PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پرسش در مورد matte و فدر کردن فیلم

peyman1
10-07-2007, 16:08
با سلام خدمت دوستان:20:
در موردمحو کردن گوشه تصاویر به طور مثال در حال میکس یک سخنرانی احتیاج به قرار گیری نما ی بسته صورت سخنران و نمای باز جمعیت یا سکوی سخنرانی بود اما فقط قادر کنار هم گزاشتن دو تکه برش خورده بودم که لازم بود این دو تکه در هم محو شوند که متاسفانه نشد و در مورد matteهای پریمیر توضیح دهید .
بنظر شما تبلیغات شبکه خبر با همین مته هااست.
.................................................. .................................................. .....................

peyman1
11-07-2007, 17:02
کسی جواب ما رو نمیده؟؟؟

arash_irani
12-07-2007, 03:40
سلام پیمان جان
ببینم منظورت اینه که یه تصویر رو روی تصویردیگه بندازی ؟ یا در کنار هم قرار بگیره ولی در هم محو شده باشند ؟؟
ممنون و موفق باشید :11:
یا حق

چزابه
13-07-2007, 02:12
این کار رو که گفتی با ادیوس به راحتی می تونی انجام بدی
آموزش های خوبی هم داخل انجمن هست که میتونی با جستجو بهشون برسی.

یا علی

peyman1
16-07-2007, 11:38
بازم سلام:20:
آرش جان می خوام در هم محو بشن مثل سخنرانی های تلویزیونی که قسمتی از جمعیت وقسمت دیگر صورت سخنرانه .
اگه بخوام گوشه های تصویر کدر یا محو بشود البته نه همه گوشه ها فقط قسمتی از تصویر
..................................................
جزابه جان ما خواستیم آموزش ها رو بگیریم نشد اگه میدونی کجا آمزشش هست راهنماییم کن.
از دوستان عزیزم متشکرم.
..............................
میلاد حضرت لطف(امام علی (ع)) برتمام جوانمردان ودوسدارانش مبارک.

arash_irani
30-07-2007, 21:31
بازم سلام:20:
آرش جان می خوام در هم محو بشن مثل سخنرانی های تلویزیونی که قسمتی از جمعیت وقسمت دیگر صورت سخنرانه .
اگه بخوام گوشه های تصویر کدر یا محو بشود البته نه همه گوشه ها فقط قسمتی از تصویر
جزابه جان ما خواستیم آموزش ها رو بگیریم نشد اگه میدونی کجا آمزشش هست راهنماییم کن.
از دوستان عزیزم متشکرم.
..............................
میلاد حضرت لطف(امام علی (ع)) برتمام جوانمردان ودوسدارانش مبارک.

سلام پیمان جان
راستش من فکر کردم به این تاپیک جواب دادم :41::41::41: چون اون روز که جواب رو شما نوشتین منم اومدم و نوشتم و بعد ارسال رو که زدم یه چند لحظه بعد بسته کل صفحات اینترنت اکسپلوررم بسته شد من فکر کردم جواب براتون اومده
به هرحال ببخشید ....

خب شما بگین با چه برنامه هایی میخواین این کار انجام بشه ؟؟ :20:

ببینید اگر با افتر افکت کا کنی که خیلی راحت میتونی اون چیزی رو که میخوای به دست بیاری ::
با قرار دادن ماسک و بعد Feather کردن ماسک که اگر ماسک دادی با انتخاب لایه و با دوبارکلیک کردن حرف M میتونی به تمام قسمت های ماسک دسترسی داشته باشی و یا اگر فقط به Feather کردن نیاز داری با فشار دادن کلید F میتونی ماسک رو به قول خودمون صاف کنی

اگر از برنامه پریمیر استفاده میکی هم خب شما چندین راه دارین که یکی از راه ها استفاده از افکت Crop هستش و بعد هم باز Feather کنید

دیگرین راهش هم استفاده از matte هستش میتونید یه Title جدید در برنامه درست کنید که در اون تیتل با امکانات ابزار Pen Tool در پنجره Title مثلا یه دایره درست کنید و بعد اون رو در یک سکوینس جدید ببرید و بعد اون سیکونس رو روی لایه فیلمی که میخواین matte کنید ببرید و اون موقع هر چقدر دلتون میخواد میتونید روش کنترل داشته باشید

توضیحات بیشتر و دقیق ترخواستی بگو تا برات قرار بدم

ممنون و موفق باشید :20::11:
یا حق

peyman1
02-08-2007, 10:54
سلام
آرش جان بازم ما رو شرمنده کردی دستت درد نکنه.
در مورد تا خیر هم عذر خواهی لازم نبود استادمونی .
.................................................. ............
من بلد نیستم با افتر کار کنم البته تازگی شروع به یاد گرفتن کردم.
.................................................. ............
آرش جان اگه میشه توضیحتو دقیقتر کن.
.................................................. ...........
در مورد matte در پریمیر و ادیوس هم آموزش بزارید فکر کنم خیلی دوستان نیاز دارن منظورم اینکه بیشتر از این توضیح بدین تا اونجایی که من دیدم تو پریمیر 3 افکت مته وجود داره در موردشون توضیح بدین .
.................................................. ...........
بازم متشکرم.

arash_irani
03-08-2007, 01:12
سلام دوستان :10:

ببين پيمان جان من حالت Matte که بهترين روش براي اين کار هستش رو براي شما توضيح ميدم که در برنامه پريمير در نسخه 1.5 انجام دادم رو براتون قرار دادم که در نسخه هاي بعد هم همين روش قابل انجام دادن هستش

من اينجا از فيلم ابر براي روي کار و فيلم يک قاب براي پشت زمينه استفاده کردم
خب شما فيلمي که ميخوايين در بگ گراند نمايش داده بشه رو در (Track Video 1 (BG قرار ميدين و بعد فيلمي رو هم که ميخواين قسمتي از اون رو روي فيلم بکگراند نمايش بدين رو در (Track Video 2 (FG قرار ميدين تصوير زير ::

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خب حالا شما بايد از آيکن ساختن آيتم هاي جديد يک Title بسازيد براي اين کار تصوير زير رو دقت کنيد ::

خب در پنجره Title شما با ابزار Pen Tool و يا با همون شکل هاي آماده مثلا دايره و يا مربع يک شکل رسم کنيد يا ابزار Ellipse Tool براي رسم دايره و يا ابزار Rectangle Tool براي رسم مربع و یا در قسمت Properties از لیست باز شونده میتونید گزینه Logo رو انتخاب کرده و یک شکل و یا تصویر رو برای Matte انتخاب کنید

در هر حال ما اينجا از ابزار Rectangle استفاده ميکنيم و بعد از انتخاب هم Title ساخته شده رو از طریق منوی File در خود برنامه پریمیر ذخیره کرده و پنجره Title رو هم میبندیم شکل پايين ::

خب حالا باز از همان قسمت ساخت ایتم جدید (شکل دوم ) یک Sequence جدید با نام Matte میسازیم و در Track Video 1 این سکوینس جدید Title ساخته شده که با نام Matte در این مثال ساخته شده قرار میدیم حالا به Sequence 01 یعنی همون سکوینس قبلی برگشته و سکوینس Matte رو در Track Video 3 قرار میدیم

به پالت افکت ها رفته و در شاخه Video Effects از زیر مجموعه Keying آخرین افکت یعنی Track Matte Key رو انتخاب کرده و روی Track Video 2 اعمال میکنیم (در واقع روی همون تراکی که میخوایم روی تصویر بکگراند محو بشه )
خب حالا از لیست باز شونده Matte در این افکت اون رو روی Video 3 که همون لایه و تراک Matte هست قرار میدیم

در پنجره تایم لاین با یک بار کلیک کردن بر روی چشم Track Video 3 یعنی همون تراک Matte رو از دید مخفی میکنیم

خب تا حالا میبینیم که اون قسمتی که ما در تراک Matte درست کردیم همون قسمت از Video 2 بر روی بک گراند که میشه همون Video 1 دیده میشه خب حالا برای محو کردن هم چندین راه وجود داره یکی از اون راه ها اینه ::

به سکوینس Matte برگردین و Title ساخته شده و قرار داده شده در Video 1 در این سکوینس رو انتخاب کنید و از افکت ها از زیر شاخه

Blur & Sharpen افکت Gaussian Blur رو به Title مربوطه در سکوینس Matte بدین خب حالا به هر اندازه خواستین میتونید دور قسمت

انتخاب شده رو به دلیل بلور کردن Title محو کنید یعنی در واقع این تراک ویدیو 2 رو در تراک ویدیو 1 محومی کنید
تصویر نهایی رو قبل از اعمال ***** بلو ر و بعد از ***** بلور ببینید ::

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ==>>[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ممنون و موفق باشید :11:
یا حق

peyman1
23-08-2007, 10:23
سلام آرش جان
طبق معمول عالی بود البته نتونستم امتحانش کنم.(ترم تابستونه و امتحاناتش)
یه دو هفته ای هست که نبودم اما تو سایت توضیحاتو دیدم بازم دستت درد نکنه.
ببخشید که زودتر نتونستم از توضیحاتت تشکر کنم.