PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آموزش تصویری راه اندازی Domain Controller : دومین کنترلر

secure
24-06-2007, 21:14
چون کاربران Dialup هم داریم به جز آموزش نصب AD توی سایر مطالب کد عکس ها رو ضمیمه کردم.

در ضمن جا داره همین جا از استاد عزیزم آقای افشین ذریه تشکر کنم.

---------------------------------------------

خوب با توجه به درخواست دوستان سعی کردم آموزشی رو در این زمینه به صورت تصویری قرار بدم.البته همونطور که قبلا هم اشاره کردم نصب و راه اندازی Domain نیاز به دانش کافی در این زمینه داره بنابراین از توضیح قسمت های که ضروری نیستند خودداری میکنم و در بخش هایی که نیاز به توضیح یا تغییر خاصی باشه توضیح خواهم داد در غیر اینصورت بقیه موارد -فیلدها و ... به صورتی که در شکل مشاهده میکنید خواهد بود.

نکته مهم : در این سناریو چون DNS Server هم به همراه Active Directory بر روی یک کامپیو تر نصب میشه می بایست در تنظیمات ای پی آدرس سرور Preferd DNS Server را ای پی 127.0.0.1 قرارا دهیم.

اولین قدم:نصب ویندوز 2003 سرور

بعد از نصب و اعمال تغییرات لازم از جمله IP Address ها ساعت کامپیوتر و .. از منوی استارت Run را باز کرده عبارت زیر را برای شروع Wizard راه اندازی DC آغاز میکنیم :DCPROMO.exe

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خوب طی شکل مراحل رو تا شکل 4 ادامه میدیم.

همونطور که در این شکل ملاحضه می کنید باید DomainName رو برای شبکه انتخاب کنید که من Secure.Local رو انتخاب کردم

نکته : از انتخاب پسوند های Root نظیر com , net , org و ... خودداری کنید .پسوند های متداول برای شبکه های خصوصی عبارتند از local , Private , Home و ...

در بخش بعدی NetBios Name هست که خود wizard انتخاب میکنه.و تا آخر Wizard همه مراحل رو طبق شکل طی کنید فقط در قسمت Restore password mode یک پسورد دلخواه انتخاب کنید.

نکته قبل از اینکه Next آخر رو بزنید سی دی ویندوز 2003 رو در سی دی رام قرار بدید.

سپس تا اتمام نصب که یک اخطار مبنی بر Restart کردن سیستم ظاهر میشه صبر کرده بعد سیستم رو Restart کنید.

نکته : بعد از Restart کردن پروسه Preparing for Network Connection زمانی در حدود 5 دقیقه به طول خواهد کشید

فعلاتا اینجا سرور ما به یک Domain Controller تبدیل شده.

خوب حالا نوبت Join کردن کامپیوتر کاربران به Domain هست .برای این منظور ابتدا به بخش Administrative Tools رفته و گزینه Active Directory Users and Computers رو باز میکنیم سپس از مسیری که در شکل های زیر نشان داده شده یک Username برای هر کاربر ایجاد میکنیم.

خوب بعد از ایحاد username از طریق نشان داده شده با استفاده از کاربر Administrator دومین تمامی کامپیوتر ها رو Join به دومین میکنیم.

نکته : قبل از Join کردن کامپیوتر ها به دومین می بایست ای پی آدرس Preferred DNS Server کاربران را ای پی آدرس سرور DC قرار رهیم در غیر اینصورت کاربران قادر به Join شدن به دومین نخواهند بود.

بعد کامپیوتر را Restart کرده کاربران با استفاده از Username ای که در Active Directory برای آنها ایجاد کرده ایم Log On میکنند و به عبارتی Log On to Domain
خسته نباشید

sajadlog
24-06-2007, 21:47
[جالب بود ولی واسه هر کسی نیست واسه سرور ها است.

Jalal
24-06-2007, 21:50
مرتضی جان ممنون از آموزش خوبتون استفاده میکنیم:31:

secure
24-06-2007, 21:53
در ضمن سوالی بود در خدمتم

H A M E D
25-06-2007, 04:13
دستت درد نكنه كه براي تهيه اين آموزش وقت گذاشتي!

من هم دلم مي خواد از اين كارا انجام بدم... اما... فعلا حسش نيست!

AKBAR_56
25-06-2007, 08:20
خیلی خیلی ..... زحمت کشیدی و بسیار عالی بود mar30

Wisdom
25-06-2007, 10:55
مرتضي جان عالي بود
20 20

تشكر و ممنون كه وقت گذاشتي

arman7165
25-06-2007, 13:14
جالب بود....:8:

secure
25-06-2007, 22:51
در ضمن لازم به ذکره که تنظیمات Dns حساس هست .ممکنه با کمی بی دقتی حتی مشکلاتی رو براتون ایجاد کنه.مثل مشکل که برای دوستمون جناب Shahvand اتفاق افتاده بود و Diagnose Failed در مرحله تست DNS میگرفتند که حل شد.

secure
26-06-2007, 03:36
نکته دیگه که لازمه ذکر کنم اینکه در صورت پشیمان شدن از داشتن دومین میتونید از دستور DCPROMO.exe که یک دستور دو طرفه هستش استفاده کنید.یعنی در صورت وجود سرویس های DC این دستور باعث remove شدن اونها میشه.

F A R H A D
27-06-2007, 14:12
آقا دستت درد نکنه، عالی بود. من شنیدم میشه فضای هارد دیسک رو برای هر کدوم از user ها محدود کرد. میشه توضیح بدی؟

secure
27-06-2007, 14:46
u;s عکس هایی که برای آموزس دومین گذاشتم به خاطر تصمیمات یه مشت آدم .... که Divshare رو
ف * ی * ل * ت * ر کردن دیده نمیشه سعی میکنم تو اولین فرصت تو جای دیگهای Upload کنم.

secure
27-06-2007, 14:55
درکمورده سوال شما دوست عزیز هم باید بگم میشه .شما میتونید از امکاناتQuota که آخرین تب در Propertise هر درایوی با فایل سیستم NTFS هست پیدا کنید .برای ایحاد محدودیت برای هر user تنظیمات رو مطابق شکل انجام بدید.

اول دو گزینه که در شکل دیده میشه رو Enable کنید .

بدرد بخور نبود پاک شد

Secure

مرتضی فولادی

secure
27-06-2007, 15:21
اینجا چرا اینجوری شده تو Sharemation گذاشتم . دیده نمیشه که.ای خداااااا

alireza220
28-06-2007, 10:49
استفاده از کاربر Administrator دومین تمامی کامپیوتر ها رو Join به دومین میکنیم.

نکته : قبل از Join کردن کامپیوتر ها به دومین می بایست ای پی آدرس Preferd ِDNS Server کاربران را ای پی آدرس سرور DC قرار رهیم در غیر اینصورت کاربران قادر به Join شدن به دومین نخواهند بود.

بعد کامپیوتر را Restart کرده کاربران با استفاده از Username ای که در Active Directory برای آنها ایجاد کرده ایم Log On میکنند و به عبارتی Log On to Domain

راجع به این قسمت ها بیشتر توضیح می دی
با تشکر

اگر این کار را کردیم آیا می تونیم با استفاده از user name که در active directory داریم با استفاده از remote desktop وارد server بشویم؟

AKBAR_56
28-06-2007, 16:06
اقا دستت درد نکنه domain برای سرور درست شد join هم کردم ولی زمانی که می خواهم یوزر بسازم در قسمت اکتیو دایرکتوری پیغام پسورد به من می دهد آخه پسورد چی بگزارم .

the password dose not meet the password policy requirements. check the minimum password
length,password complexity and password history requirements.

Jalal
28-06-2007, 16:12
اقا دستت درد نکنه domain برای سرور درست شد join هم کردم ولی زمانی که می خواهم یوزر بسازم در قسمت اکتیو دایرکتوری پیغام پسورد به من می دهد آخه پسورد چی بگزارم .

the password dose not meet the password policy requirements. check the minimum password
length,password complexity and password history requirements.

پسورد باید اینجوری باشه
shahvand@456
879$shahvand
حرف عدد Symobol

secure
28-06-2007, 17:26
همونطور که دوستمونگفتن باید حداقل 7 کاراکتر باشه حتما ترکیب از حروف اعداد و نشانه ها باشه یا به جای یکی از اینها از حروف کوچک و بزرگ استفاده شه.این از Policy های یک Domain Controllet هست و شما میتونید بنا به دلخواه خودتون اون رو عوض کنید

AKBAR_56
29-06-2007, 12:43
دو سئوال داشتم شاید در این قسمت جاش نیست ولی اگر می توانید من را راهنمایی کنید
یک - چطوری می توانم از طریق شبکه کلاینتها را بوت کنم و بروم در dos
دوم چطوری میتوانم پسورد ویندوز را پیدا کنم نه آن را حذف و وارد ویندوز بشوم پسورد ادمین در کدام فایل ذخیره می شود

secure
29-06-2007, 16:02
بدرد بخور نبود پاک شد

Secure

مرتضی فولادی

meisam317
29-06-2007, 16:52
منم خیلی به مباحث شبکه علاقه دارم

البته وسعمون نمیرسه بریم کلاس شبکه . فعلا یه نرم افزار آموزش شبکه گرفتم( 7cd ) که

مال شرکت نرم افزارهای طلایی هست . حالا ببینیم چی میشه

secure
30-06-2007, 01:09
بدرد بخور نبود پاک شد

Secure

مرتضی فولادی

AKBAR_56
30-06-2007, 08:51
می شه لطف کنید یکی از اون نرم افزارهای را برای من معرفی کنید (Hashed)

meisam317
30-06-2007, 19:37
اره بابا چرا که نه اگه اون اموزشو بزاری خیلی جالب میشه

secure
01-07-2007, 02:21
فعلا یه نفر شدین.

Jalal
01-07-2007, 09:22
فعلا یه نفر شدین.

ما تعدادمون زیاده 4 نفریم :31:

k1kaid
01-07-2007, 11:58
آموزش gp رو بزار ماهم 3 نفريم

F A R H A D
01-07-2007, 13:42
1+4+3=8 خب منم 2 نفر. پس زحمتشو بکش

secure
03-07-2007, 02:18
بدرد بخور نبود پاک شد

Secure

مرتضی فولادی

secure
22-07-2007, 20:48
ای بابا چه زود به خاطره ها پیوست.البته فعلا متاسفانه نمیتونم جزوهای رو تهیه کنم ولی در فکرش هستم.برای یاد آوری خودم هم خوبه.

fardad2003
22-07-2007, 23:33
ممنون زحمت كشيدي

secure
23-07-2007, 15:30
OU ها همانند بخش های مجزای یک اداره که برای ایجاد نظم و هماهنگی بیشتر به وجود آمدن هست.
یعنی ما برای سازماندهی Client ها و Computer ها و یا حتی گروه های کاری و غیره که در یک Domain میتونه موجود باشه استفاده میکنیم.

این کار دو مزیت داره :

1-اعمال دسته جمعی به گروهی از کاربران یا کامپیوتر ها

2- ساماندهی و مدیریت دقیق تر بدرد بخور نبود پاک شد

بدرد بخور نبود پاک شد

Secure

مرتضی فولادی

secure
24-07-2007, 12:12
بدرد بخور نبود پاک شد

Secure

مرتضی فولادی

secure
28-07-2007, 01:45
از دوست های انجمن شبکه کسی نیست بخواد به این تاپیک کمک کنه ؟؟:41:

AaVaA
28-07-2007, 03:45
منم خیلی به مباحث شبکه علاقه دارم

اين پست چقدر برام جالب بود!!!:31:
۱۰۰٪موافق:46:

از دوست های انجمن شبکه کسی نیست بخواد به این تاپیک کمک کنه ؟؟:41:

اينجاست که کاربر فعال انجمن شبکه های کامپيوتری معنا پيدا ميکنه..:11:

secure
30-07-2007, 13:46
aavaa ممنون از لطفت.در مورد اون سوالی هم که پرسیدی سعی میکنم آموزشش رو هم اینجا بزارم.

secure
03-08-2007, 23:26
نحوه ی ارایه Policy ها به Organizational Unit

برای این منظور ابتدا به Properties گروه یا OU مورد نظر رفته در آخرین تب یعنی تب Group Policy گزینه New را انتخاب میکنیم.
سپس یک نام برای Policy خود انتخاب میکنیم.
تا به اینجای کار توانسته ایم یک Group Policy برای OU خود ایجاد کنیم.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

نکته: هدف ما از ایجاد New Group Policy برای یک OU ایجاد تنظیمات و سیاست های دلخواه برای هر سازمان یا واحد از Domain میباشد .

نکته: برای ایجاد تنظیمات و تغییر سیاست های AD برای یک OU بر روی Group Policy ایجاد شده یک بار کلیک کرده و گزینه Edit را انتخاب میکنیم
تا کادر Group Policy Object Editor برای ما نمایش داده شود.

همانطور که مشاهده میکنید Group Policy Object Editor از دو بخش اصلی تشکیل شده که عبارتند از :

1-بخش Computer Configuration که مربوط به سیاست های AD برای تمامی User های یک کامپیوتر است و درواقع Policy های که در این بخش ایحاد میکنیم
به تمامی کامپیوتر ها و کاربران در OU مورد نظر اعمال میشود.

2-بخش User Configuration که مربوط به سیاست هایی است که تنها به User ها اعمال میشود.

نکته : Policy هایی که در این بخش ایجاد میکنیم تنها زمانی به کاربران اعمال خواهد شد که آنها در اصطلاح Log on to Domain کرده باشند و نه Log on Locally .
یعنی از نام کاربری که در AD برای آنها ثبت شده باشد استفاده کنند.

در این بخش (Group Policy Object Editor ) میتوان تنظیمات متفاوت را به کاربران گروه ها بخش ها و ... اعمال کرد که آشنایی با این Policy ها نیاز به
دانش کافی در این زمینه دارد.همانطور که یکی از دوره های مربوط به مدرک MCSE مختص این بخش میباشد.

نکته: جهت اعمال و کارکرد صحیح Policy ها میبایست از دستور gpupdate استفاده کرد.بدین منظور در محیط Command-Line دستورات زیر را وارد میکنیم.

1-برای اعمال User Configuration Policy از دستور gpupdate /target:user /force
2-برای اعمال Computer Configuration Policy نیز از دستور gpupdate /target:computer /force

البته در آینده نمونه ای از این Policy ها را که کاربرد بیشتری در Domain دارند برای آشنایی توضیح خواهم داد.
به عنوان مثال سیاست هایی از قبیل محدودیت زمانی ورود کاربران به Domain و استفاده از منابع Domain
یا سیاست های مربوط به رمز عبور کاربران و ...

تهیه شده توسط مرتضی فولادی -secure
کپی از این مطالب به شرط قید منبع آزاد میباشد.

secure
04-08-2007, 01:22
بخشی از کتاب MCSE درباره نقش Active Directory

The Role of Directory Services

Much like a telephone book, a directory is essentially a store of information. In the case of Active Directory, this store is a hierarchical structure that contains information about objects on a network. Examples of objects include user accounts, computer accounts, shared printers, volumes, and more. To be uniquely defined, objects have properties that describe them. For example, a user account will have a variety of properties including a name, password, phone number, group membership information, and so forth. Ultimately, the purpose of a directory service like Active Directory is to store data and then make this data available to network users, administrators, and services.
For example, one function of the directory database in an Active Directory environment
is to serve as the facility against which authentication occurs. When a user attempts to log on to a domain, the request is ultimately passed to a domain controller, which verifies the validity of the user’s logon name and password.
However, as a store of information, a directory service also makes it possible for users to search for resources, even when only a limited number of properties are known. For example, a user in an Active Directory environment might choose to search the directory
for a color printer, or more specifically a color printer located in the Chicago office. Through the use of object permissions, an administrator can control the directory
objects to which users have access in a very granular fashion. So, if an administrator
did not want a particular user or group of users to be able to find the Chicago color printer, the administrator could deny the user read permission for that object. In this case, the user’s search would turn up empty.
When a sophisticated directory service such as Active Directory organizes information, it does so in a hierarchical fashion. This allows objects to be organized relative to one another in a manner that best meets the needs of an organization. For example, a user account object might exist within an organizational unit object, which subsequently exists within a domain object. Ultimately, this type of hierarchy allows an object to be organized, and ultimately found, through the use of queries. In many directory services,
the protocol used to query a directory is the Lightweight Directory Access Protocol
(LDAP), and Active Directory is no exception.
Although you are likely already familiar with many individual components of Active Directory, the following sections are meant to provide you with an overview of both the logical and physical components of Active Directory, as well as an introduction to some new features and capabilities provided by the Windows Server 2003 implementation.

secure
04-08-2007, 15:25
نحوه ی تنظیم بازه ی زمانی برای ورود کاربران به Domain :

برای این منظور به Properties کاربر مورد نظر رفته در تب Account به قسمت log on hours میرویم.

همانطور که ملاحظه می کنید رنگ آبی ساعات مجاز ورود کاربر است و رنگ سفید نشان دهنده ساعات غیر مجاز ورود کاربر.

برای اینکه مشخص کنیم کاربر در چه ساعاتی مجاز به log on کردن به دومین نیست زمان های مورد نظر را select میکنیم بعد از مشخص شدن محدوده زمان های غیر مجاز رنگ آن را توسط دو گزینه که در سمت چپ موجود است به رنگ سفید تغییر می دهیم.

نکته : اگر تعداد کاربران بالا باشد می توان آنها را به صورت دسته جمعی انتخاب کرد و در Multiple Properties آنها این تنظیمات را انجام داد.

AaVaA
07-08-2007, 01:38
ممنون از شما secure
جواب سوالمو گرفتم
اگه ممکنه یه توضیح کلی تر هم در مورد trust ها بدین
ممنون

secure
07-08-2007, 06:07
حتما توضیح میدم.سعی میکنم مقاله کاملی باشه همراه با طریقه راه اندازیش.

Nomber1
07-08-2007, 16:12
خدایی تازه الان این تاپیک رو دیدم .
secure جان ما هم اگه قابل بدونیم یار کمکی شما هستیم ..:10:

حالا چون یکی از دوستان از تراست پرسیده بود یه چیزایی میزارم .. اما من قبلیت عکس گذاشتن رو ندارم مثل secure باکلاس باشم .. :27::10:

Nomber1
07-08-2007, 16:24
اطمینان سازی بین دو گروه کاری مختلف گفته میشه .توسط این قابلیت میتونیم با اعتماد سازی بین domain ها یا همون trust کردن مجوز استفاده از domain های مختلف را از منابع یکدیگر فراهم کنیم .

به عنوان مثال در صورتی که domain به نام nomber1 به domain دیگری به اسم secure تراست نماید !!! کاربران هر دو domain میتونند از منابع موجود بر روی ان 2 domain استفاده کنند ..

قابل ذکره بدونین با ایجاد تراست بین domain های مختلف امکان ارتباط بین domain های مختلف فراهم میشه که در پلات فرمهای 2000 به بعد به صورت اتوماتیکال بین domain های یک forest یک تراست دو طرفه ایجاد میشه ولی در nt4 مجبور بودیم بصورت دستی این کار را انجام بدیم .

در پلت فرم های 2000 به بعد در صورتی که domain الف با ب تراست ایجاد میکرد و domain ب با س تراست میکرد by defult دامین الف با س هم تراست میشد که اتوماتیکال این کار انجام میشد ...

به عمل بالا transitive میگن .

secure
07-08-2007, 18:19
ممنون شما لطف دارید.خیلی خوشحال میشم که شما هم کمک کنید .

secure
08-08-2007, 04:05
Trust

Trust به مفهوم برقراری اعتماد بین دو Domain یا دو Forest و ... می باشد.

با ایجاد Trust مابین دو Domain میتوان شرایطی را برقرار کرد که کاربران در هر دو دومین توانایی برقراری Replication یا تبادل اطلاعات را داشته باشند.

نکته : در یک Forest دو نوع Trust همیشه وجود دارد که عبارتند از :

Parent-Child Trust
Parent-Domain Tree Trust

یعنی اینکه از Parent Domain به Child ها و Domain Tree ها Trust وجود دارد.

از یک دیدگاه کلی دو نوع Trust وجود دارد :

1- Internal Trust
2- External Trust

نکته : به Trust های داخل یک Forest تراست داخلی یا Internal Trust گفته میشود.

نکته : به Trust های مابین دو Forest تراست های خارجی یا External Trust گفته میشود.

نکته: تراست های اینترنال دارای خاصیتی به نام Transative هستند.

Transative: در این نوع از Trust اگر Domain A با Domain B و همچنین Domain A با Domain C در ارتباط باشد توسط خاصیت Transative تراستی مابین Trust B و Trust C نیز ایجاد خواهد شد.

نکته : تنها Internal Trust دارای خاصیت Transative می باشند و External Trust چنین خاصیتی را ندارند.

نکته : میتوان خاصیت Transative بودن را برای Internal Trust غیر فعال کرد.

از دیدگاهی دیگر هم Trust ها به به سه گروه تقسیم بندی میشوند :

1- Two-Way
2- One-Way Incoming
3- One-Way Outgoing

• در Trust نوع اول یا Two-Way کاربران دومین های مبدا و مقصد در Domain های مقابل قابلیت Authentication (شناسایی شدن) و در نتیجه Replication را خواهند داشت.

• در Trust نوع دوم یا One-Way Incoming کاربران دومین مبدا در داخل دومین مقصد قابلیت شناسایی شدن را خواهند داشت.
- نکته :Trust مکمل برای این گزینه One-Way Outgoing Trust در دومین مقصد می باشد.

• در Trust نوع سوم یا One-Way Outgoing کاربران Domain مقصد در Domain مبداء در صورت وجود Trust مکمل قابلیت شناسایی شدن را خواهند داشت.
- نکته :Trust مکمل برای این گزینه One-Way Incoming Trust در دومین مقصد می باشد.

نکته : به هنگام ایجاد تراست میتوان از قابلیتی به نام Both-Side استفاده کرد تا همزمان تراست مکمل را نیز ایجاد کنیم.

نحوی ایجاد تراست و جزییات رو هم در آینده حتما توضیح میدم.البته این توضیحاتی که ذکر کردم نمای کلی از Trust هست و وارد جزییات نشدم.

secure
08-08-2007, 10:49
Domain Functional Level

سطوح عملکردی Domain ها :

سطوح عملکردی یک دومین بیانگر این است که Domain Controller با چه نوع DC های دیگر می تواند ارتباط برقرار کند.

به عنوان مثال در یک Enterprise دارای سه نوع Domain Controller با سیستم عامل های NT, 2000, 2003 هستیم
و نیاز داریم هر سه این DC ها توانایی ارتباط با یکدیگر را داشته باشد. بنابراین میبایست Functional Level مناسب را انتخاب کنیم.

در Windows 2003 Server سه نوع Level موجود است که عبارتند از:

1- Mixed
2- Native
3- Server 2003

- در Level 1 هر سه نوع DC ها میتوانند با هم ارتباط داشته باشند .
- در Level 2 فقط DC های 2000 و 2003 توانایی ارتباط با یکدیگر را دارند .
- در Level3 فقط DC های 20003 توانایی ارتباط با یکدیگر را دارند.

نکته: هر قدر سطح عملکردی Domain در Level های پایین تر باشد امنیت Domain نیز کاهش می یابد.

AaVaA
10-08-2007, 00:33
دوستان ممنون از پاسخ هاتون

:11:
راستی در مورد توضیحاتی که قول دادین لطفا در مورد غیرفعال کردن Transative هم یه توضیحی بدین
بازم ممنون

secure
10-08-2007, 00:56
دوستان ممنون از پاسخ هاتون

راستی در مورد توضیحاتی که قول دادین لطفا در مورد غیرفعال کردن Transative هم یه توضیحی بدین
بازم ممنون

این مورد رو تو قسمت آموزش ایجاد Trustکامل توضیح میدم ولی این گزینه رو ما به هنگام ایجاد تراست میتونیم تیک مربوطه اش رو ورداریم تا تراست ما غیر Transative بشه.

سیاوش با مرام
14-08-2007, 16:28
با سلام من خیلی دمبال یه همچین توضیحات کاملی بودم
با تشکر از شما آقا مرتضی یه سئوال منظورتون از این قسمت چیه؟؟

نکته مهم : در این سناریو چون DNS Server هم به همراه Active Directory بر روی یک کامپیو تر نصب میشه می بایست در تنظیمات ای پی آدرس سرور Preferd DNS Server را ای پی 127.0.0.1 قرارا دهیم

secure
14-08-2007, 20:15
چون DNS Server ما روی دستگاهی هست کهActive Directory رو نصب کردیم بنابراین نیاز هست که DNS Query هایی که از سمت شیکه می اد از طریق همین سیستم پاسخ داده بشه بنابراین این تنظیم رو انجام میدیم.
با این کار سیستم رو وادار میکنیم از DNS Server ای که روی خودش هست جواب بگیره و به Client ها جواب رو ارایه بده.

karamooz
20-08-2007, 13:54
بسيار عالي بود ممنون.

it student
20-09-2007, 23:41
فكر نمي كني گذاشتن اون آي پي 127.0.0.1 اشتباه باشه ؟
مگه Dns رو همون سيستم باشه نمي تونه يه آي پي ديگه بگيره ؟
چون 127.0.0.1 لوپ بك هست امكان داره دچاره مشكل كنه يوزر ها رو
من واسه Dns كه رو خود Dc هست آي پي ديگه گذاشتم و هيچ مشكلي نداشت

secure
20-09-2007, 23:51
نه دوست عزیز هیچ مشکلی پیش نمیاره و تو سناریو های خود مایکروسافت هم همین ای پی استفاده میشه.ولی میشه از ای پی همون اینترفیس هم استفاده کرد .هیچ فرقی نداره. ولی درست تر همین ای پی 127.0.0.1 هست .

rootnt
21-10-2007, 01:52
اصلش اون تصاویرشه که دیده نمی شه
لطفا درستش کنید

secure
21-10-2007, 10:19
تصاویر رو روی هاست خودم قرار دادم.و فقط چون یکی از کاربر های وب سایت ما اومده بود و اینجا تبلیغ کرده بود این دومین رو ف ی ل ت ر کردن که اون مشکل من نیست .مشکل مدیران p30 هست.

البته مقاله تو اون مسیری که گفتم هستش .

من حتی قبل از اینکه دومین من رو ----- کنن برای این مقالات نه منبعی گذاشته بودم.نه آدرس سایتی نه چیزی چون به عنوان یه همکار نمیتونستم قبول کنم که این کار رو بکنم.ولی خوب این ها هم نباید اینطوری بر خورد میکردند .

secure
21-10-2007, 10:23
تازه با این کارشون باعث شدن یکسری مقاله های جدید که درباره Ad و Dfs و چند بحث دیگه بود رو نتونم بگزارم.

rootnt
21-10-2007, 11:56
چی بگم والا
این موضوع رو با صاحبان سایت و همکاران دیگه مطرح کردید؟
در هر صورت کاربران دیگه نباید بخاطر مشکل شما با این قضیه ٬ براشون این مشکل پیش بیاد
شما زحمت بکش فعلا روی پرشین گیگ آپلود کن ٬
یا توی همون پست اول ضمیمه کن (یا توی آپلود سنتر همین سایت)
تا مقاله ای که خودت درستش کردی کامل بشه و حداقل مقاله ات خراب نشه

strongxxx
08-11-2007, 13:57
جناب فولادي با تشكر از زحمات شما خواهشا لينك مقالات رو اصلاح بفرماييد
يك پيشنهاد ديگه هم بنده حقير دارم و اونم اينكه مقالات رو به صورت Pdf قرار
بدين تا خلق الله بيشتر از اين دعاتون كنن

secure
09-11-2007, 01:48
اولا با عرض پوزش به علت غیبت چند هفته ایم .

چشم سعی میکنم این کار رو بکنم.

R.Alikhani
13-11-2007, 09:00
Trust

از یک دیدگاه کلی دو نوع Trust وجود دارد :

1- Internal Trust
2- External Trust

نکته : به Trust های داخل یک Forest تراست داخلی یا Internal Trust گفته میشود.

نکته : به Trust های مابین دو Forest تراست های خارجی یا External Trust گفته میشود.

نکته ایی که فراموش کردید این هستش که زمانی که شما بین دو فارست، یکی از نوع ویندوز سرور 2003 و دیگری از نوع Windows NT، تراست برقرار می کنید، این نوع تراست هم به External Trust معروفه.

R.Alikhani
13-11-2007, 09:06
نکته مهم : در این سناریو چون DNS Server هم به همراه Active Directory بر روی یک کامپیو تر نصب میشه می بایست در تنظیمات ای پی آدرس سرور Preferd DNS Server را ای پی 127.0.0.1 قرارا دهیم.

البته حتما هم لازم نیست که شما 127.0.0.1 رو انتخاب کنید. می تونید به راحتی آدرس IP فعلی سیستم مورد نظر رو هم در این قسمت وارد کرد. در بعضی از سناریوهایی که داشتم، انتخاب آدرس IP فعلی سیستم در درست کار کردن دامین کنترلر عملکرد بهتری از خودش نشون داد.

R.Alikhani
13-11-2007, 09:14
[quote=secure] ها همانند بخش های مجزای یک اداره که برای ایجاد نظم و هماهنگی بیشتر به وجود آمدن هست.
یعنی ما برای سازماندهی Client ها و Computer ها و یا حتی گروه های کاری و غیره که در یک Domain میتونه موجود باشه استفاده میکنیم.

این کار دو مزیت داره :

1-اعمال دسته جمعی به گروهی از کاربران یا کامپیوتر ها

2- ساماندهی و مدیریت دقیق تر Domain توسط Domain Admin

[/quote[

علاوه بر مزایایی که فرمودید، می تونید با استفاده از OU ها، Object هایی رو که از لحاظ امنیتی برای شما حساس هستند رو در داخل یک OU قرار داد و سپس با تغییر سطح دسترسی های موجود در آن، Objectهای مورد نظر رو از دید دیگر کاربران مخفی نمود.

R.Alikhani
13-11-2007, 13:29
سطوح عملکردی Domain ها :

در Windows 2003 Server سه نوع Level موجود است که عبارتند از:

1- Mixed
2- Native
3- Server 2003

- در Level 1 هر سه نوع DC ها میتوانند با هم ارتباط داشته باشند .
- در Level 2 فقط DC های 2000 و 2003 توانایی ارتباط با یکدیگر را دارند .
- در Level3 فقط DC های 20003 توانایی ارتباط با یکدیگر را دارند.

علاوه بر مواردی که فرمودید، حالت چهارمی هم هست به نام Windows Server 2003 Interim. در این حالت دامین کنترلرهای موجود در شبکه با سیستم عامل ویندوز سرور 2003 می توانند تنها با PDC های موجود ارتباط برقرار نمایند.

af.zorrieh
14-11-2007, 01:14
با سلام خدمت آقای فولادی

آموزشهای بسیار جالبی تهیه کردی، موفقیت و پشتکارت قابل ستایش هست.

تا جائی که فرصت کنم سعی میکنم که در مباحث همکاری کنم.

موفق، سربلند و شاد باشی.

secure
14-11-2007, 13:23
با سلام خدمت آقای فولادی

آموزشهای بسیار جالبی تهیه کردی، موفقیت و پشتکارت قابل ستایش هست.

تا جائی که فرصت کنم سعی میکنم که در مباحث همکاری کنم.

موفق، سربلند و شاد باشی.

ممنون.لطف دارید.

دوست عزیز R.Alikhani ممنون از نکاتی که ذکر کردید .فقط لطفا سعی کنید نکاتی رو که اراثه میدین در یک پست باشه تا دوستان دیگه سردرگم نشن و در یک پست بتونن به تمتی نکاتتون دسترسی داشته باشن.

ممنون از توجه تون .

R.Alikhani
14-11-2007, 14:50
انشاء الله

secure
17-11-2007, 15:50
Schema چیست ؟

- Schema به عنوان بک الگو برای Active Directory محسوب میشود و مشخص کننده این است که چه Object هایی با چه Attribute هایی قابلیت ذخیره شدن بر روی AD را دارند.

- نمونه ای از Object ها در اکتیو دایرکتوری : Usres, Computers, Printers و ...

نکته : Schema با اینکه به عنوان یک بستر برای Active Directory محسوب میشود با این حال خود جزیی از AD محسوب و بر روی آن ذخیره میشود.

-Schema در یک دومین منحصر به فرد میباشد.یعنی با وجود Domain Controller های دیگر در یک دومین نظیر Child ها و وجود schema بر روی آنها تفاوتی با نسخه اصلی Schema وجود نخواهد داشت.

*توضیحات تکمیلی در بخش های بعدی آموزش.

rayanehkhabar
06-12-2007, 12:38
واسه چی این دومین ----- شده؟

secure
06-12-2007, 15:15
یکی ار کاربران فروم توی P30 توی امضا شون آدرس فروم رو گذاشته بودن.به همین دلیل .دارم عوض میکنم جایی که عکس ها رو آپلود کردم تا مشکل دوستان حل شه .

naqdian
16-12-2007, 16:52
با سلام به آقای فولادی این سایت عکس هاتون اصلا باز نمیشه.... اگه میشه یا درستش کنید یا یه جا دیگه آپلود کن..چون بی عکس آموزش به درد بخور نمیشه...!!! مرسی

secure
16-12-2007, 17:23
لینک ها درسته .مشکل اینکه این فروم وب سایت بنده رو ----- کردن.

اگه میخواین لینک مطلب اینجاست فقط فاصله ها بین حروف سیستم پنل رو حذف کنید :

naqdian
19-12-2007, 22:11
لینک ها درسته .مشکل اینکه این فروم وب سایت بنده رو ----- کردن.

اگه میخواین لینک مطلب اینجاست فقط فاصله ها بین حروف سیستم پنل رو حذف کنید :

آقا ممنون دستت درد نکنه استفاده کردیم...

حامد بابائيان
01-02-2008, 19:26
سلام دوست عزيز براي آموزش نصب domain controller به لينك زير برو
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

mahdi1535
27-02-2008, 23:18
میخواستم ببینم که آیا روی ویندور XPSP2 معمولی میشه یه شبکه Domain داشته باشیم .

secure
09-03-2008, 04:18
میخواستم ببینم که آیا روی ویندور XPSP2 معمولی میشه یه شبکه Domain داشته باشیم .

ببینید دوست عزیز یک ویندوز XP تنها میتونه به یک شبکه دامین ملحق یا Join بشه اما برای ایجاد یک دامین نیاز به ویندوز سرور داریم که روش سرویس اکتیو دایرکتوری نصب شده باشه .

chooooobin2000
02-05-2008, 18:16
Schema چیست ؟

- Schema به عنوان بک الگو برای Active Directory محسوب میشود و مشخص کننده این است که چه Object هایی با چه Attribute هایی قابلیت ذخیره شدن بر روی AD را دارند.

- نمونه ای از Object ها در اکتیو دایرکتوری : Usres, Computers, Printers و ...

نکته : Schema با اینکه به عنوان یک بستر برای Active Directory محسوب میشود با این حال خود جزیی از AD محسوب و بر روی آن ذخیره میشود.

-Schema در یک دومین منحصر به فرد میباشد.یعنی با وجود Domain Controller های دیگر در یک دومین نظیر Child ها و وجود schema بر روی آنها تفاوتی با نسخه اصلی Schema وجود نخواهد داشت.

*توضیحات تکمیلی در بخش های بعدی آموزش.

مرسی از آموزش خوبتون
در مورد schema من به مطالب بیشتری احتیاج دارم در صورت امکان خودتون آموزش بدید و یا لینک راهنما بزارید.
ممنون میشم

bahar-a
05-05-2008, 10:09
موقع وصل شدن به دومين سرور خطاي the spesified server can not perform the requested operationتوليد ميشود.من مي خواستم يك workgroup رو به domin تبديل كنم ولي جواب نمي ده.

miassus
15-06-2008, 12:53
با سلام خدمت دوستان
يك سوال خيلي حياتي داشتم
من بخاطر اينكه تاريخ سيستمم درست نبود، اونو عوض كردم ولي متاسفانه ديگه نتونستم وارد دامين شم و اصلا نميدونم چجوري مشكلو حل كنم، خواهش ميكنم كمكم كنيد.

SALMAN_LOOLOO
20-07-2008, 06:35
با سلام خدمت دوستان
يك سوال خيلي حياتي داشتم
من بخاطر اينكه تاريخ سيستمم درست نبود، اونو عوض كردم ولي متاسفانه ديگه نتونستم وارد دامين شم و اصلا نميدونم چجوري مشكلو حل كنم، خواهش ميكنم كمكم كنيد.

ببین دوست عزیز اول شما IP که داخل DHCP به این کامپیوتر داده شده رو پاک کن و داخل Client >>> IP رو renew کن ببین درست میشه . اگه نه بگو تا یه راه دیگه پیدا کنیم:19:

Virtual.Boy
19-08-2008, 18:40
با سلام خدمت دوستان
يك سوال خيلي حياتي داشتم

دوست عزیز وقتی وارد سیستم میشین پیغامی مبنی بر اینکه باید سیستم رو Active کنید دریافت میکنید ؟

برای شما دوست عزیز هم 4 مورد زیر رو چک کنید :

1-در تنظیمات DNS Server کلاینت ها DNS ها به درستی تنظیم شده باشه .

2-به هنگام Join کردن CLient یه Domain نام domain رو به درستی وارد کرده باشین

3- فایروال سرور خاموش باشه

4-با استفاده از دستور Ping نام دومین رو Ping کنید ببینید جواب میگیرید یا نه ....

Virtual.Boy
19-08-2008, 18:41
مرسی از آموزش خوبتون
در مورد schema من به مطالب بیشتری احتیاج دارم در صورت امکان خودتون آموزش بدید و یا لینک راهنما بزارید.
ممنون میشم

خواهش میکنم دوست عزیز . در آینده نزدیک که یکم Stable شدم تو فرم حتما ادامه مقالات رو مینویسم.

RatAtouille
21-08-2008, 22:39
عكس ها نمي آيد .

sharifi1984
02-10-2008, 09:58
اگه عکس ها رو دوباره بزارید خیلی بهتر میشه

ha_na16517
24-10-2008, 01:33
باسلام
آقا تکلیف این عکسها چیه ؟ اگه نمیشه ما تکلیف خودمونو بدونیم باتشکر

acer_14
01-11-2008, 08:21
[QUOTE=secure;1394048]نحوه ی تنظیم بازه ی زمانی برای ورود کاربران به Domain :

برای این منظور به Properties کاربر مورد نظر رفته در تب Account به قسمت log on hours میرویم.

همانطور که ملاحظه می کنید رنگ آبی ساعات مجاز ورود کاربر است و رنگ سفید نشان دهنده ساعات غیر مجاز ورود کاربر.

برای اینکه مشخص کنیم کاربر در چه ساعاتی مجاز به log on کردن به دومین نیست زمان های مورد نظر را select میکنیم بعد از مشخص شدن محدوده زمان های غیر مجاز رنگ آن را توسط دو گزینه که در سمت چپ موجود است به رنگ سفید تغییر می دهیم.

نکته : اگر تعداد کاربران بالا باشد می توان آنها را به صورت دسته جمعی انتخاب کرد و در Multiple Properties آنها این تنظیمات را انجام داد.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید[/Q
دوست عزيز سلام

منم يه سوال دارم كه اگه جوابش رو بدي تا آخر عمر دعات مي كنم و اون اينكه چطور ميشه توي سرور تنظيم كرد بطوري كه كلاينت ها به طور اتوامتيك هر يك ساعت لاگ آف بشن و احتياج به تنظيمات لان اورس نباشه

1419
10-11-2008, 14:22
ایا کسی میتونه یک لیست از متداولترین خطاهای شبکه domainرا بگذاره توی سایت؟

حتی اگه 15 تا خطا را هم بگذارید با راه حل هایش ممنون میشم. واقعاً بهش احتیاج دارم

SALMAN_LOOLOO
11-11-2008, 19:04
ایا کسی میتونه یک لیست از متداولترین خطاهای شبکه domainرا بگذاره توی سایت؟

حتی اگه 15 تا خطا را هم بگذارید با راه حل هایش ممنون میشم. واقعاً بهش احتیاج دارم

شما بگو مشکلات خودت رو ...

