PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : گرما و مودم adsl ، به نظر شما امکانش هست؟

pooyar
15-06-2007, 23:33
سلام
چند روزی هست که هوا شدید گرم شده. سرعت اینترنت من اومده پایین همه چیز رو کنترل کردم اما تغییری صورت نگرفته بود. جز گرما. مودم من اگر پنکه روش روشن نباشه بعد از 4-5 دقیقه به کل data transfer رو میاره پایین. تا به صفر برسه.
روی سایت سازنده دیدم نوشته operating temprature که این دما بین 0 تا 40 درجه سانتیگراد بود. اما نمی دونم که منظور دمای محیطی هست یا دمای خود دستگاه. دمای اتاق من حتی در گرمترین ساعات هم حدود 22 هست که البته یک پنکه برای case مستقیم گذاشتم و به مودم هم باد می زنه! (سیستم خنک کننده ایرانیه دیگه!) البته باز هم سرعت اینترنت به حالت اول بر نگشت اما حد اقل چند سایتی رو بدون عکس برام باز می کنه.
سوال هام اینه که :
اول: این دمایی که در سایت سازنده مودم نوشته محیطی هست یا دمای خود مودم؟
دوم: آیا افت سرعت می تونه از گرما باشه یا این فقط یک تصادفه؟
سوم: من جی کار کنم که مشکل رو حل کنم؟
چهارم: آیا ایراد مشابهی ممکن هست که در مودم باشه که همین نشانه های افت سرعت رو داشته باشه اما دلیلش چیز دیگری باشه؟
لطفا راهنمایی کنید.

pooyar
16-06-2007, 20:55
خوب اگر من به امید اساتید محترم بشینم که به جواب نمیرسم! بعد از ساعت ها تلاش به این نتیجه رسیدم که اشکال از کارت شبکه است. حدود 3 روز همه چیز رو امتحان کردم. کارت شبکه رو که عوض کردم همه چیز درست شد. حالا... در مورد جواب سوال خودم هم باید بگم که امکان افت سرعت وجود داره. اما در مورد من همونجور که گفتم اشکال از کارت شبکه بوده. البته کارت سالمه ولی .... باید رفع عیبش کنم. و منظور از operating temprature هم دمای محیط هست نه دمای دستگاه. ( منبع: سایت های مختلف)
موفق باشید.

yuta
17-06-2007, 00:09
سلام دوست عزیز به نظر من ربطی به دمای مودم نداره .منظور از 0-40 درجه دمای محیط کیس بوده که زیاد

توجه نکن چون توی شهری که من زندگی میکنم دمای هوا معمولا 50 درجه هستش داخل کیسم هم تا 45 بالا

میره ولی هیچ تداخلی در هیچ جای سیستمم به وجود نمیاد فقط cpuش اذیت میکنه که اونم با فن اضافه

ردست میشه.در نتیجه از یک سرویس دیگر اینترنتی استفاده کنید.

pooyar
17-06-2007, 07:37
سلام دوست عزیز به نظر من ربطی به دمای مودم نداره .منظور از 0-40 درجه دمای محیط کیس بوده که زیاد

توجه نکن چون توی شهری که من زندگی میکنم دمای هوا معمولا 50 درجه هستش داخل کیسم هم تا 45 بالا

میره ولی هیچ تداخلی در هیچ جای سیستمم به وجود نمیاد فقط cpuش اذیت میکنه که اونم با فن اضافه

ردست میشه.در نتیجه از یک سرویس دیگر اینترنتی استفاده کنید.

دوست عزیز مودم من external هست چون مودمadsl هم هست. ممنون از توجهت اما این همون دمای محیطی هست. در پست دوم هم راه حل مشکل رو گفتم...:46: