PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دنیا را از پنجره اپل ببینید، همه چیز از سافاری

Jalal
12-06-2007, 10:51
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
سافاری مانند اینترنت اکسپلورر مرورگر پیش فرض و از پیش نصب شده سیستم عامل مکینتاش هست و همون قدرتی رو که اینترنت اکسپلورر در ویندوز داره این مرورگر در مکینتاش داره و می شه گفت فایرفاکس نیز مانند فایرفاکس ویندوز همون قدرت رو در اپل نیز داره . همچنین ضلع سوم مرورگر مکینتاش مرورگری به نام شیرا هست که البته نمی تونه رقیب سرسختی برای دو گزینه دیگر باشه .

حدس من از این اقدام اپل اینه که اپل قصد داره با منتشر کردن نسخه های ویندوز برنامه های خودش عده بیشتری را با سیستم عاملش آشنا کنه همونطور که این کار رو با برنامه آی تیونز کرد و در این راه نیز بسیار موفق بود . همچنین اگر شما این مرورگر رو نصب کنید به این قضیه پی خواهید برد که اپل قصد داره مانور بیشتری روی ویندوز بده و این می تونه خبر بدی برای مایکروسافت باشه .

سافاری مرورگری با امکانات فوق العاده نیست ولی نیاز های یک کاربر رو برای گردش در اینترنت بصورت کامل پوشش می ده . البته من بعد از نصب متوجه شدم مشکلاتی رو با زبان فارسی داره که در نوع خودش جالبه چراکه نسخه مکینتاش اون مشکلی با فارسی نداره ! که همین مورد باعث می شه این مرورگر در بین کاربران ایرانی با استقبال خوبی مواجه نشه البته توجه داشته باشید که این نسخه بتا هست و مطمئنا مشکلاتی خواهد داشت .

حجم این مرورگر ۸ مگ هست و می شه گفت مرورگر نسبتا سبک و روانی هست بطوری که خود اپل گفته این برنامه ۲ برابر سریعتر از اینترنت اکسپلورر ۷ و ۱.۶ برابر سریعتر از فایرفاکس ۲ هست و همچنین از قول اپل سافاری کد های جاوا اسکریپت رو ۲.۸ برابر سریعتر از اینترنت اکسپلورر و ۱.۶ برابر سریعتر از فایرفاکس اجرا می کنه و این یعنی لود سریعتر صفحات وب .

جهت دانلود ، دیدن امکانات و همچنین مشاهده دمو

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

پلاگین ها

باید دید مرورگر اپل تا چه حد در ویندوز موفق خواهد بود . در ضمن اپل باید نیم نگاهی هم به مکینتاش داشته باشه چراکه موزیلا در نسخه سوم فایرفاکس امکانات بسیاری رو برای کاربران مکینتاش آماده کرده و می شه گفت بزرگترین مشکلات فایرفاکس رو در مکینتاش حل کرده و کاربران این سیستم عامل از نسخه سوم فایرفاکس بسیار راضی هستند .
چیزی که مشخص هست اینه که رقابت بین مرورگرها هر روز در حال فشرده تر شدن هست : اینترنت اکسپلورر ۷ ( یا ۸ ) ، فایرفاکس ۳ ، اپرا ۱۰ ، سافاری ۳ و … بازی بسیار قشنگیه …

× تو این چند دقیقه ای که من با این مرورگر کار کردم به نظر اومد که این مرورگر بیشتر رقیب اینترنت اکسپلورر هست تا فایرفاکس و اپرا . شما هم تست کنید ، تجربه جالبیه …عصرونه

Jalal
12-06-2007, 11:23
اگر شما هم جز اون دسته از کسانی هستید که همیشه عاشق طراحی های جذاب و زیبای اپل هست و اینبار هم عاشق ظاهر مرورگرش یعنی سافاری شدید ولی خب از یک طرف دوست ندارید فایرفاکس رو ول کنید ادامه این مطلب رو بخونید .

در قدم اول شما باید ظاهر فایرفاکستون رو به سافاری تبدیل کنید . خوشبختانه برای این کار گزینه های زیبا و متنوعی وجود دارد .

دو تم زیر یعنی macfox II و macfox II graphite بیشتر ظاهر فایرفاکس رو شبیه به محیط مکینتاش می کنند تا خود سافاری ولی خب من این گزینه رو بیشتر ترجیح می دم . فرق مورد اول با دوم نیز در آبی بودن و خاکستری بودن دکمه های انتخاب شده هست .

macfox II

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدmacfox II

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداما ۲ تم iFox Smooth و iSafari فایرفاکس رو شبیه به مرورگر سافاری می کنند . که البته iFox شاخه های دیگری هم داره که می تونید با مراجعه به سایت موزیلا اونارو هم ببینید .

Fox Smooth

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدiSafari

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدهم چنین علاوه بر این تم ها ، تم های فوق العاده دیگری نیز موجود هست که می تونید اونارو در این آدرس ببینید .

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدشما با مراجعه به این آدرس

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدو انجام مراحل کار طبق گفته سایت مذکور می تونید فایرفاکس رو بیش از پیش به سافاری شبیه کنید . همچنین اگر دوست دارید نوار بالای فایرفاکس نیز مکینتاشی بشه باید تم ویندوز خودتون رو عوض کنید این تم

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدویندوز شمارو شبیه به مکینتاش می کنه و می شه گفت زیباترین تمی هست که من تاحالا باهاش کار کردم واقعا یه شاهکاره .

همچنین شما می تونید با نصب اکستنشن Fission

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداستایل لود صفحات سافاری رو به فایرفاکس بدید . به این صورت که میزان لود صفحه به جای اینکه در پایین مرورگر به شما نشان داده بشه در آدرس بار نمایش داده می شه . من خودم خیلی وقته از این اکستنشن استفاده می کنم چراکه اون پایین رو خلوت تر می کنه و علاوه بر اون ظاهر بهتری هم به فایرفاکس می ده.

اما امکانات سافاری :
یکی از قابلیت های این مرورگر قابلیت Private browsing هست که موردش توضیح دادیم ( و گفتیم که قراره در فایرفاکس ۳ قرار بگیره ) .

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدشما با نصب این اکستنشن می تونید این قابلیت رو به فایرفاکس ۲ اضافه کنید .

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدResizable text fields :‌ بوسیله این قابلیت می تونید اندازه فرم ها رو تغییر بدید . فرض کنید می خواهید در این وبلاگ کامنتی بنویسید که خیلی طولانیه . با این قابلیت می تونید اندازه این قسمت رو خیلی راحت با موس بزرگ و کوچیک کنید . اما این اکستنشن همین قابلیت رو برای فایرفاکس شما آماده کرده .

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدForms AutoFill :‌ بوسیله این قسمت شما قادر هستید اطلاعات خودتون رو نظیر اسم ، ایمیل ، آدرس و … به مرورگر بدید تا هر جا که لازم شد این اطلاعات رو در فرم ها وارد کنید با زدن تنها ۱ کلیک بطور خودکار این اطلاعات در جای مورد نظر خودش وارد بشه.شما می تونید با نصب این اکستنشن این قابلیت رو به فایرفاکس اضافه کنید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدهمچنین تولبار گوگل نیز دارای یک همچین قابلیتی هست .

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدBuilt-in RSS : فایرفاکس امکاناتی در این زمینه داره اما بسیار محدود هست . این قسمت سافاری منو یاد همین قسمت در اینترنت اکسپلورر ۷ انداخت . اما برای قسمت RSS اکستنشن های کاملی برای فایرفاکس نوشته شده که از بین اونها می شه به Wizz RSS News Reader و Sage اشاره کرد .عصرونه