PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : قفل شدن سیستم در dos cammand prompt

samira455
03-06-2007, 13:29
سلام سیستم من سیستم عامل ندارد(Fromat کردم)حلا اگر سی دی bootable می ذارم .
در محیط command prompt بعد از چند لحظه قفل می کند.مشکل از نظر شما کجاست؟ویندوزم را به دنبال ویروسی شدن سیستمم format کردم

علي جوادي
03-06-2007, 14:31
بنظر من دو مشكل ممكن است اين حالت را ايجاد كرده باشد 1 - ويروس در بايو س رخنه كرده كه بهترين راه بيرون آوردن باطري بك آپ و سيستم را چند دقيقه اي خاموش كامل كردن وسپس دوباره بايوس را به صورت ديفالت نصب كردن
2 - ممكن پل جنوبي مادر برد خراب شده باشد كه بايد توسط شركتهاي خدمات مادر برد ها تست شود
مثلا اگر مادر برد گيگابايت باشد شركت آواژنگ:31:

samira455
05-06-2007, 18:35
سلام ممنونم از پاسختون.بایوس را reset کردم ولی فایده ای نداشت.مسئله اینجاست که سیستم بعد از گذشتن مدت زمان مشخصی قفل می کنه.شکم به ram بود ولی اونو روی یه سیستم دیگه امتحان کردم و مشکلی نداشت.:41: منظورتون از پل جنوبی مادربورد چیه؟ممکنه توضیح بدید؟از انجا که سیستم بعد از گذشتن زمان خاصی هنگ می کنه،ممکنه پای ویروس در میان باشه؟:18:
باز هم ممنونم از توجهتون

*NashenaS*
05-06-2007, 18:56
سلام...

من دقیقا نمی دونم می خاید چی کار کنید! می خایید ویندوز جدید نصب کنید نمیشه؟

اگر این طوره، شما یک سی دی Windows XP bootable بزارید توی کامپیوتر و شروع کنید به فرمت دوباره (فول) کامپیوتر و عملیات فرمت رو انجام بدید. بعد کامپیوتر Restart می کنه و بعد شروع می کنه به نصب فایل های مورد نیاز ویندوز... شما از روش دیگری برای نصب ویندوز استفاده نکنید...

اگر بنده در فهمیدن مشکل شما اشتباه کردم بفرمایید...

موفق باشین. :)

samira455
06-06-2007, 09:49
سلام .نه، مشکل من نصب ویندوز نیست. من حتی برای نصب لینوکس هم این مشکل را دارم. الان من ویندوز نصب ندارم. با این حال وقتی هم که نصب داشتم بعد از گذشتن مدت زمان خاصی قفل می کرد. الان هم که هیچ سیستم عاملی ندارم حتی اگر cd-drive هم به مادربورد وصل نباشه باز هم قفل میکنه. یعنی اون پیغامی هست که میگه boot failure.... پس از یه مدت نمایش داده می شه و بعد قفل می کنه،حتی دکمه power هم کار نمی کنه.فقط restart کار میکنه.خودم حدس میزنم از مادربوردم باشه.ولی مطمئن نیستم.

Jalal
06-06-2007, 11:38
میتونه از مادربرد باشه با یه Cpu دیگه تست کن راستی حرارت سی پی و هم یه نگاه بندازید

*NashenaS*
06-06-2007, 16:28
سلام .نه، مشکل من نصب ویندوز نیست. من حتی برای نصب لینوکس هم این مشکل را دارم. الان من ویندوز نصب ندارم. با این حال وقتی هم که نصب داشتم بعد از گذشتن مدت زمان خاصی قفل می کرد. الان هم که هیچ سیستم عاملی ندارم حتی اگر cd-drive هم به مادربورد وصل نباشه باز هم قفل میکنه. یعنی اون پیغامی هست که میگه boot failure.... پس از یه مدت نمایش داده می شه و بعد قفل می کنه،حتی دکمه power هم کار نمی کنه.فقط restart کار میکنه.خودم حدس میزنم از مادربوردم باشه.ولی مطمئن نیستم.

سلام...

اکثر این گونه مشکل ها به دمای زیاد اجزای استفاده شده بر می گردند. معمولا دمای CPU بالا می ره این مشکل رخ می ده. شما احتمالا از خمیر های سرد کننده یا فن مناسب برای خنک نگه داشتن CPU تون بهره نمی برید... این رو حتما پیگیری کنید اگه نه باعث می شه یک CPU بخرید...!

در کنار اون از جایگزینی درست RAM ها و Graphic Card خود اطمینان حاصل کنین...

امیدوارم مشکل شما حل شه...

موفق باشین. :)

samira455
09-06-2007, 07:31
ُسلام ممنونم.دقیقا مشکلم همین بود(فن cpu خراب بود)