PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کاهش حجم فایلها صوتی و تصویری برای موبایل.

بهنازی
10-06-2007, 11:04
با سلام به همه دوستان من چند تا سوال داشتم ممنون میشم جواب بدین.
1-بهترین فرمتهای فایلهای صوتی و تصویری برای موبایل چی هستش؟با توجه به حجم کم و کیفیت خوب؟
2- چجوری باید به این فرمتها تبدیلشون بکنیم با چه نرم افزاری؟
3- برای تبدیل مثلا یه فایل 5 مگ mp3 تا چه حد میتونیم حجمش رو کم کنیم که افت کیفیت خیلی محسوسی نداشته باشه؟
4- آیا در mp3 تغییر حجم از طریق کم کردن بیت ریت خوبه یا تبدیل به یه فرمت دیگه؟
با تشکر از همه دوستان.

TheMohammad
10-06-2007, 12:54
1- mp4 کیفیت خیلی خوبی داره ولی یکمی حجمش از 3gp بیشتره
2 - با برنامه ImTOO 3GP Video Convertor میشه تغییر داد، البته برنامه های دیگه هم هست
3 - تا 500-600 کیلوبایت میشه ولی کیفیتش مثلا 4 مگی نمیشه مگه اینکه با نرم افزار های ویرایش صدا انگولکش ! کنی
4 - فکر نکنم زیاد فرقی داشته باشه

javad33
10-06-2007, 14:15
اول سلام.
دوم اینکه بسته به مدل گوشی میتونید از 3GP یا MP4 استفاده کنید.من اصولا فقط از 3GP استفاده میکنم.
سوم اینکه کاملترین برنامه ی تبدیل کننده ImTOO Mpeg Encoder هست که همه نوع فایلی رو به همه نوع فایل تبدیل میکنه.با یه سرچ کوچولو تو سایت پی سی ورلد میتونید یه نسخه ازش پیدا کنید.
چهارم اینکه من خودم سعی میکنم برای فایلهای MP3 از تغییر بیت ریت استفاده کنم که با همین برنامه ی فوق میشه اینکارو انجام داد.اما بعضی اوقات مجبورم به خاطر کمبود حافظه از خیر کیفیت بگذرم و فایلمو تبدیل به amr کنم که بی شک فقط رفع نیاز میکنه.
اما یه نکته معمولا فایلها 128 هستن که به نظر من بیت ریت 48 میتونه واسه این فایلها مناسب باشه حجم هم فکر کنم نصف میشه.
حالا فعلا فکر کنم بس باشه.اگر باز هم در اینباره سوالی داشتین در خدمتم چون خیلی تو این زمینه کار کردم.

Mr.K2
15-06-2007, 01:23
1- 3GP و MP4 همونطور که دوستان گفتند ( این فرمتها رو کامپیوتر کیفیت کمی دارن ولی روی گوشی به علت کم بودن رزلوشن گوشی ها کیفیتشون خوب میشه) --- برای فیلهای صوتی هم amr خیلی خوبه و Midi Sequence هم کیفیتش خیلی عالیه.
2- IMTOO 3GP Converter و یه ورژن از بزنامه Quick time هم میتوه این کارو بکنه --- برای تبدیل فایلهای صوتی به amr هم هنوز خودمم برنامه ای پیدا نکردم
3-فایلهای Mp3 رو اگر بتونین به midi تبدیل کنید کیفیتشون خوبه
4-معمولا در فرمت mp3 با بیت ریت 128 به ازای هر دقیقه 1 مگ حجم میگیره -- حالا باید خودتون به نسبت مدت زمان فایل و حجمی که میخواید کم بشه تصمیم بگیرید
----------------------------------------------------------------------
بای

nima_949
15-06-2007, 01:52
mp3 اگه آهنگ گوشی میدی تبدیل به کیفیت 24 کن حالشو ببر فقط صداش با هندزفری گوشی بدی میشه باش حال کرد

M O H S E N
15-06-2007, 11:57
با سلام به همه دوستان من چند تا سوال داشتم ممنون میشم جواب بدین.
1-بهترین فرمتهای فایلهای صوتی و تصویری برای موبایل چی هستش؟با توجه به حجم کم و کیفیت خوب؟
2- چجوری باید به این فرمتها تبدیلشون بکنیم با چه نرم افزاری؟
3- برای تبدیل مثلا یه فایل 5 مگ mp3 تا چه حد میتونیم حجمش رو کم کنیم که افت کیفیت خیلی محسوسی نداشته باشه؟
4- آیا در mp3 تغییر حجم از طریق کم کردن بیت ریت خوبه یا تبدیل به یه فرمت دیگه؟
با تشکر از همه دوستان.

به نظر من mp3 and MPEG4 بهترین ها هستند.

نرم افزارهای زیادی دارند.

بستگی به ریت فایل اصلی داره.

بله . کیفیت هم که حتما تغییر خواهد کرد.

من به شما نرم افزاری را معرفی میکنم که میتونید حجم فایلهلی MP3 را کاهش دهید. و یا به دیگر فایلهلی صوتی موبایل تبدیل کنید..

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

اگر مشکلی بود در خدمتم.

بهنازی
16-06-2007, 10:50
با تشکر از همه دوستانی که کمک کردند.

بهنازی
16-06-2007, 12:16
دوستان ببخشید چجوری میشه صدای یه فایل صوتی یا ویدویی رو بالا برد با نرم افزار؟

khaiyam
16-06-2007, 12:27
دوستان ببخشید چجوری میشه صدای یه فایل صوتی
سلام دوست عزیز با نرم افزار Sony Sound Forge این کار را می تونی بکنی در عین حال حجم فایل را هم می تونیبا تغییر بیت ریت کم کنی با همین نرم افزار برای فایل ویدویویی چیزی نمی دونم در عین حال برنامه MP3 Resizer خیلی می تونه در کم کردن حجم فایل کمکت کنه

بهنازی
16-06-2007, 20:01
با تشکر از شما آقای عمر خیام

T.A.T.U
18-06-2007, 11:27
سلام به دوستان
1- به نظر من AVI از همشون بهتره
2- و smart move convertor براي تبديلش هست
3- همون Bit Rate رو , رو 64 بذاري زياد فرق نميكنه
4- و فرمت OGG بسيار خوب و كم حجم هستش و با 3gp Audio convertor ميتوني تبديلش كني
البته با Jet Audio هم ميتوني اين كارو بكني

T.A.T.U
18-06-2007, 11:33
در مورد شماره 1 هم يه توضيح مختصر هم بدم
فايل هاي تصويري رو همون طور كه در كامپيوتر ميبيني ميتوني
در موبايلت هم تماشا كني و يه چيز ديگه هم بگو كه بعد از تبديل به Avi اون هارو
نميتوني در كامپيتور ببيني , فقط صداشون مياد
و بايد در گوشيت بايد فايل تصويري رو باز كني وگرنه باز نميشه

T.A.T.U
18-06-2007, 11:35
اين رو هم بدونيد كه خيلي خيلي بهتر از 3gp هستش

kiarash3500
18-06-2007, 12:08
سلام
تري جي پي فرمت خوبيه
شما ميتونيد در هنگام تغيير فرمت يه مثلا فيلم به اين فرمت در هنگام تنظيمات رزولوشن رو از 174 *114 فكر كنم اگه درست گفته باشم به حدود 350 در 200 كه كيفيت cif هست تغيير بدين و ضمنا بيت ريت اون رو هم به 15 يا 30 برسونين
اونوقت ببينين كه تري جي پي با فرمت هاي له گنده مثل hd برابري ميكنه يا نه