PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ویندوز اصل چیه؟ با این ویندوزهای توی بازار چه تفاوتی داره؟ و .....

xmw
20-08-2005, 22:03
لطفا هر کی جواب سوالات زیر رو میدونه بده که خیلی به جواباش نیاز دارم
ویندوز اصل چیه
ویندوز اصل با این ویندوزهای توی بازار چه تفاوتی داره
سی دی ویندوز اصل با اونی که تو اینترنت تو سایت مایکروسافت اه فرقی داره یا نه
ایا این راسته که سی دی ویندوز اصل خیلی قیمتش گرونه مثلا 1 میلیون تومانه
ایا این راسته که سرعت ویندوز اصل از این ویندوزهای توی بازار بهتره
نظر شما کدوم گزینه بهتره
گیریمو من یه اینترنت پر سرعت دارم ارزش داره ویندوزو از اینترنت دانلود کنم یا نه پول داشتهبه
باشم و برم سی دی اصلشو بخرم یا اصلا برم یکی از این ویندوزهای توی بازارو بخرم
راه تشخیص ویندوز اصل تا قلابی چیه
آیا ویندوز اصل هم مثل این ویندوزها زود خراب میشن
یه راهی است که میگن ویندوز خودتونو به یک ویندوز اصل تبدیل کنین که تو همین سایت هم من دیدم که پس ویندوزو عوض میکردن و اونو به اصطلا به اصل تبدیل میکردن نظرتون در این باره چیه
به نظر شما بهترین شرکتی که تو ایران ویندوز میزنه چیه

دوستان این تعدادی از سوالات من در مورد ویندوز بود لطفا کمکم کنید
با تشکر مهدی

Soda
20-08-2005, 22:12
من فقط ميدونم اين سي دي هايي كه تو بازار ايران هست و به نام ويندوز اصل هست كشكه

pooria
20-08-2005, 22:31
من فقط ميدونم اين سي دي هايي كه تو بازار ايران هست و به نام ويندوز اصل هست كشكه
من تو تلوزيون itc دیدم که اون ویندوز ها حد اکثر تا 70 سال عمر میکنند و خراب هم میشن ولی به سادگی ویندوز ما نیست خودت فکر کن جنس 1 میلیون تومانی بهتره یا 1000 تومانی :?: :?: :?: :?:

hamidma
20-08-2005, 22:34
یه دوست جدید با کلی سوال
دوست من یکی یکی بپرسی بهتره در مورد ویندوز اصل یا فرع هم اره دوست من همه فرع هستند و اگه اصلش رو بخوای باید چند صد دلاری بپیاد ه بشی تا بتونی که ویندوز اصل رو بخری و ازش استفاده کنی
معمولا این سی دی ها هم که این شرکتها درست می کنن کلی از فایلهایی رو که در سی دی اصل هست رو حذف می کنن و تو یه سی دی معمولا چند تا ویندوز هم می زارند.
پس به نظر من اینکه خرید ویندوز که این همه خرج داره اگه هم می خواهید سی دی ویندوز بخرید یه سی دی بگیرید که فقط ویندوز باشه و احتیاج به هیچ ارم و نشانه شرکت ایرانی هم نیست.

mpsjavad
21-08-2005, 06:57
با ســـلام ..

دوست عزيز مهدي جان سوالات شما سوالاتي هست كه براي خيلي ها مطرح ميشه ...

ويندوز رو اگه شما به عنوان يك سيستم عامل تلقي كني ( مثل يه نرم افزار ) كه شما مثلا ميري يك نرم افزار رو از سايت خودش ميگيري كه بايد خريداري بشه و شما به جاي اينكه بخري ميياي اون رو كرك ميكني و يا سريال نامبر ش رو پيدا ميكني ... و ديگه با نرم افزاري كه چنصد دلار خريداري شده تفاوتي نميكنه اما اينجا ميمونه اون سري از نرم افزار هايي كه كرك شدن و ناشيانه هم كرك شدن و در كل باعث ميشن كه اون نرم افزار كارايي لازم خودش رو نداشته باشه ... تا اينجا بحث كرك نرم افزار بود ..

و حالا يه تجربه شخصي و جالب .. دوستان نميدونم تا به حال به يه نوتبوك دقت كرديد يا نه عموما روي نوتبوك ها ( لپتاپ ها ) يك CD ويندوز اوريجينال ( اصل ) هست يعني مثلا شرکت Sony مياد براي سري FS از نوتبوک هاش سفارش 3000 CD ويندوز XP SP2 2005 رو به مايکروسافت ميده در حالت عادي هر CD حدود 130 تا 230 ( قيمت ها بستگي به نسخه ويندوز داره و سال انتشار ) که با تخفيف 80 تا 90 درصدي :mrgreen: ميشه حدود 20 دلار پس ما با خريد يک نوتبوک صاحب يک ويندوز اصل هستيم .. اما ... اينجاست که من به شخصه به اين نتيجه رسيدم که ويندوزي که به اصطلاح اصل هست و ويندوزي که کرک شده اون تفاوت هاي فاحشي که ذکر کرديد رو نداره ... همين يک ماه پيش بود که دوستم چون سرعت لپتاپش پايين اومده بود مجبور شد ويندوزش رو عوض کنه ( البته بعد از 6 ماه ) پس اون فرق فاحشي رو که ذکر شد به هيچ وجه من قبول نميکنم ..

ويندوز ها ي اصل هم موقع نصب يک پسورد ابتدايي ميخوان و بعد از نصب کامل مثل مديا سنتر عموما 30 تا 60 روزه هستن که بايد به صورت انلاين ثبت بشن اما ويندوز هاي توي بازار عموما قفل شکسته هستن يعني با تغييراتي که توشون صورت گرفته ( اينجا ديگه تخصص اقا soda, هست ) نيازي به اکتيو کردن ندارن به استثناي مديا سنترکه کرکش رو مثل نرم افزار هاي مختلف بعد از نصب بايد اجرا کنيم ..

يه چيز ديگه اگه شما بريد و از وبسايت هاي مختلف ويندوز رو دانلود کنيد باز هم بايد اون رو کرک کنيد تا ويندوز مال خودتون بشه .. پس دانلود ويندوز به هيج وجه مقرون به صرفه نيست در مورد CD هاي ويندوزي رو که توي بازار هست عموما مشکل دار هستن به نظر من بهترين گزينه اين هست که شما بريد به خدمات کامپيوتري که روي هزار تا سيستم :) ويندوز نصب کرده و يک نسخه از اون ويندوز رو بگيريد تا خيالتون راحتت باشه ... :wink:

اميدوارم دوستمون به نتيجه مطلوب رسيده باشه ..

Friend
21-08-2005, 09:19
به نظر من خرید این سی دی ها در ایران اشتباه محض است

Mehdi_Best
21-08-2005, 11:11
سلام
من با حرفهاي جواد جان موافقم.
فقط مشكل اينه كه همين سي دي هاي ويندوز كه در بازار هست 2 نوع هست. يك سري از آنها نسبتا اصل هستند و اورژينال و يك سري از اونها هم رايتي.
معمولا سي دي هاي اورژينال (منظورم همين اورژينال هاي داخل ايران هست) خيلي بهتر از ويندوزهاي ديگه كار مي كنند. مثلا ويندوز شركت ebay خيلي بهتر كار مي كنه.

taksoft
21-08-2005, 11:19
من خريدم سرويس پك 2 اكس پي 60 هزار تومن

xmw
21-08-2005, 11:25
گیریمو ما از اینترنت اونو دانلود کردیم آیا این ویندوز دانلودی باید بعد از نصب باید حتما ثبت بشن یا نه فرضا سی روز به ما اجازه استفاده داده آیا این ویندوز سی روزه کیفیتش از سی دی های توی بازار بهتره
++++

آقای تک سافت اسم شرکتی که رو جلد سی دیت نوشته چیه

taksoft
21-08-2005, 11:30
microsoft مگه قراره چی باشه؟؟؟

A.A
21-08-2005, 12:25
با سلام خدمت شما دوست عزيز
اگر اجازه بدهيد و با اجازه از تمام دوستان بگذار جوابهايت را به بهترين نحو بدهم
اول پرسيدي ويندوز اصل چيست و ايا اينهايي كه در ايران است اصل هست يا نه
اصلا ويندوز اصل چيست ؟
تمام ويندوزهايي كه در ايران هست تا حدودي اصل است و همان كارايي را دارد كه ويندوز اصل دارد . اصلا ويندوز اصل وفرع ندارد . ويندوز يكي است و همگي يك كارايي را دارد تنها تفاوت اصلي انها در رجيستر شدن ويندوز است . بگذار برايت كاملتر توضيح بدهم .
در كشورهاي اروپايي و امريكايي چون قانون كپي وجود دارد قيمت اكس پي سرويس پك 2 حدود 249 دلار است و اين دقيقا همان ويندوزي است كه در بازار ايران وجود دارد و چون در ايران قانون كپي رايت وجود ندارد شما ميتوانيد انها را به مبلغ بسيار كم 2 يا 3 هزار تومان بخري
اما مسئله مهم اين است كه حتي شما پس از خريد يك ويندوز بايد ان را در مايكروسافت رجيستر كني به مبلغ 15 دلار و انها شما را در مقابل خرابي و از دست رفتن ويندوز و غيره ساپورت ميكنند . پس متوجه شدي كه شما حتي اگر يك ويندوز اصل هم بخري با همين ويندوزها تفاوتي نميكند و ضمنا كرك ان هم به هيچ وجه بر روي ان تاثير نميگذارد و ان را خراب نميكند .
پس ويندوزي كه شما در ايران به اين قيمت كم تهيه ميكنيد هيچ فرقي با يك ويندوز اصل در ردموند امريكا ندارد و همان تعداد فايل را داراست و همان قدر عمر ميكند ولي ساپورت از سايت ماكروسافت ندارد.
راه تشخيص ويندوز اصل و قلابي هم در ريجيستر شدن ان است و ان هم بسيار سخت است كه از عهده مايكروسافت هم خارج شده و به نقل از استيو بالمر معاون مايكروسافت حدود 37 درصد ويندوزهاي جهان رجيستر معتبر ندارد و اكثر انها هم مربوط به كشورهاي اسيايي است . مايكروسافت هم براي مقابله با ان برنامه جديد خود يعني مزيت ويندوز اصلي را در سايت خود قرار داده تا در هنگام اپديت كردن برنامه ها يا هات فيكس هاي امنيتي رجيستر ويندوز شما را چك ميكند و در صورت تقلبي بودن برنامه اجازه ورود به شما نميدهد و شما بايد يا يك ويندوز جديد بخريد يا ان را رجيستر كنيد
البته ناگفته نماند كه در پك ويندوز اصل به قيمت 249 دلار يعني حدودا 225 هزار توماني نه يك ميليون توماني به غير سي دي يك دفترچه راهنما و نصب و فلاپي بوت نيز وجود دارد

پس در حالت كلي متوجه شديد كه اين ويندوزها با ويندوز اصل تفاوتي از لحاظ برنامه ندارد و همگي در ابتدا يك كد ميگيرند كه با وارد شدن ان ويندوز درست كار ميكند ولي در كشورهايي ديگر بايد ان را ريجيستر نيز كرد . پس صلاح در اين است كه از همان ويندوزهاي بازار استفاده كنيد مانند
Emperor & Ebay
اما جديدا مطلع شدم كه شركت دمسان رايانه در ايران ويندوز اصل با پك اصلي مانند خارج به فروش ميرساند ولي قيمت ان را نميدانم چون در مشهد هستم . در هر حال ادرس ان را ميگذارم كه اگر يك وقت پولت زيادي كرد بري يك پك بگيري
شركت دمسان رايانه
خ افريقا - ساختمان آناهيتا - شماره 184 - واحد 801 - تلفن : 8782476

shasha_ara2001
30-08-2005, 04:19
من ميتونم ويندوز رو اوريجينال كنم . اگر كسي خواست برام ميل بزنه
shasha_ara2001@yahoo.com

