PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Let`s Learn 3dsmax

ninja266
07-07-2007, 09:50
سلام :31:
امیدوارم که دوستانی که کار با تری دی را بلد اند به این بخش آمده و تبادل نظر بکنند .
من هم تا جایی که بتونم سعی میکنم تری دی رو آموزش بدم و از دوستان دیگر هم میخواهم که در این کار شرکت بکنند. در ضمن شما دوستان گرامی میتوانید در این قسمت سوالات خود را مطرح کنید.

من نمیخواهم که نکات خیلی ساده و پیش پا افتاده را در این جا مطرح کنم ... فقط چند نکته کوچک وجود دارد که میتواند به درد بخور باشد ..
چند نکته:
نحوه کپی گرفتن آشکال : روی شکل کلیک نموده ابزارMOVE را انتخاب نموده و همان طور که کلید SHIFT را گرفته ایم شکل را جابه جا میکنیم . در این حالت پنجره CLONE OPTIONS باز شده که در قسمت NUMBER OF COPIES میتوان تعداد کپی های گرفته شده در شکل را تعیین کرد . سپس روی OK کلیک میکنیم .
نکته بعدی در مورد انتخاب چندین شکل است که به چند طریق میتنوان آن را انجام داد یکی ازاین راه ها به این صورت است که روی یک شکل کلیک نموده و در حالی که کلید CTRL را نگه داشته روی شکل دیگری کلیک کنیم . راه دیگر انتخاب از طریق کلیک بر گزینه SELECT BY NAME است . که بعد از آن پنجره SELECT OBJECTS باز شده و بعد از انتخاب اشکال مورد نظر روی SELECT کلیک میکنیم

ninja266
07-07-2007, 09:53
در تری دی اشکال به دو دسته تقسیم میشوند :
1- سه بعدی که آن ها را در بخش GEOMRTRY میتوان یافت که خود به دو بخش STANDARD PRIMITIVES ( اشکال توسع نیافته یا ساده ) و EXTENDED PRIMITIVES ( اشکال توسعه یافته ) تقسیم میشوند .
2- دو بعدی ها که آنها را در بخش SHAPES میتوان یافت . در ادامه به بررسی پارامتر های مربوط به شکل دو بعدی LINE میپردازیم .

LINE
توسط لاین یک خط شکسته را رسم کنید . دقت داشته باشید که اگر به هنگام رسم SHIFT را نگه دارید خط شما به صورت مستقیم رسم خواهد شد در ضمن اگر نقطه پایانی رسم را به نقطه اولیه رسم برسانید پیغامی با عنوان CLOSE SPLINE دیده خواهد شد که باید OK کنیم تا به این تریب شکل به صورت یک چند ضلعی در آید .
به قسمت MODIFY رفته تا پارامترهای این شکل را ببینید:
1- VERTEX ( شکل آن به صورت چند نقطه است) را فعال کنید تا نقاط شکل را به شما نشان دهد . از قسمت GEOMETRY , FILLET را فعال کرده و روی یک نقطه از شکل کلیک نموده و درگ کنید میبینید شکل نرم میسود . حال اگر بجای FILLET , CHAMFER را فعال کنید و باز هم روی یک نقطه از شکل کلیک نموده و درگ کنید میبینید که شکل در آن قسمت دیگر نرم نیست و به صورت خطی صاف در آمده است.
2-SEGMENT با فعال کردن این بخش شما فقط میتوانید خط ما بین دو نقطه از شکل را انتخاب کنید .
3- SPLINE که هم نقاط وهم خطوط را انتخاب میکند .

نحوه تبدیل اشکال دو بعدی به سه بعدی :
راه اول: فرض کنید که شما توسط LINE یک ذوزنقه را رسم کرده اید برای حجم دهی به آن باید در منوی MODIFIER LIST روی علامت مثلث کلیک کرده تا ابزار های اصلاح کننده باز شوند . از این منو EXTURD را فعال کنید . میزان پارامتر AMOUNT را افزایش دهید تا به شکل ضخامت داده شود .
راه دوم : این راه برای ساختن اشکالی است که میتوانند از دوران یک شکل دو بعدی ایجاد شوند مثلا یک جام یا یک فنجان و بیش تر وسایل خانه .در این حالت شما باید توسط LINE به جای اینکه کل شکل لیوان را رسم کنید فقط نصف آن را رسم کنید .
سپس به MODIFY رفته و SPLINE را فعال نموده . از قسمت GEOMETRY , OUT LINE را انتخاب نموده و روی شکل کلیک و درگ کنید . سپس از قسمت کشویی MODIFIER LIST , LATHE را انتخاب کنید وبه ترتیب از قسمت DIRECTION , Y را انتخاب کرده و بعد از قسمت ALIGN , CENTER را انتخاب کنید ملاحظه میفرمایید که شکل دو بعدی ما حول محوری مشخص دوران یافته و به شکلی سه بعدی تبدیل میگردد.
راه سوم: بر خلاف دو روش قبلی که ما از یک شکل دو بعدی , شکلی سه بعدی می ساختیم , در این روش از دو شکل دو بعدی , شکلی سه بعدی میسازیم:
یکی از این شکلها به عنوان مسیر (path)در نظر گرفته شده و دیگری به عنوان شکل حجم گیرنده (shape) .روش کار به این صورت است که ابتدا روی شکل حجم گیرنده کلیک نموده و به ترتیب زیر پیش میرویم 1- geometry - 2 creat 3-component objects 4-loft را انتخاب میکنیم. بعد روی get path کلیک نموده و سپس مسیر را انتخاب میکنیم . ملاحظه میفرمایید که یک شکل دو بعدی در راستای شکل دو بعدی دیگری حجم میگیرد.

خب چطوره که به این شکلی که ساخته ایم یک ماده مناسب اختصاص بدهیم :
ساخت ماده بلور
کلید m از روی صفحه کلید را فشرده تا پنجره material editor باز گردد . از قسمت maps , روی مستطیل مقابل refraction کلیک نموده تا پنجره material map browser باز گردد . حال روی raytrace دو بار کلیک کنید. حال برای اختصاص دادن این ماده به یک شکل باید روی دکمه
Assign material selection کلیک کنید. به این ترتیب شکل مورد نظر به صورت یک ذره بین عمل میکند و نیز اشیای مقابل خود را انعکاس میدهد. استفاده از این ماده میتواند باعث کاهش سرعت render شود.

ساخت ماده شیشه
کافی است که در پنجره material editor , از قسمت blinn basic parameters میزان opacity را کاهش دهیم.

ساخت ماده آیینه
باید از قسمت maps , روی مستطیل مقابل reflectionکلیک کنیم و از پنجره باز شده flat mirror را انتخاب کنیم.

ninja266
07-07-2007, 09:56
برسی اجمالی متداول ترین ابزراهای اصلاح کننده modifier lists
Bend :باعث خم کردن شکل مورد نظر میشود
Edit mesh : یکی از قوی ترین ابزارها که میتواند جهت مدل سازی استفاده شود
Lattice : اجزای سازنده شکل را به صورت مشبک نشان میدهد
Melt : باعث ایجاد حالت ذوب شدگی در ماده میشود
Noise : باعث ایجاد حالت آشفتگی در شکل میشود
Mesh smooth : میتواند باعث نرم شدن شکل گردد
Ripple : باعث ایجاد موج های هم مرکز میگردد. ( شبیه موجهایی که به هنگام برخورد یک سنگ با آب ایجاد میشود)
Skew : باعث ایجاد حالت اریب در شکل میشود
Stretch : باعث کشیدگی در شکل میشود
Twist : باعث ایجاد پیچش در شکل میشود
Uvw map : باعث بهتر نشستن ماده مورد نظر روی شکل میشود
Wave : باعث ایجاد موجهایی همچون موج های دریا در شکل میشود

Aminzikzak
07-07-2007, 10:32
سلام رفیق ... دمت گرم که آموزش میدی
به نظر من آموزش با تصویر باشه ، بهتره ...

بای .

ninja266
08-07-2007, 12:50
سلام رفیق ... دمت گرم که آموزش میدی
به نظر من آموزش با تصویر باشه ، بهتره ...

بای .

سلام
دوست عزیز من نمیدونم که چه جوری عکس هایم را وارد پستهایم بکنم . اصلا چه جوری قسمت پیوست ها (attach file )را فعال کنم؟

ninja266
08-07-2007, 12:56
ساخت دیوار
اگر از 3dmax9 استفاده میکنید میتوانید از نمونه ها از پیش آماده استفاده کنید در غیر این صورت باید از box یا plane استفاده کنید . روشی که میخوام ارائه بدم در مورد اشکالی صدق میکنه که شما میخواهید به هر قسمت آن یه ماده خاص نسبت بدهید . مثلا میخواهید به وجوه داخلی دیوارماده گچ و به وجوه خارجی دیوار ماده آجر را نسبت دهید .
طرز نسبت دادن مواد مختلف به قسمت هایی مشخص از شکل:
از modifier lists , edit mesh را انتخاب کنید .از قسمت selection , polygon ( شکل آن به صورت مربعی قرمز رنگ است) را انتخاب کنید . در ضمن در همان جا گزینه ignore back facing را فعال کنید تا به هنگام انتخاب وجوه داخلی , وجوه پشتی آن انتخاب نشوند .
روی یکی از وجوه داخلی کلیک کنید . کلید ctrl از روی صفحه کلید را نگه دارید و روی وجوه داخلی دیگر هم کلیک کنید به این ترتیب تمامی وجوه داخلی را انتخاب کردید. حال به قسمت surface properties رفته و در مستطیل سفید مقابل set id , عدد 1 را تایپ کنید و بعد کلید enter از روی صفحه کلید را فشار دهید. وجوه خارجی را نیز به ترتیبی که گقته شد انتخاب نموده و در بخش set id , عدد 2 را تایپ کرده و enter را بزنید . حال باید مواد را بسازیم . کلید m را زده تا پنجره material editor باز شود روی standard کلیک کنید و از پنجره باز شده , multi/ sub- object را با دوبار کلیک روی آن انتخاب کنید. پنجره replace material باز شده که اگر دوست دارید ماده قبلی را نگه ندارید گزینه discard old material را انتخاب میکنید در غیر این صورت گزینه دوم را .
روی set number کلیک کرده و عدد 10 را به 2 تغییر دهید.
روی مستطیل اول کلیک کنید تا ماده گچ را بسازید :
از قسمت maps , diffuse color را انتخاب کرده و از پنجره باز شده stucco را انتخاب کنید میتوانید با تغییر پارامترها و رنگ آن به ماده گچ برسید .با کلیک بر روی go to parent ( شکل آن به صورت فلشی به سمت بالاست) به مراحل قبل برگردید . در ضمن میتوانید در قسمت maps با کلیک و درگ طرح diffuse را به مستطیل جلوی bump برده و از پنجره باز شده copy را انتخاب کنید. به این ترتیب ماده مورد نظر برجسته میشود . حال به مرحله اول برگشته و مستطیل دوم را انتخاب کنید .
از قسمت diffuse color , bitmap را انتخاب کرده و بعد یک طرح آجر را انتخاب کنید .

حال ماده اصلی را با کلیک روی گزینه assign material selection به شکل مورد نظر نسبت دهید.
:31:

Aminzikzak
08-07-2007, 14:25
فکر کنم باید تعداد پستهات از 20 تا بیشتر بشه تا بعضی امکانات فروم واست فعال بشه ...
قبلا که اینطور بود

بهتره عکسها رو در سایت tinypic.com آپلود کنی بعد اینجا لینک بذاری

ninja266
09-07-2007, 11:28
:31: مدل سازی MODELING
از ابزارهایی که در مدل سازی به کار میروند میتوان EDIT MESH , LOFT , FFD BOX , FFD CYLو BOOLEAN را نام برد .

BOOLEAN
به ترتیب زیر میتوانید این ابزار را پیدا کنید :
1-CREAT 2-GEOMETRY 3- COMPONENT OBJECTS 4- BOOLEAN
الف )طی تمرین میخواهیم با نحوه استفاده از این ابزار آشنا شویم :
یک کره و یک مکعب را بسازید .مکعب را در حالت انتخاب قرار دهید . BOOLEAN را انتخاب کنید .از قسمت OPERATION , ONION را انتخاب کنید. حال از قسمت PICK BOOLEAN , PICK OPARAND B را انتخاب کنید و روی کره کلیک کنید. میبینید دو شکل مورد نظر به یک شکل واحد تبدیل شده اند . عملکرد ONION تا حدودی شبیه GROUP کردن اشکال میباشد.

ب)حال دو کره را طوری رسم کنید که با هم تداخل داشته باشند. یکی را در حالت انتخاب قرار دهید. از قسمت OPERATION , INSTERSECTION را انتخاب کنید و بعد از فعال کردن PICK OPARAND B روی کره دیگر کلیک کنید .ملاحظه میفرمایید که از دو شکل اولیه فقط قسمت های مشترکشان باقی مانده .

پ) یک مکعب و یک کره را رسم نموده و مکعب را در حال انتخاب قرار دهید . ار قسمت OPERATION , SUBTRACTION(A-B) را انتخاب کرده و بعد از فعال نمودن PICK OPARAND B , کره را انتخاب کنید . میبینید که کره حذف شده ولی جای آن روی مکعب باقی میماند.

FFD BOX & FFD CYL
به ترتیب زیر میتوانید آن ها را پیدا کنید :
1- CREAT 2-SPACE WARPS 3- GEOMETRIC\DEFORMABLE 4- FFD
یک مکعب را رسم کرده و FFD BOX OR CYL را در مرکز مکعب رسم کنید .
با کلیک روی FFD و بعد انتخاب کلیدALIGN ( واقع در MAIN TOOLBAR ] MAIN TOOLBAR , نوار زیر نوار MENU است [ ) و سپس کلیک روی مکعب , پنجره ای باز شده که باید CENTER را فعال کنید تا FFD دقیقا در مرکز BOX قرار بگیرد .
به MODIFY رفته تا پارامتر های FFD را ببینید .با کلیک بر روی SET NUMBER OF POINTS میتوانید از پنجره باز شده , تعداد گره های موجود در شکل را تغییر دهید .اگر روی علامت + کنار کلمه FFD ( زیر کشوی MODIFIRE LIST قرار دارد ) کلیک کنید, کلمه CONTROL POINTS دیده شده که با کلیک روی ان میتوانید نحوه قرار گیری گره ها را از طریق ابزار MOVE کنترل کنید .

نکته: تمامی SPACE WARP ها را باید بایند کنید تا اثر آنها را رو شکل ببینید یعنی مثلا باید FFD را انتخاب کنید سپس کلید BIN TO SPACE WARP ( در MAIN TOOLBAR قرار دارد ) را انتخاب کنید و با درگ از سمت FFD به طرف مکعب بکشید و بعد کیک را رها کنید .

خب امیدوارم که از آموزش امروز خوشتان آمده باشد . اگر آموزش ها خیلی خلاصه اند یا همراه با اشکال هستند : SORRY!

