PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست معرفی یه برنامهء مونتاژ

aminhastam
13-06-2007, 18:24
با سلام.
من دنبال یک برنامه خوب برای میکس فیلم هستم. حدود 6 ساله که به صورت نیمه حرفه ای با برنامه Adobe Premiere ( پریمیر ) و Ulead کار کردم.
ولی این دو برنامه و نیز سایر برنامه های موجود، هنگام Export یا خروجی گرفتن زمان بسیار زیادی از کاربر می گیرند. مثلاً در مورد برنامه پریمیر اگر ویدیو شما 60 دقیقه باشد، تقریباً 120 دقیقه زمان برای گرفتن خروجی با فرمت Avi نیاز دارد. که باید کلی زمان دیگر صرف کرد تا آن را به فرمت mpg تبدیل نمود.
Ulead هم اگرچه در رندر و خروجی بسیار سریع عمل می کند ولی باز هم زمانی طولانی صرف گرفتن خروجی می شود. گویا در Ulead 11 می توان با سرعت 2X رندر کرد.
من دنبال برنامه ای هستم که دارای امکانات مناسبی برای میکس ویدیو باشد و از طرف دیگر سرعت رندر بالایی داشته باشد. سرعت رندری مثل برنامه VCD CUTTER. من نمی دونم این برنامه چیکار کرده ولی سرعت رندری فوق العاده ای داره. مثلاً 60 دقیقه ویدیو رو تو 5 دقیقه Export می کنه. متاسفانه این برنامه هیچ امکاناتی نداره و فقط برای برش فیلم هست.
می دونم که کارت گرافیک و رم و cpu در رندر تاثیر زیادی دارند. ولی میشه گفت این vcd cutter تقریباً مستقل از ram و cpu و ... عمل می کنه.
من یک سری از امکانات رو به ترتیب اهمیت اینجا لیست می کنم تا اگه یکی از بچه ها همچین برنامه ای داشت، اینجا معرفی کنه:
1- رندر فوق سریع!
2- داشتن خروجی Mpeg
3- دارای پنجره Timeline
4- امکان برش فیلم
5- امکان چسباندن چند فیلم به یکدیگر
6- قابلیت ZOOM بر روی قسمت هایی از فیلم (کاربرد در سـانسـور فیلم!)
7- امکان crop کردن فیلم. (حذف قسمت بالا و پایین فیلم)
لطفاً نگین که در سیاره مشتری یا مریخ باید دنبال این برنامه بگردم! من مطمئنم وجود داره.
لطفاً اگه برنامه ای معرفی کردید، بگید
- زمان رندرش به ازای 1 ساعت فیلم با فرمت mpeg چقدره؟
- چه قابلیت هایی داره.
- چه فرمت هایی رو می تونه Import و Export کنه.
--------------------------
سعی کنید برنامه ای معرفی کنید که خودتون باهاش کار کرده باشید و تبلیغات نباشه. یادم میاد یکسال پیش یه برنامه میکس که محصول شرکت سونی بود رو دانلود کردم. حجمش 1.6 گیگابایت بود. وقتی نصبش کردم واقعاً هیچی نداشت و همش افکت و Sample بود!!

mpmostafa
13-06-2007, 23:42
با سلام
دوست عزيز تا اونجا كه من ميدونم پرمير خروجي mpeg ميده(file_export_adobe mdia encore(
نكته بعد هم اينكه نميشه زمان مشخصي براي رندر تعيين كرد.بستگي به افكت ها و... داره.
با همه اينها فكر ميكنم همون ulead اين ويژگي هايي كه مشخص كردي داشته باشه.
در ضمن من فقط اطلاعات كم خودمو در اختيارت گذاشتم شايد هم برنامه ديگه اي باشه.كي ميدونه؟

animeditor
14-06-2007, 00:35
سلام جمیعاً

شما قبل از من عضو شدی؛ پس نمی گم خوش اومدی. :31: (شوخی بود)

خدمت همهء دوستان (که این سوال براشون پیش اومده) عرض کنم که،
همچین نرم افزاری رو توی سیارهء مشتری یا مریخ هم نمی تونید پیدا کنید.
چرا؟!

تا وقتی که بخوایم عمل پردازش تصاویر رو فقط با نرم افزار و قطعات عمومی کامپیوتر انجام بدیم، هیچ وقت نمی تونیم از شر رندر خلاص بشیم.
یعنی اگه نخوایم برای خردی سخت افزار مخصوص این کار هزینه کنیم، مجبوریم از وقتمون هزینه کنیم.

ببینید ...
اول این که، رندر کردن با خروجی گرفتن خیلی فرق می کنه.
در موقع رندر، سخت افزارها از نرم افزارها استفاده می کنن تا بتونن روی اطلاعات پردازش کنن. یعنی یه چرخه درست می شه.
مثلاً این جوری می شه:
پریمیر، فایل های تصویری رو از روی هارد به CPU معرفی می کنه. CPU اونا رو روی RAM می ریزه و با استفاده از تنظیمات نرم افزارها، پردازش می کنه. با کمک کارت گرافیکی، پردازش های مربوط به گرافیک و رنگ بندی رو انجام می ده و آخر سر هم ذخیره می کنه و روی هارد می ریزه.

پس می بینیم واسه رندر، تعداد زیادی نرم افزار و سخت افزار دارن کار می کنن. در صورتی هم که مقدار پردازش اطلاعات زیاد باشه (مثل یه افکت سنگین) زمان زیادی رو هم می بره.

ولی موقع خروجی گرفتن این جور نیست.
خروجی گرفتن یعنی تبدیل این حالت به یه حالت دیگه.
حالا اگه این دو تا حالت، شبیه به هم باشن، چیزی رندر نمی شه؛ در نتیجه از همون اطلاعات قبلی، یه کپی گرفته می شه.
سریع ترین زمان تبدیل یه تصویر به یه تصویر دیگه، زمانی به اندازهء طول مدت خود تصویره. یعنی اگه نیم ساعت تصویر رو می خوایم خروجی بکشیم، توی سریع ترین حالت، نیم ساعت طول می کشه. بهش می گن زمان واقعی یا Real Time.
ولی اگه بخوایم یه فرمت رو به یه فرمت دیگه تبدیل کنیم، دوباره وارد بحث رندر و پردازش می شیم (که قبلاً گفته شد).

برنامه هایی مثل VCD Cuter هم از همین قانون تبعیت می کنن.
توی این برنامه، فرمتی به فرمت دیگه تبدیل نمی شه؛ چرا که ورودی و خروجی، هر دو VCD هستن. پس فقط اطلاعات دو تا فایل رو با هم ترکیب می کنه.

برنامه هایی مثل پریمیر، همهء فایل ها رو با فرمت AVI هماهنگ می کنن. پس یه مرحله رندر پیش میاد.
و اگر بخوایم دوباره از این حالت خارجش کنیم، دوباره یه مرحله رندر دیگه پیش میاد. و کار سنگین می شه.

بهترین گزینه، برنامه هایی مثل Ulead Media Studio و Ulead Video Studio هستن که می تونن هماهنگ با فرمت VCD کار کنن.

حالا ...
سخت افزارهای مخصوص مونتاژ، یکی از مهمترین وظایفشون اینه که قسمت از کار پردازش رو خودشون به عهده بگیرن. البته نه به این معنی که توی رندر تاثیر بذارن.
یه کارت مونتاژ حرفه ای، محیطی رو فراهم می کنه که یک سری از فایل ها و افکت ها، برای CPU شناخته شده باشن.
هر کارت مونتاژی با یه فرمت مخصوص به خودش کپچر می کنه و افکت های مخصوص خودش رو هم به راحتی نمایش می ده. چون روی سیستم نصبه و اطلاعات مروبط به این فایل ها رو به CPU شناسونده.
واسه همینه که توی کارهای حرفه ای، از کارت های مونتاژ استفاده می کنن.

ببخشید زیاد حرف زدم؛ ولی لازم بود.

التماس دعا
یا علی

matrix10
14-06-2007, 09:43
مثل هميشه عالي و جالب بود.

aminhastam
14-06-2007, 20:42
ممنون animeditor جان.
برنامه ای که من می خوام لازم نیست فرمت رو تبدیل کنه. مثلاً فقط با فرمت mpg هم کار کنه کافیه.
حالا دارم روی برنامه ای کار می کنم که خودش گفته سرعت خروجیش عالیه.
امیدوارم تبلیغات نباشه. نتیجش رو بعد از امتحان کردن اینجا اعلام می کنم.