PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Scoreboard

Honradez
03-07-2007, 00:26
سلام.

در مسابقات فوتبال، یه نوارهای اطلاعاتی روی صفحه تلویزیون ظاهر میشن که مثلا میگن منچستر و بنفیکا 0-0 مساوی هستند. نمونه ای از این نوارها که فکر کنم نامشان Scoreboard باشد، در تصویر ضمیمه وجود دارد.

من هم خودم یک نمونه از اینها رو با فرمت PNG و با استفاده از فتوشاپ و پاورپوینت ساختم.

و اما سوال:
من چجوری این رو روی فیلم بندازم که کیفیت مطلوبی داشته باشه؟

در این رابطه، دو تا برنامه رو امتحان کردم:
1- Ulead Video Studio: متاسفانه نوشته‌های درون فایلهای PNG که در آخر بر روی فیلم دیده می‌شدند، اصلا جالب و خوانا نبودند. (بخصوص نوشته‌های ریز)
2- Adobe Premiere: متنهاش کیفیت خوبی داشتند، اما با اینحال چون از MPEG ساپورت نمی‌کرد، کار من رو خیلی سخت می‌کرد. ضمن اینکه من دنبال Transitionهای خوبی هستم اما نمونه‌های پرمیر اصلا جالب نبودند.

به نظر شما من از چه برنامه‌ای «فقط برای انداختن این تصاویر روی فیلم» استفاده کنم؟ After Effects خوبه؟ یا یه برنامه دیگه؟!

لطفا مرا راهنمایی کنید.
با تشکر.
:10: :46: :5:

animeditor
09-11-2007, 09:20
سلام جمیعاً

راز این کار در اینه که از طراحی و رنگ بندی و فونت هایی استفاده کنی که به خوبی خودشو نشون بده.
کسانی که اینا رو طراحی می کنن، اون قدر رنگ های مختلف رو امتحان کردن که فهمیدن کدوم رنگ مناسب پخش تلویزیونیه. مثلاً رنگ زرد خالص و یا سفید خالص، باعث لرزش نوشته ها می شه؛ پس از اونا استفاده نمی کنن.
پس بهترین کار اینه که توی همون نرم افزارهایی که کار کردی، از طرح های دیگه استفاده کنی و ببینی بهریتن طرح چیه. یعنی این که از طیف های مختلف رنگ استفاده کن؛ کمی تیره رو روشنشون کن؛ شفافیت و غلظتشون رو تغییر بده تا به نتیجه برسی.

التماس دعا
یا علی