PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مزایای استفاده از جی میل

Wonderboy
22-03-2005, 18:45
سلام

دو تا مقاله معرفي مي كنم (--) كه نحوه فعال کردن و استفاده از قابلیت POP3 رو برای پست الکترونیکی Gmail به صورت تصويري توضيح ميده.

حالا چرا دو تا مقاله!

مقاله اولي روش فعال کردن قابلیت POP3 رو برای حساب پست الکترونیکی Gmail آموزش ميده (چون بايد اول به Gmail اعلام کني كه ميخواي از قابلیت POP3 استفاده كني). اين آدرس اولين مقاله:

نحوه فعال كردن قابلیت POP3 به نقل از سايت گوگل ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

مقاله دومي هم روش تنظيم نرم افزار Outlook 2003 رو براي استفاده از قابليت POP3 پست الكترونيكي Gmail توضيح ميده. اينم آدرس دومين مقاله:

نحوه تنظيم نرم افزار Outlook 2003 براي استفاده از قابليت POP3 به نقل از سايت گوگل ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

به زبان فارسي و به صورت PDF از ادرس زير دانلود كنيد :)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اميدوارم خوشتون بياد.

( ويرايش Mpsjavad )

mpsjavad
23-03-2005, 00:09
با سلام ...

مرسي پيشنهاد ميكنم اين مقالتو توي تاپيك پلاگين ها وابزار هاي Gmail معرفي كني :wink:

Wonderboy
23-03-2005, 01:17
سلام

mpsjavad عزيز از پيشنهادي كه دادي متشكرم. من خودم هم قصد داشتم اين مطلب رو توي تاپيك پلاگين ها و ابزار هاي Gmail بذارم اما بعد ديدم كه اين مطلب نه پلاگينه و نه ابزار خاصي بلكه مستقيما به خود نرم افزار Outlook 2003 مربوط ميشه (بدون هيچ برنامه كمكي).
به همين دليل فكر كردم اگه يه تاپيك جدا بزنم زودتر در دسترس قرار ميگيره. :wink:

habibi
23-03-2005, 11:04
با تشكر از زحماتت. ولي چون جنبه‌ي آموزشي داره من اونو به تاپيك آموزش و مقالات منتقل مي‌كنم. اينطوري بهتره.
مرسي :wink:

Wonderboy
23-03-2005, 14:42
سلام

habibi جان حق با شماست. :oops:
ببخشيد من اصلا متوجه نشده بودم.
از زحمات شما متشكرم. :wink:

Navid
24-03-2005, 14:59
Wonderboy جان دستت درد نكنه ولي همه اينا به بهترين نحو در help گوگل هست !

saeid_azad
02-01-2006, 00:06
من يه سوال راجع به لينوكس داشتم چطوري مي شه ام پلير رو توسط بسته تار نصب کرد ((نتونستم در قسمت مربوطه سوال کنم)) اگه جوابشو برام میل بزنین ممنون میشم ((خشکه حساب می کنم))

mshafiee
26-01-2006, 10:43
سلام.مي خواستم يك سوال در مورد Outlook بپرسم. من قبلا ايميل هايم را از طريق اين برنامه از هات ميل مي گرفتم. جديداً ايراد مي گيرد. شما در اين زمينه اطلاعي داريد؟ ممنونم
mehdi_shafiee@hotmail.com

masoud khan
09-02-2006, 06:32
اين لينكها كه كار نميكنه

mpsjavad
09-02-2006, 07:32
با سلام ..

مسعود جان ادرس دهي ها به روز شد و مقاله هم دوباره اپلود و ادرس دهي شد :)

موفق باشيد .

aram_nfs
09-07-2007, 12:17
مزایای استفاده از جی میل

می دونین مزایای استفاده از جی میل چیه؟

همه ما عادت کردیم ایمیل هامون رو با yahoo همخوانی بدیم و هر وقت کسی از ما می پرسه که ایمیل داری فقط قسمت اول ایمیلمون رو می گیم که همون آی دی یاهومون هست. ولی در حقیقت یک صندوق پستی چیزی فراتر از این هاست.
تا مدتها همین سرویس صندوق پستی یاهو توی جهان یکه تاز بود و امکاناتی که یاهو در اختیار کاربرانش قرار می داد در هیچ صندوق پستی دیگه وجود نداشت و رقیب آن چنانی براش وجود نداشت تا اینکه غولی بزرگ و رقیب دیرین یاهو دست به کار شد و سرویس ایمیل خودش رو برای کاربران ارایه کرد اولین چیزی که باعث تغییر و تحول در سطح کاربران شد ارایه حدود یک گیگابات فضای صندوق پستی بود که بی نظیر بود مثلا حجم صندوق یاهو به 5 مگابایت می رسید.
این سرویس در ابتدای کار با پارتی بازی و این حرفها روبرو بود یعنی اینکه اگه بخواین وارد جمع کاربران بشین حتما باید یک دعوتنامه از طرف یکی دیگه از کاربران دریافت می کردید. ولی حالا دیگه این پارتی بازی از بین رفته و همه کاربرها می تونن توی سرویس ایمیل گوگل وارد بشن.

مزایای استفاده از گوگل میل
گوگل برای اینکه رقیب دیرینه خودش در زمینه جستجو رو توی پست الکترونیکی هم پشت سر بزاره اقدام به اضافه کردن امکانات و ویژگی های گسترده کرد. که همه اونها وابسته به اکانت صندوق پستیش بود.
که توی این تاپیک می خوام آموزش استفاده از این امکانات رو بزارم پس منتظر باشین.

سرویس pop3

این سرویس تا قبل از گوگل توسط هیچ سایت دیگه ای به صورت مجانی در اختیار کاربران قرار نمی گیرفت حتی حالا هم یاهو این امکان رو به صورت پولی به کاربرانش واگذار میکنه. این سرویس این امکان رو به شما می ده که ایمیل هاتون رو با استفاده از نرم افزارهای مخصوص ایمیل خوان بخونید و بفرستید (سرویس smtp) که این کار بدون نیاز به صرف وقت توسط شما انجام می شه یعنی می تونین ایمیل هاتون رو در زمانی که به اینترنت وصل نیستید بخونید و جواب بدید و بعد وقتی که به اینترنت وصل شدید همه کارها خودکار انجام می شه و دیگه لازم نیست برای فرستادن هر نامه مدتها منتظر باشید تا صفحه های ایمیلتون لود بشه.

طریقه استفاده:

برای استفاده از این امکان شما نیاز به یک نرم افزار ایمیل خوان داریم که فکر میکنم اکثر شما نرم افزار outlook رو دارین پس آموزش تنظیم برای outlook رو اینجا می نویسیم
ابتدا باید سرویس ایمیلتون رو تنظیم کنید که از این به بعد اجازه دسترسی نرم افزار ایمیل خوانتون رو به سرویس بده برای این کار وارد ایمیل خودتون می شید و بعد قسمت settings رو انتخاب کرده و بعد Forwarding and POP رو توی تب ها انتخاب می کنید. توی این بخش همونطور که توی عکس می بینید سه انتخاب دارین که دو تای اول راه اندازی و سومی غیر فعال کردن سرویس POP رو انجام می ده. اگه گزینه اول رو انتخاب کنید تمام ایمیل هایی که تاکنون داشتید توسط نرم افزار ایمیل خوان به کامپیوتر شما انتقال داده خواهد شد ولی با انتخاب گزینه ایمیل هایی که از این به بعد براتون می رسه رو منتقل می کنید که من پیشنهاد می کنم برای اینکه توی اولین باری که وصل می شین حوصلوتن سر نره دومی رو انتخاب کنید. حالا یه تنظیم دیگه توی این بخش باقی مونده و اونم اینکه بعد از اینکه ایمیل شما به سیستمتون منتقل شد توی صندوق چه اتفاقی براش بیوفته. که می تونین تعیین کنین که توی این باکس بمونه یا آرشیو بشه و یا اینکه دیلیت بشه که بهتون پیشنهاد می دم گزینه دوم رو انتخاب کنید و بزارین ایمیل هاتون آرشیو بشه. حالا بعد از این تنظیم ها save changes رو کلیک کنید و خارج بشید دیگه کارمون از اینجا تموم شد.
حالا نوبت به تنظیم نرم افزارمون می رسه برای این کار Outlook رو باز کنید و این مراحل رو طبق عکس ها طی کنید.

1- منوی tools رو باز کنید و از این منو گزینه E-mail Accounts رو انتخاب کنین

2- توی پنجره ای که باز میشه Add a new e-mail account رو انتخاب کرده و next کنید.

3- نوع سرورتون که همون POP3 هست رو انتخاب کنید و ادامه بدید.

4- بعد اطلاعاتی که برای استفاده از ایمیلتون لازمه رو پر کنید البته با توجه به شکل

5- بعد کلید More Settings رو کلیک کنید و توی پنجره ای که باز می شه تب Outgoing Server رو انتخاب کنید.

6- گزینه My outgoing server (SMTP) requires authentication رو تیک دار کنید و بعد Use same settings as my incoming mail server. رو انتخاب کنید.

7- بعد از این کار تب Advanced رو انتخاب کنید

8- با تیک دار کردن دو گزینه This server requires an encrypted connection (SSL) وThis server requires an encrypted connection (SSL) مراحل رو ادامه بدید.

9- عدد 465 رو توی فیلد مقابل Outgoing Server (SMTP), وارد کنین.

10- ok رو کلیک کنید و از این پنجره با ثبت تنظیم ها خارج بشین.

11- در پنجره موجود Test Account Settings رو کلیک کنید و بعد از مطمئن شدن از اکانتتون با زدن کلید Finish از این بخش خارج بشین
حالا Outlook آمادس که ایمیل های شما رو از Gmail دریافت کنه. برای چک کردن ایمیل ها و فرستادن ایمیل هایی که هنگام آفلاین بودن نوشین هم کلید F9 رو بزنین.

R£ɀД
26-09-2007, 09:01
فایل موجود در پست اول برای ماندگاری دائم پیوست شد.