PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک-تداخل مودم با کارت -----

aria irani
15-07-2007, 12:56
سلام یک مودم اینترنال جنیوس با یک کارت دی وی بی اسکای استار دارم هر موقع اسکای استار روشنه بخوام برم تو اینترنت مودم ارور Fail میده یا ارور مشابه tcp/ip خب داریور های هرد ورو آپدیت کردم مشکل بر طرف نشد جیکار کنم؟؟؟

حالا سعی می کنم شکل ارور رو هم بزارم.

aria irani
16-07-2007, 13:38
سلام یک مودم اینترنال جنیوس با یک کارت دی وی بی اسکای استار دارم هر موقع اسکای استار روشنه بخوام برم تو اینترنت مودم ارور Fail میده یا ارور مشابه tcp/ip خب داریور های هرد ورو آپدیت کردم مشکل بر طرف نشد جیکار کنم؟؟؟

حالا سعی می کنم شکل ارور رو هم بزارم.

سلام

از اساتید
کسی نیست بتونه راهنماییم کنه من فکر کنم این دو تا از یک پورت استفاده میکنن در ضمن اون کارت رسوره مک آدرس داره که کارت شبکه حساب میشه و تو local network فعال هست خب بگید من باید چیکار کنم میشه پورتشو رو عوض کرد یا کار دیگه ای کرد..

منتظرم

Aminzikzak
18-07-2007, 01:53
سلام

از اساتید
کسی نیست بتونه راهنماییم کنه من فکر کنم این دو تا از یک پورت استفاده میکنن در ضمن اون کارت رسوره مک آدرس داره که کارت شبکه حساب میشه و تو local network فعال هست خب بگید من باید چیکار کنم میشه پورتشو رو عوض کرد یا کار دیگه ای کرد..

منتظرم

نه عزیز فکر نکنم ربطی به این داشته باشه ...
آخه من دو سیستم رو با هم شبکه کردم و دارم با یکیشون اینترنت استفاده میکنم و شبکه هم فعاله ...

aria irani
18-07-2007, 09:29
نه عزیز فکر نکنم ربطی به این داشته باشه ...
آخه من دو سیستم رو با هم شبکه کردم و دارم با یکیشون اینترنت استفاده میکنم و شبکه هم فعاله ...

خب میگی مشکل از چیه با هم نمیسازن.:10:

عجیبه

:18:

Lord_theOne
18-07-2007, 10:46
دوست عزيز شما جاهاي اسلتها رو با هم عوض كن مشكلت را حل مي كند

aria irani
18-07-2007, 11:35
سلام

و دستتون درد نکنه

دکمه تشکر هم نیست که حسابی از ت تشکر کنیم

خب ،یعنی جای کارت ----- رو با مودم عوض کنم که خب جالب نیست چون کارت ----- باید اسبلات پایین قرار بگیره اونوقت جریان هوا کافی از زیرش برا خنک کردنش رد نمیشه .

پس بهتره مودم رئو روی یک اسلات دیگه بزارم ببینم نرمافزاری کاری نمیشه کرد چون کیس من از اینایی که نوار فلزی روی کیس در پشت هر اسلات رو باید شکوند و دیگه نمیشه دوباره بست ظاهر کیسه هم خراب میشه چیکار کنم البته نمیتونه این موضوع تعیین کننده و مهم باشه ولی خب دیگه یه خورده پی سی زشت میشه .

بهتره یه ایمیل برای سازنده کارت ----- بزنم راستی اسم کارت اسکای استار هست تو همین انجمن فکر کنم در موردش بچه ها توضیح داده باشن

Lord_theOne
18-07-2007, 13:15
دوست عزيز روي استهاي ديگه امتحان كن حتما
اگر نگراني مي توني بري خدمات كامپيوتري ها از اين فلزها بگيري مشكلي ندارد پيچ مي شود مثل روز اولش قيمتي هم ندارند مجاني هست

aria irani
22-07-2007, 22:20
سلام اسلت رو هم عوض کردم درست نشدم . تا وقتی که برنامه مربوط به کارت دی وی بی یا همون کارت ----- بسته است همه چیز درته میشه به نت وصل شد ولی همینکه برامه ----- رو روشن میکنم اگه تو نت باشم دیگه نمیتونم صفحه عوض کنم یا به آدرس دیگه ای برم. و اگر به نت وصل نباشم بخام با دایال آپ به نت وصل شم و در هومن مرحله ارور میده مودمم و میگه جوابی از سرور آی اس پی دریافت نکرده دیگه نمی دونم چیکار کنم.

Lord_theOne
22-07-2007, 22:45
من فكر كنم بايد Irq مادربردت را بايد تنظيم كني كه تداخل نداشته باشيد البته شايد اينجوري بشه
اگر وارد نيستي تنظيم نكن بهم ميريزه مادربردت

aria irani
23-07-2007, 12:56
سلام لرد عزیز راستش Irq مربوط به slot pci رو که نمیشه تو bios عوض کرد فقط میشهIrq مربوط به comport 1 , 2 رو تغییر داد .یکی از آشناهام بهم این روش رو پیشنهاد داد من موقع استارت آپ دکمه delete رو زدم وارد bios شدم در bios مادربد گیگابایت مدل 6OXt-a گزینه سوم مربوط میشه pherials اگه اسمش رو درست گفته باشم رفتم اونجا و سعی کردم irq کامپورت شماره 2 رو غیر فعال کنم که بتونم یک irq رو آزاد کنم که بعد بتونم اونرو به مودم یا کارت دی وی بی بدم اما توی ویندوز نمیشه برای مودم یا کارت ----- که در اصل کارت شبکه هست irqرو تغییر بدم. تو Bios هم گزینهای برای این کار پیدا نکردم. حالا اگه میدونی بهم بگو چطوری باید این کار رو انجام بدم.

در ضمن این هم عکس ارور وقتی که مانا (نرما فزار دانلود از طرق ماهواره با استفاده از کارت ----- )روشنه ،نمیشه به اینترنت وصل شم و در ضمن یک صدای خش خشی رو ی صدای شماره گیری مودم می افته در حالی که در حالتی عادی که مانا رو ا بستم یا setup 4 pc بسته هست این ریختی نیست و صدای شماره گیری صافه.

من حتی technisat ---- pc Star رو از add remove prgram کامپیوتر uninstall کردم اما مشکلم حل نشد ممکنه مانا از تمام پورتهای من استفاده میک نه و پورت بازی برا ارتباط با اینترنت نگزاره یا ممکنه اون از پورتهای مودم استفاده میکنه . حالا چه جوری بفهمم که مودمم از چه پورتی استفده میکنه و کارت رسیورم یا این نرما فزار از چه پروتی استفاده میکنه؟ و اینکه از پورت هم استفاده کنن این می تونه دلیل مشکلم باشه و چه جوری برطرفش کنم؟

در ضمن بشیتر اسلتهام رو امتحان کردم دیگه نمیدونم چیکار کنم

لطفا یک راهنمایی بکنید.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Lord_theOne
23-07-2007, 14:39
مشكل از مادربرد هست
روي يك مادربرد ديگه تست بزن ببين مشكل داري يا نه
يا مودم را يك جاي ديگه تست كن يك مودم ديگه بگذار ببين مشكلت حل مي شود يا نه

aria irani
26-07-2007, 15:38
مشكل از مادربرد هست
روي يك مادربرد ديگه تست بزن ببين مشكل داري يا نه
يا مودم را يك جاي ديگه تست كن يك مودم ديگه بگذار ببين مشكلت حل مي شود يا نه

سلام

دیروز نشستم تمام حالات ممکن برای گذاشتم این دوتا کارت رو حساب کردم 5*5=25 که منهای 5 تا باید بشه چون 5 تا ترکیبش 11.22.33.44.55 میشه .خب در 7 حالت اسکای استار روی اسلت 1 و مودم روی اسلت 4
مشکلم حل شد. بعد چون جای اسکای استار زیر کارت گرافیکم بود و کارن گرافیک فنش طوریه که نمی تونست به راحتی هوا رو بکشه . روی اسلتهای دیگه سعی کردم امتحان کنم. بعد از چندتا اسلت . وقتی دوباره رو همون حالتی که درست شده بود گذاشتم ،دیدم که کار نمی کنه !!!!

پس معلوم شد مشکل از تداخل اسلت هاست.

ولی چرا دوباره که گذاشتمشون درست کار نکرد؟:confused:

اینم شکل مربوط به اون خالتهای مختلف که مطلب بهتر جا بیفته::118:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Lord_theOne
26-07-2007, 15:53
باطري مادربردت را در بياور و برق هم بكش بيرون
بعد تمام اسلتها رو در بياور كه روشون چيزي گذاشتي مودم و كارت رسيور
بعد از 10 دقيقه بگذار سرجاش اونجوري هم كه گذاشتي كار كرد همون جوري بگذار
اگر نشد باز جاهاشون را تغيير بده
اشتباه كردي جاها را عوض كردي چون اين بستگي به مادبرد دارد و آدرسها را قاطي كرده

aria irani
27-07-2007, 09:18
راستش نمی دونستم ،اینطوری ممکنه بشه وگرنه بیخیال میشدم و دست می زدم.

خب اینم یک تجربه دیگه :31:

یه تستی می کنم

بازم ممنون:11:

aria irani
27-07-2007, 12:15
باطري مادربردت را در بياور و برق هم بكش بيرون
بعد تمام اسلتها رو در بياور كه روشون چيزي گذاشتي مودم و كارت رسيور
بعد از 10 دقيقه بگذار سرجاش اونجوري هم كه گذاشتي كار كرد همون جوري بگذار
اگر نشد باز جاهاشون را تغيير بده
اشتباه كردي جاها را عوض كردي چون اين بستگي به مادبرد دارد و آدرسها را قاطي كرده

انجام دادم نشد.

:13:

Lord_theOne
27-07-2007, 12:19
بيخيال بشو
مادربردت بد جوري درگير هست
ببين يك مودم ديگه روي سيستمت امتحان كن ببين مشكلت حل مي شود يا نه مجبوري يك مودم ديگه بخري

aria irani
27-07-2007, 18:37
بيخيال بشو
مادربردت بد جوري درگير هست
ببين يك مودم ديگه روي سيستمت امتحان كن ببين مشكلت حل مي شود يا نه مجبوري يك مودم ديگه بخري

حالا با یک مودم دیگه سعی میکنم اکسترنال باشه تست کنم ببینم چی میشه.

نتیجه رو میگم.

تا اینجای کارم ازت ممنونم که به مشکلم توجه کردی و وقت با ارزشت رو گذاشتی .:11: