PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : cpu fan speed

swastika
18-07-2007, 11:53
قبلا وقتی بازی می کردم سرعت فن کیس و cpuبالا می رفت یعنی سرعت فن cpuتا 6400rpmبالا ميرفت ولی بعد از اینکه از بازی میومدم بیرون بعد از نیم ساعت سرعت فن cpuبه 4000 rpmبر میگشت ولی الان یه مدت که بی خودی سرعتش بالا می ره و در حالت 5200 idle تا5600rmp هست در حالی که قبلا در حالت idle 4000 rpmبود من از cool n quiet استفاده ميكنم و مشخصات سیستم

cpu: athlon x2 4600 dual core
ram 1gb(2x512)ddr2 800 ocz
Graphic card:asus en7600gt
power:520w green

در ضمن هیچ وسیله جدیدی به کیس اضاف نکردم

مرسی

javadshahvand
18-07-2007, 16:07
تو این چند حالت اون موقعه دمات رو چه قدر بوده؟

mehdi_ok1
18-07-2007, 16:18
اگه کیست حالت smart fan رو ساپورت میکنه

نگران نباش

بستگی به دما داره (خودشو تنظیم میکنه)

با اینکه سرعت فن سیستمم رو 2000 تا هستش ولی دمای cpu رو حدود 40-45 هستش چون زیر کولرم

swastika
18-07-2007, 20:35
دماش در هر دو حالت بعد از نیم ساعت 33 تا 35 هستش

javadshahvand
18-07-2007, 20:50
دماش در هر دو حالت بعد از نیم ساعت 33 تا 35 هستش

اینکه مشکلی نیست دور فن نسبت به کارکرد کم و زیاد میشه که سی پی یو داغ نکنه
فنهای جدید نسبت به فشار یا درگیر بودن سی پی یو با پردازش اطلاعات و درپی داشتن حرارت زیادی که سی پی یو تولید میکنه کم و زیاد میشن

swastika
18-07-2007, 20:57
اخه قبلا وقتی باهاش کار خاصی نمی کردم مثلا عکس نیگاه میکردم سرعتش رو 4000rpmبود ولی الان 5200rmpهستش با اینکه کار خاصی هم نمیکنم.

nima_949
19-07-2007, 03:59
استاندارد دمای اینتل باید چقدر باشه

mehdi_ok1
20-07-2007, 23:55
استاندارد دمای اینتل باید چقدر باشه

البته به خیلی چیز ها بستگی داره

ولی حدود 40 -47 درجه

ahsanx
21-07-2007, 06:10
دوست عزیز , من هم بعضی مواقع بعد از یک تا دو ماه که به اینترنت میرم این مشکل برام پیش میاد تا حدی که صدای فن مثل موقعی هست که

بازی میکنم و در پنجره task manager در سربرگ performance قسمت Cpu Usage , روی 100% قرار میگیره علت هم اینه که چندین برنامه در

task manager اضافه میشن که ویروس هستن و بسته به نوعشون فعال هستن که این امر باعث بالا رفتن دما و در نتیجه زیاد شدن سرعت فن

میشه . راه حل اینه که در task manager و در سر برگ processes به دنبال اونها بگردی و اونهایی رو که شک داری و مقدار بالایی دارن

End process کنی و بعد از این کار اصل فایل رو پاک کنی . من همیشه بعد از نصب ویندوز از این قسمت عکس میگیرم و بعد از مدتی که این مشکل

بوجود میاد با هم مقایسه میکنم و اضافی ها رو پاک میکنم . راه دیگه هم اینه که در کنترل پنل یوزر جدید درست کنی که در بیشتر موارد مشکل حل

میشه . موفق

باشید

swastika
21-07-2007, 09:26
دوست عزیز , من هم بعضی مواقع بعد از یک تا دو ماه که به اینترنت میرم این مشکل برام پیش میاد تا حدی که صدای فن مثل موقعی هست که

بازی میکنم و در پنجره task manager در سربرگ performance قسمت Cpu Usage , روی 100% قرار میگیره علت هم اینه که چندین برنامه در

task manager اضافه میشن که ویروس هستن و بسته به نوعشون فعال هستن که این امر باعث بالا رفتن دما و در نتیجه زیاد شدن سرعت فن

میشه . راه حل اینه که در task manager و در سر برگ processes به دنبال اونها بگردی و اونهایی رو که شک داری و مقدار بالایی دارن

End process کنی و بعد از این کار اصل فایل رو پاک کنی . من همیشه بعد از نصب ویندوز از این قسمت عکس میگیرم و بعد از مدتی که این مشکل

بوجود میاد با هم مقایسه میکنم و اضافی ها رو پاک میکنم . راه دیگه هم اینه که در کنترل پنل یوزر جدید درست کنی که در بیشتر موارد مشکل حل

میشه . موفق

باشید

مرسی ولی من اصلا با این سیستم هیچوقت connectنمیشم ولی فک کنم فهمیدم قضیه چیه
اون اوایل که کار میکردم دمای هوا خیلی پایین تر از این روزا بود فک کنم چون هوا حدودا 15 تا 16 درجه گرم تر شده فن بیشتر کار میکنه

javad khafan
15-09-2007, 13:20
اول سرچ کردم و این تایپیک رو پیدا کردم که اینقدر نگین شما تازه وارد ها تایپیک تکراری می زنید.:20:
فنمپیوتر من هم خیلی صدا میده . آقایون اگه هنوز کسی زنده هست میتونه راهنمایی کنه چکار کنم؟؟
یک برنامه ای وجود نداره که سرعت فن رو کنترل کنه؟؟

javadshahvand
15-09-2007, 13:58
اول سرچ کردم و این تایپیک رو پیدا کردم که اینقدر نگین شما تازه وارد ها تایپیک تکراری می زنید.:20:
فنمپیوتر من هم خیلی صدا میده . آقایون اگه هنوز کسی زنده هست میتونه راهنمایی کنه چکار کنم؟؟

برچسب روی فن رو بر دار یه کم روغن بریز

*Batman*
16-09-2007, 21:59
این Cpu من کلافم کرده.
یه کولر خوب عرفی کنید بگیرم.فقط کم صدا باشه.

Hamidkhann
24-09-2007, 02:49

کنترل سرعت فن یا بهتر بگم کم کردنش باعث میشه CPU سه سوت داغ کنه.
راستی توی فن های اسمارت اگه تو setup ماردبورد حالت اسمارت رو رو Disable بگزاری فن همیشه رو آخرین دور میچرخه(اینم بالاخره یه جور کنترل سرعت فنه دیگه!)

Hamidkhann
24-09-2007, 02:56
برچسب روی فن رو بر دار یه کم روغن بریز

روغن کاری فقط صدای گزگز و خشخش و این طور چیزها رو بر طرف میکنه. تاثیر زیادی تو کم کردن سرعت فن نداره