PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چه گلهایی در منزل دارید؟

amin_rogh
27-06-2007, 14:09
سلام دوستان
بفرمایید که در حال حاضر از چه گلی نگهداری میکنید،که هم یه ایده داشته باشیم و هم ببینیم اگه کسی مشکلی داره شاید بتونیم کمک کنیم.
موفق باشید.

AaVaA
28-06-2007, 16:13
سلام..ممنون از ایده تون برای این تاپیک..امیدورام تاپیک خوبی بشه
من این گلو تو حیاط خونه چند جا کاشتم و الان توی گلدون بزرگ اینی که عکسشو گذاشتم گل داده..بقیه هنوز دارن رشد میکنند.
- من بذر این گل از شمال آوردم(منطقه ی سرولات).شهریور سال گذشته.اسفند گذشته کاشتمش و اسمشو نمیدونم.میدونید اسمش چیه؟
- گلبرگهای پایینی رو که از دست میده به جاش غلافهای باریکی رشد میکنه(که اتفاقا من همونا رو از شمال آورده بودم)
- موقع عکس گرفتن برگها کمی از شادابی اولیه اشونو از دست داده بودن!(شرمنده)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

amin_rogh
28-06-2007, 20:29
سلام..ممنون از ایده تون برای این تاپیک..امیدورام تاپیک خوبی بشه
من این گلو تو حیاط خونه چند جا کاشتم و الان توی گلدون بزرگ اینی که عکسشو گذاشتم گل داده..بقیه هنوز دارن رشد میکنند.
- من بذر این گل از شمال آوردم(منطقه ی سرولات).شهریور سال گذشته.اسفند گذشته کاشتمش و اسمشو نمیدونم.میدونید اسمش چیه؟
- گلبرگهای پایینی رو که از دست میده به جاش غلافهای باریکی رشد میکنه(که اتفاقا من همونا رو از شمال آورده بودم)
- موقع عکس گرفتن برگها کمی از شادابی اولیه اشونو از دست داده بودن!(شرمنده)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام
فعلا داشته باشید که اسم فارسی گلتون چلچراغ یا چهل چراغ هست.تا برم خونه باقیش رو براتون بگم.فعلا خداحافظ.

AaVaA
28-06-2007, 20:46
سوسن چهلچراغ که منظورتون نیست!هست؟
اگه این سوسن چهلچراغ نیست لطفا عکس سوسن چهلچراغو برام بذارید!
ممنون!

BKM_MAHDI
28-06-2007, 20:57
از اين گل زردهايي كه وسطش تخمه است ( آفتابگردون )
و هم يك گل خوشگل به نام مهدي

Farbod_h
28-06-2007, 21:05
میمون- یاس -لال عباسی-زنبق- شمشاد-بنفشه-پامچال-

سلام!

AaVaA
28-06-2007, 21:18
و هم يك گل خوشگل به نام مهدي

چه شکلیه؟عکسشو دارید؟

BKM_MAHDI
28-06-2007, 21:25
آره دارم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اين مال وقتيه كه غنچه بود

amin_rogh
30-06-2007, 03:08
سوسن چهلچراغ که منظورتون نیست!هست؟
اگه این سوسن چهلچراغ نیست لطفا عکس سوسن چهلچراغو برام بذارید!
ممنون!

سلام
نه دوست عزیز سوسن چلچراغ این هست ولی متاسفانه اسم علمی یا انگلیسی چهلچراغ شما را نمیدانم. میگردم پیدا کنم.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

AaVaA
30-06-2007, 15:40
سلام
نه دوست عزیز سوسن چلچراغ این هست ولی متاسفانه اسم علمی یا انگلیسی چهلچراغ شما را نمیدانم. میگردم پیدا کنم.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ممنون از زحمتتون..یه چیزی در مورد سوسن چهلچراغ..توی ایران تو منطقه ی منجیل-رودبار در تپه هایی به نام داماش.که اتفاقا آب معدنی داماش از چشمه ای در همین تپه گرفته می شه.گل سوسن چهلچراغ در اون منطقه به صورت حفاظت شده رشد میکنه..اگر دوستان آب معدنی داماش رو دیده باشند روی نوار آبی رنگش در قسمتی توی یک دایره ی کوچک عکس سوسن چهلچراغ نمایش داده شده..با امید به روزی که این گیاه دوباره با زیبایی هاش منطقه رو زیباتر کنه.

*PiNk PaNTHeR*
30-06-2007, 15:43
من خرزهره کاشتم چومن پشه ها رو دور میکنه.

AaVaA
30-06-2007, 16:08
میمون- یاس -لال عباسی-زنبق- شمشاد-بنفشه-پامچال-

سلام!

دوست عزیز اگه براتون مقدوره لطفا عکسهایی از لاله عباسی هاتون اینجا بگذارید.ممنون.

AaVaA
30-06-2007, 16:12
من خرزهره کاشتم چومن پشه ها رو دور میکنه.

خرزهره دورنمای قشنگی داره.و البته یک حشره کش گیاهی هم میتونه باشه..اما من شنیدم که این گیاه میتونه حساسیت زا باشه در اطرافیانتون کسی به علت وجود این گیاه دچار حساسیت نشده؟

amin_rogh
30-06-2007, 21:22
خرزهره دورنمای قشنگی داره.و البته یک حشره کش گیاهی هم میتونه باشه..اما من شنیدم که این گیاه میتونه حساسیت زا باشه در اطرافیانتون کسی به علت وجود این گیاه دچار حساسیت نشده؟

سلام
توجه شما دوست عزیز رو جلب میکنم که آنچه منظور شماست فکر نمیکنم آلژی باشه.
خر زهره ترکیباتی از سیانید ها تولید و منتشر میکنه که در طول شب که هوا راکد تر از روز هست تراکمش در اطراف درختچه بیشتر میشه و ممکنه که خطرناک باشه.
موفق باشید.

Boye_Gan2m
01-07-2007, 21:06
بنفشه آفریقایی ، گل ناز ، گل رز....و بامبو

AaVaA
01-07-2007, 21:08
سلام ممنون از راهنمایی شما.این حرفتون باعث شد شنیده هام درمورد خرزهره از حالت تعلیق خارج بشه.

اینم آفتابگردون من:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

دوساله که بذرهای آفتابگردان زینتی را میکارم و خیلی خوب رشد میکنند .طبقشون از اندازه های زینتی بزرگتر میشه و میوه هاشون در مقایسه با نوع معمولی کوچکتر هستند.

دوست خوبم لطفا عكسهاي بزرك رو به صورت لينك قرار بديد.
ويرايش شد

*PiNk PaNTHeR*
01-07-2007, 21:08
نه فکر نکنم کسی این مشکل رو پیدا کرده باشه. در هر صورت کمتر توی حیاط هست کسی.
خرزهره خیلی گیاه خوبیه اما نمیدونم چرا قلمه بزنیش دیر در میاد.

AaVaA
01-07-2007, 21:38
این گل هم فکر میکنم تیره ای از گل ناز باشه.اسم بذرش که ناز بود اما با گل ناز صورتی که برگهای گوشتی داره از نظر ظاهری متفاوته..نزدیک غروب بسته میشه و روز ها تقریبا باز هستند.

پست ويرايش شد
خودم هم ویرایش کرد عکس کوچیک گذاشتم!

amin_rogh
02-07-2007, 09:39
نه فکر نکنم کسی این مشکل رو پیدا کرده باشه. در هر صورت کمتر توی حیاط هست کسی.
خرزهره خیلی گیاه خوبیه اما نمیدونم چرا قلمه بزنیش دیر در میاد.

همین که قلمه موفق هست خودش خوبه.دیر و زودش زیاد مشکل ا یجاد نمیکنه.
در مورد قلمه فقط میتونم بگم که ابتدا باید ، حرارت و رطوبت کافی در نظر گرفته شود سپس قلمه را در خاکی که از مخلوطی به نسبتهای مساوی ، خاک باغچه ، پیت و ماسه نرم ( بدون کود) تشکیل شده قرار داد . از آنجا که قلمه یا قطعه کاشته شده فاقد ریشه است جذب آب در آن بخوبی صورت نگرفته در نتیجه باید دقت شود تا بیش از حد عمل تبخیر در آن صورت نگیرد .
موقع مناسب برای قلمه زدن ، اواخر زمستان یا اوایل بهار است .
زیرا در این زمان فصل رشد گیاه آغاز گشته تمام سال را برای استقرار و استحکام خود وقت دارد .این قاعده عمومیت نداشته پاره ای از گیاهان را تقریبا در هر فصلی میتوان تکثیر کرد .
روی گلدان حاوی قلمه چوبی را نباید پوشاند تا هوای آزاد بیشتری که مورد نیاز است به خاک برسد در حالیکه پوشاندن قلمه های نیمه چوبی و علفی آبدار توصیه میشود.استفاده از هورمون ریشه بیشتر برای این گونه قلمه ها بکار می رود .

برگرفته از کتاب : گلها و گیاهان زینتی

نوشته : مهندس منوچهر کارگر

موفق باشید
امین رخ

secure
03-07-2007, 10:35
ما تو خونه اینارو داریم :

Vmusic
03-07-2007, 11:21
دوستان لطف کنن لینک عکس یا عکس کوچیک بزارن تا مشکلی دو تاپیک پیش نیاد !!

صفحه سنگین می شه !!

ممنون موفق باشین !!

AaVaA
03-07-2007, 12:53
دوست خوبم: secureجان
عکسهاتون دیده نمیشدند
لطفا لینکشونو بذار یا جای دیگه آپ کن و تصویر کوچکشون رو بذار.
ممنون از زحمتت!

AaVaA
06-07-2007, 13:10
و اين هم گل ختمی من:

و اما يک سوال در مورد گلهای ميمون:
گلهای ميمون الان به مرحله ی بذر دهی وارد شدند و بذرهای ريز سياهی دادن..به نظر شما امکان توليد مجدد گل از اين بذرها چقدره؟
تا سال بعد نگهشون دارم؟
فکر ميکنم بايد از بذرش نشا بدست بیارم قبل از عيد.

amin_rogh
07-07-2007, 12:33
و اين هم گل ختمی من:

و اما يک سوال در مورد گلهای ميمون:
گلهای ميمون الان به مرحله ی بذر دهی وارد شدند و بذرهای ريز سياهی دادن..به نظر شما امکان توليد مجدد گل از اين بذرها چقدره؟
تا سال بعد نگهشون دارم؟
فکر ميکنم بايد از بذرش نشا بدست بیارم قبل از عيد.

سلام
این کار صد در صد عملی هست و انشاالله که گلهای زیبایی خواهید داشت.ازش لذت ببرید.
موفق باشید.

hamidma
09-07-2007, 02:42
واقعا خوش به حال همه دوستان
من که واقعا لذت بردم. اینکه در یک تاپیک این همه گل بشه دید واقعا واسه من جالبه. من راستش رو بخواهید داره پدرم در می یاد تا این چند تا گل رزی که دارم رو سر پا نگه دارم. واقعا عکسهایی که secure گذاشته بود داغ دلم رو تازه کرد.
شما اگه جای من تو ابادان با این اب و هواش بودید چی کار می کردید و چی می کاشتید. بیشتر همکارام که سابقش تو این شهر بیشتر می گند که فقط تو این شهر نخل و .....( سانسور ! افراد بومی اینجا) می رویند و نه چیز دیگه.
به هر حال من سه تا گل رز و یک گل محمدی و یک گل شیپوری دارم.

amin_rogh
09-07-2007, 23:36
واقعا خوش به حال همه دوستان
من که واقعا لذت بردم. اینکه در یک تاپیک این همه گل بشه دید واقعا واسه من جالبه. من راستش رو بخواهید داره پدرم در می یاد تا این چند تا گل رزی که دارم رو سر پا نگه دارم. واقعا عکسهایی که secure گذاشته بود داغ دلم رو تازه کرد.
شما اگه جای من تو ابادان با این اب و هواش بودید چی کار می کردید و چی می کاشتید. بیشتر همکارام که سابقش تو این شهر بیشتر می گند که فقط تو این شهر نخل و .....( سانسور ! افراد بومی اینجا) می رویند و نه چیز دیگه.
به هر حال من سه تا گل رز و یک گل محمدی و یک گل شیپوری دارم.

دوست عزیز سلام
هیچ نا امید نباشیدو از تلاشتان نکاهید. زحمتی که شما برای نگهداری از گلها میکشید با آن آب و هوا بسیار ارزشمند هست و تراوت و انرژی ای که شما از گلهاتون میگیرید بمراتب بیشتر از لذتی هست که ما از گلهای اینجا میبریم چرا که این زحمت شماست که بهای کارتان را دوچندان میکند.
موفق باشید.به کارتان ادامه دهید.

AaVaA
14-07-2007, 18:10
سلام

یه سوال برام پیش اومده ...!

وقتی آفتابگردان رسید و میوه را برداشت کردیم با بقایای گیاه چکار کنیم؟

amin_rogh
15-07-2007, 22:07
سلام

یه سوال برام پیش اومده ...!

وقتی آفتابگردان رسید و میوه را برداشت کردیم با بقایای گیاه چکار کنیم؟

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
دوست عزیز سلام
میشه منظورتونو واضــحتر بگید لطفا

MOJREM
16-07-2007, 02:17
منم 7 تا بامبو دارم

amin_rogh
20-07-2007, 10:44
منم 7 تا بامبو دارم
سلام مجرم جان
میشه لطفا از بامبوتون یه عکس بزارین.
خوشحالم میکنید.ممنون

amin_rogh
23-07-2007, 13:00
سلام
خودم هم 2 تا افرای قرمز دارم
1 نهال کوچولوی ماگنولیا سی بل دی و 1 دونه نهال کوچولوی ماگنولیا کابوس دارم
2 تا دونه رز رونده که هنوز خیلی بزرگ نشدن. 3 تا دونه رز معمولی قرمز.یکی دوتا آشوریا و یک هوستا ابلق .چند تا کوپه زنبق و یکی دوتا سدوم برگ قاشقی. دوتا بوکسوس.یه درختچه یاسمن.یه کامسیپاریس و یه مقدار پاپیتال.چند تا دونه رز ساناز.یکی دوتا کوکب و تاج خروس یکی دو تا خیار و کاهو و گوجه،.یه کمی چمن

یه عکس کوچولو هم میزارم البته لنز دوربینم خیلی واید نیست.
موفق باشید.امین رخ

hamidma
25-07-2007, 02:49
ادم یاد بهشت می افته با دیدن این عکس. رنگ سبز در جایی که من زندگی می کنم سخت دیده می شه. واقعا زیباست.

AaVaA
25-07-2007, 13:02
خیلی زیباست..مخصوصا چمن بدون علف هرز!!

amin_rogh
25-07-2007, 15:29
شما محبت دارید دوستان
چمن به لطف آنتی دیکوت ها علف نداره که سالی 2 تا 3 بار اسپری میکنم.از کودهای شیمیایی و همینطور بیو برای سبز ماندن چمن استفاده میکنم.همینطور ما اینجا با خزه مشکل داریم که آگر پروداکت های مخصوص مقابله با خزه را متناوبا استفاده نکنم چمن تدریجا با خزه جایگزین میشه و نمای اون کاملا زرد خواهد شد.منظورم اینه که دوستان ،هرجایی مشکلات خاص خودش رو داره. مخصوصا آقای حمید عزیز که میدونم با اون آب و هوا خیلی زحمت میکشه برای باغچه اش. توصیه میکنم که شما از انواع چمن افریقایی استفاده کنید که به گرما و کم ابی مقاومت بسیار بالایی داره.ضمن اینکه یه دونه وولک شنیدن که شما تو کوچه خیابون میشنوید می ارزه به تمام این سبزی ها.بهر صورت نمیخواستم اینا رو بگم ببخشید که سر دلم باز شد. منظور من فقط ارایه نکات فنی اش بود. بازم معذرت میخوام.
موفق باشید.

AaVaA
28-07-2007, 00:51
نمیدونم بگم خوشبختانه یا متاسفانه..
من جنوب کشورمون رو در بهترین شرایط آب و هوایی دیدم(7تا14 فروردین)اصلا تصور نمیکردم انقدر سرسبز باشه..و هوای خنک..اما حقیقت اینه که علم یعنی همین..اینکه شما از شرایطتون درست استفاده کنید..و زندگی یعنی اینکه شما از وضعیتی که دارید لذت ببرید..مثلا شما در آب و هوای نا مناسب فعالیت میکنید.نباید انتظار داشته باشین که گلهاتون مثل شمال کشور باشه.بلکه باید باهاشون زندگی کنید..همونطوری که هستن..
راستش این تاپیک حداقل این ایده رو به من داد که بخوام کمی با پوشش گیاهی جنوب کشور بیشتر آشنا بشم..دارم شروع میکنم..از شما هم میخوام که کمک کنید:
مثلا بگید..همسایگان شما چه نوع گلهایی رو دارند؟در پارکها بیشتر چه درختانی هست؟خونه ی دوستان و اشنایان چه درختان و چه گلهایی سالیا ن ساله که وجود دارند؟
ممنون

amin_rogh
30-07-2007, 13:52
نمیدونم بگم خوشبختانه یا متاسفانه..
من جنوب کشورمون رو در بهترین شرایط آب و هوایی دیدم(7تا14 فروردین)اصلا تصور نمیکردم انقدر سرسبز باشه..و هوای خنک..اما حقیقت اینه که علم یعنی همین..اینکه شما از شرایطتون درست استفاده کنید..و زندگی یعنی اینکه شما از وضعیتی که دارید لذت ببرید..مثلا شما در آب و هوای نا مناسب فعالیت میکنید.نباید انتظار داشته باشین که گلهاتون مثل شمال کشور باشه.بلکه باید باهاشون زندگی کنید..همونطوری که هستن..
راستش این تاپیک حداقل این ایده رو به من داد که بخوام کمی با پوشش گیاهی جنوب کشور بیشتر آشنا بشم..دارم شروع میکنم..از شما هم میخوام که کمک کنید:
مثلا بگید..همسایگان شما چه نوع گلهایی رو دارند؟در پارکها بیشتر چه درختانی هست؟خونه ی دوستان و اشنایان چه درختان و چه گلهایی سالیا ن ساله که وجود دارند؟
ممنون
با سلام
در اینمورد حمید خان بیشترین اطلاعات را میتونن بدن.ضمن اینکه میتونید از کتاب فلور خوزستان نوشته ولی الله مظفریان استفاده کنید.
تا اونجایی که من میدونم درختان اکالیپتوس.کهور .کنار.انواعی از کاسیا . همینطور فیکوس بنگالنزیس و فیکوس رلیجوزا.پده .انواع فونیکس ها( رویال پالم و داکتیلیفرا).سیتروس ها.بید.سپستان.ابریشم(لبک و ژولی بریزوم).شیشه شور.
برخی از درختچه ها و سایر هم که من میدونم= گل کاغذی.خرزهره.ارغوان. مورد.انواع رز.انگور.انجیر. ختمی چینی.آپونتیا.و دیگه تو ذهنم نمیاد
از گلها هم کل کاغذ.انواع ناز.کاسمه آ.جعفری.کریزانتموم.مارگریت. تاج خروسها.کروئوپسیس.ختمی.رودب یا و دیگه تو ذهنم نمیاد.آقا حمید کمک کنید لطفا.
موفق باشید.
امین رخ

AaVaA
01-08-2007, 22:15
منتطر جواب آقا حمید هستیم!!

ضمن اینکه منم دارم از گلهایی که میبینم عکس تهیه میکنم تا اسمشانو در بیاریم

موفق و موئد باشید

AaVaA
07-08-2007, 02:23
این گل اسمش چیه؟

ممنون از زحمات شما

amin_rogh
07-08-2007, 02:31
سلام
پیچ ساعتی یا Passiflora caerulea
موفق باشید
امین رخ

golrokh_E
24-11-2007, 14:16
سلام به همه ی دوستان.این اولین حضور من در گروه شماست.امیدوارم بتونم عضو مثمری در گروه باشم.راستش سالهاست از رشته ی تحصیلیم دوری گرفتم وبرای ادامه قصد تغییر رشته دارم.اما این شور و فعالیت شما در پاسخگویی ها منو به وجو آورد که لا اقل کمی معلوماتم و در این رابطه بهبود ببخشم.تو خونه ی ما گلهای زیادی هست که البته مورد رسیدگی پدرم قرار میگیرن.

اول از همه بگم ما طبقه دوم خونمون زندگی میکنیم و بالکن پر شده از انواع کاکتوس(البته بیشترش کراسولاسه هستند )
تو حیاط یه باغچه ی کوچیک داریم که علاوه بر گلهای یکساله و علفی درختای
انجیر
خرمالو
زیتون
نارنج هم داریم و به نسبت میوه دهیه خوبی دارن

تو خونه و پاسیو هم یه سری گل آپارتمانی داریم:
فیلودندرون
برگ انجیری
فیلکوس
پوتوس قلبی شکل
دیفن باخیا
بگونیا خالدار
بگونیا همیشه گل
شفلرا
سایه
یهودی سرگردان
سجافی
حسن یوسف
سنسوریا
آلوئه ورا
آگاو کفتری
....

موفق باشید.

amin_rogh
24-11-2007, 14:26
سلام به همه ی دوستان.این اولین حضور من در گروه شماست.امیدوارم بتونم عضو مثمری در گروه باشم.راستش سالهاست از رشته ی تحصیلیم دوری گرفتم وبرای ادامه قصد تغییر رشته دارم.اما این شور و فعالیت شما در پاسخگویی ها منو به وجو آورد که لا اقل کمی معلوماتم و در این رابطه بهبود ببخشم.تو خونه ی ما گلهای زیادی هست که البته مورد رسیدگی پدرم قرار میگیرن.

اول از همه بگم ما طبقه دوم خونمون زندگی میکنیم و بالکن پر شده از انواع کاکتوس(البته بیشترش کراسولاسه هستند )
تو حیاط یه باغچه ی کوچیک داریم که علاوه بر گلهای یکساله و علفی درختای
انجیر
خرمالو
زیتون
نارنج هم داریم و به نسبت میوه دهیه خوبی دارن

تو خونه و پاسیو هم یه سری گل آپارتمانی داریم:
فیلودندرون
برگ انجیری
فیلکوس
پوتوس قلبی شکل
دیفن باخیا
بگونیا خالدار
بگونیا همیشه گل
شفلرا
سایه
یهودی سرگردان
سجافی
حسن یوسف
سنسوریا
آلوئه ورا
آگاو کفتری
....

موفق باشید.
گلرخ جان سلام و خوش آمدید.
من تا حالا اسامی
سایه و یهودی سر گردان
را نشنیده بودم.ممکنه ازت خواهش کنم که یک عکس محبت کنی بزاری که ما هم ببیینیم و یا اسم علمی یا انگلیسی اش رو بزاری؟ و یه عکس هم از آگاو کفتری.
ممنون و باز هم خوش آمدی
امین رخ

hamidma
24-11-2007, 19:25
با سلام
در اینمورد حمید خان بیشترین اطلاعات را میتونن بدن.ضمن اینکه میتونید از کتاب فلور خوزستان نوشته ولی الله مظفریان استفاده کنید.
تا اونجایی که من میدونم درختان اکالیپتوس.کهور .کنار.انواعی از کاسیا . همینطور فیکوس بنگالنزیس و فیکوس رلیجوزا.پده .انواع فونیکس ها( رویال پالم و داکتیلیفرا).سیتروس ها.بید.سپستان.ابریشم(لبک و ژولی بریزوم).شیشه شور.
برخی از درختچه ها و سایر هم که من میدونم= گل کاغذی.خرزهره.ارغوان. مورد.انواع رز.انگور.انجیر. ختمی چینی.آپونتیا.و دیگه تو ذهنم نمیاد
از گلها هم کل کاغذ.انواع ناز.کاسمه آ.جعفری.کریزانتموم.مارگریت. تاج خروسها.کروئوپسیس.ختمی.رودب یا و دیگه تو ذهنم نمیاد.آقا حمید کمک کنید لطفا.
موفق باشید.
امین رخ

خوب جناب امین رخ به صورت کامل توضیح دادند. فقط چندتایی هست که من اسم علمیش رو نمی دونم ولی به اون چیزی که معروف هستند : نخل، اکالیپتوس کویتی( که می شه گفت ترکیبی از بزرگی و سریع الرشدی اکالیپتوس هست و برگهای مورد مانند ) . امسال که من توجه کردم در دزفول و ابادان و حتی اهواز به صورت خیلی وسیعی گل فصلی اهار کاشته شده و زیبایی بسیاری به اینجا داده . گلهای رنگارنگ با ارتفاع نسبتا بلند .

در مورد موضوع تحقیق AavaA من هر اطلاعاتی که ایشون بخواهند حاضرم که برای جوابش اقدام کنم. اگر ایشون منطقه ابادان رو در نظر داشته باشند که کاملا با مناطق مثل دزفول ( باز هم در جنوب) متفاوت هست من یه کارشناس در جهاد کشاورزی ابادان ( کارشناس باغبانی ) هستند که من چند باری ازشون سوالاتم رو پرسیدم که اگر خواستید شماره محل کار ایشون هست. فکر کنم اطلاعات مناسبی در اختیارتون قرار بدهند.

راستش رو بخواهید جنوب ایران بسیار وسیع تر از شمال ایران باید باشه. مناطق بسیار متفاوت از هم که اصلا قابل مقایسه با هم نیستند. البته من جسارت نمی کنم و نظرم رو در مورد وسیع بودن جنوب از شمال پس می گیرم. ولی خود من در حال حاضر چون در محل کارم با داده های هواشناسی هم مرتبط هستیم دارم دماهای فصلهای مختلف و ماههای مختلف سال رو از هم تفکیک می کنم تا شاید بتوانم این موضوع رو که کی باید گیاهان فصل سرد و چه زمانی باید گیاهان فصل گرم کاشته شوند رو برای خودم حل کنم.
شاید براتون جالب باشه که بدونید کمینه دمای ابادان در ابان ماه 16 درجه و حداکثر ان 31 درجه می باشد که طبق اون چیزی که من در کتابها خوانده ام این دمای مطلو ب گیاهان فصل گرم هست و برای من سوال هست که باید گیاهان فصل گرم رو در فصل سرد (تقویمی ) باید کاشت؟ والبته کلی سوال دیگه ...........

golrokh_E
25-11-2007, 01:16
گلرخ جان سلام و خوش آمدید.
من تا حالا اسامی
سایه و یهودی سر گردان
را نشنیده بودم.ممکنه ازت خواهش کنم که یک عکس محبت کنی بزاری که ما هم ببیینیم و یا اسم علمی یا انگلیسی اش رو بزاری؟ و یه عکس هم از آگاو کفتری.
ممنون و باز هم خوش آمدی
امین رخ

سایه یه گیاه رونده است با برگهای کوچیک که تقریباً به ساقه چسبیدن و قسمتی از اونو در بر گرفتن. گلهای سفید کوچیک داره.یهودی سرگردان هم تقریباً شبیه به سایه است برگهاش بنفش رنگه.به نسبت کرک دار(شاید همون برگ بیدی باشن)
آگاو کفتری هم یه نوع آلوئه ورای کوچیکه که رگه های سفید افقی تو زمینه ی سبز تیره داره متاسفانه اسمی رو بکار بردم که اکثراً باغبون دانشگاهمون به کار میبرد!(معذرت میخوام)

amin_rogh
25-11-2007, 15:22
سلام
در واقع این آلوئه ورا نیست بلکه آلوئه واریگاتا هست.در واقع آگاو اصلا یک گیاه دیگه هست که دارای انواع آمریکانا و مکزیکانا هست.
از سایه و یهودی میشه عکس بزارین لطفا؟خیلی دوست دارم ببینم.
ممنون
موفق باشین.

امین رخ

maria42
18-12-2007, 13:40
من دیفن باخیا -پوتوس-یوکا ویه گیاهی که فکر میکنم اسمش پاندانوس باشه فقط دیفن باخیام خوبه بقیشون

برگهاشون ریزه و سرحال نیستند [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

amin_rogh
18-12-2007, 15:34
من دیفن باخیا -پوتوس-یوکا ویه گیاهی که فکر میکنم اسمش پاندانوس باشه فقط دیفن باخیام خوبه بقیشون

برگهاشون ریزه و سرحال نیستند [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
سلام
در مورد تمام این گیاهان در فروم صحبت شده که میتونید ازش استفاده کنید.فقط در مورد پاندانوس تا حالا مطلبی نداشتیم.
مطالب مربوط بهش را در تاپیک نگهداری از گیاهان آپارتماتنی میگذارم.امیدوارم بدردتون بخوره.

AaVaA
27-01-2008, 18:28
سلام
اسم این گیاه چیه؟
فکر میکنم از خانواده ی کاکتوس ها باشه و این نمونه ی کوچیکشه..خیلی بزرگتر از این میشه ..تو پارکها و فضاهای سبز هم به عنوان گیاه زینتی کشت میشه

ممنون

amin_rogh
27-01-2008, 22:52
سلام
اسم این گیاه چیه؟
فکر میکنم از خانواده ی کاکتوس ها باشه و این نمونه ی کوچیکشه..خیلی بزرگتر از این میشه ..تو پارکها و فضاهای سبز هم به عنوان گیاه زینتی کشت میشه

ممنون

با سلام
اين آگاو هست.ازخانواده ی کاکتوس ها نیست.گیاهی است آگاواسه با برگ‌های بلند و گوشتی و باریک و نوک‌تیز. درسته اين خيلی کوچيکه اما وقتی بزرگ ميشه ميتونه تا 5 متر ارتفا ع هم برسه.دارای انواع زيادی از جمله دونوع آمريکانا و مکزيکانا هست.که فکر کنم مکزيکانا ابلق هست.
يادم هست که خيلی سال پيش-15-شونزه سال پيش سازمان پارک ها يه دونه بزرگشو توی ميدون 7تير کاشته بود.که گل هم داد و بعدش خشک شد.
اگر اطلاع ات ديگه ای خواستيد بفرماييد.در خدمتيم.
KingdomPlantae
DivisionMagnoliophyta
ClassLiliopsida
OrderAsparagales
FamilyAgavaceae
GenusAgave

AaVaA
28-01-2008, 13:35
سلام
مرسی
فکر میکنم این نمونه ی ابلقش باشه درسته؟

amin_rogh
28-01-2008, 20:21
سلام
مرسی
فکر میکنم این نمونه ی ابلقش باشه درسته؟

سلام
درسته اين مکزيکانا هست.

AaVaA
29-01-2008, 11:34
ممنون
در مورد این گلها، نکته ی جالبشون تکثیر خیلی آسونشونه..در مورد مکزیاکانا امتحان نکردم اما آگاو خیلی راحت قابل تکثیره و تقریبا رشد سریعی هم داره...میشه تکه هایی از برگهاشو به عنوان قلمه برگی استفاده کرد و یه گیاه جدید بدست آورد..حرفی که در مورد آگاو هفت فرمودین هم خیلی جالب بود...تو فضای سبز دانشگاه ما که یه نمونه ی متوسطشو کاشتن و متاسفانه رشد موفقی نداشت..

amin_rogh
29-01-2008, 21:48
ممنون
در مورد این گلها، نکته ی جالبشون تکثیر خیلی آسونشونه..در مورد مکزیاکانا امتحان نکردم اما آگاو خیلی راحت قابل تکثیره و تقریبا رشد سریعی هم داره...میشه تکه هایی از برگهاشو به عنوان قلمه برگی استفاده کرد و یه گیاه جدید بدست آورد..حرفی که در مورد آگاو هفت فرمودین هم خیلی جالب بود...تو فضای سبز دانشگاه ما که یه نمونه ی متوسطشو کاشتن و متاسفانه رشد موفقی نداشت..

