PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آیا واقعا فرمت سطح پائین بدسکتور سخت افزاری رو از بین میبره

xmw
24-08-2005, 22:31
دوستان نظرتون چیه

Beelzebub
24-08-2005, 23:13
نه از بين نمي بره

Nesta
25-08-2005, 02:00
سلام دوست عزیز فرمت سطح پائین من نمیدونم یعنی‌ چی‌ می‌شه یه کمی‌ توضیح بدین .سطح مگه داره ؟ :roll: :wink:

saman_uv
25-08-2005, 02:13
نه از بين نمي بره
فقط‌‌ وقتتو تلف‌ ميكني بدسكتور درمان‌ نداره خودم اينكار رو كردم‌ 48 ساعت‌ هم‌ طول كشيد

mehdi87
25-08-2005, 02:36
براي از بين بردن بد سكتور از برنامه powermax استفاده كن ! :mrgreen:

Nesta, جان منظور دوستمون LowLevel Format هست !

saman_uv
25-08-2005, 02:40
براي از بين بردن بد سكتور از برنامه powermax استفاده كن ! :mrgreen:

Nesta, جان منظور دوستمون LowLevel Format هست !
اين همون برنامه ‌ LowLevel Format هست البته‌ براي هاردهاي مكستور كه هيچ تاثيري نداره

mehdi87
25-08-2005, 02:48
saman_uv, كي گفته فقط براي هارد هاي مكستوره - بعد خيلي خوبم جواب ميده ... در ضمن من گفتم چيزه ديگه اي !

saman_uv
25-08-2005, 02:51
خود شركت مكستور اين برنامه رو داده بيرون اونجا گفته بود اگرم خوب جواب ميده پس استفاده كن
از ما گفتن بود وقتتونو تلف نكنيد

mehdi87
25-08-2005, 02:54
saman_uv, ميشه نشون بدي ؟

لطفا با دليل صحبت كن !

هميشه بد سكتور ها با فرمت كردن از بين ميرن با فرمت كردن معمولي - ولي براي اينكه كار كامل باشه از lowlevel format استفاده ميكنند !

saman_uv
25-08-2005, 02:56
نه چون وقت ندارم

mohammad hamed
25-08-2005, 07:52
من هم اين كار كردم . زمان انجام كار هم بسته به رم سي پي يو و مقدار هارد شما دارد . مال من كه 7 ساعت طول كشيد . 100٪ در ست نشد اما خيلي لاز مشكلات را حل كرد. اگر از عمر هاد شما بيش از 2 سال گذشته اين كار را انجام دهيد.فقط مواظب باشيد سيستم رست نشود يا ان را در حين كار خامش نكنيد.

patal
25-08-2005, 08:32
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

xmw
25-08-2005, 08:48
باباجون موضوع بحث ما بدسکتور سخت افزاریه
آقا مهدی آیا این برنامه powermax که کفتین مشکل سخت افزاری رو حل میکنه

mehdi87
25-08-2005, 18:58
با اجازه استاد ..patal,

xmw, :

سلام
مبحث bad sector فوق العاده [گسترده] و [پيچيده] است.
به صورت مختصر مي توان گفت:
اولا ==> bad sector دو نوع است ==> سخت افزاري و نرم افزاري
نرم افزاري ها، ناشي از نوشتن بد اطلاعات و يا virus مي باشد و با يك format ساده از بين مي روند.
سخت افزاري ها، ناشي از آسيب ديدن سطح plate مي باشد و درست بشو هم نيستند. ( 98٪ )
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
دوما ==> بعضي bad sector ها [سرطاني] هستند، يعني افزايش پيدا مي كنند.
براي اين كه اين bad sector ها افزايش پيدا نكنند، هنگام partition بندي، بايد خارج از partition قرار بگيرند. ( يعني اين bad sector ها نبايد partition بشوند. )
نكته ==> ( قرار دادن bad sector ها خارج از partition باعث مي شوند كه در چك هاي [ساده] ، مقدار bad sector ، صفر نشان داده شود و اين روشي ست براي [فروختن] HDD هاي bad sector دار Twisted Evil . )
سوما ==> براي فهميدن اينكه HDD آيا bad sector دارد يا نه، [كلي] برنامه هست كه [ساده ترين] و [در دسترس ترين] شون برنامه ي scan disk خود windows مي باشد. ( نكته ي بالا يادت نره Mr. Green )
چهارما ==> گول برنامه هايي كه مي گويند ما bad sector را درست مي كنيم، را نخوريد. Shocked
چون وقتي يك sector ، غير قابل استفاده مي شود ( خراب مي شود ) ، برنامه [هاي] scan disk بر روي اون sector يك برچسب bad sector مي زنند تا در آينده روي اين sector خراب، اطلاعاتي نوشته نشود. ( بنابراين برچسب bad sector با اينكه شما رو خيلي ناراحت مي كند، ولي يك چيز خوبيست و باعث مي شود اطلاعات شما در جاهاي خراب نوشته نشوند. )
حالا، كار اين برنامه هايي كه مي گويند ما bad sector را درست مي كنيم، اينه كه اين برنامه ها ==> فقط برچسب bad sector را از روي sector خراب برمي دارند و اين در حاليست كه اين sector همچنان خراب است.
90٪ اين برنامه ها اينگونه رفتار مي كنند.