MOHAMMAD_SAT
30-08-2005, 04:31
خوب همين جا بگو

j0l6
30-08-2005, 23:02
اگه منظور شما از اوجينال كردن ويندوز خلاص شدن از شر تست شماره سريال ويندوز توسط مايكروسافت هست كه تو اين انجمن راه حلاش هست و خيلي راحت بگم با عوض كردن سريال ويندوز و دادن يه سريال معتبر كار حل مثل خود من كه همين كار رو كردم و الا نو ماهه كه از مايكروسافت هر چي بخوام ميتونم دانلود كنم :wink: اما shasha_ara2001 اقا اگه منظورشما از اورجينال كردن تبديل يه ويندوز كپي شده به اصل هست كه تموم برنامه هاي ويندوز اصلي رو داره خوب همين جا بگو چون همه لازمش دارن هرچند كه فكرنميكنم منظور شماين باشه :arrow:

Amir_P30
31-08-2005, 02:12
AA نوشته:
اما جديدا مطلع شدم كه شركت دمسان رايانه در ايران ويندوز اصل با پك اصلي مانند خارج به فروش ميرساند ولي قيمت ان را نميدانم چون در مشهد هستم . در هر حال ادرس ان را ميگذارم كه اگر يك وقت پولت زيادي كرد بري يك پك بگيري
شركت دمسان رايانه

كاملا درسته
اين شركت قبلا محصولات سيمانتك رو با لاينسس معتبر وارد ميكرد .ولي جديدا ويندوز رو هم داره اين جوري ميفروشه

البته فكر كنم از طريق نمايندگي هاي واسطه خليج فارس داره اين كار ور انجام ميده

چون شركت هاي ايراني نمي تونن به صورت مستقيم با شركت هاي آمريكايي رابطه تجاري داشته باشن

Mehdi_Best
31-08-2005, 10:08
سلام
من همين الان با اون شماره اي كه دوستمون از شركت دمسان داده اند تماس گرفتم. من فكر مي كنم كاملا منطقي باشه كه از همين ويندوزهاي 500 توماني خودمان كه همه جا هست استفاده كنيم. (البته 250 تومان هم ديدم كه مي فروشند)!!!
مي دونيد چرا مي گم بهتره از همينها استفاده كنيد؟
به خاطر اينكه قيمت يك سي دي ويندوز ايكس پي رو كه پرسيدم گفتند 906 هزار تومان!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

به نظر من ديوانگي محض است كه وقتي از تمام مزاياي ويندوز و استفاده از آپديتهاش با همين روش هايي كه بچه ها گفتند براي معتبر كردن ويندوز مي شه استفاده كرد! 906000 تومان پول بديم كه يك ويندوز اورژينال بخريم!!!

mehdi_7070
31-08-2005, 13:26
من شنيدم كه ويندوزهاي اصلي هنگ نمي كند

30naa
31-08-2005, 13:43
مهدی بست جان قیمت ویندوز رو من خودم دیدم که
هم 199 دلار و پرو 299 دلار هست
هر کی هم چنین حرفی گفته از بی اطلاعیش بوده من با چشم خودم دیدم می تونی بری تو e-bayو سایر سایتهای خرید و فروش و ... قیمت کنی

Mehdi_Best
31-08-2005, 14:02
سينا جان سلام
من كه دروغ نمي گم داداش.
اگه باور نداري به شما تلفني كه صفحه قبل نوشته شده زنگ بزن و قيمتش رو بپرس. من خودم هم تعجب كردم. چون فكر مي كردم همين حدود باشه كه شما نوشتي.

30naa
31-08-2005, 15:01
میتی جون من شما رو قبول دارم ولی اونی که شما داده نوشته ویندوز های تو ایران تا حدی اصل هست...
این یعنی چی؟
تا حدی؟؟؟
معنی داره به نظر تو؟

30naa
31-08-2005, 15:06
قیمتهایی که من گفتم ماله پارسال بود
حالا حرف این سایت معروف رو بیشتر فبول داری یا...

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
قیمت پایین اومده
میتونی نیگاه کنی
144 دلار

Mehdi_Best
31-08-2005, 19:32
سينا جان سلام
من فقط قيمتي كه اين شركت در ايران ارائه مي ده رو گفتم. ديگه نمي دونم كي درست مي گه! چون تا حالا دنبال قيمتش نبودم.
در ضمن اين شركت محصولات شركت سيمانتك رو هم مي فروشه.
مثلا آنتي ويروس نورتون براي كامپيوتر شخصي رو 25 هزار تومان مي فروشند.

Navid
31-08-2005, 19:35
من شنيدم كه ويندوزهاي اصلي هنگ نمي كند

اشتباه شنیدی ! ویندوز های اصل هم همینن !

راستی این شرکت فکر کرده با یه مشت احمق طرفه ! با این قیمت ...

Amir_P30
31-08-2005, 22:29
واقعا كه درست ميگي نويد جان

من اول فكر كردم مهدي جان اشتباه تاپپ كرده

نهصد و شصد هزار تومن؟؟؟؟؟

شايد ريال بوده طرف سواد نداشته

اينم ممكنه

Mehdi_Best
31-08-2005, 22:32
امير جان سلام
اتفاقا من چند بار پرسيدم كه مطمئن شم اشتباه نمي شنوم. اما ديدم درست شنيدم.
بعد پرسيدم با اين قيمت كسي هم مي خره؟ گفت خيلي ها. البته معمولا شركت ها.
فكر مي كنم اين قسمت آخرش كه گفت خيلي ها مي خرن رو خالي بست!

hoseinquest
31-08-2005, 22:37
عزیز من
مثل همین پارسا 99 خودمون که اصلش گرونه ولی تقلبیش 3 تا 100 تومنه که هر هفته 8 بار خراب میشه

Friend
31-08-2005, 23:20
ببینید دوستان من ویندوز اصل یک دنیای دیگه ای است به طوری که اگه شما ویندوز اصل رو بریزید از خودتون می پرسید من تا حالا از ویندوز استفاده می کردم اما اگه این جایی که شما می گید حقیقت داشته باشه فوق العاده است قیمتش هم خوبه چون یکی از رفیقهای من ویندوز اصل رو 1000 دلار خرید

Amir_P30
31-08-2005, 23:30
اون رفيقت سرش كلاه رفته خفن!!!!

كردن توي پاچش .اونم چه جوري !!!

احتمالا موقع خريد از اين شلوار هاي كردي (خمره ايي ) تنش بوده

10 برابر گرون تر خريده

Mehdi_Best
31-08-2005, 23:57
سلام
اين دوستاني كه مي گن ويندوز اورژينال با اين ويندوزهايي كه تو تهران با 200-300 تا تك توماني هم مي شه خريد فرق داره و يه دنياي ديگه است مي شه بگن كه اصلا ويندوز اورژينال رو كجا ديده و باهاش كار كردند كه اينقدر با اطمينان ازش حرف مي زنند؟ :wink: :mrgreen:

30naa
01-09-2005, 00:30
با 100 دلار میشه 2-3 شب رت دوبی صفاکرد سی دیه ویندوزم خرید

ببینید دوستان من ویندوز اصل یک دنیای دیگه ای است به طوری که اگه شما ویندوز اصل رو بریزید از خودتون می پرسید من تا حالا از ویندوز استفاده می کردم اما اگه این جایی که شما می گید حقیقت داشته باشه فوق العاده است قیمتش هم خوبه چون یکی از رفیقهای من ویندوز اصل رو 1000 دلار خرید
اگه نسخه و بیلد ویندوزتون بتا متا و خلاصه تخ.. نباشه و سریال ویندوزتون رو عوض کنین ویندوزتون میشه اورجینال فقط بدون پشتیبانی...
در ضمن من یه نسخه از ویندوز ایکس پی دارم روش اس پی 1 نصبه پسر خالم واسم از رو سی دیه اصل کپی کرده.
همینه

Navid
01-09-2005, 13:06
من خودم با ویندوز اصل کار کردم هیچ فرقی نداره !

hoseinquest
02-09-2005, 13:30
من تو لپ تاپ بابام با ویندوز اورپینال کارکردم