PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد پورت خروجی Lcd

مرد مباح
27-06-2007, 09:40
سلام بر همه اساتید.
من یک کیت دارم که پورت خروجی اون به LCD وصل میشه (30پایه)
من میخوام یک راهی بهم بگید که این پورت خروجی رو به جای اینکه به LCD منتقل کنم، به کامپیوتر منتقل کنم.
توسط کابل LPT ویا Serial.

1. لطفا توضیح بدین.
2. لطفا اگه مدار یا کیت خاصی میخواد اگه دارین شکل مدار رو بزارین.
3. نیازی به استفاده از میکرو کنترلر هست یا نه؟؟

پیشاپیش خیلی ممنون.

مرد مباح
28-06-2007, 09:36
دوستان و مهندسان برق.
فکر نکنم این کار شدنی نباشه ویا کار خیلی سختی باشه که جواب ندادین.
لطفا منو راهنمایی کنید.

mohsen++
28-06-2007, 11:20
سلام بر همه اساتید.
من یک کیت دارم که پورت خروجی اون به LCD وصل میشه (30پایه)
من میخوام یک راهی بهم بگید که این پورت خروجی رو به جای اینکه به LCD منتقل کنم، به کامپیوتر منتقل کنم.
توسط کابل LPT ویا Serial.

1. لطفا توضیح بدین.
2. لطفا اگه مدار یا کیت خاصی میخواد اگه دارین شکل مدار رو بزارین.
3. نیازی به استفاده از میکرو کنترلر هست یا نه؟؟

پیشاپیش خیلی ممنون.

دوست عزیز شما سوالتون رو خیلی کلی مطرح کردید
اجرای این کار نیاز به دونستن یه سری اطلاعات اولیه در مورد مدارتون داره
اینکه آیا lcd تون کنترلر داره یا نه
اگه کنترلر داره پروتکل ارتباط اون با مدارتون چیه
با اطلاعاتی که شما دادید هیچ اظهار نظر یا راهنمایی نمیشه کرد

دوستان و مهندسان برق.
فکر نکنم این کار شدنی نباشه ویا کار خیلی سختی باشه که جواب ندادین.
لطفا منو راهنمایی کنید.

بله هر کاری شدنی هست
البته زحمتش بستگی به کار داره

مرد مباح
28-06-2007, 13:00
هیچ چیزی نداره.
شما هم میتونین این مدارو توی خونتون پیدا کنید.
مدار CallerID ساده که به تلفن خودتون وصل میشه دقیقا همین طوره.
اگه بخواین LCD اونو در بیارین و پایه اونو به صورت اطلاعات (چه 0و1 و چه عدد) به کامپیوتر بفرستی به جای اینکه روی LCD نمایش داده بشه چی کار باید کرد.

امیدوارم توضیحات کاملتر شده باش.
اگه توضیح بیشتری خواستین بگین تا براتون بزارم.

mohsen++
28-06-2007, 19:05
هیچ چیزی نداره.
شما هم میتونین این مدارو توی خونتون پیدا کنید.
مدار CallerID ساده که به تلفن خودتون وصل میشه دقیقا همین طوره.
اگه بخواین LCD اونو در بیارین و پایه اونو به صورت اطلاعات (چه 0و1 و چه عدد) به کامپیوتر بفرستی به جای اینکه روی LCD نمایش داده بشه چی کار باید کرد.

امیدوارم توضیحات کاملتر شده باش.
اگه توضیح بیشتری خواستین بگین تا براتون بزارم.

خب عزیز جان اگه caller id رو بخوای به کامپیوتر ارتباط بدی که آفتابه خرج لحیم میشه (منظورم از آفتابه caller id بوده نه کامپیوتر)
شما میتونید از قابلیت caller id مودم کامپیوترتون استفاده کنین یا یه سخت افزاری بسازین که سیگنال caller id خط تلفن رو به سریال یا پارالل تبدیل کنه
فکر کنم این کار خیلی خیلی راحت تر از تبدیل سیگنال خروجی پورت lcd مدار caller id باشه

مرد مباح
28-06-2007, 20:59
دوست عزیز.
یک مودم فقط به یک خط وصل میشه و من حداقل میخوام 2تا خط رو به کامپیوتر لینک کنم و شماره هارو بگیرم.
این کارو متاسفانه مودم نمیتونه بکنه.
میخوام چندتا از همین مدار رو با هم موازی و بعد استفاده کنم.

ضمنا اگه میتونی راهنمایی کن که چه دستگاهی و چطوری میتونم بسازم که هم ارزون تموم بشه و هم این کارو بکنه و با سریال به کامپیوتر لینک بشه.
چون قیمت یک CallerID حدودا 3000 تومان هست و کیت اضافی هم بیشتر از 5000 تومان تموم نمیشه.
ممنون که پیگیری و منو راهنمایی میکنی.

mohsen++
28-06-2007, 22:53
دوست عزیز.
یک مودم فقط به یک خط وصل میشه و من حداقل میخوام 2تا خط رو به کامپیوتر لینک کنم و شماره هارو بگیرم.
این کارو متاسفانه مودم نمیتونه بکنه.
میخوام چندتا از همین مدار رو با هم موازی و بعد استفاده کنم.

ضمنا اگه میتونی راهنمایی کن که چه دستگاهی و چطوری میتونم بسازم که هم ارزون تموم بشه و هم این کارو بکنه و با سریال به کامپیوتر لینک بشه.
چون قیمت یک CallerID حدودا 3000 تومان هست و کیت اضافی هم بیشتر از 5000 تومان تموم نمیشه.
ممنون که پیگیری و منو راهنمایی میکنی.

فکر نکنم به این ارزونیا در آد
چیزی بصورت کیت آماده برای این کار وجود نداره
اطلاعات از پورت lcd در آوردن کار مشکلیه به فرض شما یه caller id رو مهندسی معکوس کردین و مدارتون رو ساختین (اینو هم مطمئن هستم که شما با زحمتی که روی این مدار کشیدین اونو 100000 تومن کمتر نخواهید فروخت ) یه اتفاقی می افته و این caller id خود به خود یا به دلیلی خراب میشه فکر نکنم اون موقع بتونین یه caller id مشابه پیدا کنین و جایگزین کنین
سیستمهای چینی رو که میشناسین ظاهرشون یه جوره ولی داخلشون صد جوره

شاید بتونین دو یا چند مودم رو به یه کامپیتر وصل کنین
البته نمونه تجاری این طرحی که مد نظرتون هست برای جاهایی مثل تاکسی تلفنی ها و رستورانهایی که با اشتراک تلفنی کار می کنن با قابلیت ضبط صدا رو کارت memory ساخته شده
البته نام شرکتش یادم نیست ولی تو نمایشگاه elecomp دیدمش

برای ساخت همچین مداری هم شما نیاز به fsk decoder و dtmf decoder و یه میکرو برای این کار دارید و نیاز به دونستن پروتکل سیگنال caller id و زبان برنامه ریزی میکرو تون دارن که نیاز به تجربه در الکترونیک داره و چون این مدار جنبه تجاری میتونه داشته باشه اطلاعات 100% کامل در اینتر نت وجود نداره به عبارت دیگه پروتکل سینالینگ fsk و dtmf در اینتر نت موجوده همینطور دیتا شیت ic های مربوطه ولی برنامه میکرو رو باید خودتون بنویسین و مدار تون رو خودتون طراحی کنین
و چیزی بصورت کیت برای اون وجود نداره

مرد مباح
29-06-2007, 11:44
دوست عزیز.
من یکی از دوستانم این کارو میکنه و تا حالا هم باهاش کار کردم.
هر خط رو 30.000 تومن میفروشه. من دنبال یک روشم که ارزونتر بشه.
چون CallerID عادی خیلی راحت هر دونوع DTMF و FSK رو ساپورت میکنه به فکر استفاده از LCD اون افتادم.
به همین دلیل یک روش برای انتقال اطلاعات از پورت LCD به پورت (Serial (COM افتادم. حتما راهی برای این موضوع وجود داره و چون از چند جا پیگیر این قضیه هستم شنیدم که یک کیت و IC طراحی بشه میتونی این کارو بکنی.

دنبال اون کیت و IC و شکل مدارش میگردم.

منتظر نظر و جوابتون هستم.

مرد مباح
01-07-2007, 10:12
محسن جان.
من هنوزم منتظر جوابتون هستم.

سایر دوستان هم اگه نظری در این رابطه دارن بگن تا بحث کنیم و شاید هم یک نتیجه خوب ازش گرفتیم.

مرد مباح
03-07-2007, 10:58
یعنی هیچ کسی نیست که کمکم کنه.
بابا راهنمایی میخوام.

mohsen++
04-07-2007, 17:15
دوست عزیز.
من یکی از دوستانم این کارو میکنه و تا حالا هم باهاش کار کردم.
هر خط رو 30.000 تومن میفروشه. من دنبال یک روشم که ارزونتر بشه.
چون CallerID عادی خیلی راحت هر دونوع DTMF و FSK رو ساپورت میکنه به فکر استفاده از LCD اون افتادم.
به همین دلیل یک روش برای انتقال اطلاعات از پورت LCD به پورت (Serial (COM افتادم. حتما راهی برای این موضوع وجود داره و چون از چند جا پیگیر این قضیه هستم شنیدم که یک کیت و IC طراحی بشه میتونی این کارو بکنی.

دنبال اون کیت و IC و شکل مدارش میگردم.

منتظر نظر و جوابتون هستم.

خب برای این کار شما نیاز به یه سری تقویت کننده دارین که سیگنال ورودی به lcd رو تقویت کنه یه میکرو هم نیاز دارین که این سیگنال رو دیکد کنه مساله دیگری هم که هست اینه که چون شما می خواین این سیستم رو به کامپیوتر وصل کنین و علاوه بر اون چند سیستم caller id در کنار هم دارین اونا باید نسبت به هم واز خط تلفن ایزوله بشن فکر کنم هزینه و زحمت این کار از ساخت یه مدار caller id برای کامپیوتر بیشتر باشه . جدای از اینکه هر کی مدارتون رو باز کنه یه چیزایی در موردش میگه که خوشایند نیست