PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ▓ Microsoft Excel سوالات، مشكلات و مباحث در اینجا ▓

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

مراليخ
15-11-2009, 09:16
دوستان كسي ميتونه بگه از Pivot Chart چطوري بخواهيم كه ميانگين رو قراربده نه جمع رو
تنكس

wordist
18-11-2009, 13:06
سلام،

راهی هست که بشه پسورد excel 2007 رو بازیابی کرد؟ فایل مهمی هستش که طرف رمزشو یادش رفته!

از کمکتون ممنونم

:11:

برخي از نرم افزارهاي هستن كه توي اين تالار معرفي شدن كه ممكنه بتونن كمك كنن

با جستجو پيداشون كنيد

wordist
18-11-2009, 13:08
سلام دوستان
من یه سوال فوری داشتم
من یه جدول 215 سطر در 12 ستونی دارم که پر از عدده
می خوام جای سطر 1 با 215 عوض شه، سطر 2 با سطر 214، سطر 3 با سطر 213 و به طور مشابه سطر i با سطر
(215+1 منهای i):
یعنی 1 با 215، 2 با 214، 3 با 213، 4 با 212 و ...
حالا باید چیکار کنم

ممنون میشم کمک کنید

بعيد ميدونم راهي غير از برنامه نويسي با VBA داشته باشه

HRN
18-11-2009, 17:41
سلام:
من ميخوام براي سلول هاي يك ستون ليست درست كنم .
يعني ميخوام رو هر سلول كه كليك كردم يك ليست باز بشه و چيز هايي كه بهش دادم رو نشون بده تا بتونم انتخاب كنم و بعد از انتخاب اون رو توي سلول قرار بده.
ميخوام ببينم اصلا اكسل همچين قابليتي داره ؟
و اگه داره ممنون ميشم راهنماييم كنيد.
با تشكر

hpcompaq6720s
21-11-2009, 12:29
سلام دوستان
كسي ميدونه چجوري ميشه در يك sheet كه قسمت بالا و پايين اون جدول هستش موقع چاپ جدول بالا و پايين اونو ثابت نگه داشت . يعني ميخوام جدول بالا و پايين توي همه صفحات چاپ بشه .

wordist
21-11-2009, 15:54
سلام:
من ميخوام براي سلول هاي يك ستون ليست درست كنم .
يعني ميخوام رو هر سلول كه كليك كردم يك ليست باز بشه و چيز هايي كه بهش دادم رو نشون بده تا بتونم انتخاب كنم و بعد از انتخاب اون رو توي سلول قرار بده.
ميخوام ببينم اصلا اكسل همچين قابليتي داره ؟
و اگه داره ممنون ميشم راهنماييم كنيد.
با تشكر
سلام

به اين پست مراجعه كنيد

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

HRN
21-11-2009, 23:56
سلام:
ممنون كه جواب سوال قبلي من رو داديد.
يك سوالا ديگه داشتم:
من يك ستون درست كردم بنام رديف كه در توش شماره هر رديف ميخوره
من ميخوام اين ستون جوري بشه كه من در هر رديف جديدي كه اطلاعات وارد ميكنم خودش شماره رديف رو در ستون رديف بزنه و لازم به دخالت من نباشه
يك چيزي مثل قابليت Numbering در word كه من هر چي گشتم اين قابليت رو درExcel پيدا نكردم
با تشكر

wordist
22-11-2009, 08:02
سلام دوستان
كسي ميدونه چجوري ميشه در يك sheet كه قسمت بالا و پايين اون جدول هستش موقع چاپ جدول بالا و پايين اونو ثابت نگه داشت . يعني ميخوام جدول بالا و پايين توي همه صفحات چاپ بشه .
سوال نامفهوم هست

wordist
22-11-2009, 08:05
سلام:
ممنون كه جواب سوال قبلي من رو داديد.
يك سوالا ديگه داشتم:
من يك ستون درست كردم بنام رديف كه در توش شماره هر رديف ميخوره
من ميخوام اين ستون جوري بشه كه من در هر رديف جديدي كه اطلاعات وارد ميكنم خودش شماره رديف رو در ستون رديف بزنه و لازم به دخالت من نباشه
يك چيزي مثل قابليت Numbering در word كه من هر چي گشتم اين قابليت رو درExcel پيدا نكردم
با تشكر
بهتره دنبال اين قابليت نگرديد

چون نياز به برنامه نويسي داره

بهتره كه سطرها رو وارد كنيد بدون رديف

و بعد در ستون رديف با استفاده از autofill كرد اعداد رو تا پايين بسط بدبد

wordist
22-11-2009, 08:05
دوستان كسي ميتونه بگه از Pivot Chart چطوري بخواهيم كه ميانگين رو قراربده نه جمع رو
تنكس
نمونه اي فايلتون رو بذاريد تا چك كنم

hpcompaq6720s
22-11-2009, 08:32
سوال نامفهوم هست
من با excel 2003 كار ميكنم . ميخوام در header و Footer تمام صفحات يك چيز بطور ثابت چاپ بشه.
در قسمت Page setup --> Header/Footer نميشه يك جدول رو بعنوان Header يا Footer قرار داد
من ميخوام چندتا Row كه در اون جدول رسم شده بعنوان Header در تمام صفحات چاپ بشه .
در قسمت Page setup --> Sheet--> Rows to reapeat at top ميشه جدول را در Header قرار داد اما مشكل من با قرار دادن جدول در Footer هستش . در همين تاپيك صحبتهايي شده اما جواب درستي داده نشده
از دوستاني كه در Excel حرفه اي هستن تقاضاي كمك دارم :42:

wordist
22-11-2009, 09:50
من با excel 2003 كار ميكنم . ميخوام در header و Footer تمام صفحات يك چيز بطور ثابت چاپ بشه.
در قسمت Page setup --> Header/Footer نميشه يك جدول رو بعنوان Header يا Footer قرار داد
من ميخوام چندتا Row كه در اون جدول رسم شده بعنوان Header در تمام صفحات چاپ بشه .
در قسمت Page setup --> Sheet--> Rows to reapeat at top ميشه جدول را در Header قرار داد اما مشكل من با قرار دادن جدول در Footer هستش . در همين تاپيك صحبتهايي شده اما جواب درستي داده نشده
از دوستاني كه در Excel حرفه اي هستن تقاضاي كمك دارم :42:
من با جستجويي كه روي اينترنت كردم چيزايي پيدا كردم

ولي بايد ديد كه آيا شما چند تا خونه ثابت ميخواين كه تكرار بشه يا فرمول ؟؟

hpcompaq6720s
22-11-2009, 10:14
من با جستجويي كه روي اينترنت كردم چيزايي پيدا كردم

ولي بايد ديد كه آيا شما چند تا خونه ثابت ميخواين كه تكرار بشه يا فرمول ؟؟
از لطف شما ممنونم
سطرهايي كه ميخوام ثابت نگه دارم فرمول نداره . اما اگر امكان داره روش داراي فرمول را هم عنوان كنيد

wordist
22-11-2009, 11:20
از لطف شما ممنونم
سطرهايي كه ميخوام ثابت نگه دارم فرمول نداره . اما اگر امكان داره روش داراي فرمول را هم عنوان كنيد
خواهش ميكنم

موردي براي فرمول دارها فعلا پيدا نكردم

كد زير رو اجرا كنيد ببينيد مشكل حل ميشه

قسمتهاي قرمز رنگ رو بايد متناسب تغيير بديد

hpcompaq6720s
22-11-2009, 13:11
ضمن تشكر
كدبالا رو در vba داخل يك ماژول نوشتم و ماكروي ايجاد شده را اجرا كردم . اما براي سطرهاي انتخابي من فقط نوشته هاي داخل سلولها اونهم با فونت ريز نشون داده ميشه و جدولها نشون داده نميشه
نتيجه اش تقريبا مثل كار Custom Footer در Page Setup شد :41:

wordist
22-11-2009, 14:29
ضمن تشكر
كدبالا رو در vba داخل يك ماژول نوشتم و ماكروي ايجاد شده را اجرا كردم . اما براي سطرهاي انتخابي من فقط نوشته هاي داخل سلولها اونهم با فونت ريز نشون داده ميشه و جدولها نشون داده نميشه
نتيجه اش تقريبا مثل كار Custom Footer در Page Setup شد :41:
تا كامل منظورت رو نرسوني همين جوري ادامه دار ميشه

دقيقا چي ميخواي و براي چه كاري ؟؟؟

منظورت از جدول چيه ؟

rocket
23-11-2009, 20:28
سلام
من هیچی از اکسل نمیدونم و بارم نیست! استاد محاسبات عددیمون یه پروژه داده گفته با توجه به فرمول [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] که A , B , C ضرایب آنتوان هستن یعنی برای هر ماده ، این ضرایب یه عددی هستن ، تو اکسل یه برنامه بنویسید که با دریافت دماهای مختلف یعنی T یه نمودار بکشه!
دوستان خواهش میکنم کمک کنید! من نه چیزی بلدم و نه تو یه ماه فرصت یادگیری دارم! البته اگه لینکی چیزی بدین خودمم یکم یاد بگیرم خوشحال میشم!

dampayi
24-11-2009, 23:46
سلام دوستان مهربوون
چی جوری می تونم با اکسل یه تابعی رو رسم کنم؟ مثلا y=x^2???
ممنون

hpcompaq6720s
25-11-2009, 11:27
تا كامل منظورت رو نرسوني همين جوري ادامه دار ميشه

دقيقا چي ميخواي و براي چه كاري ؟؟؟

منظورت از جدول چيه ؟
با عرض سلام
نمونه اي از فرم را در لينك زير آپلود كردم .
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
ميخوام جدول بالا و پايين موقع پرينت گرفتن در تمام صفحات تكرار بشه ( در Office2003 ) .

pangman
30-11-2009, 14:40
با سلام
چطوری میتونم اعداد نمودارهارو تو اکسل فارسی کنم؟ خود اعداد در سلولهای اکسل فارسی تایپ میشه، ولی تو محورهای نمودار فارسی نمیشن.
باتشکر

wordist
01-12-2009, 11:00
با عرض سلام
نمونه اي از فرم را در لينك زير آپلود كردم .
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
ميخوام جدول بالا و پايين موقع پرينت گرفتن در تمام صفحات تكرار بشه ( در Office2003 ) .
خب شما تقريبا تعداد سطرهايي كه توي يه صفحه بااحتساب اون جدول پايين و بالا ميشه درج بشه رو حساب كنيد

بعد با همون برنامه اي كه دادم بهش بگيد كه اونو تكرار كنه

wordist
01-12-2009, 11:00
سلام
من هیچی از اکسل نمیدونم و بارم نیست! استاد محاسبات عددیمون یه پروژه داده گفته با توجه به فرمول [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] که A , B , C ضرایب آنتوان هستن یعنی برای هر ماده ، این ضرایب یه عددی هستن ، تو اکسل یه برنامه بنویسید که با دریافت دماهای مختلف یعنی T یه نمودار بکشه!
دوستان خواهش میکنم کمک کنید! من نه چیزی بلدم و نه تو یه ماه فرصت یادگیری دارم! البته اگه لینکی چیزی بدین خودمم یکم یاد بگیرم خوشحال میشم!
حستجو كنيد در همين تاپيك

wordist
01-12-2009, 11:01
سلام دوستان مهربوون
ممنون
سلام

دوست عزيز بجاي تكرار بيهوده سوال كه منجر به حذف پست تون ميشه در همين تاپيك جستجو كنيد تا جواب تون رو پيدا كنيد

wordist
01-12-2009, 11:08
با سلام
چطوری میتونم اعداد نمودارهارو تو اکسل فارسی کنم؟ خود اعداد در سلولهای اکسل فارسی تایپ میشه، ولی تو محورهای نمودار فارسی نمیشن.
باتشکر
در نسخه 2003 روي همون اعدادي كه ميخواي فارسي بشن كليك راست كنيد و format axis رو بزنيد و يه فونت فارسي رو انتخاب كنيد

pangman
01-12-2009, 11:43
در نسخه 2003 روي همون اعدادي كه ميخواي فارسي بشن كليك راست كنيد و format axis رو بزنيد و يه فونت فارسي رو انتخاب كنيد

با تشکر ولی من با 2007 کار می کنم تو 2007 ظاهرا نمیشه.
البته من از control panel زبان فارسی از Regional and Language انتخاب کردم تمام اعداد از جمله اعداد نمودار فارسی شدن.
ولی من منظورم یه چیزبی مثل گزینه contrx تو word هست ، یعنی هر زبانی انتخاب کنی اعداد به اون زبان تایپ بشن ...

wordist
01-12-2009, 14:34
با تشکر ولی من با 2007 کار می کنم تو 2007 ظاهرا نمیشه.
البته من از control panel زبان فارسی از Regional and Language انتخاب کردم تمام اعداد از جمله اعداد نمودار فارسی شدن.
ولی من منظورم یه چیزبی مثل گزینه contrx تو word هست ، یعنی هر زبانی انتخاب کنی اعداد به اون زبان تایپ بشن ...
بله

منم در آفيس 2007 چك كردم و متاسفانه در اين مورد اشكال وجود داره

و جالبتر اينكه براي من حتي نميشه title فارسي تايپ كرد چه اينكه حالا بخوايم فونتش رو تغيير بديم و ...

خود من اينجور كارا رو كه گير ميكنم رجوع ميكنم به 2003 و اشكالات نهايي رو برطرف ميكنم

موفق باشيد

wordist
01-12-2009, 17:11
سلام دوستان مهربوون
ممنون

شما ميتوني براي اينكار در يه ستون يه سري عدد بعنوان داده انتخاب كني و در ستون ديگه معادل اون اعداد رو براش فرمول بنويسي

و بعد از نمودارهاي نوع scatter استفاده كني

هر چي بازه اعدادي كه استفاده ميكني بجاي x به هم نزديكتر باشه در ستون بعدي مقدار y بازه اش نزديكتر ميشه به حقيقت

چون نمودار بر اساس اين دو درست شده و توسط خط به هم وصل ميشه

dampayi
02-12-2009, 14:41
ممنون وردیست جان ولی این کار که خیلی ....!!!
راه بهتری نداره ؟!
یعنی نمی شه فرمولو نوشت بعد برامون بکشه!!؟
آخه این جوری چند تا مشکل داره ! اولیش اینه که تو یه بازه محدود می کشه!
بعد اگه توی جای ایکس ها هم به ترتیب ننویسیم نمودار دری وری می شه!!!
کلا این راه مناسبی برای این کار به نظر نمی رسه!
نه؟!
راهی نداره؟

ممنون

wordist
03-12-2009, 07:51
ممنون وردیست جان ولی این کار که خیلی ....!!!
راه بهتری نداره ؟!
یعنی نمی شه فرمولو نوشت بعد برامون بکشه!!؟
آخه این جوری چند تا مشکل داره ! اولیش اینه که تو یه بازه محدود می کشه!
بعد اگه توی جای ایکس ها هم به ترتیب ننویسیم نمودار دری وری می شه!!!
کلا این راه مناسبی برای این کار به نظر نمی رسه!
نه؟!
راهی نداره؟

ممنون
نه دوست عزيز

همين راه هم در اكسل غنيمته

چون اكسل براي اينكار طراحي نشده

براي كاري كه شما ميخواي بايد از SPSS استفاده كني

hezare24
07-12-2009, 11:05
سلام

هنگامی که با اکسل 2007 نمودار می کشم محور افقی به جای اینکه از چپ به راست باشد از راست به چپ است .
برا رفع این مشکل چه کار کنم

wordist
07-12-2009, 13:52
سلام

هنگامی که با اکسل 2007 نمودار می کشم محور افقی به جای اینکه از چپ به راست باشد از راست به چپ است .
برا رفع این مشکل چه کار کنم
سلام

اين كار راحته دوست عزيز

كافيه روي نمودار كليك كني و از سربرگ Layout مسير زير رو بري

Layout --> axis --> Primary horizontal axis --> show left to right axis

monaj
09-12-2009, 09:26
با سلام.
من تو اکسل یه فرم آماری ایجاد کردم. تو این فرم آمار اعضا بر حسب سه شاخص متفاوت جمع آوری میشه. یعنی یکبار آمار کل اعضا بر حسب جنسیت، یکبار آمار اعضا بر حسب تحصیلات و یکبار بر حسب وضعیت شغلی. بنابراین در این فرم من سه تا سلول مجموع دارم که باید مقادیر این سه سلول با هم برابر باشند.
حالا میخوام بدونم راهی هست که اگر در ورود آمار اشتباه صورت گرفت و مقدار این سه تا سلول با هم برابر نبود، پیغام خطایی با متن دلخواه نمایش داده بشه؟

arman2000
09-12-2009, 10:09
سلام

راهنمايي در مورد نوشتن فرمول مي خواستم ممنون مي شم اگه راهنمايي بفرماييد

شرايط:

اگر A بين 0 تا 3 و D بين 0.2- درصد تا 0.2+درصد بود پيغام OK با رنگ سبز و Buld شده وگرنه پيغام ERROR با رنگ قرمز و Buld شده

و اگر A بين 3 تا 10 و D بين 2-درصد تا 2+درصد بود پيغام مشابه قبلي

و اگر A بين 10 تا 800 و D بين 5-درصد تا 5+درصد بود پيغام مشابه قبلي بدهد

R-13
10-12-2009, 14:50
سلام به دوستان عزیز
میخواستم بدونم چطور میشه محتوای یک سلول به طور اتوماتیک توی یک یا چند تا سلول یک شیت دیگه کپی بشه
یعنی توی هر شیت یه جدول داریم که یه سری دیتای مشترک دارند می خوام با وارد کردن اون دیتا توی اولین جدول توی بقیه جداول هم کپی بشه.
ممنون

ila
12-12-2009, 21:31
با سلام
چه جوری میشه یک جدول ضرب درست کردی توی اکسل
که فقط یک ردیف یک ستون اعداد 1تا 9 رو بنویسی
بعد فقط و فقط توی یک خونه فرمول بنویسی و بعد با درگ کردن یعنی auto fill برای همه خونها که درگ کردی ضربشو نشون بده؟ ممنون.منظورم فقط همون فرمول هست که چه جوری باید باشه.

R-13
13-12-2009, 07:34
با سلام
چه جوری میشه یک جدول ضرب درست کردی توی اکسل
که فقط یک ردیف یک ستون اعداد 1تا 9 رو بنویسی
بعد فقط و فقط توی یک خونه فرمول بنویسی و بعد با درگ کردن یعنی auto fill برای همه خونها که درگ کردی ضربشو نشون بده؟ ممنون.منظورم فقط همون فرمول هست که چه جوری باید باشه.
برای این کار باید از آدرس دهی مرکب استفاده کنی
از A2 تا A10 اعداد 2 تا 10 رو وارد کن
از B1 تا J1 هم 2 تا 10 رو وارد کن
فرمول زیر رو تو سلول B2 وارد کن

B2 رو در محدوده B2:J10 کپی کن
جدول ضرب آماده است:5:

R-13
13-12-2009, 11:01
مثل اینکه فرمول وارد نشده دوباره می نویسمش

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید=$A2*B$1

ila
13-12-2009, 11:11
برای این کار باید از آدرس دهی مرکب استفاده کنی
از A2 تا A10 اعداد 2 تا 10 رو وارد کن
از B1 تا J1 هم 2 تا 10 رو وارد کن
فرمول زیر رو تو سلول B2 وارد کن

B2 رو در محدوده B2:J10 کپی کن
جدول ضرب آماده است:5:

فرمول زیر؟؟؟؟؟
من نمیبینم فرمول زیر رو!!!!!!!!!!

R-13
13-12-2009, 17:50
نمیدونم واسه چی بهم می ریزه فرمول رو که مینویسم:13:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدامیدوارم ایندفعه دیگه درست نوشته بشه

R-13
15-12-2009, 17:19
کسی راه حلی نداره؟

فرمول زیر رو توی سلول مورد نظرت بنویس:

که به جای A1 و B1 و C1 میتونی آدرس سلولهای مد نظرتو بنویسی
به جای کلمه FALSE پیام اخطار مد نظرتو بنویس
اگه خواستی برای صحیح بودن مقادیرت هم تاییدیه بده به جای کلمه TRUE متن مورد نظرتو بنویس اگر هم نخواستی پیامی بده کلمه TRUE رو پاک کن دقت داشته باش که کوتیشن ها("") رو پاک نکنی
:5:

djsystem
15-12-2009, 22:26
دوستان من یه فایل excel از اینتر نت گرفتم ولی فقط عدداش توش هست :18:و می خام بدون م فرمولش چی بوده باید چه کار کنم
ممنون

arman2000
16-12-2009, 14:05
سلام

چه شرطي را براي اينكه اگر فيلد1>250 و فيلد2>30 شد، هر دو فيلد قرمز شوند بايد نوشت؟

sefid par
16-12-2009, 14:18
دوستان من یه فایل excel از اینتر نت گرفتم ولی فقط عدداش توش هست :18:و می خام بدون م فرمولش چی بوده باید چه کار کنم
ممنون

هر سلول رو که انتخاب کنین فرمولش رو از تو Formula bar میتونین ببینین.

لطفا هنگام پاسخ از دكمه نقل قول استفاده كنيد

ويرايش شد
By wordist

fakhri
17-12-2009, 00:00
سلام
کسی میدونه جواب این سوال چیه؟
خیلی فوریه و تا فردا 5شنبه ساعت 14 فرصت دارم
ممنون
می دانیم تمام اطلاعات مربوط به پاداش کارکنان توسط یکی از کارمندان اداره در محیط EXCEL به روز رسانی می شود. این کارمند بنا به ضرورت عملیاتی به ماموریت خارج از کشور اعزام شده. رئیس اداره هم اکنون لازم است که به این فایلها و اطلاعات داخلش دسترسی پیدا کند اما پسورد کارمنش را ندارد. از طرفی می دانیم که کامپیوترهای آن سازمان توسط شبکه بهم وصل است. بنابراین هر کامپیوتری دارای یک نام است که به آن نام می گویند IP. که این آی پی ها از 4 عدد تشکیل می شوند که آن 4 تا عدد به یک نقطه از هم جدا می شوند. اگر بدانیم آی پی مربوط به آن کارمندش (10.100.5.12) باشد و آی پی کامپیوتر رئیس هم (10.15.20.22) باشد، می خواهیم با توجه به داشتن آی پی ها به فایل پاداش دسترسی پیدا کنیم.

mahdi17
19-12-2009, 09:21
با سلام
بعضی مواقع با انتخاب copy و انتخاب یک سلول برای paste کردن فایل اتوماتیک بسته می شود دلیل اینکار چیست؟ در ضمن سیستم و فایل را با آتنی ویروس آپدیت شده چک کرده ام.

R-13
19-12-2009, 15:33
اگه مشکل ویروسی نداری احتمالاً آفیست مشکل پیدا کرده و یا بد نصب شده . میتونی آفیس رو دوباره نصب کنی.البته واستا ببین بقیه دوستان چه نظری میدن.
:5:

tohidi
20-12-2009, 09:28
با سلام
دوستان به کمک فوریتان نیاز دارم چگونه می توانم در اکسل 2007 شماره ردیفها و ستونهای a,b الی آخر را از چپ به را ست ببرم
ممنونم

wordist
20-12-2009, 13:24
با سلام
بعضی مواقع با انتخاب copy و انتخاب یک سلول برای paste کردن فایل اتوماتیک بسته می شود دلیل اینکار چیست؟ در ضمن سیستم و فایل را با آتنی ویروس آپدیت شده چک کرده ام.
بعد از اطمينان از عدم آلودگي سيستم، پس از حذف آفيس و دفرگ كردن سيستم آفيس رو يه بار ديگه نصب كنيد

wordist
20-12-2009, 13:25
با سلام
دوستان به کمک فوریتان نیاز دارم چگونه می توانم در اکسل 2007 شماره ردیفها و ستونهای a,b الی آخر را از چپ به را ست ببرم
ممنونم
اين مورد خيلي راحت هست

از سربرگ view گزينه sheet right to left رو انتخاب كن

jaho
20-12-2009, 13:27
دوستان خوبم سلام
تویexcell میشه ستون ها رو به دلخواه نام گذاری کرد؟

R-13
20-12-2009, 18:00
سلام

چه شرطي را براي اينكه اگر فيلد1>250 و فيلد2>30 شد، هر دو فيلد قرمز شوند بايد نوشت؟

منظورت اینه که اگه هردو شرط باهم رخ داد هردو سلول قرمز بشه و با رخ ندادن یکی از شرط ها هیچ اتفاقی نیفته؟
یا نه با رخ دادن هر کدام به تنهایی قرمز بشه؟

arman24b
21-12-2009, 09:06
با سلام
من يک فايل اکسل دارم که قبلا توسط شخص ديگري طراحي شده و من قراره اطلاعات داخلش رو پر کنم.
بعد از پر کردن اطلاعات ، حدود 15 سطر در print preview قابل مشاهده نيست و چاپ هم نمي شه
اين يعني اون شخص هنگام طراحي محدود کرده اين عمل رو ؟ البته من از insert/page break هم استفاده کردم و فايده اي نداشت و همچنان اون 15 سطر نه در پرينت نه در print preview قابل مشاهده نيستند.
با تشکر

RezaTaghizadeh
25-12-2009, 18:47
:5:با سلام و خسته نباشید.:5:
من یه سوال داشتم اگه اساتید لطف کنند و جواب بدن متشکر می شم.
می خواستم بین دو تا فایل Excel از مسیرهای جدا مثلاً یک در داخل درایو C و دیگری داخل H (فرض اینکه درایو H فلاش مموری باشه) جوری رابطه برقرار کنم که به محض باز شدن هر کدام از دو فایل کلیه موارد موجود در هر دو فایل بررسی شده و جدیدترین محتویات اضافه شده به هر فایل در دیگری اضافه بشه. یعنی اگه فایل داخل درایو C رو باز کردم و تغییری داخلش دادم و ذخیره کردم به محض باز شدن فایل موجود در درایو H تمام موارد موجود در فایل درایو C داخل فایل دوم در درایو H هم کپی بشه.
خیلی متشکر.

vahied9999
26-12-2009, 16:35
:41::19:من تو اکسل اعداد رو که مینویسم کسری مینویسه مثلا 0.01 چه جوری این مشکلو حلش کنم

USAEBRAHIMSAT
27-12-2009, 09:46
با سلام
آموزش کشیدن یک نموداری که محورهای آن از دو طرف باشد می خواستم ( یکی از راست به چپ و دیگری از چپ به راست و روبروی هم باشد )
با تشکر

mohammad pro
27-12-2009, 22:09
با سلام و خسته ناشید؛
من قصد دارم که با If یک فرمول برای مالیات بسازم.
یک فرمول برای این برای من بنویسید البته خودم تا یک جایی یاد دارم ولی نمی دونم چرا اجرا نمیشه.
تا 2000000 ریال معاف ، از 2000000 تا 5000000 به نرخ 10%(نسبت به مازاد)،از 5000000 تا 15000000 به نرخ 20%، از 15000000 تا 25000000 به نرخ 25%؛ از 25000000 تا 30000000 به نرخ 30%
یعنی یک سلول باید باشه واسه نوشتن حقوق و یکی دیگه که فرمولش رو باید در اون بذارید
که وقتی من مبلغ حقوق رو وارد کردم و اینتر زدم بلافاصله جواب رو بنویسه
یا علی

hht_021
31-12-2009, 00:13
من رو يك فايل exel كار ميكردم حالا ميخوام برگردم به 5 روز پيش راهي هست؟
لطفا سزيعتر جواب بديد دارم بدبخت ميشم:41:

wordist
31-12-2009, 07:55
دوستان خوبم سلام
تویexcell میشه ستون ها رو به دلخواه نام گذاری کرد؟

من بعيد ميدونم بشه اين كارو كرد

ولي نميتونم قطعي اينو الان پاسخ بدم

نياز به بررسي و جستجوي بيشتري داره

كه همين جا پاسخ ميدم

wordist
31-12-2009, 07:58
با سلام
من يک فايل اکسل دارم که قبلا توسط شخص ديگري طراحي شده و من قراره اطلاعات داخلش رو پر کنم.
بعد از پر کردن اطلاعات ، حدود 15 سطر در print preview قابل مشاهده نيست و چاپ هم نمي شه
اين يعني اون شخص هنگام طراحي محدود کرده اين عمل رو ؟ البته من از insert/page break هم استفاده کردم و فايده اي نداشت و همچنان اون 15 سطر نه در پرينت نه در print preview قابل مشاهده نيستند.
با تشکر

سلام دوست عزيز

به نظر مياد كه فايل شما با استفاده از گزينه Print Area محدود شده باشه

براي رفع مشكل ابتدا محدوده مورد نظر رو انتخاب كنيد و از Page Layout/Print Area/Set print area رو انتخاب كنيد

wordist
31-12-2009, 07:59
:5:با سلام و خسته نباشید.:5:
من یه سوال داشتم اگه اساتید لطف کنند و جواب بدن متشکر می شم.
می خواستم بین دو تا فایل Excel از مسیرهای جدا مثلاً یک در داخل درایو C و دیگری داخل H (فرض اینکه درایو H فلاش مموری باشه) جوری رابطه برقرار کنم که به محض باز شدن هر کدام از دو فایل کلیه موارد موجود در هر دو فایل بررسی شده و جدیدترین محتویات اضافه شده به هر فایل در دیگری اضافه بشه. یعنی اگه فایل داخل درایو C رو باز کردم و تغییری داخلش دادم و ذخیره کردم به محض باز شدن فایل موجود در درایو H تمام موارد موجود در فایل درایو C داخل فایل دوم در درایو H هم کپی بشه.
خیلی متشکر.

اين كار شدني نيست

چون مشخص نيست كه به كدوم فايل بعنوان منبع مطلب اضافه شده كه بتونه در مقصد ما بقي رو كپي كنه

و اگه هم مشخص باشه نياز به برنامه نويسي با VBA داره

wordist
31-12-2009, 08:01
:41::19:من تو اکسل اعداد رو که مینویسم کسری مینویسه مثلا 0.01 چه جوری این مشکلو حلش کنم

نسخه اكسل رو بهتره بيان كنيد

در هر صورت براي آن خانه ياخانه هايي كه اين اتفاق ميفته كافيه پس از انتخاب كليد CTRL+1 رو بزنيد و در سربرگ Number قسمت decimal place رو صفر قرار بديد

wordist
31-12-2009, 08:01
با سلام
آموزش کشیدن یک نموداری که محورهای آن از دو طرف باشد می خواستم ( یکی از راست به چپ و دیگری از چپ به راست و روبروی هم باشد )
با تشکر

سلام دوست عزيز

سوالتون نامفهومه

توضيح بيشتر و حتي المقدور همراه با عكس

wordist
31-12-2009, 08:18
با سلام و خسته ناشید؛
من قصد دارم که با If یک فرمول برای مالیات بسازم.
یک فرمول برای این برای من بنویسید البته خودم تا یک جایی یاد دارم ولی نمی دونم چرا اجرا نمیشه.
تا 2000000 ریال معاف ، از 2000000 تا 5000000 به نرخ 10%(نسبت به مازاد)،از 5000000 تا 15000000 به نرخ 20%، از 15000000 تا 25000000 به نرخ 25%؛ از 25000000 تا 30000000 به نرخ 30%
یعنی یک سلول باید باشه واسه نوشتن حقوق و یکی دیگه که فرمولش رو باید در اون بذارید
که وقتی من مبلغ حقوق رو وارد کردم و اینتر زدم بلافاصله جواب رو بنویسه
یا علی

سلام دوست عزيز

من فرض رو بر اين ميذارم كه اعداد شما در خانه هاي ستون A و درصد ماليات آن در ستون B هستند

چون اگه تغييراتي در سالهاي آتي داده بشه براحتي بشه با تغيير دادن اعداد خانه ها يا نرخ ماليات اونو درست كرد

فايل پيوست رو چك كنيد

wordist
31-12-2009, 08:19
من رو يك فايل exel كار ميكردم حالا ميخوام برگردم به 5 روز پيش راهي هست؟
لطفا سزيعتر جواب بديد دارم بدبخت ميشم:41:

به هيچ عنوان راهي نيست

Simaaa
02-01-2010, 10:45
سلام
من با نمودار ها تو excel مشکل دارم ....
من می خوام یه نمودار بکشم که محور x شامل اطلاعاتی باشه که من تو یه ستون نوشتم و نمودار y شامل اطلاعاتی باشه که من تو یه ستون دیگه نوشتم .... منظورم اینه که حتما عدد نباشه ؛ اطلاعات مثلا text باشه ....
و نقاطی که روی این نمودار پیدا می شن دارای lable هایی باشن که من تو یه ستون دیگه نوشتم ....

یه همچین چیزی رو چه جوری بکشم....

نسخه Excel 2007

USAEBRAHIMSAT
03-01-2010, 09:49
با سلام
نمودار من به شکل زیر است
چطوری می تونم اونو در اکسل نمایش بدم ؟

wordist
03-01-2010, 11:07
سلام
من با نمودار ها تو excel مشکل دارم ....
من می خوام یه نمودار بکشم که محور x شامل اطلاعاتی باشه که من تو یه ستون نوشتم و نمودار y شامل اطلاعاتی باشه که من تو یه ستون دیگه نوشتم .... منظورم اینه که حتما عدد نباشه ؛ اطلاعات مثلا text باشه ....
و نقاطی که روی این نمودار پیدا می شن دارای lable هایی باشن که من تو یه ستون دیگه نوشتم ....

یه همچین چیزی رو چه جوری بکشم....
سلام

نسخه آفيس ؟؟؟؟

wordist
03-01-2010, 11:09
با سلام
نمودار من به شکل زیر است

سلام دوست عزيز

من بعيد ميدونم بشه چنين نموداري رو در اكسل رسم كرد

far2009
03-01-2010, 11:17
با سلام
نمودار من به شکل زیر است

این تصویری که گذاشتی یک مثال بود دیگه ؟

ولی چند راه پیشنهاد می کنم :

1- اگر به همین سادگی هست و نمی خواهی دقیق باشه با ابزار های کشیدن این کار را بکن

2- اگر حرفه ای تر و دقیق تر هست هر طرف را توی یک نمودار جدا بکش و بعد با روش های مختلفی می توانی کنار هم قرارش بدی

A100000000000000A
07-01-2010, 14:53
سلام دوستان
من میخوام از طریق ماکرو کاری کنم هر دفعه که روی دکمه کلیک میکنم
به مقدار یکی از خونه هام مثلا 1000 تومان اضافه کنه
چی باید بنویسم
با تشکر

wordist
09-01-2010, 17:26
سلام دوستان
من میخوام از طریق ماکرو کاری کنم هر دفعه که روی دکمه کلیک میکنم
به مقدار یکی از خونه هام مثلا 1000 تومان اضافه کنه
چی باید بنویسم
با تشکر
اين كار قابل انجام هست

شما كافيه كد زير رو در VBA اكسل كپي كنيد

و پس ساختن يك دكمه اون ماكرو رو به اون دكمه نسبت بديد

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدمثلا با اجراي كد بالا ، به خانه A1 عدد 5 اضافه ميشه

Benygh
12-01-2010, 15:15
سلام
دوستان عزیز ...
فایل زیر رو ببینید ...

همونطوری که نشون دادم فرمول ها رو دونه دونه نوشتم ... چطور میتونم برای هر تعداد سطری که بخوام به صورت اتوماتیک این فرمول رو بنویسم ؟! یعنی دیگه لازم نشه برای هر کدوم خودم بنویسم ...

و در چطور میتونم طوری تنظیم کنم که با رسیدن سطر های موجود در اون ستون به جمع کل خودش اتوماتیک بره پایین و جمع ها رو هم درست همونطوری که الان هست (یعنی هر چی بالاشه رو جمع کنه) انجام بده ؟

amirkh1269
13-01-2010, 16:02
باسلام وعرض ادب چارت من در اكسل باز نميشود ونميتوانم نمودار تهيه كنم چكار كنم كه فعال شود باتشكر

Sharim
13-01-2010, 19:54
مشکل بسیار فوری و فوتی

سلام دوستان .
من یک سری داده دارم که نمودار اون ها رو رسم میکنم ، و این نمودار باید مقیاس یکسانی روی محور x و y داشته باشه ، اگر به طور دقیق بخوام بگم :
میخوام محور x ها به قسمت های 1000 تایی و باطول 1 cm (روی کاغذ) تقسیم بشه و همین طور محور Y به قسمت های 1000 تای با طول 1 سانتی متر .
یعنی یک مربع خواهیم داشت که بعد از چاپ روی کاغذ 1*1 خواهد بود و دارای اعداد 1000 در 1000 .
میدونم تنظیمات اعداد چطوره اما تنظیمات فاصله 1 سانتی متری رو نه .

خیلی فوریه ، ممنون میشم کمکم کنید .

Accursed
18-01-2010, 10:42
سلام دوستان ، من در اکسل بران مشکلی پیش اومده و اون این که وقتی مثلا در یک سلولی مینویسم 05E12 به این صورت در میاد 5.00E+12 ، ممنون میشم راهنماییم کنید

kachal khan
18-01-2010, 11:06
سلام دوستان ، من در اکسل بران مشکلی پیش اومده و اون این که وقتی مثلا در یک سلولی مینویسم 05E12 به این صورت در میاد 5.00E+12 ، ممنون میشم راهنماییم کنید

mehdi_7070
18-01-2010, 11:47

فکر کنم باید برای اون سلول این کار را بکنی:
Right Click -> Format Cells -> Number -> Category -> Text
بعد متن دلخواه را توی اون سلول بنویسی.

+ یک سوال!
چه‌طوری می‌شه وقتی فیلتر می‌کنیم، تعداد سطرهای موجود را بفهمیم چندتاست؟

kachal khan
18-01-2010, 15:37
فکر کنم باید برای اون سلول این کار را بکنی:
Right Click -> Format Cells -> Number -> Category -> Text
بعد متن دلخواه را توی اون سلول بنویسی.

+ یک سوال!
چه‌طوری می‌شه وقتی فیلتر می‌کنیم، تعداد سطرهای موجود را بفهمیم چندتاست؟

ممنون كه پاسخ داديد اما

ببينيد اگر بخواهم فايلي كه در آن مثلاقرار بوده 05E12 باشد و شده 5.00E+12 بايد آن را چه كار كنم تا به حالت اول برگردد

چون از اين مورد كه گفتم خيلي است و نوشتن مجدد آن هم تقريبا به علت زياد بودن غير ممكن است بايد چه كنم تا

قسمتهايي كه به خاطر وجود حرف E در آن به شكل ديگري در آمده را بازيابي كنم و به حالت اول برگردانم
ممنون اگر راهنمايي كنيد

wordist
19-01-2010, 10:27
سلام
دوستان عزیز ...
فایل زیر رو ببینید ...

همونطوری که نشون دادم فرمول ها رو دونه دونه نوشتم ... چطور میتونم برای هر تعداد سطری که بخوام به صورت اتوماتیک این فرمول رو بنویسم ؟! یعنی دیگه لازم نشه برای هر کدوم خودم بنویسم ...

و در چطور میتونم طوری تنظیم کنم که با رسیدن سطر های موجود در اون ستون به جمع کل خودش اتوماتیک بره پایین و جمع ها رو هم درست همونطوری که الان هست (یعنی هر چی بالاشه رو جمع کنه) انجام بده ؟

سلام

شما براي اينکه فرمولها بطور متناسب براي سطرهاي بعدي کامل بشن کافيه مربع مشکي در گوشه پايين سمت چپ يا راست اون خونه رو بگيري و به سمت پايين بکشي

wordist
19-01-2010, 10:28
باسلام وعرض ادب چارت من در اكسل باز نميشود ونميتوانم نمودار تهيه كنم چكار كنم كه فعال شود باتشكر
امکام اينکه اکسل شما ناقص نصب شده باشه هست

کافيه يه بار ديگه با سي دي آفيس اون تعمير (Repair) کنيد و کامل نصب کنيد

wordist
19-01-2010, 10:31
ممنون كه پاسخ داديد اما

ببينيد اگر بخواهم فايلي كه در آن مثلاقرار بوده 05E12 باشد و شده 5.00E+12 بايد آن را چه كار كنم تا به حالت اول برگردد

چون از اين مورد كه گفتم خيلي است و نوشتن مجدد آن هم تقريبا به علت زياد بودن غير ممكن است بايد چه كنم تا

قسمتهايي كه به خاطر وجود حرف E در آن به شكل ديگري در آمده را بازيابي كنم و به حالت اول برگردانم
ممنون اگر راهنمايي كنيد
سلام

وقتي عرض يه خانه کم باشه براي نمايش هم ممکنه اين اتفاق بيفته

پس عرض اون ستون رو زياد کنيد

ژولی لسکو
20-01-2010, 15:38
باسلام
اين چيزي که نياز دارم در عکس مشخصه، سري زماني ماهانه است
ميخام اتوماتيک اين کار انجام بشه

خواهشا اگه کسي بلده زود جواب بده
ممنونم.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

wordist
23-01-2010, 11:11
باسلام
اين چيزي که نياز دارم در عکس مشخصه، سري زماني ماهانه است
ميخام اتوماتيک اين کار انجام بشه

خواهشا اگه کسي بلده زود جواب بده
ممنونم.
سلام رضا جان

اين كار شدني نيست مگه اينكه ماژول تاريخ شمسي رو نصب كني و بعد از اينكه تاريخ رو در يه خونه نوشتي در خانه هاي بعدي يك ماه به اون اضافه كني

razavi822
24-01-2010, 10:13
سلام چطور در textboxیا chechbox اندازه فونت نوع فونت را تغییر داد متشکرم

llaasshhggaarrii
24-01-2010, 11:43
چگونه می شود در اکسل هنگام فرمول نویسی مقدار یک سلود را ثابت نگه داشت - منظورم اینه که وقتی فرمول را می کشیم پایین در فرمول یک سلول همیشه ثابت بماند(مثلا C1=B1-A1 حال فرمول را با موس می کشیم پایین فرمول می شود
C2=B2-A2
C3=B3-A3
C4=B4-A4
ولی من می خوام خودش اینطوری پرکنه
C2=B1-A2
C3=B1-A3
C4=B1-A4
به عبارت دیگر باید در هنگام تایپ فرمول B1 را چطوری تایپ کنم؟

پیشاپیش از همکاری شما کمال تشکر را دارم

SPIRIT PALST III
25-01-2010, 18:01
می خواستم در اکسل به یک صفحه از ‌help یک نرم افزار لینک بدم. که از Hyperlink استفاده کردم اما مشکلی که وجود داره اینه که در صفحات ‌help یه سری فایل های فلش وجود داره. که وقتی که از اکسل روی لینک صفحه ‌help کلیک می کنم صفحه در IE باز میشه نوشته ها و تصاویر صفحه میاد اما تصاویر فلش رو نمایش نمی ده. flash Player هم در ویندوز هم در IE نصب هستش و وقتی خود ‌help رو باز می کنم مشکلی نیست ولی وقتی از لینک اکسل باز میشه تصویر فلش رو نشون نمیده. برای پیدا کردن لینک صفحه ‌help هم از properties صفحه URL Address رو در اکسل قرار دادم.
چی کار کنم که تصاویر فلش رو نشون بده؟...

mehdi_7070
25-01-2010, 19:38
چگونه می شود در اکسل هنگام فرمول نویسی مقدار یک سلود را ثابت نگه داشت - منظورم اینه که وقتی فرمول را می کشیم پایین در فرمول یک سلول همیشه ثابت بماند(مثلا C1=B1-A1 حال فرمول را با موس می کشیم پایین فرمول می شود
C2=B2-A2
C3=B3-A3
C4=B4-A4
ولی من می خوام خودش اینطوری پرکنه
C2=B1-A2
C3=B1-A3
C4=B1-A4
به عبارت دیگر باید در هنگام تایپ فرمول B1 را چطوری تایپ کنم؟

پیشاپیش از همکاری شما کمال تشکر را دارم

به این شکل بنویسید:

ممنون از wordist عزیز:31:

wordist
26-01-2010, 08:02
سلام چطور در textboxیا chechbox اندازه فونت نوع فونت را تغییر داد متشکرم
سلام دوست عزيز

ورودتون رو به انجمن تبريک ميگم

شما مطمئن هستيد که تاپيک درستي رو براي سوالتون انتخاب کرديد

من احتمال ميدم که سوال شما در مورد اکسس باشه و اينجا تاپيک مشکلات اکسل هست

البته اگر منظورتون در اکسل هست تا توضيح بدم

jamalm
27-01-2010, 09:25
سلام

من تو اكسل 2007 هرچي نمودار ميكشم محور y سمت راست قرار ميگيرد كه قاعدتا محور y‌بايد سمت چپ باشد.چه تنظيماتي نياز است؟

razavi822
27-01-2010, 10:36
بله دوست عزیز دراکسل مورد نظر من است متشکرم

ژولی لسکو
29-01-2010, 21:00
سلام رضا جان

اين كار شدني نيست مگه اينكه ماژول تاريخ شمسي رو نصب كني و بعد از اينكه تاريخ رو در يه خونه نوشتي در خانه هاي بعدي يك ماه به اون اضافه كني

سلام خيلي مخلصم:10:
حق باشماست راه معمول نداره
بازم ممنونم:11::11::11:

ebibarati
30-01-2010, 14:22
سلام

در اكسل 2007 ابزار خوبي براي پيدا كردن تكراريها هست

در سربرگ Data و دكمه Remove Duplicate

ولي اينكه با نوشتن عدد تكراري پيغام بده نياز به برنامه نويسي VBA داره كه من فعلا بعلت كمبود فرصت بابت اين مورد معذورم

سلام دوست عزیز من نتونستم از این قسمت استفاده کنم راهشو لطفا بگید یا اگه میشه یه اموزش بذارید

razavi822
01-02-2010, 08:54
سلام چطور در textboxیا chechboxااکسل اندازه فونت نوع فونت را تغییر داد متشکرم

JOSTOJUGAR
05-02-2010, 13:53
سلام
اگه ممکنه به صورت مرحله به مرحله راهنمایی کنید که چطور می تونم هدر به این شکل بسازم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
باید دقیقا سه ردیف اول به عنوان هدر باشند (نام و تصویر و زمان به عنوان ردیف اول و ردیف دوم کادری مطابق با شکل که یه سری مشخصات مربوط به فایل اکسلم هست و ردیف سوم که شامل ردیف ، کد و.... هست ) دقیقا همین سه ردیف باید به عنوان سر برگ در همه صفحاتم استفاده بشن .

amin ehsan b
05-02-2010, 16:51
سلام
چه طور ميتوانم در عكس سلول A1 را با ستون D مقايسه كرد اگر عدد برابر سلول A1 در ستون D بود آنوقت B1 را با ستون E مقايسه كند اگر B1 مساوي با عدد پيدا شده در ستون مقابل D بود پيغام 1 در غير اين صورت پيغام 0 بدهد .
هدف : تهيه مغايرت بين دو ستون A , B ‌ِ با ستونهاي D , E

:10: :40: :10: :40: :10: :40: :10: :40:

napster_630
06-02-2010, 13:43
سلام
چطوری میشه که 2 تا فایل Excel رو مقایسه کرد و جاهایی که با هم فرق داره رو مشخص کرد!!؟؟

كافئين
08-02-2010, 09:58
با سلام و خسته نباشيد
من تازه با سايت شما آشنا شدم و مطالب اين قسمت هم برام خيلي جالب بوده و بهم كمك كرده كه جاي خيلي خيلي تشكر داره .
من يه مشكلي داشتم و نياز به راهنمائي شما دارم :
در يك ستون تعداد 19000 رديف داريم و مي خواهيم عددهاي تكراري در اين ستون را مشخص كنيم . لطفا راهنمائي كنيد .

ebibarati
08-02-2010, 19:32
آقاي ورديست عزيز كجايي به داد ما برس
واقعا بودنتون يه نعمته براي اين انجمن

Armagedon
09-02-2010, 18:58
سلام. با اجازۀ جناب wordist عزیز.....

اگه نوع تکست باکس یا چک باکستونو از نوع ActivX انتخاب کنین، با کلیک راست روی شی و انتخاب Properties، میتونین خیلی از خواصشو تغییر بدین. برای کین کار از سربرگ Dveloper ، بخش Controls، گزینه Insert رو انتخاب کنین و نوع شی رو اکتیو اکس انتخاب کنین. اگه سربرگ Developer رو پیدا نکردین، رو دکمه گوشه بالا سمت چپ برنامه کلیک کنین و Excel Options رو انتخاب کنین و از بخش Popular، تیک گزینۀ Show developer tab in ribbon رو بزنین.
موفق باشید.:10:

با سلام و خسته نباشيد
من تازه با سايت شما آشنا شدم و مطالب اين قسمت هم برام خيلي جالب بوده و بهم كمك كرده كه جاي خيلي خيلي تشكر داره .
در يك ستون تعداد 19000 رديف داريم و مي خواهيم عددهاي تكراري در اين ستون را مشخص كنيم . لطفا راهنمائي كنيد .

اگه میخواین تکراری ها "مشخص" بشن باید یه Conditional Formatting روی سطر یا ستونتون تعریف کنین. بعد از انتخاب محلی که باید تکراری بودن توش بررسی بشه (شما باید کل ستونتونو انتخاب کنین. واسه این کار رو حرف بالای ستون کلیک کنین تا کل ستون انتخاب شه)، از سربرگ Home، بخش Style، گزینه Conditional Formatting رو انتخاب کنین و از منو ظاهر شده گزینه Highlight Cells Rules و بعد Duplicate Values رو انتخاب کنین. پنجره باز شده رو ok کنین. سلولای با مقادیر تکراری قرمز میشن. اگه ok نکنین و گزینه Custom Format رو انتخاب کین، میتونین تعیین کنین که تکراریها به چه شکلی مشخص بشن. حالا اگه مثلا دوتا سلول تکراری داشته باشیم و یکی رو عوض کنیم، چون دیگه هیچکدوم از سلولا مقدار تکراری ندارن، فرمتشون به حالت اولیه (قبل از اعمال فرمتینگ) برمیگرده.

سلام
چطوری میشه که 2 تا فایل Excel رو مقایسه کرد و جاهایی که با هم فرق داره رو مشخص کرد!!؟؟

راستش من راه حل مستقیمی راسه این کار سراغ ندارم طوری که خود اکسل بتونه مقایته رو روی دوتا فایل مختلف انجام بده. ولی این برنامه به گفته سایت سازندش میتونه این کارو واست انجام بده.
Synkronizer for Excel

از جناب wordist خواهش میکنم اگه راه حل این کار با خود اکسل وجود داره، اینجا بذارن تا استفاده کنیم.:20:

سلام
چه طور ميتوانم در عكس سلول A1 را با ستون D مقايسه كرد اگر عدد برابر سلول A1 در ستون D بود آنوقت B1 را با ستون E مقايسه كند اگر B1 مساوي با عدد پيدا شده در ستون مقابل D بود پيغام 1 در غير اين صورت پيغام 0 بدهد .
هدف : تهيه مغايرت بين دو ستون A , B ‌ِ با ستونهاي D , E

:10: :40: :10: :40: :10: :40: :10: :40:

راه حلی که به ذهن من میرسه اینه که ستونای A و B رو با هم و ستونای D و E رو با هم ترکیب کنی و با هم مقایسه کنی. اگه منظورمو متوجه نشدی عیبی نداره. این کارارو بکن، متوجه میشی منظورم چیه. دوتا ستون انتخاب کن. جاش مهم نیست. من H و I رو انتخاب کردم. تو ستون H این فرمولو وارد کن:
=CONCATENATE(A:A,"-",B:B)
و واسه :I
=CONCATENATE(D:D,"-",E:E)
فرمولا رو باید تو سلول اول وارد کنی و مربع سیاهه (تو شکل پایین مشخصش کردم) رو تا جایی که اطلاعاتت ادامه داره بکشی پایین ولی حواست باشه که محدودۀ انتخابت از ستون خارج نشه.
نتیجه میشه این:
حالا تو ستون F اینو وارد کن:
=IF(ISERROR(MATCH(I1,$H$1:$H$99999,0)),0,1)
این فرمولم مثل قبلیا باید تو سلول اول وارد بشه و با کشیدن مربع رو پایین، تا آخرین سطر اطلاعات رو انتخاب بشه.
اگه درست انجام داده باشی نتیجه میشه این:
میبینی که اون مقادیری که تکرارین، با 1 و غیر تکراریا با 0 مشخص شدن. مثلا تو سطر مشخص شده، عدد 1 نشون میده که مقادیر سمت چپش (11 و 1350) یه جایی تو دوتا ستون اول تکرار شدن.
میتونی ستونایH و I رو با کلیک راست رو حرفشون و انتخاب Hide، مخفی کنی. امیدوارم کارت راه بیفته. اگه سوالی بود در خدمتم.:20:

بازم از wordist عزیز معذرت میخوام که تو کارشون دخالت کردم....:11:

tohidi
10-02-2010, 11:16
باسلام
فایل اکسلی دارم با 2916 ردیف و پنج ستون اطلاعات می خواهم ارقام موجود در ستون C,D,E را در ردیف 1 جمع بزنم و بنویسم در ستون F بعد ردیف دوم و الی آخر به صورت ردیف به ردیف این کار را بلدم ولی از آنجا که جمع 2916 ردیف را تک تک حساب کردن مشکل است آیا فرمانی وجود دارد که بتوانم این کار را یکجا انجام دهم
با تشکر فراوان

ebibarati
10-02-2010, 11:31
باسلام
فایل اکسلی دارم با 2916 ردیف و پنج ستون اطلاعات می خواهم ارقام موجود در ستون C,D,E را در ردیف 1 جمع بزنم و بنویسم در ستون F بعد ردیف دوم و الی آخر به صورت ردیف به ردیف این کار را بلدم ولی از آنجا که جمع 2916 ردیف را تک تک حساب کردن مشکل است آیا فرمانی وجود دارد که بتوانم این کار را یکجا انجام دهم
با تشکر فراوان
براي جمع يك ستون مثلا ستونb مي تونه تو يك سلول بنويسي

tohidi
10-02-2010, 12:20
نه جمع ستون مشکلم را حل نمی کند من می خواهم مثلا جمع c1 +d1+e1 و c2+d2+e2 و الی آخر را بدانم
فرمان برای جمع تکی تکی ردیفها را بلدم ولی جمع تعداد زیادی ردیف وقت گیر است مشکلم اینجاست لطفا کمکم کنید

vahidgame
10-02-2010, 12:38
نه جمع ستون مشکلم را حل نمی کند من می خواهم مثلا جمع c1 +d1+e1 و c2+d2+e2 و الی آخر را بدانم
فرمان برای جمع تکی تکی ردیفها را بلدم ولی جمع تعداد زیادی ردیف وقت گیر است مشکلم اینجاست لطفا کمکم کنید
دوست عزیز برای این کار از منوی Insert گزینه Function رو انتخاب کن.بعد از قسمت تابع ها شما تابع sum رو انتخاب کن
بعد شما به یکی پنجره دیگه میرید.در اون جا هر قسمتی از هرجایی خواستین میتونید انتخاب کنید و جمع کل اونو بگیرید.برای این کار کافیه روی گوشه سمت راست مثلا number1 انتخاب کنید بعد جاهایی که میخواید جمع زده بشه رو انتخاب کنید.بعد دوباره مثلا number2 همین کار رو بکنید و یه جای دیگه رو انتخاب کنید و الی آخر.با این تابع کار شما خیلی راحت میشه.کلا در مورد تابعها اگر راهنمایی خواستین من می تونم کمکتون کنم.

tohidi
10-02-2010, 13:10
دوست خوبم فایل اکسل من 2916 ردیف دارد که در تمامی ردیفها ستون C,D,E باید باهم جمع شوند و در ستون f نوشته شوند جمع تک تک را بلدم مثلامی دانم اگر در ستو ن f بنویسم (SUM(c2915:e2915 جمع ردیف 2915 را می نویسد مشکلم این است که اگر نخواهم تک تک ردیف ها را جمع بزنم آیا راه حلی وجود دارد که به صورت یکجا تمام ردیفها را جمع کند و در ستون f بنویسد
متشکرم

vahidgame
10-02-2010, 13:33
منم همینو توضیح دادم.شما اینو امتحان کن میفهمی قضیه چیه:20:

ebibarati
10-02-2010, 13:34
در سلول f رديف اول كه فرمول نوشتي اگر بخواهي بقيه fها هم همون فرمول نوشته بشه مي توني از كپي و پيست استفاده كني يا نشانگر موس رو گوشه سلول بگير تا حالت + در بياد و بگير و بكش تا بقيه سلول هاي fهم فرمول كپي بشه

sama_65
10-02-2010, 16:17
سلاو و خسته نباشيد:

توي excel توي يك ستون 1500 تا شماره موبايل وجود داره.
توي اين 1500 تا ميخام شماره هايي كه تكراري اند رو پيدا و حذف كنم.

چطور ميشه اينكارو كرد؟

vahidgame
10-02-2010, 18:25
دوستان اگه ممکنه راهنمایی بفرمایید :11:
دوست عزیز شما باید همه این کارها رو از print preview انجام بدی.بعد از اینکه وارد این قسمت شدی این کارها انجام بده:
برای ردیف اول شما باید به قسمت Setup بری و از اون جا زبانه Header/footer رو انتخاب کنی و از این زبانه گزینه Custom Header رو انتخاب کنی.شما از اینجا میتونی سر صفحه های موردنظر خودتو درست کنی.در این جا سه قسمت وجود داره که در هر کدام خواستین میتونید چیزی مختلف بنویسید و یا عکس بذارید و ... مثلا برای تاریخ شما قسمت چپ رو انتخاب می کنید و بعد از کزینه بالا گزینه time که شکل آن به صورت ساعت است رو انتخاب کنید بعد براساس ساعت کامپیوتر شما اونو مینوسه.برای چیزهای دیگه که میخواید بذارید همین کار رو میتونید بکنید که اگه خواستین توضیح میدم ولی اگه خودتون باهاش کار کنید میبنید که راحت هستش.در مورد ردیف 2 هم به همین صورت می تونید بنویسید ولی مثلا خط زیر اونو بنویسید.البته اگه به این صورت ردیف دوم رو نتونستید یه راه دیگه من میتونم بهتون بگم.
برای ردیف سوم که در اصل یک سطر از کاربرگ شما هست و شما می خوای در همه صفحات تکرار بشه.برای این کار شما از حالت print preview خارج شوید و به حالت عادی برید سپس از منوی فایل گزینه page setup رو انتخاب کنید توجه کنید این همون setup قبلی هستش ولی یه سری گزینه ها در حالت عادی فقط فعال میشه حالا شما باید از این قسمت زبانه sheet رو انتخاب کنید بعد شما باید از قسمت print area مکانی که می خواید پرینت گرفته بشه رو انتخاب کنید که صفحه اول رو انتخاب کنید بسه.بعد از قسمت Rows to repeat at top شما بایدسطری که میخواید در همه صفحات تکرار بشه رو انتخاب کنید و در آخر از قسمت Columns to repeat at left شما باید ستونهایی که میخواید در همه صفحات تکرار بشه رو انتخاب کنید که برای شما فکر کنم حدود 17 ستون باشه که برای راحتی شما میتونید ستون اول رو انتخاب کنید و بعد دکمه shift رو نگه دارید و بعد ستون آخر رو انتخاب کنید تا اینجوری همه ستونهایی که میخواید یک دفعه انتخاب بشه.با این مراحل ردیف سوم که شما گفتید در همه صفحات تکرار میشه.توجه کنید که زبان sheet و گزینه page order در اون شما گزینه مناسب را انتخاب کنید که کاملا با شکل مشخص هستش.
اگر مشکلی داشتین سوال کنید.

Armagedon
10-02-2010, 21:19
سلاو و خسته نباشيد:

توي excel توي يك ستون 1500 تا شماره موبايل وجود داره.
توي اين 1500 تا ميخام شماره هايي كه تكراري اند رو پيدا و حذف كنم.

چطور ميشه اينكارو كرد؟

سلام.

ستونتونو انتخاب کنین.
از سربرگ Data و بخش Data Tools، گزینۀ Remove Duplicates رو انتخاب کنید.
در صورتی که اطلاعات جانبی وجود داره مثلا تو سلول کناری هر شماره، اسم مربوط به شماره نوشته شده، گزینۀ Expand Selection رو انتخاب کنید و بعد Remove Duplicates رو انتخاب کنید. (شما همیشه این گزینه رو انتخاب کن:21:)
تو پنجرۀ جدید تنظیمات لازمو اعمال کنید (یعنی به هیچی دست نزنید :31:) و OK کنید.
تو پنجرۀ جدیدتر، ببینید که چند تا مورد تکراری حذف شده، بعد OK کنید !!!
حالشو ببرید.:27:

JOSTOJUGAR
10-02-2010, 22:58
سلام دوست گرامی
توضیحاتتون عالی بود اما یه سوال ؟
اون روشی که برای سطر سوم گفتید منظورم همون PRINTAREA از اون قسمت هم می تونم تمام سه سطر رو همزمان به عنوان سطرهایی که تو همه صفحات باید تکرار بشند انتخاب کنم ؟
این کارو انجام دادم فقط یه مشکل هست برای زمان مشکل نیست اما برای شماره صفحه چطوری میتونم اون قسمت شماره صفحه تابعش رو بزارم که دیگه نیازی به نوشتنheader نباشه؟؟

---------- Post added at 10:58 PM ---------- Previous post was at 10:53 PM ----------

ببخشید یه سوال دیگه ؟
چرا تو قسمت print preview فقط سطرهایی رو که به عنوان print area انتخاب کردم نشون میده؟؟
چطوری درستش کنم؟؟

vahidgame
10-02-2010, 23:12
اون روشی که برای سطر سوم گفتید منظورم همون PRINTAREA از اون قسمت هم می تونم تمام سه سطر رو همزمان به عنوان سطرهایی که تو همه صفحات باید تکرار بشند انتخاب کرد ؟

آره میشه.این روش هم روش خوبی هست در صورتی که چیزهایی مثل شماره صفحه و تاریخ و... نخواید داشته باشه

این کارو انجام دادم فقط یه مشکل هست برای زمان مشکل نیست اما برای شماره صفحه چطوری میتونم اون قسمت شماره صفحه تابعش رو بزارم که دیگه نیازی به نوشتنheader نباشه؟؟

فکر نکنم راه دیگه ای وجود داشته باشه.حالا مگه این header چه مشکلی برای شماره صفحه داره؟

چرا تو قسمت print preview فقط سطرهایی رو که به عنوان print area انتخاب کردم نشون میده؟؟
چطوری درستش کنم؟؟
نه ربطی به اون نداره.کلا این قسمت پیش نمایشی از چاپ به شما نشون میده که با تنظیمات مختلف اونو تغییر میدین.برای اینکه قسمتی که به عنوان print area انتخاب کردین پاک بشه از قسمت print area گزینه clear print area رو انتخاب کنید تا حذف بشه یعنی از این قسمت فقط پرینت گرفته نشه.

JOSTOJUGAR
11-02-2010, 11:59
سلام
با هدر نمیتونم تنظیماتو دقیق کنم مثلا من برای قرار دادن شماره صفحه در همون موقعیت با مشکل مواجه شدم در بخش چپ چین وارد کردم اما خیلی گوشه صفحه ثبت میشه
و مورد دیگه اینکهheader برای ردیف دوم که باید یه کادر داشته باشم که گوشه هاش خمیده باشه مشکل داشت.
حالا یه مورد کاری که من با استفاده از روشهای شما انجام دادم این بود که سطرها و ستونهایی که باید در همه صفحات تکرار بشند رو در همون print area تنظیم کردم و فقط شماره صفحه رو از header کردم نتیجه این شد که سطرها و ستونها در همه صفحات تکرار شدند علاوه بر اینکه هدر هم نقش خودش رو به عنوان اضافه کردن به شماره صفحات انجام میده .
تا این مرحله کار انجام شد فقط یه مورد دیگه موند اینکه محل قرار گرفتن شماره صفحه باید دقیقا پایین و در امتداد محل قرار گرفتن زمان باشه لطفا این رو هم راهنمایی کنید
:40::11::11: :40:

razavi822
14-02-2010, 11:50

Armagedon
15-02-2010, 02:04
سلام.

با راهی که گفتم مشکلت حل نشد؟:18:
اگه نه، میشه دلیل حل نشدنشو بگی؟
موفق باشید.:40:

Armagedon
15-02-2010, 02:12
سلام
با هدر نمیتونم تنظیماتو دقیق کنم مثلا من برای قرار دادن شماره صفحه در همون موقعیت با مشکل مواجه شدم در بخش چپ چین وارد کردم اما خیلی گوشه صفحه ثبت میشه
و مورد دیگه اینکهheader برای ردیف دوم که باید یه کادر داشته باشم که گوشه هاش خمیده باشه مشکل داشت.
حالا یه مورد کاری که من با استفاده از روشهای شما انجام دادم این بود که سطرها و ستونهایی که باید در همه صفحات تکرار بشند رو در همون print area تنظیم کردم و فقط شماره صفحه رو از header کردم نتیجه این شد که سطرها و ستونها در همه صفحات تکرار شدند علاوه بر اینکه هدر هم نقش خودش رو به عنوان اضافه کردن به شماره صفحات انجام میده .
تا این مرحله کار انجام شد فقط یه مورد دیگه موند اینکه محل قرار گرفتن شماره صفحه باید دقیقا پایین و در امتداد محل قرار گرفتن زمان باشه لطفا این رو هم راهنمایی کنید
:40::11::11: :40:

سلام.
فکر میکنم اگه چند تا space پشت عبارت &[Time] بزنی دست بشه.
البته میتونی با جابجا کردن خطوط Margin هم میتونی جای عبارت مورد نظرتو مشخص کنی.

كافئين
15-02-2010, 14:14
سلام.

ستونتونو انتخاب کنین.
از سربرگ Data و بخش Data Tools، گزینۀ Remove Duplicates رو انتخاب کنید.
در صورتی که اطلاعات جانبی وجود داره مثلا تو سلول کناری هر شماره، اسم مربوط به شماره نوشته شده، گزینۀ Expand Selection رو انتخاب کنید و بعد Remove Duplicates رو انتخاب کنید. (شما همیشه این گزینه رو انتخاب کن:21:)
تو پنجرۀ جدید تنظیمات لازمو اعمال کنید (یعنی به هیچی دست نزنید :31:) و OK کنید.
تو پنجرۀ جدیدتر، ببینید که چند تا مورد تکراری حذف شده، بعد OK کنید !!!
حالشو ببرید.:27:

با سلام
آقا جان من گزينه REMOVE DUBLICATES و يا EXPAND را پيدا نميكنم . لطفا راهنمايي كنيد . من افيس 2003 دارم .

yoosef_st
15-02-2010, 22:08
سلام.
ببخشید یه سوال داشتم.
چرا توی فرمولهای مالی و مالیاتی اکسل باید مبلغ ماهیانه رو منفی وارد کنیم تا عدد نهایی درست در بیاد؟

elhamkurd
17-02-2010, 08:53
وقتي مي خوام كه فايلهاي اكسلم رو باز كنم با يه همچين پيغامي روبرو مي شم امكانش هست كسي كمكم كنه؟:13::13:

elhamkurd
17-02-2010, 10:01
سلام
مي شه به من كمك كنيد
وقتي فايل اكسلم رو مي خوام باز كنم با يه همچين پيغامي مواجه مي شم چي كار كنم ؟لطفا كمك كنيد .

the file you are trying to open "*.xls" is in a different format than specified by the file extension .verify that the file is not corrupted and is form a trusted source before opening the file.

Armagedon
17-02-2010, 19:09
با سلام
آقا جان من گزينه REMOVE DUBLICATES و يا EXPAND را پيدا نميكنم . لطفا راهنمايي كنيد . من افيس 2003 دارم .
سلام.
توضیحاتی که دادم مربوط به آفیس 2007 بود. چون من دسترسی به آفیس 2003 ندارم، از دوستان خواهش می کنم راهنمایی کنن.

deepdish
19-02-2010, 10:59
سلام.
اگر ممكن است بفرماييد چگونه دو ستون را در يك Sheet با هم مقايسه كنيم و موارد مشابه را پيدا كنيم؟
البته من Search كردم و فرمول if(a1=b1,"tekrari","gheyre tekrari= رو پيدا كردم ولي عيب اين فرمول اينه كه سلول هاي متناظر ( روبروي هم) در دو ستون رو مقايسه مي كنه.

متشكرم

اصغر انتظارریحانی
19-02-2010, 20:25
فرض كنيد مي خواهيم فرمول يك خانه را به اين ترتيب بنويسيم:
اگر A1>B2 آنگاه اين خانه برابر است با A1-B2 در غير اين صورت B2-A1

همانطور كه مي بينيد هر عبارت شرطي از سه قسمت تشكيل شده:
1- «اگر ...» (تست منطقي) (logical Test)
2-« آنگاه...» (پاسخ در صورت صحت تست) (Value if True)
3- «در غير اين صورت...» (پاسخ در صورت عدم صحت تست) (Value if False)

براي نوشتن چنين فرمولي، كافي است عبارت )If= را در خانه مربوطه نوشته و موارد 1 تا 3 را به ترتيب داخل پرانتز وارد كنيم. مثلاً

جهت نوشتن فرمول هاي دوشرطي يا سه شرطي بايد از If هاي تو در تو استفاده كنيم. يعني به جاي عبارت Value If True يا Value If False يك عبارت شرطي ديگر را درج كنيم. مثلاً:

قالب بندي شرطي

چنانچه مي خواهيد رنگ يا فونت خانه مذكور بسته به جواب شرط تغيير كند، مي توانيد از ابزار:
Format> Conditional Formatting استفاده نمائيد.

در صورتی که بخواهیم حاصل یک خانه منفی باشد در یک خانه مورد نظر و اگر مثبت باشد در خانه مورد نظر دیگری درج شود از چه نوع فرمولی استفاده کنیم

مثلا

حاصل خانه a1 یا منفی است یا مثبت ، می خواهیم در صورت منفی بودن در خانه a2 درج شود ولی اگر مثبت بود در خانه a3 درج شود

با تشکر

mahdi7610
19-02-2010, 21:53
با سلام و خسته نباشيد

سلام

اگر از 2007 استفاده می کنید در سربرگ Data از دكمه Remove Duplicate استفاده کنید .

اگر از 2003 استفاده می کنید می تونید از روش زیر استفاده کنید .

ابتدا ستونی که داده های شما در اون قرار داره را انتخاب کنید یا محدوده داده ها را انتخاب کنید .

به منوی Data رفته و گزینه Filter و سپس Advanced Filter را بزنید و از صفحه باز شده تیک گزینه های Filter the list, in place و همچنین Unique records only را بزنید و صفحه را ok کنید . همون طور که مشاهده می کنید داده های تکراری نیست شدند .

حالا کلیدهای ترکیبی Ctrl + C را بزنید و از داده ها یک کپی بگیرید . و سپس به منوی Edit رفته و گزینه Office Clipboard را بزنید می بینید که داده های که کپی گرفته اید در انجا قرار دارد .

حالا به منوی Data رفته و Filter را بزنید و سپس گزینه Show All را انتخاب کنید . حالا از روی کیبورد دکمه Delete را فشار دهید تا همه داده ها حذف شوند .

حالا به Office Clipboard در سمت راست صفحه رفته و روی داده های که کپی گرفته اید کلیک کنید تا وارد سلولها شوند .

+

اگر قصد دارید فقط داده های تکراری را ببینید کافیست از قسمت Data --> Filter گزینه AutoFilter را انتخاب کنید . و از منوی پایین افتادنی که در سلول اول هست مقادیر تکراری را مشاهده کنید .

موفق باشید :)

hesperus19
22-02-2010, 09:06
سلام
اگه بخواهیم یک ردیف در اول همه صفحه ها که در اونها مثلا می نویسیم نام و نام خانوادگی، نام پدر و ... را از سورت خارج کنیم که به جز این ردیفها بقیه را سورت کند و این ردیفها را در سورت دخالت ندهد چه کار باید بکنیم؟

SPIRIT PALST III
23-02-2010, 11:31
برای اینکه در Excel یک shape را بخواهیم در یک ستون ولی چندین ردیف copy & paste کنیم آیا روشی است؟ _ منظورم اینه که در حالت عادی باید یک shape رو در هر ردیفی که می خواهیم کپی و پیست کنیم ولی وقتی تعداد ردیف ها زیاد باشه این کار خیلی خسته کننده میشه... آیا روشی هست که بتونیم بگیم مثلا این shape در ستون x از ریف x تا y کپی بشه؟

Armagedon
23-02-2010, 18:17
سلام
اگه بخواهیم یک ردیف در اول همه صفحه ها که در اونها مثلا می نویسیم نام و نام خانوادگی، نام پدر و ... را از سورت خارج کنیم که به جز این ردیفها بقیه را سورت کند و این ردیفها را در سورت دخالت ندهد چه کار باید بکنیم؟

سلام.
نمیدونم سوالتو درست متوجه شدم یا نه ولی اگه منظورت اینه که چند تا ستونو با هم سورت کنی، اول ستونی که کمترین ارزش سورت رو داره، انتخاب کن و سورتش کن. بعد ستون بعدی رو که میخوای سورت کنی رو با نگه داشتن ctrl انتخاب کن و ستون دومم سورت کن. به همین ترتیب همه رو سورت کن.
یه مثال میزنم.یه لیست از اسم، فامیل و شماره شناسنامه داری و میخوای بر حسب فامیل و بعد بر حسب شماره شناسنامه سورت بشه. اول ستون ش ش رو انتخاب کن و سورتش کن. حالا با نگه داشتن ctrl، ستون فامیل رو انتخاب کن. ستونای ش ش و فامیل با هم انتخاب میشن. حالا ستون فامیل رو سورت کن. با این کار اطلاعات بر حسب فامیل مرتب میشن ولی اگه دوتا فامیلی تکراری وجود داشته باشه، این دوتا بر حسب ش ش مرتب شدن. امیدوارم که منظورتو درست فهمیده باشم و تونسته باشم کمکت کنم.

برای اینکه در Excel یک shape را بخواهیم در یک ستون ولی چندین ردیف copy & paste کنیم آیا روشی است؟ _ منظورم اینه که در حالت عادی باید یک shape رو در هر ردیفی که می خواهیم کپی و پیست کنیم ولی وقتی تعداد ردیف ها زیاد باشه این کار خیلی خسته کننده میشه... آیا روشی هست که بتونیم بگیم مثلا این shape در ستون x از ریف x تا y کپی بشه؟

سلام.
بهتره از ماکرو استفاده کنی اگه که الگوریتم خاصی در مورد محل قرار گرفتن شکلا وجود داره. ولی اگه این شکلا بصورت تصادفی و بدون ترتیب خاصی تو سطرا وارد میشن، باید دستی وارد بشن.

mahdi7610
24-02-2010, 12:23
سلام

من تو اكسل 2007 هرچي نمودار ميكشم محور y سمت راست قرار ميگيرد كه قاعدتا محور y‌بايد سمت چپ باشد.چه تنظيماتي نياز است؟

سلام

روی محور y ها در نمودار کلیک کنید تا انتخاب شود سپس روی ان راست کلیک کنید و از منوی باز شده گزینه Format Axis را بزنید و از پنجره باز شده در سمت چپ گزینه Axis Option را انتخاب کنید و سپس از سمت راست در قسمت Axis Labels گزینه Next to Axis یا گزینه Low را انتخاب کنید .

3Dmajid
25-02-2010, 12:02
تو اکسل 2007 یا 2010 نمیشه اعداد رو فارسی کرد ؟
به غیر از اینکه فونتش رو تغییر بدیم.
مثل ورد. :20:

wordist
25-02-2010, 12:06
سلام

نخير دوست عزيز ، نميشه

البته اگه نمايش فونت ها رو در ويندوز از كنترل پنل روي فارسي بذاري احتمالا بشه

nedajon
25-02-2010, 13:56
من وقتی توی اکسل فارسی و اعداد رو کنار هم در یک سلول می نویسم یعنی اول عدد بعد خط تیره بعد کلمات ، و وقتی سلول رو از راست به چپ منظم می کنم ، نوشته ها راست به چپ می شن اما اعداد در انتهای جمله قرار می گیره در حالی که من اول اعداد رو وارد کردم بعد حروف فارسی رو

mro229
26-02-2010, 19:36
سلام...
قبل از این که این سوال رو بپرسم سرچ کردم.. اما جواب سوالم رو بدست نیاوردم...
من برای تبدیل واحد های پولی مشکل دارم...
می خوام طوری باشه که وقتی داخل یک خونه عددی رو وارد می کنیم معادل اون عدد رو به واحد پولیه دیگه ای به من بده...
مثلا برای خرید لباس من 10,000 تومان پول دادم... می خوام ببینم به واحد های دیگه مثل یورو و دلار و ... چه طور می شه تبدیل کرد؟ البته تعداد زیاد هست...
ممنون می شم کمک کنید...

mahdi7610
27-02-2010, 08:10

سلام

چرا میشه .

به کنترل پنل رفته و Regional and Language Options را باز کنید و در سربرگ Regional option گزینه customize را بزنید و در صفحه باز شده standard digit را روی اعداد فارسی و digit substrution را روی National تنظیم کنید .

SPIRIT PALST III
27-02-2010, 17:24
سلام.
بهتره از ماکرو استفاده کنی اگه که الگوریتم خاصی در مورد محل قرار گرفتن شکلا وجود داره. ولی اگه این شکلا بصورت تصادفی و بدون ترتیب خاصی تو سطرا وارد میشن، باید دستی وارد بشن.

میشه توضیح بدید چطوری باید از ماکرو استفاده کنم... آخه من یوزر اکسل نیستم و خیلی کم و برای کارهای معمولی ازش استفاده می کنم...

مرسی / ممنون

miassus
02-03-2010, 01:14
سلام دوستان
یه سوال در مورد بدست آوردن متغیر و ثابتها در اکسل دارم
من فرمول را دارم و مقادیر X و Y را در دو ستون اکسل نوشتم و نمودارش را کشیدم
فرمول از نوع توانی است و به این صورت است:
((Y=a+b(Sqrt(X
که در واقع منظورم از sqrt همون جذر بود
وقتی add trendline را روی power تنظیم می کنم، جواب در میاد ولی اکسل دو عدد ثابت a و b رو نمیده
چجوری باید این دو ثابت رو هم مشخص کنم

wordist
02-03-2010, 15:14
من وقتی توی اکسل فارسی و اعداد رو کنار هم در یک سلول می نویسم یعنی اول عدد بعد خط تیره بعد کلمات ، و وقتی سلول رو از راست به چپ منظم می کنم ، نوشته ها راست به چپ می شن اما اعداد در انتهای جمله قرار می گیره در حالی که من اول اعداد رو وارد کردم بعد حروف فارسی رو
سلام دوست عزيز

اين امکان نداره

احتمالا درست right to left نکردين

wordist
02-03-2010, 15:16
سلام...
قبل از این که این سوال رو بپرسم سرچ کردم.. اما جواب سوالم رو بدست نیاوردم...
من برای تبدیل واحد های پولی مشکل دارم...
می خوام طوری باشه که وقتی داخل یک خونه عددی رو وارد می کنیم معادل اون عدد رو به واحد پولیه دیگه ای به من بده...
مثلا برای خرید لباس من 10,000 تومان پول دادم... می خوام ببینم به واحد های دیگه مثل یورو و دلار و ... چه طور می شه تبدیل کرد؟ البته تعداد زیاد هست...
ممنون می شم کمک کنید...
سلام

شما کافيه در خانه هاي معادل فرمول تبديل رو بنويسيد

مثلا هر ريال ضربدر ... ميشود يک دلار

wordist
02-03-2010, 15:24
در صورتی که بخواهیم حاصل یک خانه منفی باشد در یک خانه مورد نظر و اگر مثبت باشد در خانه مورد نظر دیگری درج شود از چه نوع فرمولی استفاده کنیم

مثلا

حاصل خانه a1 یا منفی است یا مثبت ، می خواهیم در صورت منفی بودن در خانه a2 درج شود ولی اگر مثبت بود در خانه a3 درج شود

با تشکر
سلام دوست عزيز

برا اينکار بايد در خانه b1 يک if نوشته بشه که درصورتيکه a1 مثبت هست نشونش بده و در صورتيکه منفي هست خالي نمايش بده

و همچنين در خانه c1 نوشته بشه درصورتيکه a1 منفي هست نشونش بده و در صورتيکه مثبت هست خالي نمايش بده

SajjadKAZ2003
03-03-2010, 12:02
در Excel 2003 چطور میشه واحد اندازه ی سلولها رو تغییر داد؟
همونطور که در شکل زیر میبینید واحد بر اساس پیکسل هست، چطور میشه مثلا به سانتی متر تغییرشون داد؟

شکل :

tohidi
03-03-2010, 13:45
با سلام
فایل اکسلی دارم با 2856 ردیف و چهار ستون که در ستون چهارم بوسیله فرمول sumاعداد موجود در ستون اول و دوم و سوم را جمع زده ام حالا می خواهم فقط ستون چهارم را که جمع ستونهای 1تا 3 است را در یک فایل excelجدید وارد کنم ولی اعداد صفر می شود برای این مشکلم چه چاره دارم متشکر می شوم کمکم کنید

wordist
03-03-2010, 13:56
در Excel 2003 چطور میشه واحد اندازه ی سلولها رو تغییر داد؟
همونطور که در شکل زیر میبینید واحد بر اساس پیکسل هست، چطور میشه مثلا به سانتی متر تغییرشون داد؟

شکل :
سلام

بعيد ميدونم بشه چنين كاري كرد

wordist
03-03-2010, 13:58
با سلام
فایل اکسلی دارم با 2856 ردیف و چهار ستون که در ستون چهارم بوسیله فرمول sumاعداد موجود در ستون اول و دوم و سوم را جمع زده ام حالا می خواهم فقط ستون چهارم را که جمع ستونهای 1تا 3 است را در یک فایل excelجدید وارد کنم ولی اعداد صفر می شود برای این مشکلم چه چاره دارم متشکر می شوم کمکم کنید
اگر فقط نياز به اعدادش هست و فرمولش نيازي نيست

ميتونيد براحتي كپي و پيست كنيد و از دكمه ظاهرشده در هنگام پيست (Paste option) گزينه Value Only رو انتخاب كنيد

SajjadKAZ2003
03-03-2010, 14:14
سلام

بعيد ميدونم بشه چنين كاري كرد

یعنی اگه بخایم ابعاد رو بر اساس سانتی متر در اکسل داشته باشیم تا بدونیم نهایتا موقع پرینت چه ابعادی خواهیم داشت هیچ کاری نمیشه کرد؟

اصغر انتظارریحانی
03-03-2010, 19:03
سلام دوست عزيز

برا اينکار بايد در خانه b1 يک if نوشته بشه که درصورتيکه a1 مثبت هست نشونش بده و در صورتيکه منفي هست خالي نمايش بده

و همچنين در خانه c1 نوشته بشه درصورتيکه a1 منفي هست نشونش بده و در صورتيکه مثبت هست خالي نمايش بده

با تشکر میشه نمونهای از این فرمول شرطی را هم ذکر کنید ممنون میشم

esyo
06-03-2010, 01:17
سلام

دوستان من قصد یادگیری vba رو دارم
رشته ام صنایع هست

به نظر شما برم کلاس ویژال بیسیک بعد vba رو یاد بگیرم؟
چون شهر ما در این زمینه vba متخصص نداره یا در واقع بگم کسی کار نمی کنه فقط ویژال بیسیک کار میکنند

ولی من نیاز شدید به یادگیری vba دارم
ممنون میشم راهنمایی بکنید

k.kelk
06-03-2010, 02:05
دوستان سلام
بسیار ممنون از مطالب ارزشمندی که در این تاپیک گذاشتید.
من میخوام منبعی رو مطالعه کنم که در خصوص استفاده از ویژوال بیسیک در اکسل آموزش بده.
ممنون میشم اگر راهنمایی کنید.

alireza_farshid
07-03-2010, 21:54
دوستان سلام
بسیار ممنون از مطالب ارزشمندی که در این تاپیک گذاشتید.
من میخوام منبعی رو مطالعه کنم که در خصوص استفاده از ویژوال بیسیک در اکسل آموزش بده.
ممنون میشم اگر راهنمایی کنید.

کتاب Learn Excell Full Book ترجمه آقای بهرام صمدیان از کتاب Learn Excell Fast & Easy
وبلاگش هم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

wordist
08-03-2010, 09:04
یعنی اگه بخایم ابعاد رو بر اساس سانتی متر در اکسل داشته باشیم تا بدونیم نهایتا موقع پرینت چه ابعادی خواهیم داشت هیچ کاری نمیشه کرد؟
خير شدني نيست

wordist
08-03-2010, 09:13
با تشکر میشه نمونهای از این فرمول شرطی را هم ذکر کنید ممنون میشم

براي خانه B1 داريم :

براي خانه C1 داريم :

esyo
08-03-2010, 19:46
سلام

دوستان من قصد یادگیری vba رو دارم
رشته ام صنایع هست

به نظر شما برم کلاس ویژال بیسیک بعد vba رو یاد بگیرم؟
چون شهر ما در این زمینه vba متخصص نداره یا در واقع بگم کسی کار نمی کنه فقط ویژال بیسیک کار میکنند

ولی من نیاز شدید به یادگیری vba دارم
ممنون میشم راهنمایی بکنید
یعنی هیچکی منو دوست نداره؟
:19::18::41:

اصغر انتظارریحانی
09-03-2010, 19:16
براي خانه B1 داريم :

براي خانه C1 داريم :

با تشکر از شما که جواب بنده را دادید ولی ارور میدهد واضحتر و دقیقتر اگر بگم اینگونه است که ما حاصل جمعی داریم در در خانه q1 که یا منفی است یا مثبت در صورت مثبت می خواهیم در h1 و در صورتی که منفی باشد در m 1 درج شود لطفا فرمول شرطی عین همین خانه برایم بنویس ممنون میشم برام خیلی مهم است

alireza_farshid
10-03-2010, 00:31
با تشکر از شما که جواب بنده را دادید ولی ارور میدهد واضحتر و دقیقتر اگر بگم اینگونه است که ما حاصل جمعی داریم در در خانه q1 که یا منفی است یا مثبت در صورت مثبت می خواهیم در h1 و در صورتی که منفی باشد در m 1 درج شود لطفا فرمول شرطی عین همین خانه برایم بنویس ممنون میشم برام خیلی مهم است

دوست عزیز شما باید در H1 عبارت زیر رو بنویسی

و در M1

wordist
10-03-2010, 11:02
یعنی هیچکی منو دوست نداره؟
:19::18::41:
دوست عزيز پاسخ شما در چند پست بالاتر (پست شماره 1896) داده شده

دقت كنيد

وگرنه همه شما رو دوست دارند:46:

اصغر انتظارریحانی
10-03-2010, 21:12
دوست عزیز شما باید در H1 عبارت زیر رو بنویسی

و در M1

باتشکر از شما دوست عزیز حالا درست شد ولی یه مسئله دیگه و اون هم اینکه در خانه ها بجای اینکه عددی نشان داده نشود یا حداقل صفر درج شود کلمه false درج میشود راهی است که این کلمه نوشته نشود یا حداقل صفر نشان دهد

تصویر پائین میتواند دقیقتر مسئله را ذکر کند

ولی بازهم ممنون خیلی کمکم کردین تشکر

wordist
11-03-2010, 09:51
باتشکر از شما دوست عزیز حالا درست شد ولی یه مسئله دیگه و اون هم اینکه در خانه ها بجای اینکه عددی نشان داده نشود یا حداقل صفر درج شود کلمه false درج میشود راهی است که این کلمه نوشته نشود یا حداقل صفر نشان دهد

تصویر پائین میتواند دقیقتر مسئله را ذکر کند

ولی بازهم ممنون خیلی کمکم کردین تشکر
دوست عزيز

اگه پست منو بخونيد متوجه ميشيد که من ماهيگيري رو يادتون دادم

نه مثل پست دوستمون ماهي بهتون داده باشم

هرچند پست ايشون هم اشکالي که گفتيد رو داره

پس مراجعه کنيد به صفحه قبل و پاسخ من

wordist
11-03-2010, 13:13
به جای , باید ; استفاده بشه تا ارور نده :46:

ببخشید استاد اگه جسارت کردم :11:
دوست عزيز

اين موردي که ميگيد بستگي به تنظيمات regional سيستم ويندوز داره

يعني با تنظيمي که کاربر هم ميتونه اونو انجام بده ممکنه علامت " , " يا علامت " ; " بکار گرفته بشه

اصغر انتظارریحانی
12-03-2010, 22:49
دوست عزيز

اگه پست منو بخونيد متوجه ميشيد که من ماهيگيري رو يادتون دادم

نه مثل پست دوستمون ماهي بهتون داده باشم

هرچند پست ايشون هم اشکالي که گفتيد رو داره

پس مراجعه کنيد به صفحه قبل و پاسخ من

من از هر دوی شما کمال تشکر را دارم با فرمول شما ارور می ده ولی این مطلبتون را هم که فرمودید

دوست عزيز

اين موردي که ميگيد بستگي به تنظيمات regional سيستم ويندوز داره

يعني با تنظيمي که کاربر هم ميتونه اونو انجام بده ممکنه علامت " , " يا علامت " ; " بکار گرفته بشه

فردا تو شرکت امتحانش می کنم ببینم حل می شه یا دوباره زحمتتون باید بدم ولی باز هم سپاسگذارم از همکاری که کردید

smaeel
14-03-2010, 19:11
خواهشن اگه كسي اموزش تصويري يا پي دي اف اكسل از مقدماتي تا پيشرفته رو داره اپ كنه تا دانلود كنيم راستي به غير از راپيدشير
واقعا ازتون ممنون مي شوم چون خيلي فوري

alireza_farshid
15-03-2010, 07:00
خواهشن اگه كسي اموزش تصويري يا پي دي اف اكسل از مقدماتي تا پيشرفته رو داره اپ كنه تا دانلود كنيم راستي به غير از راپيدشير
واقعا ازتون ممنون مي شوم چون خيلي فوري

دوست عزیز اگه زحمت میکشیدید و صفحه قبل رو نگاه میکردید بود:31:
اینم لینک

mrmmnb
16-03-2010, 21:58
دوستان عرض ردیف ها یا طول ستون ها در اکسل بر مبنای چه درجه بندی هست؟
منظورم اینه که وقتی روی گزینه Row height یا Column width کلیک میکنیم یه عدد نمایش داده میشه اون عدد بر مبنای کدوم واحد اندازه گیری هست؟واینکه چطوری میشه تغیرش داد مثلا من میخوام یه جدول درست کنم واحد اندازه هایی که دارم سانتی متر هست چطور میشه عوض کرد تا اون عدد رو بر حسا میلیمتر یا سانتیمتر نشون بده؟
ویرایش:
دو تا سوال دیگه
چطوری میشه یه خونه رو به دو یا چند قسمت تقسیم کرد؟اصلا شدنی هست؟
واینکه من میخوام گوشه بالای سمت چپ فرمم با استفاده از مقادیر دیگر خونه ها یه همچین چیزی نمایش بدم

