PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چه قدر مي توان كامپيوتر روشن كرد

Tornado2800
14-08-2005, 10:38
سلام بچه ها ببخشيد من مي خواستم بدونم چه قدر زمان مي شه كامپيوتر روشن كرد اگه 3 روز روشن كنيم براش بد نيست؟ يعني آسيب نمي رسونه؟ با تشكر

Friend
14-08-2005, 10:55
سواله باحالی کردی دوسته من ببین دوسته من تو کامپیوتر رو یک قرن هم روشن بزاری هیچ اتفاقی براش نمی افته می تونم این مثال رو برات بزنم که تویه بانک اصلا کامپیوترها رو خاموش نمی کنن چون کامپیوتر وقتی روشنه 24 ولت برق مصرف می کنه ولی وقتی استند بایه 12 ولت برق مصرف می کنه این اطلاعات کاملا کارشناسی شده است

Mehdi_Best
14-08-2005, 12:51
دوست عزيز جواب شما رو friend جان دادند. يك نكته رو هم من اضافه كنم.
اگه يك كامپيوتر 24 ساعته روشن بمونه بهتر از اينه كه چندين بار روشن و خاموش بشه. يعني روشن بودن مداوم كامپيوتر آسيب كمتري مي رسونه تا اينكه دفعات زيادي كامپيوتر را روشن و خاموش نماييد.
پس در هنگامي كه مدت زمان كمي رو مي خواهيد از پشت كامپيوتر دور شويد كامپيوتر را روشن باقي بگذاريد. مطمئن باشيد كه هيچ اتفاقي نخواهد افتاد.
البته در هر صورت به مرور زمان عمر قطعات كم خواهد شد كه اين طبيعي است. مخصوصا با قطعاتي كه اكنون در بازار موجود هست و اكثرا چيني يا حتي تقلبي است.

Friend
14-08-2005, 13:16
دوسته من یک چیزه دیگه رو من اضافه می کنم و تموم ببین دوسته من اگر تو کامپیوترت رو استند بای کنی بهتر از خاموشه البته باید فن هایه کامپیوترت خوب باشن چون ممکنه قطعات داغ کنند پس اگر فنه اضافه کنی کامپیوترت رو روشن هم بزاری هیچ اتفاقی نمی افته

drweblog
14-08-2005, 13:34
سلام دوستان خسته نباشيد
tornado2800 عزيز همانطور كه اساتيد بنده و دوستان خوبم (friends & mehdi_best) توضيح دادن اينكه شما يك كامپيوتر رو براي چندين ساعت و يا حتي چندين روز روشن بگذاريد خيلي بهتر است از اينكه شما يك سيستم رو چندين بار خاموش و روشن كنيد.حتي بنده هم در شركتم(فروش كامپيوتر و لوازم جانبي و ...) به تمامي مشتريانم اين رو سفارش مي كنم كه از خاموش و روشن كردن هاي مداوم و پي در پي سيستم خود پرهيز كنند.
ولي اين نكته رو هم بگم كه شما بهتر است ابتدا از سلامت فن هاي موجود در سيستمتون آگاهي پيدا كنيد و سپس تا هر زمان كه مي خواهيد مي توانيد سيستم خود رو روشن بگذاريد..
در ضمن همانطور كه دوستان گفتند بهتر است هنگاميكه مي خواهيد سيستمتان را ترك كنيد آن را stand by كنيد البته اگر هم stand by نكنيد سيستم بعد از مدتي stand by مي شود (البته اگر تنضيمات مربوط به آن در قسمت control panel\power options تنظيم شده باشد)
ببخشيد مثل اينكه خيلي حرف زدم :shock:

patal
14-08-2005, 14:56
سلام

tornado2800 جون، روشن نگه داشتن دستگاه، مشكلات خودش رو داره؛
1 ==> استهلاك قطعات متحرك (HDD)
2 ==> over heating يعني گرم شدن بيش از حد (شما چه طور مي خواي خنك شدن monitor رو تامين كني؟)
3 ==> مصرف شدن total life قطعات (بهترين monitor ها 15 هزار ساعت كار مي كنند :wink: )