الان ديگه چيزي به ذهنم نمي رسه.

خوش باشين،
©م.م.©

Arashi
25-08-2005, 20:12
منبعش كجا بود مهدي جون ؟؟؟ :mrgreen: :mrgreen:

mehdi87
25-08-2005, 21:30
Arashi, جان نوشتم بالا پاتال :mrgreen:

من هيچ موقع بدونه منبع نميدم :mrgreen:

saman_uv
26-08-2005, 00:18
saman_uv, ميشه نشون بدي ؟

لطفا با دليل صحبت كن !

هميشه بد سكتور ها با فرمت كردن از بين ميرن با فرمت كردن معمولي - ولي براي اينكه كار كامل باشه از lowlevel format استفاده ميكنند !
دليل براي چي ميخواي؟ مقاله پاتال رو كاش به جاي اينكه كپي كني يكبار ميخوندي

xmw
27-08-2005, 11:05
دوستان لطفا نظرتون رو در مورد این مقاله بگید
به نقل از مجید آنلاین :
مقوله بد سكتور 2 قسمت دارد يا سخت افزاري : يعني اشكال به صورت فيزيكالي بوجود آمده
حالت دوم به حالت نرم افزاري مشهور است: يعني جايي كه خوانده نشود از نظر سيستم عامل بدسكتور خواهد بود. هر دو حالت نيز راه حل دارد. حالت اول با استفاده از برنامه wipeinfo كه در بسته نرم افزاري norton8.0 تحت داس قابل تعمير ميباشد (البته اگر مقدار بدسكتور زياد باشد مقداري از ظرفيت هارد شما نيز ناپديد خواهد شد !‌) و حالت دوم نيز با استفاده از نرم افزارهاي مرتب كننده مانند defrag , speeddisk , ... يا رفع عيب كننده فايلها و فولدر ها مانند scandisk, ndd , ... مرتفع خواهد شد.

بابا جون یه آدم کارکشته نیست بگه که اگه بدسکتور سخت افزاری رو نمیشه تعمیر کرد پس این همه مقاله چیه که مینویسند

patal
27-08-2005, 19:02
xmw جون, سلام
ببين عزيزم، روي plate هاي HDD يه واحد هاي مساحتي بسيار كوچك وجود داره كه وظيفشون اينه كه يه ميدون مغناطيسي رو با يه جهت خاص نگه دارند.

حالا اگه اون يه تيكه، به هر علتي، نتونه [مغناطيسي] بشه، اصطلاحا اونجا bad sector شده.

عللي كه مغناطيسي نميشه خيلي ه، مثلا: خاصيت خودش رو از دست داده، روكش ش پريده، اسيب فيزيكي ديده و ...

حالا، اون برنامه هايي كه مي گن bad sector درست مي كنند، در واقع كارشون اينه كه مي آن و دستور ايجاد ميدون مغناطيسي رو روي اون sector ميدن (عمل write كردن بر روي HDD) بعد اون sector رو مي خونند و مي بينند كه همون ميدون رو مي ده يا نه. و اين عمل رو مليون ها بار انجام مي دن تا شايد بالاخره اون sector همون چيزي رو كه روش write شده، پس بده.

نكته ي 1 ==> خود اين كار باعث آسيب زدن به HDD مي شه و من virus هايي رو ديدم كه اصلا كارشون اينه كه در عرض چند ثانيه روي يه sector خاص 1 مليون بار بنويسند و اون sector رو خراب كنند. :shock:

نكته ي 2 ==> [به نظر من] sector ي كه خراب شد، درست كه نمي شه، هيچ، اصلا ديگه اون HDD قابل اطمينان نيست و به فكر يه HDD ديگه باش. :wink:

خوش باشي،
©م.م.©

double_n
27-08-2005, 22:50
ولی عزیزان من با Sea map Bad sector Remover بد سکتور رو حذف کردم :arrow:

موفق و سربلند باشید :wink:

mohammad hamed
28-08-2005, 09:14
از كجا فهميدي كه حذف شد . منم همين فكر را مي كردم. ويندوز قادر به شناسايي انها نيست . وقتي كه يك هارد نو مثل همون گرفتم فهميدم كه درست نشده بود :!:

double_n
28-08-2005, 12:17
mohammad hamed, جان با هیچ نرم افزاری قابل برگشت نبود .

