PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ▓ Microsoft Excel سوالات، مشكلات و مباحث در اینجا ▓

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

ebibarati
12-06-2010, 07:45
با تشکر از شما
فایل من 20 صفحه A4 است که سرستونها "نام و نام خانوادگی"و "نام پدر" و " ش ش " و "محل آزمون "می باشد. من می خوام موقع پرینت این سرستونها اول هر صفحه باشه .
برای این کار خودم اول هر صفحه اونها را گذاشتم یعنی اولین ردیف توی فایل این سرستون ها هستند بعد 22 ردیف داده ها هستند دوباره ردیف 23 ام سرستون ها را نوشتم و همین طور تا 20 صفحه که خیلی هم دردسر داره چون اگه یه اسم اضافه کنی دوباره باید همه را جابه جا کنی تا بیفته اول صفحه.
مشکل اصلی هم اینه که وقتی sort می کنی این سر ستون ها را هم مرتب می کنه می بره وسط یا آخر جدول. این طوری نمیشه اطلاعات جدیدی به جدول اضافه کنی و مرتبش کنی. عس صفح اول و دوم را گذاشتم بقیه اش هم همین طوره. می خوام وقتی مرتب می کنم عددهای ردیف هم جابه جا نشه در این مورد هم اگه میشه راهنمایی کنید.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

شما از قسمت page setup سر برگ sheet قسمت Rows to repeat at top روی فلش روبروش کلیک کن و بعد هر چند سطری رو که میخوای بالای همه برگه هاتو تو پرینت بیفته رو انتخاب کن

monaj
12-06-2010, 07:51
سلام.
من یک فرم داخل اکسل 2007 طراحی کردم. فرم من فرم طولانی بود. ولی یکبار که فرم را باز کردم متوجه شدم که تا یک حدی از ستونها ادامه داره و بعد از اون دیگه فرم دیده نمیشه.
به هر کس گفتم نتونست کمک کنه. مجبور شدم دوباره تا اون قسمتی که وجود داشت رو در یک فایل جدید کپی و پیست کنم و فرم جدید ایجاد کنم. ولی دوباره به این مشکل برخوردم.

همینطور که در این عکس می بینید از ستون IV به اونطرف دیگه چیزی وجود نداره. دوباره نمیتونم کار قبلی رو تکرار کنم. چون خیلی وقت میبره. کسی میدونه چرا اینطور میشه و چطوری میشه این فایل رو تعمیر کرد؟

mohammad96
12-06-2010, 11:16
سلام،

میخواستم بدونم فایلی که در پست
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید قرار داده شده، چه جوری کار میکنه و اصلا کدی داره و اگه آره پس کجان؟

ممنون.

saragol
12-06-2010, 12:45
سلام دوست عزيز

اگه دوست داريد فايلتون رو بذاريد تا براتون درستش کنم

سلام

مرسی

من لینک فایل رو میزارم اینجا

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

فایل آمادست، فقط اینکه میخوام هر ردیف یکی انتخاب بشه، ولی در کل فایل فقط یکی انتخاب میشه :41:

و آخر سر هم پائین نتیجه حاصل جمع جوابهای انتخاب شده رو نشون بده.

بسیار ممنون از کمک و همکاریتون :11:

.

وین رونی
12-06-2010, 21:24
سلام،

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید قرار داده شده، چه جوری کار میکنه و اصلا کدی داره و اگه آره پس کجان؟

ممنون.
خوب شد این پست را دیدم منم می خواستم همین سوال را بپرسم.چنین برنامه ای را در جام جهانی قبلی دیده بود هرچی باش ور رفتم چیزی سر در نیاوردم.
خیلی جالبه یکبار می خواستم جدول لیگ برتر را طراحی کنم نشد که نشد جدولی که با دادن آمار اتوماتیک تغییر کنه.
متشکر میشم راهنمایی کنید

ramin2020
13-06-2010, 02:46
سلام به همگی
من می خوام وقتی نمودار می سازم، عددهای کنارش به صورت فارسی نشون داده بشه. هر کاری می کنم نمیشه.
عددهای توی سلول های اکسل رو تونستم فارسی کنم ولی توی نمودار انگلیسی می نویسه.
راهی هست؟
مرسی

wordist
13-06-2010, 06:39
واسه اکسل 2007 سيستمم اومدم Persian Function For EXCEL_V2_1 رو بريزم ، فکر کنم بد نصب کردم ، از اون به بعد هر وقت که اکسل رو باز ميکنم اين ارور رو ميده :

چيکارش کنم ؟

درضمن دوستم همين رو ريخته . اما مشکلی واسش پيش نيومده.

سلام

يه بار اونو حذف و دوباره نصب کنيد

wordist
13-06-2010, 06:40
سلام
من یک مشکلی با اکسل دارم 2003 یا 2007 فرقی نمی کند.
اون هم این است که وقتی تاریخ نوشته شده در word را به excel انتقال می دهم چینش آن تغییر میکند.
این مشکل زمانی حاد میشود که میخواهم جدولی در حدود 500 سطر که ابتدای همه آنها تاریخ قرار دارد را به اکسل انتقال دهم.:2::2:
همه را باید در اکسل دستی درست کنم.

کسی میتونه کمک کنه

سلام دوست عزيز

ورودتون رو به انجمن تبريک ميگم

اين مشکل هميشه هست ولي بايد براحتي و با نوشتن يه فرمول نحوه چينش تاريخها رو در يه ستون ديگه درست کرد و اونو جايگزين کرد

wordist
13-06-2010, 06:41
سلام.
من یک فرم داخل اکسل 2007 طراحی کردم. فرم من فرم طولانی بود. ولی یکبار که فرم را باز کردم متوجه شدم که تا یک حدی از ستونها ادامه داره و بعد از اون دیگه فرم دیده نمیشه.
به هر کس گفتم نتونست کمک کنه. مجبور شدم دوباره تا اون قسمتی که وجود داشت رو در یک فایل جدید کپی و پیست کنم و فرم جدید ایجاد کنم. ولی دوباره به این مشکل برخوردم.

همینطور که در این عکس می بینید از ستون IV به اونطرف دیگه چیزی وجود نداره. دوباره نمیتونم کار قبلی رو تکرار کنم. چون خیلی وقت میبره. کسی میدونه چرا اینطور میشه و چطوری میشه این فایل رو تعمیر کرد؟

سلام

امکان اينکه اون ستونها مخفي شده باشن هست

کافيه همه ستونها رو انتخاب کنيد و پس از کليک راست روي يکي از ستونها گزينه Unhide رو بزنيد

wordist
13-06-2010, 06:44
سلام،

ممنون.

سلام محمد جان

اينگونه فايلها کد VBA ندارن و تماما با فرمولهاي اکسل نوشته ميشن

اگه توي همين تاپيک بگرديد يک فايل مشابه اين نيز وجود داره که رمز Unprotect کردن اون رو هم در يکي از پستها قرار دادن

پس از Unprotect کردنش متوجه ميشيد که به زيبايي و با وقت صرف شده اين فايل با فرمولهاي اکسل طراحي شده

موفق باشيد

wordist
13-06-2010, 06:45
سلام به همگی
من می خوام وقتی نمودار می سازم، عددهای کنارش به صورت فارسی نشون داده بشه. هر کاری می کنم نمیشه.
عددهای توی سلول های اکسل رو تونستم فارسی کنم ولی توی نمودار انگلیسی می نویسه.
راهی هست؟
مرسی

سلام دوست عزيز

شما کافيه روي عدد مورد نظر در نمودار کليک کني و از قسمت فونت ، يه فونت فارسي براش انتخاب کني

wordist
13-06-2010, 10:28
سلام

مرسی

من لینک فایل رو میزارم اینجا

فایل آمادست، فقط اینکه میخوام هر ردیف یکی انتخاب بشه، ولی در کل فایل فقط یکی انتخاب میشه :41:

و آخر سر هم پائین نتیجه حاصل جمع جوابهای انتخاب شده رو نشون بده.

بسیار ممنون از کمک و همکاریتون :11:

.
سلام

فايلتون رو ديدم

اينجوري که طراحي کرديد قابل انجام نيست

شما بهتره براي هر ستون به صورت جداگانه ضريب در نظر بگيريد

و بالاي هر ستون هم اسم اونو بذاريد

نه اينکه در يه خونه از اکسل اسم بنويسيد و با زدن فاصله اونو براي بالاي هر ستون تنظيم کنيد

saragol
13-06-2010, 10:36
سلام

فايلتون رو ديدم

اينجوري که طراحي کرديد قابل انجام نيست

شما بهتره براي هر ستون به صورت جداگانه ضريب در نظر بگيريد

و بالاي هر ستون هم اسم اونو بذاريد

نه اينکه در يه خونه از اکسل اسم بنويسيد و با زدن فاصله اونو براي بالاي هر ستون تنظيم کنيد

من بلد نیستم باید چیکار کنم ...

اگه شما میتونین لطف کنین انجام بدین

اگه نه که منو راهنمایی کن

چون حتماً میخوامش

مرسی :11:

rafighi
13-06-2010, 14:14
من می خوام در یک سلول چند تا آیتم رو انتخاب کنم یعنی درست مثل کامبو باکس و این کار رو میشه با combo box انجام داد ولی قرار دادن combo box دونه به دونه رویه سلول ها منطقی نیست من اگر لیست 1000 خطی داشته باشم باید یه راه حلی برای این منظور باشه

ramin2020
13-06-2010, 15:04
سلام دوست عزيز

شما کافيه روي عدد مورد نظر در نمودار کليک کني و از قسمت فونت ، يه فونت فارسي براش انتخاب کني
عزیز این کارو قبلا کردم ولی نمی شه. فونت B Zar رو انتخاب می کنم نمیشه. right to left هم کردم نشد.
شما خودت امتحان کن ببین میشه؟
زبان پیش فرض سیستم من روی انگلیسی هست. به این که ربطی نداره؟

wordist
14-06-2010, 07:15
من می خوام در یک سلول چند تا آیتم رو انتخاب کنم یعنی درست مثل کامبو باکس و این کار رو میشه با combo box انجام داد ولی قرار دادن combo box دونه به دونه رویه سلول ها منطقی نیست من اگر لیست 1000 خطی داشته باشم باید یه راه حلی برای این منظور باشه
سلام دوست عزيز

ورودتون رو به انجمن تبريک ميگم

يادتون نره که يکي از قوانين انجمن جستجو هست که بايد قبل از ايجاد تاپيک جديد انجام بشه

براي پاسخ به پست زير نگاه کنيد

hesperus19
14-06-2010, 07:52
سلام
چطور میشه یک یا چند ستون را در سورت کردن دخالت نداد؟

mahrou
14-06-2010, 07:53
سلام دوستان
آیا در اکسل هم میشه مثل ورد سایز صفحه رو سفارشی تعریف کرد مثلا a5؟
اگه نمیشه به نظر شما برای پرینت روی a5 چیکار باید بکنیم؟

wordist
14-06-2010, 08:56
عزیز این کارو قبلا کردم ولی نمی شه. فونت B Zar رو انتخاب می کنم نمیشه. right to left هم کردم نشد.
شما خودت امتحان کن ببین میشه؟
زبان پیش فرض سیستم من روی انگلیسی هست. به این که ربطی نداره؟
سلام

ببين با نصب سرويس پک دو آفيس 2007 مشکل حل ميشه

چون منم روي برخي از سيستمها ديدم که نميشه

wordist
14-06-2010, 08:57
سلام
چطور میشه یک یا چند ستون را در سورت کردن دخالت نداد؟
چنين چيزي امکان پذير نيست

wordist
14-06-2010, 08:58
سلام دوستان
آیا در اکسل هم میشه مثل ورد سایز صفحه رو سفارشی تعریف کرد مثلا a5؟
اگه نمیشه به نظر شما برای پرینت روی a5 چیکار باید بکنیم؟
از کادر Page Setup گزينه A5 رو انتخاب کنيد

mahrou
14-06-2010, 09:21
از کادر Page Setup گزينه A5 رو انتخاب کنيد
آخه مشکل اینه که اکسل ، توی page setup گزینه a5 نداره ، حتی مثل word گزینه custom size رو هم نمی بینم.

hesperus19
14-06-2010, 09:41
چنين چيزي امکان پذير نيست
پس برای یک لیستی که دائما داره بهش اسم اضافه میشه و میخای مرتبش کنی چطور باید ستون ردیف را ثابت نگه داشت که تعداد داده ها مشخص بشه؟

wordist
14-06-2010, 10:13
آخه مشکل اینه که اکسل ، توی page setup گزینه a5 نداره ، حتی مثل word گزینه custom size رو هم نمی بینم.
مگه چه نسخه اي هست

برا من که داره

tohidi
14-06-2010, 10:13
با سلام
آیا می توانم در فایل excel همه sheet ها را انتخاب و محتوایشان را در فایل word paste کنم
لطفا کمکم کنید
با تشکر فراوان

wordist
14-06-2010, 10:14
پس برای یک لیستی که دائما داره بهش اسم اضافه میشه و میخای مرتبش کنی چطور باید ستون ردیف را ثابت نگه داشت که تعداد داده ها مشخص بشه؟
براي مرتب سازي در اکسل حتما بايد داده ها بصورت متصل به هم انتخاب بشن نه منفصل از هم

براي رديف خب مشخصه

رديف معمولا ستون اوله که ميشه در سورت کردن دخالتش نداد

mahrou
14-06-2010, 10:18
مگه چه نسخه اي هست

برا من که داره
excel 2003

wordist
14-06-2010, 10:50
با سلام
آیا می توانم در فایل excel همه sheet ها را انتخاب و محتوایشان را در فایل word paste کنم
لطفا کمکم کنید
با تشکر فراوان
اين کار نشدني ست

بايد جدا جدا کپي بشه

wordist
14-06-2010, 10:50
excel 2003
راستي شما پرينتر روي سيستمت نصب داري

mahrou
14-06-2010, 11:27
راستي شما پرينتر روي سيستمت نصب داري
بله پرینتر دارم و ازش استفاده هم می کنم، توی ورد در قسمت custom size طول و عرض کاغذ رو وارد می کنم به اندازه a5 یعنی 14.73cm و 21cm ، چون توی انتخابها a5 رو ندارم ولی توی اکسل custom size رو هم ندارم.

wordist
14-06-2010, 11:36
بله پرینتر دارم و ازش استفاده هم می کنم، توی ورد در قسمت custom size طول و عرض کاغذ رو وارد می کنم به اندازه a5 یعنی 14.73cm و 21cm ، چون توی انتخابها a5 رو ندارم ولی توی اکسل custom size رو هم ندارم.
نوع پرينتر؟

يعني توي ورد هم گزينه A5 نداري ؟

mahrou
14-06-2010, 12:08
نوع پرينتر؟

يعني توي ورد هم گزينه A5 نداري ؟
نوع پرینتر:
canon laser shot lbp-1120
در مسیر زیر گزینه a5 ندارم:
file=>page setup=>paper=>paper size
ممکنه مسیر دیگه ای هم داشته باشه؟

shahi-007
14-06-2010, 20:24
دوستان یه سوال دارم:
فرض کنید من 5 تا ستون توی اکسل دارم:
1) می خوام ببینم آیا روشی وجود داره که من هر ردیفی خواستم اضافه کنم خود به خود فرمول هایی که دادم توی این ردیف هم اضافه شه لازم نباشه خودم هی مربع گوشه رو بگیرم بکشم پایین
2) فرض کنید در ستون اول فقط دو لغت A یا B وارد می شه. می خوام یه کاری کنم که مثلاً اگه A وارد کردیم ستون 2 و 4 lock بشه و اگه B وارد کردیم ستون 3 و 5 lock بشه. اگه این کار نمی شه حداقل مثلاً رنگش اتوماتیک عوض شه. یا چه کارهای دیگه ای می شه کرد

wordist
15-06-2010, 06:54
دوستان یه سوال دارم:
فرض کنید من 5 تا ستون توی اکسل دارم:
1) می خوام ببینم آیا روشی وجود داره که من هر ردیفی خواستم اضافه کنم خود به خود فرمول هایی که دادم توی این ردیف هم اضافه شه لازم نباشه خودم هی مربع گوشه رو بگیرم بکشم پایین
2) فرض کنید در ستون اول فقط دو لغت A یا B وارد می شه. می خوام یه کاری کنم که مثلاً اگه A وارد کردیم ستون 2 و 4 lock بشه و اگه B وارد کردیم ستون 3 و 5 lock بشه. اگه این کار نمی شه حداقل مثلاً رنگش اتوماتیک عوض شه. یا چه کارهای دیگه ای می شه کرد

همه اين کارهايي که گفتي رو ميشه انجام داد فقط بعضيش سخت هست و فقط با VBA و بعضيش راحت تر هست مثل عوض شدن رنگ خونه ها

شما ميتوني برا تغيير رنگ يه خونه در 2007 از conditional formatting استفاده کني که در سربرگ Home هست

مثلا خونه اي که ميخواي رنگش عو بشه رو انتخاب ميکني و بعد از زدن اون دکمه مشخص ميکني با چه ظرطي اون خونه رنگش عوض بشه

کمي کار کني راحت هست

سوالي بود مطرح کن

wordist
15-06-2010, 06:55
نوع پرینتر:
canon laser shot lbp-1120
در مسیر زیر گزینه a5 ندارم:
file=>page setup=>paper=>paper size
ممکنه مسیر دیگه ای هم داشته باشه؟

به نظر من بد نيست يه پرينتر فرضي ديگه نصب کني ببيني مشکل حل ميشه مثل Hp 1200 يا Hp 1320

مسير ديگه اي هم نداره

mahrou
15-06-2010, 08:20
به نظر من بد نيست يه پرينتر فرضي ديگه نصب کني ببيني مشکل حل ميشه مثل Hp 1200 يا Hp 1320

مسير ديگه اي هم نداره
خیلی ممنون.
Hp 1200 نصب کردم و درست شد هم توی ورد ، هم توی اکسل.
کمک بزرگی بهم کردین.
مرسی:20:

ramin2020
15-06-2010, 10:50
سلام

ببين با نصب سرويس پک دو آفيس 2007 مشکل حل ميشه

چون منم روي برخي از سيستمها ديدم که نميشه
دوباره سلام
من 260MB سرویس پک2 رو دنلود کردم. ولی بازم مشکلم حل نشده:41:
یه راهی جلوی پای من بذارین
مرسی

wordist
15-06-2010, 13:02
دوباره سلام
من 260MB سرویس پک2 رو دنلود کردم. ولی بازم مشکلم حل نشده:41:
یه راهی جلوی پای من بذارین
مرسی
دوست عزيز شمابا نصب سرويس پک دو چيزي رو از دست نداديد

يه بار ديگه دقيق و با شکل بگيد کجا رو ميخوايد فارسي باشه تا منم دوباره چک کنم

ramin2020
15-06-2010, 15:32
دوست عزيز شمابا نصب سرويس پک دو چيزي رو از دست نداديد

يه بار ديگه دقيق و با شکل بگيد کجا رو ميخوايد فارسي باشه تا منم دوباره چک کنم
درسته ولی خوب اولویت با حل شدن مشکلم بود
مشکل من اینه:
وقتی نموداری رسم می کنم، می خوام اعدادی که در سمت چپ نمودار هست و به صورت عمودی نوشته می شه، فارسی نوشته بشن. (اعدادی که میزان داده ها را مشخص می کنن)
مرسی از پیگیریتون

kant1388
15-06-2010, 22:16
با سلام
اعداد در نمودارهاي اكسل 2007 چگونه فارسي مي شوند؟

kkkaktoos
16-06-2010, 07:57
دوستان چه جوری میتونم چند سلول رو به یک سلول تبدیل کنم؟
فقط فوری هست لطفا جواب بدید

mahrou
16-06-2010, 08:24
دوستان چه جوری میتونم چند سلول رو به یک سلول تبدیل کنم؟
فقط فوری هست لطفا جواب بدید
سلولهای مورد نظرت رو انتخاب کن و روی علامت merge ang center در بالای صفحه کلیک کن.
یه مربعه که توش حرف a نوشته شده.

kkkaktoos
16-06-2010, 14:06
برای اینکه اعداد اعشاری رو تا مثلا تا 3 رقم اعشار گرد کنه چی کار باید کرد

kohan_1356
16-06-2010, 14:50
برای اینکه اعداد اعشاری رو تا مثلا تا 3 رقم اعشار گرد کنه چی کار باید کرد

در format cells قسمت custom در type اين جمله را كپي كن

#,##0.000

kkkaktoos
16-06-2010, 15:16
در format cells قسمت custom در type اين جمله را كپي كن

#,##0.000

این جوری اعداد غیر اعشاری هم که اعشاری نمایش داده میشن که .
راهی نیست که این طوری نشه ؟
یعنی اعداد اعشاری رو تا 3 رقم اعشار و اعداد صحیح رو همین جوری صحیح نشون بده

kohan_1356
17-06-2010, 08:11

بنده متوجه درخواست شما نميشوم مثال عددي بزنيد

mefmef
19-06-2010, 07:36
چطوری می شه یه جدول رو از تو ورد به اکسل وارد کنیم ؟

mahrou
19-06-2010, 07:41
چطوری می شه یه جدول رو از تو ورد به اکسل وارد کنیم ؟
گوشه راست بالای جدول روی مربع کوچک راست کلیک کرده و بعد از کپی ، در اکسل پیست می کنیم.

p30sezar
22-06-2010, 17:30

دوست عزیز
شما باید ستون دیگری را به این کار اختصاص دهید و راه دیگری ندارد
فرض می کنیم اطلاعات شما در ستون A باشد در ستون جدید تایپ نمایید :

sohrab329
22-06-2010, 19:33
باسلام من يك سوال داشتم
يك جدول در اكسل طراحي كردم كه در كامپيوتر خودم نرمال چاپ مي شود
ولي در كامپيوتر محل كار سمت راست كاغذ به اندازه 10 سال فضاي خالي ايجاد شده است
يعني به عبارتي جدول من در كاغذ كوچكتر چاپ مي شود
ممنون از راهنماي دوستان

p30sezar
23-06-2010, 06:26
کاملاً مشخصه که باید تنظیمات Page Setup رو دوباره انجام بدهی

lindows
23-06-2010, 15:48
سلام

آيا امان اينكه يه عكس را توي بكگراند اكسل گذاشت و توي سل هاي روي عكس هم كار كرد - چطوري ؟

hadymk
24-06-2010, 08:41
رمز worksheet را میشه بازیابی و پیدا کرد؟؟؟ایا میشه اکسل را به فایل اجرایی تبدیل کرد

babak-37
26-06-2010, 11:11
با سلام،
من یک فایل اکسل دارم که هر سلول به فوادری روی شبکه Huperlink شده است، الان مجل آن فولدر تغییر کرده و لینکها دیگه کار نمی کنند. آیا روشی هست که بشه با جند دستور تمامی لینکها را اصلاح نمود. تعدادشون خیلی زیادی و دونه دونه وقت گیره.
مرسی

vahidaslan
26-06-2010, 14:37
سلام دوستان
آیا در Excel امکانش هست که نام ستون ها رو از A B C و ... به هر نامی که خودمان می خواهیم تغییر بدهیم؟
مشکل من این هست که مثلاٌ ستون A من می خوام نامش باشه X که من این نام رو در A1 می نویسم و در زیر آن از A2 شروع می کنم تا An زیرش داده هارو می نویسم ولی وقتی داده ها بیشتر میشه ردیف 1 من دیگه تو صفحه دیده نمیشه چون صفحه به طرف بالا حرکت می کنه تا ردیف جدیدی از پایین ظاهر بشه تا بشه اطلاعات را اضافه کرد. من نمی خوام اینطوری بشه می خوام که یه جورایی نام اون ستون که در A1 نوشتم جلوی چشمم باشه همیشه تا ببینم اسم ستون چیه. نمی دونم تونستم منظورمو برسونم یا نه؟ چیکار باید بکنم من؟ لطفاً راهنمایی کنید.

mahrou
27-06-2010, 12:47
سلام دوستان
آیا در Excel امکانش هست که نام ستون ها رو از A B C و ... به هر نامی که خودمان می خواهیم تغییر بدهیم؟
مشکل من این هست که مثلاٌ ستون A من می خوام نامش باشه X که من این نام رو در A1 می نویسم و در زیر آن از A2 شروع می کنم تا An زیرش داده هارو می نویسم ولی وقتی داده ها بیشتر میشه ردیف 1 من دیگه تو صفحه دیده نمیشه چون صفحه به طرف بالا حرکت می کنه تا ردیف جدیدی از پایین ظاهر بشه تا بشه اطلاعات را اضافه کرد. من نمی خوام اینطوری بشه می خوام که یه جورایی نام اون ستون که در A1 نوشتم جلوی چشمم باشه همیشه تا ببینم اسم ستون چیه. نمی دونم تونستم منظورمو برسونم یا نه؟ چیکار باید بکنم من؟ لطفاً راهنمایی کنید.
سلام
شما می تونی سطر 2 رو انتخاب کنی و روی گزینه split در منوی window کلیک کنی و دوباره از منوی window روی گزینه freeza panes کلیک کنی تا سطر یک همیشه ثابت بمونه.

h00sein
27-06-2010, 13:45
با سلام
توي ورد چيزي به نام split داريم که يک سلول رو به چند سلول تبديل مي کنه در حالي که توي اکسل فقط بلدم يک سلول رو merge کنم آيا توي يک نوار ابزار ديگه هستش يا راه متفاوتي داره تقسيم کردن يک سلول به چند سلول در اکسل ؟

h00sein
27-06-2010, 13:47
توي ورد يک امکاني داره که هنگام پرينت مي شه 2 page per sheet رو انتخاب کرد موقع پرينت يعني دو صفحه رو در يک صفحه چاپ کرد ولي توي صفحه ي پرينت اکسل چنين امکاني وجود نداره کسي مي تونه کمکم کنه ؟

h00sein
27-06-2010, 14:12
گاهي اوقات در يک برنامه ي اکسل که ستوني از کلمات و اعداد داره ، وقتي روي يک ستون انتخاب مي کنم و به دنبال کلمه اي خاص find مي کنم ، اون کلمه يا عدد رو پيدا نمي کنه در حالي که چند تايي از اون توي برنامه وجود داره علت اين مشکل چيه ؟ حتي وقتي ستون مربوط رو انتخاب هم نمي کنم باز به اين صورت مي شه البته گاهي اوقات کلمه ي مورد نظر رو پيدا مي کنه ولي گاهي اوقات پيدا نمي کنه
مي تونين راهنمايي اي کنين ؟

mahrou
27-06-2010, 14:54
گاهي اوقات در يک برنامه ي اکسل که ستوني از کلمات و اعداد داره ، وقتي روي يک ستون انتخاب مي کنم و به دنبال کلمه اي خاص find مي کنم ، اون کلمه يا عدد رو پيدا نمي کنه در حالي که چند تايي از اون توي برنامه وجود داره علت اين مشکل چيه ؟ حتي وقتي ستون مربوط رو انتخاب هم نمي کنم باز به اين صورت مي شه البته گاهي اوقات کلمه ي مورد نظر رو پيدا مي کنه ولي گاهي اوقات پيدا نمي کنه
مي تونين راهنمايي اي کنين ؟
سلام
اگه کلمه ای که دنبالش می گردین فارسی باشه و توی یه کامپیوتر دیگه نوشته شده باشه احتمال داره بعضی از حروفش رو نشناسه. بهتره حروف کلمه مورد نظر رو از داخل فایل کپی و توی find پیست کنید.

mahrou
27-06-2010, 15:01
توي ورد يک امکاني داره که هنگام پرينت مي شه 2 page per sheet رو انتخاب کرد موقع پرينت يعني دو صفحه رو در يک صفحه چاپ کرد ولي توي صفحه ي پرينت اکسل چنين امکاني وجود نداره کسي مي تونه کمکم کنه ؟
گزینه مورد نظرت رو می تونی در مسیر زیر پیدا کنی:

file->print->properties

p30sezar
29-06-2010, 13:37
سلام

آيا امان اينكه يه عكس را توي بكگراند اكسل گذاشت و توي سل هاي روي عكس هم كار كرد - چطوري ؟

امکان قرار دادن عکس در بک گراند هست ولی منظورت از سل های روی عکس دقیقاً چیه ؟ و چه کار می خواهی بکنی؟

p30sezar
29-06-2010, 13:47
رمز worksheet را میشه بازیابی و پیدا کرد؟؟؟ایا میشه اکسل را به فایل اجرایی تبدیل کرد

برای بازیابی برنامه های :
Advanced Office Password Recovery
Passware Password Recovery Kit Enterprise
Office Password Unlocker v4.0
و . . .

اکسل رو چه طوری :18: و برای چی می خواهی به فایل اجرایی تبدیل کنی ؟؟

hadymk
29-06-2010, 22:10
برای بازیابی برنامه های :
Advanced Office Password Recovery
Passware Password Recovery Kit Enterprise
Office Password Unlocker v4.0
و . . .

اکسل رو چه طوری :18: و برای چی می خواهی به فایل اجرایی تبدیل کنی ؟؟

ممنونم:40:

برنامه جیره نویسی هست و میخوام اجرایی باشه!

در ضمن یک سوال دیگه چه فرمولی در اکسل تعریف کنم تا بشه (مثلا) سود روزانه پول و حساب بانکیم را( روزانه) برمون حساب کنه؟
بعبارت دیگه من در یک سل مبلغ را بزارم در نتیجه سود روزانه (مثلا 9 درصد) را روزانه حساب کنه
فک نکنم بشه:41:

p30sezar
30-06-2010, 07:23
ممنونم:40:

برنامه جیره نویسی هست و میخوام اجرایی باشه!

در ضمن یک سوال دیگه چه فرمولی در اکسل تعریف کنم تا بشه (مثلا) سود روزانه پول و حساب بانکیم را( روزانه) برمون حساب کنه؟
بعبارت دیگه من در یک سل مبلغ را بزارم در نتیجه سود روزانه (مثلا 9 درصد) را روزانه حساب کنه
فک نکنم بشه:41:

خواهش می کنم
برای اجرایی کردن فایل های اکسل (که توی هیچ سایت فارسی زبانی پیدا نمیشه ولی من اینجا برای اولین بار می گویم) یک برنامه هست که این ادعا رو کرده ولی نمی دونم که تا چه حد موفق میتونه باشه
در هر صورت از اینجا دانلود کن

برای محاسبه سود از تابع RATE استفاده می کنند ولی شما به نظرم با یک ضرب و تقسیم ساده می تونید اینکار رو انجام دهید
فرض کن A1 میزان پولی است که در بانک دارید و B1 هم میزان سود بانکی است در سلول C1 فرمول زیر را بنویس: (می توانید فرمول زیر کپی کنید)

=A1*B1/100
C1 میشه سود روزانه (البته بدون بهره و مالیات و غیره)

من با اکسل همه کار کردم حتی کاری که همه میگفتن نمیشه من انجام داده ام
با اکسل برنامه حسابداری هم ساختم این رو برای این گفتم که بدونی میشه

aeesiau
30-06-2010, 09:02
سلام
من يك مشكلي داشتم تو اكسل كه نمي دونم چطوري مي تونم برطرفش كنم خواهشا اگر كسي از دوستان مي دونه كه چطور ميشه مشكل رو برطرف كرد من رو راهنمايي كنه با تشكر.
ببينيد من يه فايل اكسل دارم كه با وارد كردن برخي از مقادير مربوط به يه پروژه اي ميادش اتوماتيك ميزان پرداختي ها، ماليات و ... رو حساب مي كنه در اين فايل براي مثل مقادير ستون p به روش زير محاسبه مي شوند
p5=o5
p6=p5+o6
.
.

p8=p7+o8
حالا مشكل اينجاست كه اگر سلول p7 و o8 هر دو داراي مقادير باشند مشكلي در محاسبه مقدار p8 نيست اما اگر مقدار سلول o8 يا هر سلول ديگري در اين ستون صفر شود بايد حتما حاصل جمع در سلول متناضر آن در ستون p بايد صفر گردد كه در اين فايلي كه من درست كردم اينطور نمي شود . لطفا راهنمايي بفرماييد چگونه مي توانم اين كار را انجام بدهم. لينك نمونه فايل را جهت دانلود و تست فايل در زير ارائه كردم. با تشكر

aaeiria
30-06-2010, 10:25
سلام
چطوری توی یک ستون اعداد 1 تا 12000 رو اتوماتیک بنویسم؟
excel 2007

hadymk
30-06-2010, 11:17
p30sezar ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ممنونم

ممکنه این فرمول را برام توضیح بدین:

p30sezar
30-06-2010, 11:45
سلام
من يك مشكلي داشتم تو اكسل كه نمي دونم چطوري مي تونم برطرفش كنم خواهشا اگر كسي از دوستان مي دونه كه چطور ميشه مشكل رو برطرف كرد من رو راهنمايي كنه با تشكر.
ببينيد من يه فايل اكسل دارم كه با وارد كردن برخي از مقادير مربوط به يه پروژه اي ميادش اتوماتيك ميزان پرداختي ها، ماليات و ... رو حساب مي كنه در اين فايل براي مثل مقادير ستون p به روش زير محاسبه مي شوند
p5=o5
p6=p5+o6
.
.

p8=p7+o8
حالا مشكل اينجاست كه اگر سلول p7 و o8 هر دو داراي مقادير باشند مشكلي در محاسبه مقدار p8 نيست اما اگر مقدار سلول o8 يا هر سلول ديگري در اين ستون صفر شود بايد حتما حاصل جمع در سلول متناضر آن در ستون p بايد صفر گردد كه در اين فايلي كه من درست كردم اينطور نمي شود . لطفا راهنمايي بفرماييد چگونه مي توانم اين كار را انجام بدهم. لينك نمونه فايل را جهت دانلود و تست فايل در زير ارائه كردم. با تشكر

در سلول P8 فرمول زیر را بنویس

اگر O8 صفر بود خودش مقدار P8 را صفر می گذارد اگر O8 صفر نبود و عدد بود سلول O8 را با P7 جمع می کند

p30sezar
30-06-2010, 12:24
سلام
excel 2007

خدائیش خیلی وقت صرف کردم تا جوابت را تصویری بدهم البته دلیل اصلی اش اینه که اگر بقیه هم این سوال را کردند منبع خوبی باشه

راه کار :
1- عددی را که می خواهید از آن شروع بشود را در خانه اول تایپ کنید مثلا برای شما عدد یک می باشد
ماوس را روی دایره قرمز مطابق شکل (1) ببرید تا علامت ماوس از (به اضافه سفید) به (به اضافه سیاه) تبدیل شود حالا ماوس را فشار دهید

2- همچنان ماوس را نگه داشته و به تعدادی که می خواهید ماوس را پایین بکشید مطابق شکل (2)
حالا رها کنید

به نشانه ای که پایین محل انتخاب ما میاید نگاه کنید با دایره قرمز رنگ در شکل (3) مشخص کرده ام
اگر بر روی نشانه با ماوس کلیک کنید یک زیرمنو باز می شود که می توانید Fill Series را انتخاب نمایید

4- کار تمام است خسته نباشید

شما می توانید این کار را برای 12,000 تا هم انجام بدهید
تشکر یادتون نره

p30sezar
30-06-2010, 13:21
p30sezar ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ممنونم

خواهش می کنم
VLOOKUP تابعي است که مقدار يک سلول متناظر با سلولي که ما مشخص کرده ايم و در يک سطر هستند را نشان مي دهد و فرق تابع VLOOKUP با تابع LOOKUP در جستجو کردن به صورت عمودي است.

خب به نظرم من اول آرگومانهای VLOOKUP را توضیح بدهم بعد جزء به جز میرویم جلو

این آرگومان های ما می باشد
VLOOKUP(lookup_value,table_array,col_index_num,ran ge_lookup

lookup_value
مقداری که برای آن محاسبه انجام می شود به عبارت دیگر آدرس سلولي رامي دهيد كه مي خواهيد اطلاعات برحسب آن پيدا شود

table_array
محدوده جدول و دیتابیس ما می باشد

col_index_num
شماره ستون در جدول داده ها که می خواهیم جواب مورد نظر ما در آن ستون باشد

range_lookup
فقط دو عدد صفر ويك را مي گيرد كاربرد صفر يعني دقيقا همان اطلاعات سلول lookup-valueرا به شما نشان مي دهد واگر موجود نباشد خطا na نشان مي دهد و کار برد يك اطلاعات مشابه ونزديك به خواسته شما را نشان مي دهد

خب حالا بریم سراغ تفسیر نقطه به نقطه

در محدوده AE8:AM11 هر جا که در ستون اول عدد 1 بود مقداری را که در ستون 6 شان می باشد را نشان بده
FALSE هم یعنی دقیقاً عدد یک و اگر یک نبود خطای na را نمایش بده
& " - " & هم یعنی یک خط تیره بگذار
VLOOKUP بعدی و آرگومان های بعدی رو هم که خودت الان دیگه می دونی :46:

---------- Post added at 02:16 PM ---------- Previous post was at 02:13 PM ----------

یک عکس خوب هم برات پیدا کردم تا بهتر درک کنی

---------- Post added at 02:21 PM ---------- Previous post was at 02:16 PM ----------

راستی اگر به جای عدد در lookup_value یک سلول را مثل عکس بالا بزاری این یعنی هر وقت شما در سلول موردنظر مقادیری تایپ کردی تازه بعد از تایپ به شما نشان میدهد و می توانید با هر دفعه تایپ مقادیر جدیدتر نتیجه جدیدتر نیز به دست آورید

wordist
30-06-2010, 14:02
سلام
excel 2007

خدائیش خیلی وقت صرف کردم تا جوابت را تصویری بدهم البته دلیل اصلی اش اینه که اگر بقیه هم این سوال را کردند منبع خوبی باشه

راه کار :
1- عددی را که می خواهید از آن شروع بشود را در خانه اول تایپ کنید مثلا برای شما عدد یک می باشد
ماوس را روی دایره قرمز مطابق شکل (1) ببرید تا علامت ماوس از (به اضافه سفید) به (به اضافه سیاه) تبدیل شود حالا ماوس را فشار دهید

2- همچنان ماوس را نگه داشته و به تعدادی که می خواهید ماوس را پایین بکشید مطابق شکل (2)
حالا رها کنید

به نشانه ای که پایین محل انتخاب ما میاید نگاه کنید با دایره قرمز رنگ در شکل (3) مشخص کرده ام
اگر بر روی نشانه با ماوس کلیک کنید یک زیرمنو باز می شود که می توانید Fill Series را انتخاب نمایید

4- کار تمام است خسته نباشید

شما می توانید این کار را برای 12,000 تا هم انجام بدهید
تشکر یادتون نره

نيازي به اين كارا نيست دوست عزيز

كافيه در خانه ي موردنظر بنويسيد 1 و بعد از سربرگ Home و قسمت Editing دكمه Fill رو زده و از اونجا گزينه Series رو انتخاب كنيد

سپس از كادر باز شده و در قسمت Step value عدد 1 و در قسمت Stop value عدد 12000 را وارد كنيد

تمام

wordist
30-06-2010, 14:04

دوست عزيز جستجو فراموش نشه

آموزش فرمول VLookup و نحوه استفاده از آن ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

aaeiria
01-07-2010, 17:24
نيازي به اين كارا نيست دوست عزيز

كافيه در خانه ي موردنظر بنويسيد 1 و بعد از سربرگ Home و قسمت Editing دكمه Fill رو زده و از اونجا گزينه Series رو انتخاب كنيد

سپس از كادر باز شده و در قسمت Step value عدد 1 و در قسمت Stop value عدد 12000 را وارد كنيد

تمام
واقعا ممنونم
دنبال همین بودم که بشه 12000 رو یه جائی وارد کرد.
مرسی

بنیامیم
02-07-2010, 07:52
سلام دوستان.من بازم یه جایی توی اکسل گیر کردم. مشکلم رو میگم .اگر کسی بتونه کمک کنه ممنونش میشم.
یه فایل اکسل با 50 عدد ، شت دارم با اسمهای کد 1 تا کد 50 . که هرکدوم حاوی یه جدول هستند.اصول جدولها همه شبیه هم فقط اطلاعات داخلشون فرق میکنه. هر شت ورود وخروج یک کالا ازانبار رو داره ومی خوام جواب هر شت در ، شت 1 بیاد تا شت 1 مانده موجودی انبار رو بگه

ممنون از زحماتتان

hesperus19
02-07-2010, 12:56
سلام
چطور میشه ردیفی غیر از ردیف اول را به عنوان سر ستون معرفی کرد تا از روی اونها مرتب کنه؟ مثلا در ردیف اول و دوم چیزی نوشته ایم و ردیف سوم سر ستون ها هستند و داده ها به صورت جدول از ردیف چهارم نوشته شده اند . در این حالت اگه به صورت عادی سورت کنیم سر ستون ها را تشخیص نمی ده . چه کار باید کرد که سر ستون ها را در ردیف سوم تشخیص بده؟

p30sezar
03-07-2010, 06:20
سلام دوستان.من بازم یه جایی توی اکسل گیر کردم. مشکلم رو میگم .اگر کسی بتونه کمک کنه ممنونش میشم.
یه فایل اکسل با 50 عدد ، شت دارم با اسمهای کد 1 تا کد 50 . که هرکدوم حاوی یه جدول هستند.اصول جدولها همه شبیه هم فقط اطلاعات داخلشون فرق میکنه. هر شت ورود وخروج یک کالا ازانبار رو داره ومی خوام جواب هر شت در ، شت 1 بیاد تا شت 1 مانده موجودی انبار رو بگه

ممنون از زحماتتان

سلام
خیلی ساده است
در شیت اول روی سلول مورد نظر رفته و کلید مساوی روی کیبرد را می زنیم آنگاه شیت دوم را انتخاب کرده و آن سلولی را که می خواهیم به سلول انتخابی در شیت یک برود را انتخاب می کنیم و اینتر می زنیم

اگه بخواهم جور دیگه ای توضیح بدهم:
این فرمول سلول D14 از شیت دوم را فراخوانی می کند.

p30sezar
03-07-2010, 10:49
سلام
چطور میشه ردیفی غیر از ردیف اول را به عنوان سر ستون معرفی کرد تا از روی اونها مرتب کنه؟ مثلا در ردیف اول و دوم چیزی نوشته ایم و ردیف سوم سر ستون ها هستند و داده ها به صورت جدول از ردیف چهارم نوشته شده اند . در این حالت اگه به صورت عادی سورت کنیم سر ستون ها را تشخیص نمی ده . چه کار باید کرد که سر ستون ها را در ردیف سوم تشخیص بده؟

سلام بر شما
راههای زیادی وجود داره
1- انتخاب محدوده ای که می خواهید Sort شوند و آنگاه Sort کنید.
2- در ردیف چهارم از اولین ستون تا آخرین ستون را انتخاب کنید بعد فیلتر کنید (Ctrl+Shift+L)
حالا می تونی Sort کنی که دقیقاً از ردیف چهارم به بعد Sort می شود
3- . . .

شخصاً از روش دوم استفاده می کنم
باید دید جناب آقای wordist عزیز نظرشون چیه

aeesiau
03-07-2010, 13:44
در سلول P8 فرمول زیر را بنویس

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداگر O8 صفر بود خودش مقدار P8 را صفر می گذارد اگر O8 صفر نبود و عدد بود سلول O8 را با P7 جمع می کند

سلام ار زاهنمايي شما ممنونم اما وقتي عبارتي كه دادي رو در اون سلول مي نويسم ارور ميده براي اينكه موضوع روشن بشه تصويرش رو برات گذاشتم. اگه راهنماييم كني ممنون ميشم

-------------------------------
عكس حذف شد (دليل:سايز عكس نامتعارف)
در صورت تكرار اخطار ميگيريد
Edited By : wordist

wordist
03-07-2010, 14:07
سلام

سلام بر شما
راههای زیادی وجود داره
1- انتخاب محدوده ای که می خواهید Sort شوند و آنگاه Sort کنید.
2- در ردیف چهارم از اولین ستون تا آخرین ستون را انتخاب کنید بعد فیلتر کنید (Ctrl+Shift+L)
حالا می تونی Sort کنی که دقیقاً از ردیف چهارم به بعد Sort می شود
3- . . .

شخصاً از روش دوم استفاده می کنم
باید دید جناب آقای wordist عزیز نظرشون چیه

فيــــلتـــر و سورت دو كار متفاوت رو انجام ميدن

اگه فقط سورت مد نظرتون هست همون انتخاب محدوده موردنظر و سورت كردن كافيه

p30sezar
03-07-2010, 14:25
سلام ار زاهنمايي شما ممنونم اما وقتي عبارتي كه دادي رو در اون سلول مي نويسم ارور ميده براي اينكه موضوع روشن بشه تصويرش رو برات گذاشتم. اگه راهنماييم كني ممنون ميشم
-------------------------------
عكس حذف شد (دليل:سايز عكس نامتعارف)
در صورت تكرار اخطار ميگيريد

سلام
برای شما داخل سلول ها وارد کردم و آپلود کردم
بعد از دانلود نتیجه اش رو به من بگو ببینم مشکل شما رو حل کرده یا نه

p30sezar
03-07-2010, 16:58
بیشتر توضیح می دهی ؟
فایل های شما Xlsx (اکسل 2007) می باشد یا Xls ( اکسل 2003) ؟؟
نرم افزار نصب شده روی سیتم شما چطور ؟

hesperus19
03-07-2010, 21:57
فيــــلتـــر و سورت دو كار متفاوت رو انجام ميدن

اگه فقط سورت مد نظرتون هست همون انتخاب محدوده موردنظر و سورت كردن كافيه
اگه داده ها خیلی زیاد باشن انتخاب کردن سخت میشه اون موقع چه کار باید کرد؟

wordist
04-07-2010, 06:25
اگه داده ها خیلی زیاد باشن انتخاب کردن سخت میشه اون موقع چه کار باید کرد؟
براي اينكه از نتيجه كارتون مطمئن باشيد انتخاب كنيد بهتره

p30sezar
04-07-2010, 09:55
بهترین گزینه برای شما لینک کردن می باشد که با راست کلیک بر روی سلول مورد نظر و انتخاب Hyperlink می توانید بعد از سرچ فایل اکسل دوم را فراخوانی کنید

aeesiau
04-07-2010, 15:54
سلام
برای شما داخل سلول ها وارد کردم و آپلود کردم
بعد از دانلود نتیجه اش رو به من بگو ببینم مشکل شما رو حل کرده یا نه

سلام
ميشه يه جاي ديگه آپلود كني تو رپيدشير نمي دونم چرا ارور ميده نمي تونم دانلودش كنم. ممنون

p30sezar
04-07-2010, 16:35
سلام
ميشه يه جاي ديگه آپلود كني تو رپيدشير نمي دونم چرا ارور ميده نمي تونم دانلودش كنم. ممنون

البته خودت هم توی رپیدشر آپ کرده بودی ولی به روی چشم بفرما

lindows
05-07-2010, 11:27
امکان قرار دادن عکس در بک گراند هست ولی منظورت از سل های روی عکس دقیقاً چیه ؟ و چه کار می خواهی بکنی؟

منظورم اينكه روي سلول هائي كه عكس گذاشته ايم بتونيم كار كنيم مثل سل هاي معمولي

وقتي من عكس ميگذارم عكس مياد روي سلول هال و دسترسي به اونها نميشه داشت

گزينه send to Behind هم غير فعاله
حالا چكار ميشه گرد

Meisam Khan
05-07-2010, 14:04
سلام دوستان
یه سوال دارم.
چطور میشه توی یه سلول یه باکس درست کرد تا اعداد اون سلول از توی اون باکس انتخاب بشه؟

wordist
05-07-2010, 15:47
سلام دوستان
یه سوال دارم.
چطور میشه توی یه سلول یه باکس درست کرد تا اعداد اون سلول از توی اون باکس انتخاب بشه؟
طرز ايجاد ليست در خانه اي از اكسل ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

naser_feb8646
05-07-2010, 19:49
سلام

دوستان این فایل که آپ کردم رو نگاه کنید قرار اطلاعات مربوط به شهریه دانش آموزان را سر و سامان بده حالا چند تا سوال

1- اصلاً این نوع طراحی درسته یا نه
2- چطور می تونم روی سلول ماه در قسمت چک فیلتر بزارم
3- در قسمت جمع کل شهریه ها چطور می تونم کاری کنم که وقتی یه سلول رو فیلتر می کنم جمع کل من هم بر اساس فیلتر صورت گرفته انجام بشه

پیشاپیش از شما دوستان عزیز ممنونم

sajad2000
05-07-2010, 20:38
سلام به دوستان آيا ميشه در اكسل عكسي پشت جدول باشه مثل ورد و روي عكس جدول اكسل بياد ور روش بنويسيم
مرسي

mahsa1469
06-07-2010, 11:05
سلام من نمی دونم چی کار کردم که هر جدولی رو می خوام رنگی کنم بالاش مثل یک باکس می شه شکل رو می ذارم پاییین چی کار کنم به حالت قبل برگرده؟

------------------------------
عكس حذف شد
دليل: سايز نامناسب عكس
لطفا رعايت كنيد

p30sezar
06-07-2010, 13:19
منظورم اينكه روي سلول هائي كه عكس گذاشته ايم بتونيم كار كنيم مثل سل هاي معمولي

وقتي من عكس ميگذارم عكس مياد روي سلول هال و دسترسي به اونها نميشه داشت

گزينه send to Behind هم غير فعاله
حالا چكار ميشه گرد

برای اینکار شما نباید عکس را Insert کنید و کاری که باید انجام دهید اینست:

از منوی page Layout گزینه background را انتخاب کنید و عکس مورد نظرتون رو انتخاب کنید و خواهید دید که عکس پشت سلول ها می افتد

---------- Post added at 02:14 PM ---------- Previous post was at 02:12 PM ----------

سلام

دوستان این فایل که آپ کردم رو نگاه کنید قرار اطلاعات مربوط به شهریه دانش آموزان را سر و سامان بده حالا چند تا سوال

3- در قسمت جمع کل شهریه ها چطور می تونم کاری کنم که وقتی یه سلول رو فیلتر می کنم جمع کل من هم بر اساس فیلتر صورت گرفته انجام بشه

لینک مشکل دارد

---------- Post added at 02:19 PM ---------- Previous post was at 02:14 PM ----------

سلام من نمی دونم چی کار کردم که هر جدولی رو می خوام رنگی کنم بالاش مثل یک باکس می شه شکل رو می ذارم پاییین چی کار کنم به حالت قبل برگرده؟

نکته : دوست عزیز عکس شما خیلی بزرگ می باشد
1- ماوس را روی سل های رنگی کلیک کن
2 - در منوی بالا یک تب به نام Design پدیدار می شود
3 -در این تب شما باید تیک جلوی Header Row را بردارید

naser_feb8646
06-07-2010, 13:28
سلام

لینک اصلاح شد:41::41:

p30sezar
06-07-2010, 17:15
سلام

سلام

لینک اصلاح شد:41::41:

1- درسته ولی ایراداتی هم داره
2- یه نصیحت سعی کن از merge cell استفاده نکنی و در عوض خطهای میانه خانه را خالی کنی
3- اگر من جای شما بود کل محدوده رو می بردم زیر table اونوقت می تونستی تیک قسمت Total Row رو بزاری و در پایین ستون Sum را انتخاب کنی

camel_60
07-07-2010, 01:21
با سلام خدمت شما
دو تا سوال در اینجا میخوام مطرح کنم خدمت اساتید ...
اولین سوال اینکه آیا واسه سریع جاگذاری کردن کالاها میشه ازمنوی کرکره ای برای یک ستون استفاده کرد یا نه؟ مثلا با باز کردن منوی کرکره ای سریع کالای مورد نظر را انتخاب کنیم تا نیاز به تایپ کلمات تکراری نباشد ...
سوال دوم اینکه مثلا در ستون F نوع کالا رو میخوام مشخص کنم که به صورت حروف هستش !!! و ما 5 نوع کالا داریم !!! که در ستون ها این طور میتون نوشت :
F2 = motherboard
F3 = ram
F4 = Mouse
F5 = Monitor
F6 = Phone
.
.
.

حالا با تایپ هر کدام از اینا یا انتخاب هر کدام (در صورتی که کرکره ای بشه کرد) میخوام قیمت به صورت اتوماتیک در ستون G ظاهر شود... چون قیمت هر کدام ثابت هست میخوام خودش به صورت اتوماتیک در ستون ها ظاهر شود تا دوباره قیمت رو خودم تایپ نکنم ......

نمیدونم تا چه حد مطلب رو تونستم باز کنم ...

ممنون

naser_feb8646
07-07-2010, 09:22
1- درسته ولی ایراداتی هم داره
2- یه نصیحت سعی کن از merge cell استفاده نکنی و در عوض خطهای میانه خانه را خالی کنی
3- اگر من جای شما بود کل محدوده رو می بردم زیر table اونوقت می تونستی تیک قسمت Total Row رو بزاری و در پایین ستون Sum را انتخاب کنی

سلام

باتشکر میشه بیشتر توضیح بدین چون تازه کارم و تا حالا زیاد با اکسل کار نکردم :11::11::11:
راستی جواب سوال دوم رو درست متوجه نشدم

p30sezar
07-07-2010, 09:49
با سلام خدمت شما
دو تا سوال در اینجا میخوام مطرح کنم خدمت اساتید ...
اولین سوال اینکه آیا واسه سریع جاگذاری کردن کالاها میشه ازمنوی کرکره ای برای یک ستون استفاده کرد یا نه؟ مثلا با باز کردن منوی کرکره ای سریع کالای مورد نظر را انتخاب کنیم تا نیاز به تایپ کلمات تکراری نباشد ...
سوال دوم اینکه مثلا در ستون F نوع کالا رو میخوام مشخص کنم که به صورت حروف هستش !!! و ما 5 نوع کالا داریم !!! که در ستون ها این طور میتون نوشت :
F2 = motherboard
F3 = ram
F4 = Mouse
F5 = Monitor
F6 = Phone
.
.
.

حالا با تایپ هر کدام از اینا یا انتخاب هر کدام (در صورتی که کرکره ای بشه کرد) میخوام قیمت به صورت اتوماتیک در ستون G ظاهر شود... چون قیمت هر کدام ثابت هست میخوام خودش به صورت اتوماتیک در ستون ها ظاهر شود تا دوباره قیمت رو خودم تایپ نکنم ......

نمیدونم تا چه حد مطلب رو تونستم باز کنم ...

ممنون

جواب سوال اول:
Data / Data validation / List

جواب سوال دوم:
دو راه حل:
1) استفاده از Lookup Wizard
2) تابع VLookup

p30sezar
07-07-2010, 10:14
سلام

باتشکر میشه بیشتر توضیح بدین چون تازه کارم و تا حالا زیاد با اکسل کار نکردم :11::11::11:
راستی جواب سوال دوم رو درست متوجه نشدم

خواهش می کنم
جواب سوال دومی که دادم زیاد مهم نیست وقتی بیشتر فکر کردم دیدم که اشتباه کرده بودم :46:و استفاده از Merge cell شاید اغلب اوقات کار درستی نباشه ولی برای پروژه شما بهتره که استفاده بشود.
اگر جواب سوم من رو متوجه نشدی بگو تا جزئی تر توضیح بدهم

بگذار یه خورده رو راست صحبت کنیم برای هر دوی ما بهتره

ایرادات کار شما از نظر من (ممکنه سلیقه ای هم باشه):
1- صفحه شما خیلی رنگ آمیزی داشت و بیشتر شبیه دفتر نقاشی بود (در پرینت با مشکل مواجه خواهید شد)
و خیلی از امکانات اکسل مثل Conditional Formating را نابود می کنید.
2- تنظیم صفحه در پیش نمایش چاپ هم فراموش نشود چون بالاخره روزی خواهد رسید که فرم هاتون رو چاپ کنید.
3- در این پروژه خودت درگیر کارهایی مثل فیلتر نکن چون به کارت نمیاد
4- سوالاتت رو جزئی تر بپرس تا بهترین جواب رو بگیری

naser_feb8646
07-07-2010, 11:39
خواهش می کنم
جواب سوال دومی که دادم زیاد مهم نیست وقتی بیشتر فکر کردم دیدم که اشتباه کرده بودم :46:و استفاده از Merge cell شاید اغلب اوقات کار درستی نباشه ولی برای پروژه شما بهتره که استفاده بشود.
اگر جواب سوم من رو متوجه نشدی بگو تا جزئی تر توضیح بدهم

بگذار یه خورده رو راست صحبت کنیم برای هر دوی ما بهتره

ایرادات کار شما از نظر من (ممکنه سلیقه ای هم باشه):
1- صفحه شما خیلی رنگ آمیزی داشت و بیشتر شبیه دفتر نقاشی بود (در پرینت با مشکل مواجه خواهید شد)
و خیلی از امکانات اکسل مثل Conditional Formating را نابود می کنید.
2- تنظیم صفحه در پیش نمایش چاپ هم فراموش نشود چون بالاخره روزی خواهد رسید که فرم هاتون رو چاپ کنید.
3- در این پروژه خودت درگیر کارهایی مثل فیلتر نکن چون به کارت نمیاد
4- سوالاتت رو جزئی تر بپرس تا بهترین جواب رو بگیری

سلام

ممنون از انتقاد شما
میشه در مورد سوال سوم بیشتر توضیح بدین

camel_60
07-07-2010, 12:10
جواب سوال اول:
Data / Data validation / List

جواب سوال دوم:
دو راه حل:
2) تابع VLookup

جواب اول رو گرفتم و من الان 5 تا کالا رو معرفی کردم به منوی کرکرهای ... در ضمن شکل کرکره قابل تغییر هم هست؟
در مورد جواب دوم هم تا حدودی تونستم پیش برم ... نیاز به توضیح بیشتر دارم که با انتخاب یکی از این گزینه های این پنجره کرکره ای قیمت در ستون بعد نشان داده بشه دقیقا چه جوریه؟

p30sezar
08-07-2010, 09:30
سلام

1-

سلام

میشه در مورد سوال سوم بیشتر توضیح بدین

سلام حتماً
تمام محدوده ای رو که باهاش کار می کنی را با کشیدن ماوس انتخاب کن
سپس در منوی بالا به ترتیب Insert/Table و در آخر OK را بزن خب حالا شما یک سری اطلاعات داری که داخل جدول می باشد و جدول قادر است کارهایی انجام دهد که بعدها مزایای آن را خواهی فهمید.
اگر روی یک از سلول ها کلیک کنی در منوی بالا تب جدیدی به نام Design فعال می شود از کادر Table Style Option تیک گزینه Total Row را بگذار. حالا زیر جدول شما سطر جدیدی بوجود آمده که می توانید در هر سلول این سطر فرمول هایی هم بگذارید.
در همان ستون دلخواه (شهریه ها) شما باید در سطری که به تازگی درست کرده از کرکره بازشده گزینه Sum را انتخاب کن و خواهی دید که جمع کل شهریه ها را آورده است
حالا فیلتر را انجام بده
می بینی که حاصل جمع جدید تغییر کرده و در واقع اعداد جدید فیلتر شده را جمع کرده است
موفق باشی دوست خوبم :46:

p30sezar
08-07-2010, 10:32
جواب اول رو گرفتم و من الان 5 تا کالا رو معرفی کردم به منوی کرکرهای ... در ضمن شکل کرکره قابل تغییر هم هست؟
در مورد جواب دوم هم تا حدودی تونستم پیش برم ... نیاز به توضیح بیشتر دارم که با انتخاب یکی از این گزینه های این پنجره کرکره ای قیمت در ستون بعد نشان داده بشه دقیقا چه جوریه؟