سلام
من تقريبا مطمين هستم که از قلمه برگ نميشه برای آگاو استفاده کرد.شما مطمين هستيد ؟
برای آگاو ميشه از پا جوش يا ريشه جوش و يا بذر و يا در مورد برخی آگاوها از بالب و يا گاهی از هر 3 مورد استفاده کرد.

AaVaA
29-01-2008, 22:52
سلام
من تقريبا مطمين هستم که از قلمه برگ نميشه برای آگاو استفاده کرد.شما مطمين هستيد ؟
برای آگاو ميشه از پا جوش يا ريشه جوش و يا بذر و يا در مورد برخی آگاوها از بالب و يا گاهی از هر 3 مورد استفاده کرد.

مطمئن نیستم که مطمئنم مگه اینکه تعریفم از قلمه برگی غلط باشه که البته ممکنه امکانش باشه
بالب؟میشه بیشتر در موردش توضیح بدین؟
ممنون

amin_rogh
30-01-2008, 09:22
مطمئن نیستم که مطمئنم مگه اینکه تعریفم از قلمه برگی غلط باشه که البته ممکنه امکانش باشه
بالب؟میشه بیشتر در موردش توضیح بدین؟
ممنون
Agave macroacantha can sexually reproduce by seeds and propagate vegetatively by aerial bulbils and ground-level basal shoots and rhizomes. It forms compact patches apparently generated by the multiplication of ground-level offshoots. We experimentally evaluated the establishment and survival of bulbils and seedlings of A. macroacantha in the Tehuacán Valley, Mexico, between 1991 and 1994 and studied comparatively the effectiveness of sexual reproduction against vegetative propagation.

Seedlings showed low survival rates. Cohorts placed outside nurse plants died in less than 1 yr, while 1–10% of cohorts under nurse plants survived for more than 2 yr. Herbivores negatively affected seedling survival in non-nursed plots. In rainy years, survival rates increased. Bulbils showed higher survival rates than seedlings.
The excavation of rosettes showed that most are derived from vegetative shoots, as indicated by remains of rhizomes in their base. Most rosettes had ground-level vegetative offspring totaling almost three shoots per rosette. In A. macroacantha, the establishment of seedlings and bulbils is a rare event that possibly only occurs under nurse plants in rainy years, while ground-level cloning is highly effective as a propagation mechanism. These results are consistent with the aggregated spatial pattern of the species.

AaVaA
30-01-2008, 21:53
مرسی
من در مورد قلمه برگی آگاو و سانسفریا اشتباه کرده بودم....تکثیر آگاو از پاجوش بود بیشتر...ببخشید بابت آلزایمر و ممنون از تکمیل اطلاعات

amin_rogh
31-01-2008, 00:02
مرسی
من در مورد قلمه برگی آگاو و سانسفریا اشتباه کرده بودم....تکثیر آگاو از پاجوش بود بیشتر...ببخشید بابت آلزایمر و ممنون از تکمیل اطلاعات

سلام
آ و آ ی عزيز اختيار دارين.راستش چون هر دوتای اينارو تو فارسی خنجری ميگن فکرشو کرده بودم که احتمالا اشتباه شده.
اگر کمی قر قاطی مينويسم و زياد توضيح نميدم ببخشيد چون تازه لبتاپمو عوض کردم و هنوز فونت فارسی ندارم و از en to fa؟استفاده ميکنم.ببکشيد.

AaVaA
14-05-2008, 06:33
wow

این تاپیک مربوط به 105 روز پیشه ؟

خب دیدیم بهار شده و وقتشه دوباره این تاپیک یه رونقی بگیره

این گل که نمیدونیم اسمش چیه به تازگی باغچه ی کوچیک ما رو مزین کرده

amin_rogh
19-05-2008, 18:56
wow

این تاپیک مربوط به 105 روز پیشه ؟

خب دیدیم بهار شده و وقتشه دوباره این تاپیک یه رونقی بگیره

این گل که نمیدونیم اسمش چیه به تازگی باغچه ی کوچیک ما رو مزین کرده

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
سلام
اسم گل زیبای شما کروپسیس(Coreopsis Grandiflora) هست و در زمینه اش هم گل بسیار زیبای آمارانتوس یا همون تاج خروس خودمون هست.
از باغچه تان لذت ببرید. زیباست.
موفق باشید.