PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : شيزوفرني يا اسكيزوفرني؟

Silence so loud
15-06-2007, 23:59
سلام خانم دكتر
ميشه بگين تفاوت "شيزوفرني"با "اسكيزوفرني"چيه؟
تا تفاوت آدمهاي دوروبرمون رو بدونيم
ممنون

Sector-0
29-06-2007, 03:07
سلام خانم دكتر
ميشه بگين تفاوت "شيزوفرني"با "اسكيزوفرني"چيه؟
تا تفاوت آدمهاي دوروبرمون رو بدونيم
ممنون
سلام
شیزوفرنی اصطلاح فارسی شده ی اسکیزوفرنی است !!!
به طور ساده در این بیماری ارتباط فرد با واقعیت قطع شده است . گوئی در یک دنیای دیگر سیر میکنند .

البته من خانوم دکتر نیستم !

Silence so loud
04-07-2007, 13:07
سلام
شیزوفرنی اصطلاح فارسی شده ی اسکیزوفرنی است !!!
به طور ساده در این بیماری ارتباط فرد با واقعیت قطع شده است . گوئی در یک دنیای دیگر سیر میکنند .

البته من خانوم دکتر نیستم !

آقاي Dodor (يادش بخير سريال "كاكتوس")
ميشه يه ذره بيشتر توضيح بدي چون من تو اكثره
كتاباي معتبري كه خوندم هم شيزوفرني بكار بردند هم اسكيزوفرني
پس حتما با هم فرق دارند ديگه

mahi58
06-07-2007, 13:44
آقاي Dodor (يادش بخير سريال "كاكتوس")
ميشه يه ذره بيشتر توضيح بدي چون من تو اكثره
كتاباي معتبري كه خوندم هم شيزوفرني بكار بردند هم اسكيزوفرني
پس حتما با هم فرق دارند ديگه

سلام دوست من. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
شک نکنید همون طور که آقای دکتر فرمودند اسکیزوفرنی با شیزوفرنی فرقی ندارد و در واقع شیزوفرنی، فارسی شده همان کلمه است.
اگر هم در کتاب های ترجمه دیدید هر دوش استفاده شده به دلیل این بوده که مترجم دقت کافی نداشته که به جای هر دو از یکیش استفاده کنه و بعضی جاها این رو نوشته و بعضی جاها اون رو!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Like Honey
09-09-2007, 00:03
شیزو فرنی یعنی افسردگی حاد( آدم گریزی ولی اون یکی رونمی دونم)

negar00
09-09-2007, 00:47
سلام من رشتم روانشناسیه اگه سوال راجع به بیماریهای روانی داشتید میتونم کمک کنم:
روان‌گسیختگی یا اسکیزوفرنی (شیزوفزنی )Schizophrenia
البته ذیگه تو کتابا از کلمه ی شیزوفرنی استفاده نمیشه فکر میکنم.
اسکیزو فرنی یک اختلال شدید هست که مشخصه ی اصلیش فرایند فکری درهم ریخته است.
گاهی این افراد بطور عجیبی رفتار میکنند و هیجانات نا مناسبی بروز میدن.دچار توهم میشن.

l176771
10-07-2008, 15:56
سلام دوست من. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
شک نکنید همون طور که آقای دکتر فرمودند اسکیزوفرنی با شیزوفرنی فرقی ندارد و در واقع شیزوفرنی، فارسی شده همان کلمه است.
اگر هم در کتاب های ترجمه دیدید هر دوش استفاده شده به دلیل این بوده که مترجم دقت کافی نداشته که به جای هر دو از یکیش استفاده کنه و بعضی جاها این رو نوشته و بعضی جاها اون رو!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
هر چند دخالت در كار بزرگان جايز نيست اما تا اونجا كه من مي دونم شيزوفرني تلفظ آلماني كلمه ي اسكيزوفرنيه نه تلفظ فارسيش!

negar00
10-07-2008, 16:13
هر چند دخالت در كار بزرگان جايز نيست اما تا اونجا كه من مي دونم شيزوفرني تلفظ آلماني كلمه ي اسكيزوفرنيه نه تلفظ فارسيش!
دوستان عزیز خدمت شما عرض کنم که :
شیزوفرنی تلفظ فرانسوی اسکیزوفرنی هست چون قدیما دکتر ها و تحصیل کردهای ایران در فرانسه بیشتر تحصیل میکردند این واژه به صورت فرانسوی تلفظ میشده ولی خیلی وقته که در کتابها از واژه اسکیزو فرنی استفاده میشه که انگلیسیش هست و به فارسی یعنی ذهن گسسته!

payman56
19-08-2008, 01:22
schizophrenia
Type: Term

Pronunciation: skiz′ō-frē′nē-ă, skit-sō-

Definitions:
1. A term coined by Bleuler, synonymous with and replacing dementia praecox, denoting a common type of psychosis, characterized by abnormalities in perception, content of thought, and thought processes (hallucinations and delusions) and by extensive withdrawal of interest from other people and the outside world, with excessive focusing on one's own mental life. Now considered a group or spectrum of disorders rather than a single entity, with distinction sometimes made between process schizophrenia and reactive schizophrenia. The “split” personality of schizophrenia, in which individual psychic components or functions split off and become autonomous, is popularly but erroneously identified with multiple personality, in which two or more relatively complete personalities dominate by turns the psychic life of a patient.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

talafoz mohem nist,ketabha ro vel kon.

نصیریون
02-10-2016, 01:01
سلام خانم دكتر ميشه بگين تفاوت "شيزوفرني"با "اسكيزوفرني"چيه؟ تا تفاوت آدمهاي دوروبرمون رو بدونيم ممنون

سعید سیستم
03-10-2016, 11:15
سلام خانم دكتر ميشه بگين تفاوت "شيزوفرني"با "اسكيزوفرني"چيه؟ تا تفاوت آدمهاي دوروبرمون رو بدونيم ممنون

رفیق اون دکترها 10 سال پیش اینجا بودن و الان نیستن که پاسختون رو بدن .تاریخ پستشون رو نگاه کنید.2007.:n40:

روان‌گسیختگی یا اسکیزوفرنی یا شیزوفرنی ( همش یکیه) (به انگلیسی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] DB%8C%D8%B3%DB%8C): Schizophrenia) یک اختلال روانی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] D8%A7%D9%86%DB%8C) است که مشخصهٔ آن ازکارافتادگی فرایندهای فکری و پاسخگویی عاطفی ضعیف است.[۱] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 9%86%DB%8C#cite_note-1)

منبع: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 9%86%DB%8C