PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : [آموزش] Hard Sub ::: چسباندن زیرنویس به فیلم

Amin
31-05-2007, 15:10
سلام دوستان
با توجه به اینکه هر روز یه تاپیک در این مورد داریم ... تصمیم گرفتم براش آموزش بنویسم
دوستان توجه داشته باشن من بعد از کلی سرچ تنها روشی که گیر آوردم همین بود خودم هم نتونستم این روش رو تست کنم (روی ویندوز ویستا جواب نمیداد) پس اگه احیانا جواب نداد کاری از دستم ساحته نیست :46:

برنامه های مورد نیاز

Download AviSynth 2.5.7 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Download VirtualDub 1.7.2.27700 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Download DirectVobSub (VSFilter) 2.37 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Download VobSub 2.23 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

روش کــار

برنامه Avisynth را نصب کنید
برنامه vobsub رو نصب کنید
برنامه DirectVobSub رو باز هم نصب کنید ! :31:
فایل VSfilter.dll رو از دایرکتوری C:\Program Files\DirectVobSub به دایرکتوری C:\Program Files\AviSynth 2.5\plugins کپی کنید
یه فایل تکست توی فولدر فیلم ایجاد کنید و فرمتش رو .avs بزارید
فایل .avs رو با notepad باز کنید و توش بنویسید :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

و بعد سیو کنید

فایل .avs رو بکشید و توی برنامه virtualdub (یا یکی دیگه از برنامه های encode فیلم تو فرمتهای xvid , divx , h264 ,...) بندازید (همون drag & drop خودمون)
قبل از سیو کردن چک کنید و مطمئن شوید که زیرنویس نمایش داده شود

مثال :

توی فولدر فیلم باید این فیلها موجود باشه

Signs (2002) [Eng] [DVDrip].avi
Signs (2002) [Eng] [DVDrip].avs
Signs (2002) [Eng] [DVDrip].srt

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

شاد باشید

Amin
31-05-2007, 21:48
سلام دوستان :10:
یه آموزش دیگه پیدا کردم
زبونش سادست واسه همین ترجمه نکردم
هر جاش مشکل داشتین مطرح کنید

Adding subtitles to any .avi file

Here is a quick and simple guide to add subtitles to any .avi file that you would like to have harcoded subtitles.

Introduction and Requirements

Here are the tools you will need to succesfully complete this guide:

VirtualDUB ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

SRT-SSA Converter ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

VirtualDub Subtitler Plug-in ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

If you dont already have the subtitle files on your computer, you can find some here:

DivXSubtitles ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Getting Started

The first step is opening up VirtualDub. You then want to go into the Video tab and select Filters or for convinience sake, simply press Ctrl+F. Then press the Add button followed by the Load button. You now want find the subtitler.vdf file you downloaded before and finish the operation by pressing Open.

Leave VirtualDub open, as we will need it for later steps.

Once you have acquired the subtitle file you want for the .avi you have, make sure you put them in the same folder. I would recommend creating a new folder on the Desktop for convinience.

Converting subtitles

The next step is converting the .srt files into something VirtualDub can read, in this case, an .ssa file.

Open up the .SRT-.SSA Converter and click on Browse to select the .srt file you want converted.

The program will now automatically create an output file with the identical name as the input file except with an .ssa extension.

All you have to do now is hit Convert and wait until it is done processing.

Adding subtitles into VirtualDub

Its now time to go back to VirtualDub which should still be open.

Go to the Video tab and select Full Processing Mode.

Now go to File and Open Video File... and use the browse function to select the .avi file you want the subtitles hardcoded to. Press Open when you find it.

Once the video has opened, go once again to the Video tab and select Filters again.

Press the Add button, and navigate down to the Subtitler option and press OK.

Select the .ssa you created earlier and press OK

Selecting the Compression

The final step is selecting the compression for our .avi.

Navigate once again to the Video tab and this time press on Compression.

If your file is an XviD (most will be) then simply select XviD Mpeg-4 Codec from the list. Leave the default settings.

If your file is another type of compression select that from the list and leave the default settings.

Saving your file and finishing up

To finish up simply go to File and select Save As .avi or simply press F7 for convinience. Save it where you want and make sure the Save as type is set to audio-video interleave (avi).

Click Save and you are done. Sit back and wait for your .avi with hardcoded subtitles.

AK1
31-05-2007, 21:57
امين جان ممنون از آموزشت
فقط ينك برنامه ها (سايت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) فيلتره برام [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][1].gif

Amin
31-05-2007, 22:34
امين جان ممنون از آموزشت
فقط ينك برنامه ها (سايت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) فيلتره برام [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][1].gif

تمام برنامه ها رو پیوست کردم

+

Avisynth-257.zip

VobSub 2.23

Greatone
01-06-2007, 00:51
یه فایل تکست توی فولدر فیلم ایجاد کنید و فرمتش رو .avs بزارید
فایل .avs رو با notepad باز کنید و توش بنویسید :کد:
Directshowsource("file.avi")
textsub("subtitles.srt")
و بعد سیو کنید

فایل .avs رو بکشید و توی برنامه virtualdub (یا یکی دیگه از برنامه های encode فیلم تو فرمتهای xvid , divx , h264 ,...) بندازید (همون drag & drop خودمون)
قبل از سیو کردن چک کنید و مطمئن شوید که زیرنویس نمایش داده شود

مثال :

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
از اینجا به بعد موندم ببین فایل تکس رو که نمیشه فقط فرمتتش avs باشه....
ایا باید اسم فیلم رو قبلش بنویسیم
2.بعد دقیقا در برنامه ی virtualdub چیکار کنیم
الان من تو فلدر فیلمم 3 تا ایکن دارم یکی که خود فیلمه یکی فایل تکس که همون کدایی
که شما دادین توش کپی کردم یکی هم زیر نویس فیلمه که فرمتش notepad هست...
اسم فیلم:
favorite.avi
زیر نویسن نودپد فیلم:
favorite.avs
فایل تکس:
favorite.avs
...............حالا چیکار کنم؟؟؟

SK8ER BOi
01-06-2007, 04:36
اینجا به بعد موندم ببین فایل تکس رو که نمیشه فقط فرمتتش avs باشه....
الان من تو فلدر فیلمم 3 تا ایکن دارم یکی که خود فیلمه یکی فایل تکس که همون کدایی
اسم فیلم:
favorite.avi
زیر نویسن نودپد فیلم:
favorite.avs
فایل تکس:
favorite.avs

سلام
امين جان كه گفتن اگه اين روش جواب نده يا مشكلي داشته باشه كاري از دستشون بر نمياد:46:
من تا حالا از اين روش استفاده نكردم.ولي فكر مي كنم پسوند فايل زيرنويستون بايد srt باشه.

به نظر من روشي كه در پست دوم معرفي شده ساده تر و بهتره.من خودم بارها از اين روش استفاده كردم و به راحتي نتيجه گرفتم

Amin
01-06-2007, 20:34
اینجا به بعد موندم ببین فایل تکس رو که نمیشه فقط فرمتتش avs باشه....
اسم فیلم:
favorite.avi
زیر نویسن نودپد فیلم:
favorite.avs
فایل تکس:
favorite.avs

من تا حالا از اين روش استفاده نكردم.ولي فكر مي كنم پسوند فايل زيرنويستون بايد srt باشه.

سلام
همونطور که SK8ER BOi عزیز هم اشاره کردن
شما فایل زیرنویس اصلا ندارین الان

OMID
03-06-2007, 10:15
برادران زحمت کش انجمن فیلم سلام :31:
آقایون من از روش دوم برای چسبوندن زیر نویس به فیلم استفاده کردم برای چسبوندن زیر نویس انگلیسی مشکلی نیست ولی موقعی که زیر نویس فارسی رو میچسبونیم زیر نویس رو بصورت خرچنگ قورباغه نشون میده
چکار کنم ؟
اگه راهی داره بگید آخه من ناشیم و چیزی نفهمیدم :41:

یه چیز دیگه هم بگم زیر نویس رو وقتی دیدم اینطوریه انداختم توی Subtitle Workshop و از قسمت output setting به قسمت ssa رفتم و زبون رو گذاشتم روی arabic بعد فایل رو با فرمت ssa ذخیره کردم و از این فایل توی vitrualdub استفاده کردم توی محیط برنامه مشکلی نداشت و زیر نویس رو درست نشون میداد ولی وقتی که خواستم فایل avi رو سیو کنم برنامه پیغام crash داد و بسته شد :41:
چه کنیم برادرا :10:

Amin
03-06-2007, 21:17
سلام امید جان [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

unicode ویندوزت فارسی هست ؟
شاید کلا با زیرنویس فارسی مشکل داشته باشه

دارم یه آموزش دیگه می نویسم از روش ابتکاری
البته باید با چند تا فیلم مختلف امتحان کنم ببینم کار میکنه یا نه
اگه کار کرد میزارم همینجا ... اوونوقت مشکل زیرنویس فارسی هم حل میشه

Moh3en_DDD
03-06-2007, 21:51
آقا امین تو این فایل هایی که پیوست کردی این 600 کیلو بایتیه درسته ؟

پدرمون در اومد هنوزم دانلود نشده ! نمی دونم چرا فقط 3 کیلو بایت دانلود می کنه ؟

Amin
03-06-2007, 22:13
آقا امین تو این فایل هایی که پیوست کردی این 600 کیلو بایتیه درسته ؟

پدرمون در اومد هنوزم دانلود نشده ! نمی دونم چرا فقط 3 کیلو بایت دانلود می کنه ؟
سلام
این پیوست خیلی منو اذیت میکنه
نمیدونم چرا موقع آپیلود اینقدر ارور داد
تو رپید آپلود کردم گذاشتم تو همون پست

Greatone
03-06-2007, 22:31
امین جان اگه بتونی اموزش تصویری بزاری عالی میشه............

