PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : شما چطور این خانه رو می سازین

Mostafa_Amol
10-06-2007, 14:16
سلام
من می خواستم بدونم شما اگه می خواستید این خانه رو بسازید (منظورم جزئیات نیست بلکه به طور کلی) از چه روشی و چطوری این خانه رو می ساختید؟
البته به طوری که بخواهیم داخل آن را هم بسازیم

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Aminzikzak
10-06-2007, 23:04
خوب هرکسی در مادلینگ برای خودش روشی داره ...
اگه من بودم همه خونه رو با باکس درست میکردم
هرچند شلوغ به نظر میرسه ولی ساخت نمای بیرون این خونه سادست فقط حوصله میخواد .

Mostafa_Amol
10-06-2007, 23:40
من می خوام بدونم چطوری با باکس درست می کنید چون من فقط تنها روشی که بلدم اینه پلان رو بکشم و از ابزار loft (دقیقا اسمشو یادم نیست) استفاده می کردم و با استفاده از یک خط (line) بهش ارتفاع می دادم که این روش برای این خونه کاربرد نداره و به طور کلی هم کاربرد چندانی نداره

یه کم هم توضیح بدین تا من راه بیوفتم ممنون می شم

Mehdi_44
11-06-2007, 00:22
با سلام
با چه نرمافزار كار ميكنيد؟ مايا يا مكس
اگر بخواهيد با دقت زيادي بسازيد/ اول پلان خانه را در اتوكد ميكشيد بعد وارد مكس يا مايا ميكنيد / اگر دقت زياد مهم نيست در مكس هم ميتوانيد اين كار را انجام دهيد
ضمنا بعد از كشيدن پلان از دستور اوت لاين در اديت اسپيلاين استفاده كنيد و آن را اصلاح كنيد

بعد از دستور اكسترود يا لافت به آن حجم ميدهيد.
بقيه جزييات هم بايد همين طوري بسازيد / مثلا همين سنگي كه بالاي پنجره هاي طبقه اول دور تا دور بنا هست ميتوانيد از لافت استفاده كنيدو ....
انتخاب اين روش بستگي به راههايي دارد كه شما بلد هستيد

Mostafa_Amol
11-06-2007, 00:38
منظورم در مکس بود

اگه خانه ی ما از یک جهت کوتاه تر بود که نمی توانیم از اکسترود یا لافت استفاده کنیم
مثل زیر

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Mostafa_Amol
11-06-2007, 00:40
ببخشید که سوالام ابتدایی هست ..... و از شما به خاطر جوابها ممنونم

Mehdi_44
11-06-2007, 00:50
دوست عزيز كوتاه بودنش هيچ فرقي ندارد / چون شما هستيد كه مقدار اكسترود را تعيين ميكنيد
قسمت بالا را هم جدا بسازيد / از دستور الاين استفاده كرده و آنرا روي حجم اوليه بگذاريد

ديگه پست ندهيد همان پست را ويرايش كنيد كه شان اينجا پايين نياد و شبيح چت روم نشود/ البته اگر سوال داريد خوشحال ميشوم جواب بدهم

Tamirat.laptop
11-06-2007, 01:52
اگر با اتوکد کار کردی به قول مهدی جان کارت با دقت تر در میاد البته من نمیدونم تا چقدر به مکس مسلطی بهرحال
با ابزارهایی که بلدی فکر کن وبا دقت طراحی کن زیاد سخت نیست

animator_blred
14-06-2007, 18:32
این نکترو به شما گوش زد میکنم که اولا کار مدلینگ خیلی کار پیچده ای هستش برای همین حوصله زیاد و دانش زیادی رو میطلبه شما وقتی کار مدلینگ میکونید باید توجه داشته باشید که چگونه کار را شروع میکونید حتا در کارهایی به این سختی باید قواعد خانه سازی را بلد باشید و کار را تقسیم بندی کنید سپس تقسیمات رو به هم متصل کنید طوری که در هر تقسیمات مختصات شما یکی باشد و جزییات داخلی تقسیمات را جدا بسازید اگه این کار ها را انجام بدهید حتما کار خوب در میاد
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
با تمام بی کسیهایم کسی دارم هنوز
چشم مشتاقو دل دلواپسی دارم هنوز

از تپیدن های تکراری دلم خون است خون
دم به دم تشویش روز افزون بسی دارم هنوز

Mostafa_Amol
14-06-2007, 20:03
نکته ی جالبی بود ..... ممنونم از راهنماییتان...

Golden eye
26-06-2007, 22:08
:11: دوسته من سلام . منم تازه 3DSMax را شروع کردم . الان هم می تونم یه ساختمون را با Box بسازم . اگه خواستی می تونی بیای با هم همکاری کنیم و یه ساختمان بسازیم . یعنی قسمتی معین من :5: و قسمتی معین شما !:5:
حالا نمی دونم میله خودتو که میخوای با هم همکاری کنیم یا نه ! ولی اگه خواستی با هم همکاری کنیم :10: با ID من تو یاهو تماس بگیر .

ID من هست : Darkprinceofworld:8: فقط خواهشا خودتو معرفی کن :20: