PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درد ناگهاني در قفسه سينه !!

robert
02-09-2007, 12:18
سلام دوستان !!
میخواستم بدونم علت درد ناگهانی قفسه سینه (( سمت چپ و حدود ده سانت پایین تر از استخوان شانه )) که شبیه درد خنجر مانند یا یه جور برق گرفتگی (( پخش شدن ناگهانی درد از سمت قلب به تمام قسمتهای قفسه سینه به همراه تشنج خیلی خفیف )) چی میتونه باشه ؟؟؟
من بیشتر موقع خواب دچار چنین درد هایی میشم و فکر هم نمیکنم ربطی به اعصاب و ناراحتی روحی داشته باشه چون در روزهایی که اعصابم حسابی اروم هست بازهم این درد به سراغم میاد !!!

احتمال داره از سیگار باشه ؟؟ (( البته الان هفت ماه هست که سیگار رو ترک کردم ))

در ضمن من افتادگی دریچه میترال هم دارم (( پزشک با اکوکاردیو گرافی تشخیص داده )) احتمال داره این افتادگی بعدا برای من مشکلی ایجاد کنه ؟؟؟؟

در ضمن من گاها تو ناحیه کمرم (( دقیقا پشت قفسه سینه و جایی که قلب قرار داره )) احساس سوزن سوزن شدن و یا به عبارتی (( مورمور شدن )) رو دارم !! این از چی میتونه باشه ؟؟

ممنون میشم اگه توضیح بدین :11:

ghasanfar
04-09-2007, 11:55
سلام دوستان !!
میخواستم بدونم علت درد ناگهانی قفسه سینه (( سمت چپ و حدود ده سانت پایین تر از استخوان شانه )) که شبیه درد خنجر مانند یا یه جور برق گرفتگی (( پخش شدن ناگهانی درد از سمت قلب به تمام قسمتهای قفسه سینه به همراه تشنج خیلی خفیف )) چی میتونه باشه ؟؟؟
من بیشتر موقع خواب دچار چنین درد هایی میشم و فکر هم نمیکنم ربطی به اعصاب و ناراحتی روحی داشته باشه چون در روزهایی که اعصابم حسابی اروم هست بازهم این درد به سراغم میاد !!!

احتمال داره از سیگار باشه ؟؟ (( البته الان هفت ماه هست که سیگار رو ترک کردم ))

در ضمن من افتادگی دریچه میترال هم دارم (( پزشک با اکوکاردیو گرافی تشخیص داده )) احتمال داره این افتادگی بعدا برای من مشکلی ایجاد کنه ؟؟؟؟

در ضمن من گاها تو ناحیه کمرم (( دقیقا پشت قفسه سینه و جایی که قلب قرار داره )) احساس سوزن سوزن شدن و یا به عبارتی (( مورمور شدن )) رو دارم !! این از چی میتونه باشه ؟؟

ممنون میشم اگه توضیح بدین :11:

اکو بهترین روش برای تشخیص مشکلات قلبی است ودرد شما به احتمال زیاد مربوط به دریچه ی میترال میباشد

Like Honey
08-09-2007, 23:24
ممکن به خاطر کم خونی باشه

robert
09-09-2007, 08:50
ممکن به خاطر کم خونی باشه

نه فکر نمیکنم !!!:13:
چون خونم اینقدر زیاده که پزشک توصیه کرده سالی دوبار برم پایگاه انتقال خون و یکی دو واحد خون اهدا کنم !!
ولی چربی خونم هم خیلی بالاست !!!!:18:(( از اثرات مصرف چیپس و پفک و غیره ...))

Yazz
09-09-2007, 09:32
تجربه من به عنوان تكنسين اخراجي اورژانس تهران!!!(خودم هم بعد از اين همه مدت تعجب كردم) ثابت كرده، دردهاي ناحيه قلب، خيلي براي قلب خطرناك نيست. دردهايي كه مي‌توانند خطرناك باشند در قسمت شانه چپ و بازوي چپ خود را نشان مي‌دهند. در صورتي كه تو خونه دستگاه فشار خون داريد، بعد از اندازه‌گيري فشار خون و در صورت نرمال بودن آن، يك پرل Tng (يا همون زيرزبوني خودمون كه قرمز و شكل مرواريد هستش) رو با دندونت سوراخ كن و مايع توشو ميك بزن، سعي كن پوستشو نخوري (معمولاً سردرد مياره) اگر درد قلبت قطع شد، سريعاً به دكتر مراجعه كن، اگه قطع نشد، معمولاً در چنين مواردي درد ربطي به قلب نداره، ولي براي احتياط خواستي يه سر به دكتر بزن.
در مورد افتادگي دريچه ميترال چنانچه پسر باشي و خدمت سربازي نرفته باشي، برو حال كن، چون معاف مي‌شي...
ولي حتماً يه Ekg (الكترو كارديوگرافي يا همون نوار قلب) رو حداقل انجام بده. اين روزها تمامي درمانگاه‌ها يكي از اين دستگاه‌ها رو دارند.

همين

robert
09-09-2007, 10:32
تجربه من به عنوان تكنسين اخراجي اورژانس تهران!!!(خودم هم بعد از اين همه مدت تعجب كردم) ثابت كرده، دردهاي ناحيه قلب، خيلي براي قلب خطرناك نيست. دردهايي كه مي‌توانند خطرناك باشند در قسمت شانه چپ و بازوي چپ خود را نشان مي‌دهند. در صورتي كه تو خونه دستگاه فشار خون داريد، بعد از اندازه‌گيري فشار خون و در صورت نرمال بودن آن، يك پرل Tng (يا همون زيرزبوني خودمون كه قرمز و شكل مرواريد هستش) رو با دندونت سوراخ كن و مايع توشو ميك بزن، سعي كن پوستشو نخوري (معمولاً سردرد مياره) اگر درد قلبت قطع شد، سريعاً به دكتر مراجعه كن، اگه قطع نشد، معمولاً در چنين مواردي درد ربطي به قلب نداره، ولي براي احتياط خواستي يه سر به دكتر بزن.
در مورد افتادگي دريچه ميترال چنانچه پسر باشي و خدمت سربازي نرفته باشي، برو حال كن، چون معاف مي‌شي...
ولي حتماً يه Ekg (الكترو كارديوگرافي يا همون نوار قلب) رو حداقل انجام بده. اين روزها تمامي درمانگاه‌ها يكي از اين دستگاه‌ها رو دارند.

همين
یعنی چی اگه پسر باشی ؟؟؟؟ :18:
دست شما درد نکنه !!!!!:31:
بعد چهار صدو هفتاد تا پست که از خودم در ورکردم !!!!! هنوز نفهمیدی پسر هستم یا نه ؟؟؟:13:
من چاکر شما (( حمید رضا )) هستم !!!:20:
از بابت درد قفسه سینه هم من هیچوقت تو قسمت بازوی دست چپ یا شونه دردی احساس نکردم !!! البته سربازی هم معاف شدم لیکن نه بدلیل افتادگی دریچه میترال بلکه بدلیل کفالت از پدر بالای شصت سال و مریضم !!!!
در ضمن مگه برای افتادگی دریچه میترال قلب هم معاف میکنند ؟؟؟؟
یعنی اینقدر خطرناکه ؟؟؟؟:18::18:
قراره بر اثر افتادگی دریچه میترال مشکلی تو سربازی پیش بیاد ؟؟؟؟
البته توسط یه متحصص قلب اکو شدم و بهم گفت دریچه میترال شما بطور مادر زادی پرولاپس داره !!!!
نکنه یهو بیفتم بمیرم ؟؟؟؟:18:

Like Honey
15-09-2007, 00:35
گا هی اوقات به خاطر بد خوابیدن هستش شاید هم به خاطر فشار خونت باشه

ALIAK28
17-09-2007, 09:17

همين
فکر نمی کنم از نظر علمی و وجدانی تجویزی دارو بدون این که شرایط فرد رو بدونید کار درستی باشه ! :13:
تی ان جی یک داروی اورژانسی برای موارد خاص یا یک داروی درمانی در افرادی که واقعا مشکل قلبی دارند محسوب میشه و می تونه روی رگ های قلب اثر بگذاره...تجویز بی موردش زیانبار هم هست !!!
در ضمن سردرد ناشی از اون دارو به خاطر به قول شما پوستش نیست ! دلیل علمی دیگه ای داره ....
افتادگی دریچه میترال هم درجه داره...هر درجه ای رو معاف نمی کنند....برای این کار باید به واحد پزشکی نظام وظیفه ( البته پس از پر کردن فرم های مربوطه ) مراجعه کرد..
درد های ناحیه سینه هم می تونن به خود قلب مربوط باشند. فقط محل درد نیست که میگه درد قلبی هست یا نه ..این چگونگی درد هست که قلبی یا غیر قلبی بودن درد رو مشخص می کنه .
ولی حدس شما درسته ..به احتمال خیلی زیاد درد این دوستمون ، حمید رصا خان قلبی نیست...با این حال برای بررسی بیشتر باید حتما به پزشک متخصص داخلی یا قلب مراجعه کننند.

robert
17-09-2007, 09:52

همين

فکر نمی کنم از نظر علمی و وجدانی تجویزی دارو بدون این که شرایط فرد رو بدونید کار درستی باشه ! :13:
تی ان جی یک داروی اورژانسی برای موارد خاص یا یک داروی درمانی در افرادی که واقعا مشکل قلبی دارند محسوب میشه و می تونه روی رگ های قلب اثر بگذاره...تجویز بی موردش زیانبار هم هست !!!
در ضمن سردرد ناشی از اون دارو به خاطر به قول شما پوستش نیست ! دلیل علمی دیگه ای داره ....
افتادگی دریچه میترال هم درجه داره...هر درجه ای رو معاف نمی کنند....برای این کار باید به واحد پزشکی نظام وظیفه ( البته پس از پر کردن فرم های مربوطه ) مراجعه کرد..
درد های ناحیه سینه هم می تونن به خود قلب مربوط باشند. فقط محل درد نیست که میگه درد قلبی هست یا نه ..این چگونگی درد هست که قلبی یا غیر قلبی بودن درد رو مشخص می کنه .
ولی حدس شما درسته ..به احتمال خیلی زیاد درد این دوستمون ، حمید رصا خان قلبی نیست...با این حال برای بررسی بیشتر باید حتما به پزشک متخصص داخلی یا قلب مراجعه کننند.

ممنونم از شماد دو دوست عزیز که وقت گذاشتید و به سوالات من پاسخ دادین !!!!:11:
پس با این تفاسیر باید علت این درد رو چیز دیگه ای دونست (( مثلا مشکل ریه )) آخه من پنج سال سیگاری بودم و الان هفت ماهی میشه که ترک کردم !!!

ALIAK28
17-09-2007, 09:55
ممنونم از شماد دو دوست عزیز که وقت گذاشتید و به سوالات من پاسخ دادین !!!!:11:
پس با این تفاسیر باید علت این درد رو چیز دیگه ای دونست (( مثلا مشکل ریه )) آخه من پنج سال سیگاری بودم و الان هفت ماهی میشه که ترک کردم !!!

robert جان..ممکن هست مشکل ریوی باشه...ولی نمیشه قاطه گفت....با نفس کشیدن تشدید میشه یا خیر؟
تنگی نفس دارید یا خیر؟
روزی چند سیگار می کشیدید؟
موقعی که اون درد به سراغتون میاد علامتی همراهش هست؟ مثلا تپش قلب شدید یا تهوع و غیره؟
در هر حال معاینه بالینی از نزدیک می تونه علت درد شما رو به طور دقیق مشخص کنه ..

hossein tabrizi
20-09-2007, 02:30
دوست عزیز.من جواب مفصلی تایپ کرده بودم،متاسفانه ارسال نشد.خلاصه عرض می کنم که روی هم رفته مشکل قلبی ندارید .سیگار نکشید.ورزس کنید.نگران نباشید.هر چند که نباید از راه دور طبابت کرد ولی در مراجعه به متخصص هم که داشتید مشکلی جدی نداشته اید.توضیحات aliak28 کاملا درست و کارشناسانه است. تن درست باشید.دکتر حسین.

robert
20-09-2007, 09:52
robert جان..ممکن هست مشکل ریوی باشه...ولی نمیشه قاطه گفت....با نفس کشیدن تشدید میشه یا خیر؟
تنگی نفس دارید یا خیر؟
روزی چند سیگار می کشیدید؟
موقعی که اون درد به سراغتون میاد علامتی همراهش هست؟ مثلا تپش قلب شدید یا تهوع و غیره؟
در هر حال معاینه بالینی از نزدیک می تونه علت درد شما رو به طور دقیق مشخص کنه ..

اون موقعی که سیگار میکشیدم حدودا روزی ده تا پانزده نخ رو میفرستادم داخل ریه ها !!!!!:41::41:
تنگی نفس ندارم !!! سابقه تهوع و تپش قلب هم نداشتم فقط چند بار موقع خواب (( نیمه شب مخصوصا )) همزمان با حمله ناگهانی این درد گاها یه تشنج کوتاه بهم دست میداد (( حدودا دو الی چهار ثانیه )) طوری که اصلا نمیتونستم دست و پاهام رو کنترل کنم !!!! و علاوه بر این به مدت یک الی سه دقیقه هم تپش قلب میگیرم !!!!
تمام بدنم به لرزش میفته !!!

نمیدونم چرا اینجوری میشم !!!:41::41:

robert
20-09-2007, 09:57
دوست عزیز.من جواب مفصلی تایپ کرده بودم،متاسفانه ارسال نشد.خلاصه عرض می کنم که روی هم رفته مشکل قلبی ندارید .سیگار نکشید.ورزس کنید.نگران نباشید.هر چند که نباید از راه دور طبابت کرد ولی در مراجعه به متخصص هم که داشتید مشکلی جدی نداشته اید.توضیحات aliak28 کاملا درست و کارشناسانه است. تن درست باشید.دکتر حسین.

عضویتتون مبارک باشه جناب دکتر !!:11:
از توضیح شما هم سپاسگذارم !!!
سیگار رو هفت ماهی میشه ترک کردم و دیگه هم دنبالش نمیرم !!!

در ضمن در موقع نوشتن جواب بعد از کلیک روی گزینه (( نقل قول )) که کنار پستها قرار داره و نوشتن مطالب در کادری که ظاهر میشه میتونید اول گزینه (( مشاهده بحث )) رو بزنید تا از نداشتن غلط املایی مطمئن بشید و سپس گزینه (( ارسال جواب )) رو کلیک کنید تا پستتون به راحتی تو انجمن ارسال بشه !!

اینجوری دیگه در فرستادن جواب ها مشکلی نخواهید داشت !!!:46:
ممنونم :20: