PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چطوری میتونم تو Ulead از فونت چلیپا استفاده کنم ؟

hamedor
31-05-2007, 00:05
سالم
کسی میتونه طریقه استفاده از فونت چلیپا مثل فونتهای دیگه رو به من یاد بده
مانند نرم افزار مریم که باهاش فارسی رو توی Ulead میاره
ممنون

animeditor
04-06-2007, 08:55
سلام جمیعاً

حامد جان شرمنده که یه کم دیر جواب دادم.

محیط تایپ برنامه هایی مثل چلیپا و کلک (Kelk)، با محیط تایپ برنامه های دیگه متفاوته.
یعنی از سیستم خودشن استفاده می کنن؛ نه استاندارد تایپ.
پس فونت های خودشون رو فقط خودشون می تونن استفاده کنن.
این جور مواقع، متن چلیپا رو به عکس تبدیل و توی برنامه های مختلف استفاده می کنن.

توی برنامهء چلیپا وقتی که متن رو نوشتی، از منوی File گزینهء Export رو بزن و متن رو با فرمت BMP ذخیره کن.
می تونی توی فتوشاپ، زمینهء متن رو حذف کنی و با فرمت PSD ذخیره کنی. این جوری وقتی که PSD رو وارد برنامه کنی، زمینهء متنت حذف شده.

التماس دعا
یا علی

چزابه
11-06-2007, 04:06
با كسب اجازه از گنده لات محلanimeditor

حامد جان سلام
دوست دارم از تجربه من هم استفاده كني
1- اگر مي‌خواهي لبه‌هاي فونت وقتي به ويدئو تبديل مي كني پيكسل پيكسل نشه و آخر كيفيت باشه: يك مبدل پي دي اف كه داراي پرينتر مجازي باشه روي دستگاهت نصب كن.
خروجي چليپا رو پي دي اف بگير و وقتي وارد فوتوشاپ مي كني ريزوليشني كه مي‌خواهي رو بهش بده(هرچه قدر كه زياد باشد كيفيت كم نمي‌شه)
البته اينم بگم كه در هر حال وقتي عكس رو داخل فايل ويديويي ببري كيفيتش رو از دست مي‌ده ولي اگه كيفيت اوليه زياد باشه اين اتفاق براش نمي‌افته.
2- وقتي در فوتوشاپ يك نيو باز مي‌كني از ليستي كه اندازه هاي كار را مشخص مي كني قسمتي از ليست به اندازه‌هاي ويديويي اختصاص داره كه از اونها براي كارت استفاده كن.
3- در نهايت وقتي خواستي خروجي بگيري(پس از حذف زمينه) پي ان جي بگير كه يه مزيت‌هايي داره كه از پي اس دي بهتره .

بازهم اگه خواستي حرفه‌اي تر بشه بعد از فاطميه دوم پيغام بذار كمكت كنم

عزت زياد