ردیف / اسم شرکت
5/ نگین
ولی چون اسم شرکت فارسی هست برعس نشون میده یعنی از چپ یه راست ردیف رو میزنه بعدش اسم شرکت رو چطوری میشه اینو درستش کرد؟البته موارد مشابهخ دیگه هم بوده که فکر کنم به خاطر فارسی بودنش اینجوری میشه چیکار باید کرد؟(اینا اعداد ثابت نیستند مقادیر یه خوهنه دیگه هستن)

wordist
17-03-2010, 08:10
دوستان عرض ردیف ها یا طول ستون ها در اکسل بر مبنای چه درجه بندی هست؟
منظورم اینه که وقتی روی گزینه Row height یا Column width کلیک میکنیم یه عدد نمایش داده میشه اون عدد بر مبنای کدوم واحد اندازه گیری هست؟واینکه چطوری میشه تغیرش داد مثلا من میخوام یه جدول درست کنم واحد اندازه هایی که دارم سانتی متر هست چطور میشه عوض کرد تا اون عدد رو بر حسا میلیمتر یا سانتیمتر نشون بده؟
ویرایش:
دو تا سوال دیگه
چطوری میشه یه خونه رو به دو یا چند قسمت تقسیم کرد؟اصلا شدنی هست؟
واینکه من میخوام گوشه بالای سمت چپ فرمم با استفاده از مقادیر دیگر خونه ها یه همچین چیزی نمایش بدم

ردیف / اسم شرکت
5/ نگین
ولی چون اسم شرکت فارسی هست برعس نشون میده یعنی از چپ یه راست ردیف رو میزنه بعدش اسم شرکت رو چطوری میشه اینو درستش کرد؟البته موارد مشابهخ دیگه هم بوده که فکر کنم به خاطر فارسی بودنش اینجوری میشه چیکار باید کرد؟(اینا اعداد ثابت نیستند مقادیر یه خوهنه دیگه هستن)
سلام

واحد اندازه گيري اون در سطر و ستون فرق داره ولي يکي از واحدهاش pixel هست

ولي براحتي ميشه واحدسانتي متر رو اعمال کرد

کافيه از سربرگ advanced قمست excel option گزينه ruler unit رو پيدا کنيد و در نماي page layout که از سربرگ view قابل دسترسي هست به تنظيم عرض ستونها و ارتفاع سطرها به سانتي متر بپردازيد

براي سوال دوم هم بايد گفت که شدني نيست (برعکس ورد که براحتي شدني هست)

براي سوال سوم هم بايد گفت اگه ميخوايد از راست به چپ ترازبندي انجام بشه بايد براي اون خونه از طريق سربرگ alignment در کادر تنظيمات گزينه right to left رو انتخاب کنيد که اين گزينه بصورت پيش فرض براي خانه هاي اکسل روي context تنظيم هست

mrmmnb
17-03-2010, 23:03
wordist جون دستت درد نکنه
قسمت اول که اوکی شد دومی هم که خوب نمیشه ولی سومی باز هم همینجوری میمونه قاعدتا باید درست بشه ولی نشد

wordist
18-03-2010, 11:33
wordist جون دستت درد نکنه
قسمت اول که اوکی شد دومی هم که خوب نمیشه ولی سومی باز هم همینجوری میمونه قاعدتا باید درست بشه ولی نشد
خواهش ميکنم

مورد سوم رو با يه مثال دقيق تر دوباره بگيد

اگه عکس بذاريد بهتر ميشه پاسخ داد

maryamz67
18-03-2010, 20:49
سلام.من در یک ستون اعداد مربوط به جریان رو تایپ میکنم.و در ستون دیگر اعداد مربوط به ولتاژ.برای محاسبه مقاومت ،ولتاژ رو بر جریان تقسیم میکنم.میخواهم هنگامیکه فرمول تقسیم رو برای داده اول مینویسم با کشیدن پنجره مابقی ردیفها هم محاسبه شوند.اما موفق نمیشوم.در اصل من این روش را در جایی دیدم اما الان فراموش کرده ام.اگر یادآوری نمایید متشکر میشم.

mrmmnb
19-03-2010, 08:11
wordist جون یه فایل اکسل درست کردم توش توضیح دادم یه نگاه کن ببین چیکارش باید کرد

یه سوال دیگه چطوری میشه یه فایل اکسل رو به ورد ربط داد؟
من یه فیش درست کردم توی ورد مقادیرش توس یه فایل اکسل هست دو تا رو باز کردم اکسل رو کپی کردم توی ورد اما مثلا مقادیر خونه های فیش حقوقی توی خونه های A1 تا A10 فایل اکسل هست چطوری توی خونه های فیش بنویسم که از اون مقادیر استفاده کنه؟توی فایل ورد فقط ایکن اکسل اومده من هر کاری کردم نتونستم ازش استفاده کنم
با تشکر

alireza_farshid
19-03-2010, 10:55
سلام.من در یک ستون اعداد مربوط به جریان رو تایپ میکنم.و در ستون دیگر اعداد مربوط به ولتاژ.برای محاسبه مقاومت ،ولتاژ رو بر جریان تقسیم میکنم.میخواهم هنگامیکه فرمول تقسیم رو برای داده اول مینویسم با کشیدن پنجره مابقی ردیفها هم محاسبه شوند.اما موفق نمیشوم.در اصل من این روش را در جایی دیدم اما الان فراموش کرده ام.اگر یادآوری نمایید متشکر میشم.

دوست عزیز شما باید فرمول رو توی سلول مورد نظر تایپ کنی و بعدش گوشه سمت چپ یا راست ( بستگی به تنظیم راست چین بودن داره) پایین همون سلول با موس بگیری و بکشی روی سلول های پایینیش تا برای تمام سلول های زیریش اعمال بشه

mrmmnb
21-03-2010, 12:35
wordist جون اگه وقت کردی یه نگاه به پست قبلی من بنداز ببین میشه کاریش کرد؟
واینکه اون سوال ارتباط ورد با اکسل رو هم جواب بدید
با تشکر

دیاکو
30-03-2010, 19:10
سلام
من چطور میتونم یکی یا دو تا از سل های اکسل رو به ساعت و تاریخ سیتم اختصاص بدم و ساعت رو هر ثانیه یا هر دقیقه نشون بده
و تاریخ رو هم شمسی نشون بده
ممنون میشم اگه کسی بتونه زود جواب بده
در ضمن اینجور کاری توی پاور پینت میشه یا نه؟

omidsh501
04-04-2010, 11:12
سلام
من یه فایل اکسل دارم که توش چنتا فرموله زیپش میکنم وقتی میبرم یه جای دیگه فرمولاش از کار میفته آفیس هر دو کامپیوترم 2003 هست کسی میتونه کمک کنه

toska256
06-04-2010, 17:34
سلام
دوستان کسی می دونه عدد بی نهایت رو چطور می تونم تو اکسل تعریف کنم ؟
من یه سری اعداد x و y دارم که اخرین داده های من x ان یک و اy ان عدد بی نهایت است و می خوام یه نمودار لاین خط رسم کنم همین !
ولی نمی دونم چطور این عدد رو در اکسل تعریف کنم ?

مثلا اعداد این هاست
ایکی 2 6 8 14 20
ایگریگ 30 40 60 80 ∞ (بی نهایت)
وحالا می خوام ایم عدد بی نهایت رو باید چطور بنویسم ؟

shakeran
07-04-2010, 17:51
سلام
من یک سوال فوری دارم:
چگونه می شود یک سلول را به تعداد دلخواهی کپی نمود. مثلا من یک ستون دارم که چند تا داده دارد. می خواهم در یک ستون دیگر تمامی این داده ها به تعداد مشخصی کپی شوند. مثلا:

1
2
3
4
5

تبدیل به:
1
1
1
1
2
2
2
2
3
3
3
3
....
با تشکر

nor1361
11-04-2010, 08:57
می خواستم ببینم در فایل اکسل می شه کاری کرد که با کلیک روی یکی از خانه های ان در ستون مخصوص ان بشه
یک فایل اکسل دیگه باز بشه و بره یک خانه از ان فایل اکسل باز شده را به صورت خاص خود اکسل که دکمه کنترل اف می زنیم
و مشخص می کنه نشان بده مثلا در فایل اکسل شماره نامه نشان بده در یک ستون که با کلیک روی شماره هر نامه بره در فایل
اکسل دیگه دریک ستون همان شماره نامه را نشان بده و ان وقت روبروی همان شماره نامه توضیحات ان نامه باشه

mummified
11-04-2010, 10:34
با سلام
چطور میشه برای برنامه اکسل2007 محیط چاپ یا Print area رو بر اساس کاغذ A3 تعریف کرد ولی با کاغذ A4 پرینت گرفت؟
الان در اکسل مرز پرینت بر اساس کاغذ A4 تعریف شده است و خیلی از ستون های من در خارج از محیط چاپ قرار میگیرند.
لطفاً برای حل این مشکل راهنمائیم کنید.

mahsa1469
11-04-2010, 13:20
سلام
چه جوری می تونم توی اکسل نمودار رو طوری بکشم که محور عمودی سمت چپ بشه..

ElmO
13-04-2010, 12:46
سلام
دوستان یه نمودار میخوام توی این اکسل رسم کنم به مشکل برخوردم ..
نمیدونم میشه یا نه .. ولی فک کنم بشه ! ..

من یه جدولی دارم که ماههای سال رو داره .. یعنی در ابتدا ، 12 ستون کلی هست ..
خوب ما میخوایم واسه هر ماه دو ستون داشته باشیم .. مربوط به دو شخص x و y ..
حالا از این دو شخص هر کدوم یه فعالیتی دارن که میخوایم توی هر ستون ، با رنگی مجزا مقدار این فعالیت رو نشون بدیم ..
یعنی یه جوری که اون ستون از وسط تا شه ! ..

حالا توی ورد این دو کار به صورت جدا قابل انجام معمولا .. که من دوتاشو میخوام توی یه نمودار ..
یعنی هر ماه دو ستون داشته باشه ، و هر ستون دو تیکه باشه .....

ممنون میشم کمکم کنید ..

اگر نتونست درست منظورم رو برسونم ، لطف کنید بگین تا با عکس واضح تر بگم .. : ) ..

ممنون ... :11:

lindows
17-04-2010, 09:10
سلام

توي يه فرم اكسل يك سري تاريخ تولد داريم كه به شمسي وارد شده مثلا 1380/05/12
ميخواهيم وقتي فرم را باز ميكنيم تاريخ تولد هاي كه نزديكه را بهمون هشدار بده مثلا 10 روز مانده
چكار بايد كرد كه ساده ترين باشه ؟
ممنون

$*BEHNAM*$
18-04-2010, 21:58
سلام

توی اکسل چطوری میشه اندازه زاویه ها رو به صورت درجه،دقیقه،ثانیه وارد کرد و روابط مثلثاتی (سینوس و...) رو با همون درجه و دقیقه حساب کرد . مثلا برای محاسبه سینوس 10 درجه و 11 دقیقه و 12 ثانیه ننویسیم sin10.1866 با همون درجه و دقیقه حساب کرد؟

hosseinezzati13
21-04-2010, 22:41
سلام دوستان
من یه فایل اکسل دارم که در یه ستون حدود دو هزار شماره تلفن نوشته شده یعنی در ستون A دو هزار رکورد دارم و به غیر از این ستون رکورد دیگه ای در ستون های دیگه ندارم که البته شماره تکراری هم توی اونا هست.
حالا چطور میتونم رکورد های تکراری یعنی شماره تلفن های تکراری رو حذف کنم

خیلی ممنون میشم راهنمایی کنید
تشکر[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mehdi_7070
22-04-2010, 07:54
سلام دوستان
من یه فایل اکسل دارم که در یه ستون حدود دو هزار شماره تلفن نوشته شده یعنی در ستون A دو هزار رکورد دارم و به غیر از این ستون رکورد دیگه ای در ستون های دیگه ندارم که البته شماره تکراری هم توی اونا هست.
حالا چطور میتونم رکورد های تکراری یعنی شماره تلفن های تکراری رو حذف کنم

خیلی ممنون میشم راهنمایی کنید
تشکر[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Excel 2007
Data -> Data Tools -> Remove Duplicates

moslem290
22-04-2010, 08:44
با سلام
من يك combo box درست كردم ولي مي خواهم وقتي حرف اول موضوعات را تايپ كنم تمام آيتمها با اين حروف ليست شود

بهزادlinux
28-04-2010, 15:04
سلام
من در اکسل یک مبتدیم و دارم یک برنامه ساده درست میکنم که برای تکمیل یک قسمتش از یک نمونه اماده میخوام کپی برداری کنم که اینهم فایلشه

ولی یک جای کار ایراد داره اینکه ورودی اطلاعات از کجاست! (در قسمت گروه و ایتم و اطلاعات ثبت شده مربوط به ان که شماره ایتم و... هست)
ممنون میشم اگر کسی با یک نمونه ساده کمکم کنه
excel 2007

SraRobin
29-04-2010, 16:41
با سلام
دوستان من یه راهنمایی می خواستم برای یه پروژه اکسل:
راستش من یه فایل اکسل می خوام درست کنم با این شرایط:
1- در شیت 1 این اطلاعات وجود داره:

2- در شیت 2 هم این اطلاعات هست:

3- در شیت 3 می خوام این اطلاعات باشه:

می خواستم ببینم یه فرمولی هست که تو شیت 3 اجرا کنیم تا اطلاعات رو از شیت 1 و 2 پیدا کنه و توی جای خودش تو شیت 3 بذاره. در حقیقت شیت 3 تلفیقی از شیت 1 و 2 هستش.

لطفا راهنمایی کنید.

SraRobin
30-04-2010, 00:22
سلام

راستش این فایل 50 هزار تا ردیف داره که دونه دونه وارد کردنش کار حضرت فیله. من می خوام شماره پرونده ها رو تو شیت 3 به ترتیب وارد کنم حالا در مقابل شماره پرونده 5 گزینه داره که 2 تاش در شیت 2 و 3 تاش در شیت 1 هستش. شماره پرونده هم که در هر دو شیت 1 و 2 وجود داره.
حالا یه فرمولی باشه که شماره پرونده در شیت 3 را با شماره پرونده شیت 1 و 2 چک کنه بصورت اتوماتیک و گزینه های خالی مقابل شماره پرونده موجود در شیت 3 را با متغیرهای موجود در شیت 1 و 2 با همون شماره پرونده پر کنه.

mehdi_7070
30-04-2010, 07:58
سلام

راستش این فایل 50 هزار تا ردیف داره که دونه دونه وارد کردنش کار حضرت فیله. من می خوام شماره پرونده ها رو تو شیت 3 به ترتیب وارد کنم حالا در مقابل شماره پرونده 5 گزینه داره که 2 تاش در شیت 2 و 3 تاش در شیت 1 هستش. شماره پرونده هم که در هر دو شیت 1 و 2 وجود داره.
حالا یه فرمولی باشه که شماره پرونده در شیت 3 را با شماره پرونده شیت 1 و 2 چک کنه بصورت اتوماتیک و گزینه های خالی مقابل شماره پرونده موجود در شیت 3 را با متغیرهای موجود در شیت 1 و 2 با همون شماره پرونده پر کنه.

amir_tery
04-05-2010, 12:51
وقتي سعي ميكنم تا فايل اكسلي(Excel 2007) را باز كنم ابتدا با پيغام unable to read file و سپس با پيغام زير مواجهه مي شوم
Excel can not open the file '~ sNitroPDF.xlam , because the file extension is not valid .Vertify that the the file has not been corrupted and that the file extension matches the format of the file
سيستم را نيز اسكن كردم ولي ويروسي پيدا نكردم لطفا من را راهنمايي كنيد.

mahdimrt
04-05-2010, 17:16
با سلام مي خواستم بدانم كه چطور تاريخي رو كه توي ورد تايپ شده موقعي به اكسل مي آوريم جابجا مي شود
(مثلا 12/3/1388 به 1388/3/12 تبديل مي شود)وبراي حل اين مشكل چه بايد كرد؟

gmd
09-05-2010, 17:50
با سلام
دوستان مطلع لطفا راهنمایی فرمایید چگونه در اکسل 2007 اعداد را فارسی تایپ کنم؟ این مشکل را در آفیس ندارم ولی در اکسل نمیتوانم اعداد را فارسی تایپ کنم.
با تشکر

bigman
10-05-2010, 14:44
سلام نوي اكسل 2003 چطوري ميشه فيلدهاي تكراري بين دو تا worksheet را پيدا كرد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

wordist
10-05-2010, 15:35
با سلام مي خواستم بدانم كه چطور تاريخي رو كه توي ورد تايپ شده موقعي به اكسل مي آوريم جابجا مي شود
(مثلا 12/3/1388 به 1388/3/12 تبديل مي شود)وبراي حل اين مشكل چه بايد كرد؟

سلام

اين چيزا بستگي به نحوه فرومت دهي مبدا و مقصد داره

نهايتا هر جور هم كه وارد شده باشه ميشه براحتي با فرمولهاي اكسل درستش كرد

حالا شما عكس بذاريد و بگيد چي هست و چه جوري ميخوايد باشه تا فرمولش رو ارائه بدم

wordist
10-05-2010, 15:35
با سلام
دوستان مطلع لطفا راهنمایی فرمایید چگونه در اکسل 2007 اعداد را فارسی تایپ کنم؟ این مشکل را در آفیس ندارم ولی در اکسل نمیتوانم اعداد را فارسی تایپ کنم.
با تشکر

سلام

شما كافيه فونت فارسي انتخاب كنيد همين

wordist
11-05-2010, 06:32
سلام نوي اكسل 2003 چطوري ميشه فيلدهاي تكراري بين دو تا worksheet را پيدا كرد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام

من بعيد ميدونم راهي غير از برنامه نويسي داشته باشه

NimoOol.HD2
12-05-2010, 14:14
سلام
ممنون میشم جواب این سوالم رو بدید چون هر چی زور زدم نتونستم راهی پیدا کنم!!
فرض میکنیم دوتا جدول داریم
جدول آ و ب
جدول آ شامل 5تا سوال هست + جواب درست سوالات (تستی 4گزینه ای ) + جواب 3تا دانش آموز
توی جدول ب میخوایم جواب دانش آموزا رو با کلید مقایسه کنیم اگر درست بود امتیاز 3
اگر غلط بود امتیاز -1 و نزده 0
من از این دستور برای غلط و درست استفاده کردم ولی نزده رو نمیدونم چکار کنم ، چون نزده رو هم غلط حساب میکنه ،به نظر شما چه فرمولی باید بدم؟

=IF(F11=G11,3,-1)
و یه سوال دیگه ، یه جدول دیگه دارم ، مثلا میخوام توی خونه B1:B5 ، اگر بیشتر از 60 هست بنویسه قبول با رنگ سبز ، اگر کمتر از 60هست با رنگ قرمز "مردود" :D !
میدونم باید از قسمت Conditional Formating باید تنظیم کنم ولی نمیشه ، یه کمکیم بکنید

راستی توی Excel 2003 !

wordist
16-05-2010, 12:54
سلام
جدول آ و ب
جدول آ شامل 5تا سوال هست + جواب درست سوالات (تستی 4گزینه ای ) + جواب 3تا دانش آموز
من از این دستور برای غلط و درست استفاده کردم ولی نزده رو نمیدونم چکار کنم ، چون نزده رو هم غلط حساب میکنه ،به نظر شما چه فرمولی باید بدم؟

و یه سوال دیگه ، یه جدول دیگه دارم ، مثلا میخوام توی خونه B1:B5 ، اگر بیشتر از 60 هست بنویسه قبول با رنگ سبز ، اگر کمتر از 60هست با رنگ قرمز "مردود" :D !
میدونم باید از قسمت Conditional Formating باید تنظیم کنم ولی نمیشه ، یه کمکیم بکنید

راستی توی Excel 2003 !
سلام

اين سوال خارج حوصله نوشتاري هست

دوست داريد فايل رو بذاريد تا درستش کنم

poldarmisham
16-05-2010, 14:39
سلام
یه سوال دارم
من یه جدول توی اکسل درست کردم و میخوام تبدیلش کنم به یه نرم افزار قابل نصب بر روی سیستم
چطور میشه این کار را کرد؟
نرم افزاری برای این کار وجود داره؟

aaeiria
16-05-2010, 15:47
سلام دوستان
من دو ستون عدد دارم که به بردار تبدیل کردم و می خوام فورمول اون بردار رو به دست بیارم که یه ستون عددهای متغیرم باشه و حاصل، ستون دوم بشه.
مطمئنم میشه همچین کاری کرد ولی نمی دونم چطوری
خواهش می کنم کمکم کنید.

بهزادlinux
16-05-2010, 18:12
سلام
میخواستم این کارو با اکسل بکنم ولی مثل اینکه شدنی نیست!! با تابع vlookup و search و هرچقدر سرچ کردم چیزی پیدا نکردم! کسی میدونه چطور این کارو بکنم؟
نام احمدی رو که با رنگ ابی نوشته شده بگیره و جستجو کنه و به یک روشی ئرداختیها و تاریخ رو چاپ کنه
نظر خودم این بود که در لیست مبلغ و تاریخ رو پشت سرهم بنویسم تا دو سلول بعد از اسم رو چاپ کنه ولی فکر کنم این روش غیر ممکنه :41: :19:

aaeiria
17-05-2010, 09:59
سلام دوستان
من دو ستون عدد دارم که به بردار تبدیل کردم و می خوام فورمول اون بردار رو به دست بیارم که یه ستون عددهای متغیرم باشه و حاصل، ستون دوم بشه.
مطمئنم میشه همچین کاری کرد ولی نمی دونم چطوری
خواهش می کنم کمکم کنید.

سلام
جوابمو پیدا کردم:
وقتی که بردار رو رسم کردید اون رو در حالت انتجاب قرار بدبد و به سربرگ layout برید و قسمت trendline و more trendline option رو انتخاب کنید و گزینه display Equation on chart رو انتخاب کنید.
موفق باشید.

f-secure
19-05-2010, 15:42
سلام به همه.یه سند داریم که برای باز کردنش یک پسوردی داره که میدونیم اما واسه تغییر ایجاد کردن در سند هم پیغام میده که سکیور شده! چکار کنیم؟؟ از کجا بایست سکیوریتیش را برداریم تا بتوانیم تغییرش بدیم؟؟

meghdad23
20-05-2010, 13:11
با عرض سلام خدمت دوستان عزیز
بنده در برنامه اکسل یک سلول دارم که قراره شماره های موبایل وارد اون بشه،این شماره های موبایل از منابع مختلف بدست می ایند و خیلی هم زیاد هستند
می خواستم ببینم در اکسل این امکان هست که اجازه نده در یک ستون داده ی تکراری واردنشه،(یعنی بعد از اینکه کاربر شماره موبایل وارد کرد اگه تکراری بود بهش پیغام بده)

baber
21-05-2010, 18:03
سلام ببخشید من میخواستم ببینم چطوری میشه در excel گفت که در هر خانه مثلا 5 عدد فقط بشه وارد کرد و تا عدد بعد را وارد کردیم برود خانه بعد

without_all
22-05-2010, 10:40
من مبتدی هستم :31:

- یه نمودار دارم که عکسشو گزاشتم
در این نمودار محور X و Y هیچ ربطی به هم ندارن یعنی از روی یه تابع رسم نشده فرض کنیم اعداد random هستن

حالا من میخوام یه عدد (که در اعدادی که من وارد کردم نیست ) روی محور Y بدم و معادل اونو روی محور X بدست بیارم مثلا در اینجا 0.050 معادل این عدد روی محور X چطوری دست بیارم؟؟

sh86h600
23-05-2010, 10:05
با سلام
ضمن عرض خسته نباشيد در موردي از شما مشورت مي خواهم در صورتي كه جدول زير به اين صورت باشد چطوري من از جدول دومي اطلاعات به جدول اولي منتقل گردد به طور مثال جدول آماري ما به شكل زير است

رديف
شاخه
كشاورزي
دامداري
قاليبافي
كسب
جمع كل
تعداد
مبلغ
تعداد
مبلغ
تعداد
مبلغ
تعداد
مبلغ
تعداد
مبلغ
1
تهران

2
بيرجند

3
زاهدان

4
مشهد

جمع كل
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0

و ما بايد از اين جدول براي آمار بالا استفاده كنيم كه جدول به صورت ذيل مي باشد

نام شاخه
کد طرح
مبلغ مصوب(ميليون ريال)
تعداد
تهران12601بيرجند 1431مشهد 1431زاهدان 12301
در ضمن كد 11براي كشاورزي و كد 12براي دامداري و كد 14 براي قاليبافي و كد 15 براي كسب مي باشد .و من بايد چطور فرمول نويسي كنم كه هر وقت بطور مثال زاهدان را مي نويسم و كد 12 و مبلغ 30 و تعداد 1 را مي زنم خودش به طور اتوماتيك به جدول اوليه منتقل شود در ضمن در دو شيت جداگانه (آيا بايد از تابع vlookup استفاده شود در صورت امكان مرا ياري فرمائيد
با تشكر

outpost
24-05-2010, 14:58
يه فايل اكسل دارم كه حدود 36000 هزار ركورد داره.( فقط در يك ستون )

توي اين ستون اسم افراد هستش و اسم افراد بسيار زياد و متنوع هستش.

يك دستور يا تابعي ميخوام كه اون ركوردها رو بگرده و بگه مثلا 400 تا اسم احمد داري ، 1000 تا اسم حسين داري و .....

خودم خيلي ور رفتم ، با دستوراتي مثل dcount و غيره . ولي نتونستم به جواب برسم.

اگه ميشه يه راهنمايي بكنيد كه خيلي ضروريه.

REZA940
25-05-2010, 07:38
باسلام
توابع جمع ومیانگین به راحتی در دسترس قرار دارد ایکن ضزب ومنها را چگونه اضافه نماییم
باتشکر

robert
25-05-2010, 11:07
سلام به همگی

آقا من میخوام تو اکسل نموداری رسم کنم که بصورت منحنی هست...

یعنی یک سری اعداد بصورت (( x-y )) بدم و نموداری که از اتصال مختصات این نقاط بدست میاد بصورت منحنی ترسیم بشه...

چیکار باید بکنم...؟؟

modhtaba
25-05-2010, 18:17
سلام
من از آفيس 2010 استفاده مي كنم. قبلا براي رفتن از يك سلول به سلول ديگر از كليدهاي چهارگانه جهت استفاده مي كردم كه حالا كار نمي كند و فقط صفحه عقب و جلو مي شود.
چكار كنم تا به حال قبلي برگردد؟

nightwolf
26-05-2010, 08:15
من از اكسل 2007 استفتده مي كنم تازه كارم
من وقتي فرمول هاي يه سلول رو كپي ميكنم مثلا a1+b1 توي سلول ديگه به صورت نسبي كپي نميشه با اينكه مطلق اش نكردم (F4)
چرا ؟

gunas89
27-05-2010, 19:31
یک سوال از دوستان عزیز در قالب یک مثال :

مقدارسلول اول: 4
مقدار سلول دوم: 2+3
سلول سوم (محاسبه حاصل ضرب): (=سلول اول*سلول دوم)
حاصل :VALUE#
( البته تاکید دارم سلول دوم بصورت 2+3 در سلول نمایش داده شود نه حاصل آن یعنی 5 و همچنین در چاپ هم 2+3 دیده شود)

azka
29-05-2010, 09:01
سلام
دوستان یه سوال داشتم خیلی مورد نیازم هست.
میخواستم بدونم آیا اصولا" توی اکسل 2003 امکان اینکه داده های یک جدول با اتصال به اینترنت به روز شود وجود دارد یا نه. ( مثلا" اینکه جدولی بسازیم و با اتصال به یک سایت با تغییرات آنلاین آن سایت جدول ما نیز تغییر کند و آپدیت شود ) اگر این امکان وجود دارد از دوستان عزیزم ممنون میشم توضیح بدهند. و اگر هم امکانپذیر نیست لطفا" بفرمایید چگونه و از طریق چه نرم افزاری امکانپذیر هست
تشکر از لطف شما

mahrou
29-05-2010, 10:54
سلام
جدول آ و ب

راستی توی Excel 2003 !
با سلام ، من فکر می کنم باید در سلولb1 این فرمول رو بنویسی:

=IF(A1>60;"قبول";"مردود")

و تا سلول b5 کپی کنی.
بعد می تونی روی ستون b روی کلمات قبول و مردود conditional formatting رو اعمال کنی.

mahrou
30-05-2010, 13:00
سلام دوستان
من میخوام وقتی یک فایل خاص مثلا book1.xls رو باز می کنم ، زبان سیستم بصورت خودکار فارسی بشه. چیکار کنم؟

black-mask
31-05-2010, 13:11
یه سوال داشتم . اونم اینه که می خوام توی اکسل 2007 یا اکسس 2007 که یه سری جداول دارم ، توی یه قسمت کالا را با کد اون توی یه ستون دیگه تعریف کردم. می خواهم وقتی نام کالا را انتخاب کردم کد اون در ستون روبروی اون درج بشه ؟ سوال دیگه اینکه برای این کالا در جدول اولم یه موجودی دادم که می خواهم تو جدول های دیگه با فراخونی اون ، مقدار باقیمانده را نشون بده و وقتی تو این قسمت یه مقدار براش وارد کردم از مقدار اولیه اون کم بشه تا به جدول آخر برسم.( در واقع یه موجودی کالا دارم که طی مراحل می خواهم اتومات کم بشه تا به صفر برسه و این موجودی را می خوام از جدول قبلیش استخراج کنه(چرخش یه کالا توی قسمت های مختلف یه شرکته) خواهش می کنم کمکم کنید توی یه شرکت هستم و به این فرمول خیلی احتیاج دارم.:42:

wordist
01-06-2010, 07:21
سلام
یه سوال دارم
من یه جدول توی اکسل درست کردم و میخوام تبدیلش کنم به یه نرم افزار قابل نصب بر روی سیستم
چطور میشه این کار را کرد؟
نرم افزاری برای این کار وجود داره؟

سلام

نرم افزارهايي هستن که ميتونن تبديل به exe بکنن که هميشون پولي هستن و يه مورد ديگه اينکه چرا بايد اينکار انجام بشه ؟؟؟؟

چرا نبايد در محيط اکسل اجرا بشه ؟؟؟

wordist
01-06-2010, 07:23
سلام
میخواستم این کارو با اکسل بکنم ولی مثل اینکه شدنی نیست!! با تابع vlookup و search و هرچقدر سرچ کردم چیزی پیدا نکردم! کسی میدونه چطور این کارو بکنم؟
نام احمدی رو که با رنگ ابی نوشته شده بگیره و جستجو کنه و به یک روشی ئرداختیها و تاریخ رو چاپ کنه
نظر خودم این بود که در لیست مبلغ و تاریخ رو پشت سرهم بنویسم تا دو سلول بعد از اسم رو چاپ کنه ولی فکر کنم این روش غیر ممکنه :41: :19:

سلام

من بعيد ميدونم اين کار رو بشه انجام داد مگه با برنامه نويسي که اونم سخته

اون توابعي که گفتيد فقط در يه محدوده يکي از اسامي مورد نظر شما رو پيدا ميکنه

wordist
01-06-2010, 07:24
سلام به همه.یه سند داریم که برای باز کردنش یک پسوردی داره که میدونیم اما واسه تغییر ایجاد کردن در سند هم پیغام میده که سکیور شده! چکار کنیم؟؟ از کجا بایست سکیوریتیش را برداریم تا بتوانیم تغییرش بدیم؟؟

سلام

ايجاد امنيت در اکسل با استفاده از قفل کردن Sheet ها و workbook ها هست که در نسخه 2003 و 2007 مکانش متفاوته

اگه نياز داريد نسخه رو بگيد تا راهنمايي کنم

در ضمن تا رمز رو ندونيد نميتونيد اونو از بين ببريد

wordist
01-06-2010, 07:25
سلام ببخشید من میخواستم ببینم چطوری میشه در excel گفت که در هر خانه مثلا 5 عدد فقط بشه وارد کرد و تا عدد بعد را وارد کردیم برود خانه بعد

سلام

امکان پذير نيست

wordist
01-06-2010, 07:25
با سلام
ضمن عرض خسته نباشيد در موردي از شما مشورت مي خواهم در صورتي كه جدول زير به اين صورت باشد چطوري من از جدول دومي اطلاعات به جدول اولي منتقل گردد به طور مثال جدول آماري ما به شكل زير است

رديف
شاخه
كشاورزي
دامداري
قاليبافي
كسب
جمع كل
تعداد
مبلغ
تعداد
مبلغ
تعداد
مبلغ
تعداد
مبلغ
تعداد
مبلغ
1
تهران

2
بيرجند

3
زاهدان

4
مشهد

جمع كل
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0

و ما بايد از اين جدول براي آمار بالا استفاده كنيم كه جدول به صورت ذيل مي باشد

نام شاخه
کد طرح
مبلغ مصوب(ميليون ريال)
تعداد
تهران12601بيرجند 1431مشهد 1431زاهدان 12301
در ضمن كد 11براي كشاورزي و كد 12براي دامداري و كد 14 براي قاليبافي و كد 15 براي كسب مي باشد .و من بايد چطور فرمول نويسي كنم كه هر وقت بطور مثال زاهدان را مي نويسم و كد 12 و مبلغ 30 و تعداد 1 را مي زنم خودش به طور اتوماتيك به جدول اوليه منتقل شود در ضمن در دو شيت جداگانه (آيا بايد از تابع vlookup استفاده شود در صورت امكان مرا ياري فرمائيد
با تشكر

سلام

سوال تون نامفهومه و بسيار طولاني

بصورت مختصرتر و مفيد و ... توضيح بديد

wordist
01-06-2010, 07:26
يه فايل اكسل دارم كه حدود 36000 هزار ركورد داره.( فقط در يك ستون )

توي اين ستون اسم افراد هستش و اسم افراد بسيار زياد و متنوع هستش.

يك دستور يا تابعي ميخوام كه اون ركوردها رو بگرده و بگه مثلا 400 تا اسم احمد داري ، 1000 تا اسم حسين داري و .....

خودم خيلي ور رفتم ، با دستوراتي مثل dcount و غيره . ولي نتونستم به جواب برسم.

اگه ميشه يه راهنمايي بكنيد كه خيلي ضروريه.

کاري که شما ميخوايد انجام بديد نياز به تابع خاصي نداره کافيه فقط با فيلــطر کردن ستونها انجامش بدي

wordist
01-06-2010, 07:28
سلام به همگی

آقا من میخوام تو اکسل نموداری رسم کنم که بصورت منحنی هست...

یعنی یک سری اعداد بصورت (( x-y )) بدم و نموداری که از اتصال مختصات این نقاط بدست میاد بصورت منحنی ترسیم بشه...

چیکار باید بکنم...؟؟

سلام

شما بايد از نمودارهاي نوع scatter استفاده کنيد که منحني هم داره

wordist
01-06-2010, 07:31
من از اكسل 2007 استفتده مي كنم تازه كارم
من وقتي فرمول هاي يه سلول رو كپي ميكنم مثلا a1+b1 توي سلول ديگه به صورت نسبي كپي نميشه با اينكه مطلق اش نكردم (F4)
چرا ؟

احتمالا شما فرمول رو کپي نميکنيد

يا اونو اشتباه مي نويسيد

اگه به همين صورتي هست که نوشتيد اشتباهه چون فرمولها بايد با = شروع بشن

wordist
01-06-2010, 07:37

( البته تاکید دارم سلول دوم بصورت 2+3 در سلول نمایش داده شود نه حاصل آن یعنی 5 و همچنین در چاپ هم 2+3 دیده شود)

سلام

حاصل 2+3 عدد 5 هست اما نه اينجور که شما نوشتي بلکه بايد ابتدا يه = بذاري و بعد بنويسي 2+3

wordist
01-06-2010, 07:38
سلام
دوستان یه سوال داشتم خیلی مورد نیازم هست.
میخواستم بدونم آیا اصولا" توی اکسل 2003 امکان اینکه داده های یک جدول با اتصال به اینترنت به روز شود وجود دارد یا نه. ( مثلا" اینکه جدولی بسازیم و با اتصال به یک سایت با تغییرات آنلاین آن سایت جدول ما نیز تغییر کند و آپدیت شود ) اگر این امکان وجود دارد از دوستان عزیزم ممنون میشم توضیح بدهند. و اگر هم امکانپذیر نیست لطفا" بفرمایید چگونه و از طریق چه نرم افزاری امکانپذیر هست
تشکر از لطف شما

سلام

من بعيد ميدونم اينکار عملي باشه

هر چند خيلي هم دور از ذهن نيست

در هر صورت نياز به بررسي بيشتر داره

wordist
01-06-2010, 07:39
سلام دوستان
من میخوام وقتی یک فایل خاص مثلا book1.xls رو باز می کنم ، زبان سیستم بصورت خودکار فارسی بشه. چیکار کنم؟

سلام

اون کار رو بايد در ويندوز انجام بدي و از قسمت language option گزينه farsi-farsi رو پيش فرض بذاري

wordist
01-06-2010, 07:41
یه سوال داشتم . اونم اینه که می خوام توی اکسل 2007 یا اکسس 2007 که یه سری جداول دارم ، توی یه قسمت کالا را با کد اون توی یه ستون دیگه تعریف کردم. می خواهم وقتی نام کالا را انتخاب کردم کد اون در ستون روبروی اون درج بشه ؟ سوال دیگه اینکه برای این کالا در جدول اولم یه موجودی دادم که می خواهم تو جدول های دیگه با فراخونی اون ، مقدار باقیمانده را نشون بده و وقتی تو این قسمت یه مقدار براش وارد کردم از مقدار اولیه اون کم بشه تا به جدول آخر برسم.( در واقع یه موجودی کالا دارم که طی مراحل می خواهم اتومات کم بشه تا به صفر برسه و این موجودی را می خوام از جدول قبلیش استخراج کنه(چرخش یه کالا توی قسمت های مختلف یه شرکته) خواهش می کنم کمکم کنید توی یه شرکت هستم و به این فرمول خیلی احتیاج دارم.:42:

سوال شما با استفاده از تابع vlookup امکان پذيره

اين پست رو ببينيد

آموزش فرمول VLookup و نحوه استفاده از آن ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

mahrou
01-06-2010, 08:04
wordist عزیز ، من نمیخوام زبان پیش فرض سیستم فارسی بشه.
فقط برای یک فایل خاص، موقع باز کردن اون فارسی بشه و وقتی بستمش دوباره انگلیسی بشه.
ممنون

wordist
01-06-2010, 14:06
wordist عزیز ، من نمیخوام زبان پیش فرض سیستم فارسی بشه.
فقط برای یک فایل خاص، موقع باز کردن اون فارسی بشه و وقتی بستمش دوباره انگلیسی بشه.
ممنون
من بعيد ميدونم دوست عزيز که بشه اينکارو کرد

wordist
01-06-2010, 15:26
با عرض سلام خدمت دوستان عزیز
بنده در برنامه اکسل یک سلول دارم که قراره شماره های موبایل وارد اون بشه،این شماره های موبایل از منابع مختلف بدست می ایند و خیلی هم زیاد هستند
می خواستم ببینم در اکسل این امکان هست که اجازه نده در یک ستون داده ی تکراری واردنشه،(یعنی بعد از اینکه کاربر شماره موبایل وارد کرد اگه تکراری بود بهش پیغام بده)
امکان دادن پيغام وجود نداره ولي امکان اين هست که بشه خانه هاي تکراري رو رنگي کرد

gunas89
01-06-2010, 20:59
نوشته شده توسط gunas89 [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

سلام

حاصل 2+3 عدد 5 هست اما نه اينجور که شما نوشتي بلکه بايد ابتدا يه = بذاري و بعد بنويسي 2+3

منظورم همان با = هست که در این صورت سلول 5 نمایش میده ولی لازم دارم هنگام پرینت در برخی از سلولها جملات جبری محاسبه داخل سلولش ( همان عبارات قبل از =) مشاهده بشه نه حاصل آن...(الیته فقط در سلولهایی که لازم هست نه دستور show formulas)
این سوال از آنجا پیش اومد که دقیقا نیاز من در قسمت جداول table نرم افزار اتوکد رفع میشه بدین شکل که هر رابطه ریاضی مثل (2+3)*4 در یک سلول جدول تایپ بشه به همان شکل نمایش داده میشه ولی ارزش عددی آن سلول همان عدد 20 هست در نتیجه هر سلول دیگری که به این سلول لینک بشه ارزش عددی آن که همان 20 هستش اعمال می شه و با ادیت و تغییر ان سلول سلول هایی که به ان لینک هستند آپدیت میشه بدین جهت فکر کردم در اکسل نیز بایستی راه حل کلی بدین شکل باشه

wordist
02-06-2010, 06:56
منظورم همان با = هست که در این صورت سلول 5 نمایش میده ولی لازم دارم هنگام پرینت در برخی از سلولها جملات جبری محاسبه داخل سلولش ( همان عبارات قبل از =) مشاهده بشه نه حاصل آن...(الیته فقط در سلولهایی که لازم هست نه دستور show formulas)
این سوال از آنجا پیش اومد که دقیقا نیاز من در قسمت جداول table نرم افزار اتوکد رفع میشه بدین شکل که هر رابطه ریاضی مثل (2+3)*4 در یک سلول جدول تایپ بشه به همان شکل نمایش داده میشه ولی ارزش عددی آن سلول همان عدد 20 هست در نتیجه هر سلول دیگری که به این سلول لینک بشه ارزش عددی آن که همان 20 هستش اعمال می شه و با ادیت و تغییر ان سلول سلول هایی که به ان لینک هستند آپدیت میشه بدین جهت فکر کردم در اکسل نیز بایستی راه حل کلی بدین شکل باشه
يعني شما نياز داريد در برخي از خانه هاي اکسل فرمول نمايش داده بشه (اونم بدون = ) ولي در عمل عمليات محاسباتي هم بشه روش انجام داد ؟؟؟؟

hraa
02-06-2010, 12:05
دوستان من یک سری فایل اکسل دارم که خیلی مهم هستند ولی حالا که میخوام بازشون کنم با errorزیر مواجه میشم!
با هر دو تا آفیس 2003 و 2007 هم تست کردم نشد که نشد.
خیلی خیلی ممنون میشم زودتر راهنمایی ام کنید . خیلی واجب و حیاتیه...

wordist
02-06-2010, 12:40
دوستان من یک سری فایل اکسل دارم که خیلی مهم هستند ولی حالا که میخوام بازشون کنم با errorزیر مواجه میشم!
با هر دو تا آفیس 2003 و 2007 هم تست کردم نشد که نشد.
خیلی خیلی ممنون میشم زودتر راهنمایی ام کنید . خیلی واجب و حیاتیه...

ببيند با استفاده از گزينه Open and repair که در کادر Open هست مشکلتون حل ميشه ؟؟

ميتونيد فايلتون رو هم بذاريد تا چک بشه

gunas89
02-06-2010, 15:50
نوشته شده توسط gunas89 [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

يعني شما نياز داريد در برخي از خانه هاي اکسل فرمول نمايش داده بشه (اونم بدون = ) ولي در عمل عمليات محاسباتي هم بشه روش انجام داد ؟؟؟؟

دقیقا منظورم همین هست( همانطور که گفتم در جداول -table -داخل نرم افزار اتوکد به همین شکل هست)
( البته گزینه show formulas یه جورایی نمایش میده ولی کل سلولها را نمایش میده ، نه سلولی خاصی که مورد نظر فرد باشه)..راه حلی در اکسل داره؟

wordist
02-06-2010, 15:57
دقیقا منظورم همین هست( همانطور که گفتم در جداول -table -داخل نرم افزار اتوکد به همین شکل هست)
( البته گزینه show formulas یه جورایی نمایش میده ولی کل سلولها را نمایش میده ، نه سلولی خاصی که مورد نظر فرد باشه)..راه حلی در اکسل داره؟
من بعيد ميدونم

ولي قابل بررسي هست

اگه راهي پيدا شد خبر ميدم

hraa
03-06-2010, 06:15
ببيند با استفاده از گزينه Open and repair که در کادر Open هست مشکلتون حل ميشه ؟؟

ميتونيد فايلتون رو هم بذاريد تا چک بشه

با استفاده از این روش هم نمیشه!بعد از زدن repair دوباره همون پیغامی که تصویرش رو گذاشتم میاد و ...!!!
راه حل دیگه ای به ذهنتون نمیرسه...
شرمنده فایل رو نمیتونم بزارم( اطلاعات مهمی داخلش هست).

kamalns
05-06-2010, 23:19
با سلام خدمت دوستان
میخوام اطلاعات موجود در یک سل به انتهای یک سل دیگر بصورت اتوماتیک (با یک فرمول یا یک برنامه) منتقل شود. مثلا در شکل زیر میخوام که متن موجود در ستون B به انتهای متن موجود در ستون C منتقل بشه :

یعنی متن داخل سل c2 به این شکل تغییر پیدا کنه:

F:\spec & prosedure2\PROJECT ITP\ONS-09-0-PR-5206_R2 ITP for Civil Works.pdf

و به همین صورت سلهای بعدی این ستون. ( یعنی یکجا تمام ستون B به انتهای ستون C منتقل بشه)
خیلی ضروری هستش. ممنون میشم اگه زودتر کمکم کنین
با تشکر

shahbazi62
06-06-2010, 00:58
سلام
يك سوال اكسل در حد آماتور داشتم كه اگه راهنمايي كنيد ممنون ميشم
معمولا در اكسل ستونها با حروف و سطرها با عدد نشون داده ميشه
در اكسل 2007 بنده ، هم ستونها و هم سطرها با عدد نشون داده شده(بالا به پائين و چپ به راست)
چطور ميتونم رئوس ستونها را با حروف نشون بدم، يعني از A شروع بشه؟
ممنون از شما

wordist
06-06-2010, 07:00
با سلام خدمت دوستان
میخوام اطلاعات موجود در یک سل به انتهای یک سل دیگر بصورت اتوماتیک (با یک فرمول یا یک برنامه) منتقل شود. مثلا در شکل زیر میخوام که متن موجود در ستون B به انتهای متن موجود در ستون C منتقل بشه :

یعنی متن داخل سل c2 به این شکل تغییر پیدا کنه:

F:\spec & prosedure2\PROJECT ITP\ONS-09-0-PR-5206_R2 ITP for Civil Works.pdf

و به همین صورت سلهای بعدی این ستون. ( یعنی یکجا تمام ستون B به انتهای ستون C منتقل بشه)
خیلی ضروری هستش. ممنون میشم اگه زودتر کمکم کنین
با تشکر

سلام دوست عزيز

شما براحتي ميتونيد در ستون بعدي فرمولي به اين شکل بنويسيد

wordist
06-06-2010, 07:02
سلام
يك سوال اكسل در حد آماتور داشتم كه اگه راهنمايي كنيد ممنون ميشم
معمولا در اكسل ستونها با حروف و سطرها با عدد نشون داده ميشه
در اكسل 2007 بنده ، هم ستونها و هم سطرها با عدد نشون داده شده(بالا به پائين و چپ به راست)
چطور ميتونم رئوس ستونها را با حروف نشون بدم، يعني از A شروع بشه؟
ممنون از شما

سلام

به قسمت تنظيمات بريد (Excel Option)

از سربرگ Formulas بگرديد دنبال گزينه R1C1 Reference Style و تيک اونو برداريد

موفق باشيد

hesperus19
06-06-2010, 08:30
سلام
چطور میشه ردیفی را که اول هر صفحه برای جدول قرار می دیم منظورم نام ستونها است مثل "ردیف"، "نام و نام خانوادگی"، "آدرس" و غیره را به برنامه معرفی کنیم تا همراه داده های دیگه مرتب نشه؟
همچنین ستون ردیف را چه کار کنیم که مرتب نشه و ترتیب اعداد به هم نریزه؟
با تشکر

shahbazi62
06-06-2010, 22:47
سلام

به قسمت تنظيمات بريد (Excel Option)

از سربرگ Formulas بگرديد دنبال گزينه R1C1 Reference Style و تيک اونو برداريد

موفق باشيد

سلام
خيلي ممنون كه پاسخ دادين
اگه بخوام اكسل رو به صورت حرفه اي ياد بگيرم شما چه مرجعي رو معرفي ميكنيد؟

kamalns
06-06-2010, 23:01
با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان و ممنون از راهنماییهاتون
بنده میخواستم برنامه ای در وی بی اکسل بنویسم که چون اطلاعات زیادی از برنامه نویسی نمیدونم متاسفانه نتونستم. میخواستم دوستان کمکم کنن.
یک سری شماره سریال در یک ستون از اکسل (شامل حروف و اعداد) دارم. و یک سری فایل pdf نیز با همین نام شماره سریالها در هارد دارم. میخوام برنامه ای نوشته شه که این شماره سریالها بصورت اتوماتیک به فایلهای pdf همنام خود در هارد لینک شود. (هایپرلینک).
تعداد اطلاعات و فایلها بسیار زیاد است و اگه بخوام بصورت دستی انجام بدم خیلی طول میکشه! ممنون میشم اگه کمکم کنید.

saragol
07-06-2010, 11:43
سلام

من میخوام یک فرم ارزشیابی در excel درست کنم. که در قبال یک سری سوال جواب هایی هست که هرکدومش یک امتیازی دارن.

مثلا خیلی خوب = 4 متوسط =3 و ...

بعد آخرش میخوام که این نتیجه ها باهم جمع بشن و یک عدد انتهایی بدن.

مثلاً 2تا متوسط و 5 تا خیلی خوب میشه : 26

اما نمیدونم چطوری باید این کار و انجام بدم چون تا حالا نکردم.

از دوستان اگه مینونه راهنمایی کنه ممنون میشم

و یا فرم از پیش ساخته شده ایی اینطوری وجود داره که بشه ادیتش کرد ؟

منتظر جواب شما دوستان هستم

ممنون :11:

wordist
08-06-2010, 07:46
سلام
چطور میشه ردیفی را که اول هر صفحه برای جدول قرار می دیم منظورم نام ستونها است مثل "ردیف"، "نام و نام خانوادگی"، "آدرس" و غیره را به برنامه معرفی کنیم تا همراه داده های دیگه مرتب نشه؟
همچنین ستون ردیف را چه کار کنیم که مرتب نشه و ترتیب اعداد به هم نریزه؟
با تشکر

سلام دوست عزيز

شما هنگامي که خانه ها رو براي مرتب کردن اانتخاب ميکنيد اگه سر ستونها رو هم انتخاب کرده باشي بعد از زدن دکمه Sort بايد تيک گزينه My Data has header rows رو بذاري تا اطلاعات شما رو داراي سر سطر تشخيص بده و اونا رو مرتب نکنه

wordist
08-06-2010, 07:46
سلام
خيلي ممنون كه پاسخ دادين
اگه بخوام اكسل رو به صورت حرفه اي ياد بگيرم شما چه مرجعي رو معرفي ميكنيد؟

سلام دوست عزيز

اين سايت ميتونه کمک تون بکنه

wordist
08-06-2010, 07:47
سلام

من میخوام یک فرم ارزشیابی در excel درست کنم. که در قبال یک سری سوال جواب هایی هست که هرکدومش یک امتیازی دارن.

مثلا خیلی خوب = 4 متوسط =3 و ...

بعد آخرش میخوام که این نتیجه ها باهم جمع بشن و یک عدد انتهایی بدن.

مثلاً 2تا متوسط و 5 تا خیلی خوب میشه : 26

اما نمیدونم چطوری باید این کار و انجام بدم چون تا حالا نکردم.

از دوستان اگه مینونه راهنمایی کنه ممنون میشم

و یا فرم از پیش ساخته شده ایی اینطوری وجود داره که بشه ادیتش کرد ؟

منتظر جواب شما دوستان هستم

ممنون :11:

سلام دوست عزيز

اگه دوست داريد فايلتون رو بذاريد تا براتون درستش کنم

hesperus19
09-06-2010, 16:10
سلام
با تشکر از راهنمایی تون
این راهی که شما گفتید فقط برای یک صفحه جواب میده . فایل من حدود 20 صفحه اس. اولی را نگه می داره بقیه صفحه ها را با داده ها مرتب می کنه.
اگه می تونید در این مورد راهنمایی کنید.

wordist
10-06-2010, 07:31
سلام
با تشکر از راهنمایی تون
این راهی که شما گفتید فقط برای یک صفحه جواب میده . فایل من حدود 20 صفحه اس. اولی را نگه می داره بقیه صفحه ها را با داده ها مرتب می کنه.
اگه می تونید در این مورد راهنمایی کنید.
سلام

منظورتون رو دقيق تر بيان کنيد

Alishmas
10-06-2010, 10:28
واسه اکسل 2007 سيستمم اومدم Persian Function For EXCEL_V2_1 رو بريزم ، فکر کنم بد نصب کردم ، از اون به بعد هر وقت که اکسل رو باز ميکنم اين ارور رو ميده :

چيکارش کنم ؟

درضمن دوستم همين رو ريخته . اما مشکلی واسش پيش نيومده.

hesperus19
10-06-2010, 11:07
سلام

منظورتون رو دقيق تر بيان کنيد
با تشکر از شما
فایل من 20 صفحه A4 است که سرستونها "نام و نام خانوادگی"و "نام پدر" و " ش ش " و "محل آزمون "می باشد. من می خوام موقع پرینت این سرستونها اول هر صفحه باشه .
برای این کار خودم اول هر صفحه اونها را گذاشتم یعنی اولین ردیف توی فایل این سرستون ها هستند بعد 22 ردیف داده ها هستند دوباره ردیف 23 ام سرستون ها را نوشتم و همین طور تا 20 صفحه که خیلی هم دردسر داره چون اگه یه اسم اضافه کنی دوباره باید همه را جابه جا کنی تا بیفته اول صفحه.
مشکل اصلی هم اینه که وقتی sort می کنی این سر ستون ها را هم مرتب می کنه می بره وسط یا آخر جدول. این طوری نمیشه اطلاعات جدیدی به جدول اضافه کنی و مرتبش کنی. عس صفح اول و دوم را گذاشتم بقیه اش هم همین طوره. می خوام وقتی مرتب می کنم عددهای ردیف هم جابه جا نشه در این مورد هم اگه میشه راهنمایی کنید.

AhrarFars
10-06-2010, 20:53
سلام
من یک مشکلی با اکسل دارم 2003 یا 2007 فرقی نمی کند.
اون هم این است که وقتی تاریخ نوشته شده در word را به excel انتقال می دهم چینش آن تغییر میکند.
این مشکل زمانی حاد میشود که میخواهم جدولی در حدود 500 سطر که ابتدای همه آنها تاریخ قرار دارد را به اکسل انتقال دهم.:2::2:
همه را باید در اکسل دستی درست کنم.

کسی میتونه کمک کنه

ebibarati
12-06-2010, 07:32
واسه اکسل 2007 سيستمم اومدم Persian Function For EXCEL_V2_1 رو بريزم ، فکر کنم بد نصب کردم ، از اون به بعد هر وقت که اکسل رو باز ميکنم اين ارور رو ميده :

چيکارش کنم ؟

درضمن دوستم همين رو ريخته . اما مشکلی واسش پيش نيومده.

احتمالا شما فایل مربوطه رو (Persian Function For EXCEL_V2_1) از جایی که آدرس رو تو اکسل گذاشتی جابه جا کردی یه بار دیگه آدرس محل جدید فایل رو بذار درست میشه