PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : blue screen key يا green screen key

mpmostafa
08-06-2007, 01:37
با سلام
ميخواستم بدونم پرده سبز بهتره يا پرده آبي اگر هم هيچ كدوم بهتر نيستند در چه مواقعي از كدومشون باد استفاده كرد؟
البته ميدونم قبلا به سوالي شبيه به اين جواب داده شده اما من به طور حرفه اي(با وسايل حرفه اي و پرده هاي كروماكي) كار نميكنم و فقط ميخواهم قسمتهايي (سبز يا آبي) از نوشته هاي سه بعدي كه توي 3dmaxو بعضي وقتا انيميشن هايي كه تو poser درست ميكنم و حذف كنم. با توجه به اين مسأله جواب بدين.

shahab47
08-06-2007, 02:52
تو این تا پیک تو video studio گفتم چکار بکن

تا کنکور ندادم هم نمیتونم نرم افزار نصب کنم وگرنه تصویری هم میذاشتم شرمنده :19: :19: :19:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

animeditor
09-11-2007, 09:21
سلام جمیعاً

درسته ... قبلاً توضیح داده شده.
فرق این دو تا رنگ (از نظر کاربرد)، فقط واسه فیلم برداری از تصاویر زنده موثره؛ واسه انیمیشن های کامپیوتری هیچ فرقی نمی کنه.

چون وقتی که کامپیوتر خودش یه رنگ رو می سازه (مثلاً رنگ سبز زمینهء انیمیشن) اون رنگ رو یک دست می سازه. پس واسه حذفش به مشکل برنمی خوره و فرقی هم نمی کنه چه رنگی باشه (حتی قرمز).

ولی از لحاظ بصری (از این لحاظ که کدومش به چشم میاد) بهتره که از زنگ هایی استفاده بشه که زیاد به چشم نیاد (مثلاً مشکی یا خاکستری).
البته روش اصلی، استفاده از Mask و Alpha channel هست؛ که ان شاءالله سر فرصت در موردشون مطلب کامل می نویسم.

التماس دعا
یا علی