PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آموزش مایا : Wireframe Output

Scout_Mov
16-07-2007, 13:08
سلام

این مقاله توسط یکی از دوستان (onlinestudio.ir) تهیه شده .من اینجا فارسی به همراه عکس قرار میدم امیدوارم مفید واقع بشه.

شروع می کنیم :

اول از همه یک sphere ایجاد کنید یا هر چیز دلخواهتون و یه snapshot از UV های اون تهیه کنید .

قبل از هر چیز یک ماده به دلخواه ایجاد کنید.من lambert انتخاب کردم.

حالا Hypershade رو باز کنید و طبق معمول اول از همه یک condition و یک sampler info ایجاد کنید:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سپس یک فایل (2D File) و یک Ramp ایجاد کنید :

حالا به Attribute Editor رمپ برید و تمامی رنگ ها رو پاک کنید و فقط یکی که به دلخواه سیاه یا سفید باشه بذارید سپس snapshot uv که ذخیره کرده بودید در File لودکنید .

حالا فایل رو به مشخصه colorIfTrue از condition نسبت بدید همچنین Ramp رو به مشخصه colorIfFalse از condition نسبت بدید.

حالا sampler info رو به other از condition نسبت بدید و در connection editor مطابق شکل تنظیم کنید و Close کنید:

در نهایت condition رو به Transparency ماده (lambert) اعمال کنید و ماده رو هم به Sphere تون نسبت بدید.

می بینید که sphere به همراه WireFrame هاش رندر گرفته شده .

اگر بخوایم فقط WireFrame هاش باشه کافیه یه Reverse از همون قسمت General Utility ایجاد کنید و File رو ابتدا به مشخصه Input از reverse نسبت بدید و سپس Reverse رو به Conditon.

همچینین می تونید با تغییر ورودی ها به condition یعنی colorifFalse and ColorifTrue و همچنین رنگ Ramp و ... نتیجه دلخواهتون رو به دست بیارید.
اگر کسی توی جزئیات و ... مثل نسبت دادن و جای پنجره ها مشکل داره بگه !

موفق و پیروز و سربلند باشید