 240 اینا بوده تا 10 یا 15 صفحه قبل ...

ما هی میایم چیزا و اطلاعات فنی و کاربردی توپ و جالبی میزاریم که علاوه بر اینکه بچه ها استفاده کنن این مدیرای ... و زحمت کش یه کم مردونگی کنن و اینجا رو از متفرقه خارج کنن اما میبینیم که همون بحث :

اینجا پی سی ه یعنی کامپیوتر و نه چیزه دیگه یه کوچولو فکر میگه که حرف کاملا بی منطقیه .. اگه اینجا پی سی ه پس موسیقی .. فیلم ریاضی و ادبیات و شیمی و خبر های گوناگون و شعر و این چیزا به کجای پی سی مربوط میشه ؟؟؟؟

بگذریم .
---------------------------

علی عزیز که دیگه ما رو خاک کردن با این عکس زیبا ! علی جون اتفاقی برای گل پخش کن هات نمیفته .

--------------------------
و احسان جان ....

اقا اسم سایت ما هم رفت تو لیست سیاه ! من 4 بار اومدم مطالبی که اونجا بود رو لینک کردم سریع ترسیدن ...!

الان میخوام مطلب بزارم از اونجا اسم منبع رو بگم نمیشه ! ستاره دار میفته !

ولی راحته بین دو حرف اصلیش یه فاصله میندازیم ! البته این هم تا فردا میره تو لیست سیاه !
-------------------------------

دوستان من یه انجمن اتومبیل راه انداختم که ادرسش رو احسان عزیز گذاشته . با همین ای دی عضو هستم .ولی فعلا تنها کاربر اون انجمن خودمم !!!!!!!!!!!! فقط دارم مطلب میزارم .. خسته شدم به خدا !!

-ان شالله که مدیرا یه ربطی بین ماشین و کامپیوتر پیدا کنن ...حتما میتونن وقتی بین موسیقی و کامپیوتر ربط پیدا کردن این رو هم میتونن !!

amir64
23-09-2007, 15:21
با سلام.
یه سوال داشتم.
آیا روی ضبط 7950 میشه دمو ریخت؟
اگر جواب مثبته لطفا راهنمایی کنین.
یه دنیا ممنون

solo_88
23-09-2007, 17:50
دوست من سهیل جان نمیشه کاریش کرد باید ساخت البته من کاره ای نیستم و چیزی هم نیستم برای هم دلی بود

مخلصتم عزيز.

ان شالله که مدیرا یه ربطی بین ماشین و کامپیوتر پیدا کنن

وقتي ميبينن تاپيك اينقدر كامله نيازي به رابط نيست!!!بايد انجمنش كنن ولي خب گوش نميدن ديگه.ولش كنين ادم يه بار درخواست ميكنه...جالبه كه من هنوز درخواست نكردم چون جوابش معلومه.

راستي كنجكاو شدم ببينم بالروگ اخرش ميتونه اين گلگيراشو به .... بده يا نه!!!!!

در اخر از دوستان ميخوام بيان به اين فروم دوستمون سهيل جان سر بزنن ببينن چه كرده اونجا!!!

موفق باشيد دوستان.

vanhelcing_p
23-09-2007, 21:33

درسته ولی اگه با ماشین به سبک پیر مرد ها کار کنی هیچیش نمیشه(منظورمو که میفهمید یعنی رعایت حال ماشینرو بکنیم)
ماشین ما سمند دوگانه سوز هست بعد از سه سال گه cng روشه هیچیش نشده بود که یه روز ماشین افتا د دست من یه تیک آف خفن کشیدم داغون شد یعنی خیلی عجیب هم خراب شد یکی از پیسون ها سرش صاف شده بود بقیش سالم بود

Nomber1
24-09-2007, 01:30
در اخر از دوستان ميخوام بيان به اين فروم دوستمون سهيل جان سر بزنن ببينن چه كرده اونجا!!!

موفق باشيد دوستان.

اقا منت گذاشتی اومدی .

در مورد اون دوست هم که در مورد سیستم پرسیده بود حقیقتش من که تو نخ سیستم اصلا نیستم . نظری هم نمیتونم بدم ولی امر جان میتونه راهنمایی کنه _actros)

CHALENGER
24-09-2007, 01:58
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]سلام به دوستان.من تازه واردم.به هر حال امید وارم به دردتون بخورم.راجع به تقویت موتور همه نوع ماشین .
سیستم تعلیق.چیپ تیونینگ.هدرز.میل سوپاپ ریس.کیت مکش.دیسک و لنت اسپرت.اگزوز و ...........
بچه هایی که Roa دارن واسه شتاب میتونم کمکتون کنم.
باید بگم که من chargere68 رو از همه بیشتر دوست دارم.یوزر من chalengere و به خاطر معنیش به dodge challenger ارتباطی نداره.تازه من غث L کم گذاشتم
سپاس

amiroo88
24-09-2007, 02:42

solo_88
24-09-2007, 10:19
درسته ولی اگه با ماشین به سبک پیر مرد ها کار کنی هیچیش نمیشه

حرف شما درسته اما نگو چيزي نميشه بگو كمتر اسيب ميبينه!!!

راستي اگه زياد از گاز استفاده كردين و ميگي ماشين هنوز سرحال هست يه تست بزن ببين ميتونه با بنزين دنده 2 روي دور موتور 5000 سرعتش رو به 80 و با دنده 3 دور موتور 7000 سرعت رو به 120 برسونه يا نه؟؟؟؟

يه تست بزن نتيجه رو بگو.

اقا منت گذاشتی اومدی .

وظيفه بود.

CHALENGER
24-09-2007, 12:16
در جواب دوستان باید بگم اکتان گاز پایینه و احتراقش مثل بنزین نیست و از طرفی بخاطر کمپرس کمتری که داره تاثیرات مخربی روی سر سیلندر و تاج پیستون اعمال میکنه.و چوت خشک هم هست زود تر رینگ ساییده و موتور به روغن سوزی می افته.تازه با این رینگا ممکنه سیلندر بوش بخوره.
توصیه میشه اگه هر روز از گاز استفاده میکنید سعی کنید 20 مین هم از بنزین استفاده کنید.

Nomber1
24-09-2007, 12:18
جناب چلنجر خوش اومدین . من هم به چلنجر علاقه شدیدی داشتم !!! اما از وقتی سهمیه بندی شد بیشتر به ماتیز علاقه پیدا کردم .:31:

Nomber1
24-09-2007, 12:21
توصیه میشه اگه هر روز از گاز استفاده میکنید سعی کنید 20 مین هم از بنزین استفاده کنید.

باز هم موترو آسیب میبینه . شاید زمانی که قراره از عمر مفید کم شه زیاد تر بشه اما در نهایت پس از یه سیر صعودی با شیب کم دیگه تاثیرش به صورت یکنواخت و بدون تاثیر در میاد و از یه جایی به بعد اگه همش با بنزین استفاده شه باز هم پیامد های استفاده از گاز به وضوح به چشم میاد ....

CHALENGER
24-09-2007, 12:33
باز هم موترو آسیب میبینه . شاید زمانی که قراره از عمر مفید کم شه زیاد تر بشه اما در نهایت پس از یه سیر صعودی با شیب کم دیگه تاثیرش به صورت یکنواخت و بدون تاثیر در میاد و از یه جایی به بعد اگه همش با بنزین استفاده شه باز هم پیامد های استفاده از گاز به وضوح به چشم میاد ....
ایران هم باید مثل یه سری از کشور ها موتوری رو طراحی میکرد که سوخت اولش گاز باشه.و دوم بنزین.
چکار میشه کرد من که با ***** هوا و شمع های خوب و لاستیکای پر باد سعی کردم مصرفو پایین بیارم:31:

Nomber1
24-09-2007, 12:55
ایران هم باید مثل یه سری از کشور ها موتوری رو طراحی میکرد که سوخت اولش گاز باشه.و دوم بنزین.
چکار میشه کرد من که با ***** هوا و شمع های خوب و لاستیکای پر باد سعی کردم مصرفو پایین بیارم:31:

شاید تولید انبوه الکل به جای بنزین مفید تر و کم خرج تر در میومد ... ضمن اینکه علاوه بر اینکه تکنولوژی الکل رو داریم سوخت بسیار ایده ال تری نسبت به بنزین حساب میشه ....:46: البته برای ماشین نه برای خوردن !:21:

CHALENGER
24-09-2007, 14:00
شاید تولید انبوه الکل به جای بنزین مفید تر و کم خرج تر در میومد ... ضمن اینکه علاوه بر اینکه تکنولوژی الکل رو داریم سوخت بسیار ایده ال تری نسبت به بنزین حساب میشه ....:46: البته برای ماشین نه برای خوردن !:21:
راستشو بخای من تو باک الکل مریزم که با چند قطره روغن قاطیش کردم بدک نیست اکتانو بالا میبره.موتور هم نرمتر کار میکنه.
اکتان بوسترم میریزم گهگاه.
خلاصه دیگه نمیشه به ماشین گاز بدی با این بی بنزینی.!!!!!!!:19:

Nomber1
24-09-2007, 14:22
راستشو بخای من تو باک الکل مریزم که با چند قطره روغن قاطیش کردم بدک نیست اکتانو بالا میبره.موتور هم نرمتر کار میکنه.
اکتان بوسترم میریزم گهگاه.
خلاصه دیگه نمیشه به ماشین گاز بدی با این بی بنزینی.!!!!!!!:19:

من مخالف روغن هستم . چون باعث بر هم خوردن تنظیم موتور ماشین میشه . اما الکل به دلیل اکتان بالا و خنک بودن انرژی حاصل از احتراقش و همچنین عدم میل به تشکیل احتراق مخرب و انرژی ازاد سازی بیشتر خیلی برای من محبوبیت بیشتری داره .

CHALENGER
24-09-2007, 14:26
میدونی خیلی خنک بودنم خوب نیست ها .کمپرس پایین میاد.مو تور که داغ نباشه دهنه رینگ فیت نمیشه.
روغنم 2 قطره نه اینکه ماشینو به دود بندازم عزیز

Nomber1
24-09-2007, 14:41
میدونی خیلی خنک بودنم خوب نیست ها .کمپرس پایین میاد.مو تور که داغ نباشه دهنه رینگ فیت نمیشه.

الکل که اب نیست بخواد عوض احتراق باعث خاموشی بشه ! فرایند سوختن الکل به شکلی هست که دمای اتاقک انفجار میاد پاینن . وقتی دمای اتاقک انفجار بیاد پایین یعنی جلوگیری از احتراق مخرب ... جلوگیری از اخحتراق مخرب یکی از ویژگی های اکتان های بالاست ... و اکتان بالا هم از ویژگی های سوخت خوب و مناسب هست .. البته فقط این فاکتور در سوخت مناسب ملاک نیست ولی اکتان همیشه چیزی بوده که مد نظر کاشناسان سوخت قرار گرفته .

ضمن اینکه اکتان ron الکل خیلی بهتر از mon اون هست و این خودش یه پوئن مثبت برای الکل به حساب میاد :20:

Balrog
24-09-2007, 15:20
راستى بچه‌ها، من شنيدم بساط LNG رو به دليل اينكه براى دولت اصلا صرف نداره (در مقابل CNG) دارن جمع مى‌كنن.
شما اطلاعى در اين مورد ندارين؟

Nomber1
24-09-2007, 17:00
راستى بچه‌ها، من شنيدم بساط LNG رو به دليل اينكه براى دولت اصلا صرف نداره (در مقابل CNG) دارن جمع مى‌كنن.
شما اطلاعى در اين مورد ندارين؟

کاملا درست میفرمایید علی جان .
CNG همان گاز طبيعي است كه ما روزانه آن را در خانه و محل كار خود يا كارخانجات با فشار پايين استفاده مي‌كنيم. بديهي است ذخيره سازي گاز در چنين فشاري، به واسطه حجم زياد مورد نياز به صرفه نيست.

از طرفي به خاطر تراكم كم آن در صورت استفاده در خودرو زمان‌هاي تجديد سوخت‌گيري فوق‌العاده كوتاه خواهد شد. بنابر اين در صورتي كه گاز طبيعي (NG) تا فشار حدود psi 3600 متراكم گردد، ما CNG خواهيم داشت.

چند سالي است كه برخي از خودروها با مصرف LPG گازسوز شده‌اند حال چه تفاوتي ميان LPG و CNG وجود دارد؟
- بخش عمده تركيب شيميايي CNG را گاز متان تشكيل مي‌دهد، در صورتي كه گاز LPG مخلوطي از پروپان، بوتان و اندكي تركيبات ديگر است. CNG از متراكم كردن گاز طبيعي به دست مي‌آيد، اما LPG محصول تقطير و پالايش نفت خام در پالايشگاه‌ها است.

متان حتي تحت فشارهاي بالا نيز به صورت گاز باقي مي‌ماند، بنابراين CNG علي‌رغم فشار psi 3600 هنوز حالت گاز دارد. البته گاز طبيعي را مي‌توان در تأسيسات خاصي و با پايين آوردن دما تا حد 160- درجه سانتيگراد تبديل به مايع كرد كه در صورت آن را LNG مي‌ناميم.

گازهاي پروپان و بوتان در دما و فشار اتاق حالت گاز دارند، اما با يك تراكم متوسط مي‌توان آنها را مايع كرد. (LPG) از آنجا كه ظرفيت توليد LPG در پالايشگاه‌ها محدود است، بهتر آن است كه آن را به عنوان سوخت براي مصارف خانگي در مناطقي كه هنوز فاقد لوله‌كشي گاز طبيعي هستند، استفاده كنيم، چرا كه ذخيره سازي و حمل و نقل آن آسان است.

CHALENGER
24-09-2007, 20:49
دوستانی که بدون دسکاری مو تور میخان hp بگیرن.چیپ تیونینگ شرکت آلفا حرکت پر توان نماینده رسمیشه.
آقا من هر چی پست میدم این لعنتی رو 1 چت کرده.چرا؟

Nomber1
24-09-2007, 21:08
دوستانی که بدون دسکاری مو تور میخان hp بگیرن.چیپ تیونینگ شرکت آلفا حرکت پر توان نماینده رسمیشه.

دوست عزیز. پست های انجمن متفرقه در این فروم پی سی به حساب نمیات ....

میشه لطف کنی و از این چیپ های تیونینگ الفا بیشتر بگی ؟:13: که اچ پی زیاد به ما میده ؟؟

ram1600
24-09-2007, 21:09
اینجا تاپیک متفرقه هست یعنی هرچی پست بدی حساب نمیشه:31:

CHALENGER
24-09-2007, 21:29
ممنون از راهنمایی.
در حقیقت با دسکاری میکرو چیپ ماشین و برنامه ریزی مجدد با دسگاه hp بالا میبرن.
برا ماشین های مختلف فرق میکنه.
ماکسیما 192 اسبی و 222 اسبی فقط در میکرو چیپش دسکاری شده.
چون این دسکاری به ECU مربوطه بعضی ها انجام نمیدن.بخصوص 206 تیپ 5 که خیلی حساسه(ecu(
در کل بعد از این کار تا 1 هفته اگر نا راضی باشید پولتونو پس میدن.
بین 5 تا 20 اسب برا ماشین های مختلف .
این کار رو داینو رفته و جواب داده.:20:

Nomber1
25-09-2007, 00:00
.
در حقیقت با دسکاری میکرو چیپ ماشین و برنامه ریزی مجدد با دسگاه hp بالا میبرن.
چون این دسکاری به ECU مربوطه بعضی ها انجام نمیدن.بخصوص 206 تیپ 5 که خیلی حساسه(ecu(
:

دوست عزیز . عذر میخوام که نظر میدم .

این بحثی که شما میفرمایید تو مقوله ی ریمپ کردن ecu ماشین میگنجه ... و remap کردن ecu ماشین و replace کردن چیپ ست های اسپرت از بخش اسپرت هر کمپانی مانند پژو اسپرت از پژو نمینونه بیش از توان تعریف شده در ماشین بر توان ماشین اضافه کنه .

کلا ریمپ کردن ای سی یو یک کار مکمل حساب میشه . طرف بهینه سازی کامل بر روی قطعات موتور انجام میده سیستم مکش تراکم و تخلیه رو دستکاری میکنه و برای اماده سازی هر چه بیشتر ماشین و نطبیق اون با شرایط فعلی ماشین ای سی یو ریمپ میشه و یک چیپ ست اسپرت رو از واحد تیونینگ هر کمپانی یا واحد های بخش خصوصی با چیپ حالت استاندارد replace میکنن .

همونطور که گفتین در بعضی ماشین ها این امر باید حتما انجام بگیره مانند 206 که ای سی یو بسیار حساس و تحریک پذیری نسبت به تغییرات ماشین داره .

و اما ... من با 5 اسب موافقم .. اگه نادیده بگیرم میگم بنا به توان تعریفی ماشین تا 10 اسب هم میشه منطقی به حساب اورد ... اما هرگز در ماشین های مثل 206 و امثال اون حتی ماکسما با ریپلیس کردن چیپ فابریک با نوع اسپرت نمیشه به 20 اسب توان بیشتر رسید .

بعضی خودرو ها میشه به بیش از 20 اسب هم رسید اما اون ها خورو های limited شده هستند و اون امر طبیعیه ...

اما در مورد خودرو های که مثال زدین این 10 به بالا اصلا حقیقت نداره ....

CHALENGER
25-09-2007, 00:47
از شما خیلی ممنونم.خوشحالم که باهاتون بحث میکنم.
مقاله ای بود که خوندم.سعی میکنم منبع رو پیدا کنم.

Nomber1
25-09-2007, 00:59
از شما خیلی ممنونم.خوشحالم که باهاتون بحث میکنم.
مقاله ای بود که خوندم.سعی میکنم منبع رو پیدا کنم.

ما بیشتر دوست من .

متاسفانه این مقاله ها و مجلات فقط دنبال تیتر های ان چنانی میگردن تا بازرا فروش داشته باشند ... به فکر اطلاع مشتری نیستند که ....

به هر حال ممنون

CHALENGER
25-09-2007, 01:11
این جا مونده بود.شما عزیز مایی.من انجام که اطلاعات بگیرم.و از اطلاعات شما استفاده کنم
منم که نگفتم turbo ببندن.منظور استفاده از حداکثر توان فابریک مو تور بود .با این همه محدود کننده ها که رو ماشین ها هست.2 ماکسیمایی که گفتم همین حالت رو دارن فرقشون تو چیپستشونه.
برنامه ریزی مجدد همون remap. و از طرفی من فکر کنم چیپست remap she نه repalce
برنامه قبلی del و حالت اسپرت load میشه.نه؟

Nomber1
25-09-2007, 01:19
.
برنامه ریزی مجدد همون remap. و از طرفی من فکر کنم چیپست remap she نه repalce
برنامه قبلی del و حالت اسپرت load میشه.نه؟

درسته / ریمپ شدن برنامه ریزی جدید رو میگن . به پروسه ی کلی ا ین کار ریمپ میگن و جزء به جزء بخوایم نگاه کنیم

لفظ ریپلیس شفاف تر از ریمپ برای سایرین هست .

در ضمن . میتونید به فروم ما و دنیای اتومبیل ما هم یه سری بزنی .... از اونجاای که تو لیست سیاه پی سی اسمش قرار گرفته برخلاف ما که داریم تبلیغ پی سی و تعریف از این فروم اونجا میکنیم لطف مدیرای اینجا شمال حال ما شد و اسم فروم ما رو ف-یلتر کردن . من همه حروفش رو با1 فاصله میزارم که بیفته .
f o r u m.s y s t e m p a n e l.net

من هم با همین ای دی اونجا عضو هستم .
موفق باشید

CHALENGER
25-09-2007, 18:47
سلام
اگه کسی تو احداث کارتینگ آشنایی داره کمک میخوام.شماره اتلفن یا چت

Nomber1
25-09-2007, 21:17
والا من برنامه اجرای پیستش رو دارم در گرگان ...

اما کی عملی شه خدا میدونه .

شاید تا 1 سال دیگه . من چند تا map دارم از پیست های حرفه ای کارتینگ در دنیا . خواستی به صورت دروتیبل بهت میدم .

CHALENGER
25-09-2007, 21:55
با یاهو off گذاشتم یه نیگا بنداز.
ممنون

Nomber1
26-09-2007, 01:11
بچه های قدیم کم رنگ شدن ؟؟؟:13:

فرشاد که اصلا نیست :41: معلوم نیست کجا هست .. تو سایت ما هم پیداش نمیشه

امیر هم که پیداش نست ...

علی که گه گداری میاد

سورنا هم که اصلا گم شده

جمشید و داریوش هم طبق معمول بی صفا شدن

حمید بابایی هم رفته تو لیست سیاه !!! حمید کجایی تو پس :13:

Balrog
26-09-2007, 02:19
آيا LNG هم ضررهاى CNG رو داره؟ يعنى در دراز مدت به موتور صدمه مى‌زنه؟

علی که گه گداری میاد
چه كنيم سهيل جان... :blush:

Nomber1
26-09-2007, 12:08
آيا LNG هم ضررهاى CNG رو داره؟ يعنى در دراز مدت به موتور صدمه مى‌زنه؟

علی جان ...

ضرر وارده ناشی از این ماده خیلی کمتر از اونیه که سی ان جی وارددمیکنه ...

kar1591
26-09-2007, 12:45
سلام
دوست عزیز خسته نباشی

amiroo88
26-09-2007, 16:54
سلام
دوست عزیز خسته نباشی

سلامت باشی:31:

nvb007
27-09-2007, 15:39
قیمت ماشین ها رو از کجا میشه پیدا کرد ؟

Nomber1
27-09-2007, 16:29
قیمت ماشین هاا در نوسان هست .

تو این فروم پی سی چیزی در موردش گیر نمیاری .

همین هم که مثلا دنیای اتومبیل داره باید برا مدیراش هورا بکشی !

سایت نیازمندی های اطلاعات بهترین جواب برای شماست .

solo_88
27-09-2007, 19:59
همین هم که مثلا دنیای اتومبیل داره باید برا مدیراش هورا بکشی !

يا اخرش خودت رو كله پا ميكني يا اين تاپيك رو!!!ولش كن.

نيازمندي هاي همشهري!

Balrog
27-09-2007, 21:56
ماهنامه‌ى «خودروى امروز»، تو هر شماره طى 4 صفحه قيمت خودروهاى داخلى و خارجى روز بازار رو مى‌زنه. شماره‌ى 5 اين ماهنامه اين ماه بايد بياد.

nvb007
27-09-2007, 22:58

پنجشنبه 5 مهر 1386 - 9/27/2007 10:22:01 PM

قيمت انواع خودروهاي توليد داخلي و وارداتي در حاشيه و كف بازار
اتحادية صنف دارندگان نمايشگاهها و فروشندگان اتومبيل تهران رسالت خود را با هدف اطلاع رساني بموقع ، پيشگيري از افزايش بي روية قيمت ، پيشگيري از بازتاب منفي قيمتهاي اعلامي سليقه اي در افكار عمومي ، جلوگيري از ايجاد هرگونه زمينة سودجوئي و رانت بري و بهره برداريهاي سوء از بي اطلاعي خريداران خودرو به ويژه خودروهاي وارداتي و در نهايت كنترل بازار ايفا مي نمايد ، لهذا استدعا دارد بطور كلي به هنگام اطلاع رساني درخبرگزاريها ، جرايد ، صدا و سيما با امعان نظر به مراتب فوق ذكر منبع و اينكه قيمت ها مربوط به حاشيه و كف بازار مي باشد را ملحوظ نظر دارند .

رديف

نام و مشخصات خودرو

نام كارخانه سازنده

سال ساخت

رنـــگ

قيمت فروش در بازار ـ ريال

1

سواري آردي 1600نوع اول

ايران خودرو

1386

يشمي با كولر و هيدروليك

68500000 تا 68000000

1386

نوك مدادي ، نقره اي با كولر و هيدروليك

68500000 تا 68000000

1386

طوسي ، خاكستري با كولر و هيدروليك

68000000 تا 67000000

1386

يشمي متاليك جديد

69500000 تا 69000000

1386

نقره اي و دودي متاليك جديد

71500000 تا 71000000

2

سواري آردي 1600 (روا)

ايران خودرو

1386

سفيد ـيشمي ـ سرمه اي ـ نوك مدادي و (ساليد)

76200000

1386

نوك مدادي و نقرابي متاليك

79700000

1386

خاكستري و يشمي متاليك

79200000

1386

مشكي متاليك

79700000

1386

عنابي متاليك

78700000

1386

نقره اي ـ بژ متاليك

81600000

3

سواري پژو 1800 GLX

ايران خودرو

1386

نقره اي ـ بژ

118000000

1386

مشكي

117000000

1386

عنابي

116500000

1386

سفارشي

122500000

4

سواري پژو پارس (پرشيا)

ايران خودرو

1386

نقره اي ـ بژ

158000000

1386

مشكي

154000000

5

سواري پژو پارس ELX

سفارشي

ايران خودرو

1386

نقره اي ـ خاكستري ـ بژ ـ مشكي ـ سفيد

176000000

6

سواري پژو 206

ايران خودرو

1386

نفره اي ـ خاكستري ـ بژ ـ مشكي تيپ 2

114400000

( عدم تناسب و توازن در عرضه و تقاضا و افزايش تقاضا نسبت به عرضه و عدم توزيع طبق روال معمول از سوي کارخانه ومزيد بر آن به دليل مسافرتهاي فصلي کمبود در بازارمحسوس است . )

1386

نقره اي ـ بژ ـ مشكي خاكستري ـ تيپ 3

123500000

1386

نقره اي ـ بژ ـ مشكي ـ خاكستري تيپ 5

136400000

1386

نقره اي ـ خاكستري ـ بژ ـ مشكي تيپ 6 اتوماتيك

150400000

رديف

نام و مشخصات خودرو

نام كارخانه سازنده

سال ساخت

رنـــگ

7

سواري پژو 206 SD

ايران خودرو

1386

تيپ 1 با توجه تنوع رنگ با موتور 1600 cc

122000000

زير قيمت كمپاني

1386

تيپ 2 با توجه تنوع رنگ با موتور 1600 cc

142000000 تا 141000000

8

سواري پژو GLI

ايران خودرو

1386

نوك مدادي

10100000 تا 100000000

كمبود در بازار

1386

ساير رنگها

10100000 تا 100000000

9

سمند خودرو ملي

ايران خودرو

1386

نقره اي ـ خاكستري ـ بژ

116700000

1386

مشكي

116200000

1386

مشكي ـ خاكستري ـ بژ LX

135700000

1386

سرير مشكي متاليك

197500000 تا 197000000

10

پيكان انژكتوري

ايران خودرو

1383

سفيد

62000000 ساير رنگها 63000000

11

وانت پيكان

ايران خودرو

1386

سفيد

54000000 تا 53000000

12

وانت پيكاپ تك كابين

پارس خودرو

ــ

ــ

ــ

13

وانت پيكاپ دوكابين

پارس خودرو

1386

بهترين رنگ

290000000

14

سواري سپند PK كولر دار

پارس خودرو

1386

بهترين رنگ

52500000

15

رونيز

پارس خودرو

1386

بهترين رنگ

300000000

16

ماكسيما

پارس خودرو

1386

بهترين رنگ اتوماتيك

372000000

1386

بهترين رنگ دنده اي

360000000

17

رونيز پولرسان

پارس خودرو

1386

ــ

ــ

18

سرانزا

پارس خودرو

1386

بهترين رنگ

292000000 تا 290000000

19

سرانزا پولرسان

پارس خودرو

1386

ــ

20

سواري مگان دنده معمولی

پارس خودرو

1386

بهترين رنگ 1600 cc

225000000

21

سواري مگان دنده اتوماتیک

پارس خودرو

1386

بهترين رنگ 2000 cc

275000000

22

پروتون 4 درب 4 سيلندر

زاگرس خودرو

1386

بهترين رنگ دنده اي

134500000 تا 134000000

23

پروتون 4 درب 4 سيلندر

زاگرس خودرو

1386

بهترين رنگ اتوماتيك

149500000 تا 149000000

24

پروتون 5 درب ( ليفت بك )

زاگرس خودرو

1386

بهترين رنگ دنده اي

139500000 تا 139000000

25

پروتون 5 درب ( ليفت بك )

زاگرس خودرو

1386

بهترين رنگ اتوماتيك

156500000 تا 153500000

26

پروتون جنتو4 درب

زاگرس خودرو

1386

بهترين رنگ دنده معمولی

198000000 تا 196500000

27

پروتون جنتو4 درب

زاگرس خودرو

1386

بهترين رنگ دنده اتوماتیک

215000000 تا 213500000

28

پروتون ایمپیان

زاگرس خودرو

1386

بهترين رنگ دنده معمولی

218000000 تا 216500000

29

پروتون ایمپیان

زاگرس خودرو

1386

بهترين رنگ دنده اتوماتیک

238000000 تا 235000000

30

وانت تك كابين مزدا

گروه توليدي صنعتي بهمن

1386

بهترين رنگ با کولر

112000000

31

وانت دو کابین مزدا

گروه توليدي صنعتي بهمن

1386

بهترين رنگ باکولر

128000000

32

سواري مزدا جديد

گروه توليدي صنعتي بهمن

1386

بهترين رنگ (3) تيپ 1

257000000

1386

بهترين رنگ (3) تيپ 2

270000000

1386

بهترين رنگ (3) تيپ 3

287000000

33

پاجرو

گروه توليدي صنعتي بهمن

1386

بهترين رنگ دنده اي

425000000 تا 420000000

1386

بهترين رنگ اتوماتيك

460000000 تا 455000000

رديف

نام و مشخصات خودرو

نام كارخانه سازنده

سال ساخت

رنـــگ

34

سواري پرايد (صبا) فول GTX . CLC

سايپا

1386

سفيد معمولي

72000000

1386

نقره اي

73000000

1386

يشمي

72500000

1386

قرمز متاليك

72500000

35

سواري پرايد (نسيم) فولDM

سايپا

1386

سفيد معمولي

ــ

1386

نقره اي

ــ

1386

يشمي

ــ

1386

قرمز متاليك

ــ

1386

يشمي روغني

ــ

36

پرايد 141

سايپا

1386

بهترين رنگ

75000000

37

سواري زانتيا سوپر دولوكس

سايپا

1386

بهترين رنگ 2000 روغني

260000000

1386

بهترين رنگ 2000 متاليك

235000000 تا 234000000

38

سواري ريو

سايپا

1386

متاليك

126000000

39

پاژن

شركت مرتب

1386

معمولي

150000000

40

پاژن

شركت مرتب

1386

با آپشن

160000000

41

پاژن

شركت مرتب

1386

گازسوز

با آپشن

178000000

42

موسو

شركت مرتب

1386

بهترين رنگ فول اتوماتيك

434000000 تا 433000000

43

موسو

شركت مرتب

1386

بهترين رنگ دنده اي

393000000 تا 392000000

44

هيوندا ورنا

كرمان خودرو

1386

متاليك

142000000

45

هيوندا اونتا

كرمان خودرو

1386

متاليك دنده اي پيش فروش کارخانه

230000000

1386

متاليک اتوماتيک پيش فروش کارخانه

260000000

46

فولكس گل

كرمان خودرو

1386

متاليك

145000000

47

سواري MVM 110

مديران خودرو

1386

متاليك

71500000
به آگاهي و اطلاع عموم هموطنان عزيز مي رساند ، قيمتهاي انواع خودروهاي وارداتي در حاشيه و كف بازار باتوجه به امكانات ( آپشن هاي ) خودروهاي وارداتي و سال ساخت آنها بوده و اصلح است هنگام خريداري خودروي وارداتي مورد نظر به منظور صحت در انجام معاملات مربوطه به موارد ذيل توجه لازم را مبذول دارند :
1 ـ سال ساخت از طريق مطابقت مدارك مثبته گمركي ( برگ سبز ) با شماره شناسه منقوش در لايه دربها ، پشت كمربند ايمني جلو ، برروي بدنة داخل موتور و شاسي و نيز استعلام از كارخانة كشور سازندة اصلي با استفاده از اينترنت و انعكاس شماره هاي فوق الاشاره ( شاسي و موتور ) جهت حصول اطمينان كامل .
2 ـ ممكن است خودروي وارداتي ساخت سالهاي قبل بنا به مقتضيات قانوني از گمرك ترخيص نشده باشد و پس از رفع اشكالات قانوني بتاريخ روز بموجب مجوز گمرك ترخيص شود اگرچه برگ ترخيص بتاريخ روز مي باشد ليكن مسئولين محترم ادارة كل گمركات مشخصات واقعي خودرو را از جمله سال ساخت واقعي آنرا در متن برگ ترخيص منظور و درج مي نمايند بنابراين خريداران محترم بايسته است به مفاد برگ ترخيص گمركي دقيقاً التفات نمايند .
3 ـ قيمت خودروي ساخت كشور سازندة اصلي از قيمت خودروي كشورهاي تحت ليسانس بمراتب بالاتر و ارزشمند تر مي باشد .
4 – قبل از خريد هرنوع خودروي وارداتي اصلح است از نحوة ارائه بهين خدمات پس از فروش آن اطلاعات لازم را كسب تا با اطمينان خاطر خريد خود را انجام دهيد .

1

ب ام و I 740

وارداتي

2007

متاليك

1210000000

2

ب ام و LI 740

وارداتي

2007

متاليك

1310000000

3

ب ام و I 730

وارداتي

2007

متاليك

1080000000

4

ب ام و LI 730

وارداتي

2007

متاليك

1120000000

رديف

نام و مشخصات خودرو

نام كارخانه سازنده

سال ساخت

رنـــگ

5

ب ام و 630 سقف فلزي

وارداتي

2007

متاليك

1210000000

6

ب ام و 630 سقف كروك

وارداتي

2007

متاليك

1310000000

7

ب ام و 330

وارداتي

2007

متاليك

730000000

8

ب ام و 325 بدون آپشن

وارداتي

2007

متاليك

560000000

9

ب ام و 325 با آپشن

وارداتي

2007

متاليك

600000000

10

ب ام و 320 بدون آپشن

وارداتي

2007

متاليك

495000000

11

ب ام و 320 با آپشن

وارداتي

2007

متاليك

560000000

12

مرسدس بنز C 200 كلاسيك

وارداتي

2007

متاليك

510000000

13

مرسدس بنز C 200 الگانس

وارداتي

2007

متاليك

535000000

14

مرسدس بنز C 200 اونگارد

وارداتي

2007

متاليك

560000000

15

مرسدس بنز C 230 الگانس

وارداتي

2007

متاليك

615000000

16

مرسدس بنز C 230 اونگارد

وارداتي

2007

متاليك

645000000

17

مرسدس بنز E 280 ساده

وارداتي

2007

متاليك

880000000

18

مرسدس بنز E 280فول

وارداتي

2007

متاليك فول با كولر ديجيتال

940000000

19

مرسدس بنز E 350 ساده

وارداتي

2007

متاليك

930000000

20

مرسدس بنز E 350 فول

وارداتي

2007

1150000000

21

مرسدس بنز S 350 اتاق معمولي

وارداتي

2007

متاليك

1350000000

22

مرسدس بنز S 350 اتاق بژ رنگ

وارداتي

2007

متاليك

1600000000

23

مرسدس بنز CLS 350 ساده

وارداتي

2007

متاليك

1210000000

24

مرسدس بنز CLS 350 فول

وارداتي

2007

1310000000

25

تويوتا كمريLE فول

وارداتي

2007

405000000

26

تويوتا كمريLE ساده

وارداتي

2007

متاليك

355000000

27

تويوتا كمريGL دنده اي

وارداتي

2007

متاليك

327000000

28

تويوتا كمريGL اتوماتيك

وارداتي

2007

متاليك

358000000

29

تويوتا كمريGLX با سنروف

وارداتي

2007

متاليك

398000000

30

تويوتا كمريGLX بدون سنروف

وارداتي

2007

متاليك

370000000

31

تويوتا كمريSE دنده اي

وارداتي

2007

متاليك

370000000

32

تويوتا كمريSE اتوماتيك

وارداتي

2007

متاليك

410000000

33

تويوتا پرادوGX 2درب ساده

وارداتي

2007

متاليك

440000000

34

تويوتا پرادوGX 2درب فول

وارداتي

2007

480000000

35

تويوتا پرادوGX 4درب ساده

وارداتي

2007

متاليك

475000000

36

تويوتا پرادوGX 2درب فول

وارداتي

2007

480000000

37

تويوتا پرادوVX 2 درب ساده

وارداتي

2007

متاليك

480000000

رديف

نام و مشخصات خودرو

نام كارخانه سازنده

سال ساخت

رنـــگ

38

تويوتا پرادوVX 2 درب فول

وارداتي

2007

600000000

39

تويوتا پرادوVX 4 درب ساده

وارداتي

2007

متاليك

585000000

40

تويوتا پرادوVX 4درب فول

وارداتي

2007

665000000

41

تويوتا لندكروزGXR

وارداتي

2007

متاليك

695000000

42

تويوتا لندكروزVXR

وارداتي

2007

متاليك

915000000

43

سيترو ئن C5فول

وارداتي

2007

410000000

44

سيترو ئن C5ساده

وارداتي

2007

متاليك

370000000

45

هيوندا سوناتا

وارداتي

2007

متاليك 4 سيلندر ساده

272000000

2007

311000000

2007

متاليك 6 سيلندر ساده

320000000

2007

متاليك 6 سيلندر فول با كولرديجيتال

350000000

46

هيوندا آزارا ساده

وارداتي

2007

متاليك

350000000

47

هيوندا آزارا فول

وارداتي

2007

415000000

48

تويوتا كرولا CLI

وارداتي

2007

متاليك

283000000

49

تويوتا كرولا XLI

وارداتي

2007

متاليك

252000000

50

بي ام و X3

وارداتي

2007

860000000

51

بي ام و X3ساده

وارداتي

2007

متاليك

790000000

52

بي ام و I530 فول

وارداتي

2007

970000000

53

بي ام و I530 ساده

وارداتي

2007

متاليك

900000000

Nomber1
28-09-2007, 01:44
این قیمت ها مربوط به قبل از سهمیه بندی بنزین بوده . الان خیلی قیمت ها بیشتر از این چیز هاست .

مثلا سمند زدی 11600 اما الان دوکانه سوزش شده 14700000 :41:

واقعل جای بسی تاسف است .

ram1600
28-09-2007, 13:28
این قیمت ها مربوط به قبل از سهمیه بندی بنزین بوده . الان خیلی قیمت ها بیشتر از این چیز هاست .

مثلا سمند زدی 11600 اما الان دوکانه سوزش شده 14700000 :41:

واقعل جای بسی تاسف است .
من واقعآ تعجب میکنم چرا اینقدر مردم****** هستن که هنور ماشین پر مصرف فروشش کم نمشد بلکه به قیمت اون هم اضافه شد واقعآ برای خودم ناراحتم که پژو 18 سال پیشو ول نکردیم و هنوز برای ما ایرانی ها خیلی بزرگه خیلی خوبه یکی بیاد بگه اخه چی این ماشین خوبه البته باید گویا شد که توی این رنج قیمت چیزی بهتر نداریم و سمند ملی هم که داره به pk از نظر همه چیز میگه زکی خوب چه میشه کرد
(البته اینم بگم الان پژو405 دارم )

sina sinaie
28-09-2007, 13:43
سلام دوستان!
میخواستم بدونم اینکه ریو 405 رو هم میگیره صحت داره؟
دیگر اینکه مقاومت بدنه و ایمنی این ماشین چطوره؟
کلا اطلاعات جامع و موثقی از این ماشین رو میخواستم.
ممنون از همه دوستان

Balrog
28-09-2007, 17:52
سلام دوستان

تو این پست قصد دارم رفتارهای ماشین رو هنگام عبور از پیچ واستون توضیح بدم. البته به نظر من ۸۰٪ انحرافاتی که ممکنه برای ماشین سر پیچ ها اتفاق بیفته به رانندگی شما بستگی داره، ۱۰٪ به مشخصات فنی ماشین شما (مثل نوع لاستیک ها، وجود یا عدم وجود استرس بار و ...) و ۱۰٪ به ویژگی های جاده.

نکته: توی مسابقاتی مثل رالی یا فرمولا وان از انحراف عقب ماشین سر پیچ ها (Oversteer) برای بدست آوردن زمان بهتر استفاده می کنن که البته اونجا همه چیز کنترل شده هست.

