PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : فیزیک دانشگاهی ( کارشناسی و ارشد و دکترا..)

iranian_genius
10-06-2007, 11:08
سلام دوستان .

من خودم دانشجوی کارشناسی فیزیک هستم

لطفا مطالب علمی خودتون رو راجع به این رشته در زمینه دانشگاهی از کتابها سیمینارها و همایش ها گرفته تا کلاسهای دانشگاهی در اینجا مطرح کنید

امیدوارم اینجا محیطی برای تبادل اطلاعات و باخبر شدن از زمان و مکان سیمینارهای فیزیک در سراسر کشور با بیان موضوع باشه .

متشکرم .. نیما

m_51
10-06-2007, 22:29
با سلام خدمت دوست گرامی
سوال بنده این است آیا واقعا ابرها از قطرات ریز آب تشکیل یافته اند یا بخار آب؟ ثانیا اگر از قطرات ریز آب تشکیل یافته اند چرا این قطرات با وجود اینکه چگالی آّب 800 برابر چگالی هواست سقوط نمیکنند؟

mohammad24
10-06-2007, 23:05
سلام

نیما جان ایده ی خیلی خوبیه. امیدوارم که در اینجا مطالب مفید و اطلاعات جالبی قرار داده بشه. فکر می کنم با نزدیک شدن به پایان ترم و فصل امتحانات، در حال حاضر خبری از سمینار و کنفرانس نباشه، اما در حال حاضر میشه در مورد کتاب ها و موارد دیگه صحبت کرد.
اما در مورد سوال m_51 : تاپیکی برای پرسش و پاسخ فیزیکی وجود داره. فقط در یک جمله، آن قطره های ریز آب یا بخار، یک سرعت دارند و چیزی به نام سرعت فرار وجود داره. شما همین سوال رو می تونید در مورد تمام گازهای موجود در جو بپرسید. چرا گازهایی که جو حدودا 1000 کیلومتری زمین رو تشکیل دادند، همگی به روی زمین سقوط نمی کنند؟ اگر این طور می بود، باید جو زمین ارتفاعی از مرتبه ی متر می داشت.

m_51
11-06-2007, 18:20
ممکن در مورد این سرعت فرار بیشتر توضیح بدهید ؟

mohammad24
28-06-2007, 00:41
سلام

ظاهرا باید جواب سوال شما رو کامل در همین جا بدم.
اما تعریف سرعت فرار:
سرعت فرار از جرمی تا جرم دیگه متفاوته. معمولا سرعت فرار برای سیارات و ستاره ها تعریف میشه. این اجرام به دلیل جرمشان دارای گرانش هستند که شدت گرانش با جرم آنها متناسب است. تا به حال خیلی امتحان کردید و زیاد دیدید که وقتی یک جسم رو به بالا پرتاب می کنیم، تا ارتفاعی بالا میره و بعد برمی گرده پایین. سرعت فرار سرعتی است که اگر جسم رو با آن سرعت به بالا پرتاب کنید ، بره و دیگه به پایین برنگرده. یعنی آنقدر بالا بره که کلا از گرانش زمین خارج بشه. اگر سرعت ذرات از این سرعت کمتر باشه همیشه در دام گرانش سیاره یا ستاره باقی می مانند و اگر بیشتر باشه از سطح آن فرار می کنند. اگر جرم جسم بیشتر باشه سرعت فرار سطح آن هم بیشتره. برای همین هست که ماه جو نداره اما زمین داره. چون ذرات گاز و بخار آب تونستند از گرانش ماه فرار کنند اما سرعتشون انقدر زیاد نیست که از گرانش زمین فرار کنند.
در این رابطه میشه بیشتر صحبت کرد اما فکر می کنم دیگه از بحث اصلی منحرف میشیم.
امیدوارم در همین حد به جواب سوالتون رسیده باشید.

Mohammad Hosseyn
28-06-2007, 13:38
لطفا دوستان سوالات خودشون که ربطی به اینجا نداره تو این تایپیک نپرسن ...

iranian_genius
05-07-2007, 01:16
سلام دوست عزیز .

فکر کنم اکثر سوالات فیزیکی به نحوی مرتبط با دانشگاه میشه .

پس میشه گفت اینجا جای مطرح کردن اون شوالات باشه .

مگر اینکه واقعا متفرقه باشه ..

Mohammad Hosseyn
05-07-2007, 01:22
سلام دوست عزیز .

فکر کنم اکثر سوالات فیزیکی به نحوی مرتبط با دانشگاه میشه .

پس میشه گفت اینجا جای مطرح کردن اون شوالات باشه .

مگر اینکه واقعا متفرقه باشه ..
نه عزیز ... اینجا شما می تونی در مورد کتابهای دانشگاهی و بحث های دانشجویی سوال کنید و بحث کنید ...
هر سوالی رو نمی تونید اینجا مطرح کنید ...
قانون اینجا اینطوری ...
با تشکر ...

iranian_genius
05-07-2007, 01:27
منظور من این بود که ، کسی که نتونسته جواب سوال خودش رو پیدا کنه می تونه بیاد و از دوستان دانشگاهی بپرسه هر چند اون سوال مرتبط به دانشگاه نباشه

mohammad24
11-08-2007, 00:45
سلام

من دانشگاهی هستم. ارشد، پلی تکنیک هستم. با گرایش لیزر. الان روی دو پروژه ی درسی دارم کار می کنم:
برای درس لیزر: کاواک های پایدار و ناپایدار
جامد: nanoshell

iranian_genius
16-08-2007, 00:56
سلام .

منم کارشناسی جامد هستم .

سخته البته منتظر سختر از اینا هم هستم .

میشه لیشت درسهاتو واسم بزاری . اونایی که واسه ارشد میگذزونی ؟!

farvehar_1989
26-10-2007, 20:27
سلام اگه من بخوام در اینده در زمینه ی نانو تکنولوژی فعالیت و تحصیل کنم آیا درسته که برم فیزیک بخونم ؟
لطفا هر اطلاعی دارید راجع به این موضوع خیلی مشتاقم که کمکم کنید
با تشکر

mohammad24
04-11-2007, 23:45
سلام

نانوتکنولوژی علمی بین رشته ای است. یعنی رشته هایی مثل فیزیک، شیمی، پلیمر، نساجی، مهندسی مواد، متالوژِی و... در آن دخالت دارند یا درست تر بگم، نانوتکنولوژِ در آنها دخالت داره. پس اگر می خواهید در زمینه ی نانوتکنولوژِی کار کنید می توانید هر یک این رشته ها رو انتخاب کنید، اما باید دقت کنید که به غیر از فیزیک و تا حدودی شیمی، بقیه ی رشته ها نگاهی یک سویه به نانو دارند، یعنی بسته به کاربردی که در رشته ی خودشان داره به آن نگاه می کنند. اما فیزیک نگاهی کلی تر داره. یعنی افرادی که از رشته های دیگر هم به سمت نانو متمایل می شوند، مجبورند فیزیکی بیشتر از آن چه جزو دروس اصلیشون بوده بخوانند، در حالی فیزیکی ها تقریبا تمام اصول مورد نیاز را در دروس کارشناسی و کارشناسی ارشد می خوانند و اگر هم نیاز به مطالعه ی مباحث ویژه ای باشه با تسلط به اصول، کار ساده تری را در پیش دارند.

hapal888
28-11-2007, 18:55
من ترم اولي هستم و مشكلي كه بافيزيك 1هاليدي دارم اينه كه اصلا حوصلم نميگيره كه مسايلشو حل كنم من علاقه شديدييم به فيزيك دارم..../اين مشكل من وخيلي از دوستانمه

farvehar_1989
04-12-2007, 02:11
سلام دوست عزیز از جواب جامع و کامل شما بسیاااااااااااااااااااااا اااااار سپاسگذارم .البته سوالات من به همین یکی ختم نمیشه .سوالات فراوانی در زمینه ی رشته ی فیزیک دارم .
من سال پیش پیش دانشگاهی بودم ولی انتخاب رشته نکردم .در حقیقت سردرگم انتخاب رشته بودم و واقعا از این که بخواهم فیزیک را انتخاب کنم به دلایل زیادی هراس داشتم .یکی از دلایل این بود که بسیاری از مشاوران انتخاب رشته اینده ی شغلی و بازار کار این رشته را تایید نمیکردند و همه بلا استثنا میگفتند:"نهایتا باید برید معلم بشوید "من به عنوان کسی که واقعا از مطالعه ی مباحث فیزیکی لذت میبرد ازجناب عالی که دانشجوی این رشته بودیدمیپرسم که ایا هنوز هم این مسئله باقیست یا به تازگی تغییراتی در بازار کار و حوزه ی پژوهش صورت گرفته؟ از شما استدعا میکنم که بنده را در جهت پاسخ این سوال و سوالات بعدی یاری و راهنمایی فرمایید (با کمال تشکر)

البته میدونم سوالم یک مقدار بحث تاپیک را منحرف میکنه (آخه تو اولین پست (iranian_genius) عزیزذکرکرده بود که اگر سوالمون مربوط به سوالات دانشگاهی نبود اشکال نداره که بپرسیم )

leila_gg
07-12-2007, 15:01
l
برنامه دوره كارشناسي ارشد فيزيك

دروس الزامي
رديف
نام درس
تعداد واحد
پيشنياز

1
مكانيك كوانتوم پيشرفتة1
3

2
مكانيك كوانتوم پيشرفتة2
3
مكانيك كوانتوم پيشرفتة1

3
الكتروديناميك1
4

4
مكانيك آماري پيشرفتة1
3

5
فيزيك محاسباتي
2

6
آزمايشگاه پيشرفتة فيزيك
2

دروس اختياري مشترک
رديف
نام درس
تعداد واحد
پيشنياز

1
مكانيك كلاسيك
3

2
الكتروديناميك2
3
الكتروديناميك1

3
مكانيك كوانتومي نسبيتي
3
مكانيك كوانتوم پيشرفتة2

4
مكانيك آماري پيشرفتة2
3
مكانيك آماري پيشرفتة1

5
فيزيك محاسباتي2
3
فيزيك محاسباتي1

دروس تخصصي حالت جامد
رديف
نام درس
تعداد واحد
پيشنياز

1
فيزيك حالت جامد پيشرفتة1
3
-

2
فيزيك حالت جامد پيشرفتة2
3
فيزيك حالت جامد پيشرفتة1

3
آزمايشگاه فيزيك حالت جامد پيشرفتة1
2
هـ. فيزيك حالت جامد پيشرفتة1

4
آزمايشگاه فيزيك حالت جامد پيشرفتة2
2

5
خواص مغناطيسي مواد
3
فيزيك حالت جامد پيشرفتة1

6
خواص دي‌الكتريكي و نوري جامدات
3
فيزيك حالت جامد پيشرفتة1

7
ابررسانائي
3
فيزيك حالت جامد پيشرفتة1

8
فيزيك نيمه هادي‌ها
3
-

9
فيزيك دستگاه‌هاي چند ذره‌اي
3
فيزيك حالت جامد پيشرفتة2

10
نظرية كوانتومي جامدات
3
فيزيك حالت جامد پيشرفتة2

11
فيزيك سطح و كاربردهاي صنعتي آن
4
فيزيك حالت جامد پيشرفتة2

12
موضوعات ويژه
3
-

درس تخصصی نجوم
رديف
نام درس
تعداد واحد
پيشنياز

1
فیزیک نجومی 1 3

2
فیزیک نجومی 2 3

3
گرانش 1 3

4
گرانش 2 3

5
ساختار و تحول ستارگان 3

6
ساختار و تحول کهکشانها 3

7
فیزیک خورشید 1 3

8
فیزیک خورشید 2 3

9
پالسارها 3

10
وسایل نجومی و رصد 2

11
موضوعات ویژه (نجوم ، اختر فیزیک، کیهانشناسی، خورشید، فیزیک جو و فیزیک زمین) 3

درس اتمی و مولکولی
رديف
نام درس
تعداد واحد
پيشنياز

1
فیزیک پلاسما 3

2
الکترونیک کوانتومی 3

3
آز اتمی و مولکولی پیشرفته 1 2

4
آز اتمی و مولکولی پیشرفته 2 2

5
روشهای کوانتومی در فیزیک اتمی و مولکولی 3

6
فیزیک لیزر 3

7
اسپکتروسکوپی لیزری 3

8
موضوعات ویژه 3

دروس فیزیک هسته ای
رديف
نام درس
تعداد واحد
پيشنياز

1
فیزیک هسته ای پیشرفته 1 3

2
فیزیک هسته ای پیشرفته 2 3

3
موضوعات ویژه 3

دروس اختياري تخصصي (فيزيك بنيادي)
رديف
نام درس
تعداد واحد
پيشنياز

1
مباني نظري مكانيك كوانتوم
3
-

2
مباني فلسفي مكانيك كوانتوم
3
-

3
نظرية ميدان‌هاي كوانتومي1
3
م. كوانتوم پيشرفتة2 يا موافقت استاد

4
نظرية ميدان‌هاي كوانتومي2
3

5
فيزيك – فلسفه1
3
-

6
فيزيك – فلسفه2
3
فيزيك – فلسفه1

7
موضوعات ويژه
3
-

دروس اختياري تخصصي (ذرات بنيادي)
رديف
نام درس
تعداد واحد
پيشنياز

1
مقدمات ذرات بنيادي
3
-

2
مكانيك كوانتومي پيشرفتة3
3
مكانيك كوانتومي پيشرفتة2

3
گروه‌هاي لي در ذرات بنيادي
3
نظرية گروه‌ها

4
فيزيك ذرات بنيادي پيشرفتة1
3
نظرية گروه‌ها

5
موضوعات ويژه
3
-

ehsan82
11-02-2008, 00:35
l
برنامه دوره كارشناسي ارشد فيزيك

دروس الزامي
رديف
نام درس
تعداد واحد
پيشنياز

1
مكانيك كوانتوم پيشرفتة1
3

2
مكانيك كوانتوم پيشرفتة2
3
مكانيك كوانتوم پيشرفتة1

3
الكتروديناميك1
4

4
مكانيك آماري پيشرفتة1
3

5
فيزيك محاسباتي
2

6
آزمايشگاه پيشرفتة فيزيك
2

دروس اختياري مشترک
رديف
نام درس
تعداد واحد
پيشنياز

1
مكانيك كلاسيك
3

2
الكتروديناميك2
3
الكتروديناميك1

3
مكانيك كوانتومي نسبيتي
3
مكانيك كوانتوم پيشرفتة2

4
مكانيك آماري پيشرفتة2
3
مكانيك آماري پيشرفتة1

5
فيزيك محاسباتي2
3
فيزيك محاسباتي1

دروس تخصصي حالت جامد
رديف
نام درس
تعداد واحد
پيشنياز

1
فيزيك حالت جامد پيشرفتة1
3
-

2
فيزيك حالت جامد پيشرفتة2
3
فيزيك حالت جامد پيشرفتة1

3
2
هـ. فيزيك حالت جامد پيشرفتة1

4
آزمايشگاه فيزيك حالت جامد پيشرفتة2
2

5
خواص مغناطيسي مواد
3
فيزيك حالت جامد پيشرفتة1

6
خواص دي‌الكتريكي و نوري جامدات
3
فيزيك حالت جامد پيشرفتة1

7
ابررسانائي
3
فيزيك حالت جامد پيشرفتة1

8
فيزيك نيمه هادي‌ها
3
-

9
فيزيك دستگاه‌هاي چند ذره‌اي
3
فيزيك حالت جامد پيشرفتة2

10
نظرية كوانتومي جامدات
3
فيزيك حالت جامد پيشرفتة2

11
فيزيك سطح و كاربردهاي صنعتي آن
4
فيزيك حالت جامد پيشرفتة2

12
موضوعات ويژه
3
-

درس تخصصی نجوم
رديف
نام درس
تعداد واحد
پيشنياز

1
فیزیک نجومی 1 3

2
فیزیک نجومی 2 3

3
گرانش 1 3

4
گرانش 2 3

5
ساختار و تحول ستارگان 3

6
ساختار و تحول کهکشانها 3

7
فیزیک خورشید 1 3

8
فیزیک خورشید 2 3

9
پالسارها 3

10
وسایل نجومی و رصد 2

11
موضوعات ویژه (نجوم ، اختر فیزیک، کیهانشناسی، خورشید، فیزیک جو و فیزیک زمین) 3

درس اتمی و مولکولی
رديف
نام درس
تعداد واحد
پيشنياز

1
فیزیک پلاسما 3

2
الکترونیک کوانتومی 3

3
آز اتمی و مولکولی پیشرفته 1 2

4
آز اتمی و مولکولی پیشرفته 2 2

5
روشهای کوانتومی در فیزیک اتمی و مولکولی 3

6
فیزیک لیزر 3

7
اسپکتروسکوپی لیزری 3

8
موضوعات ویژه 3

دروس فیزیک هسته ای
رديف
نام درس
تعداد واحد
پيشنياز

1
فیزیک هسته ای پیشرفته 1 3

2
فیزیک هسته ای پیشرفته 2 3

3
موضوعات ویژه 3

دروس اختياري تخصصي (فيزيك بنيادي)
رديف
نام درس
تعداد واحد
پيشنياز

1
مباني نظري مكانيك كوانتوم
3
-

2
مباني فلسفي مكانيك كوانتوم
3
-

3
3
م. كوانتوم پيشرفتة2 يا موافقت استاد

4
نظرية ميدان‌هاي كوانتومي2
3

5
فيزيك – فلسفه1
3
-

6
فيزيك – فلسفه2
3
فيزيك – فلسفه1

7
موضوعات ويژه
3
-

دروس اختياري تخصصي (ذرات بنيادي)
رديف
نام درس
تعداد واحد
پيشنياز

1
مقدمات ذرات بنيادي
3
-

2
مكانيك كوانتومي پيشرفتة3
3
مكانيك كوانتومي پيشرفتة2

3
گروه‌هاي لي در ذرات بنيادي
3
نظرية گروه‌ها

4
فيزيك ذرات بنيادي پيشرفتة1
3
نظرية گروه‌ها

5
موضوعات ويژه
3
-دوست گرامی ظاهرا شما نمایه دانشگاه خودتو رو فرستادی.
مثلاددر دانشگاه خواجه نصیر فقط الکترودینامیک هست نه 1و2

hlpmostafa
25-02-2008, 15:36
معرفی رشته حرارت و سیالات مهندسی مکانیک

پيچيدگی و گستردگي علوم باعث شده شاخه هاي مختلف علمي و مهندسي پديد آيد.گرايش حرارت و سيالات همانطور که از نام آن پيداست از دو بخش اصلي تشكيل مي شود
سيالات:کهدرس مكانيك سيالات درس پايه اين بحث مي باشد
حرارت : که دروس ترمو ديناميك و انتقال حرارت از دروس پايه اين بحث مي باشند
سه درس مهم و رياضيياتستونهاي اصلی اين گرايش را تشكيل
مي دهند.
حال به تعريف اين سه درس مي پردازيم
ترمو ديناميك : يكي از دروس جذاب و شيرين دنياي مهندسي است و مي توان آن را دانش انرژي و انتروپي ناميد. به زبان عامه ترموديناميك علمي است که با گرما و كار و آن دسته از خواص مواد که با گرما و كار بستگي دارند سرو كاردارد ترمو ديناميك در طراحي اجزاي بخصوصي مانند : توربين بخار پيل سوختني انواع يخچالها موتور موشك موتورهاي احتراق داخلي و... مي باشد

انتقال حرارت : ترمو ديناميك در مورد حالات نهايي يك فرايند بحث مي كند اما در مورد ماهيت اندر كنش و نرخ زماني آن هيچ توضيحي نمي دهد اما در درس انتقال حرارت به گسترش تجزيه تحليلهاي ترمو ديناميكي از طريق مطالعه شيوه هاي انتقال حرارت و بدست آوردن روابطي براي محاسبه نرخ گرما مي پردازيم . مباحث ترمو ديناميك و انتقال حرارت مكمل يك ديگرند. پديده انتقال حرارت در مسائل صنعتي روز كاربرد فراواني دارد به عنوان مثال انتقال گرما در رابطه با تبديل انرژي خورشيدي براي گرمايش و تهويه مطبوع و توليد توان الكتريكي اعم از شكافت هسته اي و گداخت هسته اي و ...

مکانيک سيالات : بررسي و شناخت قوانين حاكم بر سيال است و براي هر کس که بخواهد با سيال برخورد عملي نمايد ضروري مي باشد . علم مكانيك سيالات عبارتند از درک عميق خواص سيالات و كاربرد قوانين اساسي ديناميك و ترمو ديناميك . دروس تهويه و تبريد , توربو ماشين , نيروگاه حرارتي , مكانيك گاز , موتورهاي احتراق داخلي و ... همه با اين سه درس مذكوردر ارتباط مستقيم هستند

آنچه از دست فارغ التحصيلان اين رشته بر مي آيد :
1. طراحي و محاسبه و ساخت كليه وسايل نقليه زميني , هوايي , دريايي و ماشين آلات كشاورزي , راه سازي , نظامي و...
2. طراحي و محاسبه و اجراي شبكه هاي تاسيساتي مربوط به آنها
3. طراحي و محاسبه و اجراي خطوط انتقال آب , گاز , نفت و تاسيسات مربوط به آنها
4. طراحي و محاسبه و ساخت و اجراي مراكزتوليد نيرو شامل نيروگاههاي گازي , آبي , بخاري و تركيبي
5. طراحي و محاسبه و ساخت وسايل تبريد خانگي و صنعتي , تاسيسات حرارتي و برودتي و سرد خانه ها
6. طراحي و محاسبه و اجرا و نظارت بر كار هاي تاسيساتي ساختمانهاي مختلف مسكوني , اداري و صنعتي و مراكزورزشي و ...
7. طراحي و محاسبه و ساخت كليه وسايل احتراقي مانند : مشعل , كوره , محفظه هاي احتراقي , ديگها بخار و...

عنوان و ضريب درس هاي کنکور کار شناسي ارشد مهندسي مکانيک

اين اطلاعات مربوط به کنکور سال 1385 است:
نام دروس:
۱- زبان عمومي و تخصصي
۲- رياضي
۳- حرارت و سيالات( ترموديناميك/ مکانيک سيالات/ انتقال حرارت)
۴- جامدات (استاتيك/ مقاومت مصالح/ طراحي اجزا)
۵- ديناميک و ارتعاشات (ديناميك/ ارتعاشات/ ديناميك ماشين/ کنترل)
۶- ساخت و توليد ( ماشين ابزار/ قالب پرس/ علم مواد/ ماشين هاي کنترل عددي/ اندازه گيري/ توليد مخصوص/ هيدروليك و نيوماتيک/ مديريت توليد)

ضرايب هر يک از دروس براي گرايش هاي مختلف (به ترتيب):
۱- ساخت و توليد (۱/۲/۱/۲/۱/۴)
۲- طراحي کاربردي (۱/۲/۲/۳/۲/۰)
۳- تبديل انرژي (۱/۲/۳/۲/۲/۰)
۴- مهندسي پزشکي بيو مکانيک (۳/۴/۳/۴/۳/۳)
۵- سيستم محرکه خودرو (۲/۳/۳/۳/۲/۰)
۶- طراحي سيستم هاي تعليق ترمز و فرمان (۲/۳/۱/۳/۴/۰)
۷- سازه بدنه خودرو (۲/۳/۲/۴/۳/۰)

دانشجويان علاقمند بهتر است بر نرم افزارهای زير مسلط باشند

AutoCAD - Mechanical Desktop - Ansys - Fluid - Working Model Matlab - Msc Visual Nastran - Msc Patran - Maple - Adams

m42
25-02-2008, 18:03
سلام دوستان
در حال حاضر ترم دو هستم و اول کار.
میخواستم بدونم میشه فیزیک 2 رو تو ترم تابستون بخونم.از نظر حجمی و درک مطالبش؟
اگه این نشد معادلات دیفرانسیل چه طور ؟
ممنون

hlpmostafa
25-02-2008, 21:36
سلام دوستان
در حال حاضر ترم دو هستم و اول کار.
میخواستم بدونم میشه فیزیک 2 رو تو ترم تابستون بخونم.از نظر حجمی و درک مطالبش؟
اگه این نشد معادلات دیفرانسیل چه طور ؟
ممنون
سلام
به نظرم راحت می تونی بخونی(در سه ماه می شه نصف دروس کارشناسی رو تموم کرد).فقط یه کم علاقه میخواد!!خصوصا معادلات دیفرانسیل که خیلی جذاب و مهمه.

nafartiti
12-03-2008, 12:50
سلام منم دانشجوی فیزیکم و ترم دومم. من یه سری مقالات جالب دارم میتونم در اختیارتون بزارم البته تو عید. من میخواستم بدونم کسی یه کتاب سراغ داره که مسایل جالب وابدار فیزیک داشته باشه با حلشون.ممنون.راستی اگه ممکنه هر کی بگه تو کدوم دانشگاهه؟

hlpmostafa
13-03-2008, 02:01
سلام منم دانشجوی فیزیکم و ترم دومم. من یه سری مقالات جالب دارم میتونم در اختیارتون بزارم البته تو عید. من میخواستم بدونم کسی یه کتاب سراغ داره که مسایل جالب وابدار فیزیک داشته باشه با حلشون.ممنون.
مقالات رو اینجا بذار:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

کتاب هم در چه سطحی و چه مبحثی می خوای؟

iranian_genius
31-03-2008, 04:51
سلام دوستان . میخواستم ببینم واسه درس اپتیک چه کتابی و منبعی رو پیشنهاد میکنید؟

Babi Fisher
25-05-2008, 06:07
درود بر همگی دوستان خوبم
احتیاج فوری به کتابهای زیر دارم:
1)Classical Electrodynamics
موءلف: J.D.Jackson
ناشر: Johnwiley
2)مکانیک کوانتومی نوین
موءلف:J.G.Sakurai
مترجم:علیرضا مختاری و امیر مجدی
3) زبان تخصصی فیزیک
موءلف: منوچهر جعفری گهر

اگه کسی فایل PDF رو داره ممنون میشم بذاره

utopia1986
20-08-2008, 17:45
سلام دوستان عزيز
من دانشجوي سال آخر فيزك هستم .
مايلم در مورد فيزيك پزشكي و منابع ارشد آن بدانم .
لطف ميكنيد اگر من را راهنمايي كنيد.

utopia1986
20-08-2008, 17:55
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
اين سايت متعلق به گروه تحقيقاتي Joannopoulos در دانشگاه CIT مي باشد. اين گروه تحقيقاتي در مركز فيزيك دانشگاهMIT فعاليت مي‌كنند و فعاليت‌ها و تحقيقات آنها بر روي سيستم هاي پيچيده مي‌‌باشد‌ . قسمت اعظم تحقيقات اين مركز مربوط به كريستال‌هاي فوتونيك سيستم‌هاي اتمي و ساختار‌هاي الكترونيكي مي‌باشد. اين سايت نرم‌افزارهايي را در اختيار شما مي‌گذارد و شما از طريق اين سايت مي‌توانيد مقالات مربوط به علم فيزيك را مطالعه نماييد و به مجموعه‌اي از سايت تحقيقاتي در اين زمينه متصل شويد.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
اين سايت شما را با جامعه‌ محاسبات كاربردي الكترو مغناطيس آشنا مي سازد. از طريق اين سايت مي‌توانيد مقالات خود را براي شركت در كنفرانس‌هاي 2003 ارسال نماييد و با تاريخچه‏ اين مركز آشنا شويد. اين سايت نرم‌افزارهاي مفيد در اين زمينه را به شما معرفي مي‌كند و شما را با تكنيك‌هاي محاسباتي مورد استفاده در الكترو مغناطيس آشنا كرده و مجلات موجود در اين زمينه را در اختيار شما قرار مي‌دهد و علاقه‌مندان مي‌توانند در كنفرانس‌هاي مربوط به اين مركزحضور يابند.
اين سايت مربوط به شركت ALVIM مي‌باشد. اين شركت توليد كننده‌ي تجهيزات علمي و آموزشي است و ايستگاه‏ها و سيستم‌هايي را نيز در زمينه‌ فيزيك به شما ارائه مي‌دهد و شما مي‌توانيد دستگا‌ه‏هاي مربوط به فيزيك را در اين سايت سفارش دهيد. اين سايت كاتالوگ و بروشور مربوط به دستگا‌ه‏هاي توليد شده‏ي خود را در اختيار شما مي‌گذارد و امكان تماس شما را با شركت ALVIM مي‌سازد.
اين ســايت مربوط به انـجمن معلمين فيزيك امريكا مي‌باشد. اين مركز برنامه‏هاي آموزشي را براي تربيت معلمين طراحي نموده است. شما مي‌توانيد با برنامه‏ فعاليت‌هاي آزمايشگاهي كه براي فيزيك دوره‏ دبيرستان طراحي شده آشنا شده و به مركز اطلاعاتي مربوط به علم فيزيك دست پيدا كنيد. اين سايت آرشيو مجلات فيزيك امريكا را در اختيار شما قرار مي‏دهد. در اين سايت مي‌توان از دفاتر اين مركز در شهرهاي مختلف بازديد به‌عمل آورد. شما مي‌توانيد به خلاصه‌ي مقالات موجود در اين زمينه دسترسي داشته باشيد و برنامه‏هاي آموزشي مربوط به دانش‌آموزان دبيرستاني و دانشجويان را مطالعه نماييد.
اين سايت مربوط به يك مركز تحقيقاتي در زمينه‏ علوم و تكنولوژي مي‌باشد و تحت نظر دانشگاه شيكاگو هدايت مي‌شود. اين مركز ايجادكننده‌ي تكنولوژي محاسباتي پيشرفته‌اي مي‌باشد كه موفق به دريافت جوايزي شده است. در اين سايت مي‌توانيد اطلاعاتي درباره‏ نانوتكنولوژي به‌دست آوريد. اين شاخه از علم در زمينه‌ تحقيق در مورد DNA فعاليت دارد و راه‌حل‌هاي جديدي را در زمينه‌ كنترل واكنش‌هاي شيميايي در DNA مي‌دهد. اين مركز اولين آزمايشگاه ملي در امريكا محسوب مي‌شود. در اين مركز مي‌توانيد تحقيقاتي را در زمينه‌ رياضي، علوم محاسباتي، بيولوژي ساختاري و ساير علوم انجام دهيد و از تسهيلات و تجهيزاتي كه اين مركز در اختيار شما مي‌گذارد استفاده نماييد. اين سايت اطلاعاتي را درباره‏ مديريت محيط‌زيست و منابع انرژي ارائه مي‌دهد.
اين سايت مربوط به جامعه فيزيك در امريكا مي‌باشد. در اين سايت مي‌توانيد با اعضاي تشكيل دهنده‏ي آن آشنا شويد. هم‏چنين اين سايت آرشيو مجلات مربوط به فيزيك را در اختيار شما قرار مي‏دهد. اين منابع مركز اينترنتي مربوط به فيزيك را به شما ارائه مي‌دهد و شما مي‌توانيد آدرس‌هاي الكترونيكي و شماره تلفن بخش‌هاي مختلف اين جامعه را دريافت نماييد. اين مركز بيش از 40 هزار عضو دارد و سالانه بيش از 20 كنفرانس و همايش رابرگزار مي‌كند. شما در قسمت جستجوگر اين سايت مي‌توانيد مطالب مورد نياز خود را جستجو نموده و اطلاعات لازم را كسب نماييد.
اين سايت مربوط به بخش فيزيك و نجوم دانشگاه Cardiff مي‌باشد. فيزيك يك علم پايه محسوب مي‌گردد كه به‏وسيله‏ي آن قادر به حل بسياري از معما‌هاي طبيعت خواهيم شد. اين بخش برنامه‏هاي آموزشي در اختيار كاربران قرار مي‌دهد. اين برنامه‏ها حاوي ارائه‏ي مقالات آموزشي و كلاس‌هاي حل مسائل مي‌باشند. شما مي‌توانيد آخرين دست‌آوردهاي علمي اين مركز را در اين سايت ملاحظه نماييد. اين سايت برنامه‏هاي آموزشي را براي دانشجويان دوره‏ ليسانس در نظر گرفته است و شما با ورود به اين سايت با بسياري از فعاليت‌هاي اين مركز آشنا مي‌شويد.
هدف اين سايت آماده‌سازي دانش‌آموزان دبيرستاني براي آشنا‌يي با شاخه‏هاي مهندسي مي‌باشد. از طريق اين مركز، دانش‌آموزان با حل مسائل عملي قادر به آشنايي با شاخه‏هاي مهندسي مي‏باشند و طراحي فرآيند‌هاي مهندسي به داوطلبان، آموزش داده مي‌شود. دانش‌آموزان با يادگيري رياضيات علوم و تكنولوژي چگونگي ساخت سيستم‌هاي مختلف را ياد مي‌گيرند و كاربرد علوم مختلف را مي‌آموزند. از طريق اين مركز دانش‌آموزان مي‌آموزند كه چگونه از كامپيوتر در حل مسائل خود استفاده نمايند. شما با مراجعه به اين سايت مي‌توانيد با برنامه‏هاي اين مركز آشنا شويد و هم‏چنين نرم افزار‌هاي مرتبط را به كامپيوتر خود منتقل كنيد. اين سايت نرم‌افزارهاي مرتبط با پل سازي را نيز به شما معرفي و سپس در اختيار‌ شما قرار مي‌دهد.
از طريق اين سايت مي‌توانيد اطلاعـاتي درباره‏ پليمرهاي نوري به دست آوريد و خصوصيات بعضي از اين پليمرها را به‌صورت جداولي در اين سايت مشاهده كنيد. اين سايت اطلاعاتي را درباره‏ مواد IR و كاربرد آنها در اختيار شما قرار مي‌دهد. اين مركز نرم‌افزارهاي متعددي را در اين زمينه به شما معرفي كرده و علاقه‌مندان مي‌توانند از طريق اين سايت آنها را به كامپيوتر خود متصل نمايند. اين مركز از طريق اين سايت روش‌هاي ساخت پليمرهاي ريز ساختار را به علاقه‌مندان توضيح مي‌دهد. شما در اين سايت مي‌توانيد خصوصيات فيزيكي، شيميايي و كاربرد اين پليمرها را ملاحظه نماييد.

اين سايت متعلق به جامعه‌ بيوفيزيك مي‌باشد. از طريق اين سايت مي‌توانيد اطلاعاتي درباره‏ اين مركز و فعاليت‌هاي آن به دست آوريد و در كنفرانس سالانه بيوفيزيك شركت نماييد. علاقه‌مندان مي‌توانند با پركردن فرم ثبت نام در اين كنفرانس يا ارسال مقالات خود به اين انجمن اقدام به رزرو هتل نمايند اين سايت اطلاعاتي در مورد تاريخچه‏ اين مركز و اعضاي تشكيل‌دهنده‏ي آن در اختيار شما مي‌گذارد. در بخش خبر اين سايت مي‌توانيد جديدترين خبرهاي مربوط به اين علم را مطالعه كرده و با محصولات و خدمات اين مركز آشنا شويد.
اين مركز با نام اختصاري BRD راه‌حل‌هايي را در زمينه‌ مهندسي اپتيك در اختيار شركت‌هاي مختلف قرار مي‌دهد. شركت BRD درزمينه‌ مشاوره خدماتي را ارائه مي‌دهد و شما مي‌توانيد از نرم‌افزارهاي توليد شده توسط اين شركت استفاده كنيد. اين مركز داراي برنامه‏هاي آموزشي مي‌باشد كه علاقه‌مندان مي‌توانند از آنها استفاده نمايند. آرشيو اين سايت مقالات و مطالب مختلفي در زمينه‌ اپتيك در اختيار شما قرار مي‏دهد و هم‏چنين مي‌توانيد نرم‌افزارهاي موجود در اين سايت را به كامپيوتر خود متصل كنيد.
اين سايت مربوط به مركز فيزيك نجومي دانشگاه كمبريج مي‌باشد. در اين سايت نقشه‏هاي تقسيم‌بندي‌ علمي، خدمات تكنيكي و بخش‌هاي اداري مربوط به اين مركز مشاهده مي‌شود و شما را در جريان پروژه‏ها، برنامه‏ها و آرشيو‌هاي اين مركز قرار مي‌دهد و شما مي‌توانيد از فرصت‌هاي شغلي موجود در اين سايت نيز استفاده نماييد. اين سايت شما را با فيزيك مولكولي، فيزيك اتمي، تئوري‌هاي فيزيك نجوم و ... آشنا مي‌سازد و شما مي‌توانيد برنامه‏هاي تحقيقاتي اين مركز را مورد استفاده قرار دهيد.
اين سايت مختص به گروه تحقيقاتي فيزيك نـجوم مي‌باشد. اين گروه در بسياري از شاخه‏هاي فيزيك فضا و فرآيند‌هاي شيميايي فيزيكي فعاليت مي‌كنند و اخيراً در زمينه‏هايي مثل: فرآيند‌هاي لايه‏ي مرزي خصوصيات آئروسل‌ها، فيزيك ابر‌ها و آلودگي‌ در شهر‌هاي بزرگ مشغول به انجام تحقيقاتي هستند و فعاليت در اين زمينه‏ها شامل مطالعات تئوري تحقيقات آزمايشگاهي و مدل‌سازي‌هاي عددي مي‌باشد. شما از طريق اين سايت مي‌توانيد اطلاعاتي درباره‏ پروژه‏هاي تحقيقاتي اين سايت كسب نماييد.
اين سايت مربوط به انجمن فيزيك كانادا مي‌باشد. مطالب اين سايت به دو زبان انگليسي و فرانسه ترجمه شده است. از طريق اين سايت مي‌توانيد به آخرين اطلاعات در زمينه‏ فيزيك دست يافته و چگونگي كاربرد آنها را در زمينه‌هاي شغلي مختلف بياموزيد و اين سايت شما را با علم فيزيك آشنا مي‌سازد. در اين سايت مي‌توانيد ليست سازمان‌ها و مراكز تحقيقاتي در زمينه‏ فيزيك موجود در كشور كانادا را ملاحظه كنيد و از برنامه‏هاي تحقيقاتي اين مراكز مطلع شويد و اطلاعاتي درباره‏ برنامه‏هاي آموزشي آنها به دست آوريد. اين سايت شما را از جريان برگزاري كنفرانس‌هاي سالانه‌ي فيزيك مطلع مي‌كند و اطلاعاتي درباره‏ برنامه‏هاي آموزشي اين مركز، جوايز و مدال‌هاي ارائه شده در اين زمينه و فرصت‌هاي شغلي موجود ارائه مي‌دهد.
اين سايت خدماتي را در زمينه‌ مهندسي الكترونيك به كاربران ارائه مي‌دهد. اين مركز توليد‌كننده‌ي دستگاه‏هاي تكنيكي در اين زمينه مي‌باشد. شما مي‌توانيد از خدمات مشاوران اين مركز بهره‌مند شويد. اين مركز تحقيقات وسيعي را در زمينه‌ ماشين آلات الكترونيكي انجام مي‌دهد و خدماتي را در زمينه نرم‌افزارهاي الكتريكي در اختيار علاقه‌مندان قرار مي‌دهد. اين مركز اطلاعاتي را در زمينه‌ الكترو مغناطيس، الكترومكانيك Electrothermal و Electeoacoustics به شما ارائه مي‌دهدو علاقه‌مندان مي‌‌توانند از برنامه‏هاي آموزشي اين مركز استفاده نمايند.
اين سايت اطلاعاتي درباره‏ ماشين آلات محاسباتي در اختيار شما قرار مي‌دهد. مركز MSC اطلاعاتي را درباره‏ شبيه‌سازي‌هاي عددي در زمينه‏هاي مكانيك سيالات ماشين‌هاي محاسباتي و محاسبات شيميايي ارائه مي‌دهد. ماشين‌هاي محاسباتي را مي‌توانيد در مسائل دشوار و پيشرفته‏ي هندسي مورد استفاده قرار دهيد. ماشين‌هاي محاسباتي، رشته‏هايي چون: مهندسي عمران، مهندسي مكانيك، مهندسي فضا و بيومكانيك را براي شما تشريح مي‌نمايند. از طريق اين سايت مي‌توانيد با كاربرد اين تجهيزات در شاخه‏هاي مختلف علوم آشنا شويد.
اين سايت اطلاعاتي را در زمينه‌ فيزيك در اختيار علاقه‌مندان قرار مي‌دهد. شما مي‌توانيد با تاريخچه‏ اين شركت آشنا شويد و به نقش فيزيك در علم پزشكي پي ببريد. اين سايت شما را از جديدترين اخبار در زمينه‌ فيزيك پزشكي مطلع مي‌سازد. در اينجا مي‌توانيد با نوآوري‌هايي كه در زمينه‏ درمان با تابش صورت گرفته اطلاعاتي به دست آوريد. هدف اين سايت ايجاد برنامه‏هايي براي تشخيص سريع و بهبود سرطان مي‌باشد. از طريق اين سايت مي‌توانيد مطالب و مقالات علمي مورد نياز خود را به كامپيوتر خود منتقل نماييد و از ساير خدمات اين مركز بهره‌مند گرديد.

اين سايت شما را با انرژي بيشتر آشنا مي‌سازد. از طريق اين سايت با گونه‏هاي مختلف انرژي مثل: انرژي شيميايي، حرارتي، مكانيكي، الكتريكي، مغناطيسي، الكترو مغناطيسي، نور، هسته‌اي و بيولوژيكي آشنا مي‏شويد. اين سايت منابع مختلف انرژي را نيز براي شما تشريح مي‌نمايد و اطلاعاتي را در باره‌ي مصرف انرژي در جهان به شما ارائه مي‌دهد. نموداري كه مصرف انرژي را بر حسب سال نشان داده است، در اين سايت به‌چشم مي‌خورد. در اين جا مقالات و مطالب مختلفي در زمينه‌ انرژي وجود دارد كه مي‌توانيد آنها را مورد مطالعه قرار دهيد و تفريح انرژي در جهان را مشاهده نماييد.
اين سـايت شـما را با فيـزيك ذرات و روابط بين آنها آشنا مي‌كند. در اين سايت مي‌توانيد نمودارها و پوسترهايي را كه در اين زمينه وجود دارد، مشاهده كرده و هم‏چنين از كتاب‌ها، CD‌ها و ساير موارد آموزشي اين مركز بهره‌مند شويد. بخش آموزشي اين سايت كلاس‌هاي آموزشي و كارگاه‏هايي را براي علاقه‌مندان در نظر گرفته است. اين سايت اطلاعاتي را نيز درباره‏ فيزيك پلاسما، فيوژن، علوم هسته‌اي و پيدايش جهان در اختيار شما مي‌گذارد. مباحثي كه در اين مركز مورد بررسي قرار مي‌گيرند عبارتند از:
1- منابع انرژي و چگونگي تبديل آنها به يكديگر.
2- دو فرآيند‌ي كليد‌ي فيوژن.
3- چگونگي انجام واكنش‌هاي فيوژن.
4- ايجاد شرايط مناسب براي انجام واكنش فيوژن.
5- پلاسما‌ها، حالت چهارم ماده.
دانش‌آموزان دبيرستاني و معلمين نيز مي‌توانند از برنامه‏هاي آزمايشگاهي ساده‏ اين مركز در زمينه‏هاي فيزيك و شيمي استفاده كنند.
اين سايت مربوط به مركز UCF مي‏باشد. اين مركز در زمينه اپتيك و فوتونيك فعاليت مي‌نمايد و برنامه‏هاي تحقيقاتي و آموزشي گسترده‌اي در زمينه‏ اپتيك، فوتونيك و ليزر ارائه مي‌دهد. اين مركز برنامه‏هاي تحقيقاتي را در مقاطع دكترا و فوق ليسانس در اختيار علاقه‌مندان قرار ‌داده و آنها مي‌توانند از برنامه‏هاي مختلف اين مركز در زمينه‏هاي فيزيك و مهندسي استفاده نمايند. از طريق اين سايت مي‌توانيد با اساتيد، برنامه‏هاي آموزشي و فعاليت‌هاي تحقيقاتي اين مركز آشنا شويد. اين سايت اطلاعاتي مربوط به پروژه‏هاي گذشته و آتي مركز UCF در اختيار شما مي‌گذارد.
اين سايت مربوط به بخش فيزيك و ستاره‌شناسي دانشگاه پنسيلوانيا مي‌باشد. از طريق اين سايت مي‌توانيد اطلاعاتي درباره‏ اين مركز به دست آوريد و به‌آدرس‌ها و شماره تلفن‌هاي مورد نياز خود دسترسي پيدا كرده و با برنامه‏هاي آموزشي و سمينار‌هاي اين مركز آشنا مي‌شويد. علاقه‏‏مندان مي‌توانند در برنامه‏هاي تحقيقاتي اين مركز نيز شركت نمايند اين سايت موتور‌هاي جستجوگر قدرتمند و دايره‌المعارف‌هاي گوناگون را در اختيار شما قرار مي‌دهد و هم‏چنين شما را به سايت‌هاي دولتي نيز متصل مي‌سازد.
اين سايت متعلق به بخش رياضيات كاربردي و فيزيك تئوري دانشگاه كمبريج مي‌باشد. از طريق اين سايت مي‌توانيد اطلاعاتي درباره‏ كتابخانه‏ها و خدمات مختلف اين مركز به دست آوريد و به سمينارهاي مختلف انجام شده در زمينه‏ رياضيات و فيزيك دسترسي پيدا كنيد. هم‏چنين مقالات و مطالب چاپ شده در اين زمينه را مورد مطالعه قرار دهيد. اين مركز تحقيقاتي را در زمينه‌ ديناميك غيرخطي، اتمسفر، اقيانوس، شرايط آب و هوايي، فيزيك اتمي و ديناميك بيولوژيكي انجام داده است و شما مي‌توانيد به اطلاعات موجود درباره‏ آنها دست پيدا كنيد. از طريق اين سايت مي‌توانيد اطلاعاتي نيز درباره سيالات مركب، محاسبات ديناميكي، آزمايشگاه‏هاي مربوط به ديناميك سيالات، سيالات با عدد رينولدز بالا، مركز ژئوفيزيك تئوري، مواد و بيوفيزيك، كوانتوم نسبيتي، جاذبه و بسياري مطالب ديگر به دست آورده و به ساير سايت‌هاي مرتبط متصل شويد.
اين سايت متعلق به مركز فيزيك دانشگاه بوينوس‌آيرس مي‌باشد. از طريق اين سايت مي‌توانيد نقشه‏ي اين مركز را مشاهده كرده و با كارمندان و اساتيد شاغل در اين مركز آشنا شويد. اين سايت درباره‏ جايزه‌ي نوبل سال 2002 و فعاليت‌هاي پژوهشي اين مركز اطلاعاتي را در اختيار شما مي‌گذارد و شما مي‌توانيد جديدترين اخبار در زمينه‏ فيزيك را در اين سايت به زبان اسپانيايي ملاحظه نماييد و براي به دست آوردن اطلاعات بيشتر درباره‏ اين مركز مي‌توانيد با اين سايت ارتباط برقرار كنيد.

اين سايت متعلق به شركت VAS است كه توليد كننده‌ي تجهيزات دستگاه‏هاي صنعتي مي‌باشد. شركت VAS بيش از 20 سال تجربه در زمينه‏ ساخت دستگاه‏هاي آزمايشگاهي دارد. انواع محصولات توليد شده توسط اين مركز عبارتند از: دماسنج‌هاي ميزي، كاليبراتورها، مولتاژسنج‌ها، ترمومترها و … . از طريق اين سايت مي‌توانيد با ساير محصولات توليد شده توسط اين مركز آشنا شده و توضيحات بيشتري درباره‏ آنها به دست آوريد.
اين سايت اطلاعاتي درباره‏ كويل‌هاي Tesla در اختيار شما قرار مي‏دهد. كويل‏ها وسايلي‌هستندكه‌قوس‏هاي الكتريكي توليد كرده‌و‌داراي تجهيزات عجيبي مي‌باشند، اين وسايل جريان الكتريسيته را به هوا شليك مي‌كنند. الكتريسيته چيزي است كه ما به‌ندرت آن را مشاهده مي‌كنيم اما در اين دستگاه، الكتريسيته داخل سيم‌هاي الكتريكي محبوس مي‌شود و شما قادر به مشاهده الكتريسيته مي‏شويد. اين سايت هشدار داده است كه هيچ‌وقت چنين آزمايشي را در خانه انجام ندهيد. از طريق اين سايت مي‌توانيد با آزمايشات انجام شده در اين زمينه آشنا شده و اطلاعاتي در اين باره به دست آوريد.
اين سايت مربوط به يك مركز طراحي‌كننده‌ي تجهيزات پرواز مي‌باشد. اين مركز برنامه‏هايي را براي دانش‌آموزان در نظر گرفته است كه دانش‌آموزان توسط آن مي‌توانند چگونگي طراحي هواپيماهاي كوچك را بياموزند. شما مي‌توانيد از گالري عكس و فيلم اين مركز ديدن كنيد و اطلاعاتي در مورد طراحي‌هاي پرواز و استاندارهاي موجود در اين زمينه به دست آوريد.
اين سايت متعلق به جامعه‌ فيزيك اروپا است. از طريق اين سايت مي‏توانيد اطلاعاتي درباره‏ كنفرانس‌هاي انجام شده در زمينه‏ ليزر، الكترواپتيك، الكترونيك كوانتومي كسب نماييدو اين مركز سال 2005 را سال جهاني فيزيك اعلام نموده است. اين سايت فعاليت‌هاي برنامه‏ آموزشي، مقالات و كتب چاپ شده در اين زمينه را به شما معرفي مي‌كند و مي‌توانيد با برنامه‏ كنفرانس‌ها و سمينارهاي اين جامعه نيز آشنا شويد.
اين سايت متعلق به جامعه‏ي بيوفيزيك اروپا مي‌باشد. اين سايت اطلاعاتي را درباره‌ي كنفرانس‌ها و برنامه‏هاي علمي كه در سال 2003 برگزار خواهند شد در اختيار شما مي‌گذارد. شما مي‌توانيد از طريق اين سايت جديدترين خبرهاي موجود درباره بيوفيزيك را ملاحظه كرده و با فعاليت‌ها و برنامه‏هاي علمي اين مركز آشنا شويد و گزارشات مربوط به اين موضوع در اختيار علاقه‌مندان قرار مي‌گيرد. شما مي‌توانيد با مراكز بيوفيزيك مستقر در كشورهاي اروپايي آشنا شويد.
اين سايت شما را با مكانيك سيالات و مهندسي جريان سيال آشنا مي‌سازد. اين سايت اطلاعاتي درباره‏ مراكز هوانوردي، ستاره‌شناسي، مركز مهندسي مكانيك، مهندسي هوافضاي دانشگاه‏هاي مختلف در اختيار شما مي‌گذارد. از طريق اين سايت دانشجويان مي‌توانند با محاسبات مربوط به سيالات تراكم پذير و ... آشنا شوند و از تصاوير مربوط به جريان سيالات ديدن نمايند. شما مي‌توانيد اطلاعاتي در مورد بخش آموزشي اين مركز به دست آوريد. اين سايت شما را به سايت‌هاي مفيدي در اين زمينه متصل مي‌كند.
اين سايت متعلق به سازمان فيزيك پزشكي اروپا مي‌باشد. اين سازمان در سال 1980 تأسيس شده است و در حال حاضر بيش از 39 مركز‌ ملي در آن به عضويت در آمده‌اند. در اين سازمان بيش از 2000 پزشك و مهندس در زمينه‌ فيزيك پزشكي فعاليت مي‌كنند. از طريق اين سايت مي‌توانيد اطلاعاتي درباره‏ برنامه‏ كنفرانس‌هاي موجود در اين زمينه به دست آوريد. مدرسه‏ فيزيك جوايزي براي پزشكان جوان در نظر گرفته است. در اين سايت مي‌توانيد با اهداف مختلف اين شركت آشنا شويد.
اين سايت متعلق به يك شركت مشاوره در زمينه‌ الكترو مغناطيس مي‌باشد. اين مركز شركت‌هاي مختلف را در شبيه‌سازي مسائل پيچيده ياري مي‌كند و هدف آن مركز ارائه‌ راه‌حل‌هايي در زمينه‏هاي علوم مختلف براي آسان‌تر نمودن مسائل مي‌باشد. در اين سايت تاريخچه‏ اين مركز شرح داده شده است و اين سايت نرم‌افزارهاي موجود در اين زمينه را در اختيار علاقه‌مندان قرار مي‌دهد و شما مي‌توانيد از خدمات مشاوره‌اي اين شركت بهره‌مند شويد.
اين سايت متعلق به مركزي است كه انواع مختلف منابع انرژي را در اختيار دارد. از طريق اين سايت مي‌توانيد اطلاعاتي درباره‏ منابع انرژي تجديدپذير به دست آوريد. اين سايت امكان ارتباط شما را با كالج انرژي ميسر مي‌سازد و شما مي‌توانيد سؤالات مورد نظر خود را در زمينه‏ انرژي با متخصصين اين مركز مطرح نماييد. اين سايت شما را از محصولات مختلف اين مركز مطلع مي‌سازد و شما براي به دست آوردن اطلاعات بيشتر درباره‏ اين مركز و مسائل قانوني مربوط به آن بهتر است از اين سايت ديدن نماييد. از طريق اين سايت مي‌توان عضو اين مركز شده و همكاري‌هايي با اين مركز انجام داد.
اين سايت مربوط به يك مركز تحقيقاتي در زمينه‏ انرژي مي‌باشد. شركت ERI يك شركت مهندسي، علمي و پژوهشي مي‌باشد. يعني اين شركت بيشتر در زمينه‏هاي آناليزهاي مهندسي مديريت، مشاوره، تحقيقات علمي در زمينه انرژي هسته‌اي، مديريت ايمني و بهداشت و سيستم‌هاي زيست محيطي فعاليت مي‌نمايد. اين سايت اطلاعاتي درباره‏ نرم‌افزارهاي مورد استفاده را در اختيار شما مي‌گذارد و شما مي‌توانيد مقالات و كتاب‌هاي منتشر شده در اين زمينه را نيز از طريق اين سايت مشاهده كنيد. اين شركت فعاليت‌هايي را در زمينه‏هاي: روش‌هاي شبيه‌سازي ديجيتالي، مدل‌سازي‌هاي رياضي و عددي، روش‌هاي آناليز هيدروليكي، روش‌هاي فيزيك راكتورها و… انجام داده است. از طريق اين سايت مي‌توانيد با برنامه‏هاي آموزشي و مديريتي اين مركز آشنا شويد.
اين سايت متعلق به جامعه‌ فيزيك اروپا مي باشد. اين مركز در سال 1962 تأسيس شده است و امروزه بيش از 3400 فيزيك‌دان از 38 جامعه‏ي فيزيك مختلف در اين مركز مشغول به فعاليت مي‌باشند. هدف اين مركز افزايش علاقه‏ مردم اروپا به علم فيزيك مي‌باشد. اين سايت اطلاعاتي در مورد كنفرانس‌هاي تشكيل شده در اين زمينه به شما ارائه مي‌دهد. شما مي‌توانيد از برنامه‏هاي آموزشي اين مركز استفاده نموده و مقالات و مطالب منتشر شده را مورد مطالعه قرار دهيد. اين مركز سمينارهايي را در زمينه‏ ليزر، الكترواپتيك، كوانتوم و الكترونيك برگزار مي‌كند. از طريق اين سايت مي‌توانيد با فعاليت‌هاي مختلف اين مركز آشنا شويد و با اعضاي اين گروه ارتباط برقرار كرده و تبادلات علمي مفيدي را انجام دهيد.
اين سايت اطلاعاتي در زمينه‏ فيزيك اتمي و علم سطوح در اختيار شما قرار مي‏دهد. اين مركز در سال1997 تأسيس شده است و تحقيقاتي را در زمينه‏هاي زير انجام داده است:
1- خـصــــوصيات سطوح جامد در مقياس‌هاي اتمي. 2- جــذب ســطحي و رشد فيلم‌هاي
مولكولي و لايه‏هاي نازك فلزي. 3- بافت‌ها وخصوصيات ريزساختارها 4- سرعت جذب و دفع. 5- خاصيت‌هاي الكترونيكي، مغناطيسي و شيميايي سطوح فيلم‌هاي نازك. 6- رابطه‌ي متقابل يون‌ها با ماده. 7- آناليز لايه‌ي نازك سيال. اين مركز برنامه‏هاي آموزشي را در زمينه‌ فيزيك براي علاقه‏‏مندان طراحي كرده و مقالات و كتاب‏هايي را منتشر نموده است.
اين سايت يك مركز آموزشي مناسب براي آموزش علوم مختلف به دانش‌آموزان و دانش پژوهان به‌شمار مي‌آيد و اطلاعاتي را درباره‏ مكانيك، حركت امواج، اپتيك، ستاره‌شناسي، علوم طبيعي، تفريحات و بازي‌ها در اختيار شما قرار مي‌دهد. فعاليت‌هاي اين شركت ارتباط بين تئوري‌هاي علمي و كاربردهاي عملي آنها را تشريح مي‌كنند. اين فعاليت‌ها باعث مي‌شود كه دانش‌آموزان با مفاهيم علمي مختلف آشنا شوند. از طريق اين سايت مي‌توانيد اطلاعاتي درباره‏ رنگ‌ها، تركيب نوري، جاذبه، الكتريسيته، مغناطيس، امواج نوري، صوتي و اصول مكانيكي مثل: سرعت و شتاب به دست آوريد و با اين مركز بيشتر آشنا شويد.
اين سايت مختص به يك مركز تحقيقات در زمينه‌ فيزيك مي‌باشد. شما مي‌توانيد با اساتيد و دانش آموزان اين مركز آشنا شده و از برنامه‏هاي تحقيقاتي اين مركز بهره‌مند گرديد. اين مركز توضيحاتي درباره‏ سمينارها و كنفرانس‏ها به شما ارائه مي‏دهد و از طريق اين سايت مي‌توانيد با برنامه‏هاي آكادميك اين مركز آشنا شويد. اين مركز برنامه‏هاي آموزشي را نيز براي معلمين در نظر گرفته است و مي‌توانيد با ساير سايت‌هاي مرتبط با علم فيزيك نيز ارتباط بر قرار كنيد.
اين سايت مربوط به مركز‌ي است كه در زمينه‌ فيزيك و علوم فضايي فعاليت مي‌كند. اين مركز برنامه‏هاي آموزشي را براي دانشجويان و دانش آموزان در نظر گرفته است كه دانش آموزان قادر مي‌باشند از طريق آن فرصت‌هاي شغلي مورد علاقه‏ خود را جستجو نمايند و فرصت‌هاي شغلي موجود در اين زمينه، در شاخه‏هايي مانند: نجوم، بيوفيزيك، علوم كامپيوتري، مهندسي بيومديكال و ... ارائه شده است. شما مي‌توانيد از برنامه‏هاي تحقيقاتي اين سايت استفاده كرده و به ساير سايت‌هاي مرتبط متصل شويد.
اين سايت تحقيقاتي را در زمينه‏ قدرت سيالات ارائه مي‌دهد. هدف اين مركز ايجاد ارتباط نزديك‌تر ميان تحقيقات آزمايشگاهي و صنعت مي‌باشد. اين سايت آخرين اطلاعات موجود در زمينه‌ كنترل جريان سيالات و اندازه‌گيري آنها را در اختيار شما قرار مي‌دهد. شما مي‌توانيد با هيدروليك و ماشين‌آلات هيدروليكي نيز آشنا شويد. اين مركز توليدكننده‏ي و كنترل كننده ماشين آلات صنعتي مي‌باشد. محصولات توليد شده توسط اين مركز را مي‌توان در تجهيزات فضايي و روبات‌ نيز بكار برد. شما مي‌توانيد با تيم تحقيقاتي اين مركز ارتباط برقرار كنيد و اطلاعاتي درباره‏ فعاليت‌هاي اين گروه به دست آوريد.
اين سايت مربوط به يك مركز آزمايشگاهي در خصوص فيزيك پلاسما مي‌باشد. اين آزمايشگاه تحقيقاتي در زمينه‌ شكافت (گداخت) هسته‌اي، منابع انرژي، اقتصادي و زيست محيطي انجام مي‌دهد. شما مي‌توانيد از برنامه‏هاي آموزشي اين مركز استفاده كنيد و اطلاعاتي درباره‏ علم پلاسما به دست آوريد. اين سايت شما را به ساير سايت‌هاي مربوط به پلاسما و فيوژن متصل مي‌سازد. شما با برنامه‏هاي تحقيقاتي اين سايت آشنا شده و مي‏توانيد به برنامه‏هاي تحقيقاتي انجام شده در اين زمينه دسترسي پيدا كنيد.

اين سايت مطالب آموزشي را در زمينه‏ مكانيك سيالات در اختيار مراجعه كنندگان قرار مي‌دهد. در اين سايت مطالبي درباره‏ سيالات تراكم پذير، سيالات تراكم ناپذير، سطوح آزاد، جريانات مادون صوت، جريانات فوق صوت، جريانات آرام توربولنت(آشوب)، پايدار، ناپايدار، جريانات داخلي، اصطكاكي، ايده‌آل، سيالات ويسكوز، لغزنده، كانال‌هاي باز و ... توضيحاتي ارائه داده مي‌شود. در بخش آموزش اين مركز درباره‏ موضوعاتي چون: هيدرواستاتيك، كشش سطحي، معادلات اولر، معادلات ناوير استوكس، عدد ماخ، عدد رينولدز، عدد فرود، سيستم‌هاي لوله‌اي، افت هد، پمپ‌ها، توربين‌ها ، جت‌هاي آلي و ... مطرح شده است و درباره‌ي اين موضوعات آموزش‏هايي براي علاقه‏‏مندان ارائه شده است.
انرژي حاصل از فيوژن را مي‌توان به‌عنوان يك منبع لايتناهي انرژي مورد استفاده قرار داد، ولي براي به دست آوردن آن با موانع و مشكلاتي در زمينه‌ علوم و مهندسي روبرو مي‏باشيم. اين فرآيند شبيه فرآيندهايي است كه در خورشيد و ساير ستارگان صورت مي‌گيرد. اين سايت شما را با تاريخچه‌ي فيوژن و كاربردهاي آن آشنا مي‌سازد و اطلاعاتي در مورد تحقيقات كشور انگليس در اين زمينه در اختيار شما قرار مي‏دهد. شما مي‌توانيد به گزارشات و تحقيقاتي كه در اين زمينه صورت گرفته دسترسي داشته باشيد. از طريق اين سايت مي‌توانيد با ساير فعاليت‌هاي اين مركز سايت‌هاي مختلفي در زمينه‌ فيوژن و كاربردهاي آن آشنا شويد.
اين سايت سيستم‌ها و تجهيزات مجازي را در زمينه‏ انتقالات به‌صورت تابشي در اختيار شما قرار مي‏دهد و شما را با خصوصيات محاسباتي گازها آشنا مي‌نمايد. در اين سايت مي‏توانيد با معادلات و محاسبات مربوط به اين قسمت آشنا شويد. در اينجا مي‌توانيد محاسبات را به‌صورت خط به خط مشاهده كنيد و از طريق نرم‌افزارهاي موجود در اين سايت ميزان جذب گازي به ضريب گسيل گازهاي مختلف از ماورا بنفش تا مادون قرمز را محاسبه نماييد براي به دست آوردن اين محاسبات بايستي اطلاعاتي مانند نوع گاز، ميزان گاز، دما، فشار، طول موج و محدوده‏ي فركانس را براي سيستم مشخص كنيد.
اين ســايت اطلاعاتــــي را در باره‌ي ژئومغناطيس ارائه مي‌دهد. ژئو مغناطيسي بخشي از زلزله شناسي محسوب مي‌گردد. اين علم ميدان مغناطيس زمين را مورد ارزيابي قرار مي‌دهد. شما در اين سايت تحقيقات انجام شده را مشاهده خواهيد كرد و از مدل‌ها و نمودارهاي موجود در اين زمينه اطلاعاتي به دست خواهيد آورد. اين سايت شما را با فعاليت‌هاي اين مركز و محصولات توليد شده توسط اين سازمان آشنا مي‌كند. شما مي‌توانيد جديدترين اطلاعات موجود در اين زمينه را از طريق اين سايت به دست آوريد.
اين سايت متعلق به يك آزمايشگاه ديناميك پلاسما مي‌باشد. اين شركت، تحقيقاتي را در زمينه‏ مهندسي پلاسما و الكترومغناطيس ارائه داده و قسمت اعظم آزمايشات اين شركت در دماهاي بالا و پلاسما‌هاي محدود و مغناطيسي انجام مي‌شود. اين تحقيقات در مورد توسعه‌ي منابع انرژي مربوط به فيوژن‌هاي thermonuclear (گداخت گرما‌هسته‌اي) بسيار قاطع و دقيق مي‌باشد. در اين سايت مي‌توانيد عنوان پروژه‏هايي كه توسط اين مركز انجام شده است را مشاهده نماييد.
اين سايت متعلق به جامـعه‏ي فيــزيك كشـور كروواسـي مي‌بــــاشد. هدف اين سايت افزايش فعاليت‌ها و بهبود برنامه‏هاي آموزشي در زمينه‏ فيزيك مي‌باشد. از طريق اين سايت مي‌توانيد با فعاليت‌هاي مختلف اين مركز آشنا شويد. اين مركز داراي بخش‌هاي آموزشي مختلفي مي‌باشد كه توسط دانش آموزان و افراد مختلف مورد استفاده قرار مي‏گيرد. در اين سايت مي‌توانيد به مقالات و كتاب‌هاي موجود در اين زمينه دسترسي پيدا كنيد و با فعاليت‌هاي گسترده‌ي اين مركز آشنا شويد.
اين سايت متعلق به جامعه‌ فيزيك و سلامتي مي‌باشد. اين جامعه از افراد متخصصي تشكيل شده است كه در زمينه‏ حفاظت محيط‌زيست در مقابل اشعه‏ها فعاليت مي‌كنند. هدف اين جامعه بالا بردن دانش عموم مردم در اين زمينه و ايجاد برنامه‏هاي آموزشي براي مردم مي‌باشد. از طريق اين سايت مي‌توانيد اطلاعاتي درباره‏ برنامه‏ كنفرانس‌ها و سمينارها به دست آوريد. اين سايت جديدترين اطلاعات موجود درباره‏ اشعه‏ها و سلامتي افراد را در اختيار شما قرار مي‏دهد و مجلاتي را در اين زمينه به شما ارائه مي‌دهد. از طريق اين سايت مي‌توانيد به ساير سايت‌هاي مرتبط با اين موضوع متصل شويد.
اين سايت مخصوص دانش‌آموزاني است كه علاقه‌مند به علم فيزيك مي‌باشند. اين سايت دانش آموزان را در زمينه‏هاي فيزيك، فيزيك كاربردي و علوم كامپيوتري تقويت مي‌كند. از طريق اين سايت مي‌توانيد نام اساتيد فعال در اين مركز را مشاهده نماييد شما مي ‌توانيد در اين سايت برنامه‏هاي آموزشي اين مركز را ملاحظه نماييد و به ساير لينك‌هاي مرتبط در اين زمينه متصل شويد.
اين سايت متعلق به شركت ITU مي‌باشد. اين شركت اروپاييان را در مقابل خطرات ناشي از تشعشعات راديواكتيو محافظت مي‌نمايد. از طريق اين سايت مي‏توانيد درباره‏ سمينارهاي برگزار شده توسط اين مركز اطلاعاتي را كسب نماييد. اين سايت شما را با فعاليت‌ها و خدمات اين شركت آشنا مي‌سازد و شما مي‌توانيد فرصت‌هاي شغلي موجود در اين سايت را ملاحظه كرده و جديدترين خبر‌هاي موجود در اين زمينه را مطالعه كنيد و در بخش جستجوگر آن مطالب مورد نياز خود را به‏دست آوريد.
اين سايت مربوط به سازمان بين‌المللي فيزيك رياضيات مي‌باشد. در اين سايت مي‌توانيد اطلاعاتي در مورد اين مركز، اعضاي تشكيل‌دهنده‏ي آن و حقوق و مزاياي مربوط به آنها به دست آوريد. اين مركز در سال 1976 تأسيس شده است و هدف آن تحقيق و پژوهش در زمينه‌ فيزيك رياضيات مي‌باشد. اين مركز ارتباطي را ميان فيزيك‌دان‌ها و رياضي‌دانان ايجاد كرده و باعث تبادلات علمي و فكري ميان آنها شده است. از طريق اين سايت مي‌توانيد اطلاعاتي درباره‏ كنفرانس‌ها و سمينارهاي تشكيل شده در اين زمينه كسب نماييد. اين سايت شما را با ساير سايت‏هاي مرتبط با اين موضوع متصل مي‌كند.
اين سايت متعلق به مركز فيزيك مواد كندانس شده(ماده‌چگال) در دانشگاه برزيليا مي‏باشد. در اين مركز تحقيقات پذيرفته‏اي در زمينه‏ مواد كندانس شده(ماده‌چگال) صورت مي‌گيرد. اين مركز اقدام به برگزاري كنفرانس‌ها، كارگاه‏ها و برنامه‏هاي آموزشي مي‌كند. مطالب موجود در اين سايت را مي‌توانيد به دو زبان پرتقالي و انگليسي مورد مطالعه قرار دهيد. در اين مركز دانشمندان و اساتيد متخصص در زمينه‏ فيزيك اطلاعات علمي موجود در اين زمينه را با يكديگر مبادله مي‌كنند. شما از طريق اين سايت مي‌توانيد برنامه‏ سمينارها و كنفرانس‌ها را ملاحظه كنيد.
اين سـايـت مـربوط به مركز بين‌المللي اپتيك است، علامت اختصاري اين مركز ICO مي‌باشد. اين مركز بزرگ‌ترين و قديمي‌ترين مركز تحقيقاتي مربوط به اپتيك در اروپا محسوب مي‌گردد. مركز ICO در سال 1921 توسط عده‌اي فيزيك‌دان متخصص در زمينه‌ اپتيك تأسيس شده است. اين سايت اطلاعات جامعي درباره‌ي كنفرانس‌ها و برنامه‏هاي علمي كه توسط اين مركز برگزار شده ارائه مي‌دهد. از طريق اين سايت مي‌توانيد به لينك‌هاي مرتبط به اپتيك و استانداردهاي مربوط به آن متصل شويد. اين سايت شما را با آزمايشگاه‏هايي كه در اين زمينه فعاليت دارند آشنا مي‌سازد. از طريق اين سايت مي‌توانيد با فعاليت‌هاي اين مركز آشنا شده و در برنامه‏هاي تحقيقاتي آنها شركت نماييد.
اين سايت مربوط به يك مركز تحقيقاتي بين‌المللي در زمينه‌ فيزيك تئوري مي‌باشد. اين مركز در سال 1964 توسط فيزيك‌داني به نام عبدالسلام تأسيس شده است يكي از اهداف مهم اين مركز رشد برنامه‏هاي تحقيقاتي در زمينه‌ فيزيك در كشورهاي در حال توسعه مي‌باشد. در آرشيو اين سايت مي‌توانيد مطالب علمي مورد نياز خود را جستجو كرده و در اين كار از موتور جستجوگر اين سايت استفاده نماييد. گروه تحقيقاتي اين مركز شما را در انجام پروژه‏هاي مربوط به فيزيك ياري مي‌نمايد. اين مركز فعاليت‌هايي را در زمينه‏هاي اكولوژي، محيط‌زيست، برنامه‏هاي اقتصادي و ... انجام داده است. از طريق اين سايت مي‌توانيد به فيزيك افريقا، رياضيات در وب و physnet متصل شويد. اين سايت برنامه‏هاي تحقيقاتي اين مركز را در سال‌هاي مختلف به شما معرفي مي‌نمايد.
اين سايت مربوط به يك مركز تحقيقاتي در زمينه Nanoheterostructure مي‌باشد. اين مركز تحقيقاتي را در زمينه‏ فيزيك و تكنولوژي سيليكون و نيمه هادي‌هاي III-V heterostructure و به‌خصوص Nanoheterostructure انجام مي‌دهد. فعاليت‌هاي اين مركز در زمينه‌ اپتوالكترونيك، نانوالكترونيك، ارتباط پديده‏هاي كوانتومي با نيمه رساناها، پديده‏هاي غيرخطي نوري و … مي‌باشد. در اين سايت بيش از 206 محقق فعاليت مي‌كنند. شما از طريق اين سايت مي‌توانيد از برنامه‏هاي تحقيقاتي اين مركز اطلاعات مورد نياز خود را به دست آوريد.
اين مركز يكي از شاخه‏هاي جامعه‌ فيزيك و سلامتي محسوب مي‌شود. اين سايت اطلاعاتي درباره‏ تاريخچه‏ اين مركز در اختيار شما قرار مي‏دهد و شما مي‌توانيد ليست كنفرانس‌هاي برگزار شده توسط اين مركز را مشاهده نماييد و از جوايزي كه توسط اين مركز به دانشمندان فعال تعلق گرفته، مطلع شويد. اين مركز اطلاعاتي را در زمينه‌ حفاظت در مقابل تابش اشعه‏ها ارائه مي‌دهد و داراي برنامه‏هاي آموزشي و تحقيقاتي مي‌باشد كه علاقه‌مندان مي‌توانند از آنها استفاده نمايند. اين سايت مطالب علمي و مشكلات موجود در زمينه‌ تابش دهي و حفاظت در مقابل اشعه‏هاي مختلف را نيز در اختيار شما قرار مي‌دهد و شما مي‌توانيد با فـعـاليـت‌هاي مـختلف اين مركز تحقيقاتي بيشتر آشنا شويد.
اين سايت متعلق به يك مركز تحقيقاتي مي‌باشد. اين مركز، تحقيقاتي را در زمينه‌ اندازه‌گيري‌هاي الكتريكي، تجهيزات ارزيابي‌كننده و موقعيت‌هاي فيزيولوژيكي انجام داده است. اين سايت شما را با فعاليت‌هاي اين مركز آشنا مي‌سازد و شما مي‌توانيد جديدترين مطالب چاپ شده در اين زمينه را ملاحظه نماييد. اين سايت اطلاعاتي درباره‏ كنفرانس‌ها و فعاليت‌هاي علمي اين مركز در اختيار شما قرار مي‌دهد. شما مي‌توانيد با اعضاي تشكيل‌دهنده‏ي اين مركز و فعاليت‌هاي آنها آشنا شويد.
اين سايت متعلق به جامعه‌ بين‌المللي رزونانس مغناطيسي و كاربرد آن در علم پزشكي مي‌باشد. اين مركز به منظور توسعه و تحقيق در زمينه‌ رزونانس مغناطيسي و كاربرد آن ‌در علم پزشكي و زيست‌شناسي تأسيس شده است و هر ساله اقدام به برگزاري گردهمايي‌ها و جلساتي مي‌كند و نتايج تحقيقات خود را در اختيار علاقه‌مندان قرار مي‌دهد. شما مي‌توانيد از مجلات موجود در اين سايت استفاده كنيد و مقالات علمي جمع‌آوري شده در اين سايت را مطالعه نماييد . اين سايت شما را به ساير سايت‌هاي مفيد در اين زمينه متصل مي‌سازد.
اين سايت مربوط به يك انسيتو در زمينه‏ فيزيك تئوري مي‌باشد. اين مركز تحقيقاتي در روسيه واقع شده و با مراكز تحقيقاتي موجود در مسكو ارتباط دارد. از طريق اين سايت مي‌توانيد با جامعه‌ فيزيك امريكا، جامعه‌ فيزيك اروپا و physnet ارتباط برقرار نموده و از كتابخانه‌ي الكترونيكي اين مركز استفاده كنيد. اين سايت آرشيو مطالب علمي موجود در اين زمينه را در اختيار شما قرار مي‌دهد و تاريخچه‌ي اين مركز را شرح مي‌دهد. از طريق اين سايت مي‌توانيد با فعاليت‌هاي گسترده اين مركز علمي آشنا شويد.
اين سايت مربوط به مركز بين‌المللي فيزيك كاربردي و فيزيك محض مي‌باشد. در اينجا مي‌توان بولتن‌هاي خبري مربوط به فيزيك كاربردي را ملاحظه كرد. در كنفرانس‌هاي تشكيل شده توسط اين مركز روي موضوعاتي مثل مدارس ابتدايي، راهنمايي، دانشگاه‏ها، انسيتوهاي تحقيقاتي جوامع علمي، حرفه‌اي و آژانس‌هاي سرمايه‌گذاري بحث شده است. در اينجا مي‌توانيد درباره‏ جوايزي كه به دانشمندان فعال در اين زمينه تعلق گرفته، تيم اجرايي و گروه كارمندان فعال اطلاعاتي كسب نماييد.
اين سايت مربوط به مركز UMBC است كه تحت نظارت دانشگاه مريلند اداره مي‌شود. هدف اين مركز جذب دانشجويان فعال در زمينه‌ علوم مختلف و مهندسي و استفاده از آنها در برنامه‏هاي تحقيقاتي مي‌باشد. در اين سايت مي‌توانيد گزارش سالانه را ملاحظه نموده و با دستاوردهاي اين مركز آشنا شويد. شما مي‌توانيد از برنامه‏هاي آموزشي اين مركز استفاده كنيد. اين سايت اطلاعاتي در مورد برنامه‏هاي آكادميك و تحقيقاتي اين مركز در اختيار شما مي‌گذارد. از طريق اين سايت مي‌توانيد به جديدترين مطالب و اخبار علمي دست پيدا كنيد.
از طريق اين سايت مي‌توانيد با مراكز فيزيك و مراكز فناوري هسته‌اي آشنا شده و با آنها ارتباط برقرار نماييد. اين سايت مجلات مربوط به علم فيزيك را به شما معرفي مي‌كند. از طريق اين سايت مي‌توان به شبكه فيزيك طبيعي و جامعه‏ي تحقيقات فيزيك اروپا متصل شد. اين مركز شما را با روش‌هاي آزمايشگاهي مربوط به فيزيك آشنا مي‌كند. شما مي‌توانيد به مقالاتي كه در اين زمينه منتشر شده‌اند دسترسي پيدا كرده و اطلاعاتي را درباره‏ كارمندان اين مركز به‏دست آوريد.
اين سايت متعلق به يك مركز تحقيقاتي در روسيه مي‌باشد. در اين سايت مي‌توانيد سناريوهاي مربوط به قدرت هسته‌اي در روسيه و فعاليت‌هاي اين كشور را در اين زمينه مشاهده نموده و علم مدرن و تكنولوژي پيشرفته‌ي روسيه را ملاحظه كنيد. اين سايت تاريخچه‌ي اين مركز تحقيقاتي را در اختيار شما قرار مي‌دهد. اين مركز داراي برنامه‌هاي آموزشي ويژه‌اي مي‌باشد كه علاقه‌مندان مي‌توانند از آنها استفاده نمايند. شما مي‌توانيد نقشه‌ي اين مركز را در اين سايت ملاحظه كرده و با ساختار مديريتي اين مركز آشنا شده و با آنها ارتباط برقرار نماييد.
اين سايت مربوط به يك مركز تحقيقاتي در زمينه‌ فيزيك مي‌باشد. اين مركز پروژه‏هاي تحقيقاتي را در زمينه‏هاي فيزيك هسته‌اي، فيزيك اتمي، تقسيمات ژئوفيزيك هسته‌اي و منابع يوني انجام داده است. شما مي‌توانيد گزارشات سالانه‌ي اين مركز را مشاهده كرده و در سمينارهايي كه در آن برگزار مي‌شود شركت نماييد در اين سايت اطلاعاتي براي دانش‌آموزان و علاقه‌مندان به فيزيك موجود مي‌باشد و دانش‌آموزان و عموم مردم مي‌توانند از فرصت‌هاي شغلي موجود در اين مركز استفاده نمايند و برنامه هاي كامپيوتري اين سايت را مشاهده نمايند. اين سايت شما را به موسسات مرتبط با فيزيك متصل مي‌سازد.
اين مركز به آزمايشاتي در زمينه‌ فضا و اتمسفر مي‌پردازد. مركز LASP تحقيقاتي را در زمينه‏هاي تئوري و آزمايشگاهي ارائه مي‌دهد. اين سايت اطلاعات كاملي درباره‏ اين مركز در اختيار شما مي‌گذارد و شما مي‌توانيد از اطلاعات علمي و نرم‌افزارهاي اين مركز استفاده كنيد و اطلاعاتي درباره‏ زمان برگزاري سمينارها و مقالات چاپ شده در اين زمينه به دست آوريد. اين مركز در دانشگاه كلرورادو واقع شده است از دهه 1950 در برنامه‏هاي فضايي امريكا مشغول به فعاليت مي‌باشد. شما مي‌توانيد گزارشي كه از فعاليت‌هاي اين مركز در سال‌هاي 2001 و 2000 ارائه شده است را ملاحظه كرده و ليست برنامه‏هاي تحقيقاتي و پروژه‏هايي كه در اين مركز در حال انجام است، مطالعه نماييد.
اين سايت مربوط به آزمايشگاه‏هاي فيزيك نجوم مي‌باشد كه به منابع انرژي زيادي احتياج دارند. اين آزمايشگاه‏ها فعاليت‌هايي را در زمينه‌ اشعه‏ي x و اشعه‌ي گاما انجام مي‌دهند. در اين مركز تحقيقاتي نيز در زمينه‌ سياه‌چاله‏ها، ستاره‏هاي نوتروني و ساير اجرام آسماني ارائه شده است و خدماتي را در زمينه‌ آناليز اطلاعات عرضه مي‌دارد. در اين سايت مي‌توانيد عكس فضايي هفته را ملاحظه نموده و با سازمان‌ها و اداره‏هاي مرتبط نيز ارتباط برقرار نماييد. در سايت مذكور كتاب‌ها و مقالات چاپ شده در اين زمينه معرفي مي‌شوند كه مي‌توان آنها را مورد مطالعه قرار داد. لازم به ذكر است كه اين سايت شما را در جريان برنامه‏هاي تحقيقاتي اين مركز قرار مي‌دهد.
اين سايت متعلق به آزمايشگاه ملي Los Alamos مي‌باشد. در اين سايت مي‌توانيد تحقيقات استراتژيك اين مركز و مهندسي ساخت اسلحه را ملاحظه كنيد. اين سايت در باره‌ي فيزيك كاربردي، عمليات‌هاي تجاري، علوم كامپيوتري و محاسباتي، شيمي، آزمايشات ديناميكي، ايمني، سلامتي، علم مواد و تكنولوژي توضيحاتي را به شما ارائه ‌داده و جديدترين مجلات در اين زمينه را در اختيار شما قرار مي‌دهد. در اين سايت مي‌توانيد فرصت‌هاي شغلي موجود در اين مركز را مشاهده نماييد.
اين سايت مربوط به يك شركت سازنده‏ي دستگاه‏هاي اندازه‌گيري مي‌باشد. اين شركت دستگاه‏هاي مختلفي را از كوچك تا بزرگ توليد كرده و در اختيار مشتريان خود قرار مي‌دهد. شما مي‌توانيد ليست ماشين‌آلات توليد شده توسط اين شركت را مشاهده كنيد و اطلاعاتي درباره‌ي دستگاه‏هاي ليزر به دست آوريد و هم‏چنين چگونگي كاركرد آنها را ملاحظه نماييد. اين سايت اطلاعاتي بيشتري در مورد خدمات گسترده‌ي اين مركز در اختيار شما قرار مي‏دهد. اين مركز در زمينه‌ حركات روبوتيك فعاليت‌هايي انجام داده است.
اين سايت اطلاعاتي را درباره‏ انرژي به شما ارائه مي دهد و يك منبع آموزشي مناسب براي محققان محسوب مي‌گردد و شما مي‌توانيد برنامه‏هاي آموزشي پيشرفته‏ي اين مركز را در اين سايت ملاحظه نماييد. از طريق اين سايت مي‌توانيد اطلاعاتي درباره‏ انرژي هسته‌اي و كاربردهاي آن به دست آوريد. اين سايت اخبار موجود درباره‏ انرژي و نفت را در اختيار شما قرار داده و شما مي‌توانيد از آرشيو مستقيم اين مركز استفاده كرده و اطلاعات مورد نياز خود را كسب كنيد. كودكان مي‌توانند در اين سايت به بازي‌هاي جالبي دسترسي داشته باشند و براي دوستان خود كارت تبريك ارسال نمايند.
اين سايت اطلاعاتي درباره‏ باريكه‌‌هاي تابشي يوني كم انرژي ارائه مي‌دهد. هدف اين سايت هماهنگ نمودن برنامه‏هاي فيزيكي و ايجاد توسعه‌ي تكنولوژي مي‌باشد. شما مي‌توانيد شبكه‏ي مديريتي اين سازمان را در اين سايت ملاحظه نماييد. اين سايت اطلاعات كلي را درباره‏ پروژه‏ها و برنامه‏هاي تحقيقاتي اين مركز در اختيار شما قرار مي‌دهد و مي‌توانيد درباره‏ سمينارها و گزارشات، پيوند نامه‏هاي اين مركز تحقيقاتي اطلاعاتي به دست آوريد. اين سايت شما را به ساير لينك‌هاي مرتبط با باريكه‌هاي تابشي يوني كم انرژي متصل مي‌سازد.
اين سايت شما را با آزمايشگاه‏هاي (LLNL) كه متعلق به سازمان انرژي امريكا مي‌باشند و توسط دانشگاه كاليفرنيا هدايت مي‌شوند آشنا مي‌كند. اين آزمايشگاه‏ها در سال 1952 به منظور طراحي سلاح‌هاي هسته‌اي تأسيس شده‌ و به‌عنوان مراكز علمي و مهندسي نيز مورد استفاده قرار مي‌گيرند. اين سايت تاريخچه‌ي اين مراكز و فعاليت‌هاي تحقيقاتي آنها را براي شما شرح مي‌‌دهد. اين مركز جديدترين مطالب چاپ شده در زمينه‌ علوم و تكنولوژي را در اخيتار شما قرار مي دهد. آزمايشگاه‏هاي اين مركز و فعاليت هاي آنها در اين سايت قابل مشاهده مي‌باشد.
اين سايت مربوط به فيزيك، نجوم و علم مواد دانشگاه جنوب غربي ايالت ميسوري مي‌باشد. دانشجويان مي‌توانند در رشته‏هايي چون فيزيك، مهندسي فيزيك با تأكيد بر فراگيري علوم كامپيوتري و علوم مواد مشغول به تحصيل شوند و موفق به دريافت مدارك ليسانس در اين رشته‏ها گردند. شما از طريق اين سايت مي‌توانيد با برنامه هاي آموزشي اين مركز، برنامه‏هاي تحقيقاتي، اساتيد و كارمندان آن آشنا شويد و براي به‌دست آوردن اطلاعات بيشتر درباره‏ برنامه‏هاي تحقيقاتي و برنامه‏هاي تحقيقاتي اين مركز مي‌توانيد به اين سايت مراجعه نماييد.
اين سايت مربوط به گروه فيزيك مواد تركيبي در آزمايشگاه اتمي و حالت جامد دانشگاه Ithaca مي‌باشد. اين مركز، تحقيقاتي را در زمينه‌ سيستم‌هاي خطي و سيستم‌هاي تركيبي بصورت تئوري و آزمايشگاهي انجام مي‌دهد. قسمت عمده‌ي تحقيقات اين مركز در زمينه‏ پيچيدگي بيولوژيكي در سلول‌ها، خصوصيات جريان‌هاي در هم توسعه يافته، آشفتگي و ژئوديناميك مي‌باشد. در اين سايت عكس‌هايي درباره‏ شاخه‏هاي مختلف فيزيك مثل: بيوفيزيك، توربولنسي (آشفتگي)، جامد شدن و ... به‌چشم مي‌خورد. كه با كليك بر روي آنها مي‌توانيد اطلاعاتي را در مورد آنها كسب نماييد.
اين سايت مربوط به يك مركز شتاب‌دهنده‏هاي خطي است كه تحت نظارت انسيتوي تكنولوژي ماساچوست مي‌باشد. اين مركز تسهيلاتي را در زمينه‌ فيزيك هسته‌اي فراهم مي‌آورد. در اين مركز بيش از 2000 فيزيك‌دان از 52 شركت مختلف در انجام آزمايشات هم‌كاري مي‌كنند. اين مركز دستگاهي را طراحي كرده است كه از آن در آزمايشات فوتوفيوژن و فوتونوترون استفاده مي‌شود. اين سايت شما را با ساير خصوصيات اين مركز آشنا مي‌سازد و شما مي‌توانيد تاريخچه‌ي اين مركز و تحقيقاتي را كه تا به حال توسط متخصصين اين مركز انجام شده مطالعه نماييد.
اين سايت مختص به بخش فيزيك دانشگاه Basel مي‌باشد كه برروي مواد كندانس شده(ماده‌چگال) به تحقيق و فعاليت مي‌پردازد. در اين بخش سه تيم آزمايشگاهي و يك تيم مطالعاتي در ارتباط با مواد كندانس شده(ماده‌چگال)به فعاليت مشغول مي‌باشند. شما مي‌توانيد نام افراد تشكيل‌دهنده‏ي اين گروه‏ها را مشاهده نماييد و كتاب‌هاي موردعلاقه‏ خودرا كه مربوط به اين بخش از علم فيزيك مي‌باشند را مطالعه نماييد و توسط بخش جستجوگر اين سايت مي‌توانيد مطالب مورد نياز خود را جستجو كنيد. اين سايت اطلاعاتي را درباره‏ دانشگاه Basel ارائه مي‌دهد.
اين سايت متعلق به انسيتوي فيزيك ماكس پلانك مي‌باشد. در اين سايت مي‌توانيد توضيحات كاملي را درباره‏ اين انسيتو و آدرس پستي آن به دست آوريد. اين سايت شما را با برنامه‏هاي تحقيقاتي و تسهيلات آموزشي اين مركز آشنا مي‌سازد. از طريق اين سايت به اطلاعاتي درباره‏ اعضاي تشكيل‌دهنده‏ي اين مركز دست پيدا مي‌كنيد. اين مركز، تحقيقات علمي را در زمينه‌ فيزيك انجام مي‌دهد و زمينه‌ فعاليت آن بيشتر بر روي فيزيك نجومي مي‌باشد. ساير فعاليت‌ها و تحقيقات اين مركز در زمينه‌ فيزيك ستاره‏ها، حركت آنها، فيزيك‌ابرنواخته، ساختار كهكشان‌ها، و كيهان‌شناسي مي‌باشد. در گذشته اين مركز، تحقيقاتي را درباره‏ قانون نسبيت انجام مي‌داد ولي مطالب مربوط به اين موضوع به مركز MPI منتقل گرديد.
اين سايت شما را با تاريخچه‌ي آزمايشگاه cavendish آشنا مي‌سازد. اين آزمايشگاه تحقيقاتي درباره‏ اكتشافات در الكترون‌ها مي‌پردازد. اين سايت كتابچه‏هايي را درباره‏ اين آزمايشگاه و عملكردهاي انجام شده توسط آن در اختيار شما قرارمي‌دهد ومي‌توانيد اطلاعاتي در زمينه‌ فيزيك هسته‌اي، بيولوژي مولكولي و ستاره‌شناسي راديويي به دست آوريد و با مركز فيزيك نجومي دانشگاه كمبريج آشنا شويد. شما مي‌توانيد با پروژه‏هاي تحقيقاتي اين مركز آشنا شده و نتايج تحقيقات انجام شده توسط آنها را مطالعه نماييد.اين دانـشــگــــــاه بـخـشـي از سـايـت خود را نيز به دانش‌آموزان و عموم مردم اختصاص داده است و افراد علاقه‌مند مي‌توانند از آن بخش استفاده نمايند. اين سايت فرصت‌هاي شغلي موجود در اين زمينه را معرفي مي‌كند. از طريق اين سايت مي‌توانيد به ساير لينك‌هاي جالب نيز متصل شويد.
اين سايت متعلق به سازمان ناسا مي‌باشد و يك كتابخانه‏ اطلاعات الكترونيكي را در زمينه‏ دانش هوانوردي در اختيار شما قرار مي‌دهد و از طريق اين سايت مي‌توانيد به مقالات و كتاب‌هاي موجود در اين زمينه دسترسي پيدا كنيد. اين سايت چگونگي تبديل گزارشات علمي به اطلاعات ديجيتالي را به شما ارائه مي‌دهد. در اين سايت مي‌توانيد اطلاعاتي درباره‏ پروژه‏هايي كه در حال حاضر توسط اين مركز در حال انجام است، كسب نماييد.
اين سايت مربوط به يك گروه تحقيقاتي در زمينه‏ نانوفيزيك مي‌باشد. اين شركت، تحقيقاتي را در زمينه‏ تكنيك‌هاي تابش‌دهي به سطوح سطح مقطع‌ها و لايه‏هاي نازك و ريز ساختارهايي كه مربوط به قطعات ميكروالكترونيك مي‌شوند، انجام داده است. در اين سايت مي‌توانيد اعضاي تشكيل‌دهنده‏ي اين گروه را مشاهده كنيد و اطلاعاتي درباره‏ آنها به دست آوريد. اين سايت كتاب‌هايي را نيز در اين زمينه به شما معرفي مي‌كند. در اين سايت مي‌توانيد اطلاعاتي درمورد اشعه‌ي‌X به دست آوريد.
اين سايت شما را با علم Neurophysics (فيزيك اعصاب) آشنا مي‌سازد. اين علم دنيا را شفاف‌تر و حساسيت آن را بيشتر مي‌كند. به طور تخميني هر ساله بيش از 50 ميليون امريكايي تحت تاثير بي‌نظمي‌هاي مغزي و ناراحتي‌هاي رواني در معرض سكته، بيهوشي و غش و ... قرار مي‌گيرند. اين مركز فعاليت‌هايي را در زمينه‌ اندازه‌گيري فعاليت مغز انجام مي‌دهد. اين بخش داراي تجهيزاتي مي‌باشد كه به‌وسيله‏ي آنها بيماري‌هاي مغزي تشخيص داده مي‌شود. اين سايت جديدترين مقالات و اخبار موجود در اين زمينه را در اختيار شما قرار مي‌دهد و شما مي‌توانيد از خدمات گوناگون اين مركز بهره‌مند گرديد.
اين سايت متعلق به آزمايشگاه ملي OAK RISGE مي‌باشد. اين آزمايشگاه تحقيقاتي را در زمينه‌ شكست نوترون انجام مي‌دهد. High Flux Isotop Reactor در اين مركز توليد مي‌شوند و در زمينه‏هايي چون فيزيك، شيمي، علم مواد مهندسي و بيولوژي مورد استفاده قرار مي‏گيرند. از طريق اين سايت مي‌توانيد اطلاعاتي درباره‏ فعاليت‌هاي اين مركز به دست آوريد و نقشه‏ي اين مركز تحقيقاتي را مشاهده نماييد.
اين سايت مربوط به مدرسه‏ فيزيك دانشگاه EXETGR مي‌باشد. اين سايت اطلاعاتي را درباره‏ بخش‌هاي آموزشي، كارمندان و محيط اين مركز ارائه مي‌دهد. از طريق اين سايت مي‌توانيد با منابع آموزشي و كتاب‌هاي علمي اين مركز آشنا شويد. اين سايت جديدترين اخبار در زمينه‏ فيزيك را در اختيار شما مي‌گذارد و شما مي‌توانيد اطلاعاتي درباره‏ برنامه‏هاي تحقيقاتي اين بخش به دست آوريد. شايان ذكر است كه دانشجويان در اين سايت مي‌توانند از بخش‌هاي راهنمايي كننده‏ي اين مركز استفاده نمايند.
اين سايت مختص به بخش فيزيك دانشگاه Keele است. درباره‏ مداركي كه مي‌توان از اين دانشگاه اخذ كرد اطلاعاتي به شما ارائه شده است. شما مي‌توانيد سؤالات خود را در زمينه‏ فيزيك با اساتيد اين دانشگاه مطرح نماييد. اين سايت اطلاعاتي را در زمينه‌ فيزيك نجومي، بيوفيزيك، پليمرها، فيزيك تئوري‌ وفيزيك هسته‌اي در اختيار شما مي‌گذارد. دانشجويان فعال مي‌توانند اطلاعات علمي جالبي را از طريق اين سايت به دست آورند. اين سايت شما را با ساير سايت‌هاي مرتبط در اين زمينه آشنا مي‌سازد.
اين سايت مربوط به مركز تحقيقات هسته‌اي دانشگاه تگزاس مي‌باشد. از طريق اين سايت مي‌توانيد اطلاعاتي درباره‏ تحقيقات هسته‌اي، اساتيد آن و دانشجويان اين بخش به دست آوريد . اين مركز بزرگ‌ترين مركز تحقيقاتي در زمينه‏ مهندسي هسته‌اي در امريكا به‌شمار مي‌آيد و داراي تسهيلاتي در زمينه‌ آزمايشات هسته‌اي مي‌باشد. افراد علاقه‌مند مي‌توانند از گروه مشاوره اين مركز استفاده نمايند. اين مركز جديدترين اخبار ارائه شده در زمينه‌ فيزيك هسته‌اي را در اختيار شما قرار مي‌دهد. تجهيزات وسيع اين مركز باعث شده كه كيفيت تحقيقات علمي اين مركز در سطح بالايي انجام گيرد.
اين سايت متعلق به يك مركز تحقيقاتي در زمينه‌ فيزيك تئوري مي‌باشد. اين مركز در كشور دانمارك واقع شده است و داراي شعبه‏هاي مختلفي در كشورهاي فنلاند، ايسلند، نروژ و سوئد مي‌باشد. مركز تحقيقاتي Nordita در سال 1957 تأسيس شده است و هدف آن توسعه‌ي تحقيقات در زمينه‌ فيزيك تئوري در كشورهاي شمال اروپا مي‌باشد. فعاليت‌ها و تحقيقات اين مركز در زمينه‏هايي چون كيهان‌شناسي و فيزيك بيولوژي صورت مي‌گيرد. مركز Nordita هر ساله اقدام به برگزاري برنامه‏هاي آموزشي و سمينارهاي علمي نيز مي‌كند كه شما از طريق اين سايت مي‌توانيد اطلاعاتي درباره‏ زمان برگزاري آنها به دست آوريد. اين مركز برنامه‏هاي تحقيقاتي براي محققان جوان در نظر گرفته است كه علاقه‌مندان مي‌توانند در اين برنامه‏ها حضور فعال داشته باشند.
شركت Norsam محصولات و خدماتي را در زمينه‌ تكنولوژي باريكه‌هاي يوني متمركز شده ارائه مي‌دهد. در اين مركز از باريكه‌هاي يوني متمركز شده بر روي صفحات فلزي، پلاستيكي و نيمه هادي‌ها استفاده مي‌كنند و با استفاده از اين باريكه‌هاي‌ يوني اطلاعات را روي اين صفحات ذخيره مي‌نمايند. مشاوران اين مركز شركت‌هاي مختلف را در زمينه‏هاي تكنيكي ياري و مشاوره مي‌كنند. اين سايت شما را با متخصصين و فعاليت‌هاي اين مركز آشنا مي‌سازد.
اين ســايت مـــركز NSCL را به شما معرفي مي‌كند. اين مركز تحقيقاتي، در دانشگاه ميشيگان واقع شده است و تحقيقاتي در زمينه‌ : علوم هسته‌اي ، فيزيك هسته‌اي، اجرام آسماني، فيزيك شتاب‌دهنده‏ها،چشمه‌هاي يوني، آهن‌ربا، طراحي‌هاي مكانيكي و سيستم‌هاي كنترل انجام داده است. از طريق اين سايت مي‌توانيد با دانش‌آموزان معلمين و آزمايش‌كنندگان و اعضاي تشكيل‌دهنده و فارغ‌التحصيلان اين مركز آشنا شده و با آنها ارتباط برقرار نماييد. اين مركز داراي آزمايشگاه‏هاي متعددي مي‌باشد كه علاقه‌مندان مي‌توانند از آنها استفاده كنند.
اين سايت شما را با يك آزمايشگاه تحقيقاتي در زمينه‏ فيزيك پلاسما آشنا مي‌كند. فيزيك پلاسما با رفتارهاي حالت چهارم ماده سروكار دارد.مركز فيزيك پلاسما بسياري از برنامه‏هاي آزمايشگاهي و تئوري را در زمينه‌ تحقيقات درباره‏ فيزيك پلاسما، الكترون قوي، باريكه‌هاي يوني، منابع فوتوني، فيزيك اتمي، فيزيك ليزر و سيستم‌هاي غيرخطي انجام مي‌دهد. از طريق اين سايت مي‌توانيد با اعضاي تشكيل‌دهنده‏ي اين مركز آشنا شده و اطلاعات بيشتري درباره فعاليت‌هاي آنها كسب نماييد.
اين سايت متعلق به يك آزمايشگاه اپتيك غيرخطي مي‌باشد. اين آزمايشگاه بخشي از انسيتوي الكترونيك كوانتومي محسوب مي‌گردد كه در سال 1987 تأسيس شده است. در اين آزمايشگاه‏ تحقيقاتي بر روي موادي مثل: KnbO3، KNb1-xTaxO3 كريستال‌هاي آلي خالص، پليمرها، فيلم‌هاي نازك و ... صورت مي‌گيرد. در اين تحقيقات از تكنيك‌هاي مختلفي مثل: بررسي خصوصيات فيزيكي و روش‌هاي اپتيكي استفاده مي‌شود. از طريق اين سايت مي‌توانيد اطلاعاتي درباره‏ برنامه‏هاي تحقيقاتي اين مركز و مطالب چاپ شده در اين زمينه به دست آورده و به لينك‌هاي جالبي نيز متصل شويد.
اين سايت متعلق به گروه تحقيقات اتمسفري دانشگاه Saskatchewan مي‌باشد. اين گروه در زمينه‌ Aeronomy و مادون قرمز تحقيقاتي ارائه مي‌دهد اين سايت شما را با كنفرانس‌هاي انجام شده در زمينه‏ سوراخ لايه‏ي ازن و ساير اطلاعات فيـزيكي و فـضايي آشنا مي‌سازد. در اين سايت مي‌توانيد عكس‌ها و نمودارهايي را كه در اين رابطه ترسيم شده‌اند ملاحظه كنيد و عكس‌ها و تصاوير فيزيكي مختلفي را مشاهده نماييد. اين سايت مقالات و پوستر‌هاي مربوط به اين شاخه از علم را در اختيار شما قرار مي‌دهد و شما مي‌توانيد ساير خدمات اين مركز را در اين سايت ملاحظه كنيد و هم‏چنين از منابع آموزشي اين مركز بهره‌مند گرديد.
اين مركز تحقيقاتي را در زمينه‌ فيزيك نجومي انجام مي‌دهد. اين سايت داراي بخش‌هاي مختلفي ويژه‏ي معلمين و دانش آموزان مي‌باشد. اين مركز، سايت‌هاي جالب و مفيد به معلمين معرفي مي‌نمايد و دانش آموزان مي‌توانند از برنامه‏هاي آموزشي اين مركز استفاده كرده و سؤالات خود را از اساتيد اين مركز بپرسند و از امتحانات برگزار شده در اين مركز مطلع و در آن شركت نمايند. اين مركز اطلاعات جالبي را درباره‏ اشعه‏هاي مختلف در اختيار شما قرار مي‌دهد. دانش‌آموزان مي‌توانند اطلاعاتي را در مورد زمين، ماه و خورشيد به‌دست آورند و در فعاليت‌هاي اين مركز حضور يابند.
اين سايت مربوط به سازمان تحقيقات اپتيكي مي‌باشد كه در سال 1963 تأسيس شده و استانداردها و راه‌حل‌هايي را در صنعت اپتيك ايجاد نموده است. نرم‌افزارهاي اين مركز باعث ايجاد پيشرفت‌هاي وسيعي در بسياري از زمينه‏ها شده و مي‌توانيد محصولات گوناگون اين مركز را مشاهده كرده و با مراجعه به بخش آموزش اين سايت از خدمات آموزشي اين مركز بهره‌مند شويد. در اين سايت توضيحات مفصلي درباره‏ محصولات متنوع اين شركت ملاحظه خواهيد كرد. شما مي‌توانيد از زمينه‏هاي تحقيقاتي اين مركز اطلاعاتي كسب كنيد.
اين سايت متعلق به يك مركز علمي در زمينه‏ اپتيك و فوتونيك مي‌باشد و مجلات تحقيقاتي IOP را در اختيار شما قرار مي‌دهد. شما مي‌توانيد با استفاده از اين سايت از كتابخانه علمي اين مركز استفاده كرده و با محصولات گوناگون توليد شده‏ي آن آشنا شويد. در اينجا مي‌توان به بيش از 70 هزار مقاله در مورد فوتونيك و الكترونيك نوري دست يافت و هم‏چنين مجلات اينترنتي درباره‏ ساختار مواد، نانوتكنولوژي، علوم انداره‌گيري
اتم‌ها، مولكول‌ها و فيزيك نوري در اين سايت موجود مي‌باشند كه علاقه‌مندان مي‌توانند از آنها بهره‏مند شوند. از طريق اين سايت مي‌توانيد اطلاعاتي درباره‏ نرم‌افزارهاي طراحي نوري، آشكار‌كننده‏هاي نوري، منابع مادون قرمز، منابع نوري، ليزر، تجهيزات ميكروالكترونيكي، اسپكتروسكپي و موضوعات ديگري، از اين قبيل به دست آوريد.
سازمان OSA جامعه‌ اپتيك امريكا محسوب مي‌گردد. اين مركز در سال 1916 تأسيس شده است و هدف آن بالا بردن سطح دانش افراد در زمينه‌ اپتيك و بكاربردن اين علم در زمينه‏هاي مختلف علمي، تحقيقاتي، تكنولوژيكي و آموزشي مي‌باشد. در اين مركز گروهي از متخصصان اپتيك و فوتونيك، مهندسين، دانشجو‌يان، تكنسين‌ها و بازرگانان با يكديگر همكاري مي‌كنند. شما از طريق اين سايت مي‌توانيد اطلاعاتي درباره‏ برنامه‏هاي آموزشي اين مركز كسب نموده و در سمينارها و نشست‌هاي علمي مركز OSA حضور يابيد. در اين سايت مي‌توانيد به مجلات مختلفي مانند: مجله تكنولوژي، موج نوري، مجله شبكه‌ي اپتيكي و بسياري مجلات ديگر دسترسي داشته باشيد.
اين سايت مربوط به بخش فيزيك دانشگاه كاليفرنيا Riversede مي‌باشد. اين سايت مقالات و اطلاعات علمي مربوط به فيزيك را به‌صورت مستقيم در اختيار شما قرار مي‏دهد و هم‏چنين مي‌توانيد اطلاعاتي راجع به نجوم، الكتريسيته، مغناطيس، حرارت، مكانيك، فيزيك مدرن، اپتيك، خصوصيات مواد، مكانيك كوانتومي، راديواكتيو، فيزيك هسته‌اي، نسبيت، امواج صوتي و ساير موج‌ها كسب نماييد. اطلاعاتي در اين سايت درباره‏ دستگاه‏ها و تجهيزات اين مركز ارائه شده است لازم به ذكر است كه هيچ كدام از اين تجهيزات فروشي نمي‌باشند.
اين سايت مربوط به مركز فيزيك Gusttvus مي‌باشد. از طريق اين سايت مي‌توانيد اطلاعاتي درباره‏ خصوصيات اين مركز و تسهيلاتي كه اين بخش در اختيار علاقه‌مندان قرار مي‌دهد جمع آوري نماييد. اين سايت اطلاعاتي درباره برنامه‏هاي آموزشي اين مركز و پروژه‏هاي كه توسط دانشجويان در حال انجام است ارائه مي‌دهد. اين مركز براي دانش‌آموزان مختلف برنامه‏هاي آموزشي و تحقيقاتي مختلفي را برنامه‌ريزي كرده است. مثلا براي دانش آموزاني كه علاقه‌مند به تدريس فيزيك هستند يك‌سري برنامه‏هاي آموزشي خاص و براي دانش آموزاني كه علاقه‌مند به نجوم مي‌باشند برنامه‏هاي ديگري را در نظر گرفته است.
اين سايت مربوط به انسيتوي تكنولوژي ايالت نيوجرسي مي‌باشد و اطلاعات كاملي درباره‏ تاريخچه‏ اين مركز در اختيار شما مي‌گذارد. اين مركز داراي بيش از 47000 دانش آموز است و حدود 100 برنامه‏ تحقيقاتي در حال احداث دارد. متخصصين فيزيك مي‌توانند در پروژه‏هاي مربوط به فيزيك كاربردي با اين دانشگاه هم‌كاري نمايند. شما مي‌توانيد از منابع اينترنتي اين مركز استفاده نموده و از برنامه‏هاي تحقيقاتي اين مركز مطلع شويد. هم‏چنين مي‌توانيد از خواندن كتابچه راهنماي اين بخش تحقيقاتي بهره‌مند شويد.
اين سايت مربوط به دانشكده‏ي فيزيك دانشگاه شيكاگو مي‌باشد. از طريق اين سايت مي‌توانيد اطلاعاتي را در مورد كلاس‌ها، دانشجويان، اساتيد، برنامه‏هاي تحقيقاتي و مقالات ارائه شده به اين مركز كسب نماييد. كميته‌ي اساتيد اين دانشكده به‌طور مرتب مقالاتي را از طرف منابع علمي مختلف دريافت مي‌نمايد. اين كميته سعي دارد كه صحت علمي آنها را مورد مطالعه قرار دهد و مطالب را تأييد كند ولي باز هم درستي و صحت دقيق آنها را اعلام نمي‌نمايد. از طريق اين سايت مي‌توانيد به سايت‌هاي مربوط به ديناميك، بيوفيزيك‌ها و انسيتو‌هاي مختلف فيزيك متصل شويد.
اين سايت مختص به بخش فيزيك و نجوم دانشگاه كاليفرنياي جنوبي مي‌باشد. در اين مركز گروه‏هاي تحقيقاتي كوچك مشغول به فعاليت مي‌باشند. اين مركز تحقيقاتي رادر زمينه‌ مولكول‌ها، اتم‌ها، ليزر، مواد كندانس شده(ماده‌چگال)، ذرات، الكترونيك، كوانتوم، فيزيك فضاو ستاره‌شناسي انجام مي‌دهد و دانشجويان اين شانس را دارند كه بتوانند با اين گروه‏هاي تحقيقاتي هم‌كاري نمايند. با جستجودر اين سايت مي‌توانيد اطلاعات بيشتر‌ي‌درباره‌ي‌برنامه ‏هاي‌تحقيقاتي‌اين مركز‌كسب‌نماييد.اين سايت‌جديدترين خبرهارادراين‌زمينه به اطلاع‌شما‌مي‌رساند‌و شما مي‌توانيد اطلاعاتي درباره‏ فرصت‌هاي شغلي موجود در اين مركز به دست آوريد.
ايـن سايت متعلق به دانشكده‏ي فيزيك دانشگاه تورنتو مي‌باشد. ساختمان مركزي اين دانشگاه در قلب شهر تورنتو واقع شده است و شما مي‌توانيد شماره تلفن‌ها و فكس‌هاي مربوط به بخش‌هاي مختلف اين دانشگاه را در اختيار داشته باشيد و از كتابخانه‏ اين مركز استفاده نماييد بخش فيزيك دانشگاه تورنتو يكي از بزرگترين مراكز تحقيقاتي در شمال امريكا محسوب مي‌گردد. اين مركز داراي تسهيلاتي مي‌باشد كه در زمينه‌ فيزيك مدرن مورد استفاده قرار مي‌گيرد و شما مي‌توانيد در برنامه‏هاي تحقيقاتي اين مركز نيز حضور پيدا كنيد.
اين سايت راه‌حل‌هايي را در زمينه‏ تبليغات چاپي و اينترنتي ارائه مي‌دهد. «دنياي فيزيك» نام يك مجله‏ي ماهانه در زمينه‌ فيزيك است كه بيشترين شاخه‏هاي فيزيك را مورد پوشش قرار مي‌دهد. اين سايت شما را از جديدترين و كامل‌ترين اخبار در زمينه‌ فيزيك مطلع مي‌سازد. شما مي‌توانيد تبليغات تجاري خود را از طريق اين سايت به انجام برسانيد و اين سايت به شما كمك مي‌كند كه به منابع اطلاعاتي مختلف دسترسي داشته باشيد و نيز بتوانيد شغل مورد نياز خود را پيدا كنيد. در اين سايت اطلاعاتي درباره‏ تجهيزات الكترونيكي كوچك و موضوعات مختلف ديگر ارائه شده است و تصاوير مختلفي در زمينه‌ فيزيك مشاهده مي شود. شما مي‌توانيد از طريق اين سايت با ساير محصولات اين مركز آشنا شويد.
اين سايت مربوط به شركت PIRT مي‌باشد. اين مركز منابع علمي مختلفي را در زمينه‏ فيزيك در اختيار شما قرار مي‏دهد و شما مي‌توانيد در زمينه‏هايي چون: مكانيك، مكانيك سيالات، امواج، ترموديناميك، الكتريسيته، مغناطيس و اپتيك اطلاعاتي به دست آوريد. اين سايت اطلاعاتي در زمينه‌ فيزيك مدرن، نجوم و تجهيزات مورد استفاده در فيزيك ارائه مي‌نمايد. شما مي‌توانيد از برنامه‏هاي آموزشي اين سايت بهره‌مند شويد. اين سايت توسط مركز فيزيك و نجوم امريكا هدايت مي‌شود. از طريق اين سايت مي‌توان به مجموعه‌اي از مقالات و كاتالوگ‌ها در زمينه‌ فيزيك دسترسي پيدا نمود.
اين سايت شيمي پلاسما، فيزيك پلاسما، رابطه‌ي بين صفحات و ... را به شما معرفي مي‌نمايد. ازطريق اين سايت مي‌توانيد درباره‏ سمينارها و برنامه‏هاي علمي و آموزشي اين مركز اطلاعاتي به دست آوريد. هم‏چنين شما را با سينتيك گازها، فيزيك پلاسما، مدل‌سازي، توپوگرافيك، فرآيندهاي Etching، فرآيندهاي وسيع پلاسمايي و بسياري موضوعات ديگر آشنا مي‌سازد. علاقه‌مندان مي‌توانند در سمينارهايي كه توسط اين مركز برگزار مي‌شود شركت نموده و شرايط ثبت نام در اين سمينارها را در اين سايت ملاحظه كنند.
اين سايت مربوط به جامعه‌ فيزيك كشور فلسطين مي‌باشد. اين مركز با ايجاد يك شبكه فعال در ميان متخصصين فيزيك و دانشجويان و دانش‏آموزان سعي بر آن دارد كه دانش فيزيك را در ميان دانش‏پژوهان اين منطقه افزايش دهد. اين مركز در سال 1994 تأسيس شده است و داراي 7 عضو مي‌باشد. فعاليت‌هاي اين مركز عبارتند از: برگزاري سمينارهاي سالانه، ارائه‌ مقالات و ايجاد كنفرانس‌هاي علمي. از طريق اين سايت مي‌توانيد با اعضاي اين مركز و چگونگي عضويت در آن آشنا شويد. هم‏چنين اين سايت شما را به ساير لينك‌هاي مرتبط با علم فيزيك متصل مي‌سازد.
اين سايت متعلق به بخش فيزيك و نجوم دانشگاه ادينگبورگ مي‌باشد. اين مركز در سال 1993 توسط مركز فيزيك و مركز نجوم دانشگاه ادينگبورگ پايه‌گذاري شده است. اين سايت شما را با برنامه‏هاي آموزشي و تحقيقاتي اين مركز و هم‏چنين شهر ادينگبورگ آشنا مي‌سازد. از طريق اين سايت مي‌توانيد اطلاعاتي درباره‏ برگزاري سمينارها و وضعيت تحصيل در اين دانشگاه به دست آوريد و هم‏چنين در امتحاناتي كه توسط اين مركز به‌صورت اينترنتي برگزار مي‌شود شركت نماييد. اين سايت شما را به ساير سايت‌هاي مفيد در زمينه‌ فيزيك نيز متصل مي‌كند.
اين سايت متعلق به مركز فيزيك دانشگاه كوئين‌مري لندن مي‌باشد. اين دانشگاه يكي از پنج دانشگاه بزرگ لندن محسوب مي‌گردد. اين مركز داراي برنامه‏هاي تحقيقاتي و آموزشي در مورد علم فيزيك مي‌باشد و تاكنون بيش از 8000 دانشجو در اين مركز درس خوانده و فارغ‌التحصيل شده‌اند. از طريق اين سايت مي‌توانيد توضيحات جامع‌تري درباره‏ اين مركز به دست آوريد. اين سايت شما را با منابع علمي موجود درباره‏ فيزيك، عناصر مختلف، مولكول‌ها، مواد و فيزيك تئوري آشنا مي‌كند و شما مي‌توانيد در سمينارها و سخنراني‌هاي اين مركز شركت داشته باشيد. از طريق اين سايت مي‌توانيد بروشورهاي تحقيقاتي اين مركز را دريافت كرده و از آخرين خبرها درباره‏ دانشگاه كوئين‌مري لندن مطلع شويد.
اين سايت متعلق به مركز فيزيك دانشگاه Holloway واقع در شهر لندن مي‌باشد. از طريق اين سايت مي‌توانيد اطلاعاتي درباره‏ فعاليت‌ها، وضعيت دانشجويان و آموزش در اين مركز كسب نماييد.اين مركز تحقيقاتي، 23 كارمند آكادميك، 19 دانشمند و دكتر، 28 دانشجو، 12 تكنسين و 4 محقق دارد. شما مي‌توانيد اطلاعاتي درباره‏ برنامه‏هاي تحقيقاتي اين مركز به دست آورده و از برنامه‏هاي آموزشي اين دانشكده استفاده كنيد. اين سايت حاوي بخش‌هاي مختلفي براي دانش‌آموزان، دانشجويان و بازرگانان مي‌باشد.
اين سايت مربوط به بخش الكترونيك و فيزيك دانشگاه Surrey مي‌باشد. در اينجا مي‌توانيد آدرس پستي كامل اين دانشگاه و شماره تلفن‌هاي مربوط به آن را به دست آورده و با اساتيد شاغل در اين دانشگاه آشنا شويد و به آدرس‌هاي الكترونيكي آنها دست يابيد. بيشتر تحقيقات اين مركز در زمينه‏هاي مواد كندانس شده(ماده‌چگال)، تجهيزات اپتوالكترونيكي، فيزيك تابشي و فيزيك هسته‌اي انجام شده است. هم‏چنين اين دانشگاه تحقيقاتي را در زمينه‏ فيزيك پزشكي، تابش‌دهي و حفاظت از محيط‌زيست ارائه داده است.
اين سايت متعلق به دانشكده‏ي فيزيك و نجوم دانشگاه Calgary مي‌‌باشد. اين مركز فيزيك و نجوم، شامل 21 مدرس و محقق، 30 فارغ‌التحصيل و 75 دانشجوي در حال تحصيل مي‌باشد و تحقيقاتي را در زمينه‌ نجوم، اجرام سماوي، اتم‌ها، مولكول‌ها، فيزيك نوري، نظريه‌ي نسبيت، فيزيك پزشكي، فيزيك فضايي، فيزيك پلاسما و اسپكترومتري جرمي ايزوتوپ‌هاي پايدار انجام داده است. اين دانشكده داراي تجهيزات تحقيقاتي پيشرفته‌اي در اين زمينه مي‌باشد. از طريق اين سايت مي‌توانيد آدرس كامل و شماره تلفن‌هاي اين مركز را به دست آورده و با اعضاي اداره كننده‏ي اين دانشكده آشنا شويد. اين سايت شما را به ساير لينك‌هاي مرتبط متصل مي‌سازد.
اين سايت مربوط به يك مركز تحقيقاتي در زمينه‌ فوتونيك مي‌باشد. اين سايت بيوفوتونيك و يوروفوتونيك را به شما معرفي مي‌كند. از طريق اين سايت مي‌توانيد مجله Photonic spectraرا مطالعه نموده و با موضوعاتي چون اپتيك، ليزر، تصويرسازي فيبرهاي نوري، الكترواپتيك و صنعت اپتوالكترونيك آشنا شويد. از طريق اين سايت مي‌توانيد با اعضاي تشكيل‌دهنده، محصولات و منابع اين مركز آشنا شويد. شما مي‌توانيد به مقالات موجود در اين زمينه دسترسي پيدا كنيد. اين سايت شما را به ساير سايت‌هاي مرتبط با اين موضوع متصل مي‌سازد.
اين شركت در زمينه‏ تكنولوژي فـوتـونيـك به فعـاليت مي‌پردازد. از طريق ايـن ســايــت مـي‌تـوانـيـد بـا مـجـلــه Photonics spectra آشنا شويد و راه‌حل‌هاي تكنولوژيكي مرتبط با اپتيك، ليزر، فيبرهاي نوري، الكترواپتيك و اپتوالكترونيك را ملاحظه كنيد. اين سايت تاريخچه‏ اين شركت و فعاليت‌هاي آن را شرح داده است و اعضاي تشكيل‌دهنده‏ي اين مركز را به شما معرفي مي‌كند. در اين سايت محصولات توليد شده توسط اين شركت قابل مشاهده مي‌باشند و هم‏چنين از طريق اين سايت مي‌توانيد با بسياري از سايت‌هاي مرتبط در اين زمينه ارتباط برقرار نماييد.
اين سايت متعلق به دانشكده‏ي فيزيك دانشگاه بريستول مي‌باشد. در اين سايت مي‌توان اطلاعات كاملي درباره‏ اين دانشگاه به دست آورد و هم‌چنين نقشه‌ي راهنماي اين مركز را مشاهده نمود و به آدرس پستي دقيق اين دانشگاه دست پيدا كرد. اين سايت شما را با برنامه‏هاي آموزشي و فرصت‌هاي شغلي موجود در اين مركز آشنا مي‌سازد و شما مي‌توانيد با گروه تحقيقاتي اين مركز آشنا شده و از فعاليت‌هاي آنها مطلع گرديد. زمينه‌ تحقيقاتي اين مركز بيشتر در خصوص فيزيك نجومي، فيزيك ذرات، فيزيك ريزساختارها، فيزيك دماهاي پايين، فيزيك پليمرهاي پيچيده، فيزيك مايعات و فيزيك تئوري مي‌باشد. از طريق اين سايت مي‌توانيد به ساير لينك‌هاي خارجي متصل شويد.
اين سايت متعلق به دانشكده‌ي فيزيك دانشگاه ميشيگان مي‌باشد. در اين سايت توضيحات كاملي درباره مشخصات اين دانشگاه ارائه شده است. اين مركز در سال 1885 تأسيس شده و داراي سوابق طولاني در امر آموزش مي‌باشد. در گالري اين سايت مي‌توانيد عكس‌هاي مختلفي از اين دانشگاه و منطقه‌اي كه اين دانشگاه در آن واقع شده مشاهده كنيد. اين سايت شما را با برنامه‏هاي تحقيقاتي و آكادميك اين مركز آشنا مي‌سازد. شما مي‌توانيد اطلاعاتي درباره‏ تسهيلات اين دانشگاه به‌دست آوريد. در اين سايت نقشه‌ي راهنماي اين دانشگاه به‌چشم مي‌خورد كه افراد مختلف مي‌توانند از آن استفاده نمايند.
در اين سايت با مركز فيزيك UMIST آشنا شويد. اين مركز تحقيقات وسيعي را در زمينه‏هاي فيزيك نجومي، فيزيك اتمسفري، فيزيك بيولوژيكي، فيزيك مواد كندانس شده(ماده‌چگال)، فيزيك تئوري و فيزيك پلاسما انجام مي‌دهد. گروه تحقيقاتي اين مركز داراي تجهيزات آزمايشگاهي پيشرفته و تسهيلات كامپيوتري مناسبي مي‌باشند. شما از طريق اين سايت جديدترين اطلاعات را در زمينه‌ فيزيك نجومي و فيزيك هوايي به دست مي‌آوريد و در بخش جستجوگر اين سايت مي‌توانيد موضوعات فيزيكي مورد نياز خود را جستجو كنيد. اين سايت شما را با برنامه‏ سمينارها و كنفرانس‏هاي اين مركز آشنا مي‏كند. در اين سايت آدرس پستي دقيق اين مركز ذكر شده است.
اين سايت دانشكده‏ي نجوم و فيزيك دانشگاه پترزبورگ را معرفي مي‌نمايد. هدف اين مركز تربيت نمودن دانشجويان به منظور تحقيق و پژوهش در قوانين طبيعت مي‌باشد. در اين مركز دانشجويان مي‌آموزند كه چگونه در شاخه‏هاي ديگر علم مانند: زيست‌شناسي، رياضي، پزشكي، شيمي، رشته‏هاي مهندسي و علوم كامپيوتري فعاليت داشته باشند. اين سايت شما را با دستاوردهاي تحقيقاتي اين مركز آشنا مي‌كند و شما مي‌توانيد از پروژه‏هاي تحقيقاتي اين دانشگاه اطلاعاتي كسب نماييد. در اين سايت نقشه‌ي راهنماي اين دانشگاه قرار دارد كه مي‌تواند مورد استفاده‌ي دانشجويان جديد قرار گيرد. شما مي‌توانيد به منابع اطلاعاتي اين مركز دسترسي داشته باشيد.
اين سايت شمارا با بخش فيزيك دانشگاه Bogazici تركيه آشنا مي‌كند. از طريق اين سايت مي‌توانيد درباره‏ برنامه‏هاي آموزشي اين مركز و مطالبي كه در اين دانشگاه تدريس مي‌شود و چگونگي تدريس دروس اطلاعاتي به‌دست آوريد. هم‏چنين در سمينارهاي هفتگي اين مركز شركت كنيد و اطلاعات خود را در زمينه‌ فيزيك افزايش دهيد. در اين دانشكده مطالبي چون فيزيك محض، فيزيك نجومي، فيزيك محاسباتي، فيزيك پزشكي و فيزيك الكترونيكي آموزش داده مي‌شود. شما مي‌توانيد درباره‌ي شاخه‏هاي مختلفي مثل: رياضيات آماري، امور بازرگاني، شيمي، محيط‌زيست، زبان‌هاي خارجي، علوم انساني، رياضيات اقتصادي بيولوژي مولكول و ارتباطات آموزش‌هايي ببينيد.
اين سايت متعلق به مركز فيزيك و نجوم دانشگاه هاوايي مي‌باشد. از طريق اين سايت مي‌توانيد از برنامه‏هاي تعيين شده براي شاخه‏هاي فيزيك و نجوم مطلع شويد. در اين سايت امكان برقراري ارتباط با جامعه‌ فيزيك امريكا، مركز يادگيري فيزيك، مركز كنفرانس‌هاي فيزيك و مركز شغل‌يابي فيزيك وجود دارد. بيشتر تحقيقات اين مركز در زمينه‏هاي فيزيك مواد كندانس(ماده‌چگال) شده، فيزيك ذرات، فيزيك ليزر و الكترون‌هاي آزاد شده صورت مي‌گيرد. براي به دست آوردن اطلاعات بيشتر درباره‏ اين دانشگاه مي‌توانيد به اين سايت مراجعه كنيد.
اين سايت متعلق به دانشكده فيزيك در دانشگاه مسكو مي‌باشد. در اين سايت مي‌توانيد با تاريخچه‌ي اين دانشگاه آشنا شويد. اين سايت اطلاعاتي را درباره‏ فيزيك عمومي، رياضيات، كوانتوم، فيزيك تئوري، بيوفيزيك، فيزيك مولكولي، الكترونيك فيزيكي،مايكروويو، الكترونيك كوانتومي، مركز بين ‌المللي ليزر اپتيك و اسپكتروسكپي و موضوعاتي در اين زمينه ارائه مي‌دهد. شما مي‌توانيد از منابع علمي و كتابخانه‏ تحقيقاتي اين مركز بهره‌مند گرديد. اين سايت اطلاعات كاملي در مورد تاريخچه‌ي اين مركز و اعضاي تشكيل‌دهنده‏ي آن در اختيار شما قرار مي‏دهد.
اين سايت شما را با مركز فيزيك دانشگاه نيوكاسل انگلستان آشنا مي‌سازد. از طريق اين سايت مي‌توانيد با اساتيد فيزيك اين دانشگاه آشنا شويد و اطلاعاتي درباره‏ منابع علمي اين مركز به دست آوريد. اين سايت شما را با برنامه‌هاي آموزشي اين دانشگاه و وضعيت دانشجويان اين مركز آشنا مي‌كند. در اين سايت آدرس پستي دقيق اين مركز به شما ارائه مي‏شود. شما مي‌توانيد از برنامه‏هاي تحقيقاتي اين مركز استفاده نموده و سؤالات و مشكلات خود را در زمينه‌ فيزيك با اساتيد اين دانشگاه مطرح نماييد.
اين سايت مربوط به يك مركز تحقيقاتي در زمينه‌ فيزيك و نجوم مي‌باشد. اين مركز منبع اطلاعاتي مناسب براي دانش‌آموزان، دانشجويان، معلمين، اساتيد و ساير افراد علاقه‌مند مي‏باشد. در اين مركز افراد با بنيان‌هاي اصلي فيزيك آشنا مي‌شوند و مي‌توانند از تكنيك‌هاي مختلفي براي حل مسائل فيزيك استفاده نمايند.اين سايت برنامه‏هاي آموزشي بهاره و پائيزه‌ي اين مركز را به شما معرفي مي‌كند.شما مي‌توانيدازسايربرنامه‏ها ي علمي وتحقيقاتي اين مركز اطلاعاتي به دست آوريد و با مطالب آموزشي اين مركز آشنا شويد.دراين سايت برنامه‌ي سمينارهاي مختلف اين مركز قابل مشاهده مي‌باشد.
اين سايت متعلق به بخش فيزيك دانشگاه آلبرتا مي‌ باشد. از طريق اين سايت مي‌توانيد اطلاعات جامعي درباره‏ اين دانشگاه و بخش فيزيك آن به دست آوريد. علاقه‌مندان مي‌توانند با برنامه‏هاي آموزشي و مطالبي كه در اين مركز تدريس مي‌گردد، آشنا شوند. شما مي‌توانيد از تاريخ برگزاري سمينارها، كنفرانس‌ها و كنگره‏هاي علمي مطلع گرديد. در اين سايت ليست مقالاتي را كه در سمينارها ارائه مي‌شود مي‌توان مشاهده نمود. علاقه‌مندان مي‌توانند با كمك اين سايت اطلاعاتي در مورد برنامه‏هاي تحقيقاتي اين مركز به دست آورند و از فرصت‌هاي شغلي موجود در اين بخش نيز مطلع شوند و شغل مورد علاقه خود را در زمينه‌ فيزيك بيابند.
مركز UCL يك مركز تحقيقاتي در زمينه‌ فيزيك و ستاره‌شناسي به‌شمار مي‌آيد و داراي فعاليت‌هاي وسيعي در اين زمينه‏ها مي‌باشد. اين سايت كارمندان، متخصصين و دانشجويان علاقه‌مند اين مركز را معرفي مي‌نمايد. شما مي‌توانيد از كيفيت آموزشي اين مركز اطلاعاتي به دست آوريد. اين مركز داراي علاقه‌منداني است كه با مراجعه به مدارس مختلف، دانش‌آموزان را با مفاهيم فيزيكي و ستاره‌شناسي آشنا مي‌سازند. در مركز علوم اين بخش تحقيقاتي هر هفته مقالات و سخنراني‌هايي در زمينه‏هاي مختلف علمي ارائه داده مي‌شود. شما مي‌توانيد گزارشات سالانه‌ي اين مركز را مورد مطالعه قرار داده و اطلاعات بيشتري درباره‏ فعاليت‌هاي اين مركز كسب نماييد.
به‌وسيله‌ي اين سايت با مركز فيزيك دانشگاه New south wales آشنا مي‌شويد. اين مركز يكي از بخش‌هاي تحقيقاتي بزرگ در كشور استراليا محسوب مي‌گردد و شامل برنامه‏هاي تحقيقاتي در زمينه‏هاي فيزيك مهندسي، فيزيك پزشكي، فيزيك، ستاره‌شناسي و فيزيك مرتبط با علوم كامپيوتري مي‌باشد. در بخش تحقيقات اين دانشكده مي‌توانيد اطلاعاتي درباره‏ فيزيك كاربردي و محيط‌زيست، فيزيك مواد كندانس شده(ماده‌چگال)، فيزيك نجومي و اپتيك، فيزيك تئوري، و بيوفيزيك به دست آورده و با منابع علمي اين مركز آشنا شويد و از بخش تحقيقات اين مركز راهنمايي بگيريد.
اين سايت متعلق به بخش فيزيك و نجوم دانشگاه ويكتوريا در كشور كانادا مي‌باشد. از طريق اين سايت مي‌توانيد اطلاعاتي درباره‏ برنامه‏هاي آموزشي اين مركز و زمينه‏هاي تحقيقاتي آن به دست آوريد. اين سايت كارمندان، مديران و اساتيد اين دانشگاه را به شما معرفي مي‌كند و شما مي‌توانيد آدرس پستي اين مركز را هم در اختيار داشته باشيد. اين مركز در سال 1963 موفق به دريافت جايزه‏ي دومين مركز تحقيقاتي در سرتاسر كانادا گرديد. اين سايت شما را با پروژ‌ه‏هاي تحقيقاتي و فعاليت‌هاي گسترده‌ي اين مركز آشنا مي‌سازد.
اين سايت متعلق به بخش فيزيك و نجوم دانشگاه ايالت Sonoma مي‌باشد. در اين سايت مي‌توانيد از آخرين اطلاعات در زمينه‌ فيزيك مطلع گرديد و هم‌چنين اطلاعاتي را درباره‏ برنامه‏هاي آموزشي اين مركز و مطالبي كه به دانشجويان تدريس مي‌شود، كسب نماييد. در اين سايت مي‌توانيد به منابع مختلفي درباره‏ فيزيك، ستاره‌شناسي، فرصت‌هاي شغلي و مطالب آموزشي دست يابيد. اين سايت شما را با اساتيد فعال در اين مركز آشنا مي‌سازد. آزمايشگاه‏هاي اين مركز مجهز به دستگاه‏هاي پيشرفته‌ي تحقيقاتي مي‌باشند كه محققان مي‌توانند آنها را مورد استفاده قرار دهند.
اين سايت شما را با مركز فيزيك دانشگاه Auburn آشنا مي‌كند. در اين سايت مي‌توانيد اطلاعاتي درباره‏ وضعيت آموزشي دانشجويان اين دانشگاه و چگونگي آموزش دروس مختلف به دست آوريد و هم‏چنين از برنامه‏هاي تحقيقاتي اين مركز مطلع شويد. اين مركز سالانه تعداد زيادي بازيد كننده را به خود جذب مي‌كند. دانشجويان علاقه‌مند مي‌توانند از تورهاي آزمايشگاهي و تحقيقاتي اين مركز استفاده نمايند. از طريق اين سايت مي‌توانيد اطلاعاتي در مورد شهر Auburn به دست آوريد و با مراكز ديدني، رستوران‌ها و هتل‌هاي اين شهر آشنا شويد.
از طريق اين سايت با مركز فيزيك دانشگاه Brandeis آشنا مي‌شويد. اين مركز برنامه‏هاي آموزشي متنوعي را براي دانشجويان ارائه داده است. برنامه‏هاي آموزشي موجود در اين مركز طوري تنظيم شده است كه نيازهاي علمي هر كدام از دانشجويان را برطرف مي‌نمايد. بخش تحقيقاتي اين دانشگاه بسيار گسترده مي‌باشد و تحقيقات وسيعي را در زمينه‏هاي تئوري و عملي انجام مي‌دهد. در اين سايت نقشه راهنماي اين دانشگاه و آدرس پستي دقيق آن موجود مي‌باشد. از طريق اين سايت مي‌توانيد با اساتيد شاغل در اين مركز آشنا شويد و اطلاعاتي درباره‏ برنامه‏هاي تدريس آنها به دست آوريد.
اين سايت توضيحاتي را درباره‌ي مركز فيزيك دانشگاه Brock به شما ارائه مي‌دهد. فيزيك مبحث بسيار گسترده‌اي مي‌باشد و شما مي‌توانيد مطالعه خود را از ذرات و اتم‌هاي ماده شروع كرده و تا كهكشان‌ها و ستاره‏ها گسترش دهيد. اين مركز شما را با ذرات بنيادي چون الكتـرون‌ها آشنا مي‌كند. از طريق اين سايت مي‌توانيد با اساتيد و محققان اين‌مركز و برنامه‏هاي تحقيقاتي اين دانشگاه آشنا شويد. قسمت اعظم فعاليت‌هاي تحقيقاتي اين مركز در زمينه‌هاي آلياژهاي Quasicrystalline، ســوپــرهــادي‌هــاي High-TChigh-TC به‌صورت كريستال‌هاي منفرد و يا فيلم‌هاي نازك، خصوصيات اپتيكي اكسيد نيمه هادي‌هاورزونانس‌هاي مغناطيسي هسته انجام مي‏شود.
مطالعه‌ي فيزيك جهان در اين علم شما با جهان هستي و اشيا‌ي تشكيل‌دهنده‏ي آن از اتم‌ها گرفته تا كهكشان‌ها آشنا مي‌شويد. بخش فيزيك دانشگاه كارلتون برنامه‏هاي تحقيقاتي فراواني را در زمينه‏هاي فيزيك كاربردي، فيزيك مهندسي، رياضي فيزيك و شيمي فيزيـك براي علاقه‌مندان فراهم آورده است. در بخش تحقيقات اين دانشكده بر روي شاخه‌هاي فيزيك پزشكي و فيزيك ذرات تاكيد فراواني مي‌شود. اين سايت شما را با ساير فعاليت‌هاي تحقيقاتي اين مركز آشنا مي‌كند. علاقه‌مندان مي‌توانند در كنفرانس‌ها و سمينارهايي كه توسط اين مركز انجام مي‏گيرد حاضر شوند. از طريق اين سايت مي‌توانيد اطلاعاتي در مورد اساتيد و كارمندان اين دانشكده به دست آورديد.
اين سايت شما را با مركز علوم فيزيكي دانشگاه شهر اوبلين آشنا مي‌سازد. قسمت اعظم فعاليت‌هاي اين مركز در زمينه‏هاي سنسورهاي اپتيكي، پلاسماهاي ليزري، فيزيك پلاسما، علم سطوح و اسپكتروسكپي نيمه هادي صورت مي‌گيرد. از طريق اين سايت مي‌توانيد به مركز تحقيقاتي مختلف متصل شويد. اين مركز از سال 1993 آغاز به كار كرده است و هدف آن آموزش هر چه بهتر فيزيك به دانش‌آموزان و دانشجويان از طريق استفاده از تكنولوژي‌هاي مدرن امروزي مي‌باشد. اين مركز تحقيقاتي را در زمينه‏هاي اپتوالكترونيك، فيزيك مواد كندانس شده(ماده‌چگال)، حس‌گرهاي نوري، پلاسما، فيزيك اتمي و فيزيك محاسباتي انجام داده است كه علاقه‌مندان مي‌توانند اطلاعات جالبي از آنها به دست آورند.
از طريق اين سايت شما با مركز فيزيك دانشگاه ليورپول آشنا مي‌شويد. فيزيك يكي از اساسي‌ترين و بنيادي‌ترين علوم محسوب مي‌گردد و هدف آن آموزش قوانين طبيعت است. اين سايت اطلاعات جامعي درباره‏ دانشگاه و شهر ليورپول در اختيار شما قرار مي‌دهد. شما مي‌توانيد با برنامه‏هاي آموزشي و تحقيقاتي اين مركز آشنا شويد. اين مركز در سال 1881 شروع به‌كار كرده است و تاكنون برنامه‏هاي تحقيقاتي بسياري را در زمينه‏ فيزيك به انجام رسانيده است. اين سايت شما را با پروژه‏ها و فعاليت‌هاي علمي اين مركز آشنا مي‌سازد. از نظر دانشمندان فيزيك يكي از اساسي‌ترين و بنيادي‌ترين علوم مي‏باشد. اين علم قوانين طبيعت را براي شما شرح مي‌دهد.
اين سـايت توضيحاتي در باره‌ي بخش فيزيك و نجوم دانشگاه منچستر ارائه مي‌دهد. اين بخش يكي از بزرگ‌ترين مراكز تحقيقاتي در زمينه‌ علم فيزيك در كشور انگليس محسوب مي‌گردد. اين مركز داراي آزمايشگاه‏هاي تحقيقاتي مجهزي در زمينه‏ فيزيك مي‌باشد. آموزش و تحقيقات اين مركز با كيفيت بسيار بالايي ارائه مي‌شوند. از طريق اين سايت مي‌توانيد اطلاعاتي درباره‏ برنامه‏هاي تحقيقاتي اين بخش كسب نموده و با شهر منچستر و جاذبه‏هاي آن آشنا شويد. اين مركز داراي كتابخانه‌ي كامل و بزرگي مي‌باشد كه علاقه‌مندان مي‌توانند از آن استفاده نمايند.
در اين سـايت با بخش فيزيك دانشگاهاوهايو آشنا مي‌شويد. اين مركز فعاليت‌هاي گسترده‌اي را در زمينه‏ الكترونيك انجام داده و بخش جديدي از الكترونيك را به نام Spintronics معرفي نموده است. از طريق اين شاخه از علم الكترونيك مي‌توانيد اطلاعات را در زمان كمتري به دست آورده و آنها را سريع‌تر مورد پردازش قرار دهيد. اين سايت جديدترين اطلاعات را در زمينه‌ الكترونيك و فيزيك در اختيار شما قرار مي‏دهد. از طريق اين سايت مي‌توان برنامه‌ي سمينارها و كنفرانس‌هاي اين مركز را ملاحظه كرده و در برنامه‏هاي تحقيقاتي آنها شركت كرد. اين سايت اطلاعاتي را درباره‏ اساتيد و كارمندان اين بخش به شما ارائه مي‌دهد.
اين سايت بخش فيزيك دانشگاه آكسفورد را به شما معرفي مي‌نمايد. اين مركز يكي از بزرگ‌ترين بخش‌هاي تحقيقاتي در زمينه‏ فيزيك در كشور انگلستان محسوب مي‌شود. از طريق اين سايت مي‌توانيد اطلاعاتي در مورد بخش‌هاي مختلف اين مركز مثل بخش:فيزيك نجومي،فيزيك‌سيارات،اقيان س‌ها،فيزيك اتمسفري،فيزيك‌اتمي،ليزر، يزيك‌مواد كندانس‌شده(ماده‌چگال)،فيز يك‌ذرات‌و بخش‌فيزيك‌تئوري‌به‌دست آوريد.اين‌ســايت شما را با خدمات و تسهيلات اين دانشكده آشنا مي‌سازد و شما مي‌توانيد در زمينه‏هايي چون فيلم‌هاي نازك كرايوژنيك و مغناطيس از تسهيلات اين دانشگاه بهره‌مند شويد.
اين سايت شما را با بخش فيزيك دانشگاه كوئينز در كشور كانادا آشنا مي‌كند. از طريق اين سايت مي‌توانيد اطلاعاتي در زمينه‌ وضعيت آموزشي دانشجويان اين دانشگاه به دست آوريد و با اساتيد، برنامه‏هاي علمي آنها، برنامه‏هاي ورزشي و آكادميك اين دانشگاه آشنا شويد. اين سايت جديدترين مجلات چاپ شده در زمينه‏ فيزيك را در اختيار شما قرار مي‌دهد. شما مي‌توانيد از منابع علمي اين مركز استفاده نموده و در قسمت جستجوگري اين سايت مطالب علمي مورد نياز خود را جستجو نماييد.
اين سايت درباره‏ بخش فيزيك و ستاره‌شناسي دانشگاه Stephen F.Austin اطلاعات جامعي را در اختيار شما قرار مي‏دهد. اين مركز علم فيزيك را با بالاترين كيفيت آموزشي به دانش‌آموزان و دانشجويان مي‌آموزد. از طريق اين سايت مي‌توانيد اطلاعاتي درباره‏ برنامه‏ آكادميك و آموزشي اين دانشگاه به دست آوريد و هم‌چنين با كارمندان و اساتيد اين مركز آشنا شده و اطلاعاتي در مورد فعاليت آنها كسب نماييد. علاقه‌مندان مي‌توانند با بخش تحقيقاتي اين دانشگاه ارتباط برقرار نموده و در برنامه‏هاي تحقيقاتي آن شركت نمايند.
اين سايت متعلق به بخش فيزيك دانشگاه ملي ايرلند مي‌باشد. اين مركز در زمينه‌ آموزش، تحقيق و توسعه در زمينه‏ فيزيك فعاليت مي‌كند و به تحقيقاتي در زمينه‏هاي: فيزيك كاربردي، فيزيك تئوري و آزمايش‌هاي فيزيك مي‌پردازد. دانشجويان در اين مركز با مفاهيم اساسي موجود در علم فيزيك آشنا ‌شده و مي‌توانند از برنامه‏هاي تحققاتي اين مركز استفاده كنند. شما مي‌توانيد از طريق اين سايت با برنامه‌ي سمينارها و كنفرانس‌هاي علمي اين مركز آشنا شويد و در آنها حضور يابيد. اين مركز كتاب‏ها و مطالب علمي مورد نياز را در اختيار شما قرار مي‏دهد.
اين سايت به معرفي مدرسه‏ فيزيك در ايالت كاليفرنيا مي‌پردازد. دانشجويان اين مركز با علومي چون: شيمي، زمين‌شناسي، رياضيات، فيزيك و نجوم آشنا مي‌شوند. بخش آموزش اين دانشگاه طوري فعاليت مي‌كند كه نياز علمي هر دانشجو را بر طرف مي‌سازد و هر دانشجو مي‌تواند در زمينه‌ تخصصي مورد علاقه‌ي خود مشغول به فعاليت شود. از طريق اين سايت مي‌توانيد اطلاعاتي درباره‏ فعاليت‌هاي تحقيقاتي اين مدرسه به دست آوريد. اين مركز شما را از جديدترين خبرهاي موجود در زمينه‏ فيزيك مطلع مي‌سازد. شما مي‌توانيد در سمينارها و برنامه‏هاي علمي اين مركز نيز حضور فعالانه يابيد.
اين سايت متعلق به مركز فيزيك و ستاره‌شناسي دانشگاه Delaware مي‌باشد. اين مركز در سال 1920 تأسيس شده و در زمينه‏ فيزيك فعاليت‌هاي گسترده‌اي را انجام داده است. بخش تحقيقاتي اين مركز به فعاليت‌هاي آزمايشگاهي وسيعي در زمينه‏ فيزيك مواد كندانس شده(ماده‌چگال) پرداخته است. اين سايت منابع تحقيقاتي و آموزشي اين مركز را به شما معرفي مي‌نمايد و شما مي‌توانيد با اساتيد و كارمندان شاغل در اين مركز آشنا شويد. لازم به ذكر است براي به دست آوردن اطلاعات بيشتر مي‌توانيد به سايت اين دانشگاه مراجعه نماييد.
از طريق اين سايت مي‌توانيد اطلاعات جامعي درباره‏ مركز فيزيك دانشگاه الينويز به دست آوريد. اين سايت اطلاعاتي درباره‏ برنامه‏هاي آموزشي اين مركز در اختيار شما قرار مي‌دهد. شما مي‌توانيد از كتابخانه‏ اين دانشگاه استفاده نموده و اطلاعاتي در مورد برنامه‏هاي علمي و تحقيقاتي اين مركز به دست آوريد. اين سايت شما را به لينك‌هاي مفيدي در زمينه‌ فيزيك متصل مي‌سازد و اطلاعات جالبي در زمينه‌ ساختمان DNA و طرز كار آنزيم‌ها به شما ارائه مي‌دهد. در اين سايت آدرس پستي اين دانشگاه و شماره‏هاي تلفن مربوط به آن را مي‌توانيد ملاحظه كنيد.
اين سايت مختص به مدرسه‌ي فيزيك و ستاره‌شناسي ايالت مينه‌سوتا مي‌باشد. اين سايت تاريخچه‏ اين مدرسه را شرح مي‌دهد. شما مي‌توانيد اطلاعاتي درباره‏ فعاليت‌هاي علمي و تحقيقاتي اين مركز به دست آوريد. اين مركز در سال 1889 شروع به كار كرده و امروزه فعاليت‌هاي علمي وسيعي را در زمينه‌ فيزيك و ستاره‌شناسي به انجام رسانيده است قسمت اعظم تحقيقات اين مركز در زمينه‏هاي: فيزيك بيولوژيكي، فيزيك مواد كندانس شده(ماده‌چگال)، فيزيك كهكشان‌ها، فيزيك ذرات فضا و فيزيك هسته‌اي صورت گرفته است. اين سايت بسياري از سايت‌هاي مرتبط با فيزيك را به شما معرفي مي‌نمايد.
اين سايت متعلق به مركز فيزيك و ستاره‌شناسي دانشگاه Nebraska مي‌باشد. اين سايت تاريخچه‌ي اين مركز را بطور خلاصه شرح مي‌دهد. در دانشگاه Nebraska علومي چون فيزيك، شيمي، ستاره‌شناسي، گياه‌شناسي و زمين‌شناسي آموزش داده مي‌شود. شايان ذكر است آموزش در اين مركز به‌صورت ارائه‏ي مقالات، كنفرانس‌ها و انجام برنامه‏هاي آزمايشگاهي صورت مي‌گيرد. اين سايت شما را با برنامه‏هاي تحقيقاتي اين مركز آشنا كرده و هم‏چنين شما مي‌توانيد اطلاعاتي درباره‏ امكانات آموزشي و تحقيقاتي اين مركز به دست آوريد. اين مركز جديدترين اخبار در زمينه‌ فيزيك را براي شما گزارش مي‌دهد.
اين سايت شما را با مركز تحقيقاتي فيزيك در كالج William & Mary آشنا مي‌سازد. اين مركز تحقيقات گسترده‌اي را در زمينه‌ فيزيك انجام داده است. در اين سايت شما مي‌توانيد، بعضي از تحقيقات اين مركز را كه در زمينه‏هاي: فيزيك ذرات، فيزيك هسته‌اي و فيزيك نوري انجام شده است را مشاهده نماييد. علاقه‌مندان مي‌توانند از كتابخانه‌ي فيزيك اين مركز استفاده كنند. شما مي‌توانيد اطلاعاتي درباره‏ فعاليت‌هاي علمي اين مركز به دست آوريد و از مطالب آموزشي كه در اين مركز ارائه مي‌شود بهره‌مند شويد.
اين سايت متعلق به يك مركز تحقيقاتي در زمينه‌ فيزيك مي‌باشد كه توسط جامعه‌ فيزيك اروپا تأسيس شده است. از طريق اين سايت مي‌توانيد اطلاعاتي درباره‏ مواد گرانولي و رفتار آن‌ها به دست آوريد. شما مي‌توانيد سؤالات خود را در زمينه‌ فيزيك با متخصصين اين مركز مطرح نماييد. اين سايت جديدترين خبرها را در زمينه‌ فيزيك به شما گزارش مي‌دهد. علاقه‌مندان مي‌توانند تصاوير فيزيكي موجود در اين سايت را ملاحظه كنند و از آخرين تحقيقات انجام شده در زمينه‌ فيزيك به‌صورت هفتگي استفاده نمايند و نيز اين مركز شما را با تغييرات ايجاد شده در اين علم آشنا مي‌سازد.
اين سايت مربوط به يك مركز تحقيقاتي و علمي در زمينه‌ فيزيك مي‌باشد و شما را با جديدترين اطلاعات در علم فيزيك آشنا مي‌كند. شما مي‌توانيد از طريق بخش جستجو و پژوهش اين سايت به بسياري از مطالب علمي فيزيك پي ببريد. اين سايت شما را با مباحثي چون فيزيك فضايي، فيزيك خورشيدي، ستاره‌شناسي آشنا مي‌كند. اين مركز اقدام به برگزاري المپيادهايي نيز در زمينه‌ فيزيك نموده كه علاقه‌مندان مي‌توانند در اين المپيادها شركت كنند. اين سايت شما را به بسياري از سايت‌هاي مرتبط با فيزيك متصل مي‌سازد. توسط اين سايت مي‌توانيد به مجلات مختلفي در زمينه‌ فيزيك دسترسي داشته باشيد.
اين سايت مقالات علمي و نرم‌افزارهاي مناسبي را در اختيار معلمين، دانشجويان و علاقه‌مندان به فيزيك قرار مي‌دهد. از طريق اين سايت مي‌توانيد بسياري از مطالب علمي و نرم‌افزارهاي مفيد را به كامپيوتر خود منتقل نماييد و سؤالات مورد نظر خود را در باره‌ي فيزيك از متخصصين اين مركز بپرسيد. در اين سايت مي‌توانيد به بسياري از مطالب علمي در زمينه‌ فيزيك دست يابيد.
اين سايت به معرفي مركز فيزيك دانشگاه برلين مي‌پردازد. از طريق اين سايت مي‌توانيد اطلاعاتي درباره‏ برنامه‏هاي آموزشي اين مركز به دست آوريد. علاقه‌مندان مي‌توانند از بخش تحقيقاتي اين مركز استفاده نموده و با پروژه‏هاي تحقيقاتي اين دانشگاه آشنا شوند. اين سايت اطلاعاتي درباره‏ برگزاري سمينارها و كنفرانس‌هاي علمي در اختيار شما قرار مي‌دهد. شما مي‌توانيد به كتابخانه‌ي اين مركز مراجعه نموده و اطلاعات مورد نياز خود را جستجو نماييد. اين مركز تحقيقات وسيعي را در زمينه‌ فيزيك فلزات، فيزيك مولكول‌ها، بيوفيزيك و فيزيك تئوري انجام داده است.
اين سايت متعلق به دانشكده‏ي فيزيك دانشگاه بيلفيلد واقع در كشور آلمان مي‌باشد. از طريق اين سايت مي‌توانيد اطلاعاتي درباره‏ بخش‌هاي فيزيك آزمايشگاهي و فيزيك تئوري اين دانشكده به دست آوريد. دانشجويان علاقه‌مند مي‌توانند از وضعيت آموزشي اين دانشگاه آگاه شده و با اساتيد اين مركز آشنا شوند و هم‏چنين در فعاليت‌هاي تحقيقاتي و سمينارهاي علمي اين دانشكده شركت نمايند. اين سايت اطلاعاتي درباره‏ فعاليت‌هاي علمي انجام شده در اين مركز به شما ارائه مي‌دهد و از طريق آن مي‌توانيد به لينك‌هاي جالب در زمينه‌ فيزيك متصل شويد.
در اين سايت با مركز فيزيك دانشگاه okdenburg آشنا مي‌شويد و از طريق آن مي‌توانيد اطلاعاتي درباره‏ برنامه‏هاي آموزشي و تحقيقاتي اين مركز به دست آوريد. علاقه‌مندان مي‌توانند مطالب و كتاب‌هاي منتشر شده توسط اين دانشگاه را مورد مطالعه قرار دهند. اين مركز داراي بخش‌هاي گوناگوني ويژه‌ي كودكان و دانش‌آموزان مي‌باشد. شما مي‌توانيد از كتابخانه‏ اين دانشگاه و منابع علمي متعلق به آن استفاده كنيد و به لينك‌هاي مفيدي در زمينه‌ فيزيك متصل ي‌شويد.
در اين سايت با مركز فيزيك تئوري دانشگاه زوريخ آشنا مي‌شويد. شما مي‌توانيد اطلاعاتي درباره‏ برنامه‏هاي آموزشي اين مركز به دست آوريد. علاقه‌مندان به فيزيك مي‌توانند سؤالات خود را از طريق اين سايت مطرح نمايند. اين سايت شما را با اساتيد شاغل در اين مركز آشنا مي‌كند. افراد علاقه‌مند مي‌توانند در سمينارها و كنفرانس‌هاي علمي اين دانشگاه حضور يابند و به اطلاعات خود در زمينه‌ فيزيك وسعت بخشند. از طريق اين سايت مي‌توانيد به بسياري از سايت‌هاي مفيد در زمينه‌ فيزيك متصل شويد.
اين سايت شما را با علم فيزيك و ستاره‌شناسي آشنا مي‌سازد و از طريق آن مي‌توانيد به برنامه‏هاي آموزشي و تحقيقاتي در زمينه‌ فيزيك دسترسي داشته باشيد. مــوســس ايــن ســايــت شـخصي بنامAnton Skorucak مي‌باشد هدف اين شخص ارتقاء بخشيدن به اطلاعات مردم در زمينه‌ فيزيك از طريق اينترنت مي‌باشد. توسط اين سايت مي‌توانيد مشكلات و پرسش‌هاي خود را در زمينه‏ فيزيك برطرف نماييد. اين سايت شما را به مراكز فيزيك دانشگاه‏هاي مختلف متصل مي‌سازد و شما هم مي‌توانيد با عضويت در اين مركز در فعاليت‌هاي آن شركت كنيد.
اين سايت درباره فيزيك پلاسما و كاربردهاي آن اطلاعاتي را ارائه مي‌دهد. هدف اين مركز افزايش آگاهي و اطلاعات مردم درباره‏ اين علم و كاربردهاي آن مي‌باشد. اين مركز پنج‌شنبه‏ي هر ماه اقدام به برگزاري جلساتي مي‌نمايد و درباره‏ فيزيك پلاسما به بحث و بررسي مي‌پردازد. همگان مي‌توانند در اين جلسات حاضر شوند. اين سايت شما را با اعضاي تشكيل‌دهنده‏ي اين گروه آشنا مي‌كند و شما مي‌توانيد به آخرين اطلاعات درباره‏ فيزيك پلاسما دست يابيد و به ساير لينك‌هاي مرتبط با اين موضوع متصل شويد.
اين سايت شما را با فيزيك پلاسما و فرآيند تابش‌دهي آشنا مي‌كند. اين سايت معرف فرمول‌ها و موضوعاتي است كه حل مسائل فيزيكي را براي شما آسان مي‏نمايد شما را با موضوعاتي چون: جذب، اتويونيزاسيون، كاهش انرژي فركانس لارمور، توزيع ماكسول، فوتون‌ها، فشار تابش، عمق اپتيكي و فرمول تابش‌دهي پلانك آشنا مي‌سازد. در اين سايت جدول تبديل واحد CGS /SI نيز به‌چشم مي‌خورد. براي به دست آوردن اطلاعات بيشتر درباره‏ فعاليت‌هاي اين مركز بهتر است به اين سايت مراجعه نماييد.
اين سايت يك لغت‌نامه در زمينه‌ علم پلاسما محسوب مي‌گردد. از طريق اين سايت مي‌توانيد با بسياري از واژه‏ها در زمينه‏ پلاسما آشنا شويد. اين لغت‌نامه براي دانش‌آموزان، معلمان، محققان و نويسندگان بسيار مفيد مي‌باشد. از طريق اين سايت شما مي‌توانيد مفهوم بسياري از جملات علمي را در زمينه‏ پلاسما درك كنيد. هدف اين سايت افزايش دانش و آگاهي دانشجويان، معلمين و محققين در زمينه‏ فيزيك پلاسما مي‌باشد. علاقه‌مندان مي‌توانيد از گالري اين سايت نيز بازديد نمايند و از ديدن تصاوير آن لذت ببرند در بخش آموزش اين سايت مي‌توانيد با منابع مختلف علمي و آموزشي آشنا شويد و اطلاعاتي درباره‏ تكنولوژي‌هاي مدرن در اين زمينه به دست آوريد.
اين سـايت متعلق به آزمايشگاه فيزيك پلاسمايي Princeton مي‌باشد. در اين سايت تاريخچه‌ي اين مركز ذكر شده است و كارمندان آن معرفي گرديده‌اند. اين مركز تحقيقات گسترده‌اي را در زمينه‏ انرژي حاصل از فيوژن و فيزيك پلاسما انجام داده است. اين سايت شما را با برنامه‏هاي تحقيقاتي اين مركز آشنا مي‌كند، شما مي‌توانيد از مقالات و مطالب علمي كه توسط اين مركز به چاپ رسيده استفاده كنيد. علاقه‌مندان مي‌توانند در كنفرانس‌هاي علمي اين مركز حضور يابند.
اين سايت متعلق به يك آزمايشگاه تــحقيقاتي در زمينه‏ فيزيــــك پلاسما مي‌‌باشد. اين شاخه از علم كاربردهاي زيادي در ميكروالكترونيك، نوردهي، مهندسي سطوح و توسعه‌ي مواد پيشرفته دارد. اين مركز در دانشكده‌ي فيزيك دانشگاه دوبلين واقع شده است. اين سايت پلاسما را به شما معرفي مي‌كند و مقالات و كتاب‌هاي چاپ شده در اين زمينه را در اختيار شما قرار مي‏دهد و درباره‏ پروژه‏هايي كه در اين زمينه در حال انجام مي‌باشند اطلاعاتي به شما ارائه مي‌دهد. علاقه‌مندان مي‌توانند از گالري عكس اين مركز ديدن كنند و اطلاعات بيشتري در رابطه با پلاسما به دست آورند.
اين سايت متعلق به يك مركز تحقيقاتي در زمينه‌ فيزيك مي‌‌باشد. اين سازمان تحقيقات گسترده‌اي را در زمينه‏ سلاح‌هاي هسته‌اي و اثرات آنها بر محيط‌زيست و سلامتي افراد انجام داده است. در اين مركز از دانشـجويان علاقه‌مند دعوت به‌عمل مي‌آيد تا با آنها در انجام پروژه‏هاي تحقيقاتي همكاري نمايند. اين سايت درباره‏ فعاليت‌هاي تحقيقاتي اين مركز اطلاعاتي در اختيار شما قرار مي‏دهد. علاقه‌مندان مي‌توانند از كتابخانه‌ي الكترونيكي اين مركز استفاده كنند و با مراجعه به اين سايت مي‌توانند اطلاعات بيشــتري درباره‏ فعاليـت‌هاي اين مركز كسب نمايند.
اين سايت از گروهي دانش‌آموز و دانشجو تشكيل شده است كه هدف آنها تحقيق درباره‏ خصوصيات پيچيده‏ي مواد و نيروهاي طبيعي مي‌باشد. اين مركز با آزمايشگاه‏هاي دانشگاه‏هاي مختلف در سرتاسر امريكا ارتباط دارد. در اين مركز دانش آموزان به راحتي اصول فيزيك را مي‌آموزند و اطلاعات حاصل از مطالعات خود را نظم داده و طبقه‏بندي مي‏كنند. معلمين هم مي‌توانند در اين تيم‌هاي تحقيقاتي به فعاليت بپردازند و با فيزيك‌دان‌ها و آزمايشگاه‏هاي فيزيك موجود در دانشگاه‏هاي مختلف ارتباط برقرار نمايند. اين مركز داراي وسايل و تجهيزات آزمايشگاهي در زمينه‌ كاربرد قانون اهم، اندازه‌گيري فوتون‌هاي مفردو... مي‌باشد.
اين سايت متعلق به يك مركز تحقيقاتي در زمينه‌ آزمايشات كوانتومي و فيزيك بنيادي مي‌باشد. قسمت اعظم فعاليت‌هاي اين مركز در زمينه‌ فوتونيك و اپتيك مولكولي در رابطه‌ با فيزيك كوانتوم صورت مي‌گيرد. از طريق اين سايت مي‌توانيد با شبكه تحقيقاتي اروپا ارتباط برقرار نموده و برنامه‏هاي تحقيقاتي آنها را مشاهده نماييد. اين سايت شما را به اعضاي گروه تحقيق اين مركز معرفي مي‌كند. علاقه‌مندان مي‌توانند با مراجعه به اين سايت با فعاليت‌هاي گسترده اين بخش آشنا شوند و به ساير سايت‌هاي مفيد در زمينه‏ كوانتوم متصل شوند.
اين سايت متعلق به بخش راديو فيزيك دانشگاه ايالت Nizhni Novgorod مي‌باشد. از طريق اين سايت مي‌توانيد تاريخچه‌ي اين مركز را مشاهده كنيد و اطلاعاتي درباره‏ برنامه‏هاي آموزشي، علمي و تحقيقاتي اين دانشگاه به دست آوريد. در اين مركز آزمون‌ها و امتحاناتي برگزار مي‌شود كه علاقه‌مندان مي‌توانند در آنها شركت نمايند. اين بخش توسط اساتيد دانشگاه، متخصص در زمينه‌ راديو فيزيك تأسيس شده و به فعاليت‌هاي گسترده‌اي در زمينه‌ راديوفيزيك پرداخته است. امروزه در اين مركز حدود 800 دانشجو مشغول به تحصيل، بيش از 40 دكتر در زمينه علوم مختلف و 85 دانشجوي دكترا مشغول به تدريس مي‌باشند.
اين سايت متعلق به آزمايشگاه Rutherford Appleton مي‌باشد. اين مركز تحقيقاتي، آزمايشات گسترده‌اي را در زمينه‌ ساختار مواد، نوترون‌ها، ليزرهاي پرانرژي فيزيك نجومي و انرژي حاصل از فيوژن انجام مي‌دهد. شايان ذكر است اين مركز در زمينه‏هايي چون برنامه‏هاي فضايي، فيزيك ذرات، تكنولوژي اطلاعات و مهندسي نيز به فعاليت مي‌پردازد. اين سايت وقايع و اتفاقاتي را كه در اين زمينه‏ها صورت گرفته به شما معرفي مي‌نمايد. از طريق اين سايت مي‌توانيد با تسهيلات اين مركز در زمينه‌ آزمايشات فيزيك آشنا شويد.
اين شركت راه‌حل‌هاي نرم‌افزاري تكنيكي در زمينه‌ شبيه‌سازي پرواز‌هاي هوايي در اختيار علاقه‌مندان قرار داده و در زمينه‏ آناليز سيگنال‌ها خدماتي را ارائه مي‌دهد. ساير فعاليت‌هاي اين شركت در زمينه‌ كنترل سخت‌افزارها و به دست‌آوري اطلاعات مي‌باشد. در سال 1993 اين شركت در زمينه‌ ساختن سيستم‌هاي سه بعدي و شبيه‌سازي‌هاي مختلف فعاليت‌هايي را انجام داده و متخصصين اين مركز در زمينه‏هاي جمع‌آوري اطلاعات، فرآيندكردن اطلاعات، نرم‌افزارها، ارتباطات، آزمايش سيستم‌هاو ... مهارت دارند. شما مي‌توانيد از گالري عكس اين سايت نيز بازديد كرده و اطلاعات خود را تكميل نماييد.
اين سايت نرم‌افزارهاي مختلفي را در زمينه‌ طراحي سيستم‌هاي نوري، سيستم‌هاي ليزري، طراحي و آناليز سيستم‌هاي اپتيكي پيچيده به شما معرفي مي‌نمايد. مركز sciopt سيستم‌هاي پيشرفته‌اي را در زمينه‏هاي اسپكترومترهاي نوري قابل حمل و نقل، شناسايي نورهاي چند كاناله و موضوعات ديگر ارائه مي‌دهد. از طريق اين سايت مي‌توانيد تاريخچه‌ي كامل اين مركز را ملاحظه كنيد و با فعاليت‌ها و خدمات گسترده‌ي آن آشنا شويد. اين سايت شما را با سايت‏هاي مفيدي كه در اين زمينه مشغول به فعاليت مي‌باشند، آشنا مي‌سازد.
اين سايت مربوط به مركز تحقيقاتي SNS مي‌باشد. اين مركز تحقيقاتي را در زمينه نوترون و آزمايشات مربوط به آن به انجام رسانيده است. حاصل اين تحقيقات را مي‌توان در مطالعات علمي و صنعتي مورد استفاده قرار داد. از طريق اين سايت مي‌توانيد اطلاعات جالبي درباره‏ شكست نوترون و كاربردهاي آن كسب نماييد. در كارت‌هاي اعتباري، ماشين حساب‌هاي جيبي، ديسك‌هاي فشرده، شيشه‏هاي نشكن اتومبيل‌ها و بسياري محصولات ديگر از شكست نوترون و تحقيقات مربوط به آن استفاده مي‌شود. از طريق اين سايت مي‌توانيد درباره‏ خصوصيات نوترون‌ها و كاربرد آنها اطلاعاتي به دست آوريد. اين مركز آخرين خبرها را در اين زمينه به شما گزارش مي‌دهد.
اين سايت مربوط به انجمن بين‌المللي مهندسي اپتيك مي‌باشد. از طريق اين سايت مي‌توانيد اطلاعاتي درباره‏ سنجش از دور، ستاره‌شناسي، اپتيك بيومديكال، فيبرهاي نوري، تصويرسازي الكترونيكي، ليزر و كاربردهاي آن، ميكروالكترونيك، اپتوالكترونيك، فيزيك نوري، شيمي، بيولوژي و ... به دست آوريد. علاقه‌مندان مي‌توانند از برنامه‏هاي آموزشي اين مركز استفاده نموده و از ساير خدمات اين مركز بهره‌مند گردند. اين سايت شما را به ساير سايت‌هاي مفيد در اين زمينه متصل مي‌سازد.
اين سايت متعلق به مدرسه‏ فيزيك و مهندسي مواد در دانشگاه Monash مي‌باشد. اين مركز به تحقيقات گسترده‌اي در زمينه‌ ستاره‌شناسي، فيزيك بيومديكال، مهندسي، فيزيك محيط‌زيست و راديوگرافي مي‌پردازد. در اين مركز آزمايشات و پژوهش‌هايي درباره آلياژها، سراميك‌ها، پليمرها و كيهان‌شناسي صورت مي‌گيرد. آزمايشگاه‏هاي اين مركز به تجهيزات پيشرفته‌اي مجهز مي‌باشند و علاقه‌مندان مي‌توانند تحقيقات خود را به راحتي توسط آنها انجام دهند. از طريق اين سايت مي‌توانيد به گزارشات و مطالب علمي چاپ شده در اين زمينه‏ها دسترسي پيدا كنيد.
اين سايت تجهيزات و وسايلي را كه از سال 1880 تا به حال توسط شركت Starrett ساخته شده‌اند را به شما نشان مي‌دهد. از طريق اين سايت با سيستم‌هاي اندازه‌گيري، آشكار كننده‏هاي الكترونيكي و تجهيزات كاليبركننده آشنا مي‌شويد. اين سايت تاريخچه‌ي اين مركز را شرح مي‌دهد و تجهيزات آزمايشگاهي را به شما معرفي مي‌نمايد. شما مي‌توانيد سؤالات و پرسش‌هاي خود را با متخصصين اين مركز مطرح نماييد علاقه‌مندان مي‌توانند از نمايشگاه اين مركز بازديد كنند و با محصولات جديد اين شركت آشنا شوند. شما مي‌‌توانيد كاتالوگ‌هاي مربوط به اين مركز را به‌صورت مستقيم مشاهده كنيد.
اين سايت متعلق به آزمايشگاه‏هاي stern مي‌باشد. اين مركز آزمايشاتي را در زمينه‏ راكتورهاي هسته‌اي، تجهيزات ذخيره‌كننده هسته‌اي و تهيه‏ي سوخت‌هاي هسته‌اي براي استفاده در آزمايشگاه‏هاي مختلف انجام مي‌دهد. هدف آزمايشگاه‏هاي اين مركز برطرف نمودن نياز مشتريان مي‌باشد. مهندسين اين مركز، طراحي برنامه‏هاي آزمايشـگاهي را بر عهده دارند و شما را در ساخت و راه‌اندازي تجهيزات آزمايشگاهي راهنمايي مي‌كنند. در اين مركز با آزمايشات مربوط به خوردگي، بخارهاي فشار بالا، ايمني راكتورها و بسياري موضوعات ديگر آشنا خواهيد شد و از خدمات گوناگون اين مركز بهره‌مند مي‌شويد.
مركز SVC به فعاليت‌هايي درزمينه‌ پوشش دهي در خلاء مي‌پردازد. ساير فعاليت‌هاي اين مركز در زمينه‏هاي تبخير در خلاء، آبكاري يوني و تخليه‏ي بخارات شيميايي انجام مي‌شود اين مركز در سال 1957 تأسيس شده و سمينارها و كنفرانس‌هايي را به‌صورت سالانه برگزار مي‌كند كه علاقه‌مندان مي‌توانند در آنها شركت نمايند. اين مركز داراي برنامه‏هاي آموزشي نيز مي‌باشد كه افراد علاقه‌مند مي‌توانند از آنها بهره‏مند شوند. شما مي‌توانيد مطالب و مقالات آموزشي كه توسط اين مركز منتشر مي‌شوند را مطالعه كنيد. اين سايت شما را به ساير سايت‌هاي جالب و جوامع علمي مختلف متصل مي‌سازد.
ايــن ســايت مــربوط به مركز انرژيDok Ridge مي‌باشد. اين مركز بسيار گسترده است و قسمت اعظم فعاليت‌هاي اين مركز در زمينه‌ علوم، مديريت، محيط‌زيست و آزمايشات اورانيومي انجام مي‌شود. از طريق اين سايت مي‌توانيد به آزمايشگاه ملي Dok Ridge و انسيتوي علوم و آموزش اين مركز و موزه علوم انرژي امريكا دسترسي پيدا كنيد. اين سايت اطلاعاتي را درباره‏ مديريت، محيط‌زيست، امنيت ملي، پروژه‏هاي مربوط به اورانيوم و ... ارائه مي‌دهد. توسط موتور جستجوگر اين سايت مي‌توانيد موضوعات مورد نياز خود را جستجو كرده و اطلاعات لازم را كسب نماييد. اين سايت آدرس‌ها و شماره تلفن‌هاي مربوط به اين مركز را اعلام مي‌نمايد.
اين سايت مختص به مركز TYC است اين مركز پروژه‏هايي را در زمينه‌ فيزيك ارائه مي‌دهد و توسط سازمان آموزشي دانشجويان (DUE)، سازمان آموزشي تكنولوژي پيشرفته (ATE) و سازمان برنامه‏هاي ملي (NSF) حمايت مي‌شود. اين مركز برنامه‏هاي آموزشي و برنامه‏هاي كارگاهي را براي دانش‌آموزان، دانشجويان و معلمين فيزيك فراهم كرده و شما را با پروژه‏ها، كنفرانس‌ها و تحقيقات اين مركز آشنا مي‌سازد. اين مركز از سال 1991 تا به حال حدود 46 برنامه‏ كارگاهي را در 18 سايت و 13 ايالت به انجام رسانيده است.
اين سايت متعلق به مركز تئوري فيزيك نجومي مي‌باشد. اين مركز تحت نظارت دانشگاه Aarhus به فعاليت مي‌پردازد. از طريق اين سايت مي‌توانيد به جديدترين مطالب منتشر شده در اين زمينه دست پيدا كنيد. اين سايت پروژه‏هاي بين‌المللي اين مركز را به شما معرفي مي‌نمايد. علاقه‌مندان مي‌توانند از منابع علمي اين مركز و كتابخانه‌ي اين دانشگاه استفاده كنند. شما مي‌توانيد مجلات موجود در اين سايت را مشاهده كرده و در سمينارها و كنگره‏هايي كه اين مركز برگزار مي‌كند، شركت نماييد. اين سايت شما را به سايت‌هاي جالب در اين زمينه متصل مي‌سازد.
اين سايت همانند يك مجله‏ي تخصصي مي‌باشد و شما مي‌توانيد از برنامه‏هاي آموزشي اين سايت استفاده كنيد. اين سايت به گونه‌اي طراحي شده است كه دسترسي به مطالب و مقالات علمي را براي همگان امكان‌پذير نموده است و شما مي‌توانيد بدون هيچ هزينه‏ي و بدون نياز به امكانات ويژه از تسهيلات اين مركز بهره‌مند گرديد. اين سايت كتاب‌هاي جالبي را در زمينه‏ نقشه‌كشي، اكسيداسيون، چسبندگي، پيوستگي، فشار، نور، گرما، صوت، الكتريسيته، مغناطيس، حركت و ماشين‌ها در اختيار شما قرار مي‌دهد. شما مي‌توانيد با موسسين اين شبكه و فعاليت‌هاي آنها آشنا شويد.
اين سايت فيزيك را به‌صورت جالب و مفرح براي دانش‌آموزان تشريح مي‌نمايد و به كاربران نشان مي‌دهد كه جهان چه پيچيدگي‌ها و جذابيت‌هايي دارد و هم‏چنين كاوش در علم فيزيك را آموزش مي‌دهد. كارمندان اين شركت به مدارس ابتدايي سفر مي‌كنند و برنامه‏هاي آموزشي را براي دانش‌آموزان تدارك مي‌بينند. از طريق اين سايت مي‌توانيد به ساير لينك‌هاي مرتبط نيز متصل شويد. در گالري عكس اين سايت تصاوير مربوط به اين گروه به‌چشم مي‌خورد شما مي‌توانيد سؤالات خود را در زمينه‌ فيزيك با اين مركز مطرح نماييد.
اين سايت مربوط به آزمايشگاهي است كه درآن درباره‏ فيزيك موادكندانس شده‏ي(ماده‌چگال) نرم‌آزمايشاتي‌صورت مي‌گيرد.بيشتر‌تحقيقات اين مركز در زمينه‏ جريان‌هاي گرانولي، فيزيك بيولوژيكي، جريانات فيلمي مايع، حركت فاز در توده‏ي ماده، سطح مشترك مايعات و سيستم‌هاي غير تعادلي مي‌باشد. از طريق اين سايت مي‌توانيد به سايت‌هاي جالبي در زمينه‌ فيزيك متصل شويد. اين سايت مجلاتي را در زمينه فيزيك در اختيار شما قرار مي‌دهد و شما را با سيستم‌هاي گرانولي، شكست‌نور، سيستم‌هاي كلوئيدي، لايه‏هاي مربوط به حباب صابون و بسياري مطالب ديگر آشنا مي‏سازد.
اين سايت توضيحاتي درباره‌ي آنتروپي ارائه مي‌دهد. از طريق اين سايت مي‌توانيد با مفهوم آنتروپي و اثرات آن آشنا شويد. اين مركز اعتقاد دارد كه هر فردي بايد درباره‏ اين خصوصيت اطلاعاتي داشته باشد. در اين مركز با منابع مختلف توليد انرژي آشنا مي‌شويد. شايان ذكر است كه 83% انرژي مورد مصرف بشر از زغال‌سنگ، نفت و گازطبيعي و 17% آن از طريق نور خورشيد، سدهاي آبي، بادي و ژنراتورهاي اتمي تامين مي‌شود. امروزه بيشتر متخصصين به فكر تأمين انرژي مي‌باشند از طريق اين سايت مي‌توانيد اطلاعاتي را در اين زمينه به دست آوريد.
اين سايت هندسه‏ي بال هواپيما‌ها را براي شما شرح مي‌دهد. اين مركز تحقيقاتي را در اين زمينه انجام مي‌دهد تا با استفاده از آنها راندمان پرواز به حداكثر برسد. از طريق اين سايت با ساختار بال هواپيما آشنا مي‌شويد. علاقه‌مندان مي‌توانند در زمينه‏هاي تكنيكي با اين شركت همكاري نمايند. اين سايت جديدترين فناوري‌هاي انجام شده توسط اين مركز را به شما معرفي مي‌كند و شما مي‌توانيد اطلاعات و دانش تكنيكي اين مركز را نيز ملاحظه نموده و مورد مطالعه قرار دهيد. با مراجعه به اين سايت مي‌توانيد اطلاعاتي درباره‏ ساير فعاليت‌هاي اين مركز به دست آوريد.
اين سايت متعلق به يك مركز فعال در زمينه‌ فيزيك است كه مختص به سازمان تحقيقات هسته‌اي اروپايي مي‌باشد. با برنامه‏هاي آموزشي اين مركز آشنا شويد و ارتباط علم فيزيك با صنعت را در يابيد. اين سايت اطلاعاتي را درباره‏ اتم‌ها، شتاب‌دهنده‏ها و تكنولوژي‌هاي جديد در اين زمينه به شما ارائه مي‌دهد و شما مي‌توانيد اطلاعاتي درباره‌ي فرصت‌هاي شغلي موجود در اين مركز كسب نموده و به ساير لينك‌هاي مرتبط نيز متصل شويد.
اين سايت كتاب اينترنتي مربوط به هوانوردي را در اختيار شما قرار مي‌دهد. شما مي‌توانيد با ثبت نام در اين سايت خبرنامه‏ الكترونيكي اين شبكه را به‌صورت ماهانه دريافت نماييد. اين سايت كتاب‌هايي را كه در سطح فهم كودكان است به شما معرفي مي‌كند و شما مي‌توانيد بخش‌هاي آموزشي اين سايت را ببينيد. از طريق اين سايت مي‌توانيد با فعاليت‌هاي اين مركز آشنا شده و بخش راهنمايي مهندسين و استادان استفاده نماييد. اين سايت داراي اطلاعات هوانوردي به‌صورت مقدماتي، متوسط و پيشرفته‏ي قابل مطالعه و بررسي مي‌باشد. شما مي‌توانيد اطلاعاتي در مورد حالات آئروديناميك و بيومكانيسم‌ها در ورزش تنيس كسب نماييد.
اين سايت مربوط به آزمايشگاه‏هاي هسته‌اي مي‌باشد. اين مركز قسمت اعظم فعاليت‌هاي خود را در زمينه‌ ساختار هسته‌اي فيزيك نجومي و فيزيك مربوط به يون‌هاي سنگين انجام مي‌دهد. از طريق اين سايت مي‌توانيد با گروه تحقيق اين مركز آشنا شويد. اين مركز تحقيقاتي متعلق به بخش فيزيك دانشگاه yale مي‌باشد. در اين سايت اطلاعاتي درباره‏ اساتيد و برنامه‏هاي آموزشي اين مركز ارائه داده مي‌شود. از طريق اين سايت مي‌توانيد به بخش فيزيك نجومي، ستاره‌شناسي، مواد، ساختار‌هاي ميكرو الكترونيكي، فيزيك كاربردي، نجوم و فيزيك كوانتوم اين دانشگاه متصل شويد.
در اين سايت مي‌توانيد اطلاعاتي درباره‏ فيزيك پلاسما كسب نموده و به جديدترين مقالات در اين زمينه دسترسي پيدا كنيد در اينجا مي‌توانيد عكس‌هايي را نيز در اين زمينه مشاهده نماييد. پلاسما حالت چهارم ماده است.بطوركلي حالت‌هاي ماده عبارتند از:جامد،مايع،گاز وپلاسما.هر‌ماده‌اي در دماي 10000 درجه‌ي كلوين در حالت پلاسما قراردارد.در پلاسما مجمو‌عه‌اي از الكترون‌ها،يون‌ها و اتم‌ها قراردارند. از طريق اين شبكه مي‌توانيد به ساير سايت‌هاي مفيد در اين زمينه متصل شده و از اطلاعات علمي و تكنولوژيكي اين سايت استفاده نماييد و از برنامه‏هاي آموزشي اين مركز نيز بهره‌مند شويد.
اين سايت متعلق به يك انسيتوي فيزيك تئوري مي‌باشد و در آن تاريخچه‌ي كامل اين مركز ذكر شده است. از طريق اين سايت مي‌توانيد با فعاليت‌ها و برنامه‏هاي علمي اين مركز آشنا شويد و از تسهيلات محاسباتي اين انسيتو بهره‌مند شويد. مدير اين انسيتو و سابقه كاري او در اين سايت به شما معرفي مي‏شود. در اين سايت گزارشات سالانه اين مركز قابل مشاهده مي‌باشد و شما مي‌توانيد آنها را مورد مطالعه قرار دهيد. علاقه‌مندان مي‌توانند از كتابخانه‏ اين مركز استفاده نمايند. براي به دست آوردن اطلاعات بيشتر درباره‏ ساير خدمات اين مركز بهتر است به اين سايت مراجعه كنيد.

M.Bagherian
25-11-2014, 12:56
salam............................................. ...................................