OMID
04-06-2007, 01:25
سلام امید جان [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

unicode ویندوزت فارسی هست ؟
شاید کلا با زیرنویس فارسی مشکل داشته باشه

دارم یه آموزش دیگه می نویسم از روش ابتکاری
البته باید با چند تا فیلم مختلف امتحان کنم ببینم کار میکنه یا نه
اگه کار کرد میزارم همینجا ... اوونوقت مشکل زیرنویس فارسی هم حل میشه

سلام داش امین گلم
نه امین جان مشکلی با زیر نویس فارسی ندارم
و الان بدون مشکل زیر نویس فارسی هارو نگاه میکنم
ولی وقتی میخوام بچسبونمش این اتفاق میفته
ما منتظر اموزشت هستیم :11:

راستی برنامه دیگه ای هست مثل virtual dub که همین کار برنامه رو انجام بده با اونم یه تست بزنیم

syamak790
04-06-2007, 14:56
سلام آقا امين
ممنون خيلي جالب بود

فقط يه چيزي

من از روش دوم استفاده كردم
زير نويس رو به ssa تبديل كردم بعدش با VirtualDub به فيلم چسباندم

اما يه مشكل خيلي بزرگ

براي امتحان يه فايل 27 مگي رو زير نويس كردم با فرمت Avi بعد انجام مراحل هنگامي كه پردازش زير نويس كردن برنامه VirtualDub تمام شد ( با فرمت Avi ذخيره كردم ) فايل حاصل حجمش به 1.37 گيگا بايت افزايش يافت !
چرا ؟
چيكار كنم كه اين مشكل پيش نياد ؟ چه قسمتي رو اشتباه انجام دادم ؟

البته زير نويس كردن درست انجام شد

ممنون ميشم

OMID
04-06-2007, 15:10
سلام آقا امين
ممنون خيلي جالب بود

فقط يه چيزي

من از روش دوم استفاده كردم
زير نويس رو به ssa تبديل كردم بعدش با VirtualDub به فيلم چسباندم

اما يه مشكل خيلي بزرگ

براي امتحان يه فايل 27 مگي رو زير نويس كردم با فرمت Avi بعد انجام مراحل هنگامي كه پردازش زير نويس كردن برنامه VirtualDub تمام شد ( با فرمت Avi ذخيره كردم ) فايل حاصل حجمش به 1.37 گيگا بايت افزايش يافت !
چرا ؟
چيكار كنم كه اين مشكل پيش نياد ؟ چه قسمتي رو اشتباه انجام دادم ؟

البته زير نويس كردن درست انجام شد

ممنون ميشم

سیامک جان شما قسمت compression رو تنظیم نکردین بخاطر همین فایل بدون فشرده سازی درست شده شما از منوی video توی برنامه virtual dub قسمت compression رو انتخاب کنید و اخرین گزینه به نام Xvid MPEG-4 codec رو انتخاب کنید این مشکل هم حل میشه

============
امین جان مشکل ما هم حلید :31:
وقتی xvid رو انتخاب میکردم به مشکل بر میخورد divx رو انتخاب کردم توی compress درست شد دستت درد نکنه :11:

syamak790
04-06-2007, 15:39
سلام
ممنون كه توجه كردي
راستش توي اين قسمت كه شما مي گين چيزي تحت عنوان Xvid MPEG-4 codec وجود نداره

بترتيب
(Uncompressed EGB/YCbCr)
Cinepak Codec By Radius
Intel 4:2:0 Video V2.50
.
.
.
Microsoft Video
كد خاصي رو بايد دانلود كنم؟

خيلي ممنون

SK8ER BOi
04-06-2007, 17:14
سلام
ممنون كه توجه كردي
راستش توي اين قسمت كه شما مي گين چيزي تحت عنوان Xvid MPEG-4 codec وجود نداره

بترتيب
(Uncompressed EGB/YCbCr)
Cinepak Codec By Radius
Intel 4:2:0 Video V2.50
.
.
.
Microsoft Video
كد خاصي رو بايد دانلود كنم؟

خيلي ممنون

سلام
شما بايد كدك Divx يا Xvid رو نصب كني
وقتي كدكهاي جديد رو نصب كني به اين ليست اضافه مي شن
توي [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] مي توني اين كدك ها رو به راحتي پيدا و دانلود كني

syamak790
04-06-2007, 17:18
سلام
شما بايد كدك Divx يا Xvid رو نصب كني
وقتي كدكهاي جديد رو نصب كني به اين ليست اضافه مي شن
توي [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] مي توني اين كدك ها رو به راحتي پيدا و دانلود كني

سلام
خيلي ممنون از كمكتون

لطف كردي

SK8ER BOi
04-06-2007, 17:19
اينم يه پك كامل و جديد از كدكها ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])از همون سايتي كه گفتم

asire_eshgh
04-06-2007, 19:58
بابا ما كه چيزي از روش دوم نفهميديم اخه انگليسي من در حد صفر است
از اساتيد محترم تقاضا مي كنم اگه امكان داره متن رو ترجمه كنن و يك اموزش تصويري كامل بزارند
يا حق

امین جان اگه بتونی اموزش تصویری بزاری عالی میشه............

اره اگه بزاري يه دعا گوت ميشم

Greatone
06-06-2007, 12:36
اخیش.............
اخر من با استفاده از همون روش اول کارم راه افتاد ممنون از ضحماتتون
فقط این دیستربیام کیفیت پردس و زیرنویسش 30 ثانیه جلوتره ایا مشکل از فیلم یا خودم باید تنظیمش کنم؟؟

SK8ER BOi
06-06-2007, 16:51
اخیش.............
اخر من با استفاده از همون روش اول کارم راه افتاد ممنون از ضحماتتون
فقط این دیستربیام کیفیت پردس و زیرنویسش 30 ثانیه جلوتره ایا مشکل از فیلم یا خودم باید تنظیمش کنم؟؟

سلام
خوب البته مشكل از فيلمه كه 30 ثانيه اولو نداره
اما به هر حال شما بايد تنظيمش كني:46:
اگه فريم ريت فيلم و زيرنويس يكي باشه (يعني همه جاي فيلم زيرنويس به يك اندازه عقب يا جلو باشه) خيلي راحت مي توني با شيفت دادن زيرنويس به مقدار همون 30 ثانيه كه گفتي اونو با فيلم مچ كني.

anahita_jighool
09-06-2007, 16:19
بذار ببینم درست فهمیدم یا نه . با این برنامه میشه به عنوان مثال اگه یه فیلم با فایل زیرنویس انگلیسی داربم که فایل جدا از فیلم نداره و با خود فیلمه با این برنامه میتونه به جای اون فارسی شه نه؟

SK8ER BOi
09-06-2007, 17:59
بذار ببینم درست فهمیدم یا نه . با این برنامه میشه به عنوان مثال اگه یه فیلم با فایل زیرنویس انگلیسی داربم که فایل جدا از فیلم نداره و با خود فیلمه با این برنامه میتونه به جای اون فارسی شه نه؟

سلام
من كه منظورتو نفهميدم.ولي فكر كنم اشتباه گرفتي.
توي اين تاپيك فعلآ دو تا آموزش معرفي شده كه همونطور كه از اسم تاپيك معلومه براي چسبوندن زيرنويس به فيلم هست.يعني وقتي شما يك فايل زيرنويس و يك فايل فيلم داريد با اين روشها مي تونيد اين دو تا رو به هم بچسبونيد.فايل ويديويي كه نتيجه اين كار هست در هر كامپيوتر يا پلير ديگه هم كه پخش بشه اون زيرنويس رو با خودش خواهد داشت.

PC-PC
23-06-2007, 03:58
من تا به حال از سه راه خواستم این کار رو بکنم
با استفاده از jet audio که وقتی اینکارو کردم فیلم تکون نمی خوره یعنی صدا داره اما تصویر نشون داده نمی شه
روش اول این تاپیک هم همین مشکل رو دارم
توی روشدوم وقتی یه فایل avi باز می کنم ارور می ده که نمی تونه بخونه در ضمن توی compress گزینه ای به اسم xvid ندارم درحالی که codecهارو هم دانلود کردم یعنی هیچ راهی نیست من بتنم زیرنویس رو با فیلم با هم بیارم؟

SK8ER BOi
23-06-2007, 11:38
من تا به حال از سه راه خواستم این کار رو بکنم
با استفاده از jet audio که وقتی اینکارو کردم فیلم تکون نمی خوره یعنی صدا داره اما تصویر نشون داده نمی شه
روش اول این تاپیک هم همین مشکل رو دارم
توی روشدوم وقتی یه فایل avi باز می کنم ارور می ده که نمی تونه بخونه در ضمن توی compress گزینه ای به اسم xvid ندارم درحالی که codecهارو هم دانلود کردم یعنی هیچ راهی نیست من بتنم زیرنویس رو با فیلم با هم بیارم؟

سلام
اگه فقط مي خواي فيلم رو با زيرنويس ببيني از برنامه vobsub استفاده كن.
در مورد xvid مطمئني كه كدكش رو دانلود و نصب كردي و بازم توي ليست نيست؟عجيبه

PC-PC
23-06-2007, 13:03
بالاخره تونستم از این نرم افزار استفاده کنم اما یه مشکلی که دارم اینه که فارسی رو درست نمی نویسه توی فیلم یعنی مثلا به جای کلمه ((خطرناک))اینجوری می نویسه
ک ا ن ر ط خ یعنی هم جدا جدا و هم بر عکس.باید چه کار کنم که درست شه؟
من دیروز کلی گشتم یه نرم افزار دیگه برای اینکار پیدا کردم که کار کردن باهاش خیلی خیلی اسونتره و قابلیت تبدیل به dvd رو هم داره اون هم همین مشکلو داره.فکر می کنم چون مشکل هردوتاشون یکی باید راه حلشون هم یکی باشه
من این نرم افزار رو هم برای دانلود می ذارم تا دوستان تست کنید
Allok AVI to DVD SVCD VCD Converter
باید از لینک زیر یه فایل 125 کیلوبایتی دانلود کنید بعد اون رو اجرا کنید تا یه فایل 7 مگابایتی که setup خود برنامه هست رو دانلود کنید برای ورژن جدیدش خیلی گشتم اما کرک پیدا نکردم و چون ورژن قبلی مشکل مارو حل می کنه اون رو با سریال گذاشتم:

License Name: EiTheL TEAM License Code: 1C87C429
لطفا یکی از دوستان تست کنه ببینه مشکل از کجاست و باید چه کار کرد؟

PC-PC
23-06-2007, 13:04
سلام
اگه فقط مي خواي فيلم رو با زيرنويس ببيني از برنامه vobsub استفاده كن.
در مورد xvid مطمئني كه كدكش رو دانلود و نصب كردي و بازم توي ليست نيست؟عجيبه

من ورژن استاندارد همون کدکهایی رو که شما معرفی کردی از سایتش دانلود کردم اما نیومده:41:

Hamed-aryana
17-07-2007, 18:12
Amir عزیز
من برای زیرنویس کردن از هر دو روش استفاده کردم.اما....
بعد از چسباندن زیرنویس کیفیت صدا و تصویرش میاد پایین!
چی کار کنم؟

LeBron
20-07-2007, 04:50
سلام یه سوالی : من با روش دوم اگه زیر نویس اضافه کنم چه جوری میتونم این زیرنویسو حذف کنم؟

SK8ER BOi
20-07-2007, 17:47
سلام یه سوالی : من با روش دوم اگه زیر نویس اضافه کنم چه جوری میتونم این زیرنویسو حذف کنم؟

سلام عزيز
فرقي نميكنه از كدوم روش استفاده كني در هر حال hardsub همونطور كه اسمش روش هست وقتي روي فيلم قرار بگيره ديگه نميشه جداش كرد.
مگه اين كه زيرنويس روي قسمت سياه بالا يا پايين فيلم قرار داشته باشه كه روند قرار دادن زيرنويس روي فيلم به اين صورت هم كمي با روش توضيح داده شده متفاوته.يعني يه چيزايي اضافه داره.
اگه خواستي بگو تا اينا رو برات توضيح بدم

LeBron
20-07-2007, 18:32
سلام عزيز
فرقي نميكنه از كدوم روش استفاده كني در هر حال hardsub همونطور كه اسمش روش هست وقتي روي فيلم قرار بگيره ديگه نميشه جداش كرد.
مگه اين كه زيرنويس روي قسمت سياه بالا يا پايين فيلم قرار داشته باشه كه روند قرار دادن زيرنويس روي فيلم به اين صورت هم كمي با روش توضيح داده شده متفاوته.يعني يه چيزايي اضافه داره.
اگه خواستي بگو تا اينا رو برات توضيح بدم

آخه وقتی از روش اول استفاده میکنم اگه فایل srt رو از پوشه فیلم برداریم خود به خود زیر نویس حذف میشه ولی تو روش دوم دیگه چاره ای نیست
(یه سوال دیگه: به جز HardSub روش دیگه ای هم برای زیر نویس دار کردن فیلم هست که بشه زیرنویسو بعدا برداشت؟)

Amin
20-07-2007, 20:01
(یه سوال دیگه: به جز HardSub روش دیگه ای هم برای زیر نویس دار کردن فیلم هست که بشه زیرنویسو بعدا برداشت؟)
سلام
بله میشه
از همون روش Soft Sub استفاده کنید
که فایل زیرنویس رو تو قولدر فیلم قرار میدیم و ... :دی

LeBron
20-07-2007, 20:37
سلام
بله میشه
از همون روش Soft Sub استفاده کنید
که فایل زیرنویس رو تو قولدر فیلم قرار میدیم و ... :دی

این روش با فیلم هایی که از توزنت دانلود میکنم سازگار نیست.
یعنی با PowerDVD کلا بالا نمیاد...
با JetAudio هم یک خط اریب به شکل ضایعی از وسط فیلم رد میشه :دی

SK8ER BOi
21-07-2007, 18:33
این روش با فیلم هایی که از توزنت دانلود میکنم سازگار نیست.
یعنی با PowerDVD کلا بالا نمیاد...
با JetAudio هم یک خط اریب به شکل ضایعی از وسط فیلم رد میشه :دی

خوب از vobsub استفاده كن
با windows media player

LeBron
21-07-2007, 20:40
خوب از vobsub استفاده كن
با windows media player

این vobsub چیه...؟ (پیشاپیش به علت آکبند بودن در این موارد از همه دوستان عذر خواهی مینمایم!)

PC-PC
22-07-2007, 17:32
من از همه نرم افزار ها استفاده کردم که هیچ کدوم به دردم نخورد آخرش یه نرم افزاری پیدا کردم که تمام فرمت ها رو ساپورت می کنه و بدون کوچکترین نقصی زیرنویس رو به هر فرمتی می چسبونه
اگه نیاز داره کسی بگین با توضیح کامل اینجا بذارم
موفق باشید

SK8ER BOi
22-07-2007, 21:46
این vobsub چیه...؟ (پیشاپیش به علت آکبند بودن در این موارد از همه دوستان عذر خواهی مینمایم!)

ببخشيد فكر كردم مي دوني كه بيشتر توضيح ندادم
يه برنامه يا بهتر بگم يه پلاگينه كه براي نمايش دادن زيرنويس همراه فيلم به كار ميره
خيلي ساده ولي پركاربرده
وقتي برنامه رو دانلود و نصب كردي فقط كافيه كه فايل زيرنويس رو همنام با فايل فيلم بكني و در فولدري با نام subtitles بذاري و بعد فيلم رو با مديا پلير اجرا كني
توضيحات بيشتر به اضافه لينك دانلود در صفحه اول تاپيك معرفي سايت و برنامه براي Subtitle : زيرنويس فيلم‌ها هست

LeBron
22-07-2007, 22:40
ببخشيد فكر كردم مي دوني كه بيشتر توضيح ندادم
يه برنامه يا بهتر بگم يه پلاگينه كه براي نمايش دادن زيرنويس همراه فيلم به كار ميره
خيلي ساده ولي پركاربرده
وقتي برنامه رو دانلود و نصب كردي فقط كافيه كه فايل زيرنويس رو همنام با فايل فيلم بكني و در فولدري با نام subtitles بذاري و بعد فيلم رو با مديا پلير اجرا كني
توضيحات بيشتر به اضافه لينك دانلود در صفحه اول تاپيك معرفي سايت و برنامه براي Subtitle : زيرنويس فيلم‌ها هست

خیلی خیلی ممنون ..... این روش تو فیلمایی که از http دانلود میکنم بسیار کمک کرد...
ولی مشکل من تو فیلم هایی که از torrent دانلود میکنم کماکان جواب نمیده...کسیو ندیدم که مشکل منو داشته باشه...
خودم یه کاریش میکنم دیگه از هر ترفندی استفاده کردم کم اوردم!
کمک زیادی کردی ممنونم ازت:10:
-----
ویرایش : مشکل تورنت هم حل شد ..... ممنون!!!

ejbaree
04-08-2007, 13:12
من از همه نرم افزار ها استفاده کردم که هیچ کدوم به دردم نخورد آخرش یه نرم افزاری پیدا کردم که تمام فرمت ها رو ساپورت می کنه و بدون کوچکترین نقصی زیرنویس رو به هر فرمتی می چسبونه
اگه نیاز داره کسی بگین با توضیح کامل اینجا بذارم
موفق باشید

ممنون میشم اگه اینکارو بکنی

lovely_fox
05-08-2007, 14:44
سلام
من همه این کارها را کردم ولی فارسی نشون نمیده و یک سری حرف انگلیسی با یک سری عدد و از این جور چیزها
حالا باید چیکار کنم؟

PC-PC
06-08-2007, 13:31
بالاخره تونستم نرم افزاری رو پیدا کنم که به راحتی بتونه کار چسبوندن زیرنویس رو به فیلم انجام بده و هیچ دردسری هم نداشته باشه
به خاطر اینکه خیلی از بچه ها درخواست کرده بودند منم خود نرم افزار با توضیحشو اینجا گذاشتم که همه استفاده کنند
اول از همه نرم افزار های زیر رو دانلود کنید
TMPeg XP 4.0

FFD Show

VobSub

هر سه نرم افزار رو نصب کنید در ضمن روش کرک کردن tpmeg در داخل یه فایل note توی خود نرم افزار توضیح داده شده
حالا tmpeg رو باز کنید بر روی Strart a new project کلیک کنید و در صفحه بعدی بر روی Add file کلیک کنید و فیلم مورد نظر خودتون رو انتخاب کنید البته لازم هستش که بگم باید قبلا زیرنویس و فیلم رو هم اسم کرده باشید
بر روی ok کلیک کنید تا پنجره بسته بشه و حالا از منوی بالا گزینه Format که تازه روشن شده رو باز کنید
دراینجا تمام فرمتهایی که مد نظرتون باشه رو می تونید انتخاب کنید مثله DVD , VCD(mpeg)و ...
من در اینجا برای مثال mpeg رو انتخاب می کنم چون هدفمون انتخاب برای vcd هستش
بعد از اینکه یه پنجره جدید دیگه باز شد باید این تغییرات رو انجام بدیم
Aspect ratio رو از Pixel 4:3 (NTSC) به Pixel 4:3 (PAL) تغییر بدید
حالا بر روی گزینه Setting که روبروی Rate control mode هستش کلیک کنید تا پنجره جدید باز بشه
در اینجا Average video bitrate که به صورت پیش فرض 4000 هست رو به 2000 تغییر بدید اینجوری حجم به اندازه یه سی دی معمولی می رسه که می تونید یه فیلم رو تو دو سی دی رایت کنید اما اگه اعداد بزرگتری انتخاب کنید کیفیت بالاتر می شه اما خب به همون جهت حجم نیز افزایش پیدا می کنه
البته شما می تونید از روی گزینه Estimated file size حجم فیلم رو انتخاب کنید که من معمولا از این استفاده می کنم به این طریق که خب ما می دونیم دو سی دی معمولی حجمشون با هم می شه 1.4 GB من عدد 1300 رو انتخاب می کنم یعنی تا جایی که یه سی دی معمولی ظرفیت داره فیلم رو با کیفیت encode می کنم خب بعد از تنظیمات دلخواهمون تو این مرحله بر روی OK کلیک می کنیم
و در پنجره جدید بر روی Encode که در بالای صفحه قرار داره کلیک می کنیم
در اینجا که مرحله آخر کار هستش درایو مورد نظر رو که باید حدودا بین 3 تا 5 گیگ خالی داشته باشه انتخاب می کنیم البته بعدا فقظ فضا به اندازهی همونی که ما خواستیم اشغال می شه این فضا در واقع برای پردازشی که نرم افزار حین encode انجام میده اشغال می شه و در آخر هم بر روی آیکون سمت چپ در بین سه ایکونی که در گوشه سمت چپ در پایین پنجره هستش کلیک کنید و منتظر بمونید تا کار تبدیل تموم شه و حالا شما یه فیلم دارید با فرمت mpeg که زیرنویس بهش چسبیده و به راحتی می تونید با nero رایت کنید و توی vcd player ببینید
فقط یه نکته رو لازم هستش که بگم و اونم اینکه فیلمی رو که تبدیل کردید با نرم افزار هایی مثل VCD Cutter می تونید به 2 تکه تبدیل کنید که بعد با Nero رایتش کنید
سعی کردم به ساده ترین صورت توضیح بدم که همه دوستان چه مبتدی و چه حرفه ای هیچ مشکلی نداشته باشند
بعید می دونم مشکلی وجود داشته باشه اما اگه بود تو همین تاپیک بگید جواب می دم
موفق باشید

amir69_k
17-08-2007, 08:01
سلام کمک کنید من تا الان دوتا فیلم را با استفاده از روش دومی که در صفحه اول گفته شده بود راحت زیرنویس کردم ولی نمیدونم امروز برنامه را که باز کردم جز فایل تصویری mpeg1 دیگر نه xvide divx هیچ کدوم را نمیخونه حتی در قسمت کمپرس هم نیست چیکار کنم هی همش ارور میده نمیدونیم میگه مدیا پلیرت خرابه من که نمیدونم چه ربطی داره من همه اون فایل ها را دارم با همه برنامه ها میبینم یک همچین چیزی میده vfw اگر میشه کمک کنید آیا کد برنامه تموم شده
اینم عکسش

PC-PC
17-08-2007, 23:16
سلام کمک کنید من تا الان دوتا فیلم را با استفاده از روش دومی که در صفحه اول گفته شده بود راحت زیرنویس کردم ولی نمیدونم امروز برنامه را که باز کردم جز فایل تصویری mpeg1 دیگر نه xvide divx هیچ کدوم را نمیخونه حتی در قسمت کمپرس هم نیست چیکار کنم هی همش ارور میده نمیدونیم میگه مدیا پلیرت خرابه من که نمیدونم چه ربطی داره من همه اون فایل ها را دارم با همه برنامه ها میبینم یک همچین چیزی میده vfw اگر میشه کمک کنید آیا کد برنامه تموم شده
اینم عکسش

من خیلی در این زمینه اطلاعات ندارم اما فکر می کنم کدک Xvid پاک شده که باید اون رو نصب کنید که حجمشم کمه
و به راحتی از گوگل میشه پیداش کرد:10:

Hamed-aryana
18-08-2007, 15:34
بالاخره تونستم نرم افزاری رو پیدا کنم که به راحتی بتونه کار چسبوندن زیرنویس رو به فیلم انجام بده و هیچ دردسری هم نداشته باشه
به خاطر اینکه خیلی از بچه ها درخواست کرده بودند منم خود نرم افزار با توضیحشو اینجا گذاشتم که همه استفاده کنند
TMPeg XP 4.0

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدFFD Show

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدVobSub

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدهر سه نرم افزار رو نصب کنید در ضمن روش کرک کردن tpmeg در داخل یه فایل note توی خود نرم افزار توضیح داده شده
حالا tmpeg رو باز کنید بر روی Strart a new project کلیک کنید و در صفحه بعدی بر روی Add file کلیک کنید و فیلم مورد نظر خودتون رو انتخاب کنید البته لازم هستش که بگم باید قبلا زیرنویس و فیلم رو هم اسم کرده باشید
بر روی ok کلیک کنید تا پنجره بسته بشه و حالا از منوی بالا گزینه Format که تازه روشن شده رو باز کنید
دراینجا تمام فرمتهایی که مد نظرتون باشه رو می تونید انتخاب کنید مثله DVD , VCD(mpeg)و ...
حالا بر روی گزینه Setting که روبروی Rate control mode هستش کلیک کنید تا پنجره جدید باز بشه
در اینجا Average video bitrate که به صورت پیش فرض 4000 هست رو به 2000 تغییر بدید اینجوری حجم به اندازه یه سی دی معمولی می رسه که می تونید یه فیلم رو تو دو سی دی رایت کنید اما اگه اعداد بزرگتری انتخاب کنید کیفیت بالاتر می شه اما خب به همون جهت حجم نیز افزایش پیدا می کنه
البته شما می تونید از روی گزینه Estimated file size حجم فیلم رو انتخاب کنید که من معمولا از این استفاده می کنم به این طریق که خب ما می دونیم دو سی دی معمولی حجمشون با هم می شه 1.4 GB من عدد 1300 رو انتخاب می کنم یعنی تا جایی که یه سی دی معمولی ظرفیت داره فیلم رو با کیفیت encode می کنم خب بعد از تنظیمات دلخواهمون تو این مرحله بر روی OK کلیک می کنیم
در اینجا که مرحله آخر کار هستش درایو مورد نظر رو که باید حدودا بین 3 تا 5 گیگ خالی داشته باشه انتخاب می کنیم البته بعدا فقظ فضا به اندازهی همونی که ما خواستیم اشغال می شه این فضا در واقع برای پردازشی که نرم افزار حین encode انجام میده اشغال می شه و در آخر هم بر روی آیکون سمت چپ در بین سه ایکونی که در گوشه سمت چپ در پایین پنجره هستش کلیک کنید و منتظر بمونید تا کار تبدیل تموم شه و حالا شما یه فیلم دارید با فرمت mpeg که زیرنویس بهش چسبیده و به راحتی می تونید با nero رایت کنید و توی vcd player ببینید
فقط یه نکته رو لازم هستش که بگم و اونم اینکه فیلمی رو که تبدیل کردید با نرم افزار هایی مثل VCD Cutter می تونید به 2 تکه تبدیل کنید که بعد با Nero رایتش کنید
سعی کردم به ساده ترین صورت توضیح بدم که همه دوستان چه مبتدی و چه حرفه ای هیچ مشکلی نداشته باشند
موفق باشید

PC-PC عزیز
شما خودتون امتحان کردید؟
کیفیت تصویر و صدای فیلم اولیه تغییری کرده؟

PC-PC
18-08-2007, 15:49
PC-PC عزیز
شما خودتون امتحان کردید؟
کیفیت تصویر و صدای فیلم اولیه تغییری کرده؟

دوست عزیز من امتحان کردم و هیچ مشکلی نبود
حتی اگه Average video bitrate رو به 1800 هم کاهش بدی با کاهش حجم کیفیت هیچ تغییری نمی کنه مطمئن باشید:10:

Hamed-aryana
19-08-2007, 09:29
pc-pc,جان
وقتی من در برنامه add file رو میزنم ، خیلی طول میکشه و آخرشم قفل میکنه!
شما همچین مشکلی داشتید؟

PC-PC
19-08-2007, 16:43
pc-pc,جان
وقتی من در برنامه add file رو میزنم ، خیلی طول میکشه و آخرشم قفل میکنه!
شما همچین مشکلی داشتید؟

شما همین لینکی که من گذاشتم رو دانلود کردی؟
چون یه دونه دیگه هم هست که اسمش شبیه اینه و دقیقا همین مشکلی رو داره که شما گفتی

Hamed-aryana
19-08-2007, 17:41
من از همین لینکی که شما گذاشتید دان کردم!

PC-PC
19-08-2007, 20:36
نمی دونم واسه هیچ کس این مشکل پیش نیومده بود شاید رم شما کم باشه مثلا 256 که همزمان نرم افزارهای دیگه هم هستند که نرمافزار eror می ده

alirezamt2006
20-08-2007, 09:23
TMPeg XP 4.0

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدهر سه نرم افزار رو نصب کنید در ضمن روش کرک کردن tpmeg در داخل یه فایل note توی خود نرم افزار توضیح داده شده
موفق باشید

سلام

من این کارهایی که گفتید کردم..اما زیر نویس نشون داده نمیشه . ؟؟؟؟؟؟؟؟

راستی تو این توضیح شما نگفتید که FFDShow و VobSub رو کی و کجا استفاده کنیم؟؟؟

اگه توضیح بیشتر بدین ممنون میشم.:11::11:

PC-PC
20-08-2007, 13:48
سلام

من این کارهایی که گفتید کردم..اما زیر نویس نشون داده نمیشه . ؟؟؟؟؟؟؟؟

راستی تو این توضیح شما نگفتید که FFDShow و VobSub رو کی و کجا استفاده کنیم؟؟؟

اگه توضیح بیشتر بدین ممنون میشم.:11::11:

دوست عزیز vobsub و ffd show قبل از اینکه نرم افزار tmpeg اجرا کنید فقط نصب کنید همین

alirezamt2006
20-08-2007, 13:53
دوست عزیز vobsub و ffd show قبل از اینکه نرم افزار tmpeg اجرا کنید فقط نصب کنید همین

نصبشون کردم .. اما برنامه TMPGEnc 4.0 XPress زیر نویس رو نمیندازه رو فیلم:41::41:

s_a_m4000
20-08-2007, 17:45
نصبشون کردم .. اما برنامه TMPGEnc 4.0 XPress زیر نویس رو نمیندازه رو فیلم:41::41:

چرا Auto GK رو امتحان نمیکنی؟؟؟ کیفیت ریپش فوق العداه هست زیرنویس هم میندازه هم Hard Sub و هم جدا از فیلم

alirezamt2006
20-08-2007, 19:22
چرا Auto GK رو امتحان نمیکنی؟؟؟ کیفیت ریپش فوق العداه هست زیرنویس هم میندازه هم Hard Sub و هم جدا از فیلم

دارم دانلود میکنم . امیدوارم کار کنه.

از پیشنهادت ممنونم .:11::11::10::46:

masoud908
22-08-2007, 13:29
من تازه زدم تو كار دانلود فيلم خارجي...
ميخواستم بدونم بهترين روش كدومه؟

s_a_m4000
23-08-2007, 01:14
من تازه زدم تو كار دانلود فيلم خارجي...
ميخواستم بدونم بهترين روش كدومه؟

بستگی به این داره که چقدر زمان می خواهی به دانلود فیلم اختصاص بدی نوع و سرعت اینترنتت چقدره! ولی کلا چند تا راه هست برای دانلود فیلم که من تا جایی که می تونم میگم بقیش با خودت.
دانلود فیلم به صورت تک لینک این راه سریعتر هست ولی پیدا کردن لینکها سخته مخصوصا اگه فیلم جدید باشه نوع و کیفیت فیلم رو اکثرا باید بعد از دانلود کمی از فیلم تست کرد.
دانلود از طریق سایتهای به اشتراک گذاری که معروفترینش Rapidshare هست.اکثرا فیلمها به صورت چند تیکه هست و نسبت به روش بالا فیلمها جدید تر زودتر به اشتراک گذاشته میشن ولی دانلود بدون داشتن اکانت از این جور سایتها کمی ریسک می خواد.وسرعت نسبت به بالای کمه
دانلود از طریق برنامه های P2P مثل eMule یا Torrent ها که اکثر فیلمها رو میشه پیدا کرد ولی به نسبت سرعت پایینتری داره و وقت بیشتری لازم داره ولی به نظرم از رپید بهتره همچنین میشه جزئیات فیلمها رو قبل از دانلو فهمید
در کل برای هر سه روش بالا تایپکهای جدا تو فورم هست که تو اونا هم راهنمایی های لازم هست.

masoud908
23-08-2007, 09:43
بستگی به این داره که چقدر زمان می خواهی به دانلود فیلم اختصاص بدی نوع و سرعت اینترنتت چقدره! ولی کلا چند تا راه هست برای دانلود فیلم که من تا جایی که می تونم میگم بقیش با خودت.
دانلود فیلم به صورت تک لینک این راه سریعتر هست ولی پیدا کردن لینکها سخته مخصوصا اگه فیلم جدید باشه نوع و کیفیت فیلم رو اکثرا باید بعد از دانلود کمی از فیلم تست کرد.
دانلود از طریق سایتهای به اشتراک گذاری که معروفترینش Rapidshare هست.اکثرا فیلمها به صورت چند تیکه هست و نسبت به روش بالا فیلمها جدید تر زودتر به اشتراک گذاشته میشن ولی دانلود بدون داشتن اکانت از این جور سایتها کمی ریسک می خواد.وسرعت نسبت به بالای کمه
دانلود از طریق برنامه های P2P مثل eMule یا Torrent ها که اکثر فیلمها رو میشه پیدا کرد ولی به نسبت سرعت پایینتری داره و وقت بیشتری لازم داره ولی به نظرم از رپید بهتره همچنین میشه جزئیات فیلمها رو قبل از دانلو فهمید
در کل برای هر سه روش بالا تایپکهای جدا تو فورم هست که تو اونا هم راهنمایی های لازم هست.
«چشمك»
نه عزيز منظورم اين نبود كه كدوم روش دانلود بهتره..منظورم اين بود كه كدوم روش اضافه كردن زيرنويس بهتره؟

s_a_m4000
23-08-2007, 12:45
«چشمك»
نه عزيز منظورم اين نبود كه كدوم روش دانلود بهتره..منظورم اين بود كه كدوم روش اضافه كردن زيرنويس بهتره؟

:31: ولی زیرنویس نگفته بودی ها:46:
اگه می خواهی فیلمها رو تو پلیرهایی به غیر از کامپیوتر ببینی باید hardsub کنی یعنی زیرنویس رو به فیلم بچسبونی که با برنامه های خاص اینکار انجام میشه و زمانبره ولی اگه می خواهی فیلما رو تو کامپیوتر ببینیهمون زیرنویس جدا بهتره چون آزادی عمل بیشتری داره می تونی زیرنویس رو ویرایش کنی یا بعدا زیرنویس دیگه ای رو جایگزین کنی و نرم افزار خاصی لازم نداره و زمان بر هم نیست.
امیدوارم منظورت همین باشه!:10:

masoud908
23-08-2007, 13:13
:31: ولی زیرنویس نگفته بودی ها:46:
اگه می خواهی فیلمها رو تو پلیرهایی به غیر از کامپیوتر ببینی باید hardsub کنی یعنی زیرنویس رو به فیلم بچسبونی که با برنامه های خاص اینکار انجام میشه و زمانبره ولی اگه می خواهی فیلما رو تو کامپیوتر ببینیهمون زیرنویس جدا بهتره چون آزادی عمل بیشتری داره می تونی زیرنویس رو ویرایش کنی یا بعدا زیرنویس دیگه ای رو جایگزین کنی و نرم افزار خاصی لازم نداره و زمان بر هم نیست.
امیدوارم منظورت همین باشه!:10:
خوب تو اين تاپيك كه مربوط به زيرنويس هست پرسيدم!
من فقط براي كامپيوتر ميخوام...

masoud908
25-08-2007, 11:32
بچه ها اخر نگفتيد كدوم روش اسونترين روش براي زيرنويس كردن فيلم؟
نرم افزاري وجود نداره كه مثلا ما زيرنويس بهش بديم خودش كارا رو رديف كنه؟

SK8ER BOi
25-08-2007, 13:02
بچه ها اخر نگفتيد كدوم روش اسونترين روش براي زيرنويس كردن فيلم؟
نرم افزاري وجود نداره كه مثلا ما زيرنويس بهش بديم خودش كارا رو رديف كنه؟

سلام
مسعود جان اين تاپيك مربوط به هارد ساب هست
اگه شما احتياجي به هاردساب نداري و همين كه وقتي با كامپيوتر فيلمو نگاه ميكني زيرنويس روش باشه برات كافيه ميتوني از برنامه vobsub استفاده كني.بعد از نصب اين برنامه كافيه كه فايل زيرنويس رو با فايل فيلم همنام كني و توي فولدري با نام subtitles بريزي و بعد فيلم رو با مدياپلير پخش كني.از jetaudio هم براي اين كار مي توني استفاده كني

masoud908
25-08-2007, 13:32
سلام
اگه شما احتياجي به هاردساب نداري و همين كه وقتي با كامپيوتر فيلمو نگاه ميكني زيرنويس روش باشه برات كافيه ميتوني از برنامه vobsub استفاده كني.بعد از نصب اين برنامه كافيه كه فايل زيرنويس رو با فايل فيلم همنام كني و توي فولدري با نام subtitles بريزي و بعد فيلم رو با مدياپلير پخش كني.از jetaudio هم براي اين كار مي توني استفاده كني
ممنون عزيز...ولي ديروز داداشم گفت اينا رو برام رايت كن...ميخواد تو vcd ببينه..براي همين حالا مجبورم كه همين روشها رو اجرا كنم...
به جز اين 3 روش روش اسونتري هست ؟ اگر نيست از اين 3 تا كدوم اسونتره؟

S0R3N4
29-08-2007, 17:13
امین جان من میخوام از همون روش اولی استفاده کنم.

ولی اگه یک فیلم در دو سی دی باشه باید چه کار کنم؟

PC-PC
29-08-2007, 20:17
امین جان من میخوام از همون روش اولی استفاده کنم.

ولی اگه یک فیلم در دو سی دی باشه باید چه کار کنم؟

خب زیرنویس رو بر اساس 2 سی دی به دو تکه تبدیل کن و بعد به هر cd زیرنویس رو جدا بچسبون
اینک لینک آموزشش

masoud22
01-09-2007, 22:20
زير نويس هايي كه به حالت sub/idx هستند را چگونه مي توان به فيلم چسباند ؟

ehbas
12-09-2007, 00:06
سلام به همه

دو تا مشکل در برنامه virtual dub mod برای چسبوندن زیرنویس دارم:
1. زیرنویس رو وقتی با استفاده از پلاگین subtitler لود میکنم خرچنگ غورباقه نشون میده اما توی player های دیگه درست نشون میده.
2. با استفاده از این پلاگین فقط میشه زیرنویس ها به فرمت ssa رو لود کرد. در همین راستا باید از برنامه srt to ssa برای این تبدیل استفاده کرد ولی این برنامه همه زیرنویس های srt رو هم نمیخونه و برای بعضی هاشون ارور میده. کسی برنامه دیگه ای سراغ نداره که کار این تبدیل رو انجام بده و بشه باهاش حتی sub رو هم به ssa تبدیل کرد.
3. وقتی میخوام فیلم با فرمت MKV یا همون Matroska رو لود کنم پس از انجام عمل parsing این ارور رو میده و در پنجره فیلم هم هیچی نشون نمیده.

only handle [ S_TEXT /] sobs for the moment

راستی خودم جواب سوال دومم رو پیدا کردم. در برنامه vobsub قسمت subresync میتونید زیرنویس srt رو راحت به ssa تبدیل کنید.

ممنون از همه

PROSPPECH
28-09-2007, 16:18
وقتی که یک فایل srt را در SubtitleWorkshop باز می کنم خطایی از VSfilter میده :
Syntax Error at line 1185
1 ا ینکه با هر فایل ای ن پیغام رو میده ؛ 2 اینکه نسخه SubtitleWorkshop 2.51 رو دارم ؛ 3. اینکه VSFILTER نسخه 2.37 رو دارم
مشکل کار چیه

PROSPPECH
28-09-2007, 16:45
پس از تبدیل فایل srt به ssa و اوردن اون به VirtualDub-1.7.2 ؛ وقتی که فایل رو save می کنم و بعد اونو تماشا میکنم:
اولین مشکل اینکه صدا کم و زیاد میشه؛ (فشرده سازی رو Xvid انتخاب کردم)
دومین مشکل اینکه زیرنویس فارسی مبهم و خرچن قورباغه نشون میده
سومین مشکل اینکه بعضی فایل ها رو که اصلا زیر نویس رو نشون نمیده
ممنونم یشم راهنمایی کنید

PROSPPECH
30-09-2007, 01:29
موضوع جدید: راه حل افت صدا پس از زیرنویس دارکردن فیلم در VirtualDub-1.7.2

مشکلی که نو پست های قبل دادم حل شدند
من تمام مراحل روش دوم قید شده در صفحه اول رو دقیق انجام دادم؛ ولی بعد از save as avi و دیدن فیلم متوجه شدم که
1. کیفیت صدا کمه؟
2. صدا با تصویر هماهنکی نداره ( البته نه در همه جای فیلم) یعنی اینکه یه جاهایی صدا چند ثانیه بعد از تصویر میاد که خیلی ضایعست(الیته زیر نویس جای خودش)
خوب اینم راه حل مشکل
با توجه به مشخصات هر فیلم قبل از زیرنویس دار کردنش:(با استفاده از کلیک راست روی فایل؛ تب summary)
Audio:
Duration: 02:02:48
Bit Rate: 122kbps
Audio Format: Lame MP3
VIDEO:
Frame Rate: 25 frame/second
Data Rate: 86kbps
video sample size: 12 bit
video Compression: Xvid

خوب من با نوجه به همین خط اخری( video Compression: Xvid) در نرم افزارVirtualDub؛ فشرده سازی video رو XVID انتخاب کرده
و برای صدا هم باید از منوی Audio کزینهFull Proseccing Mode را اتنخاب کرد

PROSPPECH
30-09-2007, 01:29
خوب باز من همین مشکلو داشتم ولی اب یه سرنخی که تو همین قسمت دیدم،؛ تونستم مشکلو کنم:
1.فایل زیرنویس srt رو تو Subtitle Workshop باز کنید
2. از قسمت چپ، از اخر، کادر اول و سوم باید کزینه defualt باشند
3. از منوی Settings روی کزینه output setting کلیک کنید:
4. در پنجره باز شده از سمت چپ SubSatation ALpha(*.ssa) را کلیک کنید:
5. از سمت راست روی set font کلیک کرده و از پنجره باز شده ؛ از قسمت script، زبان arabic رو اتخاب کنید؛ ok کنید
6. روی others کلیک کنید، و از قسمت Encoding؛ کزینه Default رو انتخاب کنید و ok کنید
7. از منوی file، کزینه Save As را انتخاب کرده
8. و در کادر باز شده کزینه all formats رو انتخاب کنید، و روی SubSation Alpha ، دابل کلیک کنید، و در کادر باز شده مسیر و نام فایل را بدهید. saveکنید؛
9. باید روالی که در صفحه اول بقیه زحمتشو کشیدند طی کنید ولی دیه نیازی به تبدیل srt به ssa رو ندارید .

PROSPPECH
30-09-2007, 16:35
سلام
مثلا يه فيلم 700مگي بعد از زيرنويس داركردن تبديل به 1600مگ شد كاز دو سي دي هم بيشتر هستش
1.ايا نرم افزاري براي كم كردن حجم فيلم هست
2.و بهتره كه قبل از زيرنويس دار كردن اونو كم حجم كرد يا نه بعد از زير نويس دار كردن
3. البته خود فيلم هم نوع xvid هستش و من هم در نرم افزار virtual dub نوع فشرده سازي رو xvid انتخاب كردم
ممنون ميشم راهنمايي كنيد

sajey
01-10-2007, 00:21
سلام
مثلا يه فيلم 700مگي بعد از زيرنويس داركردن تبديل به 1600مگ شد كاز دو سي دي هم بيشتر هستش
1.ايا نرم افزاري براي كم كردن حجم فيلم هست
2.و بهتره كه قبل از زيرنويس دار كردن اونو كم حجم كرد يا نه بعد از زير نويس دار كردن
3. البته خود فيلم هم نوع xvid هستش و من هم در نرم افزار virtual dub نوع فشرده سازي رو xvid انتخاب كردم
ممنون ميشم راهنمايي كنيد

سلام دوستان عزیز
از راهنمایی های شما بسیار سباس گذارم.
من هم به همین مشکل بر خوردم خواهشن از دوستان اگر کسی اطلاعاتی در این مورد داره ما را یاری کنید.
مرسی

Anonymizer
07-10-2007, 19:06
با درود
من از روش دوم برای اتصال متن به فیلم استفاده کردم
یعنی با برنامه Virtualdub
و بعد از کلنجار رفتن بسیار با این برنامه و پلاگین هاش،بالاخره تونستم که فیلم را با فونت فارسی به هم بچسبونم.اما
یه مشکلی دارم و اونم اینه که فونتی که در برنامه Voibsub / Subtitle Workshop
تنظیم کرده ام روی رنگ زرده.یعنی می خوام رنگ زرد دیده بشه.البته وقتی در پلیرهای کامپیوتر پخش می کنم، به رنگ زرد دیده می شه و هیچ مشکلی نداره اما زمانی که وارد برنامه
Virtualdub میشه، فونتش بصورت سفید درمیآد و درضمن فونتش خیلی (مات) می شه.من تمام این پست ها رو گشتم اما جوابی براش ندیدم.
کسی می تونه به من بگه چه کار کنم که فونت زرد در پایین فیلم ثبت بشه؟

PROSPPECH
11-10-2007, 01:04
من با نرم افزار VirtualDub فیلم رو زیرنویس میکنم و ( نکته اینکه فشردکی Audio، PCM هستش) ولی هیچ مشکلی نداره ولی وقتی با نرم افزار Ulead VideoStudio 6 دو تیکه اش میکنم فقط صدا داره

ممنون میشم راهنمایی کنید

s_a_m4000
11-10-2007, 01:11
من با نرم افزار VirtualDub فیلم رو زیرنویس میکنم و ( نکته اینکه فشردکی Audio، PCM هستش) ولی هیچ مشکلی نداره ولی وقتی با نرم افزار Ulead VideoStudio 6 دو تیکه اش میکنم فقط صدا داره

ممنون میشم راهنمایی کنید

فرمت فیلم چیه؟؟ اگه avi هست می تونید از نرم افزارهای معرفی شده در "معرفی برنامه های "مبدل و ویرایشگرهای" ویدیویی" استفاده کنین

PROSPPECH
13-10-2007, 23:42
من با نرم افزار VirtualDub فیلم رو زیرنویس میکنم اینم مشخصات فایل وارد شده به نرم افزار VirtualDub
Audio:
Duration: 02:02:48
Bit Rate: 122kbps
Audio Format: Lame MP3
VIDEO:
Frame Rate: 25 frame/second
Data Rate: 86kbps
video sample size: 12 bit
video Compression: Xvid

1. نکته اینکه فشردکی Audio فایل اصلی که وارد VirtualDub مکنم،LameMp3 هستش ولی بعد از زیرنویس کردن PCM می شود ولی هیچ مشکلی نداره ولی وقتی با نرم افزار Ulead VideoStudio 6 دو تیکه اش میکنم یا فقط صدا داره یا اینکه در آخرین دقایق هر دو تیکه از فیلم ، صدا با تصویر هماهنکی ندارد، البته این نکته رو بکم که قبلا با ناهماهنکی بین صدا و تصویر مشکل داشتم که اون بدلیل این بود که نرخ صدا متغیر بود ولی بعد از اینکه از منوی Audio، کزینهFull Proseccing Mode را انتخاب می کردم این مشکل حل می شد ولی الان حتی با اینکار هم مشکل حل نمشه
ممنون میشم در راهنمایی کنید

aliali1262
01-01-2008, 16:44
سلام
بااين برنامه بدون افزايش حجم مي توانيد زيرنويس هار د ساب توليد كنيد
Ultra Mobile 3GP Video Converter
{{
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید }}

aa12
29-01-2008, 13:52
سلام

راحت ترین و بهترین روش کدومه که حجم رو هم افزایش نده ؟

composer_kuchulu
10-03-2008, 13:49
]

VobSub 2.23

این فایل پاک شده . ?anymore

Xbox360
10-03-2008, 15:49
VobSub 2.23

composer_kuchulu
10-03-2008, 19:42
برنامه های مورد نیاز

Download AviSynth 2.5.7 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Download VirtualDub 1.7.2.27700 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Download DirectVobSub (VSFilter) 2.37 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Download VobSub 2.23 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

روش کــار

برنامه Avisynth را نصب کنید
برنامه vobsub رو نصب کنید
برنامه DirectVobSub رو باز هم نصب کنید ! :31:
فایل VSfilter.dll رو از دایرکتوری C:\Program Files\DirectVobSub به دایرکتوری C:\Program Files\AviSynth 2.5\plugins کپی کنید

منظور از directvobsub چیه؟ همچین دایرکتوری هم طبیعتا ندارم.

composer_kuchulu
10-03-2008, 21:12
سلام

این فولدر کجاست.

composer_kuchulu
12-03-2008, 18:26
یکی این تاپیک رو تحوبل بگیره..... آموزش پست اول هم که اشتباه هست امین جان.فایل .avs رو بصورت گرفتن و انداختن توی virtualdub قبئل نمی کنه و ارور میده.

rezaete
12-03-2008, 22:17
یکی این تاپیک رو تحوبل بگیره..... آموزش پست اول هم که اشتباه هست امین جان.فایل .avs رو بصورت گرفتن و انداختن توی virtualdub قبئل نمی کنه و ارور میده.
واسه من که avs کار کرد اما حجم فیلم خیلی خیلی بالا رفت .

rezaete
14-03-2008, 19:21
چطوری میشه فونت و رنگ زیرنویس هایی که با روش اول اضفه میشن رو تغییر داد ؟؟؟

alex_pk
10-04-2008, 07:08
برادران زحمت کش انجمن فیلم سلام
آقایون من از روش دوم برای چسبوندن زیر نویس به فیلم استفاده کردم برای چسبوندن زیر نویس انگلیسی مشکلی نیست ولی موقعی که زیر نویس فارسی رو میچسبونیم زیر نویس رو بصورت خرچنگ قورباغه نشون میده
چکار کنم ؟
اگه راهی داره بگید آخه من ناشیم و چیزی نفهمیدم

یه چیز دیگه هم بگم زیر نویس رو وقتی دیدم اینطوریه انداختم توی Subtitle Workshop و از قسمت output setting به قسمت ssa رفتم و زبون رو گذاشتم روی arabic بعد فایل رو با فرمت ssa ذخیره کردم و از این فایل توی vitrualdub استفاده کردم توی محیط برنامه مشکلی نداشت و زیر نویس رو درست نشون میداد ولی وقتی که خواستم فایل avi رو سیو کنم برنامه پیغام crash داد و بسته شد
چه کنیم برادرا

امین جان مشکل ما هم حلید
وقتی xvid رو انتخاب میکردم به مشکل بر میخورد divx رو انتخاب کردم توی compress درست شد دستت درد نکنه

سلام دوستان

آقا من همين كارهارو كردم
از روش دوم
ولي زير نويس هاي فارسي رو خرچنگ قورباغه نشون ميده!

يكي كمك كنه...!

ممنون:)

================
ويرايش:يافتم!

.bahman.
02-05-2008, 20:51
TMPeg XP 4.0

موفق باشید

دوست عزیز زیر نویس رو نمیتونه روی برنامه موقع رندر بندازه

تنظیم خاصی نمیخواد برنامه TMPGEnc 4.0 XPress اگر تنظیمات خاصی تو پلاگین داره ممنون میشم بگید

karkan
04-05-2008, 13:05
[quote=alex_pk;2287641]سلام دوستان

آقا من همين كارهارو كردم
از روش دوم
ولي زير نويس هاي فارسي رو خرچنگ قورباغه نشون ميده!

سلام...منم همين مشكل رو دارم مثل اين عكس:
من چيكار كنم...؟؟؟؟
از كجا بايد بفهمم unicode ويندوزم فارسي هست يا نه؟
من زيرنويس فارسي رو راحت رو فيلما ميبينم اما ميخوام بچسبونم اينجوري ميشه...چيكار كنم؟

karkan
04-05-2008, 13:08
================
ويرايش:يافتم!

يافتي؟؟؟ چطوري؟به ما هم بگوووووووووووووووو.....please ....
منتظرما...

s_r_asadiyan
20-05-2008, 00:09
باسلام خدمت همه ی رفقا ی عزیز
از اول تاپیک تا این صفحه رو مطالعه کردم حدود 6،5 تا نرم افزار هم دانلود کردم
مخصوصا از راه آقا امین رفتم اما نتونستم یک فیلم 800 مگی رو که با دردسر گرفتم رو با زیر نویسش حتی تو کامپیوتر ببینم اگه اساتید به خصوص آقا امین یک آموزش تصویری بذارن خیلی ممنون دار می شیم

padjacent
20-05-2008, 00:23
من هم نتونستم.یکم تو اجرای برنامه و کارکرد باهاش مشکل دارم.یکی بیاد یه توضیح کامل تر بده.:41:

s_r_asadiyan
20-05-2008, 09:38
مثال :[/B]

[/QUOTE]
-------------------------------------------------------------
سلام به همه ی دوستان:
1- با رینیم کردن فایل تکست و اضافه کردن پسوند .avs فرمت عوض می شه ؟

2- یکی همین مراحل :
"فایل .avs رو بکشید و توی برنامه virtualdub (یا یکی دیگه از برنامه های encode فیلم تو فرمتهای xvid , divx , h264 ,...) بندازید (همون drag & drop خودمون) "را بیشتر توضیح بدین ممنون می شم اگه لطف کنید وتصویری توضیح بدین بیشتر ممنون می شم.
3-پسوند زیر نویس رو هم باید تبدیل کنیم به .srt یا نه؟(از همون روش بالا)
4_ توی پستای اول آقا امین گفت یک سری فایل رو دانلود کنیم یکی دوتاش فایل اجرایی نبود توضیح می دین؟؟؟؟
مورد بعدی این تاپیک ظاهرا رها شده لطفا یکی از اساتید جواب بچه ها رو بده اگه آقا امین هم یه سری به تاپیک خودش بزنه بد نیست

متشکرم از همه ی دوستای خوب و زحمت کش:
:11:p30 world

s_r_asadiyan
20-05-2008, 13:09
................. رو با زیر نویسش حتی تو کامپیوتر ببینم اگه اساتید به خصوص آقا امین یک آموزش تصویری بذارن خیلی ممنون دار می شیم

با سلام دوباره
راست می گن قدیمی ها که:

کس نخارد پشت من جز ناخن انگشت من
آنقدر با فایل ها ور رفتم تا تونستم تو کامپیوتر فقط با ویندوز مدیا پلیر فیلم رو با زیز نویس ببینم ولی با پاور دی وی دی نه!!ولی دوستان نکاتی رااگر لازمه یاد آوری کنن بفرمایند:
من در ابتدا پوشه ای با نام subtitles را باز کردم و بعد دقیقا نام فایل حاوی فیلم رو روی فایل زیر نویس گذاشتم ولی بعد که با ویندوز پلیر می خواستم ببینم ارور می داد فیلم زیر نویس شده بود اما تصویر می ایستاد و فقط صدا حرکت داشت تا بالاخره فایل تکس که آقا امین در پست های اول گفته بودبا فرمتavs. به اون پوشه اضافه کردم و فیلم راحت و روون اجرا شد .

s_r_asadiyan
20-05-2008, 13:11
................. رو با زیر نویسش حتی تو کامپیوتر ببینم اگه اساتید به خصوص آقا امین یک آموزش تصویری بذارن خیلی ممنون دار می شیم

با سلام دوباره
راست می گن قدیمی ها که:

کس نخارد پشت من جز ناخن انگشت من
آنقدر با فایل ها ور رفتم تا تونستم تو کامپیوتر فقط با ویندوز مدیا پلیر فیلم رو با زیز نویس ببینم ولی با پاور دی وی دی نه!!ولی دوستان نکاتی رااگر لازمه یاد آوری کنن بفرمایند:
من در ابتدا پوشه ای با نام subtitles را باز کردم و بعد دقیقا نام فایل حاوی فیلم رو روی فایل زیر نویس گذاشتم ولی بعد که با ویندوز پلیر می خواستم ببینم ارور می داد فیلم زیر نویس شده بود اما تصویر می ایستاد و فقط صدا حرکت داشت تا بالاخره فایل تکس که آقا امین در پست های اول گفته بودبا فرمتavs. به اون پوشه اضافه کردم و فیلم راحت و روون اجرا شد .

senatore20042003
20-05-2008, 14:38
دوستان عزیز که سوالاتی در رابطه با دیدن فیلم با زیر نویس و یا نحوه استفاده از آن رو دارند فایل pdf زیر رو دانلود کنید یک آموزش کامل در رابطه با دیدن فیلم به همراه زیر نویس می باشد اگر هم نرم افزاری داخل اون دیدید و نداشتید بگویید برایتون بگذارم فکر کنم با خوندن این آموزش کلی اطلاعاتتون بالا بره
با تشکر از دوستانم در سایت بی نیاز.

s_r_asadiyan
21-05-2008, 23:42
دوستان عزیز که سوالاتی در رابطه با دیدن فیلم با زیر نویس و یا نحوه استفاده از آن رو دارند فایل pdf زیر رو دانلود کنید یک آموزش کامل در رابطه با دیدن فیلم به همراه زیر نویس می باشد اگر هم نرم افزاری داخل اون دیدید و نداشتید بگویید برایتون بگذارم فکر کنم با خوندن این آموزش کلی اطلاعاتتون بالا بره
با تشکر از دوستانم در سایت بی نیاز.

.................................................. ........................................
باسلام وتشکر از شما دوست عزیز به خاطر آموزش خوبتون:11::11::11:

sinasalar2007
09-06-2008, 11:01
senator جون خسته نباشید .
اگر امکانش هست برنامه ی virtualdub و superdvdriper رو یه جایی غیر از این diveshare اپلود کن. اون لینکای پست اول هم برای من یکی کار نمیدن . اگر ممکنه اونا هم اپلود کن

senatore20042003
09-06-2008, 13:51
دوستانی که راجع به چسباندن زیر نویس به فیلم مشکل دارند آموزش زیر رو ببینند فکر کنم یک مقدار مشکلشون حل بشه/

ابتدا برنامه vob sub رو نصب کنید

بعد هنگام نسب وقتي به اين قسمت رسيديد تيگ گزينه هايي رو كه با فلش مشخص شده رو بزنيد :

بعد Next زده و روي گزينه Instal كليك كنيد .

بعد از چند ثانيه از نسب برنامه محل پوشه برنامه Virtual رو از شما ميخواد تا پلوگين ها رو وارد برنامه كنه كه شما آدرس پوشه نسب برنامه virtual رو به برنامه ميديد و Ok ميكنيد .

بعد از نصب موارد فوق شما وقتي به پوشه برنامه Virtual ميريد بايد در پوشه پلوگين اين 2 تا پلوگين رو كه با تيك مشخص كردم رو مشاهده كنيد حالا احتمال داره در بار اول اين عمل صورت نگيره كه در اين صورت شما يك بار ديگه موارد بالا رو از اول تكرار كنيد .

خوب حالا برنامه virtual رو اجرا كنيد و از تب Video 'گزينه Filter رو كليك كنيد تا وارد پنجره ف . ي . ل . ت . ر ها شويد .

روي گزينه ADD كليك كرده تا فهرست Filter ها براي شما نمايش داده بشه كه در آخر ليست ميتونيد 2 پلوگين وارد شده براي زيرنويس هاي TXT يا همون SRT ( قسمت شماره 1)و ديگري براي زيرنويس هاي با قالب Sub/Idx (قسمت شماره 2 ) رو مشاهده كنيد .
با 2بار كليك بر روي قسمت شماره 1 شما ميتونيد زيرنويس SRT خود رو بارگذاري كنيد و مانند شكل زير از قسمت OPEN زيرنويس رو انتخاب ميكنيد (A) و براي انجام تنظيمات رنگ ، فونت ، اندازه و... روي گزينه (B) كه با نام Styles مشخص شده كليك ميكنيد . ور آخر سر بعد از انجام تنظيمات رو OK كليك كرده و ميتونيد در پنجره نمايش سمت چپ فيلم رو مشاهده كنيد و در پنجره نمايش سمت راست فيلم رو با تغييراتي كه در زيرنويس ايجاد كرده ايد مشاهده كنيد .

براي بار گذاري زيرنويس هاي با قالب Sub/Idx هم مانند چند شكل بالاتر روي گزينه 2 كليك كرده و زيرنويس با قالب Sub/Idx رو بار گذاري ميكنيد پنجره اين قسمت كه ديگه آشنا هستش و قبلا با اون كار كرديد . از قسمت Open زيرنويس رو بارگذاري ميكنيد و تغييرات رو كه انجام داديد ok كرده و ميتونيد زيرنويس رو مشاهده كنيد .

لینک های زیر هم یکی آموزش برنامه به صورت pdf و دیگری خود برنامه virtual dub با راهنمای تکه کردن و چسباندن دو تکه فیلم می باشد
دانلودکنید.

sepideh_248
19-06-2008, 00:46
سلام
من چند تا مشکل داشتم با چسبوندن زیرنویس به فیلم
اگه کمکم کنین ممنون میشم :11:

1. فایلی که فرمتش avs هستش فقط اون متن توش کپی باشه یا زیرنویس هم باشه توش؟!

2. اگه فقط همین متنو کپی کنم و سیو کنم و درگش کنم تو Vituraldub این خطا رو میده

3. اگه با متن زیرنویس باشه این خطا رو میده

4. اگه هم بخوام خود فیلم رو تو Vituraldub باز کنم این خطا رو میده

چیکار باید بکنم؟! :41:

senatore20042003
19-06-2008, 08:57
سلام
من چند تا مشکل داشتم با چسبوندن زیرنویس به فیلم
اگه کمکم کنین ممنون میشم :11:

1. فایلی که فرمتش avs هستش فقط اون متن توش کپی باشه یا زیرنویس هم باشه توش؟!

2. اگه فقط همین متنو کپی کنم و سیو کنم و درگش کنم تو Vituraldub این خطا رو میده

3. اگه با متن زیرنویس باشه این خطا رو میده

4. اگه هم بخوام خود فیلم رو تو Vituraldub باز کنم این خطا رو میده

چیکار باید بکنم؟! :41:

دوست عزیز آیا شما کدک های برنامه رونصب کردی. دوم اینکه برنامه virtual dub این فرمت رو نمی شناسه شما اول فرمت مایل تصویریت رو با ید به avi استاندارد تبدیل کنی بعد با این برنامه کار کن به احتمال زیاد تمام مشکلهات حل می شه.اگر هم کانورتور نداری چند تا لینک از چندتابرنامه می گذارم دانلود کن.ببین مشکلت حل میشه

Xilisoft Video Converter 3.1.53.0530b
حجم برنامه 15 مگ

سریال نامبر :
SEEK-N-DESTROY-50E22A0AC-A678-E246-1BF0

SEEK-N-DESTROY-K936S4EFF-F97D-3152-0B99

SEEK-N-DESTROY-4130205B2-8CF6-F52E-3552

SEEK-N-DESTROY-6932348CF-7A6E-733B-D269

SEEK-N-DESTROY-C2150A72B-1681-5A1C-D14B

SEEK-N-DESTROY-45121E68A-2F1B-C1CA-D9BC

SEEK-N-DESTROY-69V966B0E-C538-EECB-6848

Apex Movie Converter 4.45
حجم برنامه 8.1 مگ

Speed Video Converter 3.1.3.1
حجم 2.6 مگابایت

x125x125
29-08-2011, 17:59
راه حل آسون
دوستان من اول نزدیک بود با این روشهای جالب شما گمراه بشم ولی بعد خودم متوجه شدم که total video converter براحتی این کار رو انجام میده فقط لازمه آدرسه زیرنویس رو بهش بدی!!!!!
برین تو قسمت فیلتر سابتایتل رو انتخاب کنید

mous3030
27-01-2012, 11:32
kmplayer خودش تنظیم داره با کلیدهای :
[
]
shift+]
shift+[

Jang Bogo
18-02-2012, 10:41
سلام. دوستان یه نرم افزار میخوام MKV رو به AVI با زیرنویس تبدیل کنه. زیرنویس رو بچسبونه. زیرنویس SRT رو خودم بلدم. میخوام زیرنویس SUB/IDX رو بچسبونه. ممنون

I-Tech
18-02-2012, 13:55
سلام. دوستان یه نرم افزار میخوام MKV رو به AVI با زیرنویس تبدیل کنه. زیرنویس رو بچسبونه. زیرنویس SRT رو خودم بلدم. میخوام زیرنویس SUB/IDX رو بچسبونه. ممنون

سلام
با Video Converter جت اودیو میشه راحت انجام داد(من این نسخشو دارم Cowon JetAudio v8.0.7.1000 Plus VX)

bia4beat
10-05-2012, 21:41
سلام
اولش خواهشن نگید چرا اینجا تاپیک زدی هر چی گشتم جای اصلیشو پیدا نکردم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بگذریم

دوستان من کلوپ سی دی دارم و می خوام فیلمهای که از اینترنت میگیرم به avi تبدیل کنم همراه زیر نویس
چندتا مشکل هست
من خیلی از نرم افزارها رو امتحان کردم
این نرم افزارها یا زیر نویس رو ساپورت نمی کنند
یا حجم فیلم رو خیلی بالا میبرند بالا یکونیم گیگ
یا کیفیت فیلم رو خیلی میارن پایین
یا سرعت خیلی پایینی دارند(مشخصات سیستم من بالاست)

خواهشأ بالا غیرتأ یکی که امتحان کرده و جواب گرفته یه کاری واسه ما بکنه

دم همتونم گرم

Amin4All
08-07-2012, 20:05
دوستان من فیلم هام رو به avi تبدیل کنم بهتره یا به dvd با فرمت vob همراه با منو و ... ؟
بیشتر با total video converter کار میکنم . تنظیمات رو چطور انجام بدم تا حد اکثر حجم 1 گیگ بشه و اینکه کیفیت کم نشه ؟

LightningII
04-08-2012, 09:54
دوستا ن برنامه وجود داره که بدون transcoding زیرنویس رو بچسبونه ؟ ( خوراندن زیرنویس نه)
این برنامه های شما همه تغییر فرمت میدن و زمان و منابع زیاد ی مصرف میکنند .
یعنی مثل برنامه های cutter/splitter/joiner شرکت boisoft عمل کنه که ظرف دو سه دقیقه و بدون تغییر فرمت کار میکنند باشه .

Amin4All
24-09-2012, 18:00
دوستان من با total video converter میخام فیلم رو به دایویکس تبدیل کنم جوری که دستگاه راحت نشون بده .
کسی میدونه چطور تنظیمش کنم ؟

SAMPLING RATE و BITRATE رو باید پایین میاوردی فکر کنم خوب میشد .
کیفیت کمی پایین بیاد هم خوبه . در حالت عادی حجم فیلم MKV میره بالا 1.5 گیگ .
میخام زیر 1 گیگ باشه .

Amin4All
25-09-2012, 13:29
دوستان من با total video converter میخام فیلم رو به دایویکس تبدیل کنم جوری که دستگاه راحت نشون بده .
کسی میدونه چطور تنظیمش کنم ؟

SAMPLING RATE و BITRATE رو باید پایین میاوردی فکر کنم خوب میشد .
کیفیت کمی پایین بیاد هم خوبه . در حالت عادی حجم فیلم MKV میره بالا 1.5 گیگ .
میخام زیر 1 گیگ باشه .

میخام وقتی دیسکی رو به کسی میدم (میفروشم ) هر دستگاهی داشته باشه بخونه .
قبلا این sampling rate رو رو یه عددی میذاشتم که خوب نشون میداد بدون هیچ مشکل

Amin4All
06-10-2012, 13:45
خوب اونطور که فهمیدم بهترین نرم افزار همون jet audio هستش .
تست کردم واقعا هم کیفیت خوب میده بیرون .
فقط بعضی فیلم ها رو نمیدونم چرا تصویر رو کوچیک میکنه (نصف میکنه )
مجبور میشم با total video converter تبدیل میشم که اگر زیر 1 گیگ کیفیت افت میکنه خیلی .
کسی میدونه چرا بعد از تبدیل بعضی فیلم ها توی jet audio تصویر رو نصف میکنه ؟

Ghaioom
06-10-2012, 18:29
خوب اونطور که فهمیدم بهترین نرم افزار همون jet audio هستش .
تست کردم واقعا هم کیفیت خوب میده بیرون .
فقط بعضی فیلم ها رو نمیدونم چرا تصویر رو کوچیک میکنه (نصف میکنه )
مجبور میشم با total video converter تبدیل میشم که اگر زیر 1 گیگ کیفیت افت میکنه خیلی .
کسی میدونه چرا بعد از تبدیل بعضی فیلم ها توی jet audio تصویر رو نصف میکنه ؟
شاید تو تنظیماتش رزولیشن رو باید بالا بزاری.

Amin4All
06-10-2012, 21:40
شاید تو تنظیماتش رزولیشن رو باید بالا بزاری.

یه تیک داشت که FIT میکرد صفحه رو .
بعد اینکه یه جاش هست .بیت ریت رو میتونی بزاری روی HIGH یا MEDIUM یا SLOW

اگر مثلا رو HIGH بزاری فیلم رو تو دستگاه تا دقیقه 70 بیشتر نشون نمیده .
MEDIUM تا 90

k_emadi
11-10-2014, 14:39
I-Tech عزیز سلام و تشکر فراوان.
آقا خدا خیرت بده که من چند روزه دنبال راه حل بودم و بهترین راه رو شما ارائه دادی.
برای شما آرزوی موفقیت و شادی روزافزون دارم.:n12::n12::n12::n12::n12::33::33:

kar1591
22-04-2015, 16:59
سلام دوستانبنده فیلم های با فرمت mkv رو میخوام به فرمت vob یا دایویکس تبدیل کنم و زیرنویس idx رو به فیلم بچسبونم لطفا کانورتر مناسب معرفی کنید