PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آموزش و ارائه World of WarCraft ( پرطرفدارترین بازی تاریخ )

صفحه ها : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155

Hammer
24-06-2007, 12:36
مطالب زیر تهیه شده توسط : Arrowtic ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

سلام

برای شروع به انجام این بازی در سرورهای رایگان,شما ابتدا باید پچی که میخواید رو انتخاب کنید.تا این لحظه که این پستو مینویسم دو پچ هستن که بسیار محبوب هستن و سرورهای خوبیم دارند: 3.3.5a که آخرین پچ نسخه الحاقی Wrath Of The Lich King هست و پچ های Cata که عموما شامل 4.0.6 یا 4.3.4 میشن و از Wrath Of The Lich King (به اختصار wotlk) جدیدترن.
در کل موقعی که تصمیم به بازی گرفتید در ابتدا کمی پرس و جو کنید و سرورهای خوبو بپرسید و ببینید چه پچ هایی دارند.

تهیه بازی

در اینجا شما 3 راه دارید:1.دانلود بازی 2.خرید بازی از گیم نت 3.خرید آنلاین بازی
1.حجم بازی بسیار زیاد هست(حدود 28 گیگ) در نتیجه دانلود به صرفه نیست,ولی به هر حال اگه خواستید دانلود کنید بهترین راه استفاده از تورنت های با سید بالا هست که مطابق عکس از اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) میتونید دانلود کنیدشون.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

2.بهترین راه تهیه بازی هست.کافیه به یه گیم نتی که بازیو داره برید و اگه دی وی دی هاشو داره ازش بخرید وگرنه بدید روی هارد یا فلش(اگه فلشتون جا داره) بریزش.
3.روش خوبیه ولی قبل خرید پرس و جو کنید و از یه سایت مطمئن بخرید چون خراب باشه پس گرفتنش سخته.از اونجایی که بنده از روش 2 تهیه کردم بازی رو,سایتی رو معرفی نمیکنم چون نمیشه با اطمینان گفت چه سایتی مطمئنه و سالمه بازیش.

نصب و آماده کردن بازی

شما بازیو که دانلود و نصب کردید حالا بنا به بازی که ریختید دو حالت داره:آپدیت بخواد یا نخواد

برای این کار شما فایل WoW.exe رو اجرا کنید و در پایین گوشه سمت چپ همون طور که در عکس میبینید ورژن رو بخونید و ببینید آیا همون ورژنی هست که سرور مورد نظرتون میخواد یا نه.اگه همون بود که عالیه وگرنه باید آپدیت کنید بازیو.برای دانلود آپدیت ها به اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) برید.

Click here to view the original image of 576x360px.

برای نصب آپدیت ها اونا رو توی محل نصب کپی کرده و اجرا کنید تا آپدیت کنن.
بعد از آپدیت بازی,مطابق با عکس برید به مسیر زیر و فایل رو realmlist.wtf رو با نوت پد باز کنید و نوشته realmlist سرورتونو توش بذارید.(این نوشته همیشه توی صفحه اصلی یا یکی از صفحات اصلی مثل Download یا How To Connect در سایت اصلی سرور نوشته شدن).

Click here to view the original image of 661x483px.

این کار رو هم که انجام دادید برید و در سرور مورد نظر Register کنید و بعد فایل WoW.exe(و نه فایل Launcher.exe) رو باز کنید و یوزرنیم(و نه ایمیل) و پسوردتون در سایت سرورو بزنید و بازی کنید.

نکات:
1.World Of Warcraft و Warcraft دو بازی متفاوت هستند.WoW یک بازی در سبک MMORPG هست ولی وارکرفت یک بازی استراتژیک.
2.تا این لحظه بهترین سرور خارجی بازی Molten ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و بهترین سرور ایرانی اون WowZone ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هست.
3.برای پچ های دیگه هم روش تقریبا همینه و فقط باید نسخه ای که میخواید رو حتما دانلود کنید و اینکه ممکنه پچی که میخواید توسط سرور خوبی ساپورت نشه در نتیجه توصیه میشه که همگام با سرورهای خوب مثل Molten پیش برید.

Hammer
24-06-2007, 15:24
سلام دوستان

میخواستم راجع به بازی World of Warcraft براتون یه کمی توضیح بدم.

این بازی یه بازی اینترنتی و به سبک RPG یا همون Role Playing Game هستش و شما در این بازی بعد از انتخاب نوع کاراکترتون ( مرد یا زن / HUnter, Warrior, Mage,.... ) می تونین وارد بازی بشین
در بازی دو گروه وجود دارند :
1- Alliance ها که شامل Human - NightElf - Gnome - Dwarf - Deraeni میشه
2- Horde ها که شامل Orc - Undead - Tauren - Troll - BloddElf میشه
این دو گروه سالیان سال هست که با هم در حال جنگ هستن

کسانی که بازی Warcraft3 رو انجام داده باشن خیلی سریع تر می تونن با این بازی رابطه برقرار کنن

بعد از ورود شما باید حواستون به خیلی چیزها باشه :
- باید Level بگیرین : یعنی از لول 1 برسین به لول 70 - که اینکار اول خیلی ساده است و بعد سخت تر میشه
- باید قدرتهای جدیدی یاد بگیرین : به ازای هر 2 لول که بگیرین می تونین یک سری قدرتهای جدید یاد بگیرین
- باید لباس ( زره ) و ابزارهای جنگی بخرین : توی بازی برای جنگیدن نیاز به ابزارهای جنگی و زره دارین
- باید پول جمع کنین : برای یاد گرفتن قدرتهای جدید - لباس ها و ابزار های جنگی جدید باید پول بدین
- باید شغل انتخاب کنین ( آهنگری - معدنچی - خیاط و .... ) : از طریق این شغل شما پول بدست میارین
- باید افتخار جمع کنین : توی بازی در اصل دو گروه هستن که با هم دشمن هستن که اگر شما یکی ار افراد گروه مخالف رو بکشین افتخار جمع می کنین که با این افتخار می تونین زره های خفن بخرین
- و .....

در بازی یکسری ماموریت ( Quest ) وجود داره که شما با انجام دادن اونها پول و یا ابزار الات خوبی گیر میارین

و بالاخره مهمترین و قشنگترین قسمت بازی BattleGround ها و Instance هاست :
BattleGround یه جایی شبیه میدون جنگه که شما و افراد هم گروهیتون میرین اونجا و با گروه دشمنان می جنگید و افتخار کسب می کنین
Instance هم جایی هستش که شما و دوستان و هم گروهی ها میرین و با کشتن دشمن پول خوب و ابزار و لباسهای خوبی گیر میارین

در نهایت اگر حوصله و جنبه یک بازی خفن رو دارین World of Warcraft آخرین و بهترین انتخابه
اگر هر سوالی داشتین من در خدمتم.

این مطالبو دوست عزیزم حسن (Jigsa) نوشته بود

آموزش مختصری از بازی World of warcraft
پرطرفدار ترین بازی جهان

قبل از هر چيز بايد بگم که اين بازي به شدت معتاد کننده است ممکنه در همون اوايل بازي کردن زياد مجذوبش نشين ولي بعدا که حرفه اي تر شدين هرروز بيشتر معتادش ميشين !!
براي بازي کردن شما بايد بازي رو که حجمي بالاتر از 10 گيگ داره رو نصب کنين و بعد از طريق اينترنت به انجام بازي بپردازيد البته روش هاي آفلاين بازي کردن هم وجود داره که پيشنهاد ميکنم اصلا دور و برش نرين چون 1 % بازي آنلاين هم حال نميده.

بعد از نصب بازی نسخه 1.0.0 ، از پوشه ي بازي "Luncher" رو انتخاب کنين که خودش شروع به دانلود پچ ها ميکنه شما تا آخرين پچ نسخه کلاسيک رو که دانلود کردين ميرسين به نسخه بعدي يعني Burning Crusade که پچ هاي شماره ي 2 شروع ميشه بعد از اون هم نسخه سوم يعني Wrath of the lich king . ميتونين تا آخرين پچ رو از همين طريق دانلود کنين الان که من اينو مينويسم تا پچ 3.0.9 Release شده.
ولي اگه امکان دانلود نداشتين ميتونين بازي رو از يه گيم نت يا از يه فروشگاه اينترنتي تهيه کنيد چون بعيد ميدونم بازي فروشي ها WOW رو داشته باشن.
نحوه ورود به بازي:
اگر ميخواين در سرور اصلي اين بازي يعني سرور بليزارد بازي کنين که اون بحثش جداست و بايد نسخه اصلي رو تهيه کنين و بعد هم گيم کارت بليزارد که بتونين تو سرور اصلي بازي کنين و همه ش هم پوليه ولي اگه ميخواين در سرور مجاني بازي کنين اول بايد پچي که اون سرور ساپورت ميکنه رو داشته باشيد مثلا Wowscape الان با 2.4.3 کار ميکنه. بعد بايد به سايت همون سرور مراجعه کنين و يک اکانت براي خود بسازيد. مثلا ميتونين توي سرور Wowscape بازي کنين که سايتش اينه :
کد:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
اونجا ميتونين اکانت خود رو بسازيد(البته Wowscape تنها سرورمجاني نيست سرورهاي Free تا دلت بخواد وجود داره)
بعد از ساختن اکانت بايد به پوشه بازي مراجعه کنين و فايل Realmlist.wtf رو به وسيله ي Notepad بازش کنين و متن مخصوص سرور يا IP اونو توش وارد کنين که همه ي سرورها اين متنو توي خود سايتشون قرار ميدن . مثلا متن Realmlist سرور Wowscape اينه :
set realmlist logon.wowscape.net

تا اينجا مراحل ورود رو کامل کردين ، بعد از Realmlist شما آيکن بازي رو اجرا ميکنين و اکانت خودتون رو ميزنين و وارد بازي ميشين.
نکات مربوط به بازي کردن
بگم که اين بازي جزييات خيلي خيلي زيادي داره و من تا اونجايي که بتونم سعي ميکنم آموزش هاي کلي و مورد نياز رو بهتون بگم تا دچار سردرگمي نشين

ساختن کاراکتر ( شخصيت )

بعد از ورود به اکانت در صفحه اي که مياد شما Creat new character رو ميزنين و وارد صفحه ساخت هيرو ( از اين به بعد به کاراکتر ميگيم هيرو ) ميشين.
در اين بازي دو گروه وجود داره Horde & Alliance که هرکدوم داراي Race هاي مختلفي هستن و اين دو گروه با هم دشمنند !!

Orc . Troll . Tauren . Undead . Blood elf <<<Horde
Human . Dwarf . Night elf . Gnome . Draeni <<Alliance

علاوه بر Race تعدادي Class وجود داره که هرکدوم قدرت هاي خاصي دارند و انتخاب اونا سليقه اي هست و بين هيچ کدوم فرقي نداره يعني همه قدرت يکساني دارند.

يه سري توضيح درباره بعضي کلاس ها
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]جنگجو ها که قدرت زيادي براي جنگيدن دارند و با سپر ها و زره هاي آهنين خود به جنگ مي روند.اين گروه قدرت جادويي ندارد.اما قدرت هاي جنگي بي نظيري دارد.يک جنگجو عمر(Health) زياد هم دارد.جنگجو براي استفاده از قدرت از Rage استفاده مي کند.Rage هم با جنگيدن پر مي شود.جنگجو همه لباس هاي جنگي را مي توند به تن کند.(لباس ها مي تواند لباس معمولي زره و يا لباس چرمي و ... باشد.)

-برخي از سلاح ها و ... را همه نيرو ها و يا بعضي نيرو ها و گروه ها مي توانند ياد بگيرند.مثال:

چاقو:همه مي توانند ياد بگيرند.

چوب دست:Priest و Mage و Warlock مي توانند ياد بگيرند.

و...

همچنين جنگجو مي تواند تقريبا از همه سلاح هاي جنگيدن به جز چوب دست جادويي و عصا(Staff) استفاده کند(يعني چنگچو مي تواند از شمشير و تبر و گرز و چاقو و تيرکمان استفاده کند)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]يک Paladin همانند جنگجو است.اما تفاوت هاي کوچکي هم با آن دارد.Paladin بيشتر از گرز براي جنگ استفاده مي کند.عمر زياد دارد و مي تواند جادو نيز داشته باشد(جادويي هايي مثل قدرت بيشتر و بهبود عمر و ...).يک Paladin هم اغلب لباس ها و سلاح هاي جنگجو را مي تواند استفاده کند.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]اين سرباز قابليت پنهان شدن و دزدي کردن را دارد.عمر متوسطي دارد و به جاي جادو از نيرو(Energy) خود استفاده مي کند.سلاح اين نيرو چاقو است و تقريبا بيشتر لباس ها را مي تواند استفاده کند.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]اين نيرو قدرت ها متفاوتي دارد که بيشتر مربوط به جادو مي شود.مهم ترين قدرت يک Preist امکان جان بخشي است.(يعني زياد کردن عمر يا خوب کردن عمر و يا زنده کردن يک فرد و ...).اين نيرو بيشتر از جادو هاي مختلف براي نابود کردن دشمن استفاده مي کند.سلاحش گرز و چوب دست جادويي(Wand) و عصا و چاقو است.لباس اين نيرو هم لباس معمولي است. و عمر متوسط دارد.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]اين نيرو هم بيشتر قدرتش جادو است.عمر کمي دارد و از جادو استفاده مي کند.سلاحش عصا است.لباس هاي معمولي هم مي تواند استفاده کند.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]يک نيرو که تا حدودي به طرف تاريکي رفته است.قدرت اين نيرو, نيرو هاي تاريکي است و از جادو هاي سياه استفاده مي کند.عمر اين گروه متوسط است و از جادو استفاده مي کند.سلاح اوليه اش چاقو است و لباس معمولي مي تواند استفاده کند.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]اين گروه بيشتر قدرتش شکار و استفاده از تفنگ است.عمر متوسطي دارد و از جادو استفاده مي کند.اگر هم قدرت بگيرد مي تواند براي خود يک جانور داشته باشد که بسيار قدرمند است.سلاح اصلي اين گروه تبر است و تقريبا همه لباس ها را مي تواند استفاده کند.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]نيرويي که مي تواند خود را شبيه جانوران کند.اين نيرو عمر متوسطي دارد و از جادو استفاده مي کند.سلاحش عصا است و لباس هاي معمولي استفاده مي کند.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]اين نيرو قدرتش جادو است و سلاح اصلي اش گرز مي باشد و لباس معمولي دارد و عمر متوسطي هم دارد.

يک هيرو بسازيد و وارد بازي بشيد. در اين بايد سعي کنيد هيروي خود رو از لول 1 به لول 70 برسونين براي اين کار بايد ماموريت يا همون Quest انجام بدين به ازاي هر ماموريت به شما يه مقدار Experience ميده که به صورت نوار رنگي اي پر ميشه و هر بار تا آخر رفت يک لول بالا ميرين که اين کار اولش ساده ست ولي هر لولي که جلو ميرين سخت تر ميشه.خود بازي براي انجام Quest ها هيچ راهنمايي نکرده و فقط اون متن درون Quest log که با زدن کليد "L" باز ميشه ميتونه شما رو کمک کنه ولي براي راحتي ميتونين از اين Addon براي رفتن Quest ها استفاده کنين:
کد:
به ازاي هر 2 لول که آپ ميشين يک سري قدرت هاي جديد رو آموزش ميبينين که براي اين کار بايد پيش Trainer مخصوص کلاس خودتون برين و ترين کنين. قدرت هاي ياد گرفته شده رو از طريق کليد "P" ميتونين مشاهده کنين.
از لول 10 به بعد ميتونين Talent هاي خود رو بالا ببريد به ازاي هر لول يک Talent point به شما ميده که ميتونين با زدن کليد "N" تلنت ها رو مشاهده کنين و آپ کنين.

اينم يه سايت که يه مرجع کامل براي اصطلاحات و يا معرفي آيتم ها و... هست البته فارسي نيست :دي
کد:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
فکر کنم اين توضيحات براي شروع بازي کافي باشه بقيه چيز ها رو در حين بازي کردن ياد ميگيريد البته اگه نکته جديدي وجود داشت حتما به آموزش اضافه ميکنم.

با تشکر
*ali* [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

linkin_park
24-06-2007, 17:58
آقا در مورد مسائل فنیش یه سوال دارم ...

من 1.5 بود ورژنم و تا 2.0.1 دانلود کردم حتی 2.1.0 رو هم ریختم ... ولی با هر دوشون ... هر وقت میرم تو بازی
و Login میکنم ... این Error رو میده :
"Unable to Validate Game Version"بعد در ادامه میگه که ممکنه سیستمت ویروس داشته باشه یا فایل هات تغییر مرده باشن ... در حالی که کل سیستمم ویروس نداشت و تازه Repair.exe ؤو هم 2 بار اجرا کردم ولی فایده نداشت ...
نصب دوباره هم فایده نداره ... اشکال از کجاست ؟!

الانم دارم 2.0.12 رو میگیرم ببینم شاید با اون کار کرد ... در ضمن سرور پیشگامان هم لوگین میشم ...

without_all
25-06-2007, 14:09
شرمندی همگی اگه کسی بازی آنلاین بلده بگه چه جوری میشه بازی کرد لطفا دقیق توضیح بدید من آی کیوم پایینه با تشکر

JIGSA
25-06-2007, 16:39
آقا در مورد مسائل فنیش یه سوال دارم ...

من 1.5 بود ورژنم و تا 2.0.1 دانلود کردم حتی 2.1.0 رو هم ریختم ... ولی با هر دوشون ... هر وقت میرم تو بازی
و Login میکنم ... این Error رو میده :
"Unable to Validate Game Version"بعد در ادامه میگه که ممکنه سیستمت ویروس داشته باشه یا فایل هات تغییر مرده باشن ... در حالی که کل سیستمم ویروس نداشت و تازه Repair.exe ؤو هم 2 بار اجرا کردم ولی فایده نداشت ...
نصب دوباره هم فایده نداره ... اشکال از کجاست ؟!

الانم دارم 2.0.12 رو میگیرم ببینم شاید با اون کار کرد ... در ضمن سرور پیشگامان هم لوگین میشم ...

یه مسئله مهم وجود داره و اون هم اینکه ببینی که نسخه شما آمریکایی هستش یا اروپایی. چون شما نمی تونین با نسخه آمریکایی این بازی رو سرور های اروپایی بازی کنین یا برعکس.
شما اول چک کن ببین که نسخه شما کدوم یکی هستش و این سروری که استفاده می کنی چه نسخه ای رو ساپورت میکنه.
بعد از اینکه مطمئن شدی که نسخه شما و سرور یکی هستش باید ورژن Patch رو چک کنی که باید دقیقا یکی باشه وگرنه شما نمی تونی وارد بشی.
در رابطه با سروری که گفتین هیچ آشنایی ندارم. آدرس وب سایتش رو بدین تا من هم چک کنم. مرسی :20:

saeid_constantin
25-06-2007, 23:11
این بازی رو تحت شبکه hub هم میشه بازی کرد؟(2تایی)

Oracle_Eldorado
25-06-2007, 23:18
این بازی رو تحت شبکه hub هم میشه بازی کرد؟(2تایی)

اين بازي رو شما به هر نحوي كه بخواي ميتوني بازي كني .

JIGSA
26-06-2007, 01:10
این بازی رو میشه از یه نفر تا بی نهایت نفره بازی کرد. هیچ محدودیتی وجود نداره . دنیای وارکرافت یعنی این.
ولی هر چی تعداد بیشتر باشه بیشتر حال میده. از اونجایی که سبک این بازی مثل هیچ بازی دیگه ای نیست یک مقدار درکش سخته. باید دید تا فهمید. من خودم وقتی این بازی رو خریدم فکر کردم بازی بیخودیه. بعد که توی یه گیم نت دیدم تازه فهمیدم که چه نعمتی یک سال تو خونه خاک میخورده. :20:

اگر یه برنامه پیدا کنم که از مانیتور فیلم بگیره براتون فیلمهای بازی رو میذارم تا ببینین و حالشو ببرین :8:

Hammer
26-06-2007, 18:13
اين بازي رو شما به هر نحوي كه بخواي ميتوني بازي كني .

سلام دوست من
بهتره منظورتو درستتر میگفتی
این بازی رو همه جوره میشه انجام داد .ولی مثل اینه که بری توی استخر و فقط خودت شنا کنی با هدف اینکه بخواهی قهرمان شنا بشی ولی هرگز نتونی هیچ کودو از قابلیتهایی رو که تمرین کردی جای دیگه استفاده منی.

به همه دوستان این پیشنهادو میدم که یا نرین سراغ این بازی یا اگه رفتین فقط توی سرورهای اصلی WOW:18:

linkin_park
28-06-2007, 12:10
مشکل حل شد و الان دارم با 2.0.12 تو پیشگامان یزد بازی میکنم ... شما هم بیاین اونجا ..
Human / Mage lvl 20

*Necromancer
28-06-2007, 13:05
. اگر یه برنامه پیدا کنم که از مانیتور فیلم بگیره براتون فیلمهای بازی رو میذارم تا ببینین و حالشو ببرین :8:

از fraps استفاده كن

TrickTrick
28-06-2007, 16:14
چطور ميشه از توي خونه وارد سرورهاي ايراني شد؟

AEED$
30-06-2007, 03:35
سلام میشه لینک اپدیت پتچ از 1.1.2 به 1.12.1 را بدید ...
پیشاپیش ممنونم
راستی یه سوال دیگه ای هم داشتم...شما سروری میشناسید که بشه با ورژن 1.1.2 باهاش بازی کرد؟:19:

dr.bronx
01-07-2007, 00:03
من یک چند تا سوال در مورد mangos دارم
من این سرور رو دارم و نصب هم می کنم
همه چیز درسته از روی دستورالعمل
وارد بازی میشم اکانت رو وارد میکنم اکانت رو شناسایی می کنه
....
established
success
veryfying
از اینجور چیزا
بعد یهو یه پیغام میده میگه realm رو انتخاب کنین
بعد انتخاب میکنم
مینویسه
Loging in ot server
بعد دوباره همون صفحه انتخاب realm میاد
همین کار تکرار میشه و هزار بار هم بزنی هیچی نمیشه
اگه میشه منو راهنمایی کنین

JIGSA
01-07-2007, 00:34
به احتمال 99% ایراد از سرور هستش نه شما.
من با این سرور آشنا نیستم. اگر میتونی یه Account جدید درست کن یا با Adminها صحبت کن

ان شاالله که حل بشه و شما رو هم جزو WOW بازها داشته باشیم. :10:

linkin_park
01-07-2007, 09:48
من یک چند تا سوال در مورد mangos دارم
من این سرور رو دارم و نصب هم می کنم
همه چیز درسته از روی دستورالعمل
وارد بازی میشم اکانت رو وارد میکنم اکانت رو شناسایی می کنه
....
established
success
veryfying
از اینجور چیزا
بعد یهو یه پیغام میده میگه realm رو انتخاب کنین
بعد انتخاب میکنم
مینویسه
Loging in ot server
بعد دوباره همون صفحه انتخاب realm میاد
همین کار تکرار میشه و هزار بار هم بزنی هیچی نمیشه
اگه میشه منو راهنمایی کنین

این اتفاق حداقل برای من عادیه ، همون صفحه که میاد رو OK کن ... واسه من تا حدود 4 بار میاد بد میره تو بازی ...
البته این مشکل به خاطر سرور هست که معمولا بعضی اوقات اتفاق میفته ...

اگه نشد به ادمین بگو کارتو راه بندازه ...

من پیشنهاد میکنم اینجا Add-on های WOW رو بذاریم خیلی خوب میشه مثل اطلس و غیره ...

linkin_park
01-07-2007, 09:59
سلام میشه لینک اپدیت پتچ از 1.1.2 به 1.12.1 را بدید ...
پیشاپیش ممنونم
راستی یه سوال دیگه ای هم داشتم...شما سروری میشناسید که بشه با ورژن 1.1.2 باهاش بازی کرد؟:19:

سوال اولت برو :

ُسوال دومت :
ورژن 1 اصلا هیچ سروری وجود نداره اگر هم باشه خالیه یا 2-3 نفر توش بازی میکنن ...
الان بیشتر سرور ها 2.1 هستن یا بعضی ها هم 2.0.12 هستن ... اگه به 2.0.12 برسونیش بستته ... :8:

JIGSA
01-07-2007, 10:04
فکر خیلی خوبیه
از امشب شروع می کنم. براتون خوباشو میذارم
ورژن سرورها رو بهم بگین بیشتر کمکم می کنه.

linkin_park
01-07-2007, 14:57
خوب من اولیشو معرفی میکنم :
-------------------------------------------------------------------------------

Mage SpellBinder

عکس :

توضیحات :
با این Add-on میتونید اگه Mage هستید براحتی کلید های ترکیبی برای استفاده از Spell ها مشخص کنید مثلا :
Shift+Q ==> Fire Blast
خیلی بدرد بخوره چون 10 تا Slot برای Interface Spell ها بیشتر نیست ... :21:

دانلود :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

alex_3000
01-07-2007, 16:20
با سلام
من می خواهم این بازی را بگیرم.یک چند تا سوال داشتم؟؟؟ :31:
من تا به حال این بازی را انجام نداده ام وشاید سوالاتی که می پرسم خنده دار باشند؟؟؟(اما warcrft III را بازی کرده ام)
(1) یک توضیحاتی در مورد این بازی می میخواهم؟؟؟(در مورد مپ های بازی و... )
(2) من از یکی از دوستانم شنیده ام که در این بازی شما می توانید یک هیرو بسازید وبا آن برید تو بازی این واقعیت دارد یا نه؟؟؟
(3) چگونه می توانم یک سرور پیدا کنم ؟؟؟
(4) آیا می شود این بازی را تکی بازی کرد و چگونه؟؟؟

در ضمن لینک بالا خراب است!!!

JIGSA
01-07-2007, 19:32
سلام.

دوستانی که اهل WOW هستن :
من یه اکانت US دارم برای فروش. پک کامل داره با Burning Crusade و تمام پچ ها دانلود شده.
یه کاراکتر Mage که level 20 هست. البته وضعش بد نیست نزدیک به 50g پول داره و Tailoring 225 / 225 و Enchanting .
15 روز هم شارژ داره. اگر خواستین یه خبری بدین. قیمتش هم 120 تومن هستش.

JIGSA
01-07-2007, 19:37
با سلام
من تا به حال این بازی را انجام نداده ام وشاید سوالاتی که می پرسم خنده دار باشند؟؟؟(اما warcrft III را بازی کرده ام)
(2) من از یکی از دوستانم شنیده ام که در این بازی شما می توانید یک هیرو بسازید وبا آن برید تو بازی این واقعیت دارد یا نه؟؟؟

در مورد بازی باید بگم که این بازی مثل Warcraft نیست که Map داشته باشه.
شما اول Hero خودت رو درست می کنی و وارد دنیا می شی.
این دنیا در اصل یه نوع Map هست ولی خیلی بزرگتر و کاملتر. حالا فرض کن که فقط شما توی Map نیستی 5000 نفر دیگه هم هستن
یه عالمه Hero و یه عالمه Mob که باید بکشی و Level خوت رو بالا ببری

Alone_In_Hell
01-07-2007, 19:50
سلام
Alex_3000
بايد بگم كه اين بازي آنلاين هم هست !!(كه من زياد خوشم نمياد)

من با rogue تونستم level 11 بشم اما زياد از بازي سر در نميارم!!
زياد هم پول و Item ندارم اگه كسي زياد داره يه تير كمون برام پست كنه ، يوزرم هم :AloneInHell هست

ممنون

alex_3000
02-07-2007, 09:11
با سلام
من باز هم یک چند تا سوال دیگر داشتم برای بازی کردن حتما باید سی دی اصلی را داشت یا نه ؟؟؟
ببینم در سرور های ایرانی بیشتر Wow بازی می شود یا Bc ؟؟؟
بعد این داستان شارژ دیگر چه است؟؟؟
این Wow دو نوع دارد آمریکایی و اروپایی می خواهم بدونم کدوم یکی بهتره است؟؟؟

linkin_park
02-07-2007, 09:28
سوال دومت رو جواب میدم :
تو سرور های ایرانی Bc بازی میشه ولی اگه Wow داری قصه نخور فدای سرت ... من خودم Wow دارم ولی کلاینت Bc هستم ... یعنی باید چیزی حدود 1.5 گیگ دان کنی ... تا از ورژن Wow ات برسونی به 2.0.12 یا 2.1.0 ...

در ضمن دقت کن که اگه ورژن Wow ات شد 2 ... 2 به بالا کلاینت Bc حساب میشه ...

alex_3000
02-07-2007, 12:11
سوال دومت رو جواب میدم :
تو سرور های ایرانی Bc بازی میشه ولی اگه Wow داری قصه نخور فدای سرت ... من خودم Wow دارم ولی کلاینت Bc هستم ... یعنی باید چیزی حدود 1.5 گیگ دان کنی ... تا از ورژن Wow ات برسونی به 2.0.12 یا 2.1.0 ...

در ضمن دقت کن که اگه ورژن Wow ات شد 2 ... 2 به بالا کلاینت Bc حساب میشه ...
با سلام
من تازه تصمیم گرفته ام که این بازی را بخرم
اگر می شود یه آدرسی به من بدهید تا من سی دس اصلی این بازی را بخرم(منظورم BC است نه wow )

linkin_park
02-07-2007, 13:43
من BC رو نمیدونم .... ولی اگه بری پایتخت مطمئنا گیرت میاد ....

یه سوال دارم ...

چجوری میشه به مختصات داده شده رفت تو نقشه ؟!
مثلا میخوام برم اینجا :
79,39
تو Redridge Mountain ...
میخوام بدونم Add-on داره یا تو بازی میشه مختصات داد ؟!

JIGSA
02-07-2007, 15:03
با سلام
من تازه تصمیم گرفته ام که این بازی را بخرم
اگر می شود یه آدرسی به من بدهید تا من سی دس اصلی این بازی را بخرم(منظورم BC است نه wow )

برای خرید BC اصل شما باید WOW اصل را داشته باشی.
اگر داری US یا UK.
همه رقمه من می تونم برات جور کنم.

در ضمن کسایی که تو سرور US هستن حرفه ای ترن ولی شما اگر بخوای US بازی کنی باید ADSL داشته باشی که Latency کمتر باشه.اگر نه بهتره UK بری.

alex_3000
02-07-2007, 15:24
اگر داری US یا UK.

در ضمن کسایی که تو سرور US هستن حرفه ای ترن ولی شما اگر بخوای US بازی کنی باید ADSL داشته باشی کهLatency کمتر باشه.اگر نه بهتره UK بری.

با این توضیحی که دادی پس US را بیخیال می شوم خوب پس من از کجا می توانم UK ا پیدا کنم.
یه سوال داشتم منظورت از Latency چیست؟

linkin_park
02-07-2007, 15:26
اگر داری US یا UK.

در ضمن کسایی که تو سرور US هستن حرفه ای ترن ولی شما اگر بخوای US بازی کنی باید ADSL داشته باشی که Latency کمتر باشه.اگر نه بهتره UK بری.

آقا اگه میتونی جواب سوال منم بده ...

JIGSA
02-07-2007, 19:32
با این توضیحی که دادی پس US را بیخیال می شوم خوب پس من از کجا می توانم UK ا پیدا کنم.
یه سوال داشتم منظورت از Latency چیست؟

Latency به فاصله زمانی گفته میشه که بین کامپیوتر شما و سرور هست. و برای مثال اگر Latency شما 1000ms باشه به این معنی هست که وقتی شما دستور Attack میدین 1000ms یا همون 1 ثانیه طول میکشه تا اجرا بشه.
Latency میانگین برای سرور US :
650ms تا 850ms با مودم Dial Up
450ms تا 750ms با مودم ADSL

Latency میانگین برای سرور UK :
450ms تا 550ms با مودم Dial Up
350ms تا 450ms با مودم ADSL

البته این رو هم بگم که من خودم 3 ساله که دارم تو سرور US بازی می کنم و فقط یه ساله که ADSL دارم

اگر ISP تون خوب باشه با Dial UP هم به راحتی می تونین تو US بازی کنین
یکی از مزایای US اینه که همه انگلیسی بلد هستن و خوب صحبت می کنن ولی تو سرورهای اروپایی شما با انواع لهجه ها و زبان ها طرف هستین.
و مزیت سرور اروپایی اینه که تقریبا 75% ایرانی ها تو سرورهای اروپایی بازی می کنن.

در رابطه با قیمت هم باید بگم که :
سرور اروپایی :

WOW + Burning Crusade + Game Card = 110,000 ~ 115,000 Toman
سرور US :

WOW + Burning Crusade + Game Card = 100,000 ~ 110,000 Toman

اگر خواستی یه اشاره بدی سه سوته آماده میشه یکی از دوستان به سرعت برات ردیف میکنه. ( سراغ پایتخت و اون طرفا نرو که گرون فروشن :13: )

JIGSA
02-07-2007, 19:36
اینجا پر از Addon هستش. برو تو قسمت Map و ......

Atlas از همشون بهتره

alex_3000
02-07-2007, 20:02
با سلام
اگر زحمتی نیست اما چه جوری برام میاری ؟ من در کرج زندگی میکنم
در ضمن این Addons و atlas چی اشت؟
منضورت از GAME CARD چی است؟؟؟

Sharingan
02-07-2007, 20:25
من چندتا سوال دارم.
1- اين كارت بازي چه مدتيه؟ يعني كي به كي بايد account رو شارژ كرد.
2- ADSL حداقل چه سرعتي مناسب بازيه كه lagg كم تر از 1 ثانيه باشه؟
3- تو ايرن سرورها چه نام دارند و چجوري مي شه بشون وصل شد؟
4 - سرورهاي ايرني از سرور هاي اصلي استفاده مي كنن با همشون كرك شده هستن؟

dr.bronx
02-07-2007, 20:37
بیبن من آفلاین بازی می کنم
یعنی این سرور بورنینگ کروسید برای خونه است
البته توی یک گیم نت هم نصب کردن من از اونجا گرفتم اون نصب کرده ولی به من نمیگه
اگه دوستان میدونن کمک کنن ممنون میشم

JIGSA
02-07-2007, 21:07
با سلام
اگر زحمتی نیست اما چه جوری برام میاری ؟ من در کرج زندگی میکنم
در ضمن این Addons و atlas چی اشت؟
منضورت از GAME CARD چی است؟؟؟

Game Card :
شما برای بازی در سرورهای اصلی باید ماهیانه مبلغی رو به شرکت Blizzard پرداخت کنید ( شارژ ماهیانه ) که شما اینکار رو با خرید Game Card انجام میدین.
در مورد قیمتش هم باید بگم که برای سرور US قیمت کارت 2 ماهه 35 تا 38 هزار تومن و برای سرور UK قیمتش بین 42 تا 47 تومن.
نحوه شارژ هم به این شکله که میرین توی سایت و در قسمت Account Management وارد میشین. بعد از وارد کردن User Name و Password صفحه ای میاد و به شما مشخصات اکانتتون رو نشون میده و یه قسمتش مربوط میشه به Add Game Card . وارد میشین و شماره سریالی رو که روی Game Card هست وارد می کنین. بعد شما 60 روز وقت دارین که بازی کنین.

Add-on :
شما می تونین با دانلود کردن و نصب یکسری برنامه های کمکی ( Add-on ) به راحتتر بازی کردن کمک کنین.
این Addon ها هر کدوم کار خاصی انجام می دن برای مثال بعضی هاشون یه سری اطلاعات اضافی و به درد بخور رو کنار نقشه شما میارن که خیلی کمک کننده است و .......

و در مورد آدرس شما هم باید بگم که رفیق خیلی خوش شانسی. دوست من کرج ساکنه و من معمولا هفته ای یکی دوبار میام کرج. اونجا همدیگر رو میبینیم. :46:

:10: و در انتها ورود شما رو به جمع WOW بازها تبریک میگم :10:

JIGSA
02-07-2007, 21:10
من چندتا سوال دارم.
1- اين كارت بازي چه مدتيه؟ يعني كي به كي بايد account رو شارژ كرد.
2- ADSL حداقل چه سرعتي مناسب بازيه كه lagg كم تر از 1 ثانيه باشه؟
3- تو ايرن سرورها چه نام دارند و چجوري مي شه بشون وصل شد؟
4 - سرورهاي ايرني از سرور هاي اصلي استفاده مي كنن با همشون كرك شده هستن؟

1- زمان شارژ معمولا 2 ماه یکبار هستش که در مورد قیمتش هم به پست قبلی مراجعه کنید.
2- سرعت ADSL زیاد مهم نیست. 64 هم جواب میده
3و4 - از سرور های ایرانی زیاد اطلاع ندارم فقط میدونم که کرک شده هم جواب میده

alex_3000
02-07-2007, 21:23
در مورد آدرس شما هم باید بگم که رفیق خیلی خوش شانسی. دوست من کرج ساکنه و من معمولا هفته ای یکی دوبار میام کرج. اونجا همدیگر رو میبینیم.

و در انتها ورود شما رو به جمع Wow بازها تبریک میگم

واقعا در این مورد شانس آوردم من می خواصتم فردا به تهران بروم و این بازی را بخرم !!!
اگر می شود یه آدرسی بده به من تا من بروم و بازی را بخرم

akharwarbaz
03-07-2007, 08:50
دوستان فرق burning با wow معمولی چیه
بعد دوستان جایی رو سراغ دارید که من ازش پجا رو بگیرم
دانلود نه ها میخوام بخرم مثلا ولیعصری یا ...
بعد اگه میشه اسم مقازه رو هم بگید ممنون میشم

alex_3000
04-07-2007, 09:17
دوستان فرق burning با wow معمولی چیه
بعد دوستان جایی رو سراغ دارید که من ازش پجا رو بگیرم
دانلود نه ها میخوام بخرم مثلا ولیعصری یا ...
بعد اگه میشه اسم مقازه رو هم بگید ممنون میشم

با سلام
تا آن جایی که من از این بازی خبر دارم BC پچ جدید WOW است .
در ضمن من برای دانلود پچ ها جایی را سراغ دارم اما برای خرید نه!!!
اگر خواستی آدرسشو برایت می نویسم.

siavosh1
04-07-2007, 12:01
کی میدونه این ورژن جدید Wow اومده تو بازار یا نه!! من که هر چی گشتم پیدا نکردم ... کف کردم از بس تبلیغشو دیدم:19:

JIGSA
04-07-2007, 20:43
کی میدونه این ورژن جدید Wow اومده تو بازار یا نه!! من که هر چی گشتم پیدا نکردم ... کف کردم از بس تبلیغشو دیدم:19:

WOW ورژن جدیدی نداره. فقط Burning Crusade بود که به صورت Expansion Pack به همون WOW قبلی اضافه میشه و سطح Level رو از 60 به 70 تغییر میده و کلی آیتم و ........ هم اضافه میشه.
تا اونجایی که من میدونم WOW جدیدی قرار نیست که بیاد.

alex_3000
08-07-2007, 12:13
سلام به همه دوستان خوبم بالاخره این world of warcraft:BC را پیدا کردم !!!
از کسانی که من را در خریدن این بازی راهنمایی کردن مخصوصا JIGSA تشکر می کنم.

alex_3000
08-07-2007, 19:17
سلام من این بازی را گرفتم و می خواهم به سرور پیشگامان یزد وصل شوم اما نمی دونم باید چه کار کنم لطفا کمکم کنید.
آدرس سرور

alex_3000
08-07-2007, 19:50
راستی یادم رفت بگم وقتی USER NAME و PASS را وارد می کنم این ارور را می دهد.

unable to validate game version. this may be caused by file corruption or the inter
ference of another porogram.please visit [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] for mor in formation and possible solutions this issue

alex_3000
10-07-2007, 10:28
سلام من این بازی را گرفتم و می خواهم به سرور پیشگامان یزد وصل شوم اما نمی دونم باید چه کار کنم لطفا کمکم کنید.
آدرس سرور

راستی یادم رفت بگم وقتی USER NAME و PASS را وارد می کنم این ارور را می دهد.

unable to validate game version. this may be caused by file corruption or the inter

ference of another porogram.please visit [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] for mor in formation and possible solutions this issue

کسی نیست به ما جواب بده؟

TeRMiNaToR666
10-07-2007, 19:59
Latency
در رابطه با قیمت هم باید بگم که :
سرور اروپایی :

WOW + Burning Crusade + Game Card = 110,000 ~ 115,000 Toman
سرور US :

WOW + Burning Crusade + Game Card = 100,000 ~ 110,000 Toman

سلام من ایران نیستم اگه ممکنه به من بگید که ایا گیم کارت های اروپا وسرور امریکا با هم فرق میکنن یا گیم کارتها همه سرورها یکی هست اخه من یه گیم کارت دارم نمیدونم مال کدوم سرور هستش
و یه سوال دیگه هم اینکه اگه شارژ گیم کارت تمام بشه ایا میشه کارت رو دوباره شارژ کرد یا باید یه کارت دیگه بخریم
و اگه ممکنه بگین قیمت گیم کارت بدون گیم چنده ممنونم:11:

alex_3000
12-07-2007, 12:40
سلام من ایران نیستم اگه ممکنه به من بگید که ایا گیم کارت های اروپا وسرور امریکا با هم فرق میکنن یا گیم کارتها همه سرورها یکی هست اخه من یه گیم کارت دارم نمیدونم مال کدوم سرور هستش
و یه سوال دیگه هم اینکه اگه شارژ گیم کارت تمام بشه ایا میشه کارت رو دوباره شارژ کرد یا باید یه کارت دیگه بخریم
و اگه ممکنه بگین قیمت گیم کارت بدون گیم چنده ممنونم:11:

سلام آقای ترمیناتور وقت خودت را این جا تلف نکن کسی این جا جوابت را نمی دهد

Hammer
17-07-2007, 14:38
سلام آقای ترمیناتور وقت خودت را این جا تلف نکن کسی این جا جوابت را نمی دهد

آره گیم کارت اروپا و آمریکا فرق داره . قیمتش هم قبلا" Jigsa ی عزیز گذاشته
وقتی هم تموم شد باید 2 باره بخرید
ضمنا" بهتره در مورد سرورهای اصلی WOW صحبت کنیم.
و شما هم وقت خودتون رو با این سرورهای کرک شده ایرانی تلف نکنین.

alex_3000
17-07-2007, 15:56
آقا پچ بازی من 2.0.0 هستش کسی لینکی ندارد که بتوان آن را تا 2.0.12 با لا ببرد

TeRMiNaToR666
22-07-2007, 17:55
آقا پچ بازی من 2.0.0 هستش کسی لینکی ندارد که بتوان آن را تا 2.0.12 با لا ببرد

سلام عزیزم من یه سایت دونلود گیم و فیلم و موزیک دارم
][ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اگه بری قسمت گیم پچ WoW هم میبینی همیشه هم آپدیت میشه
اینم لینک صفحه گیم
][ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بازم چیزی خواستی بگو تونستم کمک کنم

nader_kashimotso
22-07-2007, 18:29
Wow ممکنه بازی قشنگی باشه ولی بدرده ماها نمی خوره...

JIGSA
24-07-2007, 13:51
Wow ممکنه بازی قشنگی باشه ولی بدرده ماها نمی خوره...

WoW یه بازی برای تمامی سنها (12-....) هست
و فکر هم میکنم شما تو این رنج سنی باشی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!

dream_sky
25-07-2007, 12:20
سلام به همه.
راستش من این سایت رو تازه دیدم.و تازه عضو شدم.
من از پچ 1.5 wow بازی کردم تا الان که پچ 2.3 ارئه شده و الان هم در blizzard --Eu دارم بازی میکنم.
فکر کردم شاید بتونم تو این سایت به بچه ها در مورد wow کمک کنم......
-----------------------------------------------------------------------------------------------
در ضمن از بچه هایی که تو blizzard بازی میکنن (Eu) می خواستم خواهش کنم نام realm و نام character خودشون رو بگن....
اینجوری میشه اگه تو یک realm باشیم Guild تشکیل بدیم......
ممنون.

behroos-khafan
25-07-2007, 14:42
با سلام به همه
من تو سرور pishgaman بازی می کنم. اما از وقتی update شده چون پچشو گشر نیاوردم دیگه اونجا نیستم.
اگه کسی یه سرور شلوغ برای پچ 2.0.12 us سراغ داره لتفا بگه. ممنوون میشم!
(شلوغ یعنی بیش از 300 نفر online)

JIGSA
25-07-2007, 19:40
من تو دو تا Realm کاراکتر دارم.
البته من تازه اومدم EU چون 3 سال تو US بازی می کردم.

Realm : Ravenholdt - Character Name : Jigsa - Blood Elf Paladin
Realm : Burning Legion - Character Name : Tirip - Night Elf Druid
ظاهر و باطن همینه که هست :8:

dream_sky
26-07-2007, 19:57
دوباره سلام.
خوب دوستمون یه سرور با بیش از 300 نفر online می خواست.....خوب من به جای یکی دو تا می گم ولی با بیش از 1000 نفر online ......ولی سرور خارجیه!!!!
1.
2.
Enjoy this-----------------------------<<

خوب character من در Eu تو Realm: >>WaildHammer Name:Ling Xiaoyu

خیلی حیف شد که تو یک realm نیستیم...چون ما الان سه تا ایرانی تو این realm هستیم...

راستی منم NightElf :Warrior
cya...(^_^)

domany13
27-07-2007, 09:31
سلام...
خوبید؟؟؟
من الان اینجا رو پیدا کردم....من تو یه سرور اروپایی به اسم Nagrand بازی می کنم...
راستی بهتر نیست تو این سایت یکم تخصصی تر بنویسیم؟؟؟؟

JIGSA
27-07-2007, 10:09
سلام...
خوبید؟؟؟
من الان اینجا رو پیدا کردم....من تو یه سرور اروپایی به اسم Nagrand بازی می کنم...

صد در صد تایید میشه. تخصصی تر رو هستم. :10:

dream_sky
27-07-2007, 14:51
سلام...
خوبید؟؟؟

سلام.

منم موافق هستم ولی به نظر من نباید خیلی تخصصی باشه.:13:

چون اینطوری فقط تعداد کمی از بچه ها متوجه منظورمون میشن.

البته منظورم اینه که کم کم تخصصی تر نوشته بشه.:46:

cao-cao
30-07-2007, 22:11
سلام...
خوبید؟؟؟

اقا یکی بیاد نظر بده

morteza_k
31-07-2007, 00:55
سلام
دوستان من بازي WOW رو دارم مي خوام به صورت شبکه lan بازي کنم (2 نفره) ميشه يا احتياج به ورژن خاصي از اين بازي هست.
لطفا تنضیماتشو برام بگین(برای بازی 2 نفره).
ممنونم.

JIGSA
31-07-2007, 01:34
اقا یکی بیاد نظر بده

من که نظر دادم.
حالا شما تعیین کن که راجع به چی تخصصی تر بنویسیم

morteza_k
31-07-2007, 10:15
سلام
دوستان من بازي WOW رو دارم مي خوام به صورت شبکه lan بازي کنم (2 نفره) ميشه يا احتياج به ورژن خاصي از اين بازي هست.
ممنونم.

سلام
دوستان عزیز اقا من کفیدم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] یکی جواب ما رو هم بده.
ثواب داره. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

JIGSA
31-07-2007, 11:19
سلام
ممنونم.

من زیاد در این مورد اطلاعاتی ندارم ولی :
برای اینکه بتونی با Lan بازی کنی اول باید سرور مجازی درست کنی . شنیدم که سرور مجازیش تو ایران هست و بعضی از بر و بچ دارن.
بعدش سرور رو میریزی رو یکی از کامپیوتر ها که قویتره. و توی دیتابیسش 2 تا User درست می کنی که خودت و اون شخص دومه باشین. بعدش سرور رو اجرا می کنی.
توی فایل realmlist.wtf که تو فولدر خود بازی هست در قسمت set realmlist کد IP سرور رو وارد می کنی و بعد بازی رو روی هر دو تا کامپیوتر اجرا می کنی و..... :10:

morteza_k
31-07-2007, 11:24
سلام
دوست خوبم ممنونم که جواب دادی من این سرور های مجازی رو از کجا باید بگیرم.

JIGSA
31-07-2007, 11:33
سلام
دوست خوبم ممنونم که جواب دادی من این سرور های مجازی رو از کجا باید بگیرم.

دقیق نمی دونم که از کجا باید بگیری
یه سر به گیم نت ها بزن شاید یا خودشون یا بر و بکس داشته باشن

شرمنده که نتونستم کمکی بکنم :41:

morteza_k
31-07-2007, 11:41
سلام
قربونت تا همین جاش هم خیلی لطف کردی.
ممنونم.

sps
31-07-2007, 14:47
یه سوال:من این بازی رو گرفتم ولی ازش هیچی نمیفهمم!!
هروقت میخوام ماموریت یکی از آدم ها رو انجام بدم تو راه با یه مشت عقرب برخورد می کنم که همیشه منو میکشن!!
یکی کمک کنه و اگه میشه یه توضیح کامل در مورد چگونگی بازی بده!!
ممنون!

sps
01-08-2007, 11:06
کسی نبود جواب بده؟!؟!

JIGSA
01-08-2007, 19:51
کسی نبود جواب بده؟!؟!

آقا جواب شما یه مثنوی میشه :31:

ولی من تو چند جمله میگم امیدوارم اونقدر خوب بگم که شما این سری او عقربها رو بکشونی

1- قبل از هر چیزی باید ببینی اون موجود منحوسی که می خوای بکشی Level چنده و خودت Level چندی ؟
جواب : بالا سمت چپ تصویر عکس خودت رو می تونی ببینی، کنار اون یه دایره کوچولو هست که توش یه عدد نوشته ( به احتمال زیاد الان باید 1 باشه ) اون نشون دهنده Level شماست. حالا اون موجود موردنظر رو که کمر به قتلش بستی انتخاب کن و ببین که اون بنده خدا Level چنده، اگر Level اون 3 یا 4 تا بیشتر از شماست که قیدشو بزن چون تو یه چشم به هم زدن به سوکس ( ببخشید روح ) تبدیلت میکنه
نتیجه : همیشه دشمنتو جوری انتخاب کن که باهات هم Level باشه یا نهایتش 1 لول بالاتر باشه.

2 - از Spell هات استفاده می کنی ؟
جواب : شما یکسری قردت های خارق العاده داری که باید از اونا استفاده کنی. این قدرت ها بسته به اینکه شما Warrior هستی یا Mage یا ..... فرق می کنه. حالا اینا رو از کجا پیدا کنی ؟ پایین صفحه یه سری آیکون هست که سمت چپی ها همون قدرت های شماست . وسطی ها دکمه های منو و .... و سمت راستی ها هم کیف شماست ( یا همون کوله پشتی - با برنامه آقای حسنی قاطی نشود ). این قدرت ها یا همون Spell ها یکسری حرکات خفن انجام میدن برای مثال دشمن رو برای چند ثانیه میخکوب می کنن و یا یه آتیش خفن میزنن ( بسته به اینکه شما چه کلاسی باشی )

فعلا تا اینجا رو داشته باش تا بعد.
راجع به لول و spell ها تمرین کن و نتیجه رو به من بگو :10:

leon scott kendy
02-08-2007, 12:03
اقا ببخشید من وقت نداشتم نوشته های شما رو بخونم لطفا منو ببخشید چند تا سوال داشتم

1-میشه این بازی رو رو کامپیوتر شخصی گذاشت و تک نفره بازی کرد و بدون انلاین بودن
2- این یوزر نیم و پسی که هست چیه
3- مثل بازی های تک نفره میشه بازی کرد
4-چه جوری یوزر و پس درست می کنن

ببخشید می دونستم به این سوالات جواب داده شده ولی منو ببخشید چون باید سریع برم لطفا به این ها جواب بدهیید

:41::41::41::41:

sps
02-08-2007, 23:01
jigsa جان خیلی ممنون!!امتحان می کنم و حتما جوابشو همین جا میذارم!!

XirowN
03-08-2007, 00:48
لینک دانلود میذارین

JIGSA
03-08-2007, 20:25
لینک دانلود میذارین

لینک دانلود بازی که منظورتون نیست ؟؟؟؟ :18:

8 گیگابایته :18:

alex_3000
04-08-2007, 17:52
با سلام این لینکی که دوست خوبم آقای ترمیناتور تو صفحه 6 گذاشته کار نمی کنه !

کسی یه سرور اروپای خوب سراغ نداره

اگر کسی پچ 2.0.12 یا را دارد برای دانلود بزاره

Aminneo
05-08-2007, 16:22
من هم wow of warccrafti شدم....
من سرورم wowescape هست که الان مثل اینکه بسته شده ولی من دارم هنوز توش بازی میکنم جالب نیست؟؟
اینم اکانتم:
Aminneo
bloodelf
mage
8 lvl

Aminneo
05-08-2007, 16:24
و چند سوال دیگه:
چطوری میشه با همتیمی خودمون دوئل کرد؟؟؟
2-اگه میشه تو نقشه جاهای Battle Ground و اون یکی که با تیم میشه رفت جلو رو بگید
3-چجور میشه یکی رو اورد تو گروپ خودمون؟؟؟
ممنون...

Aminneo
05-08-2007, 16:26
در مورد اونکه آدم سوار اسب و شیر و ازدها میشه توضیح بدید
و چجوری میشه unit ظاهر کرد؟؟؟؟
ممنون

alex_3000
06-08-2007, 09:34
من دیروز به یه گیم نت آنلاین رفت . بازیش خیلی خفنه قرار شده به من پچ ها را بده اون ها تو سرور های اروپایی بازی کی کردند

آدرس سرور اروپایی

dr.bronx
06-08-2007, 14:22
خسته نباشيد
لطف كنيد دموهاي جديد بازي رو بذاريد

Hammer
06-08-2007, 18:32
اون چیزهایی که گفتی اسمشون mount است و وقتی به level های 40 60 70 برسی میتونی مدلهای مختلفشو با توجه به نوع کاراکترت سوار شی (البته کلی Gold ) نیاز داره .

یه چیزی هم میخواستم به بقیه دوستان که در مورد سرورهای آفلاین یا بازی توی خونه سوالاتی میپرسیدن بگم . اونم اینکه این باز به این دلیل پرطرفدار ترین بازی تاریخه که بیش از 60 میلیون نفر اونو بازی میکنن . پس بهتره بزنین تو نخ online چون اینجور فقط محیط بازی رو میبینین اما نمی فهمین WORLD OF WARCRAFT یعنی چی

:10:

در مورد اونکه آدم سوار اسب و شیر و ازدها میشه توضیح بدید
و چجوری میشه unit ظاهر کرد؟؟؟؟
ممنون

*hamedkhatar*
07-08-2007, 14:59
سلام بچه ها
من این بازی رو گرفتم و تازه میخوام بازی کنم یعنی تا حالا بازی نکردم
اول اینکه آیا این بازی فقط اینترنتیه؟ یعنی نمیشه همینطوری بازی کرد؟
و اگه اینترنتیه ما که ریال آپ داریم هم با این سرعت میتونیم بازی کنیم یا نه؟
من الام میخواستم اکانتش رو بسازم ولی نمیشه چطوری اکانت بسازم؟
لطفا یه راهنمایی کلی بفرمایید ممنون میشم
:20:

nanik
07-08-2007, 15:59
اون چیزهایی که گفتی اسمشون mount است و وقتی به level های 40 60 70 برسی میتونی مدلهای مختلفشو با توجه به نوع کاراکترت سوار شی (البته کلی Gold ) نیاز داره .

یه چیزی هم میخواستم به بقیه دوستان که در مورد سرورهای آفلاین یا بازی توی خونه سوالاتی میپرسیدن بگم . اونم اینکه این باز به این دلیل پرطرفدار ترین بازی تاریخه که بیش از 60 میلیون نفر اونو بازی میکنن . پس بهتره بزنین تو نخ online چون اینجور فقط محیط بازی رو میبینین اما نمی فهمین WORLD OF WARCRAFT یعنی چی

:10:

سلام جناب Hammer
من World Of Warcaft اصل و اوریجینال را می خواهم، از کجا می توانم تهیه کنم؟؟

Hammer
08-08-2007, 17:39
سلام جناب Hammer
من World Of Warcaft اصل و اوریجینال را می خواهم، از کجا می توانم تهیه کنم؟؟

سلام
خوشحالم که شما هم به طرفدارانه WOW پیوستی
ببین واسه این بازی باید خود بازی و اخرین پچ بازی رو بخری که همراه خودش یه کارت بازیه یک ماهه داره که قیمتش رو میتونی از توی خود سایتش ببینی (حدودا" هزار110) که البته فقط سریال نامبر اورجینال است . واگه بخواهی با ِDVD و کتاب و جعبه بخری حدودا 190 هزار تومان .
اگه خواستی من میتونم با Cradit card واست تهیه کنم .

feline
10-08-2007, 11:48
با سلام

دوست عزیز :10:: سوالات شما به هیچ وجه الکی نیست. در مورد مپ بازی : این بازی دارای یک مپ بزرگ و سراسری است که آسیا را در خودش 7 بار جا میدهد . این بازی دارای غار و کوه و پورتال و دریا و... می باشد .
در مورد هیرو: دوست شما درست فرموده اند و شما می توانید در بازی شکل انواع اقسام قسمت ها هیرو را تعیین کنید . اتفاقا یکی از لذت بخش ترین قسمت های بازی ساختن هیرو می باشد. در این بخش شما می توانید علاوه بر شکل ظاهری هیرو گروهی که هیرو در آن قرار دارد (الینس و هرد) مدل هیرو (برای مثال هیومن -انسان- یا ارک-دیو- یا دورف - کوتوله - یا آندد -جسد- ) و جنسیت هیرو و مدل اتک دادن و اسم هیرو را تعیین نمود.
شما می توانید سرور های رایگان زیادی برای پچ های مختلف در اینترنت پیدا کنید که با هر نوع سرعتی هماهنگی دارد(البته بازی با سرعت پایین اینترنت خیلی بدردنخور و خسته کننده می شود) اما برای این که خوب و راحت بازی کنید باید از سرور های پولی (از 5000 تومان در ماه تا 800000 تومان ) استفاده کنید که این سرورها با خدمات کامل هستند.
اما می رسیم به سرور خونگی ... این سرورها برای شما که می خوای تازه شروع کنی مثل کد رمز می مونه و بازی رو آن قدر خسته کننده و بی مزه می کنه که آدم حاش بهم می خوره . برای شما عزیز توصیه می شه که بری در گیم نت ها یا در خونه به صورت شبکه ای بازی کنی .

srajaee
10-08-2007, 15:14
سلام!

عجب تاپیک فعالی!! خوراک جذب بازیکنه... lol

من مدت زیادی تو سرور های ایرانی از جمله سرور یزد و شیراز بازی کردم... اما این سرور ها خیلی خلوته و اصلا نمیشه بهشون گفت سرور wow !! چرا که خیلی از کارها تو بازی فقط با وجود تعداد زیاد بازیکن امکان پذیره...

راسیاتش از وقتی فهمیدم حتی بعضی از admin های این سرورها هم خودشون تو سرورهای خارجی بازی میکنن که شلوغ تره منم رفتم تو سرورهای خارجی و الان بعد از بازی کردن تو تعداد زیادی از سرورهای خارجی بالاخره یک سرور خوب پیدا کردن و دارم اونجا بازی می کنم و دیروز هم 250 نفر آنلاین داشت! البته من دارم در باره سرورهای مجانی می گما :46:

تو این سرور 6-7 نفر ایرانی داره بازی می کنه و یک گیلد ایرانی هم داریم ... البته توی Horde !!
این سرور در رومانیا و کاملا blizzlike هست یعنی تمام rate هاش مثل blizzard بر روی x1 تنظیم شده... سرور bug خیلی کم داره و سرور خیلی خوب و شلوغیه.... خلاصه که خیلی حال میده حالا دیگه خود دانید !!

اینم اطلاعات لازم:
آدرس سایت:
آدرس فروم:
آدرس realm که در فایل realmlist.wtf باید بنویسید: wow.echonet.ro
پچ مورد نیاز: 2.1.3
دانلود پچ:

اگر اومدید تو این سرور یادتون باشه بیاید توی horde و به warmaster یه پیغام بدید... :46:

موفق باشید...

JIGSA
10-08-2007, 22:22
آقا یه امکان جدید برای کسانی که می خوان وارد بازی World of Warcraft البته سرور های اصلی بازی بشن.
یکی از بچه ها با قیمت خیلی مناسبی داره بازی رو ارائه میکنه. یکی دو تا از بر و بچ رفتن گرفتن و راضین اگر کسی خواست یا اطلاعات می خواست یه پیغام شخصی بده.

feline
12-08-2007, 07:36
دوباره سلام.
خوب دوستمون یه سرور با بیش از 300 نفر online می خواست.....خوب من به جای یکی دو تا می گم ولی با بیش از 1000 نفر online ......ولی سرور خارجیه!!!!
1.
2.
Enjoy this-----------------------------<<

خوب character من در Eu تو Realm: >>WaildHammer Name:Ling Xiaoyu

خیلی حیف شد که تو یک realm نیستیم...چون ما الان سه تا ایرانی تو این realm هستیم...

راستی منم NightElf :Warrior
cya...(^_^)

ای عزیز گرامی چرا night elf e warrior؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:18:
در بین alliance ها فقط night elf و dowrf قدرتمند هست که از بین اونا برای night elf ها hunterقویه در بین dowrf ها paladine قویه ... بقیه ی alliance ها به پشیزی نمی ارزن....:2:
من خودم سه ساله که دارم wow بازی می کنم و فقط متوجه شدم که heroهای alliance فقط بخاطر داشتن gm خدمات بسیار بالایی دارند. مثلا توی server ی که من توش بازی می کردم alliance : hunterاز اسب 100% سریع تر میرفت ...
ولی در کل horde ها به استثنا orc هاشون از صد alliance بهترن . اما با توجه به این که یک عده بچه می خوان بازی کنن به فکر اینن که برن آدم خوبای داستان بشن . بعد طرف بی چاره میاد عضو بشه می بینه همه رفتن alliance . بی چاره باورش می شه که alliance ها قوی ترن....

feline
12-08-2007, 08:00
و چند سوال دیگه:
چطوری میشه با همتیمی خودمون دوئل کرد؟؟؟
2-اگه میشه تو نقشه جاهای Battle Ground و اون یکی که با تیم میشه رفت جلو رو بگید
3-چجور میشه یکی رو اورد تو گروپ خودمون؟؟؟
ممنون...

در مورد سوال اولت بگم یک راه در بعضی سرور ها هست که باید روی طرف کلیک کنی آیکون healthو manaش کنارش یک عکس از شخصی که می خوای باهاش doelکنی داره روی عکسش راست کلیک می کنی یک لیست کوچک باز میشه تو اون یکی از گزینه ها doel است اگر رقیبت acceptکرد باهاش doel می کنی . اما اگر این روش کارساز نبود شما باید هر دو طرف pvp شون رو on کنن. اگر باز هم کار نکرد باید برای gmچند تا فحش خواهر مادر wisper کنی که چه سرور به درد نخوریه...
متوجه سوال دومت نشدم ...
اگر منظورت add کردن شما از همون لیستی که بهت گفتم کلمه ای به نام invite رو پیدا کنی در نتیجه اگر طرف accept کنه میاد addت میشه .اگر هم منظورت یک guildرسمیه شما باید برین برگه ی guild رو تهیه کنید بعد باتوجه به نوع برگه guild باید دوستان حاضر در بازی رو add کنید

Hammer
12-08-2007, 18:18
ای عزیز گرامی چرا night elf e warrior؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:18:
در بین alliance ها فقط night elf و dowrf قدرتمند هست که از بین اونا برای night elf ها hunterقویه در بین dowrf ها paladine قویه ... بقیه ی alliance ها به پشیزی نمی ارزن....:2:
من خودم سه ساله که دارم wow بازی می کنم و فقط متوجه شدم که heroهای alliance فقط بخاطر داشتن gm خدمات بسیار بالایی دارند. مثلا توی server ی که من توش بازی می کردم alliance : hunterاز اسب 100% سریع تر میرفت ...
ولی در کل horde ها به استثنا orc هاشون از صد alliance بهترن . اما با توجه به این که یک عده بچه می خوان بازی کنن به فکر اینن که برن آدم خوبای داستان بشن . بعد طرف بی چاره میاد عضو بشه می بینه همه رفتن alliance . بی چاره باورش می شه که alliance ها قوی ترن....

اول یه سوال : شما این تجربیاتو از توی بازی اورجنیال بدست اورودی یا از توی سرورهای کرک شده ؟؟؟ :18::18:
اما اینو به همه دستان میگم که WOW یه بازیه کاملا" balance است
ولی اگه منم یه سرور کرک شده داشتم کاری می کردم که همه برن یه Mage Human بسازن و به این ترتیب Balance بودن بازی به هم میخورد . پس خواهشن بقیه رو گمراه نکنید

Aminneo
13-08-2007, 00:07
من شنیدم تو blizz like باگ داره و کارش اینه لولش سریعتر میره بالا...کسی اطلاعی داره بگه...(یعنی تو 3 ساعت از 36 لول بره 46)
اگه باگ دیگه ای هم داره بگید منمون میشم...

snebi
13-08-2007, 11:10
با سلام به دوستان من میخوام بازی رو دانلود کنم تو این تورنت های لینک زیر کدوم رو دانلود کنم ؟؟؟؟؟؟

مرسی

Hammer
13-08-2007, 13:53
با سلام به دوستان من میخوام بازی رو دانلود کنم تو این تورنت های لینک زیر کدوم رو دانلود کنم ؟؟؟؟؟؟

مرسی

دومی بهتره :10:

sbs
13-08-2007, 14:29
چطور میشه از رو اسب پایین اومد

چطور میشه berserker stance روغیرفعال کرد

snebi
13-08-2007, 19:18
دومی بهتره :10:

مرسی از راهنماییت ممنون اون وقت این برای کدوم سرور هست ؟ آمریکا یا اروپا ؟؟

snebi
14-08-2007, 22:19
مرسی از راهنماییت ممنون اون وقت این برای کدوم سرور هست ؟ آمریکا یا اروپا ؟؟

Please Help Me

JIGSA
15-08-2007, 00:58
ببین دو روز نبودیم. این Horde ها ریختن اینجا. :2:

آقا جون اگه مردی بیا دوئل کنیم ........... هر وقت تونستی منو ببری خیلی کار مهمی هم نکردی. چون هر کی با من دوئل کنه می بره. :31:

بزار یه چند تا حقیقت رو بهت بگم که به خاطر 3 سال بازی تو سرور آمریکا بدست آوردم.
1- Paladin فقط Dwarf ها ( البته به جز خودم :31: )
2- Hunter و Priest فقط Night Elf
3- Mage و Rogue فقط Undead
4- Warlock فقط Human
5- Druid فقط Tauren
6- Warrior فقط Orc
7- Shaman فقط Draenei

8- زاقارت فقط Blood Elf های :2:

9- کاراکتر فقط Jigsa :31:

akharwarbaz
15-08-2007, 01:24
jigsa جان میشه یه عکس از کاراکترت بزاری
البته اگه امکان داره
ممنون

Hammer
15-08-2007, 11:14
jigsa جان میشه یه عکس از کاراکترت بزاری
البته اگه امکان داره
ممنون

اگه سمت راست اسمشو ببینی عکسشو میبینی

Hammer
15-08-2007, 11:16

آقا جون اگه مردی بیا دوئل کنیم ........... هر وقت تونستی منو ببری خیلی کار مهمی هم نکردی. چون هر کی با من دوئل کنه می بره. :31:

بزار یه چند تا حقیقت رو بهت بگم که به خاطر 3 سال بازی تو سرور آمریکا بدست آوردم.
4- Warlock فقط Human
5- Druid فقط Tauren
6- Warrior فقط Orc
7- Shaman فقط Draenei

Jigsa جان درسته که با هم رفیقیم اما فکر نمیکنی اگه یه Rogue undead بیاد سروقتت چیکار میکنی ؟

Hammer
15-08-2007, 17:24
من از همین الان اعلام میکنم که عشقه من فقط Undead . چه حالی میده اگه یه Mage یا Rogue بیفتن دنبال یه Paladin .آخ که چه حالی میده

JIGSA
15-08-2007, 18:46
Jigsa جان درسته که با هم رفیقیم اما فکر نمیکنی اگه یه Rogue undead بیاد سروقتت چیکار میکنی ؟

Divine Shield و فرار :31:
اونوقت اون Undead جون شما هم ..... میشه :31:

با من کل کل نکن وگرنه از DVD Film خبری نیست. :13:

JIGSA
15-08-2007, 18:54
اینم یه عکس از Jigsa

sbs
16-08-2007, 13:32
چطور از رو اسب بیام پایین؟
هرکاری میکنم نمیاد پایین
خواهش میکنم کمک کنید

JIGSA
16-08-2007, 16:07
همون Spellی رو که میزنی و سوار اسب میشی اگر دوباره بزنی پیاده میشی
اگر نشد تایپ کن Dismount. یا Dismount/

magazi
16-08-2007, 17:55
سلام
واسه از رو اسب پیاده شدن میتونی اکسه اسبی که بالای صفحه اومده رو کلیک کنی میاد پایین

1 خواهش اگه میشه بگین واسه هر لولی کجا باید بریم (Hord)

در ضمن Horda 5% قویتر از الینسان نه از نزر جمعیت از نظر قدرت خود سرور

راستی کسی تو Elka بازی میکنه ؟

magazi
16-08-2007, 17:57
اگه پریست بازم هست بم بگین تلنتامو چطور حرفه ی بگیرم (من Priest Undead هستم)

akharwarbaz
16-08-2007, 21:48
اگه سمت راست اسمشو ببینی عکسشو میبینی
دوست عزیز
من همون موقعی که داشتم پستم رو مینوشتم سمت راستو میدیدم ولی فکر نمیکردم کارکتر ایشون همون اواتارش باشه
در ضمن شما به بزرگی خودت ببخش !

JIGSA
17-08-2007, 00:10
عکس چطوره ؟
فقط تورو خدا گیر ندین که چرا Female بازی می کنم و از این حرفا.

werewolf
17-08-2007, 01:07
سلام.
کل این تاپیک رو خوندم و هیچ چیز دستگیرم نشد.
اگر ممکنه یه کمی واضح تر و معمولی تر توضیح بدید!تاپیک که فقط متعلق به چند نفر نیست که دارین تخصصی حرف میزنید.اگه اینطوره بزنید گیلد طرفداران ورد آو وارکرفت!اسم تاپیک هست آموزش و ارائه!ولی من نه آموزشی دیدم که برای مبتدی ها خوب باشه و نه چیزی که شما ارائه بدید.
اگه مقدوره یه کمی واضح تر صحبت کنید و از اول توضیح بدید.مثلاً این جنگجوها چی هستند و فرقشون با مگ ها چیه!یا اینکه چطور اصلاً میجنگن.من با یه گراز درگیر شدم خیلی راحت منو کشت!البته لول 1 هم بود.هر چی کلیک راست میکنم بعد از 1 دقیقه شاید یه ضربه ای بزنه!
یا اینکه این سوالهای و ماموریت های که میدن چی هست.و اینکه وقتی این حیوون های لعنتی آدم رو دنبال میکنند باید چه کار کنیم!در ضمن من با یه سرور مجازی توی خونه بازی میکنم!بلد نیستم با اینترنت بازی کنم!از توضیحاتتون توی صفحات قبل هم هیچی حالیم نشد.این آدرس هایی که میدید رو باید کجا وارد کنیم؟وقتی بازی کرک شده میشه آنلاین بازی کرد؟
کلاً روش بازی چطوری هست؟من وار اصلاً بازی نکردم.یعنی چرا یه 10 یا 20 باری تو گیم نت (قبلاً) دی دی بازی کردم!
بعد اینکه چطور لول میره بالا؟شما گفتید اول ها لول راحت میره بالا!اما من 4 ساعت دیشب بازی کردم نه پول در آوردم نه جایی دیدم که کار کنم و نه تونستم آیتمی بخرم و نه تونستم لول رو افزایش بدم!
و اگه کلاً یه آموزشی مقاله ای چیزی بذارید ممنون میشم
و اگه آموزش هم نمیدید اسم تاپیک رو عوض کنید تا ملت گمراه نشن و بیان 1 ساعت کل تاپیک رو بخونن و آخرش ببین هیچی نفهمیدن!
اگه یه کمی تند حرف زدم ببخشید ها چون اعصابم خورده!کل نت رو زیر پا گذاشتم هیچکس توضیح نداد،بعد همه هم ادعا میکردند که خدای وار توی گیم نت ها هستند!
با تشکر یاشار عطری!

JIGSA
17-08-2007, 02:22
آقا شما حق دارین. ولی می دونی اگر من بخوام بشینم و از اول توضیح بدم شاید یه 50 یا 60 تا پست باید بزنم.
البته وظیفه هستش و در اولین فرصت ممکن اینکار رو انجام میدم
در ضمن شما هم یه کم بی انصافی کردی. ما اینجا مطالب خوبی داریم. یادمه یه دفعه یه نفر همچین سوالی کرده بود و من جواب دادم. ( پست شماره 71 )
میدونی ؟؟ شما یه کاری کن........ یکی یکی مشکلاتت رو بگو تا من جواب بدم. شاید اینجوری بهتر باشه.
مثلا الان به من بگو که چه کاراکتری انتخاب کردی ؟

werewolf
17-08-2007, 08:43
ممنونم،اولاً که اصلاً فرق کاراکترها رو توی این بازی جدید نمیدونم،مثلاً واریور چیه؟من اورک مرد رو برداشتم و جنگجو هم هست!ولی این چطوری میجنگه؟با بقیه فرقش چیه؟با چه کلیدهای ضربه میزنه و...
این اولین سوال!
باز هم ممنونم،اما شما هم حق بدین!صفحات خیلی زیاده و با سرچ هم که نمیشه!اگه هم بخوام همه پستها رو بخونم یه دو سه روز طول میکشه!

JIGSA
17-08-2007, 12:44
آموزش World of Warcraft ( جلسه اول - آشنایی با انواع کاراکترها )

دوستان عزیز! کاراکترها در WOW از لحاظ گروهشون به دو دسته کلی تقسیم می شن ( Horde & Alliance )

1- گروه Horde شامل : Orc - Undead - Tauren - Troll - Blood Elf
2- گروه Alliance ها شامل : Human - Dwarf - Gnome - Night Elf - Draenei

این دو گروه همیشه در حال جنگ هستن. . کشتن اشخاصی از گروه مقابل به شما امتیاز افتخار میده

هر کدوم از این دسته ها یکسری برتری نسبت به بقیه دارن. برای مثال Dwarf ها دارای قدرتی هستن که می تونن جای صندوقچه های گنج رو پیدا کنن. یا Draenei ها توانایی های بیشتری تو جواهر سازی دارن.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

همچنین از لحاظ نوع عملکرد کاراکتر ها به 3 دسته تقسیم می شن : Tank ها - DPS ها - Healer ها
1- Tank ها اون دسته از کاراکتر هایی هستن که قدرت دفاع بالا و مقدار HP ( جون ) بالایی دارن و مدت زمان زیادی می تونن جلوی دشمن دوام بیارن.
2- DPS ها گروهی از کاراکترها هستن که در مقایسه با دیگران در یک زمان معین بیشترین ضربه رو وارد می کنن و مقدار بیشتری Damage می زنن
3- Healer ها اون گروهی از کاراکتر ها هستن که می تونن به خود و دیگران HP بدن.
که کاراکترها به این ترتیب هستن :
نام کلاس - قابلیت تانک شدن - قابلیت DPS شدن - قابلیت Heal کردن
-------------------------------------------------------------------------
Warrior - عالی - متوسط - ندارد
Paladin - خوب - خوب - عالی
Mage - نمی تواند - عالی - ندارد
Rogue - متوسط - عالی - ندارد
Warlock - ضعیف (*) - عالی - ندارد
Priest - نمی تواند - خوب - عالی
Druid - خوب (**) - خوب - خوب
Hunter - خوب (*) - عالی - ندارد
Shaman - خوب - خوب - خوب

(*) - این دو کلاس می توانند یک حیوان ( یرای Hunter ) و یا یک Demon ( برای Warlock ) انتخاب کنند که برای آنها بجنگد. اینها می تواند در شرایط عادی Tank خوبی باشد.
(**) - Druid می تواند به چند حیوان تغییر شکل دهد. که در حالت ( خرس ) می تواند Tank خیلی خوبی باشد. همچنین در حالت ( Cat Mode ) می تواند DPS بسیار خوبی باشد.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

پس هنگام انتخاب کاراکتر 3 چیز رو باید مدنظر داشته باشین :
1- Horde یا Alliance
2- چه گروهی ( Human - Dwarf - Orc , ..... )
3- چه کلاسی ( Mage , Rogue , ...... )

مسئله ای که خیلی مهمه اینه که اگر می خوای تو سروری بازی کنی که تعداد آدمها خیلی کمه بهتر کاراکتری رو انتخاب کنی که Heal داشته باشه. چون اگر Heal داشته باشی شانس بیشتری واسه زنده موندن داری.

پایان جلسه اول - ( لطفا نظر بدین که آیا مفید بوده یا نه )

magazi
17-08-2007, 17:41
من با اجازه JIGSA يکم ديگه اظافه کنم

Warrior : با توانايي پوشيدن لباس هاي آهني (ميل) و فولادي در لول بالا (پليت) و گرفتن انواع شمشير ها تبر ها (سورد و اگز و ...)خيلي کمتر Damage ميخوره (وقتي پارچه بپوشي با وقتي لباست فولاد باشه خيلي فرقداره انو هر کسي ميدونه )درضمن بدليل داشتن ريج که با اتک خوردن و اتک دادن زياد ميشه خيلي خوب زير باس(قول هاي بازي که خيلي قوي هستن) ميمونه . توانايي گرفتن سپر هم داره

Paladin : خوب مثل Warrior هست همه جور لباس ميپوشه همهجور اسلحه ميگيره اما فرقش تو اينه که Paladin اپگريداشو با مانا ميزنه که هرچقدر زياد باشه تموم ميشه واسه همين زير باس نميتونه زياد دووم بياره اما آپگريداي خيلي خوبي داره اتک پاور(قدرت اتک) و...درضمن hel هم ميده (خون) . توانايي گرفتن سپر هم داره

Mage :اسمش روشه "جادوگر" خوب اپل هايي که ميزنه انواع زيادي داره قدرتش تو دول خوبه (اگه ياد داشته باشي عالي) براي اسپل زدن از مانا استفاده ميکنه فقط 2 نوع اسلحه دستش ميگيره (استف و وند) سپر نميگيره لباسي که ميپوشه پارچس (کلوز)

Rogue : در موردش اطلاعات زيادي ندارم

Warlock: پارجه ميپوشه استف و وند دستش ميگيره واسه اسپلاش از مانا استفاده ميکنه و معمولا بخاطره اتکاي مدتي (مثلا 600 تا دميج و تو 15 سانيه ) و تاثيراي اين اتکاش مثل 90% سرعت باسو کم ميکنه ( مهمه ) و خيلي کاراي ديگه براي باس ميبرنش. حيون (اگه ميگم حيون واسه اينه که کلمه بهتري واسش پيدا نکردم) ظاهر ميکنه که 2تاي اصلي رو لول 50 به بعد ميده تواناي زدن انوع اسپل که 30 دقيقه روي يار خودي ميمونه و تو اون زمان اگه بميره از همونجا بلافاسله زنده ميشه هم 1 از قابليتاشه

Priest : پارجه ميپوشه استف و وند دستش ميگيره واسه اسپلاش از مانا استفاده ميکنه و مهم ترين کاري که کميکنه hel (خون) زيادي ميده (تا جايي که من ديدم 110000 تا ول داده(بالا ترين خون 10000 تا بود) که خيلي خيلي عاليه

Druid :در موردش اطلاعات زيادي ندارم

Hunter: تا جايي که من ميدونم حيونا رو رام ميکنه و مال خود ميکنه (نه اين که باغ وحش راه بندازه هر دفعه 1 و اگه يکي ديگرو ماله خودت کني قبليه ميره) از مانا استفاده ميکنه تفنگ دستش ميگيره (البته شمشير هم ميگيره اما سپر نه ) معني لغويشم ميشه شکارچي تله ميزاره و ....

Shaman : چرم ميپوشه در لول 40 لي لباساي آهني هم ميپوشه سپر ميگيره خيلي از شمشيرارو دستش ميگيره نمي تونه وند دستش بگيره به خاطر تاتم (فقط مخصوص شامن هاس و هيچ کس ديگه ايي نداره اجسامي که ميزاره رمين تا مدتي هست و بسته به نوعشون به قابيت ها اظافه ميکنه يا دميج ميزنه و دور تا دورشو تحت شعاع قرار ميده ) hel ( خون ) ميده اما به پاي Priest تو hel نميرسه
البته من فقط 1 نگاه کلی کردم نه کامل

linkin_park
17-08-2007, 19:08
سریع ترین راه رو برای Lvl Up کردن چیه ؟! من حوصله کوئست رفتنو ندارم ...

*hamedkhatar*
17-08-2007, 20:04
سلام بچه ها
یه خواهش داشتم با یه سوال

اول سوال: آیا میشه این بازی رو به صورت شبکه ای بازی کرد؟
منظورم بین دو تا کامپیوتر هست
اگه میشه لطفا بگید چطوری؟

و خواشم اینه که لطفا یه آدم خیر یه اکانت برای من بسازه (اکانت اینترنتی)
من هر چی سعی کردم موفق نشدم اکانت رو بسازم ممنون میشم کمکم کنید
منتظر جواب هستم
مرسی بای
:11::10:

werewolf
18-08-2007, 00:15
آقایون خیلی خیلی ممنون!ببینید به زبان کودکان گفتید چه زود یادگرفتم!
اگه ادامه بدید که خیلی خیلی ممنون میشم!بعد یه سوال.وقتی میگن این بازی Rpg هست یعنی باز ایفای نقش هست درسته؟آخه ما تو سایتمون ایفای نقش داریم برای همین این یکی رو بلد بودم.حالا این کجاش ایفای نقش هست؟متوجه نمیشم!بعد توی این مپها که میگین 7 تا آسیا رو تو خودش جا میده هیرو دیگه ای هم هست؟یا باید تا آخر بازی با همین گراز و حیوونا بجنگیم؟یه توضیحی هم میدید که برای آنلاین بازی کردن چیکار کنم؟یه سرور باشه که شلوغ هم نباشه مشکلی نیست!فقط بگید که برای این بازی که نسخه اورج نیست باید چیکار کنم!
خیل ممنونم Jigsa جان دستت درد نکنه و از مجازی عزیز هم متشکرم!

پ.ن:مجازی جان شما احتمالان اچ پی فن نبودید؟واحتمالان سایت دمنتور فعالیت نمیکردید؟

magazi
18-08-2007, 00:49
werewolf :
زمانی آره ولی الان نه (به دلایلی ...)

خوب باید بگم خیلی هیرو هست که هم زمان باشما بالان دوست یا دشمن . جک جونور هم تا دلت بخواد عنواع داره که جلو تر که بری خودت میبنی (فکنم اورک باشی ) . بسته به اینکه کدوم شهر باشی 1 سرورخوب باید انتخاب کنی. من به سرور ها زیاد آشنایی ندارم .
*hamidkhatar* :
باید بگم برای شبکه بین 2تا کامپیوتر اول رو هردو بازی نسب کن رو اونی که قویتره سرورو نسب کن و راه اندازی کن (اگه تو اینم مشکل داشتی بگو) وقتی سرور راه اوفتاد بیاین تو بازی و بازی کنین (سیستمت باید برای سرور قوی باشه ) به پستای قبلم سر بزن اون جا هم 1 سوال مثل همین با جواب هست .

Linkon_park :

بستگی داره تو سروری که بازی میکنی حیونا چقدر XP(میزانی که برای لول گرفتن هست (لول 1 =100 xp میخوا تا لول 2 بشی و همین طور میزانش میره بالا) میده اگه خوب بده که بزن اگه میخوای این طور پیش بری من میگم وریور واستا اما کوئست فقط xp نمیده اگه u رو بزنی میبینی چنتا خط هست که اگه به آخر برسونیش (با کوئست چون تنها راهشه )از چیز های خوبی برخوردار میشی مثلا گارد ها زمان درگیری میان کمکت و ... در ضمن کوئست بهترین راه لول گرفتن هست

werewolf
18-08-2007, 00:54
هوم دستت درد نکنه!شبکه هم بلدم اما کس نیست که بازی کنم.از دوستان هم خواهش دارم اگه این سروری توی تهران سراغ دارن که بشه با دایل آپ بازی کرد معرفی کنن.خیلی ممنون میشم!
در ضمن مجازی جان من همون یاشار عطری (لرد ولدمورت) دمنتور بودم!من هم دیگه اونجا فعالیت نمیکنم.الآن بیشتر توی سایت خودم هستم!
ممنون یاشار عطری!

magazi
18-08-2007, 01:00
کسی تو سرور Elka بازی نمیکنه ؟

1 نرم افزار برای عکس گرفتن از بازی اگه باشه من سری همه چیزو یاد میدم (البته در حد مبتدی چون خودم همن قدر بلدم ) کسی نمیتونه معرفی کنه ؟

magazi
18-08-2007, 02:00
آره وقتی امظای پست بالاتو دیدم فهمیدم "با تشکر یاشار عطری!" مگه میشه اسمت یادم بره!!!!!!!!!!!!!

خوب برای اینکه خیلی باید ابتدایی بگم گفتم جداش کنم

از اول :

شما وقتی وار اکان خودتون شدید (آنلاین یا آف لاین) پایین صفحه سمت راست نوشته کریت نیو ... وقتی وارد شدین به سلیقه خودتون 1 هیرو بسازین و کریت رو بزنین باید اسمتون از 3 حرف بیشتر باشه .( بالا در مور نوع هیرو بحث شده)

وقتی هیرو تونو ساختین روش کلیک کنین و اینتر رو بزنین تا وارد بشه سب کنین تا مپ لود شه اگه دفعه اولتون باشه که وارد این هیرو میشین 1 دمو از شهر اصلی نشون میده و میاد دوربین پشت سر شما و بازی شروع میشه ( ئهشه با زدن Esc از این مرحله سری رد شود ) بعد شما خودتونو تو شهر اول میبینین که مناسب لول شماس هم کوئست هاش هم لول جونور هاش که معمولن 1 تا 10 لول دارن

ترین چی هست ؟ اسپل هامون کجان؟

خوب شما اگه پایین صفحه رو نگاه کنین عکس 1 کتاب رو می بینین روش کلیک کنین . داخله صفحه بازشده 2 قسمت داره روی هر کوم که بزنین اسپل هاتونو نشون میده (در لول های پایین کم هست ولی به مرور زیاد میشه)

از لول 4 به بعد شما هر 2 تا لولی که بگیرین کارای جدید میتونین یاد بگیرین که باید پول بدین مفت که نیست این یاد گرفتن هارو میگن ترین و کسی که براتون انجامش میده میگن ترینر که ماله هر کلاسی جداس و در هر شهر 1 هست

چطور پول در بیارین؟

وقتی حیونارو میکشین با موس برین روش وقتی خوب نزدیک بشین میبینین موس الامت 1 کیف رنگی رو داره (اگه دور باشین نمیتونین ور دارین و کیف سیاه و سفید هست) خوب واستین و راست کلیک کنین 1 صفحه سمت چپ واز میشه یا با آیتم یا باآایتم بعضی از جونور ها پول هم میدن اما بعضی هم نمیدن برای برداشتن کافیه روشون کلیک کنید .
کیف : در سمت راست پایین ا کیف میبینن که جای ایتم هاتونه بعضی ها روی هم جم میشن و 1 خونرو اشغال می کنن اما بعضی ها روی هم نمیرن . کیف ها خریده میشن از داخل کسایی که میزنین پیدا میشن و دوخته میشن (بعدن میگم چطور ) کیف ها هر کدوم جای خالی دارن که کم یا زیاده

حالا پول (lol) : خوب شما پولو از چند راه بدست میارین 1 : فروختن ایتم های توی کیف 2: برداشتن از روی اجسادی که پول میدن (بعد از کشتن ) پول ها از کوچیک تا بزرگ : کوپر (برونز) سیلور(نقره ) گولد ( طلا)

چتور ایتم بفروشیم :خیلی ساده میرین رو هرکی که موستون شکل کیف هست (که مثل شمان و دوستن نه رو جنازه ها!!!!!!) 1 مقدار ایتم برای فروش با قیمتشون داره شما کیفتون رو باز کنین و روی ایتم هایی که نمیخواین کلیک راست کنین اما مراقب باشین که هر چیزی که میف روشین ارزون تر از زمان خریدش هست و اگه اشتباه بخرین کمتر ازتون میخرن تو قیمت هم هیچ فروشنده ای با اونای دیگه فرقی نداره

برای خرید هم کافیه روی فروشنده مورد نظر کلیک کنینن و روی ایتم دلخواه کلیک کنین تا بخره

چطور اسپلامو استفاده کنم ؟

زمانی که اون کتابرو باز کردی (که بالا گفتم )می تونی با کلیک چپ کرد و نگه داشتنش بیاریش پایین روی جاهای مشخص شده بزاری تا راهت ازشون استفاده کنی بعزی از اسپلات روی خودت میخوره و به قابلیت هات تا 1 مدتی اظافه میکنه بعزیا هم روی دشمن که تاثیرشون باهم فرق داره بعضیا در 1 مدت زمانی 1 مقدار دمیج میزنن( از خونشون کم میکنن) بعضیا عانی

چطور لول بگیرم ؟

شما 2 راه برای لول گرفتن داری 1 : جونور هارو بزنی . 2 :کوئست حل کنی که بهتین راه هست .کوئست ها به شکل ماموریت هایی هست یا باید چنتا جونرو بکشی یا سر راییس قبیله فلانو میخواد یا با یکی دیگه باید حرف بزنی و... کوئست ها + xp که میدن 1 مقدار پول یا چند تا ایتم ( شمشیر و...) به شما برای حلش میدن اگه 1 کوئست رو شما حل کنی دلیل بر این نیست که به اون کوئست رو به کناریت نده حتی میتونین 1 کوئست رو باهم حل کنین ( نه xp نسف میشه نه ایتم هرکی جدا )

werewolf
18-08-2007, 08:16
سلام.
مجازی جان دمت گرم یه چیزایی داره دستگیرم میشه!در ضمن نرم افزار خاصی نمیخواد.هر جایی که میخوای عکس بگیری کلید printscreen رو کیبرد رو بزن.البته توی بعضی کیبرد ها اینطوریه=(PrtScr)!
اگه یه کمی هم بگی چطوری ضربه میزنه ممنون میشم!من هنوز بلد نیستم درست ضربه بزنم.یه بار میزنه یه بار بعد از یه دقیقه میزنه!
دستت درد نکنه!
با تشکر یاشار عطری!

magazi
18-08-2007, 12:45
خوب بسنگی داره هیروت چه مودلی باشه و اسلحت هر چند سانیه 1 اتک میده برای فهمیدنش C رو بزن و دمباله اسلحه بگرد موستو روش ببر مشخساتش میاد که چمودلی هست چقدر اتک میده هر چند سانیه 1 اتک میده در لول های بالا چیز هایی میده که پایین میگم به من بگو هیروت چیه تا راهنماییت کنم
یاشار جان کجا سیو میشه ؟ من هیچ دکمه ایی نمیبینم ؟

magazi
18-08-2007, 13:10
استامینا : هر 1 استامینا 10 تا به هلستون اضافه میکنه (بابا همون خونت دیگه!!!!!!!!!!)(برای همه مهمه اما برای بعضی ها نه زیاد)

اگلیتی : قدرت تو میبره بالا احتماله اینکه ول بدی رو میبره بالا (با 1 شمشیر 1-3 تا 10 تا بزنینن)احتمال گرفتن اتک جوری که بهت نخوره هم میره بالا ( برای وریور و پالادین و هانتر خیلی مهمه )

این تلکت : با هر 1 این تلکت 10 تا به مانا اظافه میشه (برای همه کسایی که اتکاشون مانا میخواد(البته پریست هم که هلس(خون) میده هم خیلی مهمه)

اس پریت : سرعت پر شدن مانا و هلس رو میبره بالا (در زمان درگیری هلس با اس پریت پور نمیشه )

استرنج : نمیدونم چی کار میکنه فقط میدونم برای درگیری خوبه

در کل برای پریس استامینا و اینتلکت مهمه

برای وریور اگلیتی و استامینا (بعضی ها میگن اس ترنج مهمتر از استامیناس)

برای میج مهم ترین نکته این تلکت هست بعد با نوع روش بازیتون انتخاب کنین

در مورد بقیه چیزی نمیگم چون نمیدونم . اگه بگم شاید اشتباه کنم !!!!!!!!!!!!

شما تا لول های بالا نمیخواد نگران باشید که اینا چی هستن

magazi
18-08-2007, 13:25
1 نگته دیگه رو باید وقتی میخواین کسی رو بزنین بهش دقت کنین (هرچند تو لول های 15 به پایین خیلی کمه ) ما 3 جور جونور داریم
1 : معمولی که خوب با هم لول شدن باهاش راهت میزنیش
2: Elit طلایی که خیلی سگ بوده و برای زدنش باید چنتا لول بالاتر باشین و به زور بنینش
3:Elit نقره ای که به همون اندازه زدنش سخته اما ایتم دراپ هست یعنی ایتم های خوبی میده اما اول اگه می تونی بکشش!!!!!!!!!!!!!
(روی سر این 2 نوع خاص 1 اچدها هست که دور عکسشون رو گرفته1 نوع نقره ایی و اون یکی طلایی)
از نظر اینکه دوستن یا دشمن خوب روشون کلیک چپ کنین (از دور) کنار عکس شما (سمت چپ بالا )عکس اون میاد اگه بالاش سبز بود یعنی دوسته و نمیتونی بزنیش اگه زرده بهت تا زمانی که کاریش نداشته باشی کاریت نداره اگه قرمز باشه سمتش بری بت حمله میکنه

Hammer
18-08-2007, 17:16
ممنون از Jigsa و Magazi . چه با DVD چه بی DVD (مخصوصا" JIGI)

mndst
18-08-2007, 19:36
سریع ترین راه رو برای Lvl Up کردن چیه ؟! من حوصله کوئست رفتنو ندارم ...

تا lvl60 راهی غیر از quest نداری. اما توی outworld با grind کردن (کشتن و جلو رفتن) بیشتر xp می‌گیری.

mndst
18-08-2007, 19:44
1 نرم افزار برای عکس گرفتن از بازی اگه باشه من سری همه چیزو یاد میدم (البته در حد مبتدی چون خودم همن قدر بلدم ) کسی نمیتونه معرفی کنه ؟

موقع بازی کلید PrtSc یا همون پرینت اسکرین روی کیبور میزنی. عکس صفحه بازی با فرمت tga توی آدرس زیر ذخیره می‌شه. (می‌تونید قبلش Alt+Z فشار بدید تا کادر دور صفحه پاک بشه.)

"C:\Program Files\World Of Wracraft\Screenshots"

بعد یه برنامه ای هم بود میزاشتیش توی فولدر Screenshots اجرا می‌کردی، همه tga ها رو تبدیل به jpg می‌کرد. پیداش کردم ، میزارمش.

JIGSA
19-08-2007, 00:55
بعد از Patch 2.0.1 فایلها با فرمت Jpeg ذخیره میشن و احتیاجی به تبدیل نیست

Hammer
19-08-2007, 12:27

تاییییییید می شه

mndst
20-08-2007, 05:34
شما چه شغل‌هایی معمولا بر می‌دارید؟

mndst
20-08-2007, 05:47

از 2.1.0 به بعد WoW عکس‌هاتون رو با فرمت jpg ذخیره می‌کنه. اما عده زیادی خواستار این شدن که به همون tga برگرده چون عکس‌هایی که به این شکل گرفته می‌شه کیفیت خیلی پایینی داره.
برای این کار خط زیر را توی چت می زنید

و با این دستور هم برش می‌گردونید به حالت jpg

یه دستور هم برای تنظیم کیفیت عکس‌ها وجود داره

که به‌جای 10 می‌تونید یه عددی بین 1 تا 10 قرار بدید،
اینم فرقشون:

Roham
20-08-2007, 11:26
شما چه شغل‌هایی معمولا بر می‌دارید؟

راستش به نظر من Mining و First Aid برای شروع از همه بهتره چون مواد اولیه و این چیزاش ارزونه ئ یا خیلی راحت "loot" میشه. Enchanting از همه شغلاش بهتره چون هم میشه دم و دستگاه های خودمونو قوی تر کنیم هم در ازای طلا یا نقره این کاررو واسه بقیه بکنبم. فقط بدیش اینه که مواد اولیش یا خیلی سخت گیر میاد یا گرونه.

mndst
20-08-2007, 19:42
راستش به نظر من Mining و First Aid برای شروع از همه بهتره چون مواد اولیه و این چیزاش ارزونه ئ یا خیلی راحت "loot" میشه. Enchanting از همه شغلاش بهتره چون هم میشه دم و دستگاه های خودمونو قوی تر کنیم هم در ازای طلا یا نقره این کاررو واسه بقیه بکنبم. فقط بدیش اینه که مواد اولیش یا خیلی سخت گیر میاد یا گرونه.

برای First Aid یا همون کمک‌های اولیه خوب بستگی به کلاس داره اگر کلاسی باشه که بتونه heal کنه(خوب کنه) مثل Druid یا Priest دیگه زیاد نیازی به first aid نیست. من خودم هروقت وارلاک (Warlock) بودم اولین چیزی که یاد می‌گرفتم همین بود چون خیلی نیاز میشه، البته این از شغل‌های ثانویست که زیاد جای بحث نداره من بیشتر منظورم همون شغل‌های اصلی بود که دو‌تا بیشتر نمی‌تونیم در آن واحد یاد بگیریم.

Enchanting خوبه ولی دردسری که داره اینه که نمیشه مثل شغل‌های دیگه چیزایی که می‌سازی ببری توی Auction (حراجی) بفروشی. باید با یه شغل دیگه مثل Tailoring باشه که خودت ببافی خودتم Enchant کنی که سبز بشه ببری بفروشی. نه مثل دوره‌گردا راه بیفتی که Enchant می‌کنیم.

کلا Enchanting از اون شغلاییه که مواد اولیشو بفروشی بیشتر پول در میاری. به قول یکی از بچه ‌ها می‌گفت من از Enchanting پول دار شدم ، هرچی دستم اومد Disenchant کردم بردم فروختم به enchanter های دیگه.

dwamid
20-08-2007, 23:53
به به. سلام به همه دوستان.

بالاخره بعد از دو سه سال گشتن یه جایی پیدا شد که لاقل 4 نفر WoW Original بازی می کنند. منم از وقتی WoW اومد بیرون دارم بازی میکنم. یه سه سالی میشه که دو سالشو به صورت حرفه ای در بهترین قبیله سرور بودم. به قول خودشون Hardcore بازی میکردم ( یعنی 10+ در روز ). آلان یه شش ماهی میشه که زیاد بازی نکردم تا دانشگاه رو تموم کنم که به سلامتی همین ماه تموم میشه.

باید بگم تو پستهایی که شده Jigsa تقریبا اطلاعات خوب و درستی بهتون داده. من قرار نیست زیاد پست کنم اما میتونم کمک کنم.

در ضمن واسه برو بچی که Original بازی میکنن من تو سرور US دو تا کاراکتر 70 دارم که حاضرم Druid رو با یک کاراکتر از سرور Europe عوض کنم. اگه خاستین راجع بهش صحبت کنیم میتونید به ID روبرو تو یاهو یه Message بدین. DWAMID@yahoo.com

در ضمن اگه کسی سراغ داره کجا تو تهران Game card با قیمت مناسب میدن چند تا از دوستای من تمایل دارن که بگیرن. یه شماره ای چیزی به من PM کنید لطفا.

اینم از لینک کاراکترهام:

Hammer
21-08-2007, 08:35
به به. سلام به همه دوستان.

بالاخره بعد از دو سه سال گشتن یه جایی پیدا شد که لاقل 4 نفر WoW Original بازی می کنند. منم از وقتی WoW اومد بیرون دارم بازی میکنم. یه سه سالی میشه که دو سالشو به صورت حرفه ای در بهترین قبیله سرور بودم. به قول خودشون Hardcore بازی میکردم ( یعنی 10+ در روز ). آلان یه شش ماهی میشه که زیاد بازی نکردم تا دانشگاه رو تموم کنم که به سلامتی همین ماه تموم میشه.

باید بگم تو پستهایی که شده Jigsa تقریبا اطلاعات خوب و درستی بهتون داده. من قرار نیست زیاد پست کنم اما میتونم کمک کنم.

در ضمن واسه برو بچی که Original بازی میکنن من تو سرور US دو تا کاراکتر 70 دارم که حاضرم Druid رو با یک کاراکتر از سرور Europe عوض کنم. اگه خاستین راجع بهش صحبت کنیم میتونید به ID روبرو تو یاهو یه Message بدین. DWAMID@yahoo.com

در ضمن اگه کسی سراغ داره کجا تو تهران Game card با قیمت مناسب میدن چند تا از دوستای من تمایل دارن که بگیرن. یه شماره ای چیزی به من PM کنید لطفا.

اینم از لینک کاراکترهام:

توی همین تاپیک در مورد ش صحبت شده بود . (پست شماره 85)

Hammer
22-08-2007, 16:53
یه سوال :

اگر قرار باشه 2 تا گروه سه نفری با هم دوئل کنن کدوم 3 تا کاراکتر باهم یار باشن از همه قوی تر میشن ؟؟
مثلا" shaman - mage - paladin یا mage - mage - mage- یا .......

JIGSA
22-08-2007, 18:26
یه سوال :

اگر قرار باشه 2 تا گروه سه نفری با هم دوئل کنن کدوم 3 تا کاراکتر باهم یار باشن از همه قوی تر میشن ؟؟

Hunter , Rogue , Holy Paladin :10:
یا
2 تا Retri Pally و یه Holy Pally :31:

dwamid
22-08-2007, 18:46
یه سوال :

قویترین کلاس برای دوئل در حال حاضر وارلاک هست البته با اسپک افلیکشن. چون رزیلیانس هیچ تاثیری در دمج اونها ندارند . و رزیلیانس برای بردن دوئل ها خیلی مهم هست.

برای تیم سه یه سه دوتا وارلاک افلیکشن و یه هیلر خیلی تیم قوی هست مخصوصا اگر هیلر پلدین یا درویدی باشه با گیری با رزیلیانس بالا.

dwamid
22-08-2007, 19:08
راستی Jigsa من سعی میکنم یه تماس تو یاهو باهات بگیرم .

akharwarbaz
22-08-2007, 19:47
دوستان شما تو کدوم سرور بازی میکنید
(اکثرا)
اگه بگید ممنون میشم
راستی به غیر از این اگه میشه یه چنتا سرور که تعداد یوزر های انلاینش زیاد باشه و باگ ماگم کم داشته باشه معرفی کنید
ممنون :53:

ramin vao
22-08-2007, 23:20
آقا یکی یه کمکی به من بکنه آدرس یه گیم نت یا هر جایی که پچهای جدید بازی رو بشه گرفت رو ...
بده.. من الان wowوbc رو دارم پچمم 2.0.0 هست تا 2.1.3 یه چیزی حدود 600مگ حجم داره..
من نمیتونم download کنم لطفا هر کی جایی رو اگه میشناسه معرفی کنه .. مرسی..

dwamid
22-08-2007, 23:50
زیاد راجع به سرورهای شخصی نمیدونم اما به نظرم این یکی از یزد خوب باشه چون یه ISP ساپورتش میکنه:
سرور پیشگامان یزد

Hammer
23-08-2007, 08:36
در جواب سوال خودم باید بگم از همه قوی تر سه تا Rouge undead هستن چون وقتی سه تا Rouge باهم بریزن سر سه نفر دیگه حریفهاشون هر کودون 2 یا 3 ظربه بیشتر نمیخورن

Elrond
23-08-2007, 11:08
يه لينك واسه دانلود پچ هاي بازي مي خوام. من اينو تازه گرفتم و V1.5 هستش.

Hammer
23-08-2007, 11:14

يه لينك واسه دانلود پچ هاي بازي مي خوام. من اينو تازه گرفتم و V1.5 هستش.

dwamid
23-08-2007, 13:21
در جواب سوال خودم باید بگم از همه قوی تر سه تا Rouge undead هستن چون وقتی سه تا Rouge باهم بریزن سر سه نفر دیگه حریفهاشون هر کودون 2 یا 3 ظربه بیشتر نمیخورن

ba ehteram benazare shoma bayad begam 3 ta rogue team e khoobi nist dooste man. Dar bazi haye 3 be 3 ( Arena ) raveshaye ziadi vase motevaghef kardane 3 ta rogue vojood dare. ke az jome ona dashtane class haei ke plate miposhan tooye team, Estefade az Blessing of protection and Divine shield, Estefade az Feral Druid , AoE fear va ..... hast ke be asooni 3 ta rogue ro az pa darmiare choone nemitoonan heal konan.

Baraye dashtane yeteam e khoobe bayad hatman ye healer tooye team dashte bashi.

dar zemn rajebe post haei ke ghablan shode bood bayad begam ke "Race" haye player ha mesle " Nightelf,Dorf,Orc..." tasire besia kami dar performance va ghodrate ye class mizare ke oonam be khatere racial talents oona hast. Hich vaght nemishe goft nightelf warrior behtar e ya orc warrior. choon har kodoom az oona vase ye boss e khas behtaran.

tanha race ee ke dar bazi az fight ha dashtanesh kheilie vajebe "Dorf ya Dreanai" Priest hastesh be khatere "Fear ward" dashtaneshoon ke class haye dige nadaran.

dwamid
23-08-2007, 13:28
اینم از دوتا لینک معتبر واسه بچه هایی دنبال patch ها میگردند.

:Blizzard

Wowwiki:

monitor00sina
24-08-2007, 01:08
اوه پسرا بهتره كل انداختن رو تموم كنيد و ديگه p30worldرو مثل گيم نت ها نكنيد
در ضمن من يه mage هستم ميخوام بدونم تلنت هاي فايرمو چي بگيرم
لطفآ به ترتيب هم بگيد از lvl1 تا lvl 30رو اگه امكان داره بگيد چون من تا فردا ميشم 25
الان هم 15 هستم كه 4 ساعت هست پشتش نشستم

monitor00sina
24-08-2007, 01:11
در ضمن بچه ها سرور درست حسابي مي خواين كه خوب جواب بده فقط سرور yazd onlin
و همچنين از بچه ها خواهش ميكنم ديگه از فينگليش استفاده نكنن و only farsi (;;

Alone_In_Hell
24-08-2007, 01:31
با سلام

مي خواستم ببينم با سرور pishgaman بخوايم بالا بيايم بايد چه patch رو نصب كنيم؟
ممنون

dwamid
24-08-2007, 07:47
با سلام

مي خواستم ببينم با سرور pishgaman بخوايم بالا بيايم بايد چه patch رو نصب كنيم؟
ممنون

سرور پیشگامان الان 2.1.3 هستش. اگه رو لبنکش کلیک کنی صفحه اول نوشته.

در ضمن اینجا کسی کل کل نمیکنه. فقط داریم سعی میکنیم که یاد بدیم به ملت که چیکار کنن.

desperado
24-08-2007, 10:48
چطور میتونم ورژن بازی wowرا ت شخیص بدم؟؟؟لطفا کمکم کنید!!!!

JIGSA
24-08-2007, 12:54
بر و بچی که اهل WOW هستین:
بیخیال این سرور های مجانی بشین. بیاین تو سرورهای اصلی بازی کنین تا تازه بفهمین که WOW یعنی چی...
از لحاظ قیمتش هم که الان یکی دو تا از بچه ها دارن قیمت های خوبی میگن.
بیاین یه Realm رو انتخاب کنیم و بریم با هم بازی کنیم.

تا اونجایی که من می دونم تو سرور اروپایی دو تا REalm هستن که ایرانی خیلی دارن
Ravenholdt و Burning Legion - من خودم تو هر دو تاشون کاراکتر دارم.

بیاین.........:31:
یالا دیگه ............... :13:
ای بابا بازم که نشستی داری فروم می خونی .............. :13:
آقا یه PM بده تا شرایط خرید رو بهت بگم ................. :10:

cao-cao
24-08-2007, 14:28
اقا سروری هست که با پچ های قبلی هم کار کنه
مثلا 2.0.0

ramin vao
24-08-2007, 16:19
بر و بچی که اهل WOW هستین:
بیخیال این سرور های مجانی بشین. بیاین تو سرورهای اصلی بازی کنین تا تازه بفهمین که WOW یعنی چی...
از لحاظ قیمتش هم که الان یکی دو تا از بچه ها دارن قیمت های خوبی میگن.
بیاین یه Realm رو انتخاب کنیم و بریم با هم بازی کنیم.

تا اونجایی که من می دونم تو سرور اروپایی دو تا REalm هستن که ایرانی خیلی دارن
Ravenholdt و Burning Legion - من خودم تو هر دو تاشون کاراکتر دارم.

بیاین.........:31:
یالا دیگه ............... :13:
ای بابا بازم که نشستی داری فروم می خونی .............. :13:
آقا یه PM بده تا شرایط خرید رو بهت بگم ................. :10:

من فعلا یکی دو روز میخوام تو سرورهای free بازی کنم بعد میام سرورهای اصلی...
بعد من visa card دارم میخوام سریال بازی رو بگیرم فقط تو این سایتها میرم نمیدونم
میترسم cd بازی رو اشتباهی سفارش بدم من cd-key بازی رو میخوام ...

شما میتونید راهنمایم کنید ... راستی بازی من هم EU هست ...
راستی من اگه بیام منو میتونید تو یه guild ایرانی برای allianceها ببرید؟
من فقط با class Druid بازی میکنم...

Alone_In_Hell
24-08-2007, 16:56
سرور پیشگامان الان 2.1.3 هستش. اگه رو لبنکش کلیک کنی صفحه اول نوشته.

در ضمن اینجا کسی کل کل نمیکنه. فقط داریم سعی میکنیم که یاد بدیم به ملت که چیکار کنن.

با سلام
ممنون اما من كه كل كل نكردم:41:
راستي كسي مي دونه چطور ميشه وسيله ساخت؟ مثلا كيف يا اسلحه؟
ممنون ميشم آموزش ها رو بزاريد چون پول هامون ته كشيد :31:

JIGSA
24-08-2007, 18:37
من فعلا یکی دو روز میخوام تو سرورهای free بازی کنم بعد میام سرورهای اصلی...
بعد من visa card دارم میخوام سریال بازی رو بگیرم فقط تو این سایتها میرم نمیدونم
میترسم cd بازی رو اشتباهی سفارش بدم من cd-key بازی رو میخوام ...

شما میتونید راهنمایم کنید ... راستی بازی من هم EU هست ...
راستی من اگه بیام منو میتونید تو یه guild ایرانی برای allianceها ببرید؟
من فقط با class Druid بازی میکنم...

اگه میخوای چیزی بخری فقط از این دو تا سایت :

Alone_In_Hell
25-08-2007, 01:14
با سلام

مي خواستم ببينم اگه wow رو تازه نصب كرده باشم، چه patch هايي بايد نصب كنم كه آخر به 2.1.3 برسه؟
سوال قبليم هم جواب بديد ممنون ميشم

monitor00sina
25-08-2007, 01:46
بابا شما ديگه چه wow بازيكن هايي هستيد
يه سوال در مورد تلنت mage هم رو نمي تونيد جواب بديد!!!
اينم يه mage خوشگل مجرد
شوهر روج نايت الف واسش پيدا ميشه؟

feline
25-08-2007, 09:41
اول یه سوال : شما این تجربیاتو از توی بازی اورجنیال بدست اورودی یا از توی سرورهای کرک شده ؟؟؟ :18::18:
اما اینو به همه دستان میگم که WOW یه بازیه کاملا" balance است
ولی اگه منم یه سرور کرک شده داشتم کاری می کردم که همه برن یه Mage Human بسازن و به این ترتیب Balance بودن بازی به هم میخورد . پس خواهشن بقیه رو گمراه نکنید

دوست عزیز ئر هر سروری (چه کرک شده چه اریجینال) یک عده از بچه های عزیز بی تجربه میرن توی آدم خوبا به همین دلیل تعدلدشون زیاد میشه در نتیجه به ظاهر قوی ترن اما من مدتهاست که دارم در سرور های مختلف (چه کرک شده چه اریجینال) بازی می کنم و می بینم در جنگهای میان این دو گروه معمولا ما می بریم (با این که عده ی شما alianceهایزیاد تر است) و بعضی وقت ها که گیلد ما در حال باس کشی است چند نفر از این فرست استفاده می کنند به undercity حمله می کنند در این موقعیت ما فقط یک نفر را می فرستیم تا از شهر مراقبت و اضافه هاش رو بیرون بریزه (که باز هم به من بدبخت می افتد ) معمولا 15 دقیقه از زمانی که من وارد شهر می شدم بیشتر نمی گذشت که کل alianceهای خارج شهر بودن. در کل همیشه horde ها قدرت بیشتری دارند.

ramin vao
25-08-2007, 10:06
اگه میخوای چیزی بخری فقط از این دو تا سایت :

راستش تا اونجایی که من دیدم جایی تو این سایتها برای خرید cd-key نداره...
اگه شما میدونید لینکشو بزارید

feline
25-08-2007, 10:15

4- Warlock فقط Human
5- Druid فقط Tauren
6- Warrior فقط Orc
7- Shaman فقط Draenei

بذار منم تجربیات خودم رو در مورد سه سال باری در 5 سرور (که یکی شون blizzard بوده) بیان کنم:
paladinدورف ها
hunter و druid ها فقط night elf
mage و warlock فقط unded
priestفقط troll
warrior فقط human
shaman فقط tauren
rogueفقط blood elf
draeni یک سر رشته های خوبی در warriorو shaman داره
blood elfدر paladinهیروی جالبی از کار در میاد
دو تا raceمونده که هر دوتاشون بدرد جرز لای دیوار هم نمی خورن

قدرت مدل های بازی به ترتیب زیر می باشد:
warlock
mage
paladin
shaman
rogue
hunter
druid
warrior

البته warlock بالا بردنش سخت و به حوصله نیاز داره.
خودم در mage بسیار مهارت دارم اما در بقیه ی موارد مثل چوچک می مونم
موفق باشید:10:

feline
25-08-2007, 10:19
اینم یه عکس از Jigsa

دوست عزیز اگر دقت کنی می بینی اونshild ی که تو دستته علامته horde هاست:31:

feline
25-08-2007, 10:22
کسی تو سرور Elka بازی نمیکنه ؟

دوست عزیز سرور از این احمقانه تر گیر نیاورد ؟500000000000000000000 تا bug داره .
برو پوریا حالش رو ببر.

feline
25-08-2007, 10:35
استامینا : هر 1 استامینا 10 تا به هلستون اضافه میکنه (بابا همون خونت دیگه!!!!!!!!!!)(برای همه مهمه اما برای بعضی ها نه زیاد)

اگلیتی : قدرت تو میبره بالا احتماله اینکه ول بدی رو میبره بالا (با 1 شمشیر 1-3 تا 10 تا بزنینن)احتمال گرفتن اتک جوری که بهت نخوره هم میره بالا ( برای وریور و پالادین و هانتر خیلی مهمه )

این تلکت : با هر 1 این تلکت 10 تا به مانا اظافه میشه (برای همه کسایی که اتکاشون مانا میخواد(البته پریست هم که هلس(خون) میده هم خیلی مهمه)

اس پریت : سرعت پر شدن مانا و هلس رو میبره بالا (در زمان درگیری هلس با اس پریت پور نمیشه )

استرنج : نمیدونم چی کار میکنه فقط میدونم برای درگیری خوبه

در کل برای پریس استامینا و اینتلکت مهمه

برای وریور اگلیتی و استامینا (بعضی ها میگن اس ترنج مهمتر از استامیناس)

برای میج مهم ترین نکته این تلکت هست بعد با نوع روش بازیتون انتخاب کنین

در مورد بقیه چیزی نمیگم چون نمیدونم . اگه بگم شاید اشتباه کنم !!!!!!!!!!!!

شما تا لول های بالا نمیخواد نگران باشید که اینا چی هستن

دوست عزیز :
فکر کنم شما در مورد آگیلیتی اشتباه بزرگی کردین چون آگیلیتی سرعت شما در اتک دادن است.
استرنج مقاومت شما است و برای وریور بسیار مهم است. برای پریست آگلیتی و این تلکت بسیار مهم است.

feline
25-08-2007, 10:44
قویترین کلاس برای دوئل در حال حاضر وارلاک هست البته با اسپک افلیکشن. چون رزیلیانس هیچ تاثیری در دمج اونها ندارند . و رزیلیانس برای بردن دوئل ها خیلی مهم هست.

برای تیم سه یه سه دوتا وارلاک افلیکشن و یه هیلر خیلی تیم قوی هست مخصوصا اگر هیلر پلدین یا درویدی باشه با گیری با رزیلیانس بالا.

دوست عزیز در دوئل mage از همه بهتره ... حالا دلیلش بماند که جزو اسرار 3 ساله ما است(bug نیست)

alex_3000
25-08-2007, 11:19
کسی یه سرور شلوغ اروپایی که پچش 2.1.3 باشه سراغ داره

sbs
25-08-2007, 18:21
ازکمکت ممنون jigsa
(اگر نشد تایپ کن Dismount. یا Dismount/)
چطور میشه اسپل هایی رو که تو bouns actionbar قرارمیگیرن رو حذف کرد

alex_3000
25-08-2007, 19:44
سلام من پچ 2.1.3 را از یه گیم نت گرفتم

وقتی من کاراکترم را می سازم و می خوام وارد بازی بشم لودش خیلی تول می کشه من الان تقریبا یه ساعتی می شه که کارکترم را ساختم ام حنوز نتونستم وارد بازی بشم

لطفا کمکم کنید

Alone_In_Hell
25-08-2007, 20:30
با سلام

alex_3000 مي خواستم ببينم چه patch هايي نصب كردي تا به 2.1.3 رسيد؟
راستي من يه hunter troll ساختم كه لول 10 شده، چطور بايد يه pet بگيرم؟

cao-cao
25-08-2007, 21:13
دوست عزیز در دوئل mage از همه بهتره ... حالا دلیلش بماند که جزو اسرار 3 ساله ما است(bug نیست)

دوستان خوشحالم که چد تا بازیکن حرفهای اومدن من یه نوبم که هنوز پچ 2.0.0 رو دارم با این پچ کجا میتونم بازی کنم ؟
چون دان نکردم بقیشو {با دیال یه سال طول میکشه}
من دوتا بازم به همین خاطر فکر کنم راحت لول اپ کنم فقط در مورد سرور و پچ راهنماییم کنید
ممنون:10:

monitor00sina
26-08-2007, 02:50
بابا felin بي خيال تو انگار خوره ي world of warcraft هستي
به من بگو تلنت mage رو چي بگيرم؟
آتش؟ يخ؟ و هر كدوم چه تلنتي؟
در ضمن مي خوايتم يه نظر سنجي بكنم از بچه ها در مورد خفن ترين train بازي:
به نظر شما خفن ترين train بازي چيه؟
از حالا بگم من كه احتمال زيادي مي دم واسه mage باشه :46:

alex_3000
26-08-2007, 09:27
با سلام

نه من این پچ ها را نسب نگرده ام همه پچ ها را از گیم نت گرفتم

feline
26-08-2007, 09:33
بابا felin بي خيال تو انگار خوره ي world of warcraft هستي
به من بگو تلنت mage رو چي بگيرم؟
آتش؟ يخ؟ و هر كدوم چه تلنتي؟
در ضمن مي خوايتم يه نظر سنجي بكنم از بچه ها در مورد خفن ترين train بازي:
به نظر شما خفن ترين train بازي چيه؟
از حالا بگم من كه احتمال زيادي مي دم واسه mage باشه :46:

به نظر من یخ رو بذار واسه آخر ... تلنتاتش رو تا جای کیرتوکال بگیر و بعد برو سراغ اون یکی دیگه که اسمش رو نمی دونم .اون رو تاجای رعد و برقش بگیر بعد برو سراغ یخ.
این رعد و برق بسیار در دوئل کمکت می کنه چون پیروبلاس (همون فایربال کیرتوکال شده ) رو بلافاصله پر تاب می کنه... تصورش رو بکن یک جا 2000 تا اتک به سمت یک بیچاره ی بدبختی روونه کنی...:21:

feline
26-08-2007, 09:35
خفن ترین ترین بازی مال وارلاک که اتک اصلی اش (البته در بهترین حالت) 5500 تا اتک می ده.

alex_3000
26-08-2007, 09:43
با سلام

نه من پچ ها را از رور هارد یه گیم نت کپی کردم تو هارد خودم برای چه این سوال را پرسیدی ؟

feline
26-08-2007, 09:49
دوستان کسی سرور ایرانی برای پچ 2.0.12 سراغ نداره خسته شدم از این که به طرف می گم :how are you? طرفم بهم می گه: ja یعنی آره .:19:

sbs
26-08-2007, 11:49
درموردتلنت ها یه توضیح کامل بدین(چی کار میکنن_چطور ازشون استفاده کنیم)

alex_3000
26-08-2007, 12:24
مشکلم حل شد و الان دارم Wow بازی می کنم

feline
26-08-2007, 13:49
درموردتلنت ها یه توضیح کامل بدین(چی کار میکنن_چطور ازشون استفاده کنیم)

در مورد سوال اولت بگم که نمی دونم منظورت چیه؟!؟
در مورد دومی ... تلنت مثل یک خود آموزه که باعث تقویت اسپل ها افزایش سرعت آن ها یا هیرو افزایش موارد تقویتی اضافه شدن اسپل و ... می باشد. اسپل ها به طور خودکار به قسمت اسپل هات اضافه می شه. بقیشون هم خودکارن.

feline
26-08-2007, 14:02
دوستان عزیز به احتمال زیاد همتون در یک گیلدی بودین خوشحال می شم که اگر ترکیب بندی گیلدتون رو بگین.
مثلا ما هنگامی که به انیکسیا حمله می کردیم یک وریور در جلو بود دوتا پالادین در جلو یک درویید در جلو یک شامن اون جلو علاوه بر این که توتم می گذاشت اتک هم میداد در عقب یک دو پریست بودن که یکی شون مستقیم به وریور و یکی دیگه به بقیه هلس می داد . سه میج در عقب بودیم . دو تاشون فقط فراست بال می زدن . منم همش فایر بال و پیروباس می زدم . یک دونه شامن در عقب توتم مانا می ذاشت. سه تا پالا دین و یک میج و سه تا وریور هم مرتب چوچک های باس رو می کشتند. به این صورت ما انیکسیا رو 10 دقیقه ای می زدیم.
شما چی؟:20:

dwamid
26-08-2007, 21:28

اگه شما با سيستم Resiliance اشنا باشيد مصلما متوجه ميشيد كه Warlock > Mage. چرا؟ چون Mage ها Critical chance از دست ميدن اما lock ها اصلا نيازي ندارن به Crit كردن چون يك DoT هيچ موقع Crit نمي كنه. البته بايد يگم blizzard خودش فهميد چه گندي زده زده و اينكه lock ها خيلي قوي شدن واسه همين در Patch بعدي قراره Resialnce روي lock ها هم تاثير بزاره.

Alone_In_Hell
26-08-2007, 21:49
سلام
من رفتم گيم نت گفت سي دي پتچ ها 15000 تومن
فكر كنم دانلود كنم بهتر باشه
راستي hunter لول10 دارم چطوري بايد pet بگيرم؟
questي كه مخصوص pet هست كجاست؟

اميـن
26-08-2007, 23:27
من الان دارم تو سرور medivh سایت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید بازی میکنم
یه ارک شیمن لول 10 دارم
خیلی فازو نول میده بازیش

alex_3000
27-08-2007, 08:54
با سلام من یه چند تا سوال داشتم

1.چرا من نمی توانم گروه blood elf را انتخاب کنم؟

2.بعد از این که کارکترم مرد باید چکار کنم؟

Hammer
27-08-2007, 09:06
دوستان با آرامش هم میشه مسائلو حل کرد .
اصلا هم هوردها بهتر از الینسها هستن . هم الاینسها بهتر از هوردها

nezamdoobarareh
27-08-2007, 10:31
دوستان چه جوری میشه تو سرور های ایرانی پت به دست آرود.
من شنیدم که میگن هانتر تویه سرور های مجانی ایران به دلیل نداشت بتل گروند به درد نمیخوره و نمیشه پت گرفت!!
حقیقت داره ؟
اگر نه، پس بگید چه جوری پت بگیرم ؟ :دی
با همون کوست ها میشه پت گرفت ؟؟

feline
27-08-2007, 14:46
سلام
من رفتم گيم نت گفت سي دي پتچ ها 15000 تومن
فكر كنم دانلود كنم بهتر باشه
راستي hunter لول10 دارم چطوري بايد pet بگيرم؟
questي كه مخصوص pet هست كجاست؟
دوست عزیز . خواهش مندم که به منم بگین از کجا پچ ها رو توی سی دی گیر آوردید چون پچ ها به طور معمول یک چیزی حدود 1gbحجم دارند.
من به نظرم شما در استفاده از هانتر عجله کردید چون هانتر فقط در گیلد ها بدرد می خوره:10:

feline
27-08-2007, 14:54
اگه شما با سيستم Resiliance اشنا باشيد مصلما متوجه ميشيد كه Warlock > Mage. چرا؟ چون Mage ها Critical chance از دست ميدن اما lock ها اصلا نيازي ندارن به Crit كردن چون يك DoT هيچ موقع Crit نمي كنه. البته بايد يگم blizzard خودش فهميد چه گندي زده زده و اينكه lock ها خيلي قوي شدن واسه همين در Patch بعدي قراره Resialnce روي lock ها هم تاثير بزاره.

من متوجه نشدم چی گفتید . اما می دونم که در سرور هایی که من بازی می کنم هیچ کس با ترفند من آشنا یا حریف نیست :31:.
بخاطر پست قبلی هم معذرت می خوام.:41:

feline
27-08-2007, 14:55
مشکلم حل شد و الان دارم Wow بازی می کنم

الهی شکر!!!:42:

feline
27-08-2007, 14:58
با سلام من یه چند تا سوال داشتم

1.چرا من نمی توانم گروه blood elf را انتخاب کنم؟

2.بعد از این که کارکترم مرد باید چکار کنم؟

1. به احتمال 99% مشکل از سرور و من هم با دو سه تا از این سرور ها برخوردم. این کار رو گیم مستر می کنه تا لتنسی بالاتر بره.
2. بعد از این که هروت مرد با روحت به محل جسدت که در نقشه هم مشخص شده می ری اون جا ازت می پرسه می خوای زنده بشی ؟ اکسپتش کن

feline
27-08-2007, 15:02
دوستان چه جوری میشه تو سرور های ایرانی پت به دست آرود.
من شنیدم که میگن هانتر تویه سرور های مجانی ایران به دلیل نداشت بتل گروند به درد نمیخوره و نمیشه پت گرفت!!
حقیقت داره ؟
اگر نه، پس بگید چه جوری پت بگیرم ؟ :دی
با همون کوست ها میشه پت گرفت ؟؟
هانتر اگر تنها و بدون گیلد کار کنه حتی اگر اینفرنال هم بهش بدن باز هم بدرد نمی خوره اما اگر در گیلد کار کنه چنان چیزی می شه که در دوئل ها رقیب نداره:21:
البته این ها رو از روی نظر و تجربه می گم بهتره بری خودتم تحقیق کنی چون هر کسی با یک شغلی جوره. مثلا من فقط با mage می تونم بازی کنم و خیلی هم خدا میشم تو بازی اما اگر مثلا وارلاک لول 70 با ست کامل و تلنت های درست زده و همه ی آپ گرید ها روم زده باشه یک هیرو لول 50 پالادین پدرم رو در میاره از این جهت برو خودت تحقیق کن ببین کدوم بهت بیشتر می خوره و با کدوم بیشتر حال می کنی . نگران یاد گرفتنش هم نباش . اگر واقعن ستت باشه خودت سریع یاد می گیری

Alone_In_Hell
27-08-2007, 16:06
با سلام

به من گفتن اگه pet گرفتي مي توني بياي تو گيلد ما.
گيلد خوبي هم هست همه چيز داره (پيرست،درويد،ميج و ...) حالا مشكل اين هست كه pet گيرم نيومده.
اگه كسي مي تونه راهنمايي كنه.
پتچ ها هم روي يك سي دي نيست.

monitor00sina
27-08-2007, 17:04
صبر كن ببينم من نمي فهمم :
feline من نمي فهمم آخر كدوم شاخ تره؟mage<?warlock
البته واسه aliance ميگم چون همه ميدونيم هورد ها از الينس ها شاخ ترن منم متاسفانه يه اشتباهي كردم رفتم الينس شدم الان هم 35 هستم حال ندارم دوباره واسه هورد هم لول آپ كنم
حالا mage aliance or warlock aliance
در ضمن واسه خاطر كمك در مورد تلنت ها هم ازت ممنونم واقعآ سر سه راهي بودم

monitor00sina
27-08-2007, 17:07
اوه بچه ها يه سايت توپ هم دارم واسه اينكه بدونيد :
چه آيتمي
از كجا دراپ ميشه
واسه چه لولي
واسه چه قبيله اي و..........
...
..
.

بعد هم بريد تو قسمت item

monitor00sina
27-08-2007, 17:11
در ضمن بچه ها به من خبر رسيده ديشب هورد ها تو سرور پيشگامان ريختن تو stromwind و دهن aliance ها رو سرويس كردن
در ضمن بچه ها item خبر دارين كه از باس سول بند نشه و واسه لول 35 بدرد بخوره؟

feline
27-08-2007, 20:08
صبر كن ببينم من نمي فهمم :
feline من نمي فهمم آخر كدوم شاخ تره؟mage<?warlock
البته واسه aliance ميگم چون همه ميدونيم هورد ها از الينس ها شاخ ترن منم متاسفانه يه اشتباهي كردم رفتم الينس شدم الان هم 35 هستم حال ندارم دوباره واسه هورد هم لول آپ كنم
حالا mage aliance or warlock aliance
در ضمن واسه خاطر كمك در مورد تلنت ها هم ازت ممنونم واقعآ سر سه راهي بودم
دوست عزیز کسی که این ترفند میج رو بلد باشه هیچ وارلاکی حریفش نمی شه.
اما به طور کلی وارلاک قوی تر از میج است.
در مورد تلنت هم .خواهش می کنم. کار خیلی سختی نیستش که دو سه تا کلمه رو تایپ کنی.

feline
27-08-2007, 20:16
در ضمن بچه ها به من خبر رسيده ديشب هورد ها تو سرور پيشگامان ريختن تو stromwind و دهن aliance ها رو سرويس كردن
در ضمن بچه ها item خبر دارين كه از باس سول بند نشه و واسه لول 35 بدرد بخوره؟
دوست عزیز توی سرور های مختلف زیاد از این اتفاق ها می افتد مثلا توی سروری که من بازی می کردم ما هردها هر شب به stormwindcityحمله می کردیم و همون طور که می دونید (شایدم نمی دونید) اون جا رو تا جای king شون عین بلدزر صاف میکردیم . برگشتن هم همین کار رو می کردیم . نتیجه اش این بود که بعد از یک ماه کل گیلد ما فول هانر بودن و کسایی که ایتم ست باس گیر نمی آوردند ست هانر می بستند. (البته این فقط به گیلد ما توی اون سرور مربوط می شه که رکورد زدن انیکسیا در سرور های blizzlike رو شکسته 10 دقیقه که رکورد قبلیش 45 دقیقه بود این نکته یک مدتی توی سایت بلیزارد بود:21::21::21:)

feline
27-08-2007, 20:42
یک سوال یا به عبارت واضح تر یک نظر سنجی.
کدوم باس بیشتر اعصابتون رو خورد کرده؟
مثلا من یک باس هستش توی ناکس-راماس که شبیه یک سانتور که از روی دست و پا شونه ها و سرش برگ آویزون کرده. شیز خیلی خاصی چون هر ده ثانیه یک بار 5000 تا به خودش هلس میده. حدود 2 ساعت وقت مارو معطل کرد. آخرش هم 4 تا طلا بهمون داد با یک فینگر آبی لول35!!!:19:تقریبا داشت گریمون می گرفتsad:37::. اگر بدونین که الینس ها چقدر بهمون خندیدن:22: اما یک باس جالب توی بلک راک پیدا کردم به اسم the best که هلسش 40000تا بود یعنی تنهای می شد زدش .25 تا گلد داشت.اگر بدونین چقدر کیف کردم اما جی-ام نامرد اومد هلسش رو کرد 400000:19:

feline
27-08-2007, 20:49
دوستان :برای بار صدم کسی سرور ایرانی که یچ 2.0.12 کار کنه سراغ نداره؟
کسی توی مشهد کسی رو سراغ داره که پچ های بازی رو تا 2.1.3 داشته باشه و بفروشه؟

Alone_In_Hell
27-08-2007, 23:38
با سلام

feline جان اگه بري گيم نت ها اكثرا دارن.فقط برو بگو پتچ هاي wow رو مي خوام.البته چه قيمتي بده خدا مي دونه.

راستي جواب سوالم رو خودم فهميدم.
كساني كه از گروه horde هستن و كلاس hunter بازي مي كنن ، بعد از اينكه لول 10 شديد بريد تو razor hill اونجا يه hunter trainer هست كه يه quest داره. quest رو كه انجام بديد مي تونيد حيوون ها رو رام كنيد.اما يادتون باشه به حيوونتون غذا بديد تا وفادار تر باشه (فرار نكنه) و damage بالا داشته باشه

feline
28-08-2007, 00:45
آقای تنها-در-جهنم یا همونalone-in-hell منظورتون از وفاداری چیه؟
مگه چوچک خیانت هم می کنه مثلا وسط جنگ می ره به دشمن ملحق می شه؟
من تا به حال چیزی از وفاداری و خیانت چوچک نشنیدم. شنیدم که چوچک هایی هستند که وقتی نزدیک موجودات دیگه می شن بهشون بدون اجازه حمله می کنن اما در مورد وفاداری ... نه چیزی نشنیدم.

جان ما یکی یک سرور ایرانی خوب معرفی کنه . این بلغاری ها خفم کردن از بس گفتنja!!!!

monitor00sina
28-08-2007, 09:11
feline تا حالا iliden رو زدين كه اين قدر واسه گيلدتون كلاس مي ذاري؟
(راست ميگن يه شيلد مي ده با ارمور 6600 و يه شمشير با دميج 556 :18: )
راستي تو اون سايتي كه گفتم رفتي؟

monitor00sina
28-08-2007, 09:16
در ضمن بابا يه نفر هم كه پيدا شد به ما در مورد ورد كمك كنه شما حالش رو مي گيريد!!
با با از نظر ما مشكلي نداره
فقط اگه ديديم خيلي رفته تو كار هاي پرت اون موقع خودمون گذارش ميديم
البته همه مي دونيم اين كار، كار ..... هست ولي خوب چشم حسود كور
در ضمن feline سعي كن يه كم كمتر پست بدي!هات رو تو يكي compact كن

werewolf
28-08-2007, 09:41
درود
دوستان عزیز این مطلبی رو که میذارم برای مبتدی های چون خودم هست که یکی از اعضای سایتم زحمت کشیده و نوشته.

-----------------------------------

متاسفانه گستردگی بازی ورد او وارکرافت به حدی بالاست که نه در دو یا سه مقاله که در صد مقاله هم نمی توانم توضیح کاملی درباره ی تمامی بازی ارائه دهم. با این حال این مقاله ایست صرفا درباره ی چگونگی بازی و اینکه تازه کارها از کجا وارد شوند.
در ابتدا یادآور بشم که این راهنما فقط مخصوص بازی آفلاین است و من چون تا به حال بازی رو آنلاین انجام ندادم با این که تمام قوانین آنلاین رو بلدم نظری نمی دم تا یک موقع اشتباه نکرده باشم. هر چه باشه ارزش تجربه از هر چیزی حتی دانش تئوریک بالا تره.
در هر حال در ابتدای امر شما با اکونت خاصی وارد بازی می شوید. بسته به نوع سرور شما ساخت اکونت تفاوت دارد. اگر سرور شما وی دی دی جی باشد که در قسمت ساخت اکونت یوزر نیم و پسورد رو می سازید و ران سرور می کنید. بعد از چند دقیقه برنامه ی نوهک کامل می شود. وقتی به جمله ی ریهیش ورد رسید آیکان بازی را فشار دهید و وارد شوید. یوزر نیم و پسورد را وارد کرده و وارد سجست رلم شوید. اگر از وی دی دی جی سرور استفاده می کنید همان رلم پیش فرض را قبول کنید. در غیر این صورت به راهنمای پکیج سی دی تان مراجعه کنید. وقتی وارد رلم یا سرزمین اصلی سرور شدید دکمه ی فرمان کوچکی در پایین رلم شما هست که عنوان آن ساخت یک کاراکتر جدید هست. کاراکتر ها شخصیت هایی هستند که ما به واسطه ی آنها وارد جهان وارکرافت می شویم. با کلیک کردن روی آن دکمه ی فرمان وارد محیط ساخت کاراکتر می شوید. اگر از نسخه ی اولیه ی بازی استفاده می کنید هشت زیر گروه و اگر از نسخه ی کورسید سوزان استفاده می کنید ده زیر گروه دارید. زیر گروه ها در دو گروه اصلی قبایل و اتحاد قرار می گیرند. زیر گروه های گروه اتحاد شامل : ((انسان ها دورف ها الف های شب نوم ها و درنای ها )) هستند. زیر گروه های قبایل هم شامل : ((اورک ها آندد ها تورن ها ترول ها و الف های خون )) هستند. هر کدام از این 10 نژاد قابل انتخاب هستند. هر نژاد تاریخ و داستان خاصی برای خود دارد که در گوشه ی صفحه سمت چپ مختصرا درباره ی آن توضیح داده شده است. دانستن تاریخ و سرگذشت داستان های پیشین وارکرافت در صورتی که مایل هستید به یک بازی کن حرفه ای تبدیل شوید الزامی است. در هر حال با انتخاب هر نژاد تصویر نمونه یا پیش فرضی از کاراکتر شما ظاهر می شود. برای تغییر مشخصات کاراکتر به قسمت پایین سمت راست مراجعه کنید در این قسمت قادرین مشخصات ظاهری مانند رنگ پوست حالت چهره و نقوش روی صورت را تغییر دهید. برای تغییر جنسیت کاراکتر روی قسمت میل فیمیل کلیک کنید. با انتخاب هر یک از زیر گروه ها در زیر تصویر کاراکتر پیش فرض 4 الی 6 آیکان( در سری جدید بازی یعنی خشم لیچ کینگ احتمالا تا 8 آیکان موجود خواهد بود.) دیده می شود. به این آیکان ها اصطلاحا کلاس می گویند. هر کلاس بیان گر گستره ی وسیعی از مشخصات برای کاراکتر است. این کلاس های برای هر زیر گروه به شرح زیر است:
انسان ها: جنگجویان - پالادین ها –راهب ها– میج ها( یا جادوگران) – وارلاک ها(جادوگران سیاه) – و روگ ها (دزد ها)
دورف ها: جنگجویان – پالادین ها – شکارچیان – راهب ها – روگ ها
الف های شب: جنگجویان – دروییدها( جادوگران طبیعت ) – شکارچیان – راهب ها – روگ ها
نوم ها: جنگجویان - میج ها – وارلاک ها – روگ ها
اورک ها: جنگجویان – شامن ها – شکارچیان – وارلاک ها – روگ ها
آندد ها: جنگجویان – میج ها – راهب ها – وارلاک ها – روگ ها
تورن ها: جنگجویان – شکارچیان – شامن ها – درویید ها
ترول ها: جنگجویان – شکارچیان – راهبان – میج ها – شامن ها – روگ ها
هر کلاس ضعف ها و قدرت های به خصوص خود را دارند و هر کدام مناسب نژاد خاصی هستند که به نیرو های پیش فرض نژاد وابسته است. چون کلاس ها یکی از مهم ترین فاکتور های بازی هستند درباره ی هر یک جداگانه توضیح می دهیم. اما در ابتدا به شرح سه قدرت اصلی می پردازیم که قدرت های کاراکتر ها در آن ها نهفته است.
1- ریج فیوری: ریج فیوری یا قدرت ریج قدرت خشم است که مختص کلاس جنگجویان می باشد. قدرت خشم در طی نبرد بدست می آید و در ابتدا و حالت عادی صفر است.
2- نیروی مانا: نیروی مانا یا انرژی جادویی نیروییست مختص کلاس های راهب – شکارچی – میج – وارلاک – شامن – درویید – پالادین است. این قدرت به صورت پیش رفت کامل است و در صورت از دست رفتن خود به خود بازیابی می شود.
3- انرژی درونی: انرژی درونی قدرتیست مختص روگ ها که به صورت پیش فرض کامل است و خود به خود بازیابی می شود.
تفاوت کلاس ها فقط در تفاوت در قدرت های اصلی شان خلاصه نمی شود. تفاوت ها در بین کلاس های مختلف به حدی بالاست که هر کلاس واقعا منحصر به فرد است. از دیگر تفاوت های کلاس ها اسلحه هایی است که به شکل پیش فرض قابلیت استفاده از آن را دارند. دیگر از تفاوت ها سه رشته ی اصلی کلاس شان و سوم لباس هایی است که قادر به پوشیدن آن ها هستند.
توضیح کلاس ها:
1- جنگجویان: عده ای از جنگجویان وارکرافت به جای محافظت از شهر هایشان و شرکت در نبرهای حماسی پای در جاده های پر خطر جهان وارکرافت می گذارند و در پی ماجراجویی می روند. در پی قدرت ثروت و شهرت! در هر حال کلاس جنگجو ساده و پر قدرت است و متناسب برای گیمر هایی که به تازگی وارد جهان وارکرافت شده اند. زیرا که قدرت پایه ی ایشان ریج فیوری است که ساده ترین نوع قدرت است. از برتری های این کلاس قدرت بالا و استفاده از اسلحه های سنگین و عنواع ابزار جنگی و البته پوشیدن هر سه نوع لباس و بدست گرفتن سپر می باشد. سه رشته ی اصلی کلاس جنگجویان فیوری دیفنسیو و بتل استنس های متفاوت می باشد. جنگجویان خط حمله ی اصلی در بازی های گروهی هستند و از قدرت و مهارت آنها در به کارگیری سلاح سنگین به خوبی می توان در خط مقدم استفاده کرد.
2- شکارچیان: شکارچیان ماجراجویانی هستند که به قصد شکار هیولاهای باستانی و مشهور پای در جاده می گذارند. همگی تیز پا باهوش و استاد در پنهان شدن و بسیار صبور اند. کلاس شکارچی را باید دومین کلاس از نظر راحتی استفاده دانست. هر چند یک بازی کن حرفه ای می داند استاد شدن در شکار و ماهر شدن در هر سه رشته ی کلاس شکارچی بسیار سخت است. از مهم ترین ویژگی های کلاس شکارچی قابلیت استفاده از تیر و کمان و در مورد دورف ها قابلیت استفاده از تفنگ های سر پر و کمان های زنبوری است. اسلحه های این کلاس عبارت اند از تبر یک دست و خنجر یک دست. این کلاس قادر است از لباس های چرمی و پوستینی و همین طور پارچه ای استفاده کند ولی قابلیت استفاده از زره های سنگین و سپر را ندارد. دومین ویژگی منحصر به فرد این گروه قابلیت دست آموز کردن حیوانات وحشی چون خرس ها گرگ ها و گربه سانان است. سه رشته ی اصلی کلاس شکارچی عبارت اند از رام کردن حیوانات زنده ماندن در وحش و مهارت در تیر اندازی. نیروی پایه ی شکارچیان انرژی جادویی مانا است. شکارچیان به علت قابلیت استفاده از تیر و کمان و تله گذاری بسیار محبوب هستند و از آنها می توان در خط دوم دفاع جایی که می توانند با خیال راحت تیر اندازی کنند استفاده کرد.
3- روگ ها: روگ ها دزدانی هستند که به خدمت حکومت درآمده اند و به مردم خود از طریق جاسوسی کردن در کار دشمنان و دستبرد زدن به دشمن کمک می کنند. روگ ها در هنر نامرئی شدن استاد هستند و از مهارت های آنها می توان هنر ساختن سموم و هنر باز کردن قفل ها را نام برد. نیروی پایه ی روگ ها انرژی درون است. روگ ها در سه رشته ی پنهان کاری قتل و دزدی قادر به پیش رفت هستند. اصلحه ی اصلی دزد ها خنجر های کوتاه است اما دزد ها قادر اند از عنواع اسلحه های پرتابی نیز استفاده کنند. دزد ها به علت نیاز به سرعت و پنهان کاری لباس های سبک چرمی و پوستی می پوشند و از سپر استفاده نمی کنند. روگ ها کمتر در بازی گروهی کار برد دارند اما به هنگام ماجراجویی و شکار گنج و حتی برای جاسوسی در خطوط دشمن می توان روی مهارت های آنها حساب کرد. اما در نبرد بهتر است روی آنها حساب نکنید و بهتر است در خط دوم حمله یا خط اول دفاع و جلوی شکارچیان قرار گیرند.
4- پالادین ها: یا جنگجویان مقدس گروهی از دورف ها و انسان های باقی مانده از امپراطوری لرداوران اند که پیروان راه نور و آتش مقدس شمرده می شوند. بزرگ ترین خصم ایشان آندد ها هستند که پالادین ها با بهره گیری از آتش مقدس خود به مبارزه علیه ایشان می پردازند. تقریبا کلاس پالادین و جنگجو تفاوتی با یک دیگر ندارند چون هم از سلاح و هم از لباس مشابه استفاده می کنند. تنها تفاوت عمده ی این دو کلاس در انرژی پایه و رشته های آنهاست. انرژی پایه ی پالادین ها مانا و سه رشته ی اصلی آنها نیروی شفا قدرت دفاع جمعی و قدرت فیوری یا استنس اگرسیو می باشد. پالادین ها به علت جادو های دفاعی و قدرت بخش و همچنین قابلیت شفا دهندگی در بازی گروهی از جایگاه بالایی برخوردارند و از آنها می توان به عنوان یار کمکی و حتی سازمان دهنده ی دفاع و حمله استفاده کرد.
5- میج ها: جادوگران المنتالیستی که قدرت خود را از توئیستینگ ندر و فضای بی انتهای پشت ستارگان می گیرند. کلاس میج یکی از پیشرفته ترین کلاس های وارکرافت است که به گیمر های متوسط رو به بالا توصیه می شود. در تواریخ وارکرافت آمده که میج های ماجراجو معمولا از دالاران و کیرین تور به دور بوده اند و خودشان به تعلیم قدرت های جادوییشان در مبارزه با نیرو های جادویی موجود در جهان می پردازند. میج ها که از قدرت مند ترین کلاس های جادویی به شمار می روند در سه رشته قابلیت پیش رفت دارند. آتش یخ و راز های ماورا. نیروی پایه ی کلاس میج انرژی ماناست. لباس مورد استفاده ی میج ها فقط پارچه ای و معمولا به شکل ردا های بلند می باشد. میج ها قادرند از چوبدست های بلند و چوبه های جادو استفاده کنند. یکی از مهم ترین قابلیت های میج ها باز کردن پرتال به شهر های مرکزی مختلف از جمله ستورم ویند- آیرون فرج- دارناسوس- اوروگریمار-مولگور-آندرسیتی و موون گلید است. میج ها در مبارزات قدرتمند ترین کلاس هستند و در بازی گروهی می توان از آنها به عنوان نیروی حمله ی اصلی یا هسته ی اصلی دفاعی بهره برد جایی که با خیال راحت گلوله های انرژی و آتش را بر سر دشمنان خود فرود می آورند.
6- راهب ها: راهب ها رابط مردم خود با جهان ارواح هستند و حافظ دنیای زندگان از شر ارواح خبیث و اهریمنان. راهب ها شباهت زیادی به پالادین ها دارند و تنها تفاوت این دو کلاس در این است که قدرت های حمله ای راهب ها بیشتر است بر خلاف پالادین ها که قدرت های دفاعی بیشتری دارند. سه رشته ی اصلی این کلاس عبارت است از قدرت های شفا دهنده قدرت های کنترل ذهن و قدرت های حمله. نیروی پایه ی این کلاس انرژی مانا است. راهب ها یا همان پریست ها قادرند از لباس های پارچه ای استفاده کنند و اسلحه ی قالب ایشان گرز یک دست است. منحصر به فرد ترین قدرت راهب ها توانایی کنترل ذهن دیگران و دیدن از طریق چشم آنهاست. حیوان دست آموز ویژه ی راهب ها جغد ها هستند. پریست ها جنگجویان خوبی هستند و می توان از آنها به خاطر قدرت های ترمیمی شان به عنوان نیروی کمکی و حتی خط دوم حمله استفاده برد.
7- وارلاک ها: یا جادوگران سیاه که قدرت جادویی خود را صرف کنترل اهریمنان و برده کردن آنها می کنند. این عده به خاطر قدرت های واقعا استثنایی خود از طرف نژاد خود هم محترم و هم طرد شده اند. بنابراین از قدیم گفته اند راه وارلاک ها راه تنهاییست. یا با همدیگر یا با هیچ کس دیگر. وارلاک ها هم چون میج ها از انرژی پایه ی مانا استفاده می کنند. سه رشته ی اصلی ایشان دیمنولوژی ویرانی یا دیستراکشن و نیروهای ضمیمه می باشد. وارلاک ها از خنجر های کوتاه و لباس های پارچه ای استفاده می کنند. قدرت اصلی وارلاک ها در ظاهر کردن اهریمن هاست. اهریمن ظاهر شده مثل حیوان دست آموز شما رفتار می کند و از دستورات شما پیروی می کند. وارلاک ها می توانند به اهریمن های خود قدرت ها و جادوهای تازه یاد دهند. دیگر از قدرت های وارلاک ها ظاهر کردن اسب های آتشین است که وارلاک روی آن می نشیند و از آن مانند اسب های عادی استفاده می کند تنها تفاوت آن غیر از شکل جهنمی اش تفاوت در سرعت است که سرعت اسب های آتشین نصف اسب های عادیست. وارلاک ها نیرو های قدرتمندی هستند که از آنها و اهریمن هایشان می توان در خط مقدم و یا خط دوم دفاعی استفاده کرد جایی که می توانند انرژی و نیروی حریف را از درون آن بیرون بکشند یا با گلوله های آتش و سایه نابودشان کنند.
8- درویید ها: مردمان جنگل و جادوگرانی هستند که نیروهای طبیعت را برای نابودی دشمنان خود و حفظ و بارور کردن طبیعت به کار می برند. سه رشته ی اصلی آنها تبدیل ماهیت خشم طبیعت و قدرت باز پروری می باشد. اسلحه ی ایشان چوبدست بلند و خنجر کوتاه است و از لباس های پارچه ای استفاده می کنند. انرژی پایه ی درویید ها مانا است. منحصر به فرد ترین قدرت درویید ها تبدیل شدن به حیواناتی چون خرس ماهی و گربه سانان است. درویید ها بسیار قدرتمند هستند و از آنها می توان در حالت تغییر شکل در خط مقدم و در حالت عادی در خط حمله ی دوم استفاده کرد.
9- شامن ها: شامن ها شکل دیگری از راهب ها هستند که مختص گروه قبایل می باشند. ارتباط آنها با طبیعت قوی است و از این ارتباط در جهت حفظ مردم خود بهره می برند. سه رشته ی اصلی آنها اسنس های طبیعت قدرت باز پروری و خشم طبیعت می باشد. مانا انرژی پایه ی آنهاست و اسلحه و لباسی مشابه درویید ها دارند. شامن ها هم مانند درویید ها قدرت های طبیعی دارند ولی مانند آنها نمی توانند از قدرت های حمله ی مستقیم استفاده کنند. از این رو بهترین جا برای آنها در خط دوم و یا هسته ی مرکزی دفاع می باشد. جایی که اسنس های طبیعت را به کار می گیرند تا دشمنان را نابود کنند و همگروه های خود را شفا دهند.
بدین ترتیب شما یکی از 9 کلاس را انتخاب می کنید و در قسمت وارد کردن نام نامی را وارد می کنید. همچنین می توانید از نام هایی که در حافظه ی بازی ذخیره شده است با فشار دکمه ی رندومایزیشن که در پایین تکست نام گذاشته شده است استفاده کنید. بدین ترتیب ساخت کاراکتر به پایان می رسد. پس از اتمام این مراحل و وارد کردن کاراکتر به لیست خود به لیست کاراکتر بر می گردید و کاراکتر مورد نظر خود را انتخاب کرده دکمه ی ورود به جهان را فشار می دهید.
وارد دنیای وارکرفت شدید! در ابتدا بسته به زیر گروه انتخابی شما دموی کوتاهی درباره ی تاریخ نژاد انتخابی شما پخش می شود که به شرح زیر است:
انسان ها: نژاد انسان ها مغرور و قدرتمند است و امراطوری های ایشان روزگاری از ازوراث تا لرداوران کشیده شده بود. اما با حمله ی آندد ها امراطوری های شمالی نابود شدند و از آنها جز سایه ای باقی نماند. در عوض پادشاهی استورم ویند که در زمان اولین حمله ی اورک ها نابود شده بود بار دیگر بازسازی شده و حالا تنها پایگاه انسانها در ازوراث به شمار می رود. فعلا پادشاه ازوراث در سفر به سر می رود و دفاع از استورم ویند بدست مردم آن افتاده است. وظیفه ی شما به عنوان یک عضو از این جامعه این است که به نیرو های اتحاد بپیوندید و در دفاع از استورم ویند شرکت کنید. بدین ترتیب اگر شما زیر گروه انسان ها را انتخاب کرده باشید با اتمام دمو خود را در حیاط نورث شایر ابی می یابید.
دورف ها: سالیان بسیاری دورف ها فقط در جستجوی گوهر ها و فلزات اعماق زمین را می کندند و با مردم بیرون رفت و آمدی نداشتند اما حمله ی اورک ها و سقوط اولیه ی آیرون فرج آنها را از غفلت بیرون آورد و امروزه پادشاه فعلی آیرون فرج یعنی منگی برنز بیرد یا همان ریش برنزی به دورف ها دستور داده در دنیای بیرون بیشتر کنکاج کنند و به نیرو های اتحاد پیوسته آنها را در نابود کردن آندد ها و نفوذ اهریمن در دنیا یاری کنند. به عنوان یک دورف سلحشور این وظیفه ی شماست که افتخار را به دورف ها باز گردانید. و به این ترتیب اگر شما زیر گروه دورف را انتخاب کرده باشید از دره ی آنویلمار وارد بازی می شوید.
نایت الف ها: نایت الف ها نژادی باستانی و قدرتمند اند که سالیان بسیاری را صرف نبرد علیه اهریمنان کرده اند و اینک پس از آخرین حمله ی ناموفق اهریمنان و سر کرده ی آنها آرکیماند الف ها مشغول باز پروری جنگل های خود و کلیمدور عزیزشان هستند. تیراندا ویسپر ویند و مالفیورن استورم ریج به کمک هم نایت الفها را سامان می دهند ولی در شدوگلن درویید ها درختی نو برای جاودانگی بر پا کردند. هر چند مالفیورن به آنها هشدار داد که طبیعت هرگز چنین کار خودخواهانه ای را تقدیس نمی کند الف ها درخت را به پا داشتند. ولی سایه ای بر شدوگلن و دارناسوس و دیگر جنگل های الفی افتاده است و آثار بازگشت اهریمنان مشهود است. به عنوان یکی از آخرین نایت الفهای باقی مانده در این جهان وظیفه ی شماست که نژاد خود را از نابودی برهانید. و بدین ترتیب با انتخاب زیر گروه نایت الفها شما از شدوگلن واقع در آلدارسیل وارد بازی می شوید.
نوم ها: هر چند سرزمین سابق نوم ها نابود و جولانگاه نوم های دیوانه گشته است اما عده ای از نوم های تبعیدی خود را به آیرون فرج رساندند و خود را در پشت دروازه های نفوذ ناپذیر آیرون فرج محصور کردند. این اتحاد بی شک به نفع هر دو طرف بود و پیشرفت هایی برای هر دو نژاد حاصل شد. در هر حال شما به عنوان یک نوم جوان بیش از هر چیز وظیفه دارید در باز پس گیری موطن اصلی خود بکوشید. وبه این ترتیب کاراکتر نوم شما در آنویلمار وارد بازی می شود.
اورک ها: تمدن اورک ها باستانی است و به سرزمینی خارج از این جهان باز می گردد. هرچند ارتباط خونی اورک ها و اهریمنان زیر سایه ی توجه ارباب ترال و مشاوران شامن او رو به بهبودیست اما به طور کامل رفع نشده است. اورک ها در شهر خود اوروگریمار همراه هم پیمانان خود ترول ها و گابلین ها زندگی می کنند و با جینا پرودمور رهبر آدمیان تبعیدی از لرداوران روابط خوبی دارند. به عنوان یک اورک ماجراجو اولین وظیفه ی شما تلاش برای نابود کردن اهریمنان و خلاصی از شر آنان است. و بدین طریق شما به عنوان یک اورک از دن وارد بازی میشوید.

آندد ها: آندد های فورسیکن دسته ای از آندد ها هستند که از زیر نفوذ پر قدرت لیچ کینگ یا همان نرزول اورک سابق رها شده اند و تحت فرماندهی بنشی سیلواناس و دردلرد واریماتراس در ویرانه های پایتخت لرداوران زندگی می کنند هر چند به ظاهر با قبایل دوستی دارند ولی در واقع نسبت به هیچ دسته و گروهی جز خودشان تعلق خاطر یا وفاداری واقعی قائل نیستند و هر کس را که بخواهد آنها را مانند حیوانات وحشی شکار کند می کشند و یا حد اقل در حال تلاش برای آزادی می میرند. آندد های فورسیکن هر چند با اتحاد جنگی ندارند اما از آنها بی زارند و به مبارزه علیه آنها می پردازند.
تورن ها: مردم باستانی تورن از سالیان بسیار پیش از این در دشت های وسیع کلیمدور به صورت قبیله ای زندگی می کردند. دشمن اصلی ایشان سنتار ها بودند که به علت کثرت و سرعت عرصه را بر تورن ها تنگ گردانیده بودند. اما اورک ها به کمک تورن ها آمدند و سنتار ها را عقب راندند و زمین های چمنی مولگور را به تورن ها بخشیدند تا در آ« به زندگی و ستایش مادر زمین بپردازند و بدین ترتیب زندگی تورن ها در دشت های ملگور زیر نظر کرین بلادهوف و فرزندان او آغاز شد. به عنوان یک تورن آزاد شما باید در حفاظت قبیله بکوشید و به دوستان اورک و ترول خود وفادار باشید. پس از نخستین شهر تورن ها وارد شوید!
ترول ها: ترول ها در ابتدا به شکل قبایلی متعدد از شمال در نورثرند گرفته تا جنوب در بوتی بی پراکنده بودند اما جنگ های متعدد و شکست های پیاپی آنها را تا مرز انقراض پیش برد. در این حین عده ای از ترول های قبیله ی دارک اسپیر به خدمت قبایل اورکی درآمدند و با ترال هم پیمان شدند و در سواحل دوریتار سرزمین نو بنیاد قبایل و در نزدیکی جزایر اکو ساکن شدند. به عنوان یکی از جوانا قبیله هدف شما باید سربلندی قبیله و نابودی وودووی سیاه باشد. و به این ترتیب ترول شما از دن وارد بازی می شود.
در ابتدای ورود به دنیای وارکرفت قسمت راهنمای انگلیسی بازی فعال می شود و شما با کمک گرفتن از آن می توانید به بازی بپردازید. اما قبل از هر چیز بگذارید به ریز نکات بازی بپردازیم. اگر به پایین صفحه ی بازی توجه کنید یک تسک بار را مشاهده می کنید که آیکان های ریزی بر روی آن مشخص شده است. از چپ به راست این آیکان ها به شرح زیر هستند:
کوله پشتی: کوله پشتی شما یک کمحفظه برای نگهداری اشیا مختلف از جمله غذا سنگ تلپورت سلاح و لباس است. اگر روی کوله ی خود کلیک کنید یک فضای کوچک مستطیلی 20 خانه ای مشاهده می کنید که در آن بسته به نژاد کاراکتر شما مقداری غذا آب و میوه و همچنین یک سنگ سپید و یک بسته ی سفید با روبان سرخ دیده می شود. در صورتی که شکارچی یا همان هانتر باشید در کیف شما یک مقدار تیر یک تیردان و یک کمان هم دیده می شود. اگر روگ یا جنگجو هستید هم مقداری خنجر یا تبر پرتابی در کیف شما گذاشته شده است. آیکان های کناری چهار جای کیف خالی هستند که اگر شما بخواهید می توانید با خریدن کیف کمری یا کیسه های اضافی این جاهای خالی را پر کنید. کیف ها چندین نوع هستند و از چهار قسمتی تا دوازده قسمتی یافت می شوند. به چهار روش می توان یک کیف بدست آورد. اول کشتن صاحب کیف و بر داشتن آن دوم دزدیدن کیف سوم ساختن کیف و چهارم خریدن آن. در زیر کوله پشتی شما نوار کوچکی به چشم می خورد که تعداد سکه های مسی نقره ای و طلای شما را مشخص می کند. هر صد سکه ی مس یک سکه ی نقره و هر صد سکه ی نقره یک سکه ی طلاست.
نوار کنترل سرور: که در صورتی که سرور شما به خوبی و در زمان مناسب پاسخ دهد سبز و در غیر این صورت زرد یا سرخ است.
علامت سوال: برای تبادل اطلاعات و یا سرچ کردن به دنبال موضوعات خاص بازی به کار می رود.
کامپیوتر: برای ورود به منوی اسکیپ بازی به کار می رود. در منوی بازی شما می توانید آپشن را تغییر دهید کاراکتر را لوگ اوت کنید و به نوار انتخاب کاراکتر باز گردید یا به طور کامل از بازی خارج شوید.
کره ی زمین: برای بالا آوردن نقشه ی دنیای وارکرافت.(طرز استفاده از نقشه جلو تر توضیح داده شده است.)
علامت تعجب: برای بازی آنلاین کاربرد دارد. با آن به اشخاص مختلف اطلاع می دهید.
جام طلایی: لیست کوئست ها وضعیت دشواری آنها و تکمیل یا عدم تکمیل آنها را مشخص می کند. با فشار دادن این آیکان منوی نسبتا بزرگی برای شما باز می شود که در آن می توانید کوئست ها یا ماموریت های خود را مدیریت کنید آنها را حذف کنید یا درباره ی آنها و وضعیت دشواریشان اطلاعاتی کسب کنید.
تیر سرخ: علامت منوی تلنت پوینت است. شما در این منو می توانید پیشرفت در هر یک از سه رشته ی کاراکتر خود را مدیریت کنید.
کتاب اسپل ها: کتاب اسپل کتابی است که حاوی قدرت ها و جادو ها و توانایی های شما می باشد و چهار قسمت دارد. قسمت جنرال یا عمومی که شامل توانایی های ذاتی و نژادی شما و همچنین شغل های شماست. و همچنین سه رشته ی اصلی کلاس شما.
صورتک کوچک کاراکتر: با فشار دادن این دکمه وارد طرح کلی بدن خود می شوید و منویی شبیه به منوی آناتومی برای شما گشوده می شود. این منو منوی مدیریت کاراکتر شماست و حاوی اطلاعات بسیار مهم و مفیدی در رابطه با کاراکتر شماست. از جمله اجزای این منو سیستم مدیریت ظاهری کاراکتر است. ظاهر کاراکتر شما شامل تمامی لباس هایی که می پوشد و اسلحه هایی که استفاده می کند می باشد. مدیریت کاراکتر بسیار آسان است و از سیستم درگ دراپ تبعیت می کند. دیگر اطلاعتی که می توانید در منوی مدیریت کاراکتر بیابید بخش کنترل مصونیت یا ریزیستنس چارت است. در این قسمت شما میزان مصونیت کاراکتر خود در برابر جادو ها پیدا می کنید. ریزیستنس های کاراکتر شما عبارت اند از مصونیت در برابر نور مصونیت دربرابر سایه مصونیت دربرابر طبیعت مصونیت دربرابر آتش و مصونیت دربرابر یخ. دومین چارت مهم در منوی مدیریت کاراکتر چارت ستات کاراکتر استت که شما در این چارت می توانید شاهد پیشرفت کاراکتر خود در قدرت های مبارزه باشید. شجاعت چالاکی قدرت بدنی هوش و روح پنج عامل دخیل در استات کاراکتر شما هستند. با پیشرفت هر یک از این عوامل یکی از پنج نیروی مرکزی شما پیشرفت می کند. سومین چارت منوی مدریت کاراکتر در زیر شاخه ی مدریت ظاهر چارت قدرت اسلحه است که سرعت ضربه و آسیب وارده در هر ضربه را مشخص می کند. آنچه تا بحال درباره ی منوی مدریت کاراکتر گفتیم صرفا مربوط به زیر منوی مدیریت ظاهری می باشد. زیر منو های دیگر عبارت اند از زیر منوی رپتوشن یا روابط زیر منوی مهارت یا اسکیل و زیر منوی آنر یا افتخار. در زیر منوی روابط شما سطح روابط خود را با نژاد ها و اقوام مختلف دنیای وارکرفت مدیریت می کنید. در این زیر منو شما نوع روابط خود را با دیگر نژادها تعیین می کنید. این رابطه ها می توانند دوستانه بی طرفانه یا دشمنانه باشند. همچنین شما در این منو می توانید تمامی گروه های مستقل و یا وابسته ی موجود در دنیا را مشاهده کنید. در زیر منوی مهارت شما می توانید از میزان پیشرفت کاراکتر خود در استفاده از سلاح و همچنین شغل خود مطلع شوید. در ضمن می توانید از نوع لباس قابل استفاده برای کاراکتر و زبان کاراکتر خود مطلع شوید. در زیر منوی افتخار اگر به صورت آنلاین بازی می کنید و در صورتی که به میادین نبرد وارد می شوید می توانید پیروزی های افتخار آمیز یا شرورانه ی خود را از یک ساعت قبل تا یک ماه قبل مشاهده کنید.
نوار اسپل: نوار اسپل یک نوار در امتداد زیرین صفحه ی بازی است که در آن شما می توانید آیتم هایی را که بیش از همه مورد استفاده اند از طریق درگ درآپ قرار دهید. نوار اسپل شش تا است که یکی در زیر دیگری قرار دارد و شما با استفاده از دکمه های بالا و پایین که در گوشه ی سمت راست نوار اسپل قرار دارند آنها را فعال یا غیر فعال کنید.
نوار تجربه: نواری است درجه بندی شده در بالای نوار اسپل که میزان تجربه ی شما را به رنگ آبی ( در حالت سر حالی ) و بنفش ( در صورتی که کاراکتر خسته باشد ) نشان می دهد. هر دوره کامل شدن نوار به رتبه ی کاراکتر شما یکی اضافه می کند.
و اما شرح پنج نیروی مرکزی شما:
شجاعت: برای کلاس های جنگجو و پالادین این نیروی مرکزی بسیار مهم است زیرا با بالا رفتن شجاعت قدرت حمله افزایش می یابد و ضربه ها مرگ بار تر فرود می آیند. عوامل در گیر نیروی شجاعت عبارت اند از هیت پوینت و قدرت سلاح.
چالاکی: مهم ترین عامل برای روگ ها و شکارچیان. با بالا رفتن چالاکی قدرت سلاح های راه دور بالا می رود سرعت ضربه زدن اضافه می شود و شانس زدن ضربه های قدرتمند و با نیروی ویران کننده افزایش می یابد.
قدرت بدنی: در تمامی کلاس ها قدرت بدنی نقش حیاتی دارد زیرا هیت پوینت شما را بالا می برد و به قدرت ضربه های شما می افزاید.
هوش: یا تمرکز تقریبا مهم ترین نیروی مرکزی است و هر چه بر میزان آن افزوده شود میزان مانا هم افزایش می یابد و مدت زمان بازیابی آن کاهش پیدا می کند. هر چه هوش شما بالا برود تجربه ی کسب شده توسط شما از حالت عادی به چند برابر تغییر می کند و مهارتتان در استفاده از سلاح ها افزایش می یابد.
روح: آخرین نیروی مرکزی که هر چه میزان آن بیشتر باشد سرعت حرکت روح شما افزایش می یابد و همچنین مدت زمان بازیابی هیت پوینت و مانای شما کم می شود.
نکته بعدی درباره ی صورت بالا سمت راست تصویر است که صورتک شماست و کنار آن یک نوار سبز ( وبسته به کلاس شما) یک نوار آبی سرخ یا زرد وجود دارد. نوار سبز نوار هیت پوینت شماست که در صورتی که ضربه بخورید کاهش می یابد و اگر ضربه خوردید و از گیاهان دارویی معجون های هیت پوینت و یا غذااستفاده کردید بازیابی می شود. نوار رنگی ( آبی زرد قرمز ) همان نوار مانا یا انرژی درون یا قدرت خشم شماست که با به کار بردن اسپل کاهش می یابد و به طریقی که در هر مورد قبلا گفته شد افزایش می یابد. جز اینکه نیروی مانا با نوشیدن نوشیدنی ها از جمله شراب ها شربت ها و آب و همچنین نوشیدن معجون های بازیابی مانا دوباره بازیافت می شود. اگر دقت کنید در منتها الیه سمت راست تصویر شما علامت ریزی به چشم می خورد. این علامت بسته به گروه شما( اتحاد یا قبایل) به شکل سپر با آرم اتحاد یا سپر با آرم قبایل است. بدین ترتیب شما می توانید متحدین را از دشمنان تشخیص دهید. اما در مورد کسانی که یا بی طرف هستند و یا جز هیچ یک از دو گروه نیستند زیر تصویرشان هیچ علامتی وجود ندارد. همچنین زیر صورتک شما دایره ی کوچکی قرار دارد که بر روی آن عددی به رنگ طلایی نوشته شده است. این عدد زرد رنگ نمایانگر رتبه ی شماست که در ابتدای بازی یک است و به تدریج در طول بازی افزایش می یابد. نکته ی قابل توجه این است که در نسخه ی اولیه ی جهان وارکرافت تا رتبه ی شصت بیشتر نمی توان بالا رفت ولی در پچ کورسید سوزان شما می توانید تا رتبه ی نود بالا بروید. هنگامی که وارد حالت حمله می شوید در گوشه ی سمت راست بالای صورتک شما آرم دو شمشیر نمایان می شود که نشانه ی ورود به کامبت مود است.
و اما نکته ی آخری که باید پیش از ورود به داستان بدانید این است که این بازی یکی از گسترده ترین بازی های تاریخ بازی های جهان است. و از آنجا که این بازی به زبان انگلیسی طراحی شده است مهم است که تسلط شما بر زبان انگلیسی در حد عالی باشد. تمام کوئست های بازی به زبان انگلیسی داده می شود شرح تمامی کارهایی که باید انجام بدهید به انگلیسی است. و در ضمن تمامی اشیا در این بازی نام به خصوصی دارند که لازم است حتما همه ی آنها را بلد باشید تا بتوانید در کمترین زمان ممکن به خواسته ی خود برسید چون یکی دیگر از مهم ترین عوامل در بازی های ایفای نقش مدریت زمان است و این که در کمترین زمان ممکن به خواسته ی خود برسید. به طور مثال اگر مایلید از ستورمویند به آیرون فرج بروید آیا بهتر است از متروی نومی استفاده کنید؟ سوار گریفین ها بشوید؟ با اسب مسافرت کنید؟ یا بهتر است پیاده سفر کنید؟ پس بنابراین مهم ترین چیز در این بازی دانستن است. دانستن این که این جهان مانند جهان های واقعی یک سری قوانین دارد که شما ملزم به یاد گیری آنها هستید. یعنی همان طور که همه جای شهر خود را کم و بیش می شناسید و با نام محله ها و قسمت های مهم شهر تان آشنا هستید باید نقشه های جهان وارکرفت را هم از بر کنید. در این جا مقاله ی پیش از ورود وارکرفت به پایان می رسد مقاله ی بعدی یعنی ورود به جهان وارکرفت به زودی در همین قسمت خواهد بود.

منبع :انجمنهای
-----------------------------------

با تشکر یاشار عطری!

پ.ن:لطفاً اگه به درتون خورد و خواستید جایی بذارید منبع فراموش نشه!

JIGSA
28-08-2007, 15:03
بابا دمت گرم
اطلاعاتت خیلی کامل بود. ادامه بده

Alone_In_Hell
28-08-2007, 19:37
آقای تنها-در-جهنم یا همونalone-in-hell منظورتون از وفاداری چیه؟
مگه چوچک خیانت هم می کنه مثلا وسط جنگ می ره به دشمن ملحق می شه؟
من تا به حال چیزی از وفاداری و خیانت چوچک نشنیدم. شنیدم که چوچک هایی هستند که وقتی نزدیک موجودات دیگه می شن بهشون بدون اجازه حمله می کنن اما در مورد وفاداری ... نه چیزی نشنیدم.

جان ما یکی یک سرور ایرانی خوب معرفی کنه . این بلغاری ها خفم کردن از بس گفتنja!!!!

با سلام

موس رو كه روي عكس pet مياريد نوشته loyality:x كه يعني وفاداري به اندازه x البته اين اندازه عددي نيست.
سرور ايراني :Pishgaman yazd

dwamid
29-08-2007, 00:30
با سلام

موس رو كه روي عكس pet مياريد نوشته loyality:x كه يعني وفاداري به اندازه x البته اين اندازه عددي نيست.
سرور ايراني :Pishgaman yazd

اينم يه چند تا لينك خوب واسه شما:
رده بندي بهترين Guild هاي دنيا:
بله از 10 تا Guild اول دنيا 7 تاشون Hord هستن!!!
Nihilum مدت زيادي هست كه بهترين هست تو دنيا و 22 بار اول شده.

اينم از يه سايت كه ميتونيد براي Quest ها ازش راهنمايي بگيريد. و آيتمهايي كه Boss ها ميندازن رو ببينيد. اين يكي واسه Illidan آخرين Boss بازي هست كه دوتا Legendary هم ميندازه.

monitor00sina
29-08-2007, 04:02
ماشاالله بچه ها همه به طور حرفه اي wow رو كار مي كنن پس ديگه اين آموزش آماتوري واسه اينجا.....
والا اين به نظر من كثر شان هستش ولي خوب ممنون كه اين رو زدي
و از حالا از همه خواهش دارم ديگه همه مطالبشون رو در اين قالب ها بيان كنند:
1-quest
2-boss
3-معرفي سايت
4- معرفي item

magazi
29-08-2007, 05:06
اگه تو مشهد سرور خوب میخوای که کم باگ داشته باشه از Elka استفاده کن که از World of Warcraft Client Patch 2.0.12 استفاده میکنه و می تونی دایل آپ بازی کنی هم ADSL میتونی بگیری اگه کمتر از روزی 8 ساعت بازی میکنی دایل آپ بهتره که 2 تا DVD هست برای ADSL هم که 150 تومان اول میدی 1000 تومان 1 اکانت میخری و ماهیانه 3000 تومان شارج میکنی اگه بینه روز بایا با 60 نفر در همون لحظه بالایی

برای پیریستم فقط اینتلکت و استامینا مهمه نه اگلیتی (مگه قراره اتک دست بهده ؟)

dwamid
29-08-2007, 09:20
اگه تو مشهد سرور خوب میخوای که کم باگ داشته باشه از Elka استفاده کن که از World of Warcraft Client Patch 2.0.12 استفاده میکنه و می تونی دایل آپ بازی کنی هم ADSL میتونی بگیری اگه کمتر از روزی 8 ساعت بازی میکنی دایل آپ بهتره که 2 تا DVD هست برای ADSL هم که 150 تومان اول میدی 1000 تومان 1 اکانت میخری و ماهیانه 3000 تومان شارج میکنی اگه بینه روز بایا با 60 نفر در همون لحظه بالایی

بستگي داره پريست شما چه اسپكي باشه. اگه Healer هست اينچيزا واسش مهمن:

Intellect : Mana bar رو زياد ميكنه و ....
Spirit : Mana regeneration رو زياد ميكنه وقتي Cast نميكني
Mana regeneration ( Mana per 5 sec ) : در حال Cast مانا رو زياد ميكنه.
+ Healing: هرچي بيشتر باشه Heal هات بزرگتره.
و ....

feline
29-08-2007, 09:46
feline تا حالا iliden رو زدين كه اين قدر واسه گيلدتون كلاس مي ذاري؟
(راست ميگن يه شيلد مي ده با ارمور 6600 و يه شمشير با دميج 556 :18: )
راستي تو اون سايتي كه گفتم رفتي؟
پسر خوب اگر پست هام رو خونده باشی می فهمی که ما جاش رو پیدا نکردیم اماا اگر پیدا کردم به اطلاعت می رسونیم که در چند دقیقه زدیمش . (جدیدا گیلدمون ارتقا یافته و همه اعضا گیلد تمام لباس هاشون ست اولشون است. همین طور همه ی بگ ها بگ های 50 تایی هست)
اون سایتی هم که گفتی هرچقدر که reload زدم صفحه ی 100% سفید می اومد .
راستی منظورت از compackاینه جواب شش نفر رو در یک پست بدم؟

feline
29-08-2007, 09:55

دوست عزیز اگر تمام سرور های دنیا از کار بیفته و فقطelka کار کنه من باز هم حاضر نمی شم برم تو elka.
در مورد باگ هم اطلاعات جدید به من می گه gm بازی اون قدر باگ پیدا کرده و درستش نکرده که اسم این سرور رو گذاشتن باگستون. ولی بر عکس اون سرور پوریا است که حتی قابلیت گوسفند mage رو ازش گرفته . اگر سرور دیگه ای گیر آوردی که طرفای احمد آباد گیمنت اشتراک داشت خبر مون کن.

feline
29-08-2007, 09:56
بستگي داره پريست شما چه اسپكي باشه. اگه Healer هست اينچيزا واسش مهمن:

Intellect : Mana bar رو زياد ميكنه و ....
Spirit : Mana regeneration رو زياد ميكنه وقتي Cast نميكني
Mana regeneration ( Mana per 5 sec ) : در حال Cast مانا رو زياد ميكنه.
+ Healing: هرچي بيشتر باشه Heal هات بزرگتره.
و ....
اما هلس که می ده سرعت لود هلس خیلی مهمه!!!

d4rkange1
29-08-2007, 16:08
اگه كسي بلده به من بگه چه جوري ميشه wow رو lan بازي كرد ؟

magazi
30-08-2007, 07:29
دوست عزیز اگر تمام سرور های دنیا از کار بیفته و فقطelka کار کنه من باز هم حاضر نمی شم برم تو elka.
در مورد باگ هم اطلاعات جدید به من می گه gm بازی اون قدر باگ پیدا کرده و درستش نکرده که اسم این سرور رو گذاشتن باگستون. ولی بر عکس اون سرور پوریا است که حتی قابلیت گوسفند mage رو ازش گرفته . اگر سرور دیگه ای گیر آوردی که طرفای احمد آباد گیمنت اشتراک داشت خبر مون کن.

حرف شما درسته اما فقط تا 1 ماه دیگه چون تمام باگا با تغییر پچ درست میشه باس ها خیلی قوی تر میشن و خیلی چیزای دیگه که داره روش کار میشه بچه ها تمام باگا رو گفتن و همه چی تو پچ جدید در حد بیلیزارد میشه !!:5:

چقدر نامرد بوده چرا گوسفند میجارو ازشون گرفته تفلیا الان بیکارن (من با میج رابطه خوبی ندارم .خواهشن کسی شخصیش نکنه!!!!!)

feline
30-08-2007, 10:00
حرف شما درسته اما فقط تا 1 ماه دیگه چون تمام باگا با تغییر پچ درست میشه باس ها خیلی قوی تر میشن و خیلی چیزای دیگه که داره روش کار میشه بچه ها تمام باگا رو گفتن و همه چی تو پچ جدید در حد بیلیزارد میشه !!:5:

چقدر نامرد بوده چرا گوسفند میجارو ازشون گرفته تفلیا الان بیکارن (من با میج رابطه خوبی ندارم .خواهشن کسی شخصیش نکنه!!!!!)
اما باز هم این موضوع رو یادت رفت که از شدت سادگی ،تمام fan server های دنیا به پاش نمی رسن:13:

magazi
30-08-2007, 20:16
lvl 70 اشو 150 تا 200 هزار تومن می خرن و من الان 49 هستم (امشب 50 میشم ) البته کاملا راست میگی خیلی سادس من تا حالا هیرو به این لول نداشتم اما خوب دارم میرم بالا !!!!!!
کاملا فانه !!!!!!!!!!!!!

feline
30-08-2007, 20:35
خیلی گرونه!!!!!!!!!
150 هزار تومان!؟! مگه سر برده؟
ما تو سرور های blizzlike حداگثر خیلی توپ باشه سرو دست براش بشکنن عنکبوت داشته باشه تمام ست اول هاش پر باشه 1000 تا gold داشته باشه full honor باشه hord هم باشه 90 هزارتومان!

mohsen.rajabi
30-08-2007, 23:40
werewolf جان کارت عالی بود من دنبال همچینمقاله ای بودم آخه تو وارکرافت خیلی خیلی مبتدیم

magazi
31-08-2007, 07:06
دیگه سرور Elka دیگه (باز بگو من تو Elka بازی نمیکنم )هر تکه از ست 70 10000 گولد که چن نفر بیشتر ندارن تازه چون ما هوردا 1 وارلاک داریم وارلاکش قیمت نمیخوره بچه پولدارم زیاد داره این سرور البته تو این سرور کریپ خیلی کم xp میده من لول 50 4تا لول بالا تر از خودمو میزنم همش 300 تا میده (البته زمانی که xp bar بنفشه )

monitor00sina
31-08-2007, 09:31
felin من نمي دونم چرا اون سايتو واسه تو نمي ياره مشكل از كامپيوترت هست
در ضمن شما چه جوري قيمت ميذارين من چند روز پيش 70 واريور رو با ست كامل با 550 تا گلد فروختم.....
40 هزارز تومان
در ضمن felin براي كشتن illiden اول بايد چند نفر رو بكشي تا به اون برسي و بتوني در معبدش رو باز كني
بايد فرماندهاشو از سر راهت برداري
يكي از اونا اگه يادت باشه كسي هست كه تو فروزن ترون ايليدن روستا شو از دست ارك ها نجات داد حالا اون كيه؟.............
..........
......
....
..
.
معلومه ديگه اون akama هست!!!!!!

feline
31-08-2007, 19:16
پسر خوب نمی گم چه جوری بهش برسم می گم جاش کجاست اگر تو outland است خب کجاش ؟ لطفا اسمش رو بگو یا اگر می تونی عکسی از مپش برام بیار من مشکلی از جهت رسیدن بهش ندارم همون طوری که به تنهایی کل black rock رو دنبال charmangos گشتم. (نامردا هیچکس بهم نمی گفت که جاش کجاست 5000000 بار مردم)(البته این مسئله مربوط به 2 سال پیشه که تازه تو جو گیلد و باس زنی رفته بودم.)
:10::31::20:

parsbin
31-08-2007, 19:41
سلام
پچ من 1.07 هستش الان!
برای آپدیتش باید پچ ها رو به ترتیب نصب کنم یا میتونم یک سره پچ های بالاتر مثلا 2.1 رو نصب کنم؟
از کجا بگیرم پچ ها رو؟
ممنون

feline
31-08-2007, 20:47
سلام
پچ من 1.07 هستش الان!
برای آپدیتش باید پچ ها رو به ترتیب نصب کنم یا میتونم یک سره پچ های بالاتر مثلا 2.1 رو نصب کنم؟
از کجا بگیرم پچ ها رو؟
ممنون
از cd فروشی:31:

alex_3000
01-09-2007, 15:04
سلام دوستان

من دو زوره که می خواهم به این سرور وصل شم اما نمی تونم

این ارور را میده

Unable to connecet

آدرس سرور

لطفا کمکم کنید

feline
01-09-2007, 18:25
سلام دوستان

من دو زوره که می خواهم به این سرور وصل شم اما نمی تونم

این ارور را میده

Unable to connecet

آدرس سرور

لطفا کمکم کنید
سرور احتمالا یک چند روزی off هست.

ClubMilad
01-09-2007, 19:50
دوستان من تازه وارد تاپیک شدم (خرده نگیرین)

میشه بگین کجا میتونیم سی دی یا دی وی دی این بازی جالب رو تهیه کنیم

منظورم فروشگاهای آنلاین هست

مثل همین پی سی شاپ خودمون

ممنون

alex_3000
01-09-2007, 19:50
feline جان ممنون

feline
01-09-2007, 22:50
اگر کسی می دونه بگه فرق pvp با normal چیه؟
Tbc چی هست؟
rbg که مخفف سبک بازی است مخفف چیه؟
کسی داستان بازی world of warcraftو bc رو داره؟
سوالات ضروری هستند لطفا جواب بدید.

ClubMilad
02-09-2007, 08:59

ممنون

خواهش میکنم اگه میتونید کمک کنید:46:

dwamid
02-09-2007, 10:48
Tbc چی هست؟

PVP يا Player VS Player يا مقابله كاراكترهايي كه يك نفر انها رو بازي ميكنه. انواع مختلف داره مثل:

Battle Grounds
Arena
Duel
World PVP

TBC : The Burdning Crusade همون Expansion هست.

RPG: Role Playing Game

داستان بازي رو نه ولي راجع به كتابش ميتوني اينجا مطلب پيدا كني.

dwamid
02-09-2007, 11:03
Tbc چی هست؟

PVP يا Player VS Player يا مقابله كاراكترهايي كه يك نفر انها رو بازي ميكنه. انواع مختلف داره مثل:

Battle Grounds
Arena
Duel
World PVP

TBC : The Burdning Crusade همون Expansion هست.

RPG: Role Playing Game

داستان بازي رو نه ولي راجع به كتابش ميتوني اينجا مطلب پيدا كني.

namber_one
02-09-2007, 12:35
سلام
ببخشيد من يه dvd گرفتم اينا توشه
WarCraft I Orcs and Humans
WarCraft III Reign Of Chaos
WarCraft II Tides of Darkness
WarCraft III Frozen Throne
WAR3DEMON
ميشه بگيد هر كدوم چجوري هستش؟؟
ممنون

feline
02-09-2007, 16:04
Dwamid جان بسیار ممنون اگر کسی داستانش رو داره متشکر می شم. (کتابش رو هم دارم خیلی بی مزه بود. هیچ ربطی هم به داستان های بازی هاش نداشت.)

d4rkange1
02-09-2007, 19:50
خواهش میکنم اگه کسی میدونه میشه بگه که wow رو LAN بازی کرد ؟ و چه جوری ؟

feline
02-09-2007, 21:17
دوستان یک سوال :من وقتی یک مدتی تو بازی دست به صحفه کلید نمی زنم مگه you are no longer afk یعنی چی؟

snebi
03-09-2007, 00:17
با سلام به همه دوستان

ما با هزرا بدبختی بع از چند روز ورژن World of Warcraft TBC 2.1.3 Blizzard رو دانلود کردیم حدود 7 gb حالا مبخوام تو یک سرور مجانی بازی کنم مثلا

من تو این سایت یک اکانت ساختم حالا تو بازی فقط user & pass میخواد من چطوری باید به این سرور متصل بشم

ببخشید که سوالم خیلی ابتدایی بود

با تشکر

Alone_In_Hell
03-09-2007, 03:45
سلام
ببخشيد من يه dvd گرفتم اينا توشه
WarCraft I Orcs and Humans
WarCraft III Reign Of Chaos
WarCraft II Tides of Darkness
WarCraft III Frozen Throne
WAR3DEMON
ميشه بگيد هر كدوم چجوري هستش؟؟
ممنون

با سلام

اسم بازي world of warcraft هست و هيچ كدوم از اينا نيست

namber_one
03-09-2007, 08:56
پس اينا چيه؟

feline
03-09-2007, 09:04
پس اينا چيه؟

اینا همشون استراتژیک است. و سبک world of warcraft ، rbg می باشد
در ضمن wow در ورژن قبلیش به تنهایی 1 dvd کامل بود و ورژن جدید 2 dvd است.

ClubMilad
03-09-2007, 13:41

ممنون

بابا حداقل نیگاش کنید:18:

مثلا اون بالا نوشته ارائه

sbs
03-09-2007, 17:45
کسی مغازه ای اطراف میدان انقلاب یا ولیعصر برای تهیه ی پچ ها میشناسه
آدرس دقیقشو اگه بدین ممنون میشم

Alone_In_Hell
04-09-2007, 01:17
بابا حداقل نیگاش کنید:18:

مثلا اون بالا نوشته ارائه

با سلام

توي گوگل يه سرچ كنيد يا توي سايت هايي كه مخصوص خريد آنلاين هستن
از مغازه بخريد راحت تره

Alone_In_Hell
04-09-2007, 12:05
با سلام

كسي هست كه توي سرور پيشگامان بازي كنه؟

ClubMilad
04-09-2007, 12:23
با سلام

توي گوگل يه سرچ كنيد يا توي سايت هايي كه مخصوص خريد آنلاين هستن
از مغازه بخريد راحت تره

بابا دمت گرم بلاخره جواب گرفتیم

به خدا من هرچی سرچ میکنم پیدا نمیشه:19:

مگر اینکه من سرچ کردن بلد نباشم:18:

اگه مغازه های دور اطراف ما داشتن که نمی نوشتم دیگه

میشه راهنما یی بیشتری بکنید

با تشکر:46:

magazi
05-09-2007, 03:15
دوستان یک سوال :من وقتی یک مدتی تو بازی دست به صحفه کلید نمی زنم مگه you are no longer afk یعنی چی؟
معنی دقیقشو نمیدونم اما به کسایی که می خوان wis بدن میگه پشت کیبرد نیستی (که 100 بار فوشت ندن ):31:

Alone_In_Hell
05-09-2007, 05:57
بابا دمت گرم بلاخره جواب گرفتیم

به خدا من هرچی سرچ میکنم پیدا نمیشه:19:

مگر اینکه من سرچ کردن بلد نباشم:18:

اگه مغازه های دور اطراف ما داشتن که نمی نوشتم دیگه

میشه راهنما یی بیشتری بکنید

با تشکر:46:

با سلام

لينك دانلود :

لينك براي خريد آنلاين گير نيووردم اما تو بازار هاي اينترنتي بگردي هست