حتی فرمتهای گوناگون رو روی اون امتحان کردم .
با ndd امتحان کردم . البته با چند پارامتر مهم که بدسکتور پیدا میکنه که قابل ذکره این ndd بد سکتور رو حتی دارای عیب کوچیکی هم باشه رو علامت گذاری میکنه .
با Surface scan مربوط به scandisk امتحان کردم برنگشت .
با استفاده از scandisk خود ویندوز هم برنگشت .
از حافظه هارد دیسک هم چیزی کم نشده .

Mehdi_Best
28-08-2005, 13:42
سلام. من كاملا با صحبت هاي پاتال جان موافقم. به نظر من وقتي بدسكتور سخت افزاري و فيزيكي ايجاد بشه ديگه نمي شه با اين برنامه ها درستش كرد.

Amir_P30
29-08-2005, 01:09
كاملا حرف هاي مهدي (بست) و پاتال جان درست هست.

بدسكتور فيزيكي رو براش راه علاجي نيست .
اين برنامه هايي هم كه ارائه ميشن فقط براي نوع نرم افزاري است.

موفق باشيد

double_n
29-08-2005, 01:21
پس یه نتیجه گیری :
بدسکتورهایی که من برداشتم سخت افزاری نبوده :!: :!:
درسته :?:

30naa
29-08-2005, 14:49
هیچ راهی برای رفع سخت افزاریش نیست؟

pykamoor
03-08-2006, 22:00
روي كارت مموري من بدسكتور هست چه كنم

نوكيا 6600 ؟؟؟

MB_Danger
04-08-2006, 05:52
مثه یه CD می مونه که خش گرفته و چند تا از Sector هاش خراب شده ...
یعنی همونطور که علت خش دار شدن CD یه عامل فیزیکی بوده ، راه درمانش هم باید عامل فیزیکی باشه !
مثلا یه لایه ی بسیار بسیار نازک از روی CD برداری !
حالا اگه یه نرم افزاری میلیاردها بار سعی کنه که اون سکتور رو درست کنه نمیشه ...
مثه این می مونه که سوراخ جورابت رو با چشمات وصله بزنی !!!
توصیه می کنم که فایل سیستم اون درایوی رو که بد سکتور گرفته NTFS کنید تا مانع از افزایش اون بشه ...

unknow1385
28-08-2006, 14:44
وقتی سکتوری حالت مغناطیسی خودشو از دست بده حالا به هر دلیلی
کارخونه سازنده هارد معمولا انتهای هر سیلندر چند سکتور رزرو میزارن برنامه های موجود یا LowLevel Format
تنها کاری که انجام میدن اینکه آدرس سکتور خرابو با آدرس سکتور رزرو عوض میکنن
منظور من ار سکتور ،سکتور سخت افزاری است چون در فرمت بندی در طح بالا که معمولا همه انجام میدن سکتور بندی نرم ایجاد میشه و فرمتی که خوده کارخونه سازنده انجام میده سکتور بندی سختو درست میکنه Hard Sector

Behroooz
28-08-2006, 15:04
فرمت سطح پايين را چطور بايد انجام داد توضيح بديد
ممنون بهروز

mohammad hamed
28-08-2006, 16:08
با نرم افزار ي كه در خود سايت مسكتور هست قابل دانلود است

mobin.ir
28-08-2006, 16:24
نه از بین نمی بره

mohammad hamed
28-08-2006, 19:07
این نوع فرمت فقط میتونه بعضی از بد سکتور ها را که به دلیل کار کرد زیاد ضعیف شده اند را برطرف کند نه سکتوری را که بر اثر ضربه خراب شده باشد را.

MEMA
30-11-2006, 02:27
فرمت سطح پايين را چطور بايد انجام داد توضيح بديد
ممنون بهروز
با سلام.اقا اين مشكل منم هست اكه ميشه يه توضيح بدين.ممنون.

Gigabyte
01-12-2006, 12:59
ببینید همون تور یکی از دوستان به این موضوع اشاره کرد
تمام نرم افزارهای تعمیر بد سکتور بعد از اسکن اون سکتور
رو غیر فعال می کنن بطور مثال نرم افزار سکتور 2547893
رو badاعلام میکونه و دیگه این سکتور در ظاهر وجود نداره
بهتره خیالتون رو راحت کنم سکتور خراب شده درست نمیشه :biggrin:

MEMA
14-12-2006, 15:09
آخرشم مجبور شدم هارد رو با حلال همه مشکلات ردیف کنم.همین که سر کیسه رو شل کردم درست شد.45000 تومان ناقابل تقدیم کردم و یکی دیگه گرفتم.دیگه خداحافظ.