PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آموزش آپديت Bios كارت گرافيك

Lord_theOne
01-06-2007, 06:20
خوب ديدم چند نفر از بچه ها مشكل دارند گفتم اين آموزش را بدهم
آپديت باياس كارت گرافيك
شما اول به يك فلش به اسم NvFlash احتياج داريد توي [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) سرچ كنيد پيدا مي كنيد
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
و يك فايل باياس كه كم حجم هم هست احتياج داريد توي بعضي از سايتها هست مثلا توي آدرس زير مي توانيد پيدا كنيد
فايلهايي كه گرفتيد را بياوريد روي CD يا روي فلاپي Restart كنيد و بعد برويد توي DOS با CD Boot
فرض كنيد Lord فلشمون هست و theOne هم فايل باياس، فايل باياس يا Bin هست يا Rom
چون بعضي از مدلهاي گرافيك باياسشون قفل است
مي نويسيم Lord –r و محافظت برداشته مي شود پارامتر –w اگر بنويسيم دوباره محافظت مي شود
بعد از نوشتن Lord –r
مي نويسيم Lord theOne.rom بين Lord و theOne فاصله هست
بعد از چند لحظه باياس گرافيك Update مي شود
يا با استفاده از برنامه NiBiTor مي توان يك باياس جديد ساخت
اگر باياس مورد نظر را در اينترنت نبود با استفاده از اين برنامه مي توانيد مشكل خود را حل كنيد باياس جديد درست كنيد
همانطور كه مي بينيد در شكل

برنامه را اجرا كنيد
1- به قسمت Tools مي رويد و گزينه Read Bios را مي زنيد
تا شكل شماره 4 ظاهر شود
و بعد گرافيك مورد نظر خود را انتخاب مي كنيد و OK بزنيد

دوباره به Tools برويد و گزينه Read Bios را بزنيد شماره 9 فعال شده و Read into NiBitor را بزنيد

همانطور كه ديديد شماره 10 و 11 فعال مي شود

بعد شماره 12 File را بزنيد و گزينه Save Without Checksum… را بزنيد با باياس خود را Save كنيد
حالا يك باياس جديد داريد و مي توانيد آپديت كنيد

توجه داشته باشد شما مي توانيد يك باياس قويتر براي گرافيك خود تهيه كنيد با استفاده از اين برنامه مي توانيد هسته گرافيك يا تامينگ يا... گرافيك خود را تغيير بدهيد براي مبتديها پيشنهاد نمي كنم در ضمن گرافيك هم بايد قدرت داشته باشد حرفه اي باشد

براي ATI
اول بايد فايل فلشش را به نام FlashRd را از سايت زير بگيريد
بعدش بازش مي كنيد اول فلاپي را در فلاپي درايو قرار دهيد بعد برنامه را اجرا كنيد تا بروي فلاپي ديسك بريزد اطلاعات را بعدش باياس گرافيك خود را بهش اضافه كنيد
اينهم مخصوص ATI
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
بعد به داس مي رويد من چون دسترسي به گرافيك ATI نداارم نمي تونم بگم چكار كنيد ولي از دستور زير استفاده كنيد
در داس بنويسيد Flashrom EsmeBios.Binيا
از برنامه ATIflash استفاده كنيد
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
از دستور زير
atiflash -p 0 EsmeBios.bin

لطفا همكاري كنيد

Ship Storm
01-06-2007, 10:24
بابت آموزش خوبت ممنون
خیلی خوبه مسعود جان اگر درست و بطور صحیح آپدیت شه ولی من یکبار بایوس مادربردم رو آپدیت کردم دیگه با نرم افزار Sandra و ... نمیتونست مشخصات مادربرد را بزنه و تشخیص نمیداد والا دیگه از اون موقع ترسیدم که چیزی رو بخواهم آپدیت کنم آلان هم خیلی دلم میخواهد کارت گرافیک رو آپدیتش کنم ولی میترسم یکوقت ....
در مورد مزایای آپدیت بایوس کارت گرافیک هم بنویسی خیلی خوب میشه
با تشکر دوستدار شما Ship Storm

jak_1300
01-06-2007, 13:35
مسعود جان مرسي خيلي ممنون چيزه جالبي مكيشه بگي به چه دردي ميخوره اينكار چي ميشه كارگرافيكمون بهتر ميشه چجوريه
ميشه بگي فايلهايي كه بايد دانلود كنيم ماله همون مدله گرافيك بايد باشه يا فرقي نداره مثلا فايله ايسوس رو از كجا بايد بگيريم كارت گرافيكه من نياز به آپگريد بايوس داره؟؟؟؟ ايسوس 6200

Lord_theOne
02-06-2007, 07:31
1- كسي نيست كه گرافيك ATI داشته باشد آپديت كند دستوري كه نوشتم مطمئن نيستم چون گرافيك ATI ندارم
2- شما مي توانيد با برنامه NiBiTOR تغييراتي را بدهيد و Save كنيد و آپديت كنيد ديگر هميشه گرافيك شما با همان تغييرات باقي مي ماند

Lord_theOne
06-06-2007, 19:23
اين برنامه براي Edit كردن باياسهاي گرافيك ATI
ATI BIOS Editor

14 KB

pedram_ashena
06-06-2007, 19:45
ممنون.اميدوارم مشكل 9250 دوستمان را حل كند

Mirage
22-06-2007, 11:29
مقاله جالبی بود

توصیه می کنم بایوس رو آپدیت نکنید چون تغییر بایوس هیچ فایده ای نداره و کارت رو از حالت استانداردش خارج می کنه و ممکنه کارت بدتر کار کنه

با نرم افزار خیلی راحت می شه این کار ها رو انجام داد بدون نیاز به تغییر بایوس

BRonaldo
22-06-2007, 12:11
مقاله جالبی بود

توصیه می کنم بایوس رو آپدیت نکنید چون تغییر بایوس هیچ فایده ای نداره و کارت رو از حالت استانداردش خارج می کنه و ممکنه کارت بدتر کار کنه

با نرم افزار خیلی راحت می شه این کار ها رو انجام داد بدون نیاز به تغییر بایوس

کاملا موافقم

Lord_theOne
23-06-2007, 04:33
آپديت باياس براي كارهاي ديگه اي هست
البته اين خوب است كه اوركلاك كني نه تا اخرين حد بعد باياس را Save و بعد آپديت كني كه هميشه هسته قدرتش بيشتر از اوليش باشه

chaos theory
25-06-2007, 16:50
سلام من ati bios editor رو گرفتم اما اصلا نمی تونم باهاش کار کنم

chaos theory
25-06-2007, 16:52
میشه لطف کنید همراه با عکس آ موزش بذارین؟

Lord_theOne
26-06-2007, 06:05
شما حتما بايد گرافيك سيستمتون ATI باشد تا اين برنامه باز بشود و BIOS را مي توانيد SAVE كنيد يا تغييراتي را انجام بدهيد
اينهم يك برنامه ديگه كه از طريق WINDOWS شما مي توانيد Update كنيد
ِATI WinFlash را بگير
معمولا بحث آپديت براي تغيير باياس مي باشد

chaos theory
28-06-2007, 01:13
گرافیک من ATI هست مشکل اینجاست که وقتی atibioseditor رو باز میکنم نمیدونم چیکار کنم
در ضمن این آدرسی که دادین چیزی به اسمATI WinFlash نداره فقط winflash و atiflash داره

Lord_theOne
28-06-2007, 06:56
عزيز همون برنامه WinFlash را بايد بگيري

chaos theory
29-06-2007, 01:45
سلام من برنامه رو گرفتم حالا نمیدونم چه جوری کار کنم باهاش میشه توضیح بذارین؟

Lord_theOne
29-06-2007, 07:54
عزيز كاري ندارد باياس را بهش مي دهي و بعد دكمه programs را مي زني آپديت ميكند
باياس هم مي توني دست كاري كني كه اگر مبتدي هستي اين كار را انجام نده بعدش باياس جديدي كه براي خودت درست كردي آنرا update مي كني

chaos theory
30-06-2007, 12:49
فقط یه کادر Filename داره و یه دکمه Image که تا رو دکمه Image کلیک میکنم اون کادر فعال میشه و مسیر Image رو از طریق Brows ازم می خواد

Lord_theOne
01-07-2007, 04:04
Load هم داره
Load Image باياس بهش مي دي Save هم باياس را Save مي كني

mahdi1004
01-07-2007, 18:03
سلام کارت من

geforce xfx 6800xt ddr3 512mb
است اما تو سایت mk هم گشتم بایوسش نبود فقط برای 256 بود از کجا باید بگیرم؟!!!
متشکرم

chaos theory
02-07-2007, 00:17
هموووووووون منم میگم loadimage بایاس از کجا باید بیارم از چه مسیری برم؟

Lord_theOne
02-07-2007, 06:25
من نمي دونم از كجا بايد بياوري تويتاپيك توضيحاتي دادم بخوني يك چيزاريي مي فهمي

ukuk
05-02-2014, 07:25
:4::4::4::4::4::4:توصیه میکنم فقط درایور کارت گرافیکتون رو آپدیت کنید فقط فقط.:4::4::4::4::4::4::4::4::4::4::4::4::4:شا ید با دستکاری بایوس و دیگر اجزای کارت گرافیکی ،کارت شما از کار بیفتد یا بدتر کار کند و شاید هم هیچ تغییری نکند.پس توصیه میکنم اینکار رو نکنید:4::4::4::4::4::4::4::4::4::4::4::4:

TREASURES
05-02-2014, 15:14
:4::4::4::4::4::4:توصیه میکنم فقط درایور کارت گرافیکتون رو آپدیت کنید فقط فقط.:4::4::4::4::4::4::4::4::4::4::4::4::4:شا ید با دستکاری بایوس و دیگر اجزای کارت گرافیکی ،کارت شما از کار بیفتد یا بدتر کار کند و شاید هم هیچ تغییری نکند.پس توصیه میکنم اینکار رو نکنید:4::4::4::4::4::4::4::4::4::4::4::4:
سلام دوست عزیز تاپیک مربوط به 7 سال پیشه خواهشا دقت کنید :n01:

امید رض
06-02-2014, 09:34
دستت درست خوبه که ازتایپیک های گذشته هم یادی کنیم

yaranm2s2
22-10-2015, 09:37
سلام
من می خواستم بایوس گرافیک رو آپدیت کنم اما نمی دونم چطوری
ممنون میشم کمکم کنید

jimrako
22-10-2015, 14:22
سلام من می خواستم بایوس گرافیک رو آپدیت کنم اما نمی دونم چطوری ممنون میشم کمکم کنید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] سلام . پیشنهاد میکنم که به هیچ عنوان بایوس رو آپدیت نکنید . با آپدیت بایوس توی قریب به اتفاق 80 درصد سیستم ها شاهد ارور ها ایرادات جدید هستیم . اصلا آپدیت نکن . من آپدیت کردم و بسیار پشیمونم . داداشم گفت یک مهندس کامپیوتر گفته حالا که سیستم خوب و جدید خریدی بایوسش رو هم آپدیت کن خیلی خوب میشه . من بهش گفتم داداش این کار رو نکن یه چیزی میدونم که میگم . گفت نه خودم هم دوست دارم آپدیت بشه حالا که همه چیز آپدیت هست بهتره بایوس رو هم آپدیت کنم . گوش نکرد و حالا بعد از آپدیت بایوس خودش بهم گفت راست میگفتی برنامه های فتوشاپ و برنامه های دیگه ی من از روزی که بایوس رو آپدیت کردم درست کار نمیکنن و ارور های عجیبی توی سیستم میبینم! گفتم بیا اینم از این بفرما !