"Understeer" یا از دست دادن کنترل جلوی ماشين یا انحراف جلوی ماشین:

اين حالت زمانی اتفاق می افتد که لاستيک ماشين به حد کافی گرم نشده و چسبندگی کافی با زمين ندارد و در نتيجه ماشين بيشتر تمايل به مستقيم حرکت کردن دارد، نه اين که با حرکت فرمان در هر پيچ به راحتی دور بزند.
التبه اگر مکانيک ها مهارت کافی داشته باشند مي توانند با تنظيم بال جلو یا با تغيير حالت کمک فنر، ماشين را از اين حالت خارج کنند. اما در هنگام رانندگی بهترين چاره برای کنترل ماشين، کم کردن سرعت در هر پيچ، ترمز نکردن تا جای ممکن و به آرامی دور زدن است.

کنترل طبیعی:

بسياری از رانندگان فرمول يک هيچ وقت بطور کامل از ماشين هايشان راضی نيستند.
آنها می گويند زمانی از ماشين راضی هستند که مطابق با سبک رانندگی آنها حرکت کند.
حالت دلخواه آنها زمانی است که در نهايت سرعت بتوانند در هر پيچ دور بزنند و هر چهار لاستيک به نرمی با زمين تماس داشته باشند.

"Oversteer" یا از دست دادن کنترل عقب ماشين یا انحراف عقب ماشین:

اين حالت زمانی اتفاق می افتد که لاستيک های جلوی ماشين به اندازه کافی گرم شده اند و تماس نزديکتری با زمين دارند، اما لاستيک های عقب که حرارت کافی نگرفته اند از کنترل خارج شده و راننده اگر مهارت کافی نداشته باشد، ماشین ليز خورده و به دور خود می چرخد (حالت Spin اتفاق می افتد).

ضمیمه:

"Spin":

spin در لغت به معني چرخاندن يا چرخش به دور خود مي باشد.

زمانيكه در هنگام عبور از پيچ اتومبيل به هر دليلي از مسير اصلي منحرف شود و به دور خود بچرخد به اين حالت اسپين مي گويند.

موفق باشید...

--------------------------------

ram1600
28-09-2007, 19:19
سلام دوستان!
ممنون از همه دوستان
این که اگه audi ttرو دسته بابام بدی و یه پیکان بهم بدی من 100% برنده میشم :31: باید این رو بگی تو چه موقعتی می خوای 405 رو با ریو مقایسه کنی توی شتاب توی سرعت بالای 150 کیلومتر :20:

و اینکه 1 ماه پیش توی هفته نامه خودرو ریو رو داخل بی امن ترین اتومبیلهای دنیا قرار گرفته بود البته با این تفاوت که داخل اروپا با کیسه هوا کنترل هیدرولیک و abs & asp و پرژکتور و.... اینها که توی ایران روش نیست البته 405 توی اروپا پیدا نمیشه که بدونیم امنیتش چقدره :31: ولی خوب باید بزرگان که با این دو اتومبیل چپیدن صحبت کنی :31:

Balrog
28-09-2007, 19:40
سلام دوستان!
ممنون از همه دوستان
در مورد ريو:

--------------------------------

Nomber1
28-09-2007, 20:56
سلام دوستان!

100 درصد صحت داره . ریو از لحاظ ایمنی نمره منفی داره از 20 . یعنی از صفر هم پایین تر . حالا چراش خودش یک کتاب میشه . اما بحث شتاب و سرعتش میشه گفت غیر قابل قیاس با انواع محصولات ایران خودرو از قبیل پارس و 405 و سمند و 206 هست .

حتی اگه یه ریو سر حال باشه میشه باهاش تیپ 5 و ای ال ایکس رو هم گرفت و این به سرعت بالای 150 مربوط نمیشه .

ریو هم شتاب اولیه بیشتری از این ها داره هم ماکزیمم سرعت بیشتری و 100% رنده رنده میکنه 405 رو....

-------------

علی جان از پست مفیدت ممنون

Balrog
29-09-2007, 02:26
مزدا 3 ماشين قشنگ و جوون‌پسنديه!:

نظرتون نسبت به ظاهرش چيه؟

علی جان از پست مفیدت ممنون
اى بابا، كارى نكرديم كه. :blush:

Nomber1
29-09-2007, 17:45
تا چند هفته پیش از نزدیک ندیده بودم مزدا 3 زو . و دید من بسنده کرده بود به مشخصات ظاهری مشاهده شده در عکس ها و مشخصات فنی هم همون قدری که در مشخصات موتورش گفته میشد ...

اما بعد اینکه دیدم فقط از تیپ ظاهری قسمت عقبش خوشم نیومد ... واقعا با اینی که تو تصویره خیلی فرق داره ...
گند زد به تصورم ... متاسفانه بد تر از مزدا 323 زیر بندی ماشین و اگزوز و اکسل و زاپاس بند و اینا اصلا 3خ سانتی پایین تر از سپر عقب بوده و واقعا حالم رو بد کرد :2:

خاک تو سر این گروه بهمن که بلد نیست ماشین setup کنه :4:

Eloda
29-09-2007, 18:17
خيلي عالي بود ممنون . اگر تونستي درباره ي انواع پلاستيك به كار رفته در ماشين ها اطلاعاتي بده.
با آرزوي بهترين ها:

Eloda

Eloda
29-09-2007, 18:27
سلام .حرف ديگه اي ندارم جز فراموش نكردن درخواستم:25:
Byeee

:5: ...Eloda

ram1600
29-09-2007, 22:11
تا چند هفته پیش از نزدیک ندیده بودم مزدا 3 زو . و دید من بسنده کرده بود به مشخصات ظاهری مشاهده شده در عکس ها و مشخصات فنی هم همون قدری که در مشخصات موتورش گفته میشد ...

اما بعد اینکه دیدم فقط از تیپ ظاهری قسمت عقبش خوشم نیومد ... واقعا با اینی که تو تصویره خیلی فرق داره ...
گند زد به تصورم ... متاسفانه بد تر از مزدا 323 زیر بندی ماشین و اگزوز و اکسل و زاپاس بند و اینا اصلا 3خ سانتی پایین تر از سپر عقب بوده و واقعا حالم رو بد کرد :2:

کدوم تیپشو دیدی من تیپ 3 رو توی نمایندگی فامیلامون دیدم اینطوری نبود ولی به نظرمن از تصویرش خوشگل تره این عکس تیپ3 هست احتمالآ شما تیپ 1 رو دیدی که گروه بهمن با دزدی 1 میلیون ارزونتر از تیپ 2 کرده:31:

capitan black
29-09-2007, 23:05
سلام .لطف كنيد براي خريد ماشين راهنمائيم كنيد.به نظرتون 206 تيپ 5 بهتره يا پژو پارس.اگه ممكنه معايب و مزايا هر كدوم رو بنويسيد.به تجربه شما بسيار نيازمندم.:10:

Nomber1
29-09-2007, 23:59
سلام .لطف كنيد براي خريد ماشين راهنمائيم كنيد.به نظرتون 206 تيپ 5 بهتره يا پژو پارس.اگه ممكنه معايب و مزايا هر كدوم رو بنويسيد.به تجربه شما بسيار نيازمندم.:10:

اگه برای خودت و استفاده خودت میخوای فقط تیپ 5 ولی اگه خانواده هست فقط پارس

capitan black
30-09-2007, 00:12
هم براي خودم و هم خانواده.حالا چيكار كنم؟.از لحاظ فني ميخوام.

Nomber1
30-09-2007, 00:33
206 تیپ 5 ماشینی هست با 110 اسب بخار قدرت و وزنی سبک تر از پارس / دارای 16 سوپاپ هست و بیشترین قدرتش تو دور 5500 به دست میاد . شتاب بسیار فوق العاده ای داره جوری که میتونه ظرف 10 ال 11 ثانیه به 100 کیلومتر سرعت برسه . در بعضی موارد با زانتیا تو شتاب برابری میکنه . دارای 2 کیسه هواست . سیستم ترمزش ای بی اس هست و چهر چرخش دیسک ه که از قدرت ایستایی بالایی برخورداره . سیستم تهویه اتومات هم از دیگه امکانات برتریه که نسبت به پارس داره . تنها اشکال تیپ 5 اینه که جادار نیست و من برای 2 نفر و نه بیشتر توصیه نمیکنم ...

پارس شتاب صفر تا 100 پایین تری داره ... تاپ اسپید کمتری داره ... ایربگ نداره .... ای بی اس نداره ... 2 چرخ جلو دیسکه ... سیستم تهویه اتومات نداره ...وزن سنگین تری داره ... ولی ماشین جاداریه ...

پیشنهاد من ... اگه خواستی بری پارس بگیری یا برو 405 بگیر چون هیچ فرقی نداره جز اختلاف در عرض محور هاش یا اینکه بزار رو پولت و یه مزدا بخر ... حالا مدل 83 یا 4 تمیز گیر بیار با 16 تا 17 تومن و سگش میرزه به محصولات ایران خودرو

موفق باشید

mansour_ir2000
30-09-2007, 06:26
206 تیپ 5 ماشینی هست با 110 اسب بخار قدرت و وزنی سبک تر از پارس / دارای 16 سوپاپ هست و بیشترین قدرتش تو دور 5500 به دست میاد . شتاب بسیار فوق العاده ای داره جوری که میتونه ظرف 10 ال 11 ثانیه به 100 کیلومتر سرعت برسه . در بعضی موارد با زانتیا تو شتاب برابری میکنه . دارای 2 کیسه هواست . سیستم ترمزش ای بی اس هست و چهر چرخش دیسک ه که از قدرت ایستایی بالایی برخورداره . سیستم تهویه اتومات هم از دیگه امکانات برتریه که نسبت به پارس داره . تنها اشکال تیپ 5 اینه که جادار نیست و من برای 2 نفر و نه بیشتر توصیه نمیکنم ...
موفق باشید
در مدل های اواخر 85 به بعد زیاد روی این دو مورد حساب نکنید:41:(یعنی انتخابتون فقط واسه این دو مورد نباشه در حالت استاندارد)

ahriman323
01-10-2007, 02:07
سلام بروبچ p30 بخش ماشين
اقا من ميخوام هاچ بك صفر تحويل فوري بخرم نظر خودم مشكي متاليك هست نظر شما چيه؟
اقا رفتم تو سايت سايپا اين نسیم 122 فول انژکتوری جريانش چيه؟
قيمت هم زده مگه امد تو بازار من كه نديدم جايي؟
قبلا يه عكس ازش ديدم هرچي سرچ كردم نتونستم پيداش كنم اگه داريد برام بزاريد لطفا فوري چون وقت ندارم فوري دارم ميخرم

Nomber1
01-10-2007, 17:56
سلام بروبچ p30 بخش ماشين
اقا من ميخوام هاچ بك صفر تحويل فوري بخرم نظر خودم مشكي متاليك هست نظر شما چيه؟

[وب شما تصمیمت رو گزفتی دیگه !!!! من اصلا از خانواده سایپا جز سیتروئن خوشم نمیاد . ولی رنگ فکر کنم همون مشکی قشنگ تر باشه و اسپرت خورش بهتره/

از مدل دبگه سایپا اطلاعای ندارم .

saeedmaxxx
02-10-2007, 01:21
پراید مساویست با یک جا کلیدی
کمتر از پژو 405 به هیچی فکر نکن

saeedmaxxx
02-10-2007, 01:24

پارس شتاب صفر تا 100 پایین تری داره ... تاپ اسپید کمتری داره ... ایربگ نداره .... ای بی اس نداره ... 2 چرخ جلو دیسکه ... سیستم تهویه اتومات نداره ...وزن سنگین تری داره ... ولی ماشین جاداریه ...

پیشنهاد من ... اگه خواستی بری پارس بگیری یا برو 405 بگیر چون هیچ فرقی نداره جز اختلاف در عرض محور هاش یا اینکه بزار رو پولت و یه مزدا بخر ... حالا مدل 83 یا 4 تمیز گیر بیار با 16 تا 17 تومن و سگش میرزه به محصولات ایران خودرو

موفق باشید
با نظرت کاملا موافقم

یعنی کسی که میره پارس میخره فکر کنم یا پولش زیادی هست یا مخش عیب داره
چون پارس و405 اصلا فرقی با هم ندارن

به ویژه اینکه 405 تو بعضی موارد از پارس هم جلو تر هست

capitan black
02-10-2007, 12:25
پس به نظر مياد 206 تيپ 5 بهتره.حالا 206 تيپ 5 صندوق دارش هست يا نه در ضمن قيمتش حدودا چنده؟

Nomber1
02-10-2007, 12:56
بله . مگه تبلیغش رو ندیدی !!!! که میگه با یک باک تا مشهد میره !!!!

206 صندوق دار از لحاظ فضای داخلی دقیق مثل 206 بدون صندوقه فقط یه صندوق عقب بزرگ داره همین ... یعنی فضای داخل کابینش مثل 206 عادی خفه و کوچیکه /

قسمت ندارم دقیق ولی تا قبل سهمیه بندی 15 تا 15400 بود .

ahriman323
03-10-2007, 00:36
بچه ها ادرس چند تا فروم خوب ماشينو ميخوام بهم پيغام خ كنيد ممنون.:11: اينجا كه پرايد باز ندارم بريم يه جاي ديگه:27:

Nomber1
03-10-2007, 00:54
»دیرای عزیز اینجا میترسن دست بالا دست براشون زیاد شه نمیزارن اسم سایت دیگه ای روبگی . و گرنه قیلتر میکنن ف به جای ق :41:

ahriman323
04-10-2007, 18:45
سلام

يه 206 تيپ 2 مدل سال 83 ترو تميز فقط رنگش سربي هست و فول بيمه هست ماشين تميزيه ساده ست چند بخرم خوبه؟

Balrog
05-10-2007, 03:33

كادیلاک سویل که با همان استاندارد عالی از سال 56 ساخت و یا بهتر بگوئیم مونتاژ آن در ایران شروع گشت . راحتی این مدل را در حد کمال باید دانست موتور پر قدرت 8 سیلندر با جعبه دنده توربوهایدراماتیک و فرمان هیدرولیک آنرا در صنایع اتومبیل سازی جهان کم نظیر و راحت ترین مدل جنرال موتورز قرار داده است . فنر و کمک فنرهای مخصوص کادیلاک با سیستم و استاندارد مخصوص ایران ناهمواری و دست اندازهای جاده ها را برای سرنشینان صاف و هموار جلوه می دهد .

کادیلاک ایران مجهز به کامپیوتر بوده و دستگاه کامپیوتر فعل و انفعالات و مقدار بنزین مطلوب را برای هر سیلندر به تنهایی محاسبه کرده و به 8 انژکتور الکترونیکی فرمان تغذیه کافی را میدهد . تجهیزات اضافی این مدل را سرآمد انواع اتومبیل های لوکس لیموزین قرار داده و همگی آنها برای حداقل استرس و فشار رانندگی طراحی شده آند .

تجهیزات اضافی :

سیستم کمپرسی همواره بطور اتوماتیک کادیلاک را در مقابل بار اضافی در صندوق عقب و یا مسافر در عقب به حالت توازن قرار داده و سبب می گردد مرکز ثقل اتومبیل همواره ثابت بماند .

سیستم دزدگیر الکترونیکی کادیلاک در مواقع خطر سرقت و یا شکستن شیشه ها با روشن و خاموش نمودن چراغهای اتومبیل و بوق ممتد اتومبیل را کاملا" بیمه می کند .

در مواقع تاریکی شب به محض تماس دست با دستگیره در چراغ کوچکی در بالای دو جای قفل روشن و جای کلید را براحتی نمایان می کند و چراغ های داخل نیز روشن می گردند این عمل بعد از 20 ثانیه متوقف می شود . مبلمان شیک وراحت آن هماهنگی خاصی با رنگ اتومبیل دارد به شیشه های برقی ـ رنگی مجهز است و درب صندوق عقب با زدن یک شاسی درون داشبرد براحتی باز می گردد . شیشه عقب مجهز به بخارگیر بوده که در صورت سیگار کشیدن به سرعت هوا را تصفیه می گرداند .

کمربند های ایمنی اتوماتیک قابل برگشت به داخل قاب و تنظیم 6 جهته صندلی راننده از جمله مزایای خوب کادیلاک به شمار می آیند .

تهویه مطبوع در این اتومبیل همواره در سردترین و گرمترین شرایط بهار را در اتومبیل به ارمغان می آورد . چراغ های نمایانگر باز بودن درها قبل از رانندگی و چراغ های مطالعه انفرادی در ستونهای چپ و راست و همچنین چراغ های سه تایی روی گلگیر حالت روشن بودن چراغ های بزرگ را در صورتیکه راننده توجه نداشته باشد با رنگ های مختلف به نمایش می گذارد .

رادیوی آ ام ـ اف ام مجهز به پخش کاست و ساعت دیجیتال کوارتز نورانی مجموعه ایست از استاندارد عای کادیلاک ایران که در هفت رنگ ( سیاه – قهوه ای – طلایی – سبز سیر – آبی سیر – آبی روشن و سفید ) زیبا با استحکام و راحتی عالی در اختیار علاقمندان قرار می گیرد و تماما" استاندارد در کایلاک هستند .

بایستی اضافه کرد که عدم کوشش کارخانه مونتاژ کننده در تامین قطعات و سرویس های بعد از فروش اساسی ترین ضعف این مدل بوده و سبب گشته پیچیدگی سیستم ها و ضعف تکنسین ها در سرویس نمودن قسمت های مختلف آن از جمله معایب بزرگ این محصول خوب باشد .

مشخصات فنی کادیلاک ایران :

موتور:
موتور : 8 سیلندر خورجینی ( V ) که زاویه 90 درجه با یکدیگر دارند .
قطر سیلندر : 05/103 میلی متر ( 057/4 اینچ )
کورس پیستون : 98/85 میلی متر ( 385/3 اینچ )
حجم موتور : 7/5 لیتر ( 350 اینچ مکعب )
ضریب تراکم : 8 به یک
ترتیب احتراق سیلندر ها : 1- 8 – 4 – 3 – 6 – 5 – 7 – 2
طرز سوار شدن موتور به شاسی : اتصالات سه گانه لاستیک دار
قدرت : 180 اسب در 4400 دور در دقیقه
تورك : 275 فوت پوند در 2000 دور در دقیقه
سیستم سوخت : سیستم انژکسیون الکترونیکی مخصوص کادیلاک
نوع احتراق : دخول بنزین از طریق انژکتور الکترونیکی
انتقال : دو مرحله ای و زمان بندی شده ( دو مرحله در چهار سیلندر )
پمپ ها : دو پمپ برقی بنزین یکی سر راه و دیگری در باک بنزین
بنزین مورد نیاز : اکتان 91 به بالا ( سوپر )
مخزن بنزین : 5/79 لیتر ( 21 گالن )

سیستم برقی :
سیستم کنترل بنزین : بخارات حاصله از بنزین توسط دستگاهی جذب شده و دوباره در درون سیلندر ها می سوزد .
باطری : 3500 وات سر بسته با کنتاکت های جانبی ( 80 آمپر )
آفتامات : ترانزیستوری که با دینام یک واحد کامل را تشکیل می دهد .

سیستم انتقال نیرو :
جعبه دنده : سری 400 – سه سرعته توربو هایدروماتیک
میل گاردان : با پست تکی – شکل در جلو و اتصال ثابت در عقب
اکسل عقب : از نوع سالزبوری با دنده رینگی 9/215 میلی متری
نسبت نهایی چرخ دنده دیفرنسیال : 08/3 بر یک

فنر بندی :
فنر جلو : فنر لوله ای مجزا
فنر ها : لوله ای
میله تعادل : متصل
کمک فنرها : هیدرولیکی
فنر عقب : شاخه ای ( HX )
کنترل ارتفاع : تراز اتوماتیک

ترمزها :
ترمز های دوبل هیدرولیکی که بطور خودکار تنظیم شده و بوستر آن 2/203 میلی متر ( 8 اینچ ) با مکنده کمکی سطح کل دیسکها برابر 3057 سانتی متر مجهز به اخطار کننده صوتی که در صورت تمام شدن لنت سوت اخطار می کشد . 4 چرخ دیسک های بزرگ دوجداره برای خنک کنندگی بیشتر .

فرمان :
هیدرولیک ( با قابلیت تغییر نسبت چرخش در سرعت های گوناگون ) با قابلیت جمع شدن در تصادفات نسبت تغییر نسبت چرخش فرمان : 04/16 تا 80/13 به یک

چرخ ها :
لاستیک : رادیال مجهز به نوار فولادی مطابق با مشخصات جنرال موتورز ( دور سفید )
ابعاد لاستیک ها : جی آر 78- 15 ب
لاستیک یدک : جی 78 – 15 ب مخفی شدنی که به کمک کپسول پر فضای کمی را اشغال نموده است .
اندازه رینگ : جی – جی 6 * 15 اینچ

ابعاد :
فاصله مرکز چرخ های جلو : 1557 میلی متر ( 3/61 اینچ )
فاصله مرکز چرخ های عقب : 1500 میلی متر ( 59 اینچ )
طول کلی کادیلاک ایران : 5182 میلی متر ( 204 اینچ )
فاصله دو اکسل عقب و جلو : 2903 میلی متر ( 3/ 114 اینچ )
عرض کلی کادیلاک ایران : 1824 میلی متر ( 8/ 71 اینچ )
ارتفاع کلی کادیلاک ایران : 1386 میلی متر ( 7 / 54 اینچ )
وزن ترانزیتی ( بدون وسایل ) : 1900 کیلو گرم ( 4190 پاوند )

--------------------------------------------------

amiroo88
05-10-2007, 04:38
.:11: اينجا كه پرايد باز ندارم بريم يه جاي ديگه:27:

یه هاچبک باز خسته الان جلوت وای ساده![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Farshadd
05-10-2007, 13:47

سلام به داش علی و سهیل و امیر و همه بچه های گل اینجا.

البته داش سهیل بی انصافی نباشه از جلو خیلی قشنگتره تا عقب.

Farshadd
05-10-2007, 13:52
ماشین از 9 میلیون تا 39 میلیون فقط 405.

یه 405 میخری هر چی ازش موند میچپونی روش.

Nomber1
05-10-2007, 17:49
.

البته داش سهیل بی انصافی نباشه از جلو خیلی قشنگتره تا عقب.

سلام حاج فرشاد . اقا کی گفته که از عقب هم زشته ؟؟ من گفتم زیر بندیش مشخصه . فقط همین

سلام

يه 206 تيپ 2 مدل سال 83 ترو تميز فقط رنگش سربي هست و فول بيمه هست ماشين تميزيه ساده ست چند بخرم خوبه؟

فکر میکنم حدود9 تا 9 و 300

Farshadd
06-10-2007, 11:42
سلام حاج فرشاد . اقا کی گفته که از عقب هم زشته ؟؟ من گفتم زیر بندیش مشخصه . فقط همین

داداشی فدات شم. نه که گفتی از عقب دیدی زیر بندی معلوم بوده و این حرفا منم میگم از جلو خیل قشنگتره(زیر بندی معلوم نیست)

ram1600
06-10-2007, 14:07
داداشی فدات شم. نه که گفتی از عقب دیدی زیر بندی معلوم بوده و این حرفا منم میگم از جلو خیل قشنگتره(زیر بندی معلوم نیست)
اخر شما هم زیر بندی رو دیدی یا نه
بعد شما چه تیپی رو دیدی ؟؟؟؟

hepco
06-10-2007, 14:26
وانت پراید!!!

ahriman323
06-10-2007, 15:10
وانت پراید!!!

:2:چه ضايع اين مي خواد بياد تو بازار؟؟!!!!!شايدم امده:18:
شيشه عقبشم يادشون رفته بزارند يا سيستم تهويه جديده طرف از ميله گرفته

negar20
06-10-2007, 16:30
پرايد وانت شد!!!!!!! چند وقت ديگه پژو405 هم وانت ميشه:20:

negar20
06-10-2007, 16:32
پرايد كه خودش همينجوري قيافه نداره حالا وانت هم كه شد ديگه بدتر.......از بين وانتها وانت مزدا از همه بهتره از لحاظ قدرت و زيبايي ،وانت پيكان هم خوب نيست.

Nomber1
06-10-2007, 16:57
پرايد كه خودش همينجوري قيافه نداره حالا وانت هم كه شد ديگه بدتر.......از بين وانتها وانت مزدا از همه بهتره از لحاظ قدرت و زيبايي ،وانت پيكان هم خوب نيست.

به ! سلام عرض شد قربان ! منت بر تاپیک ما گذاشتین !

اقایون ... و اگه خانمی هست خانم ها !

میخوام بهتون تاپ ترین وانت و خوف ترین وانت ها رو بهتون نشوت بدم که حاجیتون دیروز ثبت نام کرده !

وانت 4 در پاژن / با موتور 6 سیلندر و 3000 سی سی میتسوبیشی پاجرو / با 24 سوپاپ و 169 اسب بخار قدرت .

با فرمان هیدرولیک و کولری که اگه روشن کنید باد میبرتون !!!!!!!!!!! با گیربکس هیوندای !

و از همه مهمتر با 600 لیتر بنزین سخمیه در هر ماه

------------------
این هم یه عکس ازش .... دیگه میخوام با این ماشین برم دماوند رو فتح کنم ... فیلم هم میگیرم !

مزدا و پزدا و !!!! این چیزا رو بندازین تو شوتینگ زباله خونه همسایتون !:27:

ahriman323
06-10-2007, 18:23

600 ليتر هر ماه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
قيمت؟؟؟

Nomber1
06-10-2007, 20:25
600 ليتر هر ماه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
قيمت؟؟؟

راستش میترسم اگه قیمت واقعی رو بگم دست زیاد شه !!!! حدود 16 چوب براتون آب میخوره با کلیه تجهیزات اسپرتی که روی رونیز کیبندن که خود شرکت مرتب خودرو براتون میبنده .

Farshadd
06-10-2007, 22:33
وانت پراید!!!

ایول.

خیلی خیلی خندیدیم. حالی بهمون دادی.

حالا این میخواد تولید بشه یا واسه خنده این کارو کردن؟

پرايد وانت شد!!!!!!! چند وقت ديگه پژو405 هم وانت ميشه:20:

بله. بعضیا هم اومدن.:13::13:

مرام تعطیل.

Farshadd
06-10-2007, 22:40

میخوام بهتون تاپ ترین وانت و خوف ترین وانت ها رو بهتون نشوت بدم که حاجیتون دیروز ثبت نام کرده !

وانت 4 در پاژن / با موتور 6 سیلندر و 3000 سی سی میتسوبیشی پاجرو / با 24 سوپاپ و 169 اسب بخار قدرت .

با فرمان هیدرولیک و کولری که اگه روشن کنید باد میبرتون !!!!!!!!!!! با گیربکس هیوندای !

------------------
این هم یه عکس ازش .... دیگه میخوام با این ماشین برم دماوند رو فتح کنم ... فیلم هم میگیرم !

داش سهیل اینو خودت سر هم کردی؟؟؟

Nomber1
06-10-2007, 23:32
داش سهیل اینو خودت سر هم کردی؟؟؟

یعنی چی ؟ مرد حسابی این ارزانترین شاسی بلند همه جا روی دنیا محسوب میشه ... خاک تو سر مرتب خودرو که تبلیغات مناسبی براش نکرد .... و الا میترکوند ...

Farshadd
07-10-2007, 10:24
یعنی چی ؟ مرد حسابی این ارزانترین شاسی بلند همه جا روی دنیا محسوب میشه ... خاک تو سر مرتب خودرو که تبلیغات مناسبی براش نکرد .... و الا میترکوند ...

منظورم اینه که موتور 6 سیلندر و 3000 سی سی میتسوبیشی پاجرو از همون کمپانی رو همشونه یا خودتون زدید رو این یه دونه.

تو شهر ما هم ازش زیاده.( چون شهر ما بیشتر از ماشین سواری به اس یو وی نیازه)

ram1600
07-10-2007, 13:29
وانت پراید!!!

خیلی خوشکله :31:

------------------

عزیز اینکه وانت نیست وانت اینه که باهاش بار بزنی بری بار بری :31: اینا برای خوش گزرونی :31:

Farshadd
07-10-2007, 18:17
خیلی خوشکله :31:

عزیز اینکه وانت نیست وانت اینه که باهاش بار بزنی بری بار بری :31: اینا برای خوش گزرونی :31:

خوب اینم باهاش بار میزنن. منتها هم آدم بار میزنه هم چیزای دیگه.

Nomber1
07-10-2007, 20:13
منظورم اینه که موتور 6 سیلندر و 3000 سی سی میتسوبیشی پاجرو از همون کمپانی رو همشونه یا خودتون زدید رو این یه دونه.

تو شهر ما هم ازش زیاده.( چون شهر ما بیشتر از ماشین سواری به اس یو وی نیازه)

نه . فابریک کمپانی هستش

Balrog
07-10-2007, 23:07
وانت پراید!!!

بعد از ابتكار احمقانه و مضحك ايران خودرو، سايپا هم تصميم گرفت كه از رقيبش كم نياره!

پرايد وقتى 4 نفر مى‌چپن توش جونش در مى‌ياد تا راه بره، چه برسه به اينكه بخواد باربرى كنه!

تو بين وانت‌هايى كه فعلا تو خيابون‌ها زياده، من با اين Mazda 2000 خيلى حال مى‌كنم. سرعت و شتابش قابل توجهه!

از نظر قيافه هم اين وانت‌هاى جديد تويوتا انصافا شيك و قشنگه.

ram1600
08-10-2007, 14:43
بعد از ابتكار احمقانه و مضحك ايران خودرو، سايپا هم تصميم گرفت كه از رقيبش كم نياره!

پرايد وقتى 4 نفر مى‌چپن توش جونش در مى‌ياد تا راه بره، چه برسه به اينكه بخواد باربرى كنه!

تو بين وانت‌هايى كه فعلا تو خيابون‌ها زياده، من با اين Mazda 2000 خيلى حال مى‌كنم. سرعت و شتابش قابل توجهه!

از نظر قيافه هم اين وانت‌هاى جديد تويوتا انصافا شيك و قشنگه.

اینو خوب اومدی ولی فکر کنم این پرایدی که زدن بیش از 300 کیلو بار نبره:31:
جونه من این مزدا 2000i عجب چیزی توی شتاب 405 رو گرفت دهنم وا مونده بود البته نا گفته نمونه موتور 4 سیلندر 2 لیتری با 12 سوپاپ ژاپنی در برابر 1.8 لیتری 8 سوپاپه کجا ولی گیریبکس سرعتی پژو هیچ حرفی در برابر گریبکس قدرتی اصل ژاپن نداره ولی حال میکنم با 1.8 تون بار 150 کیلوتر را میره :31:

StormWielder
09-10-2007, 01:52
چی ؟!! وانت پراید ؟؟!!

نهههههههههههههههههههههههه !

نباید بذاریم این جانور تولید بشه !

مگه کم ماشین مزخرف تو خیابونا هست ؟!!

همون 206 Sd کم نبود ؟ انگار خود کمپای های اصلی بلد نبودن این مدلها رو بزنن !!!

ram1600
09-10-2007, 16:11
چی ؟!! وانت پراید ؟؟!!

نهههههههههههههههههههههههه !

نباید بذاریم این جانور تولید بشه !

مگه کم ماشین مزخرف تو خیابونا هست ؟!!

همون 206 Sd کم نبود ؟ انگار خود کمپای های اصلی بلد نبودن این مدلها رو بزنن !!!
مگه بده اون موقع تنوع ماشین زیاد میشه حق انتخاب داری:31:
به 206 sd چه کار داری بابا چند بار بگم این طرح مال خودپژو فرانسه هستش توی کل اروپا هم معرفی شد البته نمیدونم چرا همه فکر میکنن مهندسان ایران خودرو چنین طرحی دادن:41:
مگه 206 sd بده به این خوشگلی شبیه منگولا می مونه:31:
شرکت kia motors امتیاز پراید رو فروخته بود مگه برای ایران این کارو میکرد:27:
البته اونا خودشون خوب میدونن پژوی که برای ایران خودرو8 میلیون پیاده میشه از درب کارخانه تا دست مشتری 3 میلیون میره روش میشه 11 میلیون پس بزار بیاد خوبه :13:

Nomber1
09-10-2007, 21:32
البته اونا خودشون خوب میدونن پژوی که برای ایران خودرو8 میلیون پیاده میشه از درب کارخانه تا دست مشتری 3 میلیون میره روش میشه 11 میلیون پس بزار بیاد خوبه :13:

:41:من عذر میخوام ... ولی شما از روی چه معیاری گفتی که پژو 8 میلیون برا ایران خودرو تموم میشه ؟؟:13:

Nomber1
09-10-2007, 21:37
در مورد وانت هم دیگه چاکریم دیگه !!!!!!!!

فقط پاژن 3000 سی سی

لطفا چونه نزنید رو مخ ما هم را نرین ... هر کی حرفی داشت حاظرم باهاش مقایسه بین مزدا یا هر نوع وانت دیگه ای رو با پاژنی که میگم انجام بدم. اگه کسی بود من حاضرم .:21:

Farshadd
09-10-2007, 22:17
اخر شما هم زیر بندی رو دیدی یا نه
بعد شما چه تیپی رو دیدی ؟؟؟؟

نمیدونم چه تیپیه

Farshadd
09-10-2007, 22:19
:41:من عذر میخوام ... ولی شما از روی چه معیاری گفتی که پژو 8 میلیون برا ایران خودرو تموم میشه ؟؟:13:

فکر کنم خیلی کمتر از اینا تموم شه نه سهییل؟

فقط پاژن 3000 سی سی

لطفا چونه نزنید رو مخ ما هم را نرین ... هر کی حرفی داشت حاظرم باهاش مقایسه بین مزدا یا هر نوع وانت دیگه ای رو با پاژنی که میگم انجام بدم. اگه کسی بود من حاضرم .:21:

داش سهیل چرا میزنی:31:

من حاضرم که مقایسه بین این پاژرو که میگی رو با یه پاژرو مشکی انجام بدیم ببینیم مشکی بهتر میره یا سفید.:31:

نوکر داش سهیل هم هستیم.

Nomber1
09-10-2007, 22:37
فکر کنم خیلی کمتر از اینا تموم شه نه سهییل؟

.

بله . کاملا همینطوره . شما یک اتاق کامل پژو بدن موتور رو میخری 4 میلیون تا 4 و نیم . موتورش هم کامل با همه چیش حدود 800 فی میخوره ... تازه . این رقم مال من و شمایی هست که باید باز از خود ایران خودرو بخریم !!!!

یعنی باز روی اون بدنه و اتاقی که میخریم حق رهبر و اصغر تق و نقی رو هم حسساب میکنن ...

حالا فکر کنید پول خالص برای یک اتاق کامل و موتور چند در میاد ؟؟ فکر میکنم حدود 3 تا 4 میلیون .

داش سهیل چرا میزنی:31:

.

ما چاکریم - فرشاد دیگه به دنیای اتومبیل فروم من نمیای ؟ جریان چیه ؟

Farshadd
09-10-2007, 23:02
بله . کاملا همینطوره . شما یک اتاق کامل پژو بدن موتور رو میخری 4 میلیون تا 4 و نیم . موتورش هم کامل با همه چیش حدود 800 فی میخوره ... تازه . این رقم مال من و شمایی هست که باید باز از خود ایران خودرو بخریم !!!!

یعنی باز روی اون بدنه و اتاقی که میخریم حق رهبر و اصغر تق و نقی رو هم حسساب میکنن ...

حالا فکر کنید پول خالص برای یک اتاق کامل و موتور چند در میاد ؟؟ فکر میکنم حدود 3 تا 4 میلیون .

ما چاکریم - فرشاد دیگه به دنیای اتومبیل فروم من نمیای ؟ جریان چیه ؟

راستش سهیل عزیزم. به دو دلیل دیگه نمیام فروم.

1- دارم کمی درس میخونم واسه سال دیگه.
2- روم نمیشه بعد از این مدت فراغ بیام و فعالیت نداشته باشم. مخصوصا اینکه قول داده بودم که همکاری داشته باشم.( ویندوز رو درست کردم و سایتتون رو هم بالا میاره)

Nomber1
09-10-2007, 23:42
راستش سهیل عزیزم. به دو دلیل دیگه نمیام فروم.

1- دارم کمی درس میخونم واسه سال دیگه.
2- روم نمیشه بعد از این مدت فراغ بیام و فعالیت نداشته باشم. مخصوصا اینکه قول داده بودم که همکاری داشته باشم.( ویندوز رو درست کردم و سایتتون رو هم بالا میاره)

اصلا این حرف رو نزن . ت هر وقت که خواستی میتونی بیای فرشاد . دنیای اتومبیل فروم ما متعلق به خودته

Farshadd
10-10-2007, 12:56
بر خلاف قوانین - حذف شد ! ( ممنون آقایون مدیر و دست اندر کار)

ولی من هنوز یقین دارم که خاک قم بشر نمی....

ENTEZAR
10-10-2007, 13:00
سلام

قیمت 206 تیپ 3 توی بازار چنده؟

اصلا آیا سایتی هست که قیمت روز خودرو هایی که توی ایران هست را داشته باشه ؟

ممنون

Nomber1
10-10-2007, 16:59
ولی من هنوز یقین دارم که خاک قم بشر نمی....

فرشاد !!!!!!!!1 بیخیال !!!! تازه آدرس فروم من رو هم پاک کردن از توش !!! چقدر اینا ضعیفآ !!

تا اطلاع ثانوی(نزدیک1سال)بسیار منزوی میشویم.
.

چرا فرشاد ؟؟ خدا بد نده ! نکنه داری مزدوج میشی و ما خبر نداریم ؟

Nomber1
10-10-2007, 17:08
سلام

قیمت 206 تیپ 3 توی بازار چنده؟

اصلا آیا سایتی هست که قیمت روز خودرو هایی که توی ایران هست را داشته باشه ؟

ممنون

حدود 13 تومن الان باید فی بخوره . من که سایتی نمیشناسم ...

ram1600
10-10-2007, 19:43

فقط پاژن 3000 سی سی

جیگر با زور که نمیشه
قبول ولی شما ما رو لتی:31: نزنی

این جور که حساب کردی بابت پیکانی که میخریدیم باید یه پولی از ایران خودرو میگرفتیم بابا چرا بقیه اش رو حساب نمیکنی این که میگم 8 میلیون مدیر ایران خودرو توی شبکه خبر سال 85 اعلام کرد توی اون بهبوهه ای که پراید صادراتی قیمتش 4.5 بود برای کشورهای همسایه ولی ما باید گرونتر بخریم:31:
خوب همون طوری که سمند با abs و تمام امکانات جانبی ایربگ و هرچی بگی کامل کامل به ترکیه میدیم 12 میلیون واقعآ خوبه:41:

Nomber1
11-10-2007, 00:36
ram جان . من متوجه منظورت نمیشم . یعنی میخوای بگی پژو 405 بیش از 5 میلیون برای ایران خودرو در میاد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :18:

ram1600
11-10-2007, 22:55
ram جان . من متوجه منظورت نمیشم . یعنی میخوای بگی پژو 405 بیش از 5 میلیون برای ایران خودرو در میاد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :18:
چه 5 میلیون چه بیشتر هرچی باشه اینا دارن میکن تو پاچمون ببدختی کسی نیست باید به داده ما برسه تا هرچی میشه پای دین و اسلام و میکشن وسط یا جمله عربی میگن سرو تشو به هم میارن والا نمیدونم این پول نفت بس نیست بابا این مردم چقدر باید بکشن :41:

Lord_theOne
12-10-2007, 01:15
فقط Enzo حال مي كنم

Farshadd
13-10-2007, 12:37
چرا فرشاد ؟؟ خدا بد نده ! نکنه داری مزدوج میشی و ما خبر نداریم ؟

نه بابا . مزدوج چیه؟؟؟؟ مزدفرد میشم.

Nomber1
13-10-2007, 15:10
سلام بر همه رفقا .

اق ما هم همين 5شنبه كه گذشت يه سوناتا 3.3 گرفتيم . البته مال ما از اين وارداتي ها بوده . كه كمپاني وارد نكرده .

فقط ميتونم بگم فوق العادست. من تجربه رانندگي با هم سطح هاي اين ماشين غول پيكر رو داشتم . ماشين هايي مثل ماكسيما كه حريف قابل توجهي در زمينه حجم موتور و پيشرانه ي بالا در مقايسه با اين ماشين ساخت هيوندا هميشه تلقي ميشه . زانتيا كه همه از هندلينگ بسيار بالاش مثال ميزنند و خيلي ماشين هاي بزرگ ديكه .

اما مزايا و معايب سوناتا 3.3 از ديد من :

از مزايا شروع ميكنم :
گيربكس بسيار خوبي داره . من با اتومات هاي متنوعي رانندكگي كردم . البته مدل بالا ترينشون مدل 2005 بوده . اما اين سوناتا از ديد من يه چيز ديگه بود .

