PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آموزش : ◄چگونگی ساخت کلیپ تبلیغاتی ایرانسل ► After Effects

arash_irani
07-07-2007, 06:38
سلام دوستان

در يکي از تاپيک ها يکي از دوستان در خواست پلاگين براي خطوط زرد رنگ در تبليغ ايرانسل کرده بودن خب اين خطوط تنها با پلاگين به وجود نميان بلکه برنامه هايي مثل Adobe After Effects و يا Combustion و يا ديگر برنامه هاي مشابه انجام ميشه البته با استفاده از اون پلاگينها ...
ما در اين آموزش فقط به برسي چگونگي انجام اين عمل ميپردازيم و مباحث تخصصي تر و حرفه اي تر حتما در نظرات دوستاني که استاد بنده هستند حتما ذکر خواهند کرد و اگر هم سوالي در اين مورد داشتين همين جا ذکر کنيد تا در صورت توان جواب داده بشه

اميدوارم که اين آموزش به دردتون خورده باشه
از اينکه عکس هم کم گذاشتم ببخشيد ديگه
چون ديگه مثل سابق حال و هوايي براي وقت گذاشتن روي آموزش هام ندارم که نکته به نکته کار رو توضيح بدم کلي عرض کردم تا همه بتونند بخونند

توجه کنید ::
در فایل با نام PenTool_Train.rar که ضمیمه شده شما میتونید نحوه کار با ابزار Pen Tool رو به صورت ویدیویی یاد بگیرید
برای دوستان مبتدی هستش ولی کلید میانبر ها توضیح داده شده

موفق باشيد و هميشه پيروز و سربلند :11:
يا حق

godsmak
07-07-2007, 07:19
ممنون دوست عزیز آموزش فوق العاده خوبی بود.

Maysam-BFU
07-07-2007, 08:21
WoW بسیار عالی.

ممنون آقا آرش گل

موفق و معید باشید.

mpmostafa
07-07-2007, 08:43
سلام
اقا آرش دستت درد نكنه،نماي كلي كار رو نشون دادي

bb
07-07-2007, 08:45
سلام آرش جون بابا یه ساله کجایی تو ؟ نیستی اصلا
دستت درد نکنه اموزش خوبی بود

peyman1
08-07-2007, 03:27
سلام
خیلی متشکرم دستت درد نکنه .
یه تبلیغ در مورد روز زن نشون داد که یه گل یا برگ از پشت یکسری پارچه ها حرکت میکنه و میاد جلوشون با چی ساختنش .امید وارم منظورم رو متوجه شده باشین .
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
دعای دوستان برای هم زود تر مستجاب میشه بیاید برای هم دعا کنیم:11:

arash_irani
08-07-2007, 03:38
سلام
خیلی متشکرم دستت درد نکنه .
یه تبلیغ در مورد روز زن نشون داد که یه گل یا برگ از پشت یکسری پارچه ها حرکت میکنه و میاد جلوشون با چی ساختنش .امید وارم منظورم رو متوجه شده باشین .
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
دعای دوستان برای هم زود تر مستجاب میشه بیاید برای هم دعا کنیم:11:

سلام دوست من
منظورت رو متوجه نشدم البته باید تبلیغ رو ببینم (البته بازم نمیدونم بتونم جوابت رو بدم یا نه )
ممنون و موفق باشید
یا حق

Shahin King
08-07-2007, 03:48
سلام

بسیار عالی ، دستت درد نکنه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

شاد و پیروز و سربلند باشی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بدون شرح ( [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )

قربانت
شاهین [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

arash_irani
08-07-2007, 14:53
بدون شرح ( [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )

سلام و علیکم شاهین خان
این بدون شرحت منو کشته :40: :21:
بازم اومدی پستهای منو ویرایش کنی :5: :19:

ممنون و موفق باشید عزیز :11:
یا حق

KILLER_PANT
08-07-2007, 16:12
ارش جان خیلی باهات حال میکنم..ایول

peyman1
10-07-2007, 14:34
سلام:20:
آقا آرش خیلی مخلسیم .:11:
فکر کنم دیگه اون تبلیغرو نشون نده ولی یه دوستی گفت با مایا ساختنش بهر حال... :45:

در ضمن تو آموزشت گفتی افکتVector Paint ولی افتر من نداره در ضمن پلاگین آموزش ساخت (روش 2) دانلود نشد.:14:

.................................................. .................................................. ..................

KILLER_PANT
11-07-2007, 00:20
با سلام به استادم ارش
من تمام کاراتو کردم البته با چند تا عکس دیگه به طور فورمالیته
فقط میخواستم دوربین رو راه بندازم
هر کاری کردم نشد
خیلی ور رفتم..
من فایلم رو آپیود کردم اگه یه موقعی وقت کردی یه نگاه بندازید ببینید چرا camera من کار نمیکنه...
اگه مشکلم حل شه خیلی طرح دارم

ممنون

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

arash_irani
11-07-2007, 02:04
سلام:20:
آقا آرش خیلی مخلسیم .:11:
فکر کنم دیگه اون تبلیغرو نشون نده ولی یه دوستی گفت با مایا ساختنش بهر حال... :45:

در ضمن تو آموزشت گفتی افکتVector Paint ولی افتر من نداره در ضمن پلاگین آموزش ساخت (روش 2) دانلود نشد.:14:

.................................................. .................................................. ..................

سلام دوست من
با مایا ؟ چرا با مایا ؟ البته با مایا هم میشه منم نگفتم که نمیشه ولی خب این راه خیلی آسون و راحته تمام کار اون تبلیغ با افتر مثل آب خوردن تموه :20:
در مورد افکت Vector Paint هم من حدودا یک سالی میشه که از افتر مسخه 7 استفاده میکنم و در همون زیر شاخه ای که عرض کردم میتونید پیدا کنید (البته اگر از ورژن 7 استفاده میکنید در نسخه های قبل هم فکر میکنم باید باشه که البته من یادم نمیاد و الان من نسخه 6.5 رو روی سیستمم ندارم متاسفانه )
پلاگین چون در پرشین گیگ آپلود شده یه بار دیگه سعی کنید چون پرشین گیگ تو روز خیلی وقتا قاط میزنه :46:

با سلام به استادم ارش
من تمام کاراتو کردم البته با چند تا عکس دیگه به طور فورمالیته
فقط میخواستم دوربین رو راه بندازم
هر کاری کردم نشد
خیلی ور رفتم..
من فایلم رو آپیود کردم اگه یه موقعی وقت کردی یه نگاه بندازید ببینید چرا camera من کار نمیکنه...
اگه مشکلم حل شه خیلی طرح دارم

ممنون

سلام دوست من :20:
پروژه شما رو دانلود کردم دوست من ولی شما در این پروژه عکسها رو قرار نداده بودین :41:
هر عکسی هست (هر چقدر هم ساده ) قرار بدین تا ببینم عیب کار کجاست

ولی یه سری به آدرس زیر هم بزن ببین Open GL رو چه تنظیماتی قرار دادی
Edit>>Preferences>>Previews
چون اگر سیستم شما قدرت کافی نداشته باشه در هنگام استفاده از لایه دوربین در افتر به مشکل بر میخورید

البته میتونید در زیر پنجره کامپوزیشن هم OpenGL رو روی Off بزارید و تست کنید

- نکته آخر :: من تو پرژه شما دیدم که زاویه دید شما در برنامه روی Front بود که خب معلومه که روی این گزینه شما برای حرکت دوربین مشکل دارین
یعنی در این حالت دید شما باید از ابزار Move بر روی قسمتی از دوربین برده و جابجا کنید
و یه سوال دیگه (البته من تصاویرتون رو نداشتم که بدونم چرا ؟؟) چرا تمام لایه ها رو به جز لایه آخر 3D نکرده بودین ؟؟

ممنون و موفق باشید
یا حق

peyman1
11-07-2007, 11:26
[

بازم سلام استاد:20:
افتر 7رودارم تازه مثلا اورجیناله اما اون گزینرو نداشت .(سعی میکنم از روش 2 برم)

وای بالاخره پلاگینه دانلود شد (از pdf).

از این که وقت میزاری جواب میدی متشکرم.:11:

KILLER_PANT
11-07-2007, 16:47
سلام دوست من
با مایا ؟ چرا با مایا ؟ البته با مایا هم میشه منم نگفتم که نمیشه ولی خب این راه خیلی آسون و راحته تمام کار اون تبلیغ با افتر مثل آب خوردن تموه :20:
در مورد افکت Vector Paint هم من حدودا یک سالی میشه که از افتر مسخه 7 استفاده میکنم و در همون زیر شاخه ای که عرض کردم میتونید پیدا کنید (البته اگر از ورژن 7 استفاده میکنید در نسخه های قبل هم فکر میکنم باید باشه که البته من یادم نمیاد و الان من نسخه 6.5 رو روی سیستمم ندارم متاسفانه )
پلاگین چون در پرشین گیگ آپلود شده یه بار دیگه سعی کنید چون پرشین گیگ تو روز خیلی وقتا قاط میزنه :46:

سلام دوست من :20:
پروژه شما رو دانلود کردم دوست من ولی شما در این پروژه عکسها رو قرار نداده بودین :41:
هر عکسی هست (هر چقدر هم ساده ) قرار بدین تا ببینم عیب کار کجاست

ولی یه سری به آدرس زیر هم بزن ببین Open GL رو چه تنظیماتی قرار دادی
Edit>>Preferences>>Previews
چون اگر سیستم شما قدرت کافی نداشته باشه در هنگام استفاده از لایه دوربین در افتر به مشکل بر میخورید

البته میتونید در زیر پنجره کامپوزیشن هم OpenGL رو روی Off بزارید و تست کنید

- نکته آخر :: من تو پرژه شما دیدم که زاویه دید شما در برنامه روی Front بود که خب معلومه که روی این گزینه شما برای حرکت دوربین مشکل دارین
یعنی در این حالت دید شما باید از ابزار Move بر روی قسمتی از دوربین برده و جابجا کنید
و یه سوال دیگه (البته من تصاویرتون رو نداشتم که بدونم چرا ؟؟) چرا تمام لایه ها رو به جز لایه آخر 3D نکرده بودین ؟؟

ممنون و موفق باشید
یا حق
open gl رو دیدن همشو نوشته بود not suppors
یه بار دیگه امورشتو انجام میدم بعد میام
خیلی اقایی
در ضمن من 3d کرده بودم نمیدونم چی شد...

KILLER_PANT
11-07-2007, 18:33
استاد من یه سوال دارم
تو درستون گفتید که pent tools زو زده و یک منحنی رسم میکنیم..من هر چی گشتم pent پیدا نکرم
چی هست حالا؟کجاست؟

arash_irani
12-07-2007, 00:45
استاد من یه سوال دارم
تو درستون گفتید که pent tools زو زده و یک منحنی رسم میکنیم..من هر چی گشتم pent پیدا نکرم
چی هست حالا؟کجاست؟

سلام دوست من :10:
بابا بخدا من استاد نیستم :41:
من فقط یه دو سالی میشه که باهاش ور رفتم :27: و کمی باهاش کار کردم ویه کم وقت و حوصله روش گذاشتم :13:
ابزار Pen Tool دقیقا شکلش و کارش در افتر مانند فتوشاپ هست :46: یکمی سخت هست ولی کار کردن باهاش خیلی لذت بخشه البته شاید بگی لذت بخش نیست ولی وقتی با این ابزار بتونی خیلی کارها مانند ماسک گذاری و جدا کردن یک قسمت از فیلم از قسمت دیگر رو انجام بدی و هزار تا کار دیگه اون موقع میفهمی خیلی هم لذت بخش هست
تو چند تا آموزش تو بخش فتوشاپ که گذاشتم و دوستان دیگر هم زحمت کشیدن و گذاشتن میتونی کار با این ابزار رو خیلی راحت یاد بگیری
من برات هنگام کار با ابزار Pen Tool یه فیلم کوچیک آماده کردم میتونی دانلود کنی و ببینیش :46:

ممنون و موفق باشید
یا حق

KILLER_PANT
12-07-2007, 01:13
سلام دوست من :10:
بابا بخدا من استاد نیستم :41:
من فقط یه دو سالی میشه که باهاش ور رفتم :27: و کمی باهاش کار کردم ویه کم وقت و حوصله روش گذاشتم :13:
ابزار Pen Tool دقیقا شکلش و کارش در افتر مانند فتوشاپ هست :46: یکمی سخت هست ولی کار کردن باهاش خیلی لذت بخشه البته شاید بگی لذت بخش نیست ولی وقتی با این ابزار بتونی خیلی کارها مانند ماسک گذاری و جدا کردن یک قسمت از فیلم از قسمت دیگر رو انجام بدی و هزار تا کار دیگه اون موقع میفهمی خیلی هم لذت بخش هست
تو چند تا آموزش تو بخش فتوشاپ که گذاشتم و دوستان دیگر هم زحمت کشیدن و گذاشتن میتونی کار با این ابزار رو خیلی راحت یاد بگیری
من برات هنگام کار با ابزار Pen Tool یه فیلم کوچیک آماده کردم میونی دانلود کنی و ببینیش :46:

ممنون و موفق باشید
یا حق
اگه منظورتوون فایل Tutorial هست من دانلود کردم ولی ربطی به اموزش pen نداشت
برم بگردم ببینم pen اموزششو کجت گیر میارم
ممنون

arash_irani
12-07-2007, 02:35
[

بازم سلام استاد:20:
افتر 7رودارم تازه مثلا اورجیناله اما اون گزینرو نداشت .(سعی میکنم از روش 2 برم)

وای بالاخره پلاگینه دانلود شد (از pdf).

از این که وقت میزاری جواب میدی متشکرم.:11:

سلام دوست من
خواهش میکنم وظیفست :20: :46:
ببین من از قسمت پایین میگم ببین بازم نداری؟؟

open gl رو دیدن همشو نوشته بود not suppors
یه بار دیگه امورشتو انجام میدم بعد میام
خیلی اقایی
در ضمن من 3d کرده بودم نمیدونم چی شد...

شما وضعیت دید رو در پنجره کامپوزیشن تغییر دادین ؟؟
از Front به Action Camera

اگه منظورتوون فایل Tutorial هست من دانلود کردم ولی ربطی به اموزش pen نداشت
برم بگردم ببینم pen اموزششو کجت گیر میارم
ممنون

خیلی ببخشید
یادم رفته بود براتون قرار بدم در هر حال تو همون پست موجود هست
راستی اینم اضافه کنم که باید برای روش دوم حتما شما از ابزار Pen Tool استفاده کنی و دقیقا این افکت روی ابزار Pen Tool اجرا میشه

ممنون و موفق باشید
یا حق

arre
09-12-2007, 12:28
ارش جان ممنون بسیار عالی بود

dizgah
14-12-2007, 00:26
آره آقا خیلی باحال بود ممنون

aminamery
16-12-2008, 13:50
سلام خسته نباشید که عالی بود
فقط یک سوال دارم که این دایرها و آسمان وزمینو چه جوری میشه درست کرد

سجاد تن
16-12-2008, 16:18
پلاگين پريماير مي خوام

bonyan1
24-12-2008, 11:48
سلام بچه ها
من تازه وارد p30شدم
البته چون دیدم بحثاش داغه عضو شدم.از زحمات همگی ممنونم

sarall
28-01-2009, 21:25
با سلام حضور اساتید محترم خصوصا آرش ایرانی که همیشه براشون زحمت داشتم
در این فیلمی که لود کردم یک نوار شکلاتی هست آیا این با پلاگین درست میشه

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

arash_irani
29-01-2009, 01:08
با سلام حضور اساتید محترم خصوصا آرش ایرانی که همیشه براشون زحمت داشتم
در این فیلمی که لود کردم یک نوار شکلاتی هست آیا این با پلاگین درست میشه

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
سلام
اینو با برنامه های 3D ساختن
من آوزشی برای ساختن حلقه های این چنینی در برنامه Lightwave داشتم که اینجوری ساخته میشدن
البته میشه با پلاگین های دیگه ساخت (Zaxwerks)
ممنون و موفق باشید
یا حق

sarall
29-01-2009, 17:31
سلام
اینو با برنامه های 3D ساختن
من آوزشی برای ساختن حلقه های این چنینی در برنامه Lightwave داشتم که اینجوری ساخته میشدن
البته میشه با پلاگین های دیگه ساخت (Zaxwerks)
ممنون و موفق باشید
یا حق

میشه لطف کنی و آموزش ساختنش رو با zaxwer بذاری چون من فقط مکس کار کردم و تا بیام با محیط لایت ویو آشنا شم خیلی وقت می بره

arash_irani
05-02-2009, 01:20
سلام دوست عزیز
ببینید برای ساختن اون در Zaxwerks اون چیزی نمیشه که با 3d بتونی در بیاری البته بعد از ساختن در 3d برای تلفیق و یا افکت های ویژه باید بیاریش تو افتر

حالا برای ساختن تو Zaxwerks شما میتونی این پلاگین هاش رو تو برنامه افتر نصب کنی
ببین دو تا پلاگین برای 3D در افتر داره یکی 3D Invigorator و یکی هم ProAnimator هستش خیلی با هم فرق نمیکنن با این تفاوت که با پروانیمیتور میشه بدون افتر هم استفاده کرد

خب برای ساختن همچین چیزی شما ابتدا در برنامه Illustrator باید یک نوار (حالا یا خط یا نوار) به هر صورت که خواستین رسم میکنید
من از اون چیزی که دیدم اون نوار ثابت هست و فقط دارن یا با دوربین و یا خود آبجکت رو میچرخونن
خب بعد از متریال دهی و پایین آوردن میزان شفافیت اون نوار و همینطور انیمیشن سازی میتونید اون رو در افتر داشته باشین و کارهای دیگه رو انجام بدین

ممنون و موفق باشید
یا حق

esiise70
18-04-2009, 14:56
سلام ارش جون واقعا ممنون خیلی دنبال این اموزش بودم دوست دارم 5 تا:31: