PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : laptop سونی

RAMINET
11-06-2007, 13:15
سلام دوستان خوبم من میخوام یک لب تاب سونی بخرم ولی نمیدونم کدومش مناستتر و بهتره من کاره زیادی باش نمیکنم و نهایتا بازی و فیلم و اینترنت و کارای گرافیکیه سبک انجام میدم ولی دوست دارو که مشخصاتش بالا باشه
و قدرتمند باشه تا 1600000 هم مشکل ندارم پول بدم
البته خودم یه مدل دیدم که به نظرو خوبه fz 160 e/b حالا نظره شما چیه؟

ocz
11-06-2007, 14:41
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداينجا رو ببين
ضمنا وقتي كار سنگين نمي خواي باهاش بكني چرا هزينه ي اضافي صرف كني؟
حالا كه براي كارهاي مالتي مديا بيشتر مي خواي استفاده كني دنبال مدلهاي 17 اينچي باش
مثل اين مدلSONY VAIO BX 197 XP
15,900,000ريال با داشتن امكانات عالي

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
لپ تاپی با پردازنده 2 گيگاهرتز با 2 مگابايت كش ،تصوير 17" اينچ با رزلوشن WUXGA هارد پر ظرفیت 160 گیگا بايتي و 1 گيگا بایت رم دی دی آر 2 ، گرافیک256 مگابایتی دی وی دی رايتر دوال لاير ،فينگر پرينت ،بلوتوس ، ویندوزپروفشنال اورجینال و وزني بسيار مناسب و هر آنچه که میخواهید داراست

CPU: CENTRINO SONOMA 2.0 GHZ
L2 Cache: 2048 KB
RAM: 1024 MB
HARD: 160 GB
Drive: DVD/RW
LCD: 17\" WUXGA (1920+1200 )X BLACK LCD
Graphic Card: ATI 256 MB RADEON X 700
Modem: 56 K
Lan Card: 10/100
Wireless: YES
Web Cam: MOTION EYE
Operating System: XP PROFESSIONAL
Port: FINGER PRINT/USB2+3/
Card Reader: YES
Bluetooth: YES
i Link: YES
Weight: 3.6 KG
Battery Life: 3.5 H
Producer Country: CHINA
Guarantee: ONE YEAR

rasool1
14-06-2007, 01:13
من لب تاپ های حجیم و بزرگ را پیشنهاد نمی کنم چون برای حمل و نقل و جابجایی بسیار مشکل پیدا می کنی چون خودم لمس کردم واقعا سخته می مدلهای معمولی 240و 250 رو پیشنهاد می دم یا علی

RAMINET
14-06-2007, 12:55
دوستان خوبم ممنون که نظر میدید ولی لطفا فقط بین این دو مدل کمکم کنید که تقریبا هم قیمت هستند ولی یکیشون یعنی fz 160 e/b چینی هست ولی با cpu بالاتر یعنی 2 ghz و دیگری یعنی مدل fe 890 n/h ساخت USA است ولی cpu کمتری داره یعنی 1.66 ghz !!!
بقیه مشخصاتشون تقریبا مثله همه و تتریبا هر دو 1600000 قیمت دارن.
مونیتور هم هر دو 15.4 است.
گرافیک FZ 160 برابر 358 MB INTEL X3100 ااست.
گرافیک FE 890 N/H برابر 335 MB GEFORCE 7400 است.
رم هر دوشون 2 GB است.
حالا به نظر شما من اون سونی که امریکائی است رو بردارم یا بخاطر CPU بالاتر و بهتر برو سراغ اون سونی که چینی است؟؟؟؟!!!!!
لطفا بدونه تعصب کمکم کنید خیلی به راهنمائیاتون احتیاج دارم (درضمن خواهش میکنم فقط بین این دو مدل نظراتون رو بگید ممنون)

khaiyam
14-06-2007, 13:54
با سلام من یک لپتاپ سونی می خوام که این مشخصات را داشته باشه(آیا همچین چیزی هست)
1.CPU 2 Ghz Core 2 Due باشه و کش آن 4 مگ باشه
2. رم 2 گیگ
3. گرافیک 256
4. هارد 160

ocz
15-06-2007, 04:59
من به شما اين دو مدل لپتاپ Sonyرو پيشنهاد مي كنم كه در مشخصات سخت افزاري واقعا كم نظير و كاملا جديدند
نكته هاي برجسته و ممتازي كه اينها دارند و شما در لپتاپهاي دل و توشيبا با اين قيمت و براحتي پيدا نمي كني ديسك سخت پرظرفيت 200 GB و پردازنده ي Core2 Duo با FSB 800 هست كه انتخاب رو براي شما راحت و مطمئن كرده خصوصا اينكه اگه بدوني كه پردازنده هاي بسيار جديد و توانمند سانتاروزا كه روي اين سري لپتاپها نصب هست امكان پشتيباني از چند نو آوري بسيار جديد و مهم از جمله Turbo memoryرو هم ايجاد كرده كه در اين عكس روشن هست :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

VGN-FZ160E/B

Intel® Core™ 2 Duo Processor T7300 (2GHz, 4MB L2 Cache)
Genuine Windows Vista™ Home Premium
Computer Type
Notebook
Type of Use
Portable
Action Buttons
S1, (programmable), Volume, AV Mode, Play/Pause, FF, Rewind and Stop
Pointing Device
Electro-Static touch pad
Keyboard
QWERTY, 82 keys with 2mm stroke and 19.05mm pitch
Camera
Built-in camera and microphone
Type
Intel® Core™2 Duo Processor T7300
Speed
2GHz8
Front Side Bus Speed
800MHz
L2 Cache
4MB Advanced Smart Cache
Technology
Intel® Centrino® Duo processor Technology
Type-2
DDR2
Installed
2GB (1GBx2) PC2-5300
Maximum
4GB
Speed-2
667MHz
Capacity
200GB9
Speed-3
4200rpm
Interface
Serial ATA
Screen or Display Technology
WXGA LCD
Screen Size
15.4”2
Resolution
1280 x 800
XBRITE-ECO™ Technology
Yes
DVD±RW
Yes4 (DVD±R DL/DVD±RW/DVD-RAM)
DVD+R DL Write
4x max.
DVD-R DL Write
4x max.
DVD+R Write
8x max.
DVD+RW Write
8x max.
DVD-R Write
8x max.
DVD-RW Write
6x max.
CD-R Write
24x max.
CD-RW Write
16x max.
CD Read
24x max.
DVD Read
8x max.
DVD-RAM Read
5x max.
DVD-RAM Write
5x max.
Multimedia Card Reader
One Memory Stick Duo™ media with MagicGate® functionality One ExpressCard™ /34 Slot One Secure Digital Media (SD)
Sound System
Sony® Sound Reality™ - Audio Enhancer
Processor
Mobile Intel® Graphics Media Accelerator X3100
Video RAM
358MB Total Available Graphics Memory11
Chipset
Intel® 965GM
Interface-2
VGA and S-Video Out with Smart Display Sensor
Express Card™ Slot
1 type /34
Memory Stick® Media Slot
1
Secure Digital Slot
1
Headphone Jack
1
Microphone Input
1
S-Video Output(s)
1
USB Port(s)
3 (2.0 compliant)
VGA Output(s)
1
Modem Jack
1
Ethernet Port
1
i.LINK® Connection
1(4-pin) interface7
DC-In
1
Ethernet Protocol
Fast Ethernet (RJ-45)
Ethernet Speed
10Base-T/100Base-TX
Modem Type
Integrated V.92/V.90 Modem (RJ-11)
Wireless LAN
Intel® PRO/Wireless 4965AGN Network Connection (802.11a/b/g/n)3
Battery Type
Standard Lithium-ion Battery (VGP-BPS8)
Estimated Battery Life
2 - 4 hrs6
Power Requirements
86W+10%
Operating System
Windows Vista™ Home Premium
Internet Services
AOL® 90-Day Risk Free Trial - New Users Only
Security and Anti-Virus Software
Norton® Internet Security™ 2007 60-Day trial with spyware protection
Supplied Software
Microsoft® Works 8.5 60-Day Trial Version of Microsoft® Office 200710
Sony® Original Software
Click to DVD® - DVD Creation, LocationFree® Player *Please access VAIO® Help and Support from your PC for a complete list of software applications and trials.
Limited Warranty and Onsite Service
1 Year Limited Warranty with Onsite Service12
Telephone Support
1 year toll-free technical telephone assistance, available 24/713
Online and Email Support
Support available from [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

SONY VAIO FZ 140 E B

نوت بوک سونی دارای پردازنده دوال کر1.80 گیگاهرتز و کش 2048 کیلوبایت به همراه2048 مگ رم دی دی آر 2 و200 گیگ هارد ساتا ،FSB 800 دی وی دی رایتر دوال ، نمایشگر 15.4 اینچ واید ایکس برایت ، کارت گرافیکی224 مگ ، کارت خوان چندکاره ، شبکه و شبکه وایرلس ، پورت آی لینک و ويندوز ارژینال ويستا پرميوم

CPU: 1.80 GHZ Intel Core 2 Duo T7100
L2 Cache: 2048 KB
RAM: 2048 MB
HARD: 200 GB SATA 5400 RPM
Drive: DVD/RW
LCD: 15.4 WXGA BRIGHT
Graphic Card: 224 MB
Modem: 56 K
Lan Card: 10/100/1000
Wireless: WI/FI
Web Cam: YES
Operating System: Microsoft Windows Vista Home Basic
Port: PCI XPRESS
Card Reader: ALL IN ONE
Bluetooth: YES
i Link: YES
Weight: 1.9 KG
Battery Life: 3.5 H
Producer Country: CHINA
Guarantee: ONE YEAR

khaiyam
16-06-2007, 12:45
قیمت این لپتاپ اولی که گفته چند هست تو ایران اومده عکسی دیگه ای از این مدل نداری Vgn-fz160e/b
با تشکر

ocz
16-06-2007, 18:34
قیمت این لپتاپ اولی که گفته چند هست تو ایران اومده عکسی دیگه ای از این مدل نداری Vgn-fz160e/b
با تشکر
به همان لينكهايي كه گذاشتم برويد قيمت روز و مدلهايي موجود را هم نوشته

khaiyam
17-06-2007, 12:26
قیمت این لپتاپ چند هست تو ایران هست

pv2005
17-06-2007, 12:31
اگه یکم صبر کنی و یکم رو پولت بذاری با ۲ میلیون تومن می تونی fz180e/b بخری که بلو-ری داره و البته geforce 8400 gt که فکر می کنم خیلی بهتره.

ocz
17-06-2007, 13:19
اگه یکم صبر کنی و یکم رو پولت بذاری با ۲ میلیون تومن می تونی fz180e/b بخری که بلو-ری داره و البته geforce 8400 gt که فکر می کنم خیلی بهتره.
فكر نكنم تهيه ي بلو ري خيلي ايده آل باشه چون ديسكهاش خيلي گرون قيمت هست و كمتر كاربري فكر مي كنم ازش استقبال كنه چون رقابت بين HD-DVD توشيبا و Blu-ray سوني هنوز ادامه داره و استقابل از فرمت توشيبا بيشتر هست چون قيمت پايين تري رو داره
همون رايتر DVD-Dual Layer انتخاب پيشرفته و آينده دار تري هست

قیمت این لپتاپ چند هست تو ایران هست
قبلا نوشتم كه به لينكش بري قيمت روز رو زده !
قيمت فعلي هست :
SONY VAIO FZ 140 E B
[SONY VAIO FZ 140 E B] 14,700,000ريال

/\/\/\/\/\/\/\/\/\\/\/\/\/\/\/\/\/\\/\/\/\/\/
ضمنا يك نكته براي آقايRAMINET ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])اين مطلب كه اون خانوم توي امضا و آواتور شما اسمش ميترا طاهري و ايرانيه يك Fake اينترنتي بود.او يك مجري اصالتا فرانسوي هست يك جستجويي بكنيد بد نيست ...البته بيشتر سايتهاي مربوطه الان ف ي ل ت ر شده!

RAMINET
22-06-2007, 20:56
فكر نكنم تهيه ي بلو ري خيلي ايده آل باشه چون ديسكهاش خيلي گرون قيمت هست و كمتر كاربري فكر مي كنم ازش استقبال كنه چون رقابت بين HD-DVD توشيبا و Blu-ray سوني هنوز ادامه داره و استقابل از فرمت توشيبا بيشتر هست چون قيمت پايين تري رو داره
همون رايتر DVD-Dual Layer انتخاب پيشرفته و آينده دار تري هست

قبلا نوشتم كه به لينكش بري قيمت روز رو زده !
قيمت فعلي هست :
SONY VAIO FZ 140 E B
[SONY VAIO FZ 140 E B] 14,700,000ريال

/\/\/\/\/\/\/\/\/\\/\/\/\/\/\/\/\/\\/\/\/\/\/
ضمنا يك نكته براي آقايRAMINET ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])اين مطلب كه اون خانوم توي امضا و آواتور شما اسمش ميترا طاهري و ايرانيه يك Fake اينترنتي بود.او يك مجري اصالتا فرانسوي هست يك جستجويي بكنيد بد نيست ...البته بيشتر سايتهاي مربوطه الان ف ي ل ت ر شده!

ببین دوست من بهتر نیست به جای پرداختن به مسائل حاشیه ای مثل آواتاره من سعی کنی بیشتر واسه سایت مفید باشی آخه عزیزه من اینجا که جای طرح مشکلاته شخصی نیست اگر غیر از موضوعه تاپیک مطلب دیگری میخوای بگی باید توی پیغامهای شخصی بفرستی نه اینجا (امیدوارم ناراحت نشده باشی)!!!
درضمن از دوستان خواهش میکنم به سوالم که تو صفحه اول طرح کردم درست پاسخ بدن من میخوام بین fz 160 e/b که ساخت چینه و fe 890 n/h که ماله امریکا است یکی رو انتخاب کنم شما کدوم رو مناستتر و بهتر میدونید با توجه به مشخصاتشون و ویژگیهاشون؟؟؟

ocz
23-06-2007, 09:50
ببین دوست من بهتر نیست به جای پرداختن به مسائل حاشیه ای مثل آواتاره من سعی کنی بیشتر واسه سایت مفید باشی آخه عزیزه من اینجا که جای طرح مشکلاته شخصی نیست اگر غیر از موضوعه تاپیک مطلب دیگری میخوای بگی باید توی پیغامهای شخصی بفرستی نه اینجا (امیدوارم ناراحت نشده باشی)!!!
درضمن از دوستان خواهش میکنم به سوالم که تو صفحه اول طرح کردم درست پاسخ بدن من میخوام بین fz 160 e/b که ساخت چینه و fe 890 n/h که ماله امریکا است یکی رو انتخاب کنم شما کدوم رو مناستتر و بهتر میدونید با توجه به مشخصاتشون و ویژگیهاشون؟؟؟
شما من رو عفو كنيد كه اشتباه شما رو ذكر كردم
تشكر نيازي نيست!

RAMINET
23-06-2007, 10:59
شما من رو عفو كنيد كه اشتباه شما رو ذكر كردم
تشكر نيازي نيست!

ocs جان من منظوری نداشتم به دل نگیر دوست خوبم:46:
راستی به نظر تو من چه کار کنم برم یه fz 160 بگیرم که چینیه و میگن چینی ها خوب نیستن یا برم fe 890 n h بگیرم امریکائیه ولی cpu کمتری داره یعنی 1.66 ghz

ocz
23-06-2007, 14:52
ببين دوست من شما بايد خوش شانس باشي اگر جنس آمريكايي پيدا كني(هست اما كم)
درصد بالايي از جنسهاي بازار ايران و خارج از ايران چيني هست اما جنسهاي 1 چين ميره اروپا و آمريكا و گاهي از اين جنسهاي 1 به اسم اروپا و آمريكا از اونجاها برميگرده ايران! اونم باقيمتهاي بالا كه شايد مقرون بصرفه نباشه
در حاليكه جنسهاي 2 و شايد گاهي3 شون مستقيما مياد خاورميانه و ايران
من خودم لپتاپم رو 3 سال پيش خريدم 1.8 ميليون و چيني هست
غير مسأله ي باتريش مشكل ديگه اي نديدم توش و مشكل باتري هم يك مشكل جهاني و مال تمام برندها هست
باتري مال من بعد 1.5 سال كار،حدود 1 ماه كلا شارژ نشد و وقتي مي خواستم بعد يكماه با هزينه ي 130 تومن عوضش كنم ديدم خودبخود درست شده اما تقريبا 50 درصد شارژ اوليه جواب ميده اين مشكل توي Dell و سوني و فوجيتسو زيمنس و و... هم هست كه فرقي نمي كنه آمريكايي بهش بگن يا چيني
ولي تفاوت قيمت سوني معروف به آمريكايي و نوع معروف به چيني اون اندازه زياد هست كه غير منطقيه در حاليكه تفاوت كيفيتشون به اون اندازه كه پول ميدي نيست ضمن اينكه تقريبا همه چيني هست البته مدلهاي ژاپني هم به ندرت در بازار وجود دارند كه اونها توي بحث قيمت و كيفيت مثل نوع معروف به آمريكايي هست
اينكه ميگن جنس چيني بده خيلي حرف مضحكيه چون من توي اين بازار ايران فقط فوجيتسو زيمنس رو ديدم كه واقعا ساخت آلمانه كه اون هم مشكلات عجيبي گاهي داره وگرنه بقيه ي ماركها كه توي بازار و دست مردم هست 70% چينيه +20%تايوان و مالزي

RAMINET
24-06-2007, 14:07
ocs جان حالا به نظر تو cpu 1.66 با cpu 2 تفاوت زیادی دارند که مجبور بشم fz 160 eb بگیرم یا زیاد تو کارائی و سرعت فرقی ندارند و من به fe 890 اکتفا کنم؟

ocz
25-06-2007, 10:28
پردازنده هاي قويتر قيمت تصاعدي دارند در حاليكه تفاوت كارايي به آن حد نيست
خريد سيستمي مبتني بر پردازنده ي قويتر،ايده آل است اما اگر تفاوت قيمت معني دار باشد صرفه به استفاده از پردازنده ي قويتر نيست چرا كه اين سري از پردازنده ها بلحاظ دو هسته اي بودن و داشتن باس 800 كارايي بسيار چشمگيري دارند كه تفاوتي در حد 0.2 تا 0.5 GHz در فركانس كاري براي يك كاربر عادي كه بدنبال جانشين دسكتاپ قدرتمند نيست اصلا قابل اعتنا نمي باشد

RAMINET
25-06-2007, 16:31
ocs جان ممنون از راهنمائیت ولی یکم تخصصی گفتی که باعث شد من گیج بشم!!
ببین چیزی که واسه من خیلی مهمه قدرت کارت گرافیکه و مسلما cpu حالا نمیدونم چه کار کنم بعضی ها میگن سونی رو بیخیال شو برو یه مدل از hp که البته اسمش تو ذهنم نیست الان ولی کارت گرافیک geforce 8400 داره بگیر البته قیمتش رو هم نمیدونم چنده؟ امیدوارم بیشتر از 1600000 نباشه!!!
حالا نظر تو و بقیه دوستان چیه واسه کارت گرافیک بالا و cpu قدرتمند چه مدلی رو پیشنهاد میکنید؟ آیا همین سونی مدل fz 160 خوبه یا مارک دیگه ای مثلا توشیبا یا hp بگیرم ؟ البته بیشتر از 150-160 نشه لطفا!!
ممنون از همه

RAMINET
06-07-2007, 12:47
از دوستان کسی نیست که کمکم کنه؟

pv2005
06-07-2007, 14:39
اگه بتونی fz190n4 رو تو ایران گیر بیاری عالیه.
قیمتش 1470 دلار امریکا هست ولی نمی دونم تو ایران هست یا نه؟
8400m gt و t7300 و دی وی دی رایتر داره.