موتورش شتاب اوليه و ثانويه خوبي داره . من تا 210 كيلومتر رو باهاش يك تخت رفتم يعني از حدود 100 كيلومتر سرعت يكتخت رفتم تا 210 و ماشين اصلا به اون شكل افت شتاب رو در سرعت هاي بالا حس نميكرد ....

هندلينگ فوقالعاده : پيچ هايي كه با 405 خودم با سرعت 100 ميزدم و ماشين يه حالت اسلايد كوچيك بهش دست ميداد رو اين بدن كوچكترين تغييري در كابين با همون سرعت ميپيچيد . و اين برام خيلي جالب بود .

فرمان هيدروليكش خيلي نظرم رو جلب كرد . در حالت ايستايي فوقالعاده نرم بود . اما به تناسب سرعت فرمان پذيري سخت تر ميشد . من با مگان رانندگي كردم . فرمان خيلي نرمي داره وشايد هيدروليك ترين فرمان رو داشته باشه اما در حركت هم باز هم اون نرمي رو داره اما يه مقدار كمتر . كه اين خودش از معايب حساب ميشه ... به نظر من تو سرعت هاي بالا نرمي فرمان بايد كمتر بشه كه كنترل ماشين و پايداريش در جاده بيشتر باشه .
كه ار اين حيث سوناتا مورد قبول بود .
در مورد امكانات رفاهيش چيزي نميگم . چون همه هم سطح هاي اين ماشين از لحاظ قيمت همه اپشن هاي رفاهييه خوبي دارند .

اما معايب :

بزرگترين عيبي كه از اين ماشين ميگيرم عدم توانايي كامل راننده در هنگام حركت به سمت عقب ماشين هستش .
اونقدر كهصندلي هاي غول پيكري داره9 و صندوق عقب بسيار بلند ديد بسيار كمي راننده داره نسبت به عقب خودرو / فكر كنم برا همون سنسور عقب گذاشتن !!! :cool:

و اينكه حتي با غير فعال كردن esp باز هم ايجاد over steer به سختي امكان پذيره !
آقا خودم رو كشتم سر بدم ته ماشين رو نميشد !

و در آخر اينكه در حالت مسابقه اي دنده ماشين خيلي خيلي مصرف سوختش ميره بالا .... حالا شايد طبيعي باشه چون من هم همش دنده ها رو تا تهش پر ميكنم ولي خيلي بنزين ميخوره ...(بابا نزن :???: ميدونم 6 تا سيلندر و 24 تا بچه !!! بايد شكمشون سير شه ديگه :) )

:???: يك سوتي بزرگ :???:

نزديك بود ماشين بابام رو به .اك بدم ! تو يك سرازيري در بلوار نهارخوران گرگان نزديك يك سرعت گير كه ميخواستم سرعت رو كم كنم پاي چپم به هواي گرفتن كلاج با تمام قدرت رفت پايين ....
از اونجايي كه پدال ترمز در اتومات ها خيلي بزرگ هست از شانس بد من با تمام قدرت كوبوندم رو ترمز .... و .... ماشين به فاصله 2 متر از لحظه كوبيدن رو ترمز واستاد و ماشين هاي پشت سرم همه :lol: :lol: و كشيدن چپ و راست !!!!! خدايي اگه ميزدن بايد ماشين باباه رو ميزاشتم و از اين شهر ميرفتم !!! ميومدم پيش متين !!! چون هر چي ميكشم از دست اونه !

يك درگ با كمري 2007 :

يكي از دوستانم كمري 2007 خرده بود 1 ماه پيش . 42.5 براش آب خورد . من هم كه 39.5 خريديم ماشين رو كه 5000 تا كاركرده بود . اقا بعد از كلي راي زني و اميد به رفيقم كه هي بيا بندازيم و فلان و بيسار ... اومد !!! فكر ميكنم وقتي به سرعت 130 رسيدم يك 60 تا 100 متري عقب تر از من بود !! كلي حال كردم يك ماشين 4 سيلندر رو گرفتم ! :-(

و اما عكس و كليپ :

من كه گوشيم از اين درپيتي هاست ! مثل متين حاپري سوني اريكسون سايبرشات نداريم كه ! با پسر عمه جان شب رفتيم بيرون اون به يه دوربين 2 مگاپيكسلي چند تا عكس و فيلم گرفت .

عكس ها كه واضحه . اما فيلم : از اونجايي كه شب بوده خيلي واضح نيست .الان كه اپلود كردم ميبينم كه فقط يكي از كليپ ها قابل رويت در tinypic هست .و مربوط ميشه به جايي كه از سرعت 20 يك دفعه ميندازم دنده 1 و ميرم !!!! تا 140 تا ميرم كه يك مانع بيشعور مياد جلو ماشين كار رو خراب ميكنه !!!
عكس :

:cool: اين خودم هستم ها !!! ولي رنگش از نظر من خيلي لاته .

اين هم كليپ فيلم از 20 تا 140

--------------

Farshadd
13-10-2007, 22:17
مبارکه سهیل جان.
شیرینی ندادی . البته همین تعریف و معرفی شیرینی خوبی بود.

خوب اما این پسر توی ماشین پسر عمه هستن .ها؟؟؟؟

واقعا دستت درد نکنه. حال کردم واسه این زحمت که کشیدی

Nomber1
13-10-2007, 22:25
چاکریم داش فرهاد

شیرینی که قابل تو رو نداره .

بالاخره گفتم خیلی وقته گزارش نزاشتم برا بچه ها.

ایشالا اگه اومدم سمت لرستان میام که یک کم بریم دریفت کشی . :46:

Spak
14-10-2007, 08:15
کسی از این ماشین خبری نداره که قیمتش چنده ویژگیهاش چیه ؟ و کی میاد توی بازار ؟

Spak
14-10-2007, 08:16
کسی دیدتش ؟
توی شیراز که ندیدم

ram1600
14-10-2007, 08:44
سهیل جان ممنون ولی عکس هارو که گذاشته نصف نوشته هات معلوم نیست لطف کن نو شته هاتو جدا بزار ممنون میشم

ram1600
14-10-2007, 08:55
سهیل جان ممنون ولی عکس هارو که گذاشته نصف نوشته هات معلوم نیست لطف کن نو شته هاتو جدا بزار ممنون میشم

Nomber1
14-10-2007, 09:42
معرفی مدل های جدید سمند> شركت ایران خودرو قصد دارد در سال 2007 جدیدترین مدل سمند با كد P2 كه مدل كاملا تغییر یافته این خودرو است را در نمایشگاه فرانكفورت به نمایش بگذارد و پس از آن تولید این خودرو آغاز می‌شود.
به گزارش ایسنا، شركت ایران خودرو قصد دارد پس از شش سال از طراحی نخستین مدل سمند، نسل دوم این خودرو را با طراحی كاملا جدید و با تغیراتی در پلات فورم وارد بازار كند. البته این شركت طرح بلند پروازانه‌ای در طراحی پلات فورمی موسوم به ملی دارد كه درباره بهره‌گیری مدل سمند P2 از آن هنوز جای تردید بسیاری وجود دارد.
طراحی مدل سمند P2 بسیار شبیه به خودروهای شركت آئودی است. البته طراحان مركز تحقیقات ایران خودرو عقیده دارند كه روح طراحی سمند در این خودرو حفظ شده است. جلو پنجره این خودرو كاملا شبیه آئودی بوده و از نظر طراحی بدنه نیز خودرویی بین بی.ام.و سری 3 و آئودی A4 مد نظر طراحان این خودرو بوده است.
مدل سازی سمند P2 به پایان رسیده است و ایران خودرو قصد دارد در سال 2007 به همراه این مدل كه مدل اصلی سمند است، مدل‌های سورن، كوپه و پردیس را هم تولید كند. مدل‌های جدید آینده سمند مجهز به كلاچ الكترونیكی خواهد بود كه از مدل‌های بی.ام.و اقتباس شده است. در این سیستم پدال كلاچ حذف شده و راننده بدون گرفتن كلاچ، تعویض دنده را انجام می‌دهد. این خودرو در ترافیك‌های روان تهران كارایی دارد.
در این خودرو تمامی اجزا مانند شكل بدنه، طراحی داخلی، قوای محركه و سیستم تعلیق تغییر خواهد كرد. بدنه این خودرو با الهام‌گیری از خودروهای شركت مزدا، فولكس و آئودی طراحی شده است. در این مدل جدید، كیسه هوا و سیستم‌های صوتی و تصویری مدرن به همراه طراحی جدید كنسول و تزئینات داخلی ارایه می‌شود.
همچنین برای این خودرو از چند موتور استفاده خواهد شد كه از آن جمله می‌توان به موتور ملی كه با مركز طراحی آلمان به صورت مشترك طراحی شده و موتور نسل جدید Tu5 با حجم 1600 سی‌سی اشاره كرد. استاندارد آلایندگی این خودرو نیز یورو4 هدف‌گذاری شده است. ضمن این كه اندازه سمند P2 نیز از طول حدود 10 تا 12 سانتی‌متر كشیده‌تر شده است تا بتواند با خودروهای وارداتی كلاس C و D در بازار ایران با قیمتی بین 12 تا 15 میلیون تومان رقابت كند.
به گزارش ایسنا، شركت ایران خودرو در طراحی سیستم تعلیق ضعیف است و به همین دلیل این شركت برای رفع این مشكل سعی كرده‌ است از طراحی در كنار تیم‌های مشاوره‌ای آلمانی استفاده كند.
مركز تحقیقات ایران خودرو به همراه مراكز تحقیقاتی در اروپا به‌ویژه در آلمان و ایتالیا و فرانسه درحال تكمیل طراحی مدل جدید سمند است كه از سه خودرو بی.ام.و، آئودی و مزدا اقتباس شده است.
این خودرو جدید كه هم‌اكنون در مراحل نهایی طراحی اولیه قرار دارد، در بسیاری از قطعات و مجموعه‌های خودرویی بر اساس خودروهای بی.ام.و هدف‌گذاری شده است و سعی شده كه با این هدف‌گذاری‌ها حداكثر استانداردهای اروپایی رعایت شود. طراحی تزئینات داخلی این خودرو نیز با ایده گرفتن از طراحی‌های آئودی در حال تكمیل شدن است.
قسمت جلو و عقب سمند جدید نیز بسیار شبیه به آئودی طراحی شده، اما سعی شده هویت سمند در آن حفظ شود و یك طراحی جدید نیز داشته باشد.
به گزارش ایسنا؛ به دلیل رقابتی شدن بازار در سال 86 امكان رقابت سمند معمولی در آن سال در بازار ایران با خودروهای هم‌كلاس با توجه به بالارفتن خواست مشتری بسیار كمرنگ شده و به همین دلیل ایران خودرو سعی دارد برای از دست ندادن كلاس سمند با جایگزین كردن سمند P2 همچنان این بازار را حفظ كند.
این شركت برای كلاس A كه كوچك‌ترین كلاس خودرویی است، تولید خودرو چینی با موازنه پلات‌فورم آن با سمند را در دستور كار دارد. در كلاس B كه جایگزین پیكان است این شركت قصد عرضه ال-90 را داشته و در كلاس C نیز به عرضه مدل پژو آریان خواهد پرداخت. در كلاس D پیش‌بینی می‌شود كه در سال 86 در صورت ثابت بودن معیارهای اقتصادی، خودرو سمند P2 با قیمت بین 12 تا 13 میلیون تومان عرضه شود.
از خصوصیات اصلی این سمند جدید می‌توان به تغییر شكل چراغ‌های جلو، عقب و انتقال چراغ‌های راهنما به آینه‌های جانبی اشاره كرد. تجهیز به كنترل سرعت اتوماتیك از روی فرمان و تغییر قطر رینگ كه به اسپرت كردن خودرو كمك می‌كند نیز از دیگر خصوصیات این محصول جدید خواهد بود.
موتور نصب شده بر روی این خودرو موتور ملی در سه نسل 1.7 لیتری، 1.7لیتری با توربو شارژ و 1.4 لیتری است. همچنین موتور Tu5 پژو از دیگر موتورهای استفاده شده در این خودرو خواهد بود.
حجم این موتورها از 1.4 تا 1.7 متغیر است و قدرت آن نیز 90 تا 150 اسب بخار متغیر خواهد بود. در این خودرو از سیستم‌های الهام گرفته از بی.ام.و از جمله چهار چرخ متحرك هوشمند به همراه تنظیم ارتفاع خودرو از زمین و سیستم فنربندی بادی اتوماتیك هوشمند استفاده خواهد شد. وزن این خودرو نیز 1100 كیلوگرم است.
سمند جدید در صورت موفقیت‌آمیز بودن پروژه، یك خودرو با قابلیت‌های مختلف خواهد بود كه امكان صادرات آن در بازارهایی كه سمند هم‌اكنون حضورش در آنها شروع كرده است را تقویت می‌ كند. بازارهای تعیین شده برای این محصول كه عرضه محصول در آن دیده شده ونزوئلا، كوبا، آفریقا، آسیای میانه، عراق، افغانستان، لبنان، سوریه، آذربایجان، شمال
فکر میکنم سورن دیگه از مد افتاده باشه !.

Nomber1
14-10-2007, 09:55

این هم به درخواست رام عزیز .

سلام بر همه رفقا .

اق ما هم همين 5شنبه كه گذشت يه سوناتا 3.3 گرفتيم . البته مال ما از اين وارداتي ها بوده . كه كمپاني وارد نكرده .

فقط ميتونم بگم فوق العادست. من تجربه رانندگي با هم سطح هاي اين ماشين غول پيكر رو داشتم . ماشين هايي مثل ماكسيما كه حريف قابل توجهي در زمينه حجم موتور و پيشرانه ي بالا در مقايسه با اين ماشين ساخت هيوندا هميشه تلقي ميشه . زانتيا كه همه از هندلينگ بسيار بالاش مثال ميزنند و خيلي ماشين هاي بزرگ ديكه .

اما مزايا و معايب سوناتا 3.3 از ديد من :

از مزايا شروع ميكنم :
گيربكس بسيار خوبي داره . من با اتومات هاي متنوعي رانندكگي كردم . البته مدل بالا ترينشون مدل 2005 بوده . اما اين سوناتا از ديد من يه چيز ديگه بود .

موتورش شتاب اوليه و ثانويه خوبي داره . من تا 210 كيلومتر رو باهاش يك تخت رفتم يعني از حدود 100 كيلومتر سرعت يكتخت رفتم تا 210 و ماشين اصلا به اون شكل افت شتاب رو در سرعت هاي بالا حس نميكرد ....

هندلينگ فوقالعاده : پيچ هايي كه با 405 خودم با سرعت 100 ميزدم و ماشين يه حالت اسلايد كوچيك بهش دست ميداد رو اين بدن كوچكترين تغييري در كابين با همون سرعت ميپيچيد . و اين برام خيلي جالب بود .

فرمان هيدروليكش خيلي نظرم رو جلب كرد . در حالت ايستايي فوقالعاده نرم بود . اما به تناسب سرعت فرمان پذيري سخت تر ميشد . من با مگان رانندگي كردم . فرمان خيلي نرمي داره وشايد هيدروليك ترين فرمان رو داشته باشه اما در حركت هم باز هم اون نرمي رو داره اما يه مقدار كمتر . كه اين خودش از معايب حساب ميشه ... به نظر من تو سرعت هاي بالا نرمي فرمان بايد كمتر بشه كه كنترل ماشين و پايداريش در جاده بيشتر باشه .
كه ار اين حيث سوناتا مورد قبول بود .
در مورد امكانات رفاهيش چيزي نميگم . چون همه هم سطح هاي اين ماشين از لحاظ قيمت همه اپشن هاي رفاهييه خوبي دارند .

اما معايب :

بزرگترين عيبي كه از اين ماشين ميگيرم عدم توانايي كامل راننده در هنگام حركت به سمت عقب ماشين هستش .
اونقدر كهصندلي هاي غول پيكري داره9 و صندوق عقب بسيار بلند ديد بسيار كمي راننده داره نسبت به عقب خودرو / فكر كنم برا همون سنسور عقب گذاشتن !!! :cool:

و اينكه حتي با غير فعال كردن esp باز هم ايجاد over steer به سختي امكان پذيره !
آقا خودم رو كشتم سر بدم ته ماشين رو نميشد !

و در آخر اينكه در حالت مسابقه اي دنده ماشين خيلي خيلي مصرف سوختش ميره بالا .... حالا شايد طبيعي باشه چون من هم همش دنده ها رو تا تهش پر ميكنم ولي خيلي بنزين ميخوره ...(بابا نزن :???: ميدونم 6 تا سيلندر و 24 تا بچه !!! بايد شكمشون سير شه ديگه :) )

:???: يك سوتي بزرگ :???:

نزديك بود ماشين بابام رو به .اك بدم ! تو يك سرازيري در بلوار نهارخوران گرگان نزديك يك سرعت گير كه ميخواستم سرعت رو كم كنم پاي چپم به هواي گرفتن كلاج با تمام قدرت رفت پايين ....
از اونجايي كه پدال ترمز در اتومات ها خيلي بزرگ هست از شانس بد من با تمام قدرت كوبوندم رو ترمز .... و .... ماشين به فاصله 2 متر از لحظه كوبيدن رو ترمز واستاد و ماشين هاي پشت سرم همه :lol: :lol: و كشيدن چپ و راست !!!!! خدايي اگه ميزدن بايد ماشين باباه رو ميزاشتم و از اين شهر ميرفتم !!! ميومدم پيش متين !!! چون هر چي ميكشم از دست اونه !

يك درگ با كمري 2007 :

يكي از دوستانم كمري 2007 خرده بود 1 ماه پيش . 42.5 براش آب خورد . من هم كه 39.5 خريديم ماشين رو كه 5000 تا كاركرده بود . اقا بعد از كلي راي زني و اميد به رفيقم كه هي بيا بندازيم و فلان و بيسار ... اومد !!! فكر ميكنم وقتي به سرعت 130 رسيدم يك 60 تا 100 متري عقب تر از من بود !! كلي حال كردم يك ماشين 4 سيلندر رو گرفتم ! :-(

و اما عكس و كليپ :

من كه گوشيم از اين درپيتي هاست ! ! با پسر عمه جان شب رفتيم بيرون اون به يه دوربين 2 مگاپيكسلي چند تا عكس و فيلم گرفت .

عكس ها كه واضحه . اما فيلم : از اونجايي كه شب بوده خيلي واضح نيست .الان كه اپلود كردم ميبينم كه فقط يكي از كليپ ها قابل رويت در tinypic هست .و مربوط ميشه به جايي كه از سرعت 20 يك دفعه ميندازم دنده 1 و ميرم !!!! تا 140 تا ميرم كه يك مانع بيشعور مياد جلو ماشين كار رو خراب ميكنه !!!

--------------

Farshadd
14-10-2007, 12:28
چاکریم داش فرهاد

شیرینی که قابل تو رو نداره .

بالاخره گفتم خیلی وقته گزارش نزاشتم برا بچه ها.

ایشالا اگه اومدم سمت لرستان میام که یک کم بریم دریفت کشی . :46:

راستی داداشی یه سوال: دوربینی که باهاش این عکسا رو گرفتی چه مدلی بوده؟؟

قدمت روی چشم.
تو بیا ما یه مدتی خدمت باشیم حال کنیم. بیا تا بریم دریفت یادمون بدی . بیا تا با هم گل بر افشانیم :10:

با این ماشین جدید که مبارک باشه تا حالا دریفت کشیدی؟؟؟ دونات چطور؟؟؟

اگه آره تعریف کن بینم چطور بود؟؟؟ اگه هم حال تایپیدن نداری خیالی نیست یه تلفن بهت میزنم( البته یه بار زدم ولی بوق آزاد میزد و خبری نبود)

Nomber1
14-10-2007, 14:35
فرشاد جان . دوربین سامسونگ بوده ! 2 مگا÷یکسل از این قدیمی ها . نمیدونم چرا صدا نداشت .

راستی اون 916 تو بودی پس ؟

والا تنها کار بدی که کردم پاور اسلاید زدن در سر پیچ ها بود و گاز دادن بیش از حد ! تازه Esp رو هم خاموش کرده بودم که بشه Over Steer ایجاد کرد .

solo_88
14-10-2007, 16:35
سلام.

به به اقا سهیل!مبارکه!!!ان شاا... باهاش جاهای خوب بری!

ببین ادم بخواد از ملت کمیسیون بگیره سر خودش میاد!!!!حالا هم کمیسیون خودم رو میخوام با همون درصدی که

خودت میدونی!!!ریاضیم خوب نیست خودت حساب کن ببین چقدر میشه بریز به حساب!فقط سریعتر چون عجله دارم!

