PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : من با دیدن این عکس ها احساس حقارت کردم

satttanism
28-05-2007, 23:40
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

S a f a 6 4
29-05-2007, 00:14
واقعا این جور عکس ها آدم رو به تفکر وادار میکنه
ما هیچی نیستیم

satttanism
29-05-2007, 00:20
ما هیچی نیستیم
کمتر از هیچی

Payan
29-05-2007, 01:57
و من احساس عظمت
عظمت به اين خاطر كه خالق قادر عظيم همه ي اينها مي فرمايد كه من اينها را براي تو خلق كردم

كاش اين عكسا ادامه داشت.........

alaodin1
29-05-2007, 02:08
ما هیچی نیستیم

کاملا موافقم

مرتضی nvcd
29-05-2007, 04:44
واقعا یه جور احساس کوچکی توی ادم پیدا می شه.اما فکر انسانها رو که نگاه کنی این عالم رو فتح می کنه و

در حال پیش رویه.

.

bb
06-06-2007, 08:03
این تاپیم از انجمن متفرقه منتقل شد اینجا
به نظرم تکراریه
مرسی

najafzade
06-06-2007, 08:34
اي ول
واقعا جالب بود:31:
من تابه حال همچين چيزي رو نديده بودم.

satttanism
06-06-2007, 11:42
این تاپیم از انجمن متفرقه منتقل شد اینجا
به نظرم تکراریه
مرسی

من تاپیک رو همینجا باز کردم دوست عزیز

Ahmad
06-06-2007, 12:00
من كه كلي حال كردم با اين عكسها.

ممنون satttanism عزيز [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سايت رو هنوز نديدم.

ديگه ادامه نداشت؟

حالا ديدم. ادامه نداشت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

arash_zp
06-06-2007, 12:51
زبان از صحبت قاصر است

bb
07-06-2007, 05:21
من تاپیک رو همینجا باز کردم دوست عزیز

سلام
شرمنده
یکی از دوستان قبل از این ، این عکس ها رو تو انجمن متفرقه گذاشته بود .
ممنون از اینکه دوباره گذاشتید . ( تاپیک کج نشه؟)

pandemonium
13-06-2007, 22:56
آقا این عکسها دیگه دنباله نداره ؟؟

سری جدیدش ساخته نشد ؟؟!

هی بیشتر zoom out کنه ...

جالبند ....

Babak
14-06-2007, 11:24
اگه بتونی فیلم cosmic voyage رو از کمپانی Imax تهیه کنی از کوارک تا عالم بزرگ مقیاس رو با هم مقایسه کرده توش

satttanism
03-02-2011, 16:24
سلام

این هم یک مقایسه جدیدتر با وسعت بیشتر!!!!

حجم عکس 1.2 مگابایت هست پس کمی باید منتظر باشید تا لود بشه

amin666
04-02-2011, 00:26
مطمئنید این مقیاسها(منظورم عکس اخریه)درسته؟!!من یه جا خوندم بزرگترین ستاره کشف شده 300 و خورده ای برابر خورشیده(البته فکر می کنم از نظر جرم گفته بود)ولی این عکسها یه جوریه که انگار نسبت خورشید به بعضی ستاره ها از نسبت حجم زمین به خورشیئ که یک میلیون برابره هم خیلی بیشتره!فکر نمی کنم اینجوری باشه.خورشید انقدر ها هم نسبت به ستاره ای دیگه کوچک نیست و یه ستاره معمولیه

skyline00
06-02-2011, 07:24
ما هیچی نیستیم

و یا همه چیز

ما ( موجودات ذی شعور ، چه زمینی چه فرا زمینی ) همون موجوداتی هستیم که فکر میکنیم ، کشف میکنیم ، احساس میکنیم

درسته جثه ما انسان ها کوچکه و در منظومه خورشیدی یا در جهان بی نهایت ریز باشیم ، اما تمام سامانه خورشیدی ، و کهکشان و خلقت رو هم که کنار هم بزاریم ، باز هم یک سیستم / دستگاه هستن ، چیزی شبیه به ماشین ، اما نیروی تعقل و تفکر خیلی برتره
( البته غافل هم نشیم که توانایی های ما در سایه همین سیستم ها و سامانه ها بوجود اومده )

مخلص کلام اینکه : ما ذی شعور ها ، گل سر سبد BIG BANG هستیم ، حتی اگر خیلی کوچیک و ضعیف الجثه باشیم

amir h1999
09-04-2011, 14:48
ما هیچی نیستیم
ما باید فنجان را با فنجان وفیل را با فیل مقایسه کنیم!
منظور من اینه که باید خودتون رو(که ادمید)بایک ادم دیگر مقایسه کنید نه با قدرت خدا.

Babak
09-04-2011, 15:00
مطمئنید این مقیاسها(منظورم عکس اخریه)درسته؟!!من یه جا خوندم بزرگترین ستاره کشف شده 300 و خورده ای برابر خورشیده(البته فکر می کنم از نظر جرم گفته بود)ولی این عکسها یه جوریه که انگار نسبت خورشید به بعضی ستاره ها از نسبت حجم زمین به خورشیئ که یک میلیون برابره هم خیلی بیشتره!فکر نمی کنم اینجوری باشه.خورشید انقدر ها هم نسبت به ستاره ای دیگه کوچک نیست و یه ستاره معمولیه

درسته و درسته
اندازه ستاره ها رو در متون علمی به جرم میگن. و اندازه های قطری و حجمی ستاره ها صرفا برای مباحث عامیانه بکار میره.
چرا؟ مثال:
خورشید ما در پایان عمرش در رشته اصلی به یک غول سرخ تبدیل میشه.
در اون زمان بخش بزرگی از جرمش رو از دست داده. با معیار های علمی کوچک شده. اما از نظر جسه باد کرده ( پف کرده) و سطحش تا نزدیکی های مدار زمین میرسه.
در اون زمان اگر از روی زمین خورشید رو نگاه کنیم یک سمت خورشید در افق و یک سمتش در سر سو ( بالای سرمون ) دیده میشه.

H.Operator
09-04-2011, 15:01
این عظمت اون خدایی که بالا سر ماست رو نشون میده.

Smartie7
09-04-2011, 15:49
اگه بتونی فیلم cosmic voyage رو از کمپانی Imax تهیه کنی از کوارک تا عالم بزرگ مقیاس رو با هم مقایسه کرده توش
یه کم درباره ی این فیلم مستند توضیح میدید؟!

لینک دانلودش رو دارید؟!

Amir..H
09-04-2011, 15:53
ولی حیف که بعضی ما نمیفهمیم که چقدر کوچیکیم بازم همون 2 دره بازیهای خودمون میکنیم این خیالمون نیست که هیچی نیستیم

yashgin128
11-04-2011, 18:42
ممنون از دوستی که ین عکس ها رو گذاشت و این حقیقت رو بهمون یادداوری کرد که "برای کی؟تا کی؟..."در صورتی که هیچ چیز نیستیم جز ذره ای جز.
اما همین جز میتونه مثلا با کمک به بیچاره به اندازه خیلی از این ستاره ها بزرگ بشه و بعکس با فخر فروشی از اینی که هست کوچکتر بشه....

دوستان یه مسئله فراموش نشه::این تصاویری که دید تنها تصاویری هستند که بشر در این برهه تاریخ اونها رو کشف کرده شاید صد سال ,هزار سال .. (البته اگه 2012 اجازه بده به اونجا برسیم....!؟)به یه تصاویری برسیم که ...کی دیگه چی بگم.الله اعلم
که به این باور برسیم میلیون ها و یا میلیاردها بار از اینی که هستیم کوچکتریم
----------------------------------