اگه هم چین چیزی خواستی یه کم توی فروم بگردی پیدا می کنی این جا همش سوال جواب هست حتما از 15 تا هم بیشتره ....

MeHrDaD_MeNaY
18-11-2008, 20:48
آموزش نصب و راه اندازي Domain Controller در ويندوز 2003

hamid2006gh
02-12-2008, 21:46
چرا عکسهای پست اول دیده نمیشن
لطفا درست کنید

MeHrDaD_MeNaY
03-12-2008, 12:03
چرا عکسهای پست اول دیده نمیشن
لطفا درست کنید
به اینجا برید

hedye222222
04-12-2008, 11:00
سلام دوستان.کسی میتونه به من کمک کنه؟
استاد درس شبکه های کامپیوتری ازم خواسته نحوه پیکربندی دومین در ویندوز 2003 رو انجام بدم.از روی کامپیوتر عکس بگیرم و براش پاورپوینت کنم و ببرم.
ولی من هیچی از این موضوع نمیدونم کسی میتونه یه راهنمایی های ابتدایی فعلا به من بده.مثلا واسه این کار چند کامپیوتر نیاز دارم و یا اینکه با یکی هم میشه انجام داد و ایا کابل یا نرم افزار یا سخت افزار خاصی لازم هست.
با تشکر

acer_14
27-12-2008, 15:14
با سلام خدمت همه دوستان

كسي نمي دونه جواب سوال من چي ميشه- منظورم لاگ آف اتوماتيك كاربران بطور منظم هر يك ساعت در شبكه

itbuzzer
16-01-2009, 14:28
سلام با تشکر از مطالب خوب شما

kasra.askari
21-01-2009, 12:19
با سلام
اگه ميشه در مورد o.u و scopeها توضيح بديد.و چه چوري مشه اسكوپ ها رو تغيير داد.

paranoid_android
21-01-2009, 13:47
Organizational Units in Active Directory:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید:Group Scope in Active Directory

star462
01-02-2009, 10:31
سلام
من هیچ کدوم عکس ها رو ندیدم
این سایر مطالب کجاست؟؟
orbsim
02-02-2009, 08:27
چرا لینکتون خطا میده
من نمیدونم چرا اکثر سایت های ایرانی اینجوری هستند.
باز تازه سایت شما خوبه، من به محض اینکه عضو شدم یک میل برام فرستاد ( برخلاف اکثر سایت های ایرانی که میگن هم اکنون یک میل برای شما ارسال شده است ولی میری و میبینی نه هنوز نفرستادن . بعدش شاید بعد از چند ساعت یا چند روز بفرستند )
ولی واقعا با تمام وجودم متاسفم که ایرانی هستم و تو ایران به دنیا اومدم
حقیقتا این رسمشه ؟ من که وقت میذارم و عضو میشم و سعی میکنم از آخر میبینم لینکتون کار نمیکنه
بازم متاسفم. هم برای شما هم برای خودم
:-(

zed2
02-02-2009, 09:53
سلام
من هیچ کدوم عکس ها رو ندیدم
این سایر مطالب کجاست؟؟
ادرس سایتی که تصویر ها رو بداشتن بسته شده به همین خاطر نشون نمی ده .بررسی می کنم ببینم می تونم کاری انجام بدم یا نه

چرا لینکتون خطا میده
من نمیدونم چرا اکثر سایت های ایرانی اینجوری هستند.
باز تازه سایت شما خوبه، من به محض اینکه عضو شدم یک میل برام فرستاد ( برخلاف اکثر سایت های ایرانی که میگن هم اکنون یک میل برای شما ارسال شده است ولی میری و میبینی نه هنوز نفرستادن . بعدش شاید بعد از چند ساعت یا چند روز بفرستند )
ولی واقعا با تمام وجودم متاسفم که ایرانی هستم و تو ایران به دنیا اومدم
حقیقتا این رسمشه ؟ من که وقت میذارم و عضو میشم و سعی میکنم از آخر میبینم لینکتون کار نمیکنه
بازم متاسفم. هم برای شما هم برای خودم
:-(

لینک ها به جا های دیگر برای تمام کاربران عادی بسته است(علتش رو هم در بخش اخبار گذاشتن ...لطفا مطالعه کنید)
اگر انتقاد هم دارید لطفا برین بخش انتقادات بگین
Virtual.Boy
06-02-2009, 21:09
از همه دوستان عذر میخوام .سعی میکنم در اولین فرصت تصاویر آموزش ها رو دوباره آپلود کنم.

نمیدونم مدیریت اینجا پیغام خصوصی من رو گرفتن یا نه اما مایل بودم همکاریم رو تو این انجمن ادامه بدم و اگه ای دی قبلیم (Secure) رو از بن بودن خارج کنن میتونم فعالیتم رو شروع کنم.

مقاله های زیادی نوشتم که دوست دارم در اختیار بقیه دوستان هم بزارم .

یکی از مدیران محترم لطف کنن پست اولم رو ویرایش کنن و لینک تصاویر رو تغییر بدن ممنون میشم.

ممنون.

Virtual.Boy
06-02-2009, 21:37
این هم تصاویر سری 1

Virtual.Boy
06-02-2009, 21:44

mahdi717
08-02-2009, 17:51
سلام.
من تو شبکه دو تا سرور دارم. یکی DC اصلی و یکی هم additional با حدود 200 کاربر.
حالا یه سرور جدید و قوی خریدم و میخوام DC اصلی رو انتقال بدم به این سرور جدید.
چه راهی رو میتونید پیشنهاد بدید. در ضمن آیا بعد از این کار لازمه که همه کلاینها از اول join بشوند یا نه؟

Virtual.Boy
21-02-2009, 20:38
سلام.
من تو شبکه دو تا سرور دارم. یکی DC اصلی و یکی هم additional با حدود 200 کاربر.
حالا یه سرور جدید و قوی خریدم و میخوام DC اصلی رو انتقال بدم به این سرور جدید.
چه راهی رو میتونید پیشنهاد بدید. در ضمن آیا بعد از این کار لازمه که همه کلاینها از اول join بشوند یا نه؟

دوست عزیز اولا شما باید رو سرور جدید یه Additional نصب کنید .Additional دوم رم هم فعلا از شبکه خارج کنید

بگزارید یه مدت کاملا سرور جدید رپلیکیت هاشو انجام بده.

بعد از یه مدت که وضعیت سرور استیبل شد باید یه سری Operation Rule هست حالا نمیدونم سایت هم بین DC هاتون دارین از وضعیت شبکه تون بی خبرم باید یه سری نقل و انتقالات رول ها رو داشته باشین تا Additional بشه Master .البته یه سری تغییراتی هم باید در DNS Server هاتون بدین.

ایشالا اگه امیدی بود اکانتم از بن بودن خارج شد کامل توضیح میدم خدمتتون.

black.
02-03-2009, 14:34
ما که عکسی نمیبینیم
میشه درستش کنید؟

MeHrDaD_MeNaY
24-03-2009, 13:14
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] آموزش نصب و راه اندازي Domain Controller در ويندوز 2003

alireza_104
15-04-2009, 16:55
چون کاربران dialup هم داریم به جز آموزش نصب ad توی سایر مطالب کد عکس ها رو ضمیمه کردم.

خوب با توجه به درخواست دوستان سعی کردم آموزشی رو در این زمینه به صورت تصویری قرار بدم.البته همونطور که قبلا هم اشاره کردم نصب و راه اندازی domain نیاز به دانش کافی در این زمینه داره بنابراین از توضیح قسمت های که ضروری نیستند خودداری میکنم و در بخش هایی که نیاز به توضیح یا تغییر خاصی باشه توضیح خواهم داد در غیر اینصورت بقیه موارد -فیلدها و ... به صورتی که در شکل مشاهده میکنید خواهد بود.

نکته مهم : در این سناریو چون dns server هم به همراه active directory بر روی یک کامپیو تر نصب میشه می بایست در تنظیمات ای پی آدرس سرور preferd dns server را ای پی 127.0.0.1 قرارا دهیم.

بعد از نصب و اعمال تغییرات لازم از جمله ip address ها ساعت کامپیوتر و .. از منوی استارت run را باز کرده عبارت زیر را برای شروع wizard راه اندازی dc آغاز میکنیم :dcpromo.exe

همونطور که در این شکل ملاحضه می کنید باید domainname رو برای شبکه انتخاب کنید که من secure.local رو انتخاب کردم

نکته : از انتخاب پسوند های root نظیر com , net , org و ... خودداری کنید .پسوند های متداول برای شبکه های خصوصی عبارتند از local , private , home و ...

در بخش بعدی netbios name هست که خود wizard انتخاب میکنه.و تا آخر wizard همه مراحل رو طبق شکل طی کنید فقط در قسمت restore password mode یک پسورد دلخواه انتخاب کنید.

نکته قبل از اینکه next آخر رو بزنید سی دی ویندوز 2003 رو در سی دی رام قرار بدید.

سپس تا اتمام نصب که یک اخطار مبنی بر restart کردن سیستم ظاهر میشه صبر کرده بعد سیستم رو restart کنید.

نکته : بعد از restart کردن پروسه preparing for network connection زمانی در حدود 5 دقیقه به طول خواهد کشید

فعلاتا اینجا سرور ما به یک domain controller تبدیل شده.

خوب حالا نوبت join کردن کامپیوتر کاربران به domain هست .برای این منظور ابتدا به بخش administrative tools رفته و گزینه active directory users and computers رو باز میکنیم سپس از مسیری که در شکل های زیر نشان داده شده یک username برای هر کاربر ایجاد میکنیم.

خوب بعد از ایحاد username از طریق نشان داده شده با استفاده از کاربر administrator دومین تمامی کامپیوتر ها رو join به دومین میکنیم.

نکته : قبل از join کردن کامپیوتر ها به دومین می بایست ای پی آدرس preferred dns server کاربران را ای پی آدرس سرور dc قرار رهیم در غیر اینصورت کاربران قادر به join شدن به دومین نخواهند بود.

بعد کامپیوتر را restart کرده کاربران با استفاده از username ای که در active directory برای آنها ایجاد کرده ایم log on میکنند و به عبارتی log on to domain
خسته نباشید

با تشکر من عکسی در تصویر ندیدم

Darvish12703
29-04-2009, 09:59
من یه Domain راه اندازی کردم. اتصال انیترنتم هم Wireless هستش ولی وقتی می خوام کلاینتام از اینترنت استفاده کنن نمی تونن. می شه منو راهنمایی کنید که از توی Services کدوم امکانات رو فعال و کدومهارو غیرفعال کنم. IPهام روی سرور و کلاینتها چطور تنظیم بشن. در ضمن DHCP و هم DNS امم راه اندازی شدن ولی DHCP رو تنظیم نکردم. آیا لازم هست یا نه؟

Darvish12703
29-04-2009, 11:48
می بخشید ، چطور می شه با Domain انیترنت رو بین کلاینتها Share کرد?

keykavoos
13-05-2009, 17:58
عكساي پست اول لود نميشه :41:

star462
13-05-2009, 21:13

اینم لینک

star462
13-05-2009, 21:29

البته پستای 100& 101 توسط خود آقای secure لود شده

اکمل
12-06-2009, 21:15
سلام
من این کار را انجام دادم اما کلاینتها عضو دومین نمی شه.
akmal4008@yahoo.com

kevinadm
15-08-2009, 09:11
سلام خسته نباشید .
متاسفانه عکسها لود نمی شن
اینم لینک

a69ali
23-08-2009, 08:44
سلام،
وقتی domain controlerپریده (شناسایی نمیشه) یا اکتیو دایرکتوری شناسایی نمیشه چه باید کرد؟ آیا با استفاده از dcpromo میشه کاری کرد؟؟؟

aslani606
03-09-2009, 00:12
با سلام خدمت اساتید

مشکل در ارتباط کامپیوتر به دامین (سرور)

در یک شبکه که سرور آن ویندوز 2003 بود زمانی که میخواستم کامپیوتر را (بعد از نصب مجدد ویندوز)به دامین جوینت کنم اروری میداد که نوشته بود دامنه مورد نظر ASAN.CAR.NET
اشتباه است و چک کنید (پنجره وارد کردن نام کاربری و پسورد نمی آمد
آما در worgroup مشکلی نداشت
در صورتی که من مطمعن هستم نام دامنه درست بود چون 2 کامپیوتر دیگر دقیقا با همین دامین در شبکه بود
در صورتی که یک نام دیگر میدام همان نام بدون دات َASANCARNET
)پنجره وارد کردن نام کاربری و پسورد می آمد که بعد از وارد کردن نام کاربری و پسورد ارور کلمه عبور یا پسورد اشتبه است میداد

حالا مشکل از کجاست؟

Bllizzardwow
27-02-2010, 19:25
چون کاربران Dialup هم داریم به جز آموزش نصب AD توی سایر مطالب کد عکس ها رو ضمیمه کردم.

خوب با توجه به درخواست دوستان سعی کردم آموزشی رو در این زمینه به صورت تصویری قرار بدم.البته همونطور که قبلا هم اشاره کردم نصب و راه اندازی Domain نیاز به دانش کافی در این زمینه داره بنابراین از توضیح قسمت های که ضروری نیستند خودداری میکنم و در بخش هایی که نیاز به توضیح یا تغییر خاصی باشه توضیح خواهم داد در غیر اینصورت بقیه موارد -فیلدها و ... به صورتی که در شکل مشاهده میکنید خواهد بود.

بعد از نصب و اعمال تغییرات لازم از جمله IP Address ها ساعت کامپیوتر و .. از منوی استارت Run را باز کرده عبارت زیر را برای شروع Wizard راه اندازی DC آغاز میکنیم :DCPROMO.exe

همونطور که در این شکل ملاحضه می کنید باید DomainName رو برای شبکه انتخاب کنید که من Secure.Local رو انتخاب کردم

نکته : از انتخاب پسوند های Root نظیر com , net , org و ... خودداری کنید .پسوند های متداول برای شبکه های خصوصی عبارتند از local , Private , Home و ...

در بخش بعدی NetBios Name هست که خود wizard انتخاب میکنه.و تا آخر Wizard همه مراحل رو طبق شکل طی کنید فقط در قسمت Restore password mode یک پسورد دلخواه انتخاب کنید.

نکته قبل از اینکه Next آخر رو بزنید سی دی ویندوز 2003 رو در سی دی رام قرار بدید.

سپس تا اتمام نصب که یک اخطار مبنی بر Restart کردن سیستم ظاهر میشه صبر کرده بعد سیستم رو Restart کنید.

نکته : بعد از Restart کردن پروسه Preparing for Network Connection زمانی در حدود 5 دقیقه به طول خواهد کشید

فعلاتا اینجا سرور ما به یک Domain Controller تبدیل شده.

خوب حالا نوبت Join کردن کامپیوتر کاربران به Domain هست .برای این منظور ابتدا به بخش Administrative Tools رفته و گزینه Active Directory Users and Computers رو باز میکنیم سپس از مسیری که در شکل های زیر نشان داده شده یک Username برای هر کاربر ایجاد میکنیم.

خوب بعد از ایحاد username از طریق نشان داده شده با استفاده از کاربر Administrator دومین تمامی کامپیوتر ها رو Join به دومین میکنیم.

نکته : قبل از Join کردن کامپیوتر ها به دومین می بایست ای پی آدرس Preferred DNS Server کاربران را ای پی آدرس سرور DC قرار رهیم در غیر اینصورت کاربران قادر به Join شدن به دومین نخواهند بود.

