PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست يه كمك كه همه تون مي تونيد انجام بديد:تست سرعت لودينگ

mofi
16-07-2007, 18:57
دوستان من يه قالب ساختم كه به نظر خودم خيلي پر حجمه.چون من زياد بازش كردم خيلي زود بارگذاري ميشه و سرعت واقعيش معلوم نمي شه.لطفاً يكي از دوستان تست كنه و نتيجه رو به من بگه.
ممنون.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

my friend
16-07-2007, 21:05
430 کیلوبایت حجم قالب!
چه خبره؟

حدود 1 سال پیش من یه پلاگین برای فتوشاپ معرفی کردم که حجم تصاویر رو به شدت کم میکنه ، بدون افت کیفیت.
تو انجمن سرچ کن ، دانلودش کن و نصبش کن و حجم تصاویر رو کم کن.

به نظر من قالب سایت و وبلاگ نباید بیشتر از 50 کیلوبایت حجم داشته باشن...

برای هدر هم یه تصویر بزرگ رو نگذار ، حجمش خیلی زیاد میشه.

یه لایه عمودی به عرض 1 پیکسل رو جدا کن و بک گراندش کن.

my friend
16-07-2007, 21:10
خودم اونو پیداش کردم برات:

mofi
16-07-2007, 21:45
ازت ممنونم به خاطر توصيه هات.:20:
فايلي كه گذاشتي NOT Found ميده-متاسفانه-:41:
حالا اين چيزي كه گفتي چي كار مي كنه؟:46:
من خودم اين مسايل رو مي دونم.با repeat-x-البته از شما تشكر مي كنم.:5:
بنر بالاي قالب:حتماً ديدي كه روي بنر اسم وبلاگ خودم رو نوشته بودم تا با اين طريق طرف نتونه منكر ما بشه.:21: يعني خيلي ها قالب ما رو بر مي دارن و لينك ما رو حذف مي كنند و براحتي استفاده مي كنن.
اين قالب هم در اصل كم حجم تر از اين حرفها بوده:براي يه افكت جديد روي منوها هر منو رو با عنوانش جداگانه طراحي و آپلود كردم كه خيلي خوشگل شده.يعني هر منو يه عكس با حجم حدود 20 كيلو با فرمت گيف.و حدود 15 تا عكس!:18:
با اين اوصافي كه شما كه از ما با تجربه تر هستي مي گي بايد قالب رو اصلاح كنم.:13:
اما اگه يه بار لود شه براي بار دوم مشكلي نداره الآن خود من خيلي راحت در عرض 5 ثانيه لودش مي كنم.:20:
به هر صورت از لطفت ممنون.:10:
اگه تونستي اصلاح شده ي اون لينك رو هم برام بزار.:10:
:40:

F A R H A D
16-07-2007, 21:48
دوست عزیز شما باید temporary internet file رو پاک کنی تا سرعت لود صفحه رو روی سیستم خودت هم بتونی ببینی.
در ضمن من تست کردم، سرعت خوبه ولی صفحه با error اجرا میشه. احتمالا مربوط به یکی از کدهای جاوا اسکریپت که استفاده کردی میشه.
موفق باشی

my friend
17-07-2007, 00:20
لینک رو درست کردم. یه p آخر آدرس اضافی گذاشته بودم.
میتونی با این پلاگین خیلی راحت حجم هر کدوم از تصاویر 20 کیلوبایتی رو به 5 تا 10 کیلوبایت کاهش بدی.

در مورد هدر ، باید بگم که طرف اگه 5 دقیقه با paint کار کرده باشه میتونه تصویر رو حذف کنه.

در مورد لود صفحه ، تحقیقات خودم نشون داده از هر 4 نفر کمتر از 1 نفر یه صفحه رو دو بار لود میکنه یا از یه صفحه به یه صفحه دیگه از همون وبسایت میره. ( با توجه به آمار سایت های آمارگیر )
پس نمیشه گفت که اگه یه نفر صفحه رو لود کنه دفعه بعدی فوری لود میشه.
در ضمن ، خیلی ها مثل من قابلیت کش مرورگر رو غیر فعال کردن و تصاویر همیشه لود میشه و از کش بارگذاری نمیشه.

mofi
17-07-2007, 16:58
لینک رو درست کردم. یه p آخر آدرس اضافی گذاشته بودم.
ممنون.:20:

میتونی با این پلاگین خیلی راحت حجم هر کدوم از تصاویر 20 کیلوبایتی رو به 5 تا 10 کیلوبایت کاهش بدی.
ميشه طرز كارش رو هم بگي-لطفاً.:19:

در مورد هدر ، باید بگم که طرف اگه 5 دقیقه با paint کار کرده باشه میتونه تصویر رو حذف کنه
اما::31:
عموماً كساني كه قالب رو دانلود مي كنن توي قالب نام سايتي كه قالب رو ازش دانلود كردن رو سرچ مي كنند.مثلاً سرچ ميكنند [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] world.com / و جاي اون آدرس وبلاگ خودشون رو اضافه مي كنن و سرچ مي كنن P30World و اسم وبلاگشون رو جايگزين مي كنن.واقعاً بعيده كه طرف بياد سرچ كنه http و بعد تمام http هايي رو كه پيدا مي كنه رو توي صفحه ي جديد باز كنه و بعد اون رو توي هارد خودش كپي كنه و بعد تازه 5دقيقه با پينت كار كنه و مجدداً عكس رو آپلود كنه و جايگزين كنه.تازه اگه بفهمه چون فكر مي كنه من اون رو نوشتم يعني فكر نمي كنه روي خود عكس اون طوري نوشته شده-و مثلاً اگه روي عكس نوشته باشم P30worldهي سرچ مي كنه P30worldو هيچي پيدا نمي كنه.حداقل در مورد خود من اين ايده درسته چون حدود كمتر از دو سال پيش زماني كه هيچ چيزي از htmlنمي دونستم يه قالب دانلود كردم و آدرس سايت طرف رو سرچ كردم و آدرس خودم رو گذاشتم.و طراح قالبه هم بصورت عكس آدرسش رو نوشته بود.هر كار مي كردم اسمش رو حذف كنم (اينو الآن مي فهمم)طرف لينك خودش رو هم گذاشته بود.هر كاري مي كردم لينكش رو نمي توستم حذف كنم.يه <div>مي موند يا </div>و گند زده مي شد تو قالب.اين همون وبلاگه كه تعطيلش كردم و الآن مي توني ببيني چه گندي زدم به قالب طرف!(آدرس اون وبلاگ:mofi-games.blogfa.com)
مي بيني كه حداقل در اين يك مورد حق با منه.:27:

در مورد لود صفحه ، تحقیقات خودم نشون داده از هر 4 نفر کمتر از 1 نفر یه صفحه رو دو بار لود میکنه یا از یه صفحه به یه صفحه دیگه از همون وبسایت میره. ( با توجه به آمار سایت های آمارگیر )
حق با تو هست من چرت گفتم.:41:
__________________________________________________ _________________________________
چون حرف حساب جواب نداره و شما هم انصافاً راست مي گي:11: من قالب رو اصلاح كردم و حجمش كاملاً معمولي شده-البته قالب قبلي رواز روي وبلاگم حذف نكردم.

:40:

my friend
17-07-2007, 18:51
عموماً كساني كه قالب رو دانلود مي كنن توي قالب نام سايتي كه قالب رو ازش دانلود كردن رو سرچ مي كنند.مثلاً سرچ ميكنند [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] world.com / و جاي اون آدرس وبلاگ خودشون رو اضافه مي كنن و سرچ مي كنن P30World و اسم وبلاگشون رو جايگزين مي كنن.واقعاً بعيده كه طرف بياد سرچ كنه http و بعد تمام http هايي رو كه پيدا مي كنه رو توي صفحه ي جديد باز كنه و بعد اون رو توي هارد خودش كپي كنه و بعد تازه 5دقيقه با پينت كار كنه و مجدداً عكس رو آپلود كنه و جايگزين كنه.تازه اگه بفهمه چون فكر مي كنه من اون رو نوشتم يعني فكر نمي كنه روي خود عكس اون طوري نوشته شده-و مثلاً اگه روي عكس نوشته باشم P30worldهي سرچ مي كنه P30worldو هيچي پيدا نمي كنه.حداقل در مورد خود من اين ايده درسته چون حدود كمتر از دو سال پيش زماني كه هيچ چيزي از htmlنمي دونستم يه قالب دانلود كردم و آدرس سايت طرف رو سرچ كردم و آدرس خودم رو گذاشتم.و طراح قالبه هم بصورت عكس آدرسش رو نوشته بود.هر كار مي كردم اسمش رو حذف كنم (اينو الآن مي فهمم)طرف لينك خودش رو هم گذاشته بود.هر كاري مي كردم لينكش رو نمي توستم حذف كنم.يه <div>مي موند يا </div>و گند زده مي شد تو قالب.اين همون وبلاگه كه تعطيلش كردم و الآن مي توني ببيني چه گندي زدم به قالب طرف!(آدرس اون وبلاگ:mofi-games.blogfa.com)
مي بيني كه حداقل در اين يك مورد حق با منه.
بجای سرچ در فایل html میتونه صفحه رو ذخیره کنه ، بعد تصاویر رو نگه کنه. باز هم تو کمتر از 5 دقیقه میتونه آدرس شما رو حذف کنه.
بهر حال طراح قالب شمایید و من هیچ کاره.
اینهایی که گفتم فقط پیشنهاد بود. برای حرفه ای تر بودن کار.
به نظر من سایت یا وبلاگ هر چی ساده تر بدون تجمل تر باشه قشنگ تره.

در ضمن ، من به قالبی که حجم بیشتر از 50KB باشه میگم سنگین. اکثر طراح ها هم همین نظر رو دارن.

یادم رفت بگم:
کسی که مشخصات صاحب اثر رو حذف میکنه و به نام خودش چیزی رو بیرون میده داره شخصیتش رو نشون میده. ( در مورد اینکه میگید آدرستون رو حذف میکنن: )

عموماً كساني كه قالب رو دانلود مي كنن توي قالب نام سايتي كه قالب رو ازش دانلود كردن رو سرچ مي كنند.مثلاً سرچ ميكنند [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] world.com / و جاي اون آدرس وبلاگ خودشون رو اضافه مي كنن

mofi
17-07-2007, 20:17
طرز كار اون پلاگين رو نگفتي؟؟؟
من خودم هم خيلي به جاوا آشنا نيستم.اين قالب رو هم از يكي ديگه برداشتم و تغيير دادم اما لينكش رو گذاشتم.چون به نظر خودم تغييرات توش اون قدري نبود كه بخوام به اسم خودم ثبت كنم.
طرز كار پلاگينه يادت نره-
بازم ممنون.