جواب سوال دوم:
دو راه حل:
2) تابع VLookup

این گزینه پنهان می باشد و باید شما فعالش کنید
در آفیس 2003
Tools > Add-Ins > Lookup Wizard > OK > Yes
در آفیس 2007
دکمه آفیس بالا سمت چپ را فشار دهید آنگاه
Excel Options > Add-Ins > Lookup Wizard > Go > Lookup Wizard > OK > Yes
باهاش کار کن راحته اگر نتونستی بگو تا یه کار کنیم

2) تابع VLookup
آموزش این توابع را دوست عزیزمون Wordist گذاشته اند در لینک زیر:

sajad2000
08-07-2010, 11:18
جواب ما رو هم بديد عزيزانآيا ميشه در اكسل عكسي پشت جدول باشه مثل ورد و روي عكس جدول اكسل بياد ور روش بنويسيم نمي خوام كل صفه عكس بيادمرسي

camel_60
08-07-2010, 12:26
جواب سوال دوم:
دو راه حل:
2) تابع VLookup

این گزینه پنهان می باشد و باید شما فعالش کنید
در آفیس 2003
Tools > Add-Ins > Lookup Wizard > OK > Yes
در آفیس 2007
دکمه آفیس بالا سمت چپ را فشار دهید آنگاه
Excel Options > Add-Ins > Lookup Wizard > Go > Lookup Wizard > OK > Yes
باهاش کار کن راحته اگر نتونستی بگو تا یه کار کنیم

2) تابع VLookup
آموزش این توابع را دوست عزیزمون Wordist گذاشته اند در لینک زیر:

مرسی از راهنمائی های شما ...
در مورد wizard آفیس من 2010 هستش و هر چی گشم نتونستم اون گزینه رو پیدا کنم ... اون قسمتی که go هستش اصلا چنین چیزی نداره ...
ولی با VLookup هم نتونستم چیزی رو که میخوام در بیارم ...
الان این فایل اکسل من هستش :

میبینید که سه کالای zzz,xxx,ccc رو معرفی کردم ...
حالا میخوام با انتخابشون قیمت مجزا داشته باشن ... و در تمام ستون ها اعمال شود ...
مثلا :
zzz = 500
xxx = 700
ccc = 1000

ممنون از پپاسخ های خوب و دقیقتون:40:

p30sezar
12-07-2010, 07:01
البته راههای زیادی داره ولی من یکی از راهها را برای شما روی فایل مورد نظر رفتم و فایل جدید را آپلود کردم

در مورد Lookup Wizard من اکسل 2010 ندارم از دوستان بپرس

p30sezar
12-07-2010, 07:30
جواب ما رو هم بديد عزيزانآيا ميشه در اكسل عكسي پشت جدول باشه مثل ورد و روي عكس جدول اكسل بياد ور روش بنويسيم نمي خوام كل صفه عكس بيادمرسي

سجاد جون کُشتی ما رو :31:
نکاتی مهم در مورد عکس در اکسل:
کلاً چهار راه وجود داره
1- Insert/Picture
2- Page Layout/ Background
3- Comment به روش زیر:
روی سلول Right-click کن
Insert Comment/Double-click on the border of the comment/Choose the Colors and Lines tab/In the Fill section, click the drop-down for Color/Choose Fill Effects... | Picture | Select Picture.../Choose your picture and click Insert/ OK

4- استفاده از برنامه (همونی که دنبالش میگردی!)
برنامه و اموزش مربوطه رو می تونی از لینک زیر دریافت کنی

Blue2010
19-07-2010, 09:38
با سلام
من چطور مي توانم در اكسل ساعت جهاني ايجاد كنم؟براي مثال ساعت تهران وگرين ويچ وهاوايي را چطور وبا چه فرمولي مي توانم بنويسم؟

jamal.p
21-07-2010, 11:37
چطور میشه در اکسل به این شکل فرمول نویسی کرد:

مثلاً یک شماره کد، از یک محصول میزنم و میخوام توضیحات مربوط به کد را بده .
به این شکل:
کد 1123- شرح:دارایی های ثابت

p30sezar
21-07-2010, 16:00
با سلام
من چطور مي توانم در اكسل ساعت جهاني ايجاد كنم؟براي مثال ساعت تهران وگرين ويچ وهاوايي را چطور وبا چه فرمولي مي توانم بنويسم؟

البته یادت باشه که برای ساعت فرمت سلول را به برای زمان و یا تاریخ دلخواه تغییر بده

ali_ab
22-07-2010, 19:14
با سلام به دوستان عزیز

جدول پایین میخوام به صورتی باشه که با کلیک کردن روی خونه های ستون تاریخ ، تاریخ اون روز درج بشه و همچنین در ستون"سایز لوله" اگه عدد زیر مقدار 10 تایپ بشه در ستون "Points" عدد 3 درج بشه و همچنین به ترتیب زیر

if 0<pipe size<10 points=3
if 10<pipe size<24 points=6
if 24<pipe size<36 points=9
if pipe size >36 points=12

به نظر دوستان با اکسل 2007 امکانش هست که این کار رو انجام داد؟

از راهنمایی و کمک دوستان صمیمانه تشکر می کنم

پاینده و کامیاب باشید.

Wayfarerman
23-07-2010, 01:47
با سلام خدمت سروران عزیز.

من یه فایل اکسل برای مدیریت مالی یک مغازه کوچک درست کردم که 5 تا Worksheet داره. یه Worksheet هم به عنوان راهنما درست کردم که با Hyperlink مکان نما رو ببره به محل مورد نظر.
مشکلی که دارم اینه : من می خوام این Hyperlink ها طوری تعریف بشن که مکان نما رو ببرن به آخرین سلول خالی یک ستون مشخص. تو یه فروم خارجی به یه همچین ترکیبی برخوردم :

=HYPERLINK("#"&CELL("address",OFFSET(sheet1!C1,COU NTA(sheet1!J:J),0,1,1)),
"CLICKME")

ولی نمی دونم دقیقا چه جوری باید به کارش ببرم. از اساتیدعزیز می خوام که لطف کنن و راهنمایی کنن.
پیشاپیش ممنونم.

sat_2000
23-07-2010, 21:03
با سلام خدمت دوستان عزیز
یک سوال داشتم
من گاهی از فرمولهای Match - Look up - v look up, H Look up تصادفاً استفاده کردم و تا حدی کارمو پیش بردم مثلاً تو فایلی که میخواستم معادل تاریخ میلادی یک تاریخ شمسی وارد شده از شیت دیگری جستجو شده و مقدارش تو شیت جا ری نمایش داده شود اما؛
فرق درست این فر مولها رو دقیقاً نمی دونم و همینطور کاربردشون رو ....
الان یک فایل برای صادران دارم که دو تا شیت داره فرض کنیم " شیت 1" و " شیت 2"
شیت 1 سه تا ستون داره " ماه سفارش کالا" " کشور مقصد" و "مقدار فروش"
شیت 2 قراره از مقادیر شیت 1 اطلاعاتو بخونه . تو این شیت کشور ها که کلاً 5 تا هستندتو ستون اول هستند و ماهها تو ردیف اول که بصورت ردیفییه نه ستونی
حالا میخوام مقادیر فروش هر کشور در هر ماه از شیت 1 جستجو شده و در محل مربوط بخود در شیت 2 برگردانده شود.
نمی دونم تونستم توضیح بدم یا نه ولی این نوع جستجو هم ردیفیه هم ستونی
میشه لطفاً راهنماییم کنید ممنونم خیلی گیر گردم کلافم کر ده :41:
یک سوال دیگه در مورد Chart
1) میشه برای شیت 1 یک Chart کشید که محور افقی ماهها رو نمایش بده و محور عمودی مقادیر فروش رو نمایش بده و نیز کادر راهنما کشورها رو با رنگهای مختلف نشون بده یعنی سه تا متغیر داریم که میخواهیم تو یک Chart نشون بده .
فکر کنم تومار شد ببخشید.

Gamemaster
24-07-2010, 20:21
براي اينكه بشه جملات تكراري پيدا كرد بايد چيكاركنم؟

wordist
25-07-2010, 07:02
چطور میشه در اکسل به این شکل فرمول نویسی کرد:

مثلاً یک شماره کد، از یک محصول میزنم و میخوام توضیحات مربوط به کد را بده .
به این شکل:
کد 1123- شرح:دارایی های ثابت
آموزش فرمول VLookup و نحوه استفاده از آن ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

p30sezar
25-07-2010, 10:29
براي اينكه بشه جملات تكراري پيدا كرد بايد چيكاركنم؟

برای یافتن تکراری ها:

برای حذف تکراری ها

Wayfarerman
25-07-2010, 11:31
لطفا به پست 2113 هم جواب بدید. ممنونم.

fandak
30-07-2010, 19:04
اساتید محترم و عزیز .
سوالی داشتم از خدمت شما .
من یک بانک اطلاعاتی دارم که در یک فایل جداست . که به این صورت هست : مثلا( apple : سیب ) . یعنی به صورت دو نقطه جدا شده است .

خوب اصل مطلب اینکه . چطور در برنامه اکسل می شه دستوری داد یا کاری کرد که وقتی ما در یک تکس باکس مثلا کلمه " سیب " را نوشت از آن بانک اطلاعاتی فراخوانی بشه و کلمه apple اتوماتیک در خانه ها نوشته بشه؟

mahrou
31-07-2010, 11:09
با سلام
آیا میشه در اکسل ، اطلاعات مربوط به یک سلول رو وارد کنیم مثلا کد ملی شخص رو و از محدوده مورد نظر سایر اطلاعات اون سطر رو برگردونه مثل نام و نام خانوادگی و سال تولد و...؟

esyo
01-08-2010, 11:57
سلام
من یک فایل اکسل دارم به نام fl.xlsx
و با ویژوال یک برنامه کوچکی نوشتم که نام و نام خانوادگی رو میگیره و در شیت اول ذخیره میکنه(طبق عکس زیر)

حالا مشکل من اینجاست که :
1)
وقتی میخوام فایل اکسلم رو ران کنم اصلا این userform رو که درست کردم نمی بینم
می خوام به محض اجرای فایل اکسل userform هم ا جرا بشه و کسی به هیچ شیتی و جایی دسترسی نداشته باشه

2)
یک Button درست کنم و با کلیک کردن روش فورمی که درست کردم ران بشه

با تشکر

elham190
03-08-2010, 06:59
با عرض سلام و خسته نباشيد خدمت استيد بزرگوار
وقتي ميخوام صحفه اي از اكسل(مثلاً ص اول) را به ديگر صفحات كپي كنم در صحفه جديد طول سطرها و ستونها طبق صحفه اول در نمي آيد و بايد طبق نمونه دوباره سايز بندي كنم
دوستان لطف كنند مرا در اين مورد راهنمايي بفرمايند ممنون ميشم...

ramo_masih
03-08-2010, 13:09
با سلام به هم انجمنی های عزیز

خواهشن به یاریم بشتابید وگرنه باید 10000 عدد را ویرایش کنم :18:

چگونه میتوان در excel به کل سلول های موجود در یک ستون ، عدد یا حرف خاصی را در ابتدا یا انتها اضافه کرد ؟ یعنی :

nihilnigritude
04-08-2010, 18:35
با عرض سلام و خسته نباشيد خدمت استيد بزرگوار
وقتي ميخوام صحفه اي از اكسل(مثلاً ص اول) را به ديگر صفحات كپي كنم در صحفه جديد طول سطرها و ستونها طبق صحفه اول در نمي آيد و بايد طبق نمونه دوباره سايز بندي كنم
دوستان لطف كنند مرا در اين مورد راهنمايي بفرمايند ممنون ميشم...
سلام
شـیت رو با کلید ctrl کمی بکش به راست و ولش کنی کپی میشه.

fandak
07-08-2010, 09:03
سوالات صفحه قبل بی جواب مانده هنوز

afshin160
09-08-2010, 14:21
مرجع جامع اكسل در ايران :

mjdj27
11-08-2010, 09:55
برنامه اکسل من الان طوری شده که دیگه درست سرچ نمیکنه مثلا هر وقت ctrl+f رو ميزدم و اسم صحیح یه نفر رو وارد میکرم به راحتی اون اسم رو واسم پیدا میکرد اما الان با اینکه اسم رو صحیح وارد میکنم ولی چیزی
رو نمیتونه پیدا کنه
یه عکس از محیط اکسلم رو هم گذاشتم که ببینید
حتی وقتی زبانه های قسمت s وcode و name رو میزنم؛ باز هم تمامی اسمها و کدها رو نشون نمیده و مجبورم یه اسم رو با چک کردن تمام صفحات پیدا کنم.

ممنون میشم اگه منو از این دردسر نجات بدید.

sara s
11-08-2010, 16:31
با سلام و خسته نباشید
سوال من اینه که معادله درجه 2 تو اکسل چه طوری میشه حل کرد؟؟؟(با ابزار گل سیک)
مرسی

mjalal2
14-08-2010, 01:12
سلام

من می خواستم یک عملیات را بر روی تعدا زیادی از سلول های Excel انجام دهم. مثلا فرض کنید می خواهم هر کدام از سلول های A1 تا A1000 را بر عددی تقسیم کنم! یعنی مثلا هر سلول بر عدد 120
چطور این کار را انجام دهم.
ممنون

elham190
15-08-2010, 08:07
با سلام و خسته نباشيد به همه دوستان بزرگوار

وقتي ميخوام يك صحفه اكسل را به صحفه ديگر كپي كنم اندازه يا طول سطر و ستون آن دقيقاً مثل صحفه بالايي در نمياد و دوباره براي تنظيم آن وقت زيادي از دست مي دهم.

پروا
15-08-2010, 20:59
وقتی یک عدد فارسی اعشاری (مثلاً 12.23) رو تایپ می کنم، خود به خود به تاریخ لاتین (مثلاً DEC-10) تبدیل می شه.

yeganelove
18-08-2010, 14:13
سلام دوستان
من تو کارم با اکسل یه مشکل برخوردم ولی امکان خوندن 218 صفحه ی این تاپیک رو نداشتم

وقتی توی یک نمودار پارامترها زیاد میشن و نمایش کامل اطلاعات رو احتیاج داشته باشیم مجبور به بزرگ کردن سایز نمودار یا به اصلاح کشیدن جدول میشویم که این کار در مانیتور با زوم اوت کردن حل میشه
اما مشکل اساسی تو پرینت کردن هستش
وقتی باید این نموداری که عرض کمی داره و طولش تقریبا 4 یا 5 برابر یک کاغذ A4 هستش رو پرینت کنم نمیدونم باید به چه نحوی این نمودار بزرگ رو به چند قسمت کوچکتر تقسیم کنم و هر کدوم رو توی یک برگ A4 چاپ کنم
آخه با این کار وقتی چاپ صورت گرفت میشه کاغذا رو کنار هم چید و به نمودار اصلی رسید

حالا از شما استادان محترم تقاضا دارم که هرچه زودتر این مشکل رو جواب بدید که بد جوری توش موندم
به هر کسی هم که مشکلم رو در میون میزارم جواب درستی نمیگیرم

من از 2007 استفاده میکنم

فقط خواهشا زودتر جوابمو بدید
حتی اگه منفی باشه

smd7m
18-08-2010, 22:00
وقتی یک عدد فارسی اعشاری (مثلاً 12.23) رو تایپ می کنم، خود به خود به تاریخ لاتین (مثلاً DEC-10) تبدیل می شه.

سلام
شما بايستي Format سلول مورد نظر را به number تغيير دهيد.

smd7m
18-08-2010, 22:07
سلام
نماز و روزه هاتون قبول.

آيا در اكسل تابعي هست كه بتونه اعداد صحيح رو هم روند كنه :

مثلاً :
- 1452 رو به 1450 تبديل كنه
- 1456 رو به 1457 تبديل كنه

jalilsat
18-08-2010, 22:15
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان گرامی
در هنگام کار با اکسل بعد از چند دقیقه که بصمرت اتوماتیک می خواهد اطلاعات را ذخیره کند با یک اخطار مبنی بر اینکه فایل مشکل پیدا کرده مواجه می شم،فایل بسته مشه و دوباره ریکاوری میشه و تمام تغیراتی که ایجاد کردم از بین میره.در ضمن یکسری از آیکون ها مثل merge نیز خاموش شده و به مشکل بر خوردم.
ممنون میشم راهنمایی کنید

fandak
18-08-2010, 23:10
سوالات صفحه قبل بی جواب مانده هنوز

پروا
20-08-2010, 15:54
سلام
شما بايستي Format سلول مورد نظر را به number تغيير دهيد.

با تغییر فرمت به NUMBER ، به جای عدد اعشاری فارسی یک عدد لاتین (که معلوم نیست چی هست )را می نویسد.
دوباره تاکید می کنم که من برای ممیز در فارسی از / استفاده می کنم که در نوشتن فارسی متداول است. ولی ظاهراً در اینجا باید با ترفندی آن را به کار برد.

faraway-9
24-08-2010, 11:55
سلام خدمت همه ی اساتید محترم!
راستش من یه سوالی در مورد اکسل داشتم اما وقت لازم برای بازخوانی این 214 صفحه رو ندارم!
یک دنیا ممنون می شم اگه کمکم کنین!
راستش در حال تدارک یک پایگاه اطلاعاتی برای یک موسسه هستیم! قراره بر اساس کار هر فرد یک امتیازی بهش داده بشه که در نهایت سیستم با جمع زدن امتیازات به صورت خودکار مارو به دسته بندی افراد یاری بده!
در واقع می خوام برای یه کار 0و 1 و در نظر بگیرم ! مثلا اگر کاری انجام شد 1 بذاریم! ولی 3 امتیاز داشته باشه!و اگر انجام نشد 0 بذاریم و 0 امتیاز!
یک دنیا سپاس گذار شما!:11:

maj87
25-08-2010, 11:14
سلام

چطور میشه پسورد یه فایل اکسل پیدا کرد؟؟

7918+khoram
25-08-2010, 14:58
سلام دوستان
با excel 2007 دارم یکسری قبض باسکول رو لیست می کنم نیازمند یه 2 تا دستور هستم.
1-میخوام به صورت اتوماتیک با زدن شماره پلاک ماشین وزن ماشین وارد شود که دیگه لازم نباشه واسه هر سرویس که این ماشین بار میاره من مجددا وزن آن رو بزنم
2-می خوام تعداد سرویسی که تو هر روز یه ماشین آورده مشخص بشه.
این یه عکس از فرم من هست
ممنون میشم راهنماییم کنید

smd7m
26-08-2010, 22:11
سلام
شما بايستي از نرم افزارهاي ريكاوري مثل Office XP Password Recovery استفاده كنيد.

sanam.b
29-08-2010, 12:47
با سلام به همه دوستان و آرزوی قبولی طاعات و عبادات

ممنون می شم اگه با یه مثال ارجاع نسبی رو برام توضیح بدید

esmahdi
31-08-2010, 05:14
با سلام من یک کتاب تحویل گرفتم که قبلا صفحه بندی شده بود حالا باید یک سری تغییرات توش اعمال کنم
مشکل من اینجاست که شماره صفحات از اول هر بریک از نو شروع میشه
من قبلا می تونستم این مشکل رو حل کنم ولی نمی دونم چرا الان نمی تونم کاریش کنم
ممنون میشم راهنمایی کنید
در ضمن من با ورد کار می کنم

baran mehrsa
31-08-2010, 07:53
سلام
تمام تنظیمات مربوط به شماره صفحات در
insert
page number
format page number
می تونید انجام بدید .

Bobby Sands
31-08-2010, 09:49
دوست عزیز با استفاده از تابع CONCATENATE میتونی این کارو انجام بدی به صورت زیر

mostafa_khan001
01-09-2010, 21:36
سلام دوستان.من کتاب اکسل 07 رو خونده ام اما دیروز یه فایل اکسل رو دیده ام که توش یه چیز جالبی بود که ندیده بودم تا حالا.گفتم از شما بپرسم منم توی 2010 یادش بگیرم.فایل بدین صورت تنظیم بود یه متنی سر برگ مانند بود بقیه نوشته ها زیرش کرکره ایی مانند حرکت میکردن.منظورم هیدر و فوتر نیست ها.اون سربرگ همیشه بالای صفحه بود و صفحه رو که بالا و پایین میکردی نوشته ها کرکره وار زیرش میرفتن یا از زیرش بیرون می امدن.چه جوری میشه این کار رو کرد توی اکس 2010؟؟؟؟

far2009
01-09-2010, 23:21
سلام
نماز و روزه هاتون قبول.

آيا در اكسل تابعي هست كه بتونه اعداد صحيح رو هم روند كنه :

مثلاً :
- 1452 رو به 1450 تبديل كنه
- 1456 رو به 1457 تبديل كنه
شما باید از دستور fixed اسفاده کنید . طبق این دستور شما یک خانه برای عدد و در مرحله بعد تعداد رند کردن را وارد می کنید . حال اگر به اعداد منفی رند کنید مثلا -1 به جای یکان یک صفر قرار می گیرد . با این کار یکان و صدگان و ... را صفر می کنید و اعداد صحیح رند می شوند

---------- Post added at 12:15 AM ---------- Previous post was at 12:12 AM ----------

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان گرامی
در هنگام کار با اکسل بعد از چند دقیقه که بصمرت اتوماتیک می خواهد اطلاعات را ذخیره کند با یک اخطار مبنی بر اینکه فایل مشکل پیدا کرده مواجه می شم،فایل بسته مشه و دوباره ریکاوری میشه و تمام تغیراتی که ایجاد کردم از بین میره.در ضمن یکسری از آیکون ها مثل merge نیز خاموش شده و به مشکل بر خوردم.
ممنون میشم راهنمایی کنید
بعضی مواقع به دلیل خطاهای کاری یا هنگ سیستم ممکن است چنین مشکلی پیش آید در این صورت فایل ریکاوری کمک کننده خواهد بود یا ذخیره قبلی شما . فایل ریکاوری را باید دستکاری کنید. ولی همیشه توجه داشته باشید که بعد از هر کاری به خصوص کارهای سنگین فایل را مدام ذخیره کنید.

---------- Post added at 12:19 AM ---------- Previous post was at 12:15 AM ----------

با تغییر فرمت به NUMBER ، به جای عدد اعشاری فارسی یک عدد لاتین (که معلوم نیست چی هست )را می نویسد.
دوباره تاکید می کنم که من برای ممیز در فارسی از / استفاده می کنم که در نوشتن فارسی متداول است. ولی ظاهراً در اینجا باید با ترفندی آن را به کار برد.
شما باید از فونت های کاملا فارسی استفاده کنید که اعداد هم در آنها فارسی است نکته دوم اینکه سلول را انتخاب کنید و فونت را به فونت فارسی تغییر دهید تا این مشکل پیش نیاید با انتخاب متن دچار مشکل می شوید.

---------- Post added at 12:21 AM ---------- Previous post was at 12:19 AM ----------

سلام خدمت همه ی اساتید محترم!
راستش من یه سوالی در مورد اکسل داشتم اما وقت لازم برای بازخوانی این 214 صفحه رو ندارم!
یک دنیا ممنون می شم اگه کمکم کنین!
راستش در حال تدارک یک پایگاه اطلاعاتی برای یک موسسه هستیم! قراره بر اساس کار هر فرد یک امتیازی بهش داده بشه که در نهایت سیستم با جمع زدن امتیازات به صورت خودکار مارو به دسته بندی افراد یاری بده!
در واقع می خوام برای یه کار 0و 1 و در نظر بگیرم ! مثلا اگر کاری انجام شد 1 بذاریم! ولی 3 امتیاز داشته باشه!و اگر انجام نشد 0 بذاریم و 0 امتیاز!
یک دنیا سپاس گذار شما!:11:
کار شما فقط با اعداد و ارقام و محاسبات ساده سر و کار داره الان بدلیل جامع بودن سوالتون نمی توانم جواب کاملی به شما بدهم.

بقیه سوال ها را هم فردا جواب می دهم

Terova
02-09-2010, 14:07
یک برنامه ساده و کم حجم میخوام که فایلهای اکسل رو بخونه..

far2009
02-09-2010, 17:41
سلام دوستان
با excel 2007 دارم یکسری قبض باسکول رو لیست می کنم نیازمند یه 2 تا دستور هستم.
1-میخوام به صورت اتوماتیک با زدن شماره پلاک ماشین وزن ماشین وارد شود که دیگه لازم نباشه واسه هر سرویس که این ماشین بار میاره من مجددا وزن آن رو بزنم
2-می خوام تعداد سرویسی که تو هر روز یه ماشین آورده مشخص بشه.
این یه عکس از فرم من هست

ممنون میشم راهنماییم کنید

1- شما باید از تابع if استفاده کنید. فقط نکته ای که هست باید این تابع را تو در تو استفاده کنید. من براتون فرمول را قرار می دهم شما کاملش کنید. این فرمول تا 4 ردیف اول را شامل می شود .

شما این فرمول را کامل کنید و به همه خانه هایی که وزن می نویسید drag کنید.

=IF(A2=17895;"20050";IF(A2=23521;"20600";IF(A2=16439;"32050";IF(A2=15926;"22030";"F"))))

far2009
02-09-2010, 18:12
2- از تابع Dsum استفاده می کنید. من برای خلاصه به جای پلاک از name و به جای وزن باز از bar استفاده می کنم.

یک جدول مثل زیر درست می کنید

name bar
1 50
2 60
1 50
3 70
4 50
1 80

حالا یک جدول دیگر درست کرده به این صورت

name
="=1"

در این جا یک همان ماشینی است که می خواهیم بارهایش را جمع کنیم ( شما پلاک را وارد کنید )

و حالا خانه ای را برای جمع انتخاب کنید

تابع dsum را که انتخاب کردید در ردیف اول از name تا 80 ( در جدول ) انتخاب می کنید. به طور مثال از B2:A7

در ردیف دوم می نویسید "bar" که همان بار ماشین هست ( به جدول پیش فرض من توجه کنید )

در ردیف سوم :

name
="=1" این جدول را انتخاب کنید

خواهید دید که از جدول ماشینی را که انتخاب کرده اید فقط بارهایش جمع می شود.

fandak
02-09-2010, 18:16
من یک بانک اطلاعاتی دارم که در یک فایل جداست . که به این صورت هست : مثلا( apple : سیب ) . یعنی به صورت دو نقطه جدا شده است .

خوب اصل مطلب اینکه . چطور در برنامه اکسل می شه دستوری داد یا کاری کرد که وقتی ما در یک تکس باکس مثلا کلمه " سیب " را نوشت از آن بانک اطلاعاتی فراخوانی بشه و کلمه apple اتوماتیک در خانه ها نوشته بشه؟

far2009
02-09-2010, 18:20
با سلام به همه دوستان و آرزوی قبولی طاعات و عبادات

ممنون می شم اگه با یه مثال ارجاع نسبی رو برام توضیح بدید
یعنی شما فرمولی را برای 2 خانه انتخاب کردید و با کپی به خانه های دیگر هم ارجاع می دهید

مثلا شما یک سلول (A1) را هرچی می خواهید می نویسید و سلول سمت چپی را (B1) به صورت فرمول B1=A1+2 می نویسید حالا وقتی ستون B1 را انتخاب می کنید و تا پایین drag می کنید این فرمول به همان نسبت تا پایین ادامه می یابد.

یعنی B2=A2+2
B3=A3+2

far2009
02-09-2010, 20:04

اگر بانک اطلاعاتی access داشتید می شد . این ( apple : سیب )در یک سلول هست ؟

ولی در کل شما از این دستور استفاده کنید

=IF(A1="سیب";"apple";"---")

و مثل پست شماره 2141 گسترش دهید

dokhtarak_e_darya
04-09-2010, 22:24
سلام به اساتید محترم

من چند سوال در مورد یکی از لیستهای اکسل دارم که توسط یکی از دوستان برنامه نویس پویا شده...

لیست اکسل این هست:

سوالها با توجه به این لیستی هست که اپ کردم

سوال اول:

چطور باید پیغام خوش امد گویی در هنگام باز کردن لیست رو ساخت؟

2:
همونطور که میبنید لیست دارای چک باکس (فاکتور فروش ) هست
ساده ترین روش برای ساخت چک باکس چی هست؟

3:
همونطور که در لیست میبینید وقتی عنوانی (فیلمی ) انتخاب میشه فقط اون عنوان در شیت اخر قرار میگیره که این کار برای اینه که مواردی که انتخاب شده با فرمت پی دی اف ذخیره بشن
حالا سوال من اینه که چطور باید قالب پی دی اف در لیست اکسل قرار داد تا بتوان عناوینی که انتخاب شده ند رو با فرمت پی دی اف ذخیره کرد؟
در واقع اون سلول ذخیره سازی با فرمت پی دی اف و سلول پاک کردن انتخابها چطور ساخته شده اند؟

سوال چهارم اینکه :
ایا روشی هست که کسی نتونه به هیچ طریقی اطلاعات داخل اکسل را کپی کنه؟ یعنی اطلاعات و نوشته های داخل لیست فقط قابل دیدن باشند و نتوان برروی ان برای کپی کردن کلیک کرد؟

سوال پنجم
چطور باید تو لیست اکسل تاریخ و ساعت فعلی درج کرد ؟کنظورم اینه که در یکی از سلولها همواره تاریخ روزی که هستیم و ساعت رو اتوماتیک نشون بده
ممنون میشم اگر اساتید جواب و اموزش این سوالات شاید پیش پا افتاده رو بدهند

با سپاس

mt_nik
06-09-2010, 12:47
سلام و خسته نباشید خدمت اساتید
من تعدادی شماره تلفن در یک ستون دارم (حدود 10000 تا)
حالا میخواهم از این ستون حدود 1000 تا را بطور تصادفی جدا کنم
میشه لطف کنید و بگویید چگونه و با چه فرمولی این شماره ها را جدا کنم
ممنون و موفق باشید

signinfo
06-09-2010, 15:18
سلام دوستان
به یک سلول چه فرمولی بدم که مقدارش مساوی بشه با سلول بالایی خودش + 1 ؟
من یه لیست از پرسنل اداره دارم که گاهی بر حسب نیاز از فیلتر استفاده می کنم. مثلا مجرد ها رو فیلتر می کنم. می خوام بعد از فیلتر کردن هم ردیف ها بصورت اتوماتیک از 1 الی آخر شماره بندی بشن. استفاده از راه بالا امکان پذیره؟ ممکنه راهنماییم کنید؟

ممنون

m.tajally
07-09-2010, 10:41
با سلام خدمت عزيزان و سروران گرامي

آيا در اكسل بمنظور بسط دادن فرمول موجود در يك سلول به سلول مجاور؛ روشي وجود دارد تا نام شيت نيز شناور گردد؟
(مثلاً با قرار دادن علامت $ قبل از آدرس سطر و يا ستون ميتوان آنرا ثابت و بدون علامت $ آدرس شناور خواهد شد.)

far2009
07-09-2010, 10:44
سلام و خسته نباشید خدمت اساتید
من تعدادی شماره تلفن در یک ستون دارم (حدود 10000 تا)
حالا میخواهم از این ستون حدود 1000 تا را بطور تصادفی جدا کنم
میشه لطف کنید و بگویید چگونه و با چه فرمولی این شماره ها را جدا کنم
ممنون و موفق باشید

این فرمول Random گرفتن از هر ستونی با هر محتوایی است

=INDEX(D1:D5;RANDBETWEEN(1;COUNTA(D1:D5));1)

m.tajally
07-09-2010, 10:50

آيا در اكسل بمنظور بسط دادن فرمول موجود در يك سلول به سلول مجاور؛ روشي وجود دارد تا نام شيت نيز شناور گردد؟
(مثلاً با قرار دادن علامت $ قبل از آدرس سطر و يا ستون ميتوان آنرا ثابت و بدون علامت $ آدرس شناور خواهد شد.)

Farahmand Farshidy
07-09-2010, 12:18
سلام دوستان عزیز!

من از اکسل 2010 استفاده میکنم و با یه مشکلی برخوردم.

زمانی که میخام در سلول های اکسل کلماتی را تایپ کنم حرف اول کلمات را بصورت پیشفرض بزرگ نمیکنه؟

در گزینه Auto Correct هم تیک مربوطه موجود هست...

یعنی این:

چگونه این مشکل را حل کنم؟

far2009
07-09-2010, 15:38
سلام دوستان عزیز!

من از اکسل 2010 استفاده میکنم و با یه مشکلی برخوردم.

زمانی که میخام در سلول های اکسل کلماتی را تایپ کنم حرف اول کلمات را بصورت پیشفرض بزرگ نمیکنه؟

در گزینه Auto Correct هم تیک مربوطه موجود هست...

یعنی این:

چگونه این مشکل را حل کنم؟

این دستور کاری که شما می خواهید را انجام میده

=PROPER(A2)
یعنی حرف اول کلمات انگلیسی را بزرگ می کند. ستون خود را بنویسید کنارش این دستور را پیاده کنید و درگ کنید تا انتهای ستون اول .

SOROSHENIK
08-09-2010, 00:34
با عرض سلام خدمت همه دوستان :

بنده با مشکلی برخورد کرده ام که اگه کمکم کنید ممنون می شم :

لیستی از اسامی خریداران با تعداد خریداشون رو درست کرده ام ، حالا بعضی از این افراد تکراری هستندمی خوام تو ی یه sheet جداگانه لیست همه افراد رو بدون تکرار داشته باشم و جلوی اسم هر کدوم هم جمع خریداشونو برام زده باشه، ضمنا می خوام تابع یا فرمولی باشه که به همه سلها تعمیم بدم و اینطور نباشه که فقط یه نفر رو برام جمع بزنه، آخه با تابع ترکیبی if , sum این کارو کردم و شرط درست بودن را اسم یکی از خریداران گذاشتم ولی فقط این خریدار رو برام حساب می کرد و قابل تعمیم به بقیه نبود یا اینکه وقتی اسم این خریدار از تو داده هارو تغییر می دادم دیگه عملیات محاسبه انجام نمی شد. لطفا کمکم کنید خیلی ضروریه . اگه با یه مثال همراه باشه ممنون می شم.

SOROSHENIK
08-09-2010, 00:52
به این صورت عمل کنید دوست من:
در سلول مورد نظر کلیک کنید ، علامت مساوی رو بزنید سپس عبارت sum رو که تابع جمع هست نوشته حالا پرانتز با ز کنید و سپس با موس روی سلول بالایی کلیک کنید تا توی فرمول درج بشه ، حالا علامت + و بعد عدد یک ، پرانتز رو ببندید و دکمه enter رو بزنید، حالا از auto fill استفاده کنید و فرمول را به سلولهای پایینی تعمیم بده
اگه نمی دونی auto fill چیه ، روی سلولی که فرمول داره برو و گوشه سمت چپ پایین برو وقتی شکل + به مشکی و متفاوت تر شدکلیک کن و رو به پایین درگ کن تا فرمول را تعمیم بدهد.

bibgoli
08-09-2010, 23:12
سلام دوستان عزیز!
دو تا سوال از خدمت شما دارم اول اینکه آیا تابعی هست که در یک سطر سلولهای تکراری را حذف کند
مثلا در یک سطر داشته باشیم 1 5 8 9 2 1 4 5 6 1 2 2 2 9 8 5 7
جواب باشد: 1 5 8 9 2 4 6 7
سوال دوم:آیا تابعی هست که به ترتیب خاصی بتوان سلولها راشمارش کردمثلا:1 5 8 9 2 1 4 5 6 1 2 2 2 9 8 5 7 را میخواهیم سه تا در میان شمارش کنیم می شود:1 2 6 2 7ودوباره از اول شمارش کند
لطفا بامثال توضیح دهید
متشکر

far2009
09-09-2010, 09:27

اگر به صورت ( یک اسم + شماره ) می خواهید باشه کافی یک ستون نام را بنویسید و در ستونی دیگر عدد 1و 2 بعد هم درگ کنید تا کل ستون به صورت 1,2,3,... در آید.

حالا دو ستون را از دستور زیر ترکیب کنید.

=CONCATENATE(A2;"";B2)

بین دو تا علامت ( " ) هر چیزی که می خواهی بین دو ستون قرار بگیره بگذار

اما : اگر هیچ الگوی خاصی نداره باید خودت تعریفش کنی

میری در منوی office روی Excel option کلیک می کنی و بعد edit custom list و در بخش Add new هر کلمه را در یک سطر تعریف کن . حالا کافی کلمه اول را بنویسی و با درگ کردن سایر کلمات را میبینی

far2009
09-09-2010, 09:52
سلام دوستان
به یک سلول چه فرمولی بدم که مقدارش مساوی بشه با سلول بالایی خودش + 1 ؟
من یه لیست از پرسنل اداره دارم که گاهی بر حسب نیاز از فیلتر استفاده می کنم. مثلا مجرد ها رو فیلتر می کنم. می خوام بعد از فیلتر کردن هم ردیف ها بصورت اتوماتیک از 1 الی آخر شماره بندی بشن. استفاده از راه بالا امکان پذیره؟ ممکنه راهنماییم کنید؟

ممنون
شما کل جدول را انتخاب کن و راست کلیک کن در گزینه sort بر روی custom sort کلیک کن . در پنجره باز شده گزینه اول را انتخاب کن.

حالا در منو سمت چپ ستونی را که می خواهی اطلاعات بر حسب آن مرتب شود را انتخاب کن .

در ستون سوم بر روی custom list کلیک کن

مثلا اول بنویس مجرد و اینتر کن و بعد بنویس متاهل و ok کن

لیست بر اساس مجرد ها مرتب می شود

حالا می توانی اطلاعات مربوط به مجرد ها را کپی کنی

far2009
09-09-2010, 10:24
با عرض سلام خدمت همه دوستان :

بنده با مشکلی برخورد کرده ام که اگه کمکم کنید ممنون می شم :

لیستی از اسامی خریداران با تعداد خریداشون رو درست کرده ام ، حالا بعضی از این افراد تکراری هستندمی خوام تو ی یه sheet جداگانه لیست همه افراد رو بدون تکرار داشته باشم و جلوی اسم هر کدوم هم جمع خریداشونو برام زده باشه، ضمنا می خوام تابع یا فرمولی باشه که به همه سلها تعمیم بدم و اینطور نباشه که فقط یه نفر رو برام جمع بزنه، آخه با تابع ترکیبی if , sum این کارو کردم و شرط درست بودن را اسم یکی از خریداران گذاشتم ولی فقط این خریدار رو برام حساب می کرد و قابل تعمیم به بقیه نبود یا اینکه وقتی اسم این خریدار از تو داده هارو تغییر می دادم دیگه عملیات محاسبه انجام نمی شد. لطفا کمکم کنید خیلی ضروریه . اگه با یه مثال همراه باشه ممنون می شم.

شما طبق پست 2142 عمل می کنید با این تفاوت که

اولا شما ستونی را که می خواهید تکراری هاش حذف بشه را انتخاب کنید و بعد در قسمت Data بر روی Advanced filter کلیک کنید. گزینه copy to another را انتخاب کنید . لیست range که انتخاب شده ردیف دوم هم همان لیست range را وارد کنید و ردیف سوم جایی که می خواهید لیست بدون تکرار قرار گیرد. توجه حتما unique records را انتخاب کنید.

اما در مورد جمع کردن همان طور که در پست 2142 گفتم عمل کنید ولی در قسمت

name
="=1"

شما به صورت

name
( در زیر name شما باید ستون بدون تکرار را کپی کنید )

کنار لیست بدون تکرار ستونی باز کنید و در خانه اول

کد را برای جمع به صورت زیر وارد کنید

=DSUM($G$11:$H$20;"bar";$J$18:J19)

دقت کنید که j19 همان خانه ای است که متغیر ستون name هست

پس هر وقت درگ می کنید این خانه یکی پایین می رود تا خانه دوم جدول name را حساب کند

موفق باشید

دلفین98
09-09-2010, 10:58
سلام من می خوام تو اکسل 2007 اگر در یک خانه عددی را وارد می کنم که به صورت مبلغ ریال یا دلار می باشد در خانه دیگری این مبلغ به حروف تایپ شود از چند نفر شنیدم که این امکان وجود دارد اگر کسی می تونه راهنمایی کنه با تشکر

arashmailb
12-09-2010, 12:42
سلام
من میخواستم لیست اکسل شبیه به این درست کنم ولی هر کار کردم نشد .. ممنون میشم راهنمایی کنید

در این لیست کنار هر محصول رو میشه تیک زد و بعد هزینه نهایی سفارش به طور اتوماتیک در صفحه نحوه ی سفارش محاسبه میشه
مرسی

sanam.b
13-09-2010, 23:06
با سلام خدمت دوستان

لطفا بگید که آدرسهای زیر چه تفاوتی با هم دارند؟

و ممنون می شم ارجاع ترکیبی رو برام توضیح بدید

SOROSHENIK
14-09-2010, 00:06
باسلام خدمت دوست عزیزم،
ممنون از آموزشهایی که دادی.
یه سوال:
اگه چند جدول داشته باشیم که داده های داشته باشند که دربعضی موارد تکراری باشند و بخواهیم داده های تکراری با هم جمع و در یک شیت جداگانه نگهداری شوند ، آیا تابعی وجود داره که مثلا داده های مربوط به یک اسم مثل علی رو جمع بزنه (علی د رچند شیت دارای داده های تکراری هستش).

tohidi
14-09-2010, 07:45
با سلام و خسته نباشید
سه ستون ارقام در اکسل دارم که برای این اطلاعات می خواهم نموداری بکشد و آمار هرکدام از ستونها را در نمودار بکشد نمودارهای پیش فرض اکسل فقط ارقام دو ستون را در نظر می گیرند
بسیار ممنون می شوم اگر کمکم کنید

mahrou
15-09-2010, 08:37
با سلام خدمت دوستان

لطفا بگید که آدرسهای زیر چه تفاوتی با هم دارند؟

و ممنون می شم ارجاع ترکیبی رو برام توضیح بدید

با سلام

a1 $ یعنی ستون ثابت و سطر متغیر. بسته به تغییر موقعیت فعلی شما، مثلا شما در خانه d4 نوشته اید a1 $= که محتویات سلول a1 را نشان خواهد داد اگر سلول d4 را در خانه e4 کپی کنید تغییری نخواهد کرد چون شما سطر را تغییر نداده اید ، ستون هم که طبق فرمول باید ثابت باشد ولی اگر در خانه d5 کپی کنید چون یک سطر به پایین حرکت کرده اید فرمول آن نیز به a2 $= تغییر پیدا خواهد کرد و محتویات a2 را نشان خواهد داد.

a$1 یعنی سطر ثابت و ستون متغیر.

a$1 $ یعنی هم سطر ثابت و هم ستون یعنی فقط سلول a1 که با کپی این فرمول به هر سلولی دقیقا محتویات سلول a1 را نمایش خواهد داد.

a1 $ = و a$1 = ارجاع ترکیبی هستند و a$1 $ = ارجاع مطلق می باشد، همچنین a1 = ارجاع نسبی نامیده می شود که در آن هم سطر متغیر است و هم ستون.

موفق باشید.

far2009
15-09-2010, 15:21
آدم دلش نمی آید شما را با این سوالات رها کند . خواهشا یک جوابی بدید تا مطمئن شوم شما به جوابتون می رسید یا من دارم وقتم را تلف می کنم :20:

سلام من می خوام تو اکسل 2007 اگر در یک خانه عددی را وارد می کنم که به صورت مبلغ ریال یا دلار می باشد در خانه دیگری این مبلغ به حروف تایپ شود از چند نفر شنیدم که این امکان وجود دارد اگر کسی می تونه راهنمایی کنه با تشکر
شما باید از دستور BAHTTEXT استفاده کنید ولی این دستور مشکل دارد و عدد را به زبان تایوانی ترجمه می کند :31:

البته نگران نباشید راه حل شما این است .

وارد اکسل که شدید alt + f11 را بزنید
از منوی insert گزینه module را انتخاب کنید.
کد زیر را وارد کنید

خوب برای استفاده از کد و حل مشکل شما کافی است از دستور =SpellNumber(A1)

far2009
15-09-2010, 15:28
باسلام خدمت دوست عزیزم،
ممنون از آموزشهایی که دادی.
یه سوال:
اگه چند جدول داشته باشیم که داده های داشته باشند که دربعضی موارد تکراری باشند و بخواهیم داده های تکراری با هم جمع و در یک شیت جداگانه نگهداری شوند ، آیا تابعی وجود داره که مثلا داده های مربوط به یک اسم مثل علی رو جمع بزنه (علی د رچند شیت دارای داده های تکراری هستش).

پست 2159 دقیقا سوال شما را جواب دادم. شما اصلا به جواب هایی که من می دهم توجه میکنید ؟! sheet مشکلی در فرمول ایجاد نمی کند فقط وقتی در حال Edit فرمول هستید و خانه ها رنگی می شوند وارد هر شیتی که می خواهید بشوید و خانه مورد نظر را جایگزین کنید. خود اکسل فرمول را درست می کند

nelahe
16-09-2010, 09:05
سلام خوبید
من چند سوال حیاتی دارم

1- وقتی کاغذ را در اکسل آ چهار تعریف می کنم خط های نقطه چینی می آیند که مرز صفحات را نشان می دهد در یک فایل دیدم که این نقطه چین ها را پررنگ و به رنگ آبی درآورده بودند چطور ممکن است

wordist
16-09-2010, 10:28
سلام خوبید
من چند سوال حیاتی دارم

1- وقتی کاغذ را در اکسل آ چهار تعریف می کنم خط های نقطه چینی می آیند که مرز صفحات را نشان می دهد در یک فایل دیدم که این نقطه چین ها را پررنگ و به رنگ آبی درآورده بودند چطور ممکن است
سلام دوست عزيز

شما اگه View رو روي حالت Page Break Preview بذاريد همونطوري كه ميخوايد نمايش داده ميشه

nelahe
16-09-2010, 10:37
شماره زدن صفحات

شماره زدن در خانه ها به طور اتوماتیک
مثل ورد مثلاً بگوییم از چه شماره ای شروع کند
و تکه تکه بتوانیم تعیین کنیم از این خانه به بعد از چه شماره ای شروع شود

---------- Post added at 11:33 AM ---------- Previous post was at 11:31 AM ----------

ممنون از پاسخ گویی سریع شما

---------- Post added at 11:37 AM ---------- Previous post was at 11:33 AM ----------

شرمنده من سوالاتم را یکی یکی می پرسم

می دونید در رابطه با اکسل دنبال آموزش هستیم خیلی هم گشتم اما هر چه پیدا کردم در مورد نمودار و فرمول این جور چیزها بود

ولی دنبال آموزشی هستم که این آموزش های ریز را یاد بدهد یعنی جوابگوی سوالات قبلی ام باشد در رابطه با کار با خانه و این ها باشد

wordist
16-09-2010, 11:20
شماره زدن صفحات

شماره زدن در خانه ها به طور اتوماتیک
مثل ورد مثلاً بگوییم از چه شماره ای شروع کند
و تکه تکه بتوانیم تعیین کنیم از این خانه به بعد از چه شماره ای شروع شود

---------- Post added at 11:33 AM ---------- Previous post was at 11:31 AM ----------

ممنون از پاسخ گویی سریع شما

---------- Post added at 11:37 AM ---------- Previous post was at 11:33 AM ----------

شرمنده من سوالاتم را یکی یکی می پرسم

می دونید در رابطه با اکسل دنبال آموزش هستیم خیلی هم گشتم اما هر چه پیدا کردم در مورد نمودار و فرمول این جور چیزها بود

ولی دنبال آموزشی هستم که این آموزش های ریز را یاد بدهد یعنی جوابگوی سوالات قبلی ام باشد در رابطه با کار با خانه و این ها باشد
در مورد سوال اول بايد گفت كه امكان پذير نيست

و در مورد آموزش هم بايد بگم كه كتابهاي مختلفي هست كه بتونيد بخونيد و البته سايتهايي هم كه اين گونه كتابها رو ميذارن

اگه توي همين تاپيك بگردين يادمه كه يه سايتي معرفي شده بود

جستجو كنيد پيدا ميشه

اين دو پست رو هم نگاه كنيد

majid.shiraz
17-09-2010, 12:56
سلام دوستان
من چجوری میتونم توی برنامه اکسل منوی دروپ داون یا کشویی یا کرکره ای بسازم از این منو ها که با کلیک بر روی آن به سمت پائین باز میشه؟
وهمچنین چجوری میتونم چک باکس بسازم؟
wordist
18-09-2010, 08:14
سلام دوستان
من چجوری میتونم توی برنامه اکسل منوی دروپ داون یا کشویی یا کرکره ای بسازم از این منو ها که با کلیک بر روی آن به سمت پائین باز میشه؟
وهمچنین چجوری میتونم چک باکس بسازم؟
سلام دوست عزيز

طرز ايجاد ليست در خانه اي از اكسل ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

far2009
18-09-2010, 11:18
ببخشید نمی دانستم پاسخ دادن به سوال هم سبب حذف پست میشه !

مدیر محترم شما جواب میدید نمیشه من میگم راه داره و راهش هم اینه بعد پست من میشه 2 بار جواب دادن به یک سوال و حذف میشه ؟!

باشه ، مشکلی نیست مدیر جواب همه سوالات شما را میده ( البته امیدوارم با "امکان نداره" و "نمیشه" جواب شما را ندهند ! )

من دیگه اینجا به هیچ سوالی جواب نمی دهم. اگر مشکل جدی دارید فقط با pm

wordist
18-09-2010, 14:09
ببخشید نمی دانستم پاسخ دادن به سوال هم سبب حذف پست میشه !

مدیر محترم شما جواب میدید نمیشه من میگم راه داره و راهش هم اینه بعد پست من میشه 2 بار جواب دادن به یک سوال و حذف میشه ؟!

باشه ، مشکلی نیست مدیر جواب همه سوالات شما را میده ( البته امیدوارم با "امکان نداره" و "نمیشه" جواب شما را ندهند ! )

من دیگه اینجا به هیچ سوالی جواب نمی دهم. اگر مشکل جدی دارید فقط با pm

دوست عزيز نيازي به دور برداشتن بيجا و يادآوري موارد بديهي نيست

كسي اگه پاسخي تكراري بده نيازي نيست پستش نمايش داده بشه و حذف ميشه وگرنه اينجا ميشه منبع جوابهاي تكراري

در ضمن اون پاسخي كه شما در مورد شماره زدن صفحات گفتيد غلط هست

با اون روش ميشه فقط شماره صفحات رو زد نه اينكه مشخص كرد كه هر صفحه شماره اش از چه عددي شروع بشه (چيزي كه در سوال خواسته شده)

پس سوال رو درست متوجه نشديد و اشتباه پاسخ داديد

چيزي كه من گفتم امكان پذير نيست هموني هست كه در متن سوال پرسيده شده

در آخر هم اگه مراجعه كنيد به چندين صفحه قبل متوجه ميشيد كه پاسخ بالاي 95 درصد كاربرا داده شده حتي در عدم حضور شما و شما تازه به جمع پاسخ دهندگان سوالات اكسل پيوستيد پس غرور بيجا نداشته باشيد و بدون توقع و در صورت تمايل به سوالاتي كه درست متوجه شديد و بلد هستيد پاسخ بديد

پيغام خصوصي در انجمن مخصوص كارهاي ديگه اي هست نه جاي پرسش و پاسخ

موفق باشيد

ghahremanimehdi
18-09-2010, 15:04
سلام

یک ستون دارم که مقادیر سلول ها در آن با استفاده از مقادیر ستون های دیگر محاسبه میشود.
حالا میخوام این ستون رو Sort کنم از بیشترین مقدار به کمترین مقدار.
منتها مشکلم اینه که وقتی میخوام سورت کنم چون مقادیر ستون محاسبه شده هست ، سورت نمیکنه.چکار باید بکنم ؟
موقع سورت برا یک لحظه سورت میشه ولی چون سلولها بر اساس فرمول محاسبه میشود فوری مقادیر محاسبه شده توسط فرمول جایگزین مقادیر سورت شده میشود.
اینم یک فایل نمونه:

در این فایل مقادیر سلولهای ستون C بر اساس جمع مقادیر دو ستون A و B بدست میآید.
حالا شما ستون C رو چطور سورت میکنید ؟

wordist
19-09-2010, 07:25
سلام

یک ستون دارم که مقادیر سلول ها در آن با استفاده از مقادیر ستون های دیگر محاسبه میشود.
حالا میخوام این ستون رو Sort کنم از بیشترین مقدار به کمترین مقدار.
منتها مشکلم اینه که وقتی میخوام سورت کنم چون مقادیر ستون محاسبه شده هست ، سورت نمیکنه.چکار باید بکنم ؟
موقع سورت برا یک لحظه سورت میشه ولی چون سلولها بر اساس فرمول محاسبه میشود فوری مقادیر محاسبه شده توسط فرمول جایگزین مقادیر سورت شده میشود.
اینم یک فایل نمونه:

در این فایل مقادیر سلولهای ستون C بر اساس جمع مقادیر دو ستون A و B بدست میآید.
حالا شما ستون C رو چطور سورت میکنید ؟
سلام دوست عزيز

طبيعيه كه وقتي خانه اي كه وابستگي فرمولي داره به خانه هاي ديگه سورت بشه اين اتفاق واسش مي افته

شما بايد متناسب با نوع كاري كه ميخوايد بكنيد ترفندهايي رو بكار بننديد

مثلا در اينجا خيلي راحت ميشه هر چند تا ستون رو با هم انتخاب و و بر اساس ستون سوم سورت كرد

موفق باشيد

baharehm13
19-09-2010, 11:03
سلام شما این مطالب رو در قالب پی دی اف ارائه نمی دهید؟

wordist
19-09-2010, 13:02
برنامه اکسل من الان طوری شده که دیگه درست سرچ نمیکنه مثلا هر وقت ctrl+f رو ميزدم و اسم صحیح یه نفر رو وارد میکرم به راحتی اون اسم رو واسم پیدا میکرد اما الان با اینکه اسم رو صحیح وارد میکنم ولی چیزی
رو نمیتونه پیدا کنه
یه عکس از محیط اکسلم رو هم گذاشتم که ببینید
حتی وقتی زبانه های قسمت s وcode و name رو میزنم؛ باز هم تمامی اسمها و کدها رو نشون نمیده و مجبورم یه اسم رو با چک کردن تمام صفحات پیدا کنم.

ممنون میشم اگه منو از این دردسر نجات بدید.

شما احتمالا تازه ويندوز رو عوض نكرديد ؟

hadi3d
21-09-2010, 17:35
سلام
من يه سوالي داشتم
چطوري ميشه روي فايل ها ي اكسل قفل گذاري كنيم(2007) و فقط قابل روئيت باشند
در ضمن من مي خواستم يه سري از شيت ها رو در انتها جمع بزنم و از آنها بصورت يك گزارش استفاده كنم بهترين روش چيه؟؟؟
ممنون/

wordist
22-09-2010, 11:56
سلام
من يه سوالي داشتم
چطوري ميشه روي فايل ها ي اكسل قفل گذاري كنيم(2007) و فقط قابل روئيت باشند
در ضمن من مي خواستم يه سري از شيت ها رو در انتها جمع بزنم و از آنها بصورت يك گزارش استفاده كنم بهترين روش چيه؟؟؟
ممنون/
سلام

در مورد قفل كردن كه ميتونيد از سربرگ Review و گزينه Protect Sheet و Protect Workbook استفاده كنيد

سوال دوم رو كمي دقيق تر مطرح كنيد

hadi3d
23-09-2010, 07:56
سلام

در مورد قفل كردن كه ميتونيد از سربرگ Review و گزينه Protect Sheet و Protect Workbook استفاده كنيد

سوال دوم رو كمي دقيق تر مطرح كنيد

با تشكر فراوان از شما
در مورد سوال اول مشكل برطرف شد ممنون
در مورد سئوال دوم با يد يكم توضيح بيشتري ميدادم حق با شماست:
من در يك شركت توليدي كار مي كنم كه براي تغذيه خط توليد مي خواهم يك برنامه كنترل مصرف ايجاد كنم كه بتونم هر روز را در يك شيت با كليه اقلامي كه به توليد تحويل شده داشته باشم و در آخر هر هفته كليه اقلامي كه از توليد بصورت محصول برگشت شده از انها كسر كنم و الباقي بصورت گزارش كسر و اضافات ديد ه شود
مثلا براي توليد و بسته بندي محصول ايكس 1- خود ايكس 2- كارتن 3- برچسب 4- كارتن مادر 5- ليلبل ... و در نهايت يك بسته محصول ايكس ...كه محصول نهايي تمامي ملزومات در آن نهفته است .
البته يك محصول خاص توليد نمي شود
من الان با روشي كه خودم درام مشكل دارم چون روش خودم بايد هر مرتبه كه نام محصول عوض ميشه تمامي شيت ها و درنهايت فرمول ها رو عوض كنم...
در ضمن يه سوال ديگه هم داشتم
چطوري در يك اطلاعات جمع كل اطلاعات مشابه را بگيرم
مثلا
1- سيب 2
2- گلابي 3
3- هلو 2
4- سيب 1
5- گلابي 2
در نهايت داشته باشم سيب 3
هلو 2
گلابي 5
ممنون

wordist
23-09-2010, 11:11
با تشكر فراوان از شما
در مورد سوال اول مشكل برطرف شد ممنون
در مورد سئوال دوم با يد يكم توضيح بيشتري ميدادم حق با شماست:
من در يك شركت توليدي كار مي كنم كه براي تغذيه خط توليد مي خواهم يك برنامه كنترل مصرف ايجاد كنم كه بتونم هر روز را در يك شيت با كليه اقلامي كه به توليد تحويل شده داشته باشم و در آخر هر هفته كليه اقلامي كه از توليد بصورت محصول برگشت شده از انها كسر كنم و الباقي بصورت گزارش كسر و اضافات ديد ه شود
مثلا براي توليد و بسته بندي محصول ايكس 1- خود ايكس 2- كارتن 3- برچسب 4- كارتن مادر 5- ليلبل ... و در نهايت يك بسته محصول ايكس ...كه محصول نهايي تمامي ملزومات در آن نهفته است .
البته يك محصول خاص توليد نمي شود
من الان با روشي كه خودم درام مشكل دارم چون روش خودم بايد هر مرتبه كه نام محصول عوض ميشه تمامي شيت ها و درنهايت فرمول ها رو عوض كنم...
در ضمن يه سوال ديگه هم داشتم
چطوري در يك اطلاعات جمع كل اطلاعات مشابه را بگيرم
مثلا
1- سيب 2
2- گلابي 3
3- هلو 2
4- سيب 1
5- گلابي 2
در نهايت داشته باشم سيب 3
هلو 2
گلابي 5
ممنون
سلام دوست عزيز

شما برا اينكار بايد از تابع مفيد sumif استفاده كني

يه چك بكن

اگه متوجه نشدي تا توضيح بدم

hadi3d
23-09-2010, 12:28
سلام دوست عزيز

شما برا اينكار بايد از تابع مفيد sumif استفاده كني

يه چك بكن

اگه متوجه نشدي تا توضيح بدم

با سلام
من در مورد sum if اطلاعاتي ندارم و نميدونم چطوري با اين تابع كار كنم لطفا كمكم كنيد.
با تشكر و قدر داني از اين همه كمك و راهنمايي
:31:

dokhtarak_e_darya
24-09-2010, 22:37
سلام کسی نبود جواب سوال ما رو بده تو چند صفحه پیش در پست زیر

مشکلم در مورد سوالات ا و 2 و 4 و 5 حل شد اما هنوز نتونستم جوابی واسه سوال سومم پیدا کنم:41:

کسی نیست کمک کنه چجوری باید تو اکسل فایل پی دی فی برای ذخیره سازی ایجاد کرد؟؟؟

wordist
26-09-2010, 14:10
سلام کسی نبود جواب سوال ما رو بده تو چند صفحه پیش در پست زیر

مشکلم در مورد سوالات ا و 2 و 4 و 5 حل شد اما هنوز نتونستم جوابی واسه سوال سومم پیدا کنم:41:

کسی نیست کمک کنه چجوری باید تو اکسل فایل پی دی فی برای ذخیره سازی ایجاد کرد؟؟؟
سلام

منظورتون طريقه ذخيره كردن صفحه اكسل هست بصورت فايل PDF ؟؟

wordist
26-09-2010, 14:36
با سلام
من در مورد sum if اطلاعاتي ندارم و نميدونم چطوري با اين تابع كار كنم لطفا كمكم كنيد.
با تشكر و قدر داني از اين همه كمك و راهنمايي
:31:
طرز استفاده از دو تابع سودمند SUMIF و SUMIFS ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

dokhtarak_e_darya
26-09-2010, 21:17
سلام

منظورتون طريقه ذخيره كردن صفحه اكسل هست بصورت فايل PDF ؟؟

:13:

نه عزیز اینقدر هم ک... نیستیم

اون فایل نمونه که تو پست قبلین گذاشتمو دانلود کن کاملا معلومه چی منظورمه:5:

ghahremanimehdi
26-09-2010, 21:39
میخوام در VBA دستوری بنویسم که مقدار محاسبه شده ی ستونهای B,C از شیت 1 را در دو ستون B,C شیت 2 ، کپی کرده و سپس تمام سطرهای ستونهای شیت 2 را بر اساس مقادیر ماکسیمم تا مینیمم ستون C مرتب کند چکار باید بکنم ؟ دستوری که باید بنویسم به چه شکل است ؟

hadi3d
27-09-2010, 18:25
طرز استفاده از دو تابع سودمند SUMIF و SUMIFS ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

با تشكر فراوان
يه سوال ديگه
چطوري در قسمت ف ي ل ت ر من كالاهاي مشابه را حذف كنم و كالاهاي تكراري را نبينم
:20:

hanaka
30-09-2010, 20:47
با سلام به همه ی دوستان
ممنون می شم اگر کسی بتونه سواله منو خیلی سریع جواب بده
من چطوری میتونم برای یه فایل اکسل زمان تعیین کنم تا بعد از منتضی شدن زمانش دوباره نیاز به زمان دهی یا دادن پسورد از طرف سازنده باشد در ضمن چطوری میشه پسورد فایل های مشابه رو از بین برد ممنون می شم

فردان
02-10-2010, 10:08
آيا اين توانايي در اكسل وجود دارد كه به محض اجراي يك كار خاص، تابع خاصي اجرا شوند.
مثلا وقتي وارد يك سطر جديد مي شويم خودبخود يك تابع اجرا شود؟
يا اين يك وارد يك شيت جديد مي شويم آن تابع اجرا شود؟
لطفا در اين زمينه اگر اطلاعاتي داريد ارائه فرماييد.
با تشكر فراوان

vahidiboy
03-10-2010, 13:37
با سپاس از زحمات مدیران انجمن و دوستان

من دو تا فایل مجزای اکسل دارم، یکی از آن ها 1000ردیف داره، دیگری 1050 ردیف. تمام ردیف های دو فایل شبیه به هم هست، به جز 50 مورد که بینابین فایل دوم هست.

به چه صورت امکان جدا کردن 1000 ردیف قدیمی و تکراری از فایل جدید هست (و یا به چه صورت می توان 50 مورد جدید و غیر تکراری را مجرا کرد)؟

لازم به ذکر است دسترسی به اکسل 2003 و 2007 دارم، کاربر خیلی مقدماتی هم هستم!! (لطفا با زبان ساده راهنمایی فرمایید) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ممنون

jedivssith
04-10-2010, 11:16
درود

یک سند اکسل باز کردم و از سمت چپ چهار ستون را با اطلاعاتی پر کرده ام، اما تعدادی ستون خالی از سمت راست باقی است که هر چند آنها را انتخاب می کنم و کلید Delete را می زنم حذف نمی شود و ظاهرا یکی از ته دوباره جایگزین می شود، چطور می توانم فقط همان چهار ستون اطلاعات خودم را داشته باشم و ستونهای خالی را حذف کنم؟

با سپاس فراوان
بدرود

فردان
05-10-2010, 11:18
درود

یک سند اکسل باز کردم و از سمت چپ چهار ستون را با اطلاعاتی پر کرده ام، اما تعدادی ستون خالی از سمت راست باقی است که هر چند آنها را انتخاب می کنم و کلید Delete را می زنم حذف نمی شود و ظاهرا یکی از ته دوباره جایگزین می شود، چطور می توانم فقط همان چهار ستون اطلاعات خودم را داشته باشم و ستونهای خالی را حذف کنم؟

با سپاس فراوان
بدرود

به اين صورت نمي توان آنها را حذف كرد.
روي اولين ستون كليك و كنترل شيفت و كليد راست را بزن تا همه ستونهاي اضافي انتخاب شود. بعد كليك راست و Hide را انتخاب كن تا همه مخفي شوند.
موفق باشيد.

alireza1411
05-10-2010, 21:59
با سپاس از زحمات مدیران انجمن و دوستان

من دو تا فایل مجزای اکسل دارم، یکی از آن ها 1000ردیف داره، دیگری 1050 ردیف. تمام ردیف های دو فایل شبیه به هم هست، به جز 50 مورد که بینابین فایل دوم هست.

به چه صورت امکان جدا کردن 1000 ردیف قدیمی و تکراری از فایل جدید هست (و یا به چه صورت می توان 50 مورد جدید و غیر تکراری را مجرا کرد)؟

لازم به ذکر است دسترسی به اکسل 2003 و 2007 دارم، کاربر خیلی مقدماتی هم هستم!! (لطفا با زبان ساده راهنمایی فرمایید) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ممنون

این روش ببین جواب میده، از منوی Data با گزینه ی filter رفته و advanced filter رو زده. بعد اونجا گزینه ی Filter the list, in place رو انختاب کرده و گزینه ی Unique records only رو هم تیک گذاشته و Ok رو زده.
حالا از منوی Edit گزینه ی Office Clipboard رو کلیک کرده و کپی کرده. بعد این رو که کپی کردی تو یه جای دیگه مثلا یه شیت جدید سیو کن.

Because you are permanently deleting data, it's a good idea to copy the original list to another worksheet or workbook before using the following procedure.

Select all the rows, including the column headers, in the list you want to filter.

On the Data menu, point to Filter, and then click Advanced Filter.

In the Advanced Filter dialog box, click Filter the list, in place.
Select the Unique records only check box, and then click OK.

The filtered list is displayed and the duplicate rows are hidden.

On the Edit menu, click Office Clipboard.

The Clipboard task pane is displayed.

Make sure the filtered list is still selected, and then click Copy [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

The filtered list is highlighted with bounding outlines and the selection appears as an item at the top of the Clipboard.

On the Data menu, point to Filter, and then click Show All.

The original list is re-displayed.

Press the DELETE key.

The original list is deleted.

In the Clipboard, click on the filtered list item.

The filtered list appears in the same location as the original list.

rezam2005r
06-10-2010, 20:04
با سلام خدمت دوستان
متاسفانه اخیرا به مشکلی در اکسل برخوردم
هر عدد اعشاری را که وارد میکنم بصورت دیگری نمایش میدهد
مثلا 3.75 میزنم نشون میده .0177777 یا شبیه این
نمیدونم مشکل از کجاست
فقط واسه اعشار این مشکل رو دارم
با تشکر

sepand_salehi
07-10-2010, 14:28
سلام
بنده یک لیستی به شکل زیر دارم
در ستون A متعیر های اختصاری ای دارم که در ستون B به هر کدام مقادیری نسبت داده شده است.
در ستون E و F هم برخی از این متغیر ها در کنار هم آمده است.
می خواهم فرمولی در ستون G بنویسم که تفاضل مقادیر متغیر هایی را که در ستون E و F آمده ، با توجه به مقادیرشان که در ستون B آمده حساب کند.

مثلا در اولین ردیف از ستون E و F ، متغیر TNY و ABS را دارم. مقدار آن با توجه به ستون B ، به ترتیب برابر با 22 و 14 است. تفاضل این دو عدد هم می شود 8 که در ستون بعدی نوشته می شود. (برای نمونه ، 3 تای اولی را خودم مقدارشان را وارد کرده ام)

چگونه می توانم فرمول این کار را در ستون G بنویسم؟

wordist
10-10-2010, 08:33
سلام
بنده یک لیستی به شکل زیر دارم
در ستون A متعیر های اختصاری ای دارم که در ستون B به هر کدام مقادیری نسبت داده شده است.
در ستون E و F هم برخی از این متغیر ها در کنار هم آمده است.
می خواهم فرمولی در ستون G بنویسم که تفاضل مقادیر متغیر هایی را که در ستون E و F آمده ، با توجه به مقادیرشان که در ستون B آمده حساب کند.

مثلا در اولین ردیف از ستون E و F ، متغیر TNY و ABS را دارم. مقدار آن با توجه به ستون B ، به ترتیب برابر با 22 و 14 است. تفاضل این دو عدد هم می شود 8 که در ستون بعدی نوشته می شود. (برای نمونه ، 3 تای اولی را خودم مقدارشان را وارد کرده ام)

چگونه می توانم فرمول این کار را در ستون G بنویسم؟
سلام

توي اين ليستي كه در ستون A هست آيا موارد تكراري هم وجود داره !؟

wordist
10-10-2010, 08:34
با سلام خدمت دوستان
متاسفانه اخیرا به مشکلی در اکسل برخوردم
هر عدد اعشاری را که وارد میکنم بصورت دیگری نمایش میدهد
مثلا 3.75 میزنم نشون میده .0177777 یا شبیه این
نمیدونم مشکل از کجاست
فقط واسه اعشار این مشکل رو دارم
با تشکر
سلام

نمونه اون فايلي كه چنين مشكلي رو داره رو بذاريد تا چك كنم

artfilm
10-10-2010, 12:06
سلام دوستان .
من به دو تا مشكل برخوردم اونم اينه كه:
1- من يه ليست دارم كه در قسمت رديف ميخواهم شماره ها به صورت اتوماتيك از يه شماره خاص خودش در قسمت رديف و درون هر سلول مرتبط با اون رديف نوشته بشه . تا نيازي به نوشتن تمام اعداد به ترتيب نباشه و خود اكسل اين كار رو انجام بده
2- ميخواهم رديفهاي جدول من به صورت يكي در ميان رنگهايش متفاوت باشد تا در هنگام خواندن اشتباهي به وجود نيايد . البته روي يك رديف هاي خاصي ميخواهم اين كار انجام بشه .
ممنون ميشم كمكم كنيد . در ضمن توضيح مفصل بديد چون توي اكسل اماتور هستم .مرسي

فردان
12-10-2010, 08:31
من يه شيت دارم كه مي خوام يه ستون را مخفي كنم و لي هر كار مي كنم با پيغام زير روبرو مي شوم. حتي اون ستون حذف كردم ولي باز هم مخفي نمي شود
Cannot shift objects off sheet
لطفا راهنمايي بفرماييد.

mahsa1469
12-10-2010, 20:15
چجوری توی اکسل سینوس هایپربولیک و کوسینوس هایپربولیک رو بنویسم؟

alireza1411
12-10-2010, 21:03
چجوری توی اکسل سینوس هایپربولیک و کوسینوس هایپربولیک رو بنویسم؟

از تابع SINH و COSH و TANH و... برای گرفتن سینوس کسینوس و تانژانت هایپربولیک استفاده میشه. فرمولش رو هم میتونی دستی بزنی :31:

یهنی سینوس رو بزنی 2.72^x-2.72^-x کلا تقسیم بر 2.
:11::11:

alireza1411
12-10-2010, 21:10
سلام دوستان .
من به دو تا مشكل برخوردم اونم اينه كه:
1- من يه ليست دارم كه در قسمت رديف ميخواهم شماره ها به صورت اتوماتيك از يه شماره خاص خودش در قسمت رديف و درون هر سلول مرتبط با اون رديف نوشته بشه . تا نيازي به نوشتن تمام اعداد به ترتيب نباشه و خود اكسل اين كار رو انجام بده
2- ميخواهم رديفهاي جدول من به صورت يكي در ميان رنگهايش متفاوت باشد تا در هنگام خواندن اشتباهي به وجود نيايد . البته روي يك رديف هاي خاصي ميخواهم اين كار انجام بشه .
ممنون ميشم كمكم كنيد . در ضمن توضيح مفصل بديد چون توي اكسل اماتور هستم .مرسي

والله من هم آماتور هستم و روشی که میگم یکم خنده داره.

شما تو اون ردیفی که میخوای شماره بزنی ستون سلول اول بزن 1 و بعدی رو تایپ کن 2. بعد هر دو رو انتخاب کن. بعد با علامت مربع گوشه ی سلول دومی که انتخاب کردی بگیر و درگ کن تا اون ته لیست. شماره های بعدی رو خودش میزنه.:31:

واسه رنگ هم شما سطر اول و دوم رو دستی رنگ بزن. (یعنی برو قلم مو بخر رنگ کن:31:) بعد هر دوش رو انتخاب کن. علامت جارو رو بزن کهیادم نیست تو تب اول یا دوم بود ...
بعد کل سطرهای بعد رو انتخاب کن . درست شده یا نه ؟

:11::11::11::11:

mahsa1469
12-10-2010, 21:15
از تابع SINH و COSH و TANH و... برای گرفتن سینوس کسینوس و تانژانت هایپربولیک استفاده میشه. فرمولش رو هم میتونی دستی بزنی :31:

یهنی سینوس رو بزنی 2.72^x-2.72^-x کلا تقسیم بر 2.
:11::11:
می شه کمی بیشتر توضیح بدین شرمنده:11:

davy jones
12-10-2010, 21:26
می شه کمی بیشتر توضیح بدین شرمنده:11:

تو سلولی که میخوای فرمولت رو بنویسی اول یه علامت = بذار و بعد فرمولت رو (که شامل سینوس هایپربولیک و ... میشه) بنویس. هم میتونی از ()Sinh استفاده کنی و هم میتونی معادل ریاضی این تابع رو استفاده کنی. همونطور که میدونیم برای سینوس هاپربولیک داریم:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %7Bx%7D-e%5E%7B-x%7D%7D%7B2%7D

و برای کسینوس هایپربولیک هم داریم:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %7Bx%7D&plus;e%5E%7B-x%7D%7D%7B2%7D

که منظور از e همون عدد نپر هستش که تقریبا برابر با 2.72 هستش. تانژانت هایپربولیک هم مثل تانژانت معمولی تعریف میشه:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] inh%28x%29%7D%7B%5Ccosh%28x%29%7D

البته همونطور که دوستان هم اشاره کردن، سینوس و کسینوس و تانژانت هایپربولیک در اکسل تعریف شده است ولی میتونین از معادل های اونها هم استفاده کنین

موفق باشین.
89/7/20

mahsa1469
13-10-2010, 15:23
سلام دوستان:11:
چه جوری می تونم توی اکسل نمودار رو طوری تنظیم کنم که اعداد روی نمودار جایی اینکه مثلا 20 تا 20 تا تقسیم بندی کنه 5 تا 5 تا تقسیم کنه؟
و چه طوری می شه خط محور Y اون جای اینکه سمت راست باشه سمت چپ باشه؟

mahdi7610
14-10-2010, 00:02
سلام دوستان:11:

و چه طوری می شه خط محور Y اون جای اینکه سمت راست باشه سمت چپ باشه؟
سلام

واسه این کار به منوی Layout رفته و از قسمت Axes میتونید این کار را انجام بدید .

sahar480
14-10-2010, 10:50
با سلام.
من يه فايل word دارم كه داخلش يه سري اعداد هست كه توش - هم داره. وقتي اعدادش رو كپي مي كنم و در داخل يه فايل اكسل paste مي كنم اعداد رو وارونه paste ميكنه. لطفا راهنماييم كنين. مرسي

sepand_salehi
14-10-2010, 23:37
سلام.
یک دستوراتی رو تو c پلاس یا پاسکال داریم ، به اینن صورت که به یک متغیر که مقدارش از قبل معلومه ، یک مقداری رو اضافه می کنه. دستورش هم به شکل زیره
مثلا a رو قبلا 25 تعریف کردیم. حالا یه جای برنامه یه همچین دستوری داریم:
a=a+5
که از این به بعد a می شه 30.

می خواستم بپرسم که این دستور رو تو اکسل چجوری می شه تعریف کرد ، به طوری که این 4 عمل اصلی یا هر عمل دیگر ، در همان سلول دارای مقدار اولیه اتفاق بیفتد؟

مثلا در سلول D3 عدد 3 رو دارم. می خوام اگر به فرض شرط A2<B2 بود ، به D3 ، مقدار 3 رو اضافه کنه که D3 بشود 6. چه دستوری رو باید تو قسمت دوم دستور if بزنم؟

mojtaba_tanha
15-10-2010, 13:42
سلام در اکسل 2010 دیتا ولیدیشن به صورت لیست تعریف کردم که لینکش و از یه شیت دیگه میگیره وقتی اجراش میکنم درسته ولی وقتی فایل و سیو میکنم و می بندم و دوباره باز میکنم منو کشویی از بین رفته؟ البته این امکان در نسخه های قبلی اصلا وجود نداشت!به نظرم باگه! کسی از دوستان بتونه راهنمایی کنم یا پیشنهادی بده ممنون میشم.

hamedchtsz
16-10-2010, 19:51
سلام دوستان. من یه سوال دارم خواهش می کنم راهنمایی کنید.
من یه فایل اکسل دارم که درست کردنش بیشتر از یک سال زمان برده.محتویاتش هم فقط متن هست. الان می خوام این فایل رو بذارم تو سایتم.
می خوام کاربر بتونه فایل رو ببینه. اما نتونه متنش رو ذخیره کنه. یعنی فایل اکسل مثل عکس باشه که نتونه متن رو از توش بیرون بکشه.
حالا با Protect Sheet روش قفل می ذارم که جلوی این کار رو می گیره. اما مشکل اینه که همچنان می شه فایل رو با فرمت text ذخیره کرد و بعد محتویات فایل text رو تو یه فایل اکسل جدید ریخت، و در واقع عین فایل اصلی رو بدون محدودیت ایجاد کرد.

لطفا راهنمایی کنید چطور این مشکل رو حل کنم.
ممنون.:11:

Silver WereWOlf
16-10-2010, 21:23
دوستان ويندوز لپتاب من اصله ولي چون آفيسم اورجينال نيست جنيون ميخواد كسي هست كمك بكنه Excel و همه برنامه هاي افيس درست كار نميكنه

alireza1411
16-10-2010, 21:43
دوستان ويندوز لپتاب من اصله ولي چون آفيسم اورجينال نيست جنيون ميخواد كسي هست كمك بكنه Excel و همه برنامه هاي افيس درست كار نميكنه

برای دانلود کرکش به سایت سافت گذر مراجعه کن. kms emulator for microsoft Office کرکش هست و درستش میکنه. :11::11:

bbkagp
17-10-2010, 15:58
فرض کنید می خواهیم تعداد اعداد بزرگتر از 15 را در یک ستون به درصد بنویسیم... مثلا اعداد ستون به صورت 12،14،16،18،20 باشند خروجی باید 60% باشه... اینو چه جوری میشه درست کرد؟ چه جوری میشه این عدد رو به نمودار داد که نمودار نشون بده؟

مرسی :40:

davy jones
18-10-2010, 17:05
سلام دوستان. من یه سوال دارم خواهش می کنم راهنمایی کنید.
من یه فایل اکسل دارم که درست کردنش بیشتر از یک سال زمان برده.محتویاتش هم فقط متن هست. الان می خوام این فایل رو بذارم تو سایتم.
می خوام کاربر بتونه فایل رو ببینه. اما نتونه متنش رو ذخیره کنه. یعنی فایل اکسل مثل عکس باشه که نتونه متن رو از توش بیرون بکشه.
حالا با Protect Sheet روش قفل می ذارم که جلوی این کار رو می گیره. اما مشکل اینه که همچنان می شه فایل رو با فرمت text ذخیره کرد و بعد محتویات فایل text رو تو یه فایل اکسل جدید ریخت، و در واقع عین فایل اصلی رو بدون محدودیت ایجاد کرد.

لطفا راهنمایی کنید چطور این مشکل رو حل کنم.
ممنون.:11:

سلام. شما میتونین با دکمه ی print screen از پنجره ی اکسل عکس بگیرین و اون رو در هر جا که خواستین به صورت عکس نمایش بدین.

موفق باشین.
89/7/26

hamedchtsz
18-10-2010, 21:52
سلام. شما میتونین با دکمه ی print screen از پنجره ی اکسل عکس بگیرین و اون رو در هر جا که خواستین به صورت عکس نمایش بدین.

موفق باشین.
89/7/26

سلام. اونطوری حجم فایل سر به فلک می ذاره. حجمش همینجوری 8 مگ هست.
یه چیزایی پیدا کردم مثل این کد:
Private Sub Workbook_BeforeSave(ByVal SaveAsUI As Boolean, Cancel As Boolean)
If SaveAsUI Then Cancel = True
End Sub

که کار هم می کنه فقط مشکلش اینه که اگه کاربر ماکرو رو غیر فعال کنه این کد هم کار نمی کنه . ماکرو هم به طور پیش فرض غیر فعال هست. بنابراین اصلا سکیور نیست! آیا راهی داره؟ مثلا کاربر مجبور باشه ماکرو رو فعال کنه تا بتونه فایل رو ببینه...

nelahe
19-10-2010, 14:02
سلام دوستان یک مورد فوری هست اگه تا امشب زحمتش را بکشید فوق العاده می شود

من می خوام یک نمودار در اکسل بکشم

قسمت افقی آن (x) ها از ماه مهر و به ماه خرداد ختم شود (مهر- آبان - آذر و ....)

قسمت عمودی آن (y) ها از 0 شروع و در بالاترین نقطه (ماکزیمم) عدد 20 را داشته باشم

عنوان x ها ماه ها باشد

عنوان yها نمرات درس باشد

عنوان خود نمودار کلاس 1/2 نمودار درس ........

من این را در اکسل 2003 کشیدم

اما متاسفانه وقتی ماه ها را زیر هم تایپ می کنم و آن را به عنوان محور x بر میگزینم همه ماه ها را نمی نویسد چرا؟

Mohammad King
19-10-2010, 22:04
شما محدوده ماهها را باید انتخاب کنید.
برای اینکار جاییکه خط آبی مشخص کرده از گوشه آن می تونید بکشید تا تمام ماهها را پوشش دهد.

davy jones
19-10-2010, 23:12
سلام. اونطوری حجم فایل سر به فلک می ذاره. حجمش همینجوری 8 مگ هست.
یه چیزایی پیدا کردم مثل این کد:
Private Sub Workbook_BeforeSave(ByVal SaveAsUI As Boolean, Cancel As Boolean)
If SaveAsUI Then Cancel = True
End Sub

که کار هم می کنه فقط مشکلش اینه که اگه کاربر ماکرو رو غیر فعال کنه این کد هم کار نمی کنه . ماکرو هم به طور پیش فرض غیر فعال هست. بنابراین اصلا سکیور نیست! آیا راهی داره؟ مثلا کاربر مجبور باشه ماکرو رو فعال کنه تا بتونه فایل رو ببینه...

واللا خبر ندارم. یعنی بهتر بگم که بلد نیستم:31:
تا حالا راه پی دی اف درست کردن رو امتحان کردی؟ از روی صفحات برنامه فایل پی دی اف درست کن. حجمش هم خیلی کم میشه.

nelahe
19-10-2010, 23:32
شما محدوده ماهها را باید انتخاب کنید.
برای اینکار جاییکه خط آبی مشخص کرده از گوشه آن می تونید بکشید تا تمام ماهها را پوشش دهد.

این کار را کردم دوست عزیز

اما می دونید مشکل اینکه مثلاً مهر رو می نویسه ماه بعدش که آبان هست را نمی نویسه و ماه بعدش که آذر هست را می نویسه می شه نمونه اش را درست کنید :11:

badterojan
22-10-2010, 01:47
من درست کردم اما چطور بزارم؟

nelahe
22-10-2010, 19:44
جدی می فرمایید راستش یکی از دوستان سایت زیر را برای آپ فرمودند

mahdi7610
22-10-2010, 23:45
خیلی اسونه . البته امیدوارم منظورتون همین باشه .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

nelahe
23-10-2010, 13:44
سلام دوست عزیز واقعاً زحمت کشیدید

راستش دو سوال داشتم

1- اول اینکه این خطی که با رنگ قرمز مشخص کرده ام را چرا می گذارد و نشانه چیست

2- وقتی من نمودار را می کشیدم متاسفانه ماه مهر را می نوشت کلمه آبان را نمی نوشت و ماه بعدی که آذر هست را می نوشت - اگر امکان هست میشه از ابتدا تا انتها!!! - توضیح دهید که چطور کشیدید میدونم خیلی درخواست زیادی است :11:

و یه نکته: دستت درد نکنه خیلی نمرات را پایین گرفتی خواهرم زیر 19 نمره نداره :19:

mahdi7610
23-10-2010, 15:33
سلام دوست عزیز واقعاً زحمت کشیدید

راستش دو سوال داشتم

1- اول اینکه این خطی که با رنگ قرمز مشخص کرده ام را چرا می گذارد و نشانه چیست

2- وقتی من نمودار را می کشیدم متاسفانه ماه مهر را می نوشت کلمه آبان را نمی نوشت و ماه بعدی که آذر هست را می نوشت - اگر امکان هست میشه از ابتدا تا انتها!!! - توضیح دهید که چطور کشیدید میدونم خیلی درخواست زیادی است :11:

و یه نکته: دستت درد نکنه خیلی نمرات را پایین گرفتی خواهرم زیر 19 نمره نداره :19:

سلام

1 - اون خطوط ریزی که گفتید خطوط تقسیم بندی کوچکی هستند که گاهی اوقات شما اونا را روی خط کش هم میتونید ببینید .

میتونید اون خطوط را بنا به سلیقه خودتون بردارید یا بزارید .

اگه قصد دارید اون خطوط را بردارید کافیه محور x را روی نمودار انتخاب کنید و سپس به منوی Format رفته و گزینه Selected Axis را انتخاب کنید و از پنجره باز شده توی تب Patterns از قسمت Major tick mark type گزینه None را انتخاب کنید .

2 - نحوه کشیدن این نمودار ها خیلی هم سخت نیست .

ابتدا کافیه شما توی ستون اول ماه ها را وارد کنید و سپس توی ستون دوم نمرات را وارد کنید و سپس همه اونها را انتخاب کنید .

از منوی Insert گزینه Chart را زده و یکی از نمودار ها را انتخاب کرده و سپس Next بزنید و در اخر گزینه Finish را بزنید تا نمودار شما به صفحه اضافه شود .

بنا به سلیقه خودتون هم میتونید نمودار را زیباتر و یا امکانات بیشتری بهش اضافه کنید .

و یه نکته : من نمیدونستم خواهر شما بچه درس خون هست به خاطر همین نمرات خودما وارد کرده بودم :دی

موفق باشی

hamedafb
23-10-2010, 17:51
سلام و خسته نباشید،
من ازمایشگاه فیزیک دارم ، و یک ازمایش انجام دادم ، واعدادی به دست اوردم که باید اون رو در اکسل پیاده کنم و نمودارش رو بکشم.من خواستم انجام بدم ولی نتونستم در واقع از اکسل چیز زیادی نمیدونم. نمودار باید چیزی به شکل زیر باشه که من با paint کشیدم.

رقم های f (ضریب اصطحکاک ) من به ترتیب : 0/14 و 0/28 و 0/40 و 0/52 و 0/68
رقم های g (وزن بر حسب گرم )من به ترتیب : 20 و 40 و 60 و 80 و 100

اگر میشه این نمودار رو تو اکسل برام بکشید و بهم بدید ممنون میشم . اگر میتونید کمی برام توضیح هم بدید ممنون میشم.
عجله ای یه ، وگرنه اکسل یاد میگرفتم بعد خودم میکشیدم.

با تشکر

davy jones
23-10-2010, 21:13
سلام و خسته نباشید،
من ازمایشگاه فیزیک دارم ، و یک ازمایش انجام دادم ، واعدادی به دست اوردم که باید اون رو در اکسل پیاده کنم و نمودارش رو بکشم.من خواستم انجام بدم ولی نتونستم در واقع از اکسل چیز زیادی نمیدونم. نمودار باید چیزی به شکل زیر باشه که من با paint کشیدم.

رقم های f (ضریب اصطحکاک ) من به ترتیب : 0/14 و 0/28 و 0/40 و 0/52 و 0/68
رقم های g (وزن بر حسب گرم )من به ترتیب : 20 و 40 و 60 و 80 و 100

اگر میشه این نمودار رو تو اکسل برام بکشید و بهم بدید ممنون میشم . اگر میتونید کمی برام توضیح هم بدید ممنون میشم.
عجله ای یه ، وگرنه اکسل یاد میگرفتم بعد خودم میکشیدم.

با تشکر

دوست عزیز عکس شما قابل مشاهده نیست. لطفا قبل از آپلود کردن مجدد از ف.ی.لتر نبودن آپلود سنتر خودتون مطمئن بشین.

nelahe
24-10-2010, 09:35
خیلی اسونه . البته امیدوارم منظورتون همین باشه .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] t%2Ffiles%2Fsh7%2F12877784571.rar)

دوست عزیز یک سوال ساده و ابتدایی ببخشید میدونم سوالاتم خیلی ساده است برای شما :11:

الان مثلاً شما محور y سمت چپ است اگر بخواهیم آن را سمت راست بگذاریمش (محور y ) چطور جابه جایش کنیم

mahrou
24-10-2010, 09:48
فرض کنید می خواهیم تعداد اعداد بزرگتر از 15 را در یک ستون به درصد بنویسیم... مثلا اعداد ستون به صورت 12،14،16،18،20 باشند خروجی باید 60% باشه... اینو چه جوری میشه درست کرد؟ چه جوری میشه این عدد رو به نمودار داد که نمودار نشون بده؟

مرسی :40:
فرض می کنیم اعداد رو از a1 تا a5 وارد کردیم، در سلول مورد نظر که می خواهیم درصد را وارد کند فرمول زیر را می نویسیم:

=(100* (countif(a1:a5;">15"))/count(a1:a5)

یعنی صد را در countif ضرب کرده و بر count تقسیم می کنیم.

mahdi7610
24-10-2010, 11:53
دوست عزیز یک سوال ساده و ابتدایی ببخشید میدونم سوالاتم خیلی ساده است برای شما :11:

الان مثلاً شما محور y سمت چپ است اگر بخواهیم آن را سمت راست بگذاریمش (محور y ) چطور جابه جایش کنیم
سلام

سوال ساده یا سخت نداریم :31:

کافیه محور X را انتخاب کنید و به منوی Format رفته و گزینه Select Axis را بزنید و از پنجره باز شده به تب Scale رفته و تیک اخرین گزینه Value (Y) Axis ... را بزنید و سپس پنجره را ok کنید .

sepand_salehi
25-10-2010, 20:58
سلام.
یک دستوراتی رو تو c پلاس یا پاسکال داریم ، به اینن صورت که به یک متغیر که مقدارش از قبل معلومه ، یک مقداری رو اضافه می کنه. دستورش هم به شکل زیره
مثلا a رو قبلا 25 تعریف کردیم. حالا یه جای برنامه یه همچین دستوری داریم:
a=a+5
که از این به بعد a می شه 30.

می خواستم بپرسم که این دستور رو تو اکسل چجوری می شه تعریف کرد ، به طوری که این 4 عمل اصلی یا هر عمل دیگر ، در همان سلول دارای مقدار اولیه اتفاق بیفتد؟

مثلا در سلول D3 عدد 3 رو دارم. می خوام اگر به فرض شرط A2<B2 بود ، به D3 ، مقدار 3 رو اضافه کنه که D3 بشود 6. چه دستوری رو باید تو قسمت دوم دستور if بزنم؟

سلام
من هنوز منتظر یک راهنمایی هستم.

nelahe
26-10-2010, 00:47
سلام

سوال ساده یا سخت نداریم :31:

کافیه محور X را انتخاب کنید و به منوی Format رفته و گزینه Select Axis را بزنید و از پنجره باز شده به تب Scale رفته و تیک اخرین گزینه Value (Y) Axis ... را بزنید و سپس پنجره را ok کنید .

می خواستم یک درخواست بزارم

اما میدونم نهایت ..... است

اگه اگه امکان داره با عکس بگذارید 2010 دارم ببخشیدا ببخشیدا :11:

mahdi7610
26-10-2010, 08:27
می خواستم یک درخواست بزارم

اما میدونم نهایت ..... است

اگه اگه امکان داره با عکس بگذارید 2010 دارم ببخشیدا ببخشیدا :11:

سلام

راستش الان 2010 را روی سیستم ندارم .

اما 2007 را میگم احتمالا شبیه هم باشند .

کافیه محور x را انتخاب کنید و به منوی Layout رفته و از قسمت Axes گزینه Axes و سپس از زیر منو گزینه Primary Horizontal Axes و سپس از زیر منوی گزینه Show Right to Left Axes را انتخاب کنید .

موفق باشی

Majid_4553
27-10-2010, 01:24
سلام
اکسل 2007 یکی از دوستان مشخص نیست چه کار کرده که نوار ابزارش غیر فعال شده.
یعنی این
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید غیر فعاله و کلیک نمیشه روش کرد.

nelahe
28-10-2010, 13:47
سلام دوستان چند سوال

1- چطور در اکسل اعداد را فارسی کنیم، مثل ورد که در option می رویم و فارسی می کنیم در اکسل چطور ، اکسل 2007

2- چطور در خانه های اکسل وقتی داریم تایپ می کنیم وقتی اینتر زدیم برویم زیر آن جمله و تایپ کنیم و به خانه بعد نرود بعضی موقع ها می خوام در دو خط تایپ کنیم مثل ورد و خودم تعیین از کجا و چه کلیدی باید بزنم

3- سه خانه را با هم یکی کردم یعنی Merge کردم اما نتوانستم از بالای آن خانه شروع به تایپ کنم و نوشته ام آمد آخر خانه و نتوانستم بروم مثلاً زیر آن نوشته بنویسم تا این نوشته بیاید بالای خانه و زیر آن تایپ کنم

4- چطور فضایی که خود اکسل به صورت پیش فرض برای فوتر و هدر در نظر گرفته کم و زیاد کنیم

mahdi7610
28-10-2010, 14:45
سلام
اکسل 2007 یکی از دوستان مشخص نیست چه کار کرده که نوار ابزارش غیر فعال شده.
یعنی این
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید غیر فعاله و کلیک نمیشه روش کرد.
سلام

به احتمال زیاد پروتکت یا محافظت شده .

برای اینکه بتونید اونا از حالت حفاظت شده خارج کنید توی تب Home به قسمت Cells رفته و روی گزینه Format کلیک کنید تا منوی اون باز بشه از منوی باز شده گزینه UnProtect Sheet را بزنید

موفق باشید

mahdi7610
28-10-2010, 15:15
سلام دوستان چند سوال

1- چطور در اکسل اعداد را فارسی کنیم، مثل ورد که در option می رویم و فارسی می کنیم در اکسل چطور ، اکسل 2007

2- چطور در خانه های اکسل وقتی داریم تایپ می کنیم وقتی اینتر زدیم برویم زیر آن جمله و تایپ کنیم و به خانه بعد نرود بعضی موقع ها می خوام در دو خط تایپ کنیم مثل ورد و خودم تعیین از کجا و چه کلیدی باید بزنم

3- سه خانه را با هم یکی کردم یعنی Merge کردم اما نتوانستم از بالای آن خانه شروع به تایپ کنم و نوشته ام آمد آخر خانه و نتوانستم بروم مثلاً زیر آن نوشته بنویسم تا این نوشته بیاید بالای خانه و زیر آن تایپ کنم

4- چطور فضایی که خود اکسل به صورت پیش فرض برای فوتر و هدر در نظر گرفته کم و زیاد کنیم

سلام

1 - يک راه اينه که از فونتهاي فارسي استفاده کنيد .
مثل
B zar
B compset
B nazanin

يک راه هم اينه که روي سلول مورد نظر راست کليک کنيد و سپس گزينه Format Cell را بزنيد و توي تب Alignment از قسمت اخر صفحه گزينه text direction را روي right-to-left قرار دهيد .

يک راه هم اينه که از کنترل پنل و قسمت Regunal and Language اقدام کنيد .

3 - کافیه روی سلول راست کلیک کرده و گزینه Format Cell را بزنید و توی تب Alignment گزینه vertical را روی Top قرار دهید .

4 - از منوی View گزینه Ruler را فعال کنید . و با استفاده از خط کش اطراف صفحه اونا کم یا زیاد کنید .

موفق باشی

nelahe
28-10-2010, 16:00
سلام

1 - يک راه اينه که از فونتهاي فارسي استفاده کنيد .
مثل
B zar
B compset
B nazanin

يک راه هم اينه که روي سلول مورد نظر راست کليک کنيد و سپس گزينه Format Cell را بزنيد و توي تب Alignment از قسمت اخر صفحه گزينه text direction را روي right-to-left قرار دهيد .

يک راه هم اينه که از کنترل پنل و قسمت Regunal and Language اقدام کنيد .

3 - کافیه روی سلول راست کلیک کرده و گزینه Format Cell را بزنید و توی تب Alignment گزینه vertical را روی Top قرار دهید .

4 - از منوی View گزینه Ruler را فعال کنید . و با استفاده از خط کش اطراف صفحه اونا کم یا زیاد کنید .

موفق باشی

شدیداً ممنون اگه بتونم جواب سوال دوم را هم پیدا کنم و با اینتر یا هر کلید دیگری را بزنم و بتوانم بروم به خط بعد اما داخل همان خانه خیلی خوب است.

mahdi7610
28-10-2010, 16:32
شدیداً ممنون اگه بتونم جواب سوال دوم را هم پیدا کنم و با اینتر یا هر کلید دیگری را بزنم و بتوانم بروم به خط بعد اما داخل همان خانه خیلی خوب است.

برای اینکه بتونید توی یک سلول به خط دوم برید کافیه از کلیدهای ترکیبی Alt + Enter استفاده کنید.

موفق باشی

Namdarian
28-10-2010, 17:40
با سلام . به یک سند اکسل برخوردم که وقتی ازش پرینت میگیریم یک بخشی اش که مانند سربرگ و مشخصات کلی است چاپ نمیشود . کاملاً از نوع سند معلوم است که طراح اصلی سند این کار را انجام داده تا فقط سلولها و داده ها چاپ شود و سربرگ و باکسهای مشخصات چاپ نشود . چگونه چنین کاری کرده است ؟