tornado2800 جون، من نسخه ي زير رو براي سوال شما تجويز مي كنم:
هر دستگاه الكترونيكي، موقعه ي روشن شدن حتما بايد خنك باشه. يعني وقتي شما يه دستگاه الكترونيكي رو خاموش مي كني بايد مطمئن باشي كه روشن شدن بعديش اين قدر طول مي كشه كه دستگاه كاملا خنك شده باشه. (اين زمان براي computer بين 25 تا 30 دقيقه ست.)

خوش باشي،
©م.م.©

Tornado2800
14-08-2005, 19:21
بچه واقعا از همه شما تشكر مي كنم بچه ها آخه مي دونيد چيه يه يوزر مجاني پيدا كرديم كه اگه ديسكاننكت نشيم مصل هستيم به همين دارم مي گم از لحاظر تحويه هم خوبه دماي اتاق :oops: :oops: :oops:

siavash alavi
15-08-2005, 17:20
بچه واقعا از همه شما تشكر مي كنم بچه ها آخه مي دونيد چيه يه يوزر مجاني پيدا كرديم كه اگه ديسكاننكت نشيم مصل هستيم به همين دارم مي گم از لحاظر تحويه هم خوبه دماي اتاق :oops: :oops: :oops:tornado2800 جان
منظورت رو از اين ارسال دريافت نكردم چه ربطي به مدت زمان روشن بودن كامپيوتر داشت؟

Alireza_Shafaei_PCworld
15-08-2005, 17:34
يعني ميخواد تا ميتوني اون اينترنت را تيغ بزنه!

sourena
15-08-2005, 17:45
پاتال خيلي خوب توضيح داده و فكر نكنم ديگه حرفي باقي گذاشته باشه :arrow:

Mehdi_Best
15-08-2005, 18:09
سياوش جان منظورش اين بوده كه اگه ديسكانكت نشه اينترنتش تموم نمي شه ولي با ديسكانكت شدن ديگه نمي تونه از اون اكانت استفاده كنه.
لازمه ديسكانكت نشدن هم اينه كه كامپيوتر روشن بمونه! :wink:

siavash alavi
15-08-2005, 18:23
پول قبض تلفن رو ميخواد چكار كنه
با طناب مفت خودشو دار بزنه؟ :mrgreen: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Moh3en_DDD
19-08-2005, 18:47
در مورد خاموش و روشن كردن مكرر كامپيوتر چي ؟ طوري نيست ساعتي 10 بار اين كار را بكنيم ؟ البته با Shutdown :?:

Unix
19-08-2005, 19:00
مثل اينكه دير رسيدم.

اما يه نكته اي كه نظر من رو جلب كرد پاسخ جناب Friend

بود مي خواستم بدونم منظورش از ولت چيه؟

نكنه منظورت واته ؟

مگه غير از اينه كه ما هميشه كامپيوتر رو به برق 220 ولت شهر وصل مي كنيم

:?:

Sphinx
20-08-2005, 01:54
مثل اينكه دير رسيدم.

اما يه نكته اي كه نظر من رو جلب كرد پاسخ جناب Friend

بود مي خواستم بدونم منظورش از ولت چيه؟

نكنه منظورت واته ؟

مگه غير از اينه كه ما هميشه كامپيوتر رو به برق 220 ولت شهر وصل مي كنيم

:?:

unix جان فکر کنم منظورشون برقی بود که داخل سیستم جریان داره بود
من خودم تا 26 ساعت رو تونستم بکشم ولی حالا tornado جان بعد این چند روز خوب روفتی این user رو یا نه

Unix
20-08-2005, 03:12
برقي كه جريان داره = شدت جريان = آمپر

Isn't it

:arrow: