PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ♥ افـســانـه 3 بــرادر

pedram_ashena
15-07-2007, 18:06
افسانه سه برادر" ريشه در واقعيت، تاريخ و افسانه هاي چيني دارد اي برادر کجايي؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در فاصلـه بين انقراض امپراتوري مقتدر هان که چين را براي قرنها يکپارچه و متحد نگاه داشته بود، و برقراري وحدت توسط سلسلـه تانگ (که عصر زرين فرهنگ و ادب چيني را بهوجود آوردند)، کشور چين به مدت 400 سال دستخوش آشفتگي، چندپارگي، جنگ داخلي و درگيريهاي تمامنشدني حکومتهاي محلي بود. اين دوره از تاريخ چين را عموما مورخان با قرون وسطاي اروپا مقايسه ميکنند و شاعران چيني، به آن "دورـه مرارت" لقب دادهاند. با اين حال، دورهاي شصت ساله از اين عصر هست (221 تا 280 ميلادي) که در ميان توده مردم چين، شهرت عجيبي دارد و مردم، قهرمانان اين دوره را بهتر از هر بخش ديگري از تاريخ چين ميشناسند. بر اثر نقل و رواج مجموعـه مشهوري از داستانها و روايتهاي نيمه تاريخي- نيمه افسانهاي، اين دوره در نظر مردم به عنوان عصر حماسه و دلاوري شناخته ميشود. مجموعـه اين داستانها و افسانهها يک نام دارد: افسانـه سه قلمرو يا افسانـه سه برادر.

ماجرا از يک غروب بهاري و يک باغ هلو شروع شد. جواني بود از وفاداران به امپراتور، که آرزويش برگرداندن قدرت به خاندان امپراتوري بود و تنها راه نجات کشور از هرج و مرج و آشوب را در همين ميديد. او مردي شجاع و مشهور به درستکاري بود که نيرويي غريب و غيرقابل مقاومت از چشمانش بيرون ميزد. براي همين بود که دو مرد ديگر، که معلوم بود مرداني جنگجو و دلاورند، به حرفهايش اعتماد کردند. سه مرد، تصميم خود را گرفتند. براي خدايان قرباني کردند و براي شادي مردگان دعا خواندند. بعد براي مبارزه در راه وطن و حمايت از مردم، سوگند خوردند: "ما، ليو بي، گوآن يو، شانگ في، سوگند ميخوريم تا دلها و قدرتمان را براي نجات يکديگر از خطر، مبارزه در راه ميهن، و نجات مردم به يکديگر پيوند بزنيم. ميدانيم که خداوند ما را در يک روز متولد نکرده، اما سر آن داريم که هر سه در يک روز و در کنار يکديگر بميريم. آسمان و زمين را بر اين سوگند برادري گواه ميگيريم. اگر يکي از ما سوگند خود را بشکند، باشد که آسمان و انسانها براي تنبيه او با يکديگر متحد شوند."

وقتي سه برادر پيمان برادري ميبستند، کشور به دو قلمرو تقسيم شده بود. سائو سائو، در شمال، قلمرو "وي" را تأسيس کرده بود و سون چوآن در جنوب قلمرو "وو" را شکل داده بود. سه برادر، توانستند با کمک مشاوري به نام ژوگه ليانگ يا کومينگ، يک قلمرو جديد به نام "شو" در غرب چين تأسيس کنند. ليو بي، فرمانرواي قلمرو شو بود و برادرانش ژنرالهاي ارتش او بودند. دشمن اصلي، سائوسائو بود که ليو بي چندين بار با سون چوآن عليه او متحد شد. قلمرو شو از نظر وسعت، كوچكترينِ اين سه قلمرو بود، ولي بهخاطر شجاعت سربازان، کارداني فرماندهان، و نقشههاي جنگي فوقالعادـه وزيرش، قدرتمندترينِ اين قلمروها هم بود. چيزي که اين دوره از تاريخ چين را آنقدر برجسته کرده، ماجراي جنگهايي است که بين سه قلمرو پيش آمد و امروزه هر کدام از آنها به عنوان نمونه هايي از هنر استراتژي و تاکتيک، مشهور است. بزرگترين و معروفترين اين نبردها، نبرد "پرتگاه سرخ" در کنارـه رود زرد بود که آخر سر با آتش گرفتن ناوگان کشتيهاي سائوسائو، لشگر يک ميليون نفري او از لشگر 160 هزار نفري ليو بي و سون چوآن شکست خورد

pedram_ashena
15-07-2007, 18:27

معمولا يک پاي ثابت تمام اين ماجراها، ژوگه ليانگ خردمند است

يکي از مشهورترين ماجراهاي او، "ترفندشهرِ خالي" است. يک بار خبر رسيد که نيروهاي سائوسائو دارند به يکي از شهرهاي قلمرو شو حمله ميکنند و غافلگيرانه تا نزديک شهر هم آمدهاند. شهر هم نيروي دفاعي کافي نداشت. ژوگه ليانگ ابتدا به بقيه آرامش داد. بعد به همان تعداد کم سربازان، دستور داد لباس مردم عادي بپوشند و در اطراف دروازه به کسب و کار و رفت و آمد مشغول شوند. خودش هم چنگ به دست گرفت و بالاي ديوار دروازه رفت و نشست به نواختن يک قطعـه شاد. فرمانده دشمن، وقتي از پيشقراولانش شنيد که ژوگه ليانگ با خيال راحت دارد ساز مينوازد و مردم هم کار عادي خودشان را ميکنند، مطمئن شد که نقشه اي در کار است. آخر همه ميدانستند که ژوگه ليانگ مرد محتاطي است و تا از تمام جوانب کار مطمئن نباشد، دست به اقدامي نميزند. او هم ترسيد. به سپاهيانش گفت: "ژوگه ليانگ دامي براي ما پهن کرده که فقط خدا ميداند چقدر خطرناک است. اگر جانتان را دوست داريد، همين الان فرار کنيد." به ژوگه ليانگ براي همين کارهايش " اژدهاي خفته" لقب داده بودند. اهميت عصر سه قلمرو و داستان سه برادر، اما فقط در اين جنگها نيست. درست است كه اين جنگها، توسط مرداني شجاع و باهوش پيش ميرفت و ماجراهايي جذاب و به خاطرماندني داشتند، اما جنگ در افسانة سه برادر، ماجراي اصلي نيست. جنگ تنها محملي است براي بروز آن نكتة اصلي. زمينه اي براي بروز آن حقيقت ناب. در افسانة سه برادر، چيزهاي زيادي است كه شايستگي معرفي به عنوان نكتة اصلي و راز جذابيت كارتون را دارد: چيزهايي مثل رفاقتهاي ناب سه برادر كه حاضرند براي هم بميرند، مثل احترامي كه دشمنها به هم ميگذارند، مثل آن جايي كه گوآن يو به پاس مهماننوازي، به دشمنش سائوسائو اجازه ميدهد برود، مثل آن احترام و تواضعي كه ليو بي براي متقاعد كردن ژوگه ليانگ خرج ميكند و چندين بار به ديار او ميرود، مثل.... اما من دوست دارم نكتة اصلي را چيز ديگري معرفي بكنم؛ راز اصلي كارتون سه برادر، به رخ كشيدن يك حماسه بود. حماسه اي كه جهان امروز، سخت خالي از آن است و سخت محتاج به آن.

درباره سازندگان كارتون " افسانه سه برادر" سانگوکوشي،خلاقيت ژاپني افسانـه سه برادر يا آنطور که در عنوان اصلياش است، "افسانـه سه قلمرو"، يک داستان چيني است. اما از شوخيهاي روزگار، يکي هم اين است که تمام کساني که اين افسانه را روايت کرده اند، غيرچيني بوده اند. نخست، لو گوآن ژونگ (1330 تا 1400م) تايواني بود که افسانههاي پراکنده در ميان مردم را جمع کرد و کتابي از مجموع آنها نوشت که ميگويند يکي از چهار رمان کلاسيک چين است. اين رمان را در قرن جديد، فيلمسازان متعددي به فيلم و کارتون تبديل کردند که از ميان 12 برگردان سينمايي و تلويزيوني آن، تنها يکي متعلق به خود چينيها است و بقيه را ژاپنيها ساختهاند. عروسکهاي کارتوني آن را هم ژاپن ساخت. همينطور بازيهاي کامپيوتري الهام گرفته از اين افسانه، محصول ژاپن است. معمولا اين رمان و فيلمها، کارتونها، بـــازيها و عــروسکهــا را بــا اسـم ژاپــني آنهـــا، "سانگوکوشي"(Sangokushi) ميشناسند که تلفظ ژاپني يک عبارت چيني به معني "وقايع نگاري سه قلمرو" است.
از سانگوکوشيهاي معروف، دو تا انيميشن هم هست که هر دو را ما ديده ايم.

اولي نسخـه عروسکي داستان بود که در خود چين، محبوبيت زيادي دارد و عروسکهاي ساخته شده از روي آن، طرفداران بسيار دارد. اين انيميشن 60 قسمتي، در فاصلة سالهاي 1982 تا 1984 به سفارش تلويزيون دولتي ژاپن ساخته شد. کارگردان اين مجموعه، يکي از بزرگترين عروسکگردانهاي ژاپني، کيهاچيرو کاواموتو (Kihachiro Kawamoto) است. کاواموتو (متولد 1925)، يکي از شاگردان يرژي ترانکاي بزرگ است و اکثر کارهاي عروسکي ژاپني که در تلويزيون خودمان ديده ايم، متعلق به کاواموتوست. کاواموتو تمام کارهايش از جمله افسانـه سه برادر را به طريقـه stop-motion ساخته و در اين روش، شهرتي جهاني دارد.

pedram_ashena
15-07-2007, 18:29

نسخـه کارتوني سه برادر را هم يک همشهري کاواموتو ساخت. ميتسوترو يوکوياما (Mitsuteru yokoyama)، انيماتوري که با کارتون "سالي جادوگر (Sally, the witch) " در جهان شهرت دارد، اين کارتون را در سال 1991 ساخت. سفارش کارتون، از کمپاني انيميشن Toei بود (که بعدها کارتون "ديجيمون" را ساخت.) يوکوياما (1924 تا 2004) براي اين سريال کارتوني 47 قسمتي، جايزـه خلاقيت را از انجمن انيماتورهاي ژاپن گرفت. اين کارتون (برخلاف نسخـه عروسکي) در آمريکا طرفداران زيادي پيدا کرد و برعکس در چين چندان موردپسند و قبول مردم واقع نشد. مردم چين معتقدند اين کارتون، اسطوره را در حد يک داستان کودکان پايين آورده

shvalaie
15-07-2007, 19:45
سلام و ممنون

ياد ايام جواني ... به خير....

Ar@m
15-07-2007, 23:30
من می مردم برای کارتونش
کاش از اونم عکس می ذاشتی!

Behroooz
15-07-2007, 23:36
خاطراتو زنده كردي . دمت گرم .

j0l6
15-07-2007, 23:57
من هم از طرف دار های کارتونش بودم همیشه نیګا میکردم عجب روزهایی بود چه روز های خوشی داشتیم با تموم بدی هاش...
سریال غیر کارتونیش هم ساخته شده که یکی از پر فروش ترین و پر طرفدار ترین سریال ها بوده در زمان خودش من یه قسمت از او سریال رو دانلود کرد ولی خیلی قدیمی بود مر بوط میشه به ده ی 80 فک کنم
جالب بود ممنون

pedram_ashena
17-07-2007, 02:56
پس بقيه 100000 كاربر سايت زير سن ديدن اين برنامه بودند.9-16 سال هستند؟؟؟

shvalaie
17-07-2007, 09:19
هان

اينطوري مچ ميگيرن... حالا كي ميخواد سنش رو كم نشون بده ... بياد توي اين تاپيك بحث كنيم :)

snowy_winter
17-07-2007, 10:34
پس بقيه 100000 كاربر سايت زير سن ديدن اين برنامه بودند.9-16 سال هستند؟؟؟
منم داشتم به همین نتیجه میرسیدم(در مورد خودم)! ولی یادم اومد یه بار یه قسمت از یه کارتون دیدم که اسمش سه برادر بود (فقط اولین قسمتش رو دیدم!)... احتمالا همینه!

BKM_MAHDI
17-07-2007, 10:36
پدرام جان عكسهاي كارتونيش رو نداري ؟

باز الان يكي مياد گير ميده ميگه اينجا درخواست عكس نديد

pedram_ashena
17-07-2007, 11:19
اين عكسها را در هيچجا پيدا نخواهيد كرد(نيست در جهان)ولي به خاطر دوستان من از خود كمپاني درخواست كردم :دي
البته من نسخه كارتونيش را يادم نبود بيشتر عروسكي تو ذهنم مانده است.

تصوير بازي

BKM_MAHDI
17-07-2007, 11:20
اينجا واقعا جاي دكمه ي تشكر خاليه.
پدرام جان خيلي بيش از حد خوشحالم كردي.ممنون
بازم داري ؟ مخصوصا اون عكس بالا سمت راست

pedram_ashena
17-07-2007, 11:39
يك چيز بهتر برايتان دارم آهنگ اين كارتون به مدت 5 دقيقه.بيشتر adsl به دردشان ميخورد.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

اينترو كارتون 30/1 دقيقه

Time: 03:44

pedram_ashena
24-07-2007, 16:51
فيلمي هم از اين افسانه ساختند.اگر كسي اطلاع دارد بگويد

talot
24-07-2007, 23:59
من که این کارتون دیدم و خیلی هم خوشم اومد بود

Sam Fisher 11
25-07-2007, 02:03
پدرام جان ان شا ا... هر چی از خدا می خوای بهت بده.یک در دنیا 10 در آخرت حالشو ببری.... خیر از جوونیت ببینی ....

منم میمردم واسه کارتونشه ... البته از عروسکیش هم خوشم میومد ولی خب چون بچه بودم کارتونش واسم جذابیت بیشتری داشت.
عشقه من سائو سائو :40:...

Mehran NZ
13-08-2007, 04:01
ممنون پدرام جان من خیلی این کارتون و دوست داشتم فقط تنها چیزی که در عالم کودکی برام قابل حضم نبود این بود که که اون برادر کوچیکه همش به یه دختره می گفت خواهر ولی بعدش باهاش عروسی کرد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اخه یکی نبود بهش بگه ادم ناحسابی تو که می خواستیش چرا بهش می گفتی خواهر؟!!!

Imagicgirl
13-08-2007, 11:30
wow من این کارتون رو خیلی دوست داشتم ! اون قسمت های عروسکیش رو به خصوص وقتی اون برادر چاقه عصبانی می شد رو کاملا یادمه ! ;) کارتونشم الان که عکسهاش رو دیدم یادم افتاد انیمیشن قشنگی داشت ! چقدر خوب بود که میشد آرشیوی از این کارتونها پیدا کرد ! خیلی حس جالبی داره دوباره دیدنشون
مرسی خوش بگذره

mghj51
16-08-2007, 11:39
افسانه سه برادر من را ياد تابستان و شبكه دو و برنامه كودك صبح مي اندازه:wub:
از سائو سائو خوشم نمي اومد:2:
و وقتي كومينگ (اژدهاي خفته) حالش رو گرفت كلي حال كردم :26:

SajjadKAZ2003
03-01-2008, 06:04
جزء کارتونهایی بود که هیچ وقت خوشم نیومد ازش [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Assassin_0121
15-05-2008, 12:11
سلام
من این کارتون رو خیلی دوست داشتم .. دارمو خواهم داشت. تمام بازی های مربوط به این بازی رو تمام کردم. راستی کسی میدونه این کارتون را باید از کجا پیدا کرد؟ میخوام بخرم!
بیشتر صحنه های این کارتون را یادمه با اینکه 16,17 سال از اون موقع گذشته برام انگار که همین دیروز بوده....

Ahmad
16-02-2010, 13:41
آزمایش DNA صحت جسد سائو سائو را تایید می کند

دانشمندان چینی در صددند با بررسی DNA اسکلت به دست آمده در مقبره منتسب به سائوسائو، درستی یا نادرستی فرضیه خود را به اثبات برسانند.

به گزارش میراث آریا، کارشناسان و باستان‌شناسان چینی امیدوارند با استفاده از DNA نوادگان احتمالی سائوسائو و مقایسه نتایج آن با جمجمه خارج شده از مقبره، راز صاحب بحث برانگیز مقبره استان هنان را برملا کنند.

به گفته باستان‌شناسان، براساس مدارک موجود از بازماندگان سائوسائو، به نظر می‌رسد اکثر نوادگان وی در استان‌هایی به نام ژیجیانگ، ژیانگزو، ژیانگزی وهونان سکونت داشته و بسیاری نیز در امتداد رودخانه یانگتسه زندگی کنند.

دانشمدان اعلام کردند، تعیین هویت مقبره سائوسائو، آغاز تحقیقات و پژوهش‌های آنها بوده و درصددند این فن‌آوری را درباره بیشتر مطالعات تاریخی خود به اجرا در آورند.

سائوسائو یکی از سیاستمدران و فرماندهان چین در سه دوره پادشهای مختلف در حدود 1800 سال پیش بود که کشف مقبره او در آخرین ماه سال 2009، جنجال‌های فراوانی را در جامعه باستان‌شناسان چین به وجود آورد.

منبع :

تصویر از اینجا: