PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد بررسی صحنه های داوری

mjtb_mer30ful
06-06-2007, 11:53
سلام
می خواستم بدونم که چه جوری میشه یه صحنه رو جلو وعقب برد مثل قسمت بررسی صحنه های داوری در برنامه ی نود. خیلی ممنون میشم اگر جوابم رو هر چه زودتر بدین. مرسی

animeditor
06-06-2007, 22:48
سلام جمیعاً

آقا مجتبی خوش اومدی (درست گفتم؟:46:)
توی برنامهء نود و کلاً توی کارهای تلویزیونی، دستگاه هایی که نوارهای فیلم رو پخش می کنن، این قابلیت رو دارن که سرعت نمایش فیلم رو با یه پیچ به اسم Searcher (سرچر یا همون جستجوگر) به صورت دستی تغییر می دن.
وقتی که فیلم در حالت Pause هست (توقف موقت)، اگه سرچر به سمت راست بچرخه، فیلم با سرعت موافق پخش می شه و هر چه قدر که سرچر رو بیشتر بچرخونن، سرعت نمایش بیشتر می شه.

حالا اگه سرچر رو به سمت چپ (برعکس حالت قبل) بچرخونی، فیلم به عقب بر می گرده.

توی برنامه های مونتاژ (مثل پریمیر) باید سرعت نمایش فیلم رو به صورت عددی تغییر داد.

التماس دعا
یا علی

pooyar
06-06-2007, 22:56
همونطور که دوستمون animeditor فرمودن برای کارهای real time بهتر است از سیستم های آنالوگ استفاده بشه که در اینجا با توجه به سیستم DV دستگاه های پخش ویدئویی اونها این امکان رو میده که تصاویر رو مرتبا عقب و جلو کنند. اگر دیده باشید دقیقا هنگام پخش اخبار هم گاهی اوقات تصاویر روی دور تند پخش میشه و گاهی هم کند میشه یا pause میشه تا گوینده ی اخبار به تصاویر برسه.
در premiere هم میتونید با وارد کردن speed سرعت را کم یا زیاد کنید و اگر بخواهید تصاویر از آخر به اول نمایش داده شود بااید عدد منفی وارد کنید. عددی که وارد می کنید بین 1 تا 100 خواهد بود.

mjtb_mer30ful
07-06-2007, 10:08
مرسی از جوابهای کاملتون.
من تقریبا تنها مشکلم در پرمیر اجرای این عمل روی فیلم هام هست. که اینجوری که شما فرمودین پس براحتی عملی نیست. راستی اسم من رو از کجا می دونید؟

animeditor
09-06-2007, 11:21
سلام جمیعاً

خوبی آقا مجتبی؟
خب از اسم کاربریت mjtb می شد فهمید که اسمت مجتبی س. :46:

کاری نداره که ...
یه قسمت از فیلم رو انتخاب کن و بذار روی تایم لاین. بعدش دوباره همون قسمت رو کپی کن انتهای قسمت قبلی و سرعتش رو بذار 100- (منفی صد). بعدش ببین چی می شه.

التماس دعا
یا علی