PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چطوري ميشه تو افتر افكت ماسك گذاري انجام داد؟

mpmostafa
15-06-2007, 00:41
با سلام
من يه تايپيك رو شروع كرده بودم (كروماكي-حذف زمينه عاي چند رنگ).دوستان تو جواب سوال گفتن بايد تو افتر افكت ماسك گذاري كني.از اون موقع يه مقداري باهاش كار كردم ولي هنوز خيلي آماتور كار ميكنم.حالا اگه ميشه بگين چجوري بايد ماسك گذاري كرد .اگر هم نكته و ترفند و ... داره لطفا بگين.

arash_irani
15-06-2007, 06:41
سلام دوست من
ماسک گذاری یک کار در عین ساده بودن پر مشقت و حوصله بر و تقریبا پرزحمت هستش یعنی برای بریدن و یا به قولی جدا کردن یک قسمت از فیلم میشه با ماسک ابتدا (البته با دقت فراوان ) دور یک فیلم رو برید که باید فرم به فرم پیش رفت البته (منظور از فرم به فرم اینه که محل مورد نظر در افتر افکت رو کامل و با دقت انتخاب میکنی و بعد لایه مورد نظر رو توی افتر انتخاب و کلید M رو تایپ میکنی که در پنجره تایم لاین در زیر اون لایه شما میتونید با یک بار باز کردن و بستن مثلث کنار کلمه mask به سایر تنظیمات ماسک دسترسی داشته باشید و یک گزینه به نام شیپ داری و روی ایکون Keyframe در کنار اون یک بار کلیک میکنی و سپس به فریم بعدی رفته و با دوبار کلیک کردن بر روی ماسکی که ایجاد کردین کامل انتخاب و فرم به فرم جابجا میکنید )و بعد با استفاده از پلاگین Keylight که روی افتر افکت نصب میشه اون قسمت از فیلم که هنوز به صورت کامل جدا نشده از اون قسمت پاک کرد
یک راه دیگه هم motion tracking هستش که این قسمت به صورت اتواتیک خود برنامه (حالا چه افتر افکت و یا چه دیگر برنامه ها مثل Combustion و یا Commotion و... که قابلیت Motion tracking داشته باشه ) انجام میده و میتونید بعد از اینکه یک بار کلید play در پالت Motion Tracking رو زدین و خود برنامه حرکت اون قسمت رو که شما انتخاب کردین باز فریم به فریم محل انتخاب شده رو ویرایش کنید
من برنامه Combustion رو پیشنهاد میکنم گرچه افتر هم همون کار رو میکنه ولی خب برنامه کامبوسشن هم خیلی خیلی قوی هستش
در کل کار آسانی نیست و نیاز به تجربه داره یعنی باید با کمی دقت و حوصله و خواندن کتابها و آموزش هایی در این باره تو این کار خبره بشین
ممنون و موفق باشید
یا حق

mpmostafa
15-06-2007, 09:10
خيلي ممنون.

mpmostafa
15-06-2007, 18:23
آقا تو افتر رفتم كارهايي كه گفته بودي رو انجام دادم، ماسك رو تو فريم اول گذاشتم ولي تو فريم دوم كه خواستم ماسك رو انيميت كنم فقط با كيبرد جابجا ميشه و با موس نميشه جابجا كرد.همينجوري هستش يا ميشه با موس هم جابجاش كرد. اگه راهنمايي كنيد ممنون ميشم

arash_irani
17-06-2007, 04:03
آقا تو افتر رفتم كارهايي كه گفته بودي رو انجام دادم، ماسك رو تو فريم اول گذاشتم ولي تو فريم دوم كه خواستم ماسك رو انيميت كنم فقط با كيبرد جابجا ميشه و با موس نميشه جابجا كرد.همينجوري هستش يا ميشه با موس هم جابجاش كرد. اگه راهنمايي كنيد ممنون ميشم

سلام دوست من
نه میشه خیلی راحت تر هم میشه
ببینید شما در برنامه افتر هنگامی که با ماسک کار میکنید به یاد داشته باشکه هر نقطه از ماسک رو که روش کلیک کردی میتونی تغیرات انجام بدی یعنی اگر انقط از ماسک خالی بود انتخاب نشده و اگر اون نقطه (مربع کوچک) پر شده بود یعنی اون نقطه انتخاب و میتونی اون نقط رو تغیرات بدی
اون بالا هم نوشتم شما باید هنگام جابجایی ماسک در هر گوشه از ماسک (البته باید ابزار Move فعال باشه یا اینکه کلید Ctrl رو هنگام دابل کلیک کردن پایین نگه دارین و منظورم از گوشه اون نقاط قطع و یا همون پوینت ها هستش )دوبار کلیک کرده تا کل ماسک انتخاب شه و بعد میتونید با موس حرکت بدین و بعد هم میتونید با دوبار کلیک کردن باز بر روی مسک انتخاب شده از حالت انتخاب خارج بشین یک نمونه از حرکت و تغییر ماسک رو براتون آپ کردم ببینید تا بهتر متوجه بشین
ممنون و موفق باشید
یا حق

mpmostafa
17-06-2007, 11:37
دمت گرم. فهميدم