PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال ... ؟ بازم شرمنده حرفه ای ها شدیم

amir-hossein
14-06-2007, 03:01
معنی پلاگین چیه ؟ مثلا میگن فلان پلاگین مکس یا مایا یعنی چی ؟ تشکر .

در ضمن من حدود 2 ماه است که شروع کردم به کار با مکس اینم نمونه ای از کارام . اگه میشه یه نگاه بندازید اشکالاش رو بگید (ضایعمون نکنیدا) میدونم خیلی آماتور هست کارام .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Mostafa_Amol
14-06-2007, 08:45
اول باید بگم که من حرفه ای نیستم
دوم این که : پلاگین ها ابزارهای جانبی یا افزایش کارایی برای هر برنامه ایجاد می کنند یعنی توانایی برنامه رو افزایش می دهند
مثلا من در 3dsmax پلاگین cat رو نصب کردم و باعث شد که بتونم اولا چند تا طرح حیوان آماده داشته باشم که با یک کلیک به آنها برسم و هم این که بتونم حرکات حیوانات رو خیلی راحت تر از قبل شبیه سازی کنم

در کل پلاگین چیز توپیه ..... من هر جا پلاگین ببینم دانلود می کنم (البته سرعت برنامه هم پایین می آد ولی بستگی داره که چقدر پلاگینش سنگین باشه یا چندتا پلاگین نصب کرده باشی)

پسوند پلاگین ها dll هست

در ضمن کارتون هم نسبت به مدت زمانی که کار می کنید خیلی خوبه.....موفق باشید

amir-hossein
15-06-2007, 03:21
پلاگین ها بر روی خود برنامه اصلی نصب میشن؟ مثلا بر روی خود مکس نصب میشن ؟ چه طور میشه از اونا استفاده کرد ؟

یه سوال دیگه : من توی این فکرم که یه فرودگاه رو طراحی کنم که یه هواپیما فرود بیاد یا take off کنه از روی باند . (تقریبا یه انیمیشن 1 دقیقه ای) طرح اولیه رو ساختم .فرودگاه که شامل برج کنترل و باند وآشیانه ها است رو هم ساختم(البته خیلی ساده مثل کارهای بالا) هواپیما رو هم با box modeling طراحی کردم ولی میخوام قسمت های مختلف هواپیمام (که هواپیمای جنگی هست) رنگی باشه مثلا اون قسمت که خلبان هست پولیگن هاش از جنس شیشه باشه . قسمت های دیگه از جنس آهن باشه که bitmap پلنگی(جنگی) داشته باشه . باید چه کار کنم؟ توی پولیگن ها باید تغییری داد . اصلا همچین چیزی امکان داره؟ ممنونم.

mahsoft
15-06-2007, 05:34
amir-hossein عزیز
برای هر مشکل تاپیک جدا باز کنید تا دوستان کمکتون کنن

Mostafa_Amol
16-06-2007, 15:53
پلاگین ها بر روی خود برنامه اصلی نصب میشن؟ مثلا بر روی خود مکس نصب میشن ؟ چه طور میشه از اونا استفاده کرد ؟

بعضی از پلاگین ها را باید فقط در پوشه ی پلاگین 3dsmax بریزید و بعضی دیگر را باید نصب کنید
در هر صورت در داخل نرم افزار یه سری کلید ها یا یه سری ابزار های دیگه اضافه می شه و وقتی که شما برنامه رو باز می کنید می توانید از اونها استفاده کنید ..... مثلا همون پلاگین cat که مثال زده بودم : من اگه می خواستم یک گاو رو درست کنم به همون سادگی بود که می خواستم یه box رو درست کنم (یعنی دقیقا مثل هم بود)

Mostafa_Amol
16-06-2007, 16:02
یه سوال دیگه : من توی این فکرم که یه فرودگاه رو طراحی کنم که یه هواپیما فرود بیاد یا take off کنه از روی باند . (تقریبا یه انیمیشن 1 دقیقه ای) طرح اولیه رو ساختم .فرودگاه که شامل برج کنترل و باند وآشیانه ها است رو هم ساختم(البته خیلی ساده مثل کارهای بالا) هواپیما رو هم با box modeling طراحی کردم ولی میخوام قسمت های مختلف هواپیمام (که هواپیمای جنگی هست) رنگی باشه مثلا اون قسمت که خلبان هست پولیگن هاش از جنس شیشه باشه . قسمت های دیگه از جنس آهن باشه که bitmap پلنگی(جنگی) داشته باشه . باید چه کار کنم؟ توی پولیگن ها باید تغییری داد . اصلا همچین چیزی امکان داره؟ ممنونم.

اگه درست متوجه شده باشم شما می خواهید به اون متریال اختصاص بدین یعنی بهش رنگ و لعاب بدهید ....
خوب برای قسمت شیشه اش .... اون قسمت رو انتخاب کن و پنجره ی متریال را باز کن و متریال شیشه رو بهش اختصاص بده و حالا بقیه ی قسمت ها رو انتخاب کن و متریال پلنگی رو بهش بده .... (خیلی ساده است)

amir-hossein
22-06-2007, 01:19
ضمن تشکر . سوال مشکل من این هست که نمیدونم قسمتی رو که مثلا میخوام متریال شیشه بدم چطور انتخاب کنم.چون همه object انتخاب میشه نه قسمت مورد نظر .

Mostafa_Amol
23-06-2007, 18:29
من الآن سه چها ماهي است كه با 3dsmax كار نمي كنم و الآن هم نصب ندارم پس يه خورده دقت كنيد و شايد يه جاهايي رو اشتباه بگم ....
ببينم مثلا جسم ما مش هست (در قسمت مديفاير نوشته شده باشد مش) بر روي بعلاوه ي كنار مش كليك كنيد و در ليست باز شده يك كدام رو انتخاب كنيد (مثلا پلي گان) بعد حالا برو يه قسمت از جسم رو انتخاب كن و حالا پنجره ي متريال رو باز كن و متريال مورد نظر رو بهش نسبت بده .....

اگه باز هم سوال داشتي بپرس .... حتما .... در خدمتت هستم