PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آموزش ساخت ماده مربوط به انیمیشن های دو بعدی

animator_blred
21-06-2007, 19:51
ساخت متریال مربوط به کارتون ها دو بعدی.

سیستم استفاده شده:
Cpu:AMD Athlon 64 Dual-Core Processor
Ram:1GB DDR667 Dual Channel
VGA:128TO512 Point Of View
3ds Max9.0
شاید شما هم دیده باشید که در بعضی از انمیشن های دو بعدی سایه ها به طور دقیقی ایجاد شده اند در واقع چیزی که شما در حال مشاده آن هستید یک انیمیشن سه بعدی است. ولی چون نوع متریال مورد استفاده قرار گرفته در آن نوع خاصی از متریال در نرم افزار های سه بعدی است شما آن را به صورت انیمیشن دو بعدی در نظر میگیرید .
در این تمرین قصد داریم تا یکی از آن متریال ها را به شما آموزش دهیم.
ابتدا یک
Plane
در صحنه ایجاد کنید حال بر روی آن یک کره و یک جعبه ایجاد کنید حال یک دوربین ایجاد کنید و آن را طوری تنظیم کنید که هر سه شی در صحنه حضور داشته باشند.حال در نمای دوربین در سمت چپ آن بر روی عبارت
Camera
راست کلیک کرده و گزینه
Show Safe Frame
را برگزینید .همیشه بیاد داشنه باشید که پایه یک نمای دوربین استاندارد علامت دار بودن این گزینه است.
حال میتوانید که رنگ پس زمینه و پلن خود را باهم یکی کنید.(البته این کار الزامی ندارد،در ظمن اگر این کار را میکنید حتما از رنگهای روشن استفاده کنید)حال به بخش مواد رفته و این مواد را بسازید:
یکی از مواد خام را انتخاب کنید و سپس این ماده که از نوع
Standard
است را انتخاب کنید:
Ink 'n Paint
حال نام آن را به
Sphere
تغییر دهید و تنظیمات را مانند عکسهای زیر انجام دهید
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
حال ماده خود را بر روی یکی دیگر از مواد دیگر کپی کنید تا ماده جعبه را نیز بسازید حال فقط کافی است رنگ آن را عوض کنید تا ماده جعبه نیز ساخته شود.
امید که استفاده برده باشید.

mahsoft
21-06-2007, 20:00
animator_blred عزیز ممنون

سیو کردم سر وقت تمرین میکنم

animator_blred
21-06-2007, 20:17
متشکرم از این که شما همیشه مقلات من رو مبینید.من کلی ضحمت میکشم تا این تاپیک هارو بنویسم اما ظاهر اعضای سایت خیلی علاقه به کار های من ندارن اگر ببینم که اینطوری دنبال میشه دیگه خیلی کم تاپیک میذارم

Mehdi_44
22-06-2007, 02:04
با سلام دوست خوب animator_blred
از زحمات شما متشكرم / استفاده ميكنيم
براي اينكه اطلاع پيدا كنيد كه اعضا چقدر به اين پست توجه كردن به تعداد بازديد كننده توجه كنيد ....
بهتر بود كليدي بنام تشكر وجود داشت . كه نظر سنجي هم صورت ميگرفت/ مثل ديگر انجمنها

موفق باشيد .

animator_blred
22-06-2007, 18:17
:10: خیلی متشکرم از این که همیشه شما رو تو اکثر پست های سایت میبینم از نظر خیلی بجای شما هم استفاده میکنم
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

animator_blred
22-06-2007, 20:00
به خدمت دوستان عزیز هم می رسونم که تا چند وقت دیگه آموزش ساخت یک گردباد رو براتون میزارم

The_matrix
29-06-2007, 02:39
سلام انیماتور عزیز
میخواستم بگم که شما که می خوای آموزش بدی از اموزش های پایه و معرفی ابزار استفاده کن این آموزشا به درد مبتدی ها نمی خوره
در ضمن من این آواتر شما رو تو یه سایت دیدم کار خودتونه؟؟

animator_blred
05-07-2007, 14:26
سلام انیماتور عزیز
میخواستم بگم که شما که می خوای آموزش بدی از اموزش های پایه و معرفی ابزار استفاده کن این آموزشا به درد مبتدی ها نمی خوره
در ضمن من این آواتر شما رو تو یه سایت دیدم کار خودتونه؟؟
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نمیدونم منظورتون از این که کار خوتونه چی هستش اما توی آموزش پلاگین های مکس به طور واضح به منبعی که ازش استفاده کردم اشاره کردم در اینجا هم اگه از منبعی استفاده میکردم حتما ازش نام میبردم. شما اگه با من مشکلی دارید لزومی نداره تا تاپیک های منرو بخونید.
چون هر کدوم از اظهار نظر های شمارو خوندم منفی بوده .