PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آموزش اجرای نرم افزارها و بازیهای ویندوز در لینوکس

سزار
11-06-2007, 17:04
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
نویسنده: رضا سیف اللهیان (سزار)
مطرح شده در این انجمن
با سلام خدمت همه دوستان عزیز.
شاید شما هم وقتی که استفاده کردن از ویندوز رو رها کردید و به طرفداران گنو/لینوکس پیوستید بسیاری از نرم افزارهای مورد علاقه خودتون رو از دست دادید.من خودم وقتی به لینوکس پا گذاشتم کمبود ماکرومدیا فلش رو احساس کردم ولی با یه عالمه گشتن تو شبکه تونستم برنامه ای پیدا کنم که توانایی اجرای فایلهای executive ویندوز رو در لینوکس داشته باشه.
اسم این برنامه Wine هست و با تبدیل فایلهای اجرایی ویندوز به مشابه باینری اون در لینوکس میتونه برنامه های ویندوز رو اجرا کنه (به این تصاویر نگاه کنید:)

قبل از آموزش این نرم افزار باید اینو بگم که هدف از این مقاله رفع نیاز کاربرها در استفاده از نرم افزارهای مورد علاقه شون هست و به هیچ وجه ویندوز رو تعریف نمیکنیم.بلکه میخوایم کاربرهای لینوکس از این سیستم عامل جذاب دلسرد نشند.
درضمن از مدیر محترم خواهش میکنم که این تاپیکو مهم علامت بزنن تا از تکرار سوالات مشابه تو انجمن جلوگیری بشه

دریافت:

برای دریافت کد منبع Wine که تو مراحل بعدی کامپایل و نصب کردنشو میگم میتونید از لینک های زیر استفاده کنید:(حجمش 11 مگابایته و بهتره برای دانلود از Kget استفاده کنید)

بعد از دریافت برنامه اونو از حالت فشرده خارج کنید (با فرمان tar یا برنامه archive manager) و توی هرجا که دلتون خواست قرار بدید (بهترین جا اینه که تو دسکتاپ بریزید)

نصب و کامپایل:
بعد از خارج کردن فایل از حالت فشرده نام پوشه ای که توش فایلهای اصلی هستند را بدست آوردید (مثلا /root/Desktop/X)
حال باید سراغ خط فرمان بریم.(در KDE) بر روی دسکتاپ کلیک راست کنید و گزینه Open Terminal رو انتخاب کنید.
تو خط فرمان بنویسید:‌

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدیا مانند شکل زیر:

شما با این فرمان پوشه پیش فرض رو تغییر داده و پیش فایلهای wine خط فرمان رو اجرا کنید.دقت کنید که در نام پوشه تان space یا فضای خالی وجود نداشته باشه و از آندرلاین برای نام پوشه ها استفاده شده باشد
حالا فرمان زیر رو تایپ کنید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبعد از اجرای این فرمان باید کمی صبر کنید تا برنامه چک کند آیا تمامی چیزهایی رو که میخواد رو سیستمتون داره یا نه
بعد از اینکه تنظیمات رو چک کرد و دوباره خط فرمان آزاد شد فرمان زیر رو تایپ کنید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدحالا اگه تا اینجا به مشکلی برخورد نکرده باشین وقت کامپایله.این مرحله وقت زیاد میبره که البته بستگی به سیتمتون داره تو کامپیوتر من که پنتیوم 4 هست با 256 مگ رم حدود 20 دقیقه طول کشید.برای کامپایل فرمان زیر رو تایپ کنید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدحالا بهتره یه چایی بخورید تا کامپیوتر هم برنامه رو نصب کنه.:8:
بعد از اتمام نصب برنامه شما تو همون پوشه اولیه خودش کامپایل شده و وجود داره با نام wine . بهترین راه اینه که برین تو شاخه روت بعد یه فولدر به نام x بسازین و فایلهای برنامه رو تو اون پوشه بریزید.بعد از اینکه این کارو کردید تو خط فرمان بنویسیند

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

حالا هر برنامه ای رو که واسه ویندوزه و خواستید اجرا کنید بنویسید:

اگه مشکلی بود خبرم کنید
موفق باشید:10:

sajadlog
12-06-2007, 19:01
ایول داش معرکه بود

m a j r i x
13-06-2007, 00:11
درضمن از مدیر محترم خواهش میکنم که این تاپیکو مهم علامت بزنن تا از تکرار سوالات مشابه تو انجمن جلوگیری بشه
شما از این تاپیکهای خوب خوب یده بقیه‌ش با ما
اوامر شما اجرا میشه

mehrdad3sot
13-06-2007, 10:35
بابا کارت ایول داره.ایول

سزار
13-06-2007, 11:52
مرسی.البته الان دارم روی سدگا کار میکنم که مخصوص اجرای بازیهاست.

متاسفانه با دانلودش مشکل دارم.16 مگ هست.البته جای خوشحالی هست که محمد ضبطکار یه هفته اینترنت رایگان به همشهریاش داده.
اگه این برنامه رو نصب و اجرا کردم یه مقاله دیگه هم مینویسم.
درضمن ایکاش تو انجمن ها تگ url رو باز میزاشتن.کلا هرچی لینک هست کار نمیکنه.باید کپی پیست کنیم.
مرسی

nemanaldin
14-06-2007, 12:08
سلام
فکر کنم کادگا پولی باشه ولی کاراییش از wine بهتره و بیشتر بازیهای معروف رو اجرا می کنه

سزار
14-06-2007, 22:47
بله کاملا درسته دوست عزیز.
ولی مطمپن هستم که اینو میدونی که همه مردم حاضر نمیشن پولشونو به اینجور چیزا بدن.بخصوص ایرانیها و از همه بخصوص تر خودم !!!!

Bayazee
15-06-2007, 00:54
سلام
دوستان ببخشید همچین سوالی رو می پرسم ! دوستان خیلی تمجید کردن از این پست ! من متوجه چیزی نشدم ، یا قبلا wine رو ندیده بودید ؟ wine یک نرم افزار خیلی پرکاربرد هست و خیلی وقته داره ازش استفاده می شه . چند بار خوندم این نوشترو گفتم شاید نکته ای چیزی داره ! اما متوجه نشدم ! خواستم چیزی ننویسم از فرط کنجکاوی نشد ! خلاصه شرمنده اینطوری می پرسم .

Jalal
15-06-2007, 11:20
سلام
بعد از اجرای این دستور

این پیغام رو میده

فکر میکنم مشکل از flex باشه ممنون میشم راهنمایی کنید

سزار
15-06-2007, 12:38
بهتر بود بگی از چه توزیعی استفاده میکنی.
با اینحال یه سر به اینجا بزن و این پکیج رو دانلود کن :

Jalal
15-06-2007, 18:44
بهتر بود بگی از چه توزیعی استفاده میکنی.
با اینحال یه سر به اینجا بزن و این پکیج رو دانلود کن :

راست میگی ... ubuntu
ولی فایلی که میده exe که مشکلی نیست؟؟؟

سزار
15-06-2007, 19:26
راست میگی ... ubuntu
ولی فایلی که میده exe که مشکلی نیست؟؟؟
داداشم باید نسخه binary از flex رو بگیری : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
درضمن من اوبونتو کار نکردم چون سی دی که سفارش دادم نرسیده ولی فکر کنم هسته اوبونتو از دبیان هست.
وقتی که دانلود کردی فلکس رو از حالت فشرده خارجش کن و برو به زیر شاخه contrib/flex/2.5.4a/flex-2.5.4a بعد فایل install رو بخون و نصب بکنش
درضمن اگه دیدی باز کار نکرد برو به package manager و بعد هرچی که زیرمجموعه Development tools هست رو نصب کن.
من هم اول اشکال داشتم ولی وقتی همه پکیج ها رو نصب کردم خیلی از مشکلهام حل شد

m a j r i x
16-06-2007, 00:04
خب حالا که بحث بازی شد
۱- دیسترو مخصوص بازی هم داریم که بصورت DVD Live هست که فکر میکنم بیشتر با فرهنگ لینوکسی و اوپن سورس سازگار باشه
linux gamers ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
۲- برای دریافت cedega بهتر که از تورنت استفاده کنید
۳- سدگا = cedega این تلفظ صحیحه کادگا غلطه

__Genius__
16-06-2007, 00:07
Wine تکنیکهای RE خیلی حرفه ای داره و بعید نیست تا چند سال آینده اکثر نرم افزارها بتونن روش اجرا بشن ....

m a j r i x
16-06-2007, 00:11
Wine تکنیکهای RE خیلی حرفه ای داره و بعید نیست تا چند سال آینده اکثر نرم افزارها بتونن روش اجرا بشن ....
میشه درباره re توضییح بدی چکار میکنه

Bayazee
18-06-2007, 20:58
سلام
ابونتو گیم ادیشن هم بسیار خوب بود ! من واسه تست دیدمش . کسی خواست بگه براش بفرستم . یک دیویدی هست و بصورت پیش فرض روش کلی بسته دیگه چون بریل هم نصب هست . با ظاهری بسیار زیبا . از گنوم استفاده می کنه و کلی بهش رسیدن .

nemanaldin
19-06-2007, 15:08
سلام
اگه میشه لینک دانلود سدگا رو بدین و حجمش چقدره؟
با تشکر

m a j r i x
19-06-2007, 23:14
لینک زیر رزومه نداره حجمش با انجین مخصوص حدود 17.3 مگ هست

سزار
27-06-2007, 23:42
سلام
ابونتو گیم ادیشن هم بسیار خوب بود ! من واسه تست دیدمش . کسی خواست بگه براش بفرستم . یک دیویدی هست و بصورت پیش فرض روش کلی بسته دیگه چون بریل هم نصب هست . با ظاهری بسیار زیبا . از گنوم استفاده می کنه و کلی بهش رسیدن .
دوست عزیز.از اینکه ما رو از نظراتت مطلع میکنی خیلی ممنونم.راستی اگه اوبونتو گیم ادیشن رو داری و رو سی دی هست میشه واسه من بفرستی؟ خیلی مشتاقم روش کار کنم
راستی توی پست 8 هم گفته بودی که واین خیلی وقته استفاده میشه و چندین بار گفته شده ولی چرا این پست اینقدر طرفدار داره.باید در جواب بگم که تا بحال پستی که کاملا به این موضوع اختصاص داده بشه وجود نداشت.فقط در جواب بعضی دوستان راهنماییهای پراکنده ای شده بود.واسه همین من تصمیم گرفتم این مقاله رو بنویسم و تجربیات خودم رو برای دوستان بنویسم

__Genius__ جون خواهش میکنم یه کمی درباره تکنیک RE توضیح بده.راستش اولین باره به گوشم خورده.میخوام یه کم بیشتر بدونم.تو نت گشتم چیزی دست گیرم نشد

مرسی

m a j r i x ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) جان خیلی ازت ممنونم راهنمایی میکنی.من سدگا رو دانلود کردم ولی پیش نیازش نصب درایور کارت گرافیک هست.واسه همین ممکنه توی اوبونتو یا دبیان واسه کساییکه گرافیک کارت ای تی آی رادون7000 دارن (مثل خودم) مشکلی پیش بیاد.توی فدورا کور 4 خیلی خوب جواب داد.من یکی که راضی ام.سدگا رو از تورنت دانلود کردم

بازم تشکر

Ahmad-Ra
03-08-2007, 12:40
سلام.
دوستان یک سوالی دارم.
من به تازگی از فدورا 5 کوچ کردم به فدورا 7.

دیروز داشتم نرم افزار Wine رو نصب میکردم. مراحل درست بود. ولی وقتی بعد از دستور های Tar Xv... و Configure دستور Make رو زدم یک چیزی حدود 1 ساعت و خورده ای مدام در حال نوشتن یکسری دستورهای عجیب بود. خلاصه از نصبش منصرف شدم.
خیلی طول کشید.

دلیل چی هست؟ البته من از یه نسخه قبل از اینی که هست استفاده میکنم. یعنی یه مقدار قدیمی تر.

ممنون میشم راهنمایی کنین.

m a j r i x
05-08-2007, 20:09
سلام.
دوستان یک سوالی دارم.
من به تازگی از فدورا 5 کوچ کردم به فدورا 7.

دیروز داشتم نرم افزار Wine رو نصب میکردم. مراحل درست بود. ولی وقتی بعد از دستور های Tar Xv... و Configure دستور Make رو زدم یک چیزی حدود 1 ساعت و خورده ای مدام در حال نوشتن یکسری دستورهای عجیب بود. خلاصه از نصبش منصرف شدم.
خیلی طول کشید.

دلیل چی هست؟ البته من از یه نسخه قبل از اینی که هست استفاده میکنم. یعنی یه مقدار قدیمی تر.

ممنون میشم راهنمایی کنین[/URL]

سلام
بعضی از برنامه‌ها برای کانفیگ شدن از سورس و کامپایل شدن زمان بر هست که به قدرت سخت افزار هم مربوط هست
ولی میتونی برای راحت شدن از rpm استفاده کنی تو لینکهای زیر همه رو باید نصب کنی

wine ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])18K
wine-capi ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])25K
wine-cms ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])37K
wine-core ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])9.5M
wine-devel ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])2.1M
wine-docs ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])2.3M
wine-esd ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])34K
wine-jack ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])36K
wine-ldap ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])86K
wine-nas ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])23K
wine-tools ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])605K
wine-twain ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])47K

Ahmad-Ra
06-08-2007, 15:47
سلام.
خوشبختانه فک کنم ایراد از نسخه قدیمی بود که داشتم. نسخه جدید رو نصب کردم ولی یک مشکل دیگه. :(

وقتی در terminal میزنم wine start یکسری دستو میاد که از اخر هم برنامه باز نمیشه.

در run هم میزنم wine و وقتی ok میکنم متاسفانه اون پایین در taskbar مینویسه wine windows emulator و load applicant ولی برنامه باز نمیشه. ایراد از چی هست؟

m a j r i x
06-08-2007, 23:15
سلام
اول همه پکیجها باید نصب شود بخصوص wine-core
بعدش با اجرا کردن wine در ترمینال هیچ کار خاصی انجام نمیشه بلکه بااجرای setup برنامه مورد نظر یک فولدر بنام برنامه در دایرکتوری کاربر ساخته میشه
راهنمای استفاده از wine

Ahmad-Ra
06-08-2007, 23:29
تشکر از شما....

سزار
16-08-2007, 23:58
بهترین راه واسه نصب هر نرم افزاری تو لینوکس کد منبع هست... چون در هر شرایطی بهت همهچیزو اطلاع میده و میتونی به دلخواه هرجور خواستی کانفیگش کنی (با توجه به آپشن های برنامه)
با اینحال rpm و deb از لحاظ سرعت و زمان به صرفه تر از نصب با کدمنبع هست ولی انعطاف پذیری کدمنبع رو ندارن....
هرکدوم رو که بهتر بود انتخاب کن
موفق باشی

سینا35279
20-08-2007, 18:36
یه سوال دارم
آیا wine روی suse linux v10 کار می کنه
در ضمن وقتی کلیک راست می کنم open terminal نمیبینم

m a j r i x
21-08-2007, 22:37
شما روی فایل setup راست کلیک کنید گزینه ope with یعد otherبعدش توی فیلد بنویسید wine همین

S0R3N4
29-08-2007, 21:47
دوستان آخرین ورژن Wine برای Suse میخوام.

ممنون

sudotux
29-08-2007, 22:00
دوستان آخرین ورژن Wine برای Suse میخوام.

ممنون

S0R3N4
29-08-2007, 22:09
واقعا کارت درسته حسین جون...

taia
31-08-2007, 21:58
بله کاملا درسته دوست عزیز.
ولی مطمپن هستم که اینو میدونی که همه مردم حاضر نمیشن پولشونو به اینجور چیزا بدن.بخصوص ایرانیها و از همه بخصوص تر خودم !!!!

از زحماتتون ممنون دوست عزیز،‌ولی خواهشی دارم لطفا استفاده ی غیر قانونی از نرم افزارها را در لینوکس باب نکنیم وقتی باید برای cedega پول پرداخت یا بپردازید یا رهاش کنید،‌ لینوکس رو مثل ویندوز نگاه نکنید!
علت این هم که شما باید در قبال این برنامه پول پرداخت کنید این هست که transgaming در واقع license بازی های خاصی رو خریداری کرده و اجازه اجرای آنها رو به شما میده اگرنه کد سورس این برنامه بدون امکاناتی که مربوط به کپی رایت بازی های خاص هست در Transgaming.org هست و شما می توونید خودتون اوون رو کامپایل کنید.
ولی خواهشا از نسخه های غیرقانونی که منتشر شده اند استفاده نکنید.
ممنون:10:

mm2236
13-09-2007, 06:07
سلام

میشه روی wine بازی Splinter cell double agent رو run کرد؟

ممنون و یا علی ...

m a j r i x
13-09-2007, 08:00
سلام

ممنون و یا علی ...
برای اجرای بازیهای باید از cedega استفاده کنید صفحات قبل رو مرور کنید

sudotux
13-09-2007, 12:35
سلام

ممنون و یا علی ...

با wine هم شاید بشه اجراش کرد. باید امتحان کنی. ولی cedega برای اجرای بازی ها نرم افزار قویتریه.

reza.majazi
13-09-2007, 21:33
salam

aghe mishe lotf konid hamin barname ro baraye tozie open suse 10.2 ham bezarin va yekam tozih ham be din. tashkor bebakhshid pingilis minvisam hanooz farsi ro linux tanzim nakardam .

reza.majazi
13-09-2007, 21:47
hosein jan linket kharab bood man natoonestam baz konam age lotf koni tashish koni mamnoon misham.

m a j r i x
13-09-2007, 23:21
برای دانلود cedega از تورنت باید استفاده کنی
cedega opensuse ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

reza.majazi
13-09-2007, 23:46
اگه می ممکنه لینک مستقیم برنامه رو بزارین و توضیح کامل و مبتدی بدین چون من تازه شروع به یادگییری لینوکس

کردم.

دستتون درد نکنه .

sudotux
14-09-2007, 00:34
hosein jan linket kharab bood man natoonestam baz konam age lotf koni tashish koni mamnoon misham.

پست شماره ۲۹ آپدیت شد.

wine 0.9.44 for opensuse 10.2

reza.majazi
14-09-2007, 05:59
من وقتی این دستور ]# cd /root/Desktop/wineرو می نویسم البته با ادرس خودم

این ‍‍یغام رو می ده
#cd/root/Desktop/wine: No such file or directory

باید چی کار کرد ؟

mm2236
14-09-2007, 07:53
سلام

بعد از تست از 3d accelerator و openGL (fail میده

کارت من XFX 128m 5200 nVidia هست.

یا علی و التماس دعا ...

sudotux
16-09-2007, 14:55

Ubuntu & Debian based - i386

Ubuntu & Debian based - amd64

Mandriva 2007.0

Mandriva 2007.1

Source

Fedora 7

SUSE 10.2

reza.majazi
17-09-2007, 03:24
اقا من این برنامه ای که حسین زحمتشو کشید و گذاشت برای open suese 10.2 رو دانلود کردم اما نمی تونم استفاده کنم که \سوند exe دارن رو نمی شه اجرا کرد باید اصلا چیکار کرد من همینطور که برنامه رو دانلود کردم اجراش کردم و و کاره دیگه ای نکردم . ممنون می شم یکی \یدا بشه توضیح بده.

mm2236
18-09-2007, 06:10
سلام

برای اجرای wine البته tar. اون باید

1) یک دایرکتوری خالی ایجاد کنی
مثلا :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید2)فایلی که دانلود کردی رو در اونجا copy کنی
مثلا :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید3)وارد مسير جاری بشی

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید4)فایل رو extract کنی

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید5)وارد مسیر extract شده بشی

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید6)اگه خواستی فایل wine9.tar.gz رو پاک کنی

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید7)دستورات configure , make ,make install

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید8)خوب حالا میتونی در قسمت properties(open with( فایل exe برنامه wine رو add کنی

موفق باشی
یا علی ...

sudotux
18-09-2007, 15:28
Wine 0.9.45 for Fedora 7 & SUSE 10.2

پست ۴۲

sudotux
30-09-2007, 01:19

Ubuntu & Debian based - i386

Ubuntu & Debian based - amd64

Source

SUSE 10.2

sudotux
17-10-2007, 11:31

Ubuntu Gutsy - 7.10

64 bit

[/CODE]

Ubuntu Feisty - 7.04

64 bit

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید[/CODE]

openSUSE 10.2

openSUSE 10.3

mobiledead
17-10-2007, 12:08
openSUSE 10.3

از کجا می‌دونستی دنبالشم؟:31:
لطف کردی:10:

sudotux
10-11-2007, 14:24

Ubuntu Gutsy - 7.10

i386

amd64

openSUSE 10.3

openSUSE 10.2

m a j r i x
23-11-2007, 21:40
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

saeed_7575
25-11-2007, 13:06
چرا این جا هیچ کس نمی آید و مطالب قشنگ شما را بخواند[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Ceramic
25-12-2007, 14:41
چرا بابا ، داریم میخونیم اما هر خوندنی که نباید همراه با نوشتن باشه .

از اون گذشته ، پیشرفت اوپن سورس ارزش این زحمات رو داره .

بگذریم ، یه سئوال داشتم و اون این که با توجه به این موضوع که برنامه Wine رو برای توزیع های مختلف قرار دادین ، آیا Parsix رو باید جزو توزیع های Debian Based به حساب بیاریم و اون نسخه رو دانلود کنیم ؟؟

ممنون میشم اگه راهنمایی کنین .

:11:

m a j r i x
25-12-2007, 19:10
نه برای پارسیکس احتیاج به دانلود نیست میتونید از طریق apt-get جدیدترین نسخه رو بگیرید و نصب کنید

Ceramic
26-12-2007, 16:32
نه برای پارسیکس احتیاج به دانلود نیست میتونید از طریق apt-get جدیدترین نسخه رو بگیرید و نصب کنید

ممنون

حالا اگه ممکنه بفرمایین کدوم یکی راحت تره :

1. شناساندن کارت شبکه ( LAN ) به پارسیکس برای جویند شدن به شبکه ؟

2. یا شناساندن پارتیشن های Fat32 و ntfs به فدورا ؟؟

هر نسخه از لینوکس یه سری ضعف ها و معایب داره .

m a j r i x
26-12-2007, 18:59
سلام
سعی کنید درباره محتوای تاپیک پست ارسال کنید
برای انتخاب نظر من روی پارسیکس هستش
لطفا از این به بعد مطالب مربوطه رو در تاپیکهای اختصاصی پیگیری کنید

sudotux
29-12-2007, 14:35
December 28, 2007: Wine 0.9.52 Released

جدیدترین نسخه wine با این تغییرات دیشب ریلیز شد :

Ubuntu Gutsy - 7.10

openSUSE 10.3

openSUSE 10.2

Debian Etch 4.0

mmghp30
29-12-2007, 15:06
با عرض خسته نباشید
با لینکی که گذاشتید وقتی وارد سافت پدیا میشم و آبانتا رو انتخاب می کنم بعد از یه مرحله دیگه که بازم آبانتا رو انتخاب می کنم وارد یه صفحه می شم که پر لینک دانلود و از هر ورژن یه لینک 9.4 مگی هست هم یه لینک 2.5 مگی ؟؟؟
چیکار کنم؟؟؟

Ceramic
29-12-2007, 16:26
آره من هم همین مشکل رو دارم .

توی این صفحه های ftp ده ها لینک هست .

کدومش رو باید دانلود کنیم ؟

من یه بار سعی کردم همه اش رو بگیرم دیدم دارم گیج میشم !!:31:

دوستان اگه ممکنه راهنمایی کنن :11:

ddavod
07-01-2008, 18:18
الان این لینکی که تو پست 56 هست شما دانلود کنید دیگه چرا softpedia برید به طور مثال این لینک برای اوبونتو 32 بیتی هستش شما دانلود کن با خیال راحت

BLACK-BLACK
10-01-2008, 09:01
بازی هایی مثل Carbon و Prostreet رو هم میشه اجرا کرد؟

sudotux
10-01-2008, 12:51
بازی هایی مثل Carbon و Prostreet رو هم میشه اجرا کرد؟

توی سایت زیر میتونی ببینی که چه برنامه و بازی هایی با wine امتحان شده و آیا اجرا شده یا نه ! و میتونی برنامه یا بازی مورد نظر رو search کنی.

sudotux
13-01-2008, 18:26
January 11, 2008: Wine 0.9.53 Released

جدیدترین نسخه wine با این تغییرات دیشب ریلیز شد :

Ubuntu Gutsy - 7.10

openSUSE 10.3

Debian Etch 4.0

ALI16437
18-01-2008, 14:33
ا
سلام من چند تا سوال دارم .
من برنامه wine رو با دستورات سایتش به کمک apt-get نصب کردم در لینوکس دبیان ُ
اینم دستوراتش:
For Debian Etch (4.0):
sudo wget
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید -O /etc/apt/sources.list.d/winehq.list
Then, you can install Wine from WineHQ like it were any other package, such as by using the Synaptic Package Manager under System->Administration. Alternatively, you can install from the terminal by running 'sudo apt-get update' to update APT's package information and then 'sudo apt-get install wine'.

دوتا فایل به مسیر
applicitions-systemtools
اضافه شد .یکی Wine configuration و دیگریWine Uninstaller این فایل است حالا میخوام ببینم با wine
چجوری میشه کار کرد.
ایا باید فایلهای نصبشده در ویندوز رو اجرا کنه یا فایل exe که برای نصب برنامه بکار میره .
وقتی دستور زیر رو توی ترمینال میزنم.
./wine /root/Desktop/Setup.exe
اینو مینویسه bash: ./wine: No such file or directory

توضیح اینکه یک فایل که برای نصب برنامه در ویندوز بود رو به دسکتاپ لینوکس کپی کردم.

با این روش فایل نصب شد ویک بار اجراپ شد.

شما روی فایل setup راست کلیک کنید گزینه ope with یعد otherبعدش توی فیلد بنویسید wine همین

حالا هر چی میگردم جای اضافه نشده تو هیچ منوی نیست واسه اجراش چکار کنم.

rootnt
18-01-2008, 16:55
درستش اینه
wine /root/Desktop/Setup.exe
دقت کنید
ساده و سریعترین راهش اینه که توی کنسول یا ترمینال دستور wine رو تایپ کنید و بعد فایل exe رو drog and drop کنید داخل کنسول یا ترمینال مورد نظر
با این کار مسیر اون فایل رو میاره جلوی دستور wine
بعد ۲ تا علامت (") اول و آخر اون رو پاک کنید و اینتر ...

ALI16437
19-01-2008, 02:14
ممنونم rootnt عزیز ،
انجام شد ولی از 10 تا برنامهای که نصب کردم 4تاش که نصب نشد گفتن اینترنت اکسپلوئر میخواند وخود IE7
هم نصب نشد اون بقیه هم 4تاشون اجرائ نشد دوتا دیگه هم موقع اجرائ ارور دادن وبا کلی دردسر بالا اومدنند اونم چه اومدنی.
نمیدونم پس این wine به چه دردی میخوره.

sudotux
27-01-2008, 01:03
January 25, 2008: Wine 0.9.54 Released

جدیدترین نسخه wine با این تغییرات ریلیز شد :

Ubuntu 7.10 & Parsix 1

openSUSE 10.3

Ceramic
27-01-2008, 08:32
من از Wine فقط برای نصب ایمول استفاده کرده ام و در این مورد هم دارم دنبال برنامه ای می گردم که از نظر امکانات دقیقاً معادلش باشه تا به کلی از دست Wine خلاص بشم .

در کل چیز جالبی نیست

Oracle_Eldorado
27-01-2008, 13:43
ببخشید برای بازی هم میشه این کار ؟
اصلا میشه مزیت های لینوکس رو نسبت به ویندوز بگید ؟
چون از قیافه ی ویندوز خسته شدم .....

zauos
27-01-2008, 19:06
January 25, 2008: Wine 0.9.54 Released

جدیدترین نسخه wine با این تغییرات ریلیز شد :

Ubuntu 7.10 & Parsix 1

openSUSE 10.3

واقعا دستتون درد نکنه
خیلی زیبا بودن
:20:

m a j r i x
27-01-2008, 22:04
من از Wine فقط برای نصب ایمول استفاده کرده ام و در این مورد هم دارم دنبال برنامه ای می گردم که از نظر امکانات دقیقاً معادلش باشه تا به کلی از دست Wine خلاص بشم .

در کل چیز جالبی نیست

سلام
کلا من تورنت رو به P2P ترجیح میدم
لینک‌های زیر رو تست کن اگر امکانش بود نتیجه کار هم بگو

Ceramic
28-01-2008, 13:01
سلام
کلا من تورنت رو به P2P ترجیح میدم
لینک‌های زیر رو تست کن اگر امکانش بود نتیجه کار هم بگو

چون از شبکه ی داخلی استفاده می کنم ( Lan ) ؛ برنامه های تورنت به دلیل تعداد بالای Secion و ترافیک وحشتناکی که روی روتر می فرستند ( 4 Secion در هر ثانیه ) برای من قابل استفاده نیست ( مدتی باهاش کار کردم ؛ روتر قفل می شد )

برنامه های P2P از این نظر خیلی بهترند ... اما در کل از نظر Stability دانلود ؛ تورنت بهتره .

تنوع فایل در Emule ( خصوصاً در شبکه ی Kad ) خیلی بالاست .

ممنون از بابت لینک ها . یه تعدادش رو امتحان می کنم و نتیجه رو می نویسم .

m a j r i x
28-01-2008, 19:17
با توجه به شرایطی که شما گفته‌ اید برای استفاده از تورنت میتونید از Azureus ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) استفاده کنید چون این قابلیت داره که تعداد section رو محدود کنید یکی از نقاط ضعف این برنامه اجرای سنگینش هست
ولی من برای تورنت از Ktorrent ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) استفاده میکنم

Ceramic
29-01-2008, 09:47
با توجه به شرایطی که شما گفته‌ اید برای استفاده از تورنت میتونید از Azureus ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) استفاده کنید چون این قابلیت داره که تعداد section رو محدود کنید یکی از نقاط ضعف این برنامه اجرای سنگینش هست
ولی من برای تورنت از Ktorrent ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) استفاده میکنم

برنامه ی Azureus از نظر تنوع و تعداد بانک فایل هایی که در اون جستجو می کنید خیلی محدوده و بیشتر به درد کلیپ و فیلم میخوره ( علاوه بر اجرای سنگین و پهنای باند بیخودی که اشغال می کنه )

بهترین برنامه ای که برای کار با شبکه ی تورنت دیده ام ، برنامه ی Bitcomet است که مدتی رو باهاش کار کردم . بسیار برنامه ی باثبات و پایداری هست و تعداد Secion را هم در آن می شود کنترل کرد ، اما در بهترین حالت هم به عدد 1 Secion در هر ثانیه می رسد که باز هم مشکل رو حل نمی کند .

gladiator2714
01-03-2008, 15:17
سلام.
من وقتی می خوام برنامه wine رو از طریق Gdebi نصب کنم این پیغام رو میده. error: dependency is not satisfiable: binmft-support
اموزشی که سزار گذاشته بود(پست 1 نرم افزارهای لینوکس) رو امتحان کردم ولی کار نکرد.لینوکس من اوبونتو 7.10 اما فکر کنم این اموزش مال یه توزیع دیگه است.فکر کنم برای نصب wine باید binmft رو نصب کنم درسته؟اگه درسته چه جور نصبش کنم؟
لطف کنید کمک کنید.
با تشکر

patrician1989
01-03-2008, 16:22
سلام.
من وقتی می خوام برنامه wine رو از طریق Gdebi نصب کنم این پیغام رو میده. error: dependency is not satisfiable: binmft-support
اموزشی که سزار گذاشته بود(پست 1 نرم افزارهای لینوکس) رو امتحان کردم ولی کار نکرد.لینوکس من اوبونتو 7.10 اما فکر کنم این اموزش مال یه توزیع دیگه است.فکر کنم برای نصب wine باید binmft رو نصب کنم درسته؟اگه درسته چه جور نصبش کنم؟
لطف کنید کمک کنید.
با تشکر

دوست عزیز برنامه wine به طور پیش فرض در مخازن اوبونتو ۷.۱۰ وجود داره .

gladiator2714
02-03-2008, 11:36
من توی اوبونتو نمی تونم به اینترنت وصل بشم.راه دیگه ای برای نصبش نیست؟
ممنون

gladiator2714
04-03-2008, 11:37
من توی اوبونتو نمی تونم به اینترنت وصل بشم.راه دیگه ای برای نصبش نیست؟
ممنون
کسی جواب من ونمیده؟

rootnt
04-03-2008, 21:30
از اینجا استفاده کن:

gladiator2714
05-03-2008, 20:39
ممنونم روت عزیز:10:

Kurosh
11-03-2008, 02:18
سلام بچه ها ، من wine.deb رو واسه Ubuntu 7.10 دانلود کردم و خواستم نصب کنم (با همون Package Installer دیفالت Ubunto) ، ولی این ارور رو میده:

مشکل از کجاس؟

m a j r i x
11-03-2008, 13:32
سلام
معلومه که باید قبلش بسته binfmt-support رو نصب کنی تا این خطای وابستگی بوجود نیاد

Kurosh
12-03-2008, 12:05
سلام m a j r i x عزیز...
1-واسه همه همین طوره؟ Wine به اون بسته وابسته اس؟
2-این بسته رو از کجا بردارم؟ توی خود سی دی اوبونتو هست؟

m a j r i x
12-03-2008, 17:25
سلام m a j r i x عزیز...
1-واسه همه همین طوره؟ Wine به اون بسته وابسته اس؟
2-این بسته رو از کجا بردارم؟ توی خود سی دی اوبونتو هست؟
لینک زیر توضییح داده میتونی دانلود هم کنی

s_paliz
13-03-2008, 19:13
سلام
برای برنامه نویسی ++c در لینوکس کدوم نسخش بهتره

m a j r i x
14-03-2008, 10:16
سلام
open SuSE 10.3

Kurosh
15-03-2008, 06:48
لینک زیر توضییح داده میتونی دانلود هم کنی

سلام...تو اون لینک دو تا فایل واسه دانلود بود...یکی با فرمت txt (یا یه فرمت نوشتاری دیگه!) یکی دیگه هم با فرمت tar.gz که فشرده اس...دومی رو گرفتم...ولی نمی دونم چه جوری نصبش کنم...چون فقط میشه Unzippش کرد...چه جوری نصب میشه؟
deb. رو با همون Synaptic Package Installer میشه نصب کرد (اگه ارور نده!) ولی فایل فشرده رو با چه دستوری نصب می کنن؟
(من از طریق اوبونتو به اینترنت دسترسی ندارم!)

s_paliz
16-03-2008, 23:09
open SuSE 10.3

چرا؟؟؟

BLACK-BLACK
29-03-2008, 05:57
ببخشید برای بازی هم میشه این کار ؟
اصلا میشه مزیت های لینوکس رو نسبت به ویندوز بگید ؟
چون از قیافه ی ویندوز خسته شدم .....

منم دقیقا یه همچین سوالی داشتم
میخواستم بدونم ایا اجرا کردن یک برنامه در لینوکس از اجرای ان در ویندوز بهتر است؟
همچنین ایا برنامه هایی که باWine در لینوکس اجرا میشوند همانند برنامه های ویندوز terminate میشوند (همان اروری که میدهد وهمه میزنیم Don't Send)
متشکر از پاسخگو ییتان

Amir.b
30-03-2008, 17:08
منم دقیقا یه همچین سوالی داشتم

میخواستم بدونم ایا اجرا کردن یک برنامه در لینوکس از اجرای ان در ویندوز بهتر است؟
همچنین ایا برنامه هایی که باWine در لینوکس اجرا میشوند همانند برنامه های ویندوز terminate میشوند (همان اروری که میدهد وهمه میزنیم Don't Send)
متشکر از پاسخگو ییتان

دوست عزیز سوال اولتون واضح نیست ! منظورتون چیه ؟ با برداشتی که من از سوال اولتون دارم باید بگم ما نباید توقع داشته باشیم برنامه هایی که برای ویندوز برنامه نویسی شدند و کاملا برای سازگاری با این سیستم عامل پیکربندی شدند در لینوکس کارایی واقعی خودشون رو نشون بدهند و این برنامه ها در خود ویندوز درست عمل نمی کنند حالا ما بخواهیم در لینوکس اون هم به واسطه ی یه برنامه دیگه درست کار کنند خنده دار نیست ؟ درباره اروری هم که گفتید بله فکر می کنم بنده یک بار به این ارور با برنامه wine برخورده باشم .

hamechi
05-04-2008, 10:37
ایول داش معرکه بود

hamechi
05-04-2008, 10:38
:8:ایول داش معرکه بود

hamechi
05-04-2008, 10:44
راستی من گرافیکه sparkle 8500GT 512MB دارم که تو Open suse 10.3 قسمت 3D را نمیشناسه چیکار کنم ؟
مچکر میشم . :41::13::2: Joseph

m a j r i x
05-04-2008, 13:27
راستی من گرافیکه sparkle 8500GT 512MB دارم که تو Open suse 10.3 قسمت 3D را نمیشناسه چیکار کنم ؟
مچکر میشم . :41::13::2: Joseph
سلام
قبل از ارسال پست دقت کنید که محتوای پست شما با تاپیک هماهنگی داشته باشه
سوالات مربوط به open suse در تاپیک اختصاصی

sudotux
10-05-2008, 17:51
May 9, 2008: Wine 1.0-rc1 Released

main changes:

* Bug fixes only, we are in code freeze

Ubuntu Hardy - 8.04 && Parsix

sudotux
11-05-2008, 18:13
openSUSE 10.3

khatat
12-05-2008, 17:27
سلام دوستان فرق wine با wineX چیه؟

Zoolbia
12-05-2008, 17:44
سلام دوستان فرق wine با wineX چیه؟

Cedega که قبلا تحت عنوان winex شناخته می شد نسخه ای تجاری و غیر رایگان از Wine هست که بویژه برای اجرای بازیهایی که تحت ویندوز نوشته شده اند ارایه شده است

sudotux
19-06-2008, 13:49
پس از ۱۵ سال توسعه و آزمایش‌های فراوان،‌بالاخره اولین نسخه نهایی Wine 1.0 منتشر شد.‌Wine یک پیاده‌سازی بازمتن از API‌های ویندوز بر روی OpenGL،X و Unix می‌باشد.در حالی که سازگاری کامل با ویندوز هنوز بطور کامل فراهم نشده است،‌پشتیبانی کامل از Word Viewer 2003،‌Excel Viewer 2003،‌Photoshop CS2 و PowerPoint Viewer 2003،‌در میان اهداف اولیه انتشار این نسخه نهایی بوده است.هر چند که سازگازی‌ها کامل نیستند،‌ولی هزاران نرم‌افزار طبق گزارش‌هایی که شده است،‌ بسیار خوب کار می‌کنند.

دریافت بسته‌های قابل نصب برای توزیعهای مختلف

younes_ysf
23-06-2008, 20:16
سلام من برنامه wine رو با موفقيت(احتمالا) توي suse نصب کردم ولي نميدونم بايد چطوري اجراش کنم. هيچ جايي لينکي ايجاد نشده

sudotux
24-06-2008, 15:37
سلام من برنامه wine رو با موفقيت(احتمالا) توي suse نصب کردم ولي نميدونم بايد چطوري اجراش کنم. هيچ جايي لينکي ايجاد نشده

این برنامه رابط گرافیکی نداره که بخوای اجراش کنی ! شما باید فایل exe مورد نظرت رو با wine باز کنی :

younes_ysf
28-06-2008, 12:01
این برنامه رابط گرافیکی نداره که بخوای اجراش کنی ! شما باید فایل exe مورد نظرت رو با wine باز کنی :

ممنون پيداش كردم ولي يه مشكل ديگه هست. توي محيط ترمينال نميتونم وارد فولدر هايي كه اسمشون جدا از همه بشم. پس خيلي از برنامه ها رو هم نميتونم اجرا كنم. مثلا سوزه اين فولدرو نميتونه تششخيص بده new folder چون اسمش از 2 قسمته. ممكنه كسي راهنمايي كنه

sudotux
28-06-2008, 22:17
ممنون پيداش كردم ولي يه مشكل ديگه هست. توي محيط ترمينال نميتونم وارد فولدر هايي كه اسمشون جدا از همه بشم. پس خيلي از برنامه ها رو هم نميتونم اجرا كنم. مثلا سوزه اين فولدرو نميتونه تششخيص بده new folder چون اسمش از 2 قسمته. ممكنه كسي راهنمايي كنه

اولا که لازم نیست حتما از ترمینال استفاده کنید. توی فایل منیجر بروی فایل exe کلیک راست کنید و بعد از طریقopen with فایل رو با wine باز کنید.

ثانیا توی ترمینال برای ورود به فولدر هایی که از چند کلمه تشکیل شده اند به صورت زیر عمل کنید:

به حروف بزرگ و کوچک هم توجه کنید ...

mhm5000
16-07-2008, 15:17
من كه نفهميدم چي شد...
ولي من الآن Family Adobe CS3 رو براي لينوكس ميخوام+Opera9.5 و يه عالمه نرم افزار ديگه...
راه ديگه اي جزدانلود 8 گيگ نرم افزار(ساخته هاي خود شركت Adobe )هست؟
حتي 100مگ هم زياده...
مگر آنها را تكه تكه ي 5 مگي بكنيد...
خيلي ممنون

sudotux
16-07-2008, 16:24
من كه نفهميدم چي شد...
ولي من الآن Family Adobe CS3 رو براي لينوكس ميخوام+Opera9.5 و يه عالمه نرم افزار ديگه...
راه ديگه اي جزدانلود 8 گيگ نرم افزار(ساخته هاي خود شركت Adobe )هست؟
حتي 100مگ هم زياده...
مگر آنها را تكه تكه ي 5 مگي بكنيد...
خيلي ممنون

photoshop cs2 رو میدونم که از طریق wine نصب میشه ولی بقیه محصولات adobe رو نمیدونم ! Opera 9.5 خودش نسخه ی لینوکس داره و نیازی به نصب نسخه ویندوزی با wine نیست !! در ضمن توی دنیای لینوکس کلی نرم افزار آزاد, اپن سورس و قدرتمند داریم. کافیه کمی جستجو کنید !

-------------------

خبر : Wine 1.1.1 منتشر شده ! برای کسب اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه نمایید:

Mehrdad-bx
25-07-2008, 21:43
حسین جان ممنون از خبر.
رفتم تو سایتش، زده بود نسخه دانلود برای ویندوز! جریانش چیه؟ همون جایی که توزیع لینوکس رو میشد انتخاب کرد در قسمت get wine .
راستی، پیش نیاز یا ... از نظر نرم افزاری میخواد؟

Ahmad-Ra
26-07-2008, 14:23
ظاهرا wine جدید با فدورا9 مشکل داره آره؟

Ahmad-Ra
31-07-2008, 15:13
سلام خدمت دوستان.

واقعا شرمنده اگر اینجا جای مطرح کردن موضوع تو صفحه اصلی انجمن نبود.

اقا ما اومدیم ورژن 1.1.2 رو ا لینک
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید دریافت کردیم و طبق readme شروع کردیم به کامپایل کردن برنامه. برنامه رو از سروس در اووردمش و cd دادم به دایرکتوری. دستور configure/. رو هم زدیم رفت. بعد زدم make depend اون رفت تموم شد بدون مشکل. ولی وقتی دستور make رو زدم خیلی طول کشید و بعد در خط های اخر از این دستور make متوجه این پیغام ارور شدم:

حالا دیدم این پیغام رو میده دستور make install رو هم زدم و این پیغام رو داد:

مشکل از کجای کار هست. من که همه رو درست رفتم؟؟؟!!!:13:

rootnt
31-07-2008, 16:19
فکر کنم این یه باگه شما باید نسخه پایدار رو دانلود و نصب کنید
تاپیک ادغام می شه

sudotux
31-07-2008, 17:29
مشکل دستور make نمیدونم کجاست ! ولی در کمپایل هر برنامه ای دستور make install رو باید با مجوز روت اجرا کنی ...

Ahmad-Ra
31-07-2008, 17:29
نسخه پایدر یعنی stable؟ از کجا باید دانلود کنم این نسخه پایدارشو؟ چطوری بفهمم دارم نسخه پایدارشو نصب میکنم؟

Ahmad-Ra
31-07-2008, 17:33
مشکل دستور make نمیدونم کجاست ! ولی در کمپایل هر برنامه ای دستور make install رو باید با مجوز روت اجرا کنی ...

من همیشه موقع نصب هر برنامه ای در لینوکس با روت وارد میشم. مشکل از اینجا نمیتونه باشه

Ahmad-Ra
31-07-2008, 17:50
نسخه پایدر یعنی stable؟ از کجا باید دانلود کنم این نسخه پایدارشو؟ چطوری بفهمم دارم نسخه پایدارشو نصب میکنم؟

من رفتم تو سایت خود wine و یه جا نوشته بود wine stable و یه جا هم development. من ظاهرا نسخه development رو که نسخه 1.1.2 بود رو دانلود کردم.
بعد رفتم تو صفحه stable نسخه 1.0 از wine بود.
با این لینک

این رو باید دانلود کنم یعنی؟

sudotux
01-08-2008, 09:43
wine 1.1.2 روی سیستم من ( Sabayon 3.5 ) با موفقیت کمپایل و نصب شد ! چند تا نکته رو لازم میدونم بگم :

۱- اول مطمئن بشید که بسته های لازم برای کمپایل wine روی سیستم شما نصب هست ! برای مشاهده ی این بسته ها به لینک زیر مراجعه کنید:

۲- به جای روش معمول در کمپایل سورس برنامه ها ( ./configure و ... ) از اسکریپت آماده ی wineinstall که داخل فولدر tools قرار داره استفاده کنید ! برای این کار ابتدا فایل سورس wine رو از حالت فشرده خارج کرده و به مسیر زیر بروید :

و سپس بدون مجوز root و با کاربر عادی دستور زیر را اجرا کنید :

۳- دستور بالا تمامی کارها را به طور خودکار انجام خواهد داد. در حین کمپایل از شما پسورد root پرسیده خواهد شد !

۴- توجه کنید که سورس wine را در پارتیشنی کمپایل کنید که حداقل 500 مگابایت فضای خالی داشته باشد !

Ahmad-Ra
01-08-2008, 23:49
مرسی حسین جان. من یه امتحانی میکنم . . .
میبخشید جدا بحثمون. این توزیعی که شما استفاده میکنی تا حالا نشنیدم. خوب هست از نظر شما؟

Ahmad-Ra
03-08-2008, 15:30
حسین جان من تمام مراحلی که شما گفتی رو انجام دادم و اینطورشد:

البته خیلی طولان هست ولی ببخشید.

بیشتر اینه که در خط ها آخر این ارور رو میده:

make[2]: *** [wrc] Error 1
make[2]: Leaving directory `/home/NEONAZI/wine-1.1.2/tools/wrc'
make[1]: *** [wrc] Error 2
make[1]: Leaving directory `/home/NEONAZI/wine-1.1.2/tools'
make: *** [tools] Error 2

Compilation failed, aborting install.[/

sudotux
04-08-2008, 12:51
والله تنها موردی که به ذهنم میرسه اینه که یکی از بسته هایی که توی لینک زیر گفته شده رو نصب نکرده باشی !

تحقیقی که کردم نشون میده ظاهرا نسخه 1.1.2 با فدورا ۸ و ۹ مشکل داره و نتونستن کمپایلش کنند !!

ولی فایل rpm نسخه 1.0 برای فدورا وجود داره :

wine 1.0 - Fedora 8

اگر بسته ی دیگه ای نیاز داشت از لینک زیر دانلود کن :

wine 1.0 - Fedora 9

برای اینم اگر بسته ی خاصی لازم بود از لینک زیر دانلود کنید:

در ضمن فکر کنم هر سه تا فایل رو باید با هم نصب کنید !

adameh_bahal
20-08-2008, 10:55
wine 1.0 - Fedora 9

برای اینم اگر بسته ی خاصی لازم بود از لینک زیر دانلود کنید:

در ضمن فکر کنم هر سه تا فایل رو باید با هم نصب کنید !

من برای فدورا 9 هر 3 تا فايل نصب کردم،حالا بايد چيکار کنم؟
يعنی چجوری يه برنامه ويندوز رو تو لينوکس اجرا کنم؟

Ahmad-Ra
20-08-2008, 14:24
من برای فدورا 9 هر 3 تا فايل نصب کردم،حالا بايد چيکار کنم؟
يعنی چجوری يه برنامه ويندوز رو تو لينوکس اجرا کنم؟

حالا یه submenu به منوی اصلی اضافه شده به نام WINE.
برو تو درایو های ویندوزت و روی یک فایل اجرایی مثلا WINAMP.EXE راست کلیک کن و روی گزینه OPEN WITH برو و اونجا نوشته شده Open with wine emulator. روش بزن صبر کن اگه بتونه واز میکنه

P A R M I S
21-08-2008, 17:15
سلام
من می خوام یه چند تا برنامه ی ویندوز روتو پارسیکس شبیه سازی کنم ولی این لینک که تو پست اول گذاشته بودید هرکاری کردم دانلود نشد یعنی اصلا لینک نهایی برای دانلودش رومن پیدانکردم
میشه لطف کنید ولینک مناسب پارسیکس روبزارید...

Ahmad-Ra
21-08-2008, 17:42
سلام
من می خوام یه چند تا برنامه ی ویندوز روتو پارسیکس شبیه سازی کنم ولی این لینک که تو پست اول گذاشته بودید هرکاری کردم دانلود نشد یعنی اصلا لینک نهایی برای دانلودش رومن پیدانکردم
میشه لطف کنید ولینک مناسب پارسیکس روبزارید...

۱۳ مگ به صورت سورس

این نسخه develop بود.

ولی برای نصب بدون مشکل و پایدار این نسخه رو بگیرید بهتر هست:

samaneh87
23-08-2008, 21:26
سلام من وین و نصب کردم و کارایی که گفته بودین انجام دادم اینم خروجیش:
checking build system type... i686-pc-linux-gnu
checking host system type... i686-pc-linux-gnu
checking whether make sets $(MAKE)... yes
checking for gcc... gcc
checking for C compiler default output file name... a.out
checking whether the C compiler works... yes
checking whether we are cross compiling... no
checking for suffix of executables...
checking for suffix of object files... o
checking whether we are using the GNU C compiler... yes
checking whether gcc accepts -g... yes
checking for gcc option to accept ISO C89... none needed
checking for g++... g++
checking whether we are using the GNU C++ compiler... yes
checking whether g++ accepts -g... yes
checking for cpp... cpp
checking for the directory containing the Wine tools... $(TOPOBJDIR)
checking how to run the C preprocessor... gcc -E
checking for X... libraries , headers
checking for gethostbyname... yes
checking for connect... yes
checking for remove... yes
checking for shmat... yes
checking for IceConnectionNumber in -lICE... yes
checking for flex... no
configure: error: no suitable flex found. Please install the 'flex' package.
root@parsix:~/Desktop/wine-1.1.2#
ولی نمیدونم چه بسته هایی وجود نداره لطفا منو راهنمایی کنید.
ممنون

m a j r i x
23-08-2008, 22:04
سلام من وین و نصب کردم و کارایی که گفته بودین انجام دادم اینم خروجیش:
checking build system type... i686-pc-linux-gnu
checking host system type... i686-pc-linux-gnu
checking whether make sets $(MAKE)... yes
checking for gcc... gcc
checking for C compiler default output file name... a.out
checking whether the C compiler works... yes
checking whether we are cross compiling... no
checking for suffix of executables...
checking for suffix of object files... o
checking whether we are using the GNU C compiler... yes
checking whether gcc accepts -g... yes
checking for gcc option to accept ISO C89... none needed
checking for g++... g++
checking whether we are using the GNU C++ compiler... yes
checking whether g++ accepts -g... yes
checking for cpp... cpp
checking for the directory containing the Wine tools... $(TOPOBJDIR)
checking how to run the C preprocessor... gcc -E
checking for X... libraries , headers
checking for gethostbyname... yes
checking for connect... yes
checking for remove... yes
checking for shmat... yes
checking for IceConnectionNumber in -lICE... yes
checking for flex... no
configure: error: no suitable flex found. Please install the 'flex' package.
root@parsix:~/Desktop/wine-1.1.2#
ولی نمیدونم چه بسته هایی وجود نداره لطفا منو راهنمایی کنید.
ممنون
سلام
فعلا که بسته flex نصب نیست
خط آخر کانفیگ ارور رو توضییح داده

samaneh87
24-08-2008, 09:58
سلام
تمامه بسته های flex باید نصب بشه؟

sudotux
24-08-2008, 15:16
سلام
تمامه بسته های flex باید نصب بشه؟

شما مگه از پارسیکس استفاده نمی کنی ؟! چرا از طریق synaptic نصب نمی کنید !؟!؟

samaneh87
24-08-2008, 16:48
شما مگه از پارسیکس استفاده نمی کنی ؟! چرا از طریق synaptic نصب نمی کنید !؟!؟
سلام
بسته های flexخیلی زیادند اگه بخوام همشو نصب کنم ۱۰ ساعتم بیشتر طول میکشه به غیر از synaptic روش دیگه ای برای نصب بسته های flex وجود نداره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

sudotux
24-08-2008, 17:50
سلام
بسته های flexخیلی زیادند اگه بخوام همشو نصب کنم ۱۰ ساعتم بیشتر طول میکشه به غیر از synaptic روش دیگه ای برای نصب بسته های flex وجود نداره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

منظورم نصب wine بود ! لازم نیست از روی سورس نصب کنید. حتی میتونید بسته ی deb مربوط به debian رو از سایت winehq.com دانلود کنید و در پارسیکس نصب کنید ...

samaneh87
25-08-2008, 18:57
سلام
من وین و کامل نصب و کامپایل کردم ولی وقتی میخوام نرم افزاری رو باهاش شبیه سازی کنم مثلا یاهو مسنجر اونو نصب میکنه و ایکن اون روی دسک تاپم میاد ولی وقتی میخوام باهاش ان بشم ان نمیشه و در ترمینال صفحه ای باز میشه که میخوادwine Gecko Installer رو دانلود کنه من هم دانلودشو میزنم ولی تا نصفه ها قطع میشه
و خروجی در ترمینال ظاهر میشه که مدام تکرار میشه و متوقف نمیشه اینم خروجیش:
fixme:richedit:fnTextSrv_TxSendMessage 0x14e3d0: STUB
fixme:richedit:fnTextSrv_TxSetText 0x14e3d0: STUB
fixme:richedit:fnTextSrv_TxGetNaturalSize 0x14e3d0: STUB
fixme:richedit:fnTextSrv_TxDraw 0x14e3d0: STUB
fixme:richedit:fnTextSrv_TxDraw 0x14e3d0: STUB

ومن نمیتونم از یاهو مسنجر استفاده کنم مشکل کجاست میشه راهنمایی کنید .
ممنون

samaneh87
25-08-2008, 19:05
سلام مجدد
یه سوال؟
نرم افزار شبیه ساز دیگه ای به غیر از وین برای پارسیکس وجود داره یا نه؟لطفا اگر هست اسمشو و اگه لینکه دانلودشو دارید برام بزارید ممنون.

m a j r i x
26-08-2008, 19:27
سلام مجدد
یه سوال؟
نرم افزار شبیه ساز دیگه ای به غیر از وین برای پارسیکس وجود داره یا نه؟لطفا اگر هست اسمشو و اگه لینکه دانلودشو دارید برام بزارید ممنون.
اگر با کامپایل کردن از روی سورس مشکل دارید فایل DEB رو نصب کنید
wine_1.1.1-i386.deb ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ed.com%2Farchive%2Fdebian%2Fetch%2Fwine_1.1.1%7Ewi nehq0%7Edebian%7E4.0-1_i386.deb)
در ضمن بهترین مسنجر در لینوکس فقط Pidgin ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هست

samaneh87
26-08-2008, 21:13
سلام
اين وين دبيان و كه دانلود كردم هر كاري ميكنم نميشه ازش استفاده كنم چطور بايد ازش استفاده كنم؟با اينكه ls ميگيرم و اين فايل در روت هست ولي وقتي cd wine_1.1.1-i386.deb رو ميزنم مينويسه چنين دايركتوري وجود نداره و واردش نميشه لطفا اگه من اشتباه دارم ازش استفاده ميكنم منو راهنمايي كنيد . لطفا طريقه ي استفادشو به طور كامل بگيد.
ممنون

Ahmad-Ra
27-08-2008, 14:22
سلام
اين وين دبيان و كه دانلود كردم هر كاري ميكنم نميشه ازش استفاده كنم چطور بايد ازش استفاده كنم؟با اينكه ls ميگيرم و اين فايل در روت هست ولي وقتي cd wine_1.1.1-i386.deb رو ميزنم مينويسه چنين دايركتوري وجود نداره و واردش نميشه لطفا اگه من اشتباه دارم ازش استفاده ميكنم منو راهنمايي كنيد . لطفا طريقه ي استفادشو به طور كامل بگيد.
ممنون

سلام.
معمولا برنامه واین بعد از نصب در Menu Navigation توزیع قرار میگیره و شما میتونید با رفتن داخل منوی مربوطه برنامه رو دستی هم configure کنید.
شما باید اول یکی از پارتیشن های ویندوز رو مونت کنید یا اگر مونت هست که هیچی بعد روی فایل اجرایی exe که در یکی از پارتیشن های ویندوز هست راست کلیک کنید که در منوی کشویی باز شده رویOpen with باید برید که به طور اتوماتیک نوشته شده open with wine emulator. این حالت به صورت عمومی هست روی همه توزیع ها و شاید تنها کمی تغییرات جزیی داشته باشه با این چیزی که من گفتم ولی امتحان کنید

Ahmad-Ra
27-08-2008, 14:25
راستی هیچ تضمین ۱۰۰ درصد هم نیست که این برنامه قادر به باز کردم هر نوع برنامه اجرایی ویندوز باشه . و اونهایی رو باز میکنه که قابلیتش رو با توجه به Dll های موجود در برنامه هست داره

m a j r i x
27-08-2008, 16:18
با اينكه ls ميگيرم و اين فايل در روت هست ولي وقتي cd wine_1.1.1-i386.deb رو ميزنم مينويسه چنين دايركتوري وجود نداره و واردش نميشه
البته اسم کامل فایل دانلودی این هستش
wine_1.1.1~winehq0~debian~4.0-1_i386.deb

Mehrdad-bx
29-08-2008, 09:23
دوستان امکان اجرای برنامه مثله 3Ds MAX با wine هست؟ اگه میشه چه جوری؟ پیش نیاز هاش هم باید با واین نصب شه؟ خیلی ممنون

taia
29-08-2008, 11:14
دوستان امکان اجرای برنامه مثله 3Ds MAX با wine هست؟ اگه میشه چه جوری؟ پیش نیاز هاش هم باید با واین نصب شه؟ خیلی ممنون

بله هست...

ولی چرا 3D MAX هنگامی که رقیبی قدرتمند به نام Blender در لینوکس وجود داره، در زمینه ی گرافیک حداقل لینوکس کم نمی آره!
شما که خودت اوبونتو کاری بهت ubuntu studio رو پیشنهاد می کنم تا قدرت لینوکس در مالتی مدیا رو ببینی.

samaneh87
08-09-2008, 12:40
سلام
ميخواستم بدونم ميشه يه نرم افزار فيلمبرداري و ضبط صدا در ويندوز را در لينوكس هم شبيه سازي و استفاده كنم البته در توزيع پارسيكس لينوكس.
اگه چنين نرم افزاري سراغ داريد كه ميشه شبيه سازي كرد لطفا بهم معرفي كنيد و لينكه دانلودشم بي زحمت برام بزاريد .
ممنون

sudotux
08-09-2008, 17:50
September 5, 2008: Wine 1.1.4 Released

Ubuntu Hardy - 8.04

- این نسخه از wine با 3dmark patch برای اوبونتو کمپایل شده که باعث اضافه شدن یکسری از قابلیت ها میشه که هنوز در wine وجود نداره !

openSUSE 11.0

Fedora 9

sudotux
08-09-2008, 20:27
نصب DirectX توسط Wine

همونطور که میدونید DirectX یکی از ابزارهای مهم برای اجرای اکثر بازی ها و برخی برنامه های ویندوزی است. برای نصب DirectX مراحل زیر را انجام دهید :

۱- این فایل ها را دانلود کنید :

بعد از دانلود در مسیر زیر ( در پوشه ی home ) کپی کنید :

۲- دستور زیر را اجرا کنید :

به جای kate میتوانید از gedit یا ادیتور دلخواه استفاده کنید.

در داخل فايل فوق دنبال DllOverrides بگرديد و خطوط زير را اضافه كنيد.

۳- فایل زیر را دانلود کرده :

و در مسیر زیر کپی کنید :

۴- برنامه DirectX 9.0c را که در داخل اکثر سی دی های بازی ویندوزی وجود دارد پیدا کرده و یا از لینک زیر دانلود و سپس اجرا کنید.

۵- مراحل نصب به پایان رسید. برای اطمینان از نصب DirectX به مسیر زیر رفته و فایل dxdiag.exe را با wine اجرا کنید.

منبع :

Ahmad-Ra
09-09-2008, 13:44
حسین جان این روش برای نصب در ابونتو هست درسته ؟ برای فدورا سراغ نداری؟

sudotux
09-09-2008, 13:52
حسین جان این روش برای نصب در ابونتو هست درسته ؟ برای فدورا سراغ نداری؟

باید توی همه ی توزیع ها جواب بده ! کدوم مرحله مشکل داری ؟

Ahmad-Ra
09-09-2008, 14:14
والا توی پوشه wine چیزی به نام drive_c که نیست تو فدورا.
پوشه windows وجود داره ولی زیر شاخه system32 رو نداره!
بعد دستوراتی که ذکرشده بیشتر برای اوبونتو هست و یه مقدار چیج کننده برام تو فدورا

sudotux
09-09-2008, 15:49
عجیبه ! نباید اینجوری باشه . شاید wine ناقص نصب شده ! یکبار تمام فایل های موجود در لینک زیر ( به جز wine-debuginfo و wine-devel ) رو نصب کن.

بعد دستوراتی که ذکرشده بیشتر برای اوبونتو هست و یه مقدار چیج کننده برام تو فدورا

کلا یدونه دستور در این راهنما و در مرحله ی ۲ وجود داره ! که توی فدورا میتونی از این دستور استفاده کنی :

به جای kate میتونی از ادیتور دلخواه استفاده کنی.

reza3600
10-09-2008, 13:02
میشه یه لینک دیگه برای دانولد این برنامه بدید.
از این لینک نمیتونم دانلود کنم.
من فدورا 8 دارم
ممنون

sudotux
10-09-2008, 18:28
میشه یه لینک دیگه برای دانولد این برنامه بدید.
از این لینک نمیتونم دانلود کنم.
من فدورا 8 دارم
ممنون

Fedora 8

تمام فایل های موجود در لینک بالا ( به جز wine-debuginfo و wine-devel ) رو نصب کن.

Ahmad-Ra
22-09-2008, 18:14
سلام بچه ها. یه مشکل عجیب. من قبلا نسخه wine ام ۱.۰.۱ بود . تمام بسته های جدید ورژن ۱.۴.۱ رو دانلود کردم. خواستم با دستور rpm -U روی نسخه قبلی به روز رسانی بشه این خروجی نشون داده میشه:

خواستم بسته های قبلی رو پاک کنم این پیغام داده میشه :

چرا اینطوری شده ؟؟؟؟

sudotux
22-09-2008, 21:55
البته من زیاد با rpm آشنایی ندارم ولی این دستور رو برای آپگرید یک بسته استفاده کن ببین نتیجه میده یا نه :

اگر نشد سعی کن تمام فایل های مربوط به نسخه ی 1.1.4 رو در یک فولدر کپی کن و از دستور زیر استفاده کن :

دلیل اینکه نسخه قبلی رو نتونستی پاک کنی اینه که بسته ی wine-core-1.0-1.fc9.i386 پیشنیاز یک سری از بسته های دیگه هست که لیستشون در خروجی دستور دوم در پست خودت وجود داره ! سعی کنی از طریق ابزار گرافیکی yum برای پاک کردن نسخه ی قبلی استفاده کنی.

Ahmad-Ra
23-09-2008, 00:41
سلام. حسین جان مرسی. امتحان میکنم.
در مورد مطلب دوم که گفتی پیشنیاز ، این قضیه نمیتونه باشه. چون قبلا همه رو نصب کردم. وگرنه که اصلا wine core (با توجه به نبود پیشنیاز ها! )نصب نمیشد! حتی بازم امتحان کردم که نوشت already installed!!!

Ahmad-Ra
23-09-2008, 13:20
بازم نشد حسین جان.
راستی تو اون خروجی ها که ایراد پیشنیاز هم میگیره داخل پرانتز مینویسه (installed) !! ایراد از چی هست؟

khatat
24-09-2008, 20:54
سلام دوستان
من با این wine 1.1.5 بازی هایی که برای اجرا به directX 8.0 احتیاج دارن رو بدون مشکل اجرا می کنم (دقیقا مثل ویندوز) اما بازی های directX 9.0 رو با این که اجرا می شن اما اصلا روان نیست جوری که وقتی ماوس رو حرکت می دی یا یک دکمه از روی کیبورد رو می زنی چند ثانیه بعد عمل می کنه و خلاصه نمی شه بازی کرد دوستان نمی دونن مشکل از چیه کارت گرافیک ؟؟ نرم افزار ؟؟ یا شاید هم چیز دیگه ای
ممنون می شم از کمکتون

m a j r i x
24-09-2008, 21:56
سلام دوستان
من با این wine 1.1.5 بازی هایی که برای اجرا به directX 8.0 احتیاج دارن رو بدون مشکل اجرا می کنم (دقیقا مثل ویندوز) اما بازی های directX 9.0 رو با این که اجرا می شن اما اصلا روان نیست جوری که وقتی ماوس رو حرکت می دی یا یک دکمه از روی کیبورد رو می زنی چند ثانیه بعد عمل می کنه و خلاصه نمی شه بازی کرد دوستان نمی دونن مشکل از چیه کارت گرافیک ؟؟ نرم افزار ؟؟ یا شاید هم چیز دیگه ای
ممنون می شم از کمکتون
سلام
اگر درایور VGA نصب باشه مشکل از wine هست که البته طبیعی هستش

danial_848
25-09-2008, 01:38
فایل deb رو چطوری باید نصب کرد؟؟(تو اوبونتو)

sudotux
25-09-2008, 05:28
فایل deb رو چطوری باید نصب کرد؟؟(تو اوبونتو)

بروی فایل دو تا کلیک کنید و با برنامه ی gdebi نصبش کنید.

اگر در اوبونتو به اینترنت دسترسی ندارید فایل رو در دسکتاپ کپی کنید و دستورات زیر رو اجرا کنید :

چون برنامه wine چند تا وابستگی داره با اجرای دستور بالا با پیغام خطا روبرو خواهید شد که در این پیغام مینویسه که به چه بسته هایی نیاز هست! بسته های مورد نیاز رو از سایت packages.ubuntu.com دانلود کنید و همراه بسته ی wine در یک فولدر کپی کنید و در ترمینال به اون دایرکتوری بروید و دستور زیر رو اجرا کنید :

danial_848
26-09-2008, 14:55
با ترمینال که نشد...
با gdebi هم هیچ کدوم باز نمیشه... تو ارورش دستوری که گفته بود برای فیکس کردن ارور وارد کردم به یکی از بسته ها و خود بسته ی wine گیر داد که بد دانلود شده یا یه همچین چیزی! و خواست پاکشون کنه. تو دانلودش هیچ مشکلی نبود... بسته درسته
ممکنه اشکال از جای دیگه باشه؟؟

sudotux
25-10-2008, 14:37
October 24, 2008: Wine 1.1.7 Released

ChangeLog :

* Improved device management for DOS drives.
* Many Richedit fixes.
* Various installer fixes, particularly for IE 7.
* First steps of Direct3D 10 implementation.
* Various bug fixes

برای کسب اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه نمایید.

K/Ubuntu 8.04

به جای دانلود فایل های بالا میتوانید wine را از مخازن نصب کنید. برای اینکار دستورات زیر را برای K/Ubuntu 8.04 اجرا کنید:

از این به بعد با اجرا دستورات زیر آخرین نسخه ی wine را خواهید داشت:

openSUSE 11.0

Fedora 9

فعلا برای فدورا بسته ی rpm نیومده ...

Milad1188
05-11-2008, 00:48
مرسی عالی بود

MTC
05-11-2008, 10:25
عزیزم
از برنامهات ممنون

fun
07-12-2008, 08:17
با سلام
چرا این ارور میاد؟
linux:/home/mohammad # wine /home/mohammad/Desktop/efx4setup.exe
Xlib: connection to ":0.0" refused by server
Xlib: No protocol specified

wine: Could not load graphics driver 'x11drv'.
Make sure that your X server is running and that $DISPLAY is set correctly
یعنی چی نمی تونه درایور گرافیک رو لود کنه؟

Mehrdad-bx
05-01-2009, 16:52
January 2, 2009: Wine 1.1.12 Released

What's new in this release:

* Some simple 64-bit apps should now run.
* Support for subpixel font rendering.
* 64-bit code generation in the IDL compiler.
* New version of the Gecko engine.
* Various bug fixes

برای کسب اطلاعات بیشتر به این صفحه مراجعه کنید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیددانلود سورس:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیددانلود برای سوزه11 :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیددانلود برایslackware 10.2

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیددانلود برای اوبونتو 8.10:

Javad_Ed
06-01-2009, 12:54
اگه لطف کنید نسخه مندریوا رو هم بزارید

Ahmad-Ra
06-01-2009, 14:16
اگه لطف کنید نسخه مندریوا رو هم بزارید

بفرمائید »»

Wine 1.1.12

مندریوا 2009 ( 17 مگابایت ) :

mohammad110
01-02-2009, 13:29
برای فدورا چی پس ؟
همون سوزه رو نصب کنیم ؟
rpm ش اگر هست اگر نه که همون سورسش رو بگیرم

Ahmad-Ra
01-02-2009, 14:39
برای فدورا چی پس ؟
همون سوزه رو نصب کنیم ؟
rpm ش اگر هست اگر نه که همون سورسش رو بگیرم

Wine 1.1.12-1 - Fedora 9

mohammad110
01-02-2009, 15:57
تو صفحه ای آدرش رو دادید تقریبا همه لینکاش مثل هم میمونه! کدومش رو باید بگیرم ؟

sudotux
01-02-2009, 18:35
تو صفحه ای آدرش رو دادید تقریبا همه لینکاش مثل هم میمونه! کدومش رو باید بگیرم ؟

این چهار تا رو دانلود و نصب کنید:

Ahmad-Ra
01-02-2009, 18:44
با Yum هم winedoors رو بگیر.

mohammad110
01-02-2009, 22:56
ممنون،
من با yum install wine گرفتمش و آمد و مثلا کارهم میکنه ... اما خیلی گیر میکنه و مدام هنگ میکنه.
برنامه های DAP و Flashget که نصب شد اما نیامد IDM هم آمد ولی بعد از ۱۰ ثانیه قفل میکنه ...
داستانش چیه ؟

sudotux
01-02-2009, 23:18
ممنون،
من با yum install wine گرفتمش و آمد و مثلا کارهم میکنه ... اما خیلی گیر میکنه و مدام هنگ میکنه.
برنامه های DAP و Flashget که نصب شد اما نیامد IDM هم آمد ولی بعد از ۱۰ ثانیه قفل میکنه ...
داستانش چیه ؟

با دستور زیر ببینید که کدوم نسخه رو نصب کردید ؟

mohammad110
02-02-2009, 00:39
این رو
wine-0.9.58

Mehrdad-bx
02-02-2009, 10:50
این رو
wine-0.9.58

چرا از wine 1 استفاده نمیکنید؟! خیلی بهتر و قوی تر شده و اصلاحات اساسی ای داشته

Ahmad-Ra
02-02-2009, 15:29
اونی که من گذاشتم 1.1.12 بود. اون رو نصب کن..
در ضمن من نمیدونم وقتی برنامه های معادل بهتری مثلJigsaw وجود داره چرا میری سراغ نرم افزرا های close source ای مثل dap و...!

mohammad110
03-02-2009, 18:31
اونی که من گذاشتم 1.1.12 بود. اون رو نصب کن..
در ضمن من نمیدونم وقتی برنامه های معادل بهتری مثلJigsaw وجود داره چرا میری سراغ نرم افزرا های close source ای مثل dap و...!

این دیگه خیلی بی انصافی هست که بگیم jigsaw از flashget بهتره ! حتی یک گزینه براش نذاشتن که در یک زمان چند فایل رو با هم دانلود کنه که مثل من که ۱۰ کیلو بیشتر ندارم فایل ها با هم دیگه مدام fail نشن. باید حتما بشینم بالا سرش دوتا دوتا لینک بهش بدم که آقا نپره گلوش !!

mohammad110
04-02-2009, 15:41
با yum هم winedoors رو بگیر.

سلام
۱۲۳۴۴۵۶۷ (این اعداد برای این هست که متن ارسالی نباید کمتر از ۱۰ حرف باشه !!:20:

[root@localhost ~]# yum install winedoors
loaded plugins: Refresh-packagekit

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید [errno 14] http error 403: Forbidden
trying other mirror.
Fedora | 2.4 kb 00:00
rpmfusion-free-updates | 2.7 kb 00:00
rpmfusion-nonfree-updates | 2.7 kb 00:00
rpmfusion-free | 951 b 00:00
rpmfusion-nonfree | 951 b 00:00
updates | 2.6 kb 00:00
setting up install process
parsing package install arguments
no package winedoors available.
Nothing to do

Ahmad-Ra
04-02-2009, 19:38
برای فدورا :

وبسایت رسمی برنامه :

کتابهانه های مورد نیاز برای نصب wine-doors >>

Wine
python-gnome2-desktop >= 2.16 (python rsvg support, Debian/Ubuntu package, might differ on other systems)
python >= 2.4
python2.4-cairo >= 1.2.0
libcairo2 >= 1.2.4
python-libxml2
python-glade2

==============

فکر میکنم برای نصب از طریق مخازن Yum باید بین wine و doors یک خط فاصله بذاری، اینطوری » yum install wine-doors

mohammad110
05-02-2009, 00:56
از این اتفاقات خیلی خوشم میاد
اولا احمد جان اوامر انجام شد. yum install wine doors بود که شد.
بسته هایی که حسین جان لف کردن رو دانلود کردم موقع نصب هر کدومشون می گفت برای نصب به اون یکی نیاز هست. اون رو میاوردم میگفت به اولی نیاز هست خلاصه همه به همدیگه نیاز دارن و اصلا نمیذارن نصبشون کنم. در این موارد چه باید کرد؟

Ahmad-Ra
05-02-2009, 01:05
خودش نوشته اول کدوم رو نصب کنی... مشکلی نیست. اول اون رو که گفته باید اول نصب کنی بنصب

mohammad110
05-02-2009, 13:25
خودش نوشته اول کدوم رو نصب کنی... مشکلی نیست. اول اون رو که گفته باید اول نصب کنی بنصب

آقا اینطور که معلوم هست حدودا برای هرکدوم یه ۱۰تایی باید بسته نصب کنم ...

[root@localhost wine]# rpm -Uvh wine-core-1.1.12-1.fc9.i386.rpm
error: Failed dependencies:
wine-core = 0.9.58-1.fc9 is needed by (installed) wine-jack-0.9.58-1.fc9.i386
wine-core = 0.9.58-1.fc9 is needed by (installed) wine-ldap-0.9.58-1.fc9.i386
wine-core = 0.9.58-1.fc9 is needed by (installed) wine-twain-0.9.58-1.fc9.i386
wine-core = 0.9.58-1.fc9 is needed by (installed) wine-tools-0.9.58-1.fc9.i386
wine-core = 0.9.58-1.fc9 is needed by (installed) wine-esd-0.9.58-1.fc9.i386
wine-core = 0.9.58-1.fc9 is needed by (installed) wine-cms-0.9.58-1.fc9.i386
wine-core = 0.9.58-1.fc9 is needed by (installed) wine-nas-0.9.58-1.fc9.i386
wine-core = 0.9.58-1.fc9 is needed by (installed) wine-capi-0.9.58-1.fc9.i386
wine-core = 0.9.58-1.fc9 is needed by (installed) wine-0.9.58-1.fc9.i386
[root@localhost wine]# yum install wine-jack-0.9.58-1.fc9.i386
Loaded plugins: refresh-packagekit
fedora | 2.4 kB 00:00
rpmfusion-free-updates | 2.7 kB 00:00
207c07010a5068bc801b0e612de0e8e94baa13d3-primary.sqlite. | 378 kB 00:45
rpmfusion-nonfree-updates | 2.7 kB 00:00
rpmfusion-free | 951 B 00:00
rpmfusion-nonfree | 951 B 00:00
updates | 2.6 kB 00:00
Setting up Install Process
Parsing package install arguments
Package wine-jack-0.9.58-1.fc9.i386 already installed and latest version
Nothing to do

نمیشه با yum گرفت غال قضیه رو کند ؟

junehsan
11-02-2009, 20:24
:سلام من یه مشکل دارم لصفا کمکم کنید
بعد از وارد کردن دستورmake dependبا پیغام زیر مواجه می شم
make: *** No rule to make target `depend'. Stop.

!!!لطفا یه جوری بگین که ما تازه کارها هم بفهمیم:46:

Ahmad-Ra
12-02-2009, 20:27
آقا اینطور که معلوم هست حدودا برای هرکدوم یه ۱۰تایی باید بسته نصب کنم ...

نمیشه با yum گرفت غال قضیه رو کند ؟

rpm U-vh نیست که

rpm -ivh واس نصب...

بزن rpm -qa |grep wine
بسته هایی ک هنوشته شد رو پاک کن و ودوباره نصب کن.

Javad_Ed
07-03-2009, 03:53
دوستان من نصب کردم دایرکت x رو ...
ولی مرحله آخر یعنی اون فایل

- مراحل نصب به پایان رسید. برای اطمینان از نصب DirectX به مسیر زیر رفته و فایل dxdiag.exe را با wine اجرا کنید.
وجود نداره ...(البته یه فایل مشابه از لحاظ نام هست...)
من دو تا بازی هم نصب کردم
یکی need for speed undercover بود که بازی اجرا میشد ...تصویر نداشت ولی صدا داشت ...حتی وارد بازی میشد ولی بدون تصویر!!!!
دومی pes2009 بود که من توی ویندوز روی high با حداکثر رزولوشن بازی میکنم ..اینجا حداقل رزولوشن + low بود
البته اینبار هم تصویر داشت هم صدا ..ولی وقتی خواستم وارد منوی اصلی بازی بشم .....گیر میکرد !
فکر کنم تمام مشکلات زیر سر چیزی هست که اول گفتم
کسی میدونه مشکل کجاست؟!
ممنون

amsjavan
08-03-2009, 23:08
کسی نمیدونه اینترنت اکسپلورر رو چه طوری با wine باید اجرا کنم؟ هر کاری می کنم نصب نمیشه! نسخه پورتابل ۶ هم کار نمیکنه و نسخه پرتابل ۷ هم هر چی گرفتم پسوورد داشته و نتونستم استفاده کنم!

sudotux
09-03-2009, 10:22
دوستان من نصب کردم دایرکت x رو ...
ولی مرحله آخر یعنی اون فایل

وجود نداره ...(البته یه فایل مشابه از لحاظ نام هست...)
من دو تا بازی هم نصب کردم
یکی need for speed undercover بود که بازی اجرا میشد ...تصویر نداشت ولی صدا داشت ...حتی وارد بازی میشد ولی بدون تصویر!!!!
دومی pes2009 بود که من توی ویندوز روی high با حداکثر رزولوشن بازی میکنم ..اینجا حداقل رزولوشن + low بود
البته اینبار هم تصویر داشت هم صدا ..ولی وقتی خواستم وارد منوی اصلی بازی بشم .....گیر میکرد !
فکر کنم تمام مشکلات زیر سر چیزی هست که اول گفتم
کسی میدونه مشکل کجاست؟!
ممنون

جواد جان طبق این راهنما عمل کن. خیلی کامل توضیح داده ...

sudotux
09-03-2009, 10:25
کسی نمیدونه اینترنت اکسپلورر رو چه طوری با wine باید اجرا کنم؟ هر کاری می کنم نصب نمیشه! نسخه پورتابل ۶ هم کار نمیکنه و نسخه پرتابل ۷ هم هر چی گرفتم پسوورد داشته و نتونستم استفاده کنم!

شما باید IEs4Linux رو نصب کنید.
اول مطمئن بشو که بسته های wine و cabextract نصبه ! و سپس دستورات زیر رو در ترمینال اجرا کن:

به تمامی سوالاتی که در طی اجرا از شما پرسیده شد، جواب مثبت دهید و یا کلید Enter را بزنید. همچنین باید به اینترنت متصل باشید.

amsjavan
09-03-2009, 20:29
شما باید ies4linux رو نصب کنید.
اول مطمئن بشو که بسته های wine و cabextract نصبه ! و سپس دستورات زیر رو در ترمینال اجرا کن:

به تمامی سوالاتی که در طی اجرا از شما پرسیده شد، جواب مثبت دهید و یا کلید enter را بزنید. همچنین باید به اینترنت متصل باشید.
نصبش کردم٬ آیکونش هم تو دسکتاپ اومده اما اجرا نمیشه!

sudotux
12-03-2009, 16:03
نصبش کردم٬ آیکونش هم تو دسکتاپ اومده اما اجرا نمیشه!

از ترمینال اجرا کن ببین چی میگه:

amsjavan
12-03-2009, 18:52
از ترمینال اجرا کن ببین چی میگه:

دوباره نصب کردم درست شد. ممنون
این دستوری هم که شما گفتی فکر کنم درست نیست چون بعد نصب می گه که ie6 رو باید تو ترمینال بزنیم. من زدم ies4linux پیغام داد که همچین دستوری وجود نداره!

amirgooran
27-05-2009, 12:52
سلام...خسته نباشید...من این برنامه رو روی Fedora core 9 نصب کردم...اجرا هم شد...اما برنامه هایی که اجرا می کنه...فونتشون درست نیست.به عکس نگاه کنید:

Javad_Ed
16-09-2009, 11:59
سلام
من میخوام ultra surf روی لینوکس بنصبم
طبق این نوشته عمل کردم
Runs just fine under WINE.
You need to download MSVCP60.DLL and copy it to your ~/.wine/drive_c/windows/system
همون کار رو کردم ولی بازم اجرا نمیشه
چه باید کرد ؟تنکس

sudotux
16-09-2009, 14:22
دوستان حتما بعد از نصب Wine از PlayOnLinux استفاده کنید. این برنامه یه رابط گرافیکی هست که خیلی ساده و راحت راهنماییتون می کنه تا بتونید خیلی از بازی ها و برنامه ها ی ویندوزی رو بدون دردسر نصب و اجرا کنید. البته Wine حتما باید نصب باشه.

Ahmad-Ra
17-09-2009, 11:48
جواد جان فکر کنم یه سرویس دیگه به نام tor هم هست که جایگزینی برای ultra surf ویندوزی خودمون هست... اطلاع زیادی بیشتر ندارم متاسفانه

khoshchehre13
18-10-2009, 13:59
مطالب جالب و مفیدی بود.اما من شنیدم که یک نرم‌افزار هست که با نصب اون این مشکل حل میشه . اسم این نرم افزار رو مدونید؟

oranoos_92
12-11-2009, 23:32
سلام
طبق این نوشته عمل کردم
You need to download MSVCP60.DLL and copy it to your ~/.wine/drive_c/windows/system
چه باید کرد ؟تنکس

win را نصب کنید بعدش پک یولترا و فایل های dll اون را دانلود کنید
سپس یولترا را اجرا و تو اپشن گزینه
no ie
را بزنید و بعد برید تو فایر فاکس و پورت اون را تنظیم کنید
من الن خودم به راحتی تو ابونتو استفاده میکنم

oranoos_92
12-11-2009, 23:33
یه سئوال اگه این
win نصبکنیم که نصبه حالا ویروس ها هم که اجرایی هستن میتونند رو ابونتو عمل کنند؟ مثلا براحتی از فلش بشینند رو سیستم؟

alireza_shd
23-12-2009, 19:12
سلام
طبق این نوشته عمل کردم
چه باید کرد ؟تنکس

tor نصب کن خیلی خوبه. از همه چیز بهتر کار می کنه من که عاشقشم!!!

البته باید افزونه torbutton رو هم به فایرفاکس نصب کنی تا حسابی راحت باشی.

mohammadreZa
01-03-2010, 15:42
سلام به همگی
من چون آماتور هستم چنتا سوال آماتور می\رسم
اول اینکه این نرم افزار فقط نسخه های portable ویندوزی رو اجرا میکنه؟
اگه نه میشه به من بگید چطوری باید یه نرم افزار رو نصب و کلا اجرا کنم؟
دوستانی که استفاده میکنن آیا سرعت نرم افزارا نسبت به ویندوز فرقی داره؟
مرسی

danial_848
01-03-2010, 16:03
سلام به همگی
من چون آماتور هستم چنتا سوال آماتور می\رسم
اول اینکه این نرم افزار فقط نسخه های portable ویندوزی رو اجرا میکنه؟
اگه نه میشه به من بگید چطوری باید یه نرم افزار رو نصب و کلا اجرا کنم؟
دوستانی که استفاده میکنن آیا سرعت نرم افزارا نسبت به ویندوز فرقی داره؟
مرسی
نرم افزارها در مسیر ~/.wine نصب میشن و یک میانبر هم بطور خودکار روی دسکتاپ ایجاد میشه
مطمئنا سرعت خیلی تفاوت داره

mohammadreZa
01-03-2010, 16:06
مطمئنا سرعت خیلی تفاوت داره

این چیزی بود که اصلا دوست نداشتم بشنوم :(

برای نصب نرم افزار ویندوزی چکار باید کرد؟
فایل رو open with کنم و بعد wine رو انتخاب کنم؟ اگه آره که واسه من کار نمیکنه

danial_848
01-03-2010, 19:28
این چیزی بود که اصلا دوست نداشتم بشنوم :(

برای نصب نرم افزار ویندوزی چکار باید کرد؟
فایل رو open with کنم و بعد wine رو انتخاب کنم؟ اگه آره که واسه من کار نمیکنه
ابزارهای ساده مثل paint و notpad.exe با واین اجرا میشن
نرم افزارهای پیچیده تر دردسرهای خاص خودشون رو دارن!

nariman jahan
14-03-2010, 17:24
سلام
می شه طریقه ی نصب لینوکس رو ب تنهایی یا همراه با ویندوز ر و هم آموزش بدین .

basirimds
20-03-2010, 11:28
سلام
راستش من دارم از پارسیکس استفاده می کنم که دبیان هستش نسخه های زیادی هم برای دبیان تولید شده ولی وقتی سر میزنم دچار سردرگمی میشم که می خواستم بدونم چطور می تونم بفهمم کدوم بهتره از خود سایت وایند هم که در اولین پست توسط حسین جان مطرح شد در مورد دبیان راهنمایی جالبی نداشت ....
باید چکار کنم؟؟؟
ممنون میشم:13:

dodor
25-03-2010, 00:33
ابزارهای ساده مثل paint و notpad.exe با واین اجرا میشن
نرم افزارهای پیچیده تر دردسرهای خاص خودشون رو دارن!
سلام دوست عزیز!
اتفاقا بر عکس! گاهی بهتر وعالی تر از برنامه های ویندوز سرعت دارن... همچنین عموما دردسرندارن شما فقط باید نسخه های به روز wine رو داشته باشید....البته یک ظرافت هایی می خواد اما دیگه این طوری نیست که شما می گید....
همچنین شما می تونید از cedega نیز استفاده کنید.... این نرم افزار بسته به ورژنش قابلیت های خوبی داره اما کد باز نیست....
در ضمن بعضی نرم افزار ها همانند matlab نسخه لینوکس هم دارند که به راحتی قابل نصب هستند....
موفق باشید

Kurosh
22-06-2010, 02:12
سلام...

یه مشکل بزرگ در نصب Wine ...

بعد از این که wine رو نصب کردم دیدم یه سری وابسته هاشو لازم داره
یه غلطی کردیم دستور sudo apt-get build-dep wine1.2 رو اجرا کردیم! نامرد نه گذاشت نه برداشت! ۲۷۱ مگابایت پکیج دانلود کرد!!‌ حجمم رو تموم کرد!
بگذریم...فدای سرم!‌ : دی
حالا بعد از نصب کامل این پکیج ها چه وقتی winecfg رو می زنم و چه وقتی که می خوام یه فایل exe رو با wine اجرا کنم (تو ترمینال) این ارور میاد:

Application tried to create a window, but no driver could be loaded.
The X11 driver is missing. Check your build!
err:ole:apartment_createwindowifneeded CreateWindow failed with error 126

این در حالیه که تمام وابسته هاش دانلود و نصب شدن...این X11 هم معلوم نیست از کجا سبز شده...چون تمام فروم های خارجی رو گشتم هیچ جا پاسخی واسه این ارور نداشتن...

تنها یه جا تو فروم linuxquestions یه بابایی گفته بود این دستور رو اجرا کن:

ldd /lib/wine/winex11.drv.so

وقتی اجرا می کنم این میاد:

linux-gate.so.1 => (0x00fef000)
libSM.so.6 => /usr/lib/libSM.so.6 (0x007fa000)
libICE.so.6 => /usr/lib/libICE.so.6 (0x00bfd000)
libXext.so.6 => /usr/lib/libXext.so.6 (0x00889000)
libX11.so.6 => /usr/lib/libX11.so.6 (0x003a5000)
libwine.so.1 => /usr/local/lib/libwine.so.1 (0x00cdf000)
libm.so.6 => /lib/tls/i686/cmov/libm.so.6 (0x009ae000)
libc.so.6 => /lib/tls/i686/cmov/libc.so.6 (0x00110000)
libuuid.so.1 => /lib/libuuid.so.1 (0x0026a000)
libxcb.so.1 => /usr/lib/libxcb.so.1 (0x0026f000)
libdl.so.2 => /lib/tls/i686/cmov/libdl.so.2 (0x00289000)
/lib/ld-linux.so.2 (0x00781000)
libXau.so.6 => /usr/lib/libXau.so.6 (0x006e0000)
libXdmcp.so.6 => /usr/lib/libXdmcp.so.6 (0x0028d000)

خب که چی؟! هم چنان ارور اولیه هست...

تو رو خدا زودتر یه فکری به حال ما بکنید! مرسی

danial_848
25-06-2010, 12:25
سلام...

یه مشکل بزرگ در نصب Wine ...

بعد از این که wine رو نصب کردم دیدم یه سری وابسته هاشو لازم داره
یه غلطی کردیم دستور sudo apt-get build-dep wine1.2 رو اجرا کردیم! نامرد نه گذاشت نه برداشت! ۲۷۱ مگابایت پکیج دانلود کرد!!‌ حجمم رو تموم کرد!
بگذریم...فدای سرم!‌ : دی
حالا بعد از نصب کامل این پکیج ها چه وقتی winecfg رو می زنم و چه وقتی که می خوام یه فایل exe رو با wine اجرا کنم (تو ترمینال) این ارور میاد:

err:ole:apartment_createwindowifneeded CreateWindow failed with error 126

این در حالیه که تمام وابسته هاش دانلود و نصب شدن...این X11 هم معلوم نیست از کجا سبز شده...چون تمام فروم های خارجی رو گشتم هیچ جا پاسخی واسه این ارور نداشتن...

تنها یه جا تو فروم linuxquestions یه بابایی گفته بود این دستور رو اجرا کن:

ldd /lib/wine/winex11.drv.so

وقتی اجرا می کنم این میاد:

linux-gate.so.1 => (0x00fef000)
libSM.so.6 => /usr/lib/libSM.so.6 (0x007fa000)
libICE.so.6 => /usr/lib/libICE.so.6 (0x00bfd000)
libXext.so.6 => /usr/lib/libXext.so.6 (0x00889000)
libX11.so.6 => /usr/lib/libX11.so.6 (0x003a5000)
libwine.so.1 => /usr/local/lib/libwine.so.1 (0x00cdf000)
libm.so.6 => /lib/tls/i686/cmov/libm.so.6 (0x009ae000)
libc.so.6 => /lib/tls/i686/cmov/libc.so.6 (0x00110000)
libuuid.so.1 => /lib/libuuid.so.1 (0x0026a000)
libxcb.so.1 => /usr/lib/libxcb.so.1 (0x0026f000)
libdl.so.2 => /lib/tls/i686/cmov/libdl.so.2 (0x00289000)
/lib/ld-linux.so.2 (0x00781000)
libXau.so.6 => /usr/lib/libXau.so.6 (0x006e0000)
libXdmcp.so.6 => /usr/lib/libXdmcp.so.6 (0x0028d000)

خب که چی؟! هم چنان ارور اولیه هست...

تو رو خدا زودتر یه فکری به حال ما بکنید! مرسی

یا مشکل از درایور گرافیکته (نصبش کردی اصلاً؟) :

direct rendering باید Yes باشه
یا depها رو ناقص دانلود و نصب کردی و احتمالاً winex11.drv.so رو نداری (در /usr/lib/wine قرار داره)

Kurosh
25-06-2010, 13:45
یا مشکل از درایور گرافیکته (نصبش کردی اصلاً؟) :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدdirect rendering باید Yes باشه
یا depها رو ناقص دانلود و نصب کردی و احتمالاً winex11.drv.so رو نداری (در /usr/lib/wine قرار داره)
ممنون...
ولی نه هیچ کدوم اینا نیست...

چون وابسته ها رو کامل دانلود کردم و فایلی که گفتی هم در مسیر مذکور بود...

دستوری که گفتی رو زدم 
یه پکیج رو دانلود کرد
بعد که دوباره اینو زدم میگه Direct Rendering Yes
از این لحاظ هم پس مشکلی نیست...

اما همون طوری که گفتی و دوستان دیگه هم بهم گفتن کارت گرافیکم ممکنه نصب نباشه...
البته تو گرافیک سیستم مشکلی نیست ؛ اما خب شخصاْ چیزی نصب نکردم واسه گرافیک...
حالا می دونم بحث نصبش دیگه جاش اینجا نیست 
ولی مراحلی رو که رفتم میگم شاید با یه اشاره ی کوچیک حل شد :10:
گرافیک من Intel GMA 4500MHD هست که ظاهراْ اصلاْ درایور لینوکس نیست تو نت...
از سایت intellinuxgraphic آخرین درایور رو گرفتم...سورسش بود
با دستور configure/. تست کردم همه وابسته ها و ... رو داشتم
make و make install رو که زدم یه سری مراحل رو خودش رفت
که اون وسط یه قسمت مهم داره
اونم اینه:

گفته یکی از اون کارا رو باید انجام بدم...
اما مشکل این جاست نمی فهمم دقیقاْ باید چی کار کنم...
آخریش به نظرم ساده تر اومد...چه جوری باید LIBDIR که اگه اشتباه نکنم فولدر usr/local/lib هست رو به اون فایل conf. اضافه کنم؟
فکر کنم اینو بگین حل بشه...:11:

danial_848
25-06-2010, 18:32
کارت گرافیک شما بدون مشکل نصب شده و اون پیغام هم چیز دیگری میگه و ارتباطی با موضوع نداره. مشکل wine اینه که همه depها نصب نشدند. احتمالاً بسته‌هایی که دریافت کردی پاک نشده (بستگی به تنظیمات apt داره).فکر کنم ساده‌ترین کار این باشه که wine رو از اول نصب کنی.

Kurosh
25-06-2010, 19:42
کارت گرافیک شما بدون مشکل نصب شده و اون پیغام هم چیز دیگری میگه و ارتباطی با موضوع نداره. مشکل wine اینه که همه depها نصب نشدند. احتمالاً بسته‌هایی که دریافت کردی پاک نشده (بستگی به تنظیمات apt داره).فکر کنم ساده‌ترین کار این باشه که wine رو از اول نصب کنی.
همون موقع برنامه رو Unistall کردم و دوباره نصب کردم...اما فرقی نکرد...:41:

از وابسته هاش هم کاملاْ مطمئنم ... چون با دستور apt-get build-dep wine1.2 زدم تمام بسته هاش با موفقیت دانلود و نصب شد...(چیزی حدود ۱۷۰ مگ هم بود) ...
به نظرتون ورژن های قبلی Wine رو نصب کنم درست میشه؟

danial_848
26-06-2010, 12:39
به نظرتون ورژن های قبلی Wine رو نصب کنم درست میشه؟
راستش نمیشه جواب داد. تنها چیزی که معلومه اینه که نصب کامل انجام نشده. ولی احتمالاً باید با اینکار حل بشه.

Kurosh
20-07-2010, 12:30
آقا من یه کاری کردم یا یه چیزی ریختم ، که مشکل winecfg ام حل شد ... همون که همش X11 driver missing می داد ...

الان winecfg درست کار می کنه تو ترمینال (هر چند که از طریق منو و رابط گرافیکی ، اصلاً هیچی نمیشه وقتی رو Configuration کلیک می کنم) 

اما برای اجرای فایلای exe مشکل جدیدی پیش اومده ...
این ارور رو میده برای هر فایل exe ای که اجرا می کنم:

fixme:ntdll:find_reg_tz_info Can't find matching timezone information in the registry for bias -210, std (d/m/y): 22/09/2010, dlt (d/m/y): 22/03/2010
fixme:ntdll:find_reg_tz_info Can't find matching timezone information in the registry for bias -210, std (d/m/y): 22/09/2010, dlt (d/m/y): 22/03/2010

آیا راه حلی هست واسه این مشکل؟ دیگه شبا کابوس Wine می بینم از بس اذیتم کرده! دونه دونه ورژن های قبلیشو گرفتم نصب کردم ، همین مشکل بوده ...
الان با آخرین ورژن هم این مشکلو داره ...

دیباگر Wine رو دانلود کردم ، حالا اینم دیباگ این مشکل ، چیزی می فهمید؟ :

Alyssa
20-07-2010, 17:06
چرا از cedega استفاده نمی کنید ؟
لینک های زیر رو ببینید ...

و

و

و

Alyssa
20-07-2010, 17:20
در ضمن فولدر

رو از داخل پارتیشن home پاک کنید و دوباره کانفیگش کنید و اجراش کنید...
از چه dependency برای نصبش استفاده کرد؟
می تونید اون رو اینجا بذارید؟

danial_848
20-07-2010, 17:33
این‌ها رو هم ببین

نمی‌دونم می‌خوای چه استفاده‌ای از Wine کنی ولی به نظرم ارزشش رو نداره: بعضاً نرم‌افزارهایی در حد paint.exe و notpad.exe رو به زور اجرا می‌کنه.

si2na
16-09-2010, 16:02
آقا این مافیا 2 رو میشه روی این ویندوز نصب کرد داداشم یه اوبونتو دانلود کرده هی گیر داده نصبش کن منم گفتم نمیشه گیم نصب کرد حالا قراره ضایع بشم یا درست گفتم امکانش نیست؟

Milad4171
16-10-2010, 21:08
من خودم هنوز نصب نکردم.( دارن نصب میکنم. ولی اولا این سیستم عامل( ویندوز نیست اسمش ) فیل exe رو اجرا نمیکنه.
واسه این کار یه تبدیل میخواد .
که دوستمون پست اول کامل توضیح داده.
در کل.

بله
میشه!!

worldm
18-10-2012, 06:41
هرنرم افزاری روی واین بالا نمیاد بخاطر فایلهای کتابخانه ای هست که هنوزم پشتیبانیشون نمیکنه
مخصوصا نرم افزار فارسی رو

ha3a
27-04-2013, 21:00
داداش مرسی اطلا عاتت حرفه بود
:n12:

mojtabavb6
26-07-2013, 21:46
نویسنده: رضا سیف اللهیان (سزار)
مطرح شده در این انجمن
با سلام خدمت همه دوستان عزیز.
شاید شما هم وقتی که استفاده کردن از ویندوز رو رها کردید و به طرفداران گنو/لینوکس پیوستید بسیاری از نرم افزارهای مورد علاقه خودتون رو از دست دادید.من خودم وقتی به لینوکس پا گذاشتم کمبود ماکرومدیا فلش رو احساس کردم ولی با یه عالمه گشتن تو شبکه تونستم برنامه ای پیدا کنم که توانایی اجرای فایلهای executive ویندوز رو در لینوکس داشته باشه.
اسم این برنامه Wine هست و با تبدیل فایلهای اجرایی ویندوز به مشابه باینری اون در لینوکس میتونه برنامه های ویندوز رو اجرا کنه (به این تصاویر نگاه کنید:)

قبل از آموزش این نرم افزار باید اینو بگم که هدف از این مقاله رفع نیاز کاربرها در استفاده از نرم افزارهای مورد علاقه شون هست و به هیچ وجه ویندوز رو تعریف نمیکنیم.بلکه میخوایم کاربرهای لینوکس از این سیستم عامل جذاب دلسرد نشند.

دریافت:

برای دریافت کد منبع Wine که تو مراحل بعدی کامپایل و نصب کردنشو میگم میتونید از لینک های زیر استفاده کنید:(حجمش 11 مگابایته و بهتره برای دانلود از Kget استفاده کنید)

بعد از دریافت برنامه اونو از حالت فشرده خارج کنید (با فرمان tar یا برنامه archive manager) و توی هرجا که دلتون خواست قرار بدید (بهترین جا اینه که تو دسکتاپ بریزید)

نصب و کامپایل:
بعد از خارج کردن فایل از حالت فشرده نام پوشه ای که توش فایلهای اصلی هستند را بدست آوردید (مثلا /root/Desktop/X)
حال باید سراغ خط فرمان بریم.(در KDE) بر روی دسکتاپ کلیک راست کنید و گزینه Open Terminal رو انتخاب کنید.
تو خط فرمان بنویسید:‌

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدیا مانند شکل زیر:

شما با این فرمان پوشه پیش فرض رو تغییر داده و پیش فایلهای wine خط فرمان رو اجرا کنید.دقت کنید که در نام پوشه تان space یا فضای خالی وجود نداشته باشه و از آندرلاین برای نام پوشه ها استفاده شده باشد
حالا فرمان زیر رو تایپ کنید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبعد از اجرای این فرمان باید کمی صبر کنید تا برنامه چک کند آیا تمامی چیزهایی رو که میخواد رو سیستمتون داره یا نه
بعد از اینکه تنظیمات رو چک کرد و دوباره خط فرمان آزاد شد فرمان زیر رو تایپ کنید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدحالا اگه تا اینجا به مشکلی برخورد نکرده باشین وقت کامپایله.این مرحله وقت زیاد میبره که البته بستگی به سیتمتون داره تو کامپیوتر من که پنتیوم 4 هست با 256 مگ رم حدود 20 دقیقه طول کشید.برای کامپایل فرمان زیر رو تایپ کنید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدحالا بهتره یه چایی بخورید تا کامپیوتر هم برنامه رو نصب کنه.:8:
بعد از اتمام نصب برنامه شما تو همون پوشه اولیه خودش کامپایل شده و وجود داره با نام wine . بهترین راه اینه که برین تو شاخه روت بعد یه فولدر به نام x بسازین و فایلهای برنامه رو تو اون پوشه بریزید.بعد از اینکه این کارو کردید تو خط فرمان بنویسیند

حالا هر برنامه ای رو که واسه ویندوزه و خواستید اجرا کنید بنویسید:

اگه مشکلی بود خبرم کنید
موفق باشید:10:

سلام هرکارکردن ‍پیغام command not found
داد لطفا راهنمایم کنید

morabbi
03-08-2013, 02:22
داداش توی این لینوکس نمیشه دست از این کامبایل و نوشتن دستور برداشت و مث ویندوز یا نصب نرم نرم افزار به نتیجه رسید

روانپریش
20-01-2014, 14:19
دوستان چجوری میشه یاهو مسنجر رو با اوبونتو باز کرد و استفاده کرد؟

raeesi
20-01-2014, 17:11
داداش توی این لینوکس نمیشه دست از این کامبایل و نوشتن دستور برداشت و مث ویندوز یا نصب نرم نرم افزار به نتیجه رسید

چرا نشه داداش؟ بنظ من که نصب نرم‌افزار توی لینوکس بمراتب خیلی خیلی از ویندوز راحت‌تره

دوستان چجوری میشه یاهو مسنجر رو با اوبونتو باز کرد و استفاده کرد؟

یاهومسنجر رو شما می‌تونی با Wine نصب کنی ولی من توصیه می‌کنم بجای خود یاهومسنجر از نرم‌افزارهای Pidgin یا Empathy یا Kopete استفاده کنی

روانپریش
20-01-2014, 20:02
چرا نشه داداش؟ بنظ من که نصب نرم‌افزار توی لینوکس بمراتب خیلی خیلی از ویندوز راحت‌تره

یاهومسنجر رو شما می‌تونی با Wine نصب کنی ولی من توصیه می‌کنم بجای خود یاهومسنجر از نرم‌افزارهای Pidgin یا Empathy یا Kopete استفاده کنی

با پیدگین کار کردم نمیتونه وب کم و فرستادن فایل رو پشتیبانی کنه

raeesi
21-01-2014, 22:06
با پیدگین کار کردم نمیتونه وب کم و فرستادن فایل رو پشتیبانی کنه

Cheese برای وبکم
ارسال فایل هم فکر کنم empathy پشتیبانی کنه
قبلا که از یاهو یه مدت استفاده می‌کردم، یه برنامه‌ای بود بنام Gyachi (اگه اشتباه نکنم) که همه امکانات یاهو مسنجر رو بجز اون شکلک‌های متحرک و تم‌های پنجره چت که همه فلش‌بیس بودن پشتیبانی می‌کرد
من انتقال فایل و وبکم رو‌امتحان کرده بودم و خیلی خوب تونستم ازش جواب بگیرم.
البته من الآن چند سالی میشه که کاری با یاهو ندارم و طبیعتا این نرم‌افزارو هم ازش خبری ندارم

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

روانپریش
21-01-2014, 23:16
Cheese برای وبکم
ارسال فایل هم فکر کنم empathy پشتیبانی کنه
قبلا که از یاهو یه مدت استفاده می‌کردم، یه برنامه‌ای بود بنام Gyachi (اگه اشتباه نکنم) که همه امکانات یاهو مسنجر رو بجز اون شکلک‌های متحرک و تم‌های پنجره چت که همه فلش‌بیس بودن پشتیبانی می‌کرد
من انتقال فایل و وبکم رو‌امتحان کرده بودم و خیلی خوب تونستم ازش جواب بگیرم.
البته من الآن چند سالی میشه که کاری با یاهو ندارم و طبیعتا این نرم‌افزارو هم ازش خبری ندارم

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

متاسفانه هر چی سرچ کردم همچین مسنجری نبود مطمعنید اسمش رو دست گفتین؟

raeesi
21-01-2014, 23:27
متاسفانه هر چی سرچ کردم همچین مسنجری نبود مطمعنید اسمش رو دست گفتین؟

بله از اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) می‌تونی وارد وب‌سایت پروژه بشی که البته ظاهرا از سال ۲۰۱۱ دیگه آپدیتی براش ارایه نشده ولی خوب همونطور که هنوز خیلی از پروژه‌هایی که مدت‌هاست دیگه آپدیت نشد همچنان بهترینن، شاید اینم بتونه جوابگوی نیاز شما باشه

روانپریش
22-01-2014, 00:01
بله از اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) می‌تونی وارد وب‌سایت پروژه بشی که البته ظاهرا از سال ۲۰۱۱ دیگه آپدیتی براش ارایه نشده ولی خوب همونطور که هنوز خیلی از پروژه‌هایی که مدت‌هاست دیگه آپدیت نشد همچنان بهترینن، شاید اینم بتونه جوابگوی نیاز شما باشه

توی منو ۳ تا گزینه هست کدومشون رو دانلود کنم؟

raeesi
22-01-2014, 00:04
توی منو ۳ تا گزینه هست کدومشون رو دانلود کنم؟

بنظر من بهتره سورس دانلود و خودت کامپایل و نصب کنی

roya.rashidi
23-06-2014, 21:20
با سلام . میشه برنامه و بازی های ویندوز رو توی لینوکس هم نصب کرد ؟

mashtio
17-10-2014, 18:19
مفید بود مرسی

Ali_RNT
17-10-2014, 18:22
با سلام . میشه برنامه و بازی های ویندوز رو توی لینوکس هم نصب کرد ؟

بله.ولی ممکنه بعضیا باهاش مشکل داشته باشن.بهتره که PlayOnLinux رو هم همراه wine داشته باشید...

rsh21
13-08-2016, 19:48
سلام!

دوستان من از کالی استفاده می کنم و وقتی می خوام از واین برای نصب برنامه های exe استفاده کنم با
Bad EXE format for ...
رو به رو میشم.

دوستی کمکی از دستش بر بیاد ممنون میشم!