(راستی ازین به بعد خواستی کلیپ بگیری میتونی ماشین رو ببری رو بالانس و 260 رو تا اخر پر کنی!!!)

Nomber1
14-10-2007, 16:42
(راستی ازین به بعد خواستی کلیپ بگیری میتونی ماشین رو ببری رو بالانس و 260 رو تا اخر پر کنی!!!)

چه جالب ! روش فکر نکرده بودم!

راستی فرشاد . هر چی میخوام جواب اس ام است رو بدم نمیفرسته . میخواستم بگم ما چاکریم که اینجا گفتم .!

ram1600
14-10-2007, 20:52
سهیل جان ممنون حال کردیم دمت گرم صفا دادی به همه
راستی توی حالت معمولی خوراکش این کوچولی چقدره ؟؟؟؟

Nomber1
14-10-2007, 20:59
تو جاده و در دورد idel حدود 9.5 در 100 تا . اما در شهر باید 11 تا بخوره .

Nomber1
15-10-2007, 00:53
بچه ها .
حتما این 2 تا کلیپ ویدئو رو ببینید . مال سوناتاست .

این مال 0-100 :18:

این هم 0-170 :27:

solo_88
15-10-2007, 01:10
چرخای ماشین رو بردی رو هوا یا تو جادس؟؟؟!!!؟!؟!؟!؟

ما این همه میاییم در مورد بهینه سازی فک میزنیم شما میری ماشینی که 152 تا کار کرده دور موتورش رو رو 6000 عوض میکنی؟!؟!؟!؟

باحال بود...راستی این کارا باعث نمیشه از دست کمیسیون دادن در بری!

Farshadd
15-10-2007, 12:22
سلام[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سهیل خوب گوش کن چی بهت میگم. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تو به من و این بچه ها مدیونی. چون همش میایی از کلیپ های قشنگ قشنگ میذاری[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و ما رو هم هوایی میکنی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] پس یا باید خودت ما رو ورداری بشونی پشت این ماشینا و ما رو راضی کنی[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] یا اگه فردا رفتیم سوناتا دزدیدیم، [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]توی دادگاه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]خودت بیایی و گردن بگیری.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

از ما گفتن بود.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ram1600
15-10-2007, 14:19
ببخشید روم به دیوار شرمنده به خدا ببخشید واقعآ ببخشید اینا رو چه جوری دانلود کنم

Balrog
15-10-2007, 14:37
ماشين جديد مبارك!

راستى سهيل جان، چرا صفر نگرفتى؟

در ضمن، ماشين يه شستشوى حسابى‌ هم مى‌خواد! :46:

Nomber1
15-10-2007, 18:17
باحال بود...راستی این کارا باعث نمیشه از دست کمیسیون دادن در بری!

آقا ما که قبول کردیم ! راستی تو رفتی بترکونی فروم ما رو ولی ظاهرا خودت ترکیدیا !! کجایی پس !

----------------------------

راستى سهيل جان، چرا صفر نگرفتى؟

در ضمن، ماشين يه شستشوى حسابى‌ هم مى‌خواد! :46:

به حاج علی ! از این طرفا . آقا این ماشین جریانش مفصله ! ولی در مورد شستن میخام بگم که بالاخره شستمش !

فرشاد ! من دادگاه مادگاه نمیام ! از همین الان بگم !

-------------------------

ram جان . این خودش تحت وب پخش میکنه . اما برای اینکه بتونی راحت ببینی بزار یک بار با گیر بره اما دور دوم روان پخش میشه .

Actros
16-10-2007, 02:59
سهیل جان هرچند دیره
ولی مبارک باشه سوناتا

Nomber1
16-10-2007, 13:54
امیر جان سایت کم رنگ شده ها ... نکنه با بچه های تاپیک دیگه حال نمیکنی ؟ آقا بیا . بی تو حالی نداره ها ... به اون علی با مرام هم بگو ..

hamid6885
16-10-2007, 17:29
ببخشید روم به دیوار شرمنده به خدا ببخشید واقعآ ببخشید اینا رو چه جوری دانلود کنم

دوست عزیز شما با نصب نرم افزار اینترنت دانلود منیجر میتونید تمام نواقص دانلود رو برطرف و سرعت دانلود رو 15 برابر کنید

kiwi
18-10-2007, 21:51
آقا دوستان شرمنده من هنوز دنبال ماشينم
رسيدم مزدا 323 اما اين ماشي 200تا مدل داره!!!!!!

اگه 1 توضيح درباره مدلاي اين ماشين بديد ممنون ميشم
مخصوصا 323f

T.K
18-10-2007, 22:15
بچه ها .
حتما این 2 تا کلیپ ویدئو رو ببینید . مال سوناتاست .

این مال 0-100 :18:

این هم 0-170 :27:

سلام سهل جان

یه کلیپ روی گوشی ها هست ماله 206 و رونیزه احتمال زیاد دیدینش

کاره بچه های شهرمونه :5: تو یه بزرگ راه ==> هفت باغ علوی

متاسفانه وقت ندارم لینک بزارم:41:

کار با 206 جالبه و با رونیز ...

کار با رونیز خطر ناک و جالبه

اگه ندیدین حتما یه جوری نگاهش کنین.

graphmax
18-10-2007, 22:21
سه تا عکس از تصادف پژو پارس با مرسدس سی 180.
نکته ی جالب اینه که بدون اینکه کیسه ی هوای مرسدس باز بشه رانندش هیچ آسیبی ندیده.
پژو هم بدون سرنشین و در حالت پارک بوده.
طفلی پارسه تو غربت چی به سرش اومده.

:::::::
:::::::

Nomber1
19-10-2007, 00:36
در مورد دوستی که دنبال مزدا میگشت .اولا دیگه تولید مزدا 323 به مزدا 3 تبدیل شده . اما مزدا های موجود در ایران 4 تیپ دارن تقریبا . یکی سری اول ها هستند که چراغ عقب کشیده ای دارن . اونها تا 81 تولید شدند . بعد از اون یه سری از 81 تا اواخر 82 تولید شدند که طرحش کلا فرق داشت با قبلی و یه سری هم از اواخر 82 به بعد تولید یدند که تا قبلمزدا3 شکل و قیافه ی همه یکی بوده از اخر 82 به بعد اما از لحاظ امکانات فرق داشتند و مثلا از سال 84 همه مزدا ها فرمان تلسکوپی و دارای ایربگ بودند ولی اون آخر 82 یی ها نداشتند .

در کل از اخر 82 به بعد ماشینای خوبی شده از لحاظ ریخت و قیافه و سواری خوب.

------------
اون دوستی که گفت کلیپ 206 و رونیز نمیدونم کدوم رو میگی . یه رونیزی که راک میزنه رو دیدم . اما 206 نمیدونم کدومه

------------

و اون تصادف !!!! احتمالا پرشیا هه اونجا سقوط کرده !!!!! بدا به حالش!

StormWielder
19-10-2007, 01:46
سلام دوستان .
عجب تاپیک جالبی دارین . فقط حیف که چون همۀ مطالب در یک تاپیک جمع شدن ، یه خورده درهم و برهم شده .
ای کاش حداقل میشد در انجمن متفرقه یک زیرمجموعه برای تاپیک های اتومبیل ایجاد بشه که تاپیک هایی با بحث های مشخص همه در اون قرار بگیرن .

گفتم یه سایت رو که احتمالا بسیاری از دوستان با اون آشنا هستن ، برای اونهایی که نمیدونن اینجا معرفی کنم .
تو این سایت میتونید اطلاعات و اخبار جالب به همراه تعداد زیادی Wallpaper خیلی خوب از جدیدترین مدلهای اتومبیل پیدا کنید :

Dieselstation.com

امیدوارم مفید باشه .

amiroo88
19-10-2007, 13:13
سلام دوستان .
عجب تاپیک جالبی دارین . فقط حیف که چون همۀ مطالب در یک تاپیک جمع شدن ، یه خورده درهم و برهم شده .
ای کاش حداقل میشد در انجمن متفرقه یک زیرمجموعه برای تاپیک های اتومبیل ایجاد بشه که تاپیک هایی با بحث های مشخص همه در اون قرار بگیرن .

گفتم یه سایت رو که احتمالا بسیاری از دوستان با اون آشنا هستن ، برای اونهایی که نمیدونن اینجا معرفی کنم .
تو این سایت میتونید اطلاعات و اخبار جالب به همراه تعداد زیادی Wallpaper خیلی خوب از جدیدترین مدلهای اتومبیل پیدا کنید :

Dieselstation.com

امیدوارم مفید باشه .

خیلی سایت باحالی بود ممنون
برای تنوع چندتا عکس میزارم

Nomber1
19-10-2007, 19:11
در مورد پیشنهاد ...

متاسفانه تنها کاری که میشه کرد اینه که دعا کنیم مدیریت کارهای بزرگ به دست انسانهای بزرگ بیفته و نه هر کسی که صلاحیتش رو نداره ...:41:

ram1600
20-10-2007, 00:20
ببخشید این مرسدس با جند کیلومتر پژو رو بر سر 141 خراب کرده

Hpower_sl3
20-10-2007, 23:18
با سلام دوباره به دوستان

مخصوصآ سهیل که با سوناتاش ترکونده

راستش داستان من که جریان بسیارها دارد...
اما اینکه من برلین هستم و در A.R.T Tuning کار میکنم

میتونید با این شماره باهام تماس بگیرید:
00499128925021

خوشحال میشم بتونم کاری براتون بکنم.و اینکه تا 4 ماه دیگه میام ایران و با آئودی لمانس باید ازم پذیرایی
کننین.

سهیل جان لطفآ آدرست رو بده پیش من یه امانتی داری

Farshadd
20-10-2007, 23:46
با سلام دوباره به دوستان

00499128925021

خوشحال میشم بتونم کاری براتون بکنم.و اینکه تا 4 ماه دیگه میام ایران و با آئودی لمانس باید ازم پذیرایی
کننین.

:18::18::18::18::18::18::18:

چشام درست میبینه؟؟؟:18:

خودتی حمید؟؟؟
خوبی داداش؟؟

پسر تو هنوز زنده ای؟؟؟؟ ما چه خیالایی که نکردیم... حتی بعضیاشون به مرحله یقین رسیده بود...:46:

خوبی؟؟؟

از برلین چه خبر؟ خوبه؟ سلامته؟؟ تو برلین چیکار میکنی؟؟؟ سلام منو بهش برسون.

راستی یه چند تا عکس به عنوان هدیه از ماشینایی که ردیف میکنید بذار تا بندازم رو امضام. اگه هم خوب بودن بندازیم رو آواتارم.

Nomber1
21-10-2007, 00:20
به به .

تو بهترین و خوشبینانه ترین حالت هم نمیدیدم تیونر بزرگ ما برگشته ...

ما جای دیگه دنبالت میگشتیم حمید ؟ معلوم هست کجایی ؟

من که باورم نمیشه . تو حتی تو این مدت یه پی ام ندادی که مجا هستی . حتی یه زنگ یا اس.ام.اس.

فقط نگو که کار داشتی که من خودم وزیر کارم !

خوب عزیز . الان کجایی . دلمون برات تنگ شده .

اقا اتفاقا من برای 10 نوامبر بلیط دارم برای برلین . یه نمایشگاه محصولات غذایی هست و من هم برای بازدید و خرید یه سری ماشین الات دارم میام . پسر انشاالله که آدرس بدی رفیقای سابقت بیان پیشت ..

من منتظر جوابت هستم .

راستی . گفتی امانتی پیشت دارم . امانتی کدومه ؟ راستشو بگو ؟ نکنه میخوای سورپرایز کنی یه دونه از اون خوشگلای بلوند رو میخوای برام dhl کنی ؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:31::31::31: :31:

ادرس تهران میخوای یا گرگان . یا خارج از ایران ؟ هر جا بگی من بهت آدرس میدم عزیز.

منتظرم . اقا از الان تعریف من رو پیش همکارات بکن که اومدم اونجا ما رو تحویل بگیرن .

4کریم .

قربان یو / سهیل

راستی حمید جان ... این آدرس دنیای اتومبیل سایتی هست که من توش فعالیت دارم . . البته چون اسم سایت رو این مدیرای جالب پی سی ف ی ل ت ر کردند من حروفش رو با یک فاصله میزارم . حتما همین امشب برو و عضو شو . اونجا باهات خیلی کار دارم . forum.s y s t e m p a n e l.comحتما عضو شو ها . و الا ناراحت میشم .

Balrog
21-10-2007, 01:44
با سلام دوباره به دوستان

00499128925021

کننین.
سلام!

ايول بابا!

گفتيم ديگه كارت گرفته و اينجا رو از ياد بردى!

حتما سر فرصت از جريانات اين چند وقته برامون بگو.

هر جا هستى موفق باشى.

Actros
21-10-2007, 03:05
با سلام دوباره به دوستان

00499128925021

کننین.

:18:
به به سلام
آقا حمید چه طوری
خبری نیست ازت
امیدوارم هرجا هستی موفق باشی
اگه رفتی مونیخ سلام منو به اولیور کان برسون:5:

Farshadd
21-10-2007, 08:03
راستی حمید تا چیز یادم رفت بگم:
1- اسم این شخصیت تو آواتارت کیه؟؟؟
2- نام کاربریت رو عوض کن: A.R.T Tuning:31:

jamshidjap
21-10-2007, 11:51
با سلام خدمت دوستان قديمي

بعد از يه مدتي که تو اين تاپيک نبودم به پيشنهاد سهيل جان دو باره سعي ميکنم فعاليت خودم رو بيشتر کنم . با اخبار جديد

مخلص شما . جمشيد

يا علي

jamshidjap
21-10-2007, 11:52
به نقل از سایت رسانه ای شرکت رنو پارس، این شرکت به عنوان اولين فعاليت شرکت رنوپارس اقدام به نصب لوازم جانبى اسپرت بر روى خودروى لوگان نموده و به منظور نظر سنجى آن را در معرض نمايش داخلى گذاشته است. به دنبال اين اقدام شرکاى اين شرکت (ايران خودرو و پارس خودرو) با همکارى رنو پارس به منظور تخمين جذابيت اين موضوع و همچنين نرخى را که مشترى حاضر به پرداخت آن ميباشد اقدام به توليد و نمايش اين خودرو در شبکه خود و همچنين ديگر نمايشگاه هاى خودرو مى نمايند.

jamshidjap
21-10-2007, 11:58
مدير فرانسوي شركت رنوپارس:

تندر 90 تا دو هفته ديگر به توليد انبوه مي‌رسد

مديرعامل فرانسوي شركت رنوپارس وعده داد مشكلات توليد تندر 90 ظرف دو هفته آينده برطرف شده و اين محصول به توليد انبوه برسد.

شركاي ايراني و فرانسوي پروژه توليد تندر 90 صبح امروز در نشستي خبري به تشريح وضعيت توليد اين خودرو و بحثهاي گسترده درباره تأخير در عمل به تعهدات تندر نود پرداختند.
ژان ميشل كربل مديرعامل جديد شركت رنوپارس كه از حدود 2 ماه قبل جانشين گابريل در اين شركت شده است،‌در اين نشست چيزي به توضيح سوابق 34 ساله خود در شركت رنو پرداخت و اظهار داشت:‌ كيفيت در شركت رنو حرف اول را مي‌زند و خوشحالم بگويم كيفيت خودروهايي كه از ايران خودرو و سايپا بيرون مي‌آيد، هم‌سطح محصولات رنو در جهان است.
وي خاطرنشان كرد: هم‌اكنون 60 درصد ساخت قطعات رنو در ايران انجام شده و40 درصد ديگر قطعات از كشورهاي مختلف مانند اسپانيا و روماني تأمين مي‌شود.
كربل در خصوص تأخيرهاي ايجاد شده در تحويل تندر نود به ثبت‌نام‌كنندگان اين خودرو گفت: ما مرتباً‌ با شركاي خود جلسه داريم. طي هفته جاري 3 جلسه با شركاي خود برگزار كرديم و من مطمئنم تا نوروز مي‌توانيم تمامي خودروهاي ثبت‌نام شده را تحويل مشتريان خود بدهيم.
وي با تأكيد براينكه رنو مشكلي براي واردات 40 درصد قطعات تندر نود ندارد، گفت: 60 درصد ديگر قطعات بايد توسط قطعه‌سازان ايراني تأمين شود.
كربل گفت: ما رابطه خوبي با قطعه‌سازان ايراني داريم و از 45 قطعه‌ساز ايراني طرف قرارداد رنو با 40 شركت مشكلي نداريم.
وي در عين حال تصريح كرد: 5 شركت قطعه‌ساز مشكل‌ساز هستند كه براي رفع مشكل آنها نيز در حال صحبت با شركاي ايراني خود هستيم.
مدير فرانسوي شركت رنوپارس در پاسخ به اين پرسش كه آثار تحريمهاي سياسي ايران بر به فعاليت با شركتهاي ايراني چگونه بوده است؟ خاطرنشان كرد: رنو يك شركت بخش خصوصي فرانسه است و ما به قراردادهايي كه بسته‌ايم احترام مي‌گذاريم.
وي گفت: از عملكرد قطعه‌سازان ايراني همكار خود راضي هستيم و اين شركتها در حال صحبت براي صادرات توليداتشان هستند.
كربل از ميزان تعهدات 5 قطعه ساز ناهماهنگ در پروژه تندر اظهار بي اطلاعي كرد و اظهار داشت: مطمئناً مشكل توليد تندر نود ظرف يكي دو هفته آينده برطرف شده و به توليد انبوه مي‌رسيم.
وي اظهار داشت: توليد هر محصول جديدي با مشكلاتي روبرو مي‌شود و اين طور نيست كه رنو تنها براي فعاليت در ايران مشكل داشته باشد.
كربن در خصوص كمك 32 ميليون دلاري رنو در پروژه‌ تندر 90 نيز گفت: اين اولين پروژه‌هاي نيست كه رنو به آن كمك مالي مي‌كند، شركت رنو براي تأمين به موقع قطعات اين كمكها را به ديگر كشورها نيز انجام مي‌دهد.
مديرعامل رنوپارس در پاسخ به اين پرسش كه كيفيت تندر 90 توليد شده در كدام يك از دو شركت ايران خودرو و پارس خودرو بهتر است،گفت: بخش كنترل كيفيت رنو بسيار سخت‌گيرانه بر توليد تندر 90 نظارت مي‌كند، اما چون پارس‌خودرو توليد خود را زودتر شروع كرده، كيفيت محصولات آن بهتر است.
وي افزود: ايران خودرو نيز پيشرفت خوبي داشته و اميدواريم هرچه كار توليد پيش‌ مي‌رود، كيفيت نيز بهتر شود.

jamshidjap
21-10-2007, 11:59
مديرعامل ايران‌خودرو:
نوع واردات قطعات تندر90 از سوي رنو مديريت كار را پيچيده كرد
اين پروژه بيش از حد زير ذره‌بين رفته است!

به مشتريان در زمان ثبت نام توضيح داده شد كه سه ماه بعد خودرو ثبت نامي‌ آن‌ها تحويل داده مي‌شود و تا انتهاي سال 86 كل تعهدات انجام مي‌شود كه در قرارداد آمده است و كساني كه ديرتر خودرو خود را دريافت مي‌كنند سود مشاركتي بيشتري مي‌گيرند.

منوچهر منطقي ـ مديرعامل ايران خودرو ـ با بيان اين مطلب و اين كه 60 درصد پروژه تندر90 ساخت داخل است و 40 درصد ديگر قطعات از خارج تامين مي‌شود، افزود: زمان خودكفايي براي داخلي كردن 60 درصد پروژه براي كشور بيش از سه سال زمان‌بر است. وقتي مي‌خواهيم اين كار را در زمان كوتاهي انجام دهيم، درگير برخي مسائل داخلي نيز مي‌شويم. ما قطعات را از خارج از كشور به صورت پك (بسته) دريافت مي‌كرديم، ولي رنو اين قطعات را به صورت پارت باي پارت (قطعه قطعه) وارد مي‌كند كه پيچيدگي‌هاي خاصي دارد و مديريت كار را نيز پيچيده كرده است.

وي تصريح كرد: كيفيت تندر90 در ايران خودرو از سطح خوبي برخوردار است، ولي ويژگي‌هاي ياد شده باعث عقب‌ماندگي در كار شده است.

در حال حاضر رنو پارس قصد دارد در زمان كوتاهي پروژه تندر90 را براي 60 درصد ساخت داخل عملي كند و روشي را نيز كه در واردات قطعه در نظر گرفته اين طور است كه اين قطعات را از منابع مختلف تامين مي‌كند.

منطقي در ادامه افزود: دو سوم ثبت نام كنندگان تندر90 مربوط به ايران خودرو هستند و براي توليد تا پايان سال براي انجام كامل تعهدات برنامه داريم و قصد داريم تعداد نمايندگي‌هاي خود را به 160 نمايندگي برسانيم و طبق برنامه روي افزايش پلكاني توليد برنامه‌ريزي كنيم.

وي درخصوص بخش رنگ خودرو تندر90 نيز اظهار كرد: ما بدنه تندر90 را با استاندارد‌هاي روز اروپا رنگ مي‌كنيم و مشكلي نداريم. در خصوص انصراف دهندگان از ثبت‌نام تندر90 نيز آمار كمي‌ داشته‌ايم، ولي به نسبت بر موارد تقاضا براي جايگزيني اين خودرو 15 درصد تقاضاي جايگزيني داشته‌ايم كه بيشتر مربوط به محصولات پژو 206 بوده است.

مديرعامل ايران‌خودرو درباره قيمت فعلي تندر90 براي مصرف كننده نيز اظهار كرد: سعي كرده‌ايم كه حاشيه قيمت براي مصرف كننده چندان بالا نباشد و اين قيمت نيز نسبت به بقيه خودرو‌ها زياد بالا نيست.

او همچنين درباره استراتژي شركت رنو پارس در خصوص اطلاع‌رساني در روند اجراي اين پروژه اظهار كرد: هيچ جاي دنيا هيچ وقت روي يك محصول اين قدر دقيق نمي‌شوند. اين پروژه بيش از حد زير ذره‌بين رفته و اين طور اطلاع‌رساني در هيچ جاي دنيا مرسوم نيست.

وي در رابطه با تاخير در تحويل و پرداخت خسارت به متقاضيان تندر90 اظهار كرد: به مشتريان در زمان ثبت نام توضيح داده شد كه سه ماه بعد خودرو ثبت نامي‌ آن‌ها تحويل داده مي‌شود و تا انتهاي سال 86 كل تعهدات انجام مي‌شود كه در قرارداد آمده است و كساني كه ديرتر خودرو خود را دريافت مي‌كنند سود مشاركتي بيشتري مي‌گيرند.

منطقي كه در نشست خبري تندر90 صحبت مي‌كرد، درباره آمار توليد اين خودرو تاكنون گفت: حدود دو هزار دستگاه تا به حال در ايران خودرو توليد شده كه 80 درصد آن‌ها تحويل داده شده است.

jamshidjap
21-10-2007, 12:00
مديرعامل سايپا:
تاكنون دو هزار و ‌٥٠٠ دستگاه تندر‌٩٠ تحويل داده‌ايم
ظرف ‌٥/١ ماه آينده ‌١٠درصد ديگر تقاضا را پاسخ مي‌دهيم

تاكنون سه هزار و 100 دستگاه تندر90 در پارس خودرو توليد شده كه دو هزار و 500 دستگاه تحويل مشتري شده است.

احمد قلعه‌باني - مديرعامل سايپا - با اعلام اين خبر درخصوص خسارتي كه بايد به دارندگان تندر90 پرداخت شود، گفت: اين خسارت به ثبت نام كنندگان پرداخت خواهد شد و در هفته گذشته نيز سه جلسه با مسوولان رنو پارس داشتيم كه به بررسي مسائل پرداختيم.

وي تصريح كرد: به لحاظ پيش‌بيني‌ها براي پروژه تندر90 سعي كرديم تعدادي را ثبت نام كنيم كه بتوانيم جوابگوي آن‌ها باشيم و در اين ميان 20 تا 25 هزار دستگاه بيشتر ثبت نام نكرديم كه از اول سال تا به حال بيش از 10 درصد خودروهاي ثبت نامي‌ تحويل داده شده است و ظرف 1.5 ماه آينده نيز 10 درصد ديگر تحويل داده مي‌شود.

قلعه‌باني با بيان اين كه براي خدمات پس از فروش اين خودرو مشكلي نداريم، در رابطه با توليدات تندر90 در اين شركت تا به حال گفت: تاكنون سه هزار و 100 دستگاه توليد كرده‌ايم كه دو هزار و 500 دستگاه تحويل مشتري شده است.

وي ادامه داد: در مگاموتور اولين موتور مربوط به تندر90 به توليد رسيده و به زودي توليد انبوه آن آغاز مي‌شود و طي زمان‌بندي مناسب گيربكس آن نيز ساخت داخل مي‌شود.

jamshidjap
21-10-2007, 12:01
البته اخبار بالا زياد جديد نبود

Farshadd
21-10-2007, 12:28
سلام جمشید جان.

ممنون که ما رو هم از اخبار تندر 90 باخبر کردی.

Nomber1
21-10-2007, 15:23
حمید جان . خدا رو شکر که پیدات کردم . آقا هر چند که خودت هم استادی ولی الان که اونجا هستی میدونم که دیگه بی دلیل بهم جواب نمیدی .حتما از همکاران اونجا هم سوال بکن . یه مشکلی برام پیش اومده بود تو یه پروژه ای که برا یکی از بچه ها داشتیم گیربکس مورد استفاده ما کلوز ری شیو بوده .

میخوام این گیربکس رو با گیربکس واید ری شیو یه مقایسه ای کنی . ببین کدومش برای انتقال نیرو گزینه مناسب تری هست ؟

این رو حتما بهم جواب بده چون که شدیدا موندم از کدوم تیپ استفاده کنیم . فقط معایب هر کدوم رو بگو .

منتظرم .

از امیر خیلی ناراحتم . کلی پیغام و پس غام دادیم که نیست تا حمید اومد یهو اومد . امیر خان بامرام تر باش!

و جمشید عزیز. جمشید هم کلی با پی ام دادن و اصرار قبول کرد که دوباره به ما ملحق شه . اما اون هم بعد از پست حمید اومد .... ظاهرا حمید خیلی خاطر خواه داری ها :27:
و ممنون از بایت همکاریت و ازت میخوام تو این فروم هم فعالیت کنی ....در قسمت دنیای اتومبیل اونجا . فقط سیستم پنل رو با یک فاصله میزام چون ف یلتر کردنش مدیرای با کفایت اینجا . forum.s y s t e m p a n e l.com
-----------------------

با این تفاسیر باید هر لحظه منتظر حضور متین عزیز و بچه های دیگه هم باشم .

متین کجایی پس ؟ ده بیا تو هم دیگه .

jamshidjap
21-10-2007, 16:07
و جمشید عزیز. جمشید هم کلی با پی ام دادن و اصرار قبول کرد که دوباره به ما ملحق شه . اما اون هم بعد از پست حمید اومد .... ظاهرا حمید خیلی خاطر خواه داری ها :27:
و ممنون از بایت همکاریت و ازت میخوام تو این فروم هم فعالیت کنی ....در قسمت دنیای اتومبیل اونجا . فقط سیستم پنل رو با یک فاصله میزام چون ف یلتر کردنش مدیرای با کفایت اینجا . forum.s y s t e m p a n e l.com
-----------------------

با این تفاسیر باید هر لحظه منتظر حضور متین عزیز و بچه های دیگه هم باشم .

متین کجایی پس ؟ ده بیا تو هم دیگه .

اين موضوع که من و حميد بلافاصله بعد از هم اومديم کاملا اتفاقي بود

ineedgmc
21-10-2007, 20:47
مگه ساخت این لولا ها چقدر هزینه و وقت می بره (محض سئوال می پرسم ) که 800هزار تومن به بالا خرج داره؟

jamshidjap
23-10-2007, 10:00
موفقيت چشمگير پژوهشگر ايراني دانشگاه «كاليفرنيا» در عرصه خودروهاي هيدروژني

يك محقق ايراني فوق دكتري در دانشگاه كاليفرنيا موفق به طراحي يك مدل منحصر به فرد براي افزايش سرعت ساخت خودروهاي هيدروژني شده است.

مدل جديد با تلاش محققان دانشگاه كاليفرنيا در لس آنجلس به مديريت عليرضا اكبرزاده ، محقق ايراني اين دانشگاه و با همكاري دكتر ويدوودز اوزولين دانشيار و كريستوفر وول ورتون استاد دانشگاه نورت وسترن طراحي شده است.

به گفته محققان، ‌اين مدل مي‌تواند مواد مفيد و مطلوب براي ذخيره هيدروژن شناسايي كرده و آن دسته از واكنشهاي شيميايي ترموديناميك مناسب را كه هيدروژن مي‌تواند از طريق آنها به شكلي برگشت پذير ذخيره و خارج شود، پيش‌بيني كند.

دانشمندان خاطر نشان كردند كه هيدروژن يك منبع بالقوه براي پاكسازي انرژي در مصارف انرژي در آينده است.

در آينده از وسايل نقليه‌اي استفاده خواهد شد كه با پيلهاي سوختي كار مي‌كنند اما استفاده گسترده از هيدروژن با چگالي بالا و ذخيره سازي آن تاكنون چالشي اصلي در زمينه استفاده از اين خودروها به طور انبوه بوده است.

اين محققان از تئوريهاي مكانيكي كوانتومي براي طراحي الگوريتمي استفاده كرده‌اند كه مي‌تواند به طور خودكار و سيستماتيك به مراحل و واكنشهايي اشاره كند كه مطلوبترين خواص ترموديناميك را دارند.

اكبرزاده در اين باره گفت: طراحي الگوريتمي كه فراتر از دانش شيمي امروز باشد و پيدا كردن تمام واكنشهاي ذخيره هيدروژن در سيليسيم امري حياتي است و مي‌تواند انقلابي چشمگير در زمينه توليد مواد جديد ذخيره هيدروژن باشد.

اين دستاورد عظيمي در زمينه توليد خودروهاي هيدروژني است كه مي‌تواند تحقيقات مربوط به ذخيره هيدروژن به شكل جامد و برگشت پذير را تقويت كند

jamshidjap
23-10-2007, 10:02
كارخانه مشترك سايپا با شركت حميشو بنام شركت سيويكو با ظرفيت نهايي توليد هر ساعت 7 خودرو و سالانه حدود 30 هزار خودرو در نزديك شهر حمص ( Homs ) سوريه بزودي با حضور مقامات عالي رتبه به دو كشور به بهره برداري مي رسد.

به نقل از روابط عمومي سايپا سيد داود حسيني مدير عامل شركت سيويكو ارزش‌ سرمايه‌ گذاري‌ مشترك‌ ايران‌ و سوريه‌ در كارخانه توليد پرايد را ‌50 ميليون‌ دلار اعلام‌ كرد و افزود: 80 درصد سهام اين كارخانه متعلق به سايپا و 20 درصد متعلق به سوريه است .
وي گفت هم‌ اكنون‌ پرايد با سه‌ مدل‌ و ويژگي‌ شامل‌ موتوركاربراتوري، با ظرفيت‌ ‌1100‌ سي‌ سي‌، بدون‌ كولر، شيشه‌ بالابر برقي‌ و راديو پخش‌ به‌ قيمت‌ ‌8500‌ دلار،در سوريه به فروش مي رسد و پرايد معمولي‌ همانند آنچه‌ كه‌ در ايران‌ عرضه‌ مي‌ شودبه قيمت ‌9500‌ دلار و پرايد ويژه‌ با امكاناتي‌ نظير سي‌ دي‌ پلير، سپر همرنگ‌،دي‌ ودي‌ پلير، رينگ‌ اسپرت‌ و صندلي‌ مخصوص‌ با قيمت‌ ‌10500‌ دلار در سوريه‌ عرضه‌ مي‌ شود. ‌
مدير عامل شركت سيويكو با بيان‌ اينكه‌ تاكنون‌بيش از‌40 ‌ هزار دستگاه‌ پرايد به‌ سوريه‌ صادر شده‌ است‌ گفت‌ ‌:هم اكنون پرايد پر فروش ترين خودرو خارجي در سوريه است و تعداد 25 هزار دستگاه از اين خودرو بصورت تاكسي در شهرهاي بزرگ اين كشور تردد مي كنند.
حسيني افزود: سايپا ‌امسال 5‌ هزار دستگاه‌ خودرو پرايد و سايپا 141 قطعات مختلف خودرو به‌ ارزش‌ ‌45‌ ميليون‌ دلار به كشورهاي مختلف صادر كرده‌ است‌‌.
اين كارخانه در مرحله اول سالانه 15 هزار دستگاه خودرو توليد خواهد كرد و با تكميل ظرفيت آن ، بازارهاي كشورهاي منطقه را نيز زير پوشش قرار خواهد داد . در احداث اين كارخانه كه انواع پرايد و سايپا 141 با برند سايپا توليد خواهد شد 300 نفر مهندس ايراني و كارگراني سوري مشاركت داشته اند. اين كارخانه در فضايي به مساحت 207 هزار متر مربع احداث مي شود كه 29 هزار متر مربع آن سالن رنگ ، بدنه و مونتاژ خواهد بود .
بر اساس اين گزارش بزرگترين سالن اين كارخانه 188 متر طول دارد كه در مجموع 29 درب براي سالنهاي آن در نظر گرفته شده است .
كارخانه توليد خودروي سايپا 141 در ونزوئلا كه اولين كارخانه خودروسازي و بزرگترين طرح صنعتي ايران در ونزوئلا و آمريكاي لاتين بود با حضور رئيس جمهور اين كشور ديماه امسال افتتاح شد .

jamshidjap
23-10-2007, 10:02
معاون اقتصادي وزارت امور خارجه پيشنهاد ايران براي توليد خودرو مشترك كشورهاي اسلامي را به كشورهاي در حال توسعه و اسلامي گروه دي8 ارايه مي‌دهد.

طرح توليد خودرو مشترك كشورهاي اسلامي توسط مدير عامل گروه ايران خودرو به دفتر رئيس جمهوري ارايه شده بود كه با دستور رئيس جمهوري، دفتر رئيس جمهوري وزارت صنايع و وزارت امور خارجه مسئول پيگيري و بررسي اين مسئله شدند.
اين گزارش حاكي است وزارت خارجه اخيرا ارايه اين طرح به كميته اقتصادي گروه دي 8 متشكل از كشورهاي بنگلادش، مصر، اندونزي، ايران، مالزي، نيجريه، پاكستان و تركيه را در دستور كار خود قرار داده است.
بر اساس اين گزارش در مقدمه توجيهي اين طرح عنوان شده است: سالانه بيش از 17 ميليون دستگاه خودرو از كشورهاي توسعه يافته و صنعتي وارد بازارهاي كشورهاي اسلامي مي‌شود و درآمد قابل توجهي را نصيب شركتهاي سازنده مي‌كند. حال آنكه با بهره‌گيري از پتانسيل‌هاي صنعتي كشورهاي اسلامي مانند كشورهاي مالزي، اندونزي و ايران كه توليد كننده خودرو و تركيه كه توليدكننده قطعات است مي‌توان خودرويي را با برند مشترك كشورهاي اسلامي توليد و سهمي از بازارهاي كشورهاي اسلامي را به دست آورد.
حاكي است بر اساس طرح پيشنهادي ايران، براي توليد خودرو مشترك كشورهاي اسلامي شركتي متشكل از اين كشورها شكل خواهد گرفت و تمامي اعضاء آن از ارزش افزون حاصل از توليد محصول جديد سود خواهند برد.
اين گزارش حاكي است چشم‌انداز اين طرح بهره‌گرفتن از پتانسيل‌هاي بالقوه كشورهاي اسلامي براي ايجاد ارزش افزوده در زمينه‌هاي مختلف صنعتي، كشاورزي و تجاري در مجموعه اين كشورها و تبديل اعضا به يك قدرت اقتصادي است.
در طرح پيشنهادي منوچهر منطقي منابع بانك توسعه اسلامي براي تامين بخشي از اعتبارات مورد نياز طرح مورد توجه قرار گرفته است.

Farshadd
23-10-2007, 10:53
موفقيت چشمگير پژوهشگر ايراني دانشگاه «كاليفرنيا» در عرصه خودروهاي هيدروژني

يك محقق ايراني فوق دكتري در دانشگاه كاليفرنيا موفق به طراحي يك مدل منحصر به فرد براي افزايش سرعت ساخت خودروهاي هيدروژني شده است.

مدل جديد با تلاش محققان دانشگاه كاليفرنيا در لس آنجلس به مديريت عليرضا اكبرزاده ، محقق ايراني اين دانشگاه و با همكاري دكتر ويدوودز اوزولين دانشيار و كريستوفر وول ورتون استاد دانشگاه نورت وسترن طراحي شده است.

به گفته محققان، ‌اين مدل مي‌تواند مواد مفيد و مطلوب براي ذخيره هيدروژن شناسايي كرده و آن دسته از واكنشهاي شيميايي ترموديناميك مناسب را كه هيدروژن مي‌تواند از طريق آنها به شكلي برگشت پذير ذخيره و خارج شود، پيش‌بيني كند.

دانشمندان خاطر نشان كردند كه هيدروژن يك منبع بالقوه براي پاكسازي انرژي در مصارف انرژي در آينده است.

در آينده از وسايل نقليه‌اي استفاده خواهد شد كه با پيلهاي سوختي كار مي‌كنند اما استفاده گسترده از هيدروژن با چگالي بالا و ذخيره سازي آن تاكنون چالشي اصلي در زمينه استفاده از اين خودروها به طور انبوه بوده است.

اين محققان از تئوريهاي مكانيكي كوانتومي براي طراحي الگوريتمي استفاده كرده‌اند كه مي‌تواند به طور خودكار و سيستماتيك به مراحل و واكنشهايي اشاره كند كه مطلوبترين خواص ترموديناميك را دارند.

اكبرزاده در اين باره گفت: طراحي الگوريتمي كه فراتر از دانش شيمي امروز باشد و پيدا كردن تمام واكنشهاي ذخيره هيدروژن در سيليسيم امري حياتي است و مي‌تواند انقلابي چشمگير در زمينه توليد مواد جديد ذخيره هيدروژن باشد.

اين دستاورد عظيمي در زمينه توليد خودروهاي هيدروژني است كه مي‌تواند تحقيقات مربوط به ذخيره هيدروژن به شكل جامد و برگشت پذير را تقويت كند

خیلی جالب بود. ممنون. هم به علم جهانی افتخار میکنیم و هم به این هم وطن عزیز.

Farshadd
23-10-2007, 11:32
Lamborghini Reventon

واقعا طرحی زیبا داره.
مشخصات اصلی و کلیش هم همون قسمتی هست که بولدش( پر رنگش کردم)

Rumoured to be the most expensive and most powerful in the Lamborghini range to date, this one will leave a slight dent in one's pocket - in the region of about one million euros.

The official press release stated that only 20 would be built, but rumours later surfaced that the total number could be 100.

The exterior styling was inspired by the F-22 Raptor. Even the interior looks like an airplane cockpit - (See pictures) Apparently the designers were taken specially to inspect the actual exterior of an F-22 Raptor fighter jet, before coming up with the design. Most of the mechanics, including the engine, have been taken directly from the Murciélago LP640.

Initial reports suggest the 6.5 litre V12 may receive a power boost of approximately 15 kilowatts (20 horsepower), and this brings the new ouput close to 490 kW (660 horsepower). Yet in spite of this, and the car's carbon fibre components, the Reventón manages to accelerate to 100 KPH (62 MPH) in the same time as the Murciélago LP640 (3.4 seconds)

The Reventón has been named after a fighting bull in line with the Lamborghini tradition. The car's namesake, owned by the Don Rodriguez family, is best known for killing famed bullfighter Felix Guzman in 1943

و اما قیمت این چهار چرخ فوق زیبا:£800,000. البته این قیمت اولیه هست. چیزی حدود £300 کمتر از بوگاتی.

منبع هم 2-3 تا انجمن و سایت زبان خارجه( چه ذکر منبعی!! آخه اون صفحات رو حذف کردم دیگه یادم نیست آدرسشون رو)

Balrog
23-10-2007, 13:23
ظاهر اين Lamborghini Reventon يه جوريه!
من كه با LP640 بيشتر حال مى‌كنم.

sina 007
23-10-2007, 13:29
سلام
دوستان ما 1 405 مدل 83 داریم با 45000 کارکرد ولی سرعت تو دنده های مختلف در دور 6500 به این صورت
دنده1: 45
دنده2: 80
دنده 3: 115
دنده 4 : 155
دنده 5: آخرش 180
به نظر شما چرا اینقدر لش این ماشین؟ چیکار کنم درست حسابی بشه؟حد اقل به حد استاندارد خودش برسه؟
در ضمن دیسک و صفحه رو با لوک زانتیایی عوض کردم

Nomber1
23-10-2007, 18:42
طرح توليد خودرو مشترك كشورهاي اسلامي توسط مدير عامل گروه ايران خودرو به دفتر رئيس جمهوري ارايه شده بود كه با دستور رئيس جمهوري، دفتر رئيس جمهوري وزارت صنايع و وزارت امور خارجه مسئول پيگيري و بررسي اين مسئله شدند.
در طرح پيشنهادي منوچهر منطقي منابع بانك توسعه اسلامي براي تامين بخشي از اعتبارات مورد نياز طرح مورد توجه قرار گرفته است.

باز هم یک دزدی ه دیگه .... خدایا شکرت ...

Nomber1
23-10-2007, 18:52
سلام
دوستان ما 1 405 مدل 83 داریم با 45000 کارکرد ولی سرعت تو دنده های مختلف در دور 6500 به این صورت
دنده1: 45
دنده2: 80
دنده 3: 115
دنده 4 : 155
دنده 5: آخرش 180
به نظر شما چرا اینقدر لش این ماشین؟ چیکار کنم درست حسابی بشه؟حد اقل به حد استاندارد خودش برسه؟

ببین دوست عزیز. بستگی داره شما از چه دیدی میگی ماشین لشه . اگه منظورت اینه که دنده هاش تو دور 6500 نسبت به هم رده هاش کمتر پر میکنه باید بگم اون به خاطر ضرایب گیربکس دنده خودرو ی شماست .

هر چی ضریب کوچکتر باشه ماشین در دور موتور معین سرعت پایین تری رو میره اما زمان رسیدن به اون سرعت زیاده . یعنی اگه دنده 1 شما 45 تا میره نسبت به همرده های خودش باید این 45 تا رو زودتر پر کنه .

ما یه مدل 84 داریم . گیربکسش رو ضریب بلند انداختم در دور 6500 سرعت به این شکله :

دنده 1 سرعت 60گیلومتر
دنده2 سرعت 115 کیلومتر
دنده 3 سرعت 155 کیلومتر
دنده 4 سرعت 180 کیلومتر ...

اما زمان رسیدت به این سرعت نسبت به همرده های خودش بیشتره !! یعنی اگه یه گیربکس نوع دوم (استاندارد) بیاد میتونه من رو بگیره .... چون قدرت موتور من این حجم از ضرایب دنده رو جواب نمیده ... ماشین من هم که تیون شده نیست ...

-------------
اما اگه بحث اینجاست که قبلا دنده 1 شما 50 تا میرفته الان کم تر میره بحث چیزه دیگریه . شما هم که واضح مطرح نکردی

ali_saeedi
23-10-2007, 21:22
بچه ها اگه لطف کنید قیمت : مگان - c5 - زانتیا - مزدا 3 - هیوندا کوپه رو بدین ممنون میشم با تشکر

sina 007
23-10-2007, 21:43
آقای nomber1 مرسی از جوابت
ولی خوب به گفته شما از همرده هاش باید زودتر به این سرعت ها برسه که اینطوری نیست
0-100 حدود 14 ثانیه و با پاور شیفت 13 به نظر شما این میتونه راضی کننده باشه؟
سوال دیگه اینکه برای تعویض گیربکس با ضریب بلند هزینش چقدر میشه؟و باید کل گیربکس تعویض بشه یا تعویض دنده ها کفایت می کنه؟

jamshidjap
23-10-2007, 23:53
Lamborghini Reventon

واقعا طرحی زیبا داره.
مشخصات اصلی و کلیش هم همون قسمتی هست که بولدش( پر رنگش کردم)

Rumoured to be the most expensive and most powerful in the Lamborghini range to date, this one will leave a slight dent in one's pocket - in the region of about one million euros.

The official press release stated that only 20 would be built, but rumours later surfaced that the total number could be 100.

The exterior styling was inspired by the F-22 Raptor. Even the interior looks like an airplane cockpit - (See pictures) Apparently the designers were taken specially to inspect the actual exterior of an F-22 Raptor fighter jet, before coming up with the design. Most of the mechanics, including the engine, have been taken directly from the Murciélago LP640.

Initial reports suggest the 6.5 litre V12 may receive a power boost of approximately 15 kilowatts (20 horsepower), and this brings the new ouput close to 490 kW (660 horsepower). Yet in spite of this, and the car's carbon fibre components, the Reventón manages to accelerate to 100 KPH (62 MPH) in the same time as the Murciélago LP640 (3.4 seconds)

The Reventón has been named after a fighting bull in line with the Lamborghini tradition. The car's namesake, owned by the Don Rodriguez family, is best known for killing famed bullfighter Felix Guzman in 1943

و اما قیمت این چهار چرخ فوق زیبا:£800,000. البته این قیمت اولیه هست. چیزی حدود £300 کمتر از بوگاتی.

منبع هم 2-3 تا انجمن و سایت زبان خارجه( چه ذکر منبعی!! آخه اون صفحات رو حذف کردم دیگه یادم نیست آدرسشون رو)

ووووووف

عجب ماشينيه

نماي جلوش خيلي قشنگه

عشق منه!

Nomber1
23-10-2007, 23:59
آقای nomber1 مرسی از جوابت
ولی خوب به گفته شما از همرده هاش باید زودتر به این سرعت ها برسه که اینطوری نیست
0-100 حدود 14 ثانیه و با پاور شیفت 13 به نظر شما این میتونه راضی کننده باشه؟
سوال دیگه اینکه برای تعویض گیربکس با ضریب بلند هزینش چقدر میشه؟و باید کل گیربکس تعویض بشه یا تعویض دنده ها کفایت می کنه؟

به نظر شما برای یه ماشینی مثل 405 چه تایمی خوبه ؟ بین 12 تا 13 ثانیه منطقیه . حتی نهایتش 14 ه .

اما در مورد اینکه چه کنید تا بلکه ماشینت به غیرت بیاد :

مطمئن باش که داری از روغن موتور خوب استفاده میکنی .
شمع های ماشینت رو چک کن . اگه 1 پلاتینه هست 2 پلاتینه بنداز
وایر هات رو بگو چک کنند که برق دزدی نداشته باشه . اگه داشت عوضش کن
صافی بنزین ماشینت رو تعویض کن / + / ----- هوا
اگه میزان مصرف بنزین خیلی برات مهم نیست کاتالیزور رو از مدار اگزوز خارج کن
(اگه میتونی یه نمه خرج کنی بگو انژکتورهای ماشینت رو هم تمیز کنن )
باد ماشینت رو میزان کن ! اره . همین باد ماشین خیلی تو شتابش تاثیر داره ( هر چی بیشتر باشه بهتر شتاب داره اما باز ترمزت هم راندمانش میاد پایین به علت چسبندگی کم بین تایر و سطح جاده)
در نهایت از مخلوط بنزین سوپر و معمولی به نسبت 50/50 استفاده کن . خیلی تو میزان بودن موتور نقش داره
-------------------------------
در مورد گیربکس . ببین سری خانوداه 405 از چندین نوع گیربکس بهره بردند که اون گیربکس هایی که ضرایب بلند دارند معمولا در سری های 2000 پژو استفاده شدند . هزینه انچنانی نداره . منتها اون گیربکس ها نوش گیر نمیاد باید بری استوک بگیری. مثل مال من . مال من استوک یکی از مدل های 2000 ی بوده و قیمتش هم به اندازه معمولیاست واما کل گیربکس باید عوض شه . ضمن اینکه به صرفه نیست . چون اون صفحه کلاج و دیسک صفجه ای که میزاری روش خوب روش اصطکاک لازم رو بوجود نمیاره . همون مشکلی که الان من دارم .
----------
اما اگه عشقت اینه که دنده هات زیاد راه برن ! مثل من که مثلا دنده 2 حدود 115 تا میره برو یه ماکسیما بگیر ! اینجوری بهتره تا اینکه گیربکس استوک بخری . همونی که داری رو یه دستی بهش بکس و یه نمه خرجش کن سرپا میشه .

Nomber1
24-10-2007, 00:02
:8:اقا این حمید کجا باز غیبش زد؟؟

بابا کار های بزرگ بزرگ انجام دادن همینه دیگه .... حمید کوشی پس ؟ تو همیت ایران بودی حداقل کار ما رو راه مینداختی بعد میزدی میرفتی آلمان .

راستی نترس ! نمیام اونجا پیشت ! بابا میرم هتل !

سوال من رو هم که جواب ندادی :8:

arash_zp
24-10-2007, 00:03
به خودم اميدوار شدم :31:
اي طرح هاي هچل هفتم تو اجرا قشنگ ميشنا ........

Hpower_sl3
24-10-2007, 00:05
سلام و خسته نباشید به همه مخصوصا سهیل که همیشه هوای مارو داشته

و عرض شرمندگی خدمت همه دوستان....روزای خوبی رو با همتون داشتم

داستان...راستش از اونجایی شروع شد که شهریار از هلند یه بوگاتی ویرون با پلاک الفجره اورده بود دبی...
رفتیم... وقتی برگشتیم برای تاسیس محل کارم بهم جواز ندادن.

اما اینجا یسری مسائلی پیش اومد که نمیدونم چطوری بیانشون کنم

اما منی که تا 21 سالگی به دختر جماعت اعتماد نداشتم محیا بلایی سرم اورد که...
سهیل خودش کمی در جریانه اما دیگه تموم کردن با اون و خاطره هاش و اومدن من تو اینجا...

سهیل جان در مورد سایتی که بهم دادی راستش این سیستمی که مخصوص منه بهم اجازه نمیده که توی هیچ جای دنیا تو قسمت تیونینگ ماشین دخالت کنم

یعنی قسمتی از قرار دادمه که اگه ببینن من جایی فعالیت میکنم من رو با لگد پرتم میکن بیرون!!!

در مورد سوالت من با دوستم صحبت کردم روی یه Sl65 A.r.t با کایمن قراره آزمایش کنیم حتمآ در جریان میزارمت

اما میگفت که واید خیلی بهتر عمل میکنه.

من رو ببخشید که اگه دیر میام چون خیلی سرم شلوغه.راستی هرکی هرچی میخواد بگه براش بیارم.تعارف نکنید

من احتمالآ 2 ماه دیگه میام.

سهیل در مورد امانتی !!! آره بلنده اما...

اگه اومدی برلین خبرم کن

با تشکر از همه دوستان

Nomber1
24-10-2007, 00:18
حمید .

کلا همه دخترا یه جوری هستند . بگذریم .

اینکه نخوای فعالیت کنی یه کم غیر منطقیه . اما به هر حال اونجایی که معرفی کردم به جایی نرسیده که بخواد بحث های تخصصی مطرح شه . فقط ازاد بودنش از اینجا که مثل لونه ی مرغ میمونه بهتره .

حالا اگه شد که /...

راستی حمید . یه زحمتی دارم برات .... میخوام یه قیمت از لامبورگینی گالاردو و مارچیلاگو برام بگیری . جوری که حداکثر یک مدل زیر مدل سال باشه . و اینکهداگه بیاریم این ور چقدر آب میخوره . چون یه هوس های شیطانی به e.c.u مغزم داره فرمان میده ... منتظرم

Hpower_sl3
24-10-2007, 00:33
ووووووف

عجب ماشينيه

نماي جلوش خيلي قشنگه

عشق منه!

جمشید جان خوبی آقا؟ عشق لامبو ترکونده نه!!!!

راستش این لامبو روی پلت مرچه لگو بوده که امسال تو نمایشگاه فرانکفورت کل نمایشگاه رو ترکوند وقتی اعلامش کردن

و اما جدید ترین مدل لامبو که یکیش اینحوالی آزمایشی میچرخه...

لامبو اگور ساهین(اسمش یکم ترکی میزنه)!!!!

روی پلت گالاردو سواره موتور 12 سیلندر خورجینی فعلآ آزمایشی روش قرار گرفته

اگر فیلم هاش رو خواستین براتون آپ میکنم (با حجم 850 مگ)

هر کاری میکنم عکسش آپ نمیشه/
اگه توستم میزارم

Hpower_sl3
24-10-2007, 00:41
حمید .

کلا همه دخترا یه جوری هستند . بگذریم .

اینکه نخوای فعالیت کنی یه کم غیر منطقیه . اما به هر حال اونجایی که معرفی کردم به جایی نرسیده که بخواد بحث های تخصصی مطرح شه . فقط ازاد بودنش از اینجا که مثل لونه ی مرغ میمونه بهتره .

حالا اگه شد که /...

راستی حمید . یه زحمتی دارم برات .... میخوام یه قیمت از لامبورگینی گالاردو و مارچیلاگو برام بگیری . جوری که حداکثر یک مدل زیر مدل سال باشه . و اینکهداگه بیاریم این ور چقدر آب میخوره . چون یه هوس های شیطانی به e.c.u مغزم داره فرمان میده ... منتظرم

سهیل جان من نمیتونم فعالیت کنم وگر نه از خدامه!!!!

الان واست قیمت گرفتم:
Lamborghini galardo spider 2006
v-10
450 میلیون بیاری ایران 90 درصد گمرک بهش اضافه کن(آشنا دارم پلاک کنی)

لامبو مرچیه لگو معمولی 2006 زرد 520 میلیون

لامبو مرچیه ال پی 640 2006 670 میلیون

اما ای کار رو نکن هر 3 تا ماشین ما جمع شد

فغلآ دوستان

Farshadd
24-10-2007, 01:04
به دلیل عذاب وجدان بیش از حد از دیشب تا الان به خاطر نوع و روش انتقاد به حمید پست را به پیغام خصوصی تبدیل کردم.

Nomber1
24-10-2007, 14:03
به دلیل عذاب وجدان بیش از حد از دیشب تا الان به خاطر نوع و روش انتقاد به حمید پست را به پیغام خصوصی تبدیل کردم.

یعنی چی ؟ من که نفهمیدم چی گفتی !

-----------------------

راستی حمید . این قیمتی که دادی که به نظر خیلی بالاست ؟ من قیمت 200000 $ گرفتم . یعنی حدود 190 میلیون تومن . چه جوری این قیمت رو بدن پلاک گرفتی :13:

Balrog
24-10-2007, 14:15
خوب كارى كردى.
من ديشب كه پستت رو ديدم با خودم گفتم چرا فرشاد تو پيغام خصوصى حرفش رو به حميد نزده...

هيچى، يه انتقاد تند از حميد بود كه ويرايشش كرد!

Nomber1
24-10-2007, 14:23
هيچى، يه انتقاد تند از حميد بود كه ويرايشش كرد!

اها . الان صحنه رو گیزیدم !

خوب خوب کاری کردی . راستی انتقاد چرا ؟ قرار بود که زنگ بزنی آلکان باهاش مستقیم صحبت کنی پس چرا پست دادی ؟

ali_saeedi
24-10-2007, 14:26
کسی جواب منو نمیده :
بچه ها اگه لطف کنید قیمت : مگان - c5 - زانتیا - مزدا 3 - هیوندا کوپه رو بدین ممنون میشم با تشکر

Balrog
24-10-2007, 14:32
قرار بود که زنگ بزنی آلکان باهاش مستقیم صحبت کنی پس چرا پست دادی ؟
فرشاد قرار بود زنگ بزنه، نه من! :happy:

والا زنگ هم زده، اما... (ادامه‌ى داستان رو بهتره از خودش بپرسى سهيل جان. :46:)

Nomber1
24-10-2007, 18:21
کسی جواب منو نمیده :

دوست عزیز

قیمت این ماشینا چند وقتهکه کاملا متغیره . یعنی رنج خاصی نداره مثل محصولات ایران خودرو یا سایپا اما اگه تقریبی میخوای :

زانتیا 26 میلیون
مگان : 1600 24 میلیون و 500 هزارتومان . 2000 30 میلیون تومان
مزدا 3 سه تا تیپ داره که فول اپشنش 27 و 500 و پایین ترین اپشنش 25 میلیون
c5 36 میلیون
هیوندای کوپه قیمت ندارم .

Nomber1
24-10-2007, 18:22
فرشاد قرار بود زنگ بزنه، نه من! :happy:

والا زنگ هم زده، اما... (ادامه‌ى داستان رو بهتره از خودش بپرسى سهيل جان. :46:)

اره . گفت زنگ زده . گفتم یا اشتباه گرفتی یا اینکه بلد نبودی زبون اونا رو بفهمی ! فرشاد درخواست داده که بره اونور کار کنه تو art ! گفتم اول باید حمید Ok کنه :31:

Farshadd
24-10-2007, 19:08
خوب كارى كردى.
من ديشب كه پستت رو ديدم با خودم گفتم چرا فرشاد تو پيغام خصوصى حرفش رو به حميد نزده...

داش علی دلیل اینکه تو اینجا گذاشتم رو هم که گفتم. ولی....

راستی کار خوبی کردی نقل قول نکردی

:13:

تو دیگه چرا میپرسی داداشی..

. راستی انتقاد چرا ؟ قرار بود که زنگ بزنی آلکان باهاش مستقیم صحبت کنی پس چرا پست دادی ؟

اگه خودش اومد میفهمی انتقاد چرا. البته اگه تمایل به توضیح داشت و توجیه نکرد.

گفتم یا اشتباه گرفتی یا اینکه بلد نبودی زبون اونا رو بفهمی ! :31:

اتفاقا خیلی هم درست بود . همون شماره بود. شماره هم مال A.R.T Tuning بود(هنوزم از رو تماسهام پاکش نکردم). زبونشم خوب فهمیدم چون از همون اول بهش گفتم کلمه کلمه حرف بزنه تا بفهمم اونم منظور منو خوب فهمید . ولی شد آنچه که شد.

Nomber1
24-10-2007, 19:40
خوب دوستان بهتره از این بحث خارج شیم و بحث جدیدی رو شروع کنیم .

بچه ها موضوع بدین ؟

Farshadd
24-10-2007, 19:45
اینم موضوع جدید. بیایید اینجا پیشنهاد رو کیف کنید و نظر بدید.

Nomber1
24-10-2007, 20:02
دوستانی که مثلا ادعای ماشین بازیشون و علاقشون به ماشین میشه ...

اهای علی امیر جمشید حمید بابایی و دوستانی که با اتومبیل حال میکنن . برین به این قسمت و شما هم پیشنهادتون رو بدین در مورد انجمن شدن ....

برید و ملت عمل باشید نه حرف ...:46:

kiwi
24-10-2007, 22:22
آقا دوستان من مثل خر تو گل به ارار افتادم
من 1 ماشين حدود 12 /13 مليون ميخوام كه
1)بزرگ و سندوقدار باشه
2)قوي و سري باشه
3)جي ال ايكس يا ريو نباشه
4)دست به اسپرتش خوب باشه

خودم تو فكر مزدا 323 اف‌ال يا پرشيام(دست دوم)

نظر شما چيه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Farshadd
24-10-2007, 23:16
1)بزرگ و سندوقدار باشه
2)قوي و سري باشه
4)دست به اسپرتش خوب باشه

نظر شما چيه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اگه 405 رو بیاری تو لیست درست میشه. البته پارس هم خوبه.مزدا فکر کنم تمیزش گرونتر از این حرفا باشه.

Nomber1
24-10-2007, 23:38
1)بزرگ و سندوقدار باشه
2)قوي و سري باشه
4)دست به اسپرتش خوب باشه

یا سمند بخر . که میتونی صفرش رو بگیری . یا مزدا 323 اف ال کار کرده ولی تمیز که این خیلی بهتره اگه گیر بیائ ..

مابقی خط ...

Hpower_sl3
25-10-2007, 00:08
سلام به همه بچه ها

سهیل جان من قیمتی که برات گرفتم قیمت تیون شده این ماشینا بود

الان قیمت معمولی مرچیه لگو رو از نمایندگی لامبو تو کیلومتر 15 اتوبان گرانهیلد پرسیدم(با اون منشی داف.....)

320000 دلار و گالاردو اسپایدر هم حدود 220000 دلار

Nomber1
25-10-2007, 00:15
ممنون حمید جان .

اقا بیشتر بیا .

Hpower_sl3
25-10-2007, 00:29
قربانت سهیل جان

کی قراره بیای برلین؟

شاید بهتر باشه اینجا همدیگه رو ببینیم

دور از اون جو بد پی سی
اینجا دستم خیلی باز تره