PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : انداختن عكس زمينه براي وبلاگ

Jalal
28-06-2007, 16:01
دوستان در اين مقاله قصد دارم طريقه انداختن يك عكس زمينه براي وبلاگ شما را توضيح بدهم.

خب همانطور كه ميدونيد شما وقتي از جايي (سروري) وبلاگ ميگيريد خود سايت براي شما يك قالب پيش فرض طراحي مي كنه و در سايتتون قرار ميده... من در اين مقاله بدليل اينكه اكثر دوستان از سايت پرشيان بلاگ ، وبلاگ دارند مبناي آموزش رو بر روي اين سايت قرار مي دهم ، بقيه وبلاگها هم از همين قانون پيروي مي كنند كه با كمي تفاوت اين نكاتي كه در اين آموزش گفته مي شود ، در آنها هم وجود دارد.

اكثر سايتهاي وبلاگي (يا ميشه گفت تمام اونا) وقتي ميخوان متنها رو در صفحه بچينند از دستور Table يا DIV استفاده مي كنند تا بتونند متن خودشون رو پاراگراف بندي و منظم كنند.

مثلا در سايت پرشيان بلاگ از دستور DIV استفاده شده است. كافي است شما براي اين DIV يك Background قرار بدين ... من اين كار رو بصورت مثلاي (و بر مبناي حالت Default پرشيان بلاگ) توضيح ميدم:

به قسمت ويرايش قالب در قسمت مديريت وبلاگ برويد.

در اونجا سورس قالب نمايشي شما در جعبه اي در سمت چپ نمايش داده ميشود. خب.. اگر دقت كنيد مي بينيد كه اين سايت براي تمامي قسمتهاي خود از تنظيمات Style استفاده كرده است تا در هنگام تغيير رنگها و ديگر چيزها براي كاربر اين كار ساده و راحت باشد.

حالا در بين تگهاي <Style> استايل postsBox رو پيدا كنيد.

اين استايل مربوط به تنظيمات رنگ زمينه و ديگر چيزهاي مربوط به نمايش مطالب شماست. حالا براي اينكه بگوييد براي اين استايل عكس زمينه اي هم در نظر بگيره كافيه خط زير رو بعد از اونجايي كه نوشته Direction: rtl; ‌وارد كنيد:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
بجاي آدرس عكس شما بايد مسير عكستون رو وارد كنيد به مثال زير توجه كنيد :

حالا شكل كل استايل رو مي بينيد :

خب اين از طريقه قرار دادن عكس زمينه... البته گفتم اين به عنوان يك مثال بود شما ميتونيد براي قسمتهاي ديگر سايتتون هم عكس زمينه قرار بدين.... البته شايد هم قالب default شما با اين مثالي كه من گفتم (از نظر اسم استايل) مطابقت نداشته باشه ولي اصول كار همين است...

شما همچنين ميتونيد كارهاي ديگه اي هم بر روي اين استايل انجام بدين مثلا متن خودتون رو Justify كنيد يا مثلا رنگ بوردر رو تغيير بدين و ...

حال اگر بخواين براي كل صفحه عكس زمينه اي در نظر بگيريد كافيه استايل Body‌را پيدا كنيد و مانند مراحل قبلي عمل كنيد يعني در آخر خط اون كدي رو كه قبلا گفتم رو وارد كنيد .. به مثال زير توجه كنيد:

با اين كار براي كل صفحه عكس را كه وارد كرده ايد نمايش داده مي شود.

پس در كل، در اين مقاله متوجه شديد كه چگونه براي قسمتهاي مختلف وبلاگ خود عكس زمينه قرار بديد... فقط تنها كاري كه بايد بكنيد اين هستش كه براي استايلي كه در قالب سايتتون هستش يك عكس زمينه معرفي كنيد و اكثر استايلها هم اين امكان رو دارند حتي براي متنهاي خودتون ميتونيد عكس زمينه يا يك رنگ خاصي رو انتخاب كنيد!!

آها درمورد عكسهاتون هم بگم شما ميتونيد در سايت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] عضو بشيد و عكسهاتون رو در اونجا قرار بدين و بعد لينك بدين به اونجا.... چون اكثر سايتهايي كه بصورت مجاني فضا و آدرس ميدن اين امكان رو از كاربر مي گيرند كه بشه از خارج از سايتشون لينك به اون سايت بدين...
به نقل از مجید آنلاین