:20: در ضمن من چند تا سوال داشتم :
چگونه میتوانم تعداد خانه های پنجره material editor را زیاد کنم ؟
چطوری میتونم سرعت انیمیشن رو کنترل کنم ؟

فعلا تا بعد
:46:

ninja266
10-07-2007, 11:30
:20:
برسی اجمالی space warp ها
Forces
Wind : باعث ایجاد باد میشود که میتواند بر snow یا spray یا super spray اثر بگذارد .
Gravity : ایجاد جاذبه
Deflectors
میتوانند محدوده اثر space warp ها را کنترل کنند
Geometric \deformable
Wave : باعث ایجاد موجهایی همچون موج دریا میشوند
Ripple : ایجاد موجهای هم مرکز
Bomb : منفجر نمودن شکل
Modifier- based
ابزارهای این قسمت مانند همان توضیحاتی است که در مورد modifier list ها داده ایم ( آموزش2)

ninja266
15-07-2007, 11:10
تنها تنها که نمیشه آموزش داد. اگه با این نرم افزار آشنا نیستید , حد اقل نظر بدید .
شاید هم بر خلاف اون طوری که من فکر میکردم , اعضای این سایت فعال نیستند .

:19:

Aminzikzak
15-07-2007, 12:03
تنها تنها که نمیشه آموزش داد. اگه با این نرم افزار آشنا نیستید , حد اقل نظر بدید .
شاید هم بر خلاف اون طوری که من فکر میکردم , اعضای این سایت فعال نیستند .

:19:

نا امید نشو عزیز رفقا میان میبینن ولی نظر نمیدن...:46:

عــــلی
15-07-2007, 12:09
نا امید نشو عزیز رفقا میان میبینن ولی نظر نمیدن...:46:

سلام دوست عزيز ممنونم از آموزشت ولي از اين تاپيك ها خيلي زياد پيدا ميشه.
بهتره تاپيك هايي رو راه بندازيم كه تا بحال كسي نزده اين جوري بازديد كننده ها نظرشون جلب ميشه.
امين عزيز هم راست ميگن نا اميد نشو من چون كارام زياده فعلاً نميتونم كمكت كنم.
برات آرزوي موقيت دارم.
قربانت علي:11: .

ninja266
21-07-2007, 10:00
سلام به همه
به هر حال من به آموزش هام ادامه میدهم , فقط میخواستم فعالیت اعضا رو بسنجم . از این به بعد سعی میکنم که در آموزش ها عکس هم وارد کنم .فقط لطفا یه سایت خوب برای آپلود عکس ها معرفی کنید . سایت tinypic گاهی اوقات برام باز نمیشه .

Carl
21-07-2007, 15:17
سلام
من یک مشکلی داشتم که هنوز جوابش را نگرفته ام. من وقتی در مکس نما را میچرخانم یا تکان می دهم همه اشیاء به شکل مکعب توخالی در می آیند. شما میدانید من چطور میتوانم این را درست کنم؟

ninja266
22-07-2007, 09:35
سلام
من یک مشکلی داشتم که هنوز جوابش را نگرفته ام. من وقتی در مکس نما را میچرخانم یا تکان می دهم همه اشیاء به شکل مکعب توخالی در می آیند. شما میدانید من چطور میتوانم این را درست کنم؟

سلام
من تا حالا برام این مشکل پیش نیومده ولی خب فکر میکنم فهمیدم که چه جوری میشه این مشکل رو حل کرد: :31:
روی اسم یکی از نماها مثلا perspective کلیک راست کنید . از منوی سفید باز شده smooth+ high lights را انتخاب کنید . باید مشکل حل شده باشه . برای نماهای دیگه هم همین کار رو میکنیم , فقط بجای smooth+ high lights بایدwire frameرا انتخاب کنید .
مکعب تو خالی دیده شدن اشکال به خاطر اینه که حالت نماها به صورت bounding box در آمده . اگر روی اسم یکی از نماها کلیک راست کنید میتوانید از قسمت other میتونی این گزینه رو پیدا کنی . حالا این که چرا موقع تکان دادن یا چرخوندن نما این جوری میشه , دلیلشو نمیدونم .:41:
از این راه برو و نتیجه رو به من اطلاع بده.
تا بعد
:46:

ninja266
22-07-2007, 09:48
سلام
ساخت افکت آتش
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
برای ایحاد این افکت نیاز به gizmo ( شکلی کمکی برای ساخت آتش و مه حجمی و...) داریم .
گیزمو ها را میتوانید به ترتیب زیر پیدا کنید :
1- helpers 2- atmospheric apparatus 3- sphere gizmo
از command panel , گزینه hemisphere را فعال کنید تا شکل به صورت یک نیمکره در بیاید .
در ضمن توسط ابزار [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] scale کمی شکل را به سمت بالا بکشید.
حال به ترتیب شماره های شکل زیر عمل کنید :
از قسمت fire effect parameters , روی pick gizmo کلیک کنید و بعد sphere gizmo را انتخاب کنید. پارامتر ها را به ترتیب زیر تنظیم کنید :

SomeThink
22-07-2007, 10:25
سلام

دوست عزیز این مشکل نیست بلکه یک خواصیته برای موقعی که صحنه شلوغ شده وحجم کار بالا رفته احتمالآ بدون اینکه متوجه بشید توی این حالت قرارش دادید شما با زدن کلید(o) متونید از این حالت خارج بشید.

SomeThink
22-07-2007, 10:29
دوست عزیز از آموزش جلوه آتش ممنون ولی این بار پنجمه که این آموزش رو میدم.

ninja266
22-07-2007, 10:38
دوست عزیز از آموزش جلوه آتش ممنون ولی این بار پنجمه که این آموزش رو میدم.
سلام
من متوجه منظور شما نشدم .
من سعی میکنم که هر چی در مورد این نرم افزار میدونم رو بنوسیم .

SomeThink
22-07-2007, 11:13
سلام
من متوجه منظور شما نشدم .
من سعی میکنم که هر چی در مورد این نرم افزار میدونم رو بنوسیم .

ببخشید اون میم آخری باید نون بشه اشکال تایپی بود.:31:

ازاینکه شما برای این کار وقت میزارید ممنون.:20:

درضمن در موقع ساخت اتش زیاد از ابزار scale نباید استفاده شه چون آتش دیگه ضاهر خوبی پیدا نمی کنه.:20:

Carl
22-07-2007, 12:08
سلام
من همه کارهایی که گفتید انجام دادم. ولی هنوز درست نشده.

SomeThink
22-07-2007, 15:29
سلام
من یک سئوال داشتم. من وقتی نماهای مکس را میچرخانم یا تکان میدهم تمام اشیاء به شکل مکعب توخالی در می آیند. چکار کنم که اینطوری نشود.

جواب شما رو دادم لطفآ یک صفحه برگرد.

ninja266
25-07-2007, 11:29
امروز میخواهیم طی تمرین زیر , هم با ساخت دریا آشنا شویم , هم با نحوه ایجاد یکی از افکت های محیطی .

ساخت دریا
یک plane با segment های نسبتا زیاد را رسم کنید. (سگمنت ها کنترل کننده میزان نرمی شکل هستند که اگر تعدادشان زیاد باشد طرح با کیفیت بیش تری روی شکل مینشیند , اما سرعت رندرکاهش پیدا میکند)
حالا باید ماده مناسب دریا را ایجاد کنید :
کلید m را بزنید . از قسمت blinn basic parameters رنگ را به آبی تغییر دهید.
میتوانید از قسمت specular highlight میزان برق افتادگی روی دریا را تنظیم کنید.
حال از قسمت maps روی مستطیل مقابلbump کلیک کرده و از پنجره باز شده noise را انتخاب کنید پارامتر ها را مانند شکل زیر تغییر دهید :
خب حالا باید ماده را به plane نسبت دهید.
تغییر پس زمینه
به ترتیب زیر عمل کنید :
1- Rendering 2-environment 3-back ground 4- رنگ را به آبی تغییر دهید یا یک پس زمینه ابری انتخاب کنید .
اما ما باید فضای بین دریا و آسمان رو پر کنیم تا کار, طبیعی تر به نظر برسد
ساخت مه
کلید 8 از روی صفحه کلید را بزنید . به این ترتیب عمل کنید : 1-add 2-fog
پارامترها را به صورت زیر تغییر دهید :

این هم تصویررندر این تمرین:

ninja266
01-08-2007, 09:59
سلام :46:
امروز میخواهیم با افکت volume fog ( مه حجمی : مه شبیه سازی شده همراه با بخارات آب که در کوهستان و یا جنگل دیده میشود) آشنا شویم . خب پس دست به کار شیم:
ساخت مه حجمی
به ترتیب زیر عمل کنید :
1-rendering 2- environment 3- add 4- volume fog
مقدار density را روی 10 تنظیم کنید . حال کلید f9 را بزنید تا صفحه رندر شود .
بررسی پارامتر ها :
Density : چگالی مه step size : بزرگی و ازدحام ذرات مه
Noise : کنترل آشفتگی مه regular : مه منظم fractal : ایجاد بی نظمی در مه
Turbulence : ایجاد آشفتگی در مه wind strength :تنظیم قدرت باد wind from the : تنظیم جهت باد
به تصویر رند شده این مه در جنگل توجه کنید :

SomeThink
01-08-2007, 10:44
ممنون...
ولی بهتر نبود روی صحنه ومه بیشتر کار میکردی تا طبیعی تر بشه...

درضمن اواتار قبلی قشنگتر بود...

ninja266
02-08-2007, 11:22
ممنون...
ولی بهتر نبود روی صحنه ومه بیشتر کار میکردی تا طبیعی تر بشه...

درضمن اواتار قبلی قشنگتر بود...
دوست عزیز از این که نظر دادید ممنون
چون سرم خیلی شلوغ بود , به همین تصویر بسنده کردم . اگر شما و سایر دوستان گرامی تصاویر و کارهای بهتری سراغ دارید میتونید اینجا بزارید .

در مورد آواتار هم , من از آواتار های که میزارم خوشم می آد . این آواتار ها مربوط به کارتون مورد علاقه ام نارتو (naruto ) است . خب حتما شما هم از جمجمه خوشتون می آد که عکسشو به عنوان آواتار گذاشتید , در حالی که از نظر من اگه آواتارتون رو تغییر بدید بهتره .

hrgh2
02-08-2007, 19:24
به نظر من بايد حرفه اي تر كار كنيد

SomeThink
02-08-2007, 22:16
در مورد آواتار هم , من از آواتار های که میزارم خوشم می آد . این آواتار ها مربوط به کارتون مورد علاقه ام نارتو (naruto ) است . خب حتما شما هم از جمجمه خوشتون می آد که عکسشو به عنوان آواتار گذاشتید , در حالی که از نظر من اگه آواتارتون رو تغییر بدید بهتره .

سلام
من از جمجمه خوشم نمیاد بیشتر برای این انتخابش کردم که با username من همخونی داره بیشتر بخاطر مغذش بود!

ninja266
04-08-2007, 10:05
این خونه ای که این زیر میبینید رو خودم ساختم . خب دوستان نظرتون چیه ؟

اینم آشپز خونه

و اینم اتاق خواب

نظر یادتون نره

Aminzikzak
04-08-2007, 11:35
این خونه ای که این زیر میبینید رو خودم ساختم . خب دوستان نظرتون چیه ؟

اینم آشپز خونه

و اینم اتاق خواب

نظر یادتون نره

قشنگه ...
خونه جالبیه...

لطفا زیر کاراتون بنویسید که تویه چه زمانی ساخته شدند و چند وقته که 3D کار میکنی...

ninja266
05-08-2007, 10:36
لطفا زیر کاراتون بنویسید که تویه چه زمانی ساخته شدند و چند وقته که 3D کار میکنی...

برای ساختن این خونه به همراه تمامی وسایل و اتاق خواب و آشپزخونه , حدودا یک ماه وقت گذاشتم.
من تقریبا 2,3 سل هستش که با تری دی کار میکنم البته نه به طور متداوم , بیش تر تو تابستان کار میکنم.