PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : @@@چند تا سوال در باره دوربینهای دیجیتالی@@@

بهنازی
24-06-2007, 17:03
با سلام به خدمت همه دوستان من علاقه زیادی به دوربینهایی با زوم اپتیکال بالا دارم مثل S3IS و H5 و ....ولی تو بعضی از سایتها دوربینهایی هستند هک به ظاهر باید زوم بالا داشته باشند ولی در مشخصات از زوم خبری نیست و نوشته که مثلا در مورد Canon EOS 400D یا Nikon D40 Kit یاNikon D80 تک لنز انعکاسی (SLR)، سنسور CMOS

1-اینها چجوریند؟زومشون چجوریه؟

2-یکی هم اینکه فرق زوم H5 با S3IS یا با Panasonic Lumix DMC-FZ8 در چیه وکدومشون بهتره؟وآخرین قیمتشون چنده؟

با تشکر

بهنازی
25-06-2007, 20:00
یکی جواب بده لطفا

markIII
25-06-2007, 22:33
با سلام به خدمت همه دوستان من علاقه زیادی به دوربینهایی با زوم اپتیکال بالا دارم مثل S3IS و H5 و ....ولی تو بعضی از سایتها دوربینهایی هستند هک به ظاهر باید زوم بالا داشته باشند ولی در مشخصات از زوم خبری نیست و نوشته که مثلا در مورد Canon EOS 400D یا Nikon D40 Kit یاNikon D80 تک لنز انعکاسی (SLR)، سنسور CMOS

1-اینها چجوریند؟زومشون چجوریه؟

2-یکی هم اینکه فرق زوم H5 با S3IS یا با Panasonic Lumix DMC-FZ8 در چیه وکدومشون بهتره؟وآخرین قیمتشون چنده؟

با تشکر

دوربین های تک لنز انعکاسی یا بهتر DSLR کلا سطحشون جدا از دور بین های دیگه است . این دوربین ها قابلیت تعویض لنز رو دارن شما می تونین چندین لنز با ویژگی های مختلف روی دربین نصب کنین و کیفیت عکساشون هم خیلی بهتره اما قیمت نسبتا بالایی دارند مثلا Canon EOS 400D بدون لنز حدود 700 تا 800 هزار تومن ویک لنز معمولی 17-85 mm با لرزه گیر 520 هزار تومن هست ولی کیفیت کارایی و امکانات بسیار خوبی دارن در کل برای کسانی که می خوان عکاسی رو حرفه ای شروع کنن منا سب است.

این دوربین ها برای شروع خوبه Canon S3IS
sony H9اگه پیدا بشه
Panasonic FZ-50

mohammad24
25-06-2007, 22:45
سلام

در مورد دوربین های dslr که یک نمونه اش 400d است، توضیحاتی داده شد. فقط من یک مورد رو اصلاح می کنم و یه خورده بیشتر توضیح میدم.
اولا قیمت 400D همراه با لنز کیت چیزی حدود 800 تومان هست. یعنی شما وقتی دوربین رو می خرید یک لنز همراهش هست. لنزهای این نوع دوربین ها همان طور که گفته شد قابل تعویض هست و این قابلیت رو به شما میده که از لنزهایی با زوم بسیار بالا (لنزهای tele و super tele) ، لنزهای با زاویه ی دید باز (لنزهای wide) ، لنزهای مخصوص ماکروگرافی (عکس گرفتن از سوژه های نزدیک و کوچک مثل حشرات، گل ها و...) استفاده کنید. همچنین در این لنزها قابلیت تنظیم دیافراگم به طور دستی وجود داره که این در مسائل حرفه ای عکاسی موثره.
این نوع دوربین هااصولا برای عکاسی حرفه ای طراحی شدند و در آنها تنظیمات اتوماتیک و دستی بسیاری وجود داره. در عوض ممکنه بعضی قابلیت ها رو هم نداشته باشند.
برای به دست آوردن زوم این دوربین ها می توانید عدد بالا رو بر عدد پایین تقسیم کنید. مثلا لنز معمولی روی 400D نهایتا زومی معادل 85/17 میده یعنی 5x .
من در مورد دوربین های پاناسونیک اطلاع زیادی ندارم، اما فکر می کنم دوربین های سونی مثل خیلی از دیگر تولیدات سونی، به خاطر نام معتبر شرکت، گران تر از دیگر محصولات هم رده ی خودشون فروخته میشن. من به شدت S3IS رو توصیه می کنم. یک دوربین نسبتا حرفه ای با قیمتی متوسط.

بهنازی
26-06-2007, 12:10
با تشکر از شما آیا از دوربینهای H7,H9,Olympus SP-550uz اطلاعاتی دارید میشه دراین مورد هم کمک کنید کدوم بهتره؟

mohammad24
26-06-2007, 23:35
سلام

راستش من هیچ کدام از این دوربین ها رو تا حالا دست نگرفتم و شاید درست نباشه که یکی از اینها رو انتخاب کنم.
اما با نگاهی به مشخصات دوربین 550 الیمپوس و H9 سونی، بعضی نکات رو یادآوری می کنم:
1- سنسور سونی یک مگاپیکسل قوی تر از الیمپوس هست که در مجموع تفاوت زیادی نیست.
2- دوربین سونی بازه ی نوردهی وسیع تری رو پشتیبانی می کنه یعنی از 1/4000 تا 30 ثانیه. اهمیت این مورد به خدا شما بستگی داره. آیا موردی پیش میاد که نیاز به 30 ثانیه نوردهی داشته باشید اما همیشه عکس های طبیعت و خانوادگی و ... می گیرید که نوردهی در حد 1/250 داره؟
3- یک مورد که از نظر من تفاوت بزرگی محسوب میشه، پشتیبانی الیمپوس از ذخیره ی عکس به صورت غیر فشرده و فرمت raw هست درحالی که سونی فقط با فرمت jpeg ذخیره می کنه. شاید خیلی از کاربرها هیچ وقت به سراغ فرمت raw نرن و نه تنها آن رو چیز مفیدی ندونند که استفاده از آن رو وقت گیر و غیر مفید تلقی کنند. اما برای کسی که علاقه به پردازش تصویر و به دست آوردن بهترین نتیجه با پردازش دستی هست، فرمت raw یک قابلیت رویایی است.
4- مورد بعدی مساله ی پاور دوربین هاست. الیمپوس از 4عدد باتری قلمی استفاده می کنه در حالی که سونی از لیتیوم-یون استفاده می کنه. این که کدام یکی بر دیگری ارجحیت داره باز هم به خود شما بر می گرده. مثلا خوبی باتری قلمی این است که همه جا گیر میاد و شما می تونید همیشه چند باتری برای احتیاط همراه داشته باشید که در صورت تمام شدن باتری ها از آنها استفاده کنید. اما باتری های لیتیومی قابلیت شارژ شدن دارند و توان مناسبی رو هم در اختیار دوربین می گذارند. به صرفه هستند و...
5- از لحاظ تفاوت وزنی، الیمپوس تقریبا 100 گرم سبک تره اما احتمالا این وزن بدون باتری محاسبه شده که در مجموع باید هر دو دوربین هم وزن باشند.
6- در مورد گارانتی دوربین ها اطلاعی ندارم. شاید براتون مهم باشه که از یک گارانتی معتبر استفاده کنید.

امیدوارم بتونید یک انتخاب مناسب داشته باشید.

sakhidel
27-06-2007, 00:13
یه دوربین میخوام برام معرفی کنید که برای مصارف خونگی مفید باشه و در ضمن قیمتش هم مابین 200 و 300 هزار تومان باشه و کیفیت قابل قبولی هم داشته باشه

بهنازی
27-06-2007, 11:17
با تشکر از دوستان آیا زوم بالای Olympus SP-550uz با عث افت کیفیت عکسش نمیشه؟

ElmO
27-06-2007, 19:40
با تشکر از دوستان آیا زوم بالای Olympus SP-550uz با عث افت کیفیت عکسش نمیشه؟

سلام

نه دوست عزیز . این دوربینها Ultra Zoom هستن و افت کیفیت در زوم بالا ندارن .
چون برای همین کار ساخته میشن و برای کاربرهایی که به زوم بالا اهمیت میدن .

ضمن اینکه Tele و Wide این دوربین هم خیلی خوبه ... 28mm - 504mm

تو این سایت هم یه مقایسه و توضیح کامل برای این دوربین میتونی ببینی :

DCRP Review: Olympus SP-550 Ultra Zoom

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

موفق باشی

یا حق

:40:

بهنازی
29-06-2007, 10:43
با تشکر از شما کیفیت عکس این با دوربینهای معروف دیگه چطوره؟