PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : لینوکس را به ویندوز بیاورید Wubi 7.04.04

satttanism
17-07-2007, 13:12
نرم افزار Wubi نگارشی غیر رسمی از سیستم عامل اوبونتو (Ubuntu Linux) می باشد که به کاربران این امکان را میدهد تا سیستم عامل لینوکس را مانند یک نرم افزار بر روی سیستم عامل ویندوز خود نصب نمایند. در یک جمله این نرم افزار دنیای لینوکس را با ضربه کلیکی برای کاربران ویندوز مهیا می سازد.

به این ترتیب که Wubi شما را قادر میسازد تا Ubuntu را مانند نرم افزار کاربردی بر روی سیستم عامل ویندوز خود نصب نمایید. اگر شما در پیش از این از سیستم عامل لینوکس و یا توسعه اوبونتو شنیده اید اما همیشه از نصب و چشیدن طمع آن می ترسی دید، این نرم افزار راه چاره شما می باشد.

Wubi از تمامی نسخه های ویندوز از نگارش ویندوز 98 تا ویندوز ویستا را پشتیبانی می نماید و سازه های 64 بیتی آن نیز به زودی ارائه خواهند شد.

امکانات:
- Wubi بی خطر می باشد به این معنا که شما نیاز به تغییر پارتیشن هارد درایو رایانه را ندارید و یا آنکه bootloader اضافه استفاده کنید.
- Wubi ساده است. تنها مراحل نصب بر روی ویندوز (مانند نصب دیگر برنامه ها) را دنبال کنید. شما نیاز به ساخت(کپی) CD ندارید.
- Wubi مجزا است. تمامی فایل ها و پوشه های شما در Wubi با فایل های دیگر ویندوز جدا خواهند بود و هر زمان که آن ها را نیاز نداشتید تنها اقدام به حذف نمایید.
- Wubi رایگان است. Wubi به مانند اوبونتو (Ubuntu) کاملا رایگان ارائه می شود.

دانلود: Wubi 7.04.04

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
تصاوير:

سایت رسمی

Jalal
17-07-2007, 15:45
سلام

قوانــین انجمن معرفـــــی نرم افــــزار

نام نرم افزار و ورژن آن را در تیتر تاپیک بنویسیدعنوان تاپیک ویرایش شد..

majid_kntu
06-12-2007, 18:17
لينك اول كار نميكنه

Ceramic
09-12-2007, 13:41
استارتر تاپیک بهتر بود اطلاعات کاملی را در مورد این برنامه ارائه می کردند .

این برنامه پس از اجرا سیستم عامل را به صورت آن لاین دانلود و نصب می کند .

برای افرادی که دایل آپ دارند استفاده اش غیر ممکن است .

من منویی را ندیدم که بتوان مسیر دریافت سیستم عامل را تغییر داد و مثلاً از سورس موجود روی هارد یا سی دی استفاده کرد .

اگر استارتر راهنمایی می توانند بکنند ممنون خواهم شد چون در غیر این صورت نزدیک به 700 مگ را باید دانلود کرد و این به دردسر و معطلی اش نمی ارزد .

ممنون

majid_kntu
11-12-2007, 16:56
بابا اين كه خودش 9 مگا بايته تازه بعد از نصب شروع ميكنه 600 مگ ديگه دانلود كنه

Tornado2800
11-12-2007, 17:22
بابا اين كه خودش 9 مگا بايته تازه بعد از نصب شروع ميكنه 600 مگ ديگه دانلود كنه

جدی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
:41:

Ceramic
12-12-2007, 10:09
جدی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
:41:

بله اونم با سروری که بیشتر از 3 کیلوبایت سرعت پیدا نمی کنه !! :13:

nightmare
12-12-2007, 10:35
تا وقتی VMware یا Parallel Workstation هست میشه به راحتی سیدی اوبونتو رو تهیه کرد و اونجا باهاش کار کرد . اوبونتو رو میتونید خودتون از سایت رسمی دانلود کنید . یا برید به shipit.ubuntu.com و اونجا سفارش بدید تا رایگان براتون ارسال بشه و یا از سایت linuxshop.ir اونو خریداری کنید .

تا بعد ...

Mr.Digital
12-12-2007, 11:46
کاش کسی به فکر ما دیال آپی ها هم بود!
آخه چطوری میتونیم اینو دانلود کنیم؟ باز اگه آفلاین نصب میشد, میشد یه کاریش کرد ولی اینکه آنلاین نصب میشه...

"Mitra"
12-12-2007, 11:52
چطوری میشه با نورتون پارتیشن مجیک این کارو کرد ؟

من نسخه ی رجیسترشده ی معمولیش رو دارم

یه بکاپ هم از سیستم عاملم دارم حدود 3 گیگ با ویندوز و داکیومنت و پروگرم فایل

فعلا

Contractor
13-12-2007, 17:49
Great.......................
دانلودش كردم كامل................حدود 700 مگ ولي بعد از نصب ساده و سبكي كه خودش در دنبال كار داشت و حجم درايو رو حدود 5 گيگ گرفت اصلا نميدونم چطور بايد باهاش كار كرد اصلا اجراش از كجاست اين؟؟؟؟؟؟؟؟؟هيچ شورتكاتي هم براي فايل اصلي اجرا نساخته كه بشه اجراش كرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟همه ي پوشه هاش رو هم گشتم........................اساتيد يك راهنمايي يا كمكي بكنن لطفا................واقعا گيج شدم.................فعلا بوسيله ي يك فايل Uninstal كه خودش ساخته بود از نصب خارجش كردم چون به فضاي هاردم نياز داشتم تا وقتي يكي بياد راهنمايي درستي كنه

بله اونم با سروری که بیشتر از 3 کیلوبایت سرعت پیدا نمی کنه !!
عزيز واسه من سرعت دانلودش از 40 كيلوبايت پايين تر نيومد

majid_kntu
14-12-2007, 18:26
بنده خدا خودش گفت كه دايل آپه
در جواب دوستمون كه vmware روپيشنهاد دادن ما خودمون اين نرم افزار رو ميشناسيم خواستيم اين يكي رو هم بشناسيم كه ديديم صرف نميكنه

nightmare
14-12-2007, 20:55
در جواب دوستمون كه vmware روپيشنهاد دادن ما خودمون اين نرم افزار رو ميشناسيم خواستيم اين يكي رو هم بشناسيم كه ديديم صرف نميكنه

ما هم خدای نکرده به دانسته های شما اهانت نکردیم .:10:

شاید کسانی باشند که هنوز vmware رو نشناسند :46:

تا بعد ...

Ceramic
17-12-2007, 08:46

اتفاقاً من دایل آپ نیستم و ADSL 256 دارم !

اما سه بار امتحان کردم سرعت سرورش از 3 کیلو بالاتر نرفت .

ضمنا با vmware ورژن 5.5 هم کار کرده ام و سیستم های اوبونتو ، زوبونتو ، کوبونتو ، فدورا و پارسیکس رو با استفاده از همون روش نصب کرده ام اما به نظرم میرسه که این روش جالبی نیست چون اولا شما از سرعت لینوکس بی بهره می مونین ، در ثانی همچنان وابسته به ویندوز خواهید بود چون هر لحظه اراده کنید ، با یه Ctrl+Alt دوباره توی ویندوز هستین .

یه پارتیشن 20 گیگی داشتم ، اونو پاک کردم تا یکی از لینوکس ها رو روش نصب کنم اما علیرغم تمام اطمینان ها ، هنوز نگرانم که اطلاعات روی هاردم ( که کاری هست و خیلی حساس ) مشکلی پیدا کنه .

به همین دلیل ، این برنامه ی wubi چشممو گرفت اما اینم همونطور که گفتم سرورش سرعت نمی گیره .

nightmare
17-12-2007, 11:19
اتفاقاً من دایل آپ نیستم و ADSL 256 دارم !

اما سه بار امتحان کردم سرعت سرورش از 3 کیلو بالاتر نرفت .

ضمنا با vmware ورژن 5.5 هم کار کرده ام و سیستم های اوبونتو ، زوبونتو ، کوبونتو ، فدورا و پارسیکس رو با استفاده از همون روش نصب کرده ام اما به نظرم میرسه که این روش جالبی نیست چون اولا شما از سرعت لینوکس بی بهره می مونین ، در ثانی همچنان وابسته به ویندوز خواهید بود چون هر لحظه اراده کنید ، با یه Ctrl+Alt دوباره توی ویندوز هستین .

یه پارتیشن 20 گیگی داشتم ، اونو پاک کردم تا یکی از لینوکس ها رو روش نصب کنم اما علیرغم تمام اطمینان ها ، هنوز نگرانم که اطلاعات روی هاردم ( که کاری هست و خیلی حساس ) مشکلی پیدا کنه .

به همین دلیل ، این برنامه ی wubi چشممو گرفت اما اینم همونطور که گفتم سرورش سرعت نمی گیره .

تا زمانی که بترسیم مطمئن باش چیزی یاد نمی گیریم ...

من یه هارد 40 گیگ داشتم با کلی برنامه های ویندوز که دانلود کرده بودم و وخود ویندوزم با تمام تنظیماتی که کلی روشون کار کرده بودم ، خیلی راحت اطلاعاتی رو که واقعا برام حیاتی بودن روی سیدی و دی وی دی رایت کردم و بعد کل هارد رو پاک کردم . الانم دیگه کامل توی لینوکس هستم و هیچ مشکل خاصی نداشتم .

:10:

تا بعد ...

Ceramic
17-12-2007, 14:18
تا زمانی که بترسیم مطمئن باش چیزی یاد نمی گیریم ...

من یه هارد 40 گیگ داشتم با کلی برنامه های ویندوز که دانلود کرده بودم و وخود ویندوزم با تمام تنظیماتی که کلی روشون کار کرده بودم ، خیلی راحت اطلاعاتی رو که واقعا برام حیاتی بودن روی سیدی و دی وی دی رایت کردم و بعد کل هارد رو پاک کردم . الانم دیگه کامل توی لینوکس هستم و هیچ مشکل خاصی نداشتم .

:10:

تا بعد ...

مشکلات من فقط در حوزه ی اطلاعات روی هارد نیست .

توی یک شبکه ی داخلی با ویندوز سرور هستم و تبدیل کلاینت به لینوکس از نظر جویند شدن به شبکه برای مدیر شبکه گرفتاری هایی داره .

در مجموع امکان انتقال از ویندوز به لینوکس در محیط کار فعلا برای من میسر نیست .

Contractor
17-12-2007, 17:53
راستش براي ما كه كار نكرد...........نميدونم شايد بخاطر نصب بودن Sp3 بوده...........حالا ميصرفه شما هم برين پي دانلودش؟؟؟؟؟