خسته نباشید

اینجا عکسی نیست ، لطفاً ویرایش کنید

eljavad57
31-03-2010, 09:28
سلام
من تازه واردم
ممكنه كسي بهم در مورد domain تو ويندوز ويستا رو بگه
ممنون ميشم

osmani_55
17-05-2010, 05:15
با سلام
در شبكه كه يك سرور و AC و DC وجود داره چطوري ميشه اينترنت را محدود كردن از نظر حجم دانلود و سرعت ( در ضمن يك سري يوزر تعريف شده كه وارد Domain‌ ميشن ولي ميخوام مثل يك كانكشن اينترنت در كامپيوترها شبكه وجود داشته باشه كه با يك يوزر و پسورد خاص بتونن از اينترنت استفاده كنن)
ممنون ميشم كمكم كنين

ariyayi
30-06-2010, 12:51
سوال داشتم در صورتی که بخواهیم یک یک دامین جدید دیگه اضافه کنیم باید چکار کنیم ؟

omidsh501
30-06-2010, 23:37
سلام
من دوتا کامپیوتررو شبکه کردم سرور میتونه کلاینت رو پینگ کنه ولی کلاینت نمیتونه سرور رو پینگ کنه درحالی که تو workgroup هاشون همدیگه رو میشناسن یعنی تو کلاینت اسم سرور هست و برعکس فقط کلاینت نمیتونه سرور رو پینگ کنه در ضمن فایروالا آف هستن آی پی ها تو یه رنج هستن و .....فقط پینگ نمیشه سرور توسط کلاینت کسی میتونه راهنمایی کنه

ariyayi
01-07-2010, 11:36
سلام
من دوتا کامپیوتررو شبکه کردم سرور میتونه کلاینت رو پینگ کنه ولی کلاینت نمیتونه سرور رو پینگ کنه درحالی که تو workgroup هاشون همدیگه رو میشناسن یعنی تو کلاینت اسم سرور هست و برعکس فقط کلاینت نمیتونه سرور رو پینگ کنه در ضمن فایروالا آف هستن آی پی ها تو یه رنج هستن و .....فقط پینگ نمیشه سرور توسط کلاینت کسی میتونه راهنمایی کنه

پینگ نمیشه چه پیغامی میده

omidsh501
01-07-2010, 12:42
requst time out از خیلیا پرسیدم کسی نتونسته حلش کنه
اگه بدون تعویض ویندوز خوب بشه عالیه

ariyayi
01-07-2010, 18:56
اگه WORKGROUP میشه و هم می تونی به ACTIVE DIRECTORY متصل کنی شبکه پس هیچ مشکلی نداره واقعا جز فاروال هیچی دیگه به ذهنم نمیرسه حالا یه کاری هم بکن برو به مسیر control panel -> firewall-> advanced بعد روی کانکشنی که ارتباط شبکه برقرار شده برو Setting رو بزن روی زبونه ICMP برو تیک های بخش رو بزن

omidsh501
01-07-2010, 22:28
اگه WORKGROUP میشه و هم می تونی به ACTIVE DIRECTORY متصل کنی شبکه پس هیچ مشکلی نداره واقعا جز فاروال هیچی دیگه به ذهنم نمیرسه حالا یه کاری هم بکن برو به مسیر control panel -> firewall-> advanced بعد روی کانکشنی که ارتباط شبکه برقرار شده برو Setting رو بزن روی زبونه ICMP برو تیک های بخش رو بزن

با تشکر از شما این تیکارو هم گذاشتم و تست کردم
من حس میکنم سرورم یه جوری نمیزاره از بیرون بهش دسترسی داشته باشن کلاینتا قبلا هم شبکه بوده و کار میکرده نمیدونم چش شده تنظیم دیگه ای به ذهنتون نمیرسه
:40:موفق و پیروز باشید:40:

hraeissi
23-07-2010, 16:14
activedirectory.blogfa.com

pardazandeh
18-08-2010, 13:25
activedirectory.blogfa.com

مطلبی که آقای رئیسی توی وبلاگشون نوشتن خیلی عالیه . من قبلا مطالعه کرده بودم. مطمئنا به درد همه میخوره
بازم ممنون آقای رئیسی

mansuri_65
13-09-2010, 11:24
لطفا مشکل عکسا رو برطرف کنید. نمایش داده نمی شن

RAHELEH20
17-04-2011, 10:52
با سلام بنده روی هر موضوع آموزشی که کلیک می کنم نمی توانم تصاویر مربوط به درسها را مشاهده کنم لطفا راهنمایی بفرمائید برای برطرف شدن مشکل چه اقدامی انجام بدهم با تشکر:11:

siyanor
29-05-2011, 11:39

دوست عزيز به cmd کلاینت برو (کامپیوترىکه مشکل داره ) و ipconfig/flushdns رو بزن بعد ipconfig/registerdns بعد از اين كار يه بار ديگه ping رو امتحان کن

behrooz.shie
07-06-2011, 13:48
باید پینگ داشته باشه که :13:

Amir Varasteh
07-06-2011, 16:28
علاوه بر فایروال، آنتی ویروست رو هم چک کن که Off باشه.

davod_danger666
11-01-2012, 15:54
دوستان عکس های اموزشی پست اول بالا نمیاد.میشه دوباره اپ کنین.

en-iman
14-01-2012, 23:17
سلام به دوستان
اگر dc دیگه بالا نیاد و از system state هم بک آپ داشته باشیم اونوقت چه جوری dns ,active directory رو میشه بطور کامل روی یک ویندور سرور 2003 جدید restore کرد؟
البته من system state رو restor کردم و از ntdsutil هم استفاده کردم اما نه active directory users and computers و سایر کامپوننتهای اکتیو دایرکتوری برگشت نه dns اگه میشه یک راهنمایی بکنید ممنون میشم.

Amir Varasteh
15-01-2012, 03:12
سلام.

System State همه چیز رو که در بر نمیگیره که شما Restore کنی و یه سرور نو داشته باشی.

باید بکاپ از سیستم داشته باشی یا همون System Image که بتونی Restore کنی و یه سرور مثل قبل داشته باشی.

s@mira
30-01-2012, 17:20
سلام
من نتونستم فیلمو ببینم!

stdno
25-03-2012, 16:45
سلام من دانشجوی فناوری اطلاعات هستم
میخوام کار با نرم افزار device loke را شروع کنم
چون این نرم افزار در محیط اکتیو دایرکتوری کار میکنه ابتدا نرم افزار vmware را نصب کردم با ۳ سیستم عامل (۲ server2003و ۱xp) که در vmware باهم teamشده و شبکه شده اند. من در ۱کی از سیستم های ۲۰۰۳ اکتیو دایرکتوری را نصب کردم و وارد دامین شدم اما زمانی که میخواهم سیستم xpرا به آن join کنم یک خطا می دهد (a domain controller for the domain home.lokal could not be contacted)
لطفا اگه میشه کمک کنید بگید که ای error برای چی هست؟
f4_dehghanpoor@yahoo.com

mkoleiny
22-01-2013, 12:22
سلام به دوستان
اگر dc دیگه بالا نیاد و از system state هم بک آپ داشته باشیم اونوقت چه جوری dns ,active directory رو میشه بطور کامل روی یک ویندور سرور 2003 جدید restore کرد؟
البته من system state رو restor کردم و از ntdsutil هم استفاده کردم اما نه active directory users and computers و سایر کامپوننتهای اکتیو دایرکتوری برگشت نه dns اگه میشه یک راهنمایی بکنید ممنون میشم.

systemstate از اطلاعات اکتیو دایرکتوری هم بکاپ میگیره،روی سرور جدید ابتدا باید اکتیو دایرکتوری و دی ان اس رو نصب کنید بعد فایلتون رو Restore کنید

online caffee net
26-01-2013, 11:04
linke downloaddesh ko?

saeid333
17-05-2013, 11:44
ميبخشين من اطلاعات شبكه م خوب نيست دومين كنترلر چيه و به چه درد ميخوره ربطي به اكتيودايركتوري هم داره؟

djjafar80
20-05-2013, 05:51
ميبخشين من اطلاعات شبكه م خوب نيست دومين كنترلر چيه و به چه درد ميخوره ربطي به اكتيودايركتوري هم داره؟سلام دوستان .من برای ازمایشگاه شبکه باید یک دومین سرور راه اندازی کنم.ولی اصلا نمیدونم چی هست!!لطفآ دوستانی که میدونند توضیحاتی از مقدماتی گرفته تا پیشرفته بدهند,و بعدش برای راه اندازی این نوع شبکه اگه pdf اموزشی یا فیلم اموزشی سراغ دارید معرفی نمایید.اگه فیلم زبان فارسی و کامل باشه خریدارشم.حدود 20 روز دیگر فرصت دارم.