PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چگونه در 3ds max موفق شويم !

hrgh2
27-05-2007, 18:58
بهترين روش براي يادگيري اين نرم افزار خودآموزي است:
من خودم حدود هفت سال هست كه با اين نرم افزار كار مي كنم و هنوز هم از هيچ كتابي استفاده نكردم و فكر مي كني در سطح خوبي هستم و مفاهيم مورد نيازم را ياد گرفتم.
در نر افزارهاي سه بعدي پيش از يادگيري اصول نرم افزار . خلاقيت و تخيل در راس است و اگر شما نرم افزار را كاملا ياد بگيريد ولي از خلاقيت خود استفاده نكنيد به تمرينات كتابها يا خود مكس استفاده كنيد در اين نرم افزار به هيچ وجه موفق نمي شويد.

البته براي يادگيري مكس به نظر من بهترين راهنا help و tutorials در مكس است كه موجب مي شود تا حد زيادي اين نرم افزار را ياد بگيريد. چرا كه هلپ مكس بسيار قوي و دقيق با تمام جزئيات ارائه شده است و منبع خوبي براي يادگيري است.

پس از يادگيري اصول مكس به نظر من ساخت اشيا از روي عكس يا حتي ساخت وسايل و خانه ها ( خانه خود شما) بسيار كمك مي كند چرا مه در مواقعي مجبور مي شويد حودتان با روشهاي جديدي كار كنيد. و نكته بعد توجه به تمام جزئيات است كه اين نيازمند حوصله فراوان است.

پس از اينكه به صورت آماتور مكس را ياد گرفتيد به نظر من بهتر است سعي در ساخت كاراكترها كنيد كه روشهايي زيادي براي ساخت كاراكترها وجود دارد به نظر من بسيار لذت بخش است كه كاراكتري را از صفر شروع به ساخت كرد.

باز هم من تكرار مي كنم كه در ساخت كاراكتره يا مخصوصا اشيا بايد بسيارزياد به جزئيات دقت كنيد هر چه جزئيات دقيقتر و بيشتر باشد ارزش هنري كار بالاتر مي رود.

يكي از روشهاي خوب در مكس box modeling است كه شما با يك box مي توانيد يك كاراكتر يا يك جشم ديگر را بسازيد. شما با استفاده از اين نوع مدلينگ قادريد كه از روي طرح يا عكس جسمتان را سه بعدي سازي كنيد.

يه لينك جالب:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %26hl%3Den%26safe%3Doff

نكته بعد استفاده از آخرين ورژن نرم افزار است كه با امكانات جديد كار را آسانتر مي كند شما مي توانيد در help و tutorials مكس با اين امكانات آشنا شويد.

لطفا نظر بديد. و انتقاد كنيد ممنون مي شم.

M E T A L
30-05-2007, 10:04
ایول دقیقا درسته
منم هم اصول کامپیوتر (نصب ویندوز و ...) و هم اینترنت و هم برنامه های 3dmax و photo shop رو به صورت تجربی یاد گرفتم
و روز به روز دست به خلاقیت های جدید میزنم و چیزای جدیدی یاد میگیرم.
به نظرم خود آموزی بهترین روشه.
با تشکر.

FIDELSHAMS
27-06-2007, 15:32
با سلام
من هم با نظر شما موافقم ولی خودم کلاس میرم
فتوشاپ رو در حد حرفه ای بطور تجربی یادگرفتم و الان تو یه اداره ای بعنوان گرافیست مشغول به کار هستم
ولی بدون شک که با رفتن به کلاس سطح کارام حرفه ای تر میشه

عــــلی
28-06-2007, 14:55
سلام خیلی ممنونم از نظرت منم موافقم
منم مثل شما کتاب نخوندم و دوسال هست که با مکس کار میکنم و الان خیلی چیزا از Help و جاهای دیگه یاد گرفتم با تشکر.

water_soul
28-06-2007, 17:53
hrgh2 جان من با نظرت در باره ی خودآموزی مخالفم به نظر من کلاس کتاب آدم رو خیلی سریع تر به نتیجه میرسونه
و همون طور که گفتی یکی از مهمترین اصول گرافیست شدن خلاقیته

V A H I D
28-06-2007, 18:38
نكته بعد استفاده از آخرين ورژن نرم افزار است كه با امكانات جديد كار را آسانتر مي كند شما مي توانيد در help و tutorials مكس با اين امكانات آشنا شويد.

لطفا نظر بديد. و انتقاد كنيد ممنون مي شم.
من مکس رو از اینجا یه ذره یاد گرفتم
و در مورد خود اموزی خیلی چیز خوبی هست!
اقا اینجا کسی اموزش مکس رو به زبان فارسی نداره ؟
اگه هست پیام خصوصی بده احتیاج دارم

عــــلی
28-06-2007, 20:11
سلام
یه چند روزی صبر کنی خودم مکس رو از ابتدا تا انتها آموزش میدم با تشکر.

The_matrix
29-06-2007, 02:30
سلام دوستان
برای یاد گیری مکس ابتدا باید تمام منو ها و ابزار ها رو بشناسید و بدونید که فلان ابزار به چه درد می خوره ............بعد کمی به دنایی واقعی اطراف خود نگاه کنید و سعی کنید بفهمید که "هر یک از اشایی اطراف شما رو با کدوم یکی از اون ابزار میشه ساخت"

abretanha
29-06-2007, 15:54
دوستان من اعتقاد دارم كه اول بايد اصول را ياد گرفت و بعد دست به خلاقيت زد

koorosh3dmax
20-08-2007, 20:36
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
gallery 3dmax va karhaye shoma

Carl
20-08-2007, 23:43
شما مي توانيد در help و tutorials مكس با اين امكانات آشنا شويد.
این جمله رو به شدت قبول دارم. چون من هرچی از مکس سر در می آرم از اینه + آموزشهای شبکه آموزش.

نوشته شده توسط V A H I D [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
مثل اینکه قراره Interior_Design یه کارایی بکنه.