PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک در اندازه و نوع فیلمها و عکسهای پروژه های میکس و مونتاژ

mahdi1535
04-06-2007, 16:59
سلام
میخواستم بدونم که فیلمها و عکسهایی که در پروژه های میکس و مونتاژ استفاده میشه پهنا (Width ) و ارتفاع
(Height ) اونها چند پیکسل باید باشه که مناسب پخش تلوزیونی باشه . عکسها با چه رزولیشنی باید باشه و فیلمها باید چه مشخصه ایی داشته باشه . فیلمها در کلیپ های آماده بین چند ثانیه باشه . خروجی پروژه نهایی چی باید باشه . اگه میشه یه توضیحی در این زمینه بدید . مچکرم

animeditor
04-06-2007, 19:40
سلام جمیعاً

توی هر کشور، یه سیستم استاندارد تصویری استفاده می شه. توی اروپا بیشتر از NTSC استفاده می کنن.
سیستم تصویری ایران PAL هستش.
مشخصاتش هم 576×720 و 25 فریم در ثانیه هست.
اگه با پریمیر کار می کنی، اندازهء پروژه رو (که همون اول کار مشخص می شه) حالت DV PAL Standard انتخاب کن؛ همش تنظیمه.

توی این فایل PDF هم می تونی بیشتر در مورد سیستم های تصویری بخونی:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

التماس دعا
یا علی

mahdi1535
04-06-2007, 23:24
...............................

animeditor
04-06-2007, 23:28
سلام جمیعاً

روی لینک کلیک راست کن و گزینهء Save Target as رو بزن (البته اگه با اکسپلورر کار می کنی).
منظور این که ذخیرش کن روی هارد؛ همین جوری باز نمی شه.

التماس دعا
یا علی

mahdi1535
05-06-2007, 00:01
با تشکر
یه جایی تو همین انجمن خوندم که گفته شده بود که فیلمها برای پخش تلوزیونی باید Pal 4:3 و 25 فریم در ثانیه باشه این به چه معنایی هست من از یکی از بچه ها پرسیدم گفت که یعنی اندازه 288×352 باشه پس این اندازه 576×720 که شما میگید چیه آیا هر دو این اندازه ها Pal 4:3
هستند .خلاصه من یه کم اطلاعات در این ضمینه میخوام یه چند تا مقاله خوب به زبان فارسی در این مورد سراغ نداری .

--------------------------------------------------------------------------------

mahyarbadry
05-06-2007, 01:11
با تشکر
یه جایی تو همین انجمن خوندم که گفته شده بود که فیلمها برای پخش تلوزیونی باید Pal 4:3 و 25 فریم در ثانیه باشه این به چه معنایی هست من از یکی از بچه ها پرسیدم گفت که یعنی اندازه 288×352 باشه پس این اندازه 576×720 که شما میگید چیه آیا هر دو این اندازه ها Pal 4:3
هستند .خلاصه من یه کم اطلاعات در این ضمینه میخوام یه چند تا مقاله خوب به زبان فارسی در این مورد سراغ نداری .

--------------------------------------------------------------------------------

ا سلام
دوست عزیز
این گزینه برای استاندارهای دیگر می باشد دوست عزیزمن همانگونه که فرمودنداندازه تصویر 520*720 می باشد
این گزینه ای گه شما می فمایید در برخی مواقع نیاز پدا می کنی یعنی بعضی مواقع به 4:3 نیاز پیدا می کنی این هم د شرایط استاندارد فیلم برداری
اما اگر در فیلم برداری از سیستم 16:9 استفاده شود اگر با 4:3 استفاده کنی تصویر شما پرس اسکوپ می شود یعنی از پایین و بالا فشرده می شود این جور مواقع در کارهای خاصی پیش می اید که از گفتن ان صرف نظر می کنم
لذا اگر با 16:9 فیلمبرداری شد بهتر ات با گزینه dv pal 16:9 720*520 استفاده کنید تا تصویر پرس نشود لذا بهتر است شما در شرایط استاندارد فیلمبرداری استفاده نمایید یعنی dv pal 4:3